Új privát üzeneted érkezett!

Megjöttem a védőnőtől, nagynehezen megtaláltuk a szívhangot, pirospont neki, hogy kapásból mondta, hogy nagyon szívesen megnézi!!!ilyen volt:tiktiktiktiktik..de ilyen gyorsan kell ám mondani... :lol:
vérnyomásom továbbra is a pincében, a pulzusomma legyütt, viszont alulmér a mérlege, mert ruhástól, hacukástól is csak 68 voltam.. :D
vércukrom 3.4, szerintem ez tök jó, főleg ,hogy nem is üres zsemlét ettem... :oops:

Most megyek és folytatom az eheti programot és elfekszem..

Ja és a dokim elfelejtette odaadni a beutalót az afp-re, úgyhogy legkésőbb jövő hét elején be kell mennem emiatt. :evil: Azt hittem odaadhatja a háziorvos, de nem.

na puszkóta

BETTI,KÉPET MÁR!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

KépKépKép
tünci28
 
 
 


tünci!
örülök a jó hírnek!!!!!!!
olyan gyorsan nem is bírom mondani...
:lol: :oops:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Köszönjük a szorítást :D
Hazaértünk,minden rendbe :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Még van egy pici rés 2 mm azt mondta a doki néni hogy ez az eberek 60-70 %-ának van 1,5 éves korig még szűkülhet 1 év múlva megnézi megint.De nincs semmi teendő.Szegényem,mikor feltették az ekg-t annyira félt úgy remegett ,drága kincsem.Most megnyugodtam :D

Tünci:Örülök hogy voltál védő néninél :D nálunk is mindig vadászni kellett a szívhangot :D Pihizzél továbbra is!!!

Betti:Majd várunk az eredménnyel.Akkor most még nincs fűtés nálatok?
(ja, de van a klíma)Tényleg kérünk ám képet :D

Anyany:Örülök hogy ilyen jól megy a visszaszoktatás :D ügyesek vagytok :D

Ancsi:Képzeld Marietta írta hogy jó lenne találkozni,ha mi megyünk hozzájuk akkor megnézhetünk benneteket is :?:
Vendég
 

 
 

lara!
örülök hogy jól vagytok!
sírt is a vizsgálaton? biztosan rendben lesz majd!!!
nem tudom Zsófi hogy bírja majd. mert amint a dokinénit meglátta a múltkor már üvöltött...

ááááá a visszaszoktatás nem megy jól. nagyon sírt. kicsit hagytam is, de nem tudok mit tenni.
ringatni már nem bírom, mert több mint 10kiló. a nagy ágyon nagyon szeret, de ha rosszul fordulunk, félek, hogy kárt teszünk benne.
meg kell szoknia, hogy saját ágyban alszik, pláne, hogy valsózínűleg februártól nem lesz rácsos kiságy. vissza kell adnunk, mert akitől kaptuk, babájuk lesz. valami leesésgátlós gyerekágyat fogunk neki venni.

az én védőnőm sohasem nézett szívhangot... egyszer-kétszer voltam szülésfelkészítőn, ott néztek mindig, de alig találták meg.
Vendég
 


Anyany:Nagyon sírt a vizsgálaton mert megijedt az ekg-tól mikor az uh-ot csinálta a doki akkor már nem sírt.
Biztos minden rendbe lesz Zsófival is.Hát ezeket a vizsgálatokat nem szeretik meg én se, mert kész tortúra mire végzünk meg úgy sajnálom szegényt :(

Na most mennem kell mert irunk németből és még át kell néznem.
Vendég
 


Tünci de jó! Úgy örülök és ahogy látom te is!!! :lol: Csak így tovább kismami amikor megkibújik, majd jól megmosod a fejét :lol:

Lara nagyon jó, hogy alig találtak már valamit Hannusnál, legközelebb már nem lesz ott semmi :wink:

Kistesó: Újra elkezdtem vágyni én is egy pici csomagra de még nem lesz hacsak nem véletlenül, pont a múltkor beszéltük a párommal, hogy most anyagilag nagyon nem bírnánk egy másik babát is de ha összejönne eszembe nem jutna elvetetni.
Szintén netes ismerős, tavasszal szült és jövő júniusra várják a következőt, 14 hónap lesz a gyerekek között...

KépKép
winchi
 
 


Szösz:Hannusnak ilyen kiscsizmát vettemhttp://www.elefanten.de/catalogue/catalogue.do?act=showBookmark&favOid=163771

Belül bundás jó meleg.8990 ft volt a deichmann-ba.
Vendég
 


Tünci: de jóóó, örülök nektek! Dorcsinál a védőnőnek én mutattam meg merre keresse a szívhangot, mert nem jó helyen kereste. Mondtam itt próbáld meg, néz... ááá nem lehet még ott... megnézte és ott volt. Előtte 10 percig keresgélte és közölte, hogy rossz gyerek, mert elbújt. Olyan rosszul esett akkor, igaz a 3. alkalomkor közölte, hogy nem kell jönnöm többet, mert megvannak a pecsétjeim, így nem is mentem.

Betti: naaaa? Gyere mesélj!

Anyany: hát ez nem valami jó, hogy vissza kell adnotok a kiságyat. Akkor februárban borul a rendszeretek megint. Utazóágyatok nincs? Mi kaptunk bele 10 cm vastag szivacsot, így az is megfelel kiságynak. Mondjuk mi járókának használtuk a nappaliban, de már nem kell, addig volt benne a kisasszony, míg picurka volt és féltettem Levitől.
Amúgy tényleg ijesztő lehet máshol ébredni, mint ahol elaludtál, a könyv is azt írja, hogy anya karjaiban alszik el a gyerek és a kiságyában ébred egyedül, ez kiválthatja azt is, hogy nem akar elaludni, mert fél, hogy megint egyedül ébred.

Gégéé: köszi a tippet, sajna minket apa ma sem tud elvinni, most indul dolgozni. De tök jó az az oldal, amit felraktál tegnap. A zeneovis cédéket használják az oviban.

Lara: tudtam, hogy nem lesz baj! Levi ovis barátjának is sövényhiánya van, minden évben kisebb, évente ellenőrzik, de nincs baj vele. :wink:

Levi néha pityereg még reggel az elválásnál, de már lelkesen megy oviba, kiválasztotta a legrosszabb gyerekeket, hogy ők a barátai és tőlük lesi a rossz példákat, hát ennek nem örülünk, de remélem talál rendes barátokat is.

Holnap ünneplőben kell menni, így tegnap vettem neki fekete nadrágot, meg cipőt, inge van, azt kaptunk. Olyan helyes benne, majd lefényképezem. Éééés kaptam neki siesta bundás bakancsot 5900 ft-ért, úgy örülök neki, de képzeljétek 29-es!
Az ovis benti cipője 27-es, de az mausos és még nem kicsi.

Na megpróbálok este jönni, már 1 órája írom ezt, de sokszor közbe kell lépjek a játékukba, mert Levi úgy próbál játszani Dorcsival, mint az ovisokkal. Most megyek lebírkózom őket.
Vendég
 


mancsa!
az utazóággyal jó ötletet adtál!
szerintem a kókuszmatracot is bele tudjuk tenni, vagy az nagyon nehéz?
meg azoknak le lehet venni az oldalát... és egyedül ki is tud jönni majd később ha akar.
nézek addigis utazóágyat.

mennyi idős koráig érdemes kiságyban altatni a csöppeket?
Vendég
 


tünci: nagyon-nagyon örülök, hogy minden rendben van veletek. De jó, hallottad a kis szívhangját. Tit-tik-tik-tik. Ilyenkor olyan gyorsan dobog. HURRRRÁÁÁÁÁÁÁÁÁá!!!!!!!!!!!!!! Aztán pihi, pihi, pihi!!!!

lara: örülök, hogy Hannus is rendben van! ÉLJEN, éljen!!!!!!!!
Nagyon aggódtam értetek is. Szegénykém, mikor olvastam, hogy remegett, jajjjjj, úgy tudom őket sajnálni!!!
Persze, hogy meglátogathattok minket, csak majd írd, hogy mikor jönnétek, hogy itthon legyünk, meg addigra rend legyen :) :)
Mariettával mi van? Majd írd le priviben, jó?

mancsa: hát az nem túl jó, hogy a legrosszabbakat választotta Levi barátnak, de majdcsak talál jobbakat. Kérünk ám majd képet a csinos fiúcskáról. :) Na, meg Dorcsikáról is!!!!

anyany: én is gondolkodtam már valami más ágyon Dorkának, mert ő meg annyit ficereg éjjel, hogy állandóan üti-veri a fejét, lábát a rácsba, pedig már saját speckó fejvédő szivacsot is gyártottam neki.... olyan mintha kicsi lenne már neki az ágy.....de lehet csak én gondolom így...
Járókátok nem volt? Abban nem tudna aludni Zsófi??

winchi: nekem is fáj a szívem, ha arra gondolok milyen kis picurika volt Dorka, és milyen jó lenne mégegyszer átélni mindent, de nálunk sincs kolbászból a kerítés, nálunk is válság van, de nagyon. Az a gáz, hogy pénz miatt is kell az embernek lemondania egy babáról....gusztustalan ez az ország...... GRRRRR :twisted:

Gégéé: köszi, akkor elindul a töltögetés!!!!!!!!!!!!!! :)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


na nem küldte el amit írtam.
na majd este begépelem még egyszer. felébresztem lassan a Zsófit, mert már 1óra óta alszik...
Vendég
 


Tünci: Örülök, hogy most minden ok! :D

Betti: ?

Lara: Örülök, hogy Hannussal sincs semmi teendő! Szegény, remegett? De már remélem el is felejtette!
Nem látom a csizmát! :( A honlap bejön, de csak írást látok.
Nektek a kutyusotokon a feliratok magyarul vannak? Ma már mi is megkaptuk a tesco-s újságot, de abban angol feliratok vannak a kutyuson.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Sziasztok!

Lara, csak ma olvastalak benneteket, nagyon örülök, hogy Hannussal semmi gond nincs! :D :D :D Stramm kiscsaj!
Fizika nekem se volt soha a szívem csücske, egy félév kivételével, amikor 4-es lettem, mindig 3-asom volt gimiben. Igaz, nem is törtem magam... :oops:
Lexi külön szobában alszik már elég régóta, nekünk jobb így, alapvetően ő is jobban alszii, mint velünk egy szobában. Mielőtt átraktuk, 2 óránként kelt. Hát az horror volt. :( Légzésfigyelőt már nem használjuk, többször is volt téves riasztásunk, amivel csak a gyereket vertük fel tök feleslegesen. Az együtt alvás nekünk sem jött be, mindig attól féltem, ráfekszem.

Ancsi, megértelek a kistesóval kapcsolatban. Engem azzal szoktak vigasztalni, hogy lehet, a testvér jobban fog aludni. Persze, benne van a pakliban, meg az is, hogy ugyanilyen rossz alvókája lesz, mint Lexinek. Bár a ma éjszaka is jó volt. Reggel magamtól ébredtem 8 előtt, nem gyereksírásra. Ilyen is ritkán van...

Tünci, de jó, hogy minden rendben! Aztán tessék sokat pihizni!!!

14 hónap 2 gyerek között? :shock: Minden elismerésem, én azt tuti nem bírnám... :oops:

Anyany, drukk Zsófinak, meglátod, nem lesz gond!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Lexi ma és tegnap is beverte a kis száját, meg a fogait...Úgy sajnáltam, ott voltam mellette, és mégse tudtam megfogni... :cry: Ha hátra dől, ott emeli a fejét, hason nem mindig megy. Főleg, ha fáradt, mint ma délután volt, alvás előtt. :cry:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


beze!
a nagyobbik hugom és köztem 16 hónap a korkülönbség...
de ha most lenne Zsófinak tesója nem bírnám egyedül...
viszont nagyon jó a kapcsolatunk, pedig nagyon mások vagyunk...

képzeljétek!
Zsófi hurcolássza a bilit és ráül. ebéd után kakált és utána szalad a bilihez ruhástól.
szerintem olyankor is megy már, amikor pisilni kell neki.
muszáj lesz pár bugyit vennünk...
hol érdemes? vajon mekkora a legkisebb méret? az ilyen icipici popókra?
Vendég
 


szegény Lexi!
remélem nem harapta ki a száját! ilyenkor én is nagoyn megijedek...
de még annyit buknak ilyenkor. a buksi elhúzza...
Vendég
 


Sziasztok!

Nem irtunk németből pedig át is néztem :( bioszból viszont írtam egy hibátlan dolgozatot :D

Szösz:Nem tudom miért nem jön be a kép de akkor ide felteszem.Nekünk magyarul vannak a feliratok akkor ez a kutyus angolul énekel? Kép itt van a csizma

Ancsi:Még nem beszéltem párommal meg még a Mariettának is vissza kell írnom :oops: de majd mindenképp szólok.Rend?Nálunk soha nincs rend ahogy pakolok össze Hannus úgy pakol szét.Mikor jött a védönő szépen összepakoltam mire ideért feldöntötte Hannus a kisházat szétszórta a játékockát.......... :D de mondta hogy tudja milyen kisgyerek mellett pakolni.

Mancsa:kérünk szépen képet a csinos Leviről :D Tök jó áron vettél bakancsot :D Ügyes vagy :D

Anyany:szerintem be tudod tenni a kókuszmatracot :wink: Nagyon ügyi Zsófi :D mi még mindig nem vettünk bilit :oops: pedig Hannus kaka elött mondja hogy kaka kaka,úgyhogy holnap veszünk bilit.

Beze:Jaj szegény Lexi :( Sajnos ez egy ilyen időszak.

Betti :?: Remélem minden ok.[/url]
Vendég
 


bettiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, jeeeer.

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Gégéé:Jó ez az oldal :wink:

Ma lesz a született feleségek :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Vendég
 


gégéé!
megnéztem, tényleg jó kis oldal.

lara!
nekünk ikeás bilink van. nagyon egyszerű, csúszásgátlós az alján kb 300ft volt, de nagoyn jó minőségű és rengeteg színben van még feketében is!!! jó a formája is. és ami a legfontosabb: Zsófi szeret rajta ücsörögni... :lol: :oops: :lol: :oops: :lol:

anyum szerint vegyek neki kisbugyikat és próbálkozzunk. egyszer gégéé is elmondta, hogy csinálják náluk a bölcsiben.
erőltetni nem fogom. elmagyarázom neki, kipróbáljuk. ha nem megy, marad a pelus még egy ideig.

igaz is: hol tudok olcsón bugyikat venni? a brendon honlapján néztem, és elég drága...


Kép
Vendég
 


Anyany:Én vettem Hannusnak kisbugyikat a tescóba 6 db volt úgy emlékszem 1100 ft meg a múltkor a c&a-ba láttam ilyen 6 db-ost 1500 ft-ér. Köszi a bili infót de ikeába mostanába nem megyünk de én is egyszerü bilit szeretnék Hannusnak nem zenélőset :shock:
Vendég
 


Egyenlőre minden rendben van még. Kisfiú, 15 cm, 300g, és olyan lusta volt ott is, alig bírta a doki elfordulásra bírni, hogy mindenét normálisan megnézze.
Oltás kérdésre azt mondta, ő beoltatná magát, nagyobb kockázat, ha elkapom. De azért még nem rohanok...
18.-án megyek újra és azt mondta, ha akarjuk csinál babamozit is akkor. Előttünk jöttek ki vagy 10.-en, apa, anya, após, anyós, nagymamák, egész család, kiderült lehet oda vinni mindenkit, de az nekem olyan személyes, majd látják, ha már kijött.
Méhszájam is zárt, teljesen, rövidülés sincs. Ettől kicsit tartok, mert a két mesterséges tágítás nem tesz jót neki.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Talán most kezdem elhinni, örömmel, hogy várandós vagyok és rádöbbeni, hogy akár még anya is lehetek....talán majd tudok mostmár örülni is.
Megnéztem Franciskám ilyenkori uh-eredményét, szinte megegyezik, kivéve a fejecskéje, szegénynek nagyon nagy és torz volt. Citrom jel, úgy hívták, a kamrai tágulatok miatt

Innentől ismeretlen...ezen túl még nem jutottam soha.

Betti
Kép
betti0412
 
 


[quote="betti0412"]Talán most kezdem elhinni, örömmel, hogy várandós vagyok és rádöbbeni, hogy akár még anya is lehetek....talán majd tudok mostmár örülni is.
Betti szívböl örülök a jó hírnek és ennek a pár sornak amit írtál :D :D :D :D :D :D :D :D :D És igenis hidd el mert ÉDESANYA leszel :D
Vendég
 


ez az idézet nem sikerült :(
Vendég
 


betti!
veled örülök a jó hírnek!!! ha van kérünk pocakfotót, frisset és képet is!!!! pihenj sokat, és ne aggódj!!!
ugye mozgolódik rendesen?
érzed is már?
Vendég
 


Betti: hurrááá, már nagyon vártalak! Jó hírekkel jöttél!
Ha ez vigasztal valamennyire, unokatesóm 3 mesterséges tágítás után nemrég túlhordta a babáját, igaz csak 1 nappal, de nem volt gond a méhszájjal. A 38. hétre 2 ujjnyira kitágult, de nem tágult tovább, végül 1,5 óra alatt szülte meg a kisfiát. Végülis azt mondta a doki, hogy azért ment ilyen gyorsan a szülése, mert voltak a mesterséges tágítások sajna.

Lara: ugyanilyen kiscsizmát kapott Dorcsi, csak 21-es, még nagy. Meg kapott a barátnőmtől egy 21-es siesta bakit is. Múltkor ráadtam Dorcsira a babakocsiban ezt a kiscsizmát, mert tudtam, hogy nem veszem ki a kocsiból, bár tud benne menni. Tényleg nektek hányas lába van a kicsiknek?
Dorcsinak 19-es az őszi bőrcipője, de szerintem már a 20-as kellene, majd megpróbálom neki Levi régi cipőjét. Sajna Leviről nem tudok ráadni semmi cipőt, mert neki rossz a lába, nem akarom, hogy a rossz helyen kitaposott cipőtől Dorcsinak is rossz legyen. Bár a 20-as kisbakiban Levi még nem ment, úgyhogy az nincs még kitaposva.
Barátnőmtől sok kislánycipőt kaptam, van köztük alig használt elephanten elég sok, szandik, zárt cipők, kiscsizma, ezeket fogja Dorcsi használni, ha nem lesz gond a lábával. Egy szekrény tele van kiscipővel 25-ös méretig.
Húúú, lányok, nekem akkora segítség, hogy kapom a ruhákat is Dorcsira, még mindig nem vettem neki ruhát. Most is 9 overálja van. Kicsit nagyok, 1-et tűrnöm kell az ujján mindnek, de legalább jövőre is jó lesz.

Ja, még azt akartam kérdezni, hogy a liberos zacsikról csak a vonalkódokat kell beküldeni? Asszem 8 db van, szerintetek beküldjem, vagy gyűjtögessem még?

Levikémnek begyulladt az egyik szeme. Azt mondja homokot dobtak rá, az mehetett bele. Most agyalok, hogy mit csináljak, holnap csak délelőtt van doki, elvigyem, vagy vigyem oviba ünneplőben, hogy ne maradjon ki ebből is. Reggel meglátom. Most váladékozott neki, de nem fáj. Forralt lehűtött vízzel átmostam, mert nincs itthon kamillám. Az a bajom, hogy ha mégsem a homok a ludas, akkor hétfőig csak az ügyeletre tudom vinni, ha holnap kihagyjuk a dokit. Ááá, nem tudom mit csináljak, reggel majd meglátom.
2 napja ráhúzom Dorcsira a hálózsákot. Tegnap 1 órát aludt benne, ma 10 percet és addig sírt, míg le nem vettem. Hát ezzel csődöt mondtunk. Pedig a takaró nagyívben repül, ha rárakom. Most azt csinálom, hogy body, harisnya és arra a rugi, így remélem nem fázik meg. Az a baj, hogy fával fűtünk, így reggelre lehűl a lakás. Vagyis hajnalban begyújt apa, de éjjel nem szoktunk lemenni a kazánhoz, így sem vészes, reggelre 21 fok van.

Múltkor annyi mindenből kimaradtam, pedig tök jó, hogy szóba került a mellműtét. Nekem felvarratni kellene, az is ilyen fájdalmas lehet? Mindegy végülis, úgysem lesz rá pénzem soha. Ha megnyerném az 5-öst beneveznék egy mellfelvarrásra, meg egy hasplasztikára is. Nekem iszonyatos nagy hasam maradt és lóg. Kötényhas, vagy hogy is hívják. Nagyon ronda. :cry: Mondtam is apának 1 millió és újból a régi leszek.

Na mindjárt kezdődik!
Vendég
 


jaj, mindig elfelejtek valamit!

Anyany: van egy fölös utazóágyunk, nem használjuk, kéritek kölcsönbe? Dorcsi anyuéknál aludt benne, pici lyuk van a hálóján, de megvarrható. Nálunk csak a padláson porosodna, míg nem jön baba valamelyik tesómnál, az meg még messze van.
Vendég
 


mancsa!
köszi köszi!
februárban visszatérhetünk még rá??? majd nem felejtem el.
most még jó a kiságy. varrni meg tudok, kézzel elég jól, meg szépen.
bár apa azt mondta, hogy inkább rendes gyerekágyat vegyünk neki, de az is még jóval odébb van.

levit vidd el dokihoz! nehogy valami ilyan legyen, ami komoly gondot okozhat!

van 3 vonalkódom, nyuszikkal is, kell? írj címet priviben, elküldöm. mivel csak estére használunkl iberot nem fogy valami gyorsan...
Vendég
 


Kép

ilyesmi ágyat akarunk.
valakinek valami tapasztalata az ilyenekkel kapcsolatban?
gonolom, legtöbbünknek nincsen. de hátha a többgyrekes anyukáknak van!!!!
Vendég
 


Betti: nagyon örülök nektek! Gratu :)

mancsa: szegény Levi :S

Anyany: jól néz ki az ágy, de sajna nekem tapasztalatom nincs :(

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Épp mondom tegnap a páromnak, hogy látod, szedem a vitaminokat, meg a gyümölcsöt és a kezdődő náthám tökre visszaszorult. Erre most reggel még nem hagytam abba a trüsszögést, meg hurcolom a százas zsepit magam után...de jó....

Ez az oltás téma kiakasztó. Védőnő azt mondja ne, orvos azt, hogy igen, Ceizel a tévében is mellette van.Bár a dokim tegnap azt mondta, hogy 20 hetesen a magas lázas állapot már nem okoz fejlődési rendellenességet, ez az első három hónapban veszélyes nagyon. Meg hogy az influenza vírus nem jut át a babához, nem érinti.
Most akkor mi van? Majd megkérdezem a régi dokim jövő héten, úgyis megyek hozzá, hogy ő mit mond?
De azért szerintem ez iszonyat nagy felelősség, hogy nem egy álláspont hallható a médiában és ha a legkisebb kétséget is hallod várandósként, az nagyon el tud bizonytalanítani azért.

Anyany, ez tök jó, hogy ilyen hamar bilire ül. Nálunk a gyerekek mind nyáron tanultak meg bilizni, mert akkor meztelenül szaladgáltak mindig a kertben a brutál melegben és így, hogy nem volt pelus, zavarta őket is, ha kipottyant valami... :D és onnan már csak egy lépés volt a bili.
Hugim kicsit húzott rajta azért, már azt hittük oviba is pelusba megy.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Anyany: nálunk itt a családi napközibe már mindegyik gyerek válaszol a bekakiltál kérdésre; ami kezdetnek jó; szerintem zsófi már ennél is ügyesebb.

Azt mondták, hogy minden pelusozásnál ültetik bilire őket, de ugye a lényeg az lenne, ha vissza tudná tartani. Ahhoz meg lehet még picurka, de majd úgyis látni fogod :D

Betti: én nem adatnám be. Nekem a háziorvosom azt mondta, teljesen felesleges. Ha lázas beteg leszel, majd szedsz antibiotikumot; nem árt a babának, de persze a te döntésed, és tényleg ultra gáz, hogy mindenki mást mond.

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


betti: gondoltam rád tegnap és szorítottam neked, hogy minden rendben legyen. Ha vígasztal enyém gyerek is iszonyat lusta volt és nem egy pánikköröm volt a kórházba hogy most aztán mondjanak/csináljanak vmit mert nem érzem. A lányom viszont motoregér volt.
Remélem mostmár egy kicsit jobb lesz és lassan alábhagy a félelem is. Már amennyire lehet ilyen történtek után.
Az oltásról nem sok jó véleményem van. Én semmiképp nem kockáztatnék. Márkkal voltam influenzás és azonnal kaptam antibogyót h ne legyen szövdménye. 4 nap alatt túl voltam rajta és algopirint szedtem nehogy magas legyen a lázam. 38,5 ig biztos nem károdosik még a magzat a fölé pedig azért nem megy, ha igen van hűtőfürdö, lassu víz a povakra formában.
Nekem nagyon nagyonnem tetszik, hogy ennyire nagy a felhajtás. Ha egy oltás jó, akkor miért van balhé körülötte? Pl ott van a kisbabáknak adható Rota vírus elleni. Semmi baj nem volt semmi médiacirkusz. És nem mellesleg a szakmai kollégium (vagy mi szösz) is elutasította. A kormány 10 évre titkosította a szerződést, amit a gyógyszergyárral kötött. 6 millió vakcinát rendeltek meg de a WHO szerint a lakosság 30% át fertőzi majd meg, ennél biztosan nem többet. 10 milliós országunkban, akárhogy számolom ez csak 3,3 millió ember.....
Nem tetszik h a Fluimucil anyaga más mint a Nyugat Európaiaké. Az sem tetszik, hogy engedélyt kaptak de ez is olyan furcsa, ugyanis a szert módosíthatják, a neve viszont nem változik.
Amikor azt mondták mégsem lesz akkora járvány, közölte a gyógyszergyár, h átállnak költségkímélő megoldásra. Ezalatt persze az átlagember nem érti, hogy azt jelenti, hogy a pl. a ballasztanyag (is) ócskább/olcsóbb. Ugyanolyan hatóanyagú gyógyszerek között a ballasztanyag a különbség. Azaz az a kitöltő anyag, ami a legtöbb mellékhatást okozza és a hatóanyag mellett van. A drágább gyógyszerben jobb és kevesebb mellékhatással járó ballasztanyag van míg az olcsóbban carabb. Sokkal több mellékhatással és kockázattal jár.
Nem tetszik, hogy a terhesekre rá akarják tutymálni, holott elfogadott álláspont, hogy terheseket ne oltsanak hacsak nem iszonyat muszáj úgy általában és ez nem csak a h1n1 re vonatkozik.
Maga a H1N1 egy olyan vírus, ami 4-5 nap alatt meggyógyul. Akármelyik influenzát kihordja lábon az ember simán lesz tüdögyulladása/szívizomgyulladása stb. A magas láz, 38,5-39. A magzatnak nem lesz baja ha véletlenül felmegy 39re a hője a kismamának de azonnal leviszi, gyógyszerrel, hűtőfürdővel.

Én ellene vagyok.

És akkor orvosilag mivel nem orvos vagyok még nem is tudom miket mondanak, pl az elölt vírus, meg a split vírusos keringő levelek.

Persze ez nagy felelősség és mindenki maga dönti. Amikor bedatjuk már nem lehet meggondolni magunkat ha esetleg kiderül vmi. Akik meghaltak mind krónikus beteg emberek voltak. Aki meg nem (nem sok volt) lábon hordta ki és nem ment orvoshoz. Persze erről elfelejtenek tájékoztatni.

Bocs a hosszú regényért :oops: .

Tünci: sokat gondolok rád. Örülök h javul a helyzet.

bocsesz anyuk a bepofátlankodásért
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dr_nono 2009.10.22 08:00-kor.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


nem fogom erőltetni. ha látom, hogy nagyon akarja, akkor megpróbáljuk. tavaszig-nyárig még bőven van idő.

betti!
sokat vagy közösségben? ha nem akkor nem akkora a kockázat...

tünci??? ha leszel majd írj pár sort!
Vendég
 


jah anyós nem jön. jól besértődött.
nem akarom megmondani a véleményemet neki, mert akkor biztosan nem beszélünk többet. nagyon sok pénzt ráköltünk, mert párom tesójáék is.
anyunak mondtam pont tegnap telefonban, hogy két lépcsőházzal odébb van egy ilyen eladó lakás, mint a mienk. csak földsinti és most újították fel. de végül nem költöztek be.
nem is kellene messzire vinni a cuccokat...
na mindegy...
Vendég
 


nono, igazából nem vagyok azon az oldalon, hogy beadassam, inkább tartok tőle.
Vannak ma már gyógyszerek, amivel a terhesség alatti betegség is kezelhető, meg a láz is csillapítható. Van már példa, hogy várandóst oltottak?

Anyany, közösség...hát ha felszállok a trolira, az már lehet elég...de kifejezetten nem megyek tömegbe, de akár a boltban sorban állás közben is lehet elkapni...kivédeni nem nagyon lehet.
Meg mikor mész vérvételre és egy paravánnal választanak el a többi betegtől...na igen. :?

Betti
Kép
betti0412
 
 


Én terhesen szedtem antibiotikumot; meg szülés előtt is belémnyomtak egy halom antibiotikumot. Algopirint is sokat szedtem, amikor fájt a fejem; meg szedtem Maripent is.

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


nekem szerencsére nem kellett. megoldották mindenféle felnyomkodós tablettával. utáltam is rendesen. meg homeobogyók meg algopyrin. sok gyógyszerre allergiás vagyok.
Vendég
 


Jó reggelt!

Megpróbálom felvenni a fonalat, apránként, röviden.

Betti,az oltással kapcs:először is, ha oltatod magad h1n1 ellen, a sima influ ellen is kellene ,meert egyformán veszélyes, az már két oltás ,amivel terhelni kell a szervezeted.A védettség kialakulása kb egy hónap, addigra már 24 hetes lennél.Ha akkor kapod el, lázcsillapítás és kész, a babának semmi baja nem lesz.Az oltás viszont teljes vírust tartalmaz, azzal nem szokás oltani gyerekeket sem... :(

Anyany, szerintem azért tök jó ez az ágy, meert van pereme.Lehet, hogy butaságnak tűnik, de én ,amikor kisgyerekként rendwes ágyba kerültem évekig leestem róla éjjelente, volt üvöltés, gondlhatod.Széket szoktak odatolni.

Mancsa, a gyulladt szemre esetleg próbálj meg szemcseppet, ha homok ment bele, akkor valószínű csak megkarcolta a homok a szemgolyót és az a sérülés irritálja, meg tényleg jó lenne, ha tűri egy kis kamillás borogatás.

Csajszik a pipolphentől olyanokat alszom pár napja..dúúúúrva, eddig alig aludtam, most meg alig tudok felkelni...fincsi gyogyó.. :lol:
tünci28
 
 
 


Ja, meg a plasztikai műtét:a gyerekek számával arányosan nő a tb támogatottság mértéke.Pár éve a háromgyerekes kolleganőmnek a haspalasztika ingyen volt.De hónapokig irdatlan a heg, csipőcsonttól-másik csípőcsontig..viszont bazi lapos hasa lett.
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Az előbb én is kérdeztem Natit, van-e kaki a pelusban, bőszen bólogatott, és tényleg volt. :lol: Majd legközelebb lecsekkolom, nem tudom, mennyire volt tudatos.

Szegénykém annyira náthás lett, egyfolytában folyik a kis nózija, szerencsére más nincs, a kedve is jó és éjjel is tudott aludni, bár nehezen sikerült elaludnia teli orral, hiába szívtuk le, egyből megtelt neki...

Oltás: egyik nap a Duna tv-be meghívtak két vendéget, arról lemaradtam, pontosan kik voltak, egyik az oltás mellett, a másik ellene volt, folyamatosan torkollták le a másikat, így tudjon dönteni az ember... :roll: Mi nem oltatunk, de azért a Lányokat féltem rendesen, főleg, hogy Lilinek van ez a krónikus hörghurutja. Dehát bízunk a dokinéninkben.

Na, leteszem Natit és jövök vissza.

Kép
Kép
katinka31
 
 


tünci: aludj is...estétől estéig :)))) megy az idő ;)))

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Hamar elaludt. Bár most eléggé gondban vagyok ezzel az alvással, reggel negyed 8-kor kelünk, Nati 10 körül már kidől, alszik 1-2 órát, aztán délután egyre később aludna csak el. Eddig akár 2 körül is elaludt, ha nem aludt nagyot délelőtt, most 3 előtt szinte esélytelen letennem, így meg totál a délutáni balett-oviba menés idején aludna. Tegnap is a balett után, 5 körül aludt csak be az autóban. Csak nem tudom, hogy lenne ebből egy alvás, ha délelőtt meg korán kidől, mint pl. most is. :roll:

Tünci, nagyon örülök a jó híreknek! :D Most már mardjon is így márciusig! Azért pihenj még mindig sokat! Huh, a pipolphent én is szedtem egy ideig Lilivel, az tényleg kiüt. :lol:

Betti, de jó hírek Nálad is, szuper!!! :D És örülök, hogy egyre jobban tudsz Te is hinni benne. :) Tényleg, tegyél fel képet, ha van, légyszi.

Lara: de jó, hogy Hannus eredménye jó lett és nem kell műtét! :D Aranyszíve, hogy félhetett, ha remegett. :(
Szép a kiscsizma, mi is hasonlót kaptunk Lilinek a barátnőméktől, szinte új, siesta, 2000 Ft-ot kért érte. Ja, gratulálok a bioszdogához, ügyi vagy! :wink:

Most jut eszembe, még mindig az influenzáról, mi most elkezdtük az Oscillococcinumot, heti egyszer megelőzésnek. Mikor Lilivel otthon voltam, akkor is szedte a család, nem is voltunk betegek. Natival mi felezünk egyet, Lili, Apa egészet kapnak, ők többet vannak közösségben. Kismamák, esetleg próbáljátok ki.

Anyany: kisbugyikat mi a piacon vettünk Lilinek, ott lehetett kapni mini méretet és nagyon olcsó is, tiszta pamut. Bár nem tudom, hogy Zsófi mini popójára is lehet-e már kapni, Lili egy évvel idősebb volt, mikor elkezdtük. :wink: Ja, és elfelejtettem a múltkor, hogy mi a Lidlben vettünk naptárat, amibe fényképeket lehet ragasztani, 2 db volt 700 Ft. Semmi extra, egyszerű fehér, de úgyis a fényképek a lényegesek. Hátha még van belőle.
Ágy: mi Liliét örököltük, az más típusú, van azon is leesésgátló, nekem ez is tetszik, amit feltettél, praktikusnak tűnik. Ágyneműtartós?

Mancsa: jó, hogy újra tudsz jönni. Jobbulást Levi szemének, szegénykém. :( De jó, hogy ilyen sok mindent kaptok, bár én sem panaszkodhatom, most fogjuk megörökölni az ikerlányok ruhatárát, mert a sógornőm kisfiút vár. Cipőkből mi is jól állunk, de Natinak még 18-as kell, Lili meg ilyenkor 19-esben járt, ezért kapott most egy párat. Aztán szerintem szépen belenő a télen a többibe. Bár furi, mert Lilinek így is mini lába van, majdnem 5 évesen 26-os, míg az ovistársaknak legalább 28-as. Natinak akkor még kisebb lesz???

Én tegnap nem bírtam kivárni a feleségeket, bezuhantunk az ágyba... Miért rakták ilyen későre? :evil: Nem baj, majd jövő héten nézem a kórházasokat, a vészhelyzetet talán még végig bírom majd nézni.

Szösz: én is láttam, hogy az újságban angol felirat van a kutyuson, szerintem csak átvették a képet. A miénk is magyarul beszél és a feliratok is magyarok, nem hiszem, hogy itthon angolt árulnának. érdemes volt várni akkor, így már egész jó áron van.

Gégéé: tényleg jó az az oldal, el is mentettem. Köszi. :wink:

Mégsem megyünk Sopronba hétvégén, tele van a szálloda, Apa nem tud elszabadulni. :( Még a DVSC is náluk száll meg, vasárnap játszanak a Vidivel. Igaz, csak szombaton dolgozik délután, de nem mer elutazni messzire, hátha be kell ugrania. Készülünk viszont fürdőzni, Dunaújvárosba, ha minden igaz. Ti miket csináltok a hosszú hétvégén?

Na, megyek próbálok kis rendet vágni.

Szép napot (most tényleg az, legalább az idő),
Katinka

Kép
Kép
katinka31
 
 


Új oltás: hát ez már tényleg kiakasztó, amiket hallani róla. Én nem oltatom be magunkat, az tuti, tesóm a Lászlóban ápolónő, ő azt mondta ott nem oltatják be magukat a dokik sem és nem javasolják nekünk sem. Hallgatok rá, mert egyezik a véleményük a mi dokinkkal, ő sem javasolja. Múltkor volt a tévében, hogy a tűzoltókat már oltják, gyorsan felhívtam a bátyámat, de ő is a nővéremtől kérdezte mit tegyen, így nem kérte ő sem.

Anyany: Ilyen ágyunk is van, anyum tavaly vette Levinek, jó kis ágy, de mi nem használjuk. Anyu a kolléganőjétől vette meg 10000 ft-ért, használt, de jó állapotú, gumilepedővel használták, így pisi sem volt benne. Nekünk ez is anyunál van a tetőtérben üres szobában áll már 1 éve. Talán 2 fél éjszakát aludt benne Levi, mert visszabújt hozzánk. Pedig akkor a mi ágyunk mellé tettük. Így sok tapasztalatom nincs vele, jól néz ki, vékony szivacs van a huzat alatt oldalt is, így nem a fába üti be a fejét, ahogy fordul, az előző tulajnak 2 ilyen volt, ikrei vannak, annyit mondott, hogy egy nagypárnát mindig tett a földre a lyuk mellé, mert mindig kiestek rajta.
Már gondoltam rá, hogy el kellene adni, mert nekünk a gyerekszoba olyan kicsi, hogy én inkább emeletes ágyat vennék majd nekik, ha egyszer kimennek a mi ágyunkból.
Vendég
 


Köszi az aggódást, Levi szeme egész jól rendbejött, valószínű tényleg csak a homok karcolhatta meg, mert tegnap váladékozott neki egész délután, reggelre meg még a szokásos reggeli csipa sem volt benne. Picit duzzadt volt még neki reggel, átmostam, de délben már kamillával borogatom. Már nem is piros, mint tegnap. Majd megnézem neki délben, lehet, hogy elviszem a szomszéd falu dokijához hogy nézzen rá, ott délután van doki. Lelkesen ment ma oviba, mécsest kellett vinni, meg ugye az ünneplő ruha.

Katinka: sajnálom a takonykórt, szerintem mi is kezdjük, Dorcsinak már szívtam ma 2x.
Vendég
 


Anyany: ha neked nem kell a vonalkód, akkor kérném, köszi. Most számoltam, 10 db van. Ezt már érdemes elküldeni?

Tünci: jó, hogy írtad ezt a támogatást a plasztikáról, én úgy tudom megszűnt a támogatás, csak pszichiáter javaslatára adnak már támogatást, ha igazolja, hogy tök depis vagy a tested miatt. Akkor ez hülyeség? Mondjuk amennyi tébét fizetünk bele kellene férnie támogatással egy ilyennek is.
Egyébként nem tudom belevágnék-e. Iszonyú fájdalommal járhat.
Nem tudnám utána emelgetni a gyerekeket.
Vendég
 


Gégéé: alpopyrint én is szedtem terhesség alatt meg szoptatás alatt is, Levinél asszem antibiotikumot is szedtem szoptatás közben, de nem volt gond vele/tőle.
Vendég
 


Betettem a kaját a sütőbe, állok előtte, gondolkozok, valami hiányzik belőle, valami kell még...dió, kéksajt, aszalt szilva, bacon, csirkemell, tejszín, krumpli...jó., nem maradt ki semmi...... 15 perc múlva rohanok a sütőhöz, az alma kimaradt, a szépen elrendezett kaja alá begyömöszöltem még az almakarikákat valahogy, hát látványra kicsit összekuszáltam, de majd összesül valahogy.

Tünci, irigyellek alvás miatt most, én napközben nem tudok egyáltalán aludni éjjel meg szintén keveset, pedig nem is járkálok wc-re, csak reggel kell kimennem.

Feleségeket én megvártam, nem is hiába, jó volt nagyon!
Páromnak már bejelentettem, hogy keddenként enyém a tv, jönnek a kórház sorozataim.
Szegény a barátok közt sorozatot 5 éve még nem nézte, és folyamatosan morog, hogy milyen hülyeség, de azért fülel, hogy akkor most mi történt, mit mondott, ki volt az? De nem ül le megnézni, mégis követi, hogy mi van benne.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti,én kb 10-11 körül este beveszem a gyógyit és alszom, mnit a bunda(már ahhoz képest, ami korábban volt-szóval két-három lakalommal kelek pisilni).Nappal én sem tudok, nagyritkán megpróbálom, de csak pár perc jön össze a gyűlöletes szomszéd miatt.Valamelyik éjjel csak kétszer keltem pisilni, tisztára megijedtem ,hogy biztos baj van, ha csak kétszer... :shock:

viszont van némi gondom, khm, hogy is mondjam, érdekelne a véleményetek, szóval:
tök nyugisan sétálok az utcán, egyszercsak érzem, hogy úúúú, bepisilek, jaj,ajaj, jaj,néhány másodpercig mozdulni se tudok az ingertől,csak szorítom, aztán elmúlik és egyáltalán nem kell..és ugyanez, ha fekvésből, vagy ülésből felállok függőlegesbe..mintha akkor tiszta erőből rugdalná, vagy ugrálna a hólyagomon..ez normális????Aztán mi lesz később??Nem tudom majd visszatartani??????? :shock: Az szép lesz... :roll:

És csajszik, ma megvolt az első igazi mozdulás!!!Amikor nem csak a buborékolást érzem, hanem megemeli a hasamat egy pillanatra és látszik is!!!!!Focista lesz, mint az apucija volt.
tünci28
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?