Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most beszéltem Áfonyával, jól vannak, a kicsi "ott szuszog" mellette.Kép
Császár volt végül, de a részleteket majd ő elmeséli.Kép

Áfonya!
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Hatalmas gratula itt is!KépKépKépKép
Sok boldogságot a picivel és sok-sok tejcsit neki!

Kata és Dóri

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Áfonya! Kép

Gratulálok én is a szép nagy babádhoz.
Sok boldogságot meg egészséget az egész családnak!
rjuli
 
 


Afonya

Gratulalok neked. Jo egeszseget egesz csaladnak

Napocska
napocska
 
 

 
 

Afonya
Gratulálok
Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Áfonya!

Gratulálok a babához és sok boldogságot kívánok!

Panó
panó
 
 


Áfonya!KépKépKép

Sok szeretettel gratulálok Máté babához!KépKépKép

Sheila és MelissaKépKép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Én csak innen vagyok a "szomszédból"Kép

Áfonya!
Nagyon- nagyon gratulálunk Mátéhoz, jó egészséget, sok tejcit kívánunk, és küldünk sok gyógyító puszit a műtét utáni fájdalom csillapításához.

Üdv:

Vic
Victoria
 


Áfonya!

Nagyon-nagyon gratulálok Mátéhoz! Épülj fel hamar, és sok tejcsit neki!KépKépKépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Áfonya!

Most tényleg nagyon rég nem is jártam errefelé, mert gépem sem volt egy ideig, meg időm sem, de ennél nagyobb örömhírre nem is érkezhettem volna.

Nagyon - nagyon gratulálok a kis Mátéhoz, és az egész családnak sok-sok boldogságot, örömöt kívánok!
Neked pedig mielőbbbi teljes felépülést, megerősödést, Máténak sok-sok tejcsit!

bera
berka
 
 


Kép Nagyon gratulálunk mi is Mátéhoz, nagyon sok boldogságot kívánunk nektek! Kép

(igaz az utóbbi hónapokban átmentem teljesen csak olvasó üzemmódba, de ezt most nem hagyhattam ki!)

Betti és Ádám
bettiÁdám
 
 


Áfonya!
Garatulálok a babádhoz, Jó egészséget Neked és a picinek!
Titi!
titi
 
 


Áfonya!
A legjobbakat Neked és az újonnan érkezett családtagnak! Gyógyulj meg hamar!

sofka
sofka
 
 


Sziasztok!
Áfonya
Elutaztam szerdán, s miről maradtam le!Kép
Hatalmas nagy gratula a gyönyörű méretű Máté babához, gyors felépülést, sok tejcit, nyugalmas napokat kívánunk!Kép Kép
bringa és hanka
bringa
 
 


Sziasztok!

Koszonjuk a gratulakat, megerdemeljukKép
Tegnap delutan hazajottunk, most probaljuk tulelni az elso napokat. Bovebben majd kesobb, addig is par kep:

ujszulott frissiben
felorasan
lobonc es manofulKép

Es a kedvenc, hazajovetelunkkor keszult:
Testvérek

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya
Ez tényleg manófül Kép Annyira, de annyira édes! És Réka is, látszik, hogy mennyire örül!
Még egyszer sok gratula!!!! Pihizzél és gyertek hamar a részletekkel! Sokat gondolunk Rátok!
bringa és hanka
bringa
 
 


Áfi,
hát miért mondtad, hogy pici a baba?! Jól megtermett kislegény ez, gyorsan lehagyja majd Rékát!Kép És tényleg szép nagy haja van!Kép És nagyon édesek együttKép És sok-sok gratula még egyszer! És és...
jamina
 
 


Áfonya!

De gyönyörű!!! Gratulálok, jó egészéget mind kettőtöknek, erősödjetek, elegendő tejet a fiúnak!

Amikor megláttam az első fotót ez volt az első gondolatom: nekem is keeeell. Kép Kép

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Áfonya!!

Nagyon édes hajasbabád lett! És nem is kicsi!!
Réka milyen bájosan örül neki. Kép Tényleg mit szólt hozzá?
Ha van időd írnál élménybeszámolót?
Vigyázz magatokra, puszi:
Bellana
bellana
 
 


Áfonya!
Máté nagyon édes, annyira, hogy kedvet kaptam újra babázni. Bele is kezdünk pár hét múlva a babaprojectbe. Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Tündéri kicsi fiad van. Egy tüneményes kis hajasbaba.Kép
A kedvenc képed láttán én is kedvet kaptam.Kép Annyira édesek együtt.Kép
Réka arcán az az örömteli mosoly valami fantasztikus.Kép
Mégegyszer sok boldogságot a kiscsaládodhoz!KépKép

Ha kipihented magad várunk a részletekkel.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Koszi csajok!Kép

Hat a kezdeti lelkesedese elmult Rekanak, ma valasztas ele allitott seta vegen: ne menjunk haza avagy vigyuk vissza Matet.
Egesz nap hisztizik /marmint Reka/, semmi sem jo neki. Pedig igyekszunk, ferjem itthon van, valamelyikunk allandoan vele foglalkozik. Remelem, mulik majd, mert igen idegorlo. Es mikozben majd felrobbanok az idegtol, ugy sajnalom ot, vegulis tenyleg vacak lehet neki.

Még jo, hogy azt a kepet, megcsinaltukKép Bar ha elmulik egy rohama, akkor simogatja , puszilgatja Matet.... remelem, egyszer azert még halas lesz, hogy lett egy testvere. Es még felnottkora elottKép.

Szopival persze kinlodunk, mert Mate igazi pasi letere lusta dog. Meg sarga is, igy kellokeppen aluszekony, kb. 3 perc szopi utan bealszik, majd mikor letennem agyaba, heveny kiabalassal megriad s ujra tatog, ujra bealszik, stb.
Raadasul egyik mellemet egyszeruen nem tudja bekapni rendesen /ki is sebesedett emiatt/, nem szopik belole, igy azt meg fejem. Szep dolog az anyasag, naKép Persze ez nehogy elvegye a projectre keszulok kedvet, bizos lesznek jo dolgok is. Majd, egyszer. Ha tulelemKép

A reszletet majd kesobb, megyek lelket apolni.

-Afonya
afonya
 
 


Hmmm.
Még nem is gratuláltam...
GratulálokKép
csii
 
 


Szia Áfonya!

Gondolom, nincs sok időd mindenféle "egyéb" topikokat olvasgatni, ezért írok ide is Kép!

Én is gratulálok! Gyönyörű a kispasi, a hajától megvadultam Kép!

A szopi miatt ne aggódj, nekem Ádám pont ugyanezt csinálta. A kórházból 3500 g-mal hoztuk ki (3850-ről fogyott le), és azt hittem, nem is eszik. Sárga volt, mit a citrom, állandóan bealudt szopi közben. Aztán, mikor 3 hét múlva vittük mérni, a mérleg 4990-et mutatott, én meg megkértem a védőnőt, mérje meg újra Kép. Nekem vízhólyagot szopott az egyik mellemre Kép, de aztán úgy belejött, hogy még most se tudom levakarni magamról.

A féltékenység ismerős, de olyankor nézegesd a tesós képet Kép, nyomtasd ki, és tűzd ki a falra Kép. Ne izgulj, egy idő után ez elmúlik Kép, és naphosszat tartó veszekedésbe, olykor verekedésbe megy át. Olyankor majd visszasírod azt az időt, mikor csak az egyik ordított Kép.

További kellemes "kétgyerekességet" Kép,

Panda

Ja, még valami. Miért lett végül császár? Nem is vajútál, vagy menet közben derült ki, hogy jobb lesz, ha megcsászároznak?

panda
Halásztelek
 
 


Áfonya,
ez aztán az igazi miniatűr férfi! Tök jó fej, nagyon tetszik! Kép
Gratulálok a pasiszaporításhoz! Kép
off
holnap reggel írok mélt...
kíváncsi
 
 


Áfonya,
Gratulálok a nem is olyan kicsi MátéhozKép!
Nagyon édes! Én is kedvet kaptam a babázáshoz, de szerencsére már nem kell sokat várnom, csak bő 2 hónapotKép.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Áfonya!

Gratulálok! Nagyon szép baba Máté!Kép A szopizás meg majd helyre áll. Igazi pasi, ha már most lustizik.Kép
linato
 
 


Sziasztok!

Koszi a lelkesitest, bizakodom am azert en is. Szopiban is, remelem, ahogy Mate sargasaga mulik es erosodik is a gyerek /es nő a szajaKép/, ugy lesz egyre ugyesebb.
Nem is a sulya miatt aggodom, Reka heti atlagos alig 10 dekajat nehez alulmulni, ebben mar edzett vagyokKép Hanem ez a macera idegesit, fejes, fertotlenites /ami nalam perpill forro vizes atmosast jelent/, cumisuvegezes, stb... Kezi Medelam van, ami multkor arra a heti egyszeri alkalomra, amikor valami rendkivuli ok miatt kellett fejnem, arra jo volt, de erre a rendszeresre szerintem hosszu tavon alkalmatlan. Garantalt inhuvelygyulladasKép

Tegnap delben sikerult valami csoda folytan a ket gyereket egyszerre letenni aludni, igy mi is aludtunk egy masfel orat... hat valami megvaltas volt. Reka tunder volt utana, megint simogatta, puszilgatta Matet /ha sir, odamegy, megsimogatja es mondja neki:nyugi, nyugiKép/
Este furdetes is jol ment, elalvas is, szoval egesz jo nap volt.Kép

Panda,
jo, hogy mondod a veszekedest, mindjart mas szemmel nezem a vilagotKép Jogsid alakul?

Ilke, Zsuzsa,
kitartast ebben a nagy melegbenKép

Linato,
jo a profilkepedKép Te most varod vagy mar megvan a baba?

Zsuzsa,
ami most hirtelen, ketnapos itthoni tapasztalatkent eszembe jut: Rekat nagyon foglalkoztatja, mondhatnam idegesiti, mint sok ujdonsag az eletunkben a szoptatassal kapcsolatos ezer dolog: mellszivo, tejgyujto kagylo, betet tejcsopoges ellen, cumisuveg... hogy ez mind velem es Mateval osszefuggo dolog.

Szulestortenet felig kesz, még kell egy kis idoKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Lassan majd lecserélem a profilképet.Kép
Szeptemberben lesznek meg a babák. Egy fiú és egy kislány. Most kb.két kilósak, de majd hétfőn kiderül az uh-n.Kép
linato
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Csak, hogy kicsit vígasztaljalak:
Dancsi már 8 éves volt és nem 2 amikor Dóri megszületett. Mégis az első két hét nagyon nehéz volt. Valami borzalom, hogy miket talált ki, csak hogy vele is fogalkozzunk. Fájt a hasa, a lába, a keze, görcsölt a gyomra és még sorolhatnám.
Hülye ötlet talán, de próbáld meg Rékával ugyanazt csináltatni egy játék babával, amit Te csinálsz a kicsivel.
Próbáld meg bevonni dolgokba és tüntesd fel úgy, hogy az marha fontos és mennyire örülsz neki, hogy Réka besegít.
Fejés: én Dórinál próbáltam a kézit, próbáltam egy kölcsön hiper-szuper mellszívót, de legjobban kézzel tudtam kiüríteni.
Viszont ez nagyon klassz, hogy ennyi tejcsid van.KépKépKép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

A szules zanzasitva: masfel napos joslofajas-hegyek utan, 14-en delutan kettokor mentunk be. Mar nagyon elegem volt, igy az elso 5 percesnel hivtam a Hugom dajkanak es indultunkKép
A dokim ugyeletes volt epp, megvizsgalt, bo ketujjnyi, kifejtett mehszaj, maradunk. Ja, es fejvegu magzat. HurraKép
Ferj el, lepasszolni nagyobbik gyerkocot es meg be elokeszitesre, ami a beontes, borotvalas es infuzio mellozese miatt csak egy tusolasbol allt. Aztan kicsit kinlodtam magamban, egyedul, 30-as fajasokkal, amibe en bele akartam pusztulniKép
Jott a doki /akivel elozoleg minel termeszetesebb szulest beszeltunk meg es eddig igy is volt/, es felajanlotta a magzatburok repesztest. Rovid merlegeles utan beleegyeztem. Megtortent. Fajasok surusodtek, mehszaj bo 3 ujjnyi, amde ezzel egyutt a baba szivhangja fajaskor leesett -allitolag még nem veszesen-, majd fajas vegezetekor rendezodott. Es a feje sem illeszkedett be még teljesen /vagy nem rogzult?, passz/, mert ki tudtak mozditani /ami pokolian fajt/. Emiatt allando CTG indult. De szerencsere igy is atulhettem labdara, maga volt a megvaltas. Szivhang tovabbra is ugralo volt, igy ujabb vizsgalat: 4 ujjnyi, kifejtett, de egyik oldalon még teljesen nem simult el, kb negyedora-felora volt hatra a doki szerint. Csakhogy: nem "jott lejjebb" a baba semmit, holott halvany toloerzesem mar volt, igy gyors konzilium utan a csaszar mellett dontottek a dokik. Utolag kiderult, hogy a vallara volt "tekeredve" a koldokzsinor, attol nem tudott lejjebb jonni.
En addigra mar teljesen kivoltam, ez az aggodas a gyerkoc miatt nagyon megviselt idegileg, megsokszorozta a fajdalomerzest, tiszta hisztis voltam /onmagamhoz kepestKép/
Gerincerzestelenites, kiemeles (erolkodestol eltorzult orvosi arcot lattam, vegen gyorsan harmadik doki hivasa, hogy emelje ki a fejet, kesz horror volt mindezt latni/hallani). Par perc mulva hoztak Matet, kapott egy kis oxigent allitolag, de jol volt, szep voltKép
Utana megfigyeles, a spinal osszes utohatasaval. Meg a drainnel, a kateterrel, az elso felkelessel, a kohogessel es a tobbi finomsaggalKép
Utana sargasag, kekfeny, szopigondok, kis szivzorej, ami ket nap alatt elmult /kulon tortenet, meger egy miset az is/, sajat felelossegre hazajovetel egy nappal korabban.
Hat ennyi, nem is annyira roviden. Vegul vajudtam majdnem a celig, alig felora hianyzott hozza, es a vegen megtapasztaltam a csaszar szepsegeit is, halmoztam az elvezeteketKép.
De a lenyeg: van egy egeszseges Matem, en is jol vagyok es vegre itthon vagyunkKép

Ha valakit erdekel a csaszar utani elet gyotrelmei avagy a magzatburok repesztes mikentje, vagy meditalni akar a huvelyi/csaszaros szules elonyerol-hatranyarol, azt mailben szivesen "latom"Kép

-Afonya

off:
Rekat oltozti Apja, hatul be akarta gombolni neki a ruhajat, ezert mondta neki: nezd a _falat_!
Mire Ő, jajdehulyevagyapa hangsullyal: Apa, ez nem ennivalo, ez ruha!Kép
afonya
 
 


Linato,
gratula. Most hogy mondod, tenyleg ketto van a kepenKép Nem lehet konnyu neked sem, ebben a melegben, dupla, amde annal edes teherrel. Es megelolegezve minden elismeres az elso idokhoz majdKép

Kata,
ez mukodik nalunk is, pelenkazasnal nagyon lelkesen segit Reka. Es persze most ot is cipelni kell, meg etetni, ilyenekKép
Raadasul ma pelus nelkul akar lenni - nem eleg a gondunk enelkul isKép
afonya
 
 


Ja, es megvalami:

Bera, Betti,
azert valamit irhatnatok magatokrol, a kicsikrol es a legkisebbrolKép
afonya
 
 


Áfonya!
Gondolom kisebb gondod is nagyobb annál, hogy benézz a topicomba, ezért bemásolom Neked amit Sheilának és Bringának írtam, hogy miként lett Dóri pár nap alatt szobatiszta.
"Egy jó tanács Neked is és Bringának is:
Vegyétek le a pelust róla nyugodtan. Amíg Dodón pelus volt, ő sem szólt. Mióta bugyika van, még csak be sem csurog. Mi azzal kezdtük, hogy du. bugyiban mentünk le a játszótérre és állandóan mondogattam neki, hogy be ne pisiljen, mert nem pelus van rajta, hanem bugyi, s ha bepisil haza kell jönni. Persze a pótbugyi és rövidgatya azért nálam volt. Az első nap kellett csak nekem kérdezgetni, hogy kell-e pisilnie, a második nap már ő szólt. Éjszakára pedig azt mondtam, hogy addig adok rá amíg egy hét száraz reggel nem lesz. 4. nap után ő nem kérte a pelust, hogy "szojííít"."

K.
Ui: nekem jöhet mailban a részletezés.Kép Én is átéltem a hüvelyi és császári szülést, volt burokrepesztésem, stb.Kép

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Áfonya!

Zanzásított szülésed nagyon hasonlít az enyémre Nátánnal, csak engem még el is altattak...
Kívánom, hogy minél hamarabb minden a kedved szerint legyen!KépKépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Áfonya
Érezted, hogy megfordult? Teljesen meglepett, hogy fejvégű volt. Még jó, hogy időben látták, hogy nem tud lejönni és így nem lett semmi baj. Nagyon aranyos a kisfiad! Én is természetes szülés párti vagyok, de szerintem ez nagyon indokolt eset volt, és tk. azt tartom fontosnak, hogy ne légből kapottan, a gyereknek nagyon hirtelen (vajúdás nélkül ) legyen műtét, s nálad nem is így volt.
Éjjel hogyan kel a kisember? És Réka jó alszik? Most egy szobában vannak?
na pussz
bringa és hanka
bringa
 
 


Áfonyka!

Máté manófül nagyon édes pasi!Császár szépségeit én is élvezhettem már 1x,így teljesen átélem ,hogy milyen lehetett neked!

Réka jó fej,Soma már most közölte,hogy ne is vegyünk ágyat a tesónak,aludjon csak a szőnyegen!

Pusza:Jucus
20170114224602
 
 


Kata,
koszi a szobatisztasag-reszletet, elraktaroztam az infotKép De azt hiszem, nalunk most ez nem aktualis,max. ha o keri. Bar a minap is csak bugyit akart, aztan mikor elerkezett a "nagydolog" ideje, teljesen kinban volt, szerintem vissza is tartotta, mire eszre nem vettem, hogy mivel kuzd es akkor gyorsan felajanlottam neki a pelust, amit nagy orommel elfogadott es azonnyomban tele is rakott.

Beszti,
akkor annal nagyobb elismeresem a harmadik kis joveveny vallalasahozKép En most elbizonytalanodtam egy kicsitKép

Bringa,
igen, egyik nap nagyon nagy mocorgast rendezett, es biztam benne, hogy megfordul epp. Bar a zarot elnezve, mintha harantfekves-gyanu lett volna. Csak az alapbol csaszart jelent, igy nem egeszen ertem. Majd Csakany dokit kifaggatom errol.Kép

Jucus,
koszi. SomaKép
Azert , hogy jot is irjak: amikor Matet vittem penteken a korhazba, a kardiologiara, Reka sirva fakadt, hogy ne vigyem vissza a kicsi babatKép

-AfonnyadtKép
afonya
 
 


Szia Áfonya!

Olvastam a szüléstörténetedet. Szegénykém akkor bőven kijutott neked a jóból. Végigkínlódni a vajúdást, majd mégis csaszi...
Most már jól vagy? Sebed? Van segítséged?
Kívánom, hogy minden rendben legyen veletek, puszi:
Bellana
bellana
 
 


Zsuzsa
Egytértek abban, hogy ha már császár, akkor jobb előre tudni, de maradok annál a verzónál, hogy mindenképp jobb, ha nem az orvos felől, hanem a gyerek felől indul meg a dolog. Persze mondom mindezt úgy, hogy a gyakorlatban nem éltem át így. Kép
Neked miért lett császár? Nem emlékszem, ne haragúdj (bár ahogy olvasom Áfonya történetére reakciód, úgy értem, hogy vami hasonló lehetett). És most mit mondott a doki? Tuti császár, vagy megvárjátok, hogyan alakul?
Remélem, nem bántottalak meg, tudom, hogy az ilyesmit nem úgy választja meg az ember. Egyébként azért írtam, hogy term. szülés párti vagyok, mert nem egy bnőm van (még baba nélkül), aki azt mondja, hogy ő csak császárral akar szülni, mert annyira fél a fájdalomtól, illetve az oxitocin nélküli, nem ágyhoz kötött verziót én is kipróbálnám...

Nálunk is volt már olyan hiszti kétszer, amivel egyáltalán nem tudtam mit kezdeni, teljen oda voltam, hogy mit rontottam el... Kép

Áfonya
Jó az aláírásod, és érthető is, emlékszem még asz első napokra (de azért majd biztosan ledöbbenek, hogy két gyerekkel még fokozottabb lesz a mosott sz.. érzés... Kép)
új kép?? Hiszen már majdnem két hetes Kép

üdv,
bringa és hanka
bringa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, köszönöm az érdeklődésed. Kép Még egyben vagyok,csütörtökön töltöm a 39-ik hetet...
A bébi jól van, én viszont kezdek parázni a szülés miatt. Kép
Beakarnak fektetni ha lejár a terminus és nem születik meg Gergő. Én meg nem akarok bemenni, elvégre 5 percre lakunk a kórháztól...
Lesz ebből még balhé. Kép
Már te is a 30-ik hétnél jársz, hogy megy az idő! KépRemélem jól vagy? Ne aggódj, hogy lesz meg a bébi, az a fontos, hogy egészségesen kint legyen. Kép

Áfonya: hogy bírod?

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Vagyok am, csak epp most valami lazas korsaggal kuzdok, ami lehet mellgyula, megfazas es csaszaros dolog is, ugyhogy doglodom epp. Aztan ha ezt a par napot tulelem /es egyik gyereket sem csapom agyon es nem visz el a rendorsegKép/, akkor jovok bovebben.

Zsuzsa, Bringa,
csak igy irjatok, hogy volt egy hisztink, meg hogy ketto is volt mar?! Nalunk kb. egy fel napra jut annyiKép

Bringa,
"mosott sz.. érzés": leirasod tokeletesen fedi jelenlegi kozerzetemKép

Bellana,
hajraKép En pont a betoltott 39-dik heten szultem.

Ezeket meseltem mar? Csakhogy bizonyitsam, hogy szules utan az ember lanya nem beszamithatoKép

sztori1:

Helyszin: korhaz. Mate pirosat pisilt. Viszem a pelust csecsemoshoz megmutatni, hogy megis mi ez.
Afonya: Pirosat pisilt a gyerekem, megnezne, hogy ez normalis-e?.
Csecsemos: kislany a baba?
Afonya: igen.
Csecsemos: akkor teljesen normalis, anyai hormonok szinezik a vizeletet, nem veres.
Afonya: jabocs, nem lany, fiuKép

Sztori2:
Matenak verzett a koldoke kicsit, megyek, viszem csecsemosoknek megmutatni.
Afonya: A lanyomnak verzik a koldoke, megneznek?
Csecsemos: Biztos esik le a koldokcsonk... de mutassa, megnezem. /kicsomagolja a pelenkabol/
Csecsemos rohogve: Anyuka, ez biztos a maga gyereke, nem cserelte el?
Afonya nez hulyen.
Csecsemos: Csak mert ez fiuKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
KépKép Szívbeteg nem voltál?Kép
Tipp: magold be Máté születési évét és napját, mert veled is könnyen közölhetik az első védőoltásnál a tanácsadáson, hogy kissé fejletlen egy kétéveshez képestKép

Egyébként nagyon helyes manóKép
Csi
csii
 
 


Áfonya: lehet, hogy nem illik, de jókat derültem a sztorikon. Kép Még meg kell szoknod, hogy fiad is van. Kép
Betegség: jobbulást kívánok és sok erőt!! Nemsokára magam is teljesen megfoglak érteni. Kép
Hú,akkor holnap szülök? Akkor lesz 39-ik hét. Kép
Remélem nem, mert a dokim 1-én jön csak vissza...

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Nagyon lemaradtam,úgyhogy HATALAMAS GRATULA a gyönyörű Máté babához!

Észre sem vettem,hogy így elment az idő!!!!Kép

A történeteken betegre röhögtem magam,nem győztem törölni a könnyeimet,annyira tetszett!Amikor szültem,ott is volt egy csaj a szobában második gyerekkel,akinél fordított volt a helyzet és mindig lekisfiamozta az újszülött lányátKép!

Medelával én is így jártam,tényleg nem jó midennapi használatra,én nem is használtam egy idő után.Meg azért a 20 ml-ért nem is volt érdemes 1 órát szenvedni.

Zsuzsa

Lassan Te is célegyenesben?KépHiszti:annak idején anyukám elmesélése szt tesómnak 1 ilyen volt,de már nagyobbacska volt vmivel.Megoldás=hidegvízKép!Elég brutálnak hangzik,de ha nahyon hergeli magát...Kép!

Na megyek,mert dógozni is kell vmikor..vagyis pénzt keresniKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Áfonya!

A mi sztorink jutott eszembe:
Szomszéd kislány 3 hónappal idősebb Nátánnál és épp egy kicsit mi vigyáztunk rá. Persze pelenkázni is kellett. A férjem kibontja a pelekát és értetlenül nézi. Kiderült, hogy épp azon gondolkodott, hogy ennek a gyereknek meg hova lettKépKépKép...

Zsuzsa!

Akkor elárulom, hogy vasárnaop délelőtt már a szomszéd is átkopogottKép egy Nátán hiszti kapcsán. Igaz nem a hiszti zavarta, csak azt hitte, hogy nem vettük észreKépKép vagy épp a szomszédban vagyunk. Hát észrevettük, de épp nem tudtunk vele mit kezdeni (semmi nem volt jó, se kakaó, semmi), és ő sikoltozva hisztizett és a lábával verte a lépcsőt... Persze aztán miután elmúlt, rá se ismertünk volna, ő maga volt egy angyalka.Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Áfonya!

Én a mai napig, ha megyünk b.hová és kérdezik a gyerek nevét, születési dátumát, annyit tudok gondolkodni rajta, mint egy történelmi évszámon.
Kínosan figyelek, hogy ne keverjem, de, ha csak az egyik van velem, akkor végképp nem értik, hogy mi ezen oylan bonyolult.

Hogy egy kicsit lelkesítselek: mikor Dórit hazahoztuk a kórházból, és még 3 hónapig egyfolytában azon gondokodtam, hogy létezik-e, hogy ez egy tervezett terhességből való tervezett gyerek. Hogy tényleg vagyok-e olyan..., hogy ezt én(mi) AKARTAM.
Hogy épeszű ember direkt nem rontja el azt, ami oylan szép és jól működik.
Aztán helyreálltak a dolgok, Zsófi is lehiggadt, Dóri is abbahagyta a non-stop vinnyogást, és napról-napra jobban élvezem, hogy kettő van.
Amire lehet figyelni-bár biztos tele a padlás a jótanácsokkal: én mindig úgy fogalmaztam, hogy abból Zsófi még véletlenül se azt szűrje le, hogy valami Dóri miatt van. Tehát ne azért legyen csönben, mert alszik, nem azért nem megyünk ide vagy oda, mert a Dóri bla-bla-bla. Mindig kitaláltam v.mi hihető, érthető magyarázatot, csak, hogy ne minden percben a kicsi neve legyen említve.
Nálunk a különprogramok nem váltak be, a segítés se sokáig izgatta Zsófit, azt viszont nagyon szerette, szereti ma is, ha ránézett, rámosolygott, sőt, sokszor meg is nyugodott a jelenlétében. Olyankor erősítgettük benne, hogy lám, hogy szereti, meg csak ő képes megnyugtatni.
Most már megint szívesen segít, de nemiylen hozdide dolgokban, hanem közvetlenül a tesóval kapcsolatban. fogd meg, ne engedd, adj neki egy falatot, stb. (tudom, ez még odébb van)
Szopi közben mese, fejőgép tartása, fejés tanulmányozása nálunk érdekes volt.
Az működött, hogy este előbb ment/megy aludni Dóri, és az az idő csak Zsófié, mert az oylan nagylányos.
Még arra érdemes figyelni, hogy a sok látogató, telefonáló kapcsán ne mindig azt hallja, hogy a kicsiről van szó, mert nyilván abból is ért, ha csak a válaszokat hallja.
Utcán lesz még sz.r, amikor belebámulnak a kocsiba és átnéznek a nagyon. Én ilyenkor mindig rövidrezártam a csevelyt, továbbhaladtunk, és mondtam valami dícséretet csak Zsófinak, hogy az maradjon meg benne.
No, hirtelen ennyi észt osztottamKép
Jó lesz, csak egy kis türelem.
Juli
rjuli
 
 


A nap kepe:
Nem lehet eleg koran kezdeni

RJuli,
ezt jol eltalaltad, lasd fennKép

Bovebben majd kesobb, valamelyik nyikorog.

-Afonya
afonya
 
 


Csi, Rjuli,
datumugy: tapasztalat?Kép Jok ezek az esetekKép

En szinten a korhazban, szuleskor a felvetelnel nem tudtam megmondani, hogy mikor volt a hazassagkotesunk. 1999, augusztus, ez eddig ment, de hogy 13 vagy 14? Van az AE Bizottsagnak egy ilyen szama es az 13 pentekrol szol, de mi szombaton eskudtunk es ez mindig osszezavarKép

Sztorikon lehet nevetni, azert irtam. Cyranoval egyetertve: magamat kigunyolom, ha kell..Kép
Egyebkent tenyleg meg kell szokni, hogy fiu a masodik, annyira lanyra all a szam.

Bellana,
akkor még csak cipeld az edes terhet! De igen valogatsz... most nem jo, de befektetest sem akarod megvarni... na jo, legyen kedved szerint!Kép

Anyapoc,
kosziKép En meg nem is koszontem meg a nevvalaszto tabladat, Mateban vegulis azzal sikerult egyezsegre jutnunk.
Hidegvizet en egyszer probaltam, nagyon nem jott be: az azonnali hatas megnagyobb orditas volt, a tavolabbi meg az, hogy jateknak vette... arrol nem beszelve, hogy utana mindenki -akinek elmeseltem- szivtelen anyanak tartott. A vegen mar nekem is lelkifurdalasom lett es tobbet nem is csinaltam.

Beszti,
ez igen! Marmint hogy a ferjed a szomszed kislanyt is hajlando pelenkazni, plane 2 fiu mellett!!! Az enyemre nem lehet egy szavam se, aldott jo ember es nagy segitseg, de ezt még szerintem o sem vallalna beKép
AtkopogasKép

RJuli,
ugy remlik, anno olvastam egy-ket filozofalasodat anno errol az 1 gyerek-2gyerek temarol. Amikor lenn voltal es amikor kimasztal epp, mindegyiket. /hahh, mennyi idom volt még akkor olvasniKép/

A tippjeid ismerosek, probalok is figyelni rajuk. A latogatok, utcai ismerosok tudnak kiakasztani, azzal nem birok mit kezdeni... probalom en is olyankor Rekara terelni a szot, de annyira nem veszik a lapotKép Az erzes pedig ismeros, mert en is nehezmenyeztem az elso szulesem utan, hogy mostantol en -aki eddig korulugralt, vedett szemely voltam- mar nem is szamitok, csak a kicsiKép.

Mai Reka megnyilvanulas: bejott a szobaba es Mate ágya ures volt, epp a vallamon aludt. Kerdi, hogy hol a kicsi baba /nem jutott eszebe neki a neveKép/? Mivel nem is gondoltam, hogy nem latja Matet a vallamon, felteteleztem, hogy valamelyik jatekbabat keresi, ezert kerdeztem, melyiket? Mire O: amelyiket _hazacipelted_ a korhazbol.
Birom a szohasznalatatKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

A nap képe: úgy látszik nem lehet elég korán kezdeni. Kép
Én: azért akadékoskodom a szülés időpontjával, mert 1-én lesz már a dokim, de 5-e után beakarnak fektetni. Ezért a kettő között kéne osztódnom. Kép
Amúgy úgysem fekszem be, majd bolond leszek, 5 percre lakunk a kórháztól...

Bellana
bellana
 
 


Rossz anyaKép
Hazacipel egy babát a kórházból Kép

Naggggyon bírom Héka-Jéka szövegét! Kép
jamina
 
 

Vissza: Ismerjük meg egymást

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?