Új privát üzeneted érkezett!

Libus! Lefagytál? Ezért volt ekkora csend de., emésztettétek a sok infót? :lol: Ettől garantáltan fogytok. :lol: Pedig azt nekem kellene...

Szívesen Chilike!!! Ok, akkor várok "türelemmel". :lol:
Ügyesen gyógyuljanak!Te pedig igyál sok citromot, grapefruitot facsarva, napi 3x.

Rencsike!
Moncsi egyszer feltette, h mit lehet, ott talán ez is szerepel!!!
Ezt találtam hirtelen, kamilla:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekval ... lehet-inni

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekval ... tes-vagyok

http://www.babazo.hu/9honap/20050920elettani.html

http://healthy.blog.hu/2009/01/21/kisma ... yogyszerek

":: Milyen természetes hashajtó van terheseknek? :: Gyógyszerszedés ...
2004. dec. 11. ... hogy a kamillatea "túlzott használata" teratogén hatású lehet. ... Már csak azért se vennék hashajtót terhesen, mert legtöbbje görcsöt, ...
www.informed.hu/?.../terhesseg...terhesseg/&... - "

Ezt nem találtam, de az infomed oldalán van valahol, csak nincs most több időm keresgélni.

Marcika!!! Hahóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó! Gyere szépen ki! Bár, most talán már csütörtökre lenne jó a kibújást beiktatni, hallod kispajtás???!!!!!!

Mocsika! Cupákok!!!!!!!!!!

Julcsika! Neked is!!!!!!!!!!

Kép
bodza2005
 
 


csajok, bár meg "nem vagyok ide való", de azért olvasgatom a soraitokat :wink:

Hát mit ne mondjak csinos kis pocik vannak itt.
Igaz lehet én is versenyre kellhetnék az enyémmel, de nem ilyen kategóriában :lol: . Nektek legalabb felmentésetek van!!! De legalabb mindig mondom, van hova beadni a szurikat!!!

Melcsike, bébike tudja hogyha kibúvik, onnan már nincs visszaút, szóval élvezi a vackot amíg lehet.

Chilike: picik neme? Nevek? Bocsi ha kiváncsiskodom, de nem emlékszem irtad e már...
renna77
 
 


Bodzuskám,

kérdeztem még a múltkor, hogy szoktál napközben aludni, vagy ilyen kevés az alvásigényed?? tudsz valamit a kamillateáról vagy a málnalevél teáról??köszike drága


Chilike, válaszoltam. most látom, hogy amíg én pötyögtem az előzőt, addig te is írtál...... szóval látom, hogy család javul ,ennek örülök, de annak még jobban, hogy te nem kaptad el... :D
Az alvás teljesen változó, jókat egyben már esélytelen a pisilés miatt is, de azért volt már hogy viszonylag jól aludt Domi. (4-5 órát egyhuzamban)

Melcsikém,
mi is a Faktumot néztünk először külön pelenkázót és kiságyat, de drága is volt meg nem is fért be a szobába aztán néztünk a vörös rókát is at kb. 5 cm volt nagyobb mint a hely és aztán talátunk Vecsésen és kicsit kisebbet és olcsóbbat...
Látom mindent bevetsz a cél érdekében :wink: :D de úgy látszik Marcit semmi sem izgatja......

Holnap megyünk Apánkhoz.....

Kép
rencsi79
 
 

 
 

Bodzuska,
köszi!!!! megint kicsit lassan gépelek.....puszika

Kép
rencsi79
 
 


Kata, Chilli,

átküldtem emailbe amit még a múltkor igértem! Tartozom még valakinek valamivel??

Kép
rencsi79
 
 


Rencsikém!
nagyon szívesen! :D

A málnalevélről itt olvasgathatsz:
http://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=málnalevél+tea&ie=UTF-8&oe=UTF-8

A konkrét alkalmazásáról pedig:
http://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=málnalevél+tea&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Hát, napközben nem nagyon alszom, mert amikor Eszti elalszik a cicin de.-du., akkor írom meg az elmaradt dolgokat (szakmai cikkek, amiket le kell adnom hetente, tanácsadáshoz jegyzetelek, véleményeket írok a szülőknek, vizsgálatok összefoglalása stb., illetve az itthoni teendők). Mindig is imádtam aludni, de most nincs idő és valahogy mégsem dőlök fel, csak néha. :lol:

Puszikállak!!!!!!!!!!

Szia Rennácska!!!!!!!!!

Kép
bodza2005
 
 


Köszi Bodzuskám!!!!
szent Isten te még dolgozol is a baba mellett....hát le kalappal!!!!

Kép
rencsi79
 
 


rencsikém
köszi amit küldtél, nagyon sok hasznos infó van benne.
igaz csak a feléig olvastam el, mert már golyózik a szemem, de nagyon érdekes...

Hú nem tudom ti hogy vagytok vele, de én mindenképp szeretnék szoptatni, az anyatejről mindig jókat lehet hallani, hogy hasznos, meg legalább tudod, hogy mi van benne(az amit te megettél), ellenben a tápszerekbe ki tudja mit raknak.Nekem az olyan mű-nek tűnik.
Mondjuk én is mindig csak a "természetes" dolgokat szeretem, például nem iszom ilyen 3 az egyben kávét, meg komplettát meg ilyeneket, inkább választom a friss kávé+cukor+ tej összeállitást, minthogy port igyak.
Meg krumpli püre port se használok, meg semmi ilyesmit, mindig inkább rendes alap anyagokból szoktam megcsinálni mindent.
De lehet ez csak az én szokásom...
chilike1
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon régen nem írtam Nektek semmit! Naaaaaaaagy Bocsánat Mindenkinek!!! :oops: :roll: De nem akarok "betolakodni" :oops: :roll: viszont folyamatosan olvaslak Benneteket és Mindenkinek naggyon gratulálok a Pocaklakókhoz!!!!! :lol: :wink:

És most látom csak, hogy Kata és Melánia ugyanarra a napra vannak kiírva!!!! :lol: :wink: Háááááááááááááát.....naggyon drukkolok, hogy a Törpicurok egy napon szülessenek!!!!! :lol: :wink: 8)

Bodza!

Eszti babának csókjaimat küldöm! :lol: :wink: iwiw-en "nyomon követem"!!!! 8) :wink: Meg Benneteket is!!!! :lol: 8) :wink:

Julcsi!

Szonja nagyon szép és különleges név!!!!!! :wink: Nekem teccik! :lol: :wink:

Chili!

Nálatok meg vannak már a befutó nevek? Vagy még titkosak? :wink: 8)

Melcsi!

És Marcibaba? Csak nem megvárja a holnapot? :wink: :lol: 8)
Naggyon drukkolok Nektek!

Rencsi!

Domi baba és az Ő méretei......lenyűgözőek!!!! 8) :wink: :lol: Na meg a fényképe!!!!! Hát nagyon drukkolok majd karácsony előtt!!!! Az tuti!!!! :wink:

Most csak ennyire futotta, de ígérem, hűségesen olvaslak Benneteket és nagyon drukkolok Mindenkinek a szüléshez meg a pocakosodáshoz meg mindenhez amihez szeretnétek! :wink:

Sok puszi Mindenkinek!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Sziasztok!

Bodza! De nagyon jó ám ez a sok infó, főleg az ikres magzatvédővitaminos tetszett. Ezek után abba sem hagyom a folsavat!!! :lol:

Chilike! Örülök, hogy jobban van a család, annak meg kiváltképp, hogy te megúsztad!!! :D Már megnézegettem az RS honlapot, nagyon tetszenek a bútorok, de szegény páromat a babakocsival már kiakasztottam! Főleg az árával.
Szoptatni én is szeretnék, mégha két babával macerásabb is. Vannak szoptatási módok két babára is! A tápszer csak akkor adnám ha muszály, ha bármiért úgy adódna, hogy nem lenne elég tejem, akkor is előbb megpróbálnék női tejet kérni, bár itt nálunk ez csak háztól házig működik, a védőnőt vagy a gyerekorvost kell megkérdezni. De erre nem lesz szükség, mert tejcsárdák leszünk a szülés után :lol:

Gmelcsi! Az a rókás bútorcsalád nekem is nagyon tetszett a képen, csak olyan kicsik azok a képek. Ha betöltöttem a 12. hetet, elkezdünk talpalósan nézelődni, már alig várom!!! :D Ha végre megszületik Marci neked megy valaki segiteni az első hetekben? Vagy a párod fog segitő jobbot nyújtani??

Rencsi! Holnapra drukk apánkhoz-jókedvében találd! A Vecsési boltnak van honlapja, ahol a bababútort vettétek? Vagy képet tudsz róla feltenni?

Kép
kislibus
 
 


jó reggelt mindenkinek

na megint olyan vagyok , mint aki egész éjjel bulizott....
elaludtam meglepően korán 11 körül fél 3-kor már fennt voltam, kb 5 körül aludtam vissza, mostmeg aludtam volna még, de csöngött a telefon, ráadásul tegnap hozott haza a párom tofefee-t , ettem belőle párat( de én ugye nem birom a csokit) erre ma kijött a migrénem is. szerencsére nem vészes, remélem elmúllik gyorsan.

kislibus
na akkor megnyugodtam a szoptatással, főleg, hogy te igy előre látod a jövőt :lol:
igen, nagyon drágák a babakocsik, igaz én még nem nézelődtem, de úgy olvastam, hogy 200ezer körül vannak. Viszont már kinéztük a szobába hol lesz a helye a kiságyaknak... :wink: , igaz még semmit nem néztünk és nem is veszünk majd csak január környékén, de azért jó érzés tervezgetni.
most tapétát veszünk legelőszőr, azt csináltatjuk meg.

tigrincs, renna
mindkét bébi kislány lesz :wink: :lol:
hát mondhatjuk, hogy megvannak a nevek, de azért még nem 100%. szeretnék még egy nevet nézni nekik, hogy hangzatosabb legyen, úgyhogy még variállok kicsit. :wink:
de hamarosan megtudjátok..... :lol:
irjatok magatokról is nyugodtan, hogy kivel mi történik.

rencsike
mizújs? nem is tudom irtad-e hogy kell-e valami vizsgálatra menned mostanában.?

melcsike
remélem neked jobban telt az éjszakád, mint nekem :wink:

moncsika
nagyon el vagy tűnve kisbogaram, mit csinálsz ilyenkor, amikor nem velünk foglalkozol?
ti néztetek már baba holmikat?

julcsikám
húú úgy emlékszem tegnap már nem irtál ugye? lehet irtál csak tudod milyen kismama agyam van :wink:
na mindegy, majd irj, hogy mi van veled. :wink:

figyú csajok
ti adtatok második nevet a babáknak?
lesz mostanában valami baba expo vagy mi nem? tudtok erről?
chilike1
 
 


Chilike!
Most csak gyors leszek! :) Valami neked! Remélem erre gondoltál! :D
Mi is ellátogatunk, bár a Tesóm azt mondta, hogy állati sokan lesznek, de azért mi elmegyünk, és körbe nézünk! :) Valószínűleg Vasárnap lesz a nap! :)

http://www.babamamaexpo.hu/main.php?mid=0&sid=1

Mindenkinek szép napot!

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Hello Csajókák,

Most csak egy percre bekukk mert nagytakarítok, aztán du. megyek arra a speckó szívUH-ra. Ha van egy kis szusz bennetek, drukkolhatnátok :)

Chilike,
De jó hogy nem betegedtél meg!
Jól emlékeztél, nem írtam tegnap, egész jól működik a kismama-agyad :)
Mi megyünk szombaton a bababörzére, én már alig várom, annyira de annyira be vagyok sózva. Én már elég sokmindent nézegettem a neten, de a férjemmel együtt még semmit, pláne 'testközelből', szóval most nagyon várom a közös tervezgetést. A babaszobára pl. eltérő elképzeléseink vannak, szóval azt még összehangba kell hoznunk :)

Melcsike,
Na mi újság? Hatott Marcira a könyörgésem???

Rencsike,
Mi újság? Hagyott Domika aludni éjjel?

Na most rohanok, jók legyetek!
Puszi
vjulcsi
 
 


Sziasztok!

Chilike! Vannak olcsóbb ikres kocsik is. Csakhogy nekünk ide mindenképp nagykerekű kell, mert ha esik az eső elnyel minket a homok, meg a sár... Na azok 200 körül vanak, amiket kinéztem! Nektek pedig már itt volna azideje tervezgetni, meg nézelődni!

Ercsikati! Erre a Bababörzére én is olyan szivesen elmennék, de nem tudom, hogy merjünk-e. Ez a buta babona....

Gmelcsi! Csak neeem????

Kép
kislibus
 
 


Tigrincs,

hát igen, már csak abban bízhatok, hogy nem érzi olyan jól magát odabent mind Marci és hamarabb kikivánkozik.....

Kislibus,

ha elküldöd az emailcímedet, akkor neked is küldök át anyagokat.
www.katibababolt.hu, egy családi házon belül van a bolt, kicsit túlzsufolt, de pont azért mert családi vállakozás olcsóbb tud lenni.
Érdemes megnézni a vaterát és a teszveszt kb féláron lehet venni babakocsit, ha nem zavar hogy használt. Mi szinte mindent ott vettünk, kivéve az ágyat azt Vecsésen. Melcsi Dévainál van "piszkán", azért nem jelentkezik.

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok.

Bocsi,még nem olvastam vissza.Most értem haza az uh-ról.JÓL VAGYUNK!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
melánia
 
 


Sziasztok!

Csak bekukkantottam.

Ercsikati: Nagyon jó a vonalzód. Lehet, hogy mi is kimegyünk a babaexpora, ha itthon leszünk a hétvégén.

Chilike: Jó, hogy megúsztad a betegséget! Szívós kis csaj vagy te! :lol:

Melánia: Örülök, hogy jól vagy! Vigyázz a pocaklakódra!

Kislibus: Szerintem nyugodtan elmehetsz a babaexpora. Én is voltam 2 éve, mikor Kitti csak pöttyöcske volt. Persze nem vettünk semmit, de jó program volt, kicsit sétáltam és hivatalosan is nézelődhettem a babaholmik között. :D De dönts belátásod szerint!


Mindenkinek boldog babavárást kívánok!

Kép

Kép
csomee
Budapest X. kerület
 
 


Rencsike:ma mész apánkhoz? Hány órakor kell rád gondolni?

Vjulcsi:gratula a kiscsajhoz!! És drukkolok mára!!!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

chilike:szoritottam nagyon hogy ne kapjátok el ezt a csúnya betegséget!!! :lol:

moncsiga:?????
tingrincs:én még nem is GRATULÁLTAM nektek!!! GRATULÁLOK és SOK EGÉSZSÉGET BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK!!!! Kicsit lemaradtam mert 2 hétig kórházban voltam.

bodzi:JÓ HOGY VAGY!!!! :lol:
kislibus:mikor kell menned uh-ra?
Kata:hogy vagy?

Kép
Kép
melánia
 
 


Melikém,

fél 5re megyek, de ki tudja mikor jutok be.....barna?

Kép
rencsi79
 
 


rencsi:barna hus elszaladt,remélem egy jó időre.......

Csajok ti mit tudtok az új GYED törvényről???? Döntöttek már a nagy okosok ez ügyben??? Kire és mikortól lép be az életünkbe.Nem találtam erről semmi hasznosat.

rencsi:akkor gondolok rátok délután.Most megyek utrozni. :?

Kép
Kép
melánia
 
 


Sziasztok Csajok,

Chilikém hasonló éjszakám volt. Fájt mindenem és óránként fent voltam. Most elég nyűgös vagyok.

Rencsikém, mennek a drukkok fél 5-re, írj, hogy mi volt.

Julcsi, neked pedig a szív uh-ra. Te is írj, hogy mi volt.

Kislibus, még mindig nem. Megnézett Apánk, azt mondta éretlen a méhszáj és még mindig hátul van. Nem úhy tűnik, mintha szülnénk, nem is piszkált meg.
Pénteken mennem kell flowmetriára (valami ilyesmi), ez az áramlást nézi, és délután megint APánkhoz és akkor majd lesz egy kis piszka.
Kezdem kicsit rosszul viselni, ez a várakozás kikészít.

Csomee, mennek a drukkok, hogy tudjatok kezdeni.

Kép
gmelcsi1
 
 


Melcsikém,

mi fájt éjszaka? pocak vagy a hátad??? azt tudod menniy idő alatt érik meg a méhszáj? attól hogy most még nem érett, lehet hogy holnapra már jó lesz? küldtem a listát!
próbálj meg egy kicsit aludni!
puszika

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok Kismamik!

[quote="melánia"]
írta:
melániaCsajok ti mit tudtok az új GYED törvényről???? Döntöttek már a nagy okosok ez ügyben??? Kire és mikortól lép be az életünkbe.Nem találtam erről semmi hasznosat.



Igen, döntöttek, és változtak is a szabályok, igaz, csak a 2010 április 30.-a után majdan szülővé válókra vonatkozóan. (...és emiatt tuti biztos, hogy nagyon sok gyerek fog születni április 28 - 29 - 30.án:-))

Röviden és tömören max. két évig maradhat otthon a szülő a gyermekével.
Az első 168 napra csak akkor jár terhességi-gyermekágyi segély (TGYÁS), ha az igénylést megelőző két évben legalább 365 nap biztosítási idővel rendelkezik. A baba fél éves korától csak akkor jár a szülőnek gyermekgondozási díj (GYED) ha az igénylést megelőző két évben legalább 365 nap biztosítási idővel rendelkezik, és csak annyi ideig jár a, amennyi biztosítási ideje van az igénylést megelőző két évben. Ha csak 365 nap, akkor a fennmaradó fél évben csak a gyermekgondozási segélyre (GYES) jogosult, ami nem függ biztosítástól, és egységesen a mindenkori minimum nyugdíjjal egyenló juttatás. Ez 2009-ben 28 500 Ft.

"Semmilyen szél nem kedvező annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart."
modrooka
 
 


Rencsikém, mindkét oldalt a csípőm fáj, mert már nem jó oldalt sem.
Nem tudom, de szerintem ilyenkor már akár pár óra alatt változik a helyzet. Legalábbis ez nyugtat, hogy lehet, hogy este már más lesz. :lol:

Kép
gmelcsi1
 
 


Sziasztok!
Köszi, hogy hiányoltatok... :oops:
Tegnap nagyon jó kis program miatt voltam távol. Anyukámék a kolléganőivel Egomban voltak kirándulni és hozzájuk csatlakozva kószáltam a városban. Nagyon jó volt anyukámat látni, mert elég ritkán találkozunk.
Ma meg tiszta depi vagyok. Egész nap bőgök valami miatt, bármi miatt.
Most jöttünk haza az ügyvédtől, úgy tűnik, eladtuk a lakást. Az adásvételit legalábbis megírtuk, és a vevő ott hagyta a vételárat az ügyvédnél letétben. Nem tudom innen van-e visszalépésre lehetőség. (annyi minden megtörtént már velünk, mióta áruljuk, hogy már csak az a biztos, ha a kulcsot átadtuk) Most gyorsan intézzük a kölcsön visszafizetését és a pakolást.

Chilikém, örülök, hogy nem betegedtél meg! Mi sem vásárolunk januárig semmit. Nem merünk....pedig ez a Nimóci baba már itt van és március elejéig nem is mozdul!!! Remélem, akkor viszont nem kell annyit biztatni,mint Marci babát! :lol:

Bodzikám, jól elláttál minket leckével! Köszi a jóságosságod! Tündérkirálylány, jól van?

Rencsi, köszi a listát! Épp akartam már én is jelentkezni egy priviért valakinél! :lol:

Hogy rohan az idő! Meli és Kata is már 10 hetesek! Csúúúcs! Még jó, hogy mi nem öregszünk egy napot sem!

Melcsike, üzenem Marcinak, hogy ne féljen kibújni! Szar a világ, meg igazságtalan is, de rengeteg szép dolog van és sok ember aki nagyon fogja szeretni őt, emiatt és értük megéri!

Modrooka, köszi az infót! Micsoda csoda, hogy legalább ebben még a szerencsések közé tartozom...

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Sziasztok Mamikàk! Nagyon szìvesen,örülök,ha örültök!!!:D
Esztikènknek be nem àll a kis csôre,mindent kommentàl,mindenkihez szòl valamit, nagyon imàdjuk!:D Ma Anyunàl voltunk,cukisàg volt ott is,csak bàmuljuk,amiket csinàl.Iszonyù jòkedèlyû,rengeteget nevet,èrt minden humort,olyankor kuncog. Minden elkèpzelèsünket felülmùlja,minden tèren,akkora boldogsàg. :D
Julcsika,mi volt? Gyere majd!
Mucim! Holnap? ;-)
Csiguszom! Ez jò hìr! Innen minden alakuljon csodàsan Nektek! :D
Rencsike! Ügyes vagy! Èn is kèrhetem a listàt? Nosztalgia... :D
Cilike! Nekünk is 2nevünk van. :D
Libus! A Mammuthoz közel is van jò discont!!!
Melikèm! Dràgasàg vagy!!!!!!!! :D
Tigrincs! Cupàkollak èn is!!!!! :D

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok!
Olvaslak ám titeket,csak reagálni nincs érkezésem..Sorry.. :oops:
Melcsi,ma sokat gondoltam rád..reméljük nem várat sokat már mára Marci!!!Lehet,h csak a csütire vár,h Apánk is ráérjen???!!!Elhiszem,h türelmetlen vagy már,én is az voltam(sőt kifejezetten antiszociális :oops: ),de már nem sokat kell várni,és találkozhattok a kisfiatokkal.Úgyhogy kitartást és sok erőt kívánok!(a csípőd egyébként fájhat a megencéd tágulásától..Szóval az is egy jel!)
Rencsi,nektek is sok puszi.Reméljük Domi ha kibújik,megfordítja a dolgot és hagy aludni. :lol:
Chili,örülök,h nem kaptad el a kórságot!!Mi nagyon beleestünk,rég voltunk már ilyen rosszul,de hála az égnek pár nap alatt elmúlt!Vigyázz nagyon magadra,meg a csajszikra!
Julcsi,gratula Szonjához!Édi a popsis kép!
Melánia,örülök,h itthon vagy,és minden rendben a babáddal!
Kislibus,44 kg??Te jó ég..Asszem,te majd legálian hízhatsz Apánknál! :D
Bodzi,te egy tündér vagy az infóiddal!Csók Esztibabának is!
Moncsi,,remélem összejön a lakáseladás,és minden egyenesbe kerül!!
Puszi nektek.Vigyázzatok magatokra!
Ui:MARCI GYERE KI!!!!!!!!!!!!!!! :D

Kép
cs.andi
 
 


Kicsit elnyomtam megint egy-két helyen,de azért remélem érhető voltam.Elnézésetek kérem,de siettem.

Kép
cs.andi
 
 


Jaj, csajok ez nagyon vicces! A gyermekem úgy grasszál a hasamban, hogy tisztára úgy nézek ki, mint valami horrorfilm szereplője. :lol: Az előbb simán lerúgta az ásványvizes kupakot. :D ..és gondolom ez idővel még fokozódik... :shock: :lol: :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Szia Andi! Jó, hogy benéztél! Jól vagytok? Puszik Petikének!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Melcsi:téged tegnap kihagytalak.BOCSÁNAT ÉRTE!!!!
Marci most már bújjon elő!!! apánk nem akar befektetni a kórházba? csak,hogy szem előtt legyél!!!

moncsi:és van már saját kuckó kinézve??? Milyen a 12hetes genetikai uh? Időpontom már van.

Andi:veletek mizú?
Rencsi:mi volt apánknál?
Julcsi:szívultrahang?

Kép
Kép
melánia
 
 


jó reggelt!
Remélem Marci ma már előbújik,Melcsikém,ne húzz rá 9 napot,mint én!!Hátha majd ez a kis lehűlés előcsalogatja!!
Moncsi,az tök jó,h már látod is mozogni Petit!Csuda jópofa,ugye?Van egy nagyon jó képem erről szülés előtt 2 héttel,de nem akarlak "megijeszteni",mert aki látta,mindig hűledezett rajta.. :D
Melikém!Nálunk minden oké,lassan kibújik a 2.fogunk is,már látom a fehér hegyét,de még nem törte át.Ezáltal kicsit nyűgisebb a fiatalúr,megint rosz alvásokat produkál(ez már egy kicsit aggaszt is).Asszem kicsit elkényeztettük,mert elég affektálós tud lenni,de majd kinövi.. :oops: (remélem!)De amúgy egy tünemény,nagy kópé lesz,imádjuk!
Jó volt Szeged okt elején,voltunk a paprikafesztiválon is,csudaszép az a város,ahol élsz!Oda is jársz dokihoz most a"felügyelet"alatt?Gondolom,majd ott is akarsz szülni.Lassan letelik a 12 hét,hihetetlen,h megy az idő!!
Jók legyetek,mindenkinek puszi.Megyünk ma anyukámhoz,jönnek tesómék is,letudjuk ma a budafoki"temetőjáratot"apukámnál,meg a nagyszüleimnél.
puszi.

Kép
cs.andi
 
 


[quote="moncsiga"]J írta:moncsigaaj, csajok ez nagyon vicces! A gyermekem úgy grasszál a hasamban, hogy tisztára úgy nézek ki, mint valami horrorfilm szereplője. :lol: Az előbb simán lerúgta az ásványvizes kupakot, amit a pocakomra tettem.. :D ..és gondolom ez idővel még fokozódik... :shock: :lol: :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Nimòczika!Csak gyakorolj Dràga!!!:-) Andika!Cupppppp
Rencsi?Julcsi?
Marcika!Csüti van...;-) Legkèsôb 7vège!Rendben?;-)

Kép
bodza2005
 
 


Jó reggelt!

Na Melcsi, valami hír??? Ma csütörtök van, ráér Apánk, szóval Marci gyere kiiiii!!!

Moncsika,
De édes lehet! Én is várom már, hogy kívülről is látszódjon, mert én még csak belülről érzem. Bár szerencsére már a büszke apuka is érezte egyszer, ennek nagyon örültem, nagy élmény volt neki :)
És most ezzel kisérletezel, hogy mit képes még lerúgni a hasadról Peti? :D
Halkan gratulálok a lakáseladáshoz! Gondolom fizettek foglalót, azután már nem nagyon szoktak visszalépni, mert akkor azt elveszítik. Ha már az ügyvédnél van a pénz, az nagyon jó szerintem!!! Mikor lesz vége az eladásná, tehát mikor lesz 100%, hogy eladtátok?
És utána? Anyósodnál maradtok egy ideig?

Rencsike,
Gyere és mesélj a tegnapi Apánk-randiról! Nagyon kíváncsi vagyok, miket beszéltél meg vele!

Melánia,
Szerintem én még nem is üdvözöltelek újra itthon :oops: Ne haragudj.
Pedig sokat gondoltam rád és drukkoltam, tudom, milyen nehéz ilyenkor kórházban lenni, ugyanakkor az ember legalább biztonságban érzi magát, nem?
Szuper, hogy a barnák elhúztak, és lassan vége az első trimeszternek :) Utána minden sokkal jobb lesz lelkileg, meglátod! :D
Kombináltra vagy integráltra jelentkeztél be?

Kislbus,
Hogy vagy ma?

Chilike,
Veled mi újs? Túl vagytok már a nagy döntésen?

Nekünk nagyon jó volt a szívUH tegnap. A professzosasszony, aki végezte (Hajdú Júlia) nagyon kedves, tüneményes nő...Jól megnézte Szonját, és azt mondta, hogy 100%-ra leteszi a nagyesküt, hogy a szíve tökéletes :)
Megnézte még a kis arcát is, mert azt a genetikain nehezen tudta ugye megkuksizni az istenhegyin Hajdú Kriszta.. és azt mondta, tökéletes a kis szája is, kaptunk is egy olyan A4-es képet, amin profilból látjuk, nyitott szájjal.
Nagyon vicces volt, mert az UH alatt eszméletlenül ficánkolt Szonja, a dokinő háromszor elmondta, hogy nem semmi temperamentumja lesz a kiscsajnak. Erre nevettünk, és mondtuk, hogy ezen nem csodálkozunk, volt honnan örökölnie, az lenne a fura ha nagyon nyugis lenne :)
Szóval szuper élmény volt, örülök, hogy elmentünk :)

És holnapután bababörze... már annyira várom!!!
vjulcsi
 
 


Persze nem temperamentumja, hanem temperamentuma...
bocs az elütésekért.

Éééééés holnap félidőnél vagyunk! Juhéééééé :D
vjulcsi
 
 


Sziasztok Csajszikák,

Itt vagyok változatlanul 2in1. Most jöttünk haza a CTG-ről fájás 0.

Andikám, pont kérdezni akartam mennyit húztál rá. 9 nap nem semmi. Befektettek? Megindították? Nem akarok befeküdni. De én is nagyon antiszociális vagyok. :oops: Néha ég is a pofám miatta.
Petiről rakhatnál fel képet.

Muci, remélem hallgat Rád és hétvégén kibújik. Eszti egy tündér manó lehet. Millió puszi neki.

Moncsikám, ilyenkor már annyira jó, hogy ennyire látványos. Petikéd, milyen jó erőben van, ha már a kupakot lerúgja a pocidról.

Julcsikám örülök, hogy minden rendben van Szonja babával és a kis szívével.

Melikém, Te pedig már betöltötted a 10. hete, hihetetlen, hogy megy az idő.

Szerintem, ha addig semmi, akkor jövőhét közepén befektetnek, de pontosabbat még nem tudok, majd megkérdezem Apánkat.

Rencsikém, merre vagy?

Kép
gmelcsi1
 
 


sziasztok csajok

csak 1 percem van, mert megyünk el itthonról és még el kell készülnöm, csak nem tudok nélkületek meglenni.... :lol:
előre is bocsi, ha valakit kifelejtek.
Na ma tök jól aludtam, igaz a szokásos időben felkelltem, de tök nyugis voltam aztán pár óra múlva vissza is tudtam aludni...

julcsikám
Figyú szivem, a bababörze nem jövő héten lesz? Most mindenszentek lesz vasárnap, .... amit kati átküldött weblapot ott a jövő hét péntek-szombat-vasárnapot irja, hogy akkor lesz a börze :roll:
Tudom, hogy már kérdeztem , de miért is mentetek erre a sziv uh-ra?Valaki küldött vagy csak önszorgalomból?
Apánk múltkor mondta, hogy nem szabad annyit uh-ni a babákat, el akarnék én is menni a 4D-re, a börzén is lesz, de igy nem tudom megcsináltassam-e vagy majd csak később? Hányadik héten érdemes elmenni mozizni?

moncsika
na örülök, hogy igy lekötöd magad Peti babával, az én kicsinyeim nem csinálnak ilyet,de ha odateszem a kezem akkor érzem, hogy rúgnak. Tegnap egész nap aludtak. Viszont fáj sok mindenem a hasmban, hol van ez a késelés a méhemnél hol a köldökömnél nyom nagyon, de nem panaszkodom, kibirom :wink:

melánia
Jaj, de jó, hogy vagy megint.
Örülök, hogy minden rendben veletek. :wink:

cs.andi
Örülök, hogy ti is gyorsan túl vagytok ezen a viruson.
Nálunk is szerencsére mindenki helyre jött. :wink:

melcsike
Húú ehez a méhszáj dologhoz én abszolút nem értek. Én azt hittem már szülés előtt hetekkel megérik. És , ha meginditják a szülést akkor pár óra alatt megérik, amig vannak a joslófájások? Húú, de furi ez a természet.
puszika, vigyázz magadra

rencsikém
Ma mész fél5-re apánkhoz?
Figyú én nem tudtam megnyitni ezt a bababoltot, majd megnézem a google-ban délután.

na puszi mindenkinek, este jövök
chilike1
 
 


gmelcsi
ez a 2in1 , nagyon naaagy!!!! :lol: :lol: :lol:
chilike1
 
 


Chilke, de jó hogy mondod. Ezek szerint már két hete tévhitben vagyok. ha most nem szólsz, én esküszöm odamegyek szombaton a börzére :)
Lányok, hova tünt az a soksok okos agysejtem? visszajönnek ha megszületik Szonja????
Néha már kezdem naggyon hülyén érezni magam. Tegnap lazán elfelejtettem elmenni a védőnőhöz... pedig én mindig mindent észben tartottam, most meg.....
vjulcsi
 
 


Ja és Chilike,
Apánk küldött a szívUH-ra, mert hogy lombiknál picit magasabb a szív rendellenességek kockázata, és hogy miért ne használjunk ki minden technikai segítséget, amivel kiszűrhetjük a problémát...
Semmi különösebb oka nem volt, vagy legalábbi nekünk nem mondta, szerintem éppen akkor rosszabb kedve volt, és cserébe azért, hogy nem megyünk amniora, ezt kérte.
vjulcsi
 
 


Sziasztok,

vagyok, csak tegnap nagyon elfáradtam több, mint 3 óra alatt végeztünk, de azt is úgy, hogy mi bent voltunk kb fél órát,de hívta APánkat valami ismerős és bezárkózott a vizsgálóba telcsizni egy jó 10 percre, aztán annyit mondott hogy ma nem lesz palacsinta, mert este 7kot rászabadított egy beteget a feleségére..... :D :D

Képzeljétek nem híztam, dekára annyi voltam, mint a múltkor, persze ehhez kellett az, hogy pulcsit csizmát levettem és a kamillia tea jótékony hatását élvezem..... :wink: ami durva hogy Domi nő nem is kicsit én eszem, már nem azt a kőkemény diétát tartom, de azért vigyázok, gyümölcslevelet iszom és nem híztam. A titok az emésztés, végre beindult!!!!!!!

Domival minden rendben, sajnos nálam a kemény pocak nem múlt el, így Apánk kicsit aggódott és mostantól monitorizálnom kell..... ami annyit jelent, hogy vezetnem kell egy naplót, hogy mikor mennyit mozog és ha 10 alá megy, akkor irány a János....
Elmesélt egy megtörtént sztorit, ami nagyon sokkoló volt, de meglepő módon még Apánkra is hatással volt, látszott hogy ő is újraélte, így még megdöbbentőbb volt, na de ez velünk nem fordulhat elő!!!!!

Moncsikám, ugye milyen szuper amikor hullámzik a pocak!!!! Hajrá lakáseladás!!!!!!!!!!!!!!!!


Csomeekám,
örülök, hogy találkoztunk, gombaűzésre fel!!! Drága, próbáld ki a protexin candidot, abban is segít, hogy a gyomorban elszaporodott gombák nem tudnak téged újból megfertőzni, mert tudod, a gyomorban ezek megtalálhatók és ha valami történik elszaporodnak és saját magadtól is lekaphatod, ja meg ami még fontos, és nagyon ritkán hívják fel rá a figyelmet az a fehérnemű fertőtlenítése, a gomák 50-60 fokon nagyon jól érzik magunkat, kell 2-3 óráig fertőtleníteni a mosás előtt ha színes ruha akkor a Clorox color a legjobb.....sajnos én nagyon profi vagyok évekig szenvedtem tőle, de meglepő módon most még a terhesség alatt sem jött elő, pedig akkor állítólag nagyon hajlamos rá az ember.....
szóval mennek a drukkok!!!!!


Julcsikám,
képzeld jön a Stefi jövő szerdán, úgy örülök és köszi!!!!!! Én is úgy láttam ,hogy a börze jövő héten lesz....


majd még jövök, puszi mindenkinek!

Kép
rencsi79
 
 


Látom Julcsikám, közben te is észrevetted, hogy nem most lesz a börze.....vissza kell jönni az agysejteknek, én ilyen gyogyósan nem tudok élni, még ha nem is lettem volna rosszul a tehesség alatt, biztos vagyok benne, hogy nem tudtam volna dolgozni, képzeld el ilyen lütyő aggyal megtartani egy 2 hetes szakmai tréninget és előadássorozatot......nem kcsit járattam volna le magam, amikor mondat közben elfelejtem, hogy hol tartottam.....

Kép
rencsi79
 
 


Rencsim,

Épp ma meséltem egy barátnőmnek, hogy milyen jót dumáltunk kedden a kocsiban, amikor mindketten elfelejtettük, hogy pontosan miről is beszéltünk :) Vicces lehet egyébként kívülről hallgatni, amikor két kismama beszélget :D
vjulcsi
 
 


Julcsikám,

hát igen, nálunk annyiban nehezebb a helyzet, hogy mindig mindent én tartok észben még a férjem dolgait is, mindig az volt, hogy szólj jövő kedden, hogy hívjam fel ezt és ezt.....na most ez már elég nehezen megy, hol eszembe jut hol nem, ő meg hozzá van szokva, hogy van egy élő kalendáriuma, ami sajnos egy ideje elég selejtes, már annak is örülök, ha eszembe jut, hogy szólnom kell, de hogy miért...... :wink: DE olvastam róla már több tudományos cikket és ez normális jelenség, a memória zavar is terhességi tünet, van akinél nem jelentkezik és van akinek a rövidtávú memória teljesen leamortizálódik....na ezek vagyunk mi! :wink:
most azt a taktikát vezettem be, hogy ha eszmbe jut valami akkor rögtön mondom, nem túl udvarias, m$ert szgény férjemnek minden szavába belevágok, de ha nem teszem, akkor mire vége a mondatnak már rég nem tudom, hogy mit is akartam mondani.....szegény már kezdi megszokni.......

Kép
rencsi79
 
 


Ez is olcsó, discont:

http://www.bababolt.net/

Kép
bodza2005
 
 


Julcsika! Nekem még mindig nem tértek vissza az agysejtjeim. :oops: :lol: :roll:

Kép
bodza2005
 
 


Halihó!

Az agysejtekhez csak annyit tennék hozzá,hogy én reggel saját magamat idéztem.... :oops: :oops: , pedig szerkeszteni akartam a hsz-t. :lol: :lol: Még jó, hogy nem lógok ki a társulatból.

Rencsike! Most megint betojtam a keményedés miatt.... Nekem szokott lenni, minden nap egy párszor (5-10/nap). Remélem, nem lesz gond belőle később...

Apánk nekünk is mondta a múltkor a szív uh-t. De csak említés szintjén, hogy ha gondoljuk, még ez a lehetőség van. Csak amikor voltunk a Ih-n :lol: , direkt rákérdeztem a Bátorfi dokitól, ő azt mondta, hogy persze ez az UH, amit ő csinált nem ér fel azzal a vizsgálattal, de ő nem lát rá indokot, hogy elvégeztessük. Apánk is azt mondta, hogy csak amiatt, hogy ha esetleg valami olyan szív probléma lenne valamelyik babánál (aki kizárt, hogy közülünk valaki kincsecskéje.- a szerk. megj.), hogy a szülőszobából azonnal műtőbe kell vinni, akkor legyen készenlétben a team, mert csak így menthető meg az élete. Azért gondolom, ennyire komoly problémát meg csak kiszúrtak volna a genetikain.

Jóóóó, azért nem ívben rúgta le a kupakot a Petike... csak szépen legurult, de én így is elégedett vagyok a képességeivel. :lol: Próbáltam már ezt a mutatványt a melegítőzsinórvég-gyönggyel is, úgy is működik. :lol: :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Moncsikám,

ne izgulj, nálam az a helyzet, hogy tegnap amikor ott voltunk, akkor "puha" volt, és kiderült hogy ami nálunk puha az már kemény így mondtam Apánknak, hogy ennél csak keményebb szokott lenni, nekem a kemény azt jelenti, hogy beton és nagyon fáj akkor örült módon rugkapál és feszítí magát a Domi mintha nem érezné jól magát odabent, na ettől ijedt meg Apánk....szóval nyugi biztos nem lesz baj nálatok!!!

néztem a hozzászólásodat, hogy miért idézed magad, de nem jöttem rá, hogy ezzel mit akartál, most már értem..... :wink: :D

Kép
rencsi79
 
 


Moncsikám,
Igy van, itt mindenkinek a kis szívével minden rendben lesz :)
Szerintem ez úgy van, hogy amikor Apánknak nagyon nagyon rossz kedve van, és nagyon pesszimista, akkor legszívesebben mindenre elküldené az ember lányát... mi akkor már rég aláírtuk, hogy nem megyünk amniora, de aztán elkezdett akadékoskodni, és a szívUH-val lehetett 'leszerelni'. Én összességében örülök, hogy elmentünk, de szerencsére az esetek döntő többségében ez tulajdonképpen 'felesleges'.
(nekünk azért is volt jó, mert Szonja az Ih-n nagyon háttal volt, most meg nem, és legalább láttuk a gyönyörű pofiját is.)

Rencsikém,
Jaj ez a keményedés, de idegesítő :( De minden rendben lesz, Domi jelezni fogja, ha ki akar jönni, és szépen esgészségesen ki fog jönni! Kész passz, így lesz.

Bodzikám,
Még mindig nem jöttek vissza az egysejtek??? Te jó ég.... remélem azért nem tűntek el, és megvannak még valahol :D
vjulcsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?