Új privát üzeneted érkezett!

Megint elszállt az írásom :twisted: :twisted: :twisted:

Szóval:
REUNION!
Hihetetlen milyen csini és vékony vagy :!: (irigy-irigy)
Nem értem hol fér el mindkét kislány :!: :?:
Nekem egy fiúval is van ekkora hasam (107 cm) és egyidősek vagyunk!

Kép
akire79
 
 


Hasznos lehet:
http://www.nandu.hu/magyar/szules/gyszfo.htm

Ez pedig a gátmetszésről/gátvédelemről:
http://holdudvar.babahaz.hu/gatmetszes.htm

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


hat eljutottam ismet a gepeleshez...

Klari: kitartas!! remelem nem lesz olyan szornyu a bentlet...azert, hogy lehet az, hogy a doki ilyen finoman vizsgal meg?????? :shock:

Bogaracska:orulok, hogy otthon vagy :roll:
Vendég
 

 
 

Brigi: vigyazz magadra Te is! A vernyomasod is magas ilyenkor?

Szcsm: koszonom! csak sajnos ilyenkor mar nincs kedvem ujragepelni a mondokamat :?

Bellani: a pelus jo aron volt! nalunk a 2 jumbo csomag most akcioban ~ 5600 FT ez kb 160 db pelus. Holnap meg is vesszuk, mert ez most itteni viszonyokhoz kepest nagyon jo ar :roll:
En a helyedben megvarnam hatha leelpitenek, most en is erre szamitok ( :wink: :shock: ) mert akkor a gyes + vegkielegites lesz ...

Koszonom a mozgasrol irtakat! Mire ma eljutottam a visszaolvasashoz , addigra Maszatkapitany beindult egy kicsit...
Viszont voltam a heten dokinal (kotelezto ellenenorzes) es a vernyomasom 133/89 ...szerintetek sok?

Twist: irigykedem, hogy ilyen jol allsz az elokeszuletekkel
:wink: :?
Vendég
 


Elotej itt sincs..remelem igazi azert lesz :lol: :lol:
Vendég
 


Detti:Édi a kisfiad!!

Móni:Én eddig is nehezen elalvó típus voltam :? :?

Clara:Kitartás a kórházhoz.

Én szerencsére eddig panaszmentes vagyok. :P Kopp...Kopp...Kopp...

Icu
Kép
Kép
icu03
 
 


SZCSM:
Köszi az infót a csomagról, hát nem leszek elkeseredve, ha nem kapok a védőnőtől..de azért gondolom jó egy-két reklámcuccot kipróbálni.

Előtej: Nekem sincs..semmi..

Nekem is hasznos volt az elsősegély tanfolyam, sok hasznos dolog elhangzott...remélem, jobban fogom tudni kezelni a baleseteket (azt gondolom senki sem ússza meg), és remélem a többire nem lesz szükség.


Süt a nap :), máris jó a kedvem :):).

Kép
cat__
 
 


Előtej:Nekem már nagyon korán volt, most egy kicsit kevesebb van, mint eddig. Remélem mire oda kerül a sor hogy szükség lesz rá, nem fog elapadni. :shock: :oops: :oops: :oops: :oops:

Sajnállak Clara az orvos miatt. :( Majd jelentkezz hogy mi van.

Icu
Kép
Kép
icu03
 
 


Nagyon aggaszt hogy sokat kényedik a hasam. Vagy ez ilyenkor már "normális"? Magne b6-ot eszem, az azért segít, de ennek ellenére megvannak néha a tünetek. Dokihoz jövő héten akarok menni, remélem méhszáj rendben lesz.

Ti ezzel hogy vagytok?

Kép
ágota 74
 
 


Somanya ki a dokid a Sz. Imrében és milyen? Írhatod priviben is.köszi
kriszti1976
 
 


Nekem ma egész jó a kedvem, erre most a párom fordult magába :cry:

Előtejem nekem sincs, viszont az auchanban akciós volt a melltartóbetét, úgyhogy vettem 2 dobozzal belőle.

Pelenkát még nem vásárltam, viszont nézegettem az árakat pár helyen, szép kis különbségek vannak!

Ágota, nekem nem szokott keményedni továbbra sem a hasam...

Akire: nagyon klasszak a "tortácskák" :)

Kép
szerencsemák
 
 


Bogaracsaka Azt olvastam, hogy a homeopátiás szerek közül ezt nagyon ajánlják a vizesedésre, esetleg érdemes kipróbálnod: NATRIUM CHLORATUM Schüssler-só (NaCL - nátrium klorid): mely Schüssler-só szabályozza a szövetek víztartalmát, vízhajtó, hidratálja a kiszáradt nyálkahártyát, serkenti az anyagcserét és salakürítést. Vérszegénység, étvágytalanság, tejhiány gyermekágyas anyáknál, könny-és nyálfolyás, fejfájás, neuraszténia esetén hatásos.
Reunion Nekem a pajzsmirigy doktornőm vastablettának az Aktiferrin-t írta fel, ami úgy tűnik használ és nincs nálam semmilyen mellékhatása.
Buborka Nálam az aranyér csak kitüremkedéssel kezdődött, ami egy Sperti -kúp használatával vissza is húzódott.
Twist A születés előkészítőkön nekünk azt mondták a szülésznők, hogy a tejbelövellés előtt nem szabad semmilyen tejserkentőt használni, mert az csak gyulladást okozhat. Csak akkor kellenek, ha valakinek már beindult a teje, de kevés az ami van és azt kell szaporítani.
Pillesz, Bellani ne izgulj a kis melled miatt, a szoptatás nem ettől függ. a védőnőm azt mondta, hogy ne is vegyek kézi mellszívót, mert nem lesz rá szükség csak akkor, ha egyáltalán nem tudok szoptatni, akkor meg elektromos kell, nem kézi. Egyes vélemények szerint ha kicsit becsomósodik a mell akkor lehet hasznát venni, de erre is azt mondta a védőnőm, hogy a baba erősebben tud szívni, mint a kézi fejő. Úgyhogy én lemondtam arról, hogy vegyek. (előre semmiképp)
Lizzy Gyomorégésre tényleg jó a tej lefekvéskor, de ha nem szereted a tejet kakaó formájában is ihatod én sem szeretem és így iszom. A forró tej, kakaó állítólag az influenza ellen is jó megelőzésnek. (a nyálkahártyára jutott bacikat elpusztítja)
H1N1 A pajzsmirigy doktornőm elmondta, hogy nekik orvosoknak ki van adva, hogy ajánlaniuk kell a védőoltást, de nekem semmiképpen sem ajánlja! Ez volt a véleménye a védőnőmnek is, aki elmondta, hogy nálunk a vakcinát a teljes vírusból készítették, nem pedig a víruslánc egy részéből, mint több más országban. Így a szövődmények kialakulása is nagyobb, hisz a teljes vírust beoltják, bár gyengített formában. Ebből volt a botrány Német o-ban is, hogy a népnek azt az oltást adták, mint ami nálunk is van a politikusok, pedig a jobb minőségű oltást kapták. (talán Ti is halottatok erről)
Még egy érv az oltás ellen: A szüleim Hétfőn beoltatták magukat, Anyukámnak hőemelkedése, Apámnak 38 feletti láza lett Péntekre.
És ugye tudjuk, hogy a láz a kismamáknál fejlődési rendellenességet okoz!

Nóra

Kép
fikuszka
 
 


Hékás, köszönjük, hogy mindig beteszed a táblázatot a kerek oldalszámú lapokra :)
Kissgizi,nagyonnagyon boldog szülinapot kívánok! :)
H1N1 - "há' egyen egy" almát :) Csak lazán lányok, fő a megelőzés (megfelelő öltözködés, étrend, csak lassan működni, h ne izzadjunk) és nem lesz semmi baj :)

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


jó reggelt!
Ma olyan ágyban maradós idő van
Klárit remélem ma hazaengedik és nem kell még több napot benn töltenie

Móni
KépKép
reunion
 
 


Fikuszka, nagyonnagyon boldog szülinapot... és napsütést :) ...
Igen, Reunion, borús idő van. Ma nehéz volt jönnöm munkába, s amíg az ágyból kikelést próbálgattam, szinte újragondoltam a teóriámat a korábbi eljövetelt illetően... Na de most már örülök, h ideértem a munkahelyre :)
Szép napot mindenkinek :)

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


Sziasztok!
Nekem is nagyon sokat keményedik a hasam, van, hogy görcsöl is. Ilyenkor nagyon megijedek. Mg-ot szedek, mert különben szerintem erősebben fájna a hasam. Mindig félek hogy koraszülés lesz és minden hétért hálás vagyok, amit betöltöttem és érettebb már a baba. Kocsiban ülve még szerintem "fájásom is volt" egyszer. Lehetséges ez ilyen korán? Aztán lefekszem, lazítok, párom megmasszírozza a hátamat és alszom egy jót és reggelre semmi bajom. Gyakorol a méhem?
Baba jól van, rugdos nagy lelkesen:) Úgy meg tudja remegtetni a hasamat, hogy csak na!
Vendég
 


nekem is nagyon rossz napjaim vannak szinte már csak panaszkodásból áll a napom

Móni
KépKép
reunion
 
 


sziasztok.

Clara vajon hazajohet ma?

elotej:nekem 20hettol van,edig ketszer sikerult egy vaspenznyi nyomot hagynia a polomon.

lanyok akinek fajasai vannak vagy kemenyedesei azok milyenek?
nekem akkor kemenyedik a hasam ha Noemi odafesziti magat es lessz ott egy kemeny dudor,ez kemenyedes?

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!

Az első napom itthon!!!!!

Gyorsan rakok fel képet Panka baba szobájáról. Megyek takarítok, mosok. Utána vásárlás....

Ha érdekel valakit a szoba festése azt mondta a srác, hogy az iwiwen fel lehet keresni, Vojtkó József néven fut.

http://iwiw.hu/pages/main/imageview.jsp ... &type=user

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Bocsi, a link nem a legjobb, mert az iwiwre kell belépni, csak akkor nézhető meg. :oops:

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Sziasztok!

Jól indult a napom, a védőnő elvileg 9kor jött volna hozzánk, tök korán felkeltem, rendrakás, bevásárlás stb, erre nem jött és még ide se szólt :twisted:
Bár jobb is nem vagyok túl jól tegnap reggel óta megint elég magas a vérnyomásom :( Még a mai napot megvárom, de ha nem megy lejjebb hívom a dokim :cry:

fikuszka- Boldog szülinapot!!! Köszi a vizesedéssel kapcsolatos infót, de ez nekem már sajnos kóros, reggelre sem megy lentebb sőt...

Clarának már írtam reggel, de még nem válszolt, remélem minden ok vele, és jöhet haza!

Kima- hát én már kb 20kg-nál tartok, aminek a nagy része víz a doki szerint, hát nagyon remélem, hogy nem zsírban tároltam ennyit télire :)

Nekem a keményedések most nem annyira gyakoriak, lehet az erősebb magnézium tabletta miatt, amit múltkor írt fel a doki (magnerot). Előtej még nekem sincs, de félek, ha véletlenül korábban jön a baba, nem is tudom majd szopiztatni :oops:

Kép
Kép
bogaracska
 
 


Most írt clara, sajnos ma még biztos nem jöhet haza, talán holnap, de a doki azóta meg sem nézte :? Remélem rendben vannak a leletei!

Kép
Kép
bogaracska
 
 


SZiasztok

Akire, harapott? ilyet még nem hallottam ,tényleg nehogy kanibál legyen :lol:

Twist, teljesen normális ha gyakorlatozik a méhed.
A többiek majd kijavítanak ha nem emlékszem jól a részletekre, de vmi olyasmi rémlik hogy óránként 2-3 méhösszehúzódás a 3. trimeszterben normális (persze nem egész napon át .. de egyszer egyszer) ha gyakrabban és rendszeresen fordul elő, akkor érdemes szólni a dokinak.

Hasam nekem is jóval többet keményedik mint az első terhességnél.. gondolom jobban megerőltetem magam.. most elkezdtem 2*3 Magne B6-ot nyomni, mert már kellemetlen volt..

Gyöngyi megkérdeztem védi -e gyereket a védőoltás, hivatalos álláspont szerint védi a gyereket a megszületés után ha az anyuka megkapja. Én ennek ellenére nem oltatok...

Előtejem nekem nulla volt (és most sincs) , plusz császáros voltam, mégis a 3. napon belövellt a tejem és 5 hónapos koráig csak szopizott Zsófi. (sőt a kórházból úgy mentünk haza hogy 50 grammot hízott :) )

Fontos!! Tejserkentőt senki ne igyon/szedjen tejbelövellés előtt!!!
A tejserkentő a kereslet-kínálat beállításához segíthet.. és nem is biztos hogy szükség lesz rá , higgyétek el, amint elkezd szopni a gyerek, lesz tejci.
Szerintem a szoptatáshoz jó adag önbizalom is kell. Mindenki higgye el, hogy lesz teje, és lesz elég teje, és nem kell pánikolni. Az első pár napban úgyis csak pár korty kell nekik, aztán az első hét után ha mégis kevésnek bizonyul , akkor lehet próbálkozni a homeós szerekkel meg a kapszulákkal, teával.
Én is használtam, de nem tudom az segített-e vagy inkább a pihenés, nyugalom.. A fejlődési ugrásoknál szedtem homeós bogyót 3- 4 napig.
De ha bepánikol az ember az nem segít, mert a lelki dolgok, a stressz is nagyban kihatnak a tejtermelésre.

Ami nálam még nagyon bejött, az a Bepanthen krém, egy hét alatt teljesen rendbe jött a mellbimbóm ,amire ZSófi a műtét után 2 órával 3 óriási vérhólyagot szívott.. olyan volt mint a vákum :roll: persze hagytam rajta mindig anyatejet is, de a krém is sokat segített szerintem, és már arra is a kórházban szükségem volt..
Szerintem csodálatos élmény a szoptatás, de ha vki az első 5-6 hétben ezt a szemembe mondta volna, biztos kiütöm :wink: :lol: kb a második hónap vége fele kezdtem el élvezni, de onnantól nagyon nagy élmény volt, addig fájt, és stresszeltem mindig vajon meliyk cici jön, (soha nem tudtam megjegyezni :lol: ) és hogy hízik -e eleget (persze hízott mint a kismalac) Kb 5-6 hét alatt lecsillapodtak a hormonok és tudatosult bennem hogy képes vagyok életbe tartani (sőt még fejlődik is) a gyereket úgy hogy csak magamból táplálom :) óriási élmény szerintem .

Nem tudom a méretet ki kérdezte, de nekem van 90 E-s ismerősöm akinek nem volt elég teje, mert szülés után sokat volt egyedül, meg költözködtek, pihenés nuku, stressz ezerrel.. és olyan barátnőm is van aki még most is szoptatja az originále 75As melléből a 14 hónapos fiát, és 4 hónapig csak szoptatott.
Úgy tudom mellbimbóvédőből van csak különböző méret, mellszívóból nincs. De max szerintem jobban vagy kevésbé fedi le a mellet a szívó a mérettől függően.
Amikor belövellt a tej a kórházban nekem életmentő volt a mellszívó, mert Zsófi bár iszonyatosan hatékonyan szopizott, csak 3 óránként szívta ki, és muszáj volt közben is lazítanom a csomókat... illetve szopizás előtt is kicsit le kellett szívnom, mert úgy be voltam durranva hogy a gyerek nem fért oda a bimbóhoz :shock:
Kézi fejést nem is próbáltam.. azzal nincs tapasztalatom.. de később szaporításhoz is kézi mellszívót használtam, és ha csak pár milit is de lefejtem szopi után ami bentmaradt, mert amikor üres a mell akkor termelődik a legjobban a tej.
Biztos mellszövet kérdése is, de nekem nem volt soha mellgyulladásom.. én esküszök a fejésre az elején.. (remélem most is elkerül)

Na jó sokat írtam erről a témáról, de tényleg remélem mindnekinek jó élmény lesz!

Csajok aki vizesedik, én jártam (most nincs rá időm) kismama masszázsra Zsófival és ott mindig volt egy enyhe nyiorkmasszázs is, a pasi azt mondta ez segít megelőzni a vizesedést , és nem is vizesedtem még a 41 héten sem. Esetleg kérdezzétek meg a dokit, ajánlja -e a nyirokmasszázst. Mondjuk gondolom az alap nyirokmasszázst ilyenkor nem ajánlják mert méregtelenítő hatása is van ,ami bekerülhet a keringésbe, de ezek szerint van egy lightosabb formája is ami a vizesedésen segíthet vagy enyhítheti. Gondolom nagyon fontos hogy szakember csinálja kismama masszázs részeként.

Reunion, mit mond a dokid meddig hagy egyben? Van kivárja amíg beindul magától a szülés? Kicsit túl depisek a hozzászólásaid.. főzz vmi finomat magadnak, vagy rendelj valami szépet a babáknak az internetről ami feldob:-) Ahhoz nem kell kimozdulni, mégis segíthet feldobódni :wink: Én mostanában a teszveszen meg a vaterán élem ki a vásárlási hajlamomat, mert a tömeget már nem kívánom.. az eufória érzése meg mégis megvan, hogy vettem vmi szépet :wink:
Az élet apró örömei :lol:
pici76
 
 


Én is kinéztem 1 babakocsit (használt); szerdán megyünk megnézni.
http://picasaweb.google.com/bebelus7/Ca ... 9021418770
Esetleg valaki ismeri? Az ára eléggé elfogadható, kevesebb, mint 29000 ft.

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Ma tényleg olyan ágybanmaradós nap van, még itt döglök - ma és holnap szabin vagyok, hurrá!

Előtej- nekem az elejétől kezdve van, szép sárgás kemény cucc a mellbimbón.. :? eleinte nagyon zavart, most már nem foglalkozom vele.

Voltunk mi is babaelsősegélyen, hasznos volt, de reméljük soha nem kell majd a tanultak nagy részét használni, de azért nem ártott, hogy elmentünk!

Klári -sajnálom, hogy még bent kell maradnod, remélem holnap már hazaengednek, és minden rendebn lesz!!!!

Lányok, megvettük a kiskádat, kérdés, mivel fertőtlenítsem majd ki?

Kép
lizzyy
 
 


Pillesz, műkszik a link, kéri a bejelentkezést az iwiw-re. Csodás a szoba :)
Nah, remélem Klári nem aggodalmaskodik, majd jön a doki és minden rendben lesz.
Pici, te aztán termeltél, amíg én megírtam a pár soros szólásomat :P Nagyon jólesett, hogy írtál a szoptatásról. Köszi.
Én azt hiszem, h a hétvégén volt 1 pici-pöttynyi előtejem. A blúzomon vettem észre mosogatás után. Azt hittem, h vízcsepp, de elég kevéssé valúszínű, hogy pont a bimbóra priccoljon és máshová sehová + színe volt és száradás után kemény maradt a helyén a blúz. Bízom benne, hogy lesz tejcsi amennyi kell :)

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


Pici lehet igazad van, de már kiakaszt hogy nincs egy percem sem fájdalom nélkül :cry:
A dokival hadilábon állok mert ő januárban akarja a szülést és ráadásul a spontán szülést szorgalmazná, én viszont a 36 max 37. héten és császárral szeretném
majd a lányok eldöntik
A vásárlás az nálam is bevált, ágyból költöm a pénzt, és igazán jól esik nekem is főleg hogy egy csomó dolgot féláron sikerült megszerezni

Móni
KépKép
reunion
 
 


Sziasztok!

Pillesz, gyönyörű lett a szoba! Igazi műalkotás!

Klárinak megy a drukk továbbra is!


Na nekünk is megvan a babakocsi jelölt. Jövő héten vesszük meg, ilyen lesz:

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =0&whid=25

Nem nagyon tetszik ez a fekete szín, a piros sokkal szebb, de nem válogatunk, mert ahonnét vesszük, 10 ezerrel olcsóbb, mint itt a Brendonban. Úhhogy úgy döntöttünk ennyi pénzért lemondunk a pirosról. Majd varrok rá színes hátpárnát.:D :D :D


Nekünk van mózeses mélykocsi, meg fektethető sportkocsi is, de kellett egy olyan is, ami kicsi, nem tölti meg a Suzuki csomagtartóját, esernyőkocsi és mégis fektethető. Szóval egy vonulós kocsi. 8)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Reunion, elég ritka, hogy ikrekkel kihúzza valaki a 38-39. hétig, nem?
Szerintem meglesznek ők már decemberben. :wink:

Az egyik rokonunk 37 hétre szülte az ikreit, spontán szüléssel, csodájára jártak a dokik, állítólag nem túl gyakori ikreket hüvelyi úton szülni. Legalábbis azt mondta.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


wow Pillesz, nem semmi ez a kép!! Kb mennyit kostál egy ilyen festmény? Én egyszer már nézegettem a neten ilyesmit, csak mesefigurákat, de horror áron volt :roll: (több tízezer ft.. nem tudom mondjuk kell -e speckó festék hozzá pl)

Reunion, én is szorítok neked hogy a csajok 5-6 hét múlva megunják a bent szorongást.. kár hogy a dokiddal nem tudsz beszélni egy esetleges programozzott szülésről. .azt gondoltam volna ikreknél ez ma már bevett szokás.. :roll:
pici76
 
 


[quote="pici76"]w írta:pici76ow Pillesz, nem semmi ez a kép!! Kb mennyit kostál egy ilyen festmény? Én egyszer már nézegettem a neten ilyesmit, csak mesefigurákat, de horror áron volt :roll: (több tízezer ft.. nem tudom mondjuk kell -e speckó festék hozzá pl)


Nekünk a gyerekszoba egyik fala teljesen festve van. Több 10e volt, de gyönyörű :) Aki nálunk festett az nem speckó festékkel csinálta

Kép
Kép
alma26
 
 


Sziasztok lányok!
Képzeljétek a háziorvos nem adta be az oltást :shock: !!!
Ugyhogy így nem oltatok...mert a nőgyógyász sem támogatja,így nincs kivel oltatnom.Eddig is bizonytalan voltam de most hogy elutasította a háziorvos most aztán totál káosz van a fejembe.De azt hiszem befejezem a rágódást ezen...A család beoltatta magát ez megnyugtat egy kicsit...
Pici köszi az infót,még ezért lett volna fontos az volna az oltást...
Pici te fehérváron szültél?Milyen a szülészet?Még az új részlegben sose voltam.Hány ágyas szobák vannak?Nem akarok hülyeséget kérdezni de hol kell jelentkezni ha megyek szülni?Bocsi sok kérdésért :oops:
gyöngyi-30
 
 


Sziasztok!

Nálunk nem túl jól indult a reggel, alig bízrtam kicsúszni az ágyból, annyira nem akaródzott felkelni! Irígykedek mindenkire, aki otthon van!!!

Egy kérdésem had legyen. Most vagyok 30 hetes terhes. Akkor hány hónapos vagyok? Mert orvos is, mi is hetekben számoljuk, de aki nem, az csak annyit kérdez, hogy "hányadik hónapban vagy?" és sajnos nem tudom. Két hónap és egy hét van hátra a kiírt időpontig. Szóval ha jan 24-re vagyok kiírva, akkor most 6 hónapos, vagy mivel már belekezdtem a 7.-be, így 7 hónapos?

Timi
athena
 
 


Gyöngyi!

bár nem vagyok fehérvári, és tapasztalatom sincs a fehérvári kórházzal kapcsolatban, de ha szülési fájásokkal mész be a kórházkapun, akkor tuti útba igazítanak :)

:wink:

Timi
athena
 
 


uxi tok jo a babakocsi,nekem tetszik feketeben.

athena en azt mondom a 7ik honapban vagyok a visszaszamlalos vonalzomon is a cumi a 7esen van.

pici koszi a szopis hozzaszolast.

lizzy miert kell a kadat kifertotleniteni?nem eleg siman csak kimosni?

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!

Szegény Klári, de remélem holnap már tényleg hazajöhet. És remélem, hogy Bogaracskának nem kell hívnia a dokit :wink:

Nálam járt ma a védőnő. Marci kezd beteg lenni, felhívtam a védőnőt, hogy kellene recept. Mondta, hogy oké, pont parkol a házunk előtt, 5 percen belül itt lesz. Hogy örültem, hogy 5 percem volt rendbevágni a csatateret, amit Marci reggel csinált... Kérdeztem az oltásról, de ő sem javasolta. Nem mondta ki, hogy nem támogatja, mert nem mondhatja, de a szövegéből éreztem.

És a pocsék kedv nálam is megvan. Annyira lehangoló ez az idő, nem???

Móni, még várjunk a szüléssel. Ha már úgyis egyszerre szülük, mi lenne, ha dec. 30-án szülnénk? :wink: :lol:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Pici: nem spéci festék, hanem színezőpaszta, de a saját szobájukat airbrush festékkel fújta. Meg lehet nézni az iwiwen. Nekünk nem került semmibe, mert család barátja. Nem is akarok még csak kb. összeget sem mondani.

A földszint ragyog a tisztaságtól. El is fáradtam. Hajamat is be kéne festeni...

Szegény Klári. Semmi konkrétumot nem írt? Miért nem engedik még haza? Ugye nincs baj?

Móni: én egy baba szülésétől be vagyok tojva de rendesen! Bolond a dokid egy kicsit, hogy természetesen akarja. Azért beszélj vele az elképzeléseidről, hiszen pénzeled nem kicsit, hagy legyen beleszólásod a dolgokba.

Jajj, tegnap itt volt anyós, és azzal ijesztegetett, hogy leszállt a hasam. Azóta folyamatosan nézem magam a tükörben, ablakban, régebbi pocakképeken, és nem tudom eldönteni. Olyan marhára imádom az ilyeneket. A francért kell a parát ráhozni az ember lányára. Így is van elég dolgom, most még ezen is rágódom....Olyan jó lenne az emberektől távol, egy burokban terhesnek lenni, csak én, a párom és Panka. De még egy nyamvadt csekket sem tudok feladni, vagy bármi egyebet csinálni, hogy ne kapjam nagy ívben a okoskodásokat és ugyanazokat a kérdéseket.
Titeket nem idegesít?

Bocsi, ez egy kicsit panaszkodós lett, pedig nem is borús a hangulatom. Sőt, örülök, hogy ilyen hatékony voltam ma.

Csilla
Kép
Kép
pillesz
 
 


Timi ez igaz!!! :lol: :lol: :lol:
Brigi én i dec.30-án akarok szülni!!! :wink: :D
Milyen homeos bogyókat érdemes szedni szülés előtt meg közbe?
gyöngyi-30
 
 


Gyöngyi, akkor nem Te leszel az én kontakt személyem :lol:

A 36. betöltött héttől szokták ajánlani, én Caulophyllum C12-t szedtem, amikor meg rendszeres fájásaim voltak már, akkor ugyanebből bikaadagot.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


elobanyasztam az iwiwes jelszom :roll: sosem tudom megjegyezni.

pillesz ez gyonyoru :) nagyon tetszik.
csak magadra figyelj es ne arra mit mondanak masok.engem a hetvegen megkerdeztek hogy nem tervezek e gyereket a kozeljovoben,frankon nem latta rajtam a csaj hogy a 7ik honapban vagyok.

a kedvem nekem is pocsek,raadasul szinte minden bajom van,kezdem erteni miert mondjak az aldott allapotra azt hogy terheseg :roll:

Kép
monyo83
 
 


Monyo, vhol olvastam a kádfertőtlenítésről, de gondoltam megkérdezem inkább a tapasztaltabbakat. Én sem tudom, hogy elég-e kimosni, vagy fertőtleníteni is kell-e :oops:

Kép
lizzyy
 
 


Lizzyy, én csak kimostam. Bár az is igaz, hogy kölcsönkád, nem a bolt polcáról vettem le. Ha fertőtleníteni akarod, szerintem mosd át Domestossal, és alaposan öblítsd le utána forró vízzel.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Látom sokan jó passzban vagytok... Nálunk is jó volt a hétvége, konkrétabban após élettársa:
mi mondtuk, hogy:

1. őssejtet le akarjuk vetetni - válasz: minek?az ő barinője megmondta, hogy az fölösleges

2. megyünk babaelsősegélyre - válasz: minek?minden jön majd ösztönből....

3. h1n1 én nem akarom beadatni - válasz:mért nem? ő is beadatta magának...

ezek után elment a kedvem, hogy beszélgessek vele... :evil:

Kép
lizzyy
 
 


Athena, én mindig aszerint alakítom hogy kivel beszélek :) Mivel kb kétszer akkora a hasam mint Zsófival volt ezért van hogy azt mondom már csak 2 hónap van vissza, (nehogy elkezdjenek siránkozni hogy jesszusom még 3 hónap és már mekkora a hasad...)
Amúgy hivatalosan meg ugye 6 hónapot töltöttem tehát 6 hónapos terhes vagyok.. és a 7. hónapban vagyok :lol:

Gyöngyi , igen itt szültem Fehérváron. Szerintem nagyon szépek a felújított vajúdó szobák, legalábbis két éve szépek voltak akkor festették őket. És a kórtermek is egész barátságosak. Nekem összeségében pozitív élmény volt a bent töltött hét.
Az első emeleten kell bejelentkezni a szülésre a lépcsővel szemközti oldalt a bal ajtón. De a portán mindig vannak ,és tutira felvezetnek ha szülni mész mondjuk hajnalban és megkéred őket :) Napközben meg tényleg bárki elirányít.
Kettő és négyágyas szobák vannak, a szobába nem nagyon mehet be rokon, hacsak nem egyedül vagy a szobában. Ha többen vagytok egy szobában kint lehet a folyosón vendégeket fogadni.
Egyébként ha lehet - és nincs sok szülés - akkor odafigyelnek rá hogy egyedül lehess a szobában . (én egy hétig egyedül voltam :oops: ) vagyis Zsófival :wink:
Ha meg van szobatárs akkor jobb ha nincs bent a szomszéd rokona és nyugodtan tudsz szoptatni..
pici76
 
 


Köszönöm a hónapos válaszokat :)

Látom téma a kád! Nekünk már van kádunk, piskóta (nagyon szép), bár még kimosva nincs, azt gondoltam januára hagyom, addig úgyis porosodik.
Viszont sarokkádunk van, így azon nem működik a nyújtódeszkás megoldás, mert nem tudom keresztbe tenni rajta. Akkor mindenképpen vennem kellene állványt?

Timi
athena
 
 


babakádat én is csak kimostam babaszapannal ha jól emlékszem, épp az akadt kezembe :) emlékszem megbeszéltük apával hogy első otthoni fürdetés 7 :00 kor lesz, és nem ért haza időben a városból (ahova mellesleg én küldtem 1-2 cuccot beszerezni) és ültem a nagy kád mellett a fürdőben ,benne a babakád, és zokogva sikáltam a babakádat, hogy csak magamra számíthatok már most ... tomboltak a hormonok ezerrel :lol: persze apa 7:05-kor otthon volt :lol:
pici76
 
 


Pici! :P Nagyon édes lehettél :)

Timi
athena
 
 


Timi, szerintem felesleges lenne. Főleg eleinte, mikor tényleg pár másodperces egy fürdés. Próbáld ki, hogy ha egy székre rakod, nem elég stabil-e. Én meg a kiságyra raktam anno, amíg nem kaptuk meg tesóméktól az állványt

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


pici,ez jo story :lol:

nalunk api lessz a kadfelelos,a szobaban fogjuk furdetni es apa hordja majd ki meg be a vizet.azert nagyon kivancsi leszek az elso kozos furdetesre.

nalatok is legeloszor a babasszony(vedono)jon fudetni a gyereket?allitolag nalunk aznap mikor kijovunk a korhazbol mar jon a babasszony es megmutatja hogy kell furdetni meg lekezeli a koldoket a babanak.

Kép
monyo83
 
 


Nálunk nem aznap jött a védőnő, csak másnap. És nem mutatott semmit. A fürdést ellestem a kórházban, ott összebarátkoztak a nővérekkel, és megmutatták alaposan, hogy hogy csináljam, türelmesen magyarázták. Meg a köldököt is a kórházban tanultam meg, egy anyukától. Emlékszem, hogy féltem tőle :oops:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?