Új privát üzeneted érkezett!

na így már jó, bár így már nem fér ki hogy Niki, Lilkó, de azt mindneki tudja 8)

Kép
Kép
mniki84
 
 


:( Max oda írod minden hszhez....


Hannusnak boldogságos fél évet!!!!!

annus11
 
 


Sziasztok

olvasni nem tudtam most vhogy..
giga takaritas volt tegnap (is) itthon 8)
az udvaron keéé ,meg elpakolni,mert amit leselejteztem az kiment oda.. na de az mar G dolga lesz..

Borokanak szurkal az also b1 foga is kicsit,de meg iny alatt van.. gondolom jovo heten kibujik :) olyan jo kislany, nem sir csak jatszik eszik alszik.. sot tok el van egyedul is amiota kuszik ide oda meg ilyenek :D

Viszont elengedhetetlen a babaracs mostmar.. nagyon hideg a ko a konyhban es allandoan oda akar menni..
nem latott vki 130cmre jo babaracsot? toldassal lattam mindenhol..... :( a max a 110cm.. de nekunk akkora edes keves.. ha mashogy nem akkor persze megveszem a toldast is hozza,de egy toldas annyiba kerul mint a babaracs es nem is olyan szep mint anelkul :?

Remelem mindenki szuperul van es legalabb 8ig aludt :D

Netti
Kép
maumau
 
 

 
 

annus neked meg a madarad valamiért leragadt :)

Kép
Kép
mniki84
 
 


jaa a lepkét kell nézni (fejrecsapósszmályli)

Kép
Kép
mniki84
 
 


Niki!
Nem a madár megy!!!Az a kép része!A pillangó középen,na az tart a másik pillangóhoz a végén! :lol:

Netti!
Jó pakolászást! 8)

annus11
 
 


Sziasztok!

Húúú, nem győztem v. olvasni.

Köszi mindenkinek az etetőszék-Lili bókokat.
nagyon bejött! Lili imádja!!!!
Nem csak evéshez...tegnap úgy sütöttem sütit, hogy ő benne ült és nézte....jó a kilátás belőle! :D

Férjem elutazott.....hmmmm...hiányzik már most is... :?
Ezért Lilkót reggel bevettem magam mellé a fr.ágyba , a papája helyére és úgy néztünk rajzfilmeket, meg játszottunk 'takaró alá bebújik a mama, majd előbukkan és szétpuszilja a Lilit' játékot...nagy sikere volt. :lol:

Kari téma:
Mi amióta együtt vagyunk a férjemmel együtt is Karácsonyozunk. 24-én délben anyósoméknál ebédelünk, aztán haza és csak mi....mostmár 3an, aztán 25-én anyuméknál ebédelünk, majd haza, 26-án eg. nap otthon vagyunk....imádom.
Én nem szeretem ha zsúfolt ilyenkor a progi. Olyan jó, hogy ha pizsiben akarok ülni eg. nap a fa alatt, akkor megtehetem.
Jó, persze nálunk is szerették volna, ha 3 nap nonstop rokonozás lenne, de én erre alkalmatlan vagyok.... :roll:
És azt vettem észre, hogy sokan Kari végére olyan hulla kimerültek leszenk, meg mindenki ö.veszik a családjával stb....szóval én bojkottáltam a zsúfolt időbeosztást Karira! :roll:
+ nevem a névnapom is 23-án van.....
(mint ahogy kiderült zsüci neked is, druszám! :wink: :D )

Na, lányom az ágyikójában dumál....
Mostanában annyira jó kislány!!!!! :D
Nem sír!!!! Ha valamit akar, dumál, szól nekem. :shock: :roll:
Kb. 1 hete absz. nem sír soha!!!!Pedig jön a foga, sztem már kint van, majd megnézem a kövi kajánál.
EZ NORMÁLIS???????????
Ja, és lehet hogy én vagyok a hülye, vagy beleképzelem, de azt mondja hogy 'ma'........nagyon sokszor....tegnap is amikor sütöttem nagy csendben ül és 1szer csak: MA....odakapom a fejem és rámröhög....
Nagyon várom, hogy mi sül ki ebből....vsz. hamarabb fog beszélni, mint járni. :roll:

Na, kvkv....hajnalban keltem...hulla vk...

Kép
mozza
 
 


LittleL cukiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ahogy alukál a mamája helyén!
Pár év és minden vasárnap arra fogunk ébredni hajnalban, hogy valaki épp bekúszik középre.... :roll:

Kép
mozza
 
 


Nálunk a Karácsonyfa díszítése a gyerekekkel együtt történik, 24-én délelőtt. Utána ebéd, alvás, és mire felébrednek, megérkezik a Mikulás is. (Mivel nem vagyunk vallásosak, ezért akkor is a Mikulás hozza az ajándékot, de csak Macinak.) Laci már tudja a "vallásos változatot" is, de el lett neki magyarázva, hogy a szeretet ünnepe, és ilyenkor szokás az ajándékozás, illetve minden, ami ezzel kapcsolatos.
Eddig 24-én ha otthon megvolt az ajándékozás, utána mindig mentünk Anyuékhoz, hiszen kb két percre lakunk egymástól. Az idén nem tudom, hogy hogyan lesz, hiszen már így is nagyobb a távolság, és ha mi is költözünk, (adná ég, hogy így legyen) akkor még nagyobb lesz!
No majd meglátjuk!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Pár év???? Mozza! Sztem jövőre már bemásznak azok a babák, akik már nem rácsos ágyban fognak aludni!!!! És nem akarok senkit elkeseríteni, de Maci még most is ezt csinálja, négy és fél évesen!!! :lol: :lol: :lol:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


én 10-en évesen is bementem hétvégén anyuék közé tv-zni apa mellkasána, anya meg hozta a reggelit :D

Kép
Kép
mniki84
 
 


Én nem érzem hektikusnak a mi kicsit zsúfolt Szentesténket,szerintem az a fontos,hogy mindenkinek belülről jöjjön a nyugodtság,a karácsony békéje. :P Persze mi általában még 25.-én játszunk is az Istentiszteleten és csak utána indulunk a férjem szüleihez. Olyan jó erről írni,úúúúgy elkezdtem várni a karácsonyt!!!!!!

Kép
f.ancsi
 
 


Én nagyon várom már ezeket a hajnali kommandó akciókat....én is absz. emlékszem, hogy mindig elindultam a párnámmal hajnalban a szüleimhez....örültek neki...mindig könyörögtek, hogy még 1/2óra és 6kor kezdődnek csak a mesék a tvben hétvégén...próbáljak még aludni.... :roll:

Kari:
Absz. megértem hogy vannak akik szeretik ha Karikor zsufi a program.
Én nem nagyon....ált. 2 ünnep között szoktunk hosszabb időre átmenni a szülőkhöz. Nekem a totál nyugi a legjobb.... :roll:
Most azért Lili miatt vsz. kicsit zsufibb lesz, de próbálok azért majd határokat szabni, nem akarok össze-vissza rohangálni, csak simán pihizni. :roll:

Azon agyaltam, hogy milyen legyen a fa.....
Eddig nekünk mindig nagyon egyszerű max. 2 színű volt (barna-arany, barna-ezüst, fehér-átlátszó)...de Lili miatt lehet hogy most kicsit színesebbre kellene díszíteni....hmmmmm.....

Valaki megy exbrendonos fotósokhoz kari fotót csináltatni a családról?????
Én rá fogom venni a férjemet, hogy menjünk el... :roll:

Kép
mozza
 
 


KicsiLili nagyon édesen szunyál! :D

Nem semmi étvágyuk van ezeknek a pöttöm lánykáknak!

Két A.C. könyv péntekre rendel- vettem! És jön velem az említett leányzó! :lol:

Barbi, ezeket szerváltam (tesómnak a zöld tetszett tegnap):

Kép
Kép

Aztán van még egy rózsaszín, az nem Next, lehet, h azt eladom. Tényleg túlzásba estem, főleg, h két fiús dzsekit meg kaptunk. :oops:

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Mozza,mióta megszülettek a gyerekek,nekünk is színes a fánk,olyan vidám így. Addig nekünk is mindig kétszínű volt,de olyan édik amikor rácsodálkoznak egy piros vagy egy sárga gömböc díszre.
Mi az az exbrendonos családi fotózás? :oops:

Kép
f.ancsi
 
 


Nálunk Maci úgy jött, hogy egyik hóna alatt a kispárna, a másik alatt a cumisüvege!
Annyira szeretem, hogy ilyen kis bújós fiú létére! Ő hétköznap is jön, bevackol mellém, és tentizik még kicsit. Hétvégén meg megkérdezi, hogy Apa mikor megy már dolgozni? :lol:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


http://www.gyermek-foto.hu/
Ez az! Régen a Brendonban (váci u.) csinálták, most Budán valahol.
Olyan szép kis Karis hátterek vannak.....vagy 6 féle...a galériát nézegettem.....tetszik!!!! :D
Babás barinőmék minden évben mennek....csináltatnak a képből karilapot is.....
És nem is drága sztem.... :roll:

Kép
mozza
 
 


Sziasztok!!!

Annus köszönjük a köszöntést!!!Olyan hamar eltelt ez a fél év!

Karácsony nekünk is zsúfolt,de olyan jó.Hát idén kb totál más lesz :roll:

Lili édesen alszik!

Nálunk Apa főz,én babázom! :)

Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Mozza, nekem drágának tűnik, persze nem vagyok tisztában a piaci árakkal. Vagyis az a béna, h külön fizess még 4000 pénzt a CD-re írásért. Ha benne lenne, ok.

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Sziasztok!

Mostanában Babóka kb. 11-kor alszik el, és reggel 8 körül kel. Követi a szülei bioritmusát, mi is bagoly típusúak vagyunk. :D Közben 2X-3X kel, ki tudnék egyezni ezzel, ha így maradna.

Zdori: Köszönöm az ajánlatot, majd még egyeztessünk, hogy mikor és hogy megyünk Szofihoz. :)

Karácsony: Nálunk nagyon bonyolult, mert az én családom Erdélyben él, a párom szülei meg elváltak. Ez azt jelentette eddig, hogy 24-én délben anyósomnál karácsonyoztunk, ezzel kezdődött az egész. Aztán este kettesben, 25-én apósoméknál, 26-án utaztunk egész nap (kb. 800 km), 27-én otthon Sepsiszentgyörgyön, és a szilvesztert is ott töltöttük. Mivel mindig elutaztunk, az utolsó évben már fát sem díszítettünk ketten, mert 2 hét múlva, mire hazajöttünk, úgyis már csak leszedni lehetett.
Most még nem tudjuk, hogy lesz, de abban egyetértünk, hogy a 24. most már a mienk, hogy család lettünk. :D Amúgy az utóbbi időben nem szerettem a karácsonyt, nagy rohanás volt az egész. :?

Hozzátápi: Nálunk a délelőtti alvása után kap először szilárdat, az alma, sütőtök, barack, répa, krumpli kombinációból valamit. Kb. 60-250 között eszik meg belőle, mikor milyen kedve van. Egész nap szopi, aztán este fél 9-kor jön a vacsi, ugyanez, aztán fürdetés. Lilla baba még nem kapott üveges kaját, nem is akarok adni neki. Inkább én összekutyulok neki valamit, nekem eléggé hamar megy, olcsóbb is, meg tutti, hogy nincs benne semmi adalék. Üveges kaját majd akkor adok neki, ha megyünk valahová, ahol nincs lehetőség hazaira.
Nekem is rossz volt nagyon, amikor elkezdtük a hozzátápit 3 héttel a 6. hónap előtt, mert nem volt elég tejem. De azóta szerencsére beállt a rendszer, és olyan jó nézni, ahogyan eszi a kutyulmányaimat. :D

Halottak napja: Mi otthon Erdélyben minden évben kimentünk az összes halottunk sírjához. Ez 5 temetőt jelentett egy nap alatt kb. 150 km-es körzetben. Sajnos már évek óta nem sikerült ilyenkor hazajutni. :( Így a párom nagyszüleihez megyünk ki itt Pesten a temetőbe, és közben a saját családomra is gondolok gyertyagyújtás közben. Sajnos nagyon drága egy hazaút, évente 2X jutok haza, karácsonykor és nyáron. :(

Rákszűrés: Nekem a 6 hetes kontrollon a doki azt is levette, úgyhogy most egy ideig nem kell mennem. :)

Státuszok: Írtátok többen, hogy viszitek a babákat a 6 hónapos státuszra a védőnőhöz. Nekem ilyen státusvizsgálathoz egyetlen egyszer volt szerencsém, 2 hónapos korában. A védőnő azóta eltűnt az éterben. :? Nem tudom, örüljek-e neki, de nincs a helyzet magaslatán. Már terhesség alatt sem láttam csak vagy 2X. Gondoltam, majd ha meglesz a baba, biztosan sokat fog segíteni, azért nem látom, mert a kisbabákkal van elfoglalva. Hát persze. Igaz, én sem nagyon hívogattam, mert minden kérdésemre választ adtok. :D Kíváncsi vagyok, most jelentkezik-e, hogy kezdjük el a hozzátáplálást 6 hónaposan... :roll:

Mászás: Lilla is lemászik a játszószőnyegről rég. Nekünk laminált padló van a szobákban, az előszobában meg a konyhában csempe. Eléggé meleg van, panelben lakunk. Eddig azon gondolkodtam, milyen szőnyeget tegyek le, nehogy megfázzon, de az egész lakást mégsem szőnyegezhetem be. Múlt héten barátoknál voltunk, ikergyerekeik vannak, 11 hónaposak. Jó hűvös volt náluk a panelhez képest, a gyerekek meg a földön fetrengtek a csempén és a parkettán. Azt mondta a lány, hogy jól felöltözteti őket, még nem lett semmi bajuk, pedig már lassan járni fognak. Ezek után úgy gondolom, én sem aggódom túl a kérdést. Kap egy réteg ruhát pluszba, aztán másszon, amerre akar. :D

Na, megyek mozdítok valamit a lakásban, amíg alszik Babóka.

Réka

rekap
 
 


Megnéztem az árakat, tényleg nem drága. Hanyatt estem néhánytól. :shock:

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Én az exkluzív sorozatot néztem...családi, 1 háttérrel cd a kép kb. 40db, ebből 10 kép retusálva 15 000-ért.
Sztem ez jó ár....máshol drágább.....
Nekem nem kell az előhívás, én képeslapot csináltatok majd belőle egy másik site-on. :roll:
Meg már készülnek a kari ajik...majd megmutizom, ha megjött. :wink: :roll:

Kép
mozza
 
 


Sziasztok!

Cirkusz szuper volt, 2 órás :), Éduának az oroszlánok és tigrisek és a fekete lovak tetszettek, a bohócoktól még mindig fél :)

Édua még mindig velem alszik a nagyágyon, az ágy mellett Lara a kiságyban férjem a kisszobában, ez van :)

Ma megvalósítottam a gesztenye projektet, fini lett, igaz majdnem leégettem :)

Nagyon cuki KicsiLili, Csongi meg már most nagyon ügyesen bujócskázik :)

zdori fisher price elefántot és mókakockát vettem végül a tescoban, de ezt már tényleg nem kapja meg Lara karácsonyig :)

Jajj annyira rosszul aludtam, melegünk volt, és Édua csapkodott és nyávogott meg minden baja volt, nem tudom aludtam-e 2 órát egyben, hogy fel ne ébresszen, persze Lara csak fél 2-kor és fél 8-kor kelt ma :)

A szemem nagyon fáj :)

Szép napot!

Ildi

Karácsony: mióta Édua megszületett, a 24-e csak a miénk és a gyereké, aztán jöhetnek a szülők, illetve mi megyünk hozzájuk :)
A fát pedig már Éduával együtt díszítjük, de az ajándék pancsi alatt kerül a fa alá :), ja és ma már megírtuk a levelet a télapónak és a Jézuskának.

Ezt viszont nem tudom, meddig tudjuk megtartani, mármint a varázslatot :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok!

Tegnap vidéken voltunk, este már fáradt voltam visszaolvasni, most meg.... Szinte lehetetlen, csak futólag 1-2 hozzászólást sikerült, remélem lesz egy kis időm hogy jöjjek lényegretörőbben is. :)

Tápszer témához: Nekem Brigi hasfájós a milupától. Én Babylove biotápszert veszek neki kiegészítésként a DM-ben, amellett hogy ezt szereti és nem fáj tőle a hasa "csak" 1200 pénz.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
hunccutka
Budapest
 
 


Na helló!

Az éjszakát jól elbarmoltuk, egyetlen OK dolog a film volt!!! Csani 7kor hullára elfáradt, mert itt voltak anyósomék a dédivel, és hát játszottzak vele, elfáradt. Aztán az "okosok" kitalálták, hogy szegény álmos, ne is fürdessem megt, hanem szopi, és had aludjon... Na mondom, de akkor 5-kor fog kelni??!! Mindegy, hát egy próbát megér. Azért amint a vendégek kihúzták a lábukat lelötyköltem a mackót a csapban, kapott enni, de olyan fáradt volt, hogy nem evett sokat, bealudt. Gondoltam, ha felkel, majd kap még. De nem kelt. Film után, ilyen negyed 12-kor megnézem mit csinál: szegány forgolódik, félálomba az öklét eszi. Na kivettem, hogy adok neki még egy picit, legalább jót alszik reggelig. A kommandóakció végére gyerek full ébren, dumál, játszani akar... Nem részletezem tovább, de egykor sikerült újra elaludnia... na mondom, legalább alszik reggel 10-ig. Mondanom se kell, fél 7-kor keltünk...
Verjetek má fejbe, ha ezután nem csak magamra hallgatok!

Ma de. 11-es szopi után Csani kapott 5 kiskanál hipp almalevet. Hát nem volt nagy siker, a 90%-át kiköpte... :D Na majd holnap újrapróbálkozunk...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szofi: lehet, hogy nem direkt köpte ki. :wink: Csongor se igazán tanulta még meg, hogy is kell 1. használni a nyelvét, hogy lefelé menjenek a dolgok, 2. hogy kell nem szopis mozdulatokkal kienni a kanalat. Ezért aztán van, mikor kifelé megy a hama és nem befelé.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Na Kari témán már túl :) mi tavaly 24-én d.u. mentünk anyumélhoz, este kettesben (4-esben, Bogi pocakban + Steve ünnepeltünk), 25-én át anyóshoz. anyumék 6-an vannak tesók, így 26-án mindig valahol karácsonyi banzáj vagyunk vagy 35-40en most már, a babák miatt. Nagyon szeretem, evés, ifinomabbnál finomabb borok, pálinkák (ez utóbbi idén is ki fog maradni sztm..).

Szofi,
estét sajnálom :( De legalább tudod, legközelebb hogy csináld. :)

Na tegnap elmetnünk Szomszédasszonnyal kicsit este, persze Bogi tudta, mikor kell 6-kor kelnie :shock: de leglább 9-kor bealudt, és aludt még 2.5 órát, vele együtt én is :)

Na persze a Pay PAlra utalt lóvém sehol... Hívtam a Unicredit bankot, nem ad ki felvilágosítást, majd írtam a PP-nak, most válaszoltak. CSak átfutottam, de a lényeg, h vagy 2 munkanapon belül megjelenik a lóvé a PP számlámon, vagy 10 munkanapon belül visszakerül a bankszámlámra (mert nem tudták beazonosítani, honnan jött az utalás, ergo nem tüntettem fel az azonosímat- amit megtettem persze....). gondolom 1000-bőlé egyszer fordul elő ilyen gikszer, az is velem :shock: :lol:

Ildi,
Larára apa vigyázott a cirkusz alatt?

emese1979
 
 


a, végigolvastasma Pay Pal-os választ - azért nincs ott alóvé, mert a Pay Pal-t a saját nevemre hoztam létre, viszont az utalás a férjem neve alatt lévő bankszámláról ment... és ha a kettő nem azonos, hiába az azonosító kód, akkor nem talál oda :evil: :evil:

Na bocsi az offért...

emese1979
 
 


Szofi!
Én is a saját káromon jöttem rá az alapszabályra:
CSAK magadra hallgass!!!!!!!!!!!!! Te ismered legjobban a gyereked, te tudod mi a legjobb neki!!!!!!!!!!!!!!!
(+doki javaslatai még a mérvadó)
Vsz. jót akar a család, de nem tudják annyira mint te!!!!!! :roll:

Én nem hiszem el Lilit...ilyen nincs, vagy csak vihar előtti csend...
Hihetetlen jó kislány....ha berakom a kiságyba semmi nyafi, rögtön alszik....kb. 1-2 hete 12órát alszik éjjel is...reggel sem sír, hanem beszél, hogy ébren van, menjek.
És absz. nem sír.....gagyog, ha valamit akar akkor hangosabban dumálgat.
EZ NORMÁLIS??????
Absz. tudunk kommunikálni egymással...értem a jelzéseit, reagál egy csomó mindenre....bakker, kezd a gyerek felnőni.....látom, hogy absz. tudatánál van.....
És mindez úgy, hogy megvan a 2. foga :D :D :D .....nulla nyafival....ez hihetetlen...marha jó......szinte gyanakvó vagyok, hogy most miért ilyen 'jólnevelt'.... :roll:

Kép
mozza
 
 


Mozza, ez de jó, hogy Nálatok ilyen nyugis a karácsony. Nálunk ugye nem... na de a két ünnep közötti időszak a miénk :) Végülis én csak azt nem szeretem, hogy rossz itthon hagyni a fát, viszont 27-én jó hozzá hazajönni :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap végül beszéltem doktornéninkkel. A dilemám abból adódott, hogy ő nem magától adta meg a számát, hanem a védőnőtől kértem, aki a lelkemre kötötte, hogy de meg ne mondjam, hogy tőle van, mert NAGYON NEM SZERETI, ha otthon zavarják. :x
Viszont az ügyeletes doki barbársága után, úgy éreztem muszáj valakivel beszélnem, akiben megbízom, hiszen olyan aprócska még Balázs és nagyon magas a láza!! A dokinénit, gyakorlatilag születésem óta ismerem, ő volt az én orvosom is, és természetesen mind az 5 gyerkőcnél őt kértem fel háziorvosnak.
Végülis kedves volt, megértette az aggodalmam. Elmondott pár fontos dolgot, amire ügyelnem kell, amit figyeljek, ő is azt mondta, hogy a kúpot felváltva adjam a Nurofennel, illetve hűtőfürdő X-szer. Ezek ellenére sem ment le a láza egyetlen alkalommal sem 38,5 alá. :shock: Nagyon, nagyon elesett volt a kicsikém, és az én mosolygós kisbabám, csak sirdogált, ha letettem, 20 perceket aludt, majd sírva ébredt. Grrrrr :evil: Viszont, aminek borzasztóan örültem, hogy annyit szopizott, mint újzülöttként!
Este azután megint kapott kúpot, majd hűtőfürdőt, késő este még Nurofent, ettől lement 37,5-ig a láza, majd elaludt, és álmában teljesen lement a láza. Azóta (jaj, el ne kiabáljam) egyszer sem volt lázas!!!!! Viszont alszik, mint a bunda. :D
Még egyszer köszönöm a drukkokat, biztosan az is segített!!! ;)

Nagy dilemám, Tinu, illetve ovis gyerekek anyukái, de persze mindenkinek kiváncsi vagyok a véleményére, szóval:

Azt gondolom, ez a betegség 2 hete kezdődött, amikor Rolcsi 2 napot járt oviba, majd belázasodott, azóta nem gyógyult meg igazán, és elkapta Noémi is, most pedig Balázs, Rolcsi azóta sincs jól, bár már jobban van, de szerintem ide-oda fertőzzük egymást. :(
Szeptember óta Rolcsi hol 4 napot, hol egy egész hetet jár oviba (ez a két nap volt a csúcs), majd 2 hetet itthon, amikor is rendszerint az összes gyerkőc elkapja tőle. :shock: Mivel Rolcsinak nincs túl jó csoportja (sőt :? ) és nem is tud igazán beilleszkedni (hogy is tudna, ha ennyit itthon van?) felmerült bennem, hogy talán nem is kellene oviba járnia. Ezidáig ugyanis, csupa rosszat hozott haza (trágár beszéd, durva viselkedés, csúnya beszéd stb.). Én pedig úgyis itthon vagyok, talán jobb helye lenne még velem, jövőre úgyis kötelező lesz a suli miatt az ovi! A nagyszülők viszont folyton azt mondogatják, hogy egy ekkora gyereknek az oviban a helye pont. Mit gondoltok?

Még egy dolog; már nagyon sokszor kértetek mind az 5 gyerkőcömről fotókat, de a nagyokat már nagyon henéz lefotóznom, az 5 manót egymás mellé állítani kb. olyan feladat, mint egy zsák bolhát összeszedni (gyakorlatilag május óta próbálkozom ) :roll: Szóval, aki kiváncsi a többiekre is, az iwiwen pár régebbi képet talál mindannyiunkról!

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

Pusz: évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Evemama, de jó, h jobban van Balázska! Ovival kapcsolatban hallgass magadra! :)

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Évi!
Az ovikérdés sztem az adott gyerek természetétől is függ. Én például megőrülnék itthon Macival,ha nem járna oviba! Ő nagyon mozgékony, társaságot igénylő gyerek. Neki szüksége van a társaira,az viszont sajnos elkerülhetetlen,hogy az oviban a betegségek mellett sok minden mást is összeszednek a gyerekek. Te ismered a gyermekeidet, így ezt a kérdést csak Te döntheted el.Bár ha ő szeret oviba járni ezektől függetlenül, akkor én nem venném el tőle ezt a lehetőséget. Bízom benne, hogy a csúnya beszéden kívül azért mást is tanulnak az adott oviban a gyerekek!
Nem tudom Nálatok hogy volt régebben, de engem az is motivált a lelkiismeret furdalás ellenére, hogy mindegyik gyermekemnek "járt" az első két év, hogy csak vele foglalkozzak napközben! Persze hiányzik aki nincs velem éppen, de nekik is megvolt az első két v "háborítatlanul"!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Évi: Brigi pótnagymamája óvónéni. Ő azt javasolta nekem, hogy ha 3-4 éves korában szeretnénk kistesót Briginek, akkor szerinte csak az utolsó évben vigyük majd iskola-előkészítőre, de 5-6 éves koráig maradjon itthon a családban. (Én majd csak 7 évesen akarok suliba adni.)
Első alkalommal amikor ezt mondta, furán hangzott pont egy óvónéni szájából. Aztán végiggondoltam és igaza van. Sokkal többet tudok fogalkozni vele mintha összezárják 20-30 korabelivel. Több okos dolog ragad rá itthon, mint az óvodában. Így én támogatom az ötletet, hogy maradjon otthon a gyerek amíg a család meg tudja oldani!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
hunccutka
Budapest
 
 


na csak gyorsban helyzetjelentek!

kiflitkel sütnöm mert mákos gubát akarok,de kifli meg nem volt a boltban.Már megkelt,szóval mennem kéne sütni..

Aztán tesómék voltak itt a 3 gyerkőccel,mégis elkértem az etetőszéket,mert Iza nagyon feszengett a hordozóban...kényelmetlen volt neki úgy enni,mondjuk h kihízta a hordozót.....

Mozza!
Szerintem tuti ez a fotózás,de én majd itthon próbálok vmit,mert én magamat nem tenném fényképre...főleg nem ajándéknak :lol: :lol: De vmikor én is szeretnék szép fotókat csináltatni Izusról!
Szerintem semmi meglepő nincs abban h Lili nem sír...Iza sem sír,ő is mosolyogva ébred!Szerintem most már máshogy is tudnak kommunikálni mint a sírás!legutóbb a foga miatt sírt ő is,de azóta semmi!Néha nyűgös ha nagyon fáradt,de kifejezetten sírni nem szokott ő sem.Megy a nyávogás,a sikítás,a morgás és társai! :wink: Szóval semmi abnormális nincs abban ha nem sír egész nap,sőt!Persze bizti baba függő is,passz! :lol:



Évi!
Örülök h Balázs jobban van!Éna helyedben nem vinném oviba a kisebbiket,főleg ha szinte nem is jár,mert folyton beteg....Ha gyerekek közé akarod vinn máshogy is megteheted,akár egy játszóház v magánovi vagy ilyesmi.


na mennem kell,Iza elaludt én meg gyártom a kifliket!!!! :arrow:

annus11
 
 


Évi,
örülök, hogy Balázska jobban van!

Lányos anyukák - Boginak mindkét cicjében van 1-1 nagyon apró, kisebb borsszemnyi csomó. Ez normális??

emese1979
 
 


Évi,én nem vinném.Grétit pont ezért,a betegségek miatt nem engedtük mi sem!!

Mesi,normális!Hormonok,majd elmúlik!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Csak annyira jöttem hogy ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

majd jövök :arrow: :lol:

annus11
 
 


Mozza, örülj neki, sztem tökre rendben van!

Tinu, hát nem tudom, hogy csak a technikával volt-e a probléma, mert pont olyan képet vágott, mintha nem alma, hanem kakilevet akarnék a szájába helyezni... :lol:

Eve, szerintem halgass a megérzésedre. Ha mindkettőtöknek jobb otthon, akkor nem kell az ovit erőltetni.

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Évi: szuper, hogy Balázs jobban van!!! Ovival kapcsolatban osztom Trixi véleményét. Kérdezd meg a fiad, hogy akar-e oviba járni. Ha akar, akkor hadd menjen. Ha azt mondja, hogy nem, akkor meg tök érthetőek az érveid, hallgass magadra és ne vidd oviba.

Annus: én is mákos gubát csináltam. Bakter, gyakorlatilag az egészet én ettem meg. :oops: :oops: :oops: Ennyit a fogyiról...

Kép
Kép
tinu
 
 


Na én is itt, de nem tudom, mit akartam :roll: Holnap sűrű napunk lesz, védőnő, gyerekorvos, nőgyógyász, háziorvos :shock:
Vendég
 


leraktama 20n m habtapit :) lili egy mp alatt itt volt a konyhából a lábam alatt, most elment a székéhez és próbálja magára húzni... :shock:

Kép
Kép
mniki84
 
 


Na mi már megint fogzunk,vagyis még mindig...alig tudtam Izust letenni...egész délután nem aludt,már minednt csináltam,magamra kötöttem,babakocsiban tologattam,letettem hátha játszani akar stb.Orrotszívtam,szóval már minden megvolt....Bebújtam vele a nagyágyba,semmi!Aztáncicizett,tej nem sok jöhetett,csak megnyugodott.Végül fél órája elaludt :roll: De én máragybajt kaptam...szegényen nem tudtam sgíteni sehogy s voltjó.És már nurofent is kapott....de nem ordított,csak ha letettem akkro sírt,amúgy meg mormogott,meg nyávogott.....Fogat akarok!!!!!!!!!

Na és mindeközben megcsináltam a kiflit,kisütöttem,csináltam belőle somlóit,közben még a carbonara is készült.És semmi nem égett oda!Meglepő..... :?

ÉLjen a zombiklub! :lol:

annus11
 
 


mozza Lara is kiegyensúlyozott nyugis, mosolygós kiscsaj, főleg mióta előrébbhoztuk a fürdést és kaját, ma sem volt egy hangja sem

Lányok az alma-krumpli-gesztenye annyira bejött Larának, hogy nem győztem olyan gyorsan adni a szájába, ahogyan nyelte, annyira ügyes volt, már azon gondolkoztam, hogy megitatom vele :)

Végül a tescoban vettem natúr fagyasztott hámozott egész gesztenyét :)

Tegnap este Lara apával volt, kicsit nyügi volt neki, de evett aztán bealudt és csak fél 2-kor kelt

annus akkor égse mákos guba lett a kifliből?, na én tutira nem álltam volna neki sütni kiflit :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


hello,

úgy látszik 7végén nekem minden nehezebben megy... :?

Még mindig nem vagyunk otthon ( :evil: ) már nekem is kezd elegem lenni ezekből a 7végékből, különösen ha mindenki mindent jobban tud a gyerekkel kapcsban, mint én. Ezt úúúúgy szeretem. Persze a marhaságok következményeit hozhatom helyre én egyedül, amikor ketten vagyunk AM-mel :twisted:

Kép

Kép
adraci
 
 


Lara annyira élvezi a lötyögést: feltenyerelés, térdreállás és előre-hátra :), és ő is hátrafelé halad nagyon, mint Kamilla :), férjem meg hagyja az ágy széléig eljutni, én meg kiakadok rajta :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Ildi, akkor a Tecsoban szerzek be én is gesztenyét! Gondolom azt még főzni kell :roll:

Képzeljétek, AM kakija brutál besűrűsödött a banántól (bocsi :oops: ) 2 egymás utáni nap kapott alma-banánt és ma igencsak ordított, miközben jött a cucc :( :roll: Anyám, én annyira, de annyira sajnáltam! Mit lehet ilyenkor csinálni??? A banán igencsak az ellenségem lesz! :evil:

Annus, én mostmár megszavazom nektek azt a fogat! :?

Évi, dejó, hogy Balázska jobban van! :D

Kép

Kép
adraci
 
 


Mozza, hamar eltelik ez a hét, ne aggódj! :wink: Tényleg, akartam kérdezni, hogy a málnakrém levit hogy készíted? Én is nagyon azt akarok enni a héten; már elég rég csináltam :roll:

Gyöngyi, nekem annyira nem jött be a meggytorta (de csak azért, mert nagyon a tavalyi szatmári szilvatortára hajazott; én meg valami egészen mást vártam :roll: ); így a szülinapi tortám fogyasztása közben Emesére gondoltam :D , hogy egy dobos-, vagy alpesi csokoládétorta jobban jött volna és azt biztos ő sem hagyta volna szó nélkül... :lol:

Kép

Kép
adraci
 
 


adraci igen én megfőztem, amúgy is le kell botmixerezni, és így egyszerűbb :)

Boldog szülinapot adraci!

Larának szerencsére nem okoz gondot a keményebb végtermék sem :)

annus egyszer úgyis kibújnak a fogacskák, csak ki kell várni :)

Evamama jobbulást még egyszer Balázskának! amúgy semmi más tünete nem volt, csak a láz?, mi is csináltuk még így Éduánál, hogy felváltva a nurofen és a germicid.

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Bakker, CSongor a kiságyában majdnem felállt. Csak azért nem állt, mert alacsonyabban kapaszkodott, ezért kicsit meg volt dőlve. Lejjebb kell tenni az ágyat! Már nem hagyhatom az ágyában egyedül...

Kép
Kép
tinu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?