Új privát üzeneted érkezett!

Zseni lesz tőle Levente :lol:

Klári

Kép
claracroft
 
 


Clara!
Jó az neked, ha zseni lesz Leviből?? Aztán majd nem bírod levakarni a csajokat róla :)

Timi
athena
 
 


Nem zavar, ha nem kap el semmit tőlük :)

Klári

Kép
claracroft
 
 

 
 

omega 3 miatt én lenmagolajat vettem :D salikra azt szoktam tenni, vagy natúr egy kiskanállal lenyomok. Plusz tonhalat időnként.

Kép
lizzyy
 
 


Nah, sikerült végre nekem is vonalzót csinálnom:)

Ági
Kép
m_agi
 
 


Sziasztok!

Ma már kicsit jobban. Eddig csak olvasó üzemmódban bírtam működni. Eldobtam regglente Somát a bölcsibe aztán bedöglöttem az ágyba. Még mindig tiszta nátha vagyok, de legalább van erőm tenni-venni. Szerencsére a torkom nem fáj csak ez a brutál takony. Most főztem egy borsófőzit magamnak ebédre, de se az illatát, se az ízét nem érzem. Lehet tök sz...r...., de mindegy úgyis én eszem én meg nem fogok rájönni. :D
Tettem fel a blogba készülő babaszoba képet. Most megyek is és gyorsan folytatom a festést amíg érzek késztetést! :wink:

J.

Kép

Kép
somaanya
 
 


Sziasztok!

Clara, nem semmi listád van :shock: Nekem csak C-vitamin meg vas, meg nagy ritkán Magne B6. Ez is bőven elég...

Monyo, nálunk apás szülés volt, de amíg vártam a dokira a szülőszoba előtt, sok apuka várta, hogy jöjjenek a hírekkel.

Ági, pont ilyen vonalzóm van egy másik fórumon :lol: :lol:

Jutka, tetszik a negyed-kész szoba :lol: Én napok óta tervezem a borsófőzeléket, de még nem szántam rá magam. Én ma karalábélevest és szilvás gombócot csináltam.

És most látom, milyen szép 4D képek is kerültek fel. Annyira jó nézegetni! És pont az jutott eszembe, hogy lassan új kategóriákat is kell csinálni, mint BABAKÉPEK :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Lányok, a blogba hol tudok képeket felrakni?

Kép
lizzyy
 
 


Lizzyy, jobb oldalon a kategóriáknál van egy olyan, hogy KÖZÖS. Ha erre kattintasz, ott van egy leírás, hogy hogyan kell használni

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Somaanya ezt te festetted? :shock: Nagyon ügyes vagy! Pöpecül néz ki.

Én is dobtam pár képet a családi albumba.
pici76
 
 


Pici: Alízka azon a képen csodaszép. Remekül sikerült felvétel.

Klári: hiperszuper okos Levente lestoppolva a lányomnak! Úgyis kevés mostanság a kukis, meg nem is vagytok messze.

Hutyg: nagyon szép a pocód. Mindenki azzal jön, hogy nekem bazi nagy, de ahogy elnézem a tiédet nem is igaz.

Ma magcsináltattam a személyimet. Borzalamas a kép. Úgy nézek ki, mint egy baromi ronda pasi. Mindegy, nem kerül be a családi fotóalbumba.

Én ma pizzát csináltam/csinálok. Kb. 10 perc és kész, addigra a hisztis párom is hazajön.

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Bocsánat!!!! Lizzyy!!! Neked gyönyörű a kislányod! :oops: :oops:

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Csilla, köszönjük! Ez a kedvenc fotónk róla, minden nap megnézegetjük :) ezen a képen épp fogja az egyik lábikáját :) imádjuk!

Kép
lizzyy
 
 


Twist:
Legtöbbször én is oldalt fekve gépelek, már megtanultam, hogy lehet sok ujjal csinálni ilyen pózban is, viszont az alsó kezem egy idő után naggyon el tud zsibbadni, ha belefeledkezem az írásba!
Miért kellett visszafordulnod a dokitól és milyen lett az eredményed?

Hutyg:
Sajnálom, hogy ennyire szigorúan feküdnök kell. Így még a hátizomtorna is körülményes!! Kitartás!!

Francesca:
Ne aggódj, az nem rossz ötlet, hogy óvatosságból megnézeted magad.

Klári:
Jó hallani felőled, drukkolok, hogy még egy kicsit jobb legyen a vérnyomid.
Nekem is kell vinnem 24 órás vizetelet, nem elég gyűjteni, le kell mérnem a mennyiséget (gondolom nektek is így volt).

Pillesz, Monyo:
Ott nem adnak a vizelethez kémcsövet? Én mindig kaptam.

Gyöngyi:
A fruktóz okozhatja a vizeletben a cukort, a tabletta, csepp és canderel nem.Én úgy tudom, hogy ha már a vércukorszint olyan magas, hogy az inzulin (mindegy, hogy a szervezet által termelt vagy beadott) nem képes feldolgozni, akkor is kerül a vizeletbe is cukor. A hormonváltozások is okozzák valamilyen szinten, de attól még körültekintően kell eljárni.

Bellaani:
Biztos meg lehet valahogy beszélni ezt a cukorvizsgálatot, hogy ne pont akkor kelljen visszajönnöd!!

Buborka:
Hogy van Lili?

Kép
cat__
 
 


Sziasztok lányok!
Buborka:Nekem is javult az aranyerem még kint van kicsit fáj már csak,mellé még kettő kijött de azok nem fájnak :oops:
Nem tudom mi lesz mire megszülök hány lesz na és utánna??? :shock:
De mindegy Balázsért mindent kibírok!!! :wink:
Cat most néztem egy napra vagyunk kiírva :D Én 29-én születtem jó lenne a kisfiam is akkor bújna ki,kíváncsi leszek..
gyöngyi-30
 
 


GYöngyi:
Én is néztem, kíváncsi vagyok, kihúzzuk-e addig :(.

Kép
cat__
 
 


Cat:Biztos, fő a pozitív gondolkodás!!! :lol:
gyöngyi-30
 
 


Pici! Kösz a dícséretet, én csináltam. Egész pontosan a párom kifestette a szobát sárgára én meg felrajzoltam a mintákat a falra és most szép lassan kifestegetem barnával. :wink:
Jók a fotók rólatok....valahogy tök másnak képzeltelek el... :shock:

A házunkban a felső szomszéd csaj is fehérvári, Nagy Gabriella. Nem ismered? Mondjuk nincs valami ritka neve...szóval kicsi az esély.... :D

J.

Kép

Kép
somaanya
 
 


Húúúú, képzeljétek Sománál pár napja elkezdődött a "MIÉRT??" korszak. Nagggyon durvaaaaa...Eddig is próbáltam kreatív lenni az "az micsoda???" kérdéseknél, de ez!!!! :shock: A fantáziám alaposan meg kell mozgatnom mikor már a 10. miértet kapom.... :D

Kép

Kép
somaanya
 
 


Somaanya, hét nem vagyok tőzsgyökeres fehérvári , férjem révén kerültem ide 9 éve.. nem ismerős a neve ,de hát azért nem olyan pici ez a város :wink:

Miért korszakot én egyre jobban élvezem, már tart 2-3 hónapja az eleje nehéz volt , de most már annyira belejöttem hogy néha amikor 20dszor is megkérdezi ugyanarra zsinórban hogy miért, nyilvánvaló baromságot válaszolok neki és iszonyatosan jókat röhögünk rajta:-) és olyankor már ő válaszol hogy miért is valójában, szóval tudja a választ a büdös... hogy akkor miért is jó neki 20dszor is megkérdezni???? az örök talány..
ugyanezt játszuk a hol van - kezdetű kérdéssel .. néha kombináljuk :)
van hogy óráig is elbeszélgetünk :) persze ehhez pihentnek kell lennem :wink:
Szerintem hamar belejöszz te is aki ilyen szépen rajzol az tuti kreatív akkor is ha néhány pár százezer miértre kell válaszolni :lol:
pici76
 
 


Gyöngyi: A mi háziorvosunk ajánlja már az oltást
(írtam, hogy a múltkor azt mondta nem adja be).
Mi holnap megyünk

Kép
Kép
alma26
 
 


Sziasztok Lányok!

Adrienne29: Nekem még az elején talált a dokim baktériumot a vizeletemben és Augmentint írt fel. Paráztam antibiotikumot szedni, de sokan megnyugtattak, hogy nem lesz semmi baj.

Somaanya: Nagyon szép a készülő babaszoba. Gratula, nagyon ügyes vagy!

Lizzyy: A blogon megnéztem a kislányotokat. Nagyon édes!
Nekünk nem sikerült a dokinak ilyen jó képet csinálni a babánkról.

Pillesz: Köszi a pocak dícséretet. Táplálom a Drágámat, kíváncsi leszek 2 hónap múlva mekkora lesz! :shock:

Oltás: Látom ez mindenkinél komoly dilemma. Nekem a védőnőm és a dokijaim sem javasolták. A családomban mindenki be van oltva, remélem, ez elég lesz és elkerüljük az influenzát!

Üdv:

Gabi

Kép
hutyg
 
 


Többetektől olvastam, hogy baktériumot találtak a vizeletben.
Sajnos a terhesség tényleg hajlamosít mindenféle fertőzés összeszedésére..:(.
Viszont, én nagyon az antibiotikum ellen vagyok (persze ha kell, akkor nincs mese, be kell venni!), és sajnos sokszor azt veszem észre, hogy a dokik ha kell, ha nem, folyton felírják.

Nem olyan régen tudtam meg, hogy mikor ad hiteles eredményt a vizelet, ezért gondoltam, megosztom Veletek is, hátha valakinek tudok ezzel még segíteni:
Tehát első lépésben, reggeli első vizeletről van szó. Mielőtt otthon nekikezdenénk a minta levételéhez, meg kell előtte mosakodni, mert nagyon el tudnak egy éjszaka alatt szaporodni a nemi szerven a baktériumok, és a mintát középsugárból kell levenni (ez pedig azt jelenti, hogy ne rögtön a pisilés elején vegyük le a mintát, hanem a közepéből).
Saját tapasztalatból írom, a terhesség elején rögtön az első vizelet vizsgálat alkalmával otthon is hagytam a mintát :D , így ott szerencsétlenkedtem az sztk wc-ben, hogy 2 cseppet ki tudjak magamból csikarni.. A leleten az szerepelt, hogy rengeteg baktériumot találtak benne. A dokim rá egy hétre kért egy ismételt vizsgálatot, és ott viszont mindent betartva, az otthoni mintát adtam be értékelésre, negatív lett, pedig nem is szedtem semmit..

Bocs, ha valakit untattam vele, magamból indultam ki, nekem 28 év kellett ahhoz, hogy megtudjam, milyen egy jó mintalevétel :D

Ági
Kép
m_agi
 
 


Klári!
Hogy ti milyen szépek vagytok az esküvői képen! Mindig megcsodállak!

Kép
ágota 74
 
 


Ágota: köszi szépen, nagyon kedves vagy :)

A kismama magazin fotósa, Tucsek Tünde volt a fényképészünk, mielőtt elszálltak az árai. Remélem nem csak az Ő érdeme :D

Klári

Kép
claracroft
 
 


Buborka, Hékás, Ági!
Köszi a válaszokat. Megnyugodtam, hogy ez akkor normális. Csak ilyet Marcival nem éreztem, vele csak keményedtem.

Cat!
Hányas volt most a méhszájad? Nyugi, biztosan kihúzzátok a végéig, csak pihengess!

Hétfőn menni kell megint vérvételre. Nem tudom miért kell ennyiszer megcsapolni az embert :roll: :roll:

Nah, nálunk már megint változott a gyerkőc neve. Apának eddig sem tetszett annyira a Balázs, de jobbat nem tudott, így belement a Balázs névbe. No, de most, hogy megy a csillag születik műsor, ott hallotta, hogy az egyik gyereket Anrénak hívják. Addig mondogatta, hogy legyen André, hogy nekem is megtetszett. Szóval Balázs lecserélve Andréra.

Ti hány hetente mentek dokihoz?

Kima
Kép
Kép
kima75
 
 


Kima, én 4 hetente. André név jó, nekem is tetszik, csak nehogy a Ti fiatok is olyan meleg legyen, mint a Csillag születikes André :lol: :lol: (A táblázatban átírtam)

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Bakker, előtej :shock: :shock: :shock: Most ázott el a pólóm kb. 3 cm-es átmérőjű részen. Ez gyakori lesz?

Klári

Kép
claracroft
 
 


Hékás!
Hát remélem nem lesz, de ha meleg is lenne, akkor is imádni fogom, mert az enyém. ( Elég sok meleg srácot ismerünk a kutyázás révén, így viszonylag nagy toleranciával vagyunk feléjük. Köztük is vannak nagyon jó fejek). Persze remélem, hogy huszonév múlva menyem lesz, nem pedig vejem :lol: :lol: :lol:

Kima
Kép
Kép
kima75
 
 


Kima:
Nem tudom hányas volt a méhszáj, ilyeneket nem szokott mondani. Én most voltam és két hét múlva megyek dokihoz, utána hetente - a CTG miatt. Eddig 4 hetente jártam. Szép nevet választottatok!

Kép
cat__
 
 


Előtej: ugye nem kell aggódnom, ha nekem nincs. Vagyis van egy pici, de csak max 1 csöpp esténként. Sőt van, hogy annyi sem. De elázás nincs

Felicitas: érdemes kiváltani a csomagot? Talán Clara írta, hogy nem a leghasznosabb dolgok vannak benne. Kell hozzá a terhes kisköny is? Kérik?

Timi
athena
 
 


Athena: Nekem egyáltalán nincs előtejem. Egyszer volt fürdés után valami ragacsos a mellemen, de semmi több.

A Felicitas csomag elég béna. Nagyon sok prospektus van benne. Ami használható: az egy cumi (Nuk), egy tejtároló pohár (Avent) és termék minták vannak benne (szoptatós tea, intimo, fogkrém, intim betétek, férfiaknak valami kencefice stb.) Nem egy nagyszám, de a cumi és a pohár miatt, szerintem, váltsd ki. A kiskönyvet elvileg kérik, gyakorlatilag, nem.

Üdv:

Gabi

Kép
hutyg
 
 


Halihó :)
No megvan az első szerzeményünk: a babakocsi :) Ezen az oldalon találtam meg olyan színűben, mint amit megvettünk:
http://www.babaszoba.hu/csevego/temak/G ... uxe/379512
Nálam az előtej attól függ, hogy használok-e melltartót vagy sem, bármilyen furán hangzik. Alapjában véve nem hordok, mert elég picikék a melleim + kantáros nadrágban járok legtöbbször. Eddig 2x volt 1-1 cseppnyi előtej, a blúzomon vettem észre, és mindig azután, hogy volt rajtam melltartó.

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


Nilszi, gratula a kocsihoz!:D

Én is összeírtam a listámat, mi hiányzik, lassan elkezdem majd beszerezni.

Előtej: Athena, ne aggódj, semmit nem jelent. Nekem sosem volt, mégis volt tejem rendesen. Beni pl. az első hónapban 1700 grammot hízott.(400 g a hivatalos "minimum".

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Ma már klasszisokkal jobban vagyok! Az orrom még dugul, de már visszatért belém a lélek! :D
Ennek örömére tegnap este be is fejeztem a szoba dekorálását, legalábbis a nagy mintát. Ma Apa átfesti még a másik két falat és akkor oda is pingálok még valamit.

Előtej: nekem sem volt Somával sem és most sincs. Ez alkati kérdés szerintem.

Nliszi! Gratula az új szerzeményhez! Én első babásként bizti nem bírtam volna ki idáig, hogy semmit se vegyek. Sőt!!! Ilyenkorra már mindenünk megvolt! :lol:

Most még néhány apróság hiányzik, de leginkább a rend és a tisztaság! Remélem hétvégén rend lesz, hétfőn meg takaríthatok és akkor kész a tisztaság része is a dolognak. Muszáj is mert, kedd-szerdán jön az Anyukám és a Nagymamám látogatóba és valahogy ki kell nézni a kecónak. Ha már itthon ülő, semmittevő anyuka vagyok..... :shock:
Annyira bírom amikor kívülállók azt gondolják, hogy a gyereküket nevelő, otthon lévő anyukák semmit sem csinálnak és mindenre ráérnek. Szerencsére a párom nem így látja és folyton hangoztatja, hogy egy percre sem cserélne velem. Én sem vele és ez így van rendjén! :wink:

J.

Kép

Kép

Kép
somaanya
 
 


Uxi: 1700g-ot?? nem semmi :)
Emma 1 kilot hízott havonta 6 hós koráig.

Kép
Kép
alma26
 
 


Köszönöm a tejcsis válaszokat!

Jutka!
Szuper a szoba, de tényleg!
Elvileg nálunk is megérkezik ma a dekoráció (postán jön, csak meg kell csinálni a szobát), már nagyon várom!

Képzeljétek!
Egyik barátnőm felvetette, hogy csináljunk olyan babaváró buli félét....
:shock:
Mit gondoltok róla? Lesz vagy volt valakinél ilyen?

Timi
athena
 
 


Jó reggelt! :)

131/90 :):):)

A Felicitas csomaghoz nekem nem kérték a kiskönyvem, csak a kitöltött kupont. Tényleg csak a cumi/tejgyűjtő pohár hasznos benne. Ja, és az autóra ragasztható vigyázz rám matrica.

Ha olyan a társaság, jó lehet a babaváró buli, pláne, hogy ők vetették fel. Nekem nem lesz, legalábbis csak csajok biztos nem. Kinézem a barátaimból, hogy meglepnek ilyesmivel, Attila szervezésében, de nem valószínű. Persze az picit más lenne...

Klári

Kép
claracroft
 
 


Sziasztok!

Na, túl vagyunk az 1. nst-n. Mostmár hetente kell mennem. :?
A kislányom aludt. Megsokkolták, ilyen bizsergő, hangot adó valamivel, erre fölébredt egy kicsit, utána a másik oldalára fordult, fogta magát és visszaaludt. :D Remélem, ha megszületik is ilyen lesz, hogy ha ő aludni akar, akkor alszik és kész.
Vettek még vért. Az eredmények 4 hétig érvényesek, ha addigra nem szülök, akkor 4 hét letelte után megint vesznek.

Jánososok: elkértem a listát, hogy mit kell vinni a mamának és a babának. Egyszóval: mindent. Cumisüveg, pelenka, kisruha, betét, cumisüveg, minden....Ha valakit érdekel szívesen leírom.

Jól fölhúztam magam a dokin. Egy igazi szemétláda volt. Az hagyján, hogy megvárakoztatott, mivel itt az sztk-s rendelésen fogadta és pátyolgatta a magánrendelésére járokat, még a köszönésemet sem fogadta. Azt hittem meg fog vizsgálni, hogy mekkora a méhszájam. Hát nem. Levetkőztem, mondta, hogy másszak fel, kenetet vett (hál istennek nem használt kacsát) és ennyi. Most a kisujjamból szopjam ki, hogy mi az isten nyila van velem? Feküdnöm, pihennem kell, vagy továbbra is tevékenykedhetek, vagy....? Szinte kizavart, mert vártak rá a fizetős paciensek. Annyira felidegesített, hogy hazafelé egy nagy darab kő volt a hasam. Én nem azt mondom, hogy nyalizzon nekem is, de legalább köszönhetett volna, meg felnyúlhatott volna. Nem tartott volna semmiből sem. Ja, és jövőhéten megint ő lesz mikor én megyek....Pech :?
Na de mindegy, ez a csóró ember sorsa. És legközelebb nem leszek ilyen mulya és kinyitom a számat, lesz*rom, hogy ő itt az atyaúristen....

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Somaanya, nagyon szép lett a szoba, megjött a kedvem pingálni :)

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


Somaanya, szuper lett a dekoráció!

Pillesz, tényleg furi ez a doki. De csak nem szülsz meg 4 héten belül :wink: Nekem soha nem használtak ilyen "sokkolót". Csokiztattak, itattak, ha az sem segített, a szülésznő megrázta a pocakot, attól felébredt. Én drukkolok, hogy kint is ilyen jó alvókája legyen.

A babaváró buli akár jó is lehet, bár nekem nem volt. (hozzáteszem, lánybúcsúm sem lesz az esküvő előtt...) Mikor Marcit vártam, akkor is max a céges búcsúztatóm volt. Meg is lepődtem, mert mi heten vagyunk az osztályomon, ehhez képest majdnem negyvenen voltak a búcsúztatón, az egész igazgatóságról jöttek emberek. Csak a főosztályvezetőm meg az igazgatóm nem volt ott :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Sziasztok!
Alma hogy hogy meggondolta magát a háziorvosod az oltással kapcsolatban?
Nekem most egy aszisztens adja be aki a család barátja,de még szólok azért a háziorvosnak.Vagy még megpróbálom rávenni hogy adja be,aláírom én a papírt akkor az én felelősségem nem az övé.
gyöngyi-30
 
 


Melyik héttől számítunk 8 hónapos terhesnek?

Klári

Kép
claracroft
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek szép napot.
Eddig olvastalak benneteket, de most már rá fogok érni többször jönni.
Remélem mindenki jól van!

Kép

Kép
henya75
 
 


Dekoráció: köszi, köszi.... :wink: most végre kiélhetem magam, mert Soma nem hagyott kibontakozni annak idején. Költözés után egy héttel már jött is, pedig lett volna még 3 hetem rendezkedni.... :?

Pillesz: legközelebb légy rámenős! Hogy az ember lányának már egy "felnyúlásért" is könyörögni kell! :lol: :lol: :lol: Sokkoló nálunk sem volt csak rázták a hasam, mint a féleszűek....az sem volt kellemes.....mondjuk én összesen 2x voltam csak ilyesmin.

Timi: nekem sem volt ilyen bulim, az amcsiknál nagy divat, akkor hozzák a sok ajándékot! :lol: :wink:

J.

Kép

Kép
somaanya
 
 


Nliszi és akinek megjön esetleg még a kedve pingálni:

http://www.elephantsonthewall.com/

Egy kis puska, ha a fantázia kevésnek bizonyulna. Itt nagyon jó ötleteket lehet gyűjteni... :wink:

Kép

Kép
somaanya
 
 


Klári, szerintem Te november 18-tól a 8. hónapban vagy, december 17-én leszel 8 hónapos terhes.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


[quote="gyöngyi-30"]S írta:gyöngyi-30ziasztok!
Alma hogy hogy meggondolta magát a háziorvosod az oltással kapcsolatban?


Nem tudom. Igazából a nőgyógyász is mondta, hogy változott a vélemény (gondolom többet tudnak az oltásról már). A nőgyógyász javasolta, hogy kérdezzek rá a háziorvosnál megint. Most az első trimeszterben nem oltanak.

Nekem az asszisztens adta be. Egyelőre minden rendben. Nem is érzek semmit. A páromnak sem kellett fizetni a beadásárt(én azt hittem kell) és aláírni sem kellett semmit

Kép
Kép
alma26
 
 


Köszi hékás:)

Henya, jó újra látni téged :) Neked hogy alakul a finish? Mármint az utolsó hónapok... jól bírsz mindent?

Klári

Kép
claracroft
 
 


Hékás.! megkaptam köszike
:wink:

Kép

Kép
henya75
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?