Új privát üzeneted érkezett!

Tiszta depis vagyok emiatt az idő miatt, süthetne már egy kicsit a nap... Tegnap pl. csak a kukatárolóig mozdultam ki, Apa az eső miatt elvitte az autót, ő hozta-vitte Lilit. Barátnőmék meg lemondták a találkát, belázasodott a kisfia, valószínűleg a meningo oltástól. Nati is megkapta szerdán, de egyelőre jól van, bár tegnap jó nagyokat aludt, de szerintem inkább az időjárástól. Méreckedtünk is, 9,25 kg és 72 cm a Kisasszony. Ja, és annyit kellett várni, mindenki jött h1n1 oltásra, simán bepofátlankodtak a csecsemők előtt. Volt olyan háromgyerekes anyuka, aki kikérte magának, amikor behívták előtte az időpontra jött 10 hónapos babát, merthogy ő munkaidőben jött el. :evil: Mi is kereken 1 órát vártunk, pedig volt időpontunk, Nati ki is purcant, mire bementünk, végigsírdogálta már a vizsgálatot is, pedig sosem szokta.

Most már én is elbizonytalanodtam oltás-ügyben, bár a dokinéni még mindig nem javasolta a gyerekeknek. Lilit féltem nagyon az ovi miatt, meg persze hogy hazahozza nekünk, de az oltástól még jobban féltem. Apa már erősen gondolkodik, hogy beadatja magának.

Betegeskedőknek jobbulást, szegény kicsikék, gyógyuljanak meg minél hamarabb!!! Sok-sok gyógypuszi nekik! :)

Natinak is kicsit hígabb a széklete, meg úgy ki van neki csípve a popsija, ilyen csúnya még sosem volt. Ti mivel kenitek ilyenkor, van valmi csodaszer? Tegnap elkezdtem fújni aloe first-tel, talán mára picit jobb lett.

Szép napot Mindenkinek!

Kép
Kép
katinka31
 
 


Akkor nemcsak én vagyok ma zombi a car éjszaka miatt.....

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


katinka: sucocrem-et, és neogranormont szoktam használni a popira, nekünk bejött. Meningo oltás mennyi forint?

KépKép
ancsi_pancsi
 
 

 
 

Ancsi, Lilinek volt már bobbi shoes cipője, azt hiszem, azért olcsóbbak, mert a külső rész nem bőr, csak a belseje. Mi szerettük, nem volt vele gond, bár akkor már nagyobbacska volt Lili, azt nem tudom, a talpa mennyire hajlékony, sajna már a padláson vannak, nem tudom most megnézni.

Kép
Kép
katinka31
 
 


meningo oltás 2500 Ft körül volt, én is meglepődtem, nem tudtam, hogy támogatással írják fel, egyébként a teljes ára 7000.

Kép
Kép
katinka31
 
 


Köszi Katinka, nézelődöm, kutakodok. Kéne csimma Dorkának, meg bélelt cipő. De mivel kettőt kell venni, így nem tudok tizenezreket adni egy cipőért, meg ráadásul úgyis hamar kinövi, és nem akarok car minőséget venni. Tetszenek nagyon az elephantnek, most olyan van neki, de az csak sima bőr, és nem bélelt, de kettő nem tok neki venni belőle. Azért néztem ezt a dei-tex-et, meg bobbi cipőt. De a barenshue is jó árban van. Majd megnézem a talpukat, ha megyünk vásárolni.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


és abból egyet kap csak? mármint az oltásból...
mit okoz a meningo? légúti betegségeket? bocs, ha tudatlan vagyok...

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


1 éves kor után már csak egy oltás kell belőle. Ha jól tudom, agyhártyagyulladást okozhat meg valami vérmérgezést is.

Kép
Kép
katinka31
 
 


akkor ezen elgondolkozom én is, lehet beadatom majd, megkérdem a dokinkat mit szól hozzá. Amúgy jól viseli Nati?

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Eddig nincs semmi gond, kicsit nyüszi, de nem lázas, éjjel is jól aludt. Barátnőm kisfia belázasodott mondjuk tőle, 2 napig tartott nála.

Kicsinyítettem képeket a szülinapról:

Kép Négyen Kép Az új babám Kép Tetszik a torta Kép Fújjuk el! Kép Nézd csak Kép Anyával

Kép
Kép
katinka31
 
 


ancsi!
csak gyorsan.
a meningo nagyon durva agyhártyagyulladást okoz, amit mire észrevesznek meg diagnosztizálnak, már késő.
az unokahugom 4 évesen ebbe halt bele, kb 3 nap alatt...
annak idején én is megkaptam a szurit 15élvesen.
fáj meg més úgy is lázas voltam tőle, de inkább az, minthogy baj legyen.
Zsófi is megkapja decemberben a szurit.
Vendég
 


Kébzeljétek Zsófi már felál egy ideje a semmi közepén,de most már elkezdett 4-5 lépést is menni :lol:

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Jobbulást a babáknak

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Szösz részvétem :cry: Mamád hogy bírja? tartsátok benne a lelket, Réka tud benne segíteni a legjobban

Katinka jók a képek! :wink:

Betegeknek jobbulást?

Jövő héten tali?

Jaffa jó az ajándékok összeállítása :lol:

Az oltást apa már megkapta két hete a sima influenza oltással együtt és semmi baja nem volt a karja fájt kicsit. Én most gondolkozok rajta az ukrán helyzet engem is megijesztett rendesen, az nagyon közel van hozzánk már...

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok Lányok!

Szösz:Őszinte részvétem.Nagyon sajnálom :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Ancsi:Akkor elküldöm a vibrucolt :D Hannus is megkapta a meningo oltást neki semmi baja nem volt tőle meg a bárányhimlőstöl se.

Winchi:Mi igy nem tudunk talira menni isten őrizz hogy megfertözzünk valakit.Pedig megyünk is fehérvárra szerdán,na de majd legközelebb :wink:

Zsófia:Nagyon ügyes a kislányod :D :D :D

Katinka:Nagyon jók a képek!Helyesek vagytok :D :D :D :D :D És a torta is nagyon tetszik :D Mi bepantem krémet használunk.

Képzeljétek eész jó éjszakánk volt Hannus 22-kor elaludt megébredt 4-kor akkor evett tápszert és 12-ig aludt nem akartam felébreszteni most két napig alig aludt szegény éjjel.És nem lázas már hőemelkedése sincs meg már jobb a széklete.Remélem igy is marad.
Vendég
 


Ezen a Távol Afrikától filmen mindig kibőgöm magam...most sem volt ez másként. Az egyik kedvenc filmem, marha jól játszanak a színészek benne.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Katinka, szépek vagytok! :wink:

Lara, örülök, hogy jobban vagytok! :D Hannus mennyit aludt, azta!!! Lexinek ennyit még újszülött korában sem sikerült, persze most is nyűglődés van, hulla fáradt, de hiába teszem le, nem alszik. :cry: Pedig el kell kezdenem leszoktatnom a babakocsiban alvásról, a végtelenségig nem mehet így tovább. Nekem nem szórakoztató hulla fáradtan majd szétfagyva a kocsiban tologatni... :cry: :(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Zsófi nagyon ügyes! Gratula! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Mi két napja felállunk fal/üvegajtó mellett, és tegnap felmásztunk 4 lépcsőn. :D 3x egymás után.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Az első lépés akkor már nincs messze.....

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti, azt hiszem, nem. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze:Tetszik az új vonalzód :D Lexi nagyon kis ügyes :D :D :D
Hannus már nagyon féradt volt azért alut annyit legalább addig megfőztem meg pakolásztam :D
Lexi az ágyába nem alszik el?Hannus ott nagyon jókat alszik,legalább addig tudok csinálni mást.

Betti:Gondolom a hormonok is rátesznek :D Hogy állsz a készülődéssel?
Mikor mész uh-ra?Tünciröl nem tudsz valamit?Légyszi mond meg neki ha beszélsz vele,hogy pusziljuk.
Vendég
 


Lexinek nagy gratula! és jó a vonalzó is!

Katinka!
gyönyörűek vagytok!!! Natinak édes kis copfjai vannak már!
és LIli is kész hölgy!

ancsi!
mi kaptunk kölcsön bobbishoes szandit. az volt amiben megtanult járni ZSófi. könnyű, egészen jó.

Zsófinak is gratula! milyen ügyes!!!

lara!
szerintem is ha alszik, akkor hagyni kell, pláne ha beteg.

egyébként mi sem tudunk így talira menni.
ez a megfázás....
úgy úúúúúúúútttttttáááááááááááállllllloooooooooommmmm!!!!!!!!
Zsófi picit köhög. most csak kicsit. a dokinéni elnézte a köhögést. a köptető semmit nem ért. csak pihenni nem tudott tőle...
Vendég
 


egyébként bármennyire is féltem az éjszakától, elég jó volt.
végig aludt, hajnalban felébredt köhögni, de szinte azon nyomban szopizta az ujját és visszaaludt.
úgyhogy 9-reggel 8ig alvás. most is alszik.
szerencsére legalább az alvókája működik, ha már az evőkéje nem valami jó...
Vendég
 


Szösz: Őszinte részvétem.

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Anyany, a lándzsás útifű szirupot nem próbáltátok? Lilinél most nagyon bevált, ez nyákot is old, meg köhögést is csillapít. (Ez van ráírva) Natinak is adtam már, bár neki nem ízlik. A rinathiol nálunk semmit sem ért, a dokinénink is azt mondta, hogy elég gyengusz...

Ha ilyen sokan betegek, akkor halasszuk el a talit egy héttel szerintem.

Kép
Kép
katinka31
 
 


szozs!
most olvasom csak!
fogadjátok részvétemet!
nagyon sajnálom... :cry:
Vendég
 


katinka!
lehet, hogy kipróbájuk...
jó ötletet adtál! hátha többet ér.
a múltkor mucoprontot kaptunk, az jó volt.
Vendég
 


Lara, az ágyába raktam le, fél órás üvöltés után elaludt. :cry: Olyan gonosznak érzem magam, de csak érte teszem. :( Többször felmentem megnyugtatni, most már kb fél órája alszik. De még hüppög egy kicsit. :(:(:( Kint nagyon hideg van, a héten már 2x előfordult, hogy estére berekedt, tuti a hideg levegőtől.
A te új vonalzód is nagyon szép, mindig elfelejtettem megírni. :oops:

Köszönjük a gratukat, kis betegeknek továbbra is küldöm a gyógypuszikat.

Anyany, ez érdekes, de tuti igaz: nálunk soha nem volt gond az evéssel.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze:Ne érezd magad gonosznak :!: :!: :!:
Hannus is egy időbe babakocsiba aludt de csak 20-30 percet utánna meg már nem aludt akkor szoktattam be a kiságyba mert ott nyugodtabban tud aludni és van amikor 2- 2,5 órát is alszik az ágyába.Amúgy is muszály volt mert tanulni csak akkor tudok ha alszik.Van amikor ő is sír ha beteszem az ágyba akkor várok 5 percet addig 90% hogy abbahagyja ha nem akkor kihozom még egy picit(nem szeretem ha sír olyankor úgy sajnálom)játszunk egy 15 percet aztán vissza az ágyba olyankor már sirni nem szokott hanem elalszik.
Köszi a vonalzó dicséretet :)

Anyany:Örülök hogy nem volt olyan vészes az éjszaka :D
Szegény Zsófi már elmúlhatna ez a megfázás.

Naspi:Ti hogy vagytok?
Vendég
 


szösz őszinte részvétem :cry:

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


beze akkor ti is nagyon ügyik vagytok.
lemászni nem probált?
Én Zsófit nem tudom megtanitani,hogy popoval probálkozon lefelé csak elöre :wink:
Elhiszem,hogy fázol nekem a nagy volt ilyen csak kint a babakocsiba volt hajlandó aludni mi is nagyon sokat fáztuk,de musz átszoktatni jó a fris levegö de.....

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


anyany remélem már kimásztok belöle majd az evöke visszatér.
Nálunk mindig mire elkezdett a nagy ugy ahogy enni beteg lett megszokta,hogy olyankor alig eszik és ujra kezdhetünk hozászokni az evéshez.

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Mi is tulvagyunk a kari ajándékokon legálábbis mi részünkröl a köcöknek.
Talán még egy-két apróságot veszünk.
Már egy éve eldöntöttem mert novemberben kinézett játékokat apa decemberben meg akarta venni és már a 70%-ka nem volt vagy ha igen 1500-2000 drágább volt

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Zsófia:Mit kapnak a lányok karácsonyra?Mi meg két részletbe vesszük és akkor decemberbe nem leszünk minuszba :roll: :(
Vendég
 


Zsófinak fisher-price-nak a zenélö mesekönyvét
autót aminek a tetején pörög egy figura szeret autózni
fáböl készségfejlesztő játékot

Dorottya babát amihez fésű,tükör,beregö hajszáritó van
puzzle imádja öket
ugrálólabda

Közösnek szipancs a beszélő porszivó
170db épitö
Hófehérke dvd

még zsófinak felfujható hengert meg nekik van konya esetleg még egyí két kiegészitö hozzá + könyv
nekünk apa kapott ajándékutalványt abból vásároltunk

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Nemtudom mi lenne jobb ha ugy kapják,hogy mindenre azt mondjuk közös mert a mostani játékoknál is azt mondjuk mindenkié vagy legyen olyan,hogy ez én kaptam nemtom :?

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Lányok, ez az az időjárás, amire szép, ideillő szavakat nem találok.
Mintha fel sem kelt volna a nap, köd, pára és eső, eső, eső.
Hétfőig ilyent mond. Értem már miért is nem vagyok jóban az emberes hónapokkal.

Betti
Kép
betti0412
 
 


betti ne is mond mi szenvedünk velük hisz imádnak kint lenni
Szegény Dorottya már ö is mondja,hogy nem fogok nagyon szaladgálni csak sétálni mert mindig a száján veszi a levegöt ha rohan és be nem ál a szája

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


nem olvastam vissza, csak ezt az oldalt, innen is csak a meningo oltást.

1 éves kortól adható, de csak akkor van rá támogatás, ha a gyerek 1 éves kora előtt kiváltod. mi is rohangáltunk patikáról patikára Niki szülinapja előtt pár nappal. Ugyanis, ha betöltötte az egy évet, akkor nincs támogatás. és ugyebár nem mindegy, hogy 2ezer vagy 7 ezer.....
bende
 
 


Képzeljétek, milyen meglepetésben volt ma részem. Csengettek és Winchi állt az ajtóban, elhozták nekünk a szülinapi pólót. :D Ezúton is még egyszer nagyon köszönjük Nekik. :wink:
Meg is csináltam a fényképet, hát nem volt egyszerű, a póló kicsit nagy, a kép sokszor emiatt nem látszott, ez lett a legjobb, az egyik szülinapi lufival:

Kép 1 éves (és 2 napos)

Puszi!

Kép
Kép
katinka31
 
 


Ja, Bende, akkor azért kaptunk mi is támogatást, 3-án váltottam ki... Most már értem.

Kép
Kép
katinka31
 
 


Zsófia:Hannus tavaly kapott olyan daloló mesekönyvet nagyon szereti :D Zsófinak is bizti tetszeni fog :wink: Nagyon jó kis ajándékokat kapnak a lányok :D De jó nektek :D nálunk Apa semmit nem kap karácsonyra :cry: én tavaly kaptam üdülési csekket de szerintem most már nem kapunk :cry:

Bende:Majd ha lesz egy kis időd akkor légyszi nézd meg az elöző oldalt.


Nati nagyon helyes a szülinapi polóba
:D :D :D :D
Vendég
 


Szerdáig ilyen időt mond.....ááááá

Betti
Kép
betti0412
 
 


Bende:Nincs valami jó csokitorta recepted?

Betti:Én is utálom az ilyen időt :cry: Nincs is kedvem igy sétálni,de azért picit muszály kimenni.Inkább akkor essen egy kis hó hogy tudjunk szánkózni a Manóval :D
Mire jön a pici baba már jobb idő lesz aztán szép tavaszi időbe sétálhattok nagyokat,de jó lesz 8) :D
Vendég
 


Sziasztok!


Elkészült az "ágyból netem", de még nemmigen fogok tudni írni, mert nem nagyon megy féloldalasan támaszkodva, ráadásul angol billentyűzet...úgyhogy egy darabig valószínű csak olvasgatok.

DE!!!Ami a legfontosabb, nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek a bíztatást, a hívásokat, az üzeneteket, a látogatást, mnident!!!!El sem tudom mondani mennyire jól esett!
Azzal a feltétellel jöttem haza, hogy szigorúan fekszem, immár harmadik hete, nagyon nehéz és sajnos nem is igen sikerül megnyugodni, dacára a 24 órás fekvésnek minden nap van egy kevés vérzés, napról -napra élünk, mondják legyek nyugodt, de azt senki sem tudja, hogy ezt hogyan is tegyem...elmondhatatlanul félek, féltem a babát,de most nincs több ,amit tehetünk, sem orvosilag, sem emberileg..a Jóistenre kell hogy bízzak mindent, mert csak ez van.
Kicsi fiúnk nagyon mozog, egész nap jelzi ,hogy jól van, ez megnyugtató legalább.Egész nap mondogatom, hogy mennyire várjuk és szeretjük és akarjon maradni..és szüntelenül imádkozom, hogy ne történjen meg megint.A 18. hét végén vagyunk.


Egyelőre ennyi rólunk, olvasgatok majd, aztán meglátom mennyire tudok bekapcsolódni.Sok-sok üzenettel vagyok adós, de egyelőre nem tudok válaszolni..

Vigyázzatok magatokra, sok puszi

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Szia Tünci!Nagyon örülök neki hogy már otthon vagy :D :D :D :D
Kicsi fiú :?: jaj istenem :D :D :D :D :D
Nem azért van a vérzés mert ürül ki a haematóma?(nagyon remélem hogy azért)Nagyon-nagyon szorítok nektek++++++++++Tudom nagyon nehéz ennyit feküdni de most muszály.Már mondtam ám a Hannusnak hogy márciusba megyünk babát látogatni.(persze ha lesz majd 2 perc szabad időd)
Vendég
 


FIÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ :) tudtam-tudtam-tudtam :D

pihenj sokat. Szorítok nagyon.

Majd ha szabin lesz a párom, meglátogatlak...mégicsak lehet valami a porszívós álmomban :D

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Hát igen a jövő évi focicsapat már alakulóban van.......

Örülök Tünci, hogy tudsz jönni néha kicsit.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Tünnncccciiiii sziaaaaaa :lol: :lol: :lol: :lol:
De jó, hogy írtál! Rengeteget gondolok rátok és szorítok továbbra is!!!
Írjam azt ,hogy amikor én először megláttalak pocakosan azt éreztem ,hogy kisfiú lesz a pocidban? Pedig így van nem tudom honnan jött ez a suggallat de bejött :lol: :lol: :lol:

Katinka jó pólója van Natinak :wink: :wink: :wink:
Én meglepődtem milyen jó kis helyen laktok, olyan kevés ilyen hangulatos sorház van Magyarországon, én Hollandiába szerettem bele ebbe a stílusba ott rengeteg ilyen van

Betegeknek továbbra is mennek a gyógypuszik remélem mi nem állunk be a sorba, Matyi 2 napja kicsit nyúzottabbnak néz ki de semmi más baja nincs, kopp-kopp

KépKép
winchi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?