Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon komolyan megyünk hintázni; Hintázok, de anya mindig megzavar, hogy nézzek már rá...
Kép Kép
Új téli sapimat csak nektek megmutizom: :)
Kép

Kép
Kép
elif
 
 


Upsz, na ez nem direkt lett laptető. :D

Kép
Kép
elif
 
 


na,megvolt életem leghosszabb altatása...most sikerült elaludnia..talán.én ezt többet nem csinálom,úgy nézett rám a fiam.... :cry:

elif:ja lehet a görögök,meg az aarabok.várom a képeket!

Kép
nilabali
 
 

 
 

imádom az ilyen szépséges laptetőket!Efének nagyon tuti a téli sapija!és a hintázós kép is klassz!

Kép
nilabali
 
 


Jaj ez az Efe...
Otthon ilyen idő van?rövid ujjú ,meg minden :evil: kügyetek má ide is belöle na de izibe:lol:
Ez az üly rá azt jó van..ezen becartam...jó :wink:
Nekünk nincs is a játszón hinta,csak egy kocsigumi felkötve...én bele tudok ülni na de a gyerek átesik a lyukon :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


Zsani pörköltje nem görög, szerintem indiai...

Nila
: megesz a kíváncsiság, hogy mégis meddig tartott a rekord altatás?

Efe meg... Nem is mondom! :D Király!

ladmon
 
 


Elif Efe nagyon cuki az új sapiban! Látom a hintázást is nagyon élvezi! :D

Nilabali milyen volt a tánc? Kifáradtál? ma egész délután varrtam... (3 nadrágot a fiamnak) egy kicsit eltereltem a gondolatomat... holnap hoznak szivacsot és csinálom a nagyobb rácsvédőt is...

Andus70 mintha rólam írtál volna cicin alvás ügyben.... és valóban hamar felnőnek sajnos...

Zsu83 remélem jót sétáltatok!!! Jobban vagy? 10 után aludt el és reggel 10 kor kelt....

Andabella jaj jaj... én fiam is a láz után lett ölbebaba.... most próbálom róla leszoktatni, hogy ne akarjon mindig rajtam lógni....

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


na, kiemletem az alvóbabát az ágyból, még szunya, ajtó kinyit, Vinci szemek kipattanak...onnatól kezdve alvás:0!!!! Egész mostanáig....mentünk kocsival suliba, mint aki egy 3 órás alvásból ébredt, tuti vidám, dumás, édes kisgyerek, suliban mindenki szuoerhaver, hazafelé semmi gond, na de itthon....indult a diliház...elvittük sétizni, na mejd bealszik, na a nagy fenét aludt, végigordította az utat a pékig, meg vissza....:( aztán ithhon folyt. köv. Kis pancsi jókedvre derítette, de az öltözés már iszonyat hiszti, orrszívás vagy 3X, tápszernek csak fele ment le, de rágott, harapott, hammogott tovább, már félig álomban...fél órás ágyban hiszti, és tekergés minden irányba, kivettem már, betettem már, tök ideg én, aztán végül, nagy nagy nehezen most elaludt...
ilyen már nagyon nagyon régen volt, még Babakorában 2 hetesen legalább.....nem tom mi van! Holnap átlépjük a 8. hó határt, és kikészült tőle????Vagy hatalmas frontfelhő közeleg????Vagy egy újabb fogacska szóakozik????Már nem jöttem rá :(
Remélem éjszaka nyugis alvós lesz, és holnap egy szép nap vár!
jó éjt nektek! megin sírás...........:(:(:(

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


elif! tündéri efe!!!!!!!!!!!!
most megin elaludt, kis ringatással...valami nem stimmel.Most adtam panadolt :(
Apa még sehol....áll. megszivatták valami nyomtatással...na akkor én mit szóljak???
Már fürcsivizet is negedtem, gondoltam lehiggadok, de így nem merek bemerülni, tuti megin sírás lesz. Na megyek, eszek valamit, aztán csak elelszik rendesen ez a csemete. Nagyok édesek voltak, meséltem nekik, aztán Andris befejezte, mert hiszti Vinci rákezdett, és elmentek aludni maguktól, imádom őket, olyan jó gyerekek, és olyan figyelmesek!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Mi is voltunk ma hintázni és sétáltunk is egy nagyot! :D

Nila, Elif, tényleg megharapta a kezét, aztán jött sírva panaszkodni! Hát elmagyaráztam neki, hogy nem kéne beleharapnia a saját kezébe! :D
Sajnálom a délutáni nyügit! Végül mennyit aludt Bazsi?

Elif, nagyon jók a képek! Örülök, hogy Efének is bejött a hinta, szerintem legközelebb a kacagás is meglesz! :wink:
Nagyon cuki a sapis kép ! :D

Millye, kérünk ám képet a nacikról! :wink: Köszi már jobban vagyok, sétáltunk egy nagyot, és olyan jól esett! :D
Na ma én se panaszkodhatok, mert negyed9 kor keltünk! :D

Ikverus, sajnálom a nyügit! :(
zsu83
 
 


Lkverus jaj szegénykém... biztos fáj valamije.... nem fogacska jön neki? :roll:

Zsu83 ok. majd lefényképezem és elküldöm neked emailen a nadrágokat. Szerintem a kertésznadrág lett a legjobb... Holnap a rácsvédőt varrom mert amióta leengedtük az ágyat azóta a régi rövid neki Akkor Bebe újra a régi és szépen alszik reggel is... vagy csak azért mert apa is otthon van? :D Örülök, hogy jót sétáltatok!!!

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Kép nagyon kék
Kép Kép

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Móni, facsarodik napok óta a szívem, amióta ez az altatási dilemmád tart. Úgy érzem, még te magad vagy bizonytalan és egyáltalán nem eltökélt egyik út felé sem. Korábban tuti én is a bírd ki, holnap könnyebb lesz-re beszéltelek volna rá, meggyőződésem volt, hogy minél korábban trenírozod, annál könnyebb, az az üdvös. Sajnos nem volt elég ismeretem erről, és még a barátnőmet is erre bíztattam a fiával kapcsolatban, neki meg szétszakadt a szíve ebben. Na csak annyit, hogy néha tettél utalást (pl a Kifelé ne...kapcsán), hogy ismered a mamami fórumot. Na én ott találkoztam a kötődő neveléssel és ennek összes gyakorlati tudományával, és hasznával-hatásaival. Azóta kicsit másképp gondolom, de már látom azt is, hogy tényleg nincs szentírás, és minden gyerekhez más-más módon, egyénileg kell megtalálni a kulcsot. Szóval ahhoz, hogy jól dönts ebben az alvós kérdésben, egy kis adalék, talán lesz kis időd beleolvasni (ha már te írtad, hogy egygyerekes anyukaként fontos számodra a sokféle infó ahhoz, hogy jól csináld : http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=758 :wink:

Julcsi, persze, hogy tervezek a tutkó hordozós kabátomban elől is hordozni, és az sem titok, hogy ez a hordozott lehet akár egészen parányi emberke. :lol: Csak sajna még (--már) nincs nekem ilyenem... :( :D

Helga, ne aggódj, ez a nagykönyv! Honnan tudod, hogy sír bent? Mit mondanak az óvónénik? Mikor viszed haza? Induláskor kezd tiltakozni, vagy csak az oviban átöltözés után, esetleg már reggel öltözésnél otthon? ............na most kitöröltem a véleményemet, inkább, válaszolj előbb a kérdéseimre, hogy tisztábban lássak......

Hintás babócák olyan édesek! Bizony, lassan jön a foci, a bicaj, pedig még csak most születtek, nem?

Nóri, milyen volt a tánci? Jól esett? Apa bírta a műszakot?

Zsu, ne félj, Bebe nagyon hamar rájön majd, hogy ne csináljon olyat, ami után megfájdul a kis keze :lol:

Verus, sajnálom a küzdelmet meg a hányattatott délutánodat, csak remélni tudom, hogy lesz alvás éjjel...meg nálatok is Amy, meg Mist, meg Stelly, meg Julcsi, meg.......(mi...)

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Ikverius: hát már én is ki voltam akadva a mai napon, kb. mint te...Szerintem front lesz...Délben aludt másfél órát, de elég sok volt a hiszti délelőtt, aztán délután elmentünk sétálni...olyan szép idő volt, de csak egy órát lehettünk, mert a felét végigbömbizte...haza kellett hoznom...itthon járkálás, bekakilt, peluscsere, kaja, erkélyen üldögélés, cumikidobálás, többször lerakás, melléfekvés, ordítás...aztán arra aludt el, hogy odaadtam a mobilomat... :shock:
45 perc alvás, este nyöszi, parkettán hátrafelé "KÚSZÁSPRÓBA" JUHÉÉÉ! ,aztán hiszti, fürcsi sikongatás, ujjongás, esti elalvás hiszti, járkálás, vállon elalvás, letevés...most alszik...hát nem tudom meddig...


Millye: és hogy haladsz a leszoktatással?

Én ma kétszer is rákiabáltam Mesire...totál kiakadtam...alapjában véve tök türelmes ember vagyok, mindenki így ismer, de ma betelt a pohár. Na jó, máskor is volt ilyen...először kiröhögött, aztán amikor látta, hogy nem viccből kiabáltam, elsírta magát...én úgy megbántam...és azt sem tudtam, hogy így is tudok kiabálni...ne kövezzetek meg...veletek fordult már elő ilyen? MOst akkor én rossz Anya vagyok, mert kiabáltam...de utána meg puszilgatom, hogy ne haragudjon:(

Jó és nyugodalmas éjszakát kívánok!

Andabella

Kép
Kép
andabella
 
 


Andabella, dehogy is vagy rossz anya!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Én is szoktam kiabálni szegény Lénával, meg nem büszkén, de a te kedvedért bevallom, hogy egy múltkori kínkeserves altatásnál egy elborult pillanatomban megráncigáltam a bölcsőt, a kis teste csak úgy hemperedett ide-oda, éktelen üvöltés lett a vége, tehát egyáltalán nem értem el vele csitulást, viszont nyertem egy bő adag bűntudatot, sírást, bocsánatért esedezést, és ------------lehiggadást-----ami segített, hogy pár perc alatt elaltassam.
De azt hiszem, meg kell engednünk magunknak, hogy emberek legyünk, emberi tűrőképességgel, indulatokkal, érzelmekkel....
Fel a fejjel, pihenj, és amikor rádmosolyog, meg odabújik, akkor gondolkodj el, hogy rossz anya vagy-e!

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Gerendai Zsuzsi - szívemből szóltál az altatással kapcsolatban. Amit most fogok írni az magyarázkodásnak fog tűnni, pedig tudom h ez Ladmonról szól és nem rólam és semmi közöm hozzá. Csak magamra veszem, mert agitálom Ladmont, az altatással kapcsolatban. Bánom is kicsit, h mindig felvetem ezt a témát - épp délután gondolkodtam ezen, h talán erőszakos vagyok, mert nekem sikerült (sikerült :?: - ez ugye még nem biztos :!: ).
Szóval tudjátok h Marci milyen "rosszalvó" volt. 3*30 perc volt a napi átlag, viszont az éjszakákra soha egy rossz szavam sem lehetett. Elvoltam ezzel a szituval (némi panaszkodás mellett), mert a párom itthon volt és ha dolgoznom kellett, akkor volt ki foglalkozzon a picinykénkkel. De aztán a munkahely téma megoldódott (megoldódott :?: :roll: - nem biztos :() és most egyedül kell birkóznom: Marci, háztartás, munka - napi 2-4 órában, sok határidős dologgal. Ez nem ment volna, ha mielőtt a párom munkába áll, Marci nem kokettál velem és tanul meg elaludni magától.
Nagyon sok könyvet, cikket elolvastam altatás témában és biztos nem kell mondanom h az egyik homlokegyenest az ellenkezőjét írta a másiknak. És itt jön a lényeg: a sokadik cikk, könyvrészlet olvasása után döbbentem rá, h Marci tulajdonságai, képességei alapján kell eldöntenem, nekem - és nem a könyvírónak - , h melyik az az út amelyet nekünk járnunk kell. Innentől került sínre az altatás dolog. Nem mondom, h nem volt néhány könnyfakasztó percem, de szerintem megérte. Olyan ez mint a befektetés, anélkül ugyanis nincs profit. Most Marcival tudok érdemben foglalkozni mikor ébren van és sínen van a meló, a főzés, takarítás, mosás, vasalás, kertápolás meg az egyebek. Na jó... a vasalás az nem :? :wink:
A lényeg, h a saját sikeremen felbuzdulva próbálok rávenni másokat arra h ők is tegyék ezt. Mert jót akarok, csak közben elfelejtem, h minden kisbaba más és ez az altatós dolog nem szentírás, hanem egyénre szabott recept szerint lehet megoldani. RGO megkövetem magam és soha de soha többet nem agitálok senkit, és igyekszem odafigyelni h csak azt írjam le h "nálunk h történt".
No... kiszaladt, jólesett és ugyeugyeugye nem bántottalak meg h ezt leírtam, de végül is a Te írásod vezetett rá erre :)

Jó Éjt!

KépKép
hugic
 
 


[quote]C írta:sak sajna még (--már) nincs nekem ilyenem...
- :?: :?: :?: ezt hogy kell érteni? :cry: ugye nem úgy :?:

KépKép
hugic
 
 


Hugic, szerintem arra értette Zsuzsi, hogy Léna már nem pocakbaba.

Engem nem kérdeztél, de pl. én egyáltalán nem haragszom érte, hogy agitáltál altatni tanítani Zétit. Szerintem a többiek sem haragszanak, és nem baj, hogy felvetetted a témát, sőt jó is, hiszen ezzel is tapasztalot nyerünk.
Nálunk az a probléma, hogy ÉN vagyok gyenge hozzá, és nem tudom megcsinálni. Már gondolkodtam rajta, talán azért mert a szívem mélyén nem vagyok eltökélt hozzá.
Amiért pl ma is hagytam, hogy egy órát a karomban szuszizzon.... mert képtelen voltam letenni.
Aztán ne panaszkodjak, hogy semmire nincs időm... :lol:

Szóval mindenki másképp csinálja--- ezt is, mint minden mást.
Én örülök, hogy nektek bejött és bevallom irigyellek is érte. :)

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Sziasztok!

Millye, ok várom! :D Biztos a rácsvédő is gyönyörű lesz, Te olyan ügyes vagy! :lol: Ez valami véletlen műve lehetett, hogy ilyen sokáig aludtunk tegnap, ma már negyed 7kor kukorékoltunk! :?
Hát Apa.... :roll: írok neked pü-t!

De gyönyörű szemei vannak Olinak, és nagyon jók a pancsis képek is! :D

Gerendai Zsu, ma az én kezemet harapta meg majdnem Bebe! :)

Andabella, sajnálom a tegnapi hisztis napot! :( Ma már biztos jobb lesz!
Dehogy vagy rossz Anya, bizony már velem is előfordult ilyesmi, de mi is emberből vagyunk, nekünk is lehet rossz napunk, és nálunk is elszakadhat néha a cérna! Múltkor Bebe összevissza tekergett a pelenkázón, és bizony én is rákiabáltam, Bebénél eltörött a mécses, magamhoz vettem, együtt sírtunk, aztán a végén szépen megnyugodtunk, és újra szent volt a béke köztünk! :D
zsu83
 
 


Á, tök jó, altatás a téma :D Érdekel :wink:
Oli esete olyan, mint Marci, most ott tartunk hogy amíg beteg volt kissé elkényeztettem, éjjel ment a tutujgatás és megszokta. Most mióta jól van a foga jött, azért tutjgattam. De most éjjel kutya baja nem volt, csak azért kelt fel kettőkor és bulizott négyig mert megszokta. Most van az a pont amikor nekem is össze kéne csapnom a fogam és visszaszoktatni az alvásra. De csajok annyira belefásultam a mindenféle trükközésbe meg a küszködésbe hogy a pillanatnyi helyzetet van csak erőm megoldani, ami azt jelenti hogy a legrosszabbat teszem amit tehetek: cicit dugok a szájába :D (ez majdnem idézet :D ) Így a büdös életben nem fog leszokni a kelésről mert még cirógatom is és hagyom hogy játsszon, de annyira dög vagyok hogy örülök hogy addig is csendben van. Pedig nem kéne hagyni. Na úgyhogy ez a helyzet. Össze kell nekem is kapni magam és újra végigcsinálni a kábé egyhetes szenvedést hogy aludjon mert mostmár a Hernádnak megyek lassan olyan fáradt vagyok. :oops:

Zsuzsi nagyon tetszik a kendőd a táncolós képeken ;)

Efebébi tényleg nagyon komoly :D Eszméletlen helyes pofija van :D

Zsu köszi :) Te hogy vagy?

Majdnem öt fogunk van. 8)

Na megyek, Vekker úr álmos :shock: :lol:

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Mármint Oli nem azért olyan, mint Marci mert elkényeztettem :D Hanem mert nála is azt a módszer kell alkalmazni altatásnál, mint Hugic. :)

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Jó reggelt!

A mai éjszakánk szerencsére jól telt, kismuki 7-től reggel 1/2 7-ig aludt. :wink: :wink:

Zvera: hajrá Oli-visszaszoktatás!!! Milyen gyönyörű szemei vannak!!! És Zéti milyen cuki, ahogy átöleli!!

Efe nagyon cuki, mint mindig!! Nekünk is van olyan felsőnk, mint az első képen, én is nagyon szeretem :D :D A cipőjét hol vettétek, mi is akarunk valami hasonlót Marcusnak.

Millye: minket is érdekel ám, hogy miket varrtál!!

Zsu: mi van apával???

Julcsi: remélem most éjszaka ti szolidarítottatok velünk, és aludt Bogyesz rendesen!!

Találtam én is egy viszonylag egyszerű háti kötést (ékes finn nyelven van :lol: :lol: ):

http://www.youtube.com/watch?v=fMl5Cfww ... re=related

Ezt gyerek nélkül már meg tudom kötni :lol: :lol: 8)

Zsuzsi: hogy van Lénácska? Jöttök holnap?

Boldog hófordulót Vinyónak, Atinak (tényleg Crocus rég jelentkeztél!!) és Csengének (ha Dina még olvas minket)

Zsufi

KépKép
zsufi74
 
 


Jó reggelt!

Tegnapra Móni Bencéjének, mára Crocus Attilájának, Verus Vinyójának, Edina Csengéjének és Nicko Mandarinjának boldog 8. hófordulót!

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


hiperüberszar éjszaka volt:( Vinci fél óránként felkelt...magam mellé vettem már, de semmi nyugi, max. negyed óra....iszonyat sírt, már nem tom mitől...vagy pocak, vagy fogak, vagy egyéb....fél 6-os ordítós kelés után el se hiszitek, de 6kor úgy kelt fel, ahogy szokott, mintha mi sem történt volna, édesen, nagy vidáman dumált az ágyában....egyszerűen hihetetlen, hogy 6 előtt mi van vele egész éjje, miért ordít, és mi történik 6kor?????világos sem lehet, mert tök sötét volt.nah, remélem ma semmi gond nem lesz...migyá elviszem csicskálni, mert itten csak szétveri megin a billentyűzetet.

kiabálás: hát én már volt hogy elvesztettem a türelmem, és utána jajj, annyira rosszul érzem magam, hogy lehetek ekkora állat, hogy kiabálok ezzel a picvel, de mikor már hulla az ember, és már tényleg kiszúrásnak érzi, hogy az a pici "szivatja", akkor ez van....kijöna feszülség...emberek vagyunk. Aztán mindenki sír, és szent a béke....


altatáshoz:
én első gyerekemet Andrist minden este egy-másfél órás fel alá járkálás közbn altattam, phil collinst hallgatva.....ez ment tényleg minden este, nagy ritkán hamarabb is sikerült ágyba csempészni, de nagyon nehezen....egészen egy éves koráig, amikor nekem már igencsak nőtt a pocakom Ágival, és egyre nehebb lett Andris is,elegem lett, olvastam egy altatós könyvet, kölcsönben volt, nem tom mi volt a címe, de a lényeg az az volt, hogy nincs altatás kézben, hanem be az ágyba a gyereket, és tilos kivenni, bármennyire is ordít, ki kell bírni, viszont be kell menni hozzá először sűrün, 1 percenként....aztán 2-3-4-5 percenként, és csak nagyon türelmesen, halkan beszélni hozzá, megkérni, hogy feküdjön le, letenni, betakrgatni, jó éjszakát kívánni, és kimenni! Andris első nap ahogy kiléptem, már állt az ágyában ordítva, és verte a saját fejét a rácsba, és veszettül anyázott! ú, hát én kinn bőgtem, hogy nem bírom tovább, de apa nem engedett be a megadott időnél hamarabb, nagyon nehéz volt.....aztán sokadszori ki-be járkálás után egyszercsak elaludt. másnap már nem volt olyan nagy a hiszti, és nem is kelett sűrün bemenni, és nekem is könyebb volt és el se hiszitek, de 3. nap betettem az ágyba, a kis édipofa meg pikk pakk lefeküdt, még vigyorizott is, és magától elaludt csendben!!!!!!!!!!! És innentől mindig! pedig én azt hittem, soha se fog elaludni magától. nagyon hiányzott az esti ringatás, de helyette kaptam egy boldogan elalvó gyerkőcöt :) Ágival ez nem volt, mer őt egyből tettem az ágyába, és nem volt balhé ellene nála...Vincinél sem.
Mikor Ági született na akkor lett egy kis visszaesés Andrisnál, de akkor sem volt ringatás,már gyerekheverője volt, és úgy aludt csak el, hogy melette gubbasztottam(vagy apa), amíg el nem aludt....aztán valahogy ez is elmúlt, elfelejtődött....azért jó volt, bár akkor nagyon nehéz. Volt hogy én hamarabb elaludtam, mint a gyerek :)
Ezt csak infóként írtam le, hogy így is lehet, nekem bejött anno....
Vinci is nagyon rosszalvós volt babaként (vagyis nemalvós) nem is tudom mikor kezdett el végre aludni, olyan 3 hósan... addig egész nap rajtam lógott...de rajtam sem aludt ám, már ha emlékeztek....aztán kezdte megszokni a dörgést, átaludta az éjszakákat, ráállta napi rendes alvásra, ami mostanság kicsit borul, amióta nagyon fogzunk, meg nátházunk....hát ez van. Minden gyerek más és más, és igen, minden gyerekhez meg kell találni a kulcsot :)asszem Vincihez még keresnem kell, mert amim van, az csak a másolat...
bocsi, hogy hosszú lettem :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Amy, Bogi: mi a helyzet Debrecenben???

Andus: és hogy vagytok mostanában?

Stelly: ti holnap tudtok jönni Adrika művésznővel??

Na megyek kávézom egyet!! (Ez az egyetlen haszna van annak, hogy vége a szopinak, hogy bármennyi kávét ihatok, de azért nagyon hiányzik ám :cry: )

Zsufi

KépKép
zsufi74
 
 


óóóó, köszönjük a köszöntéseket :)
Zetibebi! az az igazság, hogy amíg az ember hulla, dög fáradt,adiig mindig a könnyebb megodás a jó :)ez az altatós kibírós dolog csak úgy műkszik, ha nincs bennem fezsültség, nem vagyok ideges, nem akarom azonnal, hogy aludjon, mert akkor csak lekiismeretfurdalós kiabálós gyereksírós buli lezs a vége, és csak rosszabb a helyzet.

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, hogy az altatással kapcsolatban leírom a véleményemet, de rájöttem, hogy igazából gőzöm sincs, mi az :lol: . Én nem bírom hallgatni, ha sír a gyerekem, ezért mindig felveszem. Okosságot inkább nem mondanék, mert ha tudnám a tutit, nem lenne két (az egyik szerencsére csak múlt időben) iszonyat rosszalvó gyerekem. Azt hiszem, valamilyen szinten kódoltak szegények. Itt, a fórumon is van több olyan baba, akik mindenféle külső ráhatás nélkül, kezdettől fogva szépen átalusszák az éjszakát, többen viszont nap mint nap küzdünk. Úgy érzem, nekem kicsit könnyebb, mert másodszorra csinálom, és látom, hogy előbb-utóbb (igaz, nálunk ez 3 és fél év volt) megoldódik a dolog, akkor is, ha minden alkalommal bemegyünk hozzájuk, ölbe vesszük/megszoptatjuk őket. Nem ítélek el senkit, sőt talán irigykedem is, amiért ők kitartóak és következetesek tudnak lenni, de - ahogy Andus is írta - nekem ez nem megy, ismerem magam, a következetlen kísérletezgetésnek pedig nem látom értelmét.

Az elsőnél még arra fogtam az éjszakai ébredéseket, hogy mivel mindig ölben, cicin aludt el, amikor felébredt a kiságyában, megijedt, nem tudta, hol van, ezért felsírt. Natasa 95%-ban az ágyában alszik el (igaz, alvás előtt mindig cicizik, de sosem alszik el rajta!), mégis felsír, ha felébred... Szóval passz.

Szerintetek normális, hogy a felső fogak jönnek ki először???

Kép
mist
 
 


kávééééé! nekem is! máris főzöm!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


jöhetnek a felsők is először....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Zsufi: Épp most akartalak megkövetni, hogy nem is olyan egyszerű ám ez a hátikötés... :roll: Tegnap sokat próbálgattuk este, és a gyerek hátra felcsap, no az, nem éppen egyszerű mutatvány... :? Szóval azt beszéltük Istivel, hogy először mbegyakorlom a jegesmedvével, és ha már jól megy, akkor majd Marcival. :lol:

Zsuzsi, lesz még Neked pici Babád!!!! :D Ahogy én Téged ismerlek... :wink:

Vinyónak ma jobb napja van? És Mesinek?
Én még nem kiabáltam Marcival, de a türelmemet veszítettem már el párszor. Nálunk az szokott hatni, hogy Gyerek Apának átad (persze ha itthon van), tízig számol, lenyugszik. :wink: Tegnap este is ezt gyakoroltuk, mert háromnegyed 3-kor kelt fel délután és 8-kor semmi áron nem akart elaludni. Szopisztrájk, megpróbáltuk a tápit is, semmi nem kellett... :( Aztán bebarangolta az egész ágyát, lefárasztotta magát, elkezdett ordítani és akkor már elfogadta a cicit és 15 perc alatt kidőlt... Kalandos volt. :) Viszont éjjel meg sem moccant fél 6-ig, akkor evett és 7-ig aludt. :D

És ez a babanyelven dumálása annyira édes! Tegnap felvettük, de a hüle youtube-on akadozik valamiért, este megpróbáljuk újra.

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Még egy kérdés: glutén 8 hótól jöhet?

Kép
mist
 
 


sziasztok!

Vinyónak,Csengének és Attilának hófordulós puszikat küldünk!

jó kis témáról maradtam le tegnap este....nagyon sokat tudtam volna kérdezni!de lehet jobb is így,mert nekem is magamnak kell rájönnöm,hogy mit szeretne a fiam és mit tehetek,hogy segítsek neki mostanság nappali alvásoknál.
ladmon,a tegnapi altatás úgy másfél órát tartott,zsués lett belőle fél óra alvás....ráadásul azért szórakoztam vele,hogy mivel elmegyek,ne hagyjak itt apának egy nyűgős babát,és a fiamnak se legyen rossz estéje nélkülem....szerintem nem kellett volna,de már napok óta halogatom az alvás rendezését,azt,hogy próbáljam otthagyni és visszamenni és lefektetni,hogy végül magától aludjon el...talán rossz napot választottam,mert Balázsom tegnap nem volt az igazi,nem evett,és nem votl túl jó kedvében,az öklét rágta egész nap,szóval biztosan a foga bántotta és még ráadásul én,az anyja is tegnap próbáltam letörni az ő kis akaratát....nem is tudom,hogy kell-e őt így tanítgatnom,hiszen ő tud magától elaludni,csak most mozgásfejlődés miatt van kissé megborulva....tényleg nem tudom,hogy mivel teszek jót neki,ha hagyom őt visszatalálni a régi kerékvágásba,vagy ha megpróbálom valahogy elérni nála a dolgokat!ezért úgy döntöttem,hogy ma biztosan nem próbálkozom,lelkiismeret furdalásom van még tegnapról,a mai napot intenzív együttléttel töltöm a fiammal és megpróbálom figyelni még a rezdüléseit is...és főleg nagyon,de nagyon szeretem,szeretgetem őt!

na,elég is lesz belőlem meg a nyavajgásból,mert nekem nincs jogom itt picsogni,amikor sokatoknak valódi és nehéz problémái akadnak a babával már születésül óta és éjjel is-minden tiszteletem a tiétek!

millye
:nagyon jó volt a tánc,kikapcsolt,megmozgatott,feldobott és izomlázat is okozott,de örülök,hogy van lehetőségem menni!a barátnőm aki tartja az órát és a párja,minden szerdán este 10körül fel is jönnek még,nagyot beszélgetünk,nevetünk...szóval nekem a szerda igazán jó nap.
Andis barátunk megint 10 körül aludt el?

zsu:szóval Bebe már rád is veszélyes?ez a harapdálás is olyan lehet,hogy most rájött és gyakorolja és majd elmúlik nála....remélhetőleg

andabella:sajnálom a tegnapi nyűgit,remélem éjjel aludtatok!

julcsi:éjszaka?

stelly:Adika aludt szépen?

zetibebi
:imádnivalók a gyerekeid,látszik,hogy nagyon szeretik egymást!

zsuzsi
:apa bírta a műszakot este,amint megjött 6körül,Bazsi fel is ébredt és nagyon örültek egymásnak,hatalmas játékban voltak amikor elmentem....de sajnos Bazsi nem akart vacsizni és apa sehogy sem tudta megetetni,ezért ébren volt még amikor megjöttem,de összebújtunk kicsikét és végül vacsizott is és 9-kor aludt már reggelig.

zsancy
:Petrának ízlett a sült alma-körte?

hugic:nagyon szépen leírtad amit mondani akartál!és szerintem sem bánja senki sem,ha megosztod velünk,mert csak segíthet!

lehetséges,hogy valami bújkál a fiamban,mert idemászott hozzám,felállt a lábamba kapaszkodva,ölbe vettem és hozzám bújt és már el is aludt....nem rég kelt fel..remélem csak frontot érzi!

Kép
nilabali
 
 


Julcsi, elképzeltem a jegesmedvés gyakorlást, bocs... :lol: :lol: :lol:

Kép
mist
 
 


Mist: persze előfordul, hogy felül jönnek az első fogak, lesz azért alul is foga Natasának :D És igen, a glutént általában 8 hótól írják.

Julcsi: hát én Marcival még nem próbáltam, csak egy labdával :lol: De amilyen izgága Marcink is, hát majd meglátjuk ... A másik problémám meg az, hogy ha a kis kezeit is becsomagolom, és nem tudja szopizni az ujját, akkor tuti armageddon lesz. Kérdés viszont, hogy ha kint vannak a kezei, akkor mennyire biztonságos ??

(Ja, képzeld, voltunk tegnap a Borinál, tényleg nagyon kedves lány, majd nov. elején még beszélünk, remélem, hogy pozitív választ tud majd adni, és odajárhat majd Marci ... )

Ja, és én is imádom, amikor Marci magyaráz, olyan cuki!!!

Zsufi

KépKép
zsufi74
 
 


julcsi:gyermekek lehet,hogy összedumáltak tegnap estére..apa mondta,hogy Bazsi ordított amikor etetni próbálta,nála is sztrájk van,de szerencsére Marci is aludt szépen aztán!

lkverus:ajaj,elég nehéz éjszakátok volt!sajnálom!kávét ide is!!!

Kép
nilabali
 
 


hmmm! ez a kávé, és a kakaós vajas kalács...hát meg tudnám szokni minden reggel :)
és Vinci még alszik!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Hófordulós Babáknak nagyon Boldog 8. hónapost kívánunk! :D

Zétivera, sajnálom a rossz éjszakát! :( Tényleg kéne valami megoldás már az alvásra, mert Te is ki fogsz merülni teljesen! :?
Köszi, már javulóban vagyok! :wink:

Zsufi, ne hari, de most nem akarok róla írni! :roll:

Verus, sajnálom a car éjszakát! :(

Mist, eltérhetnek a fogak a tankönyv szerinti sorrendtől!

Julcsi, örülök, hogy éjszaka tudtál pihenni! :D

Nila, sajnálom, hogy nem aludt tegnap sokat Bazsa! :(
Bízom benne, hogy leszokik a harapdálásról! :?
zsu83
 
 


asszem megvan az 5. fogacskánk is :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Óvatosan jöhet, Mist, védőnőm és tesóm szerint legalábbis...

Ja, szerintem is vicces, de mivel játékbaba nincs, jöhet a jegesmedve... :lol:

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Ladmon: hehe... akkor még ti is a fogatlanok táborát képviselitek... :lol:

Most már sokkal rosszabb, egész nap esik, pedig el kéne csámpáznom a boltba... :?

Hú, én még nem kiabáltam soha Hannával, valahogy nem tudok... szigorúan rá szoktam szólni, de engem is kinevetett...
Nem gondolom, hogy rossz anya az aki kiabál, néha már én is nagyon a türelmem határán vagyok és muszáj valahogy megfegyelmezni, ha máshogy nem megy.... :roll:

Babókák nagyon édesek! :D

Vincinek, Attilának, Csengének boldog hófordulót! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pandusika 2009.10.18 07:17-kor.

Panna
pandusika
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a hófordulós köszöntéseket! Igen még megvagyunk, csak apa a héten itthon van, mert elkapott egy vírusos hasmenéses betegséget. :( Szerencsére mi nem :) Már ő is jobban van, így élvezem, hogy van egy kis segítség itthon, persze a hátrány, hogy apa sokat lefoglalja a gépet, így elolvasni sem sikerült mindent, amit eddig írtatok. :wink: Látom téma az altatás, ez nálunk is aktuális :roll: A sok fogfájás miatt rászokott az éjszakai ébredezésre. Tőlem is mindig cicit kapott, amin persze rögtön megnyugodott, és elaludt. Csakhogy újabban szinte mindig azon alszik el, holott régebben csak beraktam az ágyba, egy kicsit forgolódott, és már szunyált is. Remélem majd vissza tudunk térni ehhez :roll: . Tegnap este már egész jó volt, mert ugyan tízkor keservesen sírva ébred, de nem cicin altattam vissza, hanem a székbe a mellemre tettem, és ott visszaaludt, és aludt reggelig az ágyikójában :)

Más: tegnap voltunk tanácsadáson, és képzeljétek 640 g hízott egy hónap alatt, úgy hogy már legalább két hete megállás nélkül négykézláb mászkál. Szóval jelenleg 7650 g a súlyunk :)

Crocus
Kép

Kép
crocus
 
 


És amit elfelejtettem, Hanna elkezdett végre kúszni.... hihetetlenül gyors... :D Szóval új felmosóm van... :D
És persze ő is a kábelek nagy szerelmese lett... :D

Panna
pandusika
 
 


panna:gratulálunk Hannának a kúszáshoz!neked is elkezdődött..... :D

Kép
nilabali
 
 


Nila igen izlet neki az alma körte +rizs...csak kevés lett :? fürcsi előtt még éhes lett a drága...de már vacsi előtt nem akartam neki enni adni,igy fél órával előbb mentünk pacsálni,de élvezte..föleg hogy a g.kacsát a víz alá lehet nyomni :lol: ja és tegnap belepukizott a vízbe...hát mi apával olyat jót kacagtunk,még soha nem láttuk
Ma rakok az ebédjébe tojás sárgáját,kíváncsi leszek hogy fog neki tetszeni :roll:

Nila hogy is volt az a babakaja recepted (ebéd) amibe banán kellet?

Hanna..győőőőnyőőőőrűűűű,és irigy vagyok a melegért és a hintáért is
Ebéd ötlet valakinek???

Andabell sajnálom a nyügős napokat és hogy így kiakadtál+Zsuzsi.

Millye honnan szeded a szabás mintákat?Én tudok varrni és ég a pofikám hogy a gyereknek ágyneműn kivűl nem varrtam semmit :oops: anno magamnak varrtam 1kosztümőt...Az a baj szeretek varrni de nem vagyok kreatív,nekünk is elkelne a nagyobb rácsvédő :roll:

Zsu sajnálom hogy apával gondjaitok vannak,fel a fejjel minden megoldodik :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


Panna, nagyon helyes Hanna a hintába! :D Gratulálunk a kúszáshoz! :D

Crocus, jobbulást Apának!
zsu83
 
 


Zsancy, nagyon vicces lehetett ez a vízbe puki! :lol:
Éjszaka minden ok volt?
zsu83
 
 


Háháháá! Okos lány voltam, és reggel csak elolvastam a hsz-eket, majd vasalás közben ezen agyalgattam...
(Az eredmény: óh, az a roha.. mosógép úgy összegyűrte az ingeket... Nem bírok a ráncokkal, megőrülök... ja, a 3. ing után láttam, hogy nincs is bekapcsolva a vasaló... :lol: )
Naszóval oda jutottam, hogy bár nekem kellenek a Hugic féle lökések, mert úgy be tudok indulni olyankor, hogy igen végigcsinálom meg dejólesz! DE: be kell látnom, hogy nem fogom... és ahogyan mist is írta, nincs értelme annak, hogy következetlenül elkezdem, aztán nincs folytatása.
És az én esetem arról szól, hogy marha kényelmes a dolog: Eszti 10 perc alatt cicin elalszik. Néha van csak ciki... Oszt ennyi... Mit aggasszam magam, majd nem lesz cici, akkor nem azon alszik. Úgy, mint Verus írta: nehéz volt már Andris pocakosan, akkor lépni kellett az ügyben! (Kérlek juttassátok ezt eszembe akkor is, amikor újra nyivákolok a jajdnemjóacicinelalváson!!! :D )
Most megkönnyebbültem, boldog vagyok, megyek is minnyá azért a Zsuzsi féle fórumot elolvasni.... :D

ladmon
 
 


De csak mindjárt!! :)

Panna, Hannáról ez a legcukibb kép, amit eddig láttam!

Az meg, hogy Zéti Olit ölelgeti, jajajj deédes!
(Oliról jut eszembe, akkor Panna neked is nehéz feldolgozni az 5. fogak élményét, ugye? :wink: )

Nos Zsancy, ha nem etted volna meg az alma-körtét, akkor Petrabébi nem éhezett volna meg olyan hamar! :lol:

Nila:
nekem az a gyanúm, hogy Bazsi napirendváltás felé indul. Én hasonlóan jártam pár hónapja, hogy egy hétig őrület volt az altatás, mire nagy nehezen rájöttem, hogy sokkal többet van fent egyszerre és akkor váltott át napi 2 alvásra...

Én, ha kikészülök, akkor Laci nyeri meg a gyereket! :) De nem tart tovább 2 percnél. Híve vagyok a 10-ig elszámolásnak, és már 5-nél eszembe jut, hogy olyan cukimuki, hogy le van tojva az egész mérgelődés! :D

ladmon
 
 


Zsu83:
Köszi most minden ok(kopp-kopp)de majd ügy se lesz :wink: bár apa reggel mondta mikor én már aludtam, ő bement Luluhoz(szokta csak úgy nézegetni ahogy alszik)és meséli hogy már szinte benne volt a kiságyba de a gyereket nem találta :roll: össze vissza nézte,és utána látta hogy a gyerek az ellenkező sarokba van és ott ül :shock: ha nem megy be észre se vesszük,elvolt az elefántjával,de nem volt gáz, mert elfektette és elaludt.

:evil: :evil: (nagylány lettem,és nagyon fáj)tudom senkit sem érdekel,de akkor is...

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


Tudtam Ladmon hogy a képembe dörgölöd :lol:(nembaj birom) de nekem is eszembe juttott este,mikor a gyerek éhes volt..

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?