Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

Éva...nagyon örülök hogy lora teljesen meggyógyult! :D
Cuki a kis Menő-Manód! :lol:

H1N1...háát, lehet egyesek megköveznek de én is úgy döntöttem beoltatom magam! :roll:
Férjem be lett oltva egy hete, apukám 1 hónapja...semmi bajuk nem volt tőle.Sőőőt, megnyugodtak :D
Norbikát meg akarom védeni!
Anyukám is azon van hogy beadatja.Ma akarok beszélni a háziorvossal hogy mikor mehetek le.

Sensi...örülök hogy jelentkeztél. Sajnálom hogy ennyire sok dolgod van és komoly szervezést igényel minden tennivalód.
Hozz ám majd képeket! :D

Az én kis manóm mosolyogva alszik épp! :D
Kép

Többiek???Nagyon kevesen írtok :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan az oltásra reagálok aztán jövök később.

Tényleg nagyon nehéz a döntés és szerintem senki nem lesz megkövezve ha beoltatja magát.Az én személyes véleményem,hogy érdekes kijött az oltóanyag alig addaták csak akinek ingyenes az emberek hírtelen járvány lett a körölüttünk lévő országokba addig rengeteg oltoanyag volt aztán meg hiánycikk??? :roll: És akkor mikor így sem lendült a forgalom hírtelen egy kis srác és egy kismama is intenzívre került :?: :roll: :roll: Fúri és érdekes az is,hogy az orvosok sem oltatják be magukat pedig Ők aztán ki vannak téve a veszélynek :roll: mellékhatások lehet csak évek múlva jönnek ki és még azt sem tudják mik mikor alig tesztelték.Én is filoztam de sem a háziorvos sem a gyerekorvos nem mondta,hogy feltétlen adasam be.Én még nem adatom be ha tényleg úgy vélem ez nem a pénzről és az ilyezgetésről szól akkor lehet ha már ki van rendesen tesztelve :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata....Most tartjátok a Zsombort? Mert ha tegnap volt Zsombi névnapja :oops: ...akkor utólag Isten Éltesse! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

 
 

Sziasztok,

nekem sincs semmi időm mostanság :?

Lotti náthás lett, tegnap kezdődött, tulajdonképpen "csak" az orra folyik és ennyi, de így szívnom kell és az alvás is nehézkes mindannyiunknak :?

Éva
, nagyon örülök, hogy Lora jól van, sokat gondoltam rátok!
A videó nagyon jó, tündérien szalad már Áronka :lol:

LKata, Norbika mosolygós alvása is nagyon cuki!!!

H1N1
, én senkit se kövezek meg, ha beadja, ha nem, szerintem mindenkinek saját dolga, döntése, felelőssége!
Mi nem adatjuk be, egyelőre! Ahogy Borkaby is írta - ja, Tomi képei is nagyon-nagyon édik - EGYELŐRE, ezen van a hangsúly. Nem zárkóztam el teljesen, de tényleg nem minden kóser, ami e körül az egész oltás-mizéria körül forog!! :roll:

Sensi, jó hogy jelentkeztél, sajnálom, hogy nincs sok időd, de az viszont jó, hogy beindulhat lassan a biznisz :lol:

Marek, adj hírt magadról, engem is nagyon megfogott ahogy és amit írtál, remélem minden rendben veletek!!!?

Bocsi, ennyi, nem emlékszem, mi volt már a másik oldalon :oops:

Nagyon pangunk, látszik, hogy ezer és egy dolga van mindenkinek, mióta így beindultak a babák.
Sajna én se tudok már annyit jönni, a héten se fogok, ha Lotti nem gyógyul. Így valszeg zenebölcsibe se megyek vele csütörtökön, még az is lehet, hogy múlt héten ott kapott be valamit,mert az egyik kisfiú nagyon csúnyán köhögött (minek viszik oda az ilyen beteg gyereket?? :evil: ), de aztán ki tudja, ez az időjárás pont ilyen orrfolyós, megfázós, bennem is bújkál a nátha, teázok is ezerrel és C-vitamin.

Na legyetek jók, mindenki vigyázzon magára és természetesen a babójára!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi...sajnálom Lottikát, remélem csak egy kis bacit kapott be. :( Amúgy, igen, ilyen az idő is, nagyon könnyű meghülni.

H1N1...igen bennem is maradtak kételyek, de már több orvostól hallom az utóbbi időben hogy ez a félelem az oltóanyagtól
érthetetlen, hisz majdnem úgyanaz mint a többi oltóanyag, csak ebben tojásfehérjében kitenyésztett H1N1 vírustörzs van.
Ami káros az a higany tartalom, de sajnos az amalgántömés is tartalmaz ennyit :wink:
Norbinak nem adatom be. Inkább mi a család leszünk beoltva.
Holnap megyek délután, már megvettem az oltóanyagot.

Ja, meg még annyi hogy a szembe szomszédunk kismama, 16 hetes, nagyon beteg lett, magas láz minden....
tiszta frászban vannak hogy mi ez??? :roll: :(Félnek a H1N1-től, aggódnak a magzatért is.
...Hát én nem szeretném végigizgulni a jövendőbeli terhességemet. :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


A táblát még felteszem a kipótolt adatokkal, aki szeretné, hogy az övé is fent legyen, írjon privit, köszi!

Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi...tök ügyi vagy! Jó lett! :D

Lehet hülye kérdés, de mindíg szemetszúr :roll:
Timike Sanyikája miért Alexander néven van fennt?????
:shock:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


A régi fórumunkból másoltam át a neveket, adatokat és ott így volt, aztán így raktam be én is, de szerintem azért Alexander, mert ott náluk az a Sándor megfelelője, de javíts ki Timi, ha nem így van :lol:

Undorító ez az eső, na megyek is, mert Lotti visong, mondom, már nem lehet mellette mást csinálni, csak vele foglalkozni :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Borkaby!
Hát én elvileg visszaértem a nullára súly ügyileg. 51kg-al kezdtem a terhességet (ez nálam kb 3kg plusszt jelentett), 72kg-al mentem szülni :shock:, Lilla nélkül 65kg voltam, és sikerült leadnom 14kg-t. Súlyra megvagyok, viszont mivel lassan 2 éve nem mozogtam semmit, az izmaimból is vesztettem, ami ugye nagyobb súlyú, mint a zsír, így alakra még nem vagyok az igazi. :( Na de eddg semmit nem tettem érte, úh lassan elkezdek majd tornázni, és remélem erősödöm kicsit, és lemegy még az a 3-4kg zsír. :D

Babe!
Nem akarok én sem siettetni semmit, nem is aggódom, meg semmi. Majd csinál szépen mindent a maga ritmusában. Sokat olvastam arról, h káros is lehet, ha erőltetjük a dolgot, és sok esetben már az "elősegítés" is annak számít.

Marek!
Mi történt veletek, légyszi mesélj, hátha jobb kiadni. Remélem azért jól vagytok! Gyere azért néha! (mondom én :P)

Éva!
Jaj, nagyon sajnálom Lorát, h beteg volt! Áronnak pedig gratula a járáshoz, és a beszéddel is tök ügyes! Nagyon ééééédes a video! :D

oltás: Én tutira nem adatom be. Itt nem ajánlják, csak azoknak, aki beteg, és azt mondják, h a kisgyerekek egyébként is könnyen átesnek rajta, ha tényleg a H1N1-ről van szó. Nem beszélve arról, h állítólag a mostani oltóanyagnak ugyanúgy a madárinfluenza elleni oltóanyagokat akarják elsózni, olyat is hallottam róla, h bizonyos cégek direkt úgy alakítják az oltóanyagot, h könnyebben megfertőződjenek az emerek, mégtöbben legyenek betegek, így mégtöbb oltóanyagot vegyenek az emberek. Gazdasági válság van, a gyógyszeripar az egyik a kevés közül, aki ebben a helyzetben kaszálni tud, és valahogy fel kel rázni a gazdaságot. Európában Angliában terjed a legjobban, konkrét ismerőseim (és azok, és azok ismerősei) is sokan megkapták, ennek ellenére nem ajánlják beadatni. Sztem ez jelent vmt.

LKata!
De édesen alszik Norbika! ;)
Én úgy tudom, h Alexanderként van anyakönyvezve, de mivel magyarul Sándort jelent, Sanyikának hívják. De lehet hogy nem, csak mintha így rémlene.
A higany nagyon veszélyes! Nálam ez már alapból eldönti, hogy nem adatom be az oltást, mivel a H1N1 elleniben van, hát még amit az előbb írtam. Amerikában nagyon sokáig higanyos oltás volt pl. az MMR, és olvastam róla egy cikket angolul, amint levezették, h a higany mit művel a szervezetben, és egyértelműen az autizmus kiváltó okának titulálták, be is bizonyították. Addig míg nem vonták be azt az oltóanyagot, nagyon magas volt az autista gyerekek száma Amerikában (és máshol is, de ott vonták ki a legkésőbb), és utána drasztikusan lecsökkent. És azok a gyerekek nem autistának születtek.

Kata!
Hát igen, elgondolkodtató... :?

Ildi!
Jobbulást Lottinak, remélem nem zúg bele nagyon!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Na még annyit, hogy Sensi, BOLDOG NÉVNAPOT!!! :lol:

Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Éva 75, örülök, hogy Lora meggyógyult. Milyen ügyesen megy Áron!

H1N1, a nővérem is beadatta magának, mert sokat BKV-zik. Remélem, nem lesz baja az oltástól.
Mi továbbra sem oltatjuk be magunkat, sem Gergőt.

Ildi, jobbulást Lottikának!

Borkaby, szakmai kérdésem lenne hozzád: elképzelhetőnek tartod, hogy álmában újraél a baba pl. egy napközbeni elesést? És ezért sírva ébred? Párszor előfodul, hogy ide-oda bevágja magát, és éjjel sírva ébred...keresgéljük az okokat. Félelem, rossz álom, stb...?

Rólunk: A múlt héten ki voltam készülve, mert volt egy konferencia, ahol elő kellett adnom...és megviselt. Nem baj, bele kell jönnöm, novemberben lesz még egy, és decemberben is egy... :? Gyerek mellett nem egyszerű tudományosnak lenni...
Jövő hét végén utazunk hármasban Münchenbe. Valószínűleg autóval, mert repülni nem merünk, vonatozni meg nem akarunk. :D

Kép
szöszke
 
 


Lányok, nekem Marek október végén írta, hogy az anyukája nagyon rosszul van... :cry: :cry: :cry:

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!!!!

Éva:
örülök hogy jobban van a kislányod.És ezek szerint ti nem kaptátok el

LKata:
aranyos a mosolygos alvós kép.BIztosan valami szépet álmodhatott. :D
Valószinü hogy mi is beadatjuk az oltásokat.Párom és én is.A H1N1et meg a sima infulenza ellenit is.Én sem akartam és hülyeségnek gondoltam de ha nem igy van akkor baj is lehet.Ezért mi is valamelyik nap beadatjuk.

Kata84:Zsombornak boldog névnapot kivánok!!

Ildi:
nagyon jó ez az összesitö tábli nekem nagyon tetszik.

Sensimilla:de jó hogy te már súlyban elnyerted a régi alakodat.Bár mondjuk én sem panaszkodhatok mert 8 kilóval kevesebb vagyok mint mikor terhes lettem de rajtam még igy is van sok plussz.
Nagy dilemma ez az oltás téma.Én sem tudom mit kéne tenni mi a jobb.De mi most a beadatásnál tartunk amit még hatszor átrágunk úgy is hogy mi a jó döntés.

Szöszke:
milyen konferencia volt?Azt sajnos nem tudom minek tanulsz vagy mivel foglalkozol.
De jó nektek hogy utaztok. :D

Sajnálom Marek anyukáját. :( :( nem lehet könnyü.

Rólunk:Fannika mára teljesen meggyógyult nem tudom meddig remélem jó ideig elkerülik a virusok náthák.



vikcy6
Pákozd
 
 


nusildi: Jobbulást Lottinak! Ma elkapott minket az eső, már készülok, hogy esetleg Laura is náthás lesz...:( Egy kész tortúra az orrszívás, jobban utálom mint Laura:D

lovaszkata: Nagyon ari Norbika, ahogy mosolyog álmában:))

sensi: Érdekes dolgokat írtál az oltással kapcsolatban. Lehetséges, hogy inkább árt a szervezetnek mint használ?!

oltás: Én sem adatom be. Szerintem egy egészséges szervezetnek meg kell bírkóznia ezzel az influenzával.

Kép
Kép
Kép
eszterbabe
Szombathely
 
 
 
 


Helló!
Köszi a dicsit :oops: :D

Babe...remélem nem lesztek betegek. :roll: Multkor mi is megáztunk, azóta mindíg nálunk van a babakocsi esővédője.

Ildi...Hogy van Lottika???

Vicky...szerintem , nekünk felnőtteknek nem árthat az oltóanyag. :wink:
Bízzunk benne, ha többé már nem jelentkezem akkor azért te ne adasd be :roll: :lol: :lol: Mert ma délután megyek fél 3-ra,
én a simát nem kértem csak a H1N1 ellenit.

Kinek mit ért meg, és mit tud a babája????
csak kíváncsi lennék, nem vagyunk e lemaradva. :oops: :roll:
Mert Norbi még csak 2-3 állatot ismer meg és mutat meg a könyvben (cica, kutya, boci).
Megmutatja :hol az okos feje, hol a pocakja, és a lába...többi testrészét nem mutatja de szerintem érti mert mindíg mondom mikor öltözünk.
Beszélni nem beszél. Ileetve azt mondhja hogy:-papa, mama, és pár napja ha valami leesik a földre én mondom
hogy -hoppá, ő meg mondja hogy:Popp! :wink:
Egyszerű kéréseket megért, szót fogad:pl:-gyere ide, menjünk kifelé(pl.mikor ki kell terelgetnem a fürdőből :? )
-rakd vissza, -tedd ide, -kérem :D
-Hol a Nyunyid?(ekkor megkeresi az alvóállatát)
-Kérsz iszit??? (erre bólogat vagy nyitja a száját)
....ennyi. :wink:
Tapsolni, táncolni régóta tud már, a csip-csip csókát is mutatja.....

Kép
Kép
lovaszkata
 
 



Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Na gyors reagálás, mert Lotti épp alszik...

LKata, szerintem nem érdemes aggódni és legfőképpen sorolni, hogy mit tud a baba, én le se írom inkább, mert nem akarom, hogy aztán az legyen, hogy valaki megijed, hogy az ő babája ezt még nem tudja. Mert Lotti az elmúlt 1-2 hétben nagyon beindult agyilag...
Minden baba fejlődik a maga módján, ki mozgásban, ki agyban, aztán fordítva, nem szabad aggódni, biztos nagyon okos Norbika! :lol:

Lotti megvan, köszönjük, most már nem folyik az orra, hanem ki kell szívni, már a keményebb trutyi jön, úgyhogy talán a végét tapossuk. Tegnap kint se voltunk, egész nap esett :? Utálom!!!

Súly, én 55 kiló voltam, amikor Lotti összejött, 72 kg-mal mentem szülni :oops: Most vagyok 54 kg :lol: 8) Viszont én se mozgok, tunyulok, plötyi vagyok, de ilyen időben kinek van kedve a testedzéshez? :oops: :roll:

Szöszke, mit adtál elő? És miért viselt meg, lámpaláz? Én nyilvánosan képtelen lennék beszélni! Az a durva, hogy nagydumás vagyok, nagyon jól tudok ismerkedni, szeretek is beszélni, de amikor pl. a mh-en voltak ilyen tanfolyamok és ott úgymond szerepelni kellett, mindig szarrá izgultam magam :roll: Volt, hogy ellógtam a végéről, mert tudtam, hogy még van egy szereplős kör :oops: :lol: És mindig próbáltam ezt leküzdeni, mélyeket lélegezni, odafigyelni, lazán venni stb., sose ment :roll:
De biztos meg lehet szokni, ha valaki gyakran csinálja.

Sensi
, gratula a súlyodhoz! Mi eléggé együtt mozogtunk így test-has alapján :lol:

Egy decemberi baba-mama taliban benne lennék, de csak akkor ha Bp-en lenne (bocsi mindenkitől, aki nem itt lakik!!!!!!!!!), mert nagy távolságokra ilyen esős-latyakos időben nem vállalkoznék.

Na megyek, ma répafőzelék lesz az ebéd Lottinak, ideje valamit csinálnom is :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi, Vicky, a Táncművészeti Főiskola szervezett konferenciát, és voltunk 3-an az ELTE képviseletében az életreformról adtunk elő, én a zenei eseményeket elemeztem (1920-as 30-as évek).
A szereplés az életem része volt egészen a terhességig, ezért írtam, hogy nehéz, mert azért csak kijöttem a gyakorlatból. És ott viszont full szakértők előtt kellett beszélni, ami a legkegyetlenebb dolog.

Én terhesség előtt 67 kiló voltam, szüléskor 79, szülés után 2 héttel 74, és ez szépen visszatornázódott 77-re...nagyon bosszant a dolog...170 cm vagyok ehhez a tömeghez. Az ideális akkor volt, amikor 63 voltam 10 éve.

Ildi, elgondolkodtató a csatolmány...

Kép
szöszke
 
 


Ildi...ismerem ezt a linket, de én nem bánom és nem aggódom amiatt hogy beadták nekem a védőoltást, sőőőőt.

Képzeljétek ideért Lábatlanra a H1N1!
Holnaptól mint két iskolánkat bezárja az ÁNTSZ, mert sok a lázas gyermek , és 15 diákból 5-ben a H1N1 vírust találták meg. :shock: :( :( :(

Ma tudtam meg hogy unokatesóm két nagyobb gyermeke is beteg, lázasak. :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!!!!!!!

Lkata:sajnos már Móron és Baranya megyében is bezártak iskolákat. :( :(
Megkaptad az oltást????
Én holnap adatom be ha minden igaz. :?



vikcy6
Pákozd
 
 


Vicky...igen anyu és én ma kaptuk meg, meg se érzem.
De 2 hét még mire hatni fog, addig még beteg lehetek,
vigyázni kell el ne kapjuk. :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Voltam fogászati röntgenen, mert holnap megyek a fogorvosomhoz Nyíregyházára. Gergőke is jön velem. :D 2-3 hete roppant egyet a zsömle alatt a fogam, és lyukas alatta. :shock: Félek a fúrástól. :?

Lkata, ügyi vagy! Tyű, akkor beindult a pánik...

Kép
szöszke
 
 


lovaszkata: Hidd el, nincs Norbi lemaradva! Laura se csinál sok mindent, őt talán Norbi tobbet. Úgy látom megérti amit mondok neki, mikor kérdezem, h van ez meg az, akkor odanéz, vagy csak mosolyog. Tudja mire valók a dolgok, pl. mikor fésülom magam akkor odaadom neki a fésűt, megfésüli magát:) Egy szót se mondott még:D Csak halandzsázik. Tapsol, táncol , integet, simogat, és olelni is szokott, ja és ha elkérem ami nála van akkor odaadja, ha kaja van nála akkor berakja a számba:). Nagyjából ennyi.

Szoszke: Akkor nem vagyok sokkal magasabb nálad:) n január-febrzárban voltam 77 kg. Most mértem magam az előbb 70-et mutatott a mérleg...most faltam be 2 kókuszrudat meg egy krémtúrót..rohadt bűntudatom van most:D Asszem holnap muszáj lesz tornázni kicsit:S Ahogy Nusildi is irta, nincs az embernek semmi kedve ebben az időben edzeni, egész nap aludnék, ha Laura hagyna:)

Úgy felhuztam magam :evil: Megláttam, hogy anyósom az órákig áztatott, agyoncukrozott, citrompótlos teát itatja a Laurával...hát úgy elkapott az ideg. Én itatom a bio mézes bio teával, erre ilyen sz*rt itat vele. Én sem innék belőle... másik: Folyamatsoan mondja, hogy miért adok tápszert este, miért nem tejet, mert már azt kéne. Erre múltkor meg kiakadt, h krémtúróval etetem, mert h olyat még nem szabad. Ez hülye... :evil:

Kép
Kép
Kép
eszterbabe
Szombathely
 
 
 
 


Sziasztok!

Húúú, én is jól eltűntem, de egyszerűen alig jutok már gép elé. Amikor Balázs ébren van képtelenség ideülni a géphez, mert akkor egyből jön és itt nyöszörög mellettem, hogy vegyem az ölembe, de akkor meg ő akarja a billentyűzetet püffölni. Ha alszik, akkor meg főzök-mosok-takarítok, meg délelőttönként van, hogy alszok én is egyet, amikor ő.

H1N1: eddig úgy voltam vele, hogy nem oltatom be magam, de ezek a hírek hallatán, hogy egyre több iskolát zárnak be, stb, meginog a véleményem. De utána meg olvasok olyan dokumentumokat, mint amit Ildi becsatolt és megint azt mondom, hogy nem oltatom be magam. Valamennyire inkább attól tartok, hogy az oltástól leszek beteg. Eddig sosem oltattam be magam a sima influenza ellen sem, eddig el is került a betegség, kopp-kopp-kopp.

El kezdtem járni kondizni,mert szörnyű a testem :( 52 kg voltam terhesség kezdetekor. 62-vel mentem szülni. Amikor kijöttem a kórházból 54 voltam, a szoptatás alatt viszont felhíztam 60-ra :? és itt megragadtam. Itt a közelben van egy fitneszterem csak nőknek.Kondizok is és aerobikra is járok.Első alkalommal lemértek (kg, körfogat) és havonta mérnek, hogy mennyit változtam. Eddig jó,remélem fogyok is majd.
Ja és ami a durva, kiderült, hogy köldöksérvem van :? , volt már valamelyikőtöknek köldöksérve?

Ildi: Balázs 1 éves adatai (bár azóta már eltelt pont egy hónap), 8300g és 71cm és 2 fog. Azóta kibújt már neki a felső kettő is, de a szülinapján még csak az alsó kettő volt.
Remélhetőleg Lotti már tényleg a megfázás végén van. Ja, amit akartam tőled kérdezni, írtad, hogy adsz babatejet Lottinak. Miben adod neki,csőrőspohárból?Vagy pohárból itatod vele?

LKata: ma este mondták is már a hírekben, hogy bezárták a lábatlani iskolát. nagyon durva :shock:
Annyira jó ez a fotó az alvó mosolygós Norbiról :lol:
Balázs is már sok mindent megért, mutatja a hasát, ha az orrára kérdezek rá, akkor az enyémet mutatja :D , mutat pár állatra a könyvében, huh, meg még sok mindent. Ja pl tud fütyülni már régóta, akkor is ha kérem, hogy fütyüljön. Ezt valahogy magától tanulta, mert mi nem szoktunk itthon fütyülni.

Balázs szülinapján Debrecenben voltunk anyósoméknál, rá egy hétre pedig anyukámnál voltunk Mohácson, ott ez a tortája volt Balázsnak:
Kép

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok,
Hát,semmi bajom még az oltástol. :D
szerintem alaptalan ez a félelem,inkább oltás mint rettegni,vagy mint kétoldali tüdőgyuszi miatt szenvedni. :roll:
Régebben én is elleneztem, ti tudjátok.De most itt az iskolások harmada beteg. :( Unokatesóm kisfia olyan rosszul van
mint Éva Laurája :(

Clau...de jó hogy jöttél :D Nagyon szép,cuki tortát kapott Balázs.
Kis pici még, mint látom az adataiból.Nem kell még a 86 os ruha mint nekünk :lol:

Húúú,mennem kell mert főzök.

Pussz

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok,

Clau - de jó hallani Rólad - boldog szülinapot BAlázsnak. Hajrá kondi! én is járok, de most tartok ott kilóban, amivel Te szülni mentél :shock: . Durva egy köldöksérv? Tudsz így kondizni - hasozomgyakorlat gondolom kizárva. Szaunázás utána? én azt imádom!

LKata - kijavítom magamat a H1N1 oltással kapcsolatban: nem Alumínium szulfát, hanem alumínium foszfát és némi higany is, egy kis formaldehid - de az utóbbit kaptam már más oltóanyaggal is. Most már én is elhiszem, hogy minimális mennyiségben van az Al és Hg.
És megváltozott a véleményem: beoltatom magamat, férjemet, testvéremet. Lindát nem. Orvos kollegám beadatta magának és tizenéves lányainak, ez volt az utolsó lökés e döntés irányába.
Norbikáról nagyon édes az a fotó. én is szeretnék Lindáról ilyen alvós képet, csak félek hogy felébred és oda a nap egyetlen (néha van 2 is) pihenője.

Vicky6 - köszi a szülinapis jókívánságokat

Zsuzsu72 - köszi a puszikat Lindának :) mennyi haja van Konstinak - csak bámulok. nem vágtátok még? mi nekiálltunk a kádban egy hajvágásnak - hát... még gyakorolni kell. Szemüveget hogy bírja?

Sz veronika - hajrá házeladás!

borkaby - igenigen rég voltam. most igyekszem újra felvenni a fonalat, mert hiányzott. fogyás: én elképesztőt híztam a terhesség alatt, ettem ami jól esett. még most is van rajtam kb 8 kiló plusz. Kondi, szauna, este-nem-evés és csokivisszafogás a fogyasztóprogram. Jók a Tomikafotók. Milyen nagyok már ezek a gyerkőcök!!

Sensi - Linda is leül ha próbálgatom vezetni - nem sűrűn mert nem ajánlották, majd ha csak magától - és négykézláb tovább. Hát, nem írigyellek - bár már túlvagytok - Lilla láza miatt. MI még nem estünk át semmi komolyon, már most félek egy kicsit, dehát gondolom ez benne van a pakliban

eszterbabe- nem értem mi a gond hogy nem beszél Laura . Linda sem beszél sokat (néhány szó, de gesztusokkal majdnem mindent meg tud értetni). Ikrek közt is lehetnek eltérések időben ezügyben, úgyhogy ne izgulj sztem. max azon hogy párod édesanyja izgul emiatt :o . Jó viszonyt kell ápolni már az elején az anyóssal ::: :)

Ildi - küldöm priviben az adatokat - szupi a táblázat!!

további szép napot mindenkinek,

A.

[/b]

Kép
ancsa123
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok lányok! :)

Ma lemondták a programunkat, így hirtelen azt találtam ki, hogy akkor megnézzük az állatkerti játszóházat. Anyukám mikor meghallotta ő is jönni akart, így együtt mentünk hárman.
Jól éreztük magunkat, szép nagy, sok játékkal, viszonylag kevesen voltak, így odafértünk mindenhez, de épp elegen ahhoz, hogy legyen gyerektársaság, úgyhogy nagyon élveztük.

1 óra 1000 Ft, utána negyedóránként számítják.

Mikor az egy óra vége felé jártunk Pálmi még nagyon motorozott, így gondoltam, hogy akkor rádobunk egy negyed órát (a végén kell fizetni távozáskor), de aztán éhes lett, odamentünk a büfébe, beültettem az etetőszékbe és elkezdtem adni a szájába a bébiételt. Anyu pedig kérni akart kettőnknek enni-inni.
A büfés csaj közölte, hogy a gyerek nem eheti a velünk hozott bébikaját, csak amit a büfében veszünk. Na ettől jó mérges lettem, már a negyed üveget megette, most vegyem el tőle??? Meg egyébként is mi kértünk volna magunknak, így nem maradt volna bevétel nélkül... ráadásul egy árva lélek se volt a büfében, senki elől nem foglaltuk a helyet.

Na kivettem a gyereket nagy morcosan a székből és jól otthagytuk a csajt - így csak jól elesett attól a bevételtől amit mi rendeltünk volna magunkak, úgyhogy szerintem hülyeséget csinált, mégha van is ilyen szabályzat, akkor legalább mondta volna azt, hogy mivel már eszik a gyerek, most az egyszer egye meg, de legközelebb ott kell venni, vagy valami...

Erre fizetnénk a pénztárnál, ahol közölték, hogy 64 perce vagyunk, így fizessük ki a plusz negyed órát, vagy maradjunk még 10 percet. Mondtuk, hogy szegény gyerek már éhes, kidobtak a büféből kajálása közben, szeretnénk folytatni az evést, most nem tudunk visszamenni még 10 percre. Úgyhogy a 4 plusz percért kifizettették a negyed órát.

Na akkor már extra mérgesek voltunk :) Fogtam, beültettem a gyereket a babakocsiba és az öltözőben megetettem, pukkadjanak meg! :)

Szóval szupi lett volna, ha nincs ez a két incidens, de ezzel most eléggé elvették a kedvem, így is alig voltak a játszóházban, lehettek volna kicsit rugalmasabbak, nem igazán nevezhető ez a hely így bababarátnak...

Na bocsi, hogy rátok zúdítottam, csak nagyon kiakadtam!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Hellótok!

Veronika...hááát, micsoda felháborító bánásmód ez! :twisted: :twisted: :twisted:
Ilyen bunkókat, nem igazán gyermekbarát büfé volt ez, kívánom az ilyennek ha van vagy lesz gyereke őt is kirakják
az éhes gyerekével együtt :evil:
Én többé oda se mennék! :(

Mennem kell Norbi sír! :(

Csak egy gyors kérdés!
Norbika arca nagyon érzékeny, száraz és most ki is van pattogva, lehet a nyáltól , lehet a cumitól(nagyon rászokott :? )
lehet az új ételektől...nem tudom. :roll:
ti mivel kenitek a bőrét????
Ajánlották a Baby NIVEA Q10-et, ismeri valaki????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Na gyos megvígasztaltam Norbit, lefotóztam, hogy milyen csúnya a kis pofija :(
Piros is, és száraz :roll: már egy hete ilyen.
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok.
Írok hamarosan többet is, de van egy kérdésem:

akik még szeretnének babát, mikorra időzítik?
Mi tegnap beszéltük meg apával, hogy jöhetne még egy...
Két év lenne köztük, nem tudom nem kapkodjuk-e el....

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsimama,
mi 22 hónapot szerettünk volna, de közbejött ez a költözés, így várunk egy évet... Szerintem a 2 év jó lehet!

Én sok pro és kontra véleményt hallgattam meg ezügyben, a 2 és a 3 év korkülönbség mellett és ellen is szól egy sor indok... a szülészorvosom szerint nincs tökéletes recept, inkább család és gyerekfüggő kinek hogy válik be. Egy nyugis gyerek mellé jöhet hamarabb a következő baba...

Kata,
szerintem mindenképp krémezd neki, lehet, hogy a hideg miatt, kifújta a szél vagy ilyesmi...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


lovaszkata: Sztem ilyesmire legjobb a Sudocrem. De ha nem múlik, vidd el bőrgyógyászhoz, nem tudom arra van e, itt van gyermekbőrgyógyászat. Amúgy mikor kimegyünk, ugye mostmár elég hideg van, beszoktam kenni az arcát Gabi lanolinos babakrémmel, h ne száradjon ki.

veronika: Ezen mindig felhúzom magam, h pont az ilyen helyeken viselkednek igy a gyerekekkel, és az anyukákkal, ahol toleránsnak kéne lenni. Az a büfés csaj úgy viselkedett mintha valami étterembe ültél volna be megetetni a gyereket...Meg mi az, hogy a babának muszáj azt a bébiételt enni ami ott van:D Én se mennék tobbet az biztos, főleg h még a 4 percet is kifizettették, úgyis olyan sok pénzük van a kismamáknak:D Keress egy másik játszóházat...

tercsimama: Én már most szeretnék, de nem állunk úgy anyagilag, és még suliba is szeretnék visszamenni...:(( Sztem 2-3-4 év külonbség ideális. De ha úgy érzed, hogy boldogulnál 2 pici gyerekkel, akkor vállald be. Én kicsit félnék attól, hogy mennyi időm jutna Laurára egy újszülott mellett,később meg annyi felé szaladni utánnuk:D :roll:

Kép
Kép
Kép
eszterbabe
Szombathely
 
 
 
 


Tercsi...mi szeretnénk tesót! :lol: Elhatároztuk hogy Karácsonykor nekilátunk :wink: :lol: Még védekezünk óvszerrel. :?
2 év szerintem nekik nagyon jóó, hisz együtt fognak felnőni, játszani, sok közös élményük lesz. :D
Nekünk kissé húzós lesz első egy-két év a két picivel. Főleg ha a második rossz alvó, rossz evő lesz :roll:
De nekem van segítségem, megoldom valahogy :wink:
az anyagi oldalától félek picit, de talán megoldjuk.
Most rendeződnek anyukámék anyagi dolgai is.Ami azért fontos mert mi itthon lakunk, a házon jelzálog van :(
sajnos csak így kaptunk hitelt a padlástér rendbehozatalához :?

Veronika, Babe...köszi a tippet. :D Van Gabi és Sudocrem is, most éjjel bekrémezem Sudocrémmel és majd elválik segít e :wink:

Jó éjt nektek, megyünk fürödni. Páááá

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, még annyi hogy akkor ezek szerint jól vagy Tercsi????? :shock: :D :D
Teljesen rendbe jöttél? :D Ez nagyszerűűű!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Veronika, hát ez gáz, de azért ne zárkózz el ettől a játszóháztól, szerintem ha büfés a többi is, biztos máshol is van ilyen úgymond szabály, amivel én se értek egyet amúgy! Én nem etettem még ott Lottit, mert mindig úgy mentünk, hogy simán hazaértünk kajaidőre, de biztos én is haragudtam volna. Amúgy nagyon rendesek, a büfés csaj is, bár lehet, most nem az volt, akit én ismerek.
A perceket nem tudják befolyásolni, a számítógépbe rögzítik, hogy mikor érkezel és mikor jelentkezel távozásra, muszáj nekik kifizettetni akár 3 percet is, ha túlléped. Na nem védem őket, de nekünk nagyon bejött a hely és ennyi játékot és nagy teret ennyiért tuti nem találsz Bp-en.
Amúgy én a helyedben már megetettem volna ott Pálmit, ha a negyed kaját megette, úgyse tudtak volna veletek mit csinálni, kidobni ezért nem fognak.

Tercsimama, mi biztos nem akarunk még tesót Lottinak. Visszamegyek dolgozni jövő szeptemberben vagy októberben, aztán kb. 1 év meló után jöhet. De fene se tudja, mit hoz az élet, lehet, hogy visszamegyek és 1-2 hónap múlva összejön a baba, bár az elég nagy kitolás lenne a kollégákkal, mert egy bankban nem egyszerű helyettest találni. De persze akkor már nem foglalkoznék vele :lol:

Lkata
, hú, nagyon piros tényleg az arca szegénykének :shock: Én anno a dokitól kértem krémet, gyógyszertárban csinálták, az jó zsíros volt, azzal testápolóztunk. A Niveát, amit írtál nem ismerem.
Én Lottit semmivel se kenem. Egyelőre olyan a bőre, mint tavasszal vagy nyáron, cseppet sem szárad, az én bőrömet örökölte, nekem is elég jó, sokat kibír.

Clau, nagyon cuki a torta!
Köldöksérv :cry: Nem tudok hozzászólni, nekem nem volt, a családban sem tudok róla, hogy lett volna valakinek. Mi a teendő vele? Nem szabad mererőltetni vagy kezelni kell?
A babatejet a csőrös pohárból issza. Két darab van, egyikből a tejet issza mindig (egy nap 2X kb. 220-240 ml / alkalom), másikból a vizet vagy gyümiitalt, vagy ami épp van.

Eszterbabe, anyós :evil: És legalább "beszóltál" neki??? :lol:
Én is biztos tiszta ideg lettem volna!!!!!!!!!!

Szöszke, fogorvost kibírtad??? Fúrás nagyon gáz, de ha kapsz injekciót, meg se érzed, gondolom te is kértél, nem?

Zsuzsu - NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOOOOOOOOOOOT!!!!

Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Szöszke!
Persze, simán lehet, hogy rosszat álmodik, akár a nappali eséséről is. Ők is ugyanúgy álmodnak, mint mi. Már arról is olvastam, hogy amiatt nem jó pl. TV-t sem nézniük, mert egy számunkra ártatlannak tűnő képsor is megmaradhat bennük, szimplán azért is, mert gyorsak a képsorok és nem tudják még feldolgozni vagy egyszerűen csak nem értik. Ha rosszul alszanak mostanában a babák,az lehet a sötéttől való félelem miatt is + az anyától való elválás miatt is (ahogy egyre többet mozognak egyre jobban megélik, hogy ők nem mi vagyunk - tehát,hogy tőlünk külön álló lények és ez félelmet kelt bennük. )
Képzeld, én kipróbáltam azt az "ősi" trükköt, hogy az aznapi felsőmet Tomi mellé raktam az ágyba, hogy érezze a szagomat és így is felkelt éjjel, de nem ijedt meg. Ezt már második éjszaka csináljuk és két napja nincs megijedés éjjel + hosszabbakat is alszik. (Így is nálunk köt ki a reggelre, de nyugodtabban alszunk-kelünk). Mondjuk meglátjuk,hogy hosszú távon hat-e a dolog.

Kép

Kép
borkaby
 
 


LKata!
Ekcéma nem lehet?! Nekem tök olyan, mint amikor a Tomi lába ekcémás volt. Aztán lehet hülyeség és nem az :roll:
Ha esetleg nem segít a sudocream, akkor szerintem próbáld ki a babafürdetőkrémet, a gyógyszertárit (rahójtahagyhatod a bőrén) + nekünk az orvos írt fel krémet és az gyógyította meg Tomit (meg az, hogy anyatejjel kenegettem, mire a dfokihoz mentünk már egész szép volt a bőre... :lol: - de lehet a tehéntej is segítene...)

Kép

Kép
borkaby
 
 


rahójtahagyhatod = ráhagyhatod :)

Ildi!
Basszus, köszi, hogy múltkor kiemelted az egyelőre szót... szerintem soha nem fogom megjegyezni, hogy így kell helyesen írni... :oops: :oops: :oops:

Zsuzsu!

Én is boldog szülinapot kívánok!

Tercsi!
Jól láttam, hogy már 1 hetes és 6 napos a kis babócád? :D

Kép

Kép
borkaby
 
 


megjöttek a fiúk a fürdésből, megpróbálok majd még később jönni

Kép

Kép
borkaby
 
 


nem ráhagyhatod, hanem rajta hagyhatod... mi van velem ma :D

Kép

Kép
borkaby
 
 


:lol:

Igen, mínuszban ...
Csak csináltam egy vonalzót, a régi szép idők emlékére...
Két napja téma nálunk a baba, kedden megyek dokihoz, mert úgy néz ki kiújult az endometriózisom, de még vizsgálatok kellenek. Ha igaz a dolog, akkor egyenlőre nincs babaprojekt, pedig nagyon beleéltem magam, de sietnem is kellene, mert ha tényleg újra csomóim vannak akkor azt mondta a doki, hogy kipakolás...
Gondolkodóba esik az ember ilyenkor, és azért jö lenne még egy baba, meglátjuk mi lesz kedden az új dokimnál, mert ugye már nem Kaposvárra tartozom, hanem a Dél-Pestibe.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Egy kép a mostani csajsziról...


Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Nagyobb a kifli :lol: (de azért egy felet elpusztít...)

Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Sziasztok!!

Internetszolgáltatót váltottunk, most mobilnetünk van....Sok a lemaradásom, próbálom majd a 7végén pótolni!!!!

Köszönöm a kedves szavakat , a szülinapos megemlékezést!!!!!!

Clau!
Köldöksérv témában otthon vagyok, dec. 28-án operáltak, kérdezz bátran, akár pü-ben is!!!

mutatok képet, csak hogy ne felejtsetek el minket... :lol:
Ebben az esős, nyirkos időben ezt találtam ki:
Kép
Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

Köszönöm lányok, a sudocrem segített norbi bőrén, reggel már nem volt piros és a pöttyök is halványabbak. :D
Borkaby...ezen az ekcémán elgondolkodtam :roll: :( remélem nem az lesz.
A patikai fürdetőkrém túl zsíros, mikor kérdeztem a védőnőt (igaz akkor még csak száraz volt a bőre) azt mondta
hogy olyan kell ami hidratál is. :roll:
Tehéntejjel nem merném kenni, mert szerintem tök más mint az anyatej.Sőőőt, úgy tudom aki ekcémás annak nem is jó a tehéntej fogyasztása :?
Na mindegy mi amúgy se iszunk, de akkor most diétára fogom Norbit, nem adok neki pudingot, joghurtot, sajtot, túrót egy hétig.így kiderül hogy van e hozzá köze. :roll:
Sütök is sütőtököt neki, meg van bio almám, körtém....visszatérünk a bébi-táplálékokhoz. :roll:

Tercsi...akkor nagyon drukkolok hogy válalhass mielöbb babát! :D Jó lenne egyszerre várni :wink:
Drukk, drukk+++++minden csomó tünjön el! :wink:
Nagyon édes Nórika! :lol:

Zsuzsu...én is boldog szülinapot kívánnék. :D
Háát, jó rég voltát már!Nagyon cuki Konsti, Norbi is előszeretettel ül bele a lavórba :lol:
Oviba még nincs beteg?
Itt már a helyi ovodában is volt az ÁNTSZ, vannak gyanús esetek, több kisgyereket leoltottak, hétfőn lesz eredmény,
hogy H1N1 -e vagy sem? :roll: :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


zsuzsu: nagyon aranyos szemüveggel a fiad

borkaby: fogyás :cry: 45kg voltam a terhességem elött. 68kg-val mentem szülni, most vagyok 55. nem nagyon fogyok, de még mindig aktivan szoptatok, nem tornázom és nem figyelem azt, hogy mikor mit esztek

H1N1: mi sem oltatjuk be magunkat se a gyereket

ildi: Lottinka jobbulást

ildi, sensi: igen, jól tudjátok. itt csak Alexanderként lehet a Sándorokat anyakönyveztetni :roll:

egyenlöre ennyit a vissza olvasásból, mennem kell, mert már nagyon unja magát. megyünk sétálni

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Elfelejtettem tegnap írni, hogy nagyon köszönöm a súly-infókat! Ez most lelki erőt adott, majd időközönként megkérdezem :D
már este 6 után én sem eszek és féladagokat eszek, ami azt jelenti, hogy visszatértem a terhesség előtti evés-mennyiséghez. Remélem, hogy így, mozgás nélkül is hatni fog. ezen a héten, hétfő óta eddig fogytam 1 kg-ot.

Ildi! Tökjó az a link, amit belinkeltél. Ez az a Lenkei, aki vitaminozik is, ugye? Próbáltad már a vitamin kúráit? (Én nem nagyon bízom benne, de nincs is ismerősöm, aki próbálta volna)
Jobban van már Lottika?
Tényleg rossz,mikor köhögős/tüsszögős gyereket visznek közösségbe. Én max. enyhe orrfolyással mennék Tomival gyerekek közé.
Most már a játszóra sem merem vinni Tomit a vírusok miatt, bár remélem, hogy a mostani tavaszias idő felszámol velük :D

LKata!
Lehet, hogy az aloe vera first is segít!
Hátha nem ekcéma, ha ilyen szépen javul - nekünk anno nem segített a sudocream az ekcémánál ;)

Tercsi!
Drukkolok a babának! Remélem pár hét múlva már pluszos lesz a vonalzód :)
Nórika is nagyon édes!

Zsuzsu!

Olcsóbb a mobilnet? Ott nen úgy van, hogy adatforgalmat mérnek (vagy mit) és az alapján van a számlázás?

Kép

Kép
borkaby
 
 


Ildi,
persze, megértem én a számlázást, csak ez a büfés után jött közvetlen és így már sok volt :)

Ma meg állatkerteztünk, szép napos idő volt, Pálminak tetszett :) Még kecskét is simogatott :)

Lottika jobban van?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sz.veronika, sajnos tényleg van ilyen szabály, ugyanis csak a saját kajájáért tud felelősséget vállalni.
Máskülönben tényleg mondhatta volna, hogy "namostazegyszermég"... de ez a büfés tipikusan magyar módra állt a dologhoz, így viszont elvesztett pár kuncsaftot ezzel...és itt a fórumon mindenki megtudta, hogy kell viszonyulni hozzá. :shock:

Ildi, nem kértem injekciót, inkább fúrkáljon egy fél órát! :D Különben össz-vissz 2x fél perc volt a kellemetlen, az sem folyamatosan. Aztán pedig a fogkő-leszedés is rossz volt, de nem kibírhatatlan. Pl. a szülés jobban fájt. :wink: Gergőre addig apukám vigyázott...a rendelőből kapott babafogkefét ajándékba. :D

Borkaby,
nálunk az alvások egészen jók mostanában. Ha sokat eszik napközben, akkor kifejezetten jól alszik éjjel is. Tegnap pl. este 9-kor aludt el, 11 körül kért inni pár korty híg kamillateát, utána 3 körül ismét, és azután már csak reggel fél 9-kor kelt. Szóval ezzel már nagyon elégedett is lennék. :D

Lkata, biztos, hogy javulni fog Norbi bőre, ha a tejtermékeket elhagyod (egy időre). A rokonságunkban van egy család, ahol 4 gyerek van, sem tejterméket, sem állati fehérjét, sem finomított cukrot nem esznek. Náluk szebb bőrű gyereket még életemben nem láttam. :? Ott az anyuka, aki ilyen következetesen ragaszkodik ehhez az életvitelhez, és nagyon bejött nekik. És élni is úgy élnek, hogy technikai eszközöket alig használnak, pl. tv nincs, saját kemencében sült kenyeret esznek, amihez a lisztet ők törik porrá a magokból, biokertjük van, mosóport nem használnak, csak mosódiót, stb. Szóval mintaszerű...

Zsuzsu, a lavórban ülést kipróbáltattam Gergővel. :D:D Egyelőre tetszett neki. Köszi az ötletet :)

Kép
szöszke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?