Lista a kórházi csomaghoz:
http://www.google.com/search?client=saf ... =Lista+a+kórházi+csomaghoz&ie=UTF-8&oe=UTF-8
Nem tudom, más hogy van vele, de szerintem egy először szülő kismamának nem kis fejtörést jelent a „kismamacsomag” összeállítása, azaz annak a táskának az összepakolása, amellyel szülni indul a kórházba. Én magam is hiába kaptam több helyről is listát a szükséges dolgokról, mégis hosszú időbe telt, mire sikerült összeállítanom a csomagomat. És persze vittem nem egy felesleges dolgot és hagytam itthon nem egy olyat, ami nélkülözhetetlen egy kórházban.
Most megosztom Veletek az Én kis listámat, hátha lesz, akinek pont ez az iromány fog segíteni a saját „kismamacsomagjának” az összeállításánál.
A listám 3 részből áll: az első tartalmazza azokat a dolgokat, amelyekre a szülőszobában van szükség (ezeket célszerű külön táskába pakolni), a második a kórházban nélkülözhetetlen dolgokat tartalmazza, a harmadikban pedig felsorolom, hogy mire van szüksége a babának, amikor hazavisszük.
Szülőszoba
2 papucs – 1 a tusoláshoz, 1 a szobába
tusfürdő
törülköző
előlgombolós hálóing – célszerű bekészíteni, bár van olyan kórház, ahol a szüléshez kórházi hálóinget kell felvenni
zokni – ha egy picit hidegebb van, még jól jöhet
wc papír, wc-re papírülőke, papír zsebkendő
vastag eü.betét – a legtöbb kórházban a szülés után adnak gézbe tekert vattát, de azért nem árt bekészíteni a sajátunkat, nehogy meglepetés érjen…
személyes iratok: igazolvány, lakcímkártya, TB kártya, Terhes könyv, leletek, Házassági Anyakönyvi Kivonat vagy Apapsági Nyilatkozat – ezeket már a szülés előtt elkérik
ásványvíz, szőlőcukor, csoki – igaz, szülés alatt nem szokás enni, de akár utána is jól jöhet, ill. nem árt gondolni az éhező kispapára
fényképezőgép, videokamera, mobiltelefon – nehogy elmaradjon a felejthetetlen pillanatok megörökítése
Kórház
2-3 előlgombolós hálóing – most már a legtöbb kórházban megengedett a pizsama is (régebben a szülészeten csak hálóinget lehetett hordani)
2 papucs – 1 a tusoláshoz, 1 a szobába
2-3 törülköző – 2 nagyobb a tusoláshoz, 1 kisebb a kézmosáshoz
köntös
alsónemű – ha nem akarsz ott mosni, készíts be kb. 1 hétre elegendő bugyit és zoknit (a bugyi mindenképp kényelmes legyen, olyan ami tartja a pocakodat a szülés után, illetve császármetszés esetén nem irritálja a műtét helyét)
2-3 szoptatós melltartó és melltartóbetét – a melltartóbetét jól jöhet, ha beindul a tej, mert tisztán tartja a melltartót
tisztálkodó szerek: tusfürdő, testápoló, intim szappan, fogkrém, fogkefe, dezodor, arckrém, fésű, hajcsat vagy hajgumi…stb. – ki-mit használ még nap, mint nap
eü. Betétek (minél vastagabb, annál jobb) – az első napokban nagyon jó pl. a Tena Lady, amit a gyógyszertárakban darabra is meg lehet vásárolni, így több méretből is összerakható a megfelelő mennyiség, pár nap utántól pedig elegendő az éjszakai betét is (van, aki a gézbe tekert vattára esküszik!)
wc papír, wc-re papírülőke, nedves wc papír, intim törkőkendő, papír zsebkendő, konyhai papír kéztörlő
evőeszköz, 2 pohár, konyharuha, szalvéta
mellszívó – szerintem előre felesleges befektetni egy drága elektromos készülékbe, mert lehet, hogy nem is lesz rá szükség. Viszont egy 1-2 ezer forintos kézi mellszívó segítség lehet a tej beindításánál és a maradék tej lefejésénél és nem is jelent nagy kiadást. Ha pedig úgy alakul, hogy a kismamának minden nap rendszeresen kell fejnie (túl sok a teje, vagy nem szopizik rendesen a baba), a kórházban töltött napok után is beszerezhető a megfelelő elektromos, hatékonyabb készülék.
bimbóvédő (kiemelő) – sok kismamának szüksége van rá az első napokban, sőt van, aki hónapokon át, akár az egész szoptatás alatt használja
bimbóvédő krém – jószolgálatot tesz a mellbimbó igénybevett bőrének, hisz nyugtatja a kirepedezett, égő bőrt. A legjobbak azok a krémek, amelyeket szoptatás előtt nem kell lemosni, ilyen pl. a Babylove a DM-ben és az Avent.
tejserkentő tea vagy homeopátiás szer a tejtermelés segítésére
személyes iratok (feljebb már felsoroltam őket)
mobiltelefon és/vagy telefonkártya, telefontöltő a mobilhoz
olvasnivaló, discman, mp3-4 lejátszó, kisrádió, kistévé…stb. – bármi, ami leköti a figyelmedet a szabadidőben
fényképezőgép – sok aranyos, felejthetetlen pillanatot kaphat el a kismama a kórházi napok alatt is
kispárna – ha biztos kényelmesen akarsz feküdni és jól aludni, ne hagyd otthon a saját kispárnádat
sampon, hajszárító – szülés után, ha már rendesen tusolhatsz, jól fog esni egy alapos fejmosás
ásványvíz, rostos üdítő – 1-2 napra elegendőt vigyél magaddal, aztán a látogatók úgyis elárasztanak mindenféle földi jóval (aminek a felét se fogod elfogyasztani!)
a babának a kórházi tartózkodás alatt biztosítanak ruhát és tisztálkodó szereket, de pelenkát több kórházban is vinni kell, főleg, ha az anyuka egyszobában van a babájával (ilyenkor általában még azokban a kórházakban is kell vinni, amelyekben az újszülött osztályon lévő babáknak biztosítják a pelust)
Babaholmik hazaútra (időjárástól függően)
· body – rövid vagy hosszú ujjú
· rugdalózó – ujjatlan vagy hosszú ujjú
· kiskabát
· sapka
· takaró – vékonyabb vagy vastagabb
· bundazsák
· textilpelenka a feje alá
· mózeskosár vagy autósülés (babahordozó)