Új privát üzeneted érkezett!

Lapteto :P

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Sziasztok!
Tényleg gond van Borival, úgyhogy most el vagyok keseredve. Vissza kell mennünk az ortopédiára, mert lehet, hogy a csípőjével is gond van. Ez azért vicces, mert voltunk kétszer, de akkor még nem találtak semmit. Azóta viszont eltelt egy csomó idő, és nem lehet tudni, hogy mi történt azóta. Ráadásul nekem is csípőficamom volt, szóval a hajlam megvan, hogy gond legyen a csípővel... :cry:
Ha a csípő rendben, akkor csak a laza izmot kell kezelni, amit a gyógytornász már akkor észrevett, amikor beléptünk az ajtón. A jobb lábát gyönyörűen használja, viszont a bal láb izmai nagyonl lazák, ezért nem használja úgy. Ezért látták a szüleim, hogy húzza a lábát. Én hülye meg meg voltam róla győződve, hogy minden gyereknél van egy ilyen átmeneti állapot, amikor még nem úgy lépked, ahogy kellene.

Megkérdeztem a gyógytornászt a cipőről. Borinak mindenképpen Siesta cipőt javasolt, bentre meg csak zoknit. Szuper, hogy van két pár puhatalpúja, és most várom postán a csizmát, ami ráadásul nem is volt olcsó. Most vehetek 15ezerért egy Siestát. Mondjuk letojom, ha az kell, akkor az kell.
Most így utólag örülök, hogy hallgattam a szüleimre. Pedig először majdnem összevesztem velük, hogy hagyjanak békén a hülyeségeikkel, nincs a gyereknek semmi baja... :roll: ÁÁÁÁÁ .... most annyira el vagyok keseredve.
Basszus kétszer voltunk ortopédián, három havonta fejlődésneurológián, ahol gyógytornász is látta. Nem hiszem el, hogy nem lehetett eddig észrevenni, hogy gond van... :roll: Ja, és az a vicces, hogy Bori tökéletesen mászik. Abból vette észre, hogy laza a bal lába, hogy a lábfejét kifelé tartja (ezt én nem vettem észre... :roll: ), meg ha leül, akkor mindig a bal oldalára ül (vagymi) (ezt se vettem észre, bár nem is figyeltem).

Azért jól estek a drukkok. :roll:

marek
 
 


Veronika: Citrusféléket még nem adtál neki? :shock: Én nem is tudtam, hogy nem lehet 1 éves kor alatt, Laura egész nyáron citromos vizet ivott. Meg szoktam neki citromgerezdet is adni, és kirágcsálj a gyümölcshúst, nagyon szereti:D Epret, málnát már 5 hónapos kortól adtam neki, de csak üvegeset.

Timi: Akkor a kisfiad még kissebb mint Laura:D 76cm..

bangham: Hogy érted, hogy magas a lába? A lábfeje magas? Mert Laurának is nagyon magas a lábfeje, de Siesta cipőt találtunk. Bár majdnem teljesen ki kell fűzni, hogy belemenjen rendesen a lába, és vastag zoknival nem is jó...

Nézegettem ma a Brendonba a télicipőket, de iszonyat drága...13e alatt nem is láttam. Ott biztos nem veszek. Ilyen húzogatós fa játékot vettem neki, egy malacot:D

Tegnap szegénykém, megint elindult a lépcsőn, és épp hogy nem sikerült elkapnom mikor mászott volna le hátrafelé és megcsúszott. Felrepedt belül a szája, és eléggé vérzett neki :( Most néztem este a fürdésnél, de nem láttam sebesnek, úgyhogy biztos hamar meggyógyul.

Kép
Kép
Kép
eszterbabe
Szombathely
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Jöttem életjelet adni!.... :roll:

Először is MINDENKINEK NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNJÜK A SZÜLINAPI KÖSZÖNTÉST!NAGYON KEDVESEK VAGYTOK,H GONDOLTATOK RÁNK,PEDIG ALIG JÖVÖK!tényleg nagyon jólesett!!!! :wink:

ÉS MI IS MINDEN BABÁNAK HASONLÓAN NAGYON-NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!! :D

Ne haragudjatok,h ilyen ritkán jövök,de most meg házépítésbe kezdtünk és ez viszi el minden erőm,energiám! :(

Egyébként minden rendben velünk!Julcsi egyre édesebb és ügyesebb!Imádnivaló!:D
Majd teszek fel képeket,csak a nagy pakolásban elkeveredett a kártyaleolvasó! :?

Marek,remélem Borinak könnyen orvosolható lesz ez a dolog!!!...
Láttam lesz tali!Én szivesen mennék!Remélem nem jön közbe aznapra semmi!... :roll:

A cipő kérdésben én csak azt nem értem,h ha még a dokik is azt javasolják,h otthon csak zokniban legyen a gyerek,mert az a legjobb,legegészségesebb, ha mezítláb jár a baba, akkor miért kell kintre egy olyan zárt kényelmetlen cipő,ami teljesen lekorlátozza a gyerek lábát!?
Én pedipedet vettem neki most őszre is és télre is!És próbáltam én siestát is a gyerekre,de abban alig bírt járni,folyton orrabukott és úgy trappolt benne,mint egy ló, a pedipedben meg olyan természetesen jár!Láthatóan kényelmesebb neki! :roll:

(Úgyhogy Marek ne sajnáld a pötyi kiscsizmát,mert nagyon klassz és annyira jó szőrös,tuti jó meleg! :wink: )
Vendég
 


inez: Én kinn is csak akkor adom rá a cipőt, ha sétálni akar. De mindig úgy érzem, hogy nincs benne rendesen a lába, és azért megy olyan hülyén..

Kép
Kép
Kép
eszterbabe
Szombathely
 
 
 
 


Sziasztok!

Marek...jaaaj, de sajnálom, nem gondoltam hogy gond lesz Borival. :(
Még ilyet :shock: akkor aaszem felhívom unokatesóm figyelmét erre, mert az ő kislánya is kifelé fordítja a lábát
mászás közben. :roll: Sőőőt a babakocsiban is olyan furi ül, ki van csavarodva a bokája. :(
Őrület mennyi minden bajuk lehet, az ember csak aggódik. Norbi is kicsit oldalazva megy :roll: Jó lesz rá odafigyelnem.
És most tornáztatni kell Borit???Vagy valami speckó kezelés lesz? :(

Babe...ha nem vagytok eleresztve anyagilag, miért nem mentek a Deichmannba cipőt venni??????? :wink:
Én ott vettem Norbinak 2990ft ért Bobi márkájú őszi cipőt,bőr külső-belső hajlékony talpú, jól tartaj a bokát....tök aranyos. :D
Kis 20-as pont jó rá.
Voltak kiscsizmák, téli cipők, 5000ft körül.

Magamnak is ott vettem 5990ft ért bőr félcipőt, nagyon kényelmes, Az előző cipőm is Deichmannos volt 4 éve nyúzom. :wink:
Kaptam én egy siestát, ami 21-es, magasszárú cipő, a kis rokon gyerek csak 2-3 alkalommal hordta, és kinőtte,
így megkaptuk mi :lol:
Nem szabad használt cipőt adni a gyerekre, tudom de ez valóban új, nem gyúrta ki, még a talpa is tiszta :D

Persze minden gyermek először mezítláb vagy zokniban fog szépen járni, és én is úgy tudom az az egészséges. :D
Persze nekünk a konyha nagyon hideg, ezért veszek neki benti gyógyszandit, ha már jól megy.

NEKTEK NEM ZIZI A GYEREK????????Annyira érzi a frontot, nem akar aludni és hisztis :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Bkriszta, Bálintnak Boldog szülinapot!

Emmaléna, Emmának Boldog szülinapot!


Deichmann gyerek cipők, akit érdekel:
http://www.deichmann.de/catalog/index.p ... u_hu_09_P2
Tényleg egész olcsó és jó cipők vannak benne...a 2.990,- Ft-os oldalra gondolok. :)

Marek, sajnálom, hogy Bori lábával baj van. Gergőt is kell vinni majd ortopéd orvoshoz. Neki lúdtalpa lesz valószínűleg. Bár nem tudom, a felállás elején miért várják el, hogy tökéletesen tartsa a lábát. :roll:

Kép
szöszke
 
 


Lkata, nekünk most aluszékony volt Gergő, tegnap este 9-kor aludt el, 1-kor volt egy pár korty teáztatás, utána visszaaludt, aztán fél 5-kor követelte a cicit, de abból is visszaaludt, majd 9-kor kelt végleg. Párszor nyöszörgött, de nem volt most éjjeli visítozás.

Viszont rossz evő lett nagyon. :cry: Eddig 1,5-2,5 dl mennyiségű ételt (gyümölcs, jázminrizses gyümölcs, spenót, stb.) is evett etetésenként, most meg csak pár kanállal...a betegség óta...És cicivel sem pótolja.
Megpróbálok új ízekre térni, hátha sikerül.

Kép
szöszke
 
 


Bangham, Babe, lépcső. :?

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Minden szülinaposnak boldog szülinapot kívánunk!!

Betegeknek jobbulást!!

Sajnálom, hogy megint nem tudtam eddig jönni, de Áronnak arcüreg gyulladása nekem meg tegnap óta mellgyulladásom van, egész éjjel lázas voltam és nagyon fáj a jobb mellem, pedig nincs is bedurranva, nem is tudom mitől lehetett. Talán attól, hogy tegnap előtt éjjel 7órát aludt egyfolytában (ami nálunk már nagy szám) és talán ez idő alatt csomósodott be a cicim.

Amint jobban leszünk jövök sűrűbben.

puszi

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva 75, nekem is volt nemrég ilyen mellgyulladás, és nem is lehetett a csomókat érezni. Lázam is lett. Rubofent szedtem rá. Szoptatás után egyet. Meg persze a jó cici-kiürítés.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bejelentkezés.

NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK BKRISZTA BÁLINTJÁNAK ÉS EMMALÉNA EMMÁJÁNAK!!!!!

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Koszonjuk szepen a koszonteseket!
Teszek fel majd kepeket is!

Mi is kivanunk boldog szulinapot minden unnepeltnek!!

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Sziasztok!!

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK: BÁLINTNAK, EMMA LÉNÁNAK,BALÁZSNAK, FANNINAK!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Marek - Ez kimondottan felháborító! Ha valaki sokat hordta dokihoz a gyereket, akkor az te vagy. Hihetetlen, hogy egyetlen egy orvos sem vette észre!!!!! :twisted: Mikor derül ki pontosan, hogy milyen tornára van szüksége?

Nálunk megvolt Szabi bulija tegnap. Mindjárt teszek fel képeket

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


sziasztok!

Bettyna...jaj de jó buli lehetett! Nagyon édes nagyfiús Szabi ebben a farmerben és kockás ingben! :D
Már én is úgy várom.
Kicsit túllöttem a célon, nem akartam nagy felhajtást, nem akartam főzni sem :roll: végül minden lesz.
Sokan is leszünk főzni is fogok, meg ugye sütni is. :roll: Remélem minden jól sikerül majd.

Bálint babának, Emmának, Fannikának boldog első születésnapot!!!!!!!!!!!! :lol:

Várjuk a képeket!!!!!!!

Éva...jobban vagy már?????Sajnálom hogy begyulladt a melled és még szegény Áron is beteg :( Megfázott valahol, vagy ez fertőző??
Nekem még nem volt soha arcüreggyulladásom, állítólag ez hajlam dolog. :roll:
Anyukám és az egyik barátnőm viszont mindíg szenvedett tőle. :?
Jobbulást nektek.

TEJ:Tegnap ebédre, adtam Norbinak a mi krumplifőzelékünkből(amiben ugye volt tej)szegénynek úgy
ment a hasa délután :( :oops:
Görcsölt is láttam rajta, sírdogált, és nyűgös volt még este is. :(
Olyan lelkiismeretfurdalás gyötört. :roll: :oops:
Egy ideig nem adok tejes dolgot, max joghurt ,sajt, túró, néha puding mint eddig is.Azoktól nem volt baja.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
sajnálom a hasmenést a tejtől :(

Bettyna,
jó kis buli lehetett, mégegyszer gratula az egyévesnek! :)

Marek,
én még mindig azt mondom, hogy nincs olyan nagy baj, Pálmi is laza izomzatú, az nem jelent semmi különöset, csak hogy meg kell kicsit erősíteni azokat az izmokat, amik ahhoz a konkrét mozgáshoz kellenek. Nekünk csak havonta egyszer kellett menni gyógytornára emiatt. Ha nem mentünk volna is előbb-utóbb megerősödött volna, csak lassabban. A csípőficam is tornával rendbehozható még ilyen korban, nem? Ne aggódj!

Boldog szülinapot minden új ünnepeltnek!

Rólunk:
Most az előbb a sírni hagyáshoz folyamodtam, bár egész eddig elleneztem. Már nagyon kezdett elkanászodni alvás terén, este még 11-kor is nyüzsögne és a napközbeni 13 órai alvását sem akarja mostmár elkezdeni. Úgyhogy 1-kor betettem az ágyba, persze azonnal feláll. Csináltam egy ideig azt, mint Kata, hogy visszafektettem - felállt - visszafektettem... ez tegnap este működött, ma délután már nem. Fogtam, rácsuktam az ajtót és otthagytam. Pontosan 10 perc sírás volt, mint a könyvben :) Akkor csöndbe maradt, bementem, ülésbe lecsúszva kapaszkotott még mindig a rácsba a fejét a kezére hajtotta és csukva volt a szeme. Áthelyeztem alvó pózba, szájába kapta a cumit - mint minden elalváshoz - és aludt is :)

Kicsit kétségek között vagyok, mert ugye az egyik oldalon az van, hogy nehogy érzelmileg emiatt sérülés érje, viszont el kellene mostmár kezdeni nevelni, nem lehet hogy addig legyen ébren amíg akar, lassan kell valami rendszerhez szoktatni.

Vélemények?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Vagy még egy ötletem van, de azt sem tudom mennyire jó, hagyni hogy akkor aludjon napközben amikor akar, de felkelteni 2 óra alvás után (most egyszer 3 órát alszik napközben) akkor talán nem kukorékolna este nagyon későig, ha nem alhat eleget nappal.

De belegondolva abba, hogy majd az oviban is egykor ágyba parancsolják őket és akkor kell aludni ellenkezés nélkül, lehet hogy jobb, ha én is ragaszkodom ehhez... ?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, ki hogy van vele, de én totál bedepiztem ettől az undorító időtől :? :cry:
Lotti alszik, én kávézok és közben temetem magam egyre mélyebbre a sz@r hangulatban...

Bettyna, nagyon jók a képek, Szabi nagyon tündér, és szuper tortája volt!!! Látom, ízlett neki!! :lol: Utána jó lehetett takarítani :lol:

Veronika, én nem hagyom sírni Lottit soha, úgyhogy nem igazán tudok tanácsot adni. Nekem megszakadna a szívem, ha 10 percig kéne hagynom így sírni. Persze látom, eredményes volt, de mégis. Aztán lehet, hogy csak én vagyok ilyen túlérzékeny :roll:
Én nem kelteném fel direkt módon, ha alszik! Amúgy ha már csak egyszer alszik 3 órát, az jó, Lotti is 3 órát alszik nappal, de két részletben. Szerintem nem szabad felébreszteni, biztos szüksége van arra a 3 órára.
Ha este 11-kor még fent van, akkor próbálj meg valami esti rituálét bevezetni, mert az tényleg gáz, Lotti már fél 9-kor alszik, de nyáron még 9-kor vittük fürdetni :shock: Át lehet állni simán!

LKata, biztos a tejtől volt ez Norbinál?
Lotti kapott már olyan pudingot is, amit tejjel csináltam és nem lett baja tőle.

Éva, jaj szegénykém, mindig van valami :? Sajnálom a betegségeket, gyógyuljatok! Mellgyuszi szörnyű lehet, túlvagy már rajta?

Adri, jó hogy jöttél, elhiszem, hogy fárasztó lehet az építkezés miatt most az élet,de az tök jó, hogy építkeztek! És hol, hogy??

Marek, sajnálom, hogy megint valami van, de tényleg röhej, hogy eddig nem vették észre, hogy nem stimmel valami Borinál :evil: Mikor mentek az ortopédiára? Amúgy ne aggódj előre, lehet, hogy "csak" masszírozni kell majd a lábát, hogy az izmok erősödjenek!

Móni
, te jó ég, lépcsőő :shock: :cry: Még jó, hogy nem lett komolyabb baj!!! Tényleg úgy oda kell most már figyelni rájuk.

Tali
, mégsem tudunk menni, közbejött pár dolog :cry: Sajnálom, többieknek nagyon jó talit kívánok!!!

Bocsi, nem tudom, mi volt még az előző oldalon...

Akartam még kérdezni valamit!
Fürdetés után ti bekenitek a babót valami testápolóval, olajjal, valamivel???
Csak azért kérdem, mert most már jön az a tipikus bőrkiszáradós időszak, de én nem kenem Lottit semmivel füri után :oops:

Na megyek, mert tök rossz kedvem van ... :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


A veszélyes üzemmódra kapcsoló Lotti:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Most már ezt is át kellett vinni a másik szobába, mert Lotti nem bír magával!

A haja pedig kunkorodik hátul, igen, LKata, te kérdezted, ugye? :lol: És ki is szívta neki a nap, de biztos bebarnul majd.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Jaaaaaaaaaj és elfelejtettem valamit!

Nagyon boldog 1 Születésnapot kívánok Bálintnak, Emma Lénának tegnapra és Clau Balázskájának és Vikcy Fannikájának mára!!!
Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!


Minden születésnaposnak nagyon boldog születésnapot utólag is és mára is!!!!


Vera!Én Zsófit úgy szokatttam rá,hogy becsuktam az ajtot és hagytam sírni.Legyél nagyon türelmes és pár napon belül belejöttök és nem fog sírni Pálmi!Ettől nem vagy rossz anya de határozotnak kell lenni!!!! :wink:

Kata!Ne legyen lelkiismeret furdalásod mert ha nem próbálod ki soha nem tudod meg,hogy pl a tej meghajtja.De tuti adtol volt? :roll:

Sz Betty!Nagyon jók a képek!Kik voltak a buliba?Ez valamelyik játszóházba volt? :D

Marek!Sajnálom,hogy tényleg húza a lábát Bori!Tényéleg érdekes,hogy eddig nem vették észre nem hiszem,hogy ez egyik napról a másikra lett és nem voltak elő jelei :roll:

Rólunk:Mi nagyon megjártuk múlt hétfőn mennem kellett a füll-orr gégészetre mert fájt a fülem csütörtökön Zsófit 38fokos lázal hoztam haza az óviból.Elvittem Dokihoz de igazából semmi komoly én már régota észre vettem mint ha nem hallana rendesen és a Doki is szólt :( Gonoldhatjátok,másnap elmentünk a füll-orr gégészetre nekem kontrorra meg megmutattam Zsófit:Mind a 2fülét fel kelett szurni mert tele volt savóval :shock: :shock: Nekem kellett lefogni szörnyü volt együtt sírtunk utána meg az én bal fülemet is felszurták :? (akkor már nem sírtam :P )Szinte minden héten hoz haza valamit az óviból én már csütörtökön kiakadtam és zokogva kérdeztem a Dokit normális ez de azt mondja nyugi imunisan be kell illezkedni és az első fél év kb ilyen :evil: Zsombor meg én is kapok el mindent már volt torokgyuladás,kötöhártya,most meg nekem középfül gyuladás :twisted:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Helló!

Ildi...igen én kérdeztem a haját :D tök jól áll neki!
Húúú, Norbi is csinál ilyet, már fel tud mászni a kanapéra is, és hajlamos háttal kiülni a szélére :shock: :roll:
a hajam égnek áll! Ha nem lennék ott mindenhol akkorákat esne. :(
A tejes dolgokat Norbi is bírta eddig, lehet most sem ez volt gond....de mi más lehet?
Mortyogott a pocija és felsírt alvás közben, pukizott, és ment a hasa :( , mást újat semmit nem evett. :roll:
Tegnap már jól valt, és normál a széklete is. :)

Depis hangulat:ne is mond,én is :? :oops: Világvége hangulatom van! :(
Hülyék vagyunk itt a gyönyörű, okos, elven gyerek mi meg depizünk? :oops:
Viduljunk máááá! :wink: :lol:

Bőrápolás: Ildi , Norbinak is picit szárazabb lett most a bőre, így abbahagytam a fürdetők használatát, és irattam
ki fürdetőkrémet újra :wink:
Megtörölhgettem fürcsi után és még a problémás részeket szárazon bekrémeztem a fürdető krémmel. :D
Ezt még régebbben a védőnő javasolta.
Nem akarom használni a testápolót és társait amég ilyen kicsi, annyi szar van azokban is.
Tisztelet a kivételnek, mint pl:a BIO TERMÉKEK, de azon nagyon drágák. :roll:

Veronika....jól teszed ha beszigorítassz, bár nekem is kételyeim vannak e téren, de csak nem okoz lelki sérülést már
1 éves korban ha egy kicsit sírni hagyjuk...vagy igen???????? :roll: :oops:
Többiek vélemény????????????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata...borzalom hogy fél év mire kicsit edzettebb lesz Zsófi immunrendszere??????? :shock: :(
Ez vár ránk is. :?
szegények! :( Sajnálom hogy te is és Zsombi is elkaptok mindent. :(

JA AZ EL IS FELEJTETTEM ÍRNI: NORBI SZALAD!!!!!!!! :shock: :D :D
Olyan ügyesen stabilan lépked már cipőben is , zokniban(főleg szönyegen)meg szalad. :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Köszi a szülinapi jókívánságokat!
Gyorsan pár kép aztán jelentkezem bővebben is.


Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsi....jaj de jó hogy jöttél! :D Nagyon édes Dorina, olyan jó kislány(nak néz ki) :wink: az is????????
Tiszta anyukája!!!!!!!! :D
Hogy vagytok????Megy már??? Alvással mi a helyzet?
No, és te jobban vagy lelkiekben?Remélem picit rendeződtek a dolgok és már nyoma sincs a rossz hangulatnak. :D
Hasad hogy van?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!!

Köszönjük a köszöntést bár meg sem érdemeljük mert nem is irok ide.Mindig olvasok de aztán elmarad az irás.

Mi is minden ünnepeltnek boldog születésnapot és csodálatos gyerekkort kivánok.

Fanni is már nagyon ügyes.Egyedül jön megy a lakásba.Dumál már nagyon sok szót mond.
A szülinapozás tetszett neki nagyon.Leginkább a tortáján a tüzijáték ami nagyon felhivta a figyelmét.
Képet is rakok majd fel ha megkapom mert sajna a mi gépünk nem müködik kell egy gépet vennünk.De majd hozok képeket.

Leszokott a ciciröl. :( :( :D :D

A börápolásról nekünk ajánlottak egy krémet mert ekcémás volt tavaly télen Fanni pocakja.Megkeresem mi a neve ez jó az érzékeny börü babáknak különösen.



vikcy6
Pákozd
 
 


A neogranormon testápoló jó meg a baby sebamed de ez kicsit drágább.



vikcy6
Pákozd
 
 


Sziasztok!

ISTEN ÉLTESSEN MINDEN ÚJ SZÜLINAPOST!!!!!

Tercsi -Jó, hogy jöttél. SZép nagy lány lett Nórika!

Vicky - Jó hallani rólatok!

Kata - Gratula a futkározáshoz!

Ildi - Én sem kenem semmivel Szabit, de nem is látom szükségességét egyenlőre. Ha télen kell, akkor a Beba-val fogom kenni, mint pici korában.

Kata - Jobbulást nektek! Szegény Zsófi. Ez a fülfelszúrás olyan szadi dolog!!!!

Marek - Na mi a helyzet Borival?????

Köszönjük, a buli tényleg jó volt. Azt hiszem Kata kérdezte, hogy játszóház volt-e. Nem, hanem a tatai Helen Doron nyelvsuli. Ismerem a csajt, aki vezeti, így megrendezhettük ott a bulit. Szuper volt, mert csak a kaját, tortát, innivalót kellett vinnünk, játék volt hegynyi és nem kellett vigyázni, hogy bármi eltörik vagy ilyesmi, mert abszolút gyerekbiztos.
Megvolt az 1 éves orvosi check. Szabit nagyon megdícsérte a doki nénink. Szép, harmonikusan fejlődik, mindent tud, amit ennyi idősen tudnia kell. Engedélyt kaptunk a tojás kóstolásra. Tehéntejet 2 éves korig egyáltalán nem javasolja, mert túl sok benne a zsír és a fehérje, a babáknak. Babatej mehet.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Clau, Balázsnak boldog szülinapot tegnapra!

Vikcy, Fanninak boldog szülinapot tegnapra!


Lkata, Kata84 szegénykék!
Most nem fogtok szeretni, de beigazolódni látom azt, hogy a tehéntej nem embernek való. (Azért címzem neked is, Kata84, mert úgy rémlik régről, hogy ti is isztok tehéntejet. Ha nem, akkor bocsánat!)
http://www.virtus.hu/index.php?id=detai ... &aid=11015
Ezen a cikken kívül még rengeteg fórum foglalkozik a tej keltette káros hatásokkal (haspuffadás,görcsölés,hasmenés,hízás, arcüregben, fülben képződő felesleges genny, amit utána le kel szívni felszúrással, stb.).
Nem azt mondom, hogy soha nem kell tejet inni, de amikor ilyen nyilvánvalóan elutasítja a szervezet, akkor hagyni kell. Pl. az én tejadagom 1 hónapban 1-szer 2 dl. És akkor is csak kakaóban mézzel...pusztán az íze miatt. A fentebb beszúrt cikkben a tejlobbi "áldásos" tevékenységéről is szó van, hogy mi mindent bevetnek, hogy jól tejelő legyen ma egy szarvasmarha...Így nem csoda, hogy a tehéntej több kárt okoz, mint hasznot. :? Nem tudom, észrevettétek-e, de a mai bolti tejekből nem lehet aludt tejet csinálni, mert gyakran már a lejárati dátum előtt megrohad, megkeseredik. (A férjem nagy császármorzsa rajongó, onnan tudom). Ez gyerekkoromban, tehát 20-25 éve nem így volt!

Marek, a férjem is jön, ma utalom a pénzt. :)

Rákszűrés: ma megyek Nyházára a dokimhoz. Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e még hpv. Persze ez csak 2 hét múlva derül ki.

Kép
szöszke
 
 


Szbettyna, nagyon szép tortát kapott Szabi! Milyen megilletődött az első képen. :) Cuki!

Ildi, és le is tud mászni a ládáról Lotti?

Tali: akkor kik jönnek?

Vicky, miket mond Fanni?

Tercsimama, de jó, hogy jöttél! Javult a helyzet műtéted óta?
Nagyon szép a lánykád! Stramm, ügyes hölgy! :)

Kép
szöszke
 
 


Nálatok hány fok van a szobában?

Kép
szöszke
 
 


Nálunk 23 van a nappaliban de 21-ben alszik kb.
Hol lesz a tali, ki szervezi és mibe kerül?

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Szöszke, nálunk a hálóban 22 fok van, a nappaliban 24 és még nem fűtenek, úgyhogy pulcsiban vagyunk Lottival, de bírható (még).
Nem tud lemászni egyedül :shock: Ezért is tüntettük el onnan, átvittük a másik szobába. Horror volt nézni, ahogy tombolt ott fent, ütötte a falat, topogott, nagyon élvezte, hogy ott fent van, csak hát marha veszélyes.

Tercsi, cukik a képek, jó nagy baba Nórika! Tényleg nagyon hasonlít rád, ahogy láttam a te fotóidat is anno.

Sírni hagyás, szerintem mindegy, hogy 1 éves korban vagy fél éves korban, sírni hagyni az sírni hagyni és ennyi. Persze függ attól is, hogy milyen helyzetben hagyod sírni.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Szöszke:Fanni szavai:bobó baba mama papa pápá apa ana csikicsiki
vivi kaka vau stb.

szoktam neki mondokázni sokat és süti a pogácsát meg van a kerekecske gombocska arra meg csinálja a tenyerébe amit kell a csip csip csókát is csináljuk és a hess hess nagyon tetszik neki és csinálja is.
kétszer már a bilibe bele is pisilt ja és szól ha kaka van.Olyan okos na elég az áradozásból mert még a végén lecsaptok. :D



vikcy6
Pákozd
 
 


Na szép, mi is csomót mondókázunk, Lotti mégis "csak" azt mondja, hogy babababababababa és mamamamamamam, mememememememe és néha egy-egy apa is becsúszik :P :wink:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

BOLDOG SZÜLINAPOT A SZÜLINAPOSOKNAK!

Igyekszem visszaolvasni, Dorka itt hisztizik (nem alszik, áll a székembe kapaszkodva és rugózva sír).

Én Szadi Mami hagyom néha sírni, nem látok más kiutat (beválik pl. este még 6 hósan párszor, vagy éjjel, ha nem alszik vissza és éppen nem lehet más baj).De nappal eddig csak kétszer próbáltam, nem jött be - 1 órát ordított, és nem aludt el. Szóval én az éjjeli siratás híve vagyok, meg a nappali hisztiknál hagyom - már csendben le is ült játszani mire ezt leírtam. ;)

[b]Marek! [/b]Próbálj nem kiborulni! Dorka mindkát lábfeje laza, de a konduktor azt mondta várjuk meg mire járni kezd kapaszkodás nélkül hogyan alakul - elvileg folyamatosan változik, alakul. Bori már jár?

Ildi! Mi is mondókázunk, és csak vau-vau (ma reggel mintha egy kuty is lett volna amikor meglátta őket), apa és halandzsázás van. Mondókára, zenére persze riszálja magát a kiscsaj.
Viszont a pápázás kezd elmaradni. Nálatok?

Szöszke! Én nem kenem még, majd hidegben gyógyszertárival mielőtt kimegyünk a szélbe...vagy ha száraz lesz füri után néha.
Nálunk nappaliban 22-23 fok, éjjel a hálóban 20 (ha melegebb van nagyon száraz a levegő és felébred Dorka cicizni)

Tej: szerintem azért tejtermék kell, és én a tejet is szeretem. Napi 4 dl-t iszom meg (első 3-4 hónapban nem ittam). Dorka rágcsál sajtot, eszik tejfölös főzeléket, pörköltet, túrógombóccal kínáltam- az nem kellett. Joghurtot is ettünk már 9 hósan. Nem lett semmi baja. Meg babapudingot is.
Nyugodtan lehet kövezni ezért....én Mizot iszom...eddig ez volt az egyetlen, amiből ha sima keverős pudingot csináltam nem lett 2 centi víz a tetején fél nap után. :)

Ja, és az én védőnőm meg a babatejet ellenezte- hogy az mű. Akkor most mi van...de tejet se adjak neki szerinte, szoptassak.
Ezért reggelihez adok Sinlacos Maci kávét pár napja, az ízlik Dorkának.

Bettyna! Szuper torta volt! Olyan nagy Szabi!!!! Megy már? (csak hogy mire számítsak, Dorka kb. 2-3 héttel van "utánatok")

Kata
Betegségek miatt :cry: Hátha ezzel le van tudva az összes őszi/téli kórság.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Hű, Nórika is milyen nagylány már! :)

Ildi,
jók a képek a ládára felmászásról :) Nálunk a lépcsőre mászik, de ugyanez, felmászni fel tud, de lejönni nem :)

A sírni hagyás oly módon viselheti meg, hogy meginog abban, hogy ha baja van jön a segítség. Azt olvastam, hogy ilyenkor egy idő után nem megoldódik ez dolog, csak rájön, hogy úgysem segítenek rajta, de belül ez azért megviseli ha kívülről az is a látszat, hogy most már nem hisztizik ha lefektetem... de ez csak egyfajta beletörődöttség.
Talán az a fontos, hogy a többi időben viszont mindig kapjon megerősítést, hogy ő fontos és törődnek vele.
Egyébként Pálmit szemmel láthatóan megviselte (tegnap délben és este is hagytam sírni) mert most zokogni kezd ha az ágy felé viszem :( És igazából azt láttam, hogy csak azért aludt el délben is és este is, mert kikészült a sírástól, hát ez nem lehet megoldás :(

Ma hagytam délben, hogy akkor aludjon el amikor akar, 13 óra helyett 14:45-kor aludt el... ha most nem keltem fel és 3 órán át alszik, akkor 17:45-kor fog kelni, akkor tutira nem lesz álmos hajnalig se...
Tegnap felkeltettem 2 óra alvás után (fél négykor), de este így se akart lefeküdni 10-kor se...
Éjszaka alszik 10 órát, lehet, hogy nappal már nincs szüksége 3 órára...

Na jó hosszú lettem megint, csak most ez foglalkoztat... bocsi... :oops:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Lementem, megsimiztem, felkeltettem, felvettem, kicsit sétáltam vele, aztán letettem, hogy átpelusozom, erre befordult becsukta a szemét és alszik tovább :shock: Úgy látszik kell neki ez a 3 óra nappal... tegnap sikerült ugyan 2 óra alvás után felkelteni, rögtön betettem a babakocsiba és mentünk a játszótérre, de még sokáig bágyadtka volt...

Tényleg olyan szar az idő, még a játszóra se tudunk menni második napja, tegnap is csak kimentünk és szaladtunk vissza úgy fújt a szél, a homok meg vizes volt, abba se tehettem volna bele amúgy se. Ma meg egész nap esik még ki se dugtuk az orrunkat :?
Jó lenne ha már járna, mert így nincs lehetősége lefáradni, azért ha járna csak ki tudnám vinni egy kicsit sétálni overállban, de így a babakocsiban tologatva nem nagy mozgás neki, csak még kevesebbet mozog, mintha itthon lennénk... persze a levegő meg kell... de sajna szerintem tavasz lesz mire Pálmi járni fog...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ja és hát gratula Norbinak a szaladáshoz! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika, mi egész nap ki se dugtuk az orrunkat :cry: Közértbe akartam menni, mert elfogyott csomó minden, de most meg kell várnom Zolit és együtt megyük kocsival :? Gyűlölöm az esőt!!!
Szerintem is kell(het) Pálminak az a 3 óra, amúgy Lotti is alszik éjjel 10 órát, fél 9-től ált. reggel 6, fél 7-ig és napközben 1,5-1,5 órát, ami néha 1 óra, valamikor 1 és negyed, változó, de összesen kb. 13 órát alszik egy nap.

Babatej, haha, nekünk van, vaníliás ízesítésű, hát Lotti nem szereti :shock: Viszont szopi már csak 3 van egy nap, abból nem jön össze az a min. 5 dl, amit írnak. Akkor most hogy adjak neki több tejet??? Sima tejet még nem fogok adni, de sok dolog van, amiben van, pl. a puding, amit csinálok, Lotti imádja és abban aztán van, végülis a 3 adag készül fél liter tejből.

Tej, én imádom, naponta megiszok 3-4 dl tejet, az 1,5 %-osat, de majd elolvasom azért a cikket, de szerintem ugyanúgy fogom inni, mert szeretem, a sima hideg tejet :lol:

Pápázás, nálunk nem maradt el, sőt, akárhol vagyunk, Lotti pápázik, a közértben mindenkinek, az összes trolinak (de csak a trolinak, azzal járunk ugyanis), az utcán az embereknek, a játszón a gyerekeknek :lol: Apájának minden reggel :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi,
Pálmi se iszik meg csak 3 deci körül tejet egy nap.
Most elfogyott az eddigi tápszerünk (BEBA2 vanília) és már volt itthonra készítve majd 1 éves kortól adható szintén vaníliás tápszer... más nem lévén adtam abból, de sokkal folyékonyabb (a megszokott sűrűbb állagú) és nem issza :? Úgyhogy ma még semmi tejet nem ivott, vizet is csak 60ml körül. Már alig várom apát, hogy hazajöjjön este, melóból hazafele jövet bevásárol és hoz haza.
Ezek szerint majd úgy tudom átszoktatni az 1 éves kortól való tápszerre, hogy kevergetek bele és egyre higítom.
Nektek melyik vaníliás van? Ne vegyem át? Olyan drágák ezek a tápszerek, gondolom te sem vagy a legboldogabb hogy megvetted és nem issza :?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika, ez nem tápszer, hanem gyerekital 1 -3 éves korig, Nestlé Junior 1 a neve. Nekem nem volt vészes az ára, mert volt egy DM kuponom és gondoltam, kipróbálom.
De azért köszi, egyelőre még próbálom majd adni neki, mert volt, hogy megivott 50 ml-t, az is valami.
De ő issza a vizet is (most már simán, a mi ásványvizünket) és a baba gyümiitalokat is, szerintem kb. 400 ml-t megiszik a 3 cicin kívül.
Többiek, mennyi folyadékot eszik/iszik a babátok? Főleg, aki már nem szoptat 5-6X / nap?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Peva - DE jó, hogy jöttél! NEm, Szabi még nem megy. Csak a bútor mellett kapaszkodva. Sőt, fel sem áll egyedül. Me mintha nem lenne jó az egyensúlyérzéke. Rültettem egy focilabdára, ahog írtad, hát vagy 1 percig ült rajta úgy, hogy egyáltalán nem fogtam. Még a lábát sem. SZóval inkább az elhatározás és a bátorság hiányzik. De nem zavar. MAjd, ha úgy érzi eljött az ideje, nekilódul, aztán szaladhatok utána. :lol:

ÉN is tej párti vagyok, de Szabi babatejet fog kapni.

Mennem kell.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Szöszke
Nem tudom, hogy utaltad e a pénzt, de nem volt időm megnézni, de ha nem, akkor még nem utalj, mert most úgy tűnik, hogy ti lennétek az egyetlenek, akik eljönnek. :cry: Van még néhány "talán", de az a tali előtti hétfőn már majdnem kevés... :roll: Ha nem jön más, akkor nincs értelme eljönnötök ilyen messzire... :roll: Nem? :?
Bocsi, sírás van.. :arrow:

marek
 
 


Szombaton a Hungexpon őszi hatalmas babaruhabörze és baba expo. Jön valaki?

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Mekkorák voltak a babáitok az egy éves mérésen?
Nóri kicsit megnőtt, a doki szerint egy két éves gyerek szintjén van kb, de azt mondta örüljek neki.
1 éves adatok: 79 cm és 11700 gramm!!!

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsi, Lotti 9 kiló és 78 cm.
Babaexpo tuti kilőve, az anyagi helyzetünk katasztrófális :cry: Sosem volt ilyen rossz...

Sajnálom, hogy a tali nem jön össze :cry:

De csütörtökön megyünk a játszóházba (Állatkert), ha valaki jönne...

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?