Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Vagyok! :lol:

Röpcsi

Köszönöm a névnapi köszöntést!! :wink:


Szerintem csak vasárnap reagálok nektek, holnap buli, leszünk vagy 14-en, kétféle kaját főzök, lesznek ittalvós vendégeim is, úgyhogy most sok a dolgom!!!! :lol: Puszi!!!! :wink: :D
Holnapra küldjétek a napos időt!!!!! :wink: :D
Vendég
 


Sziasztok,

Ditke, Boldog Névnapot :!: Kép
A Betadint nem keztem el....mert már hétfőn barnáztam... :cry:
de ma nagyon megjött..... :cry: :roll:
Twist,ne legyél beteg :!: :!: pihizz sokat :!: :wink:
puszika

Kép
Adri
badró1
 
 


Sziasztok!

Én új vagyok itt.A Baross utcába járunk párommal.Most
derült ki,hogy lombik lesz nekünk is,mert a páromnak
kevés és lassú a spermája.Szóval tudna nekem valaki
segíteni,hogy milyen ez a klinika?Jó?Mert én már annyi
rosszat hallottam.Szóval nem tudom.Érdemes itt maradnunk?
Jó helyen vagyunk?Ill ha megvan minden vizsgálat,vérvételek
átjárhatósági stb...akkor mikor kezdhetjük a lombikot?
Sokat kell várni?Hónapokat,heteket?Kérlek segítsetek!!!!!!!!
Nagyon tanácstalan vagyok.

Köszönöm előre is
krisztike54
 
 

 
 

Sziasztok! :D

Kép


Üdv. Kriszti nálunk!!! :D

A kérdéseidre válaszolva:
Szóval tudna nekem valaki segíteni,hogy milyen ez a klinika?
Szerintem nagyon jó ez a klinika, az egyik legjobb! :D
-Én is hallottam, olvastam is a klinikáról rosszat, de jót is! Ugyanúgy, mint a többi Meddőségi Klinikáról! Ha nagyon belemélyedsz a dolgokba látni fogod, nincs olyan klinika ami mindenkinek teljes mértékig megfelelne. Mi régóta járunk ide a SOTE-ra és nagyon sok barátnőm lett az itteni orvosok, kezelések segítségével babás, ikres anyuka. De ugyanakkor volt olyan barátnőm (Drága Twist kismamink és még mások) és ismerősöm is, aki ide járt, majd innen átment egy másik klinikára és aztán az ottani orvosok, kezelések segítségével lett kismama v. már anyuka!
Szóval szerintem nagyon jó helyen vagytok!!! :D :D :D

Illetve, ha megvan minden vizsgálat,vérvételek átjárhatósági stb...akkor mikor kezdhetjük a lombikot?
Sokat kell várni?Hónapokat,heteket?
Ha minden vizsgálat megvan, vérvétel, röntgen vizsgálat, átjárhatósági (ez neked egyáltalán nem volt?), akkor lesz egy konzi, amikor elmondja a prof., hogy minden rendben van-e és ha igen megmondják mikor kell majd ismét jelentkezned a klinikán és ha ez megvan akkor lesz uh vizsgálat, amikor megnézik, hogy minden rendben van-e és ha igen, akkor indulhat a program.

A lombikprogram előtt van egy kivizsgálás, ami röntgen vizsgálatból, vérvételből áll. A röntgenes papírnak 1 éven belülinek kell lennie, a vérvételnél pedig mind a kettőtöknél megnézik a HIV, AIDS és a többi dolgokat. Ja és azt is, hogy voltál-e már rubeolás. Ha nem voltál, akkor oltást kell kapnod és 3 hónapig ilyenkor nincs semmilyen kezelés, pihi van és csak utána kezdhetitek el a programot.

Mi jövő héten megyünk konzira + uh vizsgálatra és ha minden rendben, okés lesz (biztos minden jó lesz!!! :D), akkor elkezdjük az 1. lombikprogramot! :D :D :D
Nálunk a lombik előtti kivizsgálások márciusban megvoltak, csak akkor az IR problémám miatt kezdeni nem tudtunk, de most minden papírunk megvan a kezdéshez!:D
Most jelenleg hol álltok? Mikor és milyen vizsgálatra kell mennetek?

Csajok azthiszem jól leírtam a dolgokat, de kicsit álmoskás vagyok, úgy, hogy ha valakinek valami eszébejut írjon!!! :D
Vendég
 


Megállt a vonalzóm!:( Úgy döntöttem, most vonalzótlan leszek és jövő héten amikor megyünk a klinikára, akkor utána csinálok egy újat, ami már mutatni fogja a konzin történteket! :D


Szeptember 23-ka (szerda), lombikprogram konzi+uh
Vendég
 


Krisztike, üdv közöttünk, nagyon örülünk neked!:)
Röpcsike mindenre szépen válaszolt neked, ő is lombikozni fog, minden lépésről be tud majd neked számolni (és persze nekünk is, mert minden érdekel és veletek szurkolunk!!!):)

Adri, 10 nap és HSG-zel:)) Röpcsi, te pedig szerdán kozizol, megveszed a gyogyikat és kezdhettek is (szorítok!!!). De jó!:) Haladtok:)

Képzeljétek, hogy jól vagyok mégis, nincs bajom. Úgy látszik, csak átmeneti volt a megfázás, a fejfájásom is elmúlt. Lehet, hogy csak allergia volt és hozzá társult ez a rossz idő mostanában.

Na, megyek írni a naplómba, mert 24 hetes leszek holnap.)
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv Kriszti :!: :lol:
Röpcsi leírt mindent.... :lol: a klinka szuper :!: :!: ne menjetek máshova :!: :wink:
nekem 28.-án lesz HSG.... :roll: :lol: :wink:
megyünk köszönteni a barátnőmet...... :lol: holnap jövök :!: :lol:
Puszi

Kép
Adri
badró1
 
 


Ditke, sorry, mindig eszemben van, csak aztán elkalandozik a figyelmem:

BOLDOG NÉVNAPOT NEKED!!!!


És gratula a laptetőhöz, figyelek ám:) Jó jel!

Hogy érzed magad amúgy, valami jó jelet érzel?
Vendég
 


Sziasztok csajok!!
De nagyon aranyosak vagytok,hogy segitetek nekem.
Ugy latom jo helyen vagyok.Bocsanat az ekezetekert
de Angliabol irok most es nem tudom hogy kell itt atallitani
az egeszet.Ropcsike nagyon ari vagy,koszi hogy mindenre
valszoltal.Megnyugtattal .Nekem eddig minden megvan,vervetelek
rubeola hiv hepatitisz,mar csak a hsg van.28-adikan megyek.
Es akkor elvileg minden megvan.Szerinted akkor iden mar
elkezdhetjuk a lombikot?Majd figyelem mindig itt az oldalt
es irunk egymasnak.Ok?

Puszi
Es tenleg koszonom mindenkinek aki segit!!!!!!!!!!!
krisztike54
 
 


Badro1.
Nekem is 28-adikan lesz a hsg!!!!!!!
Akkor talizunk!!!!
krisztike54
 
 


Krisztike, szuper, hogy Adrival együtt mentek HSG-re:))) Máris ismersz valakit, tök jó lesz úgy!
És csak kezelésre jössz haza Angliából, vagy haza is költöztök a lombik idejére? Hol fogsz majd lakni a kisbabával és a pároddal?
Házasok vagytok? És mióta szeretnétek babát? Mesélj el mindent!:)

Szóval, ha megvan a HSG, akkor konzira mentek Urbancsek doktorhöz és szerintem máris kezdhetitek a lombikot. Még idén természetesen:)
Röpcsike 23-án megy lombik konzira és mondták neki, hogy hozzon 50 000 Ft-ot a gyógyszerekre, tehát máris kezdhetnek valószínűleg. Látod, gyorsan mennek a dolgok. Nemsokára te is babás leszel és Röpcsike is és Adri és persze Kedi is.)
(Ditke már most az szerintem.)))))
Rena is az lesz, tuti:)

Kriszta, ha megadod az adataidat, akkor beteszlek a táblázatunkba, így jobban tudunk egymásnak szorítani. Van egy ilyenünk:

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Kisztike,fent vagy az iwiwen :?: akkor jelöljük be egymást és tudni fogom kit nézzek 28.-án :?: :lol: :wink:
Twist,írd be légyszi a 15.-ét akkor jött meg :cry: köszi
többiek :?:

Kép
Adri
badró1
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a névnapi köszöntéseket!!!! :wink: :D

Krisztike

Üdv közöttünk!!!! :wink: Lombikhoz nem "értek", mert mi még nem tartunk ott. :wink:
Szerintem jó helyen vagy a klinikán. :wink: :D

Röpcsi

Mindjárt itt van a 23-a, és mehettek konzultációra, aztán pedig KEZDÉS!!!!!!!!!!!!! :wink: :D Gondolom már hogy izgultok!!!!!! :lol: :lol: :lol: Én is be lennék sózva!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Adri

Pirit sajnálom!!!! :cry: :cry: :cry:
De szerencsére rendes volt a rtg.-es nőci!!!! :wink: :D Akkor megy a drukk 28-ára!!!!!!!!!!!!! :wink: :D
Szerintem már most kérj időpontot második konzultációra, mert úgy emlékszem nektek már csak a hsg hiányzott!!!! :wink: :oops:

RENA???????????????????????????????????????

Kedi

Biztos nagyon fáradt vagy, el is hiszem, munka aztán meg még a suli is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :? :( Azért néha írj hogy mi van veletek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :D
Spontán baba?????? :wink: :D

Twist

Olvastam a blogod, és megcsodáltam a pocidat is!!!!! :D Nagyon szép!!!!
Örülök hogy nem kaptál el semmi nyavalyát a vonaton!!!! :wink:
Megfiatalodtál kismamiként??? Ez szupi!!!!! :wink: :D Hát még ezután hogy meg fogsz fiatalodni ha megszületik a baba!!!! :D
Köszönöm hogy megelőlegezted a kismamiságot nekem, de még semmiféle előjelem nincs! :?
Ha most sem sikerül, kihagyok egy hónapot, aztán novemberben folytatom, bár nem tudom a párom mit fog majd szólni, mert neki még nem mondtam! :? Bár miért is ne sikerülne???? :wink: Sikerülni fog!!!!!! :wink: :D Nem kell itt jeleket keresni, majd jön magától!!!! :wink: :D


Buli: szerintem nagyon jól sikerült, már csak a visszajelzések alapján is!!!! Végülis 15-en voltunk, tárkonyos vadmalac leves volt, és vadpörkölt. A levessel rettenetesen jól laktak, van aki ezt a menzás tányért ami jó mély 4-szer szedte tele, van aki nem szereti a tárkonyt de ő is ebből a fajta tányérból evett 3-mal!!!! Voltak akik 2 órára jöttek, de a többség 4-re, de így is az utolsó vendég hajnali 1/2 2 után ment haza, az ittalvós vendégeink pedig másnap délben.
Eléggé elfáradtam+a párom is!!!!! De jó volt!!!! Nem kényszer volt, így még ha fáradt is az ember sokkal jobban viseli!!!

Apa napok óta ezt hajtja: 15 év!!!!!! 15 év!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: De úgy látom boldog!!!!! :wink:
Vendég
 


Twist!
Nagyon aranyos vagy koszonom.Megadom az adataimat
ha hazaertem.Ok?
Mi a parommal csak a baratnomekhez jottunk ki par napra.
Kedden mar megyunk is haza.Mi 1 eve vagyunk hazasok.
De kb 3 eve szeretnenk babat.Eddig sikertelenul.Ezert
vizsgaltattuk ki magunkat.Kiderult,hogy a paromnak kevesen
vannak a katonai,meg lassuak is.Ezert kellett a lombik.
Hat ennyi.Velem egyenlore minden rendben.Eddig.Meg a hsg
hatra van.Na majd meglatjuk.
krisztike54
 
 


Jó Reggelt!!!


Szia Twist! Igen, szerdán, tehát holnapután konzi és lombikprogram kezdés a klinikán!!! Húúú, de hamar eljött azért ez a nagy nap! Nagyon vártam!!! :D A férjem is be van zsongva! :)

Gratulálok a 24. hét betöltéséhez! :D Istenem, de szalad az idő :!: :shock: Nemsokára szülni fogsz drága Twist!!!
Örülök, hogy jól vagy és hogy semmit, de semmi komoly bacit nem kaptál el! :wink: Valami mondjuk szerintem van ebben a levegőben, mert 3,4 ismerősöm megfázott, folyik az orruk, fáj a torkuk stb.
Vigyázz magatokra Twist! :D

Gratulálok a barátnőd kislányának megszületéséhez is :!: Tündéri kislány :!: :!: :!: :D


Krisztike

Micsoda véletlen, hogy pont akkor mész Te is HSG-re, amikor Adri :!: :shock: Twistnek igaza van, tök jóóó, hogy nem, mint ismeretlenek lesztek ott a vizsgálatkor, hanem, mint egymást ismerő ember!!! :D Én nem találkoztam egy klinikai ismerősömmel sem a HSG-kor, de a várakozás alatt megismerkedtünk egy párral, ahol a csajjal nagyon jóba lettem és a mai napig tartjuk a kapcsolatot is! :wink: Ők már nincsenek együtt a barátjával, de majd valamikor az új barátjával akarnak majd kisbabát!
Sajnálom, hogy 3 éve sikertelenül próbálkoztok :!: :( De a lombikprogrammal nagyon sok embernek sikerül, úgyhogy várhatóan nemsokára Ti is babavárók lesztek, mint Twist! :D Nálatok az inszem nem jött szóba? Van egy barátnőm, akiknél a férfinak hasonló problémája volt, mint nálatok és ott megpróbálkoztak először az inszemmel, majd utána jött csak a lombikprogram!
Budapesten laktok?
Mit dolgozol?
Vendég
 


Adri
Mához egy hétre már mehetsz is a Hsg-re, a klinikára :!: :D Hamar itt lesz és hamar túl is leszel rajta! :D :wink:
Krisztivel találkozni fogsz, így jó lesz majd egy ismerőssel együtt várni, elbeszélgetni!


Ditke
Szept. 23-ka tényleg itt lesz mindjárt :!: :!: :!: Már nagyon be vagyunk sózva mind a ketten!!!!!!!!!! :D
A klinikára való betelefonálásom után azon izgultam, hogy milyen lesz majd a műtéti körülmények közötti petesejt leszívás, aztán utána meg azon járt az agyam, hogy vajon el-e kezdjük.........szóval kész zizi voltam. De most :!: :!: :!: Érzem és magam előtt látom, hogy elmegyünk a konzira, meglesz az uh vizsgálat, ahol minden rendben lesz és megkapom a várvavárt gyógyszereimet, amikkel nagy eséllyel indulunk a babynk felé!!!!

Látom jó volt a buli és hatalmas sikert aratott főleg a leves, de ugyanakkor a vadpörkölt is!!! :D :D :D A leves elkészítését leírod majd nekem?
Jó sokan voltatok és jó sokáig tartott az ünneplés, de tényleg így van, ahogy mondod, hogy hogyha az ember nem kényszerből, hanem örömből jó társaságnak főz, akkor a fáradtságot is másképp érzi, mint máskor.


Kedi
Gondolom ezerrel dolgozol és tanulsz! Sok sikert és kitartást kívánok a továbbképzéshez! :D
Gyere majd ha lesz egy kis időd!
Drukkolok a spontán babához!!! :D


Rena
Mi újság, hogy vagy? Kezded már valamelyest megszokni az új munkahelyi körülményeket?
Hogy haladtok a lakásfelújítással? Írtad, hogy valamit még meg akartok csinálni!
Vendég
 


Sziasztok csajok!
Ropcsike,nem Budapesten lakunk.Videken.Vactol
20 km/re kb.Nograd megye.Mondd ez neked valamit?
Pontosan Keszegen.
Nalunk nem jott szoba az inszem.Nem tudom miert.
Lehet annyira rossz volt a parom spermakepe hogy igy
latta biztosnak a doki.Nem?Vacon dolgozom.Minosegellenorkent.
En is orulok hogy lesz ismeros a hsg-n.Tenleg milyen veletlenek
vannak.Raadasul nem is lakunk messze egymastol.
Marmint a lakhelyre gondolok.
Irnal magadrol te is valamit.Miota probalkoztok?
Nalatok mi a gond?
krisztike54
 
 


Krisz, írtam privit, abban megírtam a mi történetünket is:) Majd kérlek olvasd el.

Ma voltam védőnőnél, meghallgattuk Dorka szívhangját, nehezen találtuk meg, de végül is lent bal oldalt a köldököm alatt csücsült a pici lány. Tök cukin vert a szíve:)
A vérnyomim 120/80, ami nálam tök jó alacsonynak számít. A súlyom megint nőtt 2 kg-ot borzalmasan nő:( De hát ez van. Nem tudom megállítani. Majd szüléskor, meg utána lemegy.

Ma megint nagyon meleg van, már azt mondták, hogy hideg lesz e héten, erre megint 28-29 fokok minden nap. MÁr nagoyn unom.

Puszi mindenkineki
Vendég
 


Szia Kriszti!

Igen, betudom lőni, hogy merre laktok! :D Kb. mennyi idő alatt értek be mondjuk a SOTE-ra? Tudom, hogy forgalomtól és közlekedési eszköztől is függ, de mégis mennyi?
Írok én is priviben magamról! :D


Twist
Örülök, hogy minden jól ment a védőnőnél! :D Jó lehetett hallgatni Dorka szívverését! :D
Szerintem most a testsúlyoddal ne foglalkozz! Enni, inni kell, hiszen 2 embernek való bevitelt kell elfogyasztanod. Ha már Dorka megszületett, akkor meg szerintem úgyis lassan visszanyered a régi alakodat, habár lehet, hogy nem, mert aztán lehet, hogy nemsokkal Dorka megszületése után útba lesz a kisöccse vagy a kishúga! :D :D :D
Twist tudom, hogy még mindig tartozok a privivel és persze a rárakodó kamattal is! :oops:
Én olyan boldog vagyok reggel óta, hogy lombikprogramra megyünk! :D Egy kicsit izgulok, de tudom, hogy Neked és más babátakarónak is sikerült a programmal és így nem a programmal járó dolgokat nézem, hanem a nálatok lévő eredményt, a kisbabát!!!
Vendég
 


Ropcsike!

Hat mi ugy megyunk,hogy a nyugattig kocsival,utana a 4-6-os
villamossal.Szerintem mi mar kilenc ora elott ott leszunk.
Ti?
krisztike54
 
 


Twist!
Ha hazaertem irok neked en is privit.Ok?
Csak most egesz nap megyunk itt Angliaban.
Setalunk.Meg akarunk nezni mindent.
Puszi
krisztike54
 
 


Oksi, Krisz, várom majd a prividet:) És persze a tiédet is Röpcsike!:)

Röpcsi, én is nagyon örülök, hogy mehettek lombikra, ez egy nagyon tuti módszer, 100-szorosan bebiztosított a siker. És persze van, akinek nem elsőre sikerül, de igenis van, akinek elsőre megy:) És aztán lehet, hogy iker babákkal kárpótol a sors benneteket a sok várakozásért:)

Jaj, nagyon szuper lenne, ha magától összejönne a kistesó. De érdekes kérdés, hogy nem tudom, hogy lehet-e átjárható a petevezetékem, ha le volt záródva. Hm. Ez olyan végleges dolog lehet? Baloldalt végleg lezáródott, de jobboldalt a HSG felnyitotta, az elvileg le van tapadva, de talán a szülés, meg terhesség felnyithatja? Nem tudom, de izgalmas kérdés....
Meg azt sem tudom, hogy utro nélkül megmarad-e a terhességem. Most is ipari mennyiségű utró kellett. Szüksége is volt rá a szervezetemnek, mert azonnal vérezni kezdett, ahogy hirtelen le akartam csökkenteni. SZóval, szoktam ezen gondolkodni. Mondtuk a párommal, hogy 40 éves koromig még egy kisöcsike beleférne:) De ha nem megy, akkor megint ott a lombik, az én nagy segítségem:)

Röpcsi nagyon jól gondolkozol: nem szabad foglalkozni a mellékhatásokkal, félelmekkel, csak az eredményt nézd:) Amúgy meg nálam - aki pedig kényes vagyok - nem volt semmi kellemetlenség a gyógyszerekkel, szurikkal. Komolyan mondom. ÉN csak bíztatni tudlak!

Ditke drága, gyönyörű az, hogy 15 éve együttvagytok a pároddal! Vagy ez csak a házassági évforduló volt, de régebb óta vagytok együtt? Ez a buli fantasztikus lehetett:)
Mi 95-ben ismerkedtünk meg és szerettünk egymásba, így 2010-ben már mi is 15 éve ismerjük egymást:) Tök szupi ez, mert sosem gondoltam volna, hogy ilyen klassz sokáig tarthat egy házasság és még tartani is fog:) Nagyon jó érzés:)
Vendég
 


Először is üdv mindenkinek, különösen az új tagnak Krisztinek.
Sokat írtatok, vissza sem tudom már követni mi minden történt itt mindenkivel.

Mostanában nem nagyon jöttem, nem babaneteztem, igaz, időm se sok akadt, viszont azt vettem észre, hogy jobb ez nekem most, hogy nem írok, mert el tudom engedni a témát. Szóval nem akarom, hogy minden ekörül forogjon, igyekszem elterelni a gondolatokat, s próbálok a magam ritmusában haladni. Az utóbbi hónapokban minden napom erről szólt, mégha nem is történt nálunk semmi, akkor is ezen járt az agyam, mert veletek zajlottak az események, mentetek inszemire, vizsgálatra stb, úgy érzem kell most nekem egy kis idő, nyugi. Nagyon hajtottam ezt a témát, vissza kell vennem, épp ezért elköszönök tőletek, köszönöm a sok segítséget, támogatást, de egy időre elbúcsúzom.

Remélem megértitek!
Köszönöm az eddigieket, a tanácsokat infókat, az inszemivel, hsg-vel, s mindennel kapcsolatban. Legyetek nagyon ügyesek, kitartóak, bizakodóak ti is, sok sok jót kívánok, mihamarabbi babásodást mindenkinek!
Vendég
 


Nagyon sajnálom Kedikém, de remélem, hogy hamarosan viszontlátunk közöttünk. Lehet, hogy tényleg jobb egy kicsit elengedni a témát és nem görcsölni rajta. Mielőbbi babásodást kívánok azért!:)

Kép
Vendég
 


Csajok, holnap ilyenkor már készülünk elmenni a SOTE-ra :!: :!: :!: :D Jajjj, totál be vagyok sózva!!! :D

Twist, úgy vettem észre, hogy nekem is long kezelés lesz, tehát a hosszabb! :D
Vendég
 


Sziasztok kedves lányok,asszonyok!Remélem befogadtok :roll: Sorstárs vagyok SOTE-ra járok,van már egy 12 éves kisfiam második gyermekemért küzdök lassan 2 éve.Én is holnap megyek a klinikára mint röpcsi csak én az utolsó inszeminációm megkezdése végett.Ha ez sem sikerül akkor lombik következik.
Vendég
 


Szia dászi!

Üdv. közöttünk :!: :D
Gratulálok a fiadhoz! :D Ő akkor ha jól értem hamar összejött, sikerült, ugye? Mit mondanak miért nem sikerül másodszorra is, egy gyerek megszületése után ismét teherbeesned? A 6. inszemid jön?
Holnap mikor mentek? Mi 10 órára megyünk de háromnegyedre már ott leszünk! :D
Remélem a mostani inszemed sikeres lesz és nemsokára már a fiad kisöccsével vagy kishúgával leszel várandós! :wink:
Vendég
 


Twist, köszi a táblit! :D

Kedikém nagyon sajnálom, hogy elmész, de lehet, hogy így lesz jobb ki tudja!?! Azért ha állandóan nem is, de azért időnként jelentkezzél, hogy hogy vagy, mi újság, hogy haladsz a tanulmányaiddal, ha visszamész a klinikára a kis Kediért való küzdésről! :D

Az iwiw-en megkereslek és majd azért írok.......de nem foglak "zaklatni" ígérem! :D

Dászi, fent vagy az iwiw-en?
Vendég
 


Köszönöm kedves röpcsi!20 évesen szültem a kisfiamat aki az első házasságomból való és elsőre összejött(tudod amikor még fiatal az ember :lol: )Na jó még most sem vagyok országút öregségű :lol:
Amúgy 32 vagyok.A mostani és (végleges :lol: )férjemnek is van az első házasságából két gyönyörű gyermeke és lám közösünk még nincs :( De bizom a legjobbakban!röpcsi majd szeretnék mindenről tudni mi hogy megy veled meg hogy mennyit fizettél összesen a gyógyszerekért mert egy kicsit lélekben már én is készülök a lombikra :wink:
Te is pont olyan izgalommal készülsz a dokidhoz mint én,ez olyan borzalmas hogy mi már ilyen kis apróságoknak is úgy tudunk örülni mint mondjuk egy időpont a klinikára,ami csak kapcsolatban lehet a jövőben megszületendő babánkkal.
6. inszem,el sem hiszem hogy idáig végre eljutottam tavaly március óta járok oda.Neked is volt inszemi?
Holnap délután megyek fél háromra de tuti a controllok alkalmával talizunk,addig is irj!
Vendég
 


Szia Twist!Először is gratulálok a születendő babádhoz!Új vagyok köztetek be tennél a táblácskátokba? :wink:
Vendég
 


dászi
Twist is szerintem szívesen válaszol Neked a kérdéseidre. Ő a SOTE-ra járt, aztán átment a Kaáliba, ahol az 1 lombikprogrammal sikerült is Dorka nevű kislányuk, majd aztán visszajött a SOTE-ra! :D

Igen, nekem is volt 6. inszemem, meg előtti 5 otthoni próbálkozásos kezelésem. Sajnos egyik sem sikerült! :(
Na, de majd a lombikprogrammal :!: :!: :!: :D
Vendég
 


Sziasztok!

Hazajöttünk Angliából!Nagyon fáradt vagyok,meg holnap
már megyek dolgozni,úgyhogy úgy döntöttem pihizek.
Twist aranyos vagy hogy beraktál a táblázatba.Örülök.
Na majd holnap,már jobb állapotban leszek és írok.

Puszi mindenkinek
krisztike54
 
 


Dászi, üdv közöttünk:) Szuper, hogy bővülünk:)))
Persze beteszlek a táblázatba:)
Nézek neked szép avatart. Ha valami másik jobban tetszik, küldd át priviben és lekicsinyítem a képet és beillesztem. Akár a pici fiad képe is lehet.....
Gratula a kisfiúhoz! És igen, 20 évesen elhiszem, hogy könnyebb lehetett teherbe esni. Nekem 37 évesen sikerült csak és az is lombikkal. 20 évesen nem is próbáltam. De azt mondta az első dokim, aki endometriózissal műtött, hogy akkor kellett volna teherbe esnem és sosem jött volna elő az endó. Hát ezt már sosem tudjuk meg.

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.22 18:36-kor.
Vendég
 


Jaj, mesélek én is! Szóval, a munkahelyen állandóan el akarnak paterolni táppénzre most már. Hát ma éppen azért, mert délelőtt rosszul voltam és elég pocsékul néztem ki. Aszem front volt, vagy valami bujkál bennem, mert szédültem és nekiestem a wc-nek, meg tántorogtam. De nemcsak én, hanem más is, mert valami front volt. Dorka nagyon rugdosott a hasamban, ő meg front esetén szokta ezt csinálni, ebből gondolom.

Na, és mondták, hogy már a munka miatt ne maradjak, mert kész vagyok vele, menjek haza, maradjak otthon, most már lehet:)
Na, és mondtam, hogy még várok, hogy jobban legyek, mert ha front, akkor el szokott múlni. Aztán még befigyelt egy csúnya hasmenés is (mert tegnap tejet ittam):((( És laktóz érzékeny vagyok.

Na és déltől jobban lettem, beindult az agyam is, minden bajom elmúlt. Tehát a fronttól volt. Hál Istennek, hogy jobban lettem. De elértem vele, hogy nem 4 hét múlva, hanem 3 hét múlva megyek táppénzre. Tehát korábban:)
Vendég
 


annyira örülök nektek,köszönöm a kedvességeteket :D
Vendég
 


Badró írtam neked privit.Megkaptad?
krisztike54
 
 


Röpcsi mi újság?Mi volt a konziliumon!Elkezdtétek a Decapeptylt?
Nálam minden oké,jövő hét szerdán controll vérvétel meg uh. és okt. 02.-án inszem.Csak azt nem értem mégis miért váltattak ki velem megint 3 havi Clostit a patikában :evil:
Azért ezt tényleg nem értem????????????????????
Twist köszi a táblát,aranyos vagy jó egyenlőre az avatar de majd küldök képet!Annyi még hogy az utolsó vérzés kezdőnapja szept. 21 és okt. 02.án lesz az inszem!Vigyázz magadra és a kis magzatodra!
Üdv mindenkinek :D
Vendég
 


Sziasztok!

Mindjárt bővebben is írok!
Köszi dászi a kérdést!
Sajnos nem kezdték, kezdtük el a lombikprogramot :!: :cry: :cry: :cry: Nehéz és szomorú volt ez nap............kész vagyok!!!!!!
Vendég
 


Röpcsike!
Mi történt?Miért nem kezdtétek el a lombikot?
krisztike54
 
 


Röpcsi nagyon sajnálom,egyszerűen el sem tudom képzelni miért nem?Mi lehet az oka?
Borzasztó nehéz lehetett a napod én is igy voltam augusztusban amikor közölték tüsszőmaradványom van egy hónap szünet fogamzásgátló mellett.Borzasztó volt.Az hogy nem lesz inszem gondoltam az egy dolog de hogy még peteérésem se?Egy katasztrófának éltem meg.
Nagyon átérzem,veled vagyok!
A sok lombikkezelésre hivatkoztak?Mert ma hallottam az osztályon hogy sok a lombik és nem győzik.
Talán plusz egy fő orvossal kényelmesen birnák!
Vendég
 


SZiasztok!
Most nem tudok táblázatot javítani, mert nem érzem jól magam (remélem, hogy nem influenza...). De amint lehet, kijavítom:)

Röpcsike, miért nem kezdhettetek? csak nem cisztád van?

Dászi, gratula, hogy ti viszont kezdhettek!!! SOk sikert kívánok nektek!
Krisz, köszi a privit, most nincs időm válaszolni, szintén rossz közérzetem miatt.

Puszi nektek
Vendég
 


Sziasztok!

Na, íme a mai nap:
Ma voltunk a klinikán lombikprogram kezdés ügyben.
Az elmúlt hetekben, napokban a lombikkezdésére gondolva, készülve és egy-két dolgot látva és hallva, hol a kezelés elindítását, hol pedig annak elhalasztását láttuk magunk előtt. Persze a program elkezdésében való bizakodás erősebb volt azért bennünk, a sok sikertelen kezeléssel teli, kezelés mentes hónap, a barátainknál lombikprogrammal sikerült baba, babák láttán.:D Mivel márciusban a lombikprogramot megelőző vizsgálatokra elmentünk, amiknek az eredményét, a professzor úrtól, mint megtudtuk, jók lettek, elkezdhettük volna máris magát a programot. De mivel 2008 decemberében kiderült, hogy magas IR van amire gyógyszert kellett szednem és folyamatosan tornáznom is kellett és aminek az értéke márciusra már igaz a felére lement, az endokrinológusunk tanácsára mégsem vágtunk bele a kezelésbe, hanem halasztást kértünk. :? :(
Most szeptemberben, egy költözést letudva, egy másikra várva, megnyugodva, a program menetébe, sikerességébe belegondolva akartuk volna most elkezdeni a kezelést. De ebben a hónapban sajnos nem lesz kezelés. :cry: :( :? :evil:

A prof. rendelőjébe nagy optimizmussal és izgalommal belépve, máris hellyel lettünk kínálva, majd egyből a lényegre térve elkezdte mondani a dolgokat. :D
A leleteinket átnézve, ismertette velünk hány sikertelen kezelésünk volt az otthoniból és hány az inszemből, majd elmondta, hogy a lombikprogram előtt, annak ellenére, hogy a lombikprogramot megelőző vizsgálatokon már túl vagyunk és azok eredményei mindkettőnknél jók lettek, vizsgálatokra lesz még szükség :!: :!: :!: :(
Év eleje körül, amikor a lombikprogramot megelőző vizsgálatok eredményeit megtudtuk, szóltunk, hogy a programot akkor elkezdeni nem akarjuk, nem tudjuk, mivel az IR problémám miatt a belgyógyász orvosom nem javasolja. Ezért várni szeretnénk és amikor majd engedélyezi a programot, akkor szeretnénk majd elkezdeni. A prof. akkor mondta, hogyhogy ha rendben leszek, hozzak majd az endo dokitól egy igazolást, hogy elkezdhető a program. Rendben mondtuk! :D Most, ma mivel nyár előtt voltunk az endo dokinál, aki azt mondta, hogy a leletem alapján, ami még mindig nem 100%-os, de lombikkezdésre már jó, megírta az igazolást, és azt ma oda is tudtuk adni a dokinak, így a belgyógyászati, IR probléma le lett tudva :!: :D
Gondoltuk, mivel ez is megvan, más akadálya nem lehet a program elkezdésének, ezért, mint a hideg zuhany, úgy ért minket a doki által mondottak. :(
Először is jövő héten el kell mennem az altató orvoshoz (akihez már be is jelentkeztem), hogy altatható vagyok-e. Aztán mivel nincs friss hormonvizsgálatról szóló leletem, arra is a ciklusom elején el kell, hogy mennyek + mivel a hsg vizsgálatom elég régen volt és azóta voltak kezelések, változás is történhetett valamint nem tudni alkalmas-e egyáltalán a szervezetem a beültire el kell végezni egy hiszteroszkópiai (méhtükrözéses) vizsgálatot is, amire a mai nap folyamán nem tudtam még időpontot kérni, de hátha holnap sikerrel járok. :D És ha még mindez nem lenne elég, a rákszűrés vizsgálat is esedékes nálam, amit jövő héten fogok megtudni, hogy ki végzi el. :roll:
Csajok én annyira készültem erre az egészre :!: :!: :!: :D :( A férjemmel amikor ezt végig hallgattuk olyan csalódottan nézett rám, mint még soha és nekem amikor kijöttünk a dokitól most először könnyek csordultak ki a szememből, mert egyszerűen nem akartam elhinni, hogy nem kezdjük el a programot :!: :!: :!: :oops: :( :cry:
Nagyon elfáradtunk és elszomorodtunk mind a ketten :oops: :( , de az egésznek a jó oldalát nézve, mert, hogy az is van :D , végig futott az agyunkon, hogy a következő kezelésig sem kell olyan sokat várni, mert a doki elmondta, hogyhogy ha a következő napokban ezeket a vizsgálatokat elintézzük, elmegyünk rájuk, akkor a kövi ciklusban ismét bejelentkezhetünk majd a lombikprogramra :!: :D
Vendég
 


Röpcsike!
Ahogy olvastam amit írtál teljesen át tudtam érezni a bánatodat.
Nagyon sajnálom ténleg.De ha megvannak ezek a vizsgálatok
akkor kezdehettek is megint.Én is félek nagyon,hogy nekünk
is lesz valami ami miatt nem kezdhetjük el az egészet.
Drukkolok neked nagyon és ténleg átérzem a történteket.
De ne szomorkodj,nemsokára kezdhetitek és sikerülni fog!!!!!!!!!
krisztike54
 
 


Drága Röpcsi!mikor volt a HSG.-d?Hogy új kérnek?
Vendég
 


Meg még annyit hadd kérdezzek hogy vércsoport meghatározás kell lombik előtt?Köszi puszi
Vendég
 


Kedves Röpcsi!
Szomorúan olvastam, hogy nem kezdhettek:(
Ez most más vizsgálat lesz, mint a HSG? MOst nem a petevezetékeket nézik, meg a méhet, hanem méhtükrözés lesz? Az valami más?
Hát hajrá csajszikám, akkor októberben tudtok kezdeni valszeg és novemberben várható a pozitív teszt. Nem kell sokat várni, már kibírjátok. Fel a fejjel!
Annak idején nekem is meg kellett ismételnem néhány vizsgálatot a Kaáliban, mert lejárt az idejük és mondta a dokinő, hogy leszedik a fejét, ha ellenőrzik, hogy nem aktuális leleteim voltak. Így aztán újra mindenféle vérkép és spermakép is lett stb. Ez van, ezek a szabályok:(

Én ma nem mentem dolgozni, tök náthás vagyok. Délután jó lenne összekapni magam, mert a nődokihoz kell mennem és bízom benne, hogy megmondja milyen gyógyszereket szedhetek ilyen esetben. Dorka jól van, nagyon vígan rugdos:)
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Helló Mindenkinek!


Köszönöm szépen mindenkinek az együttérzést, nagyon jól esett! :D
Tegnap nem volt valami jó napom :? :oops: , de ma már azért jobban érzem magamat és csak előre nézek, tervezem és szervezem a vizsgálatokra való menetelt :!: :D :wink:


Dászi
Gratulálok az inszem kezdéshez és nagyon szorítok, hogy sikerrel járjatok és lombikra ne kelljen mennetek!!! :D :wink:
Érdekes ez a 3 havi Closti felírás :roll: , ugyanis nekem is a 6. inszem kezdetekor mikor szóltam, hogy kevés van valamelyik gyógyszerből (Fostimon, Clostylbegyt), hiába, hogy az utolsó inszemem volt, mégis 3 havit írtak fel, közben meg, ahogy tudom és hallom a lombiknál nem ezek a gyógyszerek kellenek majd. :? Tehát megmarad majd pluszba egy-két gyógyszerem.
Egyébként nekem akkor, amikor a 3 havi adagot felírták, eszembe jutott, hogy vajon a 6. iszem után nem e lesz egy 7-dik inszem is, amihez már, ha a 6. nem sikerül, akkor onnan még marad a 7-re gyógyszer :?: :!: :?: Aztán egypár ismerőst megkérdeztem, utána érdeklődtem a dolgoknak és mindenki azt mondta, hogy csak 6 inszemet vagy annyit se csináltak nála végig. Senkinek sem volt 7 inszeme :!:

2007. augusztus végén volt nekem a hsg, az inszemeim előtt. Tényleg régen volt, de ha tudtam volna, hogy mikor jár le az "érvényességi idő", akkor a konzultáció előtt elmentem volna megint erre v. egy másik vizsgálatra, csakhogy ne emiatt ne tudjunk most kezdeni :!: Ez bosszant nagyon :!: :!: :!: :evil: :?
Ha tudom, hogy mondjuk 2 évig érvényes egy ilyen vizsgálat, akkor nem élem bele magamat, nem készülök rá a lombikra, hanem a betervezett lombikkezdés előtt megcsináltatom ezt is és a hormon vizsg. is. Na mindegy, ez van! :roll:


Kriszti
Én is áttudom érezni más bánatát, legyen szó kezelés elmaradásával, más problémával kapcsolatban :!: :( Mi is sajnáljuk, hogy nem kezdhetünk, de azon leszünk és reménykedünk abban, hogy a következő cik. 20-ig minden vizsgálattal megleszünk és novemberben a progit el is kezdhetjük :!: :D
Én is drukkolok Neked (és a többieknek is), hogy a vizsgálatokkor és kezelésekkor minden simán mennyen és amire még esetleg a dokik nem jöttek rá, arra jöjjenek rá és minél előbb mi is boldog kismamik legyünk, akárcsak Twist! :D :D :D
Te 4 nap múlva mész hsg-re, ahol találkozhatsz majd az Adrival! De jóóó! :D Neked még sosem volt ilyen vizsgálatod? A férjed nem kapott valamilyen gyógyszert esetleg a kiskatonáira?


Twist
Ibolya színű betűszínt választottam Neked és Dorottyának! :D
Remélem valamelyest jobban lettél már mára :D , de most olvasom éppen, hogy még mindig nem érzed magadat jól, ráadásul náthás is lettél! :oops: :? :(
Már az előző napokban is kerülgetett valami, de akkor úgy látszott elmúlt. Ma amikor mész a nőgyógyászodhoz, feltétlenül kérdezd majd meg, hogy milyen gyógyszert vehetsz be, mert jó lenne minél előbb elkezdened kikúrálni magadat, mielőtt még jobban lebetegedsz és esetleg komolyabb, erősebb gyógyszereket kellene beszedned :!: Jobbulást kívánok Neked Dárga Twist! Kép
Örülök, hogy Dorka jól van, mozgolódik!!! Kép :D Biztos, szépen fejlődik, nő! :D
A babaszobába tettek már valamit?
Kutyusok, hogy vannak?

Dászi kérdésére: „Meg még annyit hadd kérdezzek, hogy vércsoport meghatározás kell lombik előtt?”
Szerintem a válasz az, hogy ők a vizsgálatokkal már tudják, megnézik a vércsoportunkat nem? Szerintem biztos, hogy hogyha az ember nem tudja megmondani, megnézik, mert ha esetleg valamikor is beavatkozás kell, van és vérhiány van, hogyan tudják pótolni a megfelelő vért, ha előre nem tudják, nem?!?!

Igen drága Twist sajnos nem kezdhetünk, pedig már úgy beleéltem magamat és rá is készültünk mid a ketten :!: :? :(
Láttam magam előtt az egészet és azt, hogy ahogy megvannak, a gyógyszerek máris jövök Neked, Nektek beszámolni a történésekről és próbálok minden számomra nem világos dolgokat tőled megkérdezni! De majd eljön ennek is az ideje!!! :D
Igen, ez a méhtükrözés, más vizsgálat lesz, mint a HSG! :( :oops:

A hsg vizsgálat:
„A vizsgálat 20-30 percig tart. Egy kicsit kellemetlen, de kibírható. Nem altatásban végzik, érzéstelenítésként pár szem Nospat adhatnak. A nőgyógyászati vizsgálaton szokásos helyzetben egy állítható asztalra kell feküdni (felhúzott lábakkal). A hüvelyi tükör elhelyezése után az orvos egy szondát vagy katétert vezet a méhnyak nyílásához és azon át lassan feltölti az üreget egy jódos folyadékkal, amely kitölti a méh üregét, majd a petevezetékeket. A feltöltéskor enyhe mensis görcsöket érezhetünk, de ha sikerül ellazulni, nem vészes. A feltöltődést és a petevezeték átjárhatóságát monitor segítségével követik és röntgenfelvételeket is készítenek. Ha a petevezetékek teljesen átjárhatók, a folyadék a szabad végükön kifolyik és szétoszlik a hasüregben.
A vizsgálat ált. 10 percig, sőt néha ennél is rövidebb ideig tart. A felvételeken nem a méh látható, hanem belső ürege jelenik meg, az azt körbefogó izomzat nem látszik. A vizsgálat tájékoztat a méh, a méhnyak és a petevezetékek méretéről és formájáról. Lehetővé teszi egy méhűri mióma vagy esetleg egy nagyobb polip, méhfali összetapadás és a petevezeték rendellenességeinek kimutatását."

A méhtükrözés (hiszteroszkópia):
"„A méh belső felszínének vizsgálatára használatos eljárás. A beteg panaszai, vagy az elvégzett ultrahang vizsgálat vethetik fel a méh üregén belüli elváltozás (polip, mióma, a méh belfelszínének egyenetlensége, stb.) lehetőségét. Ilyenkor ma már nincs szükség nagyműtétre, egy napos intézeti bentfekvés keretében el tudjuk végezni a szükséges vizsgálatot.
Méhtükrözéssel diagnosztizált méhnyálkahártya polyp
Érzéstelenítésben a méhszájon keresztül vékony optikát vezetünk a méh üregébe és a méh üregének enyhe tágítása után láthatóvá válik annak belfelszíne. A méh nyálkahártyájának kóros elváltozásai: polipus, mióma, összenövések, illetve a méhben rekedt idegentestek ezen módszerrel diagnosztizálhatók. Hasonlóan a laparoszkópiához, itt is lehetőség van operatív beavatkozásra: a méhen belüli összenövések oldhatók, a nyálkahártya alatti miomagócok és polipusok eltávolíthatók és makacs vérzészavar esetén a méh nyálhártyája teljes mélységében eltávolítható. Ezzel az endoszkópos operációs technikával számos esetben elkerülhető hasműtét, a méh kivétele.
Meddő betegek esetében, amennyiben asszisztált reprodukciós programba kerülnek, ugyancsak elengedhetetlen a méhtükrözés. A költséges, időigényes beavatkozás sikerét hátrányosan befolyásolják a méh belsejében lévő esetleges elváltozások, a méh alaki rendellenességei. Ezek kizárására célszerű elvégezni a méhtükrözést.”

Októberben szerintem is kezdeni tudunk, remélhetőleg addigra minden vizsgálatunk és eredményünk meglesz :!: :D
Igen, visszaolvastam és láttam, hogy Neked is meg kellett ismételned egypár vizsgálatot, pedig neked nem is voltak szerintem olyan „régiek”, mint Nekem. :?
A hsg vizsgálatot még valahol megértem, hogy régen volt, mert 2007-ben volt, de azt nem értem, hogy ezt miért nem tudták velem az utolsó konzultációkor közölni, hiszen ha az ember azt mondja, hogy nyár előtt visszajön, amikor szerintem még jó lett volna minden, akkor az addig nem 100%-os, amíg az ember akkor tényleg be nem jelentkezik. Bármi közbejöhet, hiába, hogy az ember azt mondja visszajön ekkor és ekkor. Nálunk ugye a költözés jött közbe, mint tudod. :? :D
Ti is előbb kezdhettetek volna a Kaáliba, de tudom, hogy Nektek is el kellett mennetek vizsgálatra, vagyis a férjedben nem vagyok biztos, hogy neki is el kellett mennie?

Ditke
Jövő héten kiderül az inszemed eredménye!!! Jajjj, nagyon drukkolok és szorítok!!!
Gyere majd mesélni, hogy telnek a napjaid! Sok beteg van?

Adri
Nemsokára Krisztivel találkoztok a hsg vizsgálaton! Kiváncsi vagyok milyen eredményt kapsz majd!!! :D

Rena
Hogy vagy? Sikerült már valamelyest megszoknod az új munkahelyedet? Otthon mi újság?
Vendég
 


Sziasztok!

Röpcsikém

Annyira drukkoltam hogy tudjatok kezdeni!!!!!!!!!!!!!! :( :?
Na de azért ha jól megnézzük, tényleg nem fölösleges vizsgálatokat akarnak még kérni, mert ha a méhben is valami akkor gátolja az embriók megtapadását!!!! Stb..........
Biztosra akarnak menni, nem akarnak fölöslegesen kitenni ekkora hormonterhelésnek!!!! :wink: Fel a fejjel!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:
Szabin vagyok Röpcsi, így nem tudom sok beteg van e!!! :wink: :lol:
Receptet nem felejtettem el, majd lesz egy kicsit több időm leírom priviben!!!! :wink:

Twist

Jobbulást neked!!!!!!!!!! :wink:
Aztán majd ha végeztél a dokinál jelentkezz!!!!!!!!!!!!!! :wink: :D
Szóval mégis csak hamarabb mész el táppénzre????? Jól teszed!!!!!!!!!!!!!!
Dorka biztos jól érzi magát, ha jókat rúgkapál!!!!!!!!!! :wink: :lol:
15 éve vagyunk házasok!!!! :lol: :D

Dászi

Üdvözöllek nálunk!!!! :D
Utolsó inszem??? :shock:
Esélytelenek nyugalmával vágj bele, és akkor sikerül!!!! :D (másik topikban legalábbis bevált a 6.nál :lol: )

Adri???????????????????????

Drukk a hsg-hez!!!!!!!! :wink:

Rena??????????????????????

Kedi

Sajnálom hogy nem fogsz jönni, de ha te így látod jónak, akkor elfogadom a döntésedet!!!!!!!!!!!!!!! :( :? :shock:
Azért továbbra is drukkolok neked a háttérből, babához, sulihoz, mindenhez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: Puszi neked!!!!!!!

Krisztike

Neked is drukkolok a hsg-hez!!!!!!!!!


Szerintem nekem megint nem sikerült!!!! :( A hülye női megérzés!!!!!!!!!!!!! :? :shock: Folyt. köv. október vége, addigra össze is kaparom magam lelkileg!!!! :?
Tegnap Tesóméknál voltam, a kerilányomnak elvittem a kisruhákat amiket vettem neki a Teszveszen. :wink:
Ma pedig kitakarítottam a padlószőnyegeket, kárpitot, a mosógépem csörgött-zörgött, le is állítottam, mert féltem nehogy nagyobb baj legyen!!!! Találtam benne egy 5 ft-ost+egy melltartó vasrészét!!!! Ez okozta a felfordulást, de kiszedtem!!!! Apa horgász csipeszével!!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Mmzsó

Ide is írhatnál nekünk!!!!! :shock: :( Remélem olvasol!!!!???? :wink: :D
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?