Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Beu: mi még sosem voltunk játszóházban. hol van zuglóban? mit csinálnak ott a gyerkőcök? Mi is bemehetünk? Mekkora gyerekeket lehet vinni?

Docika
docika
 
 


Beu!
Küldtem újra mailt, remélem ezt megkapodKép
Gázmanó-árammanóKép

Norka!
Okés várom a mailtKép

Jelentem útlevél elintézve. Apát is megleptük a munkahelyén, örült nekünk nagyon ilyenkor büszkén cipeli a lányátKép
Olyan édikKép

Na mentem, leteszem a lányt aztán megyek fözni.

Almaszósz, csirkemellel, és tepsiben sült rozmaringos krumplival, jó ropogósra sütve.....nyam-nyam, mentem mert kiugrik a szemem az éhségtöl!Kép

Pussz
Tündér
tündér
 
 


Momo!
Elképzeltem amit leírtál, és elfogott a röhögés, ne haragudj ez zsigerböl jött.Kép persze gondolom ez közel sem ilyen vicces, de igazad van a szönyegcsere ráér, pár év múlva....
Zsebiben akkor egy tisztaságmániás veszett el, a gáz csak abban van, hogy mindezt a mosogatóronggyal tetteKép

Docika!
A játszóházban mindenféle jó dolgok vannak, azt hiszem a szülö mindenhol bemehet, de ebben nem vagyok biztos. Persze ez akkor érdekes ha még nagyon pici a manó utána már, nem igényli/led.
Tényleg nem csak a CAMPONÁban vannak játszóházak, sok van BP. szerte.

Na mostmár tényleg lépekKép
T
tündér
 
 

 
 

Na és mégegy, hogy meglegyen a 200.Kép

T.
tündér
 
 


Timici,
Sok boldogsagot Bencenek!!!
Jo tanulast.
Nem tudom otthon megy-e a Caillou, egy kisfiu aki kb. 3 eves es van egy kishuga. Az o eletukrol-minden napjaikrol szol es Matyi szerette, mert eletszeru(ez nala azt jelenti, hogy kepes volt 10 percet egyszerre megnezni beloleKép)

Beu,
Akkor megnyugodtamKép
A labad javulgat? Mi az esely arra, hogy a kovetkezo terhesseg nem hozza elo ujra, szoval csak arra gondoltam esetleg erdemesebb elobb a terhesseg es aztan a mutet.
Arammano-gazmanoKépKépKép
Megdobnal engem is egy receptel, ferjem kedvenceKép

Tunder,
Jobban vagytok mar? UtlevelKép
Kajad jol hangzikKép

Momo,
En is jol szorakoztam a te karodraKép
En szombaton szonyegtisztitoztam egesz nap apaval, erre estere lany lepisilte, fiu kiontotte a szamocas joghurtotKép

Munkahely,
Gozunk sincs ki csinalta, igy nem lesz felelossegre vonas. Par dologban tulbiztositottam magam, szoval van amit meg tudok menteni, tobbi meg ujra csinal.

Evi24,
Fiam is penicillin erzekeny, tenyleg mindenutt nyomatekosan hangsulyozd.

Norka,
KepekKépKépKép

Tegnap este ez a kep fogadott mikor hazamentem, fiam anyukam egyil labanal uvolt es dol a homlokabol a ver, lanyom masik labanal szinten uvolt, szegeny meg azt sem tudta melyiket vigasztaljaKép Fiu szaladgalt otthon es lefejelt es dobozt szet is nyilt egy jodarabon a homlokan a borKép Ugyelet ellatta, szovetragasztoval osszeragasztottak es lekotottek. Most mar csak hetvegeig kene kibirnia, hogy nem vakarja le, mert ha ujra kinyilik akkor varrjakKép

Leptem dolgozni,
Angi
angela2
 
 


Beu!
Kösz, megkaptam a mail-t!Kép

Angi!
Nem semmi ami a gyerekekkel történtKép Tegnap egyébként volt valami a levegöben az enyém is törte-zúzta magát. Egyébként kicsit jobban van, de még folyik az orra és köhög isKép
Na megyek mert fürcsi van és igény van rámKép

Pussz
Jó éjt!

Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Angela: ez elég durvának hangzik! Kép Szörnyű lehetett így találni őket! Jobbulást !

Nálunk is a Kárókatona a menő, és az Elvitte a róka. Most ott tartunk, hogy én éneklem hogy" Volt egy kicsi kakasom" , és a Manócska folytatja: " Elvitte a róka". Persze ebből csak annyit mond, hogy " Elvitte..... " Olyan édes, ahogy énekli.

Megnéztem a Campona honlapját, nagyon jó lehet, nem csak a Sárkányvár miatt, hanem a Tropicarium is érdekes lehet. Sajnos tényleg hozzánk nagyon messze van, de szerintem megnézzük valamikor a jövő héten. Sajnos Apa holnap elutazik Grazba, de szombaton már jön haza. Szóval egyedül leszünk 2 napig. Kép Lehet, hogy soxor jövök majd , mert unatkozni fogok!

Docika
docika
 
 


Sziasztok!

Jázi és Lőrinc nagyon drágák Kép

Momo
bogyós sztorin én is jót nevettem, bocsi Kép
Dani pelenkázás közben szokott meglógni, felmászik az ágyra, és nemes egyszerűséggel dob egy sárgát Kép

Tündér
hogy van Ilang? Nyomatod a homeos cuccokat?
kaja nyami Kép

Angi
szegény gyerkőcök Kép Anyukád meddig lesz még nálatok?

Képzeljétek, lehet, hogy Dani megoldja az elválasztást. Ma este nem akart egyáltalán szopizni, kicsit rosszul is esett, de akkor már nem is erőltetem. Kivi vagyok a cicikre, hogy bírják majd... Még szerencse, hogy tegnap kiélveztem a (z ezekszerint utolsó) szopi minden pillanatát Kép

Lányok
nem tujátok, hány hetesen mérik a tarkóredőt? Mert 10 meg 12-t is olvastam. És azt külön kérni kell, vagy magától megméri a doki?

Andi
psandi
 
 


ANdi, 12, és én kértem.

Akkor legyen a tali két hét múlva, ha már berázódtunk az iskolába. Zsuzsiék hét végén utaznak, de Neki ezek a napok már nem igazán jók, Dani holnap írásbelizik. Gondoljatok rá.

Most megyek, keresek valami vízszinteset, Estére mindig szörnyen terhes leszek. Kép

sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Nálatok gyerkőc nyugton ül a számgép előtt, mikor egyszervolt.hu-n animációt néztek? Mert nálunk itt bukik meg a dolog, tetszik neki, de ő nem marad nyugton, neki a billentyűzet meg az egér is kell és előbb utóbb átírja az egész gépet, és akkor elveszem és jön a hiszti.

ANcsi ma végre némi késéssel túlesett a 15 hós oltáson (lassan 16,5), amúgy 80 cm és 11,6 kg.

Bocsi midnenkktől, olvasok én, de irás legtöbbször csak úgy megy, hogy ha van valami épp aktuális kérdés-téma.

SZiasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi
Nalunk is volt ilyen. Jazinak van egy sajat billentyuzete, ilyenkor ezt teszem elé es ezt pufolheti Kép

N
norkini
 
 


Sziasztok,

Estere - Sofkahoz hasonloan-, en is elegge terhes birok lenni. Kép

Minden Bencenek Boldog Nevnapot kivanok! Kép

BEu es Norka,
nagyon edik a gyerkocok! Kép

Tündér,
Ilang teljesen meggyogyult mar?

Angi,
jaj, szegeny gyerkocok! En teljesen kiborultam volna...Kép

Momo,
bocsi, de bogyos sztori...Kép

Andi,
a Margit Kh-ban automatikusan merik a tarkoredot. A 12. heten szoktak, bar a 13. het sincs meg elkesve. Utana viszont mar nem erdemes, nem ad megbizhato eredmenyt.

Docika,
akkor majd gyere gyakran, amig a ferjed nem lesz. Kép

Sofka,
Apajaval meg nem birtunk idopontot egyeztetni, de hamarosan elkapom a frakkjat es kifacsarok belole egy kis idopontot "hazi-neni" ugyben. Kép

Lanyok, kepzeljetek, egy ismerosunk evfolyamtarsarol is kiderult, hogy Deveny gyogytornasz, es amikor az ismerosunk beszelgetett vele, mi is szobakerultunk (marmint Zsombi es a problemak). Es azt mondta a lany, hogy nem mondta nekunk senki, hogy a hipotonias gyerekeknel rettento gyakoriak a szopi- es evesproblemak? Merthogy az arcizmuk is gyenge szokott lenni, es ezert nem tudnak megtanulni szopizni (ill. nincs eleg erejuk hozza), majd kesobb kanallal enni? Huhhh...lehet, hogy ez volt nalunk a gond? Total ledobbentem, ezt miert nem mondta eddig senki...??? Kép

Maszatka a pocimban eleg sokat rugdos estere, remelem, ezt a szokasat (marmint hogy estere elenkul fel) a szulesig levetkozi...Kép ZSombi egyebkent nagyon edes, ha megkerdezzuk tole, hol a teso, akkor jon es simogatja a hasamat. Olyan meghato. KépKépKép

Es hagy dicsekedjek, lattam ma egy 12. hetes ikrekrol szolo UH felvetelt. Kép A hugom ma volt UH-n, es tenyleg ikreket varnak. Annyira vicces volt ket manot latni bukfencezni meg rugdoskodni a felvetelen. Kép

Jo ejt!
Gombóc
gombóc
 
 


Norka,
Szerencses vagy enyem lany egybol kiszurta, hogy hiaba pufoli nincs semmi valtozas a kepernyon. Azota nemes egyszeruseggel elhajitjaKép

Pildi,
Nalunk lany nezi-elszalad-nezi-elszalad....variacio percenkent. Azert marad bekapcsolva mert a 4 evesem mar ertekeliKép

Psandi,
Szombaton utazik haza, kezdodik a suli es o meg dolgozik.
Dani ezek szerint egyszerusiti a dolgod, de kis ido mulva ujra kezdheted a szoptatastKép

Docika,
Gyere nyugodtan, majd elszorakoztatunkKép

Angi
angela2
 
 


Sziasztok!

Csak rohamtempoban:
1 hetet voltunk Balatonon, 4 napot szuleimnel Miskolcon, most fujjuk ki magunkat, de maris jonnek a programok csostul. Persze nem azer mondom, hogy sajnalni kellene Kép
Jol vagyunk, Viola jarni tanul (kezenfogva setal), ugyhogy 2 etkezes-alvas kozt folyamatosan mentem az eletet... de meg megvan mindene Kép

Uj pocilakokhoz MAXIGRATULA Kép Kép Kép, Momonak DRUKK a 2hethez, aztan... MEGADRUKK! Kép Kép Kép Es sok boldogsagot minden unnepeltnek! Kép Kép Kép

Jazi cukorfalat Kép emberem is olvadt rajta Kép

Lorinc hatalmas legeny kedelyes vigyorral Kép szerintem nem lett rossz a csukaja!

Angi,
munka Kép kotelidegeid vannak, en asszem, baltaval vertem volna szet valamit...
Hazihorror meg Képabb... szegeny Matyi, remelem megussza varras nelkul.

Evi,
en is penicillinerzekeny vagyok (valszeg, mert szuleim nem mertek ismetelten tesztelni). Szerencsere annyifele antibiotikum van, hogy nem nehez kikerulni, mas baj meg nincs vele. De tenyleg mindenhol mondani kell, meg a fogaszaton is.

Beu,
labad Kép mar talalgattam is, hogy a csudaba allt le Lorinc a szopirol, nem a cicisztrajkjairol volt hires...

Momo,
aaaaaaa Kép

...ekkor megszunt a net, elkuldeni mar nem tudtam Kép na majd megy ejjel.

Csak jokat! Kép

Kaska
kaska
 
 


Igen, Ancsinak is van saját billentyűzete, sőt saját egere is. (apró különbség, hogy az igazi optikai és világit) Viszotn a csaj túl okos, tudja már, hogy melyik működik, melyik nem, Ha gépel, automatikusan lesi a monitort! Szóval azt hiszem, őnála már ki kell várnom amig érti is, hogy miért csinálja és lesz annyi esze, hogy nem összevissza klikkel!Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Helló Lányok!

Évi!
Akkor hajrá, jöhet a kistesóKép Mi még várunk valszeg 3 éves koráig, mert itt nem veszik fel Ilangot oviba, ha itthon vagyok amúgy is...Kép
Állítólag ez most még csak a kis féröhelyü ovikban van így, de a jövöre nézve ezt ki akarják mindenhova terjeszteni. Nem értem a lényegét, szerintem egy gyereknek szüksége van társaságra, szocializációra. Nem jól gondolom?Kép

Andi!
SzopiKép Köszi a kérdésed, Ilang megvan, bár szippantyúzni kell a nóziját napjában többször. Adom neki napi 3x3 ALIUM CEPA-t (aszem így írják), meg 2x2-öt a kaliumosból a köhögésre. A köhögése már jó, csak ez a fránya orrfolyás ne lenneKép Láz ilyesmi nuku, csak ami az orrából jön az horrorKép

Sofka!
A 2 hét múlva tali nekem is okés, már csak egy a gondom, nem tudom merre vagy, de remélem ezt lemail-ezzük addig. Ugye ilyen "újoncok" is mehetnek mint én??Kép

Ildi!
Szép paraméterei vannak Ancsinak!Kép Jó magas mint a mamájaKép Képet régen raktál már fel, légyszi!Kép

GOmbóc!
Furi, hogy eddig nem mondták, hogy étvágy-evésbeli gondot is okohat a hipotoniás gyerekeknél?!Kép De mostmár gondolom ezt is jó tudniKép
Örülök, hogy Maszatka is jól van odabenn, vigyázz magatokra! Addig örülj amíg pörög, ez olyan jó dologKép (irigyKép)
Tesód UH-jaKép

Angi!
Ilang is egy darabig nézi-hallgatja a Kárókatonát, söt van, hogy táncol is, de aztán elmegy mert fontos dolga vanKép

Docika!
Gyere bátran ha unatkozol, itt mindig van valakiKép
Ahogy Angi írta, biztos elszórakoztatunkKép

Kaska Drága!
De jó újra itt!Kép
Vilcsi nem semmi lehet, gondolom a derekad és a hátad már kivan.Kép Nyugtasson meg, hogy innen már csak pár lépés és majd kocog magától a csaj, aztán meg gyözzél utána rohanni.Kép
Nálunk már ez van, nem kis fejfájást okozva ezzel.
A járás után már csak egy-két nap és elkezd szaladni, na azokból vannak ám az igazi szép esések.
Ilang már úgy néz ki mint egy domborzati térkép. Sebek-puklik, kék-zöld foltok, de hozzá lehet szokniKép
Aztán kérünk ám fotókat is mert rég láttuk már Vilcsi-kisasszonyt!

Na most ennyi voltam megyek leteszem a manót aztán hajat mosok!

Pussz
Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Timici!
Bence nap van???? Látom már:volt!
Akkor így megkésve boldog névnapot Bencusnak!!!KépKépKépKép

Gombóc!
Biztos ezért nem szopizott Zsombi! Tök jó, hogy kitartottál melletteKép

Kaska! De jó hallani rólatok! Igen-igen, képet nagyszemű lánykádról.

Docika! Állatkerti játszó a legjobb, de van a Thökölyn a Récseiben és a Füredi úton is egy.

Billentyűzet, telefon és társai: nálunk is csak az igazi a menő. Kárókatonát 4x nyugiban ülve végig nézi, ettől fölfelé már matat közben, és csak fél szemmel figyeli.

Kár, hogy nem tudom csatolni, milyen hangokat ad ki itt mögöttem, de jobb, ha megyek.
Csók, Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Mit kell csinálni, hogy a gyerek a délutáni alváskor az ágyában maradjon és aludjon? Hétfő óta van új ágya, nem rácsos és azóta pokol a délután. Most másfél órája ki-be járkál, pakol, incselkedik velem én meg már nagyon ideges vagyok. A rácsos ágyban nem volt gond, leraktam és elaludt. Most meg nem hajlandó Kép. Már lefeküdtem mellé, akkor a szememet nyomkodta, ugrált rajtam, csak ültem az ágya mellett olvastam, akkor meg kukucsolt és hangosan röhögött, kijöttem, türelmesen visszavittem, lefektettem, 1 perc múlva újra itt volt, kiabáltam, röhögve beszaladt a szobájába és kukucskált az ajtóból, elvesztettem a türelmem, ráütöttem a fenekére (nem túl helyesen Kép), sírt egy kicsit, de 2 perc múlva újra kint volt. Van még ötletetek? Nekem még a rács jutott eszembe, a szobaajtajára, mint végső megoldás.
Eddig sem tudtam túl sok mindent csinálni az alvása közben, mert csak nyitott ajtónál alszik, de most aztán végképp katasztrófális a helyzet. Most is hallom, hogy a konyhában pakol, ahol ráadásul felraktam főni a krumplit, úgyhogy mennem kell.
Előre is köszi ha van ötletetek! Ja, este eddig nem volt gond, letettük az ágyába és aludt. Csak ez a délutáni őrület ne lenne...
Üdv, Virág
virga
 
 


Jut eszembe!

Sofka!
Most is Budai HK-ban fogsz szülni?
Én is ott szültemKép

Virág!
Sajnos nincs ötletem, de nem lehet, hogy nem álmos?Kép


Tündér
tündér
 
 


Na milyen szita az agyam!

Képzeljétek sms-eztem ToffivalKép

Jól vannak, csak sok a dolog mostanában, ha minden jól megy a jövö7-en már jelentkezik.
Remélem nem haragszik meg, hogy ezt közzé tettemKép

Na léptem altatni...

Tündér
tündér
 
 


Tündér!
Azért 1 perc alvás nélkül elég nehézkes lesz este 8-ig Kép. Valszeg álmos, mert dörzsöli a szemét, lefekszik a nappaliban a földre, alvópózt vesz fel (segge az égnek Kép), de ha kiejtem az alvás szót heves fejrázás a vége. Én meg már idegbeteg vagyok, semmit nem tudok csinálni. MOst itt ülök és nem veszek róla tudomást, csak néha elmondom, hogy aludni kellene az ágyában.
Ja, átvittem a mi ágyunkba, lefeküdtem mellé, az akció sikertelen volt.
Már 2 és fél órája küzdünk...
Üdv, Virág
virga
 
 


Virág
nem lehet, hogy még korai volt a másik ágyba szoktatás és esetleg fél, hogy leesik, vagy ilyesmi? (biztos jó nagy marhaságot kérdeztem, csak egy ötlet)
a bebáról írtam a másik topicban, de azért itt is, sajna nincs már meg Kép

Beu
az iciri-piciri ugyanott van , ahol a kárókatona, csak feljebb Kép Meg mégegy helyen megvan a meséknél, de az nekem nem tetszik annyira

Andi
psandi
 
 


Virág, én visszavinném a régi rácsosat. A problémát túl jól ismerem, és nem találtatott rá megoldás eddig.

Tündér, bizony a Budaiban, és emlékszem arra, hogy Te is! Nekem az az otthonszülés. Ha végre eljutok odáig, üldök Neked vmi útvonalat.

Még nem tudom, hogy várom-e a nyári szünet végét. Így ugye hárman néha jól elvannak. Akkor meg nem ébresztik majd fel Marcipánt. Kép

Na mindenkinek a legjobbakat, ennyi volt a béke.
sofka
 
 


Andi!
Esténként nincsen gond (kopp-kopp-kopp), csak délután.
Mennem kell, mert most locsolta szét a méregdrága laktózmentes tejemet a konyhában.
Nem lehetne felmondani vagy legalább szabit kivenni?!?
Üdv, Virág
virga
 
 


Virág,
nem akarok beledumálni, de nálunk csak az idő hozott mgoldást, ugyanez volt a helyzet, este tök jól elaludt (pedig először du. szokattuk az új ágyhoz, egy ideig aludt), majd este aludt és du. nem volt hajlandó, mi mindig következetesen visszakísértük a szobájába, és egyszercsak rájött, hogy nem akarunk neki rosszat. (Persze, mivel jött a tesó, a rácsos ágy állt, így ha nagyon elfogyott a türelmünk, betettük a rácsosba. De ez megszűnt, mert mikor hazahoztuk Lucát a kórházból, Tomi már CSAK a "nagyágyban" aludt.
KITARTÁS!!! Kép

Erika
kerika
 
 


Sofka!
Várom majd a mailtKép
OtthonszülésKép

Andi!
Tényleg nem is írtad mi van Dani éjszakai alvásával. Beállt az átalvás?
Akkor írtál róla mikor pár napja müködött, de ez állandósult?

Na lépek mert alvás van és ezt ki kell használniKép
(pl. vasalás, hallod Andi???KépKép)

Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Kerika!
Köszi a választ Kép!
De mi lesz így estig?!? És talán az a legfőbb gond, hogy én is mérges vagyok, idegesít, hogy még ez a napi 1,5-2 órám sincs bármit megcsinálni, (ha rászólok bármiért egyszerűen a füle botját sem mozgatja vagy nevet) mert mindig a nyomomban van, szétpakol, kiönt stb. stb. És az bosszant a legjobbban most, hogy egyszerűen kiröhög, valamint megüt. Az előbb amikor megláttam a tejet folydogálni mindenhol a konyhában egyszerűen sírva fakadtam (kicsit fáradt is vagyok már) ezen nagyon jól elszórakozott, mutogatta a tejet a földön és hangosan kacarászott. Egy cseppnyi megbánást sem láttam rajta, pedig olyan jó lett volna, ha megsimogat, vagy bármi. Grrr, de mérges voltam Kép! Húúú de büdös tejszag van mindenhol, pedig már 3x felmostam (a nagy fotel az ajtaja elé tolva, mert nem lehet elmagyarázni neki, hogy a szobájában kellene maradnia amíg felszárad a kő. Pedig már 2x elesett)
Nnna mindegy reménykedem, hogy egyszer csak jobb lesz Kép!
Üdv, Virág
virga
 
 


Tündér
ezt most nem mondod, hogy nekem is vasalnom kell!?! KépKép
az alvás hálistennek beállt, este 9-től ébredés nélkül húzza reggel 8-fél9-ig. Nagyon bírom! Kép
És amikor esik az eső, délutánonként is olyan jókat alszik, pl most is már 2 órája Kép

Virág
alszotok már? Kép

Andi
psandi
 
 


Virág!

Nálunk még ilyen probléma nincs, de egy darabig nem is lesz, hogy most elolvastam, amit írtál. Már épp gondolkodtam, hogy vajon mikor jön el az ideje, hogy leszedjük a rácsot. Már tudom: ha kinövi az ágyatKép

EGéybként pedig egyet értek az előttem szólókkal: az idő majd megoldja, addig is vissza a rácsos ággyal. Mindenre meg kell érniük. Amit a viselkedéséről írtál, az nagyon ismerős, elég idegesítő, de csak kitartás. Próbáld a legkevesebbre redukálni a házimunkát, és minél többet játszani vele. Tapasztalataim szerint akkor gazemberek, mikor nem velük foglalkozunk. De akkor nagyonKép

Ma az enyém is megvadult, teljesen fel volt pörögve, apjával ketten nem bírtunk vele. Aludni sem akart, aztán mikor ölbe vettem egy kicsit, beájult. Most nyugi van végre, megyek is pihizek egyet. Szóval kitartás!!!! KépKép

Beu
beu
 
 


Virág,
én is visszatapsolnám a rácsos ágyikót. Gondolom, még senkinek nincs rá égető szüksége,akkor meg kár magadat és a fiadat ennek a hajcihőnek kitenni. Nem attól lesz nagyfiú, ha már nem a rácsosban alszikKép
Egyébként nekem Timi 2,5 éves koráig a 60x120-as rácsosban aludt, és sajna a délutáni alvásigény elmaradásának semmi köze az ágy fajtájáhozKép Ő kb 2 évesen döntött úgy, hogy neki már nem kell a délutáni szunya és innentől kezdve önkiszolgálóan (no meg halált megvető bátorsággalKép) nemes egyszerűséggel kimászott a rácsosból isKépKép
Nem követsz el erőszakot azon a gyereken, ha némi ráccsal veszed rá a délutáni csendespihenőre, mert neki valszeg erre még van igénye, csak minden izgalmasabbKép

Beu,
akkor nem csak az enyémek vannak megvadulva???Kép Én már tiszta hulla vagyok, reggel ráadásul negyed 7-kor képesek voltak felkelniKép Azóta pörög mind a kettő, már az apjukat is lefárasztották, a lakás meg romokban...brrr.

Gombóc,
tényleg olyan rossz, amikor az ember utólag tudja meg, hogy miért is nem sikerült valami, amit pedig fontosnak tartottKép Remélem, másodjára nem kell hasznosítanod ezt az ismeretet sem, és a gondtalan terhesség végén egy gondtalanul szopizó babát kapszKép

Tündér,
úgy gondolják az okosok, hogy akinek van testvére, az szocializálódjon otthonKép Nálunk Albertirsán is ez a "divat" Így én nemsokára már hárommal szívok itthon, mert nem akartam nagy korkülönbséget. Ezért utálok vidéken élni, tudtommal Pesten azért nincs ilyen szelektálás...

Mennem kell, mert üvöltés van, nekem meg szétmegy a fejem...alig várom az esti fektetéstKép

Ja, a házunk hozzátoldott része beázik a bádogos vagy a tetőfedő hibájából, a spájz falán kis patakokban csordogál a víz...a mesterek egyelőre kisorsolják, ki javítsa ki a hibát, de nem sietik elKép Tele a púpom.


Momo


Momo
momo
 
 


Andi!
Nem vasaltamKép Inkább rágtam a körmöm a kézimeccsen... bár ne tettem volna, csúnyán kikaptunkKép
Dani alvása szuper, ügyik vagytokKép

Momo!
BeázásKép
Nem tudom mi van a levegöben de mióta Ilang felkelt a du-i alvásból elég nyügi. Konkrétan 1 órája már nyüszög egyfolytábanKép
Ovi-tesó szocializációKép
Rácsosággyal kapcs. megnyugodtam, még van 1 évem legalábbKép

Na megyek mert fáradt és nyügi vagyok!

Jó éjt
pussz
Tündér
tündér
 
 


Ami a nyűgöt illeti, Abigél két napja elviselhetetlen CSAK kézben érzi jól magát. De azért néha Danával is kell foglalkoznom - ha nem teszem, akkor irdatlan gazember. Kicsit ki vagyok Kép
Ja, és Abigél éjszaka 3 óránként szopik Kép de ma megint nem volt hajlandó emberi kaját enni. Ki érti ezt?
Rácsoságy nálunk eddig nyerő.
Kitartást mindenkinek!

Zsuzsó
zsuzso
 
 


Sziasztok!

A mai hajcihőt a frontra fogom, mert látom mindenkinek "megőrült" a gyereke. És azt is, hogy én sem bírtam a kiképzést, lehet, hogy a szomszédok majd küldik a GYIVIt, mert kissé kiakadtam és kiabáltam Kép.

Momo!
Beázás Kép.
Van egy barátnőm, ő egy faluban lakik és szintén nem vihette a gyerkőcöket oviba, mondván úgyis otthon van a kicsivel (3 lánya van, kis korkülönbséggel - gondolom ismerős lesz Kép). Az volt a csúcs, amikor azt mondták, hogy a középső is mehet (a nagy már 1 éve járt), de aztán bedobtak egy cetlit, hogy bocsi mégsem. Nála az volt a megoldás, hogy átvitte egy másik városba mindhármat oviba.
Remélem nálatok is lesz valami könnyítő megoldás!

Beu!
Az a baj, hogy a rácsosban már sokszor beakadt a lába és nem tudta kihúzni egyedül, így aztán éjszakánként lábkihúzó járatok indultak a gyerekszoba felé, ezért gondoltuk itt az idő. Első éjszaka még megtartottuk a régi ágyat, de annyira kicsi a szobája, hogy akkor már szinte be sem tudtunk menni, így miután aludt az újban, és egyértelműen mutatta, hogy azt szeretné szétszedtük.
Egyébként most lefektetés után elsőre elaludt, egyszer sem jött ki, nem sírt. Ki érti ezt?

Andi!
4-kor aludt el és 5-ig sikerült is hunynia egyet.

Jó éjt! Virág és Levi
virga
 
 


Lányok!KépKépKépKép

Nincs meg valakinek a Varázsfuvola magyarul??? Fontos lenne!

Fáradt anyák ágyba gyorsan!!! Mi lehet, hogy megyünk bulizni. Itt a nagyi, vigyáz a kisördögre. Csak apjuk aludni akar. Nem értem. Biztos lefárasztotta a ded.Kép

Beu
beu
 
 


Beu
a kottája megvan szöveggel. Felénekeljem neked egy kazira? KépKépKép
ANdi
psandi
 
 


Hát mi is újra itthon vagyunk... Sokat írtatok, de azért nagyjából átrágtam rajta magam.

Andi, Réka,
De jó! Hatalmas gratula a pocilakóhoz!KépKépKép

Lassan tényleg kismama és költözős topik leszKépKép

Bencéknek boldog névnapot!Kép

Elli, Norka, Andy, Angi, Docika, Tündér, Nadine, Beu,
KépekKép

Elli,
Látom végre előkerültélKép
Járó KevinKép

Norka,
Mit mondott a doki a csípésekre? Ronin is szokott lenni.

Tündér,
Jobbulást Ilangnak!

Franyó,
Gratulálok a sikeres KRESZ vizsgádhoz! Csak így tovább!Kép

Timici,
Megy a drukk!

Anita,
Jó, hogy jelentkeztélKép Kép?

Momo,
Bogyós sztoriKépKép
BeázásKép

Angi,
Fiadnak jobbulást!

Zsuzsi Danijának is megy a drukk!

Kaska,
Jó, hogy rólatok is lehet hallani/olvasni.Kép

Na, megyek. Jó éjt mindenkinek!

Maci_2
maci_2
 
 


Andi!
Ha lennél kedves!Kép
B.
beu
 
 


Sziasztok!

Ágy-alvás: nagyokról arra emlékszem, egy idő után az működött, hogy nem aludni, hanem pihenni küldtük el őket. Akár könyvvel együtt. Aztán ha tényleg kellett az alvás, akkor el is aludtak. De lehet, hogy ez csak igy utólag tűnik ilyen simának. Vannak emlékképeim, amint ülök és bóbiskolok a gyerekszobában, három gyerekkel, akik közül változó volt az alvók létszáma. (Gergő ált hamar aludt, Ilcsi sokáig műsorozott, aztán gondolt egyet, lefeküdt és nem telt bele 30 másodperc, már aludt is, Bálint viszont végtelen számú mesét képes volt végighallgatni, aludni viszont nem aludt).

Ovi:na akkor mi vagyunk a pesti kivétel. Mifelénk eléggé nagy a létszám a kerületben, anno mikor Bálintot vittem volna, ikrekkel itthon, őt se akarták felvenni, végül nem a körzetesbe vittem, hanem egy másikba (jobb is lett igy), ahova épp befért. De eleinte szigorúan csak délig (később kidumáltam, hogy ez a lehető legrosszabb, egyórakor két álmos 2 évessel mászkáljak gyalog-bkvval a nagyobbikért). Nálunk nem az elvek,hanem egyszerűen a helyhiány a döntő. Az ovi mint olyan tuti ráfizetéses, az önkormányzatnak sok pénzébe kerül, nem tudja megtenni, hogy csak úgy, csak azért, hogy szocializálódjon a gyerekünk, nyújt nekünk egy kedvező áru szolgáltatást. A fizetős ovik tuti felvesznek! De az önkormányzatok csak annyi ovit tartanak fent, amennyit muszáj, muszáj felvenni gyerek meg az, akinél dolgozik anyuka is, illetve a suli előtti év. Nálunk igy is 30 gyerek volt egy csoportba (két óvónő váltásban), ahol a csoportszobát 25 főre tervezték (sőt, volt hogy 31-en voltak)! Nem jó ügy, de egyszerű anyagi racionalitási okai vannak.

Ancsi jó kislány volt ma, igaz tegnap óta kettesben vagyunk (ilyen is rég volt) és muszájos vagyok vele foglalkozni. Rájöttem, hogy napról napra több szövegét értem. (ma a "hangya" és a "nem" volt teritéken, érdekes mód utóbbit eddig szavakban nem annyira használta.)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok,
Csatlakozom a kikeszult anyak klubjahoz. Kép

Zsombi egesz nap semmit (ertsd egy falatot sem!) volt hajlando enni este 6-ig, es egesz nap minden 30 cm-nel nagyobb helyre lefekudt es szopta az ujjat. Aludni nem akart, csak fekudt a foldon az ujjat szopva vagy nyekergett. Aaaaaaaaa....Kép

Franyo,
Aztan csak ugyesen vzetni! Kép

Tündér,
en leszoktam az olimpia nezesrol. Kép Ez a Fazekas ugy nagyon kiakasztott. Beleolvasgattam index-es sport topic-okba, es elvesztettem a naivitasomat, mind az olimpia mind a versenyzok tekinteteben. KépKépKép

Timici,
Neked drukk a KRESZ vizsgadhoz! Kép

Virga,
ez az allando rosszalkodas es huncutkodas nalunk is megvan. Zsombi tudja, mit nem szabad es csak azt csinalja. Kép En mar csaptam ra a kezere (lezart konnektorba probalt dolgokat bedugni), de csak kirohog. Osszesen talan 6-7 dolog van neki megtiltva a lakasban, de csak azt a 6-7 dolgot csinalja nap mint nap, szepen sorban egymas utan....Kép
Az uj aggyal kapcsolatban nem tudom, nalatok mukodne-e, de en ejszakara az uj, nagyobb meretu racsos agyaba (kulon szobaba) teszem aludni, de csak akkor, amikor mar eleg almos, viszont delutan a mi franciaagyunkban alhat, mert azt nagyon szereti. De lehet, hogy talan a racs hianya zavarta meg a gyerkocotoket? Kép

Momo,
beazas. Kép Ezekkel az iparosokkal mindig egy csomo baj van. Kép Drukk, hogy mihamarabb kijavitsak a hibat!

Beu,
Eljutottatok vegul mulatni? Kép

Maci_2,
es hol voltatok nyaralni? Kép

Koszi az egyutterzest ezzel a nem-szopival, nem-evessel kapcsolatban. Az az igazsag, hogy azert vagyok ilyen duhos, mert en a szopival kapcsolatban mindent kiolvastam es ugy erzem, kiprobaltam, es soha, sehol nem volt arrol szo, hogy ilyen betegseg (hipotonia) is okozhat ilyen gondokat. Ha ezt elobb tudom, akkor nem aggodom honapokig azon, hogy esetleg ertelmileg beteg a gyerek. Kép Most azon gondolkodom, hogy megosztom Ibollyal (LLL) ezt az infot, lehet, sot valoszinu, hogy Ok se tudnak rola. Kép Az igazsaghoz hozzatartozik, hogy Iboly anno azt tanacsolta a 4. szopikiserlet utan, hogy ha ZSombi tenyleg ennyire nem hajlando szopizni, es ilyen allapotban van, mint anno volt, inkabb hagyjam ezeket a szopira szoktatasokat. De biztos emlekeztek, engem lelkileg tenyleg nagyon megviseltek a "jotanacsok", amik mindig arrol szoltak, hogy minden gyerek tud szopizni, csak en vagyok a bena. Kép

Nna, megyek,
Joejt,
Gombóc
gombóc
 
 


Gombóc!
Mulatás túlzás, már itthon vagyunk. Azért jó volt.Kép
Beu
beu
 
 


Gombóc,
olvastam, amit mondtak neked. Igazság szerint nem tudom, hogy pontosan milyen erősségű hipotóniás volt Zsombi, mert az én Lucám közepesen volt az (így mondta a neurológus), és én a neked mondottakat még csak csíráiban sem észleltem nála. Értsd, szopizott rendesen, 11 hós koráig szinte mást nem is fogadott el, majd 13 hósan elválasztotta magát, és egy zabagép.
Nem az állítást akarom cáfolni, mert nem értek hozzá, csak leírtam, hogy ha van is összefüggés, akkor nem általánosságban.
A mozgások pedig nálunk is későn kezdődtek, hisz 1 éves volt, mikor elkezdett kúszni, 15 hónapos, mikor mászni, és 17 hónaposan indult el.
A száját viszont újszülött korától nyitogatja a kajára Kép
Megosztod majd velünk, mit mondott Iboly? Engem tényleg nagyon érdekelne.

Erika
kerika
 
 


Látom, a mai nap se lesz valami fergetegesKép Csajok még alszanak, de ki tudja, mi lesz utána a műsor az eső miatt szobába zárva?Kép Már úúúúgy elszoktam a randa téli napoktól...

Ildi,
én elhiszem, hogy az önkormányzatnak ez nem üzlet, de nálunk pl. a bölcsibe azt se veszik fel, akinek muszáj lenne visszamenni dolgozniKép Ja és én még fizetni is hajlandó lennék az oviért, de a környéken nincs ilyenKép

Gombóc,
a lányok se esznek mostanság, ha ez vígasztalKép
A gyerek meg azért gyerek, hogy a rosszat míveljeKép És a férjem sose érti, miért vagyok mindíg a nyomukban...Kép

Virág,
én egyelőre képtelen vagyok a törpével és Zsebivel felcuccolva Timit messzebbre oviba hurcolni, főleg télen, így marad az édes négyesKép

Holnap megyek dokihoz, remélem, nincs nagyobb gubanc, mert a gyerek már eléggé lent van...
Igaz, Zsebit is minden pillanatra ígérték már a 36. héttől, aztán alig akart a 39. után elindulniKép


Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenkinek kijutott a jóból tegnap. Gergővel is nagyon nehéz, de mentségére legyen mondva, hogy két napja lázasKép Semmi egyéb tünete nincs, sőt tegnap azt hittem el is múlt, erre du. megint felszaladt a láza. Estére már 39.5 voltKép Dokinéni meg széttárta a karját, és közölte, hogy fogalma sincs mitől lehet. Szóval marad a lázcsill., meg a tüneti kezelés, ha esetleg lenne tünet. Gergő még soha nem volt beteg, így most elég bénának érzem magam. Remélem, azért nem kell nagy rutint szereznem a betegápolásban. Egyébként tisztára olyan, mint egy beteg pasi: fekszik az ágyunkban, és tévézik, szinte egész nap.

VirgaKép
Remélem hamar megoldódik az ágy-kérdésKép Nálunk Gergő ha álmos, akkor szinte bárhol el tud aludni. Erre azért majd emlékeztessél, ha esetleg néhány hét múlva, mikor mi is lecseréljük az ágyát, én is nemalvásról panaszkodnékKép

GombócKép
Ha ez vígasztal, Gergő már hónapok óta nem eszik, oszt mégis tele van energiávalKép

MomoKép
Drukk holnap a dokihozKép Hogy elszaladt az idő. Az őszies-télies időhöz pedig most már sajna hozzá kell szoknunk.

Megyek, megnézem, nem ébredt -e még fel a kisbetegem.

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Virág! Nem lehet esetleg az ágyra egy "védőkorlátot" felszerelni, hogy biztonságban érezze magát? Mi olyan ágyat vettünk Dorkának a rácsos után, amin egy ideig volt védőkorlát, és utána le lehetett szerelni. Nekem mondjuk szerencsém volt, mert 3 éves koráig elvolt a rácsos ágyban, nem akart kimászni belőle.

Tüni! Beteg gyerekKép
Már jobban van?

Nálunk még benn is aludhat Dorka az oviban, pedig itthon vagyok Domcsival. Nagy mázlim van. Pont akkor alszik Domcsi, amikor ebéd után érte kéne menni. Sajnállak Titeket, hogy Nálatok nem megoldott ez. Pedig nálunk sincs sok ovi, és magas a létszám.
Azért 3 gyerekkel otthon egész nap nem lehet semmi. Minden elismerésem.

Domcsi amióta le lehetett venni róla a terpeszpelenkát olyan látványos fejlődésnek indult. Már rajtam fel is állt tegnap. Nagyon elmegy az idő.
És már 74 cm 8,5 hónaposan.

Beu! Köszi a receptet, ma ezt csinálok. És tényleg pásztortarhonya.

Nelli
hnelli
 
 


Helló Lányok!

Nelli!
Nagyon szépen megnyúlt DomcsiKép
Ovi-helyzet- irigyKép

Tüni!
LázKép
MIkor ébredt? Még mindig ilyen magas a láza?
JobbulástKép++++

Momo!
Kitartás! Remélem azért Emese kivárja a sorátKép
Nem lesz semmi a 3 csajjal otthon. Tényleg legalább az elsö hetekben lesz segítséged a párodon kívül? Nagyik, tesók, valaki??

Beu!
Merre jártatok? Milyen volt? IrigyKép

Gombóc!
Szerintem mostmár ne rágódj ezen de természetesen kérdezdd meg az LLL-es nénit. Egyébként pedig Maszatkával biztos már minden "könnyebb" leszKép
Szeretem azt a pocis-Zsombis képet ami profilodban vanKép
Olimpia: én is teljesen kiábrándultam. Hát nem ez lesz a legkedvesebb olimpiai emlékem. Azért a ma reggeli kajak-kenu érmeknek örülökKép
(1 arany, 1 ezüst, és 2 bronzKép)

Maci_2!
Magatokról is írj és te is légyszi tegyél fel képeket Roniról!Kép Rég láttuk a kisasszonytKép

Andi!
Ha felénekled a varázsfuvolát akkor abból én is kérek!Kép

Zsuzsi, Virga!
Remélem a kissé nyüglödö gyerekeink ma végre lenyugszanak, most süt a nap legalább ki lehet menni, csak ez az orkán ne volnaKép

Na mentünk, irány a délelötti alvásKép

Pussz
Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Tündér!
Ilangnak utólag is boldog szülinapot.Kép

Gómbóc!
Dejó, ikrek, gratula a tesódnak. Kép

Dócika!
Gratula a barátnődnek a kisfiúhoz. Kép

Andi!
Gratula a pocaklakóhoz. Kép

Réka!
Neked is gratula a pocilakóhoz. Kép

Nadine!
Boldog házassági évfordulót. Kép

Franyó!
Gratula a kreszvizsgához.

Timici!
Bencének nagyon boldog névnapot.

Angi!
Szegény fiad. Kép

Momo!
Bocsi, de én is csak röhögni tudtam a csajszikon. Kép

Tüni!
Gergőnek jobbulást.

Eltűnésem oka: Meg van a sok utánajárás eredménye, nemsokára miénk lesz a Hernádi házikó. A bank annyit még szórakozott, hogy kijelentette, hogy csak 3,2 millát ad, mi min. 3,8-at kértünk, de az eladónak mondtuk, hogy sajnos így nem tudjuk megvenni, erre engedett még fél millát. Így 6 millióért vesszük meg és már csak a jelzálogot kell töröltetnie, azután aláírhatjuk a bankkal a szerződést. Utána jön a nagy része, mert fel kell újítanunk a házat és majd csak tavassszal költözünk át és akkor ezt a lakást kiadjuk. A tetőt még idén be kell szigetelni, aztán ahogy éppen összejön a pénz, kövezés, csempézés , tapétázás, festés. Sőt még szeretnénk egy-két ablakot is pluszban, de azt majd a szakemberek mondják meg, hogy lehet -e még ott falat bontani. Aztán még szinezni is kell a házat az egész végén, mert a falbontás és szigetelés miatt a mostanit meg kell bontani, meg hát elég idétlen világoskék, amit sárgára szeretnénk varázsolni.

Miki már nagyon várja az ovit ( szeptembertől újra megy), így Zsuzsi is újra ki tudja majd aludni a 3-4 óráját, mert most mindig felzavarja a drága kisfiam. Zsuzsi egyre többet beszél érthetően, szalad és már mindenre felmászik. A tegnapi mázsálás 8,5 kg és 75 cm.

NA jó hosszan írtam, most megyek.

puszi
Magdi
gallainémagdi
 
 


Jajj azt elfelejtettem, hogy minden képet megnéztem és gyönyörűek a gyerkőcök.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Dócikának és többieknek szerettem volna írni, hogy a Camponai játszóház tényleg jó. Az én lányom nagyon élvezi. Igaz, elég sokan szoktak lenni, és nem túl nagy, de ez a gyerekeket nem nagyon zavarja. A Tropicárium is jó.

Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok,

Kerike,
nem tudom, hol olvastad az irasomban, hogy a hipotonia 100%-ban szopigondokat okoz. Kép Azt irtam, hogy hipotonias gyerekeknel gyakoribbak a szopi- es eves gondok. Kép Orulj neki, hogy neked nem kellett azokat a lelki kinokat kiallnod, amiket nekem. Kép

Tündér,
nem ragodom, ill. megis. Kép Honapokig hallgattam az LLL fanatikus kovetoitol (es itt nem Ibolyra es a kepzett tanacsadokra gondolok, hanem a magukat onkenyesen annak tartokra) hogy minden gyerek tud szopizni, olyan nincs, hogy nem - en meg jol a lelkemre vettem....nnna mindegy, szerencsere tul vagyunk ezen az idoszakon, remeljuk, Maszatkaval tobb szerencsevel jarok. Kép

Tüni,
Kisfiadnak gyors jobbulást! Kép

Magdi,
hurra, hurra, uj haziko! KépKépKépKépKép

Sziasztok,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!

Nelli!
Az ágya direkt olyan, amin már gyárilag van leesésgátló körben. Egy kis hely van középen ahol be tud mászni. És éjjel miért jó ami nappal nem?!? Na jó ez csak költői kérdés volt Kép.

Most megint 2,5 órája nyűglődünk a nem-alvással, közben meg annyira fáradt, hogy nekimegy mindennek, bandzsít (tőlem örökölte, jobb szeme egy kissé félrehúz, ha fáradt), vörösek a szemei és üvölt mindenért.

Gombóc!
Már próbáltam azt is, hogy a mi ágyunkban feküdt le, de reménytelen Kép. Egyébként soha nem aludt köztünk, korábban sem, csak egyszer, amikor beteg volt. Egyszerűen nem bírt aludni (meg mi sem).

PIldi!
Hát pont ez az, hogy én kibékülnék azzal is ha csak a szobájában lenne, de még ezt sem tudom elérni Kép. Se szép szóval, se haragosan, sehogy sem.

Az is baj, hogy nem szoktathatom le a délutáni alvásról, pihenésről (egyébként sem túl jó szerintem, hogy egy 20 hónapos reggel fél hét-héttől este nyolcig ébren legyen), mert 1-2 hónap és bölcsibe megy, ahol pedig délutáni pihi van. Vagy ez már legyen az Ő gondjuk Kép?

Most itt bőgök, mert végre elaludt, de úgy, hogy rácsaptam a fenekére (már megint) és emiatt lelkifurdalásom van, emésztem magam, hogy rossz anya vagyok, a gyerekem utálni fog és egyéb hülyeségek.
Ha visszatesszük a régi ágyat, akkor ebben a fránya panelban hova tegyük az újat? Egyelőre egy gyerekre rendezkedtünk be Kép.
Most már befejezem az ágy miatt nyafogást, elég volt. Igyekszem másokra is figyelni most már. Remélem tényleg jobb lesz egyszer csak...
Üdv, Virág (aki szomorú azért, mert elvesztette a türelmét)
virga
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?