Új privát üzeneted érkezett!

Ircsi, köszi! Próbálom én is ezt sujkolni magamba.

maccs01
 
 


Flavon
Debreceni a cég :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


hehe :)
Akkor ez is csak nekem új :mrgreen:

maccs01
 
 

 
 

Csillag,gyönyörű a gyermek! :D

Maccs,rendben lesz minden!! Tényleg csak pár nap csúszásról lehet szó,2 nappal később ért a petéd majd 2 napig még bóklászott megtermékenyülve :) hisz a beágyazódás lehet 5 de akár 10 nap is,azt olvastam.Nyugiiiiiii!!

Tünde???

Ma végre kaptam kiskönyvet...ugyan a védőnőm most sem volt,de kitöltötte más,aki helyette volt. Meg tájékoztatást mindenről. Jövő héten hívom a védőnőt,és az megmondja mikor kell mennem a dokinénihez. Egyenlőre nem javasolja a dokiválasztást,azt mondja még ráér,főleg hogy vacillálok ezen azért.
Itt nálunk a 12.héten van az a bizonyos UH,és mellé egy genetikai szűrő vérvétel,ami máshol csak a 2.trimeszterben van és 15 ezer forint...az itt Pécsett az elsőben történik meg,ha bármi gond van persze a másodikban is.Már most be kell jelentkezzek a 12.hetire,annyian szoktak lenni.
_________________

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi
Gratulálk a kiskönyvhöz!!!! Most már hivatalosan is kismama vagy! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


sziasztok!

nem vártam végig az sztk-s rendelést...nem volt türelmem... volt egy telszámom egy magánrendelésre uh-al...

:))))))))))
dobog a szíve!!!!! :))))))))))) és 6,7 mm!!!
Kép

Kép
gtunde75
 
 


Tünde
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok!

Most csak egy kicsit tudok jönni.

Évi, nagy gratu a kiskönyvhöz, csatlakozok Ircsihez, ez most már hivatalos :)

Kombinált teszt a Magzatdiagnosztikánál is ingyenes a 12. hétben járó kismamiknak, amennyiben az UH is ott készül, ami viszont fizetős, asszem 15ezer. Uh-s doki nekem is ajánlotta, úgyhogy valószínűleg még 5 hét múlva is ingyenes lesz :) Teljesen kiment a fejemből az infó. Állítólag azért mert SoteII-es a dokim. De más fórumokon is olvastam, hogy nekik is ingyenes volt, telefonon érdeklődtek, mert Istvános a doki, máshol Jáhn F. kórház... úgyhogy szerintem Pest lefedve :), persze, ha valakit konkrétan érdekel, kérdezze meg tőlük telefonon, nehogy mélyebbre kelljen nyúlni a pénztárcába :)
http://www.downszures.hu/kombinalt_index.php
Ezért voltak ilyen állati sokan ma!

maccs01
 
 


Vizsgálatok ajánlott időpontja
Ajánlott vizsgálatok
Orvosi vizsgálat menses elmaradás utáni hónapban Nőgyógyászati tapintásos, illetve hüvelyi ultrahangvizsgálat a várandósság megállapításának céljával, laborvizsgálatok elrendelése, méhnyak-kenetvétel, kolposzkópia, és az emlők tapintásos vizsgálata
6-11. hét Jelentkezés védőnőnél Várandós gondozási kiskönyv kiállítása, elkészült laborvizsgálatok leleteinek rögzítése (vérkép és vizeletvizsg., máj-, és veseműködési értékek, vércsoport-, és ellenanyagszűrés lelete, szifilisz-szűrés [Wa]), beutalók kiadása EKG, belgyógyászati és fogászati vizsgálat elvégzéséhez
12. hét Orvosi vizsgálat Ultrahangvizsgálat a nyaki redő mérésével kiegészítve egyes genetikei (kromoszóma) rendellenességek szűrése
12-13. hét Védőnői tanácsadás Testsúly, vérnyomás, vizelet ellenőrzés, beutaló kiadása AFP és HBsAg vizsgálat végzéséhez, aktuális kérdések megbeszélése
16. hét AFP és HBsAg vizsgálat (vérvétel) egyes fejlődési rendellenességek és májgyulladás szűrése
18-19. hét Ultrahangvizsgálat („genetikai ultrahang”)
18-19. hét Védőnői tanácsadás Testsúly, vérnyomás, vizelet ellenőrzés, aktuális kérdések megbeszélése, magzati szívhangok ellenőrzése, haskörfogat mérése
20. hét Vérkép vizsgálat, Rh ellenanyag vizsgálat ismétlése Rh negatív vércsoportnál
22. hét Orvosi vizsgálat Laborvizsgálat leleteinek értékelése, magzati szívhangok ellenőrzése, méhszáj tapintásos vizsgálata
22-23. hét Védőnői tanácsadás Testsúly, vérnyomás, vizelet ellenőrzés, magzati szívhang ellenőrzés, haskörfogat mérése
21-24. hét Terheléses vércukor (OGTT) vizsgálat Terhességi cukorbetegség szűrése
26. hét Orvosi vizsgálat Terheléses vércukor vizsgálat leletének értékelése, kóros érték esetén megfelelő kezelés megkezdése, ezzel a magzati és anyai szövődmények megelőzése
26-27. hét Védőnői tanácsadás Testsúly, vérnyomás, vizelet ellenőrzés, magzati szívhang ellenőrzés, haskörfogat mérése
28-32. hét Ultrahangvizsgálat a magzat növekedésének (méreteinek), életjelenségeinek ellenőrzése, magzatvíz mennyiségének, méhlepény helyzetének vizsgálata
30. hét Orvosi vizsgálat Ultrahangvizsgálat leletének értékelése, a magzat megfelelő növekedésének ellenőrzése, szakorvos megítélésétől függően a méhszáj tapintásos vizsgálata
30-31. hét Védőnői tanácsadás Testsúly, vérnyomás, vizelet ellenőrzés, magzati szívhang ellenőrzés, haskörfogat mérése
32. hét Vérkép vizsgálat, Rh ellenanyag vizsgálat Rh negatív vércsoportnál
34-35. hét Védőnői tanácsadás Testsúly, vérnyomás, vizelet ellenőrzés, magzati szívhang ellenőrzés, haskörfogat mérése, szüléssel kapcsolatos tudnivalók megbeszélése
36. hét Orvosi vizsgálat és védőnői tanácsadás CTG vizsgálat (továbbiakban hetente), méhszáj tapintásos vizsgálata (további megjelenések alkalmával a szakorvos megítélése szerint)
37. hét Orvosi vizsgálat CTG és ultrahangvizsgálat (magzati méretek, életjelenségek, magzatvíz mennyisége, méhlepény állapota, vérkeringési értékek)
38. hét Orvosi vizsgálat és védőnői tanácsadás Testsúly, vérnyomás, vizelet ellenőrzés, magzati szívhang ellenőrzés, haskörfogat mérése, CTG vizsgálat, szakorvosi megítélésétől, illetve a méhszáj távosságától függően a magzatvíz vizsgálata (amnioszkópia)
39. hét Orvosi vizsgálat és védőnői tanácsadás Ld. A korábbiakat
40. héttől Szükség szerint CTG vizsgálat naponta, magzati áramlási (keringési) paraméterek ultrahangvizsgálata, és a méhszáj tapintásos vizsgálata szakorvosi megítélés alapján; kóros értékek esetén szigorú körházi megfigyelés, indokolt esetben a várandósság befejezése, szülésindítás

maccs01
 
 


Maccs, az jutott eszembe, hogy ezek a nyamvadt adatok csak irányadóak, és lehet, hogy pár nap alatt pont bekövetkezik egy növekedési ugrás a babád életében és máris nem lesz lemaradás. Vagy amit a többiek írtak: simán előfordulhat egy későbbi peteérés is. Szóval, több verziót is el tudok képzelni! De azért persze én is drukkolok! :wink:

Tünde, gratulálok! Még Szilvire vagyok kíváncsi, mintha azt írta volna, hogy tegnap megy uh-ra, aztán azóta nem olvastam semmit. Remélem, nem azért, mert átsiklottam felette :oops:

Nem akarok panaszkodni, de én délutánra-estére teljesen kidőlök, pontosabban a gyomrom kergül meg teljesen...ha eszem, az a baj, ha nem eszem, az is baj. Sehogy se jó, próbáltam tejet, Renniet, kekszet, de egyikre se tudom azt mondani, hogy maradéktalanul bevált. Azzal nyugtatom magam, hogy már csak pár hét és elmúlik :roll: :?: :?: :?:
Ma bejelentkeztem a következő (második) uh-ra, január 21-re. Az még jó sok idő... :roll:

bekri
 
 


Kimásoltam valahonnan :) Előzőt is :)

Van egy táblám, ha nem látható, akkor mentsétek le, képként lehet nagyítani. Egy lány blogjában volt, még várandóssága alatt készítette:
Kép

A többi részét később, mert túl nagy volt a kép, daraboltam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maccs01 2009.12.29 21:03-kor.

maccs01
 
 


sziasztok!

olvasgatom már pár napja a topikotokat, terveztem is csatlakozni, nagyon jó kis csapat jött itt össze! Mazskát, pl. személyesen is ismerem... :) szia Mazska, bocsi, hogy titokzatoskodom, de tudod, az ördög nem alszik!

szóval rólam néhány szó. 29 éves vagyok, Szigetszentmiklóson élünk, van egy 16 hónapos kisfiam, Benedek! nagyon imádom, és már jó ideje terveztük a babót, de nem nagyon akart jönni... :S én is IR-es vagyok, meg PCOS-t is mondogatnak rám, de úgy gondolom, hogy az endokrinológusok sem nagyon tudják, hogy mi van :( a lényeg, hogy most, mikor már egyáltalán nem számítottunk rá, mégis összejött a babóka! :) persze nem akarom elkiabálni, meg tudom, hogy az ördög nem alszik, főleg, mióta Beni megvan... amikor vele voltam várandós, egyszer sem volt kétségem affelől, hogy minden ok lesz. most viszont annál inkább... nem tudom, talán jobban féltem őt, és tudom, hogy milyen sebezhetőek a babák...

nov. 21én jött meg utoljára, norcolutra, szóval nem magától, de a mai bhcg vérvétel szerint, kb. 1 hetes elcsúszásban vagyunk, mint mondjuk maccs! jan. 14én megyek 0. uh-ra, így gondolom, hogy már inkább szeptemberi lesz a babókánk, de, ha nem bánjátok, olvasgatnálak titeket továbbra is, meg azért írnék is, ha ez sem gond! :)

röviden rólunk, rólam ennyi! mindenkinek sok sikert, és nagyon jó babavárást!

egyébként most azt érzem, hogy kislány lesz. igaz, fiú nevünk egyáltalán nincs még... a lány Lilla, vagy Eszter, de inkább Lilla! :) vagy ki tudja. annyi idő van még. lehet, hogy variálunk rajta még addig!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sophie27 2009.12.29 21:00-kor.

sophie27
 
 


Házipatika.com
"Az ülőmagasság centiméterben kifejezett értékéhez 6.5-öt adva a terhességi kor gyors becslését végezhetjük."
Ez alapján jók lennénk... bocs, még parázok. Szerintem átnézem a júliusiak topikját, hogy náluk volt-e ilyen és mi van adott babával. Teljesen be vagyok még tojva. Köszi a bátorítást, csak kicsit kétségbeestem, jól belelovaltam magam, úgyhogy holnapra biztos jól leszek. Puszik

maccs01
 
 


Tündi! Nagy gratuláció a kisemberhez, nagyon jók a méreteitek! Pussz

Sophie, üdvözlet köztünk! Persze, hogy jöhetsz, írhatsz és csatlakoooozzzzz! Drukkolok a babához!

maccs01
 
 


mi, még novemberben, egy karácsonyi profi fotózáson ;)

Kép

sophie27
 
 


Cukik vagytok! Jövőre jól mutattok kistesóval. Tényleg megy a drukk ezerrel!

maccs01
 
 


köszi maccs! :) azért nyitottam egy szeptemberit is...

elhiszem, hogy parázol, én is mindenen...

mondjuk azon, hogy nincs nagyon tünetem, azon nem, mert Benivel kb. nulla bajom volt! szóval az nem is lenne nagyon feltűnő...

sophie27
 
 


Maccs
Én még a topik kezdetén tettem fel egy táblázatot :wink: (5.oldal)
Azt egy szakkönyvből (gyakorlati szülészeti ismeretek) fotóztam ki... össze lehet hasonlítani...

Sophie
Üdv itt!
Szépek vagytok! :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Szeptemberiek kb. mostanában fognak szállingózni Hozzád :lol:

maccs01
 
 


Ircsi, mindjárt megnézem, köszönöm!

maccs01
 
 


Maccs
Milyen adatod van??? Mit mértek???

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi, én lementettem:
Kép
xtina75
 
 


Megnéztem, még rosszabb... :?

maccs01
 
 


Ircsi, le sem írom...

maccs01
 
 


csajok...én tök hülye vagyok..., de mi az a CRL? :oops: :oops: :oops: :oops:
annyira meg voltam illetődve a dokinál, hogy semmit nem kérdeztem... és ilyen adatot nem mondott...

Kép
gtunde75
 
 


Sziasztok!
Ha megengeditek szeretnék csatlakozni hozzátok, remélem befogadtok. 8 hetes miskolci kismama vagyok, második babánkat várjuk. Kislányunk karácsonykor múlt 7 hónapos, szóval nem lesz nagy korkülönbség a babók között. :-) Őszintén szólva kicsit meg is lepődtünk, hogy ilyen hamar jön a kistesó, de nagyon várjuk.
Tulajdonképpen várni akartam a bejelentkezéssel a 12. hétig, de ahogy olvasgatlak Titeket úgy éreztem, meg kell osszam saját tapasztalataimat Maccs-al, hátha kicsit megnyugtatom. Szóval a menstruáció szerint én is már egy héttel előrébb kellene, hogy járjak (9 hét), de az ultrahangon múlt héten még csak 7 hetesre becsülték a babókát. A kislányomnál ugyanez zajlott le. Az uh és a doki szerint a terhesség első két harmadában "le voltam maradva" egy héttel, mint amit a menstruációs kalkulátorok számoltak, és ami a kiírás alapján lett volna. És Bogi lányom valóban később született meg egy héttel és 2 nappal, mint amikorra hivatalosan vártuk. Teljesen egészségesen, és szerencsére komlikáció mentesen. Szóval remélem Maccs Veletek is minden rendben lesz. Ahogy időm lesz majd jelentkezem, addig is mindnekinek boldog, idegeskedésmentes babavárást kívánok!
ui: Elnézést az esetleges hibákért, ügyetlenkedésért, de most fórumozok életemben először. Remélem azért belejövök. :-)
Sziasztok: Kati
katka77
 
 


Zsófi, Kati: sziasztok :) Hajrá :)
Tünde, CRL a babócák hossza buksitól popóig.
Maccs, próbálj meg nem foglalkozni a méretekkel. Tudom, hogy nehéz, de látod, Kati esete úgy tűnik tök hasonló a tiédhez!
Én pl. azt sem értettem, hogy Évinek 10,3 mm-rel 2 nappal idősebb terhességi kort állapított meg a doki (ha jól emlékszem), mint nekem a 10,8 mm-rel. Szóval, ez tök bonyolult lehet, meg géptől is függhet, mennyire pontosan mér, stb. stb.
Nyugi!!!

bekri
 
 


Jaj olyan sokat irtatok és itt már éjjel fél kettő van igy csak annyira marad időm, hogy kivánjak nektek NAGYON BOLDOG UJ ESZTENDŐT ÉS KÖNNYÜ SZÜLÉST valamenyiünknek!!!!!!

Legközelebb olyan január 5-6án jelentkezem aztán majd megnézem a képeket is és teszek fel én is.

Üdv az ujaknak!!!!!!

Sok sok puszi nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kép Kép

Kép
Kép
melisch
 
 


Melisch, NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET NEKTEK IS!

Kati, Nagyon Köszönöm, hogy leírtad!!! Isten hozott köztünk, remélem, hogy jól telnek majd napjaid Velünk! Mi meg igyekszünk :) Belejössz, higgy nekem :) Nagyon jó a korkülönbségetek, szinte egyszerre nőnek fel!

Bekri, köszi szépen. Ennyi érv után próbálok megnyugodni (mint látszik, nem sikerült eddig és nem tudok elaludni), dolgozok az ügyön :) A férjem szerint bekattantam :):):) és mindent túlreagálok. Valószínűleg igaza van és megbolondultam öregkoromra :twisted:

maccs01
 
 


Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Maccs
Nehéz ám az UH-s mérést kivitelezni! És itt mm-s eltérések vannak. Petezák nem szabályos gömb alakú, függ attól, hogy milyen átmérőt mér éppen a doktor. Embriónál is számít az elhelyezkedése.
Nyugi!!!!
(A stressz rontja a méh vérkeringését! :wink: )

Tünde
CRL: a fejtető és a far távolsága. Ezt szokták a prüntyiknél mérni.
Papírt nem adott a doktor????

Katka
Húúúúú...tényleg kicsi korkülönbség lesz a gyerekeid között!

Melisch
BÚÉK!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Nekem 1,14 cm-s volt Kisvakarcs CRL-je 7+3-nál (UH-gép szerint 7+2. A táblázatok szerint is lemaradott :oops: ). Doktor viszont azt mondta, hogy gyönyörű :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ti már mindenféle vizsgálatokról beszéltek :roll:
Nekem még hétfőn is a Kaáliba kell mennem (9+3 leszek akkor).
Majd akkor megyek a saját doktoromhoz, ha "kidobnak" a Kaáliból.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok! jó reggelt!

lombikbaba nem adott papírt a doki, azt mondta, hogy egyenlőre semmi teendő nincs, 3 hét múlva vár...
jóóóó, mondjuk utrot kaptam, napi 3x1-et kell és 3 hét no sex.... valami folyadék látszik a baba mellett.... kérdezte is a doki, hogy nem véreztem? mondom nem...erre azt mondta, hogy lehet, hogy fogok...
és hogy ne ijedjek meg...

maccs01 ahogy nézem ezeket az adatokat, az enyém is el van maradva a 6,7 mm-ével, mert 6+4 nél már cm felett kéne lennie... szóval tuti később volt tüszőrepi, mint a hőgörbe...amit egyébként a doki is megnézett... és csak annyit mondott, hogy a baba tökéletes, jó helyen van, és szépen fejlődik! szóval nem aggódok! :) Te se aggódj! ha van szívhang, az már nagyon jó! :lol: :lol: :lol: :lol:
minden rendben lesz! :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
gtunde75
 
 


Jó reggelt
Nyugiiii....(mondom most már én is :lol: ) ne nézegessetek mm-eket!! Szerintem ezt még tökre el lehet mérni. Nekem a 15 mm-es CRL-re pont 7 hetest írt a gép,holott aznap voltam asszem 7+2. Szóval,szerintem csak megközelítőek az eredmények..Macss,veletek minden rendben lesz!!

Katka,Sophie,üdv itt,bővül ismét a csapat!!

Tina,hogy vagy? :?

Tünde,akkor ez a kedvenc dokibácsi magánrendelője volt....hm....a babóhoz és a képhez szívből gratulálok!!

Itt Pécsett a Klinikán végeznek a 12.heti UH-val együtt ingyenes genetikai vérvételt. Ha a Megyei Kórházba jár az ember lánya,akkor ott csak UH van a 12.héten,és ha kéri az ember végeznek vérvételt a 16.héten,de az 15.ezer forint.... ezért maradok egyenlőre az itteni protokollnál,és ráérek még dokit hajkurászni. Pff egyre rosszabbakat hallok mellesleg. :?

Mától-kicsit lazább a program és jó az idő is-beiktatunk 1-1 nagy sétát,mert nem állapot mennyire ellustultam.És januártól megkeresem a pécsi terhestornákat. Tünde,Csillag,csatlakoztok? :wink: Buli lenne együtt járni.

Melisch,BUÉK nektek is,remélem jól vagy.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


evilany naná, hogy csatlakozom!!! :lol: :lol: :lol: persze nyilván majd csak a második trimeszterben, de nem bánom, ha kitaposod előre az utat!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
ha jól emlékszem, kertvárosi vagy?!?!?! csak mert én is, és akkor lehet a Nevkóban is van.... és az még Mislenytől sincs messze!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
gtunde75
 
 


Uránvárosi vagyok,de elmegyek bárhova csak legyen torna. A védőnő azt mondta ő maga is tart,ingyen,a Módszertani Bölcsődében,nemtom az hol van...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Csajok olyan jó könyvet olvasok,Jézuska hozta barátnőmtől :)
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Ugye milyen jól áll a kezében? Imádom
Kép
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi! Nagyon jól! Látom, már készülődtök :lol:

Tünde, Ircsi, Évi köszi. Ma "meggyógyul" az agyam, ígérem.

Gyerekek, én moslék vagyok, mindjárt leírom az álmom:
A lényeg: a zombik! Egy ház első emeletén voltunk a gyerekekkel, bemondták a rádióban, hogy valami nagy "csata" készül, mindenki menjen a kijelölt pontokra, mert egy veszélyes horda közeledik, robbanások várhatóak. Én ott voltam két gyerekkel, kinéztem az ablakon és azt láttam, hogy több híradós stáb is lóhalálában menekül, élükön a Szellő, meg a Bálint Antónia. Integetnek nekem is a mikrofonnal, hogy futás. Persze, én szkeptikus, imádom a zombifilmeket, nehogymár igaz legyen a való életben... szóval lemegyünk a gyerekekkel (Enikő valamiért hordozóban volt, de állt benne és vigyorgott), szóval a házunk előtt egy óriási tűzoltóautó, benne unatkoztak emberek. Hatalmas robbanás, verem az ablakot, hogy "ébresztő", mire kiszáll a pasi méltatlankodni, hogy "dehát nem történt semmi"... egyszercsak fekete füst a robbanás helyéről, na erre észbekap. Befut a férjem, egy szál ágyékkötőben, mondja, ő fut, mert kergeti valami csőcselék, de nyugi, ő biztonságban van már, a teljes testét bekente vajjal, hogy jól csússzon, ha esetleg elkapják. Ő el, Ricsi ment vele, mi ottmaradtunk a teljes tanácstalanságban. Kicsit meglepődtem. A következő pillanatban egy utasszállító repülőgép bukkan fel, hasrarántottam Enikőt, a melletünk lévő tűzoltó teljesen ledermedt. Felrobbant a gép, a pali darabokra szakadt, mi a földön feküdtünk és mindenhol égett a környezet, de valahogy biztonságban éreztem magunkat... és akkor felébredtem, Ricsike hozta a kis takaróját és bekúszott mellénk az ágyba. Még időben, a zombikat eszerint megúsztuk :) Szóval ilyen agyament álom.

maccs01
 
 


:lol: :lol: Maccs igazán jól szórakoztam.
Szegény férj,ágyékkötő,vaj :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Közben bejelentkeztem 12. heti UH-ra.Mondja a csaj:febr.27. :shock: hát mondom kicsit előbb kéne :lol: akkor mondja ja bocsi,január...na azér'

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


... hát nem mindegy :)...

Én majd a számított 13. héten megyek előreláthatólag :( Tegnap, alig bírtam lebeszélni magam, hogy elugorjak ide a körzeti SZTK-ba uh-ra. Nem kéne agyon uh-tatni a picit. Pedig nagyon kíváncsi lennék, hogy itt mit mérnének. Ha minden rendben van, január 14. után megyek védőnőhöz. Kiváncsi vagyok, hogy néz ki a mostani kiskönyv. Minden évben egyre pofásabb :)

Ha minden okés a terhességgel végig, akkor most levetetünk köldökvért, eddig nem tettük. Dehát most vagy soha! Három gyereknél megállunk.

Mikor terhes lettem, de még nem tudtam róla - novemberben - azt álmodtam, hogy "jé, már a 18. hétben vagyok és még semmiféle orvosnál nem voltam, sehol sem vizsgálták meg a bébit", jól pánikba estem, hogy én mekkora egy hülye vagyok... majd megkönnyebbültem felébredtem :) Most állandóan nézegettetném, hogy megnyugtassanak!

maccs01
 
 


Az UH nem ártalmas,mindenhol azt olvastam.
A kiskönyv gázul néz ki,fehér és úgy néz ki mint egy oltási könyv vagy nemtom. Majd bekötöm valamibe. Adtak hozzá egy nagy dossziét,na ez tutira nem fér be a táskámba.
Legszivesebben én is minden nap nézegetném,jó lenne egy UH gép itthon :) de épp néztem,a 12.heti is hüvelyi lesz... :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!
Ezek a táblázatok szerintem csak átlagok. Valakinél lehet nagyobb és alacsonyabb is.
Nekem is 8+0-nál volt 15mm és a doki azt mondta, hogy minden tökéletes. Tehát ez változó, hogy kinél mennyi ilyenkor a baba, kb. mint a súly amikor megszületnek.

Évilány, ez a 12 genetikai kombinált teszt, ezt itt a János kórházban is ingyenes már. Támogatja a Sejtbank.
Olvastam egy cikket, hogy az ingyenes vizsgálatért cserébe a kórháznak ki kell rakni a Sejtbank hirdetéseit a rendelőkben. (és nálunk tényleg kint is volt)

Látom sokan január 20. körül mennek ismét. Hát én is, nagyon messze van még. Alig tudom kivárni.

Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Fifth Birthday tickers

Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Second Birthday tickers
woody
 
 


maccs01 ez az álom nem semmi!!! :lol: :lol: :lol: kicsit zaklatott vagy tán :?: :!: :?: :!: :?: :!: :lol:

Kép
gtunde75
 
 


"zaklatott" hmmm :) vagy zakkant :mrgreen:

12. heti uh nálam mindkét gyereknél már hasi volt, úgyhogy Évi, addig ne vetkőzz, míg meg nem kérdezed :)

maccs01
 
 


Védőnőmet nem tudom elérni, épp két újszülötthöz ment, érthető. Gyerekdokinkat felhívtam, ő is nyugtatgatott. Szerinte ilyenkor egy-két milli benézése elég gyakori és akkor már ugrott egy hét :) Legyen igaza. Mindenesetre lehet, hogy elugrok mégis az SZTK-ba uh-ra. Képet nem rakok fel, mert nagyon sötétek, szinte semmit sem látni. Megdőlni látszik a Magzatdiagnosztikai kp-ba "vetett hitem". Tényleg nagyon rossz képek. A monitor is tök sötét volt... mondjuk a bráneren sem láttam elemlámpát :)

maccs01
 
 


Keresztanyám ellátott szilvabefőttel,az emésztésemet rendezendő...(Elevit :evil: )és most itt eszegetek eszegetek és betoltam az egészet! :shock: na jó nem nagy üveg hanem kisebb fajta...
remélem nem lesz gond belőle... :? :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Max. kicsit rohangálsz majd a wc-re.

Beszéltem védőnővel, tök nyugi volt a magzati méretekkel kapcsolatban. Szerinte simán várjam meg a két hét múlva esedékes vizsgálatot és ne izguljak. Olyan pici az emberke, hogy szerinte nem mindig pontosak a mérések (ahogy Ircsi is írta többek között). Szerinte akkor lehet izgulni, ha görcsök v. vérzés van. Persze ott az esély, hogy nem fejlődik rendesen, de ezzel kapcsolatban nem tudok mit tenni - valóban nem -, majd kiderül. Ha stresszelek, az nem fog használni.

Na, ennyit erről.

Megyek, elkészülök, kitalálom, hogy mit főzzek és megveszem a hozzávalókat. Utálom, ha főzök és valami nincs itthon, ennek ellenére rendszeresen itthon felejtem a bevásárlólistát. A férjem küldi utánam sms-ben :)

Majd jövök, addig is puszik

maccs01
 
 


Sziasztok
Üdv a legújabbaknak!

éljenek a dobogó szivecskék, méretekkel nem törődni!!! A legfontosabb a boldog babavárás!!

Wellness jó volt, főleg nekem a partról :? A csajomat nem lehetett kiszedni a vízből, így most merő egy takony..Na de majd az oscillo..

Bébikék létszáma változatlan, az egyik 17 mm, a másik egy híjján 17 :) Már látszik a méhlepény és a köldökzsinór is.
Mivel minket kidobtak a Kaáliból, 8-ára bejelentkeztem a jövendőbeli dokihoz.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?