Új privát üzeneted érkezett!

Hozzászólás törlésre került!
torolve_20130114141731
 
 


Sziasztok!

Nagyon el vagyok tünve igaz,és mentségem sincs rá.Olvasgatni szoktalak benneteket.

Edit,Nyafi köszönöm nagyon jól esett a hiányolásotok.Megigérem megpróbálok visszakapcsolódni hozzátok.Még az idén itthon vagyok a szabadságomat töltöm,de januártól megyek vissza dolgozni.
Velünk relativ minden rendben.Réka nem jár bölcsibe,mert itt nálunk nincs tehát marad a mama.
Rólunk:Réka nagyon ügyeske,folyékonyan,tisztán beszél,kb.20-25 mondókát mondunk.Sokszor olyanokat mond hogy csak pillázunk,hogy hól hallotta azt a bizonyos szót.Viszont még mindig pelusozunk,semmi jelét nem mutatja a szobatisztaságnak.Viszont szemüvegesek lettünk,mert kancsalságot állapitottak meg nála.
most ennyi mert nem enged tovább.
pár képet azért küldök.
2 éves lettem:
Kép
Kép
és egy szemcsis kép:
Kép

És végül minden szülinaposnak nagyon Boldog Születésnapot Kivánunk.

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Sziasztok!

Edit
Jobbulást a lányoknak!

Ancsa
Örülök, hogy írtál...
Januártól munka :(
Édes a kis szülinapos! :P
Szép kis rózsaszín szemüveg... Tűri?

Tegnap voltunk vissza a dokinőhöz - Levi már köhög is, de a torka meggyógyult...
szerdán megyünk ismét... (most kapott köhögéscsillapítót)

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 

 
 

kia ilyenkor ha köhög, akkor nagyon jó a lándzsás utifű, meg az inhalálás, meg a párásító. de ezeket te is tuti tudod
Egyem meg a szemüveges kétévest!

Kép
nyafi
 
 


Jobbulást a lányoknak és Levinek!! Kia, nekünk a Baby Luuf (vagy Luff, nem tudom...) balzsam segített sokat (meg a Stodal, ez homeopátiás kanalas lötty, ami köhögés ellen jó), amikor Rita köhögött, persze az nem ilyen csúnya volt, és nem is tartott ilyen sokáig, mint neki. Láza már nincs? Enni hajlandó?

Boldog szülniapot a két éveseknek!! Egyre népesebb a táboruk! :D

Ancsa, örülj neki, hogy kiderült a kancsalság, a szemészek szerint ez öt éves korig gyógyítható, utána már nem tudnak vele mit csinálni. A szemüveg pedig a szülőket-rokonokat ált. jobban zavarja, mint a gyereket. Legalábbis amikor én kicsi voltam, így volt. Nekem ráadásul állandóan takarni kellett az egyik szememet. Ezt ti megúsztátok? Hogy derült ki, hogy kancsal?

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Kia:Igen meglepően jól viseli.Mondta az optikus csaj,hogy volt olyan kisfiu akit fél órán keresztül kergettek,hogy próbálja fel.Réka leült a székre,és felemelte a fejét és tartotta amig felpróbálták,és már a szemüvegbe mentünk haza.Megnézte a tükörbe magát és mondta szép Jéka.Ahoz képest hogy ma kapta meg egész nap rajta volt.Reméljük azért hamar kinövi.

Köhögésre én a Baby luff balzsamra esküszök.Legalábbis nekünk bevált.Most voltunk mi is betegek annyira köhögött,hogy amit megivott az is kijött belőle nem úsztuk meg az antibiotikumot.

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Dorottya:Többször észrevettük hogy nagyon bebandzsit,és amugy is mondták,hogy 3 éves korig meg kell vizsgáltatni a rejtett kancsalságot,és igy mentünk el a Tűzoltó utcába gyerekszemészhez.A takarást nem is emlitették pedig én is azt hittem hogy az lessz.

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Rékának utólag is boldog szülinapot. Szerintem is nagyon édes a szemüvegben.

Nálunk is bevált a Baby Luuf. BEkenjük a hátát, rá a trikó (újabban szeretem), pizsi, hálózsák. És alszik. Tegnap mondjuk nem, mert éjjel kettőkor ébredt és nem akart visszaaludni.

Nálunk még mindig jönnek fogak. Mennyinek kellene lenni? Na, nem mintha hagyná nyugodtan megszámolni.

Ma már megint valami trutyi jön az orromból. Mi a fenét kaptam el?

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Szilvió, nem sok kicsit az a ruha, amit alváshoz ráadsz?
Bocs, de nekem annak tűnik... bár nem tudom hány fok van Nálatok éjjel...

Napsi vagy rugdalózóban alszik, vagy rendes pizsiben zoknival.
Meg persze a takarója (paplan). Ha kínja van- melege van, vagy fázik, vagy szomjas, vagy bármi más, akkor úgyis ébreszt, és megnézem...
Nálunk kb 20 fok lehet éjjel, de igazából nem tudom. :oops:

Kép
tittina1982
 
 


Ja, Lányok nem is írtam.
Úgy döntöttünk, hogy beoltatjuk Napsit a h1n1 ellen. Itt SWINE FLU az elnevezése. Jött egy levél, hogy ha akarjuk, akkor vigyük. Online kellett időpontot kérni, már alig volt hely.
Ha valakit érdekel, ez az időpont-táblázat:
http://clinic1.hse.ie/schedule/HSE_Sout ... &view=week
És a főoldal:
http://www.hse.ie/eng/services/swineflu/

Kép
tittina1982
 
 


Csillának Nagyon Boldog 2. Szülinapot holnapra!

Kép

Kép
tittina1982
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntéseket.
Marcinak, Rékának utólag, Csillának előre is nagyon boldog szülinapot kívánunk. Ha valakit kihagyok, bocsi. :oops:

Nekünk felemásan telt a szülinap, másnapra Blanka belázasodott, tüsszögött, de következő nap már nem volt láza és még pár napig folyt az orra. Viszont a társaságból, akikkel összejárunk (5 pici és az anyukák) a szomszéd kis barátnő Blankával egyszerre lázasodott be és 5 napig nem ment le a láza, aztán kórházba került, kezdődő tüdőgyulladással. Azóta nem tudok sokat, nagyon szorítunk érte. Nekünk nagy szerencsénk, hogy az oscillo remekül hat Blankára, kezdődő tünet esetén három adagtól már visszaszorul a kisebb megfázás. Persze valószínűleg teljesen mást kapott el ez a kislány, csak hát heti 4-szer vagyunk együtt velük, és másokkal nem nagyon találkozunk...

Amiben még mostanában eléggé bízom, az a grapefruit mag kivonat, én is iszom, Blanka is kap napi 1-2 cseppet. Nagyon hatékony vírus és gombaölő, felér az antibiotikumokkal is. Ajánlom figyelmetekbe, takarításhoz, fertőtlenítéshez is tök jól használható, érdemes utána olvasni.

Ahogy a múltkor írtátok, most lehet meggondolom ezt az oltást a baba miatt. Most épp megjött szóval még védetté válhatnék egy újabb próbálkozás előtt és nem kell terhesen oltatni, sem idegeskedni. Amúgy eléggé oltásellenes vagyok általában, de ez más helyzet.

Nyafi nagyon aranyos a férjed, ez aztán a meglepi.
Mi is most éppen Bécsben, illetve mellette egy kisvárosban vagyunk (az ikea family kedvezménnyel, amit említettem), amint Blanka felkel, megyünk az adventi vásárt megnézni.

Levinek mielőbbi gyógyulást, illetve Szilvió neked is.

Szemészhez elmenni tényleg nagyon fontos, mi is voltunk fél éve, mert sokan kancsalnak látták Blankát, de csak látszólagos volt.

Igyekszem majd képpel is jönni.

Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 


és a képek Kép Kép Kép

Kép

Kép
szisz05
 
 


Sziasztok!

Csillának és Barbinak előre is
Kép

...később jövök bővebben is....

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Csillának Nagyon Boldog Szülinapot Kivánunk!!!!!!!!!!!

És utólag mindenkinek aki most ünnepelte Marcus,Levi.Ádám és a többiek nektek is Boldog Születésnapot!!!!!!!!

Edit:Jobbulást a lányoknak!!!!!!!

Kia:Drukkolok hogy végre összejöjjön a lakás........

Oltás:Nem tudom kinek mi a véleménye majd visszaolvasok,de amennyire ellene voltam ,most mégis meggondoltam magam,és mi beoltattuk magunkat meg a Rékát is.Mondták ha szeretnénk kistesót akkor mindenképpen oltassak,na meg a cukorbetegség miatt is javasolták.

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Sziasztok!

Dorottya
Eszik Levi - elég jól és nem lázas, már alig köhög - lassan meggyógyul.
Most Anyós beteg - de nagyon :roll:
A Luff balzsamot használjuk mi is.

Szilvió
Jobbulást Neked!
Fogak...
Levinek még 6 nem jött ki... de 4 db jön... már vagy 2 hónapja :? :roll:

Oltás... egyre többen megkapjátok :shock: :roll:

Itt szállingózik a hó :wink:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ma ez készült - biztos sokan ismeritek...

Kekszes
Hozzávalók:
20 dkg cukor, 2 tojás, kakaó, 10 dkg margarin, 1 cs. van. cukor, 25-30 dkg kockázott/darált keksz
Elkészítés:
A cukrot a tojásokkal kikererjük, hozzáadjuk a kakaót, a vajat és 2 percig főzzük.
Aztán belekeverjük a van. cukrot és a kekszet.
Ha egy kicsit hült frissentartó fóliába - rúd formát készítünk... és hideg helyre tesszük.

Én szoktam meggyet vagy kókuszt is beletenni..
Jó étvágyat!

Elkészítés időtartama: max. 20 perc

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok mindenki!
En is rettenetesen szegyenlem, hogy Zsofit mindenki olyan kedvesen felkoszontotte, aztan en itt meg eltunok, es az osszes apronepnek hatat forditok :? Kerlek fogadjatok utolagosan is jokivansagaimat!

Mi voltunk par nap szabin, karacsonyi vasar Franciaorszagban, de nagyon faraszto volt az egesz, kicsit tul messzire mentunk, tul keves idore, az az igazsag.

Nalunk is van beteg, a ferjem mar par napja nyakig benne, Zsofi az ejszaka kezdte, 39,2-vel. Aztan persze lement neki, de nagyon megijesztett minket. Iszonyatosan taknyos, ugyhogy szerintem most par napra otthon fogjuk, meg ha nincs is laza. Raadasul mar vagy 3 hete kohog szegeny, ezt egy hete mar aueroszolos gyogyszerekkel kezeljuk, de en nemigazan latok javulast. Vagy tan annyit, hogy ejszaka mar nem kohog annyit (persze ez alol is kivetel a tegnap ejszaka :roll: ).

Holnap megyek UH-ra, remelem, csakis jo hirekkel jovok. Kicsit talan jobban vagyok mostanaban, de szerintem en is kezdek belemenni valami nyavalyaba, ugyhogy sohase jo, sajnos. Raadasul most meg gyogyszer sem lesz, ugyhogy marad a jo oreg mezes tea, azt annyi.

Puszi minden unneplo csemetenek, a betegeknek pedig gyors gyogyulast!

Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gem érdemes a homeos cuccokat kipróbálni: coryzalia, lándzsás utifű...c vitamin dögivel.
Csillának boldogat! Hogy telt a szülinap?

Kép
nyafi
 
 


Köszönjük szépen a köszöntéseket mindenkinek!
És viszont kívánjuk minden kétévesnek!!! :)

0. 1. 2. :)
Kép Kép Kép

És a szülinapi "torta" :)
Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Gem
Gyors gyógyulást nektek!

Nyafi
Egész hétvégén nagy buli volt, jöttek-mentek a vendégek, örült a társaságnak, örült az ajándékoknak. :)
SAjnos a hétvége kicsit felemás lett. Sebivel el kellett rohanni az ügyeletre, mert vmitől anafilaxiás sokkot kapott. Rettentően feldagadt a szája belülről, az ajkai, a nyelve. Jól be is paráztam, hogyha ez így halad tovább, akkor be fog záródni a torka, úgyhogy kapott egy calcimuscot (meginni), és irány a Budai. Szerencsére nem lett nagyobb baja, már 1 óra múlva teljesen tűrhetően nézett ki, a dagadás a szájánál megállt. Csak azt nem tudjuk, pontosan mi lehetett.
- téliszalámi (korábban még sosem kapott)
- csokitorta (abból a cukiból evett már, de simán ragadhatott egy darab dió v. földimogyoró a torta aljára, és ha pont ő ette meg...)
- a tüzijátékot hülye fejjel beletűztem a tortába, és félek, hogy az égéstermék ráhullott a tortára. :(

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Hú Cas ez nem lehetett semmi.Jó hallani hogy jobban van.A doki nem mondta hogy mitől lehetett?

Réka is ránk ilyesztett a múlt hónapban.Egyik pillanatról a másikra felment a láza,kapott lázcsillapitót,de mire megcsináltam a fürdővizet meg a vacsit,addigra elketdett öklendezni,és rángatózni,remegni.Mi is szaladtunk a dokihoz,de addigra valószinű hogy hatott a lázcsillapitó,és megszüntek a réngatózások. Amilyen hirtelen jött olyan gyorsan el is múlt.Azt mondták a láztól lehet ilyen.

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Ancsa
Én is úgy tudom, hogy a felszökőben lévő láz hajlamos lázgörcsöt produkálni az arra hajlamos gyerekeknél. A rossz hír, hogy akkor ez máskor is előfordulhat. A jó, hogy előbb-utóbb kinövi.
Sebi: a doki nem ismeri sem a gyerek allergiáit pontosan, se a szitut, így nem tudott mit mondani. Az tuti, hogy allergiás reakció volt, de ezt magunktól is tudtuk. Megdicsért, hogy gyorsan és helyesen cselekedtünk. Remélem nem lesz legközelebb.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Mi is betegeskedünk.... :( Szombat óta a párom beteg, magas lázzal, ahogy nála ez szokás, éjszaka pedig Bercel lett 38,0-ás lázas. Az orra nem folyk, néha köhécsel, de nyűgös lett, ami nála nagyon szokatlan. Így éjjel alig aludtam, szinte végig a melkasomon volt, így hűtöttem testmelegre, de hajnalban muszály volt adni neki egy fél kúpot. Ráadásul reggel 9-kor váratlanul csöngettek, és kiderült, hogy anyósék + párom öccse családostult jött hozzánk. :shock: Reggel 9-kor, úgy, hogy tudták, a férjem beteg, bejelentkezés nélkül beállítottak. Én éppen Bercelt szoptattam, és azon gondolkodtam, vigyem-e dokinénihez (hiszen a váróban tovább fertőződhet), Rita 10 perce ébredt, még pellus se volt cserélve rajta, Robi pedig épphogy feltette a vizet a teához. Reggeli se volt még. Rádásul anyósék múlt szombaton ugyanezt eljátszották már egyszer. Akkor jó képet vágtunk az egészhez, most viszont mire a szopiztatást befejeztem, párom kitessékelte őket az ajtón. Úgyhogy elvittem a picimet orvoshoz, álítólag. vírusos nyavaja. :roll: Remélem, Rita nem kapja el........

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Dorottya
Jópofa rokonok! :twisted: Nálunk a párom nagyanyja sütötte el ezt párszor mikor Sebi kicsi volt, csak ő REGGEL 1/2 8-kor állított be! :twisted: :twisted: :twisted:
A többediknél finoman de határozottan kifejtettem, hogy mekkora udvariatlanság bejelentkezés nélkül korán reggel beállítani.
Azóta előző este telefonál, hogy akkor "reggel jövök"! A "nem" választ pedig nem érti. :twisted: :twisted: :twisted:
Mindegy, már megszoktuk, nyolcvanx éves, ki tudja meddig lesz velünk, azokon a reggeleken gyorsabban dobom össze a lakást. :lol:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Gem
UH :?: Mi volt?
JOBBULÁST a családnak!..és nektek is Dorottya.
Szerintem megbocsájtjuk, hogy nemjössz minden nap.... 2 nagylány és egy pocalkaló mellett :wink:

Ancsa és Cas
:cry:
Ilyet még nem éltünk meg, de nem is szeretnék... :(
Remélem nem lesz több ilyen élményetek!

A váratlan vendég...
Itt nár nincs ilyen... Bp-en sem volt, mert kicsit messze van ide, így nem lehetett titokban meglátogatni minket
- főleg nem olyan korán reggel :lol:

Mi már szépen gyógyulgatunk...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Engem nem zavar a kora reggeli látogatás, már 8kor kész vagyunk mindennel. De előtte bizti nem örülnék. Hétvégén sem.
Cas ügyik vagytok
Ancsa akkor ez lázgörcs volt? Vagy passz?

Kép
nyafi
 
 


Csillának nagyon boldog szülinapot kívánunk!

A betegeknek jobbulást.

Én is visszamentem a dokihoz, mert semmit nem javultam és vasárnap már véreset fújtam az orromból. Fölírta a Tamiflut. Nem is tudtam mi az, mert rendesen nem beszéltük át, csak itthon mondta a férjem, hogy a H1N1-sek is ezt kapják. Köszi. Pedig nem az, csak valami vírus. PErsze, ha ne adja isten kellene majd, akkor már nem tudom, mit fog felírni.

Amúgy jól kezdtem a munkahelyemen és persze ez a karácsonyi szabikat is tönkretette. De most mit csináljak? 4-5 éve nem voltam ilyen beteg. Ráadásul ugye odabent egy tüsszentésnél is lincshangulat van.

Ádám egyenlőre jól van, csak kicsit köhög. Adom neki a lándzsás utifüvet, meg a vitaminokat.

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Sziasztok!
UH-n minden rendben volt, azon kivul, hogy babo egyaltalan nem akarta megmutatni magat normalisan. Szoval volt hasi, aztan huvelyi, aztan megint hasi UH. Vegul megis le tudta venni a mereteit, mar 6,11 cm :!: :!: :!: , es a nyakiredo is rendben van. Meg a vervetel eredmenyet varjuk, ez Karacsonyig kiderul. A doki csak akkor hiv, ha vmi gond van.

Teszek fel nektek nehany kepet mult heti elzaszi "kirandulasunkrol".

Elso este (Beblenheim) - kiehezett csaladom
Kép

Szallodank udvaran - es ez a kivilagitott hoember meg mozgott is :!: , emelgette a kalapjat. Nem csoda, hogy elbuvolte Zsofit :lol:
Kép

Colmar
Kép

Nagylany (Colmar)
Kép

Zsofi a kecsapot turja ki epp egy szendobol... (nagyon guszta volt :roll: )
Kép

Riquewihr - megdobbentoen szep kis varos :!:
Kép

Riquewihr
Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Nem állhatom meg szó nélkül Gem.
Az első képen, ahogy az Apukája nézi az elsőszülöttjét...

Csodaszép helyen jártatok. Ott is hideg van? Látom Zsófin az overallt.

Miért túrta ki Zsófi a ketchupot? Azért mert nem szereti, vagy mert csak azt akarta megenni? :D

Örülök, hogy minden rendben volt a vizsgálatokon. Szép méretek! :shock:

Kép
tittina1982
 
 


Titti,
nem volt nagyon hideg hal'Istennek, csak az overallos kep egy esti babakocsis setanal keszult. Es mivel nekunk csak amolyan fapados babakocsink van, hat a legmelegebb valtozatot adtuk Zsofira. Ki se latszott belole... :lol:

Rebeka meg ma is nagyon valogatos, ugyhogy megertem apuka nezeset... :roll:

Ketchup: Zsofi minden kajas dologba visz egy kis "pikanteriat", a ketchupot azert turta ki, hogy a kenyer belevel egyutt megkajalja. Eleg fura latvany volt, raadasul azert tul meleg sem volt odakint, szoval a kis lenyalogatott ujjai igencsak atfagytak :roll: A minap egy fasirot apritott a vizespoharaba, aztan persze otthagyta. :evil:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gem:szép, nagy baba már :)

Nekem a kedvenc mondatom, mikor véletlen bekap egy gerezd savanyúbb narancsot. Kibányássza a szájából, undorodva leteszi és közli: nem fincsi.
Amúgy nem szokott túlzottan bíbelődni. Egyszerűen kiköpi a falatot. Az végigfolyik a pociján. Guszta.

Amúgy én eléggé elszúrtam a kajálást (vagy a gyerek volt ilyen), mert most már ott tartunk, hogy a gyümölcsjoghurtból a darabokat is kiköpdösi. Főtt étel nem kell. Viszont rákattant a zsíros kenyérre.

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Gem, gyönyörú helyen voltatok!! A lányokról és férjedről a többiek már mindent elmondtak.... :D

Szilvió, a darabos joghurtot már én se veszem meg Ritának, ő is kiköpi, közli, hogy szöszös. 8) Szöszös minden, amit nem szeret. :D És néha a szöszös dolgok is, de az a ritkább. Zsíros kenyér?? :shock: :P Nálunk a kenyér mostanában semmilyen formában nem megy, max. arra jó, hogy a rátett valamit leegye róla.....

Tegnap éjszaka Rita vagy háromszor telehányta az ágyát, ma volt 39,6-os láza is, úgyhogy férjem elvitte a dokinénihez (tegnap én voltam Bercellel, tegnapelőtt pedig a férjem volt dokinál.........), aki mondta, hogy ő már a sokadik gyerkőc, akinek a szájában kiütések vannak és magas láza van. Valamilyen vírusos nyavaja, csillapítsuk a lázát, és kaptunk egy száj nyálkahártyát regeneráló kencét. Önszorgalomból megy a szájfertőtlenítés ezerrel, valamint minden cumit, csőrös ivókát lefertőtlenítettem. Ma napközben már nem hányt, igaz, nem is evett, inni is csak alig. Lefekvés előtt sikerült némi joghurtot megetetni vele (természetesen darabok nélkül), és az benne is maradt. Remélem, éjszaka már nem lesz olyan magas láza. :roll: Bercel szerencsére már majdnem teljesen egészséges, éppen hogy hőemelkedése van néha, és a nózikáját orrszívóztuk ki párszor. A férjem tartja magát, de még nem teljesen egészséges, fáj a háta-melkasa, köhög, de legalább láza nincs már.

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Dorottya
Jobbulast nektek ezerrel, mennek a gyogypuszik!
Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Köszönöm, ideértek, mára már mindenki sokkal jobban van!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


jó hallani! Remélem karira senki nem lesz beteg!!!!!!!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!
Betegeknek jobbulást!
Hoztam pár szülinapi képet :oops:
Karesz
Kép
Barbi
Kép
kolbit nassol
Kép
egy vigyor
Kép
gyerek sereg
Kép
mamával
Kép
Karesz
Kép
csoportkép
Kép

drumka
 
 


Drumka
Jó buli lehetett! :)
Egyébként hol voltatok? Anyósom is vmi ilyesmit akar szervezni a sógoromnak, de én kicsit tartok tőle, Csillának milyen lenne. De ahogy látom Barbi élvezte... :)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas
az Auqvaworldbe voltunk. 13 gyerek és 12 felnőtt. Barbi nagyon élvezte, van kis bébimedence, játszóház, pelenkázó, járóka, minden ami a gyerekeknek kellhet. Be lehet vinni babakocsit is. Felejthetetlen élmény volt a gyerekeknek.

drumka
 
 


Sziasztok!

Levi szánkózott tegnap... nagyon tetszett neki...
Aztán a nagy hóba sétálgatott és kiabált nekem ha nem tudott kijönni, hogy
SEGÍTSÉL MÁR, SEGÍTSÉL MÁÁR :lol:
Olyan szövege van... néha csak ámulunk, hogy hol hallotta ezt vagy azt... :shock:

Ő már meggyógyult - a dokinő azt mondta nem erre számított , azt hitte még beteg lesz egy darabig..
azt mondta - szerencsére vannak tartalékai és hamar meggyógyult. :wink:

Nekünk ebben a hónapban sem jött össze a tesó :(
...még van 3 hónapunk a melóig...
A 40. nap előtt meg sem nézem a tesztet... pedig előtte majdnem 3 hétig minden bajom volt...
(mellfeszülés, szagok)

Már megkaptam az ajándékaimat - új telcsi és előfizetés, fülbevaló, gyűrű... :lol:

Új frizura - én voltam a fodrász:
Kép Kép

...visszaolvasok, de most Apa akarja a gépet...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Kia:Hidd el jönni fog a tesó majd amikor nem is számitasz rá.Mi majd olyan ősz környékén kezdünk próbálkozni.Nekem nagyon sokat kell majd orvoshoz járni a cukor miatt,és szeretném ha ovodába járna addigra.

Drumka:Nagyon jó lehetett ez a szülinapi parti.El is hiszem hogy nagyon élvezték a gyerekek.

Dorottya:Jobbulást a gyerekeknek meg nektek is.

Gem:Húúúú nagyon szép helyen voltatok.A gyerekek nyagyon édesek.

Kaja:Hálistennek Réka nem egy válogatós fajta.Azt hiszem nagy szerencsém van vele.Ami nem igazán izlik abból eszik egy kanállal,és vége.Ha semmi olyan nincs amit megenne,akkor megteszi az üres kenyér.Nagy favorit a kolbász,szalonna(husos),töpörtyű,na és mindenhez ketchup,vagy majonéz.
Csak egy kép mutatóba:
Kép

Levi és Barbi is nagyon édesek!
Látom Barbi is szereti a kolbit..... :D

Cas:Hálistennek nem volt azóta olyan görcse,és remélem nem is lessz.

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Sziasztok!

Ritának tegnapra BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

Ma becsomagoltam mindenkinek az ajándékot :lol:

Gem
Az UH-hoz Gratu!!
A hóember engem is levett volna a lábamról... szép volt...és nagyon szép helyen jártatok! :P
Szeretem az ilyen kis szűk utcákat... :wink:

Dorottya
JOBBULÁST Nektek!
Milyen volt a szülinap?

Viki
Jó kis szülinapi buli :D

Édesek a csajok a képeken!!

A kaja - Levivel nekem is szerencsém van :roll: Mindenevő :lol:
...de mástól (még az Apjától is) nehezen fogad el valamit... inkább tőlem kér pl. ma reggel teát is...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Jók a képek lányok! Ritának boldogat! Viki mi is voltunk aquaworld-ben a lányom még nem, de én imádtam...asszem ő majd jövőre jön velünk, nagyon jó a pancsoló medencéjük, azt láttam, meg úgy rémlik a pancsolónál még külön akvárium is van, halakkal.
Érdekes amit írsz Kia, nálunk a tápi az, amit nagyon nehezen fogad el mástól, tőlem viszont követeli, pl ebéd után tőlem kéri, mástól senkitől. és apjától nagyanyjától csak akkor fogadja el este-reggel a tápit, ha tuti nem vagyok otthon.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Tápi - mi semmi ilyet nem eszünk már....
Úgy étkezik, mint egy felnőtt... már a tejpépet is rég elhagytuk :roll:

Mi ma hóembert építettünk.. legalább 180 cm magas lett :lol:
Itt áll a ház előtt, így bentről is látja Levi :D

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok
Tápit mi is rég elhagytuk már. Ha azt ivott-evett nem kajált rendesen, mert annyira telitette a pocakját. Azóta rendesen eszik mint mi.
2 napja sütünk :D
sajtos rudat, megsütöttem életem első bejglijét és tökéletes lett :D
ma szarabellát sütök reggel óta de tuti még este 10-kor is lesz a sütőbe belőle, holnapra a házi szalakális krémes marad.
Kinél mi lesz a karácsonyi menü?

drumka
 
 


Drumka mi az a szarabella és a szalakáli? Nálunk tuti nem marad még el egy darabig, mert tápi jelszóval ébred és fekszik is a lány. Enni gyönyörűen eszik, mindent, amit mi, ez olyan, mintha két bögre tejet kapna, csak azt nem ihat, mert megy tőle a hasa.
Tejpépet nem ette meg soha...
Kari menü: húsleves, sült hekkfilé, majonézes és hagymás krumpli sali, zserbó, bejgli (vanilinos).

Kép
nyafi
 
 


Drumka
Ragugliztam a szarabellara, es nem dobott ki semmit. :(

Nalunk csirkehusleves lesz, toltott kaposzta meg turos lepeny Szent este. Eredetileg Lajcsi szeletet csinaltam volna ma, de a kukaban landolt. Pedig ketfele receptet is kiprobaltam. Mindegy, most kimarad. De nem adom fel! Ha elcsitul bennem ez a rossz elmeny, majd ujra megprobalom. :)
25-en kozos halaszle es suti keszites baratokkal nalunk.
26-an beprobalkozunk a tradicionalis ir sonkaval. (Gaborom kapott a munkahelyen egy 5 kg-os darabkat. :)

Nalunk sima 3.6 %os tejbol kakao van ebed utan alvashoz, es este sima tej ket uveggel.

Most, hogy jon a bal also szemfoga, nem nagyon akar enni, ugyhogy nem banom a tejet. Itt legalabb tenyleg tej, es igazi taperteke van.

Kép
tittina1982
 
 


sziasztok
Szarabella:
24tojás fehérjéből és 1,2kg cukorból gőz fölött kemény habot keversz hozzákeversz habverővel finoman 60dkg darált diót és sütőbe 120fokon sütőpapiron "habcsókokat" sütsz
a krém bele a 24 sárgáját habnak, 10dkg holland kakaót 60dkg cukorral pici vizzel sűrű szirupnak majd nagyon lassan hozzáadod forrón a tojás sárgájához és hozzákeversz 60 dkg habosra kevert ramat majd kihülésig kevergeted
ezzel összeragasztasz 2-2 pogácsát és darált dióba megforgatod
gyilkos süti és nem igazán diétás :D
elékszitési idő kb 10-12 óra :?
De garantáltan levesz mindenkit a lábáról! 8)

drumka
 
 


Én csak habcsókkal próbálkoztam a múlt héten, elég jó lett. De tényleg órákat szikkad a sütőben, ráadásul én nem szeretem. VIszont az idei zserbó (kooprudukcióban anyukámmal) első ránézésre kicsit összetöppedt a sok lekvár, meg dió alatt. Azóta már jobb az állaga, lassan el is fogy.
És mi a bejglit a Lidl-ben vettük. Bizunk benne, hogy a "Gerbeaud cukrászat" neve csak jelent valamit.

Amúgy halászlé lesz, meg pulykasült. Ebédre meg póréhagymaleves, ha megcsinálom addig.

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Drumka, ez brutális..... 24 tojás..... És egy teljes napi munka........ Huhhh. Le a kalappal előtted! Én egyszer készítettem egy non plus ultra nevű sütit, egy gyakorlatilag két vékony ostyaszelet lekváros dióval összetapasztva, a mindkét ostyán kívül rásütve cukros tojáshab. Egész nap azzal dolgoztam, és alig fél óra alatt fogyott el. Valahogy azóta sem éreztem késztetést rá, hogy újra ilyet csinájak. :oops: :oops:

Nálunk most egész sült pulyka van gesztenyés töltelékkel, karácsony környékén valamikor lesz hal (amint elfogy a pulya :D ). Ma csináltam mákos fentőt, belefért két szoptatás közötti időbe, úgyhogy már ettől is nagyon megszerettem. És az íze is jó. :wink: És íme link, hogy mi is ez: http://www.szabadfold.hu/cikk?21381
Én nagyon szeretem a Vidék íze-ben szereplő recepteket, igazi ízletes ételek vannak benne, bár megvenni nem tudom, a weblapukon fent van az összes recept, amiben lehet keresni is. Úgyhogy ha valami ötletre van szükségem, én mindig ide fordulok.

A pockok már majdnem egészségesek, bár még egyikőjük emésztőrendszere sincs rendben (itt most a kakis dolgokra gondolok). Kapják a Normafloret, és látható a javulás, remélem, még egy-két nap, és teljesen jól lesznek.

Rita szülinapjáról teszek majd fel képeket. Sajnos a nagy havazás miatt apuék nem tudtak eljönni, bár el szerettek volna, lebeszéltem őket róla. A tortából nem sokat tudott enni, akkor az étvágya még nem volt jó. Viszont a vakondos marcipánnak nagyon örült, sőt, vakond meg lett etetve tortával... (belenyomta a vakond arcát a tortaszeletébe, és közölte, hogy akond nyamáz :lol: :lol: ). Olyan aranyos volt, hogy hangosan nevettünk rajta, pedig egyébként az a szabály, hogy az étellel nem játszunk.

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?