Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok
szerencsére éjjel már mindenki nyugodtan aludt :lol: . tegnap du. elmentem az unokatesómhoz kúpot kölcsön kérni, mivel a fiam nem itta meg a szirupot, de nem volt rá szükség, mert este már nem volt láza. szóval csak 2 napig tartott.
csak 2x ébredt fel, szopizott és még most is alszik. gondolom most piheni ki a 2 nap fáradalmait.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Kata,
most is házban lakunk, csak egy szobával nagyobb kell, mert ugye tervezzük a tesót, meg jobb lenne más elrendezésű, mert a párom is és én is itthon dolgozunk és most a hálószobák mellett van az irodaszobánk, ami nem túl jó, mert reggel a páromat már hívogatják és akkor felébredünk a telefonálgatására, meg Pálmi napközbeni alvását is zavarja. Az új ház, amit kinéztünk teljesen felújított, rögtön költözhető, semmit nem kell vele csinálni.

Ildi,
szegénykém, jobbulást Lottikának!

Nálunk jó hír van, tegnap este 10-től reggel 9-ig egy nyikkanás nélkül aludt! :lol: Persze ez csak most ilyen csoda, régen ez volt a normális :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szöszke,
Hű, akkor most beindulnak a szülinapok! :) Én is izgatottan várom a képeket! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

 
 

Sziasztok!

Kata...hát, igen...én sem bízom ezekben a védőoltásokban :evil: Én hiába kérdezem a gyerekorvost, mindenkinek azt mondja a legtöbb oltásra, hogy -hááát, javasolja :roll: :evil:
A bárányhímlőt is csak több anyuka és orvos bíztatására adatom be.
Babe:7000ft körül van, nem kevés :?

Timike...örülök hogy jobban vagytok! :D

Ildi, borkaby...ti hogy vagytok???

Én sem dicsekszem :roll: rágófognak se híre se hamva, csak azt érzem(ha engedi) hogy nagyon dudoridik az ínye.
Még szerintem több nap mire kijön :(
Tényleg, hány napig lehet a babákank láza a fogától???
Este már 38,8 volt a láza :( és éjfélig aludt azán óránként fennt volt, felsírt, felült az ágyban és nem tudam visszafektetni :( :(
Hajnalban adtam még egy adag nurofen szirupot, így aludt még 2 órát.
Tiszta nyúzott vagyok :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovaszkata 2009.09.21 10:27-kor.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Hétvégén csináltam egy marcipánnal borított piros verdát, olyan lett mint az igazi :D :oops: :D :D
Megmutassam????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata, muti!!!!

Kép
szöszke
 
 


Kata84, köszönöm kérdésedet, minden szerdán lesz egyetem ismét, de az egyiken csak egy előadás lesz, úgyhogy azt meg tudjuk oldani. A másik szerda viszont annyira húzós, 3 órára kell mennem 10-11:30; 12:30-14:00; 14:00-15:30. A férjem meg úgy gondolja, hogy ő nem akarja bölcsibe adni erre az időre Gergőt. Végülis amíg csak a földön csúszkál és még nem megy, addig elvan a gyerek. Szerencsére sokat tud egyedül játszani, így a férjem tud mellette dolgozni.

Kép
szöszke
 
 


Ok!Hozom ám a Torta képet csak lemerült a fényképező, még fel kell tölteni az új képeket a gépre. :wink:

Norbi még így hőemelkedéssel is produkál. :D
A konyhából a padlástérbe felmászott a lépcsőn az legalább 14 lépcsőfok :shock: :D
Persze én mögötte álltam és óvtam nehogy mellé lépjen vagy hátraessen. :wink: de nem kellett megfogni.
Felmászik lazán az ágyra és lassan a kanapéra is sikerül neki, kipakol az alsó szekrényből és bemászik,
magáracsukja az ajtót :shock: :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
Bemászik a szekrénybe és magára csukja :shock: :lol: Nem semmi!

Pálmi is lépcsőzik sajna, ugyanígy, hogy ott álltam mögötte 6 -7 lépcsőfokot ment fel, ott aztán megpihent és se erre se arra, akkor levettem.

Szöszke,
tök jó, hogy tud rá a párod vigyázni szerdánként! Nem is tudom amúgy, hogy így bevennék-e a bölcsibe heti 1 napra... vagy inkább kéthetente 1 napra...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
Látom többen betegek. Jobbulást minden kis betegnek!!!!

Én azért tűntem el, mert a Mátrában voltunk a hétvégén. Nagyon-nagyon jó volt. Bori nagyon élvezte. Túráztunk, sétáltunk, és persze ettünk-ittunk (már aki nem szoptat).
Képek:

Kép

Kép


Kép

marek
 
 


Marek, gyönyörűek a képek! Kutyus pajtást nem vittétek? Őrület, hogy mit tudnak művelni a vadszagú avarral. :D

Kép
szöszke
 
 


sz.veronika, van időszakos megőrzés...pénzes. Még nem hívtam föl őket. Állítólag valami 300 Ft/óra kerületi lakosoknak. :)

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!!

Kicsit el vagyok kenődve........Konsti alig eszik.........Bence már arra gyanakszik, h a tápszerben van valami adalék, ami annyira megszeretetti a gyerkőccel, h nem hajlandó mást enni... :?: :evil: :o :x
Kenyér, kifli, zsemle vajjal, sajttal ez csúszik, joghurt gyümölccsel , tápszer, víz, keksz...........ennyi és semmi egyéb.......holnap beugrok a doktornéninkhez és beszélek a kedvesvédőnéninkkel is.....

L.Kata!
Nálunk az ágyról letolatás most a menő :lol: :lol: szekrénymagáracsukás: :lol: :lol: :lol: :lol:
szerintem bármeddig lehet hőemelkedés a fogzástól. 38 fok max!!!!

köszi a recepteket,!!! nekem sajna ötletem mit irhatnék oda, mert semmit nem eszik kiskölkem...

Móni!
örülök, h jöttél!!!
Én is megpróbálnám a sajátkészítésű gyümölcslevet! Előszőr lehet 100% gyümilé (gyümölcscentrifugázva vagy lereszelve a gyümölcs és szűrőn átnyomva, a levet adni)
Ha így már iszik, akkor hígítanám....

Szöszke!
Jó, h kiirtad a szülinaposokat!!

Készülök felhívni Perdót, majd beszámolok hogy vannak!!! Az iwiwen láttam képet, Vivien is jár már!! :)

Timi!
Örülök, h jobban vagytok, maradjon is így!!!


MINDEN BETEG, FOGZÁSI KÍNOKTÓL SZENVEDŐ, NEMALVÓS ...BABÁNAK ÉS SZÜLEIKNEK KITARTÁS!!!!!!!


Rólunk:
Ábel továbbra is nagyon szereti az ovit. Hétvégén reggelente balhézik , menne olyankor is. :D Az anya-apa szó annyira profin megy, h egész délután ezt hallgatom és bevallom idegesít.....
holnap megyünk szemészetre, így nem lesz ovizás. Tudom, h hiszti lesz, de evvan.....

Holnap körbenézek Konstinak ajándékért. Nem akarok nagy felhajtást, nem az ajándék a lényeg. Vonatszett, tologatható bébiautó, toronyépítő...ilyesmire gondoltam. Ábel könyvet kap.

Kép evés helyett...

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Jó reggelt!

Marek...de szép lehetett a kirándulás. :D Én még csak a Bükkben voltam.Gondolom Bori jókat aludt a friss levegőn. :wink:

Zsuzsu...sajnálom a nem evést :( nem lehet hogy a foga miatt finnyás??? :roll: Mert Norbi is most finnyás.
Csak a főzelék nem megy , ha jól értem?
tündéri ez a kép! :lol: :lol: :lol:
Nyakatokon a szülinap!!!! :D :shock:

Köszi, mi jobban vagyunk.Ma reggel nem volt láz, se hőemelkedés, úgyhogy éjjel 1-től aludtunk 6-ig! :D Ez már nagy szó!
De szerintem a foga nincs kinnt, úgyhogy nem értem :shock: :roll:

Íme a torta amit hétvégén sütöttem. :D
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Zsuzsu...amúgy tuti hogy csak 38fok lehet a láz ha a fogától van????Nekünk volt több is. :roll: :(
Vigyem le az orvoshoz ha (ne adj Isten)legközelebb is ennyit mérek?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Jó hír, Lotti jól van! Tegnap már nem volt - csak reggel pici hőemi - láza, az orrát szívtam ezerrel, de éjjel egyszer felkelt, fél 1 körül, orrszívás és aludt fél 7-ig. . . igaz, közöttünk :roll:

LKata, gyönyörű a torta, mennyire ügyi vagy, Norbika áldhatja az eget, hogy te vagy az anyukája :lol: Szupi sütiket fogsz majd csinálni neki 8)
Szerintem nem szabad mindent a fogra fogni! Ha van más tünet is, pl. orrfolyás, nem árt kezelni. Főleg, ha napokig tart. És ugye ha jön a fog, gyengül az immunrendszer és olyankor sokkal hamarabb megkap bármit a gyerek. Ráadásul a 38 feletti láz az már elég magas.

Zsuzsu
, de édes Ábel, hogy beindult :lol: Bár ha egész nap azt hallod, hogy apa, anya, nem csoda, hogy már unod :lol:
Tündéri a kép, hogy bealudt Konsti :lol:

Marek, nagyon jók a képek, jó nektek, hogy elvoltatok, most már én is mennék, mi mostanság sehová nem megyünk, max. át a nagyszülőkhöz :roll:

Babe, a bárányhimlő elleni oltás hatezer valamennyi volt, már megvettük, mert pénteken kapja meg Lotti. Jó drága :?

Veronika, de jó, hogy Pálmi jól aludt, csak így tovább! :lol:
Merre van a ház, amit kinéztetek?

Ha minden jól megy, csütörtökön tudunk menni a zenebölcsibe.
Bettyna, jöttök? Vagy Siófokra mentek végülis?

Na megyek tovább.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk.

Betegeknek jobbulást!

Kata - Nagyon klassz a torta!!!!! Írtam neked a tejberizsre a rizstejet vagy zabtejet, ha a tápival nem megy. Fincsi úgy is próbáld ki. A babakonyhára én sem írtam még mert nem vagyok túl kreatív etéren sajnos. :oops:

Ildi - Siófokra megyünk. Kár, hgoy nem jöttetek pénteken. Szabi és Bori akkorát homokoztak, hogy csak na!!!!!

Marek - Nem csodálom, hogy Bori bírta a kirándulást! Nagyon szép helyen jártatok!

Mennem kell. Elég sűrű a hetünk. Csütörtökön utazunk és csak vasránap jövünk.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, tegnap du. karamboloztam :shock: , belém jött hátulról egy idős nő. Abszurd volt a baleset, mert egy kereszteződésben álltunk, egy forgalmas útra akartam kikanyarodni és mikor az előttem levő kihajtott a sorból,akkor én előre mentem, hogy körül tudjak nézni. A nő meg azt gondolta kihajtok, és ő is jön utánam, úgyhogy álló helyzetből teli gázzal bele hajtott az én álló kocsimba. Ki is lökött minket az útra, az volt a nagy szerencse, hogy egy taxis jött és jók a reflexei...
Tomi nagyon megijedt, nagyon sírt, én meg azt hittem egy örökké valóság, míg hátra érek az üléséhez és kiveszem a kocsiból. Közben meg úgy szidtam káromkodva a nőt, mint egy kocsis... :oops: Mindennek lehordtam félelmemben, hogy Tominak baja esett,de szerencsére "csak" nagyon megijedt. Utána együtt néztük meg, hogy bibis a kocsi és akkor már mosolygott. Annyira megijedtem Tomi miatt, én ezelőtt még sosem éreztem ilyet.
a kocsim egész jól megúszta, a nő kocsija rosszabbul járt, de így is el kell vinni szerelőhöz, úgyh tuti két hétig nem lesz autó.
Képzeljétek, a nő azzal védekezett, hogy pont nem rám figyelt :twisted: , hanem, hogy jön-e kocsi és úgy látta nem jön és azt hitte én már kihajtottam :evil: , meg hogy nem lát jól... - de ugye 2. volt a sorban, tehát neki még abszolút nem kellett volna azt néznie, hogy jön-e kocsi (amúgy csak, hogy el tudjátok képzelni: egy üllői úthoz hasonló útra akartam kikanyarodni balra egy alárendelt útról...)
Na de a lényeg Tominak semmi baja, erre jó egy jó gyerekülés :)
Ja, meg azt vágtam még a nő fejéhez, hogy nem látja, a gyerekjelző matricát a kocsin, rakjak fel villogót vagy mit, hogy észre vehető legyen a jel?
a férjemmel beszéltük este, hogy tényleg a legtöbb ember abszolút figyelmen kívül hagyja a gyerek-matricát a kocsikon, totál tojnak rá és nem vigyáznak/figyelnek jobban. Nem is tudom melyik országben (talán Hollandia?) olyan táblát kapnak a gyerekesek, mint a tanulóvezető autó táblája. szerintem nálunk sokan még arra is nagy ívben tennének. :(


örülök, hogy mindenki jobban van, mi is jól vagyunk már, bár most újra elkezdett szortyogni Tomi, jön a felső 2 foga, gondolom emiatt nincs nagy étvágya.
arra gondoltam, hogy elviszem a Kálvin téri sóbarlangba, ha beengednek ilyen pirinyó babát is.


LKata!

Nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy a fog miatt láz nem lehet, csak akkor, ha egyszerre nagyon sok foga jön. Inkább az a jellemzőbb, hogyha a gyerek lázas, akkor könnyebben jön a foga :roll: , de a magyarázatra már nem emlékszem.
torta: tuti mostanában minden kisfiú álma egy ilyen verdás torta :D

Bettyna!
Jó nyaralást!

Marek!
Mi is imádjuk a Mátrát! Nagyon szép képeket csináltatok! Nem volt neház Borival a hátatokon túrázni?
Még a Mátrában is lehetne egy tali, sétálhatnánk egy jó nagyot, a gyerekeknek is jót tenne a friss, tiszta levegő szerintem ;)

Kép

Kép
borkaby
 
 


Zsuzsu!
nem lehet, hogy fáj Konsti torka? nálunk ez volt a nem evés oka. Most meg a fogra gyanakszom, mert doki néni látta tomi torkát és szt mondta meggyógyult.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Borkaby, Bettyna, Ildi...köszi a dicsit! :D :oops:

Borkaby...húúú, szegénykém, ez durva,el tudom képzelni hogy megijedtél, és Tomika is hogy sírhatott :( :cry: :cry:
Nagyon sajnálom. :( Lényeg hogy a kicsinek nem lett baja. :D Minket is ért ilyen baleset, mi meg a nászútról jöttünk haza :roll: :(

Nincs a Norbinak egyéb más tünete, csak a hőemelkedés este láz...ennyi.Nem hinném hogy más baja van. :roll:
De ma még hőemelkedése sincs, épp csak 37-et mértem, és jókedvű :D

Bettyna...te hol vettél zab-vagy rizstejet??? Tescoban van ilyen??
Majd kipróbálom. köszi! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovaszkata 2009.09.22 11:51-kor.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Borkaby, egyik rémálmom, amit leírtál az ütközéssel kapcsolatban... :? Hogy a gyerek mennyire ijed meg...
Autós matrica: én ki sem tettem, mert sejtettem, hogy le se tojják az autósok. Másrészt nem akarom a Milupát, a Nestlét, stb. reklámozni. Ha találok valahol egy semleges matricát, azt lehet, hogy kiteszem majd.

Lkata, szuper torta!

Kép
szöszke
 
 


Kata,
álomszép a torta, hihetetlen ügyes vagy :) Norbinak jobbulást!

Borkaby,
én is nagyon megijedtem volna :? Szegény Tomi, jó hogy nem lett baja, bár az ijedtség is baj, csak lelki, de reméljük, hogy nem hagy nyomot benne.

Ildi,
reméljük mostmár Lotti hamar kilábal, örülök, hogy jobban van!
A ház a IV. kerületben van.

Zsuzsu,
Konsti mennyire édes hogy elaludt az etetőszékben :lol: :lol:

Mi jól vagyunk, ezerrel szépítgetjük a házat, hogy ha jönnek szerdán vagy csütörtökön megnézni, addigra minden jó legyen :) Vettünk sziklákat és virágokat, hogy a bejárat előtti füves részre csináljunk sziklakertet, szerintem fel fogja dobni a bejáratot nagyon :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
Borkaby
Ez nagyon durva! Én is rettegek, hogy nehogy valamil ilyen történjen. Eddig is féltem vezetni, de most, hogy Bori is itt van, még jobban félek, így gyakorlatilag csak akkor vezetek, ha ő nincs velem.

LKata
DM-ben van zabtej, meg rizstej. Meg bioboltokban. Általában 500 forint körül van egy liter... :roll: Én ilyesmikkel dobom fel a kávém, onnan tudom... :lol: Tescoban is van, de eddig csak a nagyobbakban találtam, például a siófokiban.

Borkaby
Nem volt nehéz Borival a hátamon túrázni, illetve, fél óra után feladtam, aztán apuka vitte, így meg végképp nem volt nehéz... :lol: Mondjuk Borinak mindegy volt, hogy kinek a hátán túrázik, Laci hátán is nagyon jó lehet aludni... :lol:
Ja, és a túravezetőnk szerint nem túráztunk, csak "könnyű sétákat" tettünk. Na ja... a felénél leültem, és elkezdtem hisztizni, hogy én nem tudok tovább menni. Ennyit a könnyű sétáról.... :lol: Persze továbbmentem, csak fel akartam magamra hívni a figyelmet... :lol:

Egyébként nagyon jó ekkora babával kirándulni, főleg, ha még szopik. Felértünk a várhoz, ahol kutya nem járt, leültem egy kőre, megszoptattam, közben néztem a gyíkokat, szöcskéket, hallgattam a madarakat, sütött a nap.... gyönyörű volt... :lol: Most lehet, hogy páran leszóltok miatta, de senki nem látott, meg különben is...egyáltalán nem lehetett látni a mellem... :roll:

Ja, és a szállásunk egy borházban volt. Esténként nem volt konfliktus, hogy a fiúk még maradnának, a csajok meg már vinnék haza a gyerkőcöket. Szuper volt... Még a szombat esti nyüzsgést is jól viseltük, mondjuk addigra már mindenki annyira fáradt volt, hogy nem zavart senkit, hogy alattunk énekelnek... :lol:

Most tudom, hogy hülye vagyok, de hogy kell (rizs)tejberizst csinálni? Még soha nem csináltam, de kipróbálnám. Tejbegrízt tudok. Azt is lehet már adni a babáknak?

marek
 
 


Borkaby, te jó ég, ez nem semmi!!! Komolyan, olyan figyelmetlenek az emberek, én nem vezetek, de akármikor megyünk kocsival, mindig nagyon félek. Mi 2007-ben karambolóztunk, és azóta nagyon parázok, de mióta Lottika is ott ül, azóta végképp :cry: A lényeg, hogy nem lett bajotok, de nem csoda, hogy kiakadtál!!!

Marek, ugyan, miért szólnánk le, hogy ott szoptattál???
Emlékszel, mikor Lotti leesett az ágyról és mentünk az ügyeletre? Én ott a lépcsőn szoptattam, augusztusban pedig a Római strandon a babakocsi mögött :lol: Szerintem ha nem úgy csinálja az ember, hogy mindenki lássa, észre se veszik, hogy mit csinál 8)

Tejberizs, én anno magamnak úgy csináltam, hogy tej felforral, bele a rizs (1-2 marok, de babának nem kell annyi), én raktam bele egy cs. vaníliáscukrot és kevergeted addig, míg a rizs megpuhul. De én nagyon béna vagyok a konyhában, lehet, nem is így kell csinálni :roll: De ennek ellenére finomat csinálok :lol: 8)

Veronika, remélem nektek jobban fog menni a lakásnézés-eladás, mint nekünk, drukk-drukk!!!

Én amúgy a baba van a kocsiban matricát ki szeretném tenni most az új kocsira is. Nekünk van egy Concord és az nagyon jól néz ki és bár tényleg szarnak rá (bocsi) nagy ívben, hogy lehet baba a kocsiban, mégis megnyugtat, hogy ott van kint!

Tej, valaki adni fog 1 éves korától a babájának tejet? Ha igen, milyet, bio vagy sima, milyen zsírtartalmút stb.?

Jaj, felébredt, mennem kell...

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Valószínűleg a legtöbben fogtok adni tejet, én semmiképp az allergiám miatt. A dr. Spock könyv egyébként azt írja, hogy egyáltalán nem kell a tej, később se senkinek se, felnőtteknek se, csak zöldségekből kell pótolni a kálciumot.

Egy időben leszoktam róla, próbálgattam, hogy milyen hatással van az allergiámra, ha egyáltalán nem iszom, mert többektől hallottam, hogy javult nekik. Csak aztán Pálmival való terhességem kapcsán rábeszéltek, hogy most várandósan igyak, így majdnem egy év után újra nekikezdtem és most nem nagyon van kedvem róla leszokni, mert minden reggelire kakaót iszom és az olyan fincsi... :roll:

Pálmi még jó ideig tápszert fog kapni tej gyanánt, bár anyu mindig mondogatja, hogy a főzelékekbe ő tesz és ez így macerás, hogy Pálminak külön kell készíteni (ő főz ránk heti 3-szor...)

Mindenesetre én tolom ameddig tudom...

Ildi,
igen, remélem hogy fog menni a lakáseladás, egy hónapja már egyszer nekiestünk, de szinte a meghirdetés után rögtön abba is hagytuk, mert elvitték a kinézett házat az orrunk elől, amit meg akartunk venni. Annyira meg jó ez a ház, hogy nem akarjuk mindenképp eladni, csak ha van helyette jobb... így még meg se hirdettem, az új ház tulaja jön megnézni, hogy beszámítja-e az árba, jó lenne, akkor nem kéne árulgatni...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Marek, ahogy Ildi írja, több módja van a tejberizsnek. :) Az is jó, ahogy ő csinálja, van még olyan, hogy
1. először vízben kell főzni a rizst és csak a finisben kell tejben főzni, ez tejberizs
2. én próbáltam úgy, hogy először vízben, aztán a finisben tejszínben, ez tejszínbe rizs
3. csak vízben, de jóval több vízben, mint amennyi a teljes készenlétig elég, így jó szottyos lett, azt édesítettem fruktózzal (esetleg szőlőcukorral), így ez az igazi rizstejbe rizs. :D
Aztán keverheted gyümölccsel is a végén, ha akarod...Gergő nagyon szereti.

Éva 75-ről hoztam híreket: lefoglalja a négy gyerek, Áron már lassan két hete beteg, most Éva is náthás, éjjel még mindig nagyon sokat fent vannak, ezért Éva "hulla", közben beépült a tetőterük, sokat kellett pakolniuk, megkezdődött a suli a gyerekeknek, tanulás, szakkörök...ezért kevés ideje van.

Kép
szöszke
 
 


Ildi, én csak annyi tejterméket fogok adni, amennyit főzelékbe tejfölként teszek. És elvétve egy-egy kóstolás erejéig, de a tejfogyasztásból rendszert semmiképpen nem csinálok. Ma pl. csináltam tökfőzeléket, 2 literhez tettem 2 evőkanállal, úgyhogy az elenyésző.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Szöszke...Köszi a híreket Éváékról, remélem hamar rendbejön Áron baba és a ház is! :D

Tejberizs:én úgy tudom hogy Víz és tej felesbe :wink: Pontos receptem nincs de 2és fél-szer több folyadék kell mint
rizs(én mindíg bögrében mértem ki.
Én a vizet szoktam felforralni úgy teszem bele a rizst és egy vaniliáscukrot, majd mikor forr akkor kislángon a
tejet hozzáadom,és a cukrot, többször kevergetem :D

Marek:tejbegrízt is lehet adni,igen! :D Venni fogok ilyen rizstejet.Köszi!

Tej egy éves kor után
Egyes szakvélemények azt mondják hogy a kisgyeremeknek 3 éves korára fejlődik ki a veséje teljesen.
így 3 éves korig a tehéntejet higítani kell :1rész víz 2rész tej!
De a védőnő azt mondta nekem hogy az első fél évben tehán 12-18hónapos korig kell csak higítani a tejet. :shock: :?
Na most legyek én okos! :roll:
Én valahol a kettő között fogok megállapodni. :wink:
Most vettem Babylove-os 3-mas tápszert mert az olcsóbb mint a Mildibé, így 1éves kor után még 2-3 hónapig biztos nem adok tejet higítva sem.
Főleg mert jön a járvány is, kell védeni az immunrendszerét.
Aztán majd apránként elkedjük.
Természetesen a főzelék higítására tejet fogok használni, nem fogok már sokáig külön pacsálni Norbinak.
A védőnő szerint ha egy éves korra Norbi megeszi a vajas, körözöttes, sajtos,házi lekváros kenyeret, kalácsot, akkor nem is kell a napi 2 tápszer vagy tej, hanem elég az esti 2,5dl. :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ildi...még annyit hogy én kezdetben lehet sovány, bio tejet fogok adni(1,5%-ost) már néztem is 290-360ft között vannak
a magyar bio tejek.
Aztán ha nincs gond áttérünk a jobb minőségű sima tejre. Már ameddig a pénztálcánk engedi. :roll:
Sajnos mi sok tejet iszunk, a férjem van hogy napi 5-6dl-t iszik+még a kávéba is rak.
Ezért többször vettünk már 120-130ft-os szlovák tejet :roll: :oops:
Sajnos a magyar tejek zöme nagyon drága! :( :evil: De a norbikának biztos jobb fajata magyar tejet veszek majd....legalább is csak bízni tudok benne hogy jó fajta :?

Tudjátok milyen jó nektek hogy szoptattok, csomót spóroltatok és még fogtok is, és elsősorban az legalább egészséges,
tiszta és véd! :D
Irigy-irigy!!!!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LKata
Az tény, hogy én rengeteget spórolok a kaján, főleg, hogy Bori alig eszik. Már a Sinlacot is 300 forint alatt kapjuk, mert van javaslatom. A méregdrága bio Holle cuccokat meg nem ette meg Bori, úgyhogy azokat sem kell vennem... :roll: Az mondjuk tény, hogy nem eszik rendes gyümölcsöt, csak üvegeset, vagy Frutapurát ,de annyira keveset, hogy alig kell vennem. A főzelékeket se eszi meg, helyette levesből kap zöldséget, bár abból is csak pár falat megy le. Nálunk egyedül a vacsi normális étkezés (sinlac+gyümi), a többi csak egy-egy falat. Nemtom mikor fog Bori normálisan enni, mert az tény, hogy kényelmes és olcsó a szoptatás, de azért végtelenségig mégse szoptathatok.

marek
 
 


Nálunk a tehéntej nem kérdés még egy darabig, de ha egyszer kinövi az allergiát, akkor sem fogok tejet adni szerintem. De akkor legalább majd lehet olyan kajákat adni, amiben tej vagy tejtermék van.

Egyébként én egy ideig aránylag sok rizstejet ittam, ill. tettem a kávéba, és egy idő után fájt tőle a gyomrom, úgyhogy most hanyagolom a rizstejes kávét... :roll:

marek
 
 


Odaadtam a szülinapi Montessori tornyot Borinak. Nagyon jó. Egy újabb rágóka... :lol:

Ha valaki látott fa járássegítőt olcsón, akkor légyszi linkelje be! Akár használtan is érdekelne.

Valami ilyesmi:http://www.fotexnet.hu/tulli_jatekaruhaz_www_tulli_hu_s043/page/item/425847/harkalyos_tologatos

http://www.tulli.hu/product_info.php?products_id=17040

Miért kell a játékoknak ilyen drágának lenniük? Pedig ez a bevásárlókocsi tök jó szerintem...

marek
 
 


sziasztok

a láznak lett folytatása.
tegnap semmi nem volt /csak egy kis nyüglödés és du. nem alvás, ma séta utánn azt vettem észre, hogy a gyereken kiütések vannak. azonnal szóltam a férjemnek, hogy nézze meg. ö azt mondta biztos meleg kiütés.
megszoptattam, de a foltok nem tüntek el és több is lett. a hátán,nyakán,mellkasán,fél arcán.

a doki nállunk már nem rendelt, de a szomszéd faluban el tudtuk öt csipni.

azt mondta nyugodjak meg, ez nem komoly,nem fertöz. irt fel Fenistil cseppeket, de azt mondta,csak akkor adjam, ha nyügös lenne /egész nap az volt/ ne vigyem napra, és vagy sima vizzel fürdessem. max. 5 nap és elmúlik

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


ja és még egy kérdés

szomszédom fia állandóan náthás /7hónapos/. a doki mindig ugyanazt az orr cseppeket irja fel neki, ami nem használ.

ti mit ajánlotok?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Mégsem megyünk Siófokra. :cry: Majd máskor.

Kata - Igen, a Tescoban van, de nam a tejeknél, hanem a diétás, diabetikus stb cuccoknál. Legalábbis itt a Fogarasin, meg Tatán.

Marek - Én is úgy szoktam a tejberizst, hogy először vzben főzöm, aztán amikor már majdnem kész, akkor teszem hozzá a tejet.

Ildi - Én tutira nem adok még tejet, a sajttal is még csak most ismerekdünk, szép lassan. Uátna szerintem, ha egyik tejtermék sem okoz gondot, akkor babatej lesz.
Lehet, hogy megyünk csütörtökön. Alvástól függ.

Jön az esti rutin, mennem kell.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Timi, nem lehet, hogy ez 3 napos láz és utána a menetrendszerű kiütések? Ami nekünk is volt? Mi is Fenistil cseppet kaptunk, napi 3X 8 cseppet (8 kiló volt akkor Lotti) kellett adni. Viszont írtó aluszékony lett tőle, egyhuzamban 3 :shock: órát aludt akkor! Ekkor mondta a doki, hogy inkább csak 2X adjuk egy nap. A kiütés kb. 2-3 nap alatt el is múlt teljesen! Jobbulást Sanyikának!!!

Orrcsepp, mi a Nasivint használjuk, de max. napi 2-3X az orrporszívózás után.

Bettyna, sajnálom, hogy nem jött össze a Siófok! Pedig jó idő is lesz a hétvégén. Na sebaj, gyertek csütörtökön :lol: Zoli is jön, hoz fényképezőgépet, majd kattint egyet-kettőt rólatok is :wink:

Tejinfót köszi, hát meggondolom, én amúgy fogok adni szerintem Lottinak nemsokára, de nem csak úgy simán, hanem a kajákban, vagy pl. tejbegrízt is csinálnék sima tejből. Ezeket a tejpépeket imádja, de nagyon drágák.

Amúgy képzeljétek, már 2 szoptatást kiváltottunk!!! Ebéd és uzsi. Néha be-becsúszik a cici olyankor is, de már ritka és valahogy Lotti se igényli, nincs türelme a cicin. Kivéve reggel és este. Többiek, tervezitek, hogy most már egy-két szoptatást kihagytok?

Na megyek tovább, Lotti már alszik, Zoli elment pókerezni, úgyhogy rászabadulok a netre, juhé :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi
Én nem egyre ritkábban szoptatok, hanem egyre gyakrabban... :oops: Mondjuk ez cseppet sem zavar, főleg, hogy közeledik a vírusos időszak, de utána azért jó lenne, ha egy kicsit több szilárdat is magához venne Bori...
:roll:

marek
 
 


Timi, szegény Sanyika... :? Jó sokat szoptasd, az kiöl minden nem odavaló dolgot, és a folyadékpótlás is kell a felmelegedett testecskéjének. Nekünk nem volt kiütés láz után, nem tudom, mit csinálj...

Ildi, én nem váltottam ki még szopit, csak csökkentem a szopi időt. Félek az újabb cici-gyulladástól. :cry:
A mai menetrend ez volt:
5:00 szoptatás (nem tudom, hány perc, mert elaludtunk)
6 órakor visszaraktam a kiságyba, 8:00-ig alvás
8:20 1 körtébe aprított 1 Abonett búzakorpás kenyér ("deszkalap"), 6 perc szoptatás
11:30-13:00 alvás
13:00 1 alma, 1 banán, 8 perc szoptatás
15:30-17:00 alvás
17:00 2 evőkanál tökfőzelék, 3 púpozott evőkanál sütőtök, 8 perc szoptatás
séta, majd megnéztük a biciklis felvonulást
20:20 fürdés
20:45 2 kis banán búzakorpával, 4 perc szoptatás

Kép
szöszke
 
 


Szöszke,
minden kajánál van szopi is? Nahát!

Pálmi kb. 5-ször eszik egy nap.

Reggeli tápszer 100 ml körül
Tízórai gyümölcs 160-190 ml
Ebéd főzelék 160-190 ml
Uzsonna tejpép vagy joghurt vagy gyümi 160-190 ml
Vacsi tápszer 160 ml
Víz egész nap kb. 100 ml

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


azt hittem eddig, hogy Tomi keveset eszik, de nem :), csak nekünk volt egy olyan időszakunk, amikor ezek szerint falt...
mostanában:
reggeli: szopi
9.30-10.00 gyümölcs+ tejpép vagy gabonapehely (ma csak a gyümölcsöt kívánta, úgyhogy egy alma+egy banán)
13-13.30 főzelék (változó mennyi, 1 - 2 dl között)
utána alvás, előtte szopi
16 körül: gyümölcs vagy joghurt+gyümölcs (kb 1-1,5dl)
19.30-20 körül: főzelék vagy sinlac+gyümölcs (kb. 1-2 dl között)
fürdés, szopi, alvás
éjjel kb. háromszor szopi...


tejfogyasztás:
én ameddig lehet kihúzom anyatejjel, szerintem az tökéletes. 2 éves kora után már nem nagyon szeretnék szoptatni, utána azt szeretném, hogy babatejet igyunk.
Jó lenne csak annyi tejet fogyasztani, amennyi elkerülhetetlen: esetleg ha a süti tésztájában van vagy ha vendégségben eszünk és valaki tejjel csinál valamilyen ételt.
nekünk a tejbegríz és a tejberizs is bejött tápszerből, úgyhogy én ezeket abból csinálom. Ugyanolyan fincsi ;)


Sz.Veronika!
Milyen jó lenne, ha beszámítanák az árba a mostani házatokat! Csomó gonddal kevesebb lenne. Drukkolok, hogy sikerüljön!

Timi!
Jobbulást Sanyikának! Ha ez a 3 napos láz, akkor tényleg pár nap és túl lesztek rajta. Nekünk semmit nem kellett rá szedni, pár nap és egyik reggel úgy keltünk, hogy eltűntek a kiütések :)

Marek!
Ezek gyönyörű járássegítők! Teszveszen nem nézted vagy itt a babanetes apróban?
Én egy fischer price-os vizilovat vettem a teszveszen 2500 Ft-ért, de igazából a rajta való rallyzás jön most be Tominak, nekem meg ez jó kis fogyókúra (lehajolva, futva tologatni Tomit le-föl a lakásban :) )
Nagyon régóta szeretném már megkérdezni, hogy anyukád jobban van?

Tali végül mikor lesz?

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Mi is meg mindig betegek vagyunk, de nem tunik sulyosnak, laz nincs, csak mindenkinek folyik az orra, kisse kohog. Mostanaban ez lett a napirendunk:

Reggeli: 6 es 8 ora, szopi, majd falatozas a csaladdal: vajaskenyer sajttal, paradicsommal, paparikaval esetleg befottel. ma megkostoltuk a zakuszkat :wink:
Tizorai: 1ö-11-12 (attol fugg mennyire ehes es hogy alszik) gyumolcs, alltalaban siman, ritkan valamilyen pehellyel
Ebed: 2-3-4 fozelek husival vagy anelkul
Uzsona: 7 fozelek maradek v gyumolcs v szemelgetes abbol, amit mi eszunk, nagyon ritkan tejbepapi
Vacsora: 8-fel9 szopi

Napkozben is van meg 1-2 szopi, de ezek mar nem mennyisegek, inkabb csak altatas, folyadekbevitel.

Kulonben az altatassal teljesen kudarcot vallottam. Eljutottam oda, h egyszeruen nem tudom elaltatni a fiamat, sokszor olyan almos, h ragadnak le a szemei, megsem hajlando. Ahogy leteszem, egybol fordul es all fel, innen pedignincs kiut. Eddig elaludt cicin, neha anelkul is, csak ugy otthagytam, o meg elaludt, most pedig kesz kin az egesz, neha mar bogok
:shock: Sejtem, h arrol van szo, h vegre jol tud kozlekedni, erdekli a vilag stb, de akkor is olyan frusztralo, h barmennyire almos, csak nagy kinok kozepette tudjuk elaltatni. A legujabb csel a babakocsi, ujabban ejjel is belekerul, majd a kisagyba, ha mar jol szunyokal. van meg igy valaki? Otlet?

A folyadekkal meg ugyanugy allunk, koszi Zsuzsu a te otletedet is. Egyelore meg az az erzesem, h nem az izzel van baj, hanem magaval az ivassal, mint olyannal. :o Kiskanallal par kortyot bevesz, majd jon a kopdoses. Mindegy, h mirol van szo. Probalok a kajajaba is minel tobb folyadekot belopni, h mig megtanul inni, legalabb ne szaradjon ki :roll:

Borkaby!
szornyu lehetett az a baleset :(

Lkata:
Tejet en sem szandekozok adni mostanaban, de azert nem felek tole annyira, elvegre tejtermeket eszik mar most is. (keves sajt, egyszer evett turot, nehanyszor a mi fozelekunkbol) valahogy ugy, mint Borkaby mondta, itthon hanyagolom, de nem ijedek meg, ha mashol olyasmit eszik, ami tartalmazza. :wink: Szopi, amig lehet, majd babatej... Zsolti is nemreg tert at a tejre. Mindenki maskepp csinalja, de szerintem ennyit megtehetunk, h amig lehet csak nyomokban kapjon tehentejet, inkabb babatej legyen otthon. nem tudom probaltad-e meg, de a tapbol is lehet fozni. (raadasul a babatej olyan kenyelmes, mert nem kell mindig figyelni ra, h a tej friss legyen, mindig keznel van :wink: Nekunk mondjuk ez azert is volt jo, mert mi egyaltalan nem tejezunk, igy csak Zsoltinak vettuk volna. Sokszor en is azt hasznaltam, ha kellet egy kicsi, de nem volt otthon :wink: )
Kulonben csodalatos a Verda, Zsolti nagyon dijazna :) Szerencses a kisfiu :wink: Most azon torom a fejem, h Mikinek milyen tortat csinaljak vagy csinaltassak, gondoltam ra, h Miki egeres kene, legalabb egy marcipan erejeig :) Biztosan te tudnal ilyet is, kar, h olyan messze vagy :(

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Timi!
Kitartas, nekem is ugy tunik, ez a 3 napos laz lesz...

Ildi!
Szerintem mar en is kivaltottam, de nalam ez nem olyan egyertelmu, mikor igy jon ossze, mikor ugy. De ebben a korban ez szerintem teljesen ok. :wink:

Szoszke!
Jo, h irod a tejberizset, en eddig mindig tiszta tejben csinaltam :oops: mar magunknak, vagy zsoltinak. Kiprobalom ezt a vizben, majd tejben varianst is.
Koszi a hireket Evarol, nem csodalom, h nem birja szusszal :roll:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Lanyok, en nem birom tovabb :o
Muszaj beszelnem rola, erzem, h megpukkadok. Remelem tul sok ismeros nem olvas, ha igen, annyi baj legyen :lol:
Szoval:
ferjem utan ti vagytok az elsok, akik megtudjak: babat varok :o :shock:
Mindig ugy gondoltam harom gyereket akarok, csak aztan a korulmenyek nagyon ellene szoltak, elhataroztam, h igy semmikepp ne jojjon, mert nagyon feszult, turelmetlen vagyok, rendezetlen minden, ami velunk kapcsolatos stb. Tudjatok, arra gondolok, h allandoan utazgatunk Oxford es Csikszereda kozott, raadasul meg magyarorszagra is gyakran ferjem miatt, mindennek nevezhetem ezt az eletformat, csak bababaratnak nem :? Ugy tunik, h inkabb Anglia fele haladunk, mert ott van a ferjem allasa, de en itthon meg nem birom feladni az enyemet. :? lelekben mindketten idehuzunk, de a kozeljovo megis Anglia. Zsoltinak mindjart suli (barmennyire nevetseges is), aztan vege a joves-menesnek is. Ott kint semmi segitseg, meg a lakas sem megfelelo nemhogy harom, de ket gyereknek sem. Ugyanakkor tudom, h ez nem fog egyik naprol a masikra valtozni, ugyhogy vagy ket gyerek, vagy sokkal kesobb meg egy. Azt is tudom magamrol, h ha most nem, akkor soha. Egyszoval valosagos aldas, hogy a sors belekenyszerit ebbe a helyzetbe, csak nagyon felelmetes. nem birom feldolgozni a tenyt, egyszeruen varom, h egyszercsak megjon a felhotlen orom es racsodalkozok arra, h terhes vagyok! Addigis nem mondtuk el senkinek, meg dokinal sem voltam, de belepusztulnek, ha valami gond lenne. nagyon nagyon vagyom egy kislanyra. majus 10re lenne kiirva.
Uff, en beszeltem :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Móni!!!!!!Ez nem semmi azért Gratulálok!!!!! :lol: :lol: :lol: Hát én megértelek most én sem lennék olyan 100%-osan boldog ha terhes lennék.Nem használtatok semmit vagy kis út törö mindenen át gázoló?Mikor akarsz menni dokihoz?Hogy érted ha most nem akkor soha?Na én meg lebombázlak kérdésekkel :oops: :)

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kint van Zsebi 9-10.foga amik rágó fogak :shock: :shock: :) Elég vicces,hogy elől 8fog után nagy szünet és 1-1 hátul :lol: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Móni
Jaj de jóóó!!
Én annyira irigyellek! :oops: Egyébként nálunk is egy csomó minden szól ellene, de én nagyon vágyom még egy babára, úgyhogy ha jönni akar, akkor nagyon boldog leszek!

marek
 
 


Bangham csodás hírt mondtál!!! A gyerekek tudják, hová kell születniük, hogy jó helyen legyenek.
Én is nagyon vágyom a második babánkra. Csalogatom ezerrel, meg a férjem is csalogatja...ő tízezerrel. :D:D Hátha meghallja. :wink:

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!!

Móni!
Jó egészséget kívánok Nektek és örülök, h megosztottad Velünk!!!!! :lol: :lol: :lol:
Én babakocsiban ringatva altatok napközben....van amikor 30-40 perc kell mire elalszik, de olyankor oka van. kakis, éhes, szomjas.....

L.Kata!
Nekünk azt mondta anno a doktornénink, h 38 feletti hőnél érdemes utánnajárni, mert nagyon ritkán kozza a fogzás.
Az biztos, h én sem vinném most gyerekdokihoz a srácokat, inkább hívnám az orvost, vagy korán mennék, h első legyek a rendelőben....

Könnyen lehet, h a foga miatt válogat, de az is lehet, h teszteli a családot!! :wink: :lol: :lol: Zöldség semmi nem kell neki, pedig adtam a kezébe is, de eldobálja.

Nagyon szupi tortát csináltál, Nekünk sima mezei torta lesz, ma rendeltem meg, szombaton ünneplünk.

Borkaby !
Nagyon szomorú ez a baleset, rengeteg az idióta sofőr. Nem is értem honnan veszik maguknak a bátorságot, h semmibe vegyék a szabályokat. Az a baj, h lightos büntetések vannak. Aki megszegi a szabályokat én attól a helyszínen elvenném a jogsit és csak újravizsgázás után kapná meg. Persze nem lehet minden utat bekamerázni....

Az a fontos, h jól vagytok!!!!!!!

Veronika!
Voltak háznézőben??????

Ildi!
Úgy tűnik én azon kevesek közé tartozom, aki ad tejet a gyermekének. Nem értem mi ez az ellenállás a tejjel kapcsolatosan, de mindenkinek szíve joga mit ad a gyermekének.

Itt nálunk vidéken a 1,5 %-os tej nem is tej, így mondják a hozzáértők. Az igazi tej 4%-os, de ugye 2,8% kapható.
én októbertől 2,8% os zacskós tejet (a dobozosban sok a tartósító) adok, előszőr délben 50% tej-50% víz aztán majd látjuk. Forralom és lehűtve kapja majd.

Ábel most is napi 500ml tejet (kakaót) iszik meg három részletben. Az óvódában reggelire mindig tejes ital van (kakaó, tej, vaníliás-karamellás tej vagy tejeskávé) .

Általában az allergiáról annyit, h egy ismerősünk tisztaságmániás. Még a mosogatáshoz is domestost használ, a családjában nem volt allergiás, de most a fia mindenre (fű-fa-virág-tej....). Nem vagyok szakértő, de nekem gyanús.....

Timi!
Nálunk is fenistilcseppet vagy ampullás calciumot szoktak adni a megfázáskor.

orrcsepp: vibrocil nekem az vált be.

Kata84!

Zsebinek gratula!!!!!!!!!

Rólunk:
ma feladtam egyik elvem, mi szerint nem adok üveges bébiételt.... :shock: Szaladgálós napunk volt amúgy is, na meg nem akar enni így egy boltban felmelegítettem egy üveg junior menüt és egy parkban megetettem. Elsőre kiköpte, de rábeszéltem és a harmadik kanálnál már hangosan követelte: " hááááááááám :lol: :lol: " Végül kb. 220g t evett meg.

Apa elvitte Ábelt szemészetre. Azt hittem minden Ok, de tévedtem. :evil: :cry: :cry: :cry:
Mutattak neki valami ábrákat,, de mivel nem beszél így az nem hozott eredményt, így műszeresen vizsgálták. Kiderült az egyik szeme mínusz 2-es a másik mínusz 2,75 ös. Három hét múlva kontroll, előtte szemcseppel pupillatágítás és utánna pontosan megmérik milyen szemüvegre van szüksége.... Nagyon elkenődtem, féltem a fiam, de túléljük. ......

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!!

Lottika Királylány!!!

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Lottinak nagyon boldog 1.születésnapot!!!! Kép

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?