Új privát üzeneted érkezett!

Bogi megnéztem a videót-kat nagyon édes Füge....

Kép
zümis
 
 


Zümis Akkor boldog boldog boldog születésnapot! :D

Budabo lehet túl nagy méretű és azért nem tudod feltölteni... :roll: Küldtem privit leírtam részletesen :? Nálunk is nyügi van. Most aludt el a drágám... :? ha felkel akkor bevetem a chamomillát... :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Köszönjük :lol:

Kép
zümis
 
 

 
 

zümis:úgy emlékeztem,hogy fent van a közösben a recept,de nem találtam,kikerestem,hogy valamikor októberben tettem fel és megtaláltam bemásolom ide:40dkg lisztet egy csipet sót és kevés cukrot 25 dkg margarinnal elmorzsolunk,deci cukros tejben felfuttatunk 3dkg élesztőt-de a tej lehet másfél deci is,meglátjátok a tésztán,hogy mindet bele teszitek-e-,hozzáadjuk a morzsalékhoz és teszünk még bele 4tojás sárgáját,összegyúrjuk és nagyon könnyű tésztát kapunk,ami kicsit ragadós ,de a lisztezett deszkán átgyúrhatjuk még.Közben egy fazékban kis vizet forralunk és gőz fölött a 4tojás fehérjét 25dkg cukorral kemény habbá verjük,amikor már kemény a hab keserű kakaót keverünk bele-ízlés szerint-én elég sokat szoktam,mert így igazán kakós lesz.
Ha ez megvan,akkor a tésztánkat négy cipóra vágjuk és a cipókat téglalap alakúra nyújtjuk,egészen vékonyra és megkenjuk a kakaós tojáshabbal és felteketjük,mint a bejglit,majd 2ujjnyi darabokra vágjuk és állítva tepsibe tesszük,meleg sütőben,közepes lángon világosarany színűre sütjük.

többieknek bocsi,de csak olvastam,majd holnap jövök és reakciózom is...... mindenkinek szép estét!

Kép
nilabali
 
 


Bogi, örülök, hogy jól telt a Balcsizás, ha kicsit fárasztó is volt :)

Volt itt Julcsi és Marci :) szeretem az ilyen napokat :D

kanalas cumis - ez nem az?
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25

ja, képek? jóhogy :D

Marci munkában:
Kép
Adri, jó, hogy jöttél, játszunk?
Kép
rács mögött (csütörtök óta fogoly a szobájában...):
Kép
szkafanderben eszik:
Kép
http://www.youtube.com/watch?v=nwOXNAwABhE
szobájában még egy kis változás:
Kép
és állandóan pakol, rendet rak:
Kép

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Az én kanalas cumimnak normál, kiskanál formájú feje van.Betolom Hunor szájába, ő meg alig győzi nyelni :lol:

Kép
kangu
 
 


Így élvezzük mi a strandot, néha bálna anyu is bevillan :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=o4MXygBsQtQ

stelly: nagyon jó képek! nagyon helyesek együtt, Adri az állásával meg világbajnok

millye
: másodjára sikerült, remélem :wink:

Kép
budabo
 
 


Se nem áll, se nem kúszik, se nem négykézlábaz, de olyan inteligensen fekszik babakocsiban :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
kangu
 
 


Milyen nagyfiúnak látszik Hunor! Ez alapján a kép alapján elhinném, hogy jóval idősebb! :) nagyon szép kisfiú :)

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Nilabali elveszettbárányka :D :D :D

Budabo nagyon ügyes Füge! Szuper lett a videó! :D (írtam neked) :D

Stelly nagyon jók a képek! Mesélj milyen volt a délután Julcsiékkal! :D A rács mögötti kép nagyon klassz! :D

Kangu nagyon szép a kisfiad! :D szép nagy kék szemei vannak! :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Nila!köszi-köszi-köszi!!

Stellyi!nagyon jók a képek....Adri áll :shock: te jó ég!!

Bogi nagyon édik vagytok!!Füge nagyon élvezte...:wink:

Kangu:Majd nálatok is eljön az idő nem is olyan sokára ....visszakérnél pár nyugodt percet majd :wink:

Kép
zümis
 
 


kangu: nagyon helyes Hunor!!!!!!!

millye: köszi, mindjárt olvasom...szegény gyerekem már éhes, na mindjárt azt is felrakom... :lol:

Kép
budabo
 
 


Jó estét Mindenkinek!

Millye, Eszteréknél nagyon jó volt ám! Nem aludták át a délutánt a Gyerkőcik (Marcim mióta jobban alszik éjjel, rosszabbul alszik napközben :? ), de jól megfigyelték egymást, játszottak egymás játékával és azért egymást is inzultálták is egy kicsit. :) Tudtunk egybeszélgetni is, úgyhogy feltöltődtünk kicsit. Adri egy szuper állóbajnok, ugyan nem kíséreltem meg az ölembe venni, de a végére azért elég jól öszehaverkodtunk, és egyszer felállt az ujjaimba kapaszkodva, és Lányok, csak az egyensúlyozáshoz kellett a kapaszkodó, simán, saját erőből feláll, hihetetlen. :shock: :D Marcikám összebarátkozott Eszterrel, szélesen vigyorgott rá, miután felkelt a mini szunyából. :)

Bogi, ez a csaje hihetetlen sokat fejlődött, mióta láttam, nagyon kis ügyi!!! :)

Hunor tényleg nagyon nagyfiús, és milyen szép kis husis commbocskái vannak! :D

Huhh, Zümis, drukkolok a megegyezéshez!

Verus, Nektek pedig nagyon szép estét! :D

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


esti kaja hiszti:
http://www.youtube.com/watch?v=fCmw54w-laQ

zümis:
köszi

julcsi: köszi. nagyon jók lettek a képek, de már írtam Stellynek is! Holnap veszek pépet, remélem nekünk is fog ízleni és egyáltalán kapok amit te mondtál

Kép
budabo
 
 


Millye, apa szerencsére rendben van, jól megvagyunk, csak azért volt a nagy lelkizés mert ki akartam szedni belőle miért van olyan keveset a kölkökkel. Mindent megcsinál körülöttük, kaját készít, takarít, éjjel közepén bemegy a városba ügyeletes gyógyszertárt keresni, szóval bármit, kivéve amit közvetlenül velük kell csinálni, mint fürdetés, pelenkázás, ilyesmi. Végülis ő sem tudja miért, de az kiderült hogy nagyon ragaszkodik hozzánk, és hogy csak kicsit nőniük kell hogy tudjon velük mit kezdeni. Zvel pl már tök jól elvan, de Olival még nem nagyon tud mit kezdeni.
(jövök még)

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Sziasztok!
Verus: boldog évfordulót nektek!
Zümis: boldog szülinapot a nagyoknak! Drukkolok, h rendbe jöjjenek a dolgok a pároddal!
Bogi: nagyon jók a videók! Alex is szokott az állunkra vadászni.
Andabella: édes Mesi!
Kangu: :lol: , olyan nagyfiú lett Hunor, most nagyon hasonlít a nővéreire, nem?
Stelly: csak ámulok, h Adri milyen ügyes, (és kezdek aggódni, mert Alex még csak próbálkozik a négykézlábozni)
Jaj de jó az a kép, ahol Marci fogja Adri kezét!
Millye: sajnálom Szandra térdét, jobbulást neki! Andris, te meg egyél szépen, ne sztrájkolj! Apukád, tesód hogy vannak?
Zsu: veled álmodtam, egy szép kertes házban laktatok és mentünk hozzátok fürdeni a medencébe :D . A fiúk már totyogósak voltak :D .
Köszönöm még1x a házassági évfordulós köszöntéseket!
Andrewnak boldog félévet kívánok!
Ma voltunk oltáson, 7150g, 69,5 cm. Dokinéni azt mondta, jól néz ki, nem jött a heti 150g elvárt dumával. Hétfőn megyünk BCG oltásra :cry:
kreiszi
 
 


Budabo hűha... Füge mindjárt megeszi a keresztlányodat! :D

Julcsi-79 ennek szívből örülök, hogy jól telt a délutánotok! :D Szerintem inkább napközben legyen rossz alvó mint este :D valamit valamiért :wink:

Zetibebi így már értem, hogy mi a "probléma" apának fel kell nőnie a gyermekeihez :D ilyen dolog egyébként van... az én ismerőseim között is van ilyen.. de amikor a baba megtanult járni és beszélni onnantól elválaszthatatlanok voltak :D

Kreiszi köszi! :D Sajnos ma este is fejéssel zároma napot mert nem ette meg az összes tejemet.. de azért estére jobb volt az étvágya... :roll: Apum nincs jól mától intenzíven van... húgommal nem tudom mi van állítólag jól van... azért nem foglalkozom vele mert azóta sem ment el sem orvoshoz sem védőnőhöz... szóval nem kommentálom.. Szerintem azért ne aggódj mert Alex nem négykézlábazik! Épp tegnap volt a Nationalon, hogy van olyan baba aki kihagyja a mászást és a járással indít... szóval nem mindegyik szakaszt csinálják... és semmiről nem vagytok lemaradva... a fiam is egyik pillanatról a másikra kezdte el a négykézlábazást. :roll: szép súlyban van Alex! meg kell ismételni a BCG-t? Szegény Alex :(

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


kreiszi,millye: köszi! Jól nyomja Füge.
kreiszi: ügyes alex és jó hogy a dokinő sem piszkált.
Csajok nem is meséltem, egy ismerősömet megláttagatta egy baráti pár akiknek Csenge lányuk febr.14-én született. A kiscsaj már nem cicizik, és adnak neki pl. pörit nokedlivel turmixolva :shock: :shock: látogatóban kevés kaját vittek és az asztalról adtak neki győri édest, azt majszolta el :shock: :shock: nekem ez kicsit fura és durva.

Kép
budabo
 
 


zetibebi: jaaaaaaaaa és apa biztos hogy ha nagyobbak lesznek a srácok jó sokat lesz velük, csak kicsit kell kibírnod :wink:

Kép
budabo
 
 


Budabo na az azért elég durva :shock: pörit nokedlivel turmixolva :?: nagyon bátrak... mi meg itt parázunk mindenen... :D

na megyek aludni mert a lányom kivág az emeletről... (nála netezek most) :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Elsőelsőelső...
Gyorsan el is küldöm mert jön Zsancy, aki mindig ilyen helyzetekben előz be! :D

ladmon
 
 


Bogi: jajj de édes a pancsis Füge! És tényleg nagyon ügyes!
Az a pár meg nem bátor, hanem felelőtlen... Grrrr... Utálom az ilyen sztorikat, mert úgy sajnálom azt a kislányt!

Kangu: Igen, tényleg marha intelligensen néz!!! :lol: Nagyon eltalált kép, az biztos!

Julcsi, Stelly: A gyerkőceitek még mindig iszonyat cukik! Ahogy Marci fogja Adri kezét... Jajjj, az nagyon drága! :D
(Stelly, nekem van egy csudiaranyos képem Adriról még a múlt hétről, feldobom neked közösbe a te képeid közé, oké? Onnan letölthető, vagy nem?)

kreiszi
: ugye nem gondolod, hogy egy fél évesen felállt Adri baba az átlagos baba?? Korábban írtam, hogy mi 7,5 hónaposan megyünk vissza tornára, hogy a négykézlábazás előtt megkezelje. Mert akkor van itt az ideje! (Más kérdés, hogy Adrika addigra kiszalad a világból is az anyja elől... :D)

Nekem lettek felmerülő problémáim!
Szerintetek hányszor adhatok neki pluszban kaját? Mert én tegnap próba szintjén adtam neki 3 kaja után is alma-barackot és minden alkalommal megette a "szokásos" 50 milijét... De igazából ez olyan, mintha egyszerre nyomta volna be a 150-et, nem?
És akkor most már kell itatni? De miből??

Na, ennyi a kérdés, ma jön a papeszom, hoz egy csomó barackot! Juhéjj!!! :D

ladmon
 
 


hello!

ladmon.szerintem gyümölcsöt adhatsz neki többször egy nap,főzeléket általában egyszer szoktak.váltasz már ki étkezést főzivel?

bogi:Füge csúcs!nagyot nőtt a lányzó mostanság!örülök,hogy jó volt a nyaralás!

millye:apudnak ++++++++++++,és lányod térdének is!Andris eszik már rendesen?

julcsi:Marci nagyonnagyonnagyon édes az Adrival közös képen!jó lehetett a dumcsis délután!

stelly:apa nem akar hinni a szemének,amikor mutatom neki Adrit!nagyon ügyes és szörnyen huncut!

kreiszi:mi ma megyünk védőnőhöz,szerintem Bazsi sem lesz több kilóra mint Alex!és már megint régen láttuk őt képen!

kangu:Hunornak olyan jó kis husi combikái vannak,hogy jól meg kellene hammolni őket!

zümis:remélem tudod rendezni a dolgokat a férjeddel!jó sütést és a gyerekeknek boldog szülinapot4

most ennyi hirtelen,mert a fiam mindjárt magára szedi az összes könyvet és indulnunk kell a védőnőhöz is4kkésőbb jövök még4

Kép
nilabali
 
 


Millye: Na erről a rögtön járásról nem kell példát venni . Nem szabad ám hagyni, hogy a négykézlábazás kimaradjon. Állítólag a négykézlábazás során alakulnak ki olyan idegpályák, amelyek majd az írás-olvasáshoz kellenek. Mostanság, ha a négykézláb kimarad, akkor a védőnő azonnal a gyógytornászhoz irányít, aki "visszakényszeríti" a babát négykézlábra :shock:

Hunor 8 kiló, azért ilyen "nagyfiús". Állandóan enne, naponta 7-8 étkezés, a főzelékből-gyümölcsből 200-250 ml csúszik le etetésenként :roll: Zabagép. Az új védőnéni szerint nem gond, csak gyors az emésztése :roll:
Éjszaka is 2x eszik :( Szerintem ez nagyon gáz.

Valamelyikőtök írt valami "apfelbrei" izét... Hol lehet kapni, receptköteles :?:

Kép
kangu
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, a féléves összefoglaló is lemaradt. Szombaton kiment a bokám, de annyira, hogy egész éjjel nem aludtam és még be is lázasodtam tőle... Még most sem az igazi, de már alakul.

Kangu, nyugi, az én lányom majdnem 9 kiló félévesen, és lényegében semmit sem eszik (a napi egyszeri fél kiskanál gyümit nem tekintem hozzátáplálásnak :lol: ). És éjszaka ő is kétszer szopizik még (minimum). Hunor egyébként gyönyörű, járni úgyis megtanul majd, de az intelligenciáját, ami már most is látszik nem veheti el senki . :lol:

Stelly, Adrikától továbbra is el vagyok ájulva, tényleg gyönyörűen ácsorog!

Natasámról röviden: Múlt pénteken betöltöttük a 6. hónapot, ennek örömére meg is kóstoltuk az almát. Utána a barackot, majd a sütőtököt, de kiderült, hogy nem az ízzel van baj, semmi sem kell neki, ami nem ciciből folyik. :lol: Szépen forog, tekereg, négykézlábra áll, néha úgy ugrál, mint a béka. A kúszás-mászás még kicsit várat magára. :D Nappal sokat alszik, éjjel sokszor kel, de hiába csökkentem le napközbeni alvás mennyiségét, attól csak rosszabb lesz az éjszaka. Rengeteget beszél, sok B betűs szót tud :lol: (ba-ba-ba, bjom-bjom, bej-bej). Egész nap mosolyog, nevetve ébred, igazi tünemény. A legtöbb nevetést persze a tesó kapja, akivel imádják egymást. (Ha fáj valamije, a nővérkéje vele együtt sír :) .) Egy igazi kis ajándék, nem véletlenül született Valentin-napon.

Ma jön egy fotós, és csinál rólunk családi képeket, majd teszek fel a közösbe, ha elkészülnek.

Szép napot mindenkinek!

Kép
mist
 
 


Na, nem kellett volna attól tartanom, hogy elveszik az első helyemet... :)

Köszi Nila, még nem gondolkodtam kiváltáson, pont azért, mert nagyon keveset eszik egy adagra. Akkor adok neki többször gyümölcsöt... :)
Jó mérlegelést!

Kangu: jó, hogy írtad ezt a négykézlábas dolgot, mert én csak nem akartam felülbírálni egy National G. infót. De így van, igazából nem szerencsés, ha bármelyik állomás is kimarad... Az sem baj, ha csak két napig csinálja (pl. a kúszást sokan hamar lezavarják), csak csinálja... Ezért járunk mi is gyt-hez, hogy minden mozgásforma meglegyen és időben legyen.

No, nem okoskodok tovább, csak azt még muszáj elmesélnem, hogyan eszik Eszterem.
Beül vigyázba, leterítem egy pelussal meg a vegyvédelmis ruhával (alias a szkafanderrel, de mi katonacsalád vagyunk, vagy mi.... :) ) és tátja a száját-teszem a kanalat-tátja a száját-teszem a kanalat... Csodálatosvarázslatos! :D

ladmon
 
 


Móni, irigykedem! A sorrend nálunk is hasonló: tátja a száját - teszem a kanalat - kiköpi a kaját - tátja a száját - teszem a kanalat - kiköpi a kaját :lol: De majd egyszer!!! :lol:

Kép
mist
 
 


Tényleg, ha valaki vevő lenne rá, mi beneveznénk egy újabb IKEÁ-s taliba...

Kép
mist
 
 


Sziasztok!

Andabella, szerintem is nagyon jó a macis gatyó, ügyi vagy! :D

Bogi, nagyon örülök, hogy ilyen szuper volt a Balcsi, nagyon szépen viselkedett Füge is! :D Nagyon jó a vacsis vidi! :lol: Szuper a pancsis is :D , és nem vagy bálna!!!! :?
Légzésfigyelőt egy 1 éves korig ajánlatos használni a doktornénink szerint, bár engem már nagyon idegesít, hogy hajnalba állandóan ugrálnunk kell, mert Bence mászik álmába, a figyelő meg bejelez! :?

Millye, anyósomék is Érden laknak! Tegnap is nagyon jó volt kint! :D Örülök, hogy anyósom belátta, hogy tudom én, mi jó Bencének, és nem szól bele, hogy mit adjak neki enni!
Sajnálom, hogy Apukád nem érzi jól magát, küldöm a sok-sok +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++t!

Verus, Boldog Házassági Évfordulót kívánok Nektek! :lol:

Zümis, nagyon örülök, hogy Zsó jól van! :D

Nagyon jó Marci-és Adri talis képe! Adri egy igazi nagylány már! :D

Hunor is igazi nagyfiú már! :D

Kreiszi, jó álom lehetett! :D Remélem egyszer valóra is válik, a héten jön vmikor az ingatlanos, meghirdetjük a lakásunkat!
Ha van kedved valamikor meglátogathatnátok minket! :wink: :D
Sajnálom, hogy meg kell ismételni a BCG-t! :cry:

Mist, nagyon sajnálom a bokádat, jobbulást!

Ladmon, nagyon ügyesen eszik Esztike! :D
zsu83
 
 


Kangu, remélem,még itt vagy...
Írtad a Heim Pál ortopédiát. Nekem ez nagyon jó hír, hogí ilyen hamar megy és tényleg időpont nélkül. Kérdésem, hogy minden nap van-e, és mettől meddig? Mert ha én csak 11 után érek mondjuk oda, hogy aludjon reggel rendesen, az nagyon késő?
Hunor irtó aranyos!
Most futunk a boltba, majd még jövök
Csak gyorsan: Mist, én szívesen mennék!
Móni, én rendes pohárból itatom Lénát, már amikor iszik. De nemigen iszik még folyadékot, a gyümi leve bemegy kanállal a husival együtt...

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Sziasztok,

bocsi, hogy így eltünedezem, de annyira gyorsan telnek a napok, és olyan kevés az a 24 óra, amiből egy nap áll, hogy csak ritkán jutok ide :oops: Azért olvasgatni szoktam, amikor elunom a munkát, csak már nincs erőm írni is.

Reagálni mindenkinek képtelenség lenne, csak néhány dolog:

Bogi: azért örülök, hogy jól sikerült a nyaralás a körülmények ellenére is. Nagyon ügyes Fügcsi :wink:

Millye: ne légy depis, az nem illik a mi kis háziboszinkhoz :wink:

Julcsi: Marcibogyesz szemeit imádom, olyan kis okosan néz vele!!

Eszter: Adrikát meg csak csodálni lehet, hogy mennyire gyorsan fejlődik, őrület :D :shock: :D

Rólunk: Marcikánk egy igazi tündérfiú mostanában. Mióta kúszik, azóta olyan jól elfoglalja magát, hogy 1-2 órát is eljátszik a szőnyegen (meg a parkettán, meg az asztal és a székek alatt :lol: ), csak annyi kell neki, hogy mi is a közelben legyünk. Vagy ha kint vagyunk pl. a konyhában, akkor elindul utánunk :lol:

Nagyon jól kialakult az alvás is, napi 2 alvás van, egy délelőtt, egy kora délután, és ha jókor tesszük le, akkor egy-egy alvás olyan 1,5-2 óra.

Az éjszakákat is 80 %-ban átalussza, kb. 8-tól 5-ig, és utána még egy 1,5 órát hajlandó szundikálni.

A hozzátáplálás is kezd alakulni, bár a főzelékek csak úgy mennek le, ha megturbózom tejcsivel vagy Sinlac-kal őket, de úgy megesz általában mindent. Az üvegesekért nincs oda, de amit én csinálok, azt szereti. 8)

A hozzátáplálással egy szopit már kiváltottunk, a délutánit, de képzeljétek azt vettem észre, hogy mióta rendesen elkezdett enni, azóta a cici már nem igazán kell neki. :( Persze ennek meglett az eredménye, múlt héten jól be tejlázasodtam.

Na az csúcs volt, szerdán este lázasodtam be, és pont csütörtökön mentünk a féléves állapotfelmérésre. Kérdeztem a dokinőt, hogy mit lehet ilyenkor tenni, hogy minél hamarabb meggyógyuljak, na először is hülyének nézett, hogy ilyenkor nem szoktak tejlázat kapni :? Aztán közölte, hogy kenjem be mézzel a mellemet, és napoztassam :shock: :shock: Meg borogassam, mindegy hogy hideggel vagy meleggel. :? :? :?

Na mondom, köszi, de aztán fejtem minden szopi után, és szerencsére elég hamar magamhoz tértem ...

Ezek után a hozzátáplálásról már inkább nem is kérdeztem ...

Amúgy sokat jövünk-megyünk, strandolunk, szóval jól telnek a napok, bár a strandolás Marcikával egyre nehezebb, mert lerakom a pokróc közepére, és mire kettőt pislantok, mert egy marék fűvel a kezében cumizza az ujját elégedetten :lol: :lol: És egyre többet emelgeti a popóját kúszás közben, úgyhogy haladunk a mászás felé. :)

A hosszúhétvégén megyünk a baráti társasággal Mórra, remélem jó lesz, majd nagyokat sétálunk, Marcika imádja az erdőt, főleg ha lengedez a szél, szinte sikongat, vagy tágra nyílt szemekkel húúúúúzik.

Szóval jól vagyunk, majd igyekszem azért jönni. Apa jövő héttől már amúgyis dolgozik, úgyhogy kevesebb lesz a program hétközben.

Zsufi

KépKép
zsufi74
 
 


Sziasztok!

Csenge dudál:
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/c ... 7kOyB9oAdT

Kangu, Hunor is lusta? De olyan értelmes a nézése. Nem is olyan, mint egy fél éves!!!!

Kép
Kép
Kép
majorné bakos edina
 
 


Füge mászóbajnoknőnek nagyon boldog féléves szülinapot kívánunk szeretettel, Marci és Anyukája

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Jaja, igen, éljen a féléves Fügcsi!!!!!!!!

És Hunoron is csak ámultam, milyen helyes kislegény!!!!!!!

Zsufi

KépKép
zsufi74
 
 


Füge milyen ééédi, ahogy pancsizik, meg cumisozik :D Boldogboldog feledik szülinapot neki!!!

Kreiszi, neeeee tessék aggódni! Adri az ilyen nagymozgásokban előbbre van a koránál. De a finommozgásokban meg ő ügyetlenkedik kicsit, abban Marci, meg Efe a sztárok. Ha most kezd négykézlábazni, az abszolúte és tökéletesen a korának megfelelő. Alex nagyon ügyes fiú, tessék bízni benne, tudja ő, hogy mit kell csinálnia :D

Bogi, na ez durva! Fél évesen pöresz nokival, meg Győri Édes :shock: aztán majd néznek nagyokat, mikor mindenfélére érzékeny lesz a gyerek, meg bélproblémái lesznek... :roll:

Ladmon, lehetne inkább emailben a csudiaranyos képet? (táblázatban ott egy mailcímem) Csak mert a gmail fényképes része lekicsinyíti...
Hogy hányszor lehet pluszkaját adni neki, arról fogalmam sincs (holnap jön védőnő, én is akarok vele beszélni ilyen dolgokról), ivásról: én egyelőre nem adok Adrinak, szerintem arra még jó a tejcsi, de ha fogok, én biztosan pohárból adok majd neki. Van egy kis műanyag poharunk, aminek mindkét oldalt van füle, persze nem fogom még egyedül engedni, de szerintem hamar megtanulja majd használni. Én a cumisüveget teljesen ki fogom hagyni, nem akarom, hogy egész nap az lógjon a szájából, hogy tönkretegye a fogait.
Irigylem a "tátja a száját-teszem a kanalat-tátja a száját-teszem a kanalat.." - nálunk egyelőre több a maszatolás-tapicskolás-ujjszopizás, mint a tényleges evés :roll:

Négykézlábazás kimaradásáról, helyette egyből járásról a jógaoktatóm ugyanezt mondta, amit Kangu írt, hogy a négykézlábazás nagyon fontos, az agyféltekék közötti idegpályákat stimulálja, ami az írás-olvasáshoz elengedhetetlen.

Mist, jajjj sajnálom a bokádat, gyógyulj meg hamar!!!

Zsufi, de jó, hogy jöttél, vmelyik nap voltál eszemben, hogy biztos a meló miatt nem jut ide időd. Édes lehet Marci, ahogy közlekedik :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára stelly 2009.08.18 09:36-kor.

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Kangu: Apfelbrei izé gabonapép, almás ízesítéssel, gluténmentes, finom. (Marci szerint legalábbis :D ) Humana cucc, Apfelbrei, milchfrei. Állítólag Müllerben lehet kapni, mi Corában vettük, Tescoban, Auchanban is van, illetve bababoltokban is. Hátha a Hunor Fiú kicsit kevesebbet fog kelni éjjel... :wink:
(Marci már csak hajnalban eszik, 5-7 között, mióta ezt bevetettük)

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Fügének Boldog Félévest kívánunk!!!!!!!!!!!!! :lol:

Zsufi, örülök, hogy írtál! :D Sajnálom a tejlázat, jó hogy hamar túlvoltál rajta!

Nagyon édes Csenge! :lol:
zsu83
 
 


Zsufi, éljen! Örülünk Neked, meg a szupi híreidnek is! Marci már kúszik, milyen ki ügyi! Gratula! :D
Hol laktok majd Móron?

Mist: Jaj, nagyon szépen írtál ám! Képeket kérünk, bizony!
Legalább nappal jól alszik, az is valami... (Kipróbáltad az apfelbreit?) Taliban én is benne vagyok (sőt, nagyon örülnék neki, ha Veletek is talizhatnánk), bár inkább szeptemberben, mi most még utazgatunk picit. 8)

Kangu felvilágosított, látom Zsuzsi, én is megkérdeztem tesót, Ő azt mondta, annak idején nem így volt, de lehet, hogy ez most a rendje a dolognak...

Kiderül itten Esztikéről és Lénácskáról a végén, hogy ők a legnagyobb zabagépek... :lol:

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Csenge nagoyn szépen ül és milyen kis tanulékony! :D

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Ideérek végre egy kicsit... Csütörtökön indulunk nyaralni, annyi dolgom van h csak na...
De azért nem panaszkodom. :D

Zverával álmodtam, elköltöztünk, épp az ő szomszédságukba.
Ő egyből megismert, én meg letagadtam h gjéti vagyok,
mert Olit elvesztettem. :lol: Viszont Veráék háza gyönyörű volt,
Zéti és Oli pedig imádni valóak. :lol:

Kép


Kép
gjéti
 
 


Julcsi: Móron a turistaszállóban fogunk lakni. (Kicsit aggódom, hogy gáz lesz, de persze túl későn álltak neki szervezni, így csak ezt találtuk, de majd megoldjuk azért :wink: ) Hú, remélem ti is mentek anyósékhoz, és akkor majd jól találkozunk!!!!!!!! De szuper lenne!!!

Zsufi

KépKép
zsufi74
 
 


Na végre, sikerült végigolvasni. Most viszont tépünk el itthonról, azért nem fogok tudni írni.
Csak röviden:
Gjéti, micsoda álom :D Nem bánnám ha ideköltöznétek, elOliznánk együtt :D Én is álmodtam veled még régebben, írtam is asszem, hogy szőke félhosszú hajad volt. :)

Kangu, a javaslatod alapján útba ejtjük az auchant és szerzek egy olyan üveget, ott ezerért láttam. Nekem is kell!!! 8)

Ladmon, itt járt a barim Kmétről, kaptunk családi meghívást, ha eljutunk összeröffenhetnénk :D Jaj és kéne nekik egy informatikus belőni a rútert, megadhatok nektek a nevüket, címüket? Esztiapa az, nem? És még kolléga is :wink:

Jaj megyek, pedig még akartam csomó mindent.

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Nilabali köszi :roll: Egy fokkal jobb az evésünk :roll: Mentetek a védőnőhöz súlyt mérni? :roll:

Kangu :roll: hú ezt nem is tudtam.. azt hittem a national jó kis csatorna :? Egyáltalán nem gáz, hogy éjszaka is eszik Hunor. :roll:

Zsu83 éjszaka is jelzett a légzésfigyelő? :roll: Na ez aztán a rendes anyós! :D Mára mi a programotok? :roll:

Zsufi74 elhiszem, hogy repül az idő... hogy bírja Marci az anyátlanságot amikor dolgozol? :roll: Örülök, hogy már nem vagy lázas! :roll: Nagyon ügyi a fiad is hogy már kúszik mászik! :D

Budabo Boldog félévest! :D Merre jársz? :roll:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Zsufi! Tamara anno 8 hónapos volt, amikor én tejlázat kaptam, vagy 4 napig volt 40 fokos lázam, háziorvos közölte, hogy mit szenvedek, apasszam el a tejem (különben is minek szopik már egy ekkora gyerek). A végére tényleg szinte teljesen elapadt a tej a sok láztól, újra kellett indítani, de még fél évig szopiztunk utána! Szóval előfordul az ilyenkor is, sajnos...

Julcsi, Zsuzsi, oké, szeptemberben összehozzuk, addigra mi is nagyon szabadok leszünk :lol: . Az apfelbreit még nem próbáltuk, egyelőre nem fogad el semmit, de fogok venni! Fotózáson túl vagyunk, szerintem klassz képek lesznek, de kb. 2 hét, mire végez velük, utána teszek fel.

Gjéti, tetszik az álmod... :wink:

Zsu, sok sikert a lakáseladához! Merre akartok költözni?

Kép
mist
 
 


Julcsi, merre utazgattok?

Gjéti, jó nyaralást Nektek, érezzétek nagyon jól Magatokat! :D

Millye, örülök, hogy Andris jobban eszik ma!
Most éjszaka nem, de tegnap igen, olyan voltam napközbe mint egy mosogatórongy! :? Ma itthon vagyunk, Apa dolgozóba, kimozdulni nem tudunk, nagy a hőség, majd estefele! :roll:

Mist, most kezdtünk el nézelődni, én Érdre szeretnék menni, vagy egy külső kerületbe, kertvárosi környezetbe! :roll:
zsu83
 
 


Zsu83 nálunk sincs riasztás azóta az éjszaka óta... igazad van, hogy ebbena melegben nem mentek sehova... mi csak kimegyünk az udvarra és lehet pancsolunk egyet... :roll: A fiam már 2 órája alszik... lassan felkel talán :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


na,megjöttünk a védőnénitől és már túl vagyunk az ebéden és kisfiam alukál.....

végrevégre elértük a 7kilót,sőt el is hagytuk7180gramm és 71cm a kicsikém!védőnő hídba ment amikor meglátta Bazsit kúszni...mondtam neki,hogy ismerek olyan kicsi lányt aki már áll és mászik ezerrel......akkor úújra padlót fogott!

stelly:gondolom tudod,hogy milyen ügyi lányod van,de védőnőcink azt mondta,hogy majd 20éves pályafutása alatt 2-3ilyennel találkozott!

bogi:Fügének boldogságos felediket kívánunk!mit kapott ajándékba?

ladmon:ne csináld már,hogy incifinci Esztike tátogat és nyel?nagyon irigyellek,mert Bazsival katasztrófa akajálás,berregés és nyelvével tologatás kifelé,egy kanál kaja háromszori visszatolással megy le......nem is mondom,hogy mit kell utána tisztogatni magamat agyereket és a konyhát is!
mi védőnőnkazt mondja,ha úgy veszed észre,hogy nem fáj a poci a gyümitől,akkor többször is adhatsz neki,mert az igazán nem kalória,mert 3-4 nagy almában van annyi tápérték,mint egy adag tápiban...vagy valami hasonló,és inni a legjobb neki a tejci,amíg van!

zsu:anyósommal is hasonló a szitu,mint a tiéddel,eleinte meg akarta magyarázni,hogy mit csinljak,de mostanra belátta,hogy jobb,ha nem dumál bele és akkor többet viszem a gyereket és azóta minden oké,már szívesen ráhagyom a Bazsit,ha valami dolgom van!merre költöztök?

millye:jobb a kedved már?apud hogy van?

mist:jó,hogy jöttél!képet is kérnénk!

kangu:ha agyerkőc abból az üveges-kanalas cuccból tanul meg enni,akkor könnyen megszokja majd a kanalat?lehet,hogy hülye a kérdés!nem tudom elképzelni ezt a bigyót,nincs képed róla?

zsuzsi:bodza eltéve?el vagyok képedve,hogy Lénának is mekkor az étvágya!hogyan tetted el a cukkinit?

zsufi:megnézném Marcikádat is közelebbről,a képeken nagyon huncutkának néz ki!jó nyaralást!

ha valakinek van kedve egy újabb talihoz,akkor mi 25-én megint tudunk pestre menni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!olyan jó lenne,ha valaki ráérne!
:wink:

Kép
nilabali
 
 


Nilabali micsoda nagy már a fiad! :D és hosszra is nagyon nagyot nőtt :shock: :D Egy fokkal jobb a kedvem, de még nem az igazi... :roll: apu sajnos nincs jobban :( Én szívesen taliznék, de nem biztos hogy meg tudom oldani az utazást... :? Ráadásul délelőtt mi is a védőnőhöz vagyunk hivatalosak... fél éves állapotfelmérés meg minden :roll:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Áááá, ha ez ilyen nagy szám, akkor levideózom a vigyázzbaevést dicsekedni!!
Végre valami kajafronton, amivel én is tudok! :lol:

[quote]h írta:ogyan tetted el a cukkinit?

Nocsak, nocsak, csak nem téged is érdekel a téma??? :D

Zsufi: jaj, én is gondoltam, hogy biztosan ezerrel melózol aztán így nehéz jönni! Cuki az új vonalzó!! :)

Zétivera: ööö, izémizé, szóval Esztipapa informatikus ugyan, de egy korábban kirobbant vérre menő vita óta nem vállal senkinek semmit. Régen mindenki hívta és napi szinten ment el délutánonként hol ide szerelni, hol oda, én meg kivágtam a balhét. Azóta nem segít... (Nálatok sosem volt ilyen? Az asztalos apák is ilyen keresettek szoktak lenni.... Mert akkor asszem megértesz...) Ne haragudj, tényleg!
Viszont, ha erre jártok, akkor csak szólnod kell! Én itt leszek! :D

És Füge éljen sokáááá!!! :)

ladmon
 
 


Millye, Andris alvókája továbbra is nagyon jó! :D Bence délelőtt aludt 2 órát, az előbb meg egy felet! :?

Nilabali, gratulálok a 7kilóhoz, Bence is 71 cm! :)
Fűzöm a férjemet, hogy költözzünk vissza Érdre, az biztos, hogy újépítésűbe akarunk menni! :roll:
zsu83
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?