Új privát üzeneted érkezett!

Bibar,
neked is köszi a válaszokat!
Együtt izgulhatunk jan.5-ig :) !

Anikó

Kép
mamaki73
 
 


Mindenkinek Békés Boldog Babavárással teli Csodálatos Karácsonyt Kívánok!!!!!
Kép

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kép dicsiket mindenkinek!

Mamaki: Nekem Algoflexet javasoltak fejfájásra, az nem vényköteles. Én 2 napja vettem be egyszer, amikor kezdett jönni a melegfront, mert fájt nyitva tartani a szemem :?

Manorka: örülök, hogy minden rendben veletek!

Én is NAGYON BOLDOG KARCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Kép

Kép

Kép
fókamóka
 
 

 
 

Sziasztok Csajok
Ma mar mindenki nagy surgesben-forgasban lesz, en is mindjart kezdem, csak gondoltam meg bekoszonok.
Szep napot, jo keszulodest mindenkinek!

Kép
pocaklako
 
 


Sziasztok Lányok!

edwig, kérdésedre válaszolva...
Először 2008. januárjában lettem terhes, ami 6-7 hetes korában spontán vetéléssel végződött (láttak babát, szívhangot még nem), sajnos műszeresen is be kellett fejezni. A vetélés barnázással, majd vérzéssel indult...görcs nem igazán volt.
Akkor a doki sárgatesthormont, és Rutascorbint írt fel, de lehet, hogy már késő volt.
Az első vetélés után megállapították, hogy sárgatest-elégtelenségem van, így minden hónapban a peteérés napjától sárgatesthormont kellett szednem a menstruációig, vagy terhesség esetén tovább.
Teltek-múltak a hónapok, és voltunk kromoszóma-vizsgálaton, immunológia vizsgálaton, sperma-vizsgálaton, s mindent rendben találtak. Elérkezett 2009. februárja, amikor ismét babás lettem.
Akkor már az egész terhességem alatt szedtem a sárgatesthormont, mégis elvetéltem 5-6 hetes terhesen.
Szerencsére nem kellett itt művi befejezés, elment magától a kisbabánk.
Ezt követően a doki széttette a kezét, hogy hát nem tudja mi lehet a vetélések oka.
Ekkor egy magánakcióba kezdtünk, s önköltségen terheléses cukor- és inzulinvizsgálatra is elmentünk (amit sok-sok már gyermekes anyuka tanácsolt), amit a doki teljesen feleslegesnek talált.
Kiderült, hogy erőteljesen magas az inzulinszintem, azaz inzulinrezisztenciám van. Ez volt 2009. szeptember elején.
A magas inzulin gátolja a sárgatesthormont, és az első 3 hónapban vetélést okozhat.
Nos elhatároztam, hogy elkezdek szénhidrát-mentesen étkezni (addig is, amíg nem írnak fel gyógyszert), és láss csodát babás lettem ismét, s már a pozitív teszt idejére lefogytam 6 kg-ot.
A magas inzulin miatti gyógyszert nem akarták felírni, mert az endokrinológus nőgyógyász még további vizsgálatokat kért (jelzem, amik már régen rendelkezésre álltak).
Aztán a pozitív teszt után (mikor jeleztem neki telefonon) mégis meggondolta magát, és pikk-pakk felírta az inzulinra terhesség alatt is a 13-dik hétig használható gyógyszert, valamint vérhigító injekciót, vitaminokat, stb.
Úgyhogy a korábbi terhességi időket már jócskán túlszárnyaltam, így igazán bízom abban, hogy minden rendben lesz!

Mindenkinek Szép Karácsonyt!

Emi

Emi



email4
Budapest
 
 


Kép

Mercy



"Grammban és centiben mérik, mégis az életben Ő a legnagyobb dolog"
mercedes79
Győr
 
 


Email

Nagyon köszönöm, hogy megosztottad velem. Megkönnyeztem eléggé, de a terhességi hormonok ezt teszik...
Egészen biztos, hogy már minden rendben van. A 12. hét után már semmi baj nem lehet.
Az orvosom azt mondta, hogy amennyiben egészséges a kismama, és a 8. héten is van szívhang, akkor 2%-ra csökken a vetélés esélye a 12. hétig, utána szinte 0.
Igazából nem tudom miért félek, az elsővel sem volt semmi baj... csak hát, azt hiszem az Ő elvesztése óta eszméletlen parás lettem, meg pánikolós, így talán túl aggódom az egészet, miért is lenne baj....

Mégegyszer nagyon köszönöm, hogy megosztottad velem/velünk :roll:

Boldog Karácsonyt kívánok:)
Vendég
 


Sziasztoook:)

Csak gondoltam beköszönök :D Nálunk lecsengett a nagy karácsonyi hangulat, most már nyugi van....

Jah, és 15 fok :P

Szép napot Nektek :)
Vendég
 


Sziasztok Csajok,
Mi is most ertunk haza a nagy eszem-iszombol, asszem pihizunk egy kicsit. Tovabbi szep estet mindenkinek!
pocaklako
 
 


Nagyon szívesen kismamik! :)

Na de folytassuk a Karácsonyi Ünneplést, falatozgatást...
:)

Emi

Emi



email4
Budapest
 
 


Kép Boldog ünnepeket!

Heni
Kép
henriett74
 
 


Sziasztok, újra itt vagyok.
Remélem boldogan és nyugisan telt a karácsonyotok!
Nagyon aranyos képeket raktatok fel :) !

Én is nagyon vártam már a nyugis, férjemmel itthonlévős, babavárós, boldog karácsonyt, de nekem sajnos a tegnapi és a ma reggelt is sikerült rémülten kezdenem: megint híg, halvány barnás folyásom volt, és hát bármennyire is próbálok nyugodt maradni, azóta minden egyes WC-zéskor aggódva nézem a WC papír színét :oops: ...
Sajnos tudom, hogy ez nem túl jó jel lehet, főleg, hogy kicsit olyan érzésem is van, mintha meg akarna jönni.
Közületek volt valakinek hasonló "élménye" így a 10.hét környékén :( ?
Csak reménykedem, hogy nem erősödik be továbbra sem....
Amennyit tudok, pihenek, adjuk a szurikat (sajnos már nem sokáig :( ), az első dokim javaslatára kezdetektől szedem az Aspirin protect-et (vetélés megelőzésére, a 12.hét végéig), szedek Elevit-et és Magne B6-ot. Az előző terhességeimből kiindulva, most eldöntöttük, ha terhes leszek, az első perctől kezdve itthon maradok, és így is tettem. Úgyhogy a rohanást és a stresszt is kiiktattam, amennyire csak lehetett.
Azt hiszem, tényleg ennél többet nem tudunk már megtenni a kis Maszatkánk egészséges érkezése érdekében! Csak reménykedhetünk...

Remélem nem haragszotok, hogy egyből egy aggódós levéllel zaklatlak titeket, de sajnos félek :oops: ...

Emi,
nagyon sajnálom, hogy neked is széttárt karú dokik miatt kellett elvesztened a babucikat :cry: . Mostmár biztosan minden rendben lesz, hiszen - ha saját kútfőből is-, sikerült megtalálnotok az okot, és kezelitek is!
Egy kérdést megengedsz?
Az inzulinrezisztenciával párhuzamosan elméletileg lehet normális a vércukor szint?
Sajnos nemrég hallottam én is először erről a dologról, de nálam már - az én felvetésemre - sem jutott idő az inzulin kivizsgálására, és a doki szerint az arra alkalmazott gyógyszer is csak kb. 3 hónap alatt fejti ki a hatását. Nálam korábban csak a terheléses cukrot nézték, az rendben volt.
Előre is köszi a választ!

Fóka,
Köszi az Algoflex-es tippet, ha már egyszer esetleg nem bírom tovább, kipróbálom :? !

Próbálok a jövőben rövidebbeket írni nektek :wink: !

További jó pihizést, vigyázzatok magatokra!

Anikó

Kép
mamaki73
 
 


Maki
Nem most lenne esedékes a menzeszed??? mert attól simán lehet a barnás folyás. Dokidat nem hívtad fel? vagy ha nem vagy olyan viszonyban vele, hogy karácsonykor hívd, akkor a kórházat???
Mi nagyjából egyidősek vagyunk, nekem is szokott mindjárt megjön érzésem lenni, de ez a méh növekedésétől van.

Ennél többet nem tudok segíteni sajnos:( Drukkolok, hogy minden a legnagyobb rendben legyen. Írj, hogy vagy kérlek.....
Vendég
 


Maki
Felhívtam a nődokimat, mert régebbi jó viszonyban vagyunk, és úgy érzem ennyit megtehetek. A válasza az volt, hogy a híg barnás folyás még nem jelent feltétlen rosszat. Abban az esetben, ha vérzés is megindul, és görcsök kisérik akkor irány a kórház, de még akkor sem biztos, hogy baj van.
Azt kérdezte Ő is, hogy a mensidnek nem most lenne-e az ideje, mert ha igen akkor simán lehet attól. Ha nem, akkor csak azért lehet még, mert ebben az időszakban ugranak a hormonok nagyobbat, attól is lehet. Azt mondta 3X2 Magne B6, vagy Magnerot.
Ennyit tudtam meg :roll: :roll: :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT (kicsit utólag) mindenkinek! :)

Visszaolvasnom sajnos nem sikerült, fekve nem megy, na meg jó sokat írtatok! Üdv az újaknak, de jó hogy már ilyen sokan vagyunk! :P
Néztem a hétfői UH eredményeket gyorsan: gratula mindenkinek, örülök, hogy rendben vagytok! :D

Én kitartóan fekszem, hétfőn megyek UHra (eltoltuk 21ről). Sajnos a kombi tesztet a vérzés miatt ki kell hagynom, de remélem az UHon minden rendben lesz, és akkor meg lehet nyugodni kicsit! Na meg átléptem én is a bűvös 12 hetet :D

Sajnos nem tudok gyakran jönni a fekvés miatt, de ha nem bánjátok, akkor néha azért bejelentkezem :)

Vigyázzatok magatokra és a Babókra!!!

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Edi,
Annyira drága vagy! Nagyon köszi az infokat! Már meg is dupláztam az esti Magne adagomat (eddig 3x1-gyet szedtem). Mást nem tudtam ma tenni, mint egész délután pihentem, de sajnos minden változatlan :oops: .
Doki ügyben elég rosszul állok, most épp köztes állapot van: a Kaáli-ban múlt héten voltam utoljára (akkor tudtam meg), az új dokihoz (akit még nem is ismerek) pedig nagynehezen sikerült bejelentkeznem, de csak jan.5-én (12.héten) kell mennem hozzá.
Azt beszéltük a párommal, ha ne adj’ isten valami gond lenne (főleg hétvégén), a területileg illetékes kórházba mennénk egyelőre. Tényleg hülye helyzet: de pillanatnyilag doki nélkül vagyok.

A mensim fordulónapja amúgy vasárnaponként lenne, de ugye azt is 4 hetenként kellene figyelembe venni, vagyis a 8., 12. hetek végét. Most pedig a 10.hét vége lesz holnap, talán a peteérésem lehetne még támpont ebben az esetben, de hát tegnap kezdődött sajnos ez az egész, és nem vasárnap.
Szóval, nem tudom, mihez köthetnénk…

Még egyszer nagyon hálás vagyok a segítségedért! Aranyos vagy, hogy így a szíveden viseled az én problémámat is :wink: !

Remélem a fogfájásod enyhült és alább hagyhattál már az Algopyrin-nel! (Remélem, jól emlékszem, hogy neked fáj a fogad, bocs, ha esetleg nem, most nem olvastam vissza :oops: )

Barbi,
Mielőbbi javulást kívánok neked! Remélem, nem haragszol, ha megkérdezem: ti tudjátok a vérzésed okát, ugye? Csak mert viszonylag nyugodt a „hangod” a leveledben. A kombi tesztet hol csináltattátok volna?

Jó éjt mindenkinek!

Anikó

Kép
mamaki73
 
 


Mamaki
szerintem ne aggódj,ez sokunkal előfordult már itt a topikon!!!pihi ezerrel és nyugi!!minden rendben lesz :wink: :wink: én a bmc-be jártam egyébként,én is lombikos vagyok :wink: :wink:

Barbus
én ma lépem át a bűvös 12 hetet :lol: :lol:

Karácsony jó volt csak túl sokat ettem :oops: :oops: na meg még eszem is,megfogadtam hogy januártól visszafogom magam :oops: :oops: remélem mindenkinek jól telet :wink: :wink:

bibar
 
 


Sziasztok lányok!

Hát nem is tudom hol kezdjem... Karácsony napján elment a baba... eloszor csak kicsi barna volt, majd erosodott a vérzés picit, bementunk a korházba, kaptam 2 infuziot, injekciot, meg gyogyszereket, aztán haza engedtek. 25-én délután begorcsoltem, megindult a vérzés és irány a kórház, megUH-tak, azt mondták, már nincs baba. Aztán mentem a mutobe, altatás stb...hát szornyu volt és pont Karácsonyra. Nem tudom mi oka volt, az 1.terhességemmel semmi baj nem volt, 2 hét múlva megjon az eredmény mi lehetett a baj. Akkor majd jelentkezem, addig is vigyázzatok magatokra meg a picikre.

Sziasztok :(

Kép
eva28
 
 


Ja Maki a barnátol ne ijedj meg, az normális, csak ha pirosas meg darabos az már bajt jelenthet. Drukkolok, pihenj!

Kép
eva28
 
 


Eva
ne már :cry: :cry: :cry: annyira sajnálom :cry: :cry: jó kis karácsonyod volt :cry: :cry: kivánom hogy majd az új év csak jót hozzon nektek,addig is Emma baba adjon nyugodalmat a szivednek :oops: :oops:

bibar
 
 


Sziasztok Lanyok!

Eva: nagyon nagyon sajnalom. :cry:, foleg, hogy pont karacsony napjan tortent. Fel a fejjel, es nagyon szoritok Nektek!

Nem is irtam meg nektek, nalam is milyen nagy ijedtseg volt nalam is. 24-en a ferjem meg este is dolgozott, este 10 utan ert haza. Azert en keszulodtem a szentestere, fozetem, sutottem, takaritottam pihikkel megszakitva. Mar jo faradt voltam este ugy este 9 korul megyek a wc-re es rozsaszin volt a papir, aztan rogton elenk piros es eleg sok. Rendesen megijedtem, gyorsan letusoltam es be is bujtam az agyba. Mondtam a ferjemnek varjuk meg az ejszakat, hogy mi lesz. Aztan nem lett semmi, azota sem lattam semmi pirosat. Azt gondolom, hogy megint a mehszajsebem verzett, mar annyira idegesit, hogy ott van, mondtam is a ferjemnek, hogy ha megvan a baba megmuttetem, mert csak foloslegesen paraztat. Igazabol nem is mentem vele dokihoz, mert azota nem okozott gondot, de volt am nagy remulet, asszem aznap elegge megeroltettem magam. Azota sokat pihizek, csak ha sokat vagyok az agyban megfajdul a fejem. Igy sehogy sem jo. :?
pocaklako
 
 


Bibar,
Köszi a biztatást, próbálok nyugodt maradni, de nagyon nehéz!
Sajnos eddig még nem volt ilyen sokáig „mindjárt megjön” érzésem (ma már a 3.nap), ma is folytatódni látszik az enyhe barna, és ma pedig mintha a derekam is fájna….
Nehéz eldönteni, hogy vajon meddig „normális” ez a barnázás :oops: . Szóval ma is pihenek ezerrel.
De jó neked, Bibar, hogy már túl vagy a „bűvös”-ön! Szuper :) !

Évi,
Ilyenkor nagyon nehéz bármit is mondani :cry: :cry: :cry: ….csatlakozom Bibarhoz: kívánom, hogy Emmácskád segítsen mielőbb feldolgozni ezt a szörnyűséget.
A jövő évre pedig már csakis hatalmas boldogságot kívánok nektek!
Neked is nagyon köszi a biztatást, de tudod, attól rettegek én is, ami veled történt :( . Nagyon szörnyű érzés, hogy tehetetlen az ember, pedig bármit megtennénk, hogy minden rendben legyen :cry: ...

Anikó

Kép
mamaki73
 
 


Judit,
most olvastam amit írtál, neked is mielőbbi jobbulást kívánok!!!
Sajnos a fejem az nekem is megfájdul, ha többet fekszem, szerintem a vérnyomásunk esik le ilyenkor.

Lányok,
úgy látszik ez a karácsony többünknél sem úgy zajlott, mint, ahogyan azt vártuk :( !

Pihenjünk sokat, mindenkinek a legjobbakat kívánom!

Anikó

Kép
mamaki73
 
 


mamaki73:
Az inzulinrezisztencia nem feltétlenül jelenti azt, hogy a vércukorszinttel probléma lenne.
Ez a helyzet az én esetemben is...kizárólag az inzulinszint magas, a vércukorszint normális.
Az inzulinos gyógyszer valóban kb. 3 hónap múlva hat, viszont a szénhidrátmentes étkezés szerintem már a kezdetektől segített...legalábbis rajtam.

Évi: Nagyon sajnálom a veled történteket! :(

Emi



email4
Budapest
 
 


Jaj Csajok..mennyi izgalom... :(

Maki: nyugodj meg ez a "mindjart megjon" erzes nalam a mai napig megvan. Neked nincs veletlenul mehszajsebed, mert az onnan valo szivargas nagyon becsapos lehet. Nyugodj meg minden esetre es pihizz sokat. Mi is ezt tesszuk.
Latjatok lanyok, en elvileg mar kikerultem a veszelyzonabol, de ne gondoljatok, hogy van egy nyugodt percem...Kismamik, mindenkinek nagyon nagyon szoritok!!!
pocaklako
 
 


Eva
Borzasztóan sajnálom :cry: :cry: Nem is tudom mit írjak :(

Maki
Igazán nincs mit, jó kis társaság jött össze itt, szerintem amit tudunk megteszünk egymásnak:) Nekem 31-33 napos ciklusaim voltak, így kitolódott ez a 4.8.12.héten való mensi jönne...
Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen veletek. Azért, ha nagyon nem múlik, szerintem célozd be az ügyeletes kórházat, én tuti mennék a helyedben, ugyanis ez a pánik hangulat ami most uralkodhat rajtad, nem jó sem neked, sem a babának... Legalább megnyugszol, ha a doki megnéz.

Pocak
Ne ijesztegess légy szíves minket:) Nálatok már nem lehet semmi , de semmi baj és kész :!: :!: 8)
Vendég
 


Edi: dehogy is...alapbol en lihegem tul a dolgokat, bocsi lanyok! :oops: :oops: :oops:
pocaklako
 
 


mamaki73 Próbálok segíteni, hátha tudok, nekem is voltak vérezgetéseim, legutoljára a 12. héten. Örülök, hogy már múlt idő, de sosem felejtem az aggodalmaimat, és mindennek utána néztem, amiről lehetett, kifaggattam a meddőségis dokimat. (Bmc-s vagyok, mint Bibar)
Talán már kicsit nyugodtabb vagy. Érdemes reálisan végigvenni az eshetőségeket... 1., hormonális oka nem nagyon lehet, mert még kapod a szurit, ugye? Ne hagyd még abba ha van belőle, semmi baj nem lesz, ha 12-13. hét táján hagyod majd el, ez biztos.
2., Ha görcsök nincsenek, elméletileg a méhszáj nem nyílik - tehát a baba bentről ki nem esik.
3.m A vérzés, mégha nem is piros, hanem barna, lehet egy-egy kisebb ér megpattanásától, én a 13. hétig szedtem a Rutascorbint, ami szinte csak C vitamin és még valami érfal erősítő, és nem árt terhesen sem. Recept nélkül kapható. Kimondottan arra van, h a vékony érfalacskák jobban bírják a terhelést, aki hajlamos rá, annak előfordulhat, hogy a méh növekedéssel el-elpattan egy kisebb ér.
4., a 10. héten lehet még a lepénytől, ami már szépen alakul és nő, de nem mindig tapad jó helyen. Előfordul ezért, h hüvelyi vérzés formában kis darabka távozik belőle. Ahogy nő a lepény, magától szépen, egyre hátrébb szokott terjeszkedni.
Igaz, lehet méhen belüli elhalás, de ez mindig lehet, bármelyik héten, ha beteg a kicsike, erre semmiképpen ne gondolj... persze könnyű írni, szóval próbálj terelni...

Remélem, hogy tudtam segíteni, szorítok érted.

Éva: Te szegény, kívánok mielőbbi vígasztalódást. Nem tudod, nem tudják az okot? :cry: :cry:

detti_10
 
 


mamaki73 és mindenki aki bajban van: régen, amikor még korántsem állt így az orvostudomány, egyetlen dolgot tettek, ha egy kismama vérzett, vagy baj volt, szigorúan fektették, sőőőt nagynénémet 40 évvel ezelőtt kórházban pár napig altatták. Ez utóbbi kicsit durva... de a léyneg, h a pihenés, fekvés minden esetben csak jót tehet. Próbálj teljes ágynyugalomban maradni, scak WC és tusolni menj ki, ha többet nem muszáj, akkor ne. Nekem a vérömlenyem így szépen elmúlt pár hét alatt, persze közben majd' meghaltam a tehetetlenségtől és az idegességtől, de meglett a fekvés eredménye.
detti_10
 
 


Pocak:
Na nem leszúrni akartalak ám :oops: :roll: Csak tudatosítani szeretném, hogy veletek már semmi baj nem lehet!!! Kizárt, hogy bármi baj lenne... Majd szenvedhetsz a szülésen :D :D :D de ééédes kínszenvedés lesz :lol:
Vendég
 


Emi,
Köszi a választ, ettől féltem, sajnos sejtettem, hogy lehet inzulinrezisztencia jó cukornál is :( !
Érthetetlen, hogy ezt az inzulin vizsgálatot miért nem végzik el automatikusan a meddőségi centrumok azoknál a kismamáknál, akiknek volt már vetélésük, elhalásuk?
Teljesen szénhidrátmentesen étkezel? Húúú, az nagyon nehéz, nem? Rengeteg dologban van szénhidrát, még egy jó spagettit, vagy pizzát sem eszel/ehetsz? Le a kalappal, ha ezt tényleg tartod :) !

Poci (Judit),
Neked is köszi a megnyugtató szavakat! Nem tudok róla, hogy méhszájsebem lenne, de már semmin nem csodálkoznék. Amúgy szerintem nem lihegted túl a dolgot, jobb félni, mint megijedni, sajnos sosem tudhatja az ember…
Amúgy tök igazad van, nem hiszem, hogy valaha is 100%-ig nyugodtak leszünk már! Ha már a karunkban lesz a kis csöppség, onnantól meg már azért nem!

Edi,
Tényleg jó kis csapat gyűlt itt össze :D ! Hálás vagyok nektek a sok támogatásért!
És persze, ha továbbra sem enyhülne a dolog, akkor valóban megpróbálok doki irányba lépni, csak annyira rossz, hogy itt pont közben vannak az ünnepek, sokkal nehezebb intézni bármit, alig dolgozik valaki. Tényleg, te már voltál védőnőnél? Én még nem, az gáz? Meg mennem kellene vérvételre is, csak előbb beutalót kellene szereznem, mert hogy azt sem kaptam, nem volt kitől :oops: ...

Ti ha mentek valahova, hogyan védekeztek a vírusok ellen? Vesztek fel maszkot? Én egyszer merészkedtem el a férjemmel egy szupermarketbe (maszkban), de mindenki úgy nézett rám, mintha én lennék a leprás :D !

Detti,
Ismét nagyon köszi, neked is!
Korábban írtam, de lehet, hogy esetleg azt te nem olvastad, hogy a dokim, aki már a 9.héten „lepasszolt” a meddőségiből, már erre (a 10. hétre) felírta nekem előre a progi szuri csökkentést, és befejezést :( ! Szerinte már dec.29-én kellene az utolsó szurimat beadni. Amikor ezt megbeszéltük vele, még nem is gondoltam végig, csak aztán kezdtem el meglepődni ezen, amikor később utánaszámoltam itthon, hogy 29-én még csak 10 hetesek és 2 naposak leszünk :shock: ! De persze addigra már szabin volt a dokim, így már megkérdezni sem tudtam, hiába hívtam az Intézetet, 23-án már csak egy ügyeletes doki volt bent, de az asszisztens csak annyit mondott: hiába is adná az ügyeletest, biztos nem bírálná felül a dokim döntéseit, csináljam azt, amit a doki mondott, és biztos nem lesz semmi baj. Baromi biztos volt a dolgában…
Szóval a „készleteinkből” 4 nappal tudom kitolni a befejezést, amikor is 10 hetes és 6 naposak leszünk. Csak imádkozom, hogy ne legyen túl korai ez a progi befejezés, és bízom benne, hogy a doki nem számolta el magát.
Téged amúgy hányadik terhességi hétig kezeltek, követtek a BMC-ben?
Igyekszem megfogadni a jótanácsokat! Amúgy a pihenésből már sajnos nekem is nagyon elegem van… Ahogy megtudtuk a vérlelet alapján, hogy babánk lesz, szinte nem akartam hinni a fülemnek, mert barnásan véreztem és „mindjárt megjön” érzésem volt már akkor is. Így már az elején végigfeküdtem kb. 2 hetet, aztán ahogy jobban lettem, már nem feküdtem állandóan, csak, ha úgy éreztem. De úgy látom, most sem tudok mást tenni a kis drágánk érdekében, csak tényleg legyen minden rendben!

Bibar,
És téged meddig láttak el a meddőségiben?
Úgy érzem, tőlem elég korán megváltak, de persze ebbe beleszólhatott a dokim szabija és az ünnepek is :( .

Sok pussz a "csapatmunkáért" nektek :wink: !
Igyekszem nem sokat pánikolni a jövőben :oops: !

Anikó

Kép
mamaki73
 
 


Maki
Én voltam védőnőnél a 8.héten, kaptam kiskönyvet is. Csütörtökön megyek terhesgondozásra, aznap csinálják a vérvételt, meg a belgyógyos vizsgálatokat. Beutalóm nekem sincs még, a terhesgondozáson fogja adni a doki, onnan egyből vérvétel stb stb... 10.héten kell csinálni azt mondta a doki, így szerintem azért, ha lehet menj el Te is. Én kedden töltöm a 10. hetet :D
Én nem azt mondom, hogy ne aggódjunk, de hiszek benne, hogy a gondolat teremtő ereje nagy úr, és ha folyamatosan görcsölsz valami rossz dolgon, a végén bevonzod és annak semmi értelme. Persze lehet butaság amiket írok, én hiszek benne csak ezért mondom :lol: :lol: :lol:


Lááányok, jó hír volt ma a hírekben!!! H1N1 vírus leállt, lecsökkent a fertőzés veszélye, és már alig alig vannak betegek. Azt mondták a következő hullám február vége, március-áprilisban várható....
Azért jó hír, hogy nem kell már remegni... :D:D:D:D kivételesen ennek a hírnek nagyon örülök :lol: 8) :lol:
Vendég
 


Maki
Én nem hordok maszkot... Inkább olyankor megyek vásárolni , ha kevesebben vannak, vagy nem megyek, ha nem muszáj.
Viszont ma jó hírek voltak este, úgyhogy lehet már nem sokáig kell maszk Neked sem :D
Vendég
 


Az előbb voltam pisilni, és a wc papír barnás véres lett... hááát nem tudom mitől lehet. Ma voltunk vásárolgatni, fájdogált is a pocakom, olyan mindjárt megjön érzésem volt. Lehet ahogy nő a méh megpattant az ér? hm, hát nem tudom... az elsővel nem volt ilyen, de nincs két egyforma terhesség azt mondják... Mindenesetre remélem nem elmenni készül a kis manófej, az megviselne eléggé, de nem is gondolok ilyenre.... :(
Vendég
 


Jaaaaaj Edi,
neeeee, most eddig te tartottad bennem a lelket, most meg nekem kell benned? Nagyon rosszul hangzik... :oops:
Próbálj megnyugodni, szerintem neked is szigorúan fekvés, és a Magne B6 is sokat javíthat a dolgokon, ahogy a lányok is írták! Én mostmár 3x2-t szedek.
Gondolj azokra, amiket Detti nekem is írt!
Nagyon szorítok neked is, hogy minden rendben legyen!!! Úgy látszik egy csúnya időszakot élünk át elég sokan :( .
Pihenj, és minden rendben lesz!!!
Koncentráljunk tényleg - ahogy te is mondtad - pozitív dolgokra, és a kis drágáinkra! Ennyi izgalom után már reméljük csak jó jöhet!

Amúgy sajnos nekem sem sokat, de mintha egy picit javult volna a pocakom, remélem nem kiabálom el :oops: ...

Egyre biztosabb vagyok abban, hogy hatalmas hormonváltozások zajlanak bennünk ebben az időszakban, hiszen nálam is 2-3 napja indult a dolog, és én is akkor még csak 9 hetes és 4-5 napos voltam, mint most te!

Izgulok értetek, írj majd, hogy vagytok!

Anikó

Kép
mamaki73
 
 


Mamaki
engem is hamar,kb a 8.héten bocsátottak el a bmc-ből.
de mondom nekünk mindig azt mondták hogy a 12. héttől kell csökkenteni mert akkor veszi át a szerepet a lepény :oops: remélem minden oké,és egyre javul a pocakod :wink: :wink:

Edi
hát ez hihetetlen :twisted: :twisted: tessék feküdni és pihizni,és nem lesz gond!!!!!!!!!jaj de jó hirt irtál a h1n1 ről,pedig már készültem beadatni januárban,akkor még tolom egy kicsit :wink: :wink:

bibar
 
 


Sziasztok!

Edi: Nyugi es Pihi, igaza van Bibarnak. Ez a legjobb, amit most tehetsz, es nem lesz baj. Remeljuk, hogy ma reggelre mar elmult ez a panaszod, es megnyugodhatsz.

Bibar: nem tudom, hogy gratulaltam-e mar a 12. hethez, ha meg nem, most teszem, ha igen nezd el nekem, nagyon szorakozott lettem mostanaban. (A multkor elhagytam az automat, es csak masnap jutott eszembe :lol: , hogy elozo nap autoval indultam el) Annyira gaaaaaazzzzzzz......

Valoban csokkenni latszik a h1n1 fertozottek szama, ez jo hir, de azt mondjak, varhato meg egy hullam, tavasszal es jovo osszel. Remeljuk csak jovo osszel, addigra meg beoltatjuk magunkat. Asszem en nem fogom amig terhes vagyok. Inkabb kerulom a tomeget, es sokat kukulok itthon, itt tuti nem kapok el semmit.
Karacsony napjan moziba keszultunk, aztan lemondtunk rola, pont a tomeg es a zart hely miatt, de nem is banom.
Szep napot mindenkinek.

Edi, jelezz mar, ha tudsz, hogy minden okes veled.

Lassan tehetnenk mar fel uj pocakmackos kepeket, igy karacsony utan kulonosen jol mutatnank rajta! :lol:
pocaklako
 
 


Sziasztok lányok....

már dolgozom, de szerencsére csak ma, holnaptól szabi van :)

Pocak:
Gratulálok a 14. héthez:)


Vérzés:
Hát azóta nincs semmi, az a tegnapi volt csak, olyan kisebb szőlő szemnyi adag. Most vagy attól, volt, hogy nő a méhem, vagy attól, hogy nagyon durván köhögtem tegnap. Nem tudom... Viszont egyfolytában mindjárt megjön érzésem van, ez gondolom attól, hogy nő a méhem. Vérzés azóta nincsen, rendes színű a cucc azóta. hááát nem tudom, azt hiszem elugrom uh-ra azért, hogy nézzenek meg, minden oké-e.
Mivel nekem nincs méhszájseben, és nem vérezgettem soha az elsővel, így azért rémísztő ez az egész... Magne B6-ot tolom befelé én is, és csak remélem, hogy nem lesz baj...
Vendég
 


Maki
Örülök, hogy javult egy picit a helyzet. Minden rendben lesz, így van, fő a pozitív hozzállás, ennél többet nem tudsz már tenni a kis manókáért.

Bizony, elég durva hormonváltozásokon megyünk át :) de élvezetes, csak ne hozná ránk a frászt mindig :)
Vendég
 


Edi, ez nagyon jo otlet, menj csak el uh-ra, a magad es mindenki megnyugtatasa vegett. Holnaptol pihizzel tenyleg!
:wink: :wink: :wink:
pocaklako
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy nem jöttem karácsony napjain meg tegnap.A 24-e teljes őrületben telt, mire megfőztem mindent. Túlvállaltam kicsit magam(felesleges volt annyi félét és akkora adagokat csinálni), ráadásul nem is vagyok egy nagy konyhatündér. 25-én és 26-án családlátogattunk.Tegnap meg pihiztünk, este meg meglepiből elvittem a férjem színházba a Csókos asszonyra.Egész jó volt. Nagy esemény történt tegnap.Manó felállt először életében a kiságy rácsaiba kapaszkodva.Annyira büszke vagyok rá! :D
Én amúgy megvagyok. Fájdogál a hasam, meg sokat fáj a fejem. Ez utóbbi rettenet rossz. Szerdán megyek kombináltra.Izgulok, nagyon remélem minden rendben lesz.
Éva, rettenetesen sajnálom,ami történt. Nem is lehet ilyenkor mit mondani. Szívből remélem a jövő év meghozza a várva várt boldogságot. :cry:
Lányok, nagyon sajnálom, hogy többeteknél vannak barnázások, és más nehézségek. A pihenés szerintem is nagyon sokat segíthet, meg én is azt mondom irány a doki biztonság kedvéért.Inkább egy felesleges út, mint ne menjetek, pedig kéne.
Jól emlékszem, hogy vett valaki itt Angel Sound-ot?Hanyadik héttől hallatszott a baba szívverése? Mert én még nem hallom. :cry: És egy picikét aggaszt is, mert azt írták a neten, hogy a 12. héttől már hallani kellene, én meg szerdán töltöm, de semmi. Annyira remélem nem azért,mert baj van odabent. :roll: :?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Pocak:
Igen, ma meg is próbálkozom vele munka után, nézzék meg itt az SZTK-ban, a fontos, hogy közöljék, hogy minden rendben van vele :D Persze este meg is írom mi volt :)
Fél6-ig dolgozom... ez a fránya görcsölgetés nem tetszik annyira, de ezt betudom annak, hogy nővekszik:) amíg nincs vér, addíg nem aggódom, és persze nézem félóránként, de minden ok eddíg..... :roll:
Vendég
 


Edi, nem tudsz elmenni a melobol, hogy nem erzed jol magad? Vigyazz nagyon magadra es a picikere. Mennyire gorcsolsz, vagy inkabb fajdogal?
Kulonben hajnalban en is arra ebredtem, hogy iszonyu nyilallo fajdalmaim voltak, ott alul. Gondolom a Mano rendezkedett odabent.
Most sem vagyok tul jol, fajdogal a pocim, ide -oda szurkal. Nem tudom hogy ez normalis-e de ma vagyok 14 hetes, es ram bizony bizony meg ram tornek a hanyingerek. Ma delelott is lett volna dolgom, de inkabb hagyom, nem indultam el, mert nem annyira okes minden. :? :? :? :? :? :?
pocaklako
 
 


Niki, en vettem Angel Soundot. Neked is van otthon? Az az igazsag, hogy szerintem ( par napig teljesen nyugiban voltam, hogy a babat hallom vele) meg nem ot hallom. Hanem a combtonel levo utoeret, azaz a sajatomat. :shock: Edi, asszem pont Te mondtad, hogy neked van ilyen itthon. Remelem neked mar nagyobb a tapasztalatod ebben, hogy pontosan hol kell hallgatozni vele. Most 2 napja nem is probalkoztam, mert en mashol nem hallok zajokat.
Otlet???? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
pocaklako
 
 


Pocak
Teljesen egyedül vagyok, nem tudok elmenni innen sajnos:(
Nem erős görcsölgetés, inkább olyan fájdogálós érzés. Most éppen nincs, de időközönként előjön. A hasszúrkálás attól van, hogy a manód ebben az időszakban majdnem a duplájára nő, és nyúlnak a szalagok, meg nő a méh nagy iramban.

Én az Angel Sound-ot a 18.-héttől használtam, mert onnantól a tuti. Én a köldököm alá raktam kicsit, a szeméremcsont és a köldök közé. Oldalírányban mozgatva. A manó szívhangja olyan mint amikor a lovak vágtatnak kb.
Szerintem még nagyon korai a 11-12. héten Niki.
Pocak elvileg Te már hallod, ha ügyi vagy. A köldök alatt próbáld kicsit, és rakjál zselét rá bőven. Evés előtt legyél , mert evés után az emésztési zajok elveszik az élményt :D:D:D:D
Vendég
 


Bibar,
Köszi a választ, kicsit megnyugodtam, azt hittem, csak engem „passzoltak” le olyan korán, úgy gondoltam, hogy majd legalább a 10.hétig figyelnek minket.
A szurit (már a készleteim miatt is) holnap kezdem csökkenteni 1-re, és az utolsót szombaton fogjuk beadni. Vasárnap töltjük be a 11.hetet, nagyon reménykedem, hogy így is elég lesz a progi pótlás. (Tudod, így is 4 nappal kitoltuk a végét a doki szerintihez képest.)
Remélem nem kiabálom el, de valóban jobb a helyzet, legalábbis barnázás ügyben (tegnap este óta semmi :) ), viszont a „mindjárt megjön” érzés maradt nálam is. Szóval a nagyobbik kő leesett!!!

Poci,
Aranyos volt az autós történeted, jót mosolyogtam :D !
Bocs, de kicsit tudatlan vagyok :oops: : milyen pocakmackós képekre gondolsz?

Edi,
Jajj, de jó! Nagyon örülök, hogy már nincs pirosod :D !!! Viszont az nem túl jó, hogy a tegnap esti események után ma dolgozni mentél! Szigorú fekvést javasolnék most neked én is!
Az UH – ha teheted – tényleg jó ötlet, legalább megnyugszol, ha látod Manókádat.
Azért a hasfájásod remélem nem erősebb a „mindjárt megjön”-nél :? !

Köszi amúgy a H1N1-es híreket, nagyon örülök én is!!!! Különösen azért, mert gyakorlatilag 2 hónapja „karanténban” vagyok itthon, mindent szegény férjem intéz, nem mentem eddig sehova. A családi karácsonyt is lemondtuk, de szerencsére egyetértett mindenki ezzel a családból. Ma mondtunk le egy szilveszteri meghívást is a biztonság kedvéért. Lehet, hogy túlreagálom a dolgot? Csak hát az első 3 hónap elég veszélyes, még a nyavajás vírusok nélkül is, nem?
Amúgy a maszkos megoldást nem csak vásárláshoz, hanem az orvosi rendelőkbe, pl.vérvételkori esetre is gondoltam, hiszen rengeteg beteg ember megfordul a rendelőkben (és itt nem csak a H1N1-re gondoltam)! A héten ezek szerint nekem is mennem kellene vérvételre és védőnőhöz, de nem sok kedvem van, emiatt sem…

Lányok,
Ti mennyire vagytok bátrak ezügyben? Csak én vagyok ilyen betoji :oops: ?

Niki,
A fejfájás sajnos nálam is elég gyakran gondot okoz, szerintem nálad is hormonális eredetű lehet, meg hát a vérnyomásunk is alacsony…

Poci,
nagyon valószínű, hogy növekszik a kicsike, és az szurkál :) !

Mindenkinek további napsugaras szép napot kívánok!

Anikó

Kép
mamaki73
 
 


Maki
Igen, sajnos muszáj volt jönnöm dolgozni...de holnap már nyugi van:) A pocakfájás nem erőssebb a mindjárt megjönnél.... inkább enyhe fájdogálás egyfolytában, és néha néha belegörcsölget egy kisebbet, de még ez sem a nagyon görcsöl kategória.... Fél6-kor eltépek innen, és 7-ig van nőgyógyász, remélem még fogadni fog egy gyors uh-ra... ha látom és minden ok, akkor megnyugszom:)

Addíg nem nagyon tudok, bár igazából nincs vérezgetés meg semmi eddíg.... :roll:

Pocak arra gondolt, hogy szoktunk feltenni pocakos képeket, és most is itt az ideje, szóval hajráááá :D Alig várom őket, este majd csinálok én is :)
Vendég
 


Edi: koszi a tippet, csak pont most (is) ettem :lol: :lol: :lol: Akkor ezek szerint tok teves iranyban kerestem. Mondjuk van egy jo reteg szalonna is a pocakon, igy lehet azert is nehezebb, na de probalkozom. Amit vettem adtak hozza egy kis tubus zselet, de mar mind kinyomkodtam...ugyan miert?????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Szerinted jo a krem is helyette?
Aggodok miattad, csak mar a mai napnak vege legyen. Ulomunkat vegzel, ugy emlekszem, probalj a leheto legkevesebbet mozogni, es holnaptol fekves. :wink: Jo, ha azota nem lattal barnat, ez jo jel viszont.

Maki: ne aggodj, en is elizolaltam magam a kulvilagtol. Persze nagyon unalmas itthon, en nem mondom, mindig egyedul vagyok, de jobb nem kockaztatni. Fejfajas ugyben en is ott vagyok nagyon, ma szerencsere nem faj, kiveteles alkalom, de nekem sokszor egesz ejszakan at hasogat. Az en dokim azt mondta, hogy a 12. het utan akar vissza is lehet allni a fejfajosaknak a terhesseg elott hasznalt "tiltott" bogyokra, persze nem marokszamra. De megmondom az oszintet, en inkabb turok, es nem veszek be semmit. Igy akar 2-3 napig is elhuzodhat a fejfajasom..es egyre kevesbe elvezem :x
Pocakmackos fotok: pocakfotok :lol:
pocaklako
 
 


Sziasztok Kismamik!

mamaki73:
Az inzulinrezisztenciához kapcsolódóan csak annyit, hogy a nőgyógyászok azért nem küldik el a betegeket, mert szerintük ez nem nőgyógyászati betegség, hanem cukorbetegség...nem hozzájuk tartozik.
Egyébként meg PCOS (cisztás petefészek) betegség velejárója az inzulinrezisztencia (IR), de nekem pl. PCOS betegség nélkül van.
Úgyhogy igen...eléggé érdekes.
A szénhidrát-szegény étkezés nehézkes, de van egy lista, melyben a különféle ételek szénhidráttartalma adagonként fel van tüntetve.
Nem lehet enni burgonyát, fehér kenyeret, rizs, helyette lehet kölest, esetleg céklapürét, teljes kiőrlésű kenyeret, puffasztott búzát, zabpelyhet.
Gyümölcsökből a szőlő, banán, aszalt gyümölcsök kizártak.
Tojást, húst, zöldséget (kivéve kukorica), sajtot lehet enni.
Tejet, kávét nem lehet inni, mert ugyan nincs szénhidráttartalma, de elméletileg felnyomja az inzulint.
Annyira nem gáz ez az étkezés, ki lehet bírni (többször, keveset)...főleg a kisbabáért mindent!!!
Csupán 10 kg-ot fogytam 3,5 hónap alatt.
Egyébként úgy tudom, hogy főleg az első 3 hónapban jelenthet vetélési okot a magas inzulinszint.

A szívhanghallgatóval már mi is halljuk a babát, úgy a 11-12-dik héttől.
Mi főleg a szeméremdomb-köldök között halljuk, inkább a szeméremdomb irányába.
Volt olyan, hogy 2-3 percig sem találtuk, aztán eltettük a készüléket, és pár óra múlva vettük csak elő akkor meg is találtuk...függ attól, hogy merre fordul szerintem.
A szívhangja meg olyan, mint a lóvágtatás, vagy mint a vonat hangja. :lol:

Ne aggódjatok kismamik!
Én is véreztem, barnáztam nem keveset...volt egy 15mmx9mm-es vérömlenyem is a belső méhszájnál.
A barnázás engem a 11. hét 3-dik napjától kerül el.

pocaklakó:
Az én pocakom is fájdogál néha-néha, sőt volt apró görcsölgetés is, szurkálás, meg minden. Nő a méhünk a babánkkal együtt! :wink:

Emi

Emi



email4
Budapest
 
 


Pocak
Én mikor elfogyott a zselé vízet használtam, ha jól rémlik írja is,hogy a víz is jó. A krémben nem vagyok biztos....
Szalonka nekem is van a pocakon :D:D:D:D Ezért jó minnél későbbi időpontban hallgatni:D Én úgy gondolom, hogy így a 14.hét után, már nem nagyon áll le a babád szíve, szóval szerintem ne aggódj, ha nem hallod egyből. Én a 18.héten az elsővel, kb. 10perc után találtam meg. Beszélj hozzá, hogy feküdjön úgy, hogy halljad a szívhangják, a kis manófejűek hallgatnak anyára már most :)
Most egyenlőre jól vagyok, de attól függetlenül elmegyek uh-ra ma, mert egyébként tuti hülyére aggódnám magam éjjel....
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?