Új privát üzeneted érkezett!

Bibar!!! Gratuuuu! :D Lukiért is csuriban a kezem. Puszka :D
torolve_20130114141731
 
 


Bibar
Hurrrrááá!Gratulálok!!!!

Witch
Ne csodálkozz a méretein,hiszen az apukája is magas!Jól emlékszem nem?

LUki
Nagyon szorítok neked is!!!!

Lányok!
Szorítsatok nekem holnap!10-re megyek a vizsgálatra.
gabicsibe
 
 


Bibarci, juhhhhejjj! :D Tiszta libabőr lettem és könnybe lábadt a szemem is. Olinak tesója lesz! :D

Gabi, gondolok Rád holnap! Minden rendben lesz :wink:

KépKép
süni76
 
 

 
 

Bibar!

Egész nap Rád gondoltam! :)
Ez szuper!!! Gratulálok!!!!! :) :) :) :)

Kép
nika28
 
 


Bibar,
éljen-éljen!!! Csak miattad jöttem most! Szívből örülök nektek!!!

Kép
Kép
share
 
 



Bibarka, szívből gratulálok én is!!! Nagyon örülök Neked!!!

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


Sziasztok Lányok!

Talán van még valaki, aki emlékszik ránk. :oops: Bekukkantottam, és micsoda hírek!

Bibar!
Nagyon örülök!!!! :) Szorítok az uh-ra! Aztán tessék vigyázni a pocaklakóra!
Olivér micsoda vagány nagyfiú!

Mamm!
Nektek is örülök! :)
De szép helyen voltatok!

Gomba!
Gratulálok Bonifác érkezéséhez!

Vic!
Szeretettel üdvözlünk a babás topikban!

Elan!
De jó, hogy Gabi végre elindult! Szépek vagytok! :)
Megnéztem a Makimpexet. Nem is rossz! Köszi az ötletet!

Gabicsibe!
Szerintem is próbáljátok még a Ringatót. Biztosan belejön Boti!
Meg aztán olyan is lesz, h nincs kedve hozzá, máskor meg van.

Egyébként jól vagyunk, gyerkőcök dumálnak ezerrel, Gergő mondhatom, h szobatiszta, Zsuzsu még nem igazán, bár ő is szól, h belement a pisi a pelusba, de ha bugyi van rajta sokszor becsorgat. No, de majd alakul ez még. Hármasban járunk gyalog bevásárolni, tolják a gyerekbevásárlókocsit bőszen, de azért viszonylag együtt, úgyhogy nem kell kétfele rohannom. Mi is járunk gyerekfoglalkozásokra, szeretik nagyon.
Hisztik persze vannak, méghozzá rendes földönfekvős - főleg Zsuzska műveli magas szinten. Gergőnek nyáron volt egy pár napig ilyen időszaka, de az szépen elmúlt.
Hirtelen ennyit. Mindenkit puszilok!
Gica

Kép
gica1
 
 


Bibar!
Gratulálok! :)
Biztos minden rendben lesz az UH-n, de persze még emlékszem, az első 3 hónapban én is mennyit aggódtam, rendben van-e a bébi.

Luki!
Mennek a drukkok, remélem, jövő héten Te is hasonló hírekkel jössz!

Juci, Mamm!
Gratulálok a meglepetésbabákhoz, vigyázzatok rájuk, ha ezek a szépséges csajszik hagynak! :D

Gomba!
Gratulálok Bonifác érkezéséhez, nagyon szépek vagytok!

Vic!
Gratulálok Réka babához, de jó, hogy jelentkeztél!

Gabi!
Szorítok a vizsgálathoz, remélem, semmi komoly! Kb. 1 hónapja mi is elkezdtünk Ringatóra járni. Anna persze még csak az ölemben, az elején ő is kissé meg volt szeppenve, de most már egyre jobban élvezi.

Witch!
Szorítok a műtéthez! Biztos nem lesz könnyű Jamitól megválni, de meglásd, hamar túl leszel rajta! Mennyit kell kórházban lenned?

Elan!
Gratulálok az elinduláshoz!

Fiona!
Én a helyedben valószínűleg kivinném Bencét a reptérre, de persze nem vagyok a helyedben, meg Anna még kisebb, nincs is ilyenben tapasztalatom. Ő még mindenkivel (pl. nagyszülők hetek után, de idegenek is) viszonylag hamar barátkozik, hogy az apját ennyi idő után megismerné-e, nem tudom. Majd írd meg, hogy alakult!

Süni!
Gratula a megforduláshoz, majd fogja még produkálni. Anna is először a nagyanyjának mutatta meg, aztán még aznap nekem (persze én is csak az eredményt láttam), utána egy hétig semmi. Most meg nem győzöm kiszabadítani, ha egy fordulás után beakad a lába a rácsba.

Hú, jó rég voltam, most csak emlékezetből reagáltam, bocsi, ha valakit kihagytam!

Rólunk: Ezerrel ügyködünk a házfelújítás beindításán, talán jövő héten elkezdik, így nem sok időm van netezni.
Anna október 1-én hasra fordult, azóta ezt elég sokszor produkálja, sőt, 2-3-szor már sikerült vissza is fordulnia. Kb. 2 hete elkezdtem neki pépeket (alma, körte délelőtt, krumpli répával, cukkinivel vagy sütőtökkel ebédre) adni. Hát, elég macerás, de persze nagy öröm is: sajna rászokott az ujjszopásra (játszócumit sose adtam neki), és evés közben is minden falat után szájba veszi az ujját. Meg néha köpköd. Így minden maszatos, mire végzünk... Jön az első foga, szerencsére éjjel nem kel emiatt, csak napközben nyűgösebb. Tegnap 1/2 7-kor, ma 7-kor keltett hangos kiabálással-visítással. És a kiskönyv szerinti "fújja a nyálát, köpköd" című 6 hónapos kori fejlődési lépcsőt kitűnöre teljesíti. :wink:
Pénteken párommal színházban voltunk, így megvolt az első olyan este is, hogy anyukáméknál, nélkülünk aludt el. Fürdéskor kicsit nyafizott, de utána simán aludt reggelig.
Na megyek, asszem ébred. Majd teszek képet is, de még letölteni se volt időm 1,5 hónapja!

Kép
Kép
vuki124
 
 


Gica
De örülök,hogy jelentkeztél!!!Azért képet is mellékelhettél volna :D

Vuki
Gratulálok az ügy lánykádhoz :D nagyon várom a képeket róla :D A házfelújításhoz pedig kitartás!

Vicuska
Csak ennyi?????nem írsz egy pár sort magatokról???Milyen a mh-ed,Ramika hogy bírja a bölcsit?????

Megtörtént a vizsgálat,semmi kóros elváltozást nem mutatott ki sem az uh,sem a lézeres vizsgálat.A radiológus orvos szerint ez egy zsircsomó ami felfog lazulni és idővel eltűnik.Csak nem piszkáljam,mert ártok vele,de mensi után minden hónapban meg kell tapogatnom változott-e.Kicsit megnyugodtam,de 100%-ig majd akkor ha az onkológus is ezt mondja!
gabicsibe
 
 


Kép
gabicsibe
 
 


Gabi, örülök, hogy minden oké. Miért mondana mást az onkológus? Mikor mész oda?
Édes Botiról ez a kép is. Milyen tervei voltak a vödörrel? :D

KépKép
süni76
 
 


Vuki, milyen ügyes Anna! Lassan én is elkezdem megismertetni Zétivel a gyümölcsöt. Úgy veszem észre, fogy a tejci. Mindegy, nem csinálok belőle nagy ügyet. Szopizik, amíg lehet, aztán jön a többi.

KépKép
süni76
 
 


Gabi, az jó, ha csak zsírcsomó. Remélhetőleg felszívódik magától. Édes Boti a vödörrel!

Süni, tényleg nem érdemes aggódni, ha fogy a tejcsi, ez normális. Jó, hogy eddig volt elég! Nekem sztem már alig van, Anna általában pár szívás után kiköpi a cicit és nyafog. Azért még nem adom föl teljesen, de nekünk eddig is ott volt mellette a tápi, hát most többet kap belőle.

És a képek:
Kép tízórai után
Kép 68 cm volt 5 hósan, most mennyi lehet???

Kép
Kép
vuki124
 
 


Vicuska
köszi :wink: de tényleg miért nem irsz semmit magatokról??milyen a meló stb??olyan kiváncsi lennék a bölcsire is :oops:

Gica
na egy eltünt bari :lol: képet dobhatnál tényleg kb 1 éve nem láttuk a skacokat!

Vuki
nagyon cuki :lol: :lol: tényleg nem kicsi :wink: azok a gyönyörűűű szemek :wink: :wink:

Gabi
örülök hogy minden oké :wink: :wink: jó a kalapja a manónak,Olivér a bilit szokta igy a fejére venni/eddig csak üresen/ :wink:

velünk minden oké,tiszta hülye vagyok,ma is csináltam egy tesztet mert tegnap már kicsit beparáztam,és kiváncsi voltam erősödött-e a csik,hála most már tök erős...na de többet nem csinálok igérem :wink: :wink: belőlem gazdagodnak meg a tesztgyártók :oops: ja és eredményhirdetés napján volt 2 csepp barna,na gondolhatjátok mit éreztem,jaj de utááálom ezeket a bizonytalanitó tényezőket...azóta nem volt semmi/kopp-kopp-kopp/na eldugultam,ja és képzeljáétek ma már jött a menetrendszerű migrénes fejfájás,Olivérrel a 12. hétig ez volt :cry:

bibar
 
 


Sziasztok Csajok!

Ne haragudjatok, nincs időm visszaolvasni, örülök, ha írni tudok, de

Bibar,

Nagyon gratulálok neked, Zeke doki aranykezű, ahogy ezt már ismerjük!!!! oli örül, hogy lesz tesója? Nekem is nagyon halvány volt a csík, nem is akartam megcsinálni anno a tesztet, totál meglepődtünk, hogy 2 csíkom lett, aztán megcsináltam mégegyet. másnap kellett volna bemennem tesztre, mondtam nem megyek be, úgysem vagyok terhes, helyette elmentem pizzázni a barátnőmmel, még neki is mutogattam a halvány csíkos tesztet,és azt is, hogy tuti nem vagyok terhes, ő meg mondta, hogy hülye vagyok, hogy nem megyek vissza. Másnap se mentem. Aztán amikor harmadnap nem jött meg, kezdett kicsit gyanús lenni, gondltam na jó visszamegyek tesztre. 460 volt a hcg-m és a kis angyal már itt szuszog az ágyban. Tuti rendben lesz minden.

Gabi!

Örülök, hogy azért minden ok. Szerintem már megnyugodhatsz.

Elan,

Gratula Gabi elindulásához. Voltam kontrollon, még nem szívódtak fel a varrataim, állítólag még idő, meg azt is mondta kedvenc doki bácsink, hogyazért ez több hét, és ne legyek türelmetlen, jó csakhát semmit nem javult. Egyelőre a 6 hetes kontrollig várunk, aztán nem tudom, mi lesz, ha nem múlik. Neked is még fájt hetekig a sebed?

Vuki,

Aranyos vagy, tündéri a manód.

Hú lányok, ne haragudjatok egyelőre ennyi futotta, sajna nem tudok még mindenkinek válaszolni. Elég fárasztóak a napok, tegnao ritka nyűgős volt délután, a reggelek is elég nehezen indulnak, mire megetetem, fejek, tisztába teszem, nyűglődik, reggelizem és fel tudok kelni az kb. reggel 6-tól 9 -fél 10-ig tart. néha csak nyammog a cicin, azt elég nehezen viselem, még ügyetlen, meg mindig felcsapja a nyelvét a kiscsaj, de van mikor rögtön rácuppan. Tegnap meg ma hihetetlen mennyiségeket tolt be, én nem tudom 3 hetesen szoktak -e 120-180 ml között tolni egy kajára. Igaz részletekben, és kb egy óra alatt, na de akkor is nem sok ez egy kicsit?
A képekkel még mindig adós vagyok, de nincs időm, amint tudok megpróbálok feltenni.
vic12
 
 


BIBAR,
Hatalmas gratula, hurrrááá! :D Minden rendben lesz továbbra is, szorítok nagyon az uh-ra!
Este vagy a hétvégén jövök kicsit hosszabban, anyukám itt lesz. :wink:
Pusz

Kép
rebe
Dunaharaszti
 
 


Bibar, de jó!
Szorítok nagyon, de minden rendben lesz az uhun is. Próbálj vigyázni magatokra!

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

jucicuki
 
 


Sziasztok Lányok!

Juci, talán Neked még nem is gratuláltam, utólag is nagy-nagy gratula!! Édesek a Lányok!!

Aranyosak vagytok, hogy többen is érdeklődtök felőlünk.
Sajnos így meló mellett már közel sincs annyi mindenre időm mint a felhőtlen gyedes létkor. :lol:
Rami nagyon ügyes a bölcsivel, néha persze még sír amikor viszem, de minden nap dicsérik, egy baj van csak az étvágya. Szinte semmit sem eszik meg, így most a gyümölcsöket adom, azokat hajlandó. Husi semmi, se krumpli, se répa, semmi! Néha egy kis leves, vagy tészta. Bár ez rajta nem látszik, még mindig jó husiban van. :D
Melóhelyem elég jó, csak semmit sem értek a krompresszorok világához, így elég nehéz a telefonokban okosnak tűnni.. :lol: de a pénz jó, közel van és fél 8-tól fél 4-ig vagyok bent, ami most szuper! Végre eljutottam már oda, hogy nem gondolok egész nap Ramira..
Küzdök a hiszti korszakkal, nagyon előjött, le vagyok döbbenve a dolgaitól, sajna elkezdett ütögetni, na ezt már nem lehet csak szép szavakkal kezelni. A legrosszabb, hogy a férjem egyáltalán nem bírja kezelni ezeket, azonnal ordít vele, iszonyú türelmetlen, na, ez nagyon aggaszt!!
Amúgy nagyon édes, mondatokban beszél, énekel.
Csatolok néhány képet. Az egyiken copfos lesz, ez bazi nagy szó, mert eddig ordított a hajgumi látványától is. :) Másikon meg Scooby-val, ez most a nagy őrület!
Kép Kép Kép

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


Witch, Neked akartam még írni, nagyon sajnálom ezt a rohadt endót!!
Nekem Zeke felrakta október elején a Mirenát, az elején kicsit fájt tőle a pocim, de bevált, alig van mensi és egyáltalán nem fájt. Remélem így marad, lehet műtét után neked is jó lenne egy ilyen.
Aztán leveszi ha szeretnénk tesót. Olvass utána, no mensi, no fájdalom! :D

Kép

Lilypie Premature Baby tickers
vicuska2007
 
 


Sziasztok,

Witch, megértelek...:( Nekem is nagyon hiányozna Gabi, csak nálunk még az is súlyosbítaná a helyzetet, hogy sajnos nem szoktattam ahhoz, hogy mással aludjon el. Naközben, ha el kell mennem, azért szerencsére nem hiányol nagyon (igazából látszólag kicsit sem, de fáj bevallanom még magamnak is ;)))

Gabicsibe, nagyon örülök, hogy nincs baj!!! Az onkológián is minden rendben lesz, meglátod!
Hát, nem bánnánk ha jönne a kistesó, de nem vagyunk rágörcsölve. Bármikor beeshet, amikor kedve tartja. Csak azt szeretném, ha meglenne rá a lehetőség... mármint magamtól, külső segítség nélkül (ezúttal). Szép remények. De szerencsére itt rengeteg pozitív példát látok! Boti tündéri a vödörrel :) Hát hiába, most, hogy nem lehet homokozni, valami feladatot kellett neki találni!

Gica, és a képek? ;) Csak kinövi Zsuzska is a hisztit, de hát ez olyan nőies dolog, nem? Nekünk lányoknak nehezebb az érzéseinket kordában tartanunk.

Vuki, gratulálok a hasraforduláshoz! Sikerült jelen lenni, vagy titokban csinálta? A színházért esz a sárga irígység. Mit láttatok? Nagyon édes Anna a képeken :)

Vic, sajnos nem emlékszem arra, hogy sokáig fájt volna :( Elég könnyen felejtek ilyen téren. De azt tudom, hogy kb. 1 héttel a hazaérkezésünk után megemeltem a porszívót, és hát az nem esett jól, meg is ijedtem. De ha már ilyesmire vetemedtem, akkor azt hiszem, egész jól lehettem már :)

Juci, gyönyörűek a csajszik! A harmadik gyerkőc kicsoda?

Vicuska, Rami csodaszép! De bizony látszik rajta, hogy határozott egyéníség! Most nehéz lehet, de hosszútávon lehet, hogy nem baj... Csak hát nem lehet könnyű terelgetni egy ilyen karakán csajszit.

Mi jól vagyunk, Gábor togyog, időnként összefüggő 3-4 métert is, mielőtt seggreesne. Olyankor szemrehányóan néz. Tegnap már sikerült neki kétszer kapaszkodás nélkül fel is állnia, de egyelőre nem csinálta újra. Mindig ez van: megtanul egy mozgást, aztán tart 2-3 nap szünetet, mielőtt újra próbálkozna.

Kérdéssel jöttem: Ti beadatjátok a gyerkőcöknek a H1N1 elleni oltást? A családban a felnőttek vagy beadatták már, vagy jövő héten fogják (én is), de Gáborral kapcsolatban tanácstalan vagyok. Az is olvastam már, hogy 2 éves kor alatt gyakorlatilag nincs értelme, mert nincs immunválasz, de nem túl hiteles forrásból. Ti beszéltetek esetleg ezzel kapcsolatban gyerekdokival/védőnővel?

Kép
elan
 
 


Gabi!

Igen, magas, és az én apukám is 192 cm... :)
Örülök hogy jók az eredményeid :)
Boti édes a vödörrel :)

Vuki!

Kedden befekszek (17.-én), és ha minden rendben megy és lapar lesz, és nem kell közben változtatni, akkor csütörtökön haza enged a dokim tekinettel Jamira :)
Anna nagyon édes, hatalmasak a szemei :)

Juci!

Édesek a lányok :)

Vicuska!

Rami csoda szép, édesek vagytok együtt :)
Sajnos ez hormontartalmú, és én nem kaphatok ilyet a vérnyomsáom és a viszereim miatt... Nekem maradnak az évenkénti műtétek. Azrán remélem hamarosan egy-két kistesóra is benevezhetek :) :lol:

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Elan!

Mi a családban felnőttek beadattuk magunknak. (Öcsi még hátra van, de neki már kiváltottuk) A gyerek orvosunk azt mondta, hogy ha már Jami akkora lenne érdemes lenne beadatni, mert elég veszélyes. Ja, és azok akik szoptatnak még jól járnak, mert a tejjel védettséget ad. A barátnőm pont így járt...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Rami csodaszép!!! :D

Elan, a mi gyerekorvosunk nem adja be. Vagyis még pénteken ezt mondta a védőnő. Még akkor se, ha nem töltötte be a gyerek a 3. évet, az unokatesi kislánya egy hónap múlva lesz 3 és csak akkor adja be neki. Én megvallom szerettem volna beoltatni Lőrincet, és szeretném magunknak is, de csak holnap derül ki, hogy tudok- e oltást íratni magunknak, úgy hogy nem megyünk be külön. :?: Lőrincről meg kedden tudok a dokinéninkkel beszélni. Hogy őszinte legyek, kicsit fázok tőle, hogy elmegyek a házidokkerhez egyszer, aztán sorban állok a gyószertárban egyszer, aztán újra, majd megint a háziorvos. Tuti benyelünk valamit. :evil:
torolve_20130114141731
 
 


Sziasztok!

Én eléggé oltásellenes vagyok, nem tudom, olyan sok rosszat hallani róla és a dokik is bizonytalanok, plusz ugye most én babát várok, nem tudom mi lenne jó.
Holnap megyek a nőgyogyihoz és rákérdezek, hogy mi a véleménye.
A lányoknál Dorkával vagyok gondban, mert ugye neki nem 100%-os a tüdeje és ezért veszélyeztetettebb, kedden megyünk pont pulmonológia kontrollra, ott is rákérdezek és majd referálok, hogy mit mondtak...

Köszi a dicsiket, harmadik kislány a kis barátnőnk, itt lakik az utcában és két hónappal idősebb, mint a lányok, sokat járunk el együtt.

Judit

jucicuki
 
 


Vuki
Nagyon szép Anna,azok a nagy kék szemek!Boti is így alszik a kiságyban :D

Witch
Nem irigyellek az évenkénti műtétek miatt,de ha így kordában tartható akkor az jó.És ha még van esély kistesóra az szuper!

Vicuska
Iszonyat mekkorát nőt ez a csajszi :shock: Ne aggódj,majd megjön az étvágya újra!Botinak is hullámzó mostanában,van hogy alig eszik pár nap múlva még a vasszöget is :D Kézenfog,visz a konyhába és mondja Botika éhes.

Bibar
Sajnálom,hogy ismét elő jött a migréned :( Oli édes lehet bilivel a fején :lol: kép nincs róla?

Elan
A mi dokinénink eddig ellene volt,hogy változott-e a véleménye nem tudom!Én eddig ellene voltam,de kezdek meginogni,főleg hogy Boti ilyen beteges.(már megint tortyog az orra és megvan dagadva a füle mögötti mirigye :twisted: :twisted: )

Juci
Czeizel Endrével láttam egy riportot akitől egy kismama kérdezte mit tanácsol adassa vagy ne.Azt mondta minden féle képpen,mert elölt vírust tartalmaz az oltás és nem tud genetikai rendellenességet okozni,viszont a fertőzéssel járó magas láz igen.
Aztán hallottam azt is,hogy állítólag nem ér semmit az egész és a hatása is csak egy hónapig tart.Aztán kitudja mit higyjen az ember.Apósom beadatta,de neki krónikus bronhitise és magas vérnyomása van.A híradásokban aki belehalt mindnek volt valami betegsége.Viszont Dorka miatt elgondolkodtató a dolog!
gabicsibe
 
 


Juci
édesek a csajok :wink: :wink: te hogy vagy??irhatnál magadról :wink:

mi nem adatjuk be senkinek,csak rosszat halottam róla,főleg orvosoktól és laborosoktól/van a családban/
persze én is van hogy megingok mert a hirek nagyon arra megy hogy eladják az oltóanyagot,amit egyébként nagyon kevesen vesznek meg.
kismamáknak pláne nem szabad mert még nem volt tesztelve milyen hatással van a babára.

Vicuska
örülök hogy minden oké,nagyon édes Rami :wink: :wink: nálunk a férjem a türelmesebb és én vagyok aki ugrik az ilyenekre.
nálunk is van csapkodás és társai,de nekünk az bejön hogy ugy csinálok mintha sirnék és rögtön simogat puszilgat és azt mondja hogy szejetlek :lol: :lol:

Elan
gratula a kis totyogósnak :wink: :wink:

hú mennem kell ébredezünk

bibar
 
 


Sziasztok Csajok!
H1N1 téma!

Én a múlt héten megkaptam mind a két oltást (szezonálist is). Két gyerekdokival beszéltem, nem adnak tanácsot, mert nem kötelező az oltás. Felment a pumpa az agyamba, hogy akkor mégis kit kérdezzek a mindjárt 3 éves Tündéremmel kapcsolatban, plusz Anya is a 36. hetet kezdte....

Szóval ANTSZ szerint a törpe kapja meg, mert gyengébb az immunrendszere és amit ő tovább adna az már durva lehet egy felnőttnek is....

Az egész influenza lefolyhat minden szövődmény nélkül, néhány nap magas láz, (csillapítani kötelező) és ennyi....DE, lehet, bajt okozhat a szövődmény....

Anyának "elég" a szülés után...két hét amíg hat a cucc, addigra talán már meg is szül....ugyanis nincs infó terhes nők oltásával kapcsoltaban, évekig kellene ezer számra gyűjteni az infót, ilyen infó jelenleg nincs!!! A magzatot az anyatej VÉDI, szülés után mehet a szuri!!!

Czeizel bácsi mondta valahol: a legnagyobb BŰN az, ha van valami ellen "védelem", de nem élünk vele....

Persze tele vagyunk mi is kételyekkel....
mot
 
 


Még néhány infó:

Csajok jól vannak, Törpének tüdőgyulladása volt, két hét betegség, láz, stb...izgi volt, Anya épp letette a meló, és kezdhette a betegápolást. Még a héten otthon marad a baby, hogy erősödjön az immunrendszere, aztán vissza a bölcsi, amit imád!!!!
És Anya is pihenhet remélem még pár hetet!!!
Okos, ügyes, Tündér a csajom!!!! (mindkettő)
Szóval várjuk Kincsőt, Anyából előtört a fészekrakó ösztön, úgy kell lekötöznöm, hogy nyugi már!!!!!
Törpe is elkezdte a "csapkodós" korszakot, ha valami nem sikerül elsőre!!! Nem eccccerrrrűűűűű.

Egy fotó a kis Tündérről....tökünnep volt....

Kép
mot
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy bepofántalnokod hozzátok, de beleolvasgatok néha máshova is erőt meríteni:) Én a "BMC-be járunk" topikban vagyok és sajnos az első lombikom nem sikerült.
Witchtől szeretnék kérdezni: amikor a kislányoddal terhes lettél, akkor is tudtál/tudtak az endoról és emiatt sem sikerült természetes úton a babásodás? Hányadikra sikerült nektek?
Köszi, előre is!

Amúgy midekinek gratulálok a gyönyörű gyerekekhez!!!
navared
Szfvár
 
 


Navared!

Írtam privit :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Gica,
de jó hogy jöttél! :D A képeket én is hiányolom, tessék legalább egyet feltenni a lurkókról!!! :D

Gabi,
örülök, hogy nincs gond! :wink: Nagyon édes ez a vödrös kép, és milyen nagy már Boti! Ringatózás hogy alakul?

Vuki,
nem semmi milyen hosszú a lánykád!! Biztos jó magas csajszi lesz ő is, mint Jamina. :wink: Bezzeg az én Zsófi babám... :D :D :D

Vicus,
de jó hogy végre tudtál írni pár sort. Megértem, hogy meló mellett már nem olyan egyszerű, nem kis szervezési feladat... A kicsi nagylányod egy tünemény, mint mindig. :D

Elan,
kis totyogó?? Várjál csak te 2 hetet, aztán kapsz a kis totyogó helyett egy expressz gyors vonatot, aki után majd nem győzöl rohangálni! :D :D

Mot papa,
édes a nagylánykád! És milyen szép hosszú haja van már, jól látom? Mennek a drukkok előre is a könnyű és gyors szülés érdekében! :wink: Ja, és csodaszép nevet választottatok a második leányzónak is! :wink:

Luki néni,
????????



OLTÁS téma. Hát Csajok, én totálisan össze vagyok zavarodva... Nőgyógyász ezt mondja, háziorvos azt mondja, védőnő megint mást... Eddig én is ellene voltam, de kezdek elbizonytalanodni. Megmondom őszintén: be vagyok tojva, és nem kicsit, főleg amióta nyilvánosságra került annak a szegedi kismamának az esete. Azért várandósan lélegeztetőgépre kerülni elég durva, és ki tudja mi lesz vele. Szerdán megyünk az Istenhegyire kombinált tesztre, ott is megkérdezem a dokit, hátha egy genetikus tud valami értelmes dolgot is mondani azon kívül, hogy ezt nekem kell eldönteni... Zsófinak amúgy nem tervezem beadatni, a mi gyerekorvosunk 3 év alatt nem is adja.

Kép

Kép
mamm
 
 


Na még akartam írni:
Gabi és Kriszta, köszi a múltkori segítséget a 3 napos lázzal kapcsolatban, már vagy ezerszer meg akartam köszönni, aztán mindig akkor jut eszembe, amikor éjjel van. Tegnap is éjjel jutott eszembe. :lol:

Gabi nálunk egy kis fehér teszkós tál a kalap. :lol: Az jó apának és anyának is, persze szigorúan fésülködés után. :lol: Hogyhogy el kell menni onklógiára? Engem csak az uhun néztek meg. Amúgy bennem van egy rakás csomó itt- ott, ne ijedj meg nagyon a zsírcsomótól, belőlem kettőt ki is szedtek, utólag szerintem tök feleslegesen, de még így is maradt. :roll:

Juci, nagyon csinik a lányok! Olyan szép kis egyenfelszerelésük van. :D Szoktam olvasni néha a blogot és a főzőset is átfutom időnként. Úgy irigyellek, hogy ilyen kreatív vagy. :D Olyat már csináltál, hogy pillecukormarcipán. Ha csináltál mennyire bonyolult?

Bibar, a fejfájásra nem mersz gyógyit bevenni? Én megvallom elég sok Quarelit és Algopyrint nyomtam, mert hányásosan kómáztam különben. A kórházban ezeket ajánlották. :roll: Mondjuk semmi gond nem lett belőle, lekopogom.. :roll: Lukiról hírek?

Hát látom már mindenhol téma a kistesó.. Kicsit irigy- mirigy vagyok. :oops: :wink:

Bocsi, akinek nem írtam, nem volt szándékos, de csak ezt az oldalt olvastam át megint. :oops:
Off: Lányok, nem tudom, hogy hord-e valaki 98-as méretet, de ha nem talált véletlenül overált, nekem van egy eladó.
torolve_20130114141731
 
 


Vikkata
én is algopyrineztem annó és most is :wink: ha elöbb irtad volna az overált rá ugrottam volna,de most vateráztam :cry:

Luki néninek sajnos nem sikerült,de majd a következő fog!!!

Mamm
irjál majd mi volt,az oltással kapcsolatban is no meg magatokról is!!drukkolok!

Gabi
bilis fejet sajna még nem sikerült lekapni :oops: :wink:

bibar
 
 


Sziasztok!
Sajnálom, hogy Lukinak nem sikerült :( Kitartást! A következő tuti lesz!

Még mindig csodaszépek a gyerekek a képeken! Mot, szerintem is csodaszép nevet választottatok.

Mi még mindig küzdünk. Már nem tudom, írtam-e, de pénteken elvittem Zétit a dokihoz, mert nagyon szipogott, picit köhécselt és éjjel óránként felébredt és keservesen sírt. Nem voltam biztos benne, hogy a fogzás miatt vagy mert megfázott. Doki azt mondta, hogy picit piros a torka és enyhe vírusos fertőzés. Szerencsére láz nem volt. Adott Cebion cseppeket, meg mondta, hogy szívjam az orrát. Hát, semmit nem javult. Talán mintha még többet köhögne. Bár az éjszakákat már szépen végigaludta. Tudom, nem vagyok orvos, de ha nem is minden a foga miatt van, tuti, hogy az is közrejátszik. Már próbáltam 3 napig az Oscillo-t is, nem használt, viszont az orrfolyásra adott homeos (coryzália) csodát tett. Lehet, azt kellene tovább is adnom. A dokink teljesen elutasítja a homeopátiát én viszont ameddig használ, inkább azt adnám neki, mint gyógyszert vagy antibiotikumot. Tudom, vannak esetek, amikor muszáj, de inkább minél később.
Jól sejtem, hogy nagyon hasonlítanak a fogzás tünetei a nátháéra?

Bocsi, hogy rátok zúdítottam, de mégiscsak tapasztaltabbak vagytok :wink:
Tegnap megkóstoltattam Vele az almalevet. Ízlett! :D

Puszi, vigyázzatok magatokra és a gyerkőcökre!

KépKép
süni76
 
 


Sziasztok lányok!

Nemtom van-e még valaki aki emlékszik rám, mert már elég régen eltűntem, elkezdtem dolgozni és most már netem sincs otthon :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Olvasni szoktalak Titeket, de reagálni sajna nincs időm.

Azért még találok régi ismerős neveket, és had gratuláljak Bibarnak, Mammnak, Jucicukinak és Motéknak! Látom jönnek a kistesók!

Mi van Zsókucival, Chestivel?

Gyönyörűek a gyerkőcök!

Réka baba is már 2,5 éves imádnivaló dumagép. Igazi tűzrőlpattant leányka, borzasztóan eleven, kitesz rosszaságba két fiút is.

Szóval ha nem bánjátok én is el szeretném mesélni a mi kis csodatörténetünket, ugyanis nálunk is lesz kistesó :shock: :lol: .
Nem tudjuk hogy csináltuk -na jó, némi halvány sejtésem ugyan van róla :wink: - nem terveztük, rá se gondoltunk csak éltük a kis életünket, belenyugodva, hogy Réka lesz az egyetlen gyermekünk. Ezt el is fogadtuk , fülünkbe csengve Koncz doki szavaival, miszerint "Önöknek 1%-nyi esélyük van arra, hogy természetes úton valaha is gyerekük legyen, de azt az 1%ot meg kell adni, mert csodák igenis vannak". sosem gondoltam volna hogy ez az 1% pont nálunk üt be. Aztán szeptember elején- mivel már 3 hetet késett, de nem vettem tezstet mert ugye minek?- végre rászántam magam és 1 órát bámultam a kétcsíkos tesztre, mielőtt telefonáltam volna Apukának, hetek teltek el mire tényleg elhittem és felfogtam. De mostmár 14 hetes vagyok, május 14re vagyok kiírva.

Ugyhogy ezúton üzenem mindenkinek, hogy nem feladni, kitartani mindig van remény és majd akkor jön be amikor nem is várjuk.

Puszi mindenkinek!!!!!!

lanett
 
 


Lanett, tiszta szívből gratulálok! Tiszta libabőr lettem, ahogy olvastam :D

KépKép
süni76
 
 


Lanett,
hát hogy a fenébe ne emlékeznénk rád?? :D Én már hallottam a csodatörténeteteket, és bíztam benne nagyon, hogy jelentkezni fogsz itt is. :wink: Szívből gratulálok, olyan jó ilyeneket olvasni, és olyan jó lenne, ha ez a mi közös ismerősünkkel is megtörténne... :roll: :wink:

Süni,
valóban hasonlíthat a nátha és a fogzás, de amennyire én tudom a köhögés általában nem fogzásra utal. Sztem nagyon jól teszed, hogy először a homeopátiához nyúlsz. :wink: Jobbulást Zéti babának!

Kép

Kép
mamm
 
 


LUki
Nagyon sajnálom :cry: ,de a következő majd sikerülni fog!!Tessék időben szólni a szerencsehozó miatt!!!

Bibar
Miért nem ajánlják a szakmabeliek az oltást??

Mot papa
Nagyon szép lett a Hercegnőtök!rengeteget változott!Mot mamának nyugodt pihenést és probléma mentes szülést kívánok!

Mamm
Kiváncsi vagyok én is, majd számolj be mit mondtak!Ki a háziorvosotok?(mi is oda járunk hozzátok)Ringatón azóta sem voltunk,ha szép idő lesz csütörtökön akkor megyünk.

Kata
A nőgyógyászom mondta még a vizsgálat elött,hogy majd az eredménnyel konzultálunk vele.Most várom a mensimet,mert a cisztám miatt akkor kell vissza mennem aztán meglátjuk kell-e mennem.Én szeretném ha egy szakember is megnyugtatna!

Süni
A köhögés biztos nem a fogától van!Létezik erre is homeopátia!nem póbáltad még?Jobbulást a kis drágának!

Lanett
Igaz,hogy rég voltál nálunk,de miért ne emlékeznénk :D Hihetetlen a történetetek és tényleg egy csoda!!Gratulálok és szép pocakosodást kívánok :D Gyere gyakraban ha időd engedi!
gabicsibe
 
 


Sziasztok Csajok!
Anya fél órája megkaptam mindkét oltást!!!

Némi olvasni valót másolok ide!
Tessék elolvasni!!!

Puszi Csajok!!!

http://www.origo.hu/tudomany/20091109-h ... ltasa.html
mot
 
 


Sziasztok,

Witch, nagyon sajnálom ezt a műtét dolgot :( Főleg azt, hogy ezek szerint ezt időnként ismételni kell. Ezen majd csak a menopauza fog segíteni? Mert akkor ez nagyon durva :(

Vikkata, én úgy oltattam be magam a röfinátha ellen, hogy betelefonáltam a dokim asszisztensének, ő felírta a receptet, átvitte a szomszédos gyógyszertárba, és nekem csak oda kellett menni érte. Meg persze utána beugrani a rendelőbe beszúratni, de szerencsére nagyon közel van hozzánk, és Gábort rá tudtam bízni anyósomra addig. Nálatok nincs ilyen felírás-gyógyszertárba leadós lehetőség?

Jucicuki, majd írd meg, hogyan döntöttetek!

Gabicsibe, szerintem kizárt, hogy csak 1 hónapon át védjen, ennek semmilyen alapja nincs... de tényleg nagyon elbizonytalanítják az embert a keringő hírek. Beszéltél végül a dokitokkal Botiról?

Bibar, vannak már tüneteid? :)

Mot, nagyon édes huncut Kriszti! Köszönöm a linket az oltásokkal kapcsolatban! Megerősített...

Mamm, Zsófi mit szól a kistesóhoz? Próbáljátok valahogyan felkészíteni? Tényleg, most akkor végülis jár bölcsibe?

Süni, Gábornak gyakran folyik az orra, ha jön a foga. De a torka sosem volt piros, az szerintem nem ettől van. Nem akarsz dokit váltani? Csak mert a gyerekorvos (ha jól tudom) 16 éves koráig látja el a gyerekeket, nem mindegy, hogy olyanhoz jártok, akiben megbízol és egyetértesz vele, vagy sem... a mi dokinénink mondjuk homeopata is, biztosan van a közeletekben is ilyen.

Lanett, gratulálok a kistesóhoz, fantasztikus történet! :)

Lányok, nagyon köszönöm mindenkinek, aki írt az oltással kapcsolatban!

Közben sikerült beszélnünk a mi gyerekorvosunkkal is. Ő nagyon határozottan amellett volt, hogy Gábort beoltassuk. Azt mondta, hogy Magyarországon még csak most fog igazán belelendülni a járvány, és sokkal nagyobb kockázatot vállalunk azzal, ha nem oltatjuk be, mint azzal, ha igen. Az ő tapasztalata szerint jól reagálnak az ilyen korú gyerekek az oltásra, nincs semmilyen extra panasz utána. A higany, ami az oltásban van, egy szerves vegyületben található, és körülbelül 1 hónap alatt maradéktalanul kiürül a szervezetből.
Ami nálunk még az "igen" felé billentette a mérleg nyelvét az az, hogy december elején megyünk 2 hétre a szüleimhez az ukrán határ közelébe. Ott már most elég sok gyerek van kórházban a vírus miatt. Amikor említettem a dokinéninknek, hogy utazunk, azt mondta, hogy oltatlan gyerekkel óriási felelőtlenség lenne...
A fentiekhez hozzátenném, hogy ha egy mezei körzeti dokiról lenne szó, akkor lehet, hogy megkérdőjelezném a véleményét. De ez a doki a családunk barátja, a férjem gyerekdokija is ő volt a születésétől kezdve, és számtalanszor hozott olyan döntéseket vele kapcsolatban, amik komolyan kihatottak az életére, és mindig igaza volt. Egyszóval mi nagyon megbízunk benne, és jövő héten beoltatjuk Gábort.

Na és akkor a komoly dolgok után itt egy alvós kép, ilyen is ritkán adódik, hogy a babakocsiban aludjon el :)
Kép

Kép
elan
 
 


Sziasztok!

Lanett!

Gratulálok a spontán csodához. Ha majd a mi Rékánknak szeretnénk tesót, remélem velünk is megtörténik, de ez még odébb van, most bőven leköt a lassan 4 hetes tündérem.

Elan,

Én eddig nagyon oltás-ellenes voltam. Eddig a házidokink és kedvenc rockerdokink is ellene volt, viszont tényleg egyre durvább a dolog, azt se tudja mit gondoljon az ember a sok hír hallatán, amik ugye egyre rémisztőbbek. Én is most jutottam el oda, hogy csak be kéne adatni azért. Azóta a házidokim elkezdte oltani a kismamákat, úgyhogy úgy döntöttem ma beoltatom magam, anyu vigyáz manóra meg anyósom. Szerintem jól döntöttél. Mindenhol azt írják nincsenek mellékhatások meg szövődmények. Én szerintem még sose voltam influenzás, csak a szokásos téli megfázásom szokott lenni februárban, de anyukám cukros, apuval együtt beoltatták magukat még szeptember elején, semmi bajuk, semmi mellékhatás azóta se.
A férjemet holnap oltja a cége ingyen. Azt javasolják, ahol pici baba, kisgyermek van, mindenki oltassa be magát a környezetében.
Ha lesz egy kis időd, küldök át képed a babáról megtennéd, hogy felteszed, persze ha tudod, meg nem teher.Nekem még arra se volt időm, hogy megnézzem , hogy kell. Illetve gondoltam nyitok a picasa-n egy oldalt, de még sajna erre se futotta az időmből. De tényleg csak, ha nem teher.

Kismanóba 2 napja belebújt a kisördög, nem tudom mi van vele, kaja után olyan nehezen alszik el, tök nyűgös , már mindent megpróbáltam. Hasfájós, de adom neki az Infacolt, nem lázas, nem beteg.
Tegnap már bevetettem a játszócumit, amit eddig kiköpött, bevallom ennek örültem, tegnap óta meg úgy látom megnyugtatja. A szopizással még mindig nyűglődünk, van mikor szépen megeszik 100-120 ml ciciből , van mikor csak nyammog rajta (legtöbbször fejem neki és üvegből eszi meg) és alig eszik meg 40-et, amitől persze éhes marad, és üvölt. Ekkor jön a tápszer, aztán büfi, aztán csuklás, nyűglődés, van olyan reggel, mire leteszem aludni 10- fél 11 van, és ez megy reggel 7 óta. Na ilyenkor a hajamat tépem. De amikor édesdeden alszik, csak nézem hosszú perceken át és még mindig alig hiszem el, hogy itt van ez a szuszogó kis csoda, és tényleg sikerült. Nekem még mindig nem sikerült regenerálódnom, asszem kb. már 1 évnyi alváshiánnyal küszködök, úgy nézek ki, mint egy szellem. Már nagyon várom, hogy átaludja az éjszakát, mert percre pontosan 3 óránként kel és követeli a kaját.


Csajok!
Nálatok hány hetes kortól volt az, hogy napközben többet fent volt, és nem nyűgösködött, hanem elnézelődött?
vic12
 
 


Mot Papa
Köszi a cikket

Elan
A Te helyedben én is valószínű így tettem volna!

Nem akarok kötöszködni,de mi van azokkal a mellékhatásokkal amik később jönnek ki?Hiszen rövid ideig tesztelték!
Volt már egy oltóanyag Mo-on ami higanyt tartalmazott és hatalmas botrány volt belőle,be is tiltották!Akkor most miért szabad?


Ezen az oldalon érdekes cikkek vannak az influenzáról és a oltásról

http://www.tenyek-tevhitek.hu/terhesseg ... aoltas.htm
gabicsibe
 
 


Sziasztok!

Minden baba, gyerkőc gyönyörű!!!

Bibar Gratulálok a babucihoz. Remélem enyhül a fejfájásod.
Olivér tudja már, hogy kistesó lesz.

Luki Sajnálom.

Lanett Gratulálok a babucihoz. Hát megkönnyeztem a történetedet.
Tényleg vannak még csodák.

Witch Remélem a mütét után csak jobb lesz. GYors gyogyulást kivánok.

Rólunk: Holnap kapjuk a 15 hós oltást. Akkor rákérdezek a dokitól mi a véleménye az uj influenza ellani oltásról. Jelenlegi álláspontom, hogy nem adatom be. Tul nagy a felhajtás körülötte.
Terhesen még az állandó gyogyszeremet is leállitották, hogy nem szedhetem, nehogy kárt okozon. Most hogy szoptatok, szintén nem kaptam antibogyót.( Már nem előszőr,) Most meg egy gyengitett virust akarnak belénk nyomni. Nem beszélve róla, hogy nincs igazán tesztelve az oltoanyag. Hallottam, hogy valakinek sulyos volt a lefolyás, de valaki enyhe tünetekkel meguszta. Ez csak az én véleményem. Holnap a dokit kifagatom.

Elnézést, hogy a többieknek irok. Próbálom pótolni.

Na megyek, kell a gyerköc. Eddig jó volt.7-8 között kellt, tudtam internetezni. Na most 5-6 között és délig kukorékol. Ja és max 2 órát alszik egyhuzamba. Éjjel még 2-szer kell.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Sziasztok csajok!

Itt egy elveszett bari!

Sajna csak futólag olvastalak át titeket,ezért nem is reagálok,mert nem akarok senkit kihagyni!

Chesti,Luki!
Utólag boldog szülinapot a csajoknak!

Sajna nem sok időm van,mert építkezésben vagyunk és szinte mindennap az anyunál tanyázunk a zaj miatt már másfél hónapja!
Most már csak a színezés van hátra,de ez a rossz idő miatt tolódik!

Lanett,Mamm,Bibarka!
Gratu a tesókhoz!

Luki!
Sajnálom!

Gyönyörűek a gyerekek,mindenkié!

Mi jól vagyunk,kicsit kavagyok tőlük,mert rohadtul akaratosak és dacosak!Verekednek,ha egyik elvesz valamit a másiktól!De közben meg sokat szeretgetik egymást és nem mozdulnak egymás mellől 3méterre!Kűzdünk a z uccsó fogakkal!Éjszakáink nagyjából rendeződtek,max cumikiesés vagy kitakarózás miatt kell felkelni hozzájuk!Balu nagyon jól eszik,Dóri extra válogatós!Még nem dumálnak!Egy-két szót csak!Viszont mindent megértenek és megcsinálnak,meg megértetik magukat!
Dobok majd képeket!
Vendég
 


Ja és ami dokink is oltásellenes!Azt mondta,aki nek férj,nagyik közösségben emberek között dolgozik,annak érdemes beadatni,de megfontolandó,hogy elég a sima influenza elleni oltás is!
Nálunk a nagyik mindkettőt beadatták maguknak!
Apa még vacilál!Én nem adatom be se magamnak,se a kölköknek!
Vendég
 


Vic, persze, hogy felteszem, csak küldd :) Ma sajnos egész nap egyedül vagyok a gyerekkel, de este remélem lesz majd annyi időm, hogy netezzek... ha nem, akkor marad a holnap!

Gabicsibe, nem tudom, mi van a hosszú távú mellékhatásokkal... elvileg a vakcina nem egy új dolog, csak a vírust cserélték ki benne, az meg elölt. Persze lehet, hogy ettől még egy csomó dolgot tud csinálni, nem értek hozzá...
Ami azt a másik higanytartalmú oltóanyagot illeti, melyikről van szó? Ha gondolod, rákérdezek a dokinéninknél, ha megyünk.

Én is hoztam egy linket. Mivel rendkívül tényszerű, nem biztos, hogy bárkinek bármiben segíteni fog, de a teljesség kedvéért azért ideírom:

http://criticalbiomass.freeblog.hu/arch ... -para_-_8/

Kép
elan
 
 


Sziasztok, Én is csak gyors berohanósban jövök. Gyors átfutottam és látom itt is körbement a H1N1 kérdés. Én is vacilálok, és nem tudom eldönteni. Most már majdnem mellette voltam amikor ezt olvastam:

http://www.tenyek-tevhitek.hu/vedooltas ... ecsemo.htm

Nagyon durva...

Köszönjük a köszöntéseket, és a többieknek is boldog szülinapokat. :)

Csajom ovis lett, imádja. Az élet maga egy csoda vele. :)

A tortája. :)
Kép

Kép

chesti
 
 


Lanett, hatalmas gratula nektek is!

Vikkata!

Van fent a blogban pillecukros cucc a lányok szülinapja környékén. Az elején nehéz gyúrni, míg összeáll, de aztán nagyon szépen lehet vele dolgozni, nem olyan finom, mint a marcipán, viszont nem is olyan horror az ára.

Chesti, szép a Lencsid!

jucicuki
 
 


Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?