Új privát üzeneted érkezett!

http://www.babanet.hu/tarsalgo/index.html

azt hiszem sikerült a receptes topic......

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


szóval várandósság-babakonyha.....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Emmalena...jaj, de sajnálom. :( Ez az anyai megérzés mi? :roll: Hazajöhettetek?Hogy van a kicsi fiad?

Kata...jó hallani rólatok, sajnálom az allergiát :(

Bettyna...nagyon édes a video.Szépn merül Szabi! :D
Tegnap mi a kinti medencében fürödtünk, csak már elég hüvös, az éjszakai lehülések miatt. :?

Cipő: Tegnap voltunk Tatán a Deichmannban, nem tudtam ellenállni, volt 2990ft-ért, ez a Bobbi nevű cipő.
Tiszta bőr, szép és kényelmesnek néz ki. Úgyhogy vettünk Norbinak őszi cipőt, egy számmal nagyobbat
(20-as :wink: ) mire járni fog belenől.
Nagyon szupi cipők voltak elérhető áron, a mi pénztálcánknak való :wink:

Receptek:Ez jó ötlet, van jó pár receptem,csak most nem tudom mennyi időm lesz.
Lassan süthetek a jövő heti lagzira. Ez az ami az örömapa halála miatt elmaradt nyár elején. :(

Alvás: Norbi tegnap sem aludt jól, lehet hogy front, de lehet hogy a rágó foga...nem tudom :?
3 napja hamarabb is ébred reggel, és éhes így növeltem a tápszer adagot. a doboz szerint már úgyis több járna neki. :wink:

Tegnap Norbit megcsípte valami, azt hittem szúnyog, de annál rondább, elég piros. Két árnyalatú piros gyűrű is
van a csípés kölül. :roll: Feketét nem látni, szerencsére nem kullancs....remélem
:roll:
a közérzete mondjuk nem rossz, eszik is, és nem fáj neki.
Bekentem Kristály krémmel(flavinos krém, nagyon jó erre is) lehet adok neki Kalciumot, szerintetek???

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

 
 

Marek,
hát nem örülök, hogy klubtag lettem :lol:
Már nem tudom, hogy hova mondtad a talit, de én nem tudok vezetni, így Pesten kívülre nem igazán indulnék neki buszokkal/vonattal, stb.

Én már réges-rég adok szőlőt, kimagozva, hámozva. Szereti nagyon.

Már vettem mindenféle cipőket, mert mikor meglátok nagy leárazással egy jót, akkor nem bírom otthagyni... Úgyhogy már van 18-25-ig mindenféle cipő :lol: Most legutóbb sportcipőt vettem, hát az csúcs cuki ilyen piciben! :) Meg téli orkán csizmákat leárazva 2990-ért!!! Merthogy úgyis megyünk síelni, a havas hegyekbe meg kell... Persze mi valszeg csak kísérjük idén apát és max szánkózunk :)

Persze hordani még nem hordunk cipőt, itthon nem is fog, max valami puha talpút ha télen ki akar sétálni a konyhakőre...

Ja, most olvasom Kata, hogy te is megtaláltad az olcsó cipőket a Deichmann-ban :) Meg múltkor a Humanic-ban is volt nagyon leárazott (mindig az ellenkező évszaknak megfelelő)

Csípésünk még hál istennek nem volt, de a kálcium jó lehet erre, azt hiszem! Én meg biztos Aloés krémmel kenném, mert nekünk meg az van itthon :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok
na mostmár talán magunkról is tudok irni.
cipöt két hete vettem a fiamnak, leárazás volt kb 600ft volt 1 pár. ez kocsiba, totyogni jó lesz neki.
már a 2. fog is áttörte az inyét, és szerencsére ezt sem vettük észre, nem fájt neki :lol: :lol: .
mostanában hason fekve szopizik, nagyon bejön neki, de már néha ülve is letámad :wink: .
és pár kép:
Kép levetem a sapim
Kép lazán állok
Kép fintorogva
Kép jókedvüen

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Timirosicka,
Nagyon cukik a képek! :)
Hú, hát nagy mázlid van a fogakkal. Adtál némi reményt, hogy ilyen is lehet :) Mert nekünk még mindig nincs egy fogunk se és parázok, hogy mi lesz ha megindul :) De Sanyika is olyan nyugis típus mint Pálmi, úgyhogy reménykedem! :)

Látom már ő is álldogál kapaszkodva, és ugyanúgy csücsül az egyik lábát behajlítva! :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


ez a cipőnk! :lol: Kép
Tépőzárasat szerettem volna, de nem volt a méretünkben olyan ami tetszett volna.

Timi..nagyon aranyos Sanyika! :lol:
Gratula a fogakhoz. :wink: Látom már ő is ügyeskedik.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Norbi nagyon nyűgös, remélem hogy csak a front miatt! :?
Itt esik az eső és hüvös van. :(
Nektek is zizik a srácok??? :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, és még hoztam egy képet is.
Ez pár napja készült csak valamiért nem tudtam felrakni.

Nagyon pang a topic??? Hol vagytok ilyen rossz időben??? :(
Ma megyek lánybúcsúra, illetve csak 1-2 órára,
mert fürdetésre haza kell jönni, apa is legénybúcsúban lesz de ő szerintem hajnalig :wink:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ez a nők sorsa, bezzeg apa hajnalig maradhat! :lol:

Csini a cipő! :)
Akkor megmutatom a miénket is :)
Kép

Igen, elég hüvi van...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Pálmi eleszi előlem a füstölt sajtomat :shock:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Itt van jobban láthatóan is...

Kép

Amúgy lecseréltem a habtapinkat a képen látható sötétszürkére, ez is olyan, csak nagy darabokból van és nem kell vele szenvedni a tisztításnál-felmosásnál. Amúgy sporteszköz alá való. Meg nem olyan színes. De sokkal kényelmesebb... merthogy pici darabkák sincsenek benne, amik mindig szétesnek :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Hali :)

visszaolvastam, mindenkinek válaszolgattam magamban, és most már semmire sem emlékszem :) Remek.

Biztos, hogy Marek Borijának az étvágyához javasoltam volna, hogy kapjon csak levest, mert az nagyon egészséges dolog, és a leve is az ;) És a főzeléket a leveszöldségektől csak a sűrítés választja el. Amúgy az én Borim is válogat, balcsi előtt csak a zöldeket ette (borsó, brokkoli, spenót... ja, meg a répa) most meg csak a paradicsomosat, és a tésztásat szereti, a hal neki fúj, és az én ebédem is finom... Minden evő lett.
De válogatós :(

Szerintem a válogatós babákat is meg kell etetni ;) Én Lilivel végigcsináltam a nem evős gyerek történetét, és az borzalmas. Ha bármi egészségeset evett volna nekem, akkor azt adtam volna neki, az tuti ;)

BABA-MAMA TALI: ott a helyünk :) Nagyon örülünk neki, és várjuk!!!!

Bettyna: itthon vagytok már? ma voltunk az állatkertben, és akartalak hívni titeket is, aztán gondoltam, úgysem jönnétek, mert esett az eső :D Viszont mi nagyon élveztük... Bori nagyot bomlott, aztán egy keksszel letettem aludni a babakocsijába, és megaburmolás volt a vége :)

Szabi is levadássza az evőket, mint Bori :D hihihi

Kiborulás: én már pocakos korunkban is írtam nektek, hogy ez tök normális dolog. Bár Borival érezhetően kevesebb kiborulásom van, mint Lilivel volt, és sokkal enyhébbek is, sokszor bizony kihisztizem magam itthon, és kiabálok, és hülyeségeket beszélek, és durcizok, és undok vagyok... Utána meg elmagyarázom a lányoknak, meg apának, hogy bocsi, csak ideges vagyok, azért mert Lili és Bori miatt nem tudom megcsinálni a dolgomat, stb. Eredmény: ha Lili hisztizik, akkor mondja, hogy ő ideges, és azért kiabál :D

Ekkor kacagás a vége :)

Mindegy...

Érzem, kezdek hosszú lenni ;)

El is küldöm, hogy ne szálljon el...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nagyon jók a képek! Minden baba nagyon tetszik, és olyan ügyesek már!

És a nyakunkon az első szülinapjuk!!!!

Éljen!

Úgy várom már ;)

Van két hírem:
1. a liliputinak nyílik a boltja a mamutnál ;) Aki szeretne tőlük vásárólni, állandó kedvezményem van. Szóljon, tudok segíteni azokon az árakon hozzájutni a termékeikhez :)

2. Hétfőn délelőtt a minderállisban leszünk... azt hiszem. A mamuthoz közel van a liliputi boltja, onnan megyünk fotózkodni Borival... Ha van kedve valakinek jönni, örömmel venném a találkozást ;)
Délnél tovább nem maradunk...

3. legyen már egy 3. is :D szóval hétfő délután meg lenne kedvem a lányokkal egy zoo-ra, csatlakozna valaki hozzánk? Utána a játszóházba is benéznénk (ez a terv)

Na megyek, mert apa hazajött...



ui.: mi 8 foggal nyomjuk ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Veronika...háát, igen nekem fél 7-től fél 9-ig tartott a lánybúcsú. :? Már itthon vagyok.
Pedig pont alakult a hangulat, irigylem akik most ott vannak :wink:
Barátnőmmel mentem aki kénytelen volt hozni az 5 éves fiát, aki ez idő felét még végig unatkozta :roll: :evil:
Így miatta sem maradtunk tovább.
Irigylen apát is, ő bizti hajnalig bulizik :wink:

Nagyon szupi a ti cipőtök is. :D Hordjátok is, vagy még nagy?
Pálmi nem rúgja le??? Norbi nagyon furcsálta mikor ráadtam :?

NyMalac....akkor már gyógyult az egész család? Szupi :lol:
Gratulálok a zöldbolygós honlaphoz, szupi a szöveg, és praktikus, átlátható. Ügyes vagy. :D

Zsuzsu...én már írtam a babakonyhába :lol:


[b]Csípés[/b]....nem nőtt a csípés udvara, és nem lett gyulladt, vagy más akkor ne aggódjak?
Lehet pók csípés??? :roll:

Nah, megyek tusolni, jó éjszakát, puszi mindenkinek. :)

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!

Emma!
Hogy vagytok???????????????


L.Kata!
A csípést mutasd meg esetleg védőnőnek!!! Vagy dokinak, amelyik könnyebben elérhető. (Ábinak volt egy csípése nem rég, pont amikor bárányhimlős volt több szomszéd gyerek. Én azt hittem Ábel is himlős, de a védőnénim megnyugtatott, h nem az. Kb. 1 hét alatt múlt el. Masszív szúnyog volt... :cry: :evil: :) )

Köszi a babakonyhás recit!!!!!!!!!

Nagyon szép a cipő, de olyan nagynak látszik... :lol: :o
A tépőzáras csodákkal vigyázzatok, az enyémek folyamatosan nyitogatják. Ha jót akartok inkább csatos-fűzős.... én ezt tapasztalom az enyémeknél. Konsti is nagyon rá van kattanva a cipőkre, főleg kóstolgatja...Ábel pedig az én cipőimben flangál... :lol: :lol: :lol:

Nekem is zizik voltak tegnap, sajna apa dolgozott és tutira megérezték. Ráadásul 10 óra körül begörcsölt a hasam, egy órán át szenvedtem, már úgy volt, h hazajön Bence, mire jobban lettem. Aludni csak akkor aludtak, amikor apa hazaért (14 óra).
Itt éjszaka volt vihar, este csak szél, aztán éjjel picike eső is. Nagy a szárazság, száll a por és ez nagyon nem jó.


Timi!
HOgy lehet hasonfekve szopizni??? :o :o :lol:
Csúcs a fiad, igazi PASIIIII :lol:

Veronika!
Vagány a Ti cipőtök is!!! Pálmi már füstölt sajtot eszik?? aztaaaaaaa :lol:

Ny.malac!
Rég láttuk a csajokat!!!!!!!!!!!!!!!

Készültök az ovira????????????

Rólunk: készülök a keddre, érdekes lesz, mert Ábelt visszük oviba, utánna Konstit szemészetre. Ha gond lenne Ábival (NEM LESZ!!!!! ), kérdéses, hogyan tudnánk értejönni.... A szerdai napunk ugyanez lesz, de nem akartam halogatni az ovikezdést. Kérte az óvónő, h együtt kezdjenek kedden.
Kimostam a cipőit, pakolom a zsákját és folyamatosan magyarázom milyen jó lesz neki a gyerekek között. Várja, de ugye nem tudja mi vár rá.......én is izgulok, lehet, h emiatt lettem rosszul.... :cry: :cry:

Kicsit gondban vagyunk. Tudjátok márciustól hordtuk Ábelt beszédfejlesztésre, még a nyáron is járt. Nagyon szeretjük Andit, ő is Ábelt. Kiderült, h mostantól csak "maszek alapon" vihetjük hozzá a fiunkat, mert az ovinak mással van szerződése. Vagyis valami központból rendelnek ki fejlesztőket ovikba és Andi nem került be ebbe a körbe. Biztos aranyos lesz, akihez kerül Ábel, de nem tudom mennyire borítja meg, h új segítővel kell dolgoznia. Andinak még nem mertük mondani, próbáljuk megtalálni a módját, h hetente elhordjuk hozzá és zsebből fizetjük. Bence azt mondja, h beszél az ovivezetőjével a dolgról.....

Konstim vigyorbohóc, kérésre tapsol, rengeteget áll, egyre bátrabb.

Kép Imádottaim
Kép
Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Veronika, júúúúúúúúúúúj, nagyon-nagyon régóta szeretnék ilyen "habitapit", hol vetted?????????? Sokkal jobb, mint ez a darabos, ettől totál kész vagyok, Lotti emelgeti és esik ki belőle az összes darab :roll: Bár mondjuk ált. nem is a habitapin tartózkodik, hanem mindenütt a lakásban :lol:
Pálmi nagyon megnőtt, tündéri kiscsaj!

Zsuzsu, júúúúj, nagyon tetszenek ezek a képek, az első, ahogy a két tesó ül egymás mellett, nagyon tündéri!!!

LKata, Norbika cipője nagyon szép, Veronikáé is, de én is a fűzős mellett teszem le a voksomat, mert Lotti imádja a tépőzárakat és kapja be és nyitja ki, tuti tönkremenne hamar :shock:

Nymalac, szia, jó hogy jöttök a talira!!! Rég tettél fel képeket a csajszikról! Megnéztem a Balcsisokat, nagyon édesek voltak, Lillust is láttam, Sensi hol van?

Na megyek, bocsi, ennyire futotta, ma van apukám 70. szülinapja, megyünk ünnepelni, bár én is inkább egy leánybúcsúba mennék :wink: Néha hiányzik már egy olyan ivós-dumálós este, amikor tényleg úgy érezhetem magam, hogy felnőtt vagyok :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Jó reggelt!

Zsuzsu...tényleg van mit imádni Konstin, kis mosolygós, aranyos! :D
Nem nagy a kiscipő, 20-as, lehet csal a kép kicsit.

Csináltam Norbinak körtés joghurtot kukoricapehellyel :lol: tök fini lett.

Babakonyhára lökhetitek ám a receptet ti is! :wink:

Csípés...kisebb és halványabb lett mára, úgyhogy nem megyünk orvoshoz. :D

Ildi...miért ? nem érzed felnőttnek magad egy közel 1 éves nagylánnyal a nyakadon 8) :lol:
Én néha öregnek is érzem magam :oops: :?
Nah, jó tudodm hogy érted, nekem is hiányzik a felhőtlen esti beülös iszogatós, dumcsis, táncis bulik.
Bár én nem voltam nagy csavargós, ritkán jártunk szórakozni, de akkor minőségi jó hangulat volt. :D
Ez a lánybúcsú tök jó lehetett, fáj a szívem hogy nem maradhattam. :(
De jövőhéten lagzi, akkor bepótolom, anyuval lesz Norbika.
Sajna új rucira nem tellett, de turiztam egy szexy tunikát :oops: 8) , cicit kidob, hasat takar :lol: :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lányok
Nekem is jó lenne már egy kicsit kikapcsolódni. Szeretnék elmenni koncertre, színházba, moziba... :roll: Nálam ez totál esélytelen, mert Bori jelenleg csak, és kizárólag cicin tud elaludni.... :? Persze így is nagyon jó, nem panaszkodhatok, csak azért néha jó lenne.... :roll:

Zsuzsu
Lehet hason szopizni. Sőt... futás közben is. Bori csak akkor tud egy helyben maradni szopi közben, ha nagyon fáradt, és bealudni készül. Különben jön-megy. Négykézlábra áll, elmegy kicsit játszani, aztán visszatér, ülve előrehajol, és úgy eszik egy kicsit, feláll, lehajol és úgy szív néhányat. Közben nekem nem szabad elmozdulnom, mert nem lehessen tudni, hogy mikor végeztünk az evéssel.... :roll: És ami a legjobb, néha úgy indul el, hogy elfelejti elengedni a cicit. Hát mit mondjak...az bizony fáj... :twisted:

Ja, és annyira édesek a fiaid!!!!

marek
 
 


Ismét úszni voltunk:
Kép

Bori annyira élvezi a vizet! Egyre jobbak ezek a szombat délutánok!!! Kár, hogy utána alszik egy nagyot, este meg pörög ezerrel...
:roll:

marek
 
 


Marek...húúú, ez a cici-cibálás nem lehet kellemes. :? :(
Nagyon aranyosak a képek. Nagyon nől a haj Borinak is :wink: ugye?
ti is tudtok merülni? Jók ezek a fürcsik, irigy-irigy! :D

Egy jó musical-re elmennék :D de a színház is megteszi.
Szerintem Norbi a Padlás c. musical után készült. :lol: :oops:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Szerencsére Ábinak nem kellett varrni az állát, egyenlőre összehúzótapaszt tettek rá, hétfőn megyünk vissza, akkor dől el, hogy varrják-e vagy így is meg tud gyógyulni.Egy hős volt, a doktor néninél mozdulatlanul feküdt az ágyon, hagyta, hogy lefertőtlenítsék, meg matassanak rajta az összehúzással, egy szava sem volt.Annyira édes ez a kölök.

Marek!

Nem semmi ez a cicizős dolog. :-) Csuda édesek a fürdős képek.

Lkata!

Huuuu, leány búcsú...izgi, bár a legzi is jó lesz, meglátod, kicsit bulizhatsz.

Nálunk az a "rend", hogy mivel emma már nem szopizik, éjjel nem eszik, ha nem beteg este 8 és reggel 7 között csend van.Ábinál is.Ezért azt beszéltük meg a férjemmel, hogy ha van kedvem, meg van valamilyen alkalom, akkor mehetek, ha letettük a gyerekeket aludni.ha fel is ébredne emma enni, a férjemtől is elfogadja a tápszert, szóval nincs dráma, ha nem én megyek be.Bevallom ezt már Ábelnél bevezettük, akkor jobban szenvedtem attól, hogy nem tudok sehova sem elmenni.Most már tudtam mire számíthatok, így nem ért váratlanul, de bizony kell, hogy hetente egyszer elmehessek(és persze a férjem is) barátozni, moziba koncertre.

zsuzsu!

Hihetetlen milyen csábító vigyora van Ábelnek!!!!!!!!!!Az oviban tuti kész lesznek tőle az óvónénik.

na mennem kell, emma lassan ébred, ebéd főzés séta...Itt már szerencsére süt a nap, tegnap majd meg fagytunk.
emmalena
 
 


LKata
Bori is merül, most már magasból (korlátról) is. Nagyon szereti, és az az új szokása, hogy magától is benyomja a fejét a víz alá. Ettől mondjuk én megőrülök, de az oktató azt mondja, hogy hagyjam, mert az a cél, hogy egyedül merüljenek. Na ja, de ő ilyenkor iszik is... :lol:
Norbi a Padlás után készült? :lol: :lol: Bori pedig Bécsben, egy szupi szállodában... :lol: Mindenkinek ajánlom, akinek nem jön össze a baba... :lol:

Emmaléna
Remélem, hogy most már nem is kell összevarrni. :roll:

marek
 
 


Papa elvitte a Borit bicajozni. Én most elméletileg vasalok, gyakorlatilag nem nagyon van kedvem... :roll: Asszem hagyom a dagadt ruhát másra... de kire is? :?

marek
 
 


Kata,
na, apának hogy sikerült a legénybúcsú? Bevallom én olyan hülye féltékeny vagyok, egész este rosszul lettem volna, csak nem akartam tegnap mondani, nehogy neked is rossz érzésed legyen :)

Mi nem is megyünk soha külön el estére, ez a koncert nekem az első (és lehet utolsó :) ) amióta ismerjük egymást, hogy külön voltunk este...

Emma,
nem semmi, hogy hetente 1-szer eljársz! :shock: :D És a férjed is hetente egyszer eljár... én ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy anyu vigyáz Pálmira és mi együtt elmegyünk... Persze ha nálatok működik akkor szuper. Gondolom azért együtt is vagytok néha gyerkőc nélkül...?

Zsuzsu,
nincs óvodai beszoktatás? Rögtön otthagyjátok egész napra Ábit? A barátnőmnél első nap együtt ment be a gyerekkel egy órára, másnap fél napra, aztán fél napra már egyedül, aztán ottalvással egyedül, és végül egész végig egyedül... Így egy hét alatt szokott be.

Ildi,
a szürke sport habtapi a TESCO-ban a sportrésznél van. 4 db 3500 Ft (1,44 m2). Ha Lotti már nem igazán tartózkodik rajta, akkor nem biztos, hogy megéri. Én pl. szinte egész nap ezen ülök Pálmival (persze ő rallyzik körbe a lakáson és nem csak a habtapin van, de én igen :lol: )

Meg mióta a gyerek miatt letettük, esténként apával ezen hentergünk a TV előtt :lol:

És hát ugye tervben a köv. gyerkőc, úgyhogy nekünk még hosszabb ideig kellhet...

Kata,
a cicit kidob, hasat takaró ruhák a legjobbak :lol:
A mi cipőnk 18-as, pont jó rá, de nem hordjuk, mert csak utcára adnám rá, de egyelőre oda meg még nem kell, amíg nem jár...

Marek,
csuda jók a vizes képek!

Erről jut eszembe, Szöszke, múltkor mondtad a tampont a strandra, az szerinted segít??? Én múltkor az Aquapark-ba pont kipróbáltam úgy, hogy Canestennel bekentem, mert olvastam, hogy gomba ellen így lehet védekezni. De egy vírus ellen? Hiszen teljesen átázik... Vagy ezt doki mondta? Ha így lehetne védekezni, az jó lenne... :roll:

Emma,
drukkolok, hogy minden rendben legyen az állával hétfőn! Fáj is neki?
Nem semmi, hogy tűrte a dokit! Pálmi minden egyes havi kontrollon a torka megnézéséből patáliát csinál... az arcához meg egyáltalán nem enged nyúlni, kaja után letörölni a képét egy harc...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Jaj még a cipőről jut eszembe...

Nemrég voltunk apukámnál, ő új családot alapított és van 3 gyereke - 7.5, 9.5, 11 évesek.
Na a legkisebb egyszer csak megkérdezte, hogy leveheti-e Pálmiról a zoknit? :shock: Kérdeztem, hogy miért, mire azt mondta, hogy ők az XY helyen azt tanulták, hogy mezítláb egészségesebb! Hát majd megzabáltam! :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


veronika!

Hát elvileg, akkor még marad 5 esténk együtt:-))))))))
Nálunk az a problémás, ha együtt akarunk elmenni, mert akkor valakit meg kell kérni, hogy vállaljon be 2 gyereket, vagy elszórni őket a nagyszülőkhöz, de ugye akkor kettő nagyit kell egyeztetni.na, általában ez elég bonyesz, így csak kettesben elég ritkán tudunk kimozdulni.De ettől még vannak igényeink(mozi, színház, koncert, dumcsi stb) amit egyenlőre kénytelenek vagyunk külön megoldani a barátainkkal.szerencsére én nem vagyok féltékeny.:-)Legalábbis annyira nem, hogy ha elmegy a férjem, rosszul érezzem magam.
Nálunk nagyon működik ez, aztán jól megbeszéljük ki mit látott, hallott.

Ábi nem panaszkodik, hogy fájna az álla, igaz a fájdalmakra nem egy panaszkodós fajta.egy szer nyáron (épp elmúlt 2 éves) úgy felszakadt a talpa, hogy nem hittem el.Már én sírtam, mikor megláttam.De ő egy szó nélkül nézte, hogy kimossuk a sebet, lefertőtlenítjük, bekötjük.utána ment játszani tovább.De az anyósom szerint a férjem is ilyen volt.
emmalena
 
 


Emmaléna, drukkolok a bátor fiadnak, hogy meggyógyuljon!

Lkata, itt van fénykép, hogy a kullancs csípés hogy néz ki, ha fertőzött kullancstól van:
http://www.fehervarigombaszklub.eoldal. ... s-veszely_
Közben olvasom, hogy már nem aktuális a csípés-téma...szerencsére. :)

Timi, Zsuzsu, Gergő is hasonfekve szopizik. Mostanában azzal szórakozunk, hogy hagyjuk cicire kúszni Gergőt. :D:D:D Az ágy végétől elindul, és szépen felkúszik hozzám. Persze, előtte megmutatom neki a cicit. Ha nem lennék szégyellős, tennék is fel képet róla. :shock: :wink:

Ildi, apukádnak boldog szülinapot! Szép kor! :)
Cili biztosan jó lesz.

Gergő meg a Columbo film alatt készült. D: Biztos azért lett felemás szeme. :D:D:D

szveronika, mi sem járunk el külön este. Idén a Harry Pottert szerettük volna megnézni moziban, de nem volt kinek vigyáznia Gergőre, így kimaradt. :?
Nagyon jól csináltad a canestenes tampont! :D A lényeg, hogy
1. akinek hpv-je van, az ne juttassa a medencébe a testnedvével (a hpv-t hordozók nagy része nem tudja, hogy neki van olyanja, ezért simán belemegy mindenféle védelem nélkül) ezért pl. én minden nyilvános fürdőbe csak így megyek most már.
2. akinek pedig nincs, az megnehezítse a vírus bejutását pl. úgy, ahogy mondtad. A gombáról nem is beszélve, ami lehet, hogy még gyakoribb, mint a hpv. A canestenes tampon szuper! Minél mostohábbak a körülmények, annál kevésbé jó a vírusnak megtelepednie bent. Szerintem nem nagyon ázik át. :roll: Én még régen fürödtem tengerben tamponnal, amikor megjött, de nem ázott át. Mondjuk, ha egész idő alatt fejjel lefelé, kézen állva járkálsz a medencében, akkor lehet. :D:D
Fürdőzés után ki kell venni, és kész.

Zsuzsu, akkor van izgalom az óvoda miatt.

Nymalac, a meggyes maci még meggyes maci? :D

Kép
szöszke
 
 


Cipő: nekünk ennyi van, ami a képen látható. Az első egy Adidas volt, sajnos már kinőtte. Most egy Tescós 18-as van, ami már szintén alig megy á. Van egy pingvines, az nagyon jó, a sötétkék edzőcipő 20-as méretű, még nem adtam rá, a mögötte lévő pedig olyan kocsicipő. Kép Kép

Kép
szöszke
 
 


Ezt ma fotóztam. Kissé kaotikusra sikerült az elalvás. :D

Kép

Kép
szöszke
 
 


Nagyon cuki :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!!

Köszönjük a dicsiket. Minden szülő elfogult a saját gyermekeivel, de tényleg nagyon szépek, bájosak, mosolygósak, vagányak a gyermekeink. :D

Ildi!
Jó egészséget az édesapádnak!!!

Gondoltam Rád tegnap, Konsti is elkezdte, h a ruhámba kapaszkodva áll fel... :x :lol:

Marek!
Nagyon aranyos a "vizikacsád"!!! :lol:

A szopiról annyit, h tegnap a játszón egy 22 hónapos kislány levetkőztette anyucit, annyira kellett a cici. :lol: :lol: kiabált, sírt végül elbújtak a csúzda alá, mi meg páran anyucik körbeálltuk és szopiztak. :lol: :lol: :lol:

Emma!
Örülök, h nincs gond Ábival. Nekünk egy éve volt bibink, nálunk is tapasz volt, de csak miniméretben. Azóta is látszik e helye halványan. :cry:

Az biztos, h Ábelem népszerű lesz az oviban, mert a "híre" már eljutott. Az óvónőnk kérdezte a szülőin: "ki az Ábel anyukája??? Aki a szőke, loknishajú gyönyörűség, a játszótér legvagányabb pasija??" lapítottam ..... :lol: :wink: :lol: :wink:
Remélem nem fogok csalódni és ők sem a fiamban.

Ábeled eszik gabonapelyhet tejjel???? próbálnám leszoktatni a fiamat a reggeli cumisüveges kakaózásról, jobb lenne, ha helyette bővebben reggelizne.

Milyen gabonapelyhet adtok a nagyoknak??????????

Hány fogtól adtok falatkás ételt a kicsiknek??????

Veronika!
Van beszoktatás. Igény szerint. Aki akar maradhat, de itt azt támogatják, h együtt szokjanak be. Kicsi a terem, de ha kell maradhat a szülő. majd látom mi lesz.

Szöszke!
jöhet pü-ben a kép, most már kíváncsivá tettél!! :lol: :lol:

Nagyon aranyos Gergő, ahogy alszik :lol: :lol:

A cipőkről annyit, h tegnap este a játszón az egyik anyuka ( a lánya Ábel ovistársa lesz) megjegyezte, h nincs cipő Konstin. Mondom a 16-os kicsi neki, a 20-as nagy és most nem akarok 1-2 hónapért venni 18-as cipellőt. Erre beszaladt és hozott két pár cipőt. Félcipő, az egyik sima, a másik magasszárú. Főzős mindkettő. A lánya hordta 1 hétig, aztán kinőtte. Ráadtuk Konstira, de leszedi. :lol: :lol: próbálgatom majd, h szokja. Szóval lett cipőnk. :lol: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu!

Az én Ábelem is kakózik reggel, de pohárból.vele azért könnyű ez, mert soha egy pillanatra sem fogadta el a cumisüveget, rögtön pohárból ivott.Illetve csőrös pohárból.Lehetne esetleg a Te Ábidnak is az üveg helyett csőrös poharat adni, hátha elfogadja.
De szerintem ahogy elkezd oviba járni le fog szokni az üvegről, mert látja majd, hogy mindenki pohárból iszik.Esetleg beszélhetnél az óvónőkkel, hátha van valami ötletük, hogy lehet a leghatékonyabban leszoktatni egy gyereket valamiről.gondolom nagy a tapasztalatuk.nekünk annak idején a bölis nénik sokat segítettek a tapasztalatukkal.
emmalena
 
 


Sziasztok,

csak egy gyors bekukk, azért jöttem, hogy megmutassam, hogy az én "nagy" és ügyes Lottikám hogy jár :lol:

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/j ... UTGsCFb0jH

Sajna a kép nem túl jó, mert a telefonommal csináltam, de azért a lényeg látható. És most már egész nap megy, gyakorolja, ügyesen csüccsen popóra, szóval elindult, na :lol:

Tegnap megkóstolta a tortát :oops: Imádta :lol:
A kovászos uborkát meg nem akarta elengedni, de azért azt még nem engedtem neki, mert ugye nem tudja megrágni.

Darabos étel, banánt eszi velem, adom a szájába a kis darabkákat, kalácsot is vagy kenyeret is kóstolt így, de azért ilyen, úgymond katonákat és hasonlókat még nem merek adni, mert nincs rágófoga, a kemény darabokat max. lenyelné egyben. Óvatos vagyok még.

Most mennem kell!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi!

Csuda édes Lotti ahogy tipeg!:-))))))))))
Én is alig várom már, hogy Emma járjon, remélem hamarabb fog mint Ábi, ő 16 hónaposan kezdte.igaz, egy hét alatt tökéletesen megtanulta, egyszer sem esett el:-)Szép lassan mindent, de akkor nagyon ügyesen....

Na, mennem kell, Emma felébredt, megyünk vissza a kórházba, remélem azt mondják, hogy már nem kell varrni....
emmalena
 
 


Sziasztok,

na, előkerültem én is. Az utóbbi hetekben 3 fordulós nyaraláson voltunk, amióta hazajöttünk meg hol vendégek, hol Balcsi egy napra, hol mi mentünk rokonhoz, barátnőmhöz (mindkét helyen persze baba is volt), tehát volt program bőven.

Először Mohácsra mentünk anyukámhoz. A hétvége leteltével Zsolti jött vissza Pestre, dolgoznia kellett, mi Balázzsal ott maradtunk. Már régóta terveztem, hogy egyszer lennt maradok anyunál egy hetet, ha épp otthon van (Németben dolgozik, 4 hetet van kinnt majd 2 hetet itthon). Végre tudtam talizni olyan barátnőimmel, akikkel máskor a rövid hétvége alatt nem. Egyik barátnőmnek van egy 1 éves fia, oda többször is mentünk. Jól elvoltak a fiúk egymással, pl pancsoltak is egyik délután.

Majd Zsolti jött értünk és indultunk egy hétfői napon Tapolcára hármasban. Zsolti innentől volt 2 hét szabin. Úgy terveztük, hogy Balcsi és kirándulás lesz a program. Hát sajna az idő nem volt velünk, pont arra a hétre elment a kánikula, de azért 2 délutánt a parton töltöttünk, 2 napon pedig kirándultunk (Badacsony, Szigliget). A 4. napon amikor másodjára voltunk a parton, Balázs délután lázasan ébredt. Tiszta kóma volt. Nagy nehezen szopizott és kicsit magához tért, majd megkapta a délutáni gyümijét, amit rá fél órára kihányt. Pont előtte öltöztem át, hogy indulunk haza a szállásra, hát szépen néztem ki :o)) Balázs ezután már sokkal jobb passzban volt, de meleg volt még. Este kapott egy kúpot alvás előtt. Éjjel amikor csak felszisszent is egy kicsit, már mentünk is itatni, de amúgy teljes kóma volt, aludt is egyhuzamban reggel 3/4 7-ig. Na akkor tűzforró volt, annyira megijedtem. A hőmérős cumival próbáltam megmérni a lázát, mert a digitális bejelentette, hogy lemerült az elem, hurrá. A cumis hőmérőt meg úgy kell tartani a szájában,mert amúgy kiköpi,ill kitolja a szájából még álmában is, ezért nem tudtam pl este megmérni neki miután elaludt. De reggel, amikor már ott volt az ölemben és szopi után újra bekómált, mert elnyomta a láz, akkor sikerült megmérni, és 39,4-t mutatott. Nem tudom, hogy ez tényleg igaz volt e, mindenesetre tényleg tűzforró volt. Amikor felébredt kapott megint egy kúpot és irány a tapolcai gyerekrendelő. Ott digitálissal mérte a doki a hőjét, 38,4. Írt fel még kúpot, antibiotikumot szerencsére nem. Nurofent mondta még hogy vegyünk és most az a lényeg, hogy levigyük a lázát. Édes pici bogaram most volt először lázas, úgy sajnáltam szegényt. A dokinál amikor a doki meghallgatta a tüdejét, akkor gondolom hideg volt Balázsnak annak a lehallgatónak a vége és akkor óriási sírásba kezdett, hát könnybe lábadt a szemem. Ezután úgy döntöttünk, hogy csomagolunk és megyünk is haza, nem volt értelme így ott maradni, ez péntek reggel volt, eredeti felállás szerint szombat este mentünk volna haza. Pénteken még kómás volt azért, de hál istennek már délutánra teljesen lement a láza, a kedve és az étvágya viszont csak 2 nap múlva jött vissza.

Utána hétfőn pedig 1 hétre mentünk Debrecenbe, Zsolti szüleihez. Az a hét is nagyon-nagyon jó volt. Voltunk állatkertben, Balázs pancsolt az udvarban a kis medencében. Amikor csak tudtunk kinnt voltunk az udvarban. Van egy kutyájuk, na azért Balázs teljesen odavan (meg amúgy a kutyákért), meg hintázott. Ott volt a 2 éves unokatestvére is (Zsolti bátyjáék még itt voltak Pesten a kisebbik 2 hónapossal). Tomi az unokatestvér most kapott szülinapjára egy aksis kismotort, pedállal kell nyomni a gázt, meg gombok által zenél és szirénázik. Na Balázsnak jobban bejött mint Tominak. Balázs pont elérte a pedált és sokszor persze segítséggel nyomta, de volt amikor ő maga nyomta a pedált és egy -egy pillanatra el is engedtem Balázst és olyankor egyedül "száguldozott". Na ekkor már az örömtől lábadt könnybe a szemem. És úúúúúúúúúúúúúúgy élvezte. Ilyenkor teljesen megfeledkezett arról, hogy esetleg éhes vagy álmos.

Tehát zajlik az élet nálunk. Balázs egyébként már bármibe megkapaszkodva feláll, így mindig résen kell lennem, hogy épp hol van. Most már pl ha WC-re megyek, viszem magammal és leültetem a WC ajtó közelébe, hogy abban a 2 percben is szem előtt legyen. Vagy van, hogy ilyenkor beteszem az ágyába, de csak néz nagy szemekkel, hogy ezt miért csinálom.
Ja és Balázs tud már furulyázni :o)))) Na jó, csak belefújni a furulyába :o))), ha odatesszük a szájához, megfogja, bekapja a végét és nagyokat fúj. Az elején persze ilyenkor rágni kezdte, de megmutattuk, hogy mit kell csinálni és kb 1 napra rá már fújt bele. Hihetetlen, hogy milyen gyorsan tanulnak. Barátnőm fia pl így már 1 évesen a tortáján maga fújta el a gyertyát :o)))

Balázs is tapsol már, pápázni akkor ha a tükörbe mutatom neki, akkor visszainteget, de ha tényleg valakinek kell pápázni, pedig akkor is mutatom neki, de akkor még nem csinálja, mintha gondolkozna, hogy most mit is kell csinálni. Puszit úgy ad, hogy közben tátva van a szája, annnnnnnnnnnnnyira édes.
Fogunk még mindig csak kettő. A nyáladzás is érdekes, hol annyira nyáladzik, hogy az előke amit ilyenkor elé kötök csurom víz, máskor meg egyáltalán nem nyáladzik.

Az utóbbi 4 éjjelen (tegnap már hál isten nem) meg teljesen zizi lett. Hétfő és kedd este egyedül töltöttük az estét is kettesben Balázzsal, mert Zsolti egyik este squasholni volt, kedden meg kiment a Loki meccsre. Akkor nem is volt semmi gond éjjel, kedden egy mukk nélkül átaludta az éjszakát, még cumit sem kellett visszatenni neki. Na akkor már tudtam, hogy ezután jön a feketeleves. Bár csak így lenne 5-söm a lottón. Fél 9-kor általában már aludt és minden nap szinte pontban 10-kor nagy felsírás, mire beért Zsolti a szobába már állt a kiságy szélén Balázs. Sikerült mindig megnyugtatnia Zsoltinak, és vissza is aludt Balázs, de sajnos csak max 5 percre és akkor kezdődött előlről minden. Mind addig míg én át nem vettem és az elveimmel ellentétben kivettem az ágyból és magamon altattam el. Ezután viszont egy hangja nem volt reggelig. Ezt csinálta 4 éjjelen keresztűl. Anyahiánya lehetett?!?!?!?! Mert ugye akkor amikor én voltam vele este is, nem volt semmi baj, a többi napon pedig Zsolti játszott vele, amikor hazajött a munkából, én addig mosogattam-pakoltam. Az esti fürdetésnél csatlakoztam, de ott is csak asszisztáltam, akkor mentem amikor a törülköző kellett már. Majd utána persze én vettem át a szopira és tettem be aludni az ágyba. Na tegnap este csináltam egy próbát, hogy este is főként én voltam vele, a fürdetésnél most párom volt az "asszisztens" és képzeljétek nem volt egy felsírás sem éjjel :oops: . Csak lefekvésnél állt fel az ágyban, de szerencsére 10 percre rá megunta az állást, majd leült és vízszintbe helyezte magát és aludt reggel 6-ig. Pedig úgy szereti az apját, sikongat örömében amikor hazaér a munkából és már teper is hozzá. Zsolti pedig kitünő apuka!!!!!!! Nem értem :roll:

Na jó hosszúra sikeredtem :oops: , és elnézést, hogy most nem reagáltam senkire, de bepótlom.

Megyek visszaolvasok, a napokban sikerült 1x-2x olvasgatni a fórumot, de nem jutottam oda, hogy írjak is :cry:

Meg majd jövök képekkel is, csak le kell őket kicsinyítenem.

További szép napot Mindenkinek!!

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Zsuzsu: jajj, biztos nagyon izgi lesz Ábinak az ovi, majd mesélj, hogy milyen volt az első nap. Nem semmi, hogy Konsti már hogy áll :shock: Én még nem adok Balázsnak falatkás ételt, mert még csak két foga van, így nem tudná megrágni. És az is tud hasfájást okozni, ha a darabos ételt a gyomruk nem tudja feldolgozni. Így csak olyan darabosat adok neki, amit szét tud nyomni a szájában, pl banán. Kölesgolyót is kap már, mert azt meg a nyálával nyomja szét.

Timi: édes a fiad a fintorgós képen :D

LKata: nagyon jól néz ki a cipő amit a Deichmannban vettetek. Mennyibe került?

Vera: édes a sportcipő

Mi tegnap voltunk a Brendonban, autósülést néztünk, de megnéztem ott a cipőket és horribilis árak vannak :shock: Egyszer voltam Deichmannban is cipőt nézni, ott van az Elephanten márkájú, hát az sem volt valami túl olcsó :? Én eddig csak azt a gumirozott talpú zoknit vettem, hogy majd itthon abban járkáljon. Meg nem tudom, hogy őszicipőt vegyek e vagy egyből télit? Mert nem tudom, mikor fog elindulni úgy, hogy már kinnt a szabadban is járkálni fog. Meg Balázsnak elég picik a lábai, alig éri el a 18-as méretet :? A KIK-ben vettem eddig csak egy kocsicipőt, annyira tetszett, nem bírtam ott hagyni.

Nyugtonmalac: nem tudom megnyitni a zoldbolygo.hu-t :(

Marek: nagyon jók a fürcsis képek!! Olvastam a taliról :D . Zsoltival kell még megbeszélnem, hogy tudunk e menni.

Emmaléna: édes a fiad, hogy ilyen hősiesen tűrte a dokit :D

Szöszke: alvós kép :lol:

Ildi: aztaaaaaaaaaaaaa, gratula Lottinak!!!! nem semmi :D

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Hello, csak gyors bekukk, mert marcipánoznom kell!

Szöszke...hűűű, mennyi cipő :shock: :D Édes ez a kiterülős kép.
Norbinak ez az első rendes cipője. Háát, még csak próbálgatjuk a, még furcsa neki.
Fogdossa, be akarja kapni Nem érti még mi ez???Nem is nagyon áll fel benne. Van egy 19-es Tescos, vászon mamusz, gumi talpú,
azt már megszokta abban már lépked is. :D
Remélem mire ebbe belenől ezt is megszereti majd.
CSípés elmúlt már, azért köszi.

Veronika....én is féltékeny vagyok kicsit, de a buli miatt nem izgultam.
A társaságot ismerem, bár a férjem a legszemdébb nő-ügyekben,
tudom hogy rosszba nem viszik :oops: ...jóba se :wink: 8)
Nem is issza megát sárga földig...szóval bízom benne. :wink:
Valami guminőt azért kapott a vőlegény, azzal ökörködtek :roll:

Ildi...de csúúúúcs ez a video. :D Nagyon ügyes!

Clau...húúú, mozgalmas napjaitok voltak :( sajnálom a lázat.
norbi is máskép viselkedik az apjával, lehet azért mert keveset van vele.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


HATALMAS GRATULA LOTTINAK!!! :D

Mi meg már stabilan mászunk - ha ez is számít valamit még :lol: És stabilan ülünk és néha már felállunk, de csak ritkán.

Kata,
most megkívántam a marcipánt :roll: :lol:

Clau,
hű, ez mozgalmas volt! :)

Zsuzsu,
Úgy látom neked sikerült beszerezned a legolcsóbb cipőt :lol:
Mi is kaptunk párat, de azok jópár évig álltak egy pincében, nem hiszem, hogy rá fogom adni, a cipőket nem lehet olyan jól kitisztítani, mint a ruhákat...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


és akkor most jönnek a képek:


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Kép

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Clau
De jó képek!

Ildi
Lottika nagyon ügyes!!! :lol:

Zsuzsu
Így kell olcsón cipőhöz jutni... :lol:

[color=red]Help!
Megpusztulok az allergiától, mellette náthás is vagyok. Éjjel a legrosszabb, szinte semmit nem tudok aludni. Szétmegy a torkom, már a fülem is fáj, a szemem nagyon durva az allergiától és persze az orrom be van dugulva, illetve folyik, mint állat. Valami népi gyógymód, amiről nem tudok????? Nagyon szarul vagyok, és persze nagyon fáradt. Kikészít az állandó orfolyás, prüszkölés
... :roll: [/color]
És képzeljétek, ma elkezdtem enni egy körtét, de olyan allergiás rohamom volt, amilyen még soha. Megnéztem, nincs keresztallergia, sőt a körtét kifejezetten ajánlják... :roll: Lehet, hogy olyan kertben szedték, ahol sok parlagfű van, és én nem mostam meg rendesen... :? :roll:

marek
 
 


:evil: :evil: :evil: Megint nem lett piros a piros, pedig úgy csináltam, ahogy kell. Asszem... :roll:

marek
 
 


Clau, nagyon édesek a képek!

Ildi, ez a Lotti hihetetlenül megy!! De várom, hogy Gergőke is ilyen egyenes lábakkal illegjen-billegjen. Elvileg egy hónap múlva kellene ott tartania, ahol most Lotti. De tutira nem fog...a júniusi babatalin már simán ült Lotti. Gergő meg még nem is ül. Szóval szerintem még egy pár hónap lesz nekünk menés nélkül. Nem baj, a foga is későn jött. Tulajdonképpen egy kényelmes gyerek.

Zsuzsu, ezt a te kedvedért! :D:D:D És aki kételkedik a hason szopiban...kicsit extrém, de sebaj. Próbáltam méretes idomaimat takarni, nehogy álmatlanságot okozzak valamelyikőtöknek. :shock: :D

Kép

Kép
szöszke
 
 


sz.veronika, már hogyne számítana a stabil mászás! Nálunk még az sincs. Turbókúszás van, ruhán felkapaszkodás, aztán ide-oda imbolygás szülői felügyelettel. Nem baj, nem szeretnék siettetni semmit. :)

Kép
szöszke
 
 


Clau, jó, hogy jöttél, tüneményesek a képek!!! Örülök, hogy jól nyaraltatok, a betegség mondjuk húzós lehetett, ez a láz nagyon magas volt, de a lényeg, hogy túléltétek! Talira jöttök???

Szöszke, hehe, tök jó a hasiszopi kép :lol:
Köszi a Lottidicsit!!! Amúgy ő egy hónappal idősebb Gergőnél, és amúgy is ráér, a saját tempójában haladjon, ez a lényeg. Lotti már a hasamban se bírt magával és ugye előbb jött ki :lol:

Lotti úgy szokott néha, hogy mi ülünk, ő un. bölcsőtartásban van a kezemben, aztán felül, leül az ágyra, ránéz a cicire és odahajol és úgy kapja be, na az még vicces :lol:

Állkapcsom, valaki kérdezte, hát nagyon gáz, de most már 1,5 hete nem bírom kinyitni a számat, csak félig. A múltkor egy jóízűt nem tudtam harapni a hot-dogomból :? Ma megyek fogorvoshoz, remélem nem valami bölcsességfog az útban téma és ki kell vágni és varrni dolog lesz belőle!!!!!!!!!!! :roll:

Jaj, Marek, sajnálom a náthát és az allergiát egyben, borzalmas lehet, és hogy nem tudsz aludni... :cry: Próbálj meg inhalálni kamillával, nekem az náthánál segített!

Na lépek, mert épp altatom Lottit.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Jöttem hogy életjelet adjak magunkról! :)
Tegnap végre átvettük a házat a kivitelezőtől, úgyhogy a 2 hónapnyi idegeskedésnek talán vége :) már csak ki kéne fizetni... úgyhogy remélem 1 hónap múlva már kinn fogunk lakni.

Marci már járkál fel-alá a lakásban. Időnként lehuppan,aztán felkel és megy tovább, nagyon mókás a pasas.
Kép

gyorsan átfutottam az oldalt:
Cipő: nekünk nincs még. Egyelőre hagyom tapadós zokniban mászkálni olyan helyen, ahol cipőt adnék rá (pl. Geszteréden nagymamámnál) és kimosom. Majd akkor veszek neki cipőt, ha már stabilan mászkál.

Allergia: jó módszerem nekem sincs sajnos. Nálunk az a megoldás, hogy van egy légtisztítónk (Lux Air2), már van vagy 8 éves de még működik és az megy egész nap a lakásban. Néha szellőztetek, akkor majd megfulladok, de azt muszáj. Használok Nasya orrsprayt, talán van valami haszna és Taleum szemcseppet, mert azt szoptatáskor is lehet alkalmazni. Állítólag vöröshagyma leveléből kell teát főzni és az enyhíti a tüneteket, én még nem próbáltam...

A képek nagyon cukik mindenkiről!!!!!!

Próbálok még jönni ma!
Addig is puszi mindenkinek!

linhbaba
 
 


Linh
De jó, hogy jöttél!!! Taleum szemcsepp... nekem azt mondták a gyógyszertárban, hogy hiánycikk. :roll: Nasya orrsprayt nem ismerem...majd utánanézek... köszi!!!

marek
 
 


Megjöttünk anyósoméktól, nagyon jó volt, láttunk teheneket, malacokat, kacsákat, rengeteg pillangót :).

Marek!
Olvasom az allergiádat. Én idén histaminum 30ch-t szedek, coryzaliat és calcium sandozt. Az allergiám sokkal enyhébb, viszont szombat este asztmával az orvosi ügyeleten kötöttem ki :evil: , kaptam szurit, fújókát... Kb 10 éve volt egyszer asztmám eddig, az is kb. 1 percig tartott, ez most viszont nem akart múlni :roll: :roll:
És a körtéről én azt hittem keresztallergiát csinál, mert nekem sem lehet enni + szőlőt sem, dinnyét sem - bár a dinnye dolog érdekes, mert vettünk biodinnyét, attól nem jött rám a torokviszketés és hapcizás... sem a szőlőjüktől :roll:
egyszer volt idáig, hogy teljesen elmúlt az allergiám és az a Flavin7-től volt, de idén sajnáltam rá a pénzt :roll:

Szöszke!
Édes a cicizős kép :) Ismerős a helyzet, nálunk is előfordul :)

Clau!
Már tudtok babataxizni?
furulya :lol: :lol:
Nálunk ugyanígy megy a fogzás, most éppen a nagyon nyálzós időszakban vagyunk, már kb. 1 hete látszódnak a recék is és még mindig nem bújt elő a két felső fogacska.

Ildi!

Gratulálok! Nagyon ügyes Lottika!
Akkor már tudtok sétálni lent is, hogy fogod a kezét? :D

cipő:
Hát, nekünk most 1 db cipőnk van, a többit már kinőtte Tomi, de nem tudom mi lesz majd velünk, mert még a zoknit sem nagyon tűri meg a lábán. Sőt a hosszú ujjú pulcsit is alig-alig... Egész nyáron pelus + ujjatlan felsőt hordtunk vagy bodyt, teljesen elszokott a szocializált öltözködéstől :roll: :lol:
Ha ráadjuk a cipőt nyafog és rázza a lábfejét, hogy essen le róla a cipő :lol: :lol:
Szerintem én egyenlőre nem is fogok venni cipőt, majd csak ha lent is sétálgatunk illetve télre, amikor nem elég a hideg ellen a több vastag zokni sem a lábikón.

Zsuzsu!

ma kezditek az ovit? milyen volt?
a pap mit akart a szülőin?
kukoricapehely, rozspehely, rizspehely - én ezeket adtam eddig, mindegyiket gyümölccsel és/vagy tejpéppel keverve.
Én még nem merek darabos kaját adni, mert csak 2 fogunk van. Zsömlét, kiflit, kenyeret, banánt, őszibarackot, szőlőt, almát... ilyeneket szokott kapni azért Tomi, de ezeket is inkább koptatja és nem rágja :D, bár szokott meglepetést okozni, mikor eltűnik az egész barack vagy negyed zsömle :lol:
Anyósomnál egyébként megkóstolta a rántott húst, ami nagyon ízlett neki, beleharapott és rágta is.

A sok izgi gyerekkészítés után már én is leírom, hogy Tomi klasszikus módon, az ágyunkban, éjjel készült. Épp, miután mondták a barátaink, hogy ha 1 év múlva szeretnénk gyereket, kezdjük el már most, mert tuti legalább egy év, mire összejön. Mi ezt elhittük és 2 hét múlva már keltem is fel hajnalban pisilni :lol: :lol:

Emmalena!

Jaj, gyógyulást Ábinak!

Nyugtonmalac!
Nem sikerül megnyitnom a zöldbolygót :(

Kép

Kép
borkaby
 
 


Borkaby
Coryzaliából mennyit kell szedni? Azt nekem miért nem ajánlották a patikában? :roll: Pedig láttam a polcon..
Tehát körte=keresztallergia... hát ezt én most elég durván megtapasztaltam... :roll:
Asztma? Aszta! Én is ettől félek, volt olyan nyár, amikor nagyon durva volt, pedig akkor szedtem mindenféle "csodaszert", amit most nem szedhetek.

Linh
Tali szeptember 26-án? Eddig visszajelzett: LKata, Ildi, Borkaby, Nyugtonmalac, Szöszke, Betty ... Clau még nem tudja, Timi pedig próbálja rábeszélni a párját...
Horgászós apukák...itt a tón lehet horgászni... bár gondolom valami jegyet, vagy mit kell venni... :roll:

marek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?