Új privát üzeneted érkezett!

Sztercsi :)

Köszi, most már úgy néz ki rendben.
De amíg élek nem felejtem el a mai napot ...
amikor látod hogy a gyereked NEM lélegzik és tehetetlen vagy ...
szörnyű volt :cry: :cry:

- gondolom hogy nem vigasztal de nekem is múlt héten pont ott kezdett repedni ... a köldökömtől oldalra két felé.
és hiába TUDOM, hogy ez nem nagy dolog mégis minden nap ki vagyok borulva tőle mert napról napra csúnyább ...
szóval vigasztalni nem tudlak csak mondom, nem vagy egyedül :)

Anyabébi :)

akár folyhatott is volna :)
a két kórház 3 perc egymástól ... de nem folyt :evil:
Kiscsaj nagyon nagy arc!! :lol:

Eszti :)
nagyon sajnálom, hogy megint halogatják itt Neked a dolgot ...
tök szar lehet ... nem is tudom, hogy vigasztaljalak :?
DE nagyon rendes tőled hogy Sophie érdekében még így is megpróbálod a dolog jó oldalát nézni ...
Remélem TÉNYLEG nem kell sokat várnod már ...
++++++++ Neked :lol:

Cosmic :)
háát Téged sem irigyellek ...
De hidd el előbb utóbb meglesz a hatása a fájásoknak!
Reméljük minél előbb!!!! :!: :wink:

Nita :)

és van valami trükköd?? :?:
Vagy Barni szimplán magától egy angyal?
Mond légyszi hogy van trükköd - és oszd meg velünk!!!!!

Till :) Pattogó :)

de jó hogy benéztetek!
Ha lesz időtök gyertek!!!! szülés storyval is
:wink: :lol:

R

Kép
zsrit
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, mert most értünk haza Pécsről a Gabótól, és hulla fáradt vagyok. :roll: :roll: :D :D

Zsrit: Nagyon sajnálom, ami a kisfiaddal történt, de a lényeg, hogy most már minden rendben van!!! :wink: :D

Anyabébi: Kis barátnőd tényleg nagy arc!!! :D :D :D

Eszti: Fel a fejjel, akkoris már csak 3 nap. :roll: :roll: Meg így van még több ideje, hogy magától kibújhasson! :wink: :D

Datolya: Gratulálok, nagyon sok boldogságot Nektek!!!

Till, Pattogó: Örülök, hogy végre újra otthon, és köztünk! :wink: :D

Bocsi lányok,hogy nem reagáltam mindenkire, de tényleg nagyon fáradt vagyok. Megyek aludni.
Jó éjszakát, puszi Mindenkinek!
bobóbaba
 
 


Sziasztok!

DATOLYA!GRATULA A KISPASIDHOZ!!!!!!!!!SOK BOLDOGSÁGOT ÉS TEJCSIT!!!!!

Lányok!
Ezen a héten mindennap szült valaki! :lol: A holnap kié lesz????
Ha már szegény Eszti nem holnap még nem babázhat! :cry: :cry:

Zsrit!
Szegényke!Nem irigyellek a "fél óra" miatt! :shock: :shock: Biztos szörnyű lehetett!De mostmár minden rendben lesz,ügyes fiacskád van!Gyorsan felépül! :lol: :wink: :wink:

Bobó!
Hol vagy???? :roll: :roll: Gabókával mi újság?Még mindíg a másik kórházban vannak? :roll: :shock:

Cosmic!
HAJRÁ!!!!!!!Úgy látom a holnap a TI napotok lesz! :lol: :lol:

TILL,PATTOGÓ!!!!!!
De jó,hogy újra itt vagytok!!!!!!!!! :) :) :) :) :) :)

Till!
Nagyon szívesen! :lol: :wink: Mikor látunk Lencsiről képet? :roll: Vagy lehet már van már a gmail-en,csak még nem néztem meg! :oops: :roll:

Anyabébi!
Nagyon édes a kiscsajszi! :lol:
Mitől lett ragyás az arcod? :roll: :roll: :roll: Biztos csak Te látod annak! :wink: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 

 
 

Szia Bobó!
Látom épp Te is írtál! :lol: :lol: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


hello Csajok,

olvasok vissza szorgalmasan, de még csak a 211. oldalig jutottam. És nem akarok kihagyni egy hsz-t sem!!! :lol:

ÓRIÁSI GRATULA TILLNEK, PATTOGÓNAK, ZANIKÓNAK, POCOKNAK ÉS DATOLYÁNAK! JÓ EGÉSZSÉGET ÉS SOK TEJCSIT + PIHENÉST!!!

Remélem nem hagytam ki senkit :oops: , ha igen, akkor bepótolom.

Azért írok tulképp, mert Eszti kérdezte a szülésindítást és látom, h még ma itt vagy!

hát nekem a következő volt a koreográfia (dióhéjban):
szerda este 8-kor felrakták a ballonkatétert, mert a méhszáj mindössze 1 ujjnyira volt kitágulva. (nekem ilyen számokat sose mondtak)
ott volt hajnalig, mikor rákötöttek egy súlyt, ami kihúzta
:shock:
(egy szülőszobát kaptam, ahol kihúztam reggelig, hááááát fasza volt, körülöttem 15-en megszültek ordítva, felsírtak a kisbabák és meg egy gumikukival a lábam között nyomattam..)

reggel vizsgálat burokrepesztési céllal: újabb rossz hír: a méhszáj ugyan nyiladozott, de a baba olyan magasan volt, h nem tudtak burkot repeszteni (ergo bazira nem akart kijönni)
bekötötték 8.20-kor az oxit, 12.00-kor még -írd és mondd - semmit nem éreztem, pedig max-ra volt csavarva :x
közben valamikor elfolyt a víz. Magától.
ekkor újabb 5let, EDA. Mondom legyen.
Kellett várni az anesztesre fél órát, közben elkezdődtek a fájások.
EDA bead (másodjára sikerült is :? ), az bazijó érzés volt.
Kb. fél órára rá indultak a tolófájások, ami nekem vagy 4 órán át tartott, miután le kellett tolnom a szegény babát, mert közel se volt a kijárathoz.
A végén elkezdett a szívhang esni, nekem meg az energiám a végéhez közelíteni. Vacuummal fejeződött be a művelet, pedig amikor ezt a szót meghallottam hirtelen visszatértem a valóságba és minden erőmmel tiltakoztam, de a doki meggyőzött, h az ő gyereke is így született és semmi baja... így legyen, amen.

röviden ennyi volt.

Kép
screen
 
 


DATOLYA HATALMAS GRATULA NEKTEK BENEDEKHEZ, JÓ EGÉSZSÉGET ÉS SOK-SOK TEJCSIT KÍVÁNOK!!! :lol: :lol: :lol:

Kép


ŐZIKE UTÓLAG IS NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK NEKED!! :lol: :lol:

Kép
Vendég
 


Datolya
Kép
Vendég
 


ŐZIKE!
NAGYON SOK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK NEKED!!!!!


Kép

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Jó reggelt!

Látom Lányok,nem vagytok a topon! :lol: :lol: :lol: :lol:
Se éjszakai kukprékolás,és még most is alszik mindenki! :wink: :wink:
Na jó,hétvége van! 8) :lol: 8) :lol:
Én is csak azért keltem korán,mert el kell vonszolnom magam a piacra.Brrrrr,ilyen ramaty időben! :evil: :evil: :evil:
Aztán meg főzni se ártana! :oops: :lol:

Később lehet benézek,hogy feléledtetek e! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Screen :)

mit ne mondjak ez nem hangzott valami bíztatóan ...
eléggé megszenvedtettek Téged :!:
Legalább most már jól vagytok, minden okés?
Ha lesz időd írj magatokról :)

Sziszkó :)

Hát igen, "behalt" a topic
:lol:
Neked jó piacozást!


R

Kép
zsrit
 
 


Zsrit!
Menjél szülni!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vagy amíg Balu a kórházban van,inkább még maradnál otthon? :roll: :roll: :roll: Jobbulást Neki! Kép

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Jó reggelt,

én ébren vagyok negyed 8 óta, csak reggelit készítettem + útnak indítottam Rolit. És visszaolvastam.

Datolya, millió puszi és hatalmas gratula!!!

Pattogó, üdv újra köztünk, de jó, hogy otthon vagytok!!!

Screen, köszönöm, hogy millió teendőd mellett reagáltál kérdésemre! Teót imádom, olyan cuki!!! Szülés miatt annyira nem irigyellek...

Rita, húúú nem semmi volt a műtét akkor. Előtte nem akartam negatívkodni, de nekem a torokmandulámat vették ki 10 éves koromban és hát -sajnos nem túlzás- műtét után (alvás közben, mert engem még éterrel altattak) majdnem elvéreztem egy műhiba miatt...szörnyű volt, szüleim jó egy napig nem voltak biztosak benne, hogy hazavihetnek...én meg a mai napig emlékszem a halálfélelemre, amit akkor éreztem...úgyhogy baromira tudom, milyen lehetett szegény Baludnak! De a lényeg, hogy rendben van és Ő még elég kicsi ahhoz, hogy gyorsan elfelejtse az egészet!!!

Köszi Csajok az együttérzést, tegnap anyukám meg apukám is felvidított kicsit, aranyosak voltak, felajánlották, hogy eljönnek ma, de nem akarom rángatni Őket, 2 nap és úgyis jöhetnek babát nézni :D meg most már ezt az egy napot kibírom, holnap meg itthon van Roli, hétfőn pedig indul a nagy kaland!!! Apum azt mondta, hogy gondoljak arra, hogy már most milyen jó anyukája vagyok, hogy így szeret bent lenni Toffeekám :D ez olyan jól esett...

Anyabebi, kiscsaj nagyon jó fej!!!

Tesóm Lilije tegnap bekakilt, majd levéve a kakis bugyit és harisnyát (amúgy már szobatiszták, csak néha történik baleset), elrejtette azokat egy fiókba a tiszta ruhák közé :D :D :D tesóm 20 percig kereste :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Ja amúgy próbáztatja az élet az idegeimet rendesen.

1. Várok az NST-re, egyik főorvos lejön, hallom telefonál. Hogy itt van egy kismama, 38 hetes, NST-je 10-es, minden rendben van, csak hirtelen 140-re felment a vérnyomása és beödémásodott az arca, most indul a szülőszobára, indítsák meg a szülést rögtön.

2. NST után akivel együtt voltam bent csaj előttem megy be az ASK vizsgálatra, jön ki, férje kérdezi: na mi van: Csaj: szülünk - és már vonultak is fel a szülőszobára.

Kép

Mondjuk lehet, hogy ez az egész a türelemre tanít engem - mert amúgy baromi türelmetlen vagyok...hát most van mire várni, de hiszem és remélem, hogy minél tovább kell várnunk a kislányunkra, annál boldogabbak leszünk majd együtt!!!

Sztercsi, a 32. óta nem csináltak UH-t??? :shock: Szerintem a 36-on még kötelező, mert nekem pl. akkor csináltak flowmetriát először. A 36. után már azt hiszem csak indokolt esetben van UH (mint nekem tegnap). Kérdezz rá a dokidnál, szerintem nem ártana még csinálnia egyet (vagy nem ártott volna).
Vendég
 


Anyabebi, Spanom csaját kb. 30-szor néztem meg és még mindig majdnem bepisilek rajta, annyit bírok röhögni. A szemöldök leborotválós jelenet??? :lol: :lol: :lol: Ááá, meg az egész film...bazi jóóó pumpálj punci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Vendég
 


Eszti :)

hát igen ...
ez az egész gyerek "projekt" rengeteg dologra tanít minket ...
még csak most kezdődik és életünk végéig tart ...
Türelemre, lemondásra, feltétlen szeretetre és gondoskodásra és még sok másra :wink: :) de az biztos hogy sokkal jobbá tesz minket ...

Én elsirattam a gyerekeimet :cry: Balu kijöhetett a kórházból - szerencsére ő tényleg nem emlékszik az egész őrületre mert tnem volt magánál - és a volt férjem elvitte Bencust is ... most már csak akkor jönnek haza újból ha kijöttünk a kórházból ...
annyira sírtam ... nem is tudom miért, de úgy éreztem egy korszak zárult most le és sosem lesz ugyan az mint régen.
Sosem lesznek már csak ők nekem.
Persze ez nem szomorú dolog, de gondolom a hormonok viccelnek velem.

Ja és Eszti :) - ezek szerint minket egyszerre "indítanak"?

R

Kép
zsrit
 
 


Rita, az igaz, hogy egy korszak zárult le, de egy új kezdődik, ami ha lehet, az eddiginél is jobb lesz, hiszen a fiúk gazdagodnak egy gyönyörű hugicával, Ti pedig egy édes kis csomaggal, aki még jobban megédesíti az életeteket!!!

Most akkor Te is hétfőn mész??? És végülis császár lesz, vagy megpróbálkozol természetesen? Mikor kell menned?

Én holnap reggel tudom meg, hogy pontosan hányra kell mennem és mi lesz a menet...
Vendég
 


Persze ésszel tudom én is ... de valahogy mégis sírós lett a napom emiatt ...

Szóval igen, hétfőn reggel 8-ra kell mennem.
De csak ott fogják megmondani mi lesz a menet pontosan.
Én úgy tudom hogy megpróbálkoznak rám kötni az oxitocint és ha "gyors" eredményre vezet akkor hagynak természetesen szülni .. ha viszont nem nyílik a méhszáj kellő ütemben akkor császár.
De hogy mit jelent a kellő ütem, azt nem tudom.

R

Kép
zsrit
 
 


Jó reggel kismamik!

Megint egy álmatlan, izzadós, forgolódós, éjszaka...Hát, asszem igazatok van, sok mindenre megtanít bennünket ez a várandósság...tökre szégyellem - és csak nektek merem bevallani - hogy én mennyire türelmetlen és nyűgös vagyok már, annyira szeretném már babcikámat a karjaimban tudni... Bár most már apán is látom a tüneteket...ma reggel ő ment bevásárolni és azt mondta, hogy kb. öten kérdezték meg tőle, hogy van-e már baba :lol: :lol: :lol: Nem baj, vegye ki ő is a részét a hülyeségből is :P

[size=18]Datolya - nagyon-nagyon sok boldogságot nektek!


Zsrit - de jó, hogy túlvagytok a műtéten! El sem tudom képzelni, hogy mit élhettél át...

Andi - szivatnak a törpék? :D Ez miben nyilvánul meg? Most nincs segítséged a párodon kívül?

Pattogo - welcome home :D Két pattogás között azért majd gyere és mesélj!

Sztercsi - ok, akkor szerda vagy csütörtök :wink: (az még Mérleg :roll:

Anyabébi - kis barátnőd tényleg cuki, még a szeme is huncutul áll :wink: Nem volt fárasztó vele nagy pocival?

Csilla - Gabó hogy van? Vizsgálatok mit mutattak?

Screen - hát, a szülésed története kissé elrettentett :? De az a lényeg, hogy ilyen fantasztikus az "eredmény" :wink:

Őzi - boldog szülinapot! [/size]

Eszti - Lili nagyon találékony :D :D :D Nagy élmény lehetett keresni az eldugott "kincset" :roll:

Nálunk most a 38. héten volt az utolsó uh...azt mondta a doki, hogy a magzatvíz mennyisége miatt kell egy utolsó ellenőrzés...

Képzeljétek, apa ma meghívott a kedvenc olasz éttermünkbe egy romantikus vacsira :D Így csak húslevest főzök ma, holnap pedig rántott csirkemellet csinálok hozzá. Meg a vendégszobát kéne felkészítenem anyukám látogatására...de ehhez most nincs energiám.

Nagyon szép napot mindenkinek!

Kép
kkia
 
 


Őzi, BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!

Rita, akkor kb. egyszerre szülünk, de jóóó! Majd gondolok Rád és szorítok, hogy minden rendben menjen!
Ma nekem is sírós napom van, valami eszembe juttatott egy nagyon rossz időszakot az életemből, itt bömböltem magamban :roll: kár, hogy nem lehet dolgokat kitörölni az emlékezetből...

Kkia, én is csak húslevest főzök ma :D

Most nézem, Datolya bébije nem semmi, 50 centihez 3800 gramm!!! Kis Buddha, édes lehet!!! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Ebéd mindjárt kész! :lol: Sertéspörit csinálok tésztával. :P :P
Begyújtottam a kandallóba!Ez volt az első próbálkozásom és tök egyedül!És még nem égett le a ház! :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Még kicsit manikűrözni akarok.Délután meg sógornőm meglepi szülinapot megyünk köszönteni! :lol: Na,ezt jól megfogalmaztam! :lol: A párja csinálja a kaját,remélem valami naon finomat! :P :P Kép

Kkia!
Jajj,romantikus vacsi!!!!! De jó Neked!!!!! :oops: :oops: :oops: :lol: :lol:
Mi már nagyon rég voltunk étteremben kettesben! :roll: :roll:

Zsrit,Eszti!
Drukk NEKTEK hétfőre!!!!!!!+++++++++++ Kép

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó, Kkia: Köszönöm az érdeklődést Gabó nevében is. :wink: Úgy volt, hogy tegnap hazajöhetnek, de sajna tegnapelőtt is, meg tegnap reggel is volt még neki kisebb rohama, így majd talán hétfőn, de akkor is csak az itteni a kórházba. :( :( Igazából sajna semmi biztatót nem mondtak, sőt most vettek tőle vért, és kromoszóma-vizsgálatot csinálnak nála. :cry: :cry: (De ez elég bonyolult, és nem akarom itt leírni.)
A romantikus vacsora miatt irigykedem! :D :D
De a meglepi szülinapi köszöntés is biztos jó lesz! :D :D

Nekem már nemsok kedvem van kimozdulni itthonról, max. a szülőszobára mennék már, de oda nagyon... :oops: :oops: :D :D
bobóbaba
 
 


Rita, én elmentettem a Te számodat is, hogy tudjak Rólad ha már egyszerre szülünk :D :D :D

Megyek, nekiállok főzni meg takarítani is kellene, hogy holnap pihenhessünk...
Vendég
 


Helló csajok!

Gyorsban vagyok, aztán családi kollektív punnyadás lesz.

Elmentünk a csibimnek cipőt venni de nem kaptunk sajnos amilyet szerettem volna, nem nagyon van választék, szart meg nem veszek azért hogy egyel több legyen. :(

Gyorsban csinálok rántotthusit, krumplival (sült, püré), a húslevesmaradékokat szívesen fogadjuk északról és délről is. :mrgreen:

Eszti: konkrétan a borotválós jeleneten pisiltam be. (azért a pumpálj punci se semmi)
Kkia: Lilibaba egy tündérbogár, már totyog és beszél (1 éves) és nagyon könnyű (8 kg) imádom és egyáltalán nem fárasztó vele. A 7 évesem fárasztóbb.
Uh és Flowm.: nekem hétfőn csinálnak CTG után ezelőtt a 32. héten volt asszem.

Na mindenkinek jó punnyadást és kellemes időtöltést.
Be be-olvasgatok azért, de majd holnap jövök.

Puszi nektek!!!
anyabebi
 
 


Sziasztok csajok.
Tegnap hazajöhettünk a kórházból.Kicsit erőt kell gyüjtenem,hogy visszaolvassak mindent és ha nem is mindenre de lagalább a babák születésére reagáljak mert Nekem most kimaradt 1hét.
Később leírom a szüléstörténetet is egyenlőre csak annyit,hogy maga a szülés fantasztikus élmény volt.Apa is bent volt velem.
Martinka szépen szopizik és alszik,Nagyon jó kisfiú.Egyenlőre.Magamról most inkább nem írok.Már jól vagyok.
Mindenkit puszilok ,már hiányoztatok.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Sziasztok! :D

Most megint csak röviden, fél kézzel :lol:

Lencsilány igazi tündér, eszik, alszik, mosolyog :D -persze, ezek még önkéntelem mimikák, de annnnyira aranyos :D
Teszek holnap képeket, ma vendégjárás van...
Mindenkit puszilunk :P
Ja, és tejcsárda lettem :shock: Lencsi pedig zabagép :D

Lányok, még nem sikerült visszaolvasnom :oops: valaki megírná nekem, ki szült hétfő óta ?

Datolya,
hatalmas gratula!!!! :D :D :D

tillidian
 
 


Kicsike,
üdv újra "itthon"! :D (Aggódtunk érted :oops: )
Most mennem kell, de jövök, ígérem :P

tillidian
 
 


Kicsike, üdv otthon!!! Pont ma gondoltam Rátok, hogy már remélem hazajöhettek a napokban...!

Tilli, ezek jó hírek!!! Puszi Neked is!

Anyabebi, én szívesen dobok egy kis húslevest!!!

Nemrég lettem kész a levessel meg a meglepetéssel, még beraktam egy mosást, amíg lejár, addig ejtőzöm, aztán takarítok. Olyan szépre sikerült a meglepi, hogy le akartam Nektek fényképezni, de már benne van a kórházi cuccban a fotómasina, úgyhogy nem vettem elő. De leírom, hátha valaki kedvet kap hozzá, irtó egyszerű és irtó finom :D szóval a fagyiskelyhek alján van 5-5 db kis kerek babapiskóta (én Lidlben szoktam venni), rá csokipuding jön. Aztán amikor kihűlt a csokipuding, karikázok rá banánt és jöhet a vaníliapuding. Amikor ez is kihűlt, díszítem a tetejét (nekem itthon Dr. Oetker -es Lilifee dekorszivecskék meg dekorgyöngyök vannak). Nagyon mutatós és tényleg fincsi!!!
Vendég
 


Datolya!Gratulálok a kisfiadhoz!!!!!!

Till!
Nagyon aranyos lehet Lencsi, várjuk aképeket. A tejcsárdáért azt hiszem irigyelnek sokan :)

Kicsike!

Örülök, hogy jól vagy! Vigyázz magadra! És a kis Martinra! Várjuk a történetet.

Sziszkó!
Akkor ügyesebb vagy a begyújtásban mint én :wink: :wink: Nekem fél óra, ha sikerül. Anyósomnak meséltem a nejlonzacskós ötletet, fetrengett ő is a kisfia ötletén. :)

Screen!
Nem semmi, amit "szenvedtél". De ondolom amint megláttad Teót, már el is felejtetted.

Kkia! Engem láttál volna tegnap. Újabb apró görcsök, Törpi matatása vhol iszonyatosan lent. Már azt vártam, hogy a kezét kiduglya alul 8) 8) 8) Komolyan!!!!!És annyira nyügös voltam Kép

Bobó!
Szegény Gabó! Gyógyszereit beállították legalább?

Anyabebi!
A kiscsaj egy tünemény. Mitől lett zöld?

Holnap nem leszek. Legalábbis úgy néz ki. Anyósomhoz megyünk ebédre Kép És a férjemmel leszek végre megint. Ma is van, csak most az almafákat ülteti máshova, mert ahol most vannak, ott garázs lesz. Ezt már megszoktam, mert nálunk sosincs semmi jó helyen. A múrva negyedét is felszedte, mert felesleges volt annyi. De azóta már a többit is felszedné....ilyen az én férjem, így szeretem!

Szóval:

ESZTI, ZSRIT, Betty!!!!!! (na most dejavu érzésem támadt)
Gondolok rátok!!!!!! Nagyon!!!! Esztinek sok erőt az indításhoz!!!!

Pussz!

Sztercsi
Vendég
 


sziasztok csajok! Lanyhulóban a grafománia, most, hogy egyre többen babázunk... Mi lesz később?!

Én ma 38 fokos lázzal ébredtem, naon f@sza volt... De aztán hamar elmúlt... nem tudom hogy valami vírus vagy egy enyhe tejláz... lévén, hogy minkettőnek ugyanazok a tünetei és tegnap reggel az egyik mellem totál be volt keményedve, mert túl sokáig "hevert parlagon" az éjszaka. Alig tudtam beindítani a rendszert... :roll:
Elképesztő, hogy mindig van valami.

Screen, nem semmi a szüléssztorid... Hát ott is volt minden, ami az orvosi könyvekben meg van írva... :shock:

Tillikém, szuper, hogy Lencsi egy ilyen tündér. Szívből kívánom, hogy a hasfájás messziről elkerüljön Titeket!!! Te amúgy igény szerint szoptatod a babót?

Kép
szilveeaa
 
 


Sziasztok!

Remélem nem gond, hogy megírom Nektek a jó hírt!

Kopee kisfia Benett pénteken megszületett 3150g-mal és 58cm-vel!
A blogjában van kép is róla!

Kép
wasabi
 
 


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.10.17 16:29-kor.
Vendég
 


Eszti: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
bobóbaba
 
 


Ja, Apának készült...de én bömbölök itt rajta :roll:
Vendég
 


Így most jó, az előbb ilyen össze-vissza írás volt a link helyén... :roll: :roll:
Nagyon ügyes vagy! Én is elsírtam magam rajta. :oops: :oops:
bobóbaba
 
 


Na elvileg MOST A JÓ, mert az utolsó mondat lemaradt az előbb...
Vendég
 


Aki akar bőgni, ezt hallgassa meg, az egyik kedvencem:

http://www.youtube.com/watch?v=Hx4RsCfL_fA

Esküvőnkön is szólt a szülőköszöntő alatt...
Vendég
 


Eszti :D
okés - én is elmentem, kíváncsi vagyok lesz-e időnk/lehetőségünk értekezni hol mi a helyzet :lol:
Látom Te is érzelgős hangulatban vagy ma ... megnéztem amit gyártottál :)

Kicsike :)
de jó hogy jelentkeztél!
aggódtunk ám érted!! tök jó hogy minden nehézség ellenére a szülés szép élmény Nektek!
ha lesz időd gyere és mesélj :)

Till :)

ügyik vagytok! ezek szerint minden szuper! DEJÓ Nektek :D

Tényleg Betty is hétfőn megy ...
Akkor már hárman ... :D

Kopeenak szívből gratulálok!

--- annak ellenére hogy rosszfej módon "távozott" innen, de ez mástészta

Kép
zsrit
 
 


Eszti :) - komolyan kezdek aggódni!!! remélem nem pityeregsz egész nap :wink: :!:
--- én már legalább két órája nem bőgtem ... 8)
hihetetlenek ezek a hormonok ---- én amúgy tök nem vagyok ilyen!!

a mai napon egy nagy NULLÁNAK érzem magam ...
nem főztem - mert fiúk úgy sincsenek :(
viszont rendeltem kaját és bevágtam egy pöri nokedlit + túrógombócot most meg perecet tömök ...
mindehhez szerintem ma kb. összesen 15 percre emeltem fel a fenekemet ...
GÁÁÁÁÁÁZ vagyok

Kép
zsrit
 
 


Ez már a szülés előtti állapotom asszem...átszellemültem teljesen, annyira várom már a kicsit!

Én sem sok mindent csináltam ma, a takarításba még bele sem kezdtem. Épp kajálok, aztán erőt veszek magamon, legalább felporszívózok meg felmosok.
Vendég
 


Eszti!

Kép

Ez gyönyörű!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Na mi van, megbőgetek mindenkit? :oops: :oops: :oops: bocsi...
Vendég
 


Sziasztok!

Tán van 2 percem. :D

Datolya hatalmas gratula nektek. :D Sok tejcsit és boldogságot kívánok!

kicsike: örülök, hogy otthon vagytok már és jobban vagy. :)

Egy rövidke szüléssztori ha belefér.

Tehát mint olvashattátok kedd hajnalban fájásra ébredtem. Mértem méregettem, d annyira katyvasz volt az egész, hogy nem bíztam benne, hogy ezek azok a fájások. Azért hívtam apát, hogy maradjon készenlétben. Elmentem zuhizni, hátha rendeződik de a zuhany alatt 2 percesek voltak, mikor feljöttem és leültem akkor meg 5-6 percenként jöttek a fájások. Érdekes, mert fájások alatt tudtam, hogy ez már az, de a fájásszünetben meg bizonytalan voltam. Felhívtam apát 2-kor, hogy mi a helyzet. Erre azt mondta, hogy jó lenne ha kibírnám 5-ig, mert nem lenne jó potyára bemenni. :shock: Mondtam neki, hogy jó kibírom, max szülök addíg szülök egy gyereket... :P Aztán csak meggyőztem magam, hogy menni kéne. Így telefon apának, hogy húzzon haza taxival, bevárom, hívunk mentőt aztán irány a kórház. Aztán a mentőből nem lett semi, taxiztunk.. Az utcánkból kifelé jött pont egy fájás.. Azon gondoloztam közben, hogy ha megszülök bemegyek a polgármesterhez és a torkára lépek finoman, hogy nagyon gyorsan csináltassa meg az utat mert baromi élvezetes volt másfél percig a kátyús szar földúton vajúdni.. :evil:
Mindegy. A taxis tünemény volt. Kérdezte, hogy menjen-e lassabban, mondom nene, elnézést kért minden egyes kis kátyúért amibe belehajtott, és a végén, mikor megálltunk az 1500 ft-os jattból nem fogadott el csak 500 ft-ot. Hát vannak még emberek.
A fájások egyébként egészen tűrhetőek voltak. Szűkszavúan, de tudtam beszélgetni apával közben. Bejutottunk a kh-ba, fel a szülőszobára, csengetés után 5-6 percel álmosarcú szülésznő nyit ajtót a következő kérdéssel, hány percesek? Mondom 5-6. Betessékel, apa kitoloncol. Apuka majd mindjárt bejöhet. Kapok szép hálóinget, egy szekrényt és a 42-es lábamra egy kisebb kb 38.as papucsot. Sebaj. Beülök, szívhang hallgatás, nézem kíváncsian a papírt, hogy a szuszogóssá fajult fájásaimat hányasnak ítéli a gépezet. Csalódottan konstatálom, hogy vacak 40-es fájáskák.. Szülni 100-nál szoktak. Sebaj. Tán a méhszájam már megvan szűk egy ujjnyi. Apa közben ír, hogy mikor jöhet be. Nővérkét kérdem, válasz: mindjárt szólunk a doktorúrnak és utána jöhet. Doktorúr jön, vizsgál és közli a fantasztikus hírt, bő 2 ujjnyi, inkább 3. Hurrááá. Már csak 1 ujj és jöhet a menet. Leülök, doki faggat. Gyógyszerérzékenység, műtétek, előző szülések. Fájása volt míg itt ült? Mondom igen most is van. Nővérek elképedve, ilyen csendben? Magamban morgok, hogy bezzeg ha üvöltenék az lenne a baj. Mindegy. Nem szólok, csak mosolygok. Végre megjelenik az én dokror Hauszom, drága férjem, vadító zöld műtősruhában, kilógó melkasszőrrel.. Ha nem a szülőszobán lennénk... Beszélgetünk, fájok, vihorászunk, fájok, aztán megjelenik az ajtóban Mr Bean ( a dokim, csak eszméletlenül hasonlít rá.. :lol: ) és ő is megvizsgál. Igen bő 3 ujjnyi. Jajj de jó. Burokrepesztés, oxitocin. Maradjak fekve kicsit, aztán csücsülhetek labdára. Igenám, de háton fekve nem olyan viccesek a fájások. Dokim jön, kérdem ülhetek-e labdára? Várjak megvizsgál fájás alatt. Anyád.. gondolom és tűrök csendben. Persze közben letépem apa kezét szegényke. Vizsgálat vége, pattannék a gömb tetejére, de a doki megállít, nem lehet. Mondom mert? Mert nem lesz idő visszamászni az ágyra, mivel 4 ujjnyi a méhszáj és alig van perem. Váó. Álljak az ágy mellé és járkáljak. Így esett a nagy eset, hogy 5,5 év után táncoltunk apával. A zenét Bence szívhangja biztosította :D Nagyon jó volt. Annyira, hogy bár az oxi zubogott ezerrel, a gép 100-as folyamatos fájást regisztrált, de nem éreztem belőle semmit. A dokinak persze ez nem tettszett, és közölte, hogy 7-re babázunk, feküdjek fel és szülünk. :shock: Mondom, de még toló sincs. A 3. gyereknél másképp mennek a dolgok, nekem kell a fejét a helyére nyomnom. :shock: Basszus. Jó. A kengyelekbe kötötték a lábaimat, amivel nem is lett volna problémám, ha tudnék spárgázni.. De nem tudatm és azóta sem tudok. Viszont ezzel a doki elérte, hogy 2 db kínkeserves tolófájás nélküli nyomás után mindkét lábam begörcsölt a combtőtől a kislábujjamig. Nem szokásom szülés közben hisztizni, meg ugrálni, de most megtettem. A dokim riogatott közben, ha nem maradok nyugton beszorul a gyerek, és akkor csak úgy tudja kiszedni belőlem, ha darabokra töri. Próbáltam magam összekapni, de mindkét szülésznő arcát látva megnyugodtam. Ha a tekintettel ölni lehetne.. Láttam rajtuk, hogy legszivesebben a dokit kötözték volna a szülőszékhez.. Egyikük odajött és megnyugtatott, hogy látja rajtam, hogy nem hülyülök, és marha szar lehet, így eloldotta a lábamat és elkezdte nyújtani. Jobb nem lett, de nagyon jólesett. :) Ja és közben elmismásoltam 2 fájást, hátha magától jön a toló. Közben lelkesen hitegettem a dokimat, hoy nincs fájás.. Aszem ezért oscart is kaphatnék, mert bevette. :twisted: Nézek az órára 7 óra 2 perc.. Na itt sem lesz 7-re Bence. És ekkor jön az első toló. Nyomok, mint állat, dokim emberré változott és bíztat, hogy remekül csinálom, már csak egy kicsi. Nyomok megint, jó félig kinnt a feje, most ne nyomjak. Hosszabb fájásszünet kb fél perc, de óráknak tűnik. Jön a második toló, nyomok, jó kinnt a feje, már csak egy nyomás. Nyomok és hopp, kinnt a kislegény. Pihennék, szusszannék, de a dokim rángat fel, ujjongnak nézzek oda Bence fogja a köldökzsinórt :D Édesem ott fekszik pucéran, mázasan, véresen, sír és szorongatja az utolsó kézzel fogható köteléket ami még hozzám köti. Apa is meghatottan nézi, mire észbekapunk, hogy fényképezni kéne elengedi Bence a zsinóri és ezzel hivatalosan is megkezdődött önálló élete ezen a világon.
Hát ez a mi történetünk.

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok Lányok,

ne haragudjatok, csak nagyon gyorsan írok, de remélem holnap reggel még lesz időm benézni!

Till, kicsike, Pattogó, üdv otthon, még 1x nagy-nagy gratu a babákhoz!

Paris, Zsrit, Betty, megy a drukk, nagyon-nagyon!
Rólam annyit, hogy nem szültünk meg. Leálltak a fájások tegnap óta, éjjel sem volt semmi :roll:
Alig hiszem, komolyan, hogy Pattogó 40-es fájásokkal már szül, nálam pénteken NST-n 20 perc alatt 3 db TÖBB MINT 100-as fájás és SEMMMMIIIII, nem tudom elképzelni, innen hogyan állhat le a folyamat! :evil: :evil: :evil:

Holnap 10-re megyünk a klinikára pakkostul. Előre mondom: nem lesz semmi. Doki megállapítja hogy zárt vagyok és hazaküld. Remélem flowmetrián minden OK és nem kell indítani mert a baba szarul van. Akkor inkább várnék a szerdai melegfrontig. :)

Üdv
C.

Kép
cosmic girl
 
 


Jaj Pattogó, amúgy is egész nap bőgök, de ez a történet megint megríkatott...nagyon sok boldogságot Nektek!!!
Vendég
 


Cosmic, szorítok holnap!!! :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
Vendég
 


Kicsike: Üdv újra itt! Már aggódtunk érted! Képet kérünk!
Eszti: annnnyira rendes asszony vagy,biztos örül neki a Roli :) Nagyon tetszett :)
Cosmic: drukk!!!! Szüllyé má meg!!!
Pattogó: köldökzsinór szorongatás :lol: , hát igen az anyás fiúk ilyenek :lol:

Megy a Csillag születik :(, tök béna. Nálam az etalon a Megasztár Kép
anyabebi
 
 


Na végre! LAPTETŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ!!!!!
anyabebi
 
 


Én jókat röhögök a Csillag születik-en :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Kicsike: Jó, hogy már otthon vagytok, és hogy újra itt!!! :wink:

Cosmic: Holnapra mennek a drukkok ezerrel!!!

Pattogó: Köszi a szüléstörténetet. A köldökzsinór-szorongatós résznél elsírtam magam... :roll: :roll:
bobóbaba
 
 


szép jó estét lányok...

még kb 1 óra és itt vannak apuék (már a kompon ülnek Korfu felé). a kis hercegem alszik, párom lent tévét néz, bár szerintem legszivesebben aludna szegény, de megvárja apuékat.

szóval van két percem..benéztem Hozzátok, mert holnap nem hiszem, hogy lesz rá időm!!!
nagyon nagyon köszönöm a drukkokat (akiktől kaptam)és én is küldöm Esztinek és Zsritnek!!!!!!!!!!!!!!

DATOLYA: GRATULÁLOK A KISFIADHOZ!!! SOK SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK NEKTEK!!!!!

Zsrit: nagyon sajnálom amit átéltél a kisfiaddal!!! csak belegondolok és megszakad a szívem!!! mihamarabbi felépülést kívánok Neki!!!!!!!!

Bobó: annyira sajnálom, hogy ennyi vizsgálaton, hurcoláson kell keresztül mennie kis Gabónak!!! Teljes szívemből kívánom, hogy minnél hamarabb meggyógyuljon és otthon, családi környezetben lehessen végre!!!!!

Pattogó: csodálatos a szülési történeted!!! Nagyon vagány anyuka vagy-le a kalappal előtted (már sokszor hangsúlyoztam ezt s most is csak megerősíthetem!!!) Mégegyszer gratulálok Nektek és sok sok boldogságot kívánok!!!!!

Kicsike: üdv itt ismét!!! Neked is ismételten GRATULÁLOK!!!!

lányok, ha holnap nem jelentkeznék, hétfőn 11-re kell bent lennünk a klinikán, s kb. fél 2-2 tájt kezdődik a műtét. Majd írok Moncsinak, hogy tudjátok minden rendben volt.
Szeretném megköszönni Mindannyiótoknak, hogy megoszthattam veletek ezt a csodálatos 9 hónapot, nagyon nagyon örülök annak, hogy megismerhettelek Benneteket!!! Ez nem búcsúzás, csak szeretném, ha tudnátok mennyire sokat jelentett nekem ez az ismerettség.
mindenkit sokszor puszilok, a finish-ben lévőknek nagyon drukkolok és a babázóknak nagyon sok boldogságot kívánok!!!!

Betty

KépKép
KépKép
betty76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: