Új privát üzeneted érkezett!

Röpcsi

Igen! RTG!
Vendég
 


Ujra én vagyok ,nem értem miért csak ennyit engedett a gép irni :?:
Visszatérve a szabim alatt nem fogok unatkozni mert adnom kell a védőoltásokat influensa ellen.Rengeteg vele az adminisztráció főleg a H1N1 es nél.
Van közületek aki beadatja magának?
Nekem kéne de nem adatom be :!:
Röpcsinek szoritok,semmi akadálya szerintem nem lesz a dolognak :!:
Ditke gyógyulj meg!
Krisztike Te is gyógyulj meg tartsál epediétát!Nem lesz semmi gond!Az epekövet nem robbantják csak a vesekövet :!: a Raphachol tényleg jó!
Badrónak szoritok ezerrel!
Rena boldog névnapot!
Kedi?Tényleg Kedi hol vagy?Eltüntél :cry:
Twist gömbölyödjél szépen aztán lassan kérünk friss képet :lol:
Puszi csajok!!!
Vendég
 


Ditke, februárban a lombik előtt elvégzendő vizsgálatokkor röntgen vizsgálatra is el kellett mennem és arra a leletemre ez volt írva: "Mellkasi szerveken kóros nem látható".

Most meg a műtét előtt, amikor elmentem a röntgen vizsgálatra, a leletemre ez volt ráírva: "Negatív mellkasi status".

Miért nem írják mindig ugyanazt, ha minden rendben van :?: :roll:
Vendég
 

 
 

Röpcsi

Más orvos, más szöveg!!!! Nálunk már automatice rááll a szövegre a kezünk bizonyos dokiknál!!!! :wink: :lol:

Dászi

Nagyon drukkolok!!!! :wink:


Csajok!

Megmaradok!!!! :D Péntek óta most van étvágyam először!!!! :D De nem hinnétek el mit kívántam!!!!! :lol: Húsilevesből a sárgarépát, karfiolt majonézzel!!!!! :lol: Kicsit durván hangzik, de csak a karfiollal ettem a majonézt, de jól esett!!!!! :lol:
Megyek kotorok még valamit!!!! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Néha előfordulok én is!
Aranyosak vagytok,hogy kerestetek! :D


Ditke!Gyógyúlj meg mihamarabb!!!!!!Köszönöm szépen a köszöntést!Legalább te gondoltál rám.A drága párom teljesen elfelejtette. :evil: Az anyósék hívták délután,hogy jönnének köszönteni és akkor esett le neki nagy nehezen,hogy ma van a névnapom.Akkor már annyira rosszul esett,hogy egész nap eszébe sem jutottam,hogy elpityeregtem magam és még neki állt feljebb,hogy nagyobb gondja is van annál minthogy ezt észben tartsa.De,hogy milyen gondja van arra nem tudott válaszolni.Úgyhogy jól kibőgtem magam,ez a nap ilyen volt sajnos.Amúgy a munkahelyen minden ok,szerencsére,még az új munkatársak is felköszöntöttek,na mindeggy!

Röpcsi!Remélem már nem kell sokat várnotok a lombikra és még idén kismami leszel,a többiekkel együtt!!!!!!

Twist!Remélem te és Dorka baba jól vagytok!Vigyázz magatokra!

Mindenkit puszilok!

Ditke! Kép

Kép
rena85
 
 


röpcsi:Már 2 éve kb van gond az epémmel,de csak akkor
ha hagymát eszek vagy fokhagymát,nagyon zsírosat.
De nem foglalkoztam vele,mert mindig elmúlik.
Nem tulajdonítottam nagy jelentőséget.Kb 1 éve voltam
vérvételen akkor nem mondta a doki,hogy gond van vele.
Ezért ijedtem meg most.Jövőhéten megyek hasi ultrahangra.
Remelem nem lesz semmi.A vizeletemre írt fel a doki antibiotikumot
meg a vasra gyogyit.Az epémre semmit,majd meglátja mit
mutat az ultrahang.Azt mondta.Szóval ennyi.Kicsit el vagyok
keseredve,de próbálok pozitív lenni.
krisztike54
 
 


Ditke
Óóóó, szegénykém!!! Kép Jobbulást kívánok :!: :!: :!: :D Mi is szoktunk ilyenkor tél előtt, alatt és után citromos teát inni! Gyümölcsöt és fokhagymát is szoktunk enni, ezek mind-mind távozz influenza kaják! :D :)
Múlthéten amikor a vizsgálatokat csináltattam meg, az SZTK-ban, a labornál, ahol a legtöbben voltunk 1, 2 ember ha volt, akin rendesen a nátha meg is látszott :oops: , a többi ember tök jól nézett ki! :D Tegnap, meg amikor a laboros eredményeimért mentem el a körzeti dokihoz, a várakozók 70%-a náthás volt, nagyon köhögött és szerintem lázuk is volt! Kép
Húslevesből, sárgarépát, karfiolt majonézzel, ez már döfi!!! :lol: :lol: :lol:
Köszi a lelet infót!!! :D Már azthittem valami zűr van, áhhh már rémeket látok! :shock:
Vendég
 


Dászi
Köszi a szorítást :!: :!: :!: :D
Mi meg nagyon örülünk, hogy csatlakoztál hozzánk!!! :D
Jajjj, nagyon de nagyon mennek a drukkok, hogy ez az inszemetek sikeres legyen!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Velünk is a Kati és az embinő mindig nagyon rendes volt! :D Bíztattak minket, drukkoltak és mindig mondták, hogy a férjem eredményei töklétesek! :D
Rendes volt Murbertől, hogy szólt nektek, hogy ne várjatok, elmehettek egy kicsit, mert sok beülti van! :D

Na, ma megint nem hívtam fel, hát ez nem lehet igaz, hogy tudok valamit elfelejteni, amit fel is írtam! :? De hova írtam fel :?: :?: :?: :lol:
Vendég
 


röpcsike:Én is nagyon szorítok neked,hogy minden rendben
legyen. :D
krisztike54
 
 


Rena

Örülök hogy jelentkeztél!!!!! :D
Hát sajna a pasik 90 %-a hajlamos arra hogy szüli-névnapokat, fontos események időpontját elfelejtik, de ettől még szeretnek minket!!!! :wink: Csak ők ilyenek!!!! :lol:
Nálunk is én vagyok az agytröszt!!!!!! :wink: :lol:
Ha nagy véletlen elfelejtek szólni ki van akadva, hogy pedig direkt szólt, hogy majd a megfelelő időpontban emlékeztessem!!!!! :lol:
A sógorom 2 éve jár péntek délutánonként suliba, a mai napig elfelejti a párom, és hívja telefonon, és csodálkozik hogy nem veszi fel!!!! :shock: Mondom mikor hívtad? Most nem régen!!!!! Mondom: Pénteken a suliban van!!!!! :lol:

Röpcsi

Elfelejtetted felhívni a dokit? :shock: :lol: Egy kis Bilobil???? :lol: :lol: :lol:

Kati és az embriológus nőci tényleg nagyon aranyosak!!!!! :D

Már tutira a gyógyulás útjára léptem!!!! :wink: :D Elmentem folsavat íratni+beutalót a páromnak vv-re a munkaalkalmasságihoz, stb...... Biztos ott kaptam el, de alig voltak a rendelőben, dehát a vírus a levegőben maradt!!!!


Tegnapra volt időpontom a sorselemzőmhöz, sokat gondolkodtam rajta hogy lemondjam e, de mondom olyan sokáig halogattam a dolgot, hogy csak elmegyek, légvonalban kb. 2 percre laknak kerékpárral, de a vasút miatt kerülni kell, így 4 perc! :wink:
Arra voltam kíváncsi hogy ki átkozott el!!!! :(
Hát ahogyan sejtettem, és éreztem a főnökasszonyom volt!!!!!! Így aztán nem sokáig raboltam a sorselemzőm idejét!!!!! Nem is kért érte pénzt!!!!! :shock: Pedig pont anyagi okok miatt halogattam eddig hogy bizonyosra menjek! :? :roll: Na mind1! :lol:
Vendég
 


Sziiiiiaaaaa Rena!


De jó, hogy jelentkeztél :!: :!: :!: :D
Hiányoztál már a banda körből és Kedi is!!! :D Kép Remélem Kedi is bekukkant majd hozzánk! :D
Sajnálom, hogy a párod elfelejtette a névnapodat! :(
Az én férjemnek, mindig mindenki elfelejti a névnapját, mert nálunk a nevek többségéből 2 van vagy ha csak 1 van, az valakinek a szülinapjához vagy névnapjához nagyon közel van! :roll:
Örülök, hogy jól érzed magadat a munkahelyeden és hogy aranyosak voltak a kollégáid és a névnapod alkalmából fel is köszöntöttek! :D

NAGYON BOLDOG NÉVNAPOD KÍVÁNOK! Kép
Vendég
 


Twist, teszel majd fel képet a párod által hozott babaruhákról?!
Biztos nagyon cukik! :D

Na, csajok lassan megyek pihizni! :D Holnap reggel jövök! :D


Jó éjszakát Mindenkinek :!: :!: :!: :D
Vendég
 


Sziasztok!

Ditke,
jobbulást neked!És vigyázz a főnökasszonyoddal,nehogy igazságtalanul nézz rá ferde szemmel,még mindig úgy gondolom,hogy ez az átok-téma egy hülyeség :roll:

Krisztike,
neked ism jobbulást!Remélem,kutya baja az epédnek!

Dászi,
ezek szerint te orvos vagy?Háziorvos netán?
Nem,eszemben sincs beadatni a H1N1 oltást,ez az egész véleményem szerint túl van lihegve,és rengeteg pénzről van szó,semmi másról!
Szurkolok neked!

Műtétre készülők,hajrá!
Röpcsi,
hogy érted azt,hogy mély nyomot hagyott benned a konzultáció a proffal?Úgy érzed te is talán,hogy iszonyú részvétlen és rém barátságtalan?Mert én igen...kicsit tartok a csütörtöki találkozástól...arra próbálok majd gondolni,hogy biztos segíteni akar,különben nem egy meddőségi osztályt vezetne,hanem maszek nőgyógyászként zsebelné be a sok zsozsót a magánrendelésért és a szülésekért :roll:

Szóval,válaszolva,Ditke a kérdésedre,csütörtökön megmondják a tutit.Egyedül megyek,a férjem nem tud minden héten szabadnapot kivenni,legközelebb akkor,ha tényleg szükség lesz rá!

Rena,
én is boldog névnapot kívánok!

Twist,
élvezd az otthoni hónapokat! :wink: és ne izgulj,biztos rendben lesz a cukrod!
Vendég
 


SZiasztok!

Rena, drága nagyon boldog névnapot kívánok én is! A Rena milyen név amúgy? Renáta? AKkor tegnap volt.

Kép

Kedike jól van, néha szokott e-mailt írni, de nagyon el van foglalva a sulival és a munkával. Üdvözöl, ölel mindenkit a fórumról:) Most írta is, hogy kicsit nem szeretne fórumozni, szeretné ha máshol járnának a gondolatai, nem a baba körül. Egy kis fórum-szünetre megy, de még fog jelentkezni:)

Röpcsike, még át sem néztem a sok-sok aranyos ruhácskát amit kaptam:) De majd fotózom őket, a honlapomra is felrakom. Nagyon édi cipőcske van és tündéri csúszásgátlós talpú zoknik. Mindig elolvadok tőlük.
Most egy csodálatosan, pörgős és babáról szóló hétvégém ígérkezik, már most várom! Megyünk babaholmi nézőbe a rokonokhoz, elhozzuk a kiságyakat, fürdetőt, ruhákat és ami még van. Utána totál el leszek foglalva velük és csinosítgatom a babaszobát, pakolom a rucikat és fülig fog érni a szám:)
Próbálok most a teszveszen babahordozót venni olcsón, de a sok kismami elhappolja előlem a jókat sajnos, licitálnak rá és elviszik. SZeretnék olcsót és fejszűkítőset és rózsaszínt. De hát elkapkodják előlem sajnos. Tegnap is van éjfélig lógtam a neten és próbáltam beelőzni a kismamákat, de nagyon gyorsak ám!
Vendég
 


mmzsó:Annyira barátságtalan a prof?Mi még csak egyszer
voltunk nála,annyira nem volt gáz.Veletek olyan?
Tegnap az egyik ismerősöm ajánlott egy dokit a Mávban.
Azt mondta nála tuti a siker.Nagyon Sok embernek segített.
Ha annyira gáz lesz itt minden lehet én is átmegyek oda.
Bár nem nagyon szeretnék ugrálni,mert ha már itt kezdtük
el akkor nem kéne máshová menni,de majd meglátjuk.
krisztike54
 
 


Krisztike,
eszem ágában sem volt elijeszteni téged!biztos nagyon érzékeny formámban voltam aznap.Jólesett volna,ha megmondja,az előzőhöz képest milyen lett a férjem eredménye.Igaz,a végén megkérdezte,van-e kérdésünk,de akkor meg leblokkoltam az onkológiai papír-téma miatt.Abban sem volt valami empatikus.De azt is tudom,hogy sokszor kiderül,az ilyen morózus emberek a legtisztességesebbek.majd holnap feltétlen beszámolok az újabb benyomásaimról!
Abban meg egyetértek veled teljesen,hogy nem jó ugrálni.Ha nagyon elégedetlen lennél,akkor is csak másik meddőségi központba érdemes menni.A Máv nem az,bármilyen jó az a doki,ráadásul,ha jól emlékszem,nálatok is férfi oldalon van a bibi.
Vendég
 


Mmzsó, azért ez rossz lehetett, lebéníthat egy morózus, szigorú, katonatiszt - stílusú viselkedés, leblokkol az ember tőle. Jobb lett volna, ha kedvesen és hosszabban beszélget veletek, több időt szán rátok. Jó érzés úgy távozni a dokitól, hogy minden kérdésre kielégítő választ kaptunk, együttérzést. Ilyenkor elégedett az ember. Ez van.
Vendég
 


Szia mmzsó!
Holnap hány órára mész a klinikára? Én 2 órára megyek az ambulanciára! :D
Remélem, holnap jó híreket kapsz majd :!: :D Szorítok! :wink:

„A múltkori prof. konzultáció elég mély nyomott hagyott bennem, így remélem most semmi meglepetés nem fog érni.”

Én evvel azt akartam mondani, hogy erre a konzultációra, annyira, de annyira készültünk, hogy most hosszú kezelésmentes hónapok után, mivel minden lombikot megelőző vizsgálatunk eredménye jó lett, mindenképpen el fogjuk kezdeni a programot vagy, ha nem, akkor az ok max. egy ciszta lesz és semmi más :!: Erre mi lett a program kezdés elhalasztásának oka??? Az, hogy lejárt a leleteimnek egy része! :? :oops: :evil: Mi mindenre, de tényleg mindenre gondoltunk, tüsző, ciszta, esetleg az éppen esedékes rákszűrés vizsgálat eredményének hiányára. De arra, hogy a hsg és a hormonleletem úgy mondván lejárt, erre álmunkban sem gondoltunk! :roll: :? :(
A bent maradt tüszőn és a cisztán az ember egyből felhúzza magát, ami értetődő, hiszen miattuk nem indítanak el kezelést :!: :evil: Kép De azt hallva, hogy lejárt egy, két lelet, az ember csak némán, kukán, döbbenten reagál a dolgokra Kép Legalábbis a mi első reakciónk ez volt! :roll: :shock: :(
Aztán miután kijöttünk a klinikáról, nekünk is elborult az agyunk Kép Kép hogy miért nem lehetett ezt előbb velünk közölni, mondjuk, amikor márciusban azt mondtuk, hogy májusban majd visszajövünk, közölni, hogy addig még jó a leletünk, de utána mondjuk nyár közepétől már nem :!: :!: :!: :!: Vagy amikor bejelentkeztünk szeptemberben és ki is számoltuk a napot, hogy mikor kell majd mennünk, miért nem mondták, hogy ne számoljunk semmit és nem kell még a lóvét összeszednünk, mert úgy néz ki a leleteink lejárta miatt kezdeni még nem tudunk :!: :?: :!: :?: :!:
Tudod mmzsó én már hallottam olyan okokat, amik miatt kezelést nem indítottak el pl-ul: tüsző és ciszta „bent ragadás”, szabadság, továbbképzés, betegség stb. De leletek lejártáról még nem hallottam! Kép Hát ezért hagyott mély nyomott bennünk a múltkori konzi, mert mindenre fel voltunk készülve, de erre semmiképpen se. Ezek után még nem tudom, mi jöhet, de most már mindent el tudok képzelni! :roll:
Vendég
 


Kriszti
Mmzsó nem akart elijeszteni a prof.-ot illetően! :D
A prof. szerintem jó ember, igaz nem az a mosolygós, beszédes típus, de érti a dolgát, sok pár köszönheti neki, hogy mára már boldog szülő lett :!: :!: :!: :D 8) :wink:
Mi először Murber dokihoz kerültünk és Ő az első perctől, nagyon aranyos és segítőkész volt velünk :!: :D Elmondta, amit el kellett, válaszolt a kérdéseinkre, egyszóval jó fej volt! 8) Aztán amikor az eredményünk megtudására kértünk időpontot, a prof.-hoz adtak, aki kb. 3, 4 mondatban elmondta, hogy milyen vizsgálatok voltak, milyen eredményünk lett, milyen kezelést fognak alkalmazni és mikor fogják majd elkezdeni. Ezektuán megkérdezte, hogy kérdésünk van-e vagy nincs, közben pedig újra elmondta a dolgokat, de akkor már magnóra. Mivel csak arra kérdeztünk rá, mikor kell majd jönnöm, végeztünk is. :? :roll:
Nekünk is jólesett volna ha egy kicsit barátságosabban beszél velünk és nemcsak elmondja a dolgokat egy mosolyt nem megejtve, de ez van!

Végülis ha jól belegondolunk, valahol meg lehet őt is érteni. Egy nap 10 ember megy be hozzá, akiknek vegyes híreket, jót, rosszat kell elmondania, ami biztos, hogy nagyon nehéz lehet :!: Kilenc órakor azt mondja egy párnak, hogy sikerült, gyerekük lesz, majd fél 10-kor egy másik párral azt a szomorú hírt közli, hogy nem sikerült a baba, 10 órakor érkező pároknak, hogy kell még vizsgálat, fél 11-kor meg ikrekkel lett várandós az asszony stb.!
Szóval nehéz lehet mindig jó arcot vágni! :D
Kriszti a SOTE nagyon jó hely, jó klinika! :D Az ember nyilván elvárna valamiféle együttérzést, de arra ott vagyunk mi a babanetes csajok, a doki feladata a baba érkezésének elősegítése!!! :D
A Mávba nincs meddőségi kezelés, akármilyen jó doki van ott, nem fog sem inszemet, sem lombikot csinálni!
Mi addig maradunk a SOTE-n, amíg nem sikerül vagy amíg nem csalódunk akkorát, hogy az okot adjon egy másik helyre való menetelhez!
:D
Vendég
 


röpcsike,mmzsó:Köszönöm,hogy öntitek belém a lelket.
Nagyon sokat jelent ez nekem. :D
Teljesen igazatok van.Nem az számít,hogy nyájas legyen
a doki hanem az hogy jó legyen.Csak én talán egy kicsit
érzékenyebb lélek vagyok,és sokat számít ha úgy beszél
velem.Lelkileg számít nekem sokat.Értitek?
De nem szándékozom menni sehova.Jó helyen vagyok.
Csak ha valami nagyon nem fog tetszeni,vagy nem lesz jó.
Azt nem tudtam,hogy a Mávba nincs meddőségi kezelés.
De jó,hogy tudunk így levelezni,sok mindent megtudok
tőletek.
krisztike54
 
 


Rőpcsi,
teljesen megértelek.Tényleg jó lett volna,ha annyit mondtak volna,hogy "jó,jöjjenek később,ha akarnak,de vigyázat,idővel lejárnak a leletek és újra kell csinálni a vizsgálatokat".
Azért másik oldalról nézve meg megnyugtató,hogy ennyire alaposak.Csak hát,nem egy mesedélután,ahogy kommunikálnak,ez biztos.

Annakidején(mellrák) a sebészem volt hasonló habitusú.Komoly volt és szűkszavú,de jó és megnyugtató volt,hogy az ő kezében van az életem(legalábbis részben).

Krisztike,
téged is teljesen megértelek,hisz mindnyájan jobban szeretjük,ha azért egy picit a lelkünket is ápolják.
De ahogy Röpcsi írja,belediliznének,ha mindenkinek átélnék a helyzetét.
Vendég
 


Ditke, most olvasom, hogy a főnökasszonyod átkozott el, basszus!:(( Ez durva! De hogy-hogy hatásos volt az átka? Talán boszorkány? Mert sok ember gondol rosszat a másikról, rosszindulatú, de attól még nem fogannak meg az átkai. Ez a dolog nagyon érdekelne és elgondolkodtatott....

Most jöttem Vácról, vettem egy babahordozót Dorkának. A szűkös lehetőségeimhez képest a lehető legjobbat és legszebbet vettem meg. Tökre tetszik, beleszerettem, macis:))

Kép
Vendég
 


twist nagyon szép a babahordozód!
krisztike54
 
 


Lenne egy kérdésem hozzátok.Mi a különbség
a rövid és a hosszú protokoll között lombiknál?
krisztike54
 
 


ditke ez engem is érdekelne ez az átkozás.
Milyen sorselemző?Te jársz valakihez rendszeresen?
krisztike54
 
 


Adri mi újság, mi volt ma a körzeti orvosnál???
Vendég
 


Twist
Én már a délután folyamán megnéztem Dorka babahordozóját! :) Nagyon aranyos, mackós! :D 8) :wink: A férjed, külföldről tényleg jó sok ruhácskát hozott a pici lánykátoknak, jó megtelt velük három, négy polc! :D Most még igaz nincs hideg, de Dorka születésekor biztos röpködnek majd a mínuszok, nagyon hideg lesz, így biztos nagy hasznát fogja majd venni a pihe-puha meleg kis kabátkáinak, naciainak, ruhácskáinak! :D :D :D
Lassan tényleg elkezdheted Dorka szobáját berendezni, a ruhácskákat kimosni, kivasalni, ezt-azt ide-oda tenni, mert hamar elszáll már az a kisidő és nemsokára Dorka baba megérkezik, beköltözik majd a kisszobájába! :D
Olvastam, hogy nemrég egy kicsit megint csak rendetlenkedett a vérnyomásod :oops: , de aztán az utolsó mérési érték már jó lett. :D Az a fokhagyma kapszula amiről írtál, vényre kapható vagy vény nélküli gyógyszer? Mennyibe kerül?
Vendég
 


Ditke
Kérdezni is akartam, hogy mi újság a sorelemzővel, kiderült-e már, hogy ki volt az átkot szóró ember! :? Most olvastam, hogy kiderült, hogy a főnökasszonyod volt :!: :shock: :shock: :shock: ! Hát ez durva :!: :!: :!: :evil: :evil: :evil: És hogyan lehet az átkot levenni rólad?
Vendég
 


Lányok,
csak nem hiszitek el,hogy van ilyen,hogy valaki megátkoz valakit?És azt honnan lehet tudni?????? :shock: :shock: :shock:
Szegény főnökasszony,biztosan egy gonosz némber,de nem biztos,hogy igazságos bizonyíték nélkül vádaskodni,nem??? :shock:
Vendég
 


Lenne egy kérdésem hozzátok.Mi a különbség
a rövid és a hosszú protokoll között lombiknál?

Még mindig.
krisztike54
 
 


Kriszti
A hosszú protokoll azt jelenti, hogy a kezelés a ciklus 20. napjától indul. Ilyenkor olyan gyógyszert adnak amivel leállítják a petefészek működését, majd megjön a mensi és ők maguk gyógyszeresen beindítják és sok-sok tüszőt növesztenek.
A rövidnél meg ha jól tudom, a ciklus elejétől indul a kezelés, lassan elkezdik gyógyszeresen nőveszteni a tüszőket.

Remélem jól írtam Csajok! :roll: Twist, te biztos jobban tudod!


Mmzsó
Én ismerek megátkozott embert, de mindenesetre a bizonyíték tényleg nagyon fontos lenne, mielőtt az ember bármit is mondana! :roll:
Vendég
 


köszönöm röpcsike.Akkor nekem azért kell majd mennem
az Urbancsekhez a 20-adik napon,mert nekem hosszú
protokoll lesz?Kinek kell rövid meg kinek hosszú?
Mi alapján dönt?
krisztike54
 
 


Krisztike, na, ez jó kérdés, nem tudom, hogy kinél mi alapján döntik el a protokoll hosszúságát....
Igen, jól mondja Röpcsi, a 20. naptól aszem leállítják a petefészek működését, aztán jön a stimuláció (a mensi 2. vagy 3. napjától) - ez a hosszú protokoll (long).
A (short) rövid, ami nekem is volt, hogy a mensi 2. napjától indultak a stimus injekciók, kb. a 12-15. napig és aztán ugyanúgy, mint inszeminél: tüszőrepesztő szuri és aztán leszívás és megtermékenyítés és visszaültetés.

Röpcsike, mi újság a lakáseladással? Anyósom épp panaszkodott szegény, hogy 1 éve nem tudja eladni a házát, mert érdeklődnek az emberek, aztán nem jelentkeznek többé. Ilyen nehéz most a helyzet:( De te múltkor is ügyi voltál:)
A fokhagyma kapszula olcsó dolog 1000 Ft alatt van, minden gyógyszertárban van, vény nélkül kapható, csökkenti a vérnyomást. Sokféle van. Én most éppen Vita-Caps Fokhagyma kapszulát használtam. Tényleg lecsökkenti a vérnyomást, nem kell igazi gyógyszert szedni. Azokon az emelkedett vérnyomásos napokon bevettem és hatott is mindig, jó bogyónak tartom:) Van még pl. a DM-ekben, vagy Rossmann-okban is a gyógynövény részlegen. Olajon kapszula is van és tabletta is, sokféle van. Amióta magas vérnyomásos lettem, azóta mindig van nálam, tökéletes segítőtárs és még terhesség alatt is lehet szedni.
Vendég
 


Sziasztok!

Megjötem... :lol:
A laboreredményeim jók lettek :lol:
Ma megyek 1-re Bokor dokihoz... :lol:
Röpcsi szerintem talizunk az ambulancián :!: :?: :roll: :wink:
Krisz, szerintem ne hagyd el a Sotét.....nem jobb a Máv!!!
csak türelem és lesz babó... :lol:
Twist, tök ari a hordozó :lol: a tesóméknak is pont ilyen macis volt a babakocsi anno...9-éve... :oops: :lol:

Kép
Adri
badró1
 
 


Twist,
nekem is tetszik a babahordozó! :wink:

Bekukkantottam,mielőtt megyek a klinikára.Nagyon izgulok,sőt,félek!

Azt hiszem a long-short dolgot a hormoneredmények döntik el.Általában a longot szokták adni.Amennyire utánaolvastam.
Krisztike,valószínű neked is az lesz.

Na,akkor ma topikinvázió lesz a klinikán,reszkessenek! :lol:

Először én,aztán Badró,a végső támadást pedig Röpcsi indítja :lol:
Vendég
 


Szia Adri! :D
Nekem először 1 órát mondott, aztán utána meg 2 órát. :roll:
Fél 2-re ott leszek az ambulancián, mert a nővér aki a kiskönyveket összeszedi, ritkán jön csak ki, így ha fél 2-re odamegyek, ha 2-kor kerülök is csak sorra addig biztos, hogy elkéri majd a kiskönyvemet. :D Szerintem is talizunk most az ambulancián, ha csaknem pont 1 órakor hív majd be Téged a doki :!: :D :roll:
Örülök, hogy jó laboreredményeid lettek :!: :D :wink:
Miről ismerjük majd meg egymást :?: :roll:
Vendég
 



Mmzsó nagyon drukkolok a jó eredményért :!: :!: :!: :D
Remélem, inszemetek lesz :!: :D
Vendég
 


Adri:Örülök,hogy jó lett a laboreredményed.Én most diétázom
meg kevesebbet eszek,méregtelenítem az epémet,meg szedem
a gyógyikat a vasra,meg az antibiotikumot a bacikra,aztán
remelem jó lesz minden rendbe jövök és elkezdhetjük az egészet.
Nem hagyom el a Sotét.

twist:A rövid protokoll jobb azért mint a hosszú.Nem?
Ha nálam minden jó lesz akkor novemberbe megyek
vissza az Urbancsekhez valamikor.Akkor szerinted idén
megcsinálják a beültit?Ha mondjuk december elején kezdjük
a stimut.
krisztike54
 
 


Röpcsi,szemüveges vagy ugye?
multkor ott ültem az ajtó mellett..majd most is oda ülök :lol: és nézlek... :wink:

Kép
Adri
badró1
 
 


Igen, szemüveges vagyok! 8) Megpróbálom nem az ambulanciára belépve levenni, megtörölni a szemüvegemet, nehogy másnak, aki szembe megy veled, köszönjél, hogy szia Röpcsi! :lol: :lol:
Remélem most is az ajtó mellett ülsz majd nehogy én meg másnak köszönjek, hogy Szia, és olyan embert fogok ki aki visszaköszön, beszélgetünk, közbe meg nem is ismerjük egymást! :lol:
Vendég
 


én farmerbe leszek meg egy sárga pólóba.... :wink:
én már készülődöm mert 11-kor megy a buszom.. :lol:

Kép
Adri
badró1
 
 


Tök jó,hogy itt mindenki találkozik valakivel.Nem érezzük
magunkat egyedül.Meg lelkileg is sokat számít.
Nagyon drukkolok nektek Adri,röpcsi,mmzsó.Mindenkinek.

mmzsó:a long az a rövid ugye?bocsi hogy ennyit kérdezek,
de minden érdekel.
krisztike54
 
 


köszi Krisz, én is szorítok nektek,hogy minden rendben menjen és legyen :!: :lol:

Kép
Adri
badró1
 
 


Adri én is farmerbe megyek! :lol: Megalapíthatjuk a farmeresek klubját! :D :wink: :lol: Jó készülődést és utat!

Kriszti
A long kezelés a hosszú! :D
Én is drukkolok Neked, szerintem még karácsony előtt meg lesz mindegyikünknek a lombik! :wink:
Vendég
 


Hosszú?Az több idő akkor ugye?Jaj.És itt a klinikán
az Icsis módszert alkalmazzák?Nem tudjátok?
Mert állítólag az biztosabb.
krisztike54
 
 


Igen, a long kezelés hosszabb! :( Én úgy tudom, hogy az ICSI módszert alkalmazzák a klinikán! :wink:

Nézd csak Kriszti, mit találtam:
"Az ICSI eljárás során a petesejtek termékenyülési esélyének növelése érdekében a hímivarsejtet közvetlenül a petesejtbe fecskendezzük mikroinjekcióval. Ezt az eljárást olyan esetben alkalmazzuk, amikor kevés az esély arra, hogy a KONVENCIONÁLIS IVF módszerrel megfelelő számú embrió jöhessen létre. Ezt a beavatkozást a petesejtek és az ondósejtek megfelelő előkezelése után egy speciális mikroszkópra felszerelt mikromanipulátor mőszer segítségével végezzük.

A petesejtek ICSI módszerrel történő megtermékenyítését általában akkor javasoljuk, ha:
- a rendelkezésre álló himivarsejtek száma alacsony (kevesebb, mint 10 mill/ml), vagy azok mozgásképessége gyenge,
- ha spermiumot csak hereszövetből lehetséges kinyerni,
- a tüszőpunkció során csak kevés (4-nél kevesebb), vagy nem megfelelő petesejtet nyerünk.
- a korábbi hagyományos IVF kezelés(ek) során kedvezőtlen volt a megtermékenyülések aránya
- a páciens életkora több mint 35 év.
Az ICSI módszer általában az érett petesejtek mintegy 50-90%-ának szabályos megtermékenyülését eredményezi. általában a szabályosan megtermékenyült petesejtek 70-80 %-a fejlődik méhbe ültetésre alkalmas embrióvá."
Vendég
 


köszönöm röpcsike.Én is olvastam már róla sokat,és mivel
nálunk a párom spermáival van a gond.Aminek a száma
2-3 millió úgy gondolom,hogy nálunk is az Icsit fogják
alkalmazni.Nagyon remélem legalábbis.Majd mondom a dokinak.
Bár én úgysem mondhatom meg mi legyen.De én úgy tudom
hogy megkérdezik.Nem?
krisztike54
 
 


Krisztike,
nyugi,a doki azt az eljárást fogja alkalmazni,amire alkalmas a sperma.Szerintem ne mondj semmit,azt nagyon nem szeretik,ha a beteg mondja meg,mi legyen.

Voltam a klinikán,hát......inszeminációval tudunk kezdeni,ez nagyon jó,de sajnos bejött a félelmem,az onkológusom véleménye nem megnyugtató a prof.számára.Most leírja,hogy mit szeretne látni az onkológusom tollából,de attól félek,ezt az onkológusom nem fogja leírni.Nagy bajban vagyok,mindkét orvos a saját érdekét védi(teljesen érthetően),csak közben az egésznek én iszom meg a levét.
Vendég
 


mmzsó:sajnálom.Látom neked sem egyszerű az életed.
Én meg most néztem meg jobban a vérvételi eredményeimet
és nagyon sok a fehér és vörös vérsejtem.
Azt olvastam,hogy ez lehet leokémia is,meg daganat stb..
Szóval én most nagyon megijedtem,és magam alatt vagyok.
Mindig van valami ami miatt nem nyugodt az ember.
Nektek volt már hogy magas volt mindkettő?
krisztike54
 
 


mmzsó:Én nem akarom megmondani hogy mi legyen
a dokinak,csak van ahol megkérdezik mit szeretnének
és lehet választani.Én az Icsit szeretném.
Mit írt az onkológus ami nem megnyugtató?
krisztike54
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?