Új privát üzeneted érkezett!

Egy-két új kép, ha nem baj:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


jaj de nagy már mindenki!!!
Szilvió sztem is jó ötlet, hogy menjetek másik gondozóhoz. akkor ádám maradna a csoportban, csak másik gondozónál?
boldogat Zsófi, nagyon szép amit rajzoltatok. Tényleg a Marcinak meg boldog névnapot.
Dorottya! jó hogy ilyen ünnepet is megtartotok én néztem az oldalt, te csináltad egyedül nem semmi?!!!
Titti sztem vegyetek egy nagy és több kicsi ajándékot. és ha már így alszik a kislányod, hát nehéz lehet...Talán én nem venném ki a szájából a cumisüveget. a cumit is kiköpik alvás közben. Cumit nem szereti?

Kép
nyafi
 
 


Annyira siettem, hogy azt nem írtam meg: természetesen boldog szülinapot!

Nálunk tavaly családi szinten mindkét ünnepen (szülinap, karácsony) több ajándék volt, de ne igazán izgatta, inkább fárasztotta. Most kevés lsz és összefogunk.

Dorottya: átküldeném hozzátok az anyukámat. Minden évben azon szenved, hogy nincs kinek 3 kilós libát venni. Én ugyan megeszem, ha elém teszik, de azért nem szoktam tartani ezt az ünnepet.

Nyafi: pont azért habozok, mert ez a gondozónéni átmegy majd az új részbe, új csoporttal - túl azon, hogy friss festés, falazás, stb. szag lesz, de az én fiam már reggel magától bemegy, ismeri a járást.

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 

 
 

Sziasztok!

Szilvia
A teszt, mint ajándék nagyon jó ötlet... :wink:
...hogy milyen nagy már Marci is... :shock:
Jó a haja az első képen :P
...és látom a vonatok is esznek.. :lol:
Bolodg Névnapot a nagyfiúnak!

Titti
Sajna még nem voltunk a Kapitányhoz.. nem ér rá... decemberig van időm :lol: :?
Napsi ügyesen csúszik...már ő is nagylány lett!
Nyáron Levi is élvezte a csúszdát... :wink:

Edit
Szia!
Gratula a szobatisztasághoz! Reggelente nekünk is van néha száraz pelus, de nappal nem akarja
sem a bilit sem a Wc-t... pedig néha már előre szól, hogy kaka :roll:

Gem
Gyönyörű a kétévesed!
Boldog Szülinapot Neki!

Szilvió
Kiváncsi vagyok mi lesz az eredény gondozónő ügyben...

Dorottya
Bercel szépen nő :wink:
Weblap - ügyes vagy!

Hoztam képe(ke)t:
Fürdőkádban
Kép
Apa helyén
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


édi levi!
Hát szilvi fogalmam sincs. Talán ezt az új gondozót is meg kellene kérdezni, hogy mit ajánl. Benne azért megbízol...meg ő napi szinten foglalkozik ezzel a témával.
Nem is írtam Edit! Olyan jó, hogy jöttél! Nem semmi boró! Nálunk csak a bölcsiben bilizik, itthon nem akar.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Szilvió, nálunk nem 3 kilós liba fogy el, hanem - az idén legalábbis - egy hat és fél kilós példány. És ez most egy kissebb libuci volt. :D

Levi nagyon aranyos, látom ő is szeret pancsizni, és apa helyét is kitünteti figyelmével!! Rita reggelente, ahogy átjön a szobába, legelőször azt nézi meg, apa ott van-e az ágyban. Volt olyan, hogy nem vette észre - Robi még aludt - és nagyon jó volt látni azt az őszinte, kitörő örömöt, amikor apa megmozdult a takaró alatt, és ő rájött, hogy apa mégis itthon van. Persze azonnal felmászott apára, úgyhogy addig volt szombat reggeli szundi.... :roll: :)

Nem lehet egyszerű a bölcsibe szoktatás.... Mi majd jövőre küzdünk az ovival, Ritának a bölcsi kimarad. Időnként elmegyünk az ovi előtt, és megmutatjuk neki, hogy oda fog járni, erre pedig ő közli hogy "oji" - azaz ovi - és hogy "játcó" - mivel az ovi kertjében egy gyönyörű, nagy játszó van.

Mikulásra mit kapnak a gyerkőcök? Nekem már most elegem van a csokiból, nem szeretném, ha kilószámra hoznák a csokit nekünk és a gyerekeknek. Ráadásul nem tudom, nálatok hogy van, de nálunk Rita még nem mossa meg rendesen a fogait, időnként csak rágcsálja vagy nyalogatja a fogkefét, néha, ha olyan kedve van, nagyjából a fele fogát úgy-ahogy megmossa, de eddig talán egy alkalom volt, amikor szinte tökéletes fogmosást végzett. Azt pedig nem engedi, hogy segítsünk neki fogat mosni.

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


fogmosás...nos a Gigi tanult egy új dolgot a bölcsiben...köpni. Úgyhogy ezt a fogmosásnál hasznosítjuk. Sosincs igazi fogmosás. Egy kicsit olyan küzdelem.
Szilvik boldogat!!!!

Kép
nyafi
 
 


Szilvia:Nagyon boldog névnapot kívánunk neked!
Nagyon jók a képek!
Hogy vagy????

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Szilvió és Szisz:nektek is nagyon boldog névnapot kívánunk.

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Sziasztok!
Isten éltesse Zsófit! :D
Hoztam pár képet, igaz Barbinál minden a kaja körül forog, így szinte csak kajás vagy maszatos kép van róla :D


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

drumka
 
 


SZILVIÁK!
Boldog névnapot!!! 8)

drumka
 
 


Boldog Névnapot a Szilviáknak!

Kép

Kép
tittina1982
 
 


Viki
Az első és a negyedik kép a kedvencem. :)
Azok a szemek...

Kép
tittina1982
 
 


Köszönöm a jókivánságokat és én is boldog névnapot kívánok minden druszámnak!

Nyafi: hehe, én sem értettem, hogy a boltban miért köpköd. Most akkor már tudom, honnan vette. Amúgy mostanában "horkolni" szokott. Akkor is, ha épp az utcán megyünk. Meg énekeljük a madaraknak a Süss fel napot, meg a Fújja a szél a fákat-ot. Jó hangosan.

Tegnap krumplis tésztával kezdtük a vacsit, aztán evett zsömlét, majd körtét. Az étvágya visszatért, visznt már megint nagyon szortyog éjszaka. Még nem jön neki semmi, de ajtón keresztül is hallom.

Kép

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Sziasztok!

Zsófinak nagyob boldog születésnapot kívánunk!!!

Minden gyerek gyönyörűséges, tegyetek még sok-sok képet, olyan jó nézegetni! Ráadásul már mind olyan kis, mini emberkék.

Edit, Boró nagyon ügyi a szobatisztasággal. Blanka még nem akar bilibe kakilni, mindig mondja, hogy "kaki jön, Banka inkább pelusba szeretné"...

Köszönöm a névnapi köszöntéseket, én is nagyon boldog névnapot kívánok a többi Szilviának.

Szorítok nagyon az új topikbabáknak, hamarosan mi is elkezdünk próbálkozni. Előtte azonban jövő hétvégén még elmegyünk kettesben wellnessezni Sárvárra. Ez lesz az első - mindjárt kettő - nap távol Blankától.

A testkezelés...hát tényleg nem olcsó, de már rég szerettem volna, és úgy éreztem megérdemlem, mert amúgy nem az a típus vagyok, aki hetente, vagy akár havonta jár fodrászhoz, kozmetikushoz. Most egy teljes generált csinálok :D a wellness hétvége miatt is, de elsősorban a leendő terhesség miatt. Futok, tornázok, ésszerűen eszem. Direkt nem fogyókúrát írtam, mert nem az a cél. A kezelések egyébként jók, a tekercselés, gépben fekvés kellemes is, de van nagyon kellemetlen vákuum masszázs, ami olyan, mintha a bőrömet nyúznák. Hiába, szenvedni is kell.

Hogy álltok a H1N1-hez és az oltáshoz? Gondolkodtatok rajta?

Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 


H1N1
Anyós egészségügyes így volt kivel megvitatni a dolgot.
Az iskolából is kaptunk papírt, hogy ingyen beoltják a Kareszt.
Mi biztos, hogy nem oltatjuk be sem magunkat se a gyerekeket.
Ha azt nézzük eddig kik haltak bele (krónikus betegek, asztmások, legyengült immunrendszerű emberek) ennél sokkal több áldozatot szed egy sima influenza járvány. ráadásul én nagyon kampányszagát érzem a dolognak. Nem lehet sok mindent tudni a cégről aki csinálja. Titkosították a szerződést amit nem lehetett volna. Az oltóanyagon még lejárat sincs. Nem tudták eldönteni hogy adható e gyerekeknek vagy sem. Most azt mondják adható de inkább csak fél adag. Eddig ugye fizetős lett volna, most azt mondják a körzeti orvosok adják be ingyen az oltást. (csak hogy fogyjon)
És még rengeteg oka van, hogy nálunk a mérleg a NEM felé billent.

drumka
 
 


Sziasztok!

Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Drumka, mintha azt írtad volna, amit én gondolok. Még egy plusz, nekünk gyógyszerérzékenységünk van, elég különleges, eddig egy olyan ember volt aki ezzel a porphyriával együtt beoltatta magát, 3 napig feküdt lebénulva. Hát mi kihagyjuk. a dokim és a gigi dokija is lebeszélt.
Van állásom!!!
Tök jó az a kisház Szilvió.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi: hatalmas gratula!!! Mi leszel?

Pedig a házikó nem is volt drága. Legalábbis a Verdás és egyébhez képest.

Ma voltam egy átfogó vizsgálaton, ami kihozta, hogy kábé csak az agyam működik szuperül:-)) Most majd mehetek további vizsgálatokra.

Sziszi: irigyellek. Nálunk ünnepi pizzázás lesz majd kettesben, a kedvenc pizzériámban. Úgy kábé 2-3 éve nem ültem oda be.
És küldött a Bookline +5%-os kedvezményt névnapi meglepiként:-)

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Gratula Nyafi! :D Mit fogsz csinálni?

Szilvió
Mennek a drukkok, hogy ne legyen semmi komoly! +++

Kép
tittina1982
 
 


mávnál leszek munkaügyis.
mi a baj szilvió?

Kép
nyafi
 
 


Szilvik, boldok névnapot!

Nyafi, gratulálok, végre-végre!

Én ezt találtam ki Ritának (szeret elemlámpával világítani, és imádja a Verdák-at):
http://bookline.hu/product/home!execute ... _diavetito

Persze az még egyeztetés kérdése, hogy melyik ünnepre kapja, neki a szülinapja Mikulás és Karácsony között van.

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Sziasztok!

Köszi!

Dorottya
A mikulás nálunk egy Tibi csomagot hoz... (mikulás, csoki, szalonc. és egy báb van benne)
Levi Tibiékkel alszik (Tibinek is hívja őket) - már van neki 3 db (Bárány , Maci, Nyuszi),
így biztos örülni fog a 4.-nek is (most oroszlán van a csomagban) :P
...és vettem neki kisvonatokat (mostanában csak a vonat és a "nínósótó" a nyerő) - ezeket
darabonként csomagolom be, ő pedig majd kibontogatja..

Levinek én mosom a fogát minden este.. néha délben is, ha alvás előtt eszik édességet..
Sajnos elég sok csokit ad neki a nagyapja... hiába mondom, hogy nem kell annyi..
ezért is jó lenne már végre elköltözni...
Napi 1-2 alkalom oké, de hogy mindig... amikor a gyerek kér :evil:

Viki
nagyon szép a kis maszatos lánykád! :P

Szilvió
:lol: Édes lehet, ahogy az utcán énekel... :lol:
Szép a kisház...és a Manó az ablakban! :D
Én is szorítok, hogy jól legyél!!!

Az oltás... mi is a NEM-et támogatjuk!
Anyós ma már "kezd" rosszul lenni (8 napja kapta meg)
Most is alszik... fáj a gyomra, erőtlen...
Jó kis szuri :?

Nyafi
GRATULA!!! az új munkádhoz!!! :P
Mikor kezdődik a robot?

...még 1 kép:
- van segítségem -
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia, az oltást mi a felnőtteknek (azaz nekem és apának) beadattuk, de igazából Bercel miatt. Rita nem kap ilyen nyamvadt oltást, főleg azután nem, hogy mindkettőnknek fájt a hasa, utána pedig khm, szépen fogalmazva elgázosodott a bélrendszerünk. Az, hogy egy-két napig a karom emelgetésénél érzékeny volt az oltás helyén, még belefér, de az a hasfájás..... Senkinek sem kívánom. Amikor nekiálltunk "gázosodni", már nevettünk rajta kínunkban, ugyanis akkorra már két-három napja fájt a pocakunk. És csak akkor jöttünk rá, mitől volt a fájdalom. Én már ott tartottam, hogy elmegyek az orvoshoz, mert ennyire soha nem fáj a hasam. De persze erről sem szólnak a híradások.....

Reggel nevetve mondtam az uramnak, hogy ha ez így megy tovább, akkor bokorból előugró oltóembereket fognak alkalmazni, hogy elfogyjon az a rengeteg lerendelt oltás, és erre este mit hallok? Közterületeken oltó sátrak lesznek felállítva, és el akarják törölni ennek az oltásnak a receptkötelességét is........

Szilvió, az ünnepi pizzázást nagyon irigylem!! Mi sem voltunk lassan már két éve sehol sem kettesben. :cry: Azért néha hiányzik, hogy nem mehetünk el egy koncertre sem. Remélem, csak múló orvosi problémád van, és hamar ismét teljesen rendben leszel! Szerintem sokan örülnének neki, ha az agyuk rendben lenne! :wink:

Barbi és Levi is mekkora....... Hihetetlen, hogy nőnek-fejlődnek!! Már teljesen felnőttes formájuk van! :shock:

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


köszönöm a gratukat, úgy van, hogy lesz egy ingyenes tanfolyam nekem, "sap" érdekes, mert még papírt se irattak alá velem, csak megmondták, hogy hova menjek, ez péntek szombaton lesz, nov 20-dec 18ig, ha pedig eredményesen levizsgáztam, akkor jan 15-től szerződést kötnek velem. Úgyhogy onnantól dolgozom, de azért van elötte is dolgom rendesen és lesz nyugis karink is még!!!

Kép
nyafi
 
 


NYafi: és akkor pénzt is majd csak januártól kapsz?
Nekem már csak a jövő hetem van és sajnos a szülinapot és a karácsonyt is munka mellett kell csinálni:-(
Persze azért nem panaszkodom!

Valami gyomorbajom van, ami már régóta téma nálam. MOstanában nem volt tünete, ezért aztán meglepődtem, hogy találtak problémát. MOndjuk nagyobb bajom sose legyen. Csakhát most mehetek vérvételre és egyéb cuki vizsgálatokra.

LEvi nagyon édes a porszivóval.Nálunk a seprű a nyerő. Meg most a révszarvasok:-), meg a kocsolya.

Dorottya: jobbulást. A férjem nem panaszkodott ilyesmire:-))

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Sziasztok!

Dorottya
...igen, a hír engem is meglepett, hogy már bárkit és bármikor beoltanak, csak akarja...
Lehet, hogy van benne valami - amit egy videón láttam
(egy "tudós" beszélt, aki elmondta, hogy túl sok ember van a földön és most is épp azon vannak néhányan,
hogy harmadolják az emberiséget... azért találnak ki ilyen - olyan betegségeket, megfélemlítik az embereket
és az oltásokkal "segítenek rajtuk", hogy hamarabb elhalálozzanak , neki az sem tetszik, hogy a mai gyerekeket
mindenféle ellen beoltogatják, így nem fejlődik ki rendesen az immunrendszer) :roll:
...és ki tudja mi van az oltóanyagban...
OFF (befejezem - de elgondolkodtató volt)


Szilvió
Gyomorbaj... :(

Nyafi
A vizsga biztos oké lesz... ügyes leszel! :wink:
Örülök, hogy végre megoldódik a munka kérdése...

Csüt-ön mi is megyünk megbeszélni a jövőmet :roll: :shock: :oops:

Közben megsült a bögrés mákos...
készítettetek már ilyet?
...ez is nagyon egyszerű süti...

Ezt akartam:
A legegyszerűbb bögrés
Hozzávalók: 2 bögre tej, 2 bögre cukor, 2 bögre liszt, 2 bögre mák, 2 csomag sütőpor, 2 darab tojás.
Elkészítés: A hozzávalókat egy tálban összekeverjük. A sütőt előmelegítjük 190-200 C°-ra. A tepsit kivajazzuk (vagy sütőpapír), a masszát beleöntjük és megsütjük.
kb 30-40 perc alatt készül el.
...de ez jobban hangzik... így ez lett:
Klasszikus bögrés mákos
Hozzávalók :1 csomag sütőpor, 2 bögre (2,5 dl) finomliszt, 1 bögre olaj, 1 bögre tej, 1 csomag vaniliás cukor, 1 bögre cukor, 2 db tojás, 1 bögre mák (darálatlanul lemérve)
Elkészítése:
A mákot ledaráljuk, összekeverjük a hozzávalókat. Elômelegített sütőben 180 °C-on sütjük kb. 15 percig (a piskótatésztához hasonlóan).

...lehet dióval is...

Ízlik Anyósnak és Apósnak is...
Apa és Levi alszik :wink:

Jó étvágyat!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek nagyon szepen koszonjuk a szulinapi koszonteseket.
Szilviknek utolagosan is boldog nevnapot!

Penteken voltunk UH-n, baboca 13 mm-es gigantikus meretekkel rendelkezik :roll: , rendesen kalapalt a szive, orom volt hallgatni. Ma toltjuk a nyolcadik hetet! :D

Puszi mindenkinek
Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gem, tiszta szívből gratulálok!! Milyen remek hír! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Gem: tényleg remek hír!!!

Én ma szuperszónikus sebességgel takarítottam és nagyon elégedett vagyok. Mert ugyan messze vagyok attól, hogy minden tiszta legyen, de legalább a szép új edényeimnek méltó helye lett és már a gáz sem csöpög a zsírtól. Mindig halogatom a gumikesztyű miatt:-))

MOst meg feldobtam egy arcpakolást és beültem a gép elé, hogy lássam kivel mi van, plusz végre belenézzek a pszichodiétába.

Nekem a meggyes-mákos Stahl féle muffin a kedvencem. Amúgy nem nagyon csípem a mákot, de ez nem nagyon édes és citromos, szóval fincsi. Gondolom, simán is meg lehet sütni, nem csak muffinnak.

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Hello Csajok!

Hol van Mindenki???
Itt nagyon rossz az idő, úgyhogy bent punnyadunk a lakásban... :(

Kia
Holnapra mennek a drukkok!
Levi nagyon kis ügyes a porszívójával, Napsi a naggyal szeret(ne) játszani, meg van egy direkt Neki vásárolt kisseprűnk lapáttal.

Gem
Vigyázz nagyon Magadra meg Pocaklakódra!

Az oltáshoz (H1N1) nem nagyon tudok hozzászólni, csak annyi, hogy mi sem oltatjuk be Magunkat, sem a gyereket.

Én ezt a sütit szoktam csinálni:
http://www.tutireceptek.hu/egyszeru-turos-lepeny
Imádjuk...

Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, hogy alakulunk altatás-ügyileg...

KisMok merre vagy? És legfőképpen hogy vagy(tok)?

És persze a Többiek is adjanak életjelet!!!

Kép
tittina1982
 
 


Sziasztok végre valahára!:)

Titti
édes vagy! Itt vagyok ragyogok! Alvás nálunk sem egy fenomén, de mivel gyakorlatilag önkiszolgálóak már éjjel (akinek nyígja van, az jön és bújik), nem sok mindent veszünk észre belőle... Csak kell hozzá egy jó nagy matrac.:)

Minden rendben velünk, már a 20. héten járok és úgy néz ki követjük Csicsónéék példáját... :D Már ha ismeritek az Indul a bakterházat... :P

Rengeteget írtatok, alig bírtam visszaolvasni. Én meg rengeteget sk-zom karácsonyra. Jóformán csak azt, úgyhogy a temérdek szabadidőm nagy része erre megy rá, ezért nem írok, mert csak olyanról tudnék, hogy ma hány karácsonyfadíszt gyártottam, meg milyen színű lesz az egér füle a bábon... :lol:

Nyafi
nagyon gratulálok, izgultam érted, hisz olyan régóta keresgélsz már, remélem megtalálod majd a helyed benne és nagyon fog tetszeni (túl azon, hogy persze a pénzkeresés szükséges és muszáj)

Edit
örülök neked, hogy többet írogatsz mostanában és a szőkeségeid gyönyörűek!

Szilvia
Marcus eszméletlen sármos pasi! ha nem lenne foglalt, lefoglalnám Sári számára... :P

Gem
de jó, de jó! :D Hát, gratulálok a gigantikus méretekhez! Hogy vagy egyébként mint kismami? Émelygés, alváskór egyebek elkerülnek?

Szisz
hát, irigylem most ezt a welnesselést ám! :P Ezt a narancsbőr dolgot de utálom én is. Nem is értem, mitől függ ez igazán, 52 kilósan is volt, pedig nem lehet mondani, h egészségtelenül étkezünk meg ilyenek, meg hogy kevés a mozgás... Lehet benne alkati dolog is asszem...

Ja, még annyit magunkról, hogy Juli múlt hét hétfőtől itthon van és ez olyan jó mindannyiunknak. Nagyon szeret ő oviba menni, de nem túl szépen köhögött, plusz egész héten szakadt az eső, úgyhogy jobbnak láttam, ha nem rohanunk minden nap kétszer lucsokban két gyerek kinn, egy benn plusz én kombinációban az oviba. Így meg jó kis nyugis, együtt játszós, főzős, sütős, festős napjaink vannak, amiket nagyon élvezünk mindannyian :D .

Mikulás nálunk jórészt aszalt gyümölcsöket, mandulát, diót, mazsolát hoz. És egy-egy piros alma mindig jár, mert az benne van az énekben is, és abszolút természetes nekik. Ezen kívül valami apróság: most pl. nyaklánc-fogas kis virág alakú tükörrel, puha zokni, ennyi.
Az adventi naptárjukból úgyis csurran-cseppen ezen kívül minden napra valami kis meglepetés: hűtőmágnes, vaníliás karika, hajcsat, matrica stb.

Ja, és Sári is dackorszakba lépett. Ami azért is vicces, mert ennyi idősen Julcsi még szavakban kommunikált, ő meg már hónapok óta gyakorlatilag folyékonyan beszél és időnként megpusztulunk a röhögéstől, hogy hogyan felesel egy nem egész két éves. És még ki is magyarázza...

:D

Most meg pl. épp azt énekli itt mellettem, hogy: Áll a baba áll, mint a cövek áll (saját átköltés, olyan szövege van, nem tudom, mi lesz később) :lol:

KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Na a dackorszakról én is mesélhetnék! Csilla tegnap 1/4 órát balhézott, mert én vettem le a zokniját fürdés előtt, és nem hagytam, hogy ő csinálja. :lol: Mondjuk Csilla kispályás Sebihez képest, még hisztizni is olyan cukin tud, hogy csak nevetünk rajta. :twisted:
És ilyen csiga-biga a haja:
Kép

És reggelenként így ejtőznek kicsit :D
Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Na, most én is csak a hisztiről mesélek. Nem alszik délután, úgyhogy gyakorlatilag 5 órától hiszti van. MIndenért. Ha nem az a vacsi, ha nem jár tejecske, ha megcsúszik, ha van fürdés és ha nincs....
MOstanában egyetlen dolog működik: lefekszünk együtt a mi ágyunkra és olvasunk. Újabban Anna, Peti, Gergőt. De olyan nehéz az a könyv, hamar elfárad a kezem.

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


De jó olvasni rólatok is kismok!!!
Mi még fostosan, de ma már egész jó a kedve.
Holnap kezdődik a Mávos tanfolyam, már izgulok!!!
Tényleg nagyon édi lett a lyányod Cas!
Képek: Kép Kép Kép

Kép
nyafi
 
 


Nyafi
Giginek is nagyon cuki fürtöcskéi vannak!!! Te mindennap fésülöd? Mert én képtelen vagyok... :oops:

Hú, csajok, megnéztem a New moon-t, naggggyon jóóóóóóó!!!! Persze azt érezni, hogy ezt most pasi rendezte, a romantika eléggé el van nagyolva és sokkal több az akció... 8)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Szia Cas, igen minden nap, mert különben berasztásodna...Az én hajkefémmel, ami disznósörtés. Nekem is ilyen a hajam. Dm-ben árulják, kb 2000 ft. lehet gyereknek való is van. Az a lényeg, hogy nem húzza a haját, akkor se ha összeállt.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi
Köszi az ötletet, még nem volt disznósörtés kefém. De most megnézem a dm-ben. Csillának 1 nap alatt is annyira berasztásodik, hogy csak hajmosáskor, vizesen tudom kifésülni. Pedig még nem is hosszú?! Mi lesz itt később?! Mert persze az apja szép hosszú fürtöket szeretne (én nem bánnék inkább csak egy apródfrizurát...)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

...elég sok dolog történt velünk az utóbbi néhány napban...

Csüt-ön a kapitánynál nem volt túl kellemes...
Kicsit bonyolult az ügy... nem tud felajánlani - csak 12 órás melót (ami lehetetlen)
kicsi gyerek mellett éjszakázni, stb.... főleg, hogy Apa is össze-vissza melózik...
de sajna nincs más választásunk - elfogadjuk az egyik ajánlatot... (állítólag jan. 1-től
a munkáltató köteles olyan munkát biztosítani - a közszférában olgozóknak- amilyet a dolgozó kér..
mint pl. én 8 órázni szeretnék... )
Abban reménykedünk, hogy jön a tesó tavaszig...
...de fel is mehetnénk a megyei főkap-hoz (de lehet, hogy ott sem lenne olyan meló)
Azt mondta a kap., hogy nem én teszek neki szívességet, mert ide jövök dolgozni...
ha nem jó ez mehetek Bp-re... ez egy kicsit durva volt....
Csüt. délután hazalátogattunk Anyuékhoz... Pénteken jöttünk vissza....
Szombaton úgy fájt a fogam (ami előzőleg gyökérkezelve volt....) a korona alatt...
Elmentünk egy magándokihoz... ő egy szatír.. az tuti... nagyon fájt...
Levágott a hídból és kihúzta...
Ma Levi nincs jól... reggel 38.5 fokos láza volt... alig eszik (hátul jönnek a fogak... lehet azok...)

Nem egyszerű az élet...

Remélem Ti jól vagytok!

Majd jövök és visszaolvasok...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia!
Nem hangzik tul jol, amit irsz! Es most akkor mi lesz, mar most visszamesz dolgozni ejszakankent, es remenykedsz abban, hogy januartol attesznek nappali muszakba? Milyen ez mar, hogy kisgyerekes anyat ejszakai muszakba tesznek be? Egyaltalan torvenyes??? En biztos, hogy utananeznek...
Ami a fogaddal tortent, az sem hangzik nagyon jol. Kivanom, hogy gyere renbe minel hamarabb, es nagyon szoritok a babaprojekthez!

Hisztitema: kicsit azert megnyugodtam, hogy nem csak az en lanyom fajzott el az utobbi par honapban. Neha Zsofia is kibirhatatlan, egyszeruen semmit nem lehet vele kezdeni, a jozan esz labdaba sem rug. :shock:

Masreszt Titti, hogy megnyugtassalak, az alvokaja a kisasszonynak sem jott meg rendbe, most mar mondhatom, hogy tobb, mint 2 ev utan! Valoszinu egyebkent, hogy a vernyomasommal is ezert van gond, meg a szedules is ezert jott, mert hogy 2 eve nem tudunk normalisan vegigaludni egy ejszakat :roll: :roll: :roll: Most mar gyogyszert is kaptam ra, pedig babas vagyok, csak mar annyira eldurvult volna az allapotom (en, aki vilag eletemben kerultem a gyogyszereket, terhesseg alatt meg kifejezetten tavol tartottam magam mindentol).

Kepzeljetek, par nap szabin vagyunk. Penteken erkeztunk Zaragozaba, a ferjem csaladjahoz, es szerdan megyunk haza (Szilvi, ugye erzed a testi kozelseget!!!). Es azon kivul, hogy en majdnem rosszul lettem a repulon, mert annyira dobalt minket a hatszel vagy egy oran keresztul, tulajdonkeppen csodajol utaztunk, mert a lanyok nagyon klasszul birtak (nem tudom, emleketek-e meg ra, de mi voltunk azok, akik kb 2 eve nem repultunk, mert Rebekanak volt egy iszonyatosan negativ repuloelmenye ugyanezen a jaraton, ugyhogy a a repulokrol csak annyit tudott mondani, hogy "no avion, NO". De most atbeszeltuk, szerencsere igy 4 evesen azert mar lehet ervelni neki, es tok rendes volt, annyira buszke voltam ra!

Gyermekek csodaszepek, tegyetek meg kepeket!
Puszi
Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


jó pihit gem!!!
jaj kia úgy sajnálom. nem is tom mit mondjak. asszem legális, amit a kap. mondott. legalábbis egy ismim én rendőrházban lakok ugyanis, ill. félig katona félig rendőr, azt mondta, ő rendőrezredes, két éves a kisfia, hogy van olyan anyuka is, aki náluk vidéki és pesten él egyedül a gyerekével, berendelik hajnal 3kor ő meg mehet és a szomszédhoz kopogtat, hogy legyen már kedves ránézni a gyerekére. mondjuk a fiú már nagyobb, de 3 éves kora óta egyedül vannak...

Kép
nyafi
 
 


Hú, benneteket hallva én nagyon szerencsés vagyok.
Ma túl is estem az első napon, nem volt semmi gáz, csak persze nagyon idegennek éreztem magam. De remélem, ha majd beletemethetem magam a munkába...

Nálunk az egyik szemfog eleje kint van. Eléggé le voltunk maradva, de most remélem, hogy ez az oka az állandó nyűgösségnek.

Két hete nem volt időm olvasni :(

És hétvégén szülinapi bulit tartunk. Ma megbeszéltük, hogy addig megtanulunk rendesen fújni.

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Sziasztok!

Levinek mandulagyulladása van...de már láz nincs... most épp a hasa megy... :(
Antibio-t szed.
Iitt ma nagyon jó idő volt, így 2 órácskát kint rohangált... még most is alszik :lol:

A betegeknek jobbulást!

Szép kis fürtjei vannak Csillának és Giginek :lol:
Édesek!

Hiszti
Nálunk már csak nagyon ritkán van... :shock: ..aminek örülök :lol:

Gem
Gratula a jó hírhez...és már a 10. hétben vagytok :P
A meló - nem megyek még vissza.
Dec. 4-től szabin leszek márc. 28-ig. 2006-ból maradt egy kicsi, ott a 2007-, 2008-as...
A tesónak van még ideje összejönni... a kapitány akarja, hogy menjek hamarabb, de nem megyek...

..felébredt Levi...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Titti
Köszi a receptet - hétvégén kipróbáljuk... :wink:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


KM
Olyan jó olvasni Rólatok. Örülök, hogy jól vagytok.
Én, szintén kreatív, nagyon kíváncsi lennék ám az sk készített ajándékokra és mindenre...

Cas
De édesek a tesók... Gyönyörű haja van Csillának. :)
Akartam már kérdezni: Sebi nem terrorizálja a Húgát? Félreértés ne essék, nem feltétlezek ilyesmit, csak kíváncsiskodom...
És nagyon irigy vagyok, hogy Te már láttad a New Moon-t! :?
(Még a könyv sem ért ki hozzám, a 3. rész...)

Nyafi
Gigi haja is nagyon szép...
Milyen a tanfolyás? ;)

Kia
Sajnálom a fogfájást, és szegény LEvinek mielőbbi gyógyulást!
A kapitány meg monnyon le, ha így áll hozzá a dolgokhoz!

Gem
Remélem pihentél kicsit, és kikapcsolódtatok az alatt a pár nap alatt.
Zsófi hogy alszik el?
Rebekának egy nagy ölelés és egy nagy puszi, hogy ilyen ügyesen viselte a repülést... Mi is tudjuk mlyen. ;)

Hiszti: nálunk egyre kevesebbet van. Mostanában elkezd csapkodni, ha nem AZ vagy nem ÚGY van, ahogy Őnaccsága akarja.

Fogmosás: Én megmosom Neki, aztán megkapja a kefét, és Ő is megmossa.

Alvás
Jelentem, beválni látszik a taktika.
Este fürdés után még lejövünk a nappaliba, és az egyik üveg tejcit itt issza meg. A másikkal felmegyünk, mesélünk egyet, aztán otthagyom. Van, hogy kijön a szobából, de akkor felmegyek, és visszafektetem. Amióta ezt így csináljuk, többször átaludta az éjszakát. No nem minden nap, de sokkal jobban alszik.

Nekünk ez lesz az első igazi közös karácsonyunk. Tavaly 27-én hazarepültünk, úgyhogy 3 napra nem díszítettünk, nem volt fánk. De most? Olyan izgalom van rajtam, hogy el sem tudom mondani... :)

Kép
tittina1982
 
 


Kia, ma hozott a párom mákot, holnap, ha lesz rá energiám, kipróbálom valamelyik mákos süti receptedet. :D Majd beszámolok róla, hogy sikerült. Ismeritek a Szamos féle cukrász könyvet? Fent van a neten, viccesek az adagok (pl. 12 nagy tortához sorolja fel a hozzávalókat az egyik recept), de nagyon jó. http://www.szamosmiklos.hu/

most mennem kell, mindkét gyerek nyöszög.....

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


K9szi titti. Az első már megvolt, 95%os lett, a 2. dec 10-vel indul, remélem sikerül az is és akkor felvesznek.
Levikének jobbulást!
Én is láttam a második részt, király pocija van a kis vérfarkinak!
Titti erről jut eszembe, hogy karifa. Ugye tavaly még nem jelentett a lány nagy veszélyt a fára, de miután rajong a pakolásért, most rettegek. Ki hogy oldja meg? Ok kikötöm, de ez elég?
Dorottya most olvasom a vonalzódon az írást, nektek ne mszokott felébredni a poronty, ha éjjel belopóztok hozzá? Giginek király a radarja, esetleg arra még nem kel fel, ha kinyitom az ajtót és bekukucs, de ha odamennék és puszit lehelnék az arcára, akkor tuti boritékolnám az éjszakánkat.

Kép
nyafi
 
 


Nem, nagy szerencsénk van ebben is mindkét gyerkőccel: ha egyszer elaludtak, csak akkor kellnek fel, ha saját testi szükségleteik miatt muszály (értsd: Bercel ha éhes/pukis, Rita ha szomjas). Egy picit dicsekszem is: tegnap Bercel este nyolckor elaludt, és hajnali 3/4 5-ig nem volt egy hangja sem. Persze ilyenkor Rita nem alussza át zavartalanul az éjszakát...... :roll:

Nyafi, ügyes vagy, az SAP nem túl egyszerű emlékeim szerint, 95% pedig nagyon jó eredmény! A karácsonyfából mi egy kisebbet fogunk venni, terv szerint kábé egy méterest, így ha magára rántja se lesz nagy baj. A törékeny díszek azt hiszem, a dobozban maradnak, de világítást azért teszünk rá. Rita szülinapra kap egy mágneses rajztáblát (mostanában imád rajzolni, szerencsére sikerült megértetni vele, hogy vannak helyek, ahová nem rajzolgatunk), karira pedig egy telefont, ami villog és ezerféle hangot ad ki. Mostanában az ilyesmi játékokra van beindulva. :P És garantált lesz az öröm, mert vele választattuk ki, elmentünk a Régió játékboltba, és a számára legszebbet hoztuk el. Fura volt, hogy úgy mentünk be, hogy veszünk egy Timmy-t neki (ez egy aranyos bárány, a meséi fent vannak a youtube-on, nagyon viccesek), mert birka mániája van. Amikor megtaláltuk megnézte, tetszett neki, hogy a szemét le tudja csukni, de igazán nem érdekelte. Pedig egyébként ha birkát lát bárhol, akkor már mondja is, hogy bembeee (tudniillik a birka nálunk nem azt mondja, hogy beee, hanem hogy bembeee :D ). Viszont a telefonra teljesen rácuppant.

Levi jobban van már?? Nagyon remélem!

Hogy vagytok, pocakosodók? :lol: Reggeli rosszullét, hányinger, alváskór? Írjatok!!

Kia, ez elég kemény, de legalább van állásod. :wink: Aztán úgyis jön a kicsi! :lol:

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?