Új privát üzeneted érkezett!

Na itt vagyok csak kész lett az ebéd és olyan éhes voltam hogy ettem,napok óta sült hurka-kolbászra fáj a fogam és ma vettem hát jóóóóóóóóóóóóóóóóóóó esett!!!Krumplipürével.Szóval ma a kislányom:"ma van a névnapom akkor öt éves vagyok"?!Hát mondom így magamban vannak bajok,aztán próbáltam neki elmagyarázni a névnap és szülinap közötti különbséget nem tom mennyi sikerrel!!!Ma meg adventi játszóház lesz az oviban,utána még megyek az ovi által üzemeltetett alapítványi megbeszélésre mert kuratóriumi tag vagyok úgy hogy jó hosszú lesz a mai nap is és még utána adjuk át az ajándékot este a lánynak!Szép napot!

Kati Kép
virag9
 
 


Virág boldog névnapot!!!

Andi

Kép
Kép
andii
 
 


bbj Judit! Isten éltessen születésnapod alkalmából!

Kép jöhet! Ilyen volt-ilyen lett! :lol:

Virágnak nagyon boldog névnapot kívánok!


Köszönöm a gratulációkat nyelvvizsga ügyben! Pedig le mertem volna fogadni, hogy nem sikerült a magnóhallgatás. Mennyit sírtam miatta!
:oops: Mondjuk rezgett a léc, mert a minimum 8 pontom lett meg magnóhallgatáson... :oops:

Más egyéb nem is tudom...

Betty! Kitartást az új munkahelyhez! Párod és Bettikétek ügye pedig biztos gyorsan rendeződik!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára juhaszolga 2009.11.26 18:20-kor.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 

 
 

he-he 2x ment el

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga!
mindegy az hogy hány pont, a lényeg, hogy megvan!

Na akkor a képek:
Kép a csokrom

Kép és én...

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


VIRÁGNAK NAGYON SOK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!

Olga: Gratula a nyelvvizsgához!

Judit: Ez a csokor tényleg nagyon szép. ÉS mégegyszer Isten éltessen!

Évi, Szami: Köszi a kedves szavakat.

Szami: Gartula Máténak a felmérőhöz és Annának a majdnem tökéletes iskolaérettséghez!

Niki

Kép
Kép
csni
 
 


Judit, nagyon boldog születésnapot kívánunk! Gyönyörű a csokrod, de Te is jól nézel ki!

Kép

Virágnak boldog névnapot kívánunk!

Kép

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Olga, gartulálok a nyelvvizsgádhoz!

Kép

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Sziasztok!

Az ünnepelteknek gratuláció!

Olgának gratula a nyelvvizsgához!


Hippsy rendelés a hétvégén! Nézzétek meg az oldalt, megújult. Az ár nekünk, mint VIP vásárlóknak maradt :)
www.hippsy.hu




Ezt pedig most kapam egy a Hetényiben dolgozó ismerősömtől:

RITKA VÉR KELLENE!!!
Ha nem tudsz segíteni, akkor legalább KÜLDD TOVÁBB, KÉRLEK!
B RH pozitív jótevők segítségére vár egy 29. hétre
született kritikus állapotú kisfiú!
30-376-01-52 30-376-01-52
Küldd tovább! Mivel neked egy perc, neki az élete!

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Ja, még valami :D
Alma tegnap Martfűn jó volt, a fiúk hozták a formájukat. A közönséggel itt-ott volt némi problémám, de ez nem fontos.

Koncert előtt kipróbáltuk a hiper-szuper játszóteret, hát tényleg hiper-szuper :lol:

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Sziasztok!

levay Judit! Már majdnem kaptam a kabátomat... de én negatívos vagyok... Hippsyt megnézem akkor újra. Hol van Martfűn a játszi?

bbj Judit! Szép a csokor és te is jól nézel ki a kis faintos lila felsődben!

Köszönöm, kedvesek vagytok nyelvvizsga ügyben, reméljük a másik fele is meglesz!

Jön valaki(k) holnap Kolomposozni Miklósra? Mi tuti, hogy megyünk!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


A bézsből krém lett... Meg sokkal jobb, áttekinthetőbb az oldal. Többféle választék. Azért én Judit maradnék a fekete M-esnél és a krém M-esnél. Köszönöm szépen!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Olga!
mi is megyünk!

Vera!
hétfőn a gekko előtt le ne állja fűre! Kati szólt, hoyg egy ismerősét 10. E-re büntették, és ma amikor mentem, én a betonra álltam, egy csajszi meg a fűre, és már büntették is. A tanárok is kiabáltak ki mindenkinek az ablakon, két hete kezdték az inváziót a közterület felügyelők!

Többiek?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Olga, vettem :)
A játszótér a Lenin úton van.
Amelyik utat én ismerem: Jobbra le első lehetőségnél a körforgalomból, következő lehetőségnél ismét jobbra, majd utca végén balra, és tobább egyenesen, kb 5-800m után jobbra ott a játszó :roll:

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Sziasztok,

először is boldog névnapot a Katáinknak, Katinknak, Katusunknak, Katlinánknak, Virágunknak!
Kép

Olga, gratulálunk!!!!!!

Judit, Neked is bboldog szülinapot kívánunk, nagyon csini vagy a képen!!! És gyönyörű a csokrod!!! A pihenés meg hátha februárban....

Szami, nektek is nagy gratula a gyerekeknek!

MI elvagyunk, én torokgyulladással, Bálint szörcsögősen.... :? Ez van...
Meg 3 napig rossz volt a gépünk, azért ennyi a lemaradásom... :oops:

Kata, ma láttalak a plázában :)

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Jó estét!

Ma olyan jó napom volt! Megérkeztek a tesómék Győrből. :lol: Marci édes, drága, pihe-puha, gyönyörűséges baba (az áradozást még legalább fél óráig tudnám folytatni :oops: :lol: ), a két lány teljesen oda van. Segítettek a fürdetésnél, áhítattal nézték, ahogy szopizik, már ma be voltak indulva, hogy holnap ők tologathatják a babakocsiban :lol: Tesóm fényképezett, remélem, majd megkapjuk a képeket.

Holnap az iskolaigazgatók és a leendő elsős tanító nénik mutatkoznak be, úgyhogy délelőtt oda megyünk. Aztán pedig irány Marcizni :lol: :lol: :lol:

Kinek mi a hétvégi programja?

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Dorka, jobbulást Nektek! ++++

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Dorka!
Jobbulást!

Szami!
nálunk semmi különös, mivel a családban vannak betegek, így a köszöntés is elmarad, majd jövőhéten a mikulással egybekötve!

Kolompos van betervezve, meg nekem a szokásos munka...

Jó babázást!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!Hát mi kihagytuk a Kolompost ilyen időben,egyébként is fél6tól egyig dolgoztam,most pihizünk este meg a névnapomat tartom baráti körben(meg munkatársak) de egyáltalán nem érzek affinitást hozzá úgy érzem hogy beteg leszek,fáj a torkom tüsszögök meg ilyenek de majd lesz valahogy.Többiek?Mit csináltok ilyen szép időben?

Kati Kép
virag9
 
 


Sziasztok,

milyen volt a Kolompos? Ki volt végül?

Kati, remélem nem lesz bajod, és jól fogod érezni magad estére!

Szami, milyen volt a tanító nénikkel találkozni? Szimpatikusak?
Marci??? Lányok még ma is odaáig voltak érte? Akkor nagy segítségek! :)

Mi Pesten voltunk, adventi vásárra mentünk fel a Vörösmarty térre, előtte Decathlon, Auchan, Kika volt, utolsó ajándékokat beszerezni.
A vásár nagyon szép, de nagyon-nagyon sokan voltak, lépni alig lehetett, babakocsival meg aztán... :roll:
És természetesen hazafelé egyik gyerkőc sem aludt... :?
És köszönöm a jobbulálsos üziket, már jobban érzem magam, bár ma még egy százas zsepi simán elment.

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Sziasztok!

Mi voltunk Kolomposon(bár próbáltam lebeszélni a csajokat, sikertelenül), Olgáékkal. Nekem annyira nem jött be, lassan pörögtek fel a srácok, a táncház viszont szupi volt!

Dorka!
húú de jó hogy mindent megvettetek, nagyon ügyik vagytok! Nekünk még a felnőtteknek hátra van!

na akkor továbbra is jobbulást!

Szami!
mesélj már, mi volt a tantónénikről a benyomásod?

Kati!
Te is gyógyulgassál!

És dobok egy képet, háttérben a mi kariajándékunk magunknak. Gréti nagyon szeretett volna állatot, így a halnál maradtunk, igaz az még nincs benne, de várni kell, míg beáll a víz.

Kép

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Jó estét!

Judit, milyen nagyok a lányok! Vagyis inkább milyen nagylányosak! :lol:

Kati, jobbulást! Azért volt egy kis névnapozás?

Dorka, nem esett az eső? Mi átugrottunk a Corába bevásárolni, s bár igyekeztünk (volna), de annyian voltak... :roll:

Azt viszont nagyon nem bántuk meg, hogy elmentünk erre a délelőtti programra, pedig már úgy többé-kevésbé eldöntöttük, hogy a Waldorf lesz a befutó, de azért úgy voltunk, ha találnánk egy átmenetet eközött és a hagyomásnyos állami iskola között... :wink: Végighallgattuk az igazgatók iskolabemutatóját, de én ennyi közhelyet egy rakáson ezer éve nem hallottam...
Aztán minden iskolának volt egy saját standja, ahol lehetett beszélgetni a tanítókkal, nyelvtanárokkal, napközis nevelőkkel. És itt lehetett beszerezni a prospektusokat is az iskoláról. És képzeljétek, erről (nagy ésszel) az igazgatónő se beszélt, de kiderült, hogy abban a suliban, ahová Máté is járt alsó tagozatra, indul egy osztály, ahol a tanító néni a Meixner - módszer szerint tanít (ez az olyan gyerekeknek különösen jó, akiknek a beszédészleléssel van gondjuk, ill. diszlexiások), differenciáltan oktatják az osztályban a matekot és a magyart és nem kell nyelvet tanulni az első két osztályban! (nekünk ez is nagyon fontos volt, mert Annának nagyon nem ajánlotta egy fejlesztő pedagógus se a nyelvtanulást, amíg a beszédértésben, beszédészlelésben magyarul nem éri utol magát)
Aztán az is kiderült, hogy két éve egy borbálon egy asztalnál ültönk a tanító néniékkel, úgyhogy nagyon megörült nekünk, hogy újra találkoztunk. Kedves, szimpatikus, barátságos hölgy. Most úgy érezzük, Ő kell nekünk és Annának.

Marci gyönyörű, nyugodt, édes baba, a lányok meg fantasztikusan élvezik, hogy itt van. Anna olyan szépen beszél hozzá, simogatja, segít körülötte, és úgy érzem, nagyon mélyen megérintette a lelkét ez a kis csöppség: amikor azt mondta, hogy örül, hogy Marci unokatestvére lehet, sugárzott róla a boldogság. És teljes komolysággal és átéléssel mondta, hogy ő is szeretne minél előbb egy kisbabát...

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Hali!

Sajnos nem jó kedvemből voltam a plazaban... sztk-ban voltam laborban... ahol mellesleg én meg Jaimee-t láttam, de úgy osont ki mindenki között, mint egy macska 8) Szóval bekaptam valami baktériumot, már hét elején kezdődött csípős pisivel... nekem meg még sosem volt, nem is foglalkoztam vele... hát feljutott a vesémig a cucc, az sztk-s uh-n sem időpontot adtak, hanem látva nyomorult állapotomat és a valószínűsített diagnózisokat (vesemedence gyull., vagy epekő) azonnal fogadtak. Kegyetlen fájdalmaim voltak szerdától, és 2 és fél napja 38 alá alig megy a lázam. Ja, hála égnek egyik diagnózis sem talált, nem végzett még olyan fokú rombolást a baktériumom. Fetrengek :cry:

Mindenkit puszilok, míg felépülök.

Kép

Kép
szolkata
 
 


Kati, Kata és Dorka! Jobbulást nektek!

Dorka! Nem semmi programotok volt szombaton! Főleg, hogy a két srác is ment veletek.

Hát igazat megvalva a Kolompos most nekünk sem jött be... Na de majd jövőre az új műv.házban, ugye Judit? :wink:
Majd kérünk közeli képet az akváriumról, ha már halacskák is lesznek benne!

Szami! De jó akkor, hogy elmentetek!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Húú Kata!
jobbulást neked! derék/vese melegítést próbáld ki, ha én felfázom, nagyon sokat segít! meg kamillás ülőfürdő max 10 percig!

Szami!
az már fél siker, ah a tanítónéni bejön! azt mondják a kis gyerekeknek nem is iskolát, hanem tanítónénit kell választani

Betegek? és nem betegek?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!Kata:nem tudom mondták-e hogy igyál sok folyadékot én sajna vesés vagyok 14éves korom óta igaz nem felfázós hanem köves voltam ami tönkre vágta a jobb vesém működését.De a sok folyadék fogyasztás mindenképp fontos!!!Meg volt tegnap a névnapi buli negyed négyre értünk haza az urammal,jó volt csak a mai napot úgy kihagytam volna és alig várom hogy elaludjon a lány.Olyan kis náthásnak érzem magam de nem vészes,remélem nem is lesz rosszabb.Jó éjt mindenkinek!

Kati Kép
virag9
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk a mikulásvonaton, ami Miskolcról indul Lilafüredre és ott ki van alakítva egy mikulásbirodalom, ahol a fenyők mind fel vannak díszítve és micimackóék, meg süsü, az Óz szereplői és persze a mikulás várja a gyerekeket! Szenzációsan érezték magukat a lányok, és bevallom még én is. A kisvonat fel volt díszítve, már a fülkékben a krampuszokkal hangoltunk, akik aranyos nagylányok voltak. Egyáltalán nem félelmetesek. A mikulás is egy kb 2 m-es pali volt tök jól felöltözve. Nem volt olyan kiábrándító, mint egy-két áruházi mikulás. Viszont! Ha valaki tervezi, hogy megy, nagyon öltözzön fel. A lányokat alaposan felöltöztettem, de én úúúgy átfáztam. Remélem ennek köszönhető, hogy 37,8 a hőemelkedésem és nem vagyok influenzás.

Aki még beteges, mindenkinek jobbulást és ha lesz energiám, hozok még képeket is.

Andi

Kép
Kép
andii
 
 


Hola.

Nemtuttammég mindetn visszaolvasni, dejazé:

Katlina, gratulálok az újabb kispöpösöshöz!!! :D No én is mán csak a hétfejű sárkány címre pályázhatok, boszinak nem váltam be :wink: (kislányt "jósoltam")

Virágnak Nagyon Boldog Névnapot! :)

Judit, Nagyon Boldog Triplaikszediket kívánunk! :lol: Vindízeleset nemtanátam, de tán ez is megteszi :mrgreen:

Kép

Kata, gyors bacimentesedést! :( Gondolok rátok holnap...

Olga, gratulálok a sikeres nyelvvizsgádhoz! :D

Szami, kicsi a világ :) Ez a tanítónéni a Waldorf-ban tanít, vagy másik helyen? :oops:

Mi csütörtökön pesteztünk, gyerekek ajándékai letudva. Hétvégén meg először jön Lucához a Télapó :D Körösztapám vállalta a nemes feladatot :) Osztán remélhetőleg nem bukik le az első szónál...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Kata:

Kép

Remélem, már jobban vagy! +++++++ Műtéthez drukk nektek!!
Hálapénzhez annyit, hogy ha privi rendelésen keresztül kerültetek a dokihoz, nem tb-sen keresztül, akkor én adnék pézt a műtő dokinak. Másnak viszont asszem nem....

Szami: De ez nem a szolnoki Waldorf, ugye?

Judit: Szuperédesek a lányok, Leti is olyan nalllllányos már. :D

Dorka: Ó. pedig úgy mentem volna a Vörösmarty térre én is...de a tömegnyomort nem nagyon csípem...Azért vettetek valamit ott?

Betegeknek jobbulást!

Mi jól vagyunk, minden okés.
jaimee1
 
 


Andi, de klassz hogy voltatok!!! Pont a hétvégén találtam rá erre a Mikulásvonatra (kár hogy előbb nem tudtam róla), de hétvégékre már nem nagyon van hely, hétközben meg csak hármasban tudnék menni a gyerekekkel, max. vonattal, mert addig nem merek elvezetni :?
De ezek szerint megéri :) Na lehet, csak bevállalom akkor ;)
Neked pedig jobbulást!!!!

Szami, nekem sem teljesen világos, hogy akkor Anna most Waldorf suliba megy vagy ez a tanítónéni másik suliban tanít? :oops:
Nagy szerencsétek van hogy ilyet találtatok, szerintem is ez a lényeg inkább, nem is az iskola. Én nagy bajban leszek majd jövőre mert egy tanárt sem ismerek itt.

Nem is írtam, de közben Bence megtanult írni-olvasni :roll: Nagyon kis ügyes, olyan büszke vagyok rá, mert teljesen magától, egyszercsak olvasott :shock: Tegnap már egy egész fürdős-szivacsos könyvet felolvasott, ami kb. 6oldalas, a végére már érezhetően elfáradt a kis agya :)
És írni is tud, nyomtatott betűkkel, szinte hibátlanul bármit leír :)
És hát a mai állás szerint nem megy suliba jövőre :roll: Mert azt addig is tudtuk hogy agyilag teljesen oké, okos tényleg, de ha érzelmileg és testileg nincs azon a szinten... És szeptemberig tudom sokat változhat még, bár 20kiló addigra sem lesz akármit is csinálok :? És nem hiszem hogy szociálisan is annyit fejlődne addigra. Úgyhogy tartom magam hogy neki jót tesz még egy év oviban. De ha mégsem? :? :oops:
Szóval teljesen tanácstalan vagyok...

Kata, te hogy vagy?????? Nagyon sajnállak, biztos nagyon fájdalmas lehet :( Neked is gyors jobbulást!!!

Judit
, csinik a lányok! :) És szép nagy akváriumot választottatok ;) Ez hány literes?? Ha adhatok tippet, pici halakat tegyetek bele és inkább sokat, amik rajban érzik jól magukat. Mert ha belekerül egy-két nagyobb példány, utána nehéz lesz pótolni a halállományt mert mindent meg fognak enni :?
A Gekko parkolós infót meg köszi, akkor mától nem oda állok :? Csak hova? :roll:

Dorka
, neked is torokgyulladásod volt? :( És hogy vagy?
Mert nekem már nem fáj a torkom, náthás se vagyok igazán, viszont köhögök néha, és fáj a hátam. És emiatt tiszta para vagyok. Már úgy beijesztettek ezzel a sok hülye hírrel hogy természtesen folyamatosan arra gondolok hogy biztos én is... Ma is bementem a dokihoz, hát ezren voltak, így ki is fordultunk (gyerekekkel voltam, miért is ne :? )
Marad a para :(

Amúgy meg irigykedem ám hogy ilyen férjed van aki két gyerekkel bevállal ilyen pesti utakat ;) Az enyém képtelen lenne erre. Sajnos :oops:
És ügyik vagytok hogy ennyire előre jártok ajándékügyileg. Nekem is össze kéne kapni magam...

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Én azt hittem, egyértelmű voltam, de most már gyanítom, mégse... :oops: Eredetileg a szolnoki Waldorfot néztük ki, mert bár nem ezt tartjuk az igazinak, de még mindig jobb (lett volna) Annának, mint a hagyományos módszerekkel tanító állami iskola.

Szombaton azonban kiderült, hogy abban a suliban, ahová Máté is járt alsó tagozatra, indul egy osztály, ahol a tanító néni a Meixner - módszer szerint tanít (ez az olyan gyerekeknek különösen jó, akiknek a beszédészleléssel van gondjuk, ill. diszlexiások), differenciáltan oktatják az osztályban a matekot és a magyart és nem kell nyelvet tanulni az első két osztályban!

Remélem, így már világos :wink:

Azért az iskolát is nagyon-nagyon érdemes megnézni, mert ha még tetszik is a tanító néni, ő csak két évet fog tanítani, míg maga a suli jó esetben 4 vagy inkább 8 évig ad második otthont a gyerkőcnek.

Vera, Bence már csak iskolaérettségi vizsgálat után maradhat az óvodában. Azért az még érdekes lehet, nem? Mindenképpen a Ti közös döntésetek kell, hogy legyen az, hogy marad-e. De ha ennyire okos, érdemes megfontolni a kezdést. Még őszig sok idő van ám! Hajnit nem kérdezted?

Andi, várom ám a képeket, biztos jó lehetett! :lol:

Jaimee, annak a kedvéért, aki nem jár a blogodba, nem tennéd be ide is Réka képeit? Aki még netán nem látta, nem lövöm le a poént, csak annyit, én csak ámultam-bámultam!!! :shock: :lol: :wink:

Kata, jobbulást Neked és szorítunk értetek holnap!!!

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Sziasztok!

Andi!
hozzad a képeket!!!!

Judit!
hát nagyon szépen köszönöm, egye fene megteszi ő is! :lol: :wink:

Vera!
160 literes, ma meg is vették a halak egy részét, sok kicsi aprót. mollikat, xifókat, plattikat, guppikat sikerült beszerezni. még szokják a klímát, a beszerzőzacsiban vannak, majd ha beleeresztjük őket, fotózok.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


na közben megtörtént a beeresztés...

Kép

Kép

Kép

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!
Ezt most kaptam Hippsyéktől:

Szia,
a garbóból a vékonyabból tudtok még rendelni S-M-L méretben van
feketéből, grafitból, indigóból, málnából, fehérből, pasztell
lilából és pirosból.
A gyerekméretek fel vannak töltve, persze kérdés, hogy milyen színekben szeretnétek rendelni.


Betegeknek gyógyulást!

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Sziasztok!De jó lehetett a miku vonat :) !!!Judit nagyon klassz lett az akvárium,az uram is szeretne majd ha lesz helye egyszer egy nagyobb lakásban,egyenlőre csak álom álom!!!Vettem ma lándzsás útifüvet isszuk a lánnyal,ma reggelre kezdte a száraz köhögést de ízlik neki hála!Kata:szorítok holnapra,írj ha tudsz majd!!!!

Kati Kép
virag9
 
 


Kata: Veletek vagyunk!

Szami: Én értettem, csak én sem tudtam, hogy melyik Waldorfra gondolsz.

Judit: Klassz az akvárium.

Rólunk: Dorcsi megkapta az oltást tegnap. Magamnak is be akartam adatni, de kijött rajtam valami allergiás reakció, tiszta pötty vagyok viszketek és fel van püffedve az arcom.
Katusnak nem jó a füle, melegíteni kell.

Niki

Kép
Kép
csni
 
 


Kata!
Szorítunk mi si értetek, tartsál ki!!!!!+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kati!
én nem nagyon akartam, de tényleg dísze a lakásnak! nagyon szép lett! madj a héten még kerülnek bele halak, még fér bele bőven. 20 fölött vett Misi, de oylan 40-50-et szeretnénk...

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Judit:nagyon fajjin lett az akvárium!Nekünk is van,bár csak 117 literes,már egy kicsit kicsi is a halainknak,mert jooool megnőttek.Meg nemrég szereztem be egy óriás algaevőt,azt mondják hogy akváriumtól függően nő,de már most 17cm... :lol: Huha,guppik...lesz kishalatok bőven. :lol: :lol:

Szép betegségmentes napot mindenkinek!!
gitta79
 
 


Sziasztok!

Meggyógyultam.

Apáék bent a kórházban... elég bonyolult ez a kórházba bejutási rendszer is. A zsúfolt ambulancián, mint a heringek várakoznak órákig kicsik-és nagyok, befekvősek, járóbeteg ellátásra várók... Fél 9-től szerintem kb. fél11-ig eltartott, míg bejutottak. Közben újabb okoskodás... de ki kellene venni a garatmanduláját is....mi nem, de ők javasolják, mi nem... úgy is vissza kell mennünk fél év múlva... szerintük... anyád... na mindegy. Azt már végignézte Bence, milyenek a gyerekek, akiket épp kihoznak a műtőből... szerintem nem kapott nagy kedvet...

Holnap műtik valamikor.

Aki beteg, annak jobbulást!!!

Kép

Kép
szolkata
 
 


Sziasztok,

Kata, gondoltam rátok sokszor, attól még hogy nem írtam.... ++++++ Nagyon szorítunk! Örülök, ha legalább te jobban vagy.

Judit, szép az akvárium, mi is úgy vagyunk vele, mint Katiék: majd, egyszer, egy nagyobb lakásban... talán....

Niki: :shock: :shock: :shock: :shock: Atyám!!!!! Mi hozott ki rajtad iylen tüneteket? Ettél vmit? Új krém?
Katusnak is jobbulást!!

Vera, nagy-nagy gratula Bencének, nagyon ügyes!!!! Isikezdéshez nem tudok hozzászólni, csak én is anniyt, hogy sok víz lefolyik még a Dunán, mire be kell adni a jelentkezést...
JA, nekem is ez a fránya torokgyuszi volt, a t.kórság még minidg megvan, reggeli bagóstüdős köhögéssel.. :roll: De már kifelé jövök belőle, pénteken, ha már rendbejöttem, talizhatnánk!

Andi, ez a mikivonat nagyon felkeltette az érdeklődésem, de aztán változott a szombati program: 3 barát-család jön össze, közösen rendeltünk "igazi" házhozjövős mikulást :) Háát, kíváncsi vagyok!!!
Olyan jól esik ránézni a vonalzódra, komolyan, most nagyon várom a karácsonyt!!!! JObban, mint az elmúlt években! talán azért, mert tavaly láttam, Szabi mennnnnyire nagyon örült a fának, még most is könnny szökik a szemembe, ahogy visszaemlékezem rá :)

Tegnap láttam a rövidhajú Balwincsaládot is:)

Rólunk:
Bálintnak van egy kis bőrfertőzése a pelus alatt, kenegetjük neki, de semmi komoly.
Szabi bölcsiben, rengeteget dumál, lebuktatta a gondozónénit :) (Tegnap vmi ellenőrzés volt, és most odaült a gond.néni közéjük reggelizni, aki nem is szokott, és hát ezt nem hagyhatta szó nélkül a fiam :))
Peti telefonjának lába kelt khmm..... Nem kis utánajárással visszakapta ugyanazt a számot, és gyűjti a telefonszámokat, mert persze egy csomó fontos szám CSAK a sim-kártyán volt rajta....
Én meg elvagyok, mint a befőtt. Ennnyi....

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Sziasztok!

Kata! Menne a drukkok!Minden rendben lesz! Nekem is voltatok ám eszembe... Csak tegnap egész nap bent voltam... Este olvastalak.

Azta Niki! Nem tünik valami kellemesnek ez az allergiád! Tudod mitől jöhetett elő? Mielőbbi jobbulást neked és Katának is!

bbj Judit! Szép lett az akvárium!

Szami! Nekem átjött amit írtál a tanító néniről. Reméljük jó lesz a választásotok. Én az én gyerekemet tuti nem íratnám waldorfba. Niki, nem a te öcséd jár oda?

Vera! Nekem rejtély: hogy tud valaki megtanulni magától írni-olvasni? Azta nagyon ügyes Bence! Meg te is, mert te is kellettél hozzá! Iskolaérettségi vizsgálatban igaza van Szaminak... Gondolom lassan az óvónénik megcsinálták a "felmérőt" az oviban... Fogadóóra keretében kell hogy tájékoztassanak benneteket (szülőket) ennek eredményéről és a továbbiakról. Mi is most kezdjük a fogadó órákat ez ügyben decemberben.
Fain az új vonalzótok!

Jaj, Andi, Mikulásvonat? De jó! Úgy szeretném ha Balázs is találkozna Mikulással!Képek készültek? Dorka! Ha nem vagyok túl indiszkrét... Mennyiért jönnek ki házhoz? Én 5 körül tippelem. Gondolom egy negyed óra-20 perc aztán elmegy.

Karácsony: Annyi játék összegyűlt itt év közbe... Még nem tudom mindegyikre, hogy ki kapja... Azt nem is merem mondani Petinek, hogy az oviban már hány könyvet rendeltem Balázsnak... :oops: Most nagyon mennek nála az állatos mesék, mesekönyvek.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Itthon dekkolunk, mert Bence is megkapta az oltást hétfőn, és már tegnap is úgy kelt hogy nem érzi jól magát, kicsit náthásnak tűnt, ma meg nagyon fájlalja a torkát :? Tök jó... És én még ezután mennék oltatni, pénteken tervezem.
Bár nálunk Apa is elég beteg (persze dolgozik) de így tőle is elkaphatott bármit Bencus. Előtte meg tőlem :?

Kata
, sokat gondolok rátok!!!! Biztos minden simán megy! Tudod már mikor kerül sorra Bence? Vagy már túl is vagytok rajta????
Majd írj hogy mi volt/van vele! ;)

Olga, én is halmozom év közben a játékokat, most legalább van miből válogatni karácsonyra ;)
Balázs mit kap?

Hát úgy tanult meg Bence olvasni hogy kb. 3-4éves kora óta érdeklik a betűk, volt betűs habtapi szőnyegünk, meg mindig mindenhol kérdezte a betűket. Számítógépen is szokott játszani, ott is elolavsott dolgokat. Aztán kb. 2hónapja olvasott nekem az utcán szavakat, eladó, kiadó, nyitva, zárva, wc, ilyeneket :lol: Akkor nem is hittem hogy tényleg azért tudja mert elolvassa, azt hittem azért mert egyszerűen mint kép rögzült az agyában az a szó. De aztán itthon elkezdett könyvcímeket olvasni, akkor már gyanús volt. És végül Jázminnak mesélt könyvből :) Na, akkor elétettünk egy újságot és abból is olvasott, nekem ekkor vált igazán hihetővé hogy tud olvasni a gyerekem :):):)
Persze legjobban a nagybetűs írások mennek neki, a kisbetűnél még sokszor kérdez hogy b vagy d, meg az ékezetes magánhangzók sem mennek még teljesen jól. De idő kérdése ez is szerintem ;)
Írni pedig tök viccesen ír :) Nyomtatott nagybetűkkel, szeretetel, kető, olyan édes :) De pl. a szakács szót úgy írja le hogy szakcs, hiszen ott van benne a KÁ :lol:
Na szóval mi is büszkék vagyunk rá! Viszont mióta ez van, azóta elkezdett vágyni az iskolába :roll: Pedig előtte soha de soha nem mondta hogy szeretne menni. De most gondolom már kíváncsi hogy ezek után mi jöhet a suliban ;)

Dorka, látod most meg Bencus kezd lebetegedni. De ha nem lesz beteg, csak kicsi nátha tényleg, akkor pénteken bemegyünk délután a Kossuth térre, sétáljatok ki ti is és akkor találkozunk! :)
Egész jó programok lesznek.
De jó lesz nektek a Télapó!! Én is szeretném ha találkoznánk vele, de félek hogy szemtől szembe egyik gyerekem sem lesz a legbátrabb ;)

Szabi lebuktatta a gondozónénit? Elmondta hogy nem is szokott velük reggelizni? :lol: De aranyos! :)

Hozzánk meg tegnap jött az Angyalka, nálunk ő hozza az adventi naptárat ;) Idén kindereset kaptak, nagyon tetszik nekik. Bár Jázmin szempontjából nem volt túl jó ötlet, mert így konkrétan minden nap Kinder tojással indít, sőt este nagy sírás is volt mert a következő(ke)t is szerette volna kinyitni :roll: Ő még nem igazán érti ezt.
De mondtam hogy 1 Kinder- 1 kanál Duphalac szirup, mert ugyebár azóta is küzdünk ha sok édességet eszik :?

Judit, húúú, nagggyon szép lett az akváriumotok! :)

Szami, már értem Anna suliját, köszi :) Igazad van, tényleg fontos a suli is. Mert nálunk pl. azt hiszem kétévente váltják egymást a tanítónénik, nem 4évig viszik az osztályt :(
Hajni nagyon engedné Bencét suliba ;)
Majd eldől még...

KépKép Kép
76vera
 
 


Az előbb hozták ki a műtőből már felébresztve, még természetesen nyűgös volt, de innen már csak jobb lehet. Remélem minden jól sikerült, apa még nem beszélt a dokival.

Kép

Kép
szolkata
 
 


Kata!
Kitartás!!!!!!
Már túl vagytok rajta!!!!


Hozzánk vasárnap jön a mikulás a család eggyik ismije,remélem jól sül el a dolog Robika már nagyon várja!


Kari ajándékokkal még sehol sem járok,el sem keztem még vásárolni még a gondolatig sem jutottam el :oops:

Dorka!
Szabi aranyos lehetett,Robika is mindíg árulkodik 8) :wink:
Telefont sajnálom,a tel.számokat sajnálja leginkább az ember


Anikó!
Veletek mi van??????

Kati!
Neked és Virágnak is jobbulást!!!


Hát lányok már én is egyre jobban gondolkodom az oltáson,félek tőle de mi van ha összeszedem-és azzal mindkettőnk életét veszélyeztetem
Elég tanácstalan vagyok :(


Balwin!
Veled tartok házisárkány ügyben,én is lányra szavaztam-hát nem jött be!
Majd írnék privit a szívhangfigyelővel

Kép

Kép
katlina
 
 


Kata!
akkor már túl van rajta! egyébként hogy viseli? majd jelentsél a helyzetről!

Dorka!
Hol lopták el? Még Pesten?

vera!
nagyon ügyes Bence, sé ha már ennyire akar is, meg tudja is, sztem jövő szeptemberben nem sok akadálya lesz, (sőt) hogy isibe menjen!

Katlina!
tényleg elég nehéz helyzetben vagy!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Hali!

Most már nyugodtabbak vagyunk, csak az én fejem úgy fáj a sok idegbajtól, hogy majd' szétpattan... :twisted:

Már beszéltem Bencével telón, még nyomi, ma sokat kell aludnia és innia, csöpög az infúzió. De nagyon büszke vagyok rá, mert nem is sírt előtte egyáltalán, utána meg szerintem a zavarodottsága miatt, amikor ébredezett. Már az apukájával azt tervezgetik, hogy milyen finomságokat készítsek nekik bentre is, meg holnap itthonra, mert holnap du. ha minden jól megy, jöhetnek haza. Arról nem nyilatkozik (nem válaszol apukájának), hogy fáj-e neki valami. Én azt gondolom, hogy egyenlőre ismerkedik azzal, hogy kap az orrán levegőt :-) VÉGRE!

Bbj: nagyon szép lett az akvárium, mi is majd szeretnénk valamikor... csak attól félek, az is az én nyakamba szakadna. Sok meló van egy akváriummal?

Vera: Olyan sokat fejlődnek hónapok alatt a gyerekek, ne vessétek el az iskola kezdést, pláne, ha ilyen okos Bence! Királylány alszik már az ágyában nyugiban?

Jaimee: nagyon szép gömbölyödő pocid van! A Réka-tánc meg lenyűgöző :lol: Jókat rötyögtem 8)

Katlina: Hát nem lennék most kismama, megmondom nektek őszintén. Amennyi szörnyűséget lehet hallani! Én most úgy gondolom, én mint oltás ellenes, ha kismama lennék beoltatnám magam.

Képzeljétek, miután eldöntöttem, hogy Bencének veszek karira Logico-t.... hát nincs, nem is lesz, de sehol! :cry: Felszámolás alatt van az a cég, amelyik importálta... vagy valami ilyesmi. De ha valaki tud mégis valahonnan ... szívesen vevő vagyok rá!

Más: kedves... anyósom... miatt... van egy áron alul eladó vadi új, bontatlan Sütifaló bödönöm vagy mi a neve... 4.500Ft... valakit nem tudtok, akinek eladhatnám? (Marcinak vettem karira, de szülinapjára ők is ezt vettek... csak mert nem beszél meg velünk soha semmit, pedig már sallangos a szám, az idegrendszeremmel együtt az ilyenek miatt... :twisted: )

Olga: Te most délutános vagy?Vagy hogy dolgozol?

Betti: mi újság?

Dorka: olyan dühítő, ha elvesznek a telószámok, már tapasztaltam én is! Nagyon tetszett, ahogy Szabi lebuktatta... :lol:

Niki: hogy vagy? És milyen kiütések?

BalwinJudit: tegyél már fel képeket a rövidhajúcsaládról! :lol:

Kép

Kép
szolkata
 
 


Kata!
ja de ügyes nagyfiad van akkor! És leadták már a rendelést? Mikor jönnek haza?

Nincs sok meló a halakkal, ha beleveszel minden tisztítókütyüt, akkor nagyon ritkán kell tisztítani, akár évente 1x se azt mondják az okosok.

ja és megvan az első halacskánk, az hogy kié, meg hoyg volt-e több nem tudjuk.

én pont az vettem az unokahugimnak. na ha hamarabb írod, átvettem volna!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!


Kata! De örülök, hogy Bence ilyen könnyedén vette ezt a műtétet! És nem is sírt??? :shock: Azta! Milyen bátor nagyfiú! Mielőbbi felgyógyulást kívánok neki!
Igen, délutános vagyok a héten... De már 9-10 körül bent vagyok a Mikulás-ünnepség próbák miatt.

Dorka! Akartam írni... Balázséknál sem ülnek le a gondozónők enni a gyerekekkel. Mondjuk valahol megértem, főleg a kicsiknél, hogy segíteni kell a kanalazásnál, satöbbi... Nálunk az oviban a nagyok maguknak szedik a levest, de mire mi kiszedjük a többieknek és magunknak is szedünk, már az eleje kéri a repetát... :roll:

Niki! Hogy vagy?

Katlina! Én is épp a Híradó alatt mondtam, hogy nem lennék most egyik kismama helyében sem... Nem is írok ennél többet, nem akarlak befolyásolni.
Írj már Robikáról is!

Vera! Bencén még mindig ki vagyok akadva, hogy milyen ügyes!!!

Házisárkányokhoz én is csatlakoznék... Sikerült az írásbeli nyelvvizsgám is... :oops: :D

Jó éjt!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Kata, de jó hogy túlvagytok rajta! Nagyon bátor kisfiad van, hallod! Nagyon ügyesen viselkedett :)
Logicot én az Okos játékokban láttam egy hete, bár lehet csak feladatlapok voltak, a táblát nem is néztem...
Ja, Jázmin azóta visszaállt a normális alvására, hálistennek! ;) Az a 2-3hét volt nagyon gázos, azóta minden a régi :) És zsákban ki se mászik, így maradnak a rácsok még ;)

Olga, hát gratulálok újra!! Nagyon-nagyon ügyes vagy! :) Remélem ezek után most már te is hiszel magadban! Ne legyél kishitű, okos vagy!!! ;)

Judit, évente egyszer se? :shock: Hááát, én pont azt akartam írni Katának hogy sok meló van vele :lol:
Nekünk mondjuk csak 54literes akváriumunk van, az elején mikor kitakarítom, mindig gyönyörű, aztán szépen jönnek az algák, meg a kaja-, salakanyag hulladék... :roll: Ami ugyan leszáll a kövekre, de ha mondjuk kiporszívózom az alját, a sok trutyit, akkor felkavarodik azért és akkor látszik igazán hogy milyen dzsuvás. Mi általában 2havonta lecseréjük a víz felét kb. A szűrőt pedig rendszeresen kell takarítani, hetente lenne ideális (ez nálunk néha elhúzódik :oops: ). De nagyon szép látvány mikor szép, órákat el tudjuk nézni (vagyis ez is inkább a legelején volt érdekes) ;)

Katlina, vigyázz magadra Te is! Meg Jaimee is! Inkább ne menjetek mostanság sehova :( Olyan gáz ez az egész h1n1 :( Megkeseríti az életünket az biztos. Szerintem mindenki aggódik most már....

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!Kata:de jó hogy túl vagytok rajt,ügyi volt Bence!A tesz veszen van fent egy pár logico.Olga:neked meg gratulálok!!!Képzeljétek gyomorrontásom volt ma,egész de.fetrengtem sz@rul voltam megyek du.melózni és hát útközben hánytam egyet az utcán hát hagy ne mondjam elég gáz volt úgy hogy nem voltam toppon ma pláne nem munka közben!!!Nem is írtam szerintem hogy miket kapott Virág névnapjára:moncsicsit,mágneses táblát,vasalós gyöngy készletet,olyan kifestőt amihez csak víz kell meg ecset és úgy jön elő benne a szín,meg egy járó nyerítő lovat lovas barbieval.öRÜLT MINDEGYIKNEK!Hát vagyok még én is bajban a kari arival.Katlina,jaime vigyázzatok magatokra tényleg elég aggasztók a hírek,már alig várom hogy szünet legyen az oviban pedig eddig nagyon határozott voltam!

Kati Kép
virag9
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?