Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsu, a 180 naphoz olvastam valamit:
http://www.kismamablog.hu/terhesseg/gye ... e#more-292

"Mi van, ha nincs meg a 180 nap? Akkor csak a GYES fog járni.
Megteheted, hogy saját zsebből fizetsz magad után TB-t, hogy meglegyen a 180 napod, ezt az APEH-nál kell elintézned, havonta néhány ezer Forintot kell majd befizetned."


Azt hiszem, nálatok volt ez a probléma, ugye? Utólag nem tudjátok befizetni valahogy? :roll:

Kép
szöszke
 
 


Bettike, Boldog 28. szülinapot!!! :D:D

Kép
szöszke
 
 


Bettike, utólag is tegnapra, nagyon boldog Születésnapot Neked!

Kép

Szöszke, és mikor kell mennetek erre a mozgásfejlődési vizsgálatra? :roll: Talira jöttök ugye?

Tényleg, talival kapcsolatban??? Marek, akkor tuti a 17-e? Mert mi mennénk, utalnék is manit, ha most már biztos.

LKata, nagyon édes a videó a lépegetős Norbikáról!

Lépegetésről jut eszembe, képzeljétek, szegény Lotti tegnapelőtt akkorát esett. Annyira gyorsan ment, hogy elzúgott és arccal súrolta a talajt, szegénynek tiszta por lett a feje és az orra mellett lejött a bőr :cry: De ő csak ment tovább, szerintem tudta, hogy a játszóra megyünk :lol: Most már minden nap megyünk és imádja, megy össze-vissza, ismerkedik a gyerekekkel, nagyon édi.

Megjött az autósülésünk tegnap!!! Szuper Römer, végre ez is megvan.
És az esernyőre csukható babakocsi is, így már fel bírom majd tenni a trolira.

Na megyek tovább...

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 

 
 

sziasztok!

vagyunk, csak mi is megfáztunk - egyik éjjel, vettem azóta hálózsákot- takony javult, de lett belőle köhögés. ma várju a doki nénit.

Állatkert: jó lenne, de Dorka még pont túl nagy és túl kicsi: babakocsiban, kézben unatkozik, 15 perc után mehetnékje van. Menni meg nem tud, és négykézláb hülyén nézne ki a földön az állatkertben. :wink:

Bettyna! Klassz lett a torta! Azért lassan megpróbálod a tojást/tejtermékeket adni?

Marek: kevés evés: azóta javult, rájöttem, hogy pépeket (sinlac, tejpép) nem akar enni. Marad reggelire kis szendvics, tízórai, uzsi gyümi/keksz, ebéd+vacsi főzelék. A főzelékek jól csúzsnak, többi inkább maszatolás. Ez van. Kedvenc kajánk a lecsó rízzsel. ezt kanállal egyedül is megeszi. persze közben etetem is, hogy végezzünk mielőtt kihűl teljesen.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Zsu!

Kis náthával láz nélkül szerintem lehet menni, az nem fertőz. Mi játszóházba járunk, valaki mindig taknyos.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


LKata! Kolbászos kép nagyon édes! És bele is harapott?
Dorka mindig kunyerál, 2 napja kapott nyers vöröshagyás- nem kunyizott aztán. :lol:

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


vöröshagyás=vöröshagymát

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Nátha, szerintem lehet menni simán játszóra, ha nem lázas, nem hőemelkedéses a gyerek, amúgy is ezekkel a tünetekkel az ember nem viszi ki a gyereket, hisz akkor nem érzi jól magát. Mi szerintem amúgy a náthát pont a játszóházban kaptuk el, mert volt ott egy 7 hónapos baba és láttam, hogy durván folyt az orrából minden, anyuka ott törölgette. De szerintem elkerülhetetlen, hiszen megyünk a gyerekkel boltba, sétálni stb., valahol úgyis megkaphatja, ha meg nem mástól, akkor csak úgy simán, az ősz amúgy is ilyen időszak.
Szóval Zsuzsu, tojd le az ilyen anyukákat tüntetőleg :lol:

Peva, jól beindultál :lol:
Vöröshagymás dolgot én is megkóstoltattam Lottival tegnap, csináltam cukkinipástétomot (babakonyha topikban leírtam, nagyon fini) és Lotti kunyizott, de amikor kapott, hát kikerekedett a szeme :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


labdán ülés: közepes labda (kényelmesen tudjon ülni rajta hajlított térddel)
én terpeszben, labda a lábam között előttem, rajta Dorka nekem háttal- ő még nem tud egyedül ülni rajta, a térdénél szabad fogni. játék előtte, úgy játszik (nem sokáig :) )
amelyik baba megül egyedül, neki a labdát lehet mozgatni. ez mind erősíti a láb/talptámaszt. Dorkát a térdeinél fogva tudom billegtetni. Jó egyensúly gyakorlat!
Nem szabad a hátát támasztani, gyerekek általában vigyorognak ebben a helyzetben - csak hamar megunják.
Fel is áll innen Dorka (amúgy kizárólag kapaszkodva szokott, de labdáról simán feláll).
Majd apát megkérem, hogy fényképezzen le.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok!

Na Pálminak is megvan az első betegsége :? Nem veszélyes, láz nincs, de az orrából nagyon dől a takony, enni, inni se tud szegénykém, mert közben fuldoklik.

A porszívó hangjától teljesen megretten, így az orrszívó-porszívózás csak úgy megy, ha lefogom a fejét és úgy szippantom ki. Viszont ettől nagyon elkezd sírni, úgyhogy rögtön újra telemegy az orra... ördögi kör...

A patikában kaptam olyan tapaszt, amit a ruhájára lehet ragasztani és mentolos és egyéb illóolajos cuccot áraszt magából, na ez egy picikét működik, ezzel sikerült aludnia, persze a száján is vette a levegőt.

Csak itatni nem tudom így, pedig pont hogy kellene a folyadék...

A vöröshagymáról jut eszembe... akkor 1 éves kortól mehet a méz, citrusfélék?
1 éves kortól már csak a kismagvas gyümölcsök (eper stb.) meg a paradicsom tilos?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Peva - Édi lehet Dorka a labdán, kérjük a képet! Tejterméket már kap Szabi, csak tejet nem. Most a különböző tejtermékeket ptóbálgatjuk: sajt, vajkrém, joghurt, túró ilyesmik. Ha már túl vagyunk rajtuk, jöhet a tojás is. Mondjuk egy-egy falatot már kunyizott olyasmiből,amiben van pl. más gyerek tortája vagy az én kalácsom, de az ő kajájába még nem raktam. Képzeld én is megpróbáltam Szabit zsákban altatni. Na, azt a hisztit! Míg ki nem vettem belőle fél óránként sírva ébredt és cibálta magáról. Levettem, reggel 5-kor hallottuk a hangját. :roll:

Ildi - Gratula az új üléshez és a kocsihoz! Puszi a bibire.

Tatán vagyunk, készülünk a szombati Szabi bulira. :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Ildi
A tali most már tuti, hogy 17-én lesz. Reméljük senki nem betegszik le addigra.

Aki jönni szeretne, az írjon privit, és megírom a számlaszámot, hogy tudjon utalni. 2000ft/fő.
Kaját egy vendéglőből fogom rendelni, nem akarlak benneteket a főztömmel terrorizálni... :lol:

Eddig Ildi, Szöszke, Betty jelezte, hogy jönne. Remélem, hogy Peva, Nyugtonmalac és Tücsök is csatlakozik.
Többiek???? Ancsa, Clau, Timi, Zsuzsu, Kata, Linh, Adri...???? Gyertek talira!!!!!!!!!!!!!!!

Betty
Én is most akarok hálózsákot venni, mert most már hideg van este? Lehet, hogy nem fogom használni????

marek
 
 


http://babafalva.hu/download/szilard.htm

Veronika, én ezt használom.

Én adtam már Lottinak epret, pont ma is az volt túróval és pici natúr joghurttal. Mézet még nem, de csak azért, mert nincs itthon :oops: :roll:

Marek, mi megyünk talira, írok privit! :lol: Remélem addig nem leszünk betegek!!! :?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Marek, én Lottinak turiztam egy gyönyörű kék :roll: hálózsákot és használjuk minden nap, mert nálunk kb. 21 fok van a szobában este és ő mindig kitakarja magát. Bori nem szereti a hálózsákot?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszi a dicsit! :oops: :D

Ildi...én úgy tudom nagyon tilos az eper :!: :roll: Inkább ne add.
Nem szabad még málnát, szedret, diót, mogyorót sem.

Veronika...paradicsomot mi eszünk néha-néha. 1éves kor után meg lehet adni az allergiás szülők gyermekének is!
Méz, citrus félék is mehetnek egy éves kor után.

Hálózsák...praktikus dolog, norbi is mindíg kitakarja magát. Már a bébi takaktó is rövid,
lehet előlveszem a gyerek paplant.
100x140cm szerintetek????

Bettike...BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ildi...a cukkinipástétom jól hangzik, kipróbálom! :wink: :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, tényleg, most néztem, hogy 18 hótól írják az epret :roll: Bár semmi baja nem lett Lottinak tőle 8) Bejött neki nagyon.
Én már adtam mandarindarabot és narancsot, sőt még grapfruitot is, de egyik se jött be neki!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Viszont az új, szezonális narancs álom Danone 59 forintos joghurtból egy egészet megeszik és aztán még reklamál, hogy kér :roll: Ilyen kajáknál zabagép, bár ma megette az egész céklafőzeléket, ami nagy szó, mert mostanában nem eszik túl jól, válogat. Szerintem az a baj, hogy már a túró rudinkból is csomót adtunk neki és imádja az édes ízeket :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi..igen lehet mert Norbi is válogatós mióta eszik krémtúrót, túrórudit, pudingot is :roll:
Csökkentenem kell eme édességek gyakoriságát. :roll: 8)
Mert már az alma, barack nem oly menő mint azelött.

Írtam én is egy receptet a Babakonyhára, karfiolfőzi(nagyon fini).
Vadast próbáltad már????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Marek - Szerintem, ha tudsz, kérj eget kölcsön és próbáld ki, mielőtt megveszed!

Ildi - Nyáron Szabi is evett epret. A nagyobb szemeket meghámoztam, hogy a apró magvakat még véletlenül se egye meg, csak a fini husiját. Imádta. Mert csak a magok miatt nem szabad adni a málnát meg a ribizlit meg ezeket.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Igen, biztos ez az oka, belekóstolt a jóba és most nem kell neki a kevésbé jó. Persze érthető, mert én is elélnék egy ideig csak a piros pöttyösön :lol: :wink:
Én pudingot csináltam még, csokisat (tej+por) és ette Lotti, mint az őrült, még tortára való csokireszelék is volt rajta :oops: De azért nem sok :lol:

Vadast már néztem, szerintem megpróbálom, csak most nincs itthon répa :roll:

Nálunk az eper amúgy elég kérdéses volt, mert Zoli kiskorában kiütéses volt tőle, azóta nem eszik epret. De Lottinak semmi baja se volt tőle, persze nem fogok gyakran adni neki, a fagyasztóban is csak kevés van. Málnát is gondoltam, hogy kipróbálom majd, az anyóséknál van lefagyasztva.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Meghámozva én is adtam epret, az eperből a héjában lévő magvak ami nem jó.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


na, elszállt amit eddig írtam :twisted: :twisted: :twisted:

ezt akartam belinkelni először is:
http://www.szelektiv.hu/hir.217.kedvezm ... gyujtesert

kedvezményesen lehet menni a hétvégén az állatkertbe.

nekünk volt egy olyan két hét pár hete, hogy Tomi csak az édeset ette meg, még ebédre is. Akkor adtam fel az elveimet és megkóstoltuk a milli vaniliás joghurtot (milli mia) és a túró rudit. Nagyon féltem, hogy mi lesz velünk, mert frutapurán, babajoghurtokon és babakekszen éltünk...
aztán mostanában meg rá sem bír nézni az édességre, még vacsira is főzeléket vagy levest kér, undorodik a tejpéptől :). Remélem egyszer majd kialakul valami harmónia az édes és a sós ízek között :)

Jobbulást a betegeknek!

Bettike!

én is boldog szülinapot kívánok, így utólag is!

Veronika!
1 éves kor után mehet a méz, de én még nem merek adni, igaz még nem is töltöttük be az egy évet. a cebion szerintem nagyon jó
Jobbulást Pálminak!

mi náthásan lejárunk sétálni, a játszóra is hintázni, de zárt közösségbe, pl. játszóházba nem merem vinni Tomit mikor folyik az orra vagy egyéb láz nélküli betegség van, mert félek, hogy felülfertőződik. Igaz a játszó is veszélyes ebből a szempontból,de mégis szabad levegő + tomi még nem fogdossa az orrát, nem tüsszög, így cseppfertőzéssel nehezen fertőz, inkább ő kaphat még el plussz bacikat.
(múltkor egy hasmenéses gyereket hoztak le a játszóra, na, azon kiakadtam, de a nátha szerintem ilyen időben szinte általános...)

én is írok mindjárt receptet a babakonyhára, sajtgolyó nevű finomságot. ez volt Tomi első darabos kajája és azóta elfoga mindenféle darabosat :)
most már kiderült számomra, hogy nálunk a rágás is érés kérdése volt, mert szinte átmenet nélkül kezdett el Tomi darabosat enni (kért az én reggelimből és gond nélkül harapta-rágta a kenyeret). Ha nincs időm főzni, akkor már junior kajákat veszek neki és könnyen elfogadja, meg is eszi (szívecske alakú ételek).
nem is vettem észre hogyan történt, múlt hétről még van olyan emlékem, hogy öklendezik, mikor darabos került a kanalára.

Kép

Kép
borkaby
 
 


jaj, ezt még le akartam írni:
egy ideje Tomi nagyon sokszor felsír éjjel és nem tudtuk mi a baj. Ma kiderült: most altatásnál a mi ágyunkban hagytam, férjem mellette feküdt és a kis drágám felül álmában és azzal a lendülettel átvágódik a másik irányba és ezt megcsinálja fél-1 óránként az éjszaka elején... :shock: a mi ágyunkban ez nem gond, de az ő babaágyában súlyos fejkoppanásokkal jár egy-egy ilyen mutatvány. Nem tudom most mit csináljak, feltettem a fejvédőt és bízom benne, hogy kinövi :shock: :roll:

Kép

Kép
borkaby
 
 


Ildi, megyünk a talira. Mozgás: épp Gergő szülinapjára kaptunk időpontot: október 28. :D Nagyon kíváncsi vagyok, hol fog tartani akkor. Napról napra ügyesebb. Nem csak a nagy, hanem a kis mozgásokban is fejlődik, pl. ma megtanulta a férjem pénztárcáját kinyitni. :D Egy-két hete pedig kihúzza a dugót a kádban (és vissza is rakja, ha úgy tartja kedve), szóval nem vagyok elkeseredve egyáltalán.

Hagyma: én a héten szántam rá magam egy jó kis fokhagymás spenót elkészítésére...Gergő is kapott belőle, és tetszett is neki. :wink:

Kép
szöszke
 
 


Borkaby, nálunk is van ilyen koppanósdi... :roll:

Kép
szöszke
 
 


Ildi, Szöszke
Írtam privit. Szóljatok, ha nem kaptátok meg!!!

marek
 
 


Marek, megkaptam, köszönöm. :) Megpróbálom a férjemet is rábeszélni, hogy jöjjön el. Annyit hallott már a babákról, hogy biztosan élvezné a dolgot.
Olvastam a pocakkirályos blogodat és közben az jutott eszembe, hogy lehet, hogy azért nem akar mást enni Bori, mert tőled cicit vár (joggal!). És furcsállja, ha mással próbálod etetni. Férjurad szokta etetni?
A héten, amikor Gergő betegeskedett 2 napig, visszaszokott az éjszakai cicizésre, mert napközben alig evett. Csak nyammogott a kedvelt gyümölcsökön, nem csúszott le, csak max. 3-4 teáskanálnyi, amikor a betegség előtt már 1,5-2,5 dl-nyi mennyiségeket megevett. Tegnapelőtt éjjel fél 2-kor, tegnap éjjel fél 3-kor éhezett meg, ma fél 4-kor, és a múlt héten már fél 5-fél 6-ig is eljutottunk az első szopival. Sőt, egy vagy két nap sikerült úgy megtömni napközben, hogy 6-kor ébredt. És éjjel végig csöndben aludt. Remélem, hamarosan visszatér a fél 5-ös első szpihoz.

Kép
szöszke
 
 


Szöszke
Másoktól még annyi kaját sem fogad el, mint tőlem, mert én vagyok a legtürelmesebb, én ismerem legjobban. Próbálta már anya is, Laci is etetni, na meg a bébiszitter is, de eddig én vagyok a legsikeresebb.

marek
 
 


Akkor nincs ötletem...hja, mondjuk Bori lány. :D Gergő meg inkább megeszi az apja kedvéért a dolgokat, hogy nehogy má' baj legyen belőle...

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!!

Boldog szülinapot kívánunk Júlia Kamillának!!


Köszönöm a játszóteres tanácsokat. Én is úgy gondolom, h kiviszem, bár az utobbi napokban apa járt ki velük, mert én házimunkáztam. Sokan a lakásból sem viszik ki a náthás gyermeket, pedig a levegő-főleg, ha tiszta, falusi :lol: -csak jót tesz.

Bettyna!
Nem a torta minősége, kinézete a lényeg, hanem a szeretet.....
Halász Judit nálam is kedvenc, épp tegnap reggel láttam, h Őt köszöntötték a saját dalával, a saját születésnapján. Szívesen megöleltem volna én is. :)

Móni!
Hogy van Miki????????

Veronika!
Nagyon édesen alszik Pálmi!! :lol: :lol: Bencéről ilyet nem tudok elképzelni, Ő a babával a vállán aludna a fotelben.... :lol: :lol: :lol:

L.Kata!
Annyira aranyos Norbi!! Ügyes, h nem adja fel!!! :lol:

Szöszke!
Köszönöm a cikket!!!!!!!!! tanulmányozzuk!!!!!!!!!

Ildi!
Lottinak gyógypuszik!!!!!!

Kb. 1 hete reggelente ágyba kapom a capuccinómat és a vérnyomásmérőt....remélem Te lazábban viseled!!

peva!
Most már el tudom képzelni a labdás játékot, de a fotót várom!
:)

Borkaby!
Az édes kívánása nálunk is megvan. Tegnapi ebéd: párolt cukkini, banán, zabpehely, natúr joghurtból készített mix. Ha így eszik.......csak egyen...

Velünk:
Konsti egyértelműen és célirányosan használja az apa, anya, Ábel szavakat. Tegnap óta megtörli az orrát is. :lol: :lol:

Ábel ügyeskedik a beszéddel....

Én meg kínlódok a megfázás utáni brutális köhögéssel, hőemelkedéssel, vérnyomásingadozással....
Állítólag a jövő héttől jön a hideg... brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Marek, hehe, most néztem meg a blogodat és a szülinapi képeket, hát felfedeztem a kék tapadókorongot, Lotti ugyanezt a játékot kapta szülinapjára :lol: Bori játszik vele a kádban? Mert mi feltettük és odatapasztottuk a halat, rákot stb., de ő inkább kint a szárazföldön rágja őket :roll: :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


sziasztok

elöször is köszi a dicséreteket :-)

l.kata: nagyon édi a sütötökös videó és a kép.

szöszke: a többség azt mondja, hogy rám hasonlit a gyerek

bangham: jók a képek és gratulálok a babádhoz
:lol:

eszterbabe
: nekem se tünt fel, hogy már ilyen nagy a fiam, csak amikor megláttam a fényképeket döbbentem le :wink: . 74cm

sz.bettyna
: szerintem szép lett a tortád, ügyes vagy

sz.veronika: aranyos az alvós kép :wink:

folyt. késöbb

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Képzeljétek, a nagyszülők elkezdték azt mondogatni, hogy Bori járás közben húzza az egyik lábát. Annyira megijedtem, hogy holnap megyünk egy dévényes gyógytornászhoz... :roll: Szerintem csak annyi van, hogy még nem emeli fel rendesen, de azért kellőképpen besz@rattak, nem biztos, hogy fogok tudni aludni éjjel... :cry: Ez ugye azért is "izgi", mert Borinak kötött volt a csípője, ezért többször voltunk ortopédián, de mivel mindent rendben találtak, és a röntgen is rendben volt, ezért a 10 hós kontrollra már nem vittük el... :roll: Most meg persze verem a fejem a falba, pedig közben tudom, hogy akkor még nem derült volna ki, ha most tényleg valami gond van, hiszen ott annyi a vizsgálat, hogy szétnyitják a gyerek lábát, és megnézik, hogy szimmetrikus e... :roll:
Drukkoljatok, hogy ne legyen semmi gond!!!!

marek
 
 


Nagyon drukkolok Marek!+++++++++++++++
De szerintem csak a cipő miatt van, nem?Cipőben húzza a lábaát vagy zokniban? :roll:
Mert pl. Norbika sem nem tud szépen menni cipőben, még meg kell szokniuk. :wink: Ne aggódj!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 



Julcsinak én is Boldog szülinapot kívánnék!!!!
:lol:

Norbi mostanában minden kosárba dobozba belemászik!tök édi! :oops: :D
A játékoskosarába, a lavórba, a ruháskosárba, van egy nagy papírdoboz az előszobába(abban gyüjtöm a kiolvasott
újságot) most épp üres volt, abba is beleült! :lol:
Nektek is csinálnak ilyet???
Kép

Zsuzsu...szomorúan olvasom hogy még nem vagy jól, mielöbbi javulást neked. :)

NyMalac, Emmalena...hol vannak???????????????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata, az lesz szép, amikor a fiókba próbál beleülni. :D:D Gergőnek egyelőre nincs módja dobozba, szennyestartóba mászni.
Nála most a két lábon és a fejen-támaszkodás a nyerő, közben a kezeivel matat, amit ér.

Marek, nem csak amolyan időszakos sutaságról van szó? Pl. Gergő hónapokig teljesen asszimetrikusan húzta magát a földön. Kb 1 hónapja jött rá, hogy váltott lábbal gyorsabban halad. Még mindig nem mászik, csak kúszik, ül, áll, kapaszkodva lépeget. Tegnap pedig rajtakaptam, hogy a kiságyban háttal állva kapaszkodott át, gyakorlatilag függőlegesen gurult.

Kép
szöszke
 
 


Inez, Julcsinak boldog szülinapot!

Kép
szöszke
 
 


Kép

Julcsikának nagyon boldog Születésnapot kívánunk!!!!

Marek, nyugi, lehet, hogy egyelőre próbál csak menni Bori és még tökéletesíti, próbálgatja, hogy hogyan is kell járni! Ne izgulj, biztosan nincs baj!!

LKata, nálunk is van ilyen, pl. ezen a képen :lol:


Kép

Na most kell a gép páromnak, de majd hozok egy képet, amit már fel akarok rakni 2 napja...

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Na megjött a 2 cipőcskénk, már fel is avattuk, ilyen a krokis:

Kép

Nagyon jól megy benne Lotti és nem lesz hideg a lába :lol:

Szóval a kép, céklát evett, de olyan, mint egy kirúzsozott hölgyike :lol:

Kép

Betegeknek jobbulást, mi megvagyunk amúgy, ma voltunk zenebölcsiben, játszón, Lotti belekóstolt mindenbe, még a homokba is :roll: De nagyon élvezte, pörög azóta is egész nap, úgyhogy most mennem is kell...

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Julcsinak nagyon boldog 1. szülinapot kívánok!!!!

Marek sajna nem tudunk menni a talira, pedig nagyon szeretnék. Úgy néz ki, hogy Balázs szülinapját anyukámmal csak azon a hétvégén tudjuk ünnepelni és így ha minden igaz megyünk le Mohácsra.
A szülinapján, most vasárnap viszont Debrecenben leszünk. Már annyira csak az a nap körül forog az agyam, hogy teljesen eltörpül mellette, hogy most 6.-án volt párommal a 2. házassági évfordulónk.
Tortát nem én sütök Balázsnak, kinéztem egy fél focilabda formájú tortát a neten egy debreceni cukrászdából.

Marek: Szerintem ez csak valami átmeneti helyzet lehet Borinál, hogy húzza az egyik lábát járás közben. Szerintem ha egyre jobban megy neki, biztos, hogy rendbe jön, de azért persze drukkolok, hogy tényleg minden rendben legyen.

Bettyna: már látom én is előre magam, amikor könnyezve énekelem el Balázsnak a szülinapos dalt :oops:

Veronika: naggggyon jó az alvós kép Pálmiról :lol:
Jobbulást Pálminak!

LKata: de édesen totyog Norbika :lol:
Én úgy tudom, hogy a 365 napba (ami régen a 180 nap volt) beletartozik a GYed és GYes is, tehát nem kell minimum egy évet azért dolgoznod, hogy a következő babánál is kaphasd a TGYÁS-t és GYED-et. Az már más kérdés, hogy valószínűleg nem fogsz annyi pénzt kapni, mint amennyit most kapsz (gondolom :roll: )

Borkaby: nem semmi mikre képes Tomi álmában :shock:

Ildi: céklás kép :lol:
Lottinak göndörödik a haja hátul? Mert azon a képen amikor a dobozban ül, olyan mintha göndörödne, vagy rosszul látom?

Kérdés a lilliputis cipőt hordó babák anyukáinak: mennyire vastag a talpa a pediped cipőknek? Mert az oké, hogy puhatalpú, de mennyire lehet ezeket a hidegben használni? Nem fázik benne a lábuk a gyerekeknek? Balázs szülinapjára a sógornőm cipőt szeretne ajándékozni Balázsnak a Lilliputitól és bár találtam tök jó cipőt, de nem mertem kinntre ilyet kérni, így maradtam a benti cipőknél és ezt kértem: http://www.liliputi.hu/index.php?m=prod ... xl&catId=2

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Ildi,
jó a céklás kép :lol: meg a cipőcske is!

Kata,
Pálmi is mászik a játékos dobozába, más nincs amibe belemászhatna. Leginkább most felmászni akar mindenre, a játszótéren a homokozóban van egy két fokos játszóasztal, na annak mindig rögtön felmászik a tetejére :lol: Mindig ott is őrködöm mellette, nem tudom milyen magas lehet, ha áll mellette akkor a hónaljáig ér.

Marek,
lehet, hogy még azt a lábát nem hajlítja egyszerűen... Pálmi is ha lép, teljesen merev lábbal csinálja. Majd rájön hogy kell...!

Inez,
Nahát! Julcsi is egy éves!!! Gratula! Milyen rég hallottunk róla!

Zsuzsu,
Konsti nagyon ügyes! Mi még csak gügyögünk :) Érteni ért már egy pár dolgot (ami biztos: repülő - mert akkor néz felfelé, tapsi-tapsi - mert akkor tapsol:)) De az anya-apában még nem vagyok biztos, hogy érti ki az/mi az :)
Egyetlen szó lehet amit talán mond a "tátá" ami pápát jelent és közben integet, úgyhogy talán ez az első szavunk :) Csak az a ciki, hogy a tátá-t máskor is mondja a pápázástól függetlenül gagyarászásként :)

Amúgy lekopogom jobban van Pálmi, 1 nap volt erős orrfolyás, 1 napig közepes, és ma már semmi! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Clau
Én most várom a Pediped csizmát. Remélem, hogy elég meleg lesz télre, bár én is félek tőle egy kicsit.
Ilyen zsiráfos cipőnk nekünk is van, de persze rózsaszín.
Sajnálom a talit.:(

Ildi
Bori a kádban játszik a játékkal, de úgy, hogy leveszi a kád széléről és rágja... :)

marek
 
 


Jó reggelt!

Marek ma mentek igaz???Drukkolok! :wink:

Clau....igen lehet, majd utánnanézek valahol. De ha csak fél évre mennék vissza dolgozni, a Gyed után akkor
hasonló pénz kapok mint most mert a Gyed-et és a bejelentett bért veszik alapul, nem???
Ha Gyes után megyel vissza dolgozni akkor a Gyest és a bért veszik alapul nem???? :( És az nagyon kevés! :evil:

De én nem szeretném 2 éves korában Norbit lepasszolni :roll: , akkor van a leganagyobb szüksége rám(szerintem).
Vele akarok lenni amég lehet.Pont ezért lenne fájó ha az anyagiak miatt nem vállalhatnám a tesót, és dolgozni kéne menni.
Így még ha anyán osztoznia kell a kistesóval, akkor is itthon vagyok vele/velük.
Csak kicsit javulna a helyzetünk. :cry:
De pont tegnap jött a munkaügyi bíróságról levél amit úgy lehet értelmezni hogy apu visszakapja a nyugdíjat
(16-án kell menni) :D :D :D
De nem akarlak ezzel zsibbasztani benneteket, bocsi :oops: :?
Majd lesz valahogy. :wink:

Veronika....szerintem érti hogy apa, anya....csak még nem tudja mondani vagy nem mutat rátok. :wink:
Olvastam hogy ebben a korban nagyon sok mindent megért a baba, azétz kell sokat beszélni hozzá.
Mondani hogy -most felvesszük a cipőt a lábadra,-hol a kezed?-vegyük fel a pulcsit, -megyünk enni (hamizni :wink: ).....
-Bekakiltál???Lecseréljük a pelust....stb.
Hidd el Pálmi nagyon okos mint minden 1 éves :wink: Több eszük van mint hinnénk. :lol:

Ildi...jaj de cuki a kis porcelán -babád! :lol: :lol: :lol: Göndörödik a haja látom, édes! :lol: szőkül?
A dobozbaülős képen olyan szöszinek látszik.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, Norbi mostanában úgy énekel, dallamosan mint a nagyok :shock: :lol:
a szöveg az ilyesmi: Tye-tye-tye-tye, gya-gya-de-de, agya-agya, babababaaaa, Igya-egggy! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
Norbi énekes vagy táncos lesz, az már tuti :lol:

Képzeljétek ma reggel lefoglalózáták a házat amit kinéztünk, nagyon szomorú vagyok :( Na mindegy, most másképp fogjuk megközelíteni a dolgot, először eladjuk a miénk és a kp-val a kezünkben nézünk majd újat... csak akkor addig el kell mennünk albérletbe egy időre... jó lesz terhesen...

Kata,
lehet igen, hogy érti, csak nem látom rajta :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Marek - Na mi volt a Dévénynél? Minden ok, ugye? Tali ügyben még kicsit bizonytalan vagyok, de hétfőre tutira mondom, hogy mi a helyzet velünk, jó. Kicsit besűrűsödtek a dolgok nálunk.

Kata - Szabi még a bőröndbe is belemászik + mindent a fejére próbál, mint egy kalapot

Ildi - Édes a kis rúzsos csaj

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Jaj, akkor a talin most hárman leszünk??? :shock: :cry:
Valaki jön még, vagy inkább toljuk el novemberre? :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Most mar Angliabol irok, szerencsesen megerkeztunk, bar nem volt egy setagalopp. :roll: Miki meg lazas volt, szerencsere mostanra mar elmult (bar Zsolti koveti :? ), Apjuk meg rosszul volt gyomrilag, a vegere pedig mindenki annyira faradt, h magunkat sem tudtuk kovetni, nemhogy a gyerekeket. Olyasmi tortent velem, amit el sem hiszek, megijedtem rendesen es szegyellem is magam miatta, de szerencsesen vegzodott :roll: Kepzeljetek, amint megerkeztunk, ferjem be kellett menjen a munkahelyere, en meg maradtam holtfaradtan a kettovel. Lefekudtunk, erre fel ora mulva Miki ebred, nem hajlando aludni, pedig nagyon faradt. igy egyebet sem hajlando csinalni, en pedig csak egyet szeretnek: aludni. Matracon voltunk Zsoltival, o allt mellettunk es konyorgott, h foglalkozzunk vele. Olyan, mintha almodtam volna az egesszet: belealudtam az uvoltesbe, egyszercsak arra ebredek, h valami furcsa hangok vannak, Miki sir, de valahogy maskepp... szaladok a lepcsokhoz uvoltve, Miki gurul elottem, le egesszen az aljaig. :shock: Nem kivanom senkinek azt az erzest. Most sem fogom fel, hogyan tortenhetett ez meg, de szerencsere nem lett semmi baj egy kis ijedtsegen es keksegen kivul. Persze ez nem volt ilyen egyertelmu akkor, foleg, h nonstop aludt a nagy faradtsagtol utana... Bocsi, h hosszu voltam, ez csak ugy kifolyt belolem :roll:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Marek!

Kivancsi vagyok a Devenyesre, bar szerintem is csak atmeneti allapot, ido kell, mire kifejlodik bennuk a szimetria :wink:

Cipo:
most en is ezen agyalok, mert Mikinek nagyon magas a laba, zsolti cipoi nem mennek ra, amik ramennenek, azok tul nagyok hosszban. A liliputis mennyire magas?

Ildi!
Kis ruzsos :lol:
sajnalom a talit, ha a kozelben lennek, nem lenne ilyen gond :lol:

Lkata!
Jol nez ki norbika a kosarban! :D

Timi!
Koszi :)

Veronika!
sajnalom a hazat, de eler majd aggodni akkor, ha a helyzetben leszel. (varandosan alberlet). Mi is ugy kezdtuk Zsoltival :roll:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?