Új privát üzeneted érkezett!

Sensi, egy nappal megkésve, de annál nagyobb szeretettel kívánunk nagyon boldog ELSŐ SZÜLINAPOT Lillusnak!!!!!!!!
Jelentkezz már, mi van veletek, hogy vagytok, milyen az élet kint...???

Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!!!

LKata:sajnálom a bajokat veled.De gyógyszerrel biztos tudnak segiteni.

Ildi:jó az állatkertes kép.Én is mennék de már sajnos nem nagyon lesz szép idö.Majd tavasszal.
Ortopédia :D

Eszterbabe:a füllyukasztás hogy sikerült???Nagyon sirt???Fanni picike volt mikor csináltattuk neki de ö nagyon sirt. :( De hamar abba is hagyta.

Macianyu:de jó te nemsokára kezded elöröl a babázást.Én is szeretnék másodikat de sajnos nekem mindenképpen vissza kell mennem dolgozni valahova mert a gyed alatt megszünt a munkaviszonyom. :(
Nem lehet könnyü egy pici mellett pocakosan.Le a kalappal.

Fogkrém:mi mossuk Fanni fogát már amikor megengedi.Inkább ö csinálja.Én Gabi fogkrémet vettem neki.1 éves kortól lehet.

Hálozsák:Fanni nem birja elviselni mert abban nem tud annyit forgolodni.Sajna ö sokat forgolodik.Ja és a kiságyban sem hajlandó elaludni.Ha beleteszem fél óra múlva mellettem köt ki :?

Beszéd:Nálunk nagyon megy.Néha még csodálkozom is hogy mennyi mindent mond.Persze mindig minden szóból hiányzik valamelyik betü.Bár a mama,papa,pápá,az tisztán megy.

Ti gondolkodtatok már a karácsonyi ajándékon????
Szerintetek a mikulás tetszene neki??
Van egy ismerösünk aki sokakhoz elmegy lehet elhivnám.Vagy ez náluk még korai????

Méz: ti adtok már mézet a gyerköcöknek????
én félek hogy alergiás lehet rá és hát komoly következményekkel járhat.

Tegnap voltunk temetöben.Gyertyát gyújtani.Sajnos van egy pár hely ahova menni kell. :(
Fanni is velünk volt és annyira aranyos volt el akarta fújni a gyertyákat. :)



vikcy6
Pákozd
 
 


Sziasztok!

Lilusnak angyon boldog születésnapot!!!!

Ildi!Megint irigy vagyok az Állatkert miatt!!!!Mennyi a bérlet?Hát én már ezen meg sem lepődők mennyi amúgy a jegy egy strand belépő is 2000 nél kezdődik és a gyereknek is 700ft :evil: :evil: Hol hirdetitek a lakást?Mikkora tervezed,hogy vissza mész dolgozni?Popora nekünk az Alsolt is javasolták ha nagyon piros én azzal kenem az gyuladás csökentő meg ha jól tudom(de nem biztos)fertőtlenít is :roll:

Kata!Nagyon sajnálom remélem hamar renbe jösz és jöhet a tesó Norbinak!

Macianyu!Nem semmi,hogy már a 33hétben vagy!Tényleg mi lesz a neve a kisasszonynak?Hogy viseled?

Viki!Nekünk tavaly már volt télaponk igaz Zsebit nem nagyon izgatta de nagy szemekkel nézte.Idén már sokkal jobban felfogja mi valószínü hívunk megint.Itt Kecskeméten a posta csinálja :)


Fogkrém:
Mi is Gabit vettünk doki is azt mondta az már mehet.

Beszéd:
anna,ide,ada,mama,baba(így Zsófit hívja :lol: )na meg hanadzsa de rendesen :lol:

Hálózsák:Én már tavaly abba ragtam így megszokta nálunk mondjuk trópus van de annyit forgolodik,hogy így nyugodt vagyok!

Karácsonyi ajándék:Én ma rendelem meg őket Zsebi inkább fiús játékokat kap kisautó(lábbal hajthatos)szerszámos készlet,forma doboz,a nagyiktól meg valószínü olyanokat kérünk ami majd kell a nagyházba nekik lámpa,függöny ilyenek.Zsófinak meg nagylányos játékokat néztem ki bár Ő naponta változtatja mit is szeretne :P

Kismama bérlet:Itt kecskeméten semmi ilyen nincs jó nem is olyan drága mint Pesten de ha mondjuk nagyobbak lesznek feltudnák menni vonattal de egy vagyon a közlekedés :evil:Engem az boszant,hogy akinek van munka helye tehát kap GYED-et öszegtöl függetlenül az már nem kap semmit mert van pénze :evil: :evil: Tehát ha mi is segélyekért álnánk sorba és orba szájba szülnénk a gyereket a CSP és az egyébb kedvezmények miatt de dolgozni nem akarnánk akkor mindent megkapnánk :evil: :evil:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Ünnepelteknek nagyon boldog szülinapot utólag is!

Jol tudom, h Lillus az utolsó ünnepeltünk?

Lkata!
Annyira sajnalom ezt az újabb gondot :? Azért remélem hamar rendeződik a dolog :roll:
Köszi az aggódást, velünk minden rendben, jövő-menő megfázásoktól eltekintve. Miki most egy fokkal jobban alszik, néha egyáltalán nem kel, csak a 6 órás kelésről lenne jó még leszoktatni... :roll:
Norbika annyira édes az utolsó képen, de azon a betegeskedőn is, ott olyan babás, nem a vagány pasi, akit megszoktunk :wink:

Szöszke!
Neked is köszi az érdeklődést, november végéig (25.-e, házassági évfordulónk) Angliában vagyunk, ekkor megyünk haza apósommal, aki egy hét múlva érkezik. Férjem sajnos karácsonyig Indiába megy. :(
Nagyon jó az a családi fotó Gergő szülinapjáról :) Mi a gond apósodékkal? :?

Kata!
Zsebi fintorgós képei csúcsok! :D :D :D
Viszonylag jól viselem a terhességet, émelygések még megvannak, sokszor nagyon nehéz tud lenni, mert közben megy a nagyüzem a fiúk szórakoztatására. November 6.-án megyek Uh-ra, akkor leszek kb 12 hetes, majd utána csinálok vonalzót. Kb ekkorra tervezzuk a család beavatásáty is, csak még azt nem tudom hogyan csináljam, mert anyumnak szeretném személyesen elmondani, nem telefonba. Egyszer már, Zsoltinál így volt.10.-én pedig védőnőhöz megyek, lesz vérvétel is.

Éva!
Olvasom, h elkapta Lóra a vírust, de szerencsésen kilábaltatok belőle. Tényleg, utólag sem tudjátok biztosra, h az volt-e? Nekem az rejtély, h hogyan lehet megúszni a családtagoknak, ha tényleg annyira ragadós :roll: Hogyan csináltátok?

Ildi!
Én is beleborzongtam ebbe az állkapocsmizériába :( Drukkolok, h minél egyszerűbb legyen.

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Vikcy!

Azt hiszem te kérdezted: itt feleannyit sem beszélnek a védőoltásról, mint nálatok. :o Voltam tanácsadáson, de még véletlenül sem említették meg, így én nem is kérdeztem rá. Pedig aztán tudnak pánikot kelteni álltalában. Most nagyon remélem megússzuk ezt a hónapot, otthon meg nem igazán félek. Egy vírus sem bírjaaz ottani hideget 8)

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Beszéd:
Mi sem beszélünk, csak halandzsázunk, bólogatunk, meg nemet intünk. Utóbbi nagyon bejön neki :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Ildi,
Ja, akkor nektek kizárólagos volt a Duna House-zal? Én beadtam a miénket egy csomó helyre és én is hirdetem... eddig még semmi, de még nem olyan rég kezdtük, 4-5 hete, csak soknak tűnik :lol:
Most megint kinéztünk egy házat, szerintem ezt most lefoglalózzuk és reménykedünk, hogy a miénk idejében elmegy... elég rizikós...

Ti meg jól kiállatkerteztétek akkor magatokat a héten! :)

Bangham, Sensi,
boldog szülinapot a kis ünnepelteknek! :)

Pálmi nem nagyon érti a mutatást, nem tudom hogy vezethetném rá?

A héten voltunk az 1 éves ellenőrzésen a gyerekdokinál, ő sem beszélt a H1N1 védőoltásról, sőt semelyiket se említette, hogy kéne, csak az agyhártyagyulladás ellenit, azt jövő hónapban megkapjuk.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kata:
Zsombor Bendegúznak boldog névnapot kivánunk!!!!!!!!



vikcy6
Pákozd
 
 


A füllyukasztás megvolt, volt sírás, de jól tűrte. Nem sírt sokáig, mikor kijöttünk az üzletből már vigyorgott. Azt mondták kenjem popsikenőccsel,de találtam itthon egy kis Sudocremet, inkább azzal kenem, de csak este. Amúgy nem piros neki, remélem nem fog begyulladni. De olyan aranyos vele, jól áll neki:)

vikcy: Én is gondolkoztam rá, hogy érdemes e már mikulásozni:D Anyut kérdeztem, de azt mondta nem tudja...:D Én sztem veszek neki pár édességet, a Győri édes mackót nagyon szereti, meg a Müllerbe lehet kapni gyümölcsös Hipp csokit vagy mi az, azt is szereti.

macianyu: Én is úgy érzem, h Laura nem fog beszélni egyhamar:D Ő is halandzsázik(de azt sokat), a babát már mondja, de azt is csak hosszasan, hogy bababababa...Múltkor ugy hallottam mintha mondta volna, hogy cica, de azóta rájöttem, hogy sztem félrehallottam:D

Kép
Kép
Kép
eszterbabe
Szombathely
 
 
 
 


sziasztok!!!!

Eszterbabe:örülök hogy nem volt gond a füllyukasztással.
ha esetleg begyulladna lehet gyógyszertárban kapni Bactroban kenöcsöt kimondottan ilyenre való.
Én is gondoltam veszek neki való finomsgokat csomagba és hát elhivom a mikulás ismeröst lesz ami lesz.Ha nem tetszik neki akkor elzavarjuk. :lol: :lol:



vikcy6
Pákozd
 
 


Sziasztok!

Húúú, csajok(macianyu, Vicky)annyit írtam nektek, de Norbi egy laza mozdulattal ESC-el kitörölte :twisted: :twisted: :twisted:

Szóval mégegyszer de már rövidebben mert mennem kell. :roll:
Köszi a kedves szavakat, ma megyek le a háziorvoshoz, majd ő ír beutalót vérvételre. De már kicsit megnyugodtam :D

Macianyu...nagyon örülök hogy jól vagy, már hiányoltalak. :D Ügyes vagy hogy alig hízol! :shock: :D Hogy csinálod????
Beszéd:Zengő miatt ne aggódj, Norbi se beszél :? 2 hónapja mondogatja hogy -Papa(ha meglátja apukámat) régebben
mondta a -mamát is. De most semmi. :roll:
Gyakorol lelkesen, gagyarászik, énekel, tök cuki! :lol:
-Kakakaka, kukuku, kukakuka...ez a legujjabb :lol: de nem tudom mit akar, mert mindíg mondja, mindenhol! :wink:
Tápszer: attól hogy mi meg kevés tápszert eszünk, attól még nem eszik rendes ételt Norbi,pont ez a gondom, csak a főzelékeket eszi, ami pépes. :roll: Néha olyan bajbvan vagyok mit főzzek.
Az üveges bébi étel már nem kell neki :(

Vicky...én pont ma adtam először kis mézet Norbinak a gyerekteájába. :D
Nem hinném hogy ettől baja lenne, hisz nem iszik amúgy se sűrűn ilyet, inkább vizet adok neki.

Babe...majd kérünk egy fotót a csini fülbevalós lánykádról :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Bangham: örülök hogy jelentkeztél, szupi hogy minden oké!
Ház/lakás ügyileg hogy álltok???
Mikinek Nagyon BOLDOG ELSŐ SZÜLETÉSNAPOT! :lol:

Lillusnak is Boldog születésnapot!


Megyek mert Norbikával foglalkozni kell. Nem enged gépezni. :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


úgy látom csak én vagyok ilyen hülye hogy egy héttel elöre lapoztuk a naptárat.Nem is most volt Zsombor hanem majd most vasárnap lesz. :oops: :oops: :oops: :oops: :D



vikcy6
Pákozd
 
 


LKata:biztos nem lesz baja a méztöl csak én fosok töle.De lehet én is kiprobálom csak még kicsit várok. :D



vikcy6
Pákozd
 
 


Tudom, nem tartozik ide. De ti nem haborodtatok fel azon hogy a sláger és Danubius rádiót meg akarják szüntetni??? :evil:
Én nagyon szeretem ezeket a rádiókat, szerintem baromi jól csinálják a műsort, el vagyok keseredve! :cry:

Itt lehet tiltakozni, hátha még segíthetünk! :!:
http://www.radiotakarunk.com/tiltakozas/#ide

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Méz, Lottinak majdnem minden nap van egy pici teáskanálnyi méz a tízóraiban!!! Imádja! Így még azt is megeszi, amire amúgy húzza a száját :lol: Nem hinném, hogy baj lehet ennyi mézből, szerintem adhatod neki Vikcy (asszem te kérdezted)!

LKata, majd írd meg, mi volt a dokinál!
Lotti is csak úgy eszi meg a főzeléket, hogy full pépesre nyomom neki a botmixerrel! Az üveges bébiételből már nem igazán eszi meg az ő korosztályának megfelelőt, hiszen az darabos :? Ezért én nem is adok neki, ahhoz túl drága, hogy belekóstoljon, aztán menjen az egész a kukába! :roll: Én is néha bajban vagyok, hogy mit csináljak neki, de olyankor előveszem a fagyicéklát vagy a fagyisütőtököt és csirkehússal, olivaolajjal összekeverem, kis krumpli, azt eszi szépen.

Mikulásozás, nálunk az biztos nem lesz, sosem volt, amikor én kicsi voltam se jött hozzánk mikulásbácsi :roll: Pénzünk sincs rá, ha Zoli öltözne be, az még oké, de honnét vegyen jelmezt? Piros köntöse meg hála a jó istennek nincs :wink: Szakála se :lol:

Nálunk most az igazi gond az lesz, hogy hová tegyük a karácsonyfát??? Többiek, ti hogy gondoljátok, kicsi fa asztalra vagy nagy fa földre és ezerrel figyelni a gyerkőcöt???

Karácsony, ajándék, áááááááá, nálunk most még az is gond lesz, hogy fát vegyünk :? Az anyagil helyzet... de erről már írtam... gáz. A családdal is megállapodtunk, hogy max. 3 e / fő az ajcsira! Lotti biztos kap valami kis játékot tőlünk, de biztos nem tízenakárhány ezer forintos fisher price vagy hasonlót :cry: :? Bár ha arra gondolok, amit apukám mesélt, hogy nekik anno Karácsonykor az volt a legszebb ajándék, ha nem rakták őket be az intézetbe... (nagyon szegények voltak, 8-an voltak tesók, mamáéknak nem volt pénzük... nagyon szomorú, apu azóta szerintem nem szereti a Karácsonyt, mindig olyan fura, szomorú arca van szenteste...) és anyuéknak ha kaptak narancsot vagy banánt. Kicsit (és ez még enyhe szó rá) eltolódtunk ünnepekkor az anyagiasság felé...

Kata, bérlet 9900 forint és az 1 teljes évig minden napra feljogosít, hogy bemenj!!! 2 éves korig ingyenes. Szerintem nagyon megéri, de mi főleg a játszóház miatt vettük meg, mert így 1000 ft/óra helyett 500 ft/óra az ára és ugye minden héten megyünk, szóval sokat spórolunk+volt még üdülési csekkem :lol:

Mikor megyek vissza dolgozni??? Hát először úgy gondoltam, hogy jövő tavasz környékén, de aztán a csajszi, akivel összebarátkoztam (aki itt lakik mellettünk), mondta, hogy májusban van a beíratkozás és CSAK szeptembertől mehet a gyerek a bölcsibe. Úgyhogy szeptembertől megyek vissza dolgozni. Egyelőre így néz ki, persze ha nyerünk a lottón... :lol:

Képzeljétek, elkezdtük mosni Lotti fogát!!! Annyian írtátok és nekem már égett a fejem :oops: 2 napja mossuk, azaz én, aztán odaadom neki és ő is mossa, csak utána rágja a kis fogkeféjét, alig lehet elvenni tőle :roll: A Nenedent fogkrémjét használjuk és külön kis fogkefét, nem az ujjra húzósat.

Móni, reméljük a 12. hét után elmúlnak az émelygős napjaid!!! Elhiszem, hogy nehéz lehet 2 gyerek mellett, kitartást!

H1N1, nekünk se említette a doki, sőt, meg se kérdezte, hogy kérnénk-e oltást... de én amúgy sem akarok se magamnak, se Lottinak.

Tényleg, ÉVA, hogy vagytok????????????????????????

Mi megvagyunk, sokat nézegetem a neten az állkapcsos dolgokat, már azt is tudom, hogy ez a fogászat egy speciális része és gnatológus foglalkozik vele. Csak az a baj, hogy mennék én más helyre is még megnézetni, mielőtt belevágok a SOTE-n, de mindenhol legalább 10 e forint csak a konzultáció :?

Hétvégén anyóstól kaptunk egy szupi kis bakancsot Lottinak, nagyon cuki, örültem, mert már tényleg itt a hideg és nekünk most nincs manink venni... és kapott szuper télikabátot és kis kantáros pufi gatyót is, meg kell zabálni, annyira édes.

Na megyek, Lotti alszik, én kávézok egyet gyorsan!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Olyan igazad van ezzel a Karacsonnyal kapcsolatban... Nem tudom mennyire tudjatok, h mi volt nalunk a sotet Ceausescu korszakban :roll: ( 12 eves voltam,amikor vegetert) A Karacsony egyik fenypontja az volt, h levettek a szuleink a szekreny tetejerol a 2 hetig erlelt banant, amit kizarolag ekkor, egy evben egyszer lehetett beszerezni... Akarcsak a jo magyarorszagi Kajlat....

Helyedben en asztalra tennek kicsit (penztarcakimelobb is, es neki ugyis az lesz a legtokeletesebb). Mi Zsolti miatt lehet nagyot teszunk, bar nem is tudom, mert minden az en dolgom lesz. (ferjem es Zsolti szenteste reggel jonek meg)

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Fogat meg en sem mostam, Miki probalgatja szarazon a szilikonos fogkefejet.

Mezet szerintem nyugodtan lehet mar adni, csak annyi, h raszokik az edes izre, ha gyakran, pl a mindennapi teajaba teszed.

Olvasom, h meg vagytok tobben ijedve a folyadekmennyiseg miatt, no meg a tej :roll: Miki meg mindig nem iszik, csak nagyon keveset (ertsd egy decit sem), azt is csak higitott gyumolcslevet, ha az anyja mar nagyon megijed. Tej nulla, egyszeruen meg sem kostolja, ugyhogy csak a szopi van, de az szerintem nagyon keves. DE nem tunik ugy, h baja lenne, van sok kaki, pisi, szoval nem tudom hogyan csinalja :roll:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


LKata!

Lakasugyileg ugy allunk, h jovo osztol koltozni szeretnenk, a kornyeken keresunk nagyobb, uresebb lakast, ami joval dragabb lesz :? Azon is morfondirozunk, h erdemesebb lenne venni egyet, h ne a bert, hanem a reszletet fizessuk, csak egyelore nincs sok otletunk, h honnan teremtsuk elo az alapot. (pl az otthoni eladasa, de az nekem nem tetszik)

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, remélem nem felejtettetek még el!
Nem nagyon tudok mit írni, mert visszaolvasni nincs időm. Ha visszafogadtok, akkor visszatérek majd, ha valamennyire rendeződnek a dolgaink (már amennyire rendeződni tudnak). Addig is mindenkinek akit érint boldog születésnapot kívánok így utólag!
Vigyázzatok a babákra, és magatokra!
Jövök, amikor tudok, de olyan aktív nem leszek mostanában, mint amilyen voltam... :cry:

Rólunk annyit, hogy Bori jár, persze esik-kel, de nem nagyon zavarja. Sokat beszél, legújabb "szava" a "pe"-lus, amit akkor mond, és mutat, amikor belepukizik, vagy belekakil a pelusba. Ha mondja, hogy "pe", akkor én mindig kicserélem neki, bár nem hiszem, hogy azért mutatja, hogy cseréljem ki... :oops:
Mondja még, hogy cipő, cici, cica, kutya, papa, apa, pápá, meg ilyenek. És rengeteg dolgot megért. Valakinek meséltem, hogy mennyire utálja, ha kiszívom az orrát, erre odament az orrszívóhoz, és megmutatta. Együtt szoktunk teregetni, ő adogatja a dolgokat, én meg fellógatom. Máskor kértem tőle a zokni, erre levette a zokniját, és odaadta.
Enni még mindig csak minimálisat eszik, reggel-este Sinlac, délután egy kis gyümi, egy-két falat a levesből és ennyi.... Nem sok, de cserébe rengeteget lóg a cicin. Elfogyott a fagyasztott tejet, a bébiszitternek kanállal kéne etetnie. Persze alig eszik, és amikor meglát hatkor elkezd sírni, mászik rám, és mondja, hogy cici.... Amíg nem lát, addig nem éhes....

marek
 
 


Sziasztok!

Gergőnek, Lillusnak BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!


Túléltük a múlt hetet. Szigetelték az ablakainkat, ajtókat, végre nem érzem, h átfúj a szél a házon.

Nehéz volt itthon két gyerekkel, de azt hiszem bennem van a hiba.Konsti totyog ezerrel és nagyon féltem. Félek, h elesik, Ábel megbillenti és koppan. Emiatt maximális figyelmet igényel, viszont emiatt Ábira alig volt időm. Ő nem az a tipus, aki eljátszik egy sarokban. Amíg Konsti aludt délelőtt (20-40perc), addig játszottam Ábival. Este amikor apa hazaért, akkor Ábiztam a házimunka meg éjjelre maradt...

Egyik nap felkerekedtünk és elmentünk játszóházba. Amikor odaértünk, akkor derült ki, h költöznek. Naná., h a neten erről nem tájékoztattak. Épp jött kifelé egy pasi -kiderült Ő a tulaj-és mondta, h nem érti mi van, korábban alig voltak délelőtt, most meg sokan mennek. felvilágosítottam, h szünet van az oviban, suliban erre meglepődött. Mondta, h lejárt a bérleti szerződésük, és eldöntötték, h nem hosszabítanak, hanem költöznek....érdekes............
Nagyon mérges voltam, de nem volt más lehetőség, hazajöttünk.

hiszti: azt hittem Ábelnél nincs hisztisebb gyermek, de tévedtem.......Konsti túltesz rajta.......elég annyi, h a tesó egy pillanattal előbb kapja meg az innivalóját, már visít, dobja a fejét......és ez még csak a kezdet...........

bocsi, h nem reagálok mindenkinek, csak pár sor még:

TÜNDÉRIEK A SZÜLINAPOSÉS EGYÉB KÉPEK, KÉRÜNK MÉÉÉG!! :lol:

Éva!
Remélem most már túlvagytok a betegség nehezén!!

marek!
Mi van??????????????????????????? :roll: :roll: :roll: :roll:

MINDEN BETEGESKEDŐNEK-KICSINEK ÉS NAGYNAK-GYORS GYÓGYULÁST!!!!

karácsony: Én is azt mondom, h az ünnep a szeretetről szóljon ne az ajándékról. Nem az ajándék ad örömet, (az csak tárgy), hanem mi magunk az emberek. Nehéz a mai viágban, de megpróbáljuk tartani az elveinket.
Ábel elkezdte az akciós újságokban kiszinezni-megjelölni-azokat a játékokat, amit szeretne. Biztosan fog kapni valamit, de újra meg újra elmondjuk, h miről szól az ünnep.
Nálunk évközben is folyamatosan kapnak a gyerekek jutalmat. Pld. Ábel ügyesen viselkedett a szemésznél, kapott egy könyvet. Nagyon sok könyvünk van, sok foglalkoztató, és amikor van alkalom, akkor megkap egyet-egyet. (Bence volt könyvárus, még megvannak a kapcsolatai és 70-80% os kedvezménnyel tud venni gyerekkönyveket). Inkább könyv, mint édesség.

Konstinak kismotort szeretnék-odavan ábel motorjáért-, de nem akarom elvenni Ábelét.

karifa: szerencsénk van. Itt a közelben (gyalog 5 perc) két család is nevel fákat. 20-30db-t a kertjükben. Dec. elején kiválasztjuk és 23.-án elhozzuk. Próbáljuk a gyökerest,hátha....lehetőségünk van elszeparálni a fát,. így a mienk 1,5 m körüli lesz. Ábel mutogatta az újságokban a karifát, aztán meg szaladt és mutatta, h hová tegyük. Emlékszik mindenre. :lol:

kérdés: tudom, h már kiveséztük a H1N1 témát, de újfent érdekelne a véleményetek. ÉVA a TIED főleg!!!!! Az oviban indul a kampány és nem tudom mit csináljak.....(Bence is bizonytalan, megkérdezzük majd a dokinkat, de érdekel a véleményetek). KÖSzönöm!!!!

egy pénteki kép a végére:
Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!!!!!

Ildi:lehet valamelyik nap adok neki mézet.Bár most kéne mert iszonyatosan meg van fázva és egész éjjel köhögött.Ha holnapig nem javul megmutatom doktor néninek.
Hát az anyagi helyzetünk nekünk sem rózsás sajnos és szerintem egy darabig igy is marad.
A mikulás ismerösünk én sem fizetnék érte külön.
Mi a földre tesszük a kari fát .Én nagyot szeretnék csak hát az is baromi drága de itt Pákozdon is vannak akik árulnak majd meglátjuk.

bangham:akkor nem lesz egyszerü dolgod karácsonyig.

LKata:én is szeretem a sláger rádiót és el vagyok keseredve. :(

Marek:de ügyes Bori hogy ennyit beszél.Aranyos a pelusos story.Na meg hogy levette a zokniját. :D Nálunk volt egy hasonló story bár kicsit más.Kiesett a játék kacsájának a lába és kérdeztem töle hogy hol a lába?erre ö megmutatta a sajátját. :D

Zsuzsu:sajnálom a hisztit.Fanni sem semmi. :? aranyos a kép.
:D

Éva:remélem ti nem kaptátok el. :(

nem rakna fel mindenki képet a babákról amikor megszületett meg egy mostanit?ilyen volt ,ilyen lett



vikcy6
Pákozd
 
 


Sziasztok!!

Lakik valaki Budán a Petőfi híd -Műegyetem közelében?????? Tudtok ott P+R parkolót??????? Régen a budai Skála mellett volt ilyen, de ugye ott építkeznek. Vajon kész van már????? őRZÖTT PARKOLÓT KERESNÉK......

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 



Babe, tényleg nagyon magas vagy? És csak 62 kiló karsz lenni? :)
Gergő sem mond még semmit. Érti, hogy "apa", "anya", és azt, hogy "hol van", meg azt, hogy "nézd csak", "gyere", de nem mond számunkra is értelmes szavakat.

Fogmosás: én etetés után letörlöm a fogait nedves textilpelussal, de hamarosan használnunk kellene a kis fogkefét is.

Timi, Zsuzsu, köszönöm a szülinapi gratulációt nektek is!

sz.veronika, kalcium, szeretnék így élni, de gyenge vagyok hozzá...
http://www.lugositas.info/savasito_etel ... es_kalcium

Lkata, sajnálom a rossz ultrahangos eredményt. A ciszta nem rák...szerencsére. De tényleg nincs benned semmi keresnivalója. :cry:

Ildi, ludli :D:D:D:D:D:D
Állkapocs: hát ez elgondolkodtató...nagyon drukkolok.

Bangham, nincs semmi gond apóssal, épp ezért nem értjük, miért nem jöttek a szülinapra. Mindegy, fájjon az ő szíve, hogy lemaradt a képről. :shock:

Ma megcsináltuk az 1 éves státuszt a dokinknál, és mérés is volt, meg 2 oltás (himlő ellen és gennyes agyhártyagyulladás ellen).
Ildi, kérlek, írd be a táblázatba Gergőhöz:
75 cm
8280 gramm

Kaptunk bőrgyógyászatra beutalót a Heim Pálba, mert azok a kis pöttyök (az állítólagos ekcéma) nem múltak el a gyógyszertári csodakence hatására sem, úgyhogy meg kell nézetnünk.

Kép
szöszke
 
 


vicky, a méz nem csak allergén, hanem állítólag ha valamilyen össze-vissza helyről származik, akkor bakteriális fertőzést is hordozhat (botulizmus). Mi teában már elég régóta adjuk Gergőnek. De töményen még nem próbáltuk.
http://immuninfo.hu/gyik/gyakran-ismetelt-kerdesek
Mi, felnőttek nagy mézfogyasztók vagyunk. A Rákóczi téri piacon vettünk már gesztenye mézet is, próbáltam már eperfa mézet, hársfát, és persze az akác a nagy kedvenc. :D

Kép
szöszke
 
 


sziasztok.
reggel irtam, ami végül elszállt, úgyhogy most csak röviden, amire még emlékszem.


Lillusnak boldog 1 szülinapot igy utólag


l.kata: örülök, hogy apud végre vissza kapta a nyugdiját, neked meg drukkolok, hogy ne legyen semmi komoly. nekem terhességi strumám volt vagy még van, nem tudom, mert még nem mentem vissza kontrolra

marek: nagyon jók a sztorik :-)

ildi: sajnállom az állkapocs dolgot, ezt még olvasni is szörnyü volt. ja, a fogakhoz majd 4et irj be légyszi, mert én lent lestem,de fent jött ki. szóval lent 3 fent 1 :roll: :lol:

karácsonyfa: mi most nem a nappaliban, hanem a verandán fogjuk felállitani.

ébredezik, mennem kell...

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Marek, mi a baj, mi történt??? Olyan végleges és szomorú, ahogy és amit írtál... jelentkezz!!!

Vikcy, volt már ilyen, hogy ilyen volt, ilyen lett nemrég, de szerintem jó ötlet, hogy mindenki tegyen fel akkor még! :lol

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Kicsit én is elvesztem, olvasni nekem sincs időm, mint Mareknak, ezért inkább gyorsan helyzetjelentek, meg amit átfutottam és megragadt reagálok.

Először is isten éltessen minden szülinapost!!!!

Szóval, Szabi szuper jól van, hirtelen 11 fogú lett. Alig 1 hónap alatt kijött 5 foga, előtte meg 5 hónapig semmi. 13 hónaposan 11, 06 kg és 80 cm. Tegnap este megpróbált egyedül felállni! NAgyon cuki volt. Azóta gyakorol, de még nem minidg elég bátor és csak a kéztámaszig jut. De a mozdulatsor megvan! :wink:
A múlt héten őszeltünk Zalakaroson és nagyon-nagyon jól éreztük magunkat! Szabi igazi vizicsibe, mindenkit elbűvölt a medencében, aki csak látta pacsálni, vízba ugrálni. Képek vannak az albumunkban, ha valakit érdekel.

Karácsony - nálunk évek óta úgy volt, hogy 23-án itthon karácsonyoztunk,aztán mentünk TAtára a családdal ünnepelni. Mire hazajöttünk totál lekókadt a fánk. Ezért most úgy dönöttünk, hogy már 20-a körül lemegyünk Tatára és ott töltjük az ünnepeket. Így nem lesz itthon fa - nem is baj, mert nem tudnánk hova tenni és pénztárcakímélőbb is. Ajándék ügyben épp most nézünk Szabinak építő játékot, mert nagyon szeretet pakolgatni, pici dolgokat bögyörészni az ujjaival. NAgyszülőktől valószínűleg haszos doglokat fogunk kérni.

Státuszvizsgálat -Totál kiakadtam! Tegnap eljött a védőnő kitölteni a papírt. Jól vannak? Jól. Jól lát ag yerek? Jól. Jól hall? Jól. Stb. Ez komoly szűrés, igaz! Aztán csodálkoznak, amikor akkor derülenk ki a bajok amikor már oviba vagy suliba kerülnek a gyerekek.

Hirtelen ennyi, mennem kell, mert mindjárt ébred.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Kép

:lol:

Kicsit megnőtt a leányzó :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Vikcy: Én is adtam már mézet, mint irtam az almához keverve, mert natúran nem eszi meg. Meg mostantól teába is azt fogok. Eddig cukrot raktam de nagyon minimálisat, kb. 3dl teába 1 kávéskanálnyit.
A füle nem gyulladt be, szerintem már nem is fog. Majd jovőhéte kicserélem aranyra, és akkor rakok fel képet.

szoszke:173cm vagyok, 62kg voltam mikor terhes lettem, most megelégednék 64-65-tel.

nusildi: Laura is vhogy igy néz ki a pelenkázón, már teljesen lelóg:D

karácsony: Nálunk nagyobb fa lesz, és majd figyelünk a gyerekre:)
De ajándékozás nálunk se nagyon lesz... Viszont a Laurának szeretnék venni egy ilyet:
Sztem nagyon jó készségfejlesztő, és tobb játék egyben. Persze, nem biztos, majd meglátom mennyi pénz marad rá, vagy esetleg tobben osszedobjuk rá. Ez az ajándék bőven elég neki. Inkább kapjon egy jobbat, mint sok silány játékot.
A családtagoknak meg úgy gondoltam nem veszek semmit, mert arra biztos nem lesz pénzem, inkább csinálok ajándékokat, néztem a neten miket lehetne, és nagyon jókat találtam, pl. narancslekvár, mézeskalácsházikó, szappanontés..ezekhez is kell alapanyag, de nem kerül olyan vészesen sokba, és még otletes is.

Olvastam, hogy azok a babák akik szopnak nagy védettséggel vannak a H1N1-el szemben is, még akkor is ha beteg az anya, akkor is jó a szopik. Úgyhogy most tobbet fogom szoptatni.
Én azért is félnék beadati az oltást, mert mi van ha pont az betegít meg? Lehet, h hülyeség,de inkább akkor attól legyek beteg, h elkapom a vírust, mint h beoltatom magam:S Amúgy Én sem fogom...

Kép
Kép
Kép
eszterbabe
Szombathely
 
 
 
 


A link lemaradt, h mit is vennék a Laurának:
http://brendon.hu/ProductSearch/viewer. ... =8&whid=25

A Tescoba van most 100db-os színes fa, építőkocka, és csak 1990Ft.
Lehet h mgkéne vennem neki, úgy szereti rakosgatni egymásra a játékait.... :roll:

Kép
Kép
Kép
eszterbabe
Szombathely
 
 
 
 


Sziasztok!

Babe!
Én ilyen fát is láttam a tesco-ban, lényegesen olcsóbban - mondjuk az kisebb méret is volt.
Nagyon jó ötleteket adtál ezzel a saját készítésű ajándékkal. Nagyon nem lesz idén pénzünk ajándékozni, és sokkal ötletesebbek, mint egy tömegcucc (pl. dezodor tusfürdővel... :lol: - mondjuk ilyet amúgy sem vennénk)
Remélem tényleg védettek lesznek a babáink az újinfluenza ellen. Én még mindig reménykedem abban,hogy csak felfújják ezt az egészet. aki most meghalt 15 éves fiú is tüdőbeteg volt már alapból. :(

karácsony:

szerintem nekünk mini fa lesz idén, hogy Tomi jól belássa és megvizsgálhassa :) - valami olyan fajtát szeretnénk,ami kevésbé szúr és kevésbé hullik,de egyikünk sem nagy fa szakértő, úgyhogy majd meglátjuk sikerül-e ilyet beszereznünk.
Teszünk majd rá szaloncukrot és nem törékeny díszeket,szalagot.
Én nem merek nagy fát tenni, bár már beszéltünk róla, hogy több oldalról kikötjük... de még úgy is lehet balesetveszélyes,nem?
majd 2- 3-4 évesen, mikor már jobban érti,akkor jöhet a plafonig érő óriásfa (már ha a pénztárcánk is úgy szeretné :roll:)
Én amúgy nem várom a karácsonyt, sajna a mi családunkban tökre az ajándékokról szól :(

Bettyna!
Jó,hogy jöttél!
Ne is mondd, nálunk dettó ugyanez volt a védőnővel, annyi különbséggel, hogy ő ki sem jött hozzánk, helyette elkapott az egyik tanácsadáson...
végigkérdezte azt a 10 kérdést, és kész.

jaj, annyit akartam még írni,de Tomi felébredt. puszi

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok a kedves szavakat. Holnap lesz meg a vérvétel eredménye, alig találtak vénat, a terhességi
gyakori infúziózás miatt :shock: :?
De már tiszta profi vagyok 8) :oops: már tök nem félek a tűtől, pedig régen képes voltam elájulni :oops: :lol:
A háziorvos szerint, nem lesz gond, szerinte csak a terhességtől nőtt meg a pajzsmirigy, de valószínűleg nem termel
hormont, figyelni kell fél évente és ennyi. :wink:

Timi....neked is köszi. Terhességi strumma??? :shock: :( Na még ilyen is van?
Őrület, hogy lestrapálja a szervezetet egy terhesség, soha nem hittem volna. :roll:

Vicky...ezt a születéskori és mostani fotó felrakást már csináltunk, talán 2 hónapja. :lol: Az is tök érdekes volt.
Jó ötlet! :lol:
Nálunk is látványos a külömbség! :shock: :D
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Karácsony: Hát nekünk a konyhában a földön lesz a fa, mivel az időnk többségét a padlástéren töltjük,
( a konyha egy szinttel lejjebb van) így talán nem sínyli meg a fa a kis egy éves gézengúz ölelgetését :wink: :lol: :lol:

Gratulálok mindenkinek az új mérési adatokhoz, sajna most mennem kell.
Minden jót, puszko!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kép
ilyen volt
Kép
ilyen lett



vikcy6
Pákozd
 
 


Sziasztok!!!

Sajnos Fanni nem uszta meg az antibiotikumot.VOltunk dokinál sajna a fülecskéje is piros kicsit na meg köhög meg náthás. :( Úgy sajnálom mikor náthás föleg az orrszivás miatt.Nekünk kinkeserves. :(


Ha valakit érdekel a dmben 100db kép 1900Ft de csak ha pont 100dbot rendelsz.én rendeltem bemásolom a linket nektek ahol lehet.

https://asp.photoprintit.de/microsite/2376/



vikcy6
Pákozd
 
 


Sziasztok.

megőrülök elszállt egy izonyat hosszú szöveg.

szóval röviden mégegyszer:

régen voltam, hiányzott. Nosztalgia kapott el az újszülöttkori fotók kapcsán - de gyorsan telik az idő..
Linda is már lassan 1 hónapja múlt 1 éves, fotó alul.
Ezúton minden 1 éves babának boldog szülinapot és boldog második évet!

Ludli - Linda a kudlit-kudlit nyomja

Lkata - sajnálattal olvasom hogy (jól értem?) gond van a pajzsmirigyeddel ? - nem volt lelkierőm az utóbbi heteket visszaolvasni. Van jó orvosod?

Marek - tényleg volt valami szomorkás a leveledben. Jó hogy újra benéztél. Mi van veled? Bori nagyon ügyes - azalapján ahogy leírtad!

fogkrém - mi nenedent (asszem így hívják) -el mosunk fogat újjra húzható fogkefével - megharap és röhög

hálózsák - még mi is hálózsákozunk, szegényre néha rátekeredik mint egy szorítófásli ha sokat forgolódik éjjel. kisfóka

méz - lehet már?

Macianyu - gratula, 34.h azta. hol fogsz szülni?

H1N1- az itthoni vakcina alumínium szulfát ot tartalmaz, nem tudom mire jó, hogy ez van benne - de tegnap beszélgettünk erről egy biológus kollegámmal - ő egy kórházban dolgozik - "hát, ezért készült el nálunk ilyen gyorsan" el tudom képzelni hogy más országokban nem ilyet használnak, jobban odafigyelnek. De konkrétat nem tudok, csak annyit hogy én nem nagyon szeretnék alumíniumot fecskendezni se magamba, se a gyermekembe. Remélem nekem van igazam és nagyobb a hisztéria, mint valójában indokolt lenne és az egész csak egy iszonyat ügyes gyógyszerlobbi parasztvakítás bárányterelgetés.
Azért vigyázzon mindenki magára. Gondolom az alumínium ion mennyisége is egész csekély az oltóanyagban, nem akarok pánikot kelteni, az orvosok remélem tudják miről beszélnek, akár pro, akár kontra.

Mindenkinek szép délutánt és igyekszem hamarosan újra jelentkezni :)

Kép

Kép
ancsa123
 
 


Sziasztok!

Először is kész a vérképem, jó minden eredményem! :D Így már biztos, hogy a pajzsmirigyen nem termel hormont :lol:
De 13-án vissza kell mennem a dokihoz, eldönti kell e az izotóp vizsgálat.

Vicky...jobbulást nektek! :( Sajnálom hogy ilyen beteg a lányzó.
A DM-es akciót hallottam én is. Össze is válogadtam 160 képet :lol: De most akkor csak 100 képre van ez a 19ft/db-os akcio?? :shock:
S, ha én 160 képet akarok előhívatni akkor drágább, vagy mi?? :roll:

Ancsa...de jó hogy jöttél, nagyon édes Linda a szülinapi képén! :D
Jó hogy írod ezt a H1N1 oltóanyagot!
Alumínium??????? :twisted: :shock:
Nagyon tanácstalan vagyok, de én is ellenzem...méég :roll: :oops:
De most ezek a hírek :shock: hogy Ukrajnában mi van, meg hogy az erős immunrendszert is támadja...
szövődmények...kezdek félni! :( :roll:
Norbikát biztos nem oltatnám be, de a magam és családom oltásán már elgondolkoztam.
Férjemnek beadták a munkahelyén mindkét oltást, ott mindíg beadják, nagy cég. :roll:
Féltem a kicsit is nagyon, közösségbe nem viszem, sőőt, menni szeretnénk az Ikeába, szerintem Norbikát oda nem viszem!

Ti hogy öltöztetitek a kicsit???
Tegnap sétáltunk egy városkört( 2-2,5km). Olyan 6 fok lehetett, és kicsit fújt a szél.
Norbikán volt egy hosszúujjas bady, harisnya+zokni, bőrcipő, bársonynaci, kötöttpulcsi és egy közepesen vastag kabát,
sapka sál, pamut kesztyű...takarót nem raktam rá. (mondván ha most nagyon bebugyolálom mit adok rá mínusz 5 fokban )
Nem? Képzeljétek lehet hogy fázott mert visszafelé nyűgös volt, és tök hideg volt a kis lába és a keze :roll:
A combija, törzse , nyaka meleg volt. Lehet bundásabb cipőt kell vennem???
Tök nem tudom hogy öltöztessem. :oops: :( Van egy 92-es téli overálunk, de az még korai, és nagy is talán.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!!!

LKata:hát a 160 kép drágább úgy azt hiszem 41 ft/db.
Örülök hogy jó lett a vérképed. :D Sajnos én sem tudom sosem hogy mibe öltöztessem.

Ancsa123:szép kislányod van.Boldog születésnapot neki is.

H1N1:nagyon durván elöadják a hirekben.Szerintem túlzás az egész.Én is baromira félek töle de pozitivan álok a dolgok elé.Nem lesz gond nem kapjuk el.



vikcy6
Pákozd
 
 


Sziasztok!!

1 éves státusz: van ahol a gyermekorvos nem jelzi, én akkor is
elvinném a kicsiket szemészetre. Nem fájdalmas, de jobb túlesni rajta. Valahogy nincs egységes leirás, mit kell vizsgálni a státuszvizsgálaton, sőt sok helyen ilyen sincs.

Vicky!
Fogok én is feltenni képet, csak még szeretnék készíteni egy frisset!!

mesélhetnél a hisztiről és főleg a megoldásáról! :wink:

Tündéri a csajod!!! gyors gyógyulást neki!!

Borkaby!
Ezer köszönet a linkért, nagyon hasznos!!!!!!!

Bettyna!

védőnő: én is ezt mondom, h komolytalan az egész és nem láttam anno értelmét a látogatásnak.

képzeljétek, az a védőnő, akivel kínom volt lelépett, a régi csak januártól kezd Gyes után így most egy védőnő van az egész faluban. na Ő állított meg az utcán és figyelmeztett, h 15 hónapos oltásra kell vinnem decemberben. Mondtam, h január első hetében megyünk, van időpontunk. Mire ő , de hát decemberben kell mennem...mondom: karácsonykor lesz 15 hónapos a fiam....Végül megértette, majd jelezte, h kijönne november végén hozzánk. Mondtam, h jöjjön....túlélem... :wink: :lol:

Ildi!
Szupi a fotó, én is valami ilyesmit akarok "gyártani"...

Eszter!
tetszik a játék, amit feltettél. A fakocka szerintem is nagyon hasznos!!!

Ancsa!!! :D :D :D :D
de jó, h jöttél!!! Pusziljuk ámuló kislányod!!!!!
:wink: :lol:

L.kata!
Örülök, h jó lett a laborod!!!

Norbi is sokat változott, de hasonlít önmagára. :lol:

Öltözet: mi 11 körül megyünk ki, itt tegnap 8 fok volt akkor. Body, harisnya, zokni, vastag, bélelt nadrág, termopulcsi, overáll, sapka és egy magasszárú cipő volt rajta. Ráadom a kesztyűt is, de van amikor leszedi. Sétálunk, de ennyi ruhában nehezen megy. Mi lesz télen??????????!!!
Bélelt bakancsot, vagy csizmát én is akarok venni, de most még korai lenne rájukadni. Majd a mínuszokban. Tudod a picik keze-lába gyakrabban hideg.....
Esetleg ha babakocsival mentek, lábzsák??? !!!

Voltam fogadóórán az oviban. Összességében csupa jót hallottam Ábiról. Nem verekszik, nem sír, barátságos, alkalmazkodik... Nagy a mozgásigénye, jó lenne valami sport.. Három éveseknek nem igazán van, különórára pedig nem telik....Javasolta az óvónő, h valami művészeti foglalkozásra is járassuk, de olyan sincs itt....

Elkészült a szemüveg, tetszik neki és úgy látom jobban lát. Újra felfedezi a kirakóit.... :lol: :lol:


Konstikám egyre magabiztosabban jár, most már az utcán is totyog. kezdi elunni a babakocsit, így 30 perccel előbb indulunk Ábelért :lol: hazafelé megül a kocsiban, mert Ábel szórakoztatja. :lol: :lol: A délutáni alvásnak kifejezetten jót tesz a séta, az én derekamnak kevésbé. :wink: :wink:

Íme egy kép, szemüvegben, rövid fufruval:

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu....húú, micsoda szemüveges fotó :D nagyon aranyos!
+2 év kapásból :wink: :lol:
Tök jó érzés lehet hogy ilyen jó híreket kapsz Ábelről :D gondolom rém büszke voltál, mikor megdícsérték!
öltözés: harisnya, naci és még plussz overált is adsz rá??? :shock: Akkor Konsti tuti nem fázik :wink: Nem ibalhézik amég felöltözteted?
Norbi nagyon nem szereti az öltözködést, pedig próbálom villám gyors csinálni. :roll:

Vicky...háát, jó hogy ezt írtad, akkor 2x rendelek 100 képet :wink:

Szöszke...érdekes a link a kálciumról :shock: :shock: :shock:
Akkor miért mondják az orvosok, védőnők hogy a kálciumhoz fehérje kell???? :roll:
Ilyen lúgosítást csináltam egyszer 2 hétig bírtam. :oops: :? Nagyon kemény, sok finom dologról le kell mondani hozzá. :roll: de külömben baromi jót tesz, nekem a közérzetem is jobb volt akkoriban.
Totál félre vagyunk vezetve :( ?

Apukámat próbálom néha egészséges étkezésre bírni, de nem mindíg sikerül.
Most is a saját pácolású,füstölésű sonkáját kínálgatta :roll: :oops: :D azért megkóstoltam :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Én is mindig gondban vagyok az öltözésnél, nem tudom nem e fázik v nincs e éppen melege... De általában ez a variáció: hosszú ujjú body, vékonyabb pulcsi, harisnya, vastag overáll, bundás cipő. Sztem nem fázik... :roll:

zsuzsu: Én se látom értelmét a védőnőknek. Csak olyat tud mondani, amit már elmondott az orvos, v tudok én is. Talán kétszer volt, hogy kérdeztem valamit, de arra nem tudott válaszolni:D

Vicky: A hiszti megoldásra Én is kiváncsi lennék...kezd egyre idegesítőbbé válni nálunk a hisztizés. Mikor úgy látom jól eljátszik a Laura, odaosonok a géphez, és ahogy meglátja odajön üvölt, és harapdál amíg el nem jövök onnan :x Amikor meg játszik, és valami nem sikerül neki, nem próbálja meg mégegyszer inkább nagy hanggal földhözvágja magát :? De ilyenkor legalább már van egy kis nyugtom:D

Kép
Kép
Kép
eszterbabe
Szombathely
 
 
 
 


Sziasztok!

Majd irok bovebben jovo heten, penteken lejottunk a Kolpingba, vasarnap este megyunk haza. Egyelore szuper jo! :)

Ja es csutortokon lefoglaloztuk a hazat, hat most izgulhatunk rendesen, hogy elkeljen a mienk idoben!

Na majd jelentkezem jovo heten, addig is mindenkinek jo hetveget! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika!
jó pihenést! :)
Drukkolok,hogy elmenjen a házatok! Mennyi időtök van eladni?

öltözés:
Harisnya, ujjatlan body, hosszú ujjú body vékony hosszú ujjú póló, vastagabb pulcsi és közepesen vastag overall. Ha nem overallban vagyunk, akkor bélelt nadrág és téli kabát. Ja,és hát kesztyű, sapka, cipő. Nekünk ez eddig elég volt így. A vékony pulcsi réteget akkor adom rá, ha szél is van.
Az a baj, viszont, hogy sokszor ki szeretne szállni a kocsiból Tomi, viszont ezekben a ruhákban nehezebben mozog - emiatt jobban szeretem mondjuk az overallt, mert abban valahogy jobban megy a mozgás. Ami meg külön idegesítő, hogy ahogy bemegyünk egy boltba (akár 5 percre is), rögtön vetkőztethetem le, mert beizzad :roll: . aztán meg újra fel - olyankor meg inkább a téli kabátos verzióban vagyunk, mert azt könnyebb levenni.
Én egyenlőre így fogom levinni és a babakocsi lábzsákkal vagy pléddel hőszabályzok :),aztán később majd jön a vastagabb overall.

LKata!
Mondjuk az biztos, hogy a füstölt sonkák nagyon finomak :)
Megértem apukádat. Én még csak 28 vagyok, de így is csak hatalmas önuralommal tudok lemondani a berögzült rossz evési szokásaimon, akkor is csak időlegesen sajna. Persze apudnak fontos lenne, hogy egészségesen étkezzen. Azt nem lehet, hogy füstölt sonka sok zöldséggel? :)
Örülök, hogy jó lett a laborod!
mi rendeltünk képeket és csak az volt a lényeg, hogy meglegyen a 100 fotó. A rossmannban is van most akció.

Zsuzsu!
A kis professzor nagyon-nagyon édes a képen!!
Tökjó, hogy tetszik neki a szemüveg :)
Konsti nagyon ügyi!

Ancsa!
Hú, nagyon régen voltál, jó hogy jöttél! :)

H1N1:
egy csomó orvos ismerősünket megkérdeztem,és eddig a "ne adjuk be az oltást" válasz vezet. A gyerekorvos azt mondta, figyeljük a híreket és hívogassuk őt is ez ügyben, mert lehet, hogy változni fog a véleménye. :roll: Azért hozzá tette, hogy mivel nincs elég tapasztalat az oltóanyaggal kapcsolatban, így ilyen picur babákat nem szívesen oltana be, tényleg, csak végső esetben.
Azt olvastam valahol, hogyha 6 millió ember beoltatná magát az megvédhetné a népességet a járványtól. Szóval remélem, hogy sok felnőtt beoltatja majd magát. Egy jó meleg, enyhe tél is jó lenne. :roll:

Rólunk:
Pár napra mi is elutaztunk a Mecsekbe, annyira jó volt. Csak 2 éjszakát voltunk távol, de olyan, mintha egy hetet nyaraltunk volna :) egy parasztházban laktunk, csak a szobánkban volt fűtés, ráadásul nem is akármilyen: cserépkályha :). Nagyon hangulatos volt (és meleg). A konyhában mondjuk nem sokat időztünk, mert ott ugyanolyan hideg volt, mint kint az utcán. A fürdés is 5 perc volt, turbó törülközéssel egybekötve :), de ez adta meg a hangulatát azt hiszem :). Tomi meg végigaludta az éjszakákat, ez is nagyban hozzájárult a pihenésünkhöz persze :)

Kép

Kép
borkaby
 
 


Hogy álltok a fogyással (már akinek kell fogynia)? Emlékszem anno, 1 éve mindenki azt mondta, hogy kb. 1 év kell, míg újra visszanyerem az alakomat, dehát attól én még nagyon messze vagyok...

Kép

Kép
borkaby
 
 


Kép Kép Kép ez a lábzsákos beöltözős verziónk, de itt nagyon hideg volt... : Kép Kép

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A KÖSZÖNTÉST AZOKNAK, AKIKNEK ESZÉBE JUTOTTUNK! :)

Ne haragudjatok, hogy így eltűntem, de annyi dolgom van, h nem tudom követni a fórumot. Nagyritkán (kb heti egyszer) bele-bele olvasok, de írni már esélytelen. :?

Megvagyunk, köszönjük, én még mindig alakítom a munkámat, a következő 2 hétben csinálom meg a tanfolyamokat, és vizsgázom, ami kell a regisztrációmhoz, h tudjak otthon gyerekekre vigyázni. Nagyon lassan halad a dolog, mert venni is kell sokmindent, és így, hogy csak N dolgozik, nehéz. Csinálok még egyéb más dolgokat is, ami nagyon elveszi az időmet.

Egyébként Lilla nagyon édes, megünnepeltük a szülinapját is. 8 foga van, 79cm és a súlyát jövőhéten méretem, de kb 8.8kg körül lehet sztem. Angolul kezdett el beszélni, és gőzünk nincs, hogy miért, mert mindenki magyarul beszél hozzá, és a tv is alig megy. Szal hiába nyomjuk neki, h baba, ő ismétli, h baby. :? Ezt mondja magára a tükörben, meg bármire, amin baba van. Mostanában kezdte ismételni, hogy nem-nem, és rázza is hozzá a fejét. Ha vm rosszaságot csinál, tudja, h nem szabad, mondja h nem-nem, rázza a fejét, és közben csinálja, amit nem szabad. Na ilyenkor nem nagyon bírom ki röhögés nélkül. :D Mást nem mond még, halandzázik ezerrel. És táncol...de nagyon durván, riszál, mint egy igazi csaj. :D Még nem jár, de már tudna, csak nem mer sztem. Néha megáll egyedül pár másodpercre, aztán lecsüccsen. Nagyon nagyon óvatos mindig, bármit csinál, így nem tudom, h elindul-e magától csak úgy véletlen. Járatni én nem akarom, mert hagyom, h mindent magától csináljon, de mikor nagyritkán ki akarom próbálni, hogy vajon jár-e velem, ha fogom a kezét, nem akar, húzza ki a kezét a kezemből, leül, és teper tovább. Egyébként meg sem áll egész nap, és nagyon huncut!!!

Múlthéten bekapott egy 3 napos lázat, kemény volt...hajnali hűtőfürdőzések, 4 napig nyavajgás, 40 fokos láz, úgy sajnáltam szegényt. Ez alatt 2 foga is jött alul. Azóta fel-fel ébred éjszakánként, de remélem, h hamarosan visszarázódik. Előtte már nagyon szépen nyomta 8-8-ig....óraállítás óta 7-7-ig, őt nem állítottuk az órához, mert jó, hogy 7 után szabadok vagyunk, mert nagyon későn kerülnénk ágyba.

Bocsi, hogy csak magunkról írtam, de most nagyon nehéz lenne visszarázódni. Mindig csak igérgetek, így most nem igérek semmit, de szeretnék valahogy vmkor visszacsatlakozni.

Majd teszek szülinapos képeket, de apukám gépén vannak, és elfelejtette elhozni. Kint voltak nálunk 5 napra Lilla szülinapjára, anyukámnak meglepi volt. :)

Decemberben nem szeretne vk szervezni Pesten egy talit? 13-án megyünk haza, és csak jan.8.-án vissza. Szivesen taliznék veletek.

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


borkaby: Azt a maradék 5-6kg -t ami maradt rajtam(amúgy 26kg-t híztam), majd tavasszal leadom.Persze tornázgatok kazettára most is, de eszek mindent.
A súlyomat azért próbálom megtartani. Bár jon a karácsony...biztos feljon 1-2 kg plussz...
Nagyon aranyosak a képek! Laura hál'isten még nem akar kiszállni a kocsibol, csak ha hosszabb időre megállok vele, mondjuk boltba.
Biztos nagyon jó volt a kirándulás, én is úgy elmennék ilyen helyekre, sztem a hegyeket.

sensi: Nem is kell siettetni semmit majd elindul, engem párom anyja megőrjített, hogy még 6 hónaposan nem mászott :shock: most ugyanezt csinálja, hogy még nem beszél...sztem egyik gyerek se beszél 1 évesen, esetleg pár szót mond...Őrület. Laura már fut szinte, de még egy szót se mondott...de táncolni imád, akármilyen zenét meghall rázza a kis seggét:D Majd hozz szülinapos képeket!!

Csináltam chilis-narancsos forró csokit, isteni finom :wink:

Kép
Kép
Kép
eszterbabe
Szombathely
 
 
 
 


Sziasztok!

Megint rég jártam erre, bocsánat! De ahogy nő Áron egyre kevesebb dolgot tudok tőle csinálni és amikor alszik, akkor van időm főzni- mosni-takarítani, így elég ritkán jutok a gép elé.

Az új szülinaposoknak boldog 1. születésnapot kívánok!!!!!

Közben már kb. egy hete Áron is elindult, teszek is fel róla videót, nagyon édes.
És már olyan sokat beszél, ma reggel is úgy ébredt, hogy kiabálta: "Anya, Anya", majdnem el is bőgtem magam, mert még ébredésnél így nem hívott, általában úgy ébredt, hogy: "Apa, Apa".

H1N1: Lora szerencsére teljesen felépült, máig nem tudjuk 100%-ra, hogy tényleg az volt-e vagy sem.
Napok óta azon vacilálunk, hogy beoltassuk -e magunkat és a gyerekeket vagy sem, eddig azon voltam én is, hogy ezt csak a média fújta fel ennyire és nem kell vele foglalkozni, meg csak a gyógyszergyártók akarnak meggazdagodni, de most megijedtem, ha csak a fele is igaz, már megéri beoltatni őket, hogy biztonságban legyünk, beszéltem a gyerekorvossal is, ő is mindenképpen javasolja, hogy oltassam be a nagyokat- és a mai állás szerint beoltatjuk magunkat, Áronról még holnap beszélek a gyerekorvossal.
Az az egy nyugtat, hogy apósom 80 évesen, szívbetegen az elsők között oltatta be magát már lassan 1,5-2hónapja és semmi baja sem lett tőle, akkor talán nekünk sem árthat.
De nálunk a fiúk olyan kis vékonykák, 8 évesen alig 20kg-ok, Zolikának már lázgörcse is volt, s nem hiányzik egy 40fokos lázzal járó influenza nekik. De még mindig nem vagyok teljesen biztos a döntésemben.

Most éppen ezt olvasgatom:
http://index.hu/belfold/2009/11/09/te_beoltatod_magad/


És a videó Áronról:
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/m ... paIGuJl3O5

Sajnos nincs időm visszaolvasni részletesen, de egy valami megfogott:

Marek! Mi van veletek, miért voltál ilyen szomorkás?!! Remélem, minden rendben, csak sok a dolgod!!! Irj mindenképpen!!!

Új Kismamák, Bangham, Macianyu!!
Gratulálok, vigyázzatok magatokra!!!

Most tényleg mennem kell.

puszilok mindenkit!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?