Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tündi, voltunk a zenebölcsiben, ismerőssel is talákoztunk, jó sokan voltunk, alig fértünk :shock: de jó volt, kb. erre számítottam, nem csalódtam. Réka is jól érezte magát, nézte a gyerkőcöket, ismerkedett, de se tapsolni, se táncizni, semmit sem akart :? még az ismerős mondókákra sem, amire itthon ugrabugrál :( nade, majd megyünk jöv. héten is, meg azután is, remélem belerázódik :) amúgy mire vége lett, egész jól feloldódott :)

Erika azt hiszem te írtad a 23-as cipőt... Réka első "Igazi" cipője is 23-as lett, én meg azt hittem, 21-es cipővel jövünk haza... :shock: óriás ez a lány... :P

adókártyánk még nekünk sincs, igaz, még nem is intézkedtünk ezügyben.

Liz, Pistinek jobbulást!!! Holnap szülinap??
Szurkolok a fogyihoz! Én már -10 kilónál tartok...

Kép
pimelinda
 
 


Sziasztok!

Tündi, voltunk a zenebölcsiben, ismerőssel is talákoztunk, jó sokan voltunk, alig fértünk :shock: de jó volt, kb. erre számítottam, nem csalódtam. Réka is jól érezte magát, nézte a gyerkőcöket, ismerkedett, de se tapsolni, se táncizni, semmit sem akart :? még az ismerős mondókákra sem, amire itthon ugrabugrál :( nade, majd megyünk jöv. héten is, meg azután is, remélem belerázódik :) amúgy mire vége lett, egész jól feloldódott :)

Erika azt hiszem te írtad a 23-as cipőt... Réka első "Igazi" cipője is 23-as lett, én meg azt hittem, 21-es cipővel jövünk haza... :shock: óriás ez a lány... :P

adókártyánk még nekünk sincs, igaz, még nem is intézkedtünk ezügyben.

Liz, Pistinek jobbulást!!! Holnap szülinap??
Szurkolok a fogyihoz! Én már -10 kilónál tartok...

Kép
pimelinda
 
 


Bocs a duplázásért, tök lassú a gépem, és rányomtam mégegyszer :lol:

Kép
pimelinda
 
 

 
 

sziasztok

Linda: bizony holnap szülinap. Bár most csak ilyen szolid kis itthoni ünneplés lesz. A nagy családi banzáj majd valamikor októberben lesz, ha végre sikerül egy időpontot találni ami az összes családtagnak jó (nem egyszerű).
Egyébként a kis beteg hangulatilag teljesen jól van, ugyanolyan rosszcsont mint mindig csak folyik az orra és sípolgat szegénykém levegővételnél. Mindenesetre holnap megyünk vissza a gyerekorvoshoz (most már végre a mi aranyos dokinéninkhez).
Köszi a drukkot , neked meg gratula a minuszokhoz :lol:

Ma felbontottam az a doboz tápszert, ami egy hete ott figyel a hűtő tetején (kiírattam a gyerekorvossal, biztos ami biztos), mert hosszú-hosszú cicizés után is éhesen sírt a drágám. Nem sok pótlást kapott, de úgy rácuppant,hogy csak néztem (az én lányom, aki egyébként utálta a cumisüveget). Háromnegyede le is csúszott, úgyhogy sajna már kevés a tejcsi. De azért nem állunk le a cicivel teljesen, amíg valami jön belőle addig cicizünk is. :(

Viszont kis Pisti betegsége miatt előre hoztam az oviban alvást Emmánál (nem biztos,hogy odaérnék érte ebéd utánra), így holnaptól már ott alszik, meglátjuk mi lesz , én remélem a legjobbakat. :wink:

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 


Sziasztok!

Lizocska! Szegény Pisti, jobbulást neki! Tényleg nem semmi, mibe kerülnek ezek a cuccok. Fogyihoz sok sikert, biztos menni fog az! főleg ha még tornához is van energiád, a 3 gyerkőc mellett...

Melinda! Én őrzöm Marcinak az első "rendes" cipőjét :) Talán 20-as volt, de még nem volt 1 éves, amikor kapta.
Most éppen hogy jó rá a 26-os cipő. De nagyon hamar le is amortizálja a cipőit. :?
Centire is biztosan nőtt a nyáron, mert a tavasszal hordott nadrágok már kicsit rövidek.

Az ovival nincsen gond, azt mondják minden rendben vele, és ő is jókedvű szokott lenni délután, mikor megyek érte.
Mondják, hogy kissé válogatós, nem ette meg pl. a nutellás kenyeret... Tán mert otthon még sosem evett. Meg így van még egy pár kajával. Azt sajnálom, hogy az oviban vacakabb a kaja, mint a bölcsiben volt, ezt meg is mondták. Kevesebb gyümölcs, kevesebb tejtermék...
Most kettesben vagyunk, mert Apát elküldték túlélő tanfolyamra, és csak jövő hét pénteken jön haza. :(
judit_79
 
 


sziasztokl!

Ma is csavarogni voltunk de-őt,kicsit tescoztunk,meg vettem a lagziba egy felsőt.Cipőt egyenlőre még nem kaptam :?
Úgyhogy úgy döntöttünk mégis elmegyünk apánkkal a lagziba,a szállásunk 2 házzal arébb lesz onnan ahol a dínom-dánom lesz.Úgyhogy így megyünk :wink: Aztán remélem minden simán megy majd.

Linda,örülök,hogy tetszett a zenebölcsi :) Majd fel fog oldódni Réka ne aggódj! :) És gratula a leadott kilókhoz :) Én már megjegyeztem :wink:

Liz,majd ha aktuális lesz nálam a fogyókúra,akkor elkérem az akupunkturás elérhetőségét.Feltéve ha azt mondod hogy megéri :wink: Habár nehéz lesz úgy fogyóznom,hogy édességel tömöm magam :oops:
Remélem kis Pisti hamar helyrejön!!!Emmával biztos nem lesz gond az oviban,ha már úgyis szeretett volna ott aludni! :)
Tápszer miatt ne legyél elkeserdve,a lényeg hogy növögessen Enci baba :)

Hajni,Francinak hoyg tetszik az ovi?Gyere és mesélj! :)

Nóri???és a többiek?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Judit,hát szomorú,hogy nincs elég gyümi+tejtermék az oviban :( De az jó.hogyha Marci szívesen megy :)
Akkor most elég sokat lesztek apa nélkül..Nálunk holnap nem jön haza apa,mert lesz nekik vmi :?

Ja és képzeljétek fel tudom venni az eljegyzési gyűrűnket :) A karika még nem jön rám,de remélem megint tudom majd hordani hamarosan :9

Kép
Kép
tundi24
 
 


Judit:Örülök, hogy jól megy az ovi Marcinak, szupi!! Sajnálom viszont a vacak ovis kaját.... :twisted: :twisted: Azt nem értem, hogy nutellára van péz', gyümölcsre, tejtermékre nincs? Nem vagyok egy nutella rajongó, hosszú évek óta nem vettem, de ahogy rémlik, az drága...

Tündi: Gratula az ujjlappadáshoz. Még most menne le rólad a víz? Szopi alatt megengedett az édesség. :wink: :wink: Én veszettül kívántam a csokit pl.....

Linda: Tényleg látványos az a 10 kila minusz.
:wink: Nagy gratula hozzá! Zenebölcsibe mi is készülünk, talán a jövő héten...

Liz: Pistinek jobbulást!
jaimee1
 
 


Sziasztok!

Megvan a pontos Börze időpont!
Október 11-én 8-12 óra között lesz az őszi Babaruhabörze. Helyszín a szokásos, a Széchenyi Gimnázium tornaterme.
Asztaljegyeket rövidesen elővételben tudtok majd Edónál vásárolni.
A Vöröskereszt gyűjtésére, és ugrálóvárra most is számíthattok :)

Remélem ennek a hírnek is örülni fogtok, és minnél többen eljöttök. :!: A buli jó hangulata előre garantált :lol:
Október 24-én az Alma zenekar interaktív gyerekkoncertje lesz a volt TEMI Borostyán Művházban. Börze asztaljegy vásárlása esetén kedvezmény a belépőjegyből*.
*Csak ha egyszerre veszed, és viszed.

Jammie, ha egy kis aljzatkiegyenlítőt, és egyéb apróságot otthagynának padlólap kivételével, ne ellenkezz :roll: Köszi.

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Kis Pistinek boldog szülinapot!
Remélem már nem sípol!!!
Kép

Erika, nem igazi nutellát adnak az ovikban, hanem valami óccsó mogyikrémet :evil: mondjuk sztem még így is drágább, mint a friss gyümi.

Tündi, a karikát én is hamar tudtam hordani, de csak a bal kezemen... nem tudom, tapasztalta-e még valaki közületek, de nekem a terhesség alatt megnőttek a kezeim-lábaim a hormonoktól, régi szandálok, cipők nem jönnek rám, gyűrű is szűk a jobb kezem gyűrűsujjára :roll: :roll:

Kép
pimelinda
 
 


Pistinek nagyon boldog szülinapot!!!

Kép

Linda: Én tapasztaltam, az ujjaim "visszafogytak", de a lábam 38 méretről 39 lett. És úgy is maradt! :shock: :shock: :shock: :shock:

Judit: Okés.

Saaaaajnos az Alma koncertre nem tudunk elmenni, aznap lesz az esküvőnk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jaimee1
 
 


Erika! Ez komoly??? Wow! :lol: Akkor gratula! És mesélj!!
judit_79
 
 


Pistinek sok-sok boldog születésnapot!! Kép
judit_79
 
 


Erika!
Gratula!!!!!
(másik topikban olvastam-nálunk is ott szaladgált Robika-sőtt még táncoltam is vele :wink: )
Ja suli még nem válaszoltam,majd májusban lesz vége-hát ez a része érdekes lesz

Pistike!
Boldog Szülinapot!!!!!!!



Mi is lagzizunk a hétvégén,már várom a sok-sok süti miatt :D

Kép

Kép
katlina
 
 


Pistinek boldog szülinapot!!

Erika! Gratula! Csak rábeszélted? :lol:
Unokahúgomnak is hétvégén volt az eljegyzése meglepibulival egybekötve, hagyományos lánykéréssel, stb... :shock:

Judit! Kaját központilag kapnak az ovisok? Mert Liliéknél is volt nutellás kenyér, de szoktak gyümölcsöt kapni. Tegnap pl. szőlő volt uzsonnához... múltkor alma....
De kérdeztem is, hogy ide is kell majd hordani plussz gyümit, mint a bölcsibe? De azt mondták, nem, mert minden nap kapnak.... :shock:

A Borostyán nem lesz kicsi az Alma koncertre????? :roll: :roll:

Ja...lábam nekem is nőtt és úgymaradt :? ....ujjam lement (nem a torkomon :lol: )

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Nóri! De, gondolom, hogy központilag kapják a kaját az ovik. Marciék is kapnak gyümölcsöt, de szerintem nem minden nap.
Nálunk a bölcsiben minden pénteken gyümölcsnap volt, az azt jelentetti, hogy pár kiló gyümölcsöt behozott mindig másvalaki, és így egy évben kb kétszer jutott egy emberre.
Volt szó róla az ovis szülőin is, hogy hozzanak-e a szülők gyümölcsöt. Abban maradt a dolog, hogy majd megbeszéljük a szeptemberi szülőin, de már volt aki akkor is húzta a száját, hogy húú olyan sokba kerül a gyümölcs... :?
Amúgy az ebéddel szerintem nincs probléma, a múltkor pl mondták, hogy a krumplifőzelékből háromszor is evett a lelkem :)
Remélem, ma jól érezte magát , mert reggel kicsit nyűgi volt, és nem nagyon akart elválni tőlem :(
Apa is nagyon hiányzik neki, mindig mondja, és kérdezi, hogy mikor jön már haza Apa? Olyan kis ragaszkodó...

Nekem nem nőtt a lábam, meg az ujjaim se 8)
judit_79
 
 


Sziasztok!

Liz: Pistinek Boldog 2. Születésnapot! Jobbulást neki!

Tündi: Lemaradtam egy kicsit hová mész lagziba? :oops: De előre is jó bulizást kívánok. Mi is voltunk lagziba amikor Dávid még csak 2 hónapos volt mindenki őt csodálta meg persze a mennyasszonyt. :) De a kis Törpém csak nézzelődöt sírni nem sírt és a hivatalos részt azt uncsinak találta mert azt végig aludta. :D

Erika: Gratulálok!

Nekem se az ujjaim se a lábam nem nőtt de annak örültem volna ha kicsit magasságra növök. :) Ja és végig tudtam hordani a gyűrűimet is.

Krisztina és Dávid
Kép
kriszti83
 
 


sziasztok

Köszönjük a szülinapi köszöntéseket nagyon tetszettek a "tóták"(torták) kis Pistinek.

Erika: Gratulálok az esküvőhöz! (Nálunk is ott táncikált Emma az esküvőnkön. :lol: )

Tündi: Valami hatása már lehet ezeknek a tűknek itt a fülemben,mert ellen tudok állni az édességnek. (ugyanis én is nagyon rá voltam kattanva) Igazából a kenyérféleségek sem hiányoznak. Zavarni sem zavar (olyan mini tűk ezek ragtapasszal a tetejükön,nem is látszik,hogy van valami a fülemen). Egyébként én azért is mertem kipróbálni,mert ezzel fogyott apánk egyik munkatársa is 20 kg-t (ami már nagyon rég óta nem ment le neki, és tartós lett a fogyása). Valamint anyagilag sem különösebben megterhelő. Nekem először csinált nagy tűkkel egy kezelést, meg felfektetett vmi spéci ágyra, át is vizsgált valami kütyüvel , aztán betette a tartós tűket az egyik fülembe és ez került 3000 Ft-ba. A tartós tűket pedig hetente cseréli váltott fülben az pedig 1500 Ft cserénként.
Mindenesetre mire aktuális lesz nálad a fogyókúra addigra már ki fog derülni,hogy mennyire sikerült így fogynom.:-)

A lábam nekem is nőtt kb. 1 számot, bár lehet,hogy kicsit többet :oops:

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 


Jamiee, minden menyasszonyoknak, vőlegényeknek, és a kismanójuknak aznap ingyenes a belépés :) tuti, vissza nem térő ajánlat, én nem hagynám ki :) A násznépet is hozzátok!! Ők kapnak kedvezményt

Elin, a Borostyánba 400 ülőhely kényelmesen elfér. A próféta szóljon belőled, hogy kevés legyen.

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Pistikének Nagyon Boldog Születésnapot Kívánunk!
Kép

Erika!
Gratulálok!!!!!!! :D

Rólunk pár szó: Franciska meggyógyult,a héten már volt óvodába!Eddig nagyon jó,tetszik neki,nem szokott sírni,jól eszik,alszik minden rendben. A héten még szabin voltam ha szükség lenne rám napközben,de nem volt!Így hát Nórival csavarogtunk! :wink: Na nem egész héten! Jövő héten már élesbe megy minden,korai ébresztő stb. remélem akkor sem lesz semmi baj!

Na pussza mindenkinek!
Vendég
 


És egy képecske az ovisról,így indulunk mi! :D

Kép
Vendég
 


Iiiiigen, nem egész héten csavarogtunk, néha gályáztam a varrógép előtt :lol: :lol:

Judit, nekem nem is tűnik olyan nagynak az a művház :shock: :lol: De akkor oké....bár nekünk olyan mindegy lesz.....

Hétvégére megyünka hegyekbe, úgyhogy pá-pá!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Liz,kis Pistinek utólag is nagyon sok Boldog Szülinapot! :)
Kép
Az akupunktuúra meg tényleg nem drága.A cél jövő agusztusig olyan -15kg.Februárban apánk úgyis kimegy,lesz időm ilyesmikre,mondjuke z a szopitól is függ,mert gondolom az mellett nem ajánlatos.

Kriszti,a balcsihoz megyünk lagziba.Apánk unokatesójáéknak lesz,és apánk lesz a tanu.De sztem mondtam csak nem emlékeztél rá vagy én akartam modnani csak elfelejtettem :oops:
Kellemes hétvégté nektek,kiránduljatok nagyokat! :)

Hajni,olyan nagylányos már Franci hogy csak na.Hihetetlen hogy még csak ovis :) Annyira cuki :)

Erika,gratula nektek!!!!! :) :) Lakodáré is lesz? :wink:

Nóri,az jutott eszembe "hétvégre megyünk a hegyekbe"-hogy hétvégére felmegyünk a hegyekbe...mindenféle gond van most a fejembe....-ez a régi slágerecske..most ezt dúdolgatom :)
Érezzétek jól magatokat! :)

Judit,biztos nagyon rossz Marcinak,hogy nincs otthon apa,ti nem vagytok hozzászokva hogy sokáig távol legyen(szerencsére).Én már beletörődtem a sorsomba :roll: :oops: Csak remélem Lucát sem fogja nagyon megviselni egy újabb fél év.

Katlina,jó lagzizást! :) Mulassatok jól :)

Mi anyósékhoz lépünk le nemsokára,vasárnap jövünk! :) Pápá

Kép
Kép
tundi24
 
 


Nóri! De jó nektek. Én is úgy elmennék valami szép helyre egy hosszú hétvégére, de szerintem idén már nem lesz rá alkalom :(
Jó utat nektek!

Hajni! Nagyon aranyos, nagylányos ez a kép! Akár iskolába is készülhetne azzal a hátizsákkal :)

Tündi! Uhh megint megy ki a párod fél évre? :( :(
Szegény Marci még ezt a két hetet is nehezen viseli... De én sem bírnám ki hosszab ideig...
Hogy megy az összecsiszolódás Luca és Zsombi között?

Szép hétvégét mindenkinek!
judit_79
 
 


Hajni: Pont azt akartam írni, mint Judit. Azzal a táskával akár suliba is mehetne. Nagyon édes Franci!

Kellemes hétvégét mindenkinek!!!
jaimee1
 
 


Sziasztok!

Erika, gratulálok!!! Popiapu hivatalosan is elismeri, hogy igába hajtotta a fejét :mrgreen: ... vicc nélkül, szép nap ez egy pár életében, ha nem a leggyönyörűbb! Tényleg, mekkora ünnepség lesz? Templomi szertartás? Rendes lagzi meg minden, ami kell??

Tündi, megint fél év? :( Mikor megy?
Amúgy hogy vagytok? Milyen volt a hétvége?

Liz, nekem most -11 kg után megállt a súlyom :? :roll: ha nem megy megint lefelé, lehet, kérek elérhetőséget az akupunktúráshoz... Amúgy csak az éhségérzetet befolyásolja, vagy az anyagcserét is?

Hajni, Franci csoda cuki nagylány!!!

Amúgy legszebb öröm a káröröm, örülök, az IGF-ek másra is hatottak, nem csak nekem lett nagyobb a lábam :twisted:

Móniékkal mi újság?

Kép
pimelinda
 
 


Sziasztok!

Judit,februárban megy apa,de most Koszovóba.Ő önként jelentkezett,de akik nem jelentkeztek azok közül is hívtak be,mert nincs elég ember.Úgyhogy ha nem jelentkezik akkor is mennie kellett volna.

Linda,köszike jól sikerült a hétvégénk.Zsombit nem viselte meg a körny.vált szerencsére :wink: evett aludt,és küzdött a pocakfájással.Már egy pár üveg espumisant elhasználtunk :? de legalább látnék változást.Ma veszek sztem infacolt,hátha az hatásosabb lesz,igaz Lucánál az semmit sem ért...

Lábméret:nem kapok alkalmi cipőt a lábamra :? elég széles lett :cry: :cry:

Volt ma doki néni,Zsombi 4970g :)

hétvégéről képeket,Nóri,Katlina :wink: Na meg élménybeszámolót is :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Majd írok
képet rakok

Kép csak csajok:)

Kép csak pasik:)

Kép családi

Kép Robi éhes volt:D


Kép Kép Táncoltunk is:)

Kép

Kép
katlina
 
 


Kép Kép itt még nem láttuk a kocsisor végét

Kép és akiknek köszönhettük a fergeteges estét

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina: Koszorús lány voltál? Jó buli lehetett! Csini voltál nagyon.

Tündi: Szépen kerekedik Zsombi! :D :wink: Sajnálom a cipő ügyet. :(

Mi GUlyásfesztiváloztunk, klassz volt, bár nem ettünk semmit, valahogy sodort bennünket a tömeg, mindig tallálkoztunk ismerőssel, barátokkal....végül mentek a mamához enni.

Linda: a templomi ugyanúgy Abonyban lesz, mint a keresztelő. Előtte a polgári Szolnokon. Templomi után egy vacsora valahol, torta és annyi. Még helyszínünk nincs. :roll: :roll:

Apa azt mondja, így is sárkány vagyok, meg úgy is, neki már mindegy. :D :D Na persze csak viccel....
jaimee1
 
 


Erika!
Dehogy!!!!!!!!Ez egy "rövid"ruha volt,amolyan kiöltözős :D

Látom folyik a szervezés készülődés,olyan izgi

Kép

Kép
katlina
 
 


Robika azzal a csirkecombbal :lol:

Tündi, Zsombi mindjárt 1 hónapos, majd próbálkozzatok az angolvízzel, lehet emlékszel, nekünk az segített. Meg büfikézzen sokat!

Erika, akkor nem kell messzire mennünk menyasszonyt nézni :wink: helyszínt keresni segíthet egy esküvőszervező, nekünk is sok mindent elintézett, ingyen!

Réka még csak most aludt el, nagyon fel volt dobódva, csak tudnám, mitől :shock: pedig korán akartam fektetni, mert holnap megint zenebölcsi, de így ki tudja mikor alszik el este :roll:
Tündi, jöttök?

Kép
pimelinda
 
 


Katlina,nagyon csini voltál :) Nekem a csini ruháim nem jönnek rám... de azért igyekszem én is csini lenni hétvégén.És ma beszéltem a menyasszonnyal ,változott a lagzi helyszíne,és nekünk kedvezően,mert ahol a lagzi lesz.ott lesz a szállás is :) így még 2 házat sem kell arébb mennünk :wink:

Erika,nekem is az jutott eszembe,hogyha lehet elmegyünk majd megnézni benneteket :P :D Én is sajnálom,hogy nem kapok egy nyavajás cipőt...szerdán a nyakamba veszem szolnok city-t.

Linda,nem tudom,hogy megyünk-e z.bölcsibe,mert 2 etetést nem szeretnék kihagyni.De majd meglátom,hogy ébredünk,meg hogy a mama megy-e városba,meddig tud vigyázni Zsombi babára :)
Vettem ma infacolt,azt mondta a gyógyszertárban a csajszi,hogy ugyanaz a hatóanyaga mint az espumisannak,csak ez nagyobb kiszerelés,így olcsóbb.de angol vizet is venni fogok,ha már lehet.
a schüssler sók is enyhítenek vmit ahogy észreveszem....egyszer csak túl leszünk rajta.
Később jövök még ha tudok :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


sziasztok

Linda:igen az anyagcserét is befolyásolja, sőt nekem a vizesedésre is rakott tűt. A nagy kezeléssel pedig az egész testemet kezelte,sőt az ezer éve tartó arcüreggyulladásomat is kezelte vmi kütyüvel. Hogy mi mennyire hatásos majd kiderül. Holnap megyek még egy nagy kezelésre+tűcserére a fülemben.

Tündi: Akkor megint kezdődik majd a visszaszámlálás a hat hónapból. :( Bár a két gyerkőc mellett unatkozni azt nem fogsz.

Katlina: nagyon csini voltál. A kis legény meg igazi kis vagány abban az ingben.

Rólunk: Encikémnek most már minden alkalommal kell a tápszer, a cici már csak hobbi (és persze jó a kis lelkének). Kis Pisti javul, már csak este kap egy kis gyógyszert. Szerdán kapja Enci a következő szurit. Mondtam a doki néninek ,hogy felbontottuk a tápszeres dobozt erre teljesen kétségbe esett és azt mondta,hogy le kéne mérni Encit-bár szerintem nem sok értelme lenne, mert már egy hete eszi a tápszert, így biztosan nem fogy. Majd ha jön elmagyarázom neki, hogy én két hétig kínoztam a kis manót, szegény egész álló nap sírt két héten át. És láss csodát mióta kapja a tápszert nem sír! Szerintem egyértelmű , hogy mi volt szegénykém baja... :?
Ma voltam a munkaügyi központban és pár napra megint munkanélküli lettem (lejárt kis Pistivel a gyed és csak akkor mehetek Encivel gyedre ha előtte visszamegyek pár napra munkanélkülinek, ezért maradtam le a tgyás-ról ,mert nem tudtam ,hogy szülés előtt nekem vissza kellett volna mennem munkanélkülire ez valami új hülyeség-aki dolgozott annak meg pár napra vissza kell mennie dolgozni)
Péntek óta magányosak is vagyunk ,mert Apánk kukutyinfalván szerel gépet, nem tudni mikor jön, de már nagyon hiányzik nekünk :cry: :cry: :cry: .
Emma még mindig töretlenül élvezi az ovit, reméljük ez így is marad. :lol:

Na megint jól megtöltöttem az oldalt , be is fejezem :roll: :oops:

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 


Liz,igen kezdődik majd...nem értem ezt a gyed-es témát amit írsz....
én ma voltam intézni az ügyeimet a tb-nél,és nem kellett visszamennem pár napra sem dolgozni,hisz nem is lehet gyed alatt dolgozni...és én tgyást fogok kapni,úgy mint Lucával és ha letelik a 168nap akkor meg gyed-et...Nem kellett volna megvárnod még lejár a gyed-ed,igényelhetted volna már akkor a tgyást amikor megszületett Enci!!
Viszont azt mondta az ügyintéző csaj,hogy aki 2010.máj.1e után szül annak igenkevés lesz a gyed-je,ugyanis az új törvény szerint mindenkinek a minimálbérből fogják számolni,tehát hiába keres vki 130ezret is...nem azt veszik figyelembe hanem a minimálbért :( szóval ez elég nagy szívás lesz :cry: :cry: :cry:

Na menek :) jó éjt mindenkinek! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tundi24 2009.09.15 14:01-kor.

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi: Addig még lesznek választások. :wink: Amúgy meg felfordulhatna, aki ezt kitalálta. :twisted: :twisted:
Persze, ha szeretnétek, ránk kukkanthattok a templomnál. :D

Liz: Én sem értem, amit gyed/gyes témában írsz....De tényleg akkor kell lépni, amikor a pici megszületik, mert x idő után már késő...
jaimee1
 
 


Jó reggelt!

Ezt én sem értem. Én úgy tudtam, hogy a köv. gyerek előtt is kell a min. 1 éves munka, és csak akkor kap az ember lánya gyedet, egyébként gyes jár csak. Akkor tévednék?
Ha pedig még azt is bevezetik, amit Tündi írt, még kevesebb gyerek fog születni :evil:

Kép
pimelinda
 
 


Sziasztok!

Mi a hétvégén a városban csavarogtunk egy kicsit Marcival, a gulyásfesztiválra nem volt kedvem kimenni. Nem nagyon akartam tömegbe menni így Apa nélkül pláne.
Pedig a cégünktől is kint voltak, főzték a gulyást. Na majd jövőre.

Katlina! Nagyon csinosak voltatok mind az esküvőn! az a csirkecombos kép :lol:

Tündi! Úgy tudom, Koszovóból azért sűrűbben hazajöhetnek az emberek... Nem csak egyszer a fél év alatt.
Azt hogy az új törvény szerint a gyedet minimálbérből fogják számolni, sehol nem olvastam :shock: Nem sok értelme lenne :?

Erika! Nem tudom, valamiért úgy érzem, az új kormány nem fogja kapásból eltörölni ezeket a változásokat! A pénz nekik is kelleni fog! :? De bár úgy lenne!
judit_79
 
 


Judit: Nem igazán az a baj, hogy nincs pénz. Legalábbis szerintem. Esetleg máshonnan kellene elvenni, nem pl. a kismamáktól. Soksoksok milliárd úszik itt el a semmibe....

Liz: A lényeg, hogy Enci boldog és elégedett. Hiába lenne anyatejes, ha sír, éhes...Ügyes Emma, hogy így bejön neki az ovi.

Ivett, Andi: Hogy indult a suli nálatok??????????

Szomszéd kiscsaj most lett elsős, kérdeztem, hogy hogy megy, milyen az oskolás élet. Azt mondta: nem szeretem, hanem imádom!!!! és fülig ért a szája. (Gondoltam ugyan magamban, hogy lesz ez még másképp is....de nem biztos.)
jaimee1
 
 


Sziasztok!!

Erika!

Fanninak nagyon jól indult a suli minden reggel örömmel megy az iskolába!
Nagyon ügyes a 3 hét alatt 21 csillagot és 2 pirospontot kapott.
Szorgalmasan csinálja a házifeladatot,egyszer sem kell figyelmeztetni hogy üljön le tanulni.
Sok betűt tanultak már most következik két betű összeolvasása.
Réka hogy van?

Ivett
Kép
Kép
ivett&fanni
 
 


Sziasztok!

Ma eljutottunk a zenebölcsibe is,ügyesek voltunk reggel! :)

Linda,örülök,hogy találkoztunk! :) Nagyon édes volt Réka.És hogy odaült hozzám :wink:
Ha gyed alatt szülsz akkor természetesen kapod a tgyást és utána a gyed-et.viszont ha 2év után ott akkor már más a felállás,de azt nem tudom mi,mert minket ez nem érint.És amugy is csak 180napnak kell lenned,nem egy évnek :wink:

Judit,sajna csak 1x jöhetnek onnan is :? Boszniából sűrűbben jöttek(persze én akkor még nem voltam képben :roll: ).sztem sincs értelme ennek az új gyed-es dolgonak,de pont az előttem ülőnek magyarázta az ügyintéző...és ő is azt mondta,amikro rákérdeztem,hogy még ennyi gyerek sem fog születni ezután :cry:

Erika,akkor megyünk és megnézünk benneteket :wink:

Ivett,gratula Fanninak a sok csillaghoz+pirosponthoz! :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Ma jöttünk haza Szentendréről délután 3-ra és fél5-re jöttem az ECDL tanfolyamra. :) :) :) :)
Nagyon szupi volt ez a pár nap nagyon jól éreztük magunkat. :D :D :D :D Dávid alig akart aludni nem akart lemaradni semmiről voltunk kutyákat sétáltatni szurdukba sétáltunk fent voltunk Visegrádon meg még egy csomó helyen de nem akarlak benneteket untatni. Oda felé nem volt gond a kis Törpével de visszafelé Monortól egyfolytában sírt nagyon nem bírta a kocsiba a meleget csurom egy atta víz volt ahogy kivettem őt.

Erika: Mi is megyünk megnézzni. :D :D :D

Hajni: Franci nagyon vagány csajszika. :D :D :D

Tündi: Igen tényleg beszéltünk az esküvőről csak elfelejtettem. :oops: :oops: Sajnálom a cipő problémádat de holnap hátha szerencséd lesz és kapsz egy nagyon szépet. :)

Liz: Én Dávidnak nem kifejezetten utánpótlásnak de banánt és őszibarackot adok. De most, hogy fent voltunk Szentendrén pénteken délután mentünk és szombaton nem győztem cicire rakni folyamatosan szopizni akart (A levegő változás nála így jött ki de nálam is mert folyamatosan éhes voltam Zsoltinak pedig fájt a feje.) így aznap kétszer kapott gyümit de már vasárnaptól újra csak naponta egyszer kapja vagy egy banánt vagy egy őszibarackot keksszel. Igaz a banántól kicsit féltem, hogy megne fogja a hasát de hála a jó Istenek nem fogta meg. :D :D :D

Krisztina és Dávid
Kép
kriszti83
 
 


Katlina: Nagyon szépek vagytok. :D :D :D Nagyon csini voltál és Robika is nagyon vagány volt. :D :D :D

Krisztina és Dávid
Kép
kriszti83
 
 


sziasztok

Tündi: igen én is így voltam még amikor kis Pisti született,hogy onnan megszüntettem Emmára a gyed-et és elmentem tgyás-ra. (Nekem azért a munkanélküli előtt volt egy év munkaviszonyom, ami pont a terhesség alatt szűnt meg így munkanélküliről mentem tgyás-ra). Csakhogy most amikor Enci született, ment apánk intézkedni a tgyás ügyében a munkaügyi központhoz (mert most ugye nekem ő a foglakoztatóm), az igazolásért a tgyás-hoz, erre ott közlik vele,hogy szülés előtt pár nappal vissza kellett volna mennem munkanélkülire,hogy aztán tudják mi alapján számolni mennyi pénz fog járni. Így szépen lemaradtam a tgyás-ról illetve annyira kiakadtam ezen,hogy telefonáltam jobbra-balra és a végén még vissza is dátumozták volna a dolgokat, csakhogy már megkaptam az ahavi gyedet, így azt vissza kellett volna fizetni stb. ami pár hónapba tellett volna(sok papírmunkával járt volna, ami nem egy két nap), és addig nem kaptam volna semmit. Így azt mondta a tb ügyintéző ,hogy jobban járok ha maradok gyed-en, aztán ha az lejár mehetek intézkedni. Hogy ez miért így van azt ne tőlem kérdezzétek , de sajnos a saját bőrömön tapasztaltam,hogy ez van.

Viszont ha ez az új gyed-számítás igaz, akkor aztán annyi a magyar lakosságnak, így sem sok a pici, de így még kevesebben mennek majd szülni. Vagy az lesz mint az USA-ban ,hogy majd a hathetes babát viszik bölcsibe, vagy vigyáz rá valaki idegen és irány vissza dolgozni :twisted:

Kriszti: És régóta kapja a gyümiket Dávid? Én ugye anno annyira ragaszkodtam ahhoz,hogy 6 hónapig csak cici, de most megdőltek ezek a dolgaim. Így is már előre cidrizek a holnaptól,hogy a doktornénink írja már fel a tápszert (már nem sok van abból amit felírt), és ne legyen ebből semmi vita,hogy most kell-e a gyereknek vagy nem :? .

Megyek is aludni, készülök lelkiekben a holnapra.

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 


Sziasztok!

Liz: Kb.1 hónapja kapja Dávid a gyümit de úgy kezdtem, hogy 1 héten egyszer aztán a 2 hét múlva kétszer és most is most Szentendrén kapta minden nap de csak azért mert már nem volt annyi tejem hogy elég legyen neki. Viszont szeretnék visza állni a heti kétszeri gyümire. Mondjuk ma még nem kellett neki adni és még tejet is kellett lefejnem mert annyi volt. Remélem csak az ottani klíma miatt volt olyan éhen kórász. Ott éjszaka is felkellt enni itthon már végig aludta az éjszakát is. Nekem egyszer kellett mérni Dávidot 24 órán keresztül hát kész voltam tőle, de nekem azért mert 3 napig lázas voltam és én is úgy éreztem, hogy nem elég a tej de ahogy lement a lázam vissza is jött a tej. Remélem minden rendben volt a dokinál és felírta a tápszert Encinek.

Tündi: Kaptál cipőt?

Rólunk:Dávid délután alig akart aludni szerintem várta azt, hogy megint megyünk csavarogni remélem hamar visszarázódik majd és gyorsan elalszik mint mielőtt elmentünk Szentendrére.

Krisztina és Dávid
Kép
kriszti83
 
 


KépIsten éltesse az 1 hónapos Zsombort!!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Kriszti,hol vannak a képek? :) Igen kaptam cipőt a deichmannban.Lucának meg a humanicban,de hogy azért mennyit rohangáltunk :roll:

Liz,a lényeg hogy kapd a pénzt!!!Apátok hazaért már?

Nóri,már írni akartam,hogy "hol jársz?merre csavarogsz???".Köszike a köszöntést :wink: :P
aztán ha legközelebb rád dudálok halljad ám meg! :P :D

Linda,Csabi tudta hozni a tükröt? :oops: De holnap amjd hívlak is :wink:

Mert képzeljétek mennyire béna voltam reggel :oops: tolattam kifelé a garázsból,és hát letörtem a jobbos visszapillantót :? :cry: úgyhogy gyorsan rendeltem egyet...igaz amit letörtem vhogy visszabuheráltam,de így nem indulhatunk el a balcsira,mert azért szükség van rá ha látni is akarok néha :roll:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Csak az ismétlés, és az új információk miatt :D

Az Öszi Börze október 11-én, vasárnap, 8-12 óra között lesz a szokásos, a Széchenyi Gimnázium tornatermében, a Széchenyi lakótelepen (Szolnok, Széchenyi krt.).
Asztaljegyeket 1000,-Ft-ért elővételben tudtok Edónál vásárolni 14 óra után, a 70/565-4929-es telefonszámon.
A Vöröskereszt gyűjtésére, és az ingyenes ugrálóvárra most is számíthattok.
Belépőjegy 14 év felett 200 Ft.
(asztalméretet pontosan nem tudok, de bő 1 négyzetméter, 1,2-1,3 körül, általában 6 személyes ovális kerti műanyagsztalban kell gondolkodni)


Október 24-én az Alma zenekar interaktív gyerekkoncertje lesz a volt TEMI Borostyán Műv. Házban. a Szapáry úton (most Ifjúsági Ház). Börze asztaljegy vásárlása esetén kedvezmény a belépőjegyből*.
*Csak ha egyszerre veszed, és viszed.

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Liz, hol van ez a szuper akupunktúrás?
Megadnád az elérhetőségét?

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


sziasztok

Tündi: hogy repül az idő már 4 hetes Zsombor !
Igen azt elfelejtettem írni,hogy aznap (hétfőn), itt szomorkodtam,hogy ugyan mikor jön haza apánk, és fél nyolckor jött a telefon ,hogy itthon vannak. Úgyhogy volt nagy öröm, a gyerekek még a játékaikat is elpakolták első kérésre...

A doki néni volt, sőt még mérleget is hozott magával. 5330 g-ot nyom a csöppem. Persze már hozott receptet is (úgy látszik én paráztam túla dolgot). Már csak azt kell kideríteni ,hogy bírja-e Enci a HA-s tápszert , ami az ő korában még jobb lenne. (zöldet kakil tőle, de azt mondta a dokinő, ha két hét múlva is zöld lesz, csak a sima tápszert adjam neki)

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?