Új privát üzeneted érkezett!

vick: köszi a gratut. Én még nem tudom pontosan hogy ki mikor rugdos, bár sejtem, de azért reménykedek hogy már fejjel lefelé vannak a fiúk :)
Boldog babavárást neked is, látom már nincs sok hátra :)

Kata
labkat
 
 


http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=Iker82

illetve még itt sok egyforma lány ruha-ruhacsomi kérdezz bátran ebből picit tudok engedni is

lanyané
 
 


Ikres anyukák,

...én még azzal vagyok gondban,ha két szopi közt nem alszanak,akkor 1 max 1.5 órát bírnak kaja nélkül.Ez normális?Olyan sírásba kezdenek,és cuppogtatják a kezüket,hogy végül cicre rakom őket...de ez akkor sem jó így.A tej tápértékével van baj?
...a másik,ha ébren vannak,akkor berakom őket a járókába,vagy a babakocsiba.De nem tudom,hogy jól teszem-e,ha csöndben elnézelődnek,akkor hagyjam őket?Nem éri túl kevés inger így őket,mert a szopikon kívül max összesen 1 órát vannak kézben...ez engem eléggé aggaszt,nem kevés a kontaktus nekik?Félek,hogy nagyon anyátlannak érzik így magukat,és kicsit több babusgatásra vágynának :roll:
Vendég
 

 
 

Nyulasz, nekem az első hónapban csak aludtak és ettek, nem volt ilyen gondom, hogy sűrűbben akartak enni. Sajnos ebben nem tudok segíteni. De nem lehet, hogy ez csak átmeneti, és fejlődési/növekedési ugrásban vannak? Az állítólag csak pár napig tart.
Szerintem ha csendben elvannak, elnézelődnek, akkor ne vedd kézbe őket, megszokják, és később sokkal nehezebb lesz leszoktatni őket róla. Nekem Míra csinálja a fesztivált, ha nem cipelem, és emiatt mindig lelkiismeretfurdalásom van Emmával szemben. (Ami egyébként fura, mert a hasfájóssága miatt Emma volt sokat kézben, Míra alig.) Én fekete-fehér képeket raktam ki nekik (négyszögek, karikák, zebracsíkok...), azokat imádták nézegetni. Azt hallottam, jót tesz az agyfejlődésüknek. Bár azóta olyan véleménnyel is találkoztam, hogy túl korán nem szabad, mert megterheli az idegrendszerüket, ami még fejletlen ilyenkor. Szóval a szoptatás, a pelusozás, a napi kis torna szerintem elég kontaktus, de ha Neked még szükséged van rá :) , akkor esetleg vedd magad mellé őket mondjuk a kanapéra vagy a szülői ágyba, ahonnan nem gurulhatnak le, és dőlj le hozzájuk dumálni, énekelni nekik, simizni őket.
És gratula, 1 hónaposak lettek a Nyúlbogyók!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi!
Szépek a csajok és bagyon ügyesek vagytok. :D

Nyuszi!
Ha elvannak, hagyd őket.
Játszószőnyeg-bébitornázó lassan bevethető. Játszani még nem fognak, de nézegetik, egy ideig elszórakoztatja őket. Nekem olyan is volt, hogy addig bambulták, hogy bealudtak rajta... :D
vovanda
 
 


Törpilla
Gyönyörűek!

Mi még szokjuk egymást :wink:
Szopival próbálkozunk, de nincs elég tej, kell tápszerrel pótolni...
Vendég
 


Kép
Kép
Kisbéka1.


Kép
Kép
Kisbéka2.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Azta de cukik :lol: :lol: :lol: :lol:
milyen pelus van rajtuk? :roll: :roll: :roll:
Vendég
 


Hát ez a két kis béka egyszerűen zabálnivaló!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Andi, nyugi, eleinte nekem is kellett a tápszeres pótlás, de minden kajánál fejtem szigorúan, és lassacskán elhagytuk a cumisüveget, maradt csak a szopi. Be fog indulni az a tejcsi. Ennyi jókívánság után, amit Te és a Kisbékák kaptak :) Ha meg nem, az sem baj. A lényeg, hogy Te is és ők is elégedettek, boldogok legyetek.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Andi: édesek a kismanók! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Andi: gratulálok a Kismanókhoz!!! Tényleg nagyon édik ezek a Kisbékák!!! Gyönyörűek!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Andi!
Cukik! Próbálj fejni kaják után, akkor nő a tejmennyiség. Akkor is fejjél, ha nem jön semmi, a lényeg, hogy kapja az ingert a cicid.
vovanda
 
 


Andi: nagyon édesek a kisbabáitok :) Remélem a tej is beindul majd!

Kata
labkat
 
 


Anyukák, segítsetek. :( Eljutottunk oda, hogy nem elég a tejcsi. Sajnos ki kell egészítenem. Amit már nem élek meg tragédiaként, ezen már túljutottam. A gondom azonban ott van, hogy miután szopiztak, látom, érzem (és mérem), hogy nem elég nekik, azonban a tápszert nem fogadják el. Illetve nem azonnal. Van, hogy egy óra múlva kérik, követelik. Ez így normális? És innentől aztán nem tudom, hogy legközelebb mikor lesznek éhesek. Azt a körülbelüli háromóránkénti kajálást honnan nézzem? A szopitól vagy a pótlástól?
Az alvásról ne is beszéljünk. Délelőtt még alszanak egy nagyot velem a reggeli etetés után, utána dél körül egy fél órát, majd egész délután alig valamit, kb. kétszer fél órát. Majd este már hulla fáradtak, fürdés előtt még néha bealszanak. Mit lehet tenni, hogy hosszabbakat aludjanak? A babakocsizás sem segít feltétlen. Emma tegnap is fél óra után radarozva utazgatta végig Míra másfél órás szundizását.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


törpilla: a legtöbb gyümölcs és zöldség alapú bébikaja 4 hónapos kortól adható. Szerintem ha nem fogadják el a tápszert, akkor elkezdheted a hozzátáplálást! A barátnőm kisfia áprilisi, és neki is apad a teje, úgyhogy ő is elkezdte a hozzátáplálást, de inkább gyümölcsökkel, mert az ízlik a babának. Csak egy ötlet!

Kata
labkat
 
 


Törpilla!
Ne adj nekik még gyümit!Nagyon korai.
Válts tápszert!Van,hogy egyik babának az egyik fajta jön be,másiknak a másik. Most milyet kapnak?
Viszont,ha szopi után nem kérik a tápot,akkor tuti,hogy nem elég nekik a tej? Ha meg 1óra múlva újra éhesek,miért nem teszed őket újra cicire?

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Törpi!
Ne adj gyümit. Még kevesebbet fognak szopizni és még kevesebb lesz a tej.
Tedd őket cicire egy óra múlva, szerintem a tejtermelés utol fogja érni az igényeket.
vovanda
 
 


törpilla: helyesbítek, mert úgy tűnik félre értettem. Azt hittem konkrétan nincs már tejed, és ezért írtam a gyümölcsös ajánlást. Azonban ha csak úgy érzed, hát az volt nekem is, mikor megnövekedett az aktuális csöppség étvágya. Akkor bizony volt hogy 2 óránként is ettek, de talán többször is! Én meg növeltem a bevitt folyadék mennyiségét, és szoptatós teát is többet ittam. Aztán ez segített. Amúgy nem adtam nekik 6 hónapig csak anyatejet.
De ha orvos is azt mondja, hogy kevés a tej, és a gyerekek se gyarapodnak jól, akkor beszélj a védőnővel, és kérj tőle tanácsot, hogy hogy legyen tovább!

Kata
labkat
 
 


Edit, ez már a 3. fajta tápszer, amit kipróbálok. Adtam nekik először Milumilt, aztán Bebát, most a Humananál tartok. Spec nekem ez ízlik a legjobban :oops:
Csajok, óránként mellre tenni? :shock: :o Két gyereket? Lehet, hogy én vagyok túl körülményes, de belezöldülök. Bár tudom, csak pár nap, és lesz az igényelt mennyiség. Legalábbis remélem, mert sokáig nem bírom állandóan éhes és aludni nem akaró csajsziimmal :lol: Amúgy kipróbáltam egy új teát, a MiluSun-t, és egész jól megugrott a tejmennyiségem a múlt héten. De ezen a héten... katasztrófa már napok óta. Asszem a bevitt folyadékmennyiségre is jobban oda kell figyelnem, mert az sem volt az igazi a napokban. Lehet, hogy itt van a kutya elásva?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi,bizony az óránkénti mellretétel húzós :shock: Nálunk ha ébren vagyunk,akkor ez van...elunják magukat,és inkább ennének.Jó lenne,ha már valami lekötné őket.Nálatok mik voltak az első játékok,amikkel foglalkoztak a lányok?Csörgő?Vagy mi?
Vendég
 


Törpi!
Ez a te döntésed!
Ha bevállalod az óránkénti mellretételt,akkor számolj azzal,hogy kb. 2hét,mire helyreáll a rend.Viszont ha most kitartasz a szopi mellett,akkor nagy valószínűséggel nem lesz több ilyen "felbolydulás".Szóval szerintem érdemes megküzdeni ezzel az akadállyal!

Nyulasz!
A ti esetetekben az az időszak,amikro már leköti valami őket néhány percre,az még messze van.Beszélj hozzájuk,énekelj nekik,simogasd őket,masszírotd vagy óvatosan tornáztasd. Amúgy a csörgő,a zenélő forgó és a babatornáztató (tudod: az az állványos és a bab feje felett lógnak játékok) az első játékok.

Kép

Kép
edit73
 
 


Törpilla: egyébként a kismama levesnek is nevezett tojásleves tényleg jótékony hatással van a tejtermelésre. Próbálkozz ezzel is, már ha szereted, hátha segít!

Kata
labkat
 
 


Sziasztok!

Nincs időm visszaolvasni. Hoztam egy pocakfotót (talán utoljára... :roll: )

pocak 32+5:
Kép


Tegnap voltunk UH-n meg áramlásin. A babák szép nagyok (doki szerint 2-3 héttel nagyobbak a koruknál :shock: ), viszont Alettának kicsit kevesebb a magzatvize. Úgy láttam, ennek megörült a doki, hogy na mostmár tényleg muszáj befeküdnöm (erőlteti a befekvést pár hete, de eddig ugye minden eredményem tökéletes volt). Ha rajta múlott volna, már bent feküdnék, de végül megbeszéltük, hogy hétfő lesz a nagy nap. Szerinte a babák 2-3 hét múlva meg is lesznek.... :roll: Kicsit elkenődtem (nem akartam befeküdni), de megbeszéltem magammal és Apával, hogy ha a doki azt mondja, be kell feküdnöm, akkor befekszem. Inkább unatkozom a kórházban, minthogy utólag lelkiismeret-furdalásom legyen, hogy nem hallgattam rá.... :roll: Azt is mondta a doki, hogy ha pár napi megfigyelés során minden okés lesz, akkor esetleg kiengednek. Hétvégéig még próbáljuk behozni a lemaradást felújítás-ügyileg (Apa szerint kész leszünk), meg persze hangolódok a kórházra meg a szülésre. :( Na ennyit rólunk, olvaslak még benneteket ha tudlak, talán írni is tudok majd, de nem biztos. Azért egy csöppet gondoljatok majd rám is.

Pussz mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rana33 2009.09.10 12:12-kor.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Szia Rana!!!

Hát, nem túl jó hírek, és sajnálom, hogy végül is tényleg be kell feküdnöd, de a dokid jót akar, hallgass rá! :wink:
Az egészségetek most mindennél fontosabb!
Gratulálok a szép méretű Babákhoz és nagyon drukkolok, hogy 3 hétig legalább húzzátok még!!! :wink:

Ha tudsz azért majd jelentkezz, de ha mégsem sok kitartást kívánok a következő hetekhez és persze könnyű szülést, szép egészséges Babákat és sok tejcit!!!! :lol:

Vigyázz magatokra és minden rendben lesz!!!

Ui: ja, és szép a pocakod!!! :lol:

Én legközelebb jövőhét hétfőn megyek a dokkerhez a kórházba, majd meglátjuk velünk mi a helyzet!!!

puszi Mindenkinek!!!

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Lányos Kismamik!

A teszveszen 15 db-os ruhacsomag 42-50-es méretben:
http://teszvesz.hu/item734507033_next_s ... ml#gallery

További szép napot Mindenkinek!
hintas
Szeged
 
 


Törpi!
Folyadékra ügyelj. Meg gond lehet a fáradtság is. Esetleg egy éjszakát a párod bevállalhat. Te alszol, őetet cumisüvegből. Ha kicsit kipihened magad, jót fog tenni.

Nyuszi!
Bébitornázóval már érdemes próbálkozni.

Rana!
A Klinikán ez a mánia. Feküdj be akkor is, ha kutya bajod. Készülj fel rá, hogy haza már csak a babákkal mész. Én nem feküdtem kórházban egy kósza percet sem, hoztam-vittem a nagyot az oviba, tettem a dolgom, ahogy addig. A szülést egy vírus indította be, amit a dokim szerint a kórházban fekve is simán benyalhattam volna. Szóval száz szónak is egy a vége: én be nem feküdnék, csak azért, mert ikrek. A körzeti nőgyógyász amúgy már a 30. héten befekvéssel baszogatott.
vovanda
 
 


Rana: sajnálom, hogy mégis befekvés lesz a vége, de a lényeg, hogy jól vagytok és legyetek is! A Klinikán egyébként úgy van, ahogy Vanda írja, nagy divat a befektetés, mindenkit azzal etetnek, hogy pár nap után, ha nincs gond kijöhet, de nem engedik ki végül és még fenyegetik, ijesztgetik is a kismamát, ha menni akar. Sajnos elég friss a tapasztalat barátnőm által. Kívánom, hogy neked jó legyen és a szép nagy lányokkal mielőbb hazajöhessetek!

Mi tegnap voltunk dokinál, ma otthagytam a gyógyszertárban egy vagyont. :cry: A hüvelygyulladásom nem múlt el a Klion ellenére, úgyhogy most újabb kezelés kenőccsel+ kúppal és antibiotikumot is szednem kell, mert a vérképem is erős gyulladást mutat. És vasat is kell szednem, sőt! Ha nem rendeződik a vasszintem, akkor injekció lesz, annyira alacsony jelenleg. Viszont a méhszájam záródott egy kicsit, mondta is a doki, hogy ijen nem nagyon szokott lenni, de ennek nagyon örülünk! :) És innentől két hetenkénti uh kontroll lesz, ha jól értettem.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyulasz, valóban elég nehéz ez az időszak, amikor még nem lehet őket hosszan lekötni, engem is mindig idegesített a tehetetlenség. Valóban, játszószőnyeg, képek, torna, maszírozgatás, mondóka, ének. Ezeknek tudnak a kis csöppök örülni, de valóban nem sokáig tart ki a figyelmük. Ebben a korban ez a kihívás. Egy hónap múlva más lesz a megoldandó feladat :wink:

Rana, nagyon szép nagy a pocid! Valóban jó nagyok lehetnek azok a csüntök. Tuti nem jársz úgy, mint én. Nekem egy nappal szülés előtt az uh-n fél kilóval nagyobb babákat saccoltak. De nem is volt ilyen szép nagy pocim :) Én nem ismerem a kórházadat, de nálunk a hétvégi eltáv volt a divat. Ha jók az eredményeid, talán hétvégente hazaengednek, ha kéred. Remélem azért még hallunk felőled. Vigyázz nagyon magadra, szurkolunk, sokat gondolunk Rád, és valakinek jelezz, ha megszülettek a babók. Mi is lesz a nevük? Egyik Aletta (tuti választás), és a másik? Na de még hétfő odébb van.

Labkat, jó ötlet, imádom :)

Vanda, apa amúgy is elég jól be van fogva, néha szingli babás ismerősök meg is jegyzik, de rohadtul nem érdekel. Ezeket a babákat ketten akartuk, nem gondolom, hogy egyedül kéne megküzdenem az "elemekkel". Ja, és a lányok többnyire átalusszák az éjszakát, szerencsére nincs okom panaszra ezzel kapcsolatban. Ki tudom pihenni magam, mert a reggeli kaja után még együtt alszunk az ágyunkban kb. 2 órát.

Amúgy ma egész jó napunk volt, ha nem is óránként, de 2-2,5 óránként kajáltunk, egyszer kellett csak Emmának kiegészítenem tápival. Elég volt a szopi nekik. Tök örültem. Sétáltunk is egy nagyot. És ezt látnotok is kell, hogy hogyan. A történethez tartozik, hogy Míra lányom iszonyú érdeklődő, mint egy radar, úgy jár a feje, tekintete állandóan, nem lehet 5-10 percnél hosszabb ideig magára hagyni, mert elunja magát, új dologgal kell lefoglalni. Persze hasalni utál, tartani nem tartja a fejét sokáig. Na de így.... Kép ..a babakocsi orrában
Kép Emma kidőlt
Kép Majd Míra is elfáradt

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Timi, :( , de remélem a vagyont érő csodaszerek segítenek. :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi!
Az uh-s mérés sajnos nem pontos, ikreknél még nehezebb pontosan mérni.
vovanda
 
 


Törpi,ezek a csajok :lol: ...nagggggyon jóóóóóó :D

képzeljétek kaptunk kölcaön a védőnőtől egy büfipadot...nem is tudtam,hogy van ilyen :shock: :D

http://kispad.hu/blog/200311/baba-egy-otlet.html

...marha jó :lol:
Vendég
 


Ez tényleg szuper találmány! Az én védőnőm bezzeg... no, de nem is mondok semmit. Simán el is alszik rajta a baba, kaja utáni szundi pozíciónak tuti :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Vanda, csak az volt a gond, hogy én tök nyugodtan mondtam akkor rá a csaszira az igent, mert nagyobbnak hittem őket. Ha tudom, hogy ekkorát tévednek, akkor simán ötödször is, hatodszor is, sokszor még (amíg orvosilag megengedett lett volna) kértem volna a dyaphillin vagy Gynipral (így kell írni? :oops: ) infúziókat, hogy visszatartsuk még a lányokat, ha nem vagyok nyitva.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Na, ma voltam mérésen. Hangát 900gr-ra, Alexát 830-ra becsülték. Két hetente mennem kell-1x magánrendelés 1X kórház-mert a doki aggódik a különbség miatt. Áramlást is nézett, minden rendben volt, csak az egyik baba kisebb. Nem tudom, hogy ikreknél kb mennyi a megengedett különbség így a 25. héten. :? Dokitól nem tudtam kérdezni, mert a kórházban voltunk és még fel sem keltem az ágyról, már ott volt a köv. kismama. Arról meg nem is szólok (vagy mégis), hogy 2,5 órát kellett várnom, mert hiába az én dokim volt az uh-s ma délelőtt, felhívták szülni, mert mindenki más a műtőben volt. :twisted:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi,most megnéztem a naptáramban,26+4 hetesen nekem 855 és 947 grammok voltak...28+1-en pedig 977 és 1170...és mindenkin azt mondta,ez teljesen okés külömbség.Szerintem másnál is van különbség,majd a többiek is megnyugtatnak :wink:
Vendég
 


Nincs valakinek véletlenül eladó 56-os kisfús téli overallja?

rana: hatalmas pocak :) De nagyon formás! Mintha csak oda tették volna neked. Nem hízhattál valami sokat!
Ne szomorkodj azon, ha esetleg be kell feküdnöd, 2-3 hét nem nagy idő, ki lehet bírni. Szóval jobb ha a doki - akiben azért gondolom bízol - is ezt mondja! Vigyázz magatokra!

Törpilla: csudi helyesek a lányok :) Főleg az a félig kilógós alvós póz Mírának :)

Timi: egy ikres kismama akivel a kórházban találkoztam, mesélte, hogy kisfia 3kg körülivel született, míg a kislánya 2kg alatt volt! Uh szerint pedig észre se vették a különbséget! Szóval furik ezek a mérések, ne aggódj. Mindemellett érdekes, hogy aggódik a dokid az áramlás miatt is, mert egypetéjű ikreknél lehet gond az áramlással, ami az iker transzfúziós szindróma néven ismert. De ott egy a méhlepény, és ugye neked nem egypetéjűek a lányok, ahogy ezt már korábban kitárgyaltuk! Nem értem mit aggódik a doki! Nem is nagy a különbség!

Kata
labkat
 
 


Nyulasz, labkat: nem aggódok annyira, így is szép súlyúak a lányok azt hiszem és tényleg nem nagy a különbség. Ha a mm-eket nézem meg tényleg minimális, pl.: BPD: 66-64, AC 210-206.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


[quote="labkat"]
írta:
labkat
[ Mindemellett érdekes, hogy aggódik a dokid az áramlás miatt is, mert egypetéjű ikreknél lehet gond az áramlással, ami az iker transzfúziós szindróma néven ismert. De ott egy a méhlepény, és ugye neked nem egypetéjűek a lányok, ahogy ezt már korábban kitárgyaltuk! Nem értem mit aggódik a doki! Nem is nagy a különbség!


Bocs hogy belekotyogok,nekem tuti kétpetéjűek a fiúk és sürgősségi császár volt mert a Bercus áramlása szinte nulla volt,már esett vissza a súlya.Nem csak egypetéjűeknél és nem csak ikerterhességnél lehet probléma az áramlással.

Nem ijesztgetni akartalak benneteket.
Vendég
 


Labkat: az áramlás miatt konkrétan nem aggódik, nincs is rá oka, mint az kiderült, csak ő ikreknél ilyen kis aggódós.
Banikának igaza van egyébként, egyes babáknál is lehet gebasz az áramlással, barátnőm 20 hetes babáját így vesztette el. :cry:

Viszont én nem vagyok hajlandó olyasmin parázni, ami nincs is, bízom a babáimban és tudom, hogy minden rendben lesz, az aggódást meghagyom a dokinak, ha ő ettől érzi jól magát! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Jó jó, de én kifejezetten az iker transzfúziós szindrómára gondoltam.

No meg tényleg az a legjobb, ha nem aggódsz! Vigyázz magatokra!

Kata
labkat
 
 


Valóban nem kell túlparázni az ikerterhességet.Egyszerűen hallgassatok az ösztöneitekre.Ha úgy érzitek valami nem stimmel,akkor irány a doki,uh.Inkább 5-et több uh,mint vmi komoly probléma.
Nálam spec a Bercus 5-én este annyira rúgott,azt hittem kiszakad a hasam.Másnap mentünk uh-ra(az égi gondviselés) és gyakorlatilag az életéért küzdött.
De jókor voltunk jó helyen és a legjobb kezekben.Így minden jó,mert jó a vége :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


banika: hát jó hogy jókor voltatok jó helyen!

Hülye álmom volt. Tudni kell azt, hogy minap egy távoli ismerősünk 20 éves fia egy szál alsógatyában a vonat alá feküdt és hát meghalt. Többek között a férjem egyik munkatársáról is kiderült, hogy 34 évesen rákos, és meg fog halni, mert rosszindulatú és áttétes. Mindezeken agyaltam lefekvéskor, hogy milyen lehet elveszteni egy gyereket 20 évesen, és mi vezethet oda, hogy egy ilyen dolgot elkövessen. Az álmom pedig a következő volt. Buszon ültünk hátul Johival. Valami kirándulós balhé volt, és hátul is volt ajtó, a busz legvégén. Oda értünk valahová, és kinyitottam az ajtót. Johi kiszaladt, de a busz elindult. Nem tudtam már leszállni, és csak mentünk, én meg ordítottam, hogy álljon meg, mire a sofőr meghallotta, már jó messze voltunk. Vissza futottam, de teljesen máshol kötöttem ki, és nem találtam meg Johit. JÓ VOLT FELÉBREDNI!

Akartam még kérdezni, bár lehet hogy már tettem, csak rosszul emléxem, hogy hányszor nézik az ikres kismamikat uh-al? Nekem a dokim nem uh-ozik, csak vizsgál, és beutal. Eddig 3 uh volt, egy a terhesség megállapításkor, és egy egy a kötelező genetikai szűréskor. Vajon ikres kismamikat többször küldenek a 28. hét után uh-ra vagy sem???

Kata
labkat
 
 


Kösz lányok hogy gondoltok rám. :oops: Köszönöm a pocódicséreteket (hát igen, szép (nagy) :lol: ) és a jókívánságokat. Holnap (?) kiderül, hogy minden okés-e, aztán meg majd az is (remélem), hogy csak vetített-e doki, amikor azt mondta, ha minden rendben van, hazaenged.... :roll:

Labkat, én is álmodok hülyeségeket.... Főleg mostanság.. Úgy látszik, ez (is) a terhes nők sajátja! :lol: Sztem az ikreseket elvileg többször nézik.
Ja és ezt nézd meg: http://teszvesz.hu/item738776276_influx ... erall.html :)

Banika, néha az enyéim is úgy rángatóznak, hogy a frász jön rám... :shock: Vajon mit csinálhatnak ilyenkor? Jó lenne tudni... :roll:

Nyulasz, ezt a büfipadot ki lehet váltani a szopipárnával, nem? (Ahogy Törpi mutatta afényképen)

Törpi! Édik a picurkáid! A másik kisbabám neve Ajsa. :) :wink:

Ti használtatok hasszorítót (http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=38 ) szülés után??????

még jelentkezem ma ha tudok. Ha nem, jók legyetek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rana33 2009.09.13 18:01-kor.

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


rana: a MÁV-ban úgy tudom raknak a pocakra homokzsákot. Van ahol szokta, hogy elősegítse a pocak leszorítását! De úgy tudom ilyen mindenhol kell hogy legyen, kérdezz rá a dokinál. Annak idején anyunak volt valami gumis hasszorítója, amit én is próbáltam magamra erőszakolni, de nagyon nem jól esett a szorítás, úh nem használtam!

Kata
labkat
 
 


Rana: legyen minden úgy holnap, ahogy neked és a babáknak jó!
A hasszorítón én is erősen gondolkozom, azt hiszem én beszerzek egyet, mert jó az, ha valami összetart. :wink:

Létezik, hogy valahol még használják a homokzsákot???? Nagyon brutális, úgy tudtam (ezek szerint rosszul) már sehol sem használják. Az ám csak az igazi középkori kínzóeszköz! :twisted:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Kata!
Szerintem dokifüggő. Engem kezdettől 2 hetente néztek, a 28. héttől meg hetente. Picit sok volt, de engem nagyon megnyugtatott.

Timi!
Isten éltesse sokáig a homokzsákot! Így "csak" kétszer kellett szülés után megnyomkodnia a hasam a nővérkének. Na a nyomkodás a középkori kínzóesztköz... Ahol nincs zsák, állítólag 2 óránként meggyúrnak. Ellenségemnek is csak nagyon cudar hangulatomban kívánnám...
vovanda
 
 


Vanda: én nagyon sok helyről hallottam, hogy már nem használják, viszont a gyúrásról nem hallottam még. Ahol én szülök, ott nincs egyik sem. Egyik barátnőm tavaly, másik idén júliusban szült ott. Viszont spinál van és 2 óra múlva szigorúan felkeltenek zuhanyozni és saját lábon kell átsétálni a gyerekágyra.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 



Timi!
2 óra???? Ez iszonyat gáz, már bocs. Én 12 órával utána is alig bírtam mozogni. Arról nem is beszélve, hogy kb. 6 óra volt, mire kiment a spinál.
vovanda
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?