Új privát üzeneted érkezett!

Na látom benyomtam a csicsókás kérdésem egy jó kis téma kellős közepébe. :) Megyek levizualizálom, hogy milyen a belseje.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Adri, Mozza!
Totál egyetértek :wink:
Mi családunkban is alapon működik a segítés és én imádom :P :P
Anyu és Gabi anyuja részéról is szerencsére.

Adri!
Nem is gratuláltam még AM keresztelője miatt, utólag is GRAT :wink: :D
Képet nem raktál még, ugye? :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Mozza!
Biztosan bennem van a hiba, de anno átjött az egyik barátnőm, és kivasalt! Bár ne tette volna! Én csak bosszankodtam utána. Tudod, nekem megvannak a magam (nem kevés) rigolyái, és nem szeretem, ha más csinálja meg helyettem a házimunkát, mert az nekem úgy sem jó. Én tudom, hogy hogyan szoktam, és csak bosszankodok utána. Na meg nálam aki hozzám jön, az vendég, és igen, a társaságára vágyom, de nem engedem, hogy bármit is csináljon. Lásd a fent írtakat! Pedig nem vagyo tisztaságmániás, és sokan sokkal jobban megcsinálják, mint én, de valahogy nekem nem megy,hogy más csinálja helyettem! Én már csak ilyen bogaras banya vagyok!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 

 
 

Tinu köszi a linket. Akkor meghagyom a csicsókát a sertéseknek, nyulaknak, juhoknak. A gyereknek meg adok sütőtököt. :)

Kép
Kép
g_reny
 
 


Az a kérdésem akkor, ha már itt a társaság hiánya az ok:

Az mit kezdjen, akinek se családi segítsége, se baráti segítsége nincs? ...mert ugye a legtöbben a család, barátok közűl normál esetben dolgoznak napközben, este meg álltalában már apáink is itthon vannak.

Netti
Adrinak volt egy "nyafis=hisztis" elszólása arról, hogy apa pár napig nem lesz kézközelben. Ebből jött a sok iromány, de nem volt benne sértő dolog.

Kép
Kép
incike
 
 


Böbi!
Igen, szeretem ezt a rucit :wink:
Most gondolkozom, hogy mekkora méretben kéne beszerezni még...... :P :P

Zili!
Hú, nem semmi para lehetett ez a hordozóból kiesés :(
A lényeg, hogy semmi komoly nem történt!

Na megyek, mert megyünk barátosnéimmal gyerekvasutazni, 6 anyuka vagy 15 gyerekkel :lol: :lol: :lol: Ebből 5 babakocsis Léna korabeli :P

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Reny, tényleg mit csinálsz a csicsókával? Kidobod?
Vendég
 


Inci!
Azért én nem nevezném Adri megjegyzését "nyafis-hisztisnek" :?
Nem értem miért lenne az hiszti, ha hiányolja a párját, aki napokig távol van?????????
MINDEGY, milyen okok miatt, akár a segítsége, akár a társasága hiányzik.....EZ A NORMÁLIS, NEM????????
Miért lenne máskülönben párunk? Ha tök normálisan tudomásul veszem, hogy most nincs itthon, így is tök jó napokig, akkor lehetne egyedül is élni, nem????

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Incike!

Nem válaszolt még. Ma írtam a csajnak, hogy ma tudjuk vinni a cuccot, erre válaszolt, hogy egyeztetnek Ádámmal. (mert tegnap közöltem vele, hogy számomra elfogadhatatlan az érvelésük csekk ügyben, és ha nem tesznek valamit,akkor a fogyasztóvédelemhez megyek, és különben meg felvettem a kapcsolatot Bakó Úrral a fentiek miatt) Nagyon remélem, hogy hamar válaszolnak, mert nem egyszerű fuvarost szerezni. Így is szívességet kértünk, és nem mi mondjuk meg, hogy mikor. Ahogy ráér a srác. Ma ráér, és nem akarnám hülyíteni szerencsétlent,mert utána lehet, hogy beint,aztán nem lesz autó,amivel vissza tudnánk vinni! :cry:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Jaj de szép is ilyen témára érkezni :lol:
Komolyan, az ember már nem írhat semmit... Én sem szeretek éjjel egyeüdl lenni, akár volt gyerekem, akár nem. Nyilván ha kell, egyedül maradok. Szülsé előtt pár héttel a férjem elutazott, és én megkértem a szüleimet, hogy jöjjenek el 140 km-ről, mert ha esetleg beindul a szülés, kell a segítségük. Nyilván ha ne mjöttek volna el, és beindul a szülés, akkor is lett volna valami. De nekem jobb volt így :)

Réka, köszi a tej választ!

Lili nagyon ügyes, ne msemmi, Fruzsi ilyet nem tud :)

Ellenben, ma kikúszott a szobájából :lol:
Vendég
 


Barbi!
Részben igazad van, de aki még nem élt egyedül,(gyerekkel) az nem tudja ezt átérezni, és átlátni!
Én évekig egyedül nyomtam, és vannak ám előnyei is, nemcsak hátrányai. Persze összességében nehezebb, de azért sok jó dolog is van ám benne!
NEM KELL FÉLNI AZ EGYEDÜLLÉTTŐL,csak meg kell találni az abban rejlő szépséget is! :wink:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Bocs a sok elírásért, de hűűű de ideges lettem :wink:
Vendég
 


Barbi, íme egy 92-es! :-)

Kép
Vendég
 


Panndi!
Ne idegeskedj, árt a szépségnek!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Reni: azért ne dobd ki, rá kell keresni a neten, hogy csicsókát mikortól lehet adni a gyereknek. Biztos az is finom. :wink: Én csak annyit írtam, hogy nem ugyanaz, mint az édesburgonya, de attól még emberi kaja. :lol: :lol: :lol: Asszem Erdélyben szokták enni?

Réka: kölespép asszem mehet, de nézd meg az összetevőket is, hogy mit tartalmaz még a kölesen kívül!

Kép
Kép
tinu
 
 


Incike, eros tulzas amit irtal!
Adri nem nyavogott es nem hisztizett.. amit o irt az a vilag legtermeszetesebb dolga..

Trixi, meg mindig nem latod at itt mit irtunk tobben, maga a tarsasag, h van ott vki, az kell ilyenkor, nem az h nagytakaritson helyettunk meg minden ilyen dolog.....

Sztem nincs annal termeszetesebb h ilyenkor a csalad jon..

Akinek nincsenek baratai ahoz nem tudok hozzaszolni :roll: erdekes.

En nem felek az egyedullettol de JO a tarsaag, miert legyek egyedul,ha nem muszaj? nyilvan tul elnem ugyis,nem tortenne semmi erdekes dolog..

Bobi, Nagyon csini Gyongy :D

Netti
Kép
maumau
 
 


Hát ki nem dobom, gondolom eláll egy darabig, aztán majd meglátom. Lehet megkóstolom nyersen.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Barbi
A hisztis-nyafis idézőjelben volt és van.
Nem baj, hogy kiakadt Adri, persze, hogy Normális, de az mit csináljon, akinek semmi segítsége nincs,nem tud kivel beszélni értelmesen bármiről, verje a fejét a falba? Mint pl. Trixi vagy én és még ki tudja melyikőnk. Ezért írtam, hogy minden megoldható,mert meg kell oldani, ha nyavajgok, ha nem.

Netti
Nem túloztam semmit el. Adri szerintem érti amit Trixi és Én is próbálunk kifejteni érthetően. Társaság persze, hogy hiányzik, de nincs és hiába a barátok, család, ha senki nem ér rá, mert dolgozik. Azért azt nem várhatom el senkitől, hogy munka után hozzám rohanjon pletyizni , mert nekem olyanom van és ne a családjához menjen haza.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára incike 2009.10.27 11:39-kor.

Kép
Kép
incike
 
 


Netti!
Te sem olvastad el amit írtam!!! Nem azzal van a bajom, hogy ha valaki TÁRSASÁGRA vágyik!!!!!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Incike, Adri sztem nem akadt ki... a kiakadas sztem ettol joval messzebb all.. miert akadna ki? nem eloszor van a ferje mashol es mindig van segitsege.. de NYILVAN ha nem lenne ott a csalad,akkor semmi problema nem lenne.. egyertelmu h nem fogja a gyereket a szrban hagyni mert apa elutazott :roll:
na mindegy..

Netti
Kép
maumau
 
 


Incike!

Most hívott a csajszi!
Vihetjük a garnitúrát, persze a meghatalmazás az kell!!!! :lol:
De én már csak röhögök ezen!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Asszem feleslegesen irok, ugyse ertheto :lol: :lol: :lol:

megyek inkabb

Netti
Kép
maumau
 
 


Na csajok, szakadjatok már le a témáról, szerintem mindenki megírta a véleményét, nem is egyszer. Mindenki érti, akinek érteni kell. Aki nem érti, az meg már úgyse fogja jobban. :lol:

Mindjárt teszek fel néhány képet, megkóstoltuk a sütőtököt.

Kép
Kép
tinu
 
 


Netti
Nem érted még mindíg. Senki nem mondta, hogy szarban hagyja a gyereket. Ne kombináljunk. Hagyjuk szerintem is.

Kép
Kép
incike
 
 


Az okozza ám a különbözőséget a véleményekben, hogy valakinek nem volt más választása, és egyedül KELLET megoldani mindent, ezt elfogadta, megbékélt vele és kezdődhet az ideológiagyártás, hogy hű de fasza is ez, meg van, aki harmonikus kapcsolatban él(családdal is és földrajzilag közel is)és ezzel nem kell szembesülnie, csak szimpla hiányolás...
És ennek miért ne adhatna hangot.

Kép
Kép
zili
 
 


Trixi
Tudod az adatait (szem.ig., lakcím, stb.)? Írdd meg, alá a nevében és tanuztasd le a szomszédokkal, ha már ennyire ragaszkodik a meghatalmazáshoz a csajszi.

Kép
Kép
incike
 
 


Ja, már hagyjuk??? :D
Megyek is, nyakigfos van :D :D :D :D :D Mármint a gyereknél :D :D

Kép
Kép
zili
 
 


Zili
Igazad van. Én is harmónikusan élek a családdal csak az időpontok és egészségügyi problémák akadájozzák a segítségemet....és sajnos, ha anyukám a szomszédban lakna sem tudna segíteni, mert nem tud járni. Tudom, hogy most cinikus voltam, de ez van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára incike 2009.10.27 11:51-kor.

Kép
Kép
incike
 
 


Szerintetek mi okozhatja, hogy ott tartunk,ahol születése után 2 héttel.Ha ébren van jóformán non-stop üvölt a kicsi. Már nem lehet éhes, szomjas,kakis-pisis, nincs duzzadt fogíny és üvölt.Csak karban lenne el.De nekem dolgoznom kell itthon, ezer a meló,holnap délelőtt Gyöngyös, du jönnek barátnőmék Szegedről.És hetek óta így megy. :roll:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


A személyi igazolvány számával leszek gondban sztem, de majd meglátjuk, hátha van otthon valami irat,amin szerepel!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


na :arrow: is ügyet intézni! :lol:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Nos!

Én értem hogy Trixi mire gondolt,de csak azért mert picit hasonlóan vagyok én is ezzel!

Értem ezalatt hogy az én férjem oda van minden hónapban pár napot,és muszáj vagyok egyedül csinálni mindent,de én amúgy is egyedül csinálok mindent!És én se viselem el ha bárki nálam akarna takarítani,vasalni,mosogatni,vasalni stb.
Ha egyedül vagyok Izussal akkor is nagyon jó,de a férjem nagyon hiányzik,de szinte folyton a telefonon lógunk(ingyen beszélünk)így túléljük ezt a pár napot!
Én azt szoktam sajnálni h a lányától is távol van,és mivel ő pici,neki sokat számít h nem látja az apját pár napig!Most is kihangosítottam a telefont és kereste hol az apja :roll:

Amúgy segítségem se lenne,ha akarnám se.Mert vagy dolgozik mindenki,vagy 100-200 km re lakik!De ez szerintem ember függő hogy ki hogy viseli a magányt,az egyedül létet!Ahogy Adri is írta ő nem szeret egyedül lenni!Nekem mondjuk néha jól esik,ilyenkor sokkal kevesebb a munka otthon is,nincs aki kupit csináljon stb :lol: Ilyenkor pihenek :wink: :lol: :lol:

Társaság hiánya miatt meg csak akkor hívnék vkit ha minden szépen rendben van stb.Mert akkor a "vendéggel" akarnék foglalkozni,nem pedig mással!Azért emiatt 1-2 szer már volt h nagyon ember hiányom volt,de én nem szeretem ha vki ott figyel miközben én rohanok fel alá,fürdetek,etetek stb.Mert így nem tudok mással is foglalkozni!És csak útban van mindenki ilyenkor :oops: :lol:

De bizti ez is azért van,mert én nem aggódom túl sokat...pl hogy berepül egy sas és elviszi a gyereket :lol: :lol: Ahogy Szofi mondaná! :wink: na de én külön állatfaj vagyok,hajlamos vagyok túlpörögni :oops: :lol: :lol: de ezt nem kell mondanom azt hiszem!

Na szóval ezért értem h Trixi mire gondol,mert neki ez furi,a többségnek meg az lenne furi ha egyedül lenne ilyenkor.

Emlékszem,mikor megszülettek a babók,akkor 1-2 hónappal utána többen írták h egyedül fürdetik a gyerkőcöt,jaj mi lesz most! :lol: Én meg már 2 hetes kora óta egyedül fürdetek(na jó,ha apa otthon van akkor aszisztál)és emiatt nem értettem a para lényegét!De én ugye ezt szoktam meg,benne van a napi rutinomban! :wink:


Na egy szónak is 100 a vége :lol: Aki igényli a segítséget,társaságot vagy nevezzük ahogy akarjuk és van is rá lehetősége az tök szupi!Aki meg nem igényli,még ha lenne is rá lehetősége,az meg enélkül érzi jól magát!

És már én is nagyon vágyom apához haza!!!De csak holnap megyünk :(

Ma meg még dédizünk :wink:

annus11
 
 


Incike, még valami:
'Azért azt nem várhatom el senkitől, hogy munka után hozzám rohanjon pletyizni , mert nekem olyanom van és ne a családjához menjen haza.' -ezt írtad. Szerintem az anyukámnak, a tesómnak és az anyósomnak én is, illetve mi is a családja vagyunk. Nem? :roll:

Ja és az nem baj, ha én nem hiszem el, hogy milyen jó is egyedül -akár több- gyereket nevelni?... :shock:

Niki, nemtom mitől lehet ez Rikivel. Sztem szimplán, ok nélkül is lehetnek ilyen időszakok.

Kép

Kép
adraci
 
 


Kicsit sok kép következik...
Kukucska, az új játék a kiságyból:
Kép
Kép
LÁtszik, hogy már kissé kinőtte a lábát, de ma megyünk ortopédiára:
Kép
Mi lesz a gyerekből?
Lábfetisisztia:
Kép
Hajfetisiszta:
Kép
Elefántidomár:
Kép
A fogak:
Kép
Végül a tökevés:
Kép
Kép

Kép
Kép
tinu
 
 


Húúú, megetettem a gyereket, és mire jövök vissza... nyugalom a hosszú élet titka, lányok. :D
Ki ilyen, ki olyan. Én nem szeretek egyedül lenni, totál depis leszek tőle, gyerekkel vagy anélkül, mindegy. Segítségem egyáltalán nincsen a férjemen kívül, az én szüleim Erdélyben élnek, ami eléggé messze van :D, anyósom Pátyon, neki megvan a saját élete, apósom meg csak nem ugrik át felporszívózni. :D Tehát leginkább magamra számíthatok.
Nyavalygás: nem tudom, ki írta már be, hogy nem bírja, ha egy kismamának semmire sincs ideje. Hát jelentem, én ilyen vagyok, gyakran úgy érzem, hogy átcsapnak a fejem fölött a hullámok. Babóka nem olyan, mint aki csak úgy eljátszik magában, még ha játszik is, igényli, hogy ott legyek mellette. Lehet, hogy nevelés kérdése, és én rontottam el. Én nem bírom elviselni, ha hosszan sír, így inkább beadom a derekam, és szórakoztatom. :roll: Ezek miatt a házimunkával csak akkor tudok haladni, ha alszik, vagy ha a férjem vigyáz rá. Ha alszik, akkor próbálok én is aludni, a férjem meg gyakran nincs itthon, ezért nincs időm semmire. :D Ma azért tudok jönni, mert tegnap sokat vigyázott rá, és haladtam valamicskét a dolgaimmal.

Adraci: Én sokáig vadásztam az alumínium nélküli izzadásgátlókat, amíg terhes voltam. Sajnos a többségük nem annyira hatékony, mint a sima. A Vichy-ben éppen, hogy van alumíniumsó. Én most Aloe-sat használok, ezt:
http://www.bioszallito.hu/Forever-aloe- ... rmek-39295
A Dm-ben lehet kapni az Aleverde körömvirágos dezodort, az még jó, csak nem szeretem az illatát. A Biosana is alumínium mentes. Én végigpróbáltam az összeset, nekem csak az Aloe-s jött be.
Az alváslaboros sztori annyira nem hangzik jól. :roll: Remélem, nálunk azért normalizálódik a helyzet előbb-utóbb, mert kezdek elfáradni. :(

Tinu: Csak köleslisztet és B1 vitamint tartalmaz a pépem. Szerintem holnap kipróbáljuk.

Ruha: Ha én kiviszem ebben az időben, akkor body+rugi+polár felső, cipő, sapka, és ha babakocsizunk, akkor takaró. Én úgy tudom, az egy réteg plusz ruha csak újszülötteknél áll. Mindenesetre én nem öltöztetem sokkal vastagabban, mint ahogyan mi öltözünk.

Zili: Jó, hogy nem esett baja Bálintnak. Tetszett az eszkimógyerekes mondás, ezentúl majd eszembe jut, ha Babóka lemászik a játszószőnyegről. :D

Csicsóka: Igen, Erdélyben ismerik, de én sose voltam oda érte, így anyám főleg azóta készíti el, hogy én eljöttem otthonról. :)

Na, megyünk sétálni.
Réka

rekap
 
 


Na mire írtam megint tele lett egy oldal :mrgreen:
Csongi nagyon édes!!!Én a lábfetisiztára voksolok!Ez már nem az első láb "evészete" :lol: :lol: :lol:

Na ez az amit Iza nem csinálhat,belenyúlni a szájába mikor kaja is van benne :lol: :lol: de gonosz anya vagyok :mrgreen:

annus11
 
 


Szép napot.

Visszaolvasni nem tudtam még, elutaztunk, meg pörögtünk itthon.
Tanulni is kéne, de majd igyekszem.
De látom vmi nézet különbség már megint van/volt.

Mi jól vagyunk, Álmos kapott spec tápszert, este kell adni neki.Még nem kezdtük el, mert nem volt a patikában...
Én meg holnap megyek a dokihoz, kiváncsi leszek mit mond.

Pár kép Álmosról (bocsánat ha sok :oops: )
Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Adri
Persze a családja vagyunk mi is a mieinknek, de hiába jönne, ha úgy dolgozik, hogy addigra már alszanak a gyerekek. Ezért is írtam, hogy az időpontok sem passzolnak sehogy. Hétvégeken meg álltalában 150km távolság van köztünk. Ritka pillanat mikor minden klappol.
Egyáltalán nem jó egyedűl se 1, sem2,sem pedig több gyerekkel, de, ha ez van akkor ezt kell szeretni. "Vagy megszoksz, vagy megszöksz."
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára incike 2009.10.27 12:12-kor.

Kép
Kép
incike
 
 


Tinu,
Csongi nagyon édes :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Álmi micsoda nagy baba ééééééés azok a szemek. :shock:

Kép
Kép
incike
 
 


ANnus: én se akartam hagyni, de lassú voltam. :lol: Tüci nem nyúlkált, meg kapkodott sose. HÁt Csongi nem ilyen lesz. :wink: Meg ő még valahogy nem vágja teljesen, hogy a nyelvével mit kell csinálni, hogy a kaja bent maradjon. Érdekes, TÜcinek ez is ment elsőre. De nem akarja ám kiköpni, mert lenyeli, csak tologatja a nyelvét és kimegy a kaja.

Kép
Kép
tinu
 
 


Réka, örök hálám a stift-tippekért! Lecsapok valamelyikre. A Teszen is van aloés! Kösziköszi! :D

Kép

Kép
adraci
 
 


Álmi csúúúúcs, mint mindig. 8)

Kép
Kép
tinu
 
 


ajj ez az Álmos gyerek...ha 5 hónapos lennék én olyan de olyan szerelmes lennék beléééé, ha lili felkel meg is mutizom neki :oops:

többgyermekes idösanyák: a négykézláb előre-hátra hinta után mikor kezd el egy emberborj mászni? csak hogy megvegyem e már konektordugókat meg a sarokvédőket ? :?: :roll:

Kép
Kép
mniki84
 
 


Na én lezártam a témát.

Megyek fodrászhoz, mert már érdekes állapotok uralkodnak a fejemen. Festés-mázolás és valami könnyebben kezelhető frizu, mert rettenetesen hullik a hajam és sehogy sem áll meg. áááááááááááh

Kép
Kép
incike
 
 


Édesek Csongi és Álmi fotói!

Álminak mire kell a spec. tápszer?

Kép

Kép
adraci
 
 


Én szeretem ha vannak ilyen "nézeteltérések",hiszen ebből"tanul" az ember!Az hogy vki másképp látja,másképp gondolja engem egyáltalán nem zavar!Azért vagyunk itt ,hogy mindenki leírja a véleményét!

És igen,a egyedüllétnek is megvan az előnye,a maga szépsége,persze csak rövid ideig :lol: Fő az optimizmus,mindenben meg kell látni a szépet is!Mert nem minden történik úgy ahogy az a nagykönyvben le van írva :wink:

Inci!
Hát igen,Iza korai fekvése miatt szóba se jöhet hogy munka után vki átjöjjön :lol: :lol: de munka előtt se tudna,mert korán kelünk :lol: Talán majd egyszer összejön...

Na én meg mennék is haza meg nem is!Szeretek itt lenni,pont jó nekem ez a város!Van élet is meg néha csend,nyugalom!Itt a Tisza,Zagyva,Tiszaliget!Imádom!!!!És a rokonok is közelebb vannak....jaj ha lenne itt meló :roll: simán visszajönnék!!!!Apcim talán még kapna is a környéken.Annyira jó lenn egy kertes ház!!!!Na remélem valóra is válik,ha már ilyen szépen kiírtma magamból :wink:

annus11
 
 


Én is szeretem, ha több nézőpontból van megvilágítva egy téma, de nekem a mostani leginkább a 'megdöglött a tehenem, dögöljön meg a tied is' szituhoz hasonlít és azt már annyira nem szeretem. :? :lol:

Kép

Kép
adraci
 
 


j n k c mkl.m.,í78jx p.. OI J..............

a fentebbi AM műve! :lol:

Kép

Kép
adraci
 
 


Tinu, az evős kép nagyon jó:)
Esztó, szép csodálkozó szemek:)
Mnikoi, olyan kis kiszámíthatatlanok..Lehet, hogy napokig még "kutyázik", az is lehet, hogy este már mászik :D

Kép
Kép
zili
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?