Új privát üzeneted érkezett!

Marek!
Raszkolnyikov tündéri lehet! :lol:
Bori féltékeny? :lol: jó motiváció lesz a mászásra utolérni és ellátni a baját annak a fránya ebnek :lol: :lol:

a birka nem rossz ötlet :lol:, télire még bundát is csináltathatsz belőle :lol:


Macianyu!
Először kőtábla helyett kíntáblát olvastam :lol: :lol:
Nemhiába, aki 3x-4x is kel éjszaka :lol:
Nekünk az elmúlt 2-3 nap volt katasztrófa: nem sír Tomi, látszólag nincs baj, csak én kellek.

LKata!
Ne aggódj, szerintem is a nyaralás miatt lehet most az anyás időszak + meg kell szokni, hogy újra itthon vagytok, vissza kell zökkenni a régi kerékvágásba.
Biztos társul hozzá egy kis szeparációs szorongás is :wink: :)

Apudnak jobbulást!!! Hihetetlen,hogy ennyit kell ingáznotok!
Amúgy nem tudom, hogy van-e még ilyen lehetőség, de 1-2 éve még volt: a kórház adott igazolást, hogy kezelésre jártok és kocsival mentek és ez alapján vissza lehetett kérni a benzinpénzt. (gyerekvizsgálatokra, pl. országos szakértői biz. - még most is fizetik az utazási költséget). Próbálj majd rákérdezni a kórházban, nehogy lemaradjatok róla, ha van még ilyen!

Főzelék:
Én liszttel sűrítem neki és nagyon fincsi Tomi szerint :)


Allergia:

Hát, nálam egyre több a tüsszögés és az orrfolyás. Egyenlőre még nem egész nap, csak délelőtt. - de még nincs a csúcson a virágzás
:roll:

Szöszke!

Nálunk onnantól kezdve, hogy az íny alatt látszódtak a recék 2 nap után jött ki mindkét fogacska.
azóta viszont folyamatosan nyálzik Tomika (6,5 hós kora óta) és csak nem jött ki egyik új fog sem. Az ínye egyre fehérebb, már 6 fognak a helye látszik, de recéket még nem látok. :?
Szerintem nagyon változó mennyi idő alatt bújnak ki a fogacskák. (egy barátnőm gyerekének - gondolom ez szélsőség - 3 hét alatt jött ki 10 foga, elég durva időszak lehetett :roll: )

csőrös:
én dm-eset vettem (nuby talán?) és nagyon jól tisztítható, úgy látom könnyű is belőle inni

Marek, Veronika, Ildi!
Gratulálok a mászáshoz és az új fogacskához is :D

Timi!

Örülök, hogy jól telt a nyaralás, jó, hogy hoztál képeket! Nagyon nagyot nőtt Sanyika!

Sensie, Éva, Nyugtonmalac, többiek merre jártok?

Tomi áll - egész nap semmi mást nem csinál, mindenbe belekapaszkodik, ha nincs mibe,akkor nyűgösködik. A kis felfedezőnk még a konyhafiókot is kihúzza, arra pont jól rá tud támaszkodni,csakhogy a fiók visszacsúszik a helyére, az ő kis kezével együtt. Nem fáj neki, nem csípi oda szerencsére, de csak bámultunk a férjemmel, milyen találékony :)
ami pedig nagyon jó, hogy a mászás felé is egyre gyorsabban halad, látványosan erősödik, néha már ő is tesz 1-1 lépést és egyre biztosabban mondja az anyát, apát, azt, hogy tehhén :lol: (remélem nem az anya szinonimája :lol: :lol: ) és újabban, hogy állállállállálláll :lol: :lol:

És ma, végre, lassan 10 hónapja először elmentem Tomi nélkül be a városba egy nagyon jó barátnőmmel: hogy megadjuk a módját a Váci utcában sétáltunk egyet + beültünk inni egy capuccino-t (nem is emlékeztem már az igazi, fincsi cap. ízére...) és annyi,de annyi embert láttam, hogy megint elég legyen egy darabig. :D Rettentő sok a turista, mintha valami fesztiválon lettünk volna (na ja, bevásárló fesztiválon :lol: ). Azért a vásárlást megálltam :D, de ez már tényleg nagyon hiányzott, pedig észre sem vettem, hogy hiányzik...
Tomi addig apával itthon aludt, aztán kb. 2,5-3 ó múlva hívott a férjem, hogy lassan vészhelyzet lesz,mert Tomi nem mozdul a táskám mellől, rajta fekszik és ha elviszi onnan visszamegy :D
mire hazaértem megoldódott a helyzet, kint álltak az erkélyen és nézték az autókat, járókelőket :D. Úgyhogy maradhattam volna, sebaj, majd legközelebb.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Zsuzsu!
:D

szöszke!

Ez nagyon durva, nem is nagyon értem, hogy mit láttak akkor?! :roll:


Én nem vagyok suttogó, sem alvás szakértő, de tapasztalataim egyre inkább azt mutatják, hogy lehet... :roll:
például ma a gyerekem "beszél" álmában. :shock: :lol: :lol: :lol:
kb. 20x ugrottam fel, miközben ide írtam és felfogtam, hogy Tomi alszik :D
remélem elég fáradt ahhoz, hogy jól aludjon ma éjjel és csak a titkos titkait hallgassuk a kis drágaságomnak :lol: :lol:
Biztos az állásról való élménybeszámolót hallhatjuk :D

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

borkaby...igen köszi, régen tényleg volt ilyen utiköltségtérítés.De ma már minden megváltozott, azért rákérdezünk.
Tomika beszél álmában? Jééé! :shock: :D Ha nem sír akkor baj nem lehet.
Gratulálok tomika ügyességéhez, Norbi is vagy áll vagy mászik :lol:
Remélem én is hogy pár nap és visszaáll a rend, mert egész nap csak engem akar és ha nem ugrok már ordít,
totál kikészül mire felveszem. :(
Lehet hogy az ínye is fáj? :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

 
 

Sziasztok.
Nálunk mostanában az fordul elő, hogy este lerakjuk aludni, és hajnali 2 körül sírásra ébredünk, áll a kiságyában és vár minket. Kivesszük, iszik egy kicsit és lassan visszaalszik, de pl múltkor csak úgy aludt el, hogy mellettem volt reggelig, mert ahányszor le akartam rakni felébredt és panaszkodott, hogy ne tegyem, ő ott akar maradni. Most, hogy itthon vagyunk Apával, ez így nem a legjobb dolog...Marek kép a kutyuról és Boriról?

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Jó reggelt!

Olyan vagyok, mint a mosott rongy. Bori ötször kelt éjjel, Rasziki meg 2-től sírt... :cry: Most meg esik az eső, úgyhogy nem tudunk hozzá kimenni, úgyhogy most sem túl boldog szegény.

LKata
Van még útiköltségtérítés!!!!!

Bori is áll már egy ideje, azóta kicsit aggódok is, hogy hol fog elesni és beverni a fejét... :roll: És néha már a talpát is lerakja közben...

Borkaby
Énisénisénis akarok egy kicsit kikapcsolódni!!!! Csak nálunk esetleg a cukrászdába lehet elmenni, de én ott csak ásványvizet ihatok, azt meg minek... :roll:

Allergia...jaj, már nagyon gáz. De legalább Bori jól szórakozik. Olyan kis kárörvendő, mindig kiröhög, ha fújom az orrom, pedig szerintem nem annyira vicces.
Vettem homeopátiás orrsprayt, valamit használ, de persze nem tökéletes. Lassan elkezdem a Calcium Sandozt is inni, ami lehet, hogy csak placebo, de nekem szokott segíteni.

Nem alvás-túl sok inger... de akkor mi a teendő? Hogy lehet elérni, hogy ne legyen túl sok az inger? Húzzam le a redőnyt, hogy ne lásson a gyerek? De most komolyan? :roll:

Szöszke
Akkor most kifizettél egy rakás pénzt egy vizsgálatra, és semmit nem tudtak megállapítani? Remek!!!!

marek
 
 


Marek...gratula a kis boxerhez! :D Milyen volt az éjszaka?
Tényleg Bori még eszik éjjel?

Szöszke...akkor most ez én se értem! :shock: :? Most van vírus vagy nincs? Mikor mész dokihoz? Ő bizti el tudja magyarázni.

Macianyu...filóztam én is hogy átviszem Norbikát, de nem mertem, félek hogy az egész nevelésemet elrontom vele. :roll:
Olyan ügyin alszik már egyedül, külön... :D talán csak a foga miatt és a myaralás miatt ilyen. :roll:
Ma már aludt szépen egész éjjel, hajnalban volt egy kis sírás, korán is kelt, de elött visszaaludt. :D
Én is megnéznélek pocakosan. :wink:

Tercsimama....itt vagy?Olvasol minket?Sajnálom a lelki állapotodat, szörnyű min mentél keresztül :(
De, szerintem ne legyenek önértékelési problémáid, nem olyan gáz, hogy egy évvel szülés után még nem fogytál le.
Rajtam is van még felesleg, nem is voltam soha vékony. Pedig a kistesó csak akkor jöhet ha lefogytam :roll:
Nehéz elkezdeni a fogyókúrát, főleg ha az ember lelkileg nem erős hozzá :cry: én már csak tudom.
Nekünk még a mozgáscentrum is bezárt a környéken, már 2 hete nem tornázom! :oops: :(
Valami diéta is kéne, tudok több félét....bár az a legjobb ha az ember fia nem eszik kenyeret, tésztát, és nasit.
Gyümölcsöt csak reggel, délelött,gabonaféléket, sok folyadék, este csak könnyen bomló fehétjéket
(tojás, tejtermék, sajt, sovány husok)...ez lenne a helyes. :wink:
Remélem jobban leszel, kitartás, meríts erőt a gyömörű gyermekedből! :D

Ja, a Norbi legújabb szavai: gya-gya-gya, abba, adda :D

Képzeljétek, volt ám meglepi este :D , a férjem bearanyozta a napomat! :lol:
Már épp el voltam keseredve, mert sokan elfelejtettek megköszönteni, még anyósék is,
pedig otthon is voltunk. :(
Aztán mikor este kijöttem a fürdőszobából, a párom a z ágyban várt behűtött édes fehérborral, egy doboz
bon-bonnal, gyertyafény...stb :D :oops:
És kaptam babaolajos masszást is :D ...a többi 18-as karika! :oops: :D
Nagyon nagy meglepi volt, utoljára hasonlót 2 éve csinált nászúton!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovaszkata 2009.08.14 07:06-kor.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Tercsi
Már akartam kérdezni... Nórika még mindig olyan sokat alszik? Emlékszem, hogy amikor a talit szervezted, akkor aludt délelőtt 11-12-ig is...
Most mi a helyzet?

marek
 
 


Jó reggelt!

Túl vagyok a műtéten, szerencsére sima ügy volt.Most csak bejelentkezem, mert nem sokára mennem kell vissza a dokihoz, kiveszi a csöveket, remélem.Sima volt ugyan a műtét, de volt valami, ami még a sebészt is meglepte.
Ha haza jöttem és a gyerekek alszanak, mesélek bővebben is.

Üdv mindenkinek
emmalena
 
 


Marek, Nóri este 22-23 körül alszik el és másnap reggel 9-10 között kel általában. Kivéve mostanában amikor kétnaponta felébred sírva hajnalban. Délután alszik kb 1,5 órát és ennyi, nem viszi túlzásba, de neki ennyi is elég, nem akar semmiről lemaradni amíg alszik :lol:

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Hali!
Szöszke: ez most nem jót jelent, azaz nem találtak kóros mennyiséget a vírusból? A körzeti dokid nem tud esetleg segíteni az értelmezésben?
Emmalena: jobbulást a műtét után! Ez most korrekciós, nagyobbító, kissebbítő vagy betegség miatti műtét volt?
Marek: kutyust hogy becézitek? Már ha egy ilyen komoly nevű kutyát egyáltalán szabad letegezni :lol:
Fénykép rólam: bálna testemről inkább nem tennék közzé képet, még a végén riasztjátok a Green Peace aktivistáit :D
Éjszakai ébredés: én még bízok benne, hogy ez gyerek specifikus dolog. Akkor még megeshetne velem az a csoda, hogy másodszülöttem végigalussza az éjszakát, miközben elsőszülöttemhez még mindig kelni kell. :o
Volt más valaki Sopronban? Mi kinéztük a Rákos úton a Pólus Panziót, de a gúglön azt látom, hogy sarokház. :shock: TUdtok ott ajánlani bababarát olcsó szállást szeptemberre?
Pusz,
Marcsi

macianyu
 
 


Sziasztok!


L.Kata - Utólag is NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!
NE, aggódj tényleg, pár nap és helyre áll a rend. Szabi is ilyen. Tegnap feljöttünk Pestre. ' óráva hamarabb értünk ide, mint apa a munkából. Na,azt az 1 órát végig nyűglődte, üvöltötte. MEglátta az apját, fülig szaladt a szája és újra kerek volt a világ. Este 8-ig nevetgélt, mászkált a lakásban. :lol:
Tb! :twisted: Köszi a torta tippeket!

Szöszke - Hpv :?

Marek - Helyzet? Mennyit aludtál éjjel a 2 gyerektől? :wink: Ja, már olvasom közben, hogy "jól vagy". :D Túl sok inger.... :roll: én azt mondom, így 10 hónap után, hogy okoskodhatunk mi, hogy épp mitől nyűgös egy gyerek vagy miért nem alszik, de megoldani sosem fogjuk. Bármi lehet - front, fog, has, élmény, anyahiány vagy csak úgy, mert olyanja van. 8)
Talit mikorra gondoltad? Majd a birka már lelegelte a parlagfüvet?

Veronika - Gratula a mászáshoz!

Emma - Várunk a beszámolóval.

Macinayu - NE má!!!! Neked leagalább van alibid a "bálna" testedre! Igenis krünk fotót rólatok!

Tegnap voltunk Peváéknáll! Visszavittük végre a habtapit a tali óta, meg az ott felejtett játékaikat! Dorka is nagyot nőtt ám. Kúszik ezerrel. Tök édik voltak Szabival. Szabi át akart mászni Dorkán keresztben, aztán a Dorka kapta el Szabit és a szájába akarta tenni a lábát, erre Szabi inkább a szemét vizsgálta meg. :lol: Aztán Szabi úgy döntött, hogy felfedezi a fürdőszobát és felmászik az emeletre. Úgy kellett leszedni a lépcsőről. :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Macianyu
Raszkinak becézzük... :lol: De most komolyan. Egy ilyen kutyát nem lehet Buksinak nevezni... :lol:

Jaj, gyerekem alszik, kutyám sír. Megyek elaltatom... :roll: Amúgy ma már festettem, pucoltam ablakot, porszívóztam, pakoltam.... És még nincs tizenegy óra. Meg vagyok magammal elégedve... :lol: És tegnap fél tizenegyig vasaltam... Persze tenisz volt a tévében... :lol:

marek
 
 


Hoztam egy videot ahol Norbi murisan mászik, mert szúrta a térdét a fű :lol: nagyon cuki!
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/n ... PisgrMXJOF

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Hehe, cuki a videó! :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Marek, esetleg még egy kutyus? :wink: Akkor garantáltan nem sírna magányában Raszki... :D Az enyéim is vigasztalják egymást, és játszanak egymással, na meg a kisebb behódol a nagyobbnak egy erőteljes pofanyalás kíséretében.

HPV-m: köszönöm a megértő szavakat!
Marek, igen, kifizettem egy rakás pénzt egy olyan -ráadásul a doki hibájából fájdalmas- vizsgálatra, hogy kiderüljön, tényleg van vírusom, és hogy nem beazonosítható. Szóval ott járok, mint egy ingyenes rákszűrés kapcsán. :evil:
Macianyu, Lkata a papírról semmi extra dolog nem derül ki egy orvos számára sem, ők sem tudnak erre mit mondani. Csak hümmögnek...
A HPV kutatás gyerekcipőben jár, pedig az 1940-es években már nevén nevezték a vírust...De most tarol az egész világon sajnos, és a következtében kialakuló méhnyakrák is.
Utána rögtön hívtam a dokimat, hogy akkor most mi van. Mondta, hogy most annyira ki van élezve a citológus szakma, hogy a legapróbb jelre kongatják a vészharangot. És hogy olyanok a mostani citológusok, mint a jó bakter, hogy abból nem lehet baj, ha le van eresztve a sorompó... :D

Emmalena, mesélj!

Szbettyna,
Gergő is hisztisebb, ha az apja eltűnik hosszabb időre.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok :)

Kicsit előkerültem...

Látom Tercsi is itt van :)

Remélem, mindenki jól van...

Mi nem igazán, Benyakaltuk a hányást, hasmenést, és most Borin van a sor :( Napok óta nem eszik rendesen, tegnap sugárban hányt. Remélem, már alakul... :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nyugtonmalac
Ne már, hogy titeket mindig elér valami... :cry: Jobbulást a családnak!!!

Íme az eb:

Kép


Kép


Kép

marek
 
 


hát minket mindig húz az ág :S

Mizujs a békáimmal? :) A te illatod itt van... :) nem jár felénk a tesód? :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek, olyan szemérmes a kutyus, hogy nem látom, fiú-e vagy lány... :shock

Nymalac,
rota? :roll:

Kép
szöszke
 
 


Marek!
jaj,de nagyon aranyos!! igazi kis simogatni, dögönyözni való apróság, Tomi is tapsolt neki :D

Amúgy az is lehet, hogy papa-baba talit szervezel és mi mindannyian mamik addig lelépünk a cukrászdába. (viszünk neked fincsi capuccinot rizstejjel :lol: )

NyMalac!
Jó, hogy jöttél!
Bölcsiből vittétek haza?

Bettyna!
Jó lehetett a közelharc :lol: :lol:
És Szabi már lépcsőzni is tud?

LKata!
Boldog szülinapot!

Macianyu!
Én semmit nem tudok Sopronról, bár voltam ott, szép hely.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Hát ez nem hiszem, hogy rota, mert be van oltva Borka ellene :shock:

Ez egy fertőzés, amit a balcsin szedtünk össze, és végigszaladt a társaságon... Borka az utolsó a sorban eddig... :(

Remélem, nem is lesz több áldozat :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek - Nagyon édi!!!!!!

Borkaby - Igen, tud lépcsőzni. simán felmegy anyuéknál a csigalépcsőn. Természetesen totális biztosítás mellett. :lol: Hamarabb lépcsőzött, mint mászott. :wink:

Kata - Helyes nagyon Norbika! Szabi a küszöbön megy át így.

Ny.malac - Jobbulást Nektek!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!!

Szöszke!
HPV: :evil: :evil: :evil:

Nem történik semmi Konstival, ami más lenne, mint korábban, ha csak az nem, h napról-napra többet áll és többet lépeget.....
Az elmúlt napokban is alig aludt napközben. Kíváncsi leszek mi lesz mától, mert apa szabin van jövő vasárnapig.....

Borkaby!
Édes lehett Tomi, ahogy bújt a táskádhoz!! :lol: :lol: :lol:
Gratu az álláshoz!! Kis felfedező lett Ő is.... (Konsti tegnap egy pillanat alatt Ábel bilijébe mászott bele, így kénytelen voltam lecsutakolni. (szerencsére üres volt a bili, épp vetkőzött a "főnök" )

Ne is mondd a Váci utcát.... :cry: :cry: már nem is emlékszem mikor voltam arra.....Van annak a helynek valami különlegessége....

Nálunk Ábel (és apa :lol: ) beszél álmában. Ábel sokszor kacag is :lol: :lol: :lol:

Ábel beszéde: megint "lebukott " a kölök. A teregetett ruhákat mutogatta végi és sorolta: apa, anya, bébike.... melyik kié.....TUD BESZÉLNI!! :lol:

Bencével megbeszéltük, h hamarosan felmegyünk pestre, vonattal. Ábelnek szerintem nagy élmény lenne, bár apa attól tart, h végignyalogatják a srácok az IC-t... :lol: :lol: 2 óra az út innen.
Gondolkodom, h mit lehetne megnézni, mi lenne a legérdekesebb a srácoknak. Ötleteket örömmel fogadok!!!!


L.Kata!
Sok boldogságot!!!!!!!

Norbi nagyon aranyos. Ebből rövidesen önáló felállás lesz!!

Konsti sír..folyt. köv.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Jó reggelt!

Szöszke!
Lemaradtam a HPV vírus dologról, megírnád priviben, hogy mi van veled?

A műtét:
Huuu én nagyon izgultam.Ugye ez egy korrekciós és kisebbítő műtét volt, mert 70es G kosaras melltartót hordtam, kicsit nagy volt...:-)
most maradt a 70es hát méret, de a kosár méret c-d-s lett.
Reggel éhgyomorral bebaktattam a kórházba, persze jól eláztam, zuhogott az eső.
(ra voltam kiírva műtétre, fél 8ra értem be, és 8 óra 00kor pont betoltak a műtőbe.Isteni jófej altatóorvosom volt, aki közölte, hogy hasplasztika lesz ugye?Mondom nagyon vicces!:-)))))))))))

A műtét után szinte rögtön magamhoz tértem, fájdalmat egyáltalán nem éreztem.Jött a doki mesélni, hogy hogyan ment a műtét.Azt mondta nagyon meglepődött, mert ugye én már több mint 8 hónapja egyáltalán nem szoptatok, mégis mikor felvágtak a mirigyeim tele voltak tejjel...Szóval kicsit bonyolultabb volt a műtét.Most meg tejelapasztó gyógyszert kell szednem 4 hétig.
Este már saját lábamon mentem ki a fürdőbe, másnap jöhettem haza.Tegnap voltam átkötözésen, illetve kellett egy szoros sportmelltartót vennünk.Hihetetlen, milyen különbség van.
Már most érzem, hogy nem húzza a hátamat, mintha a levegőt is könnyebben venném.Meg kell tanulnom újra egyenesen tartanom magam:-)
Pár hét múlva újra mehetek edzésre, már nagyon várom.

Marek!

Ez a kutya annyira de annyira cukiiiiii!!!!!!!!!!!!

Nymalac!

Hát ez a foso hányos dolog nagyon durva, nem irigyellek.Emma is hasonlót ad elő, ha fogzik.Fájdalmat nem mutat, de ha fogzik, akkor belázasodik, megy a hasa és egyszer, kétszer hány is.Én ezt is nehezen viselem, hát még ez a vírus!!!!remélem hamar túl lesztek rajta!

most mennem kell, mert Ábi lassan leszedi emma fejét:-)
emmalena
 
 


sziasztok
elöször is köszi a dicséreteket :wink:

l.kata: igy utólag nagyon boldog Szülinapot.anyudnak drukkolok, apudnak jobbulást. az én fiammal nem volt semmi gond, ugyanúgy viselkedett kirándulás utánn, mint elötte :wink:

borkaby: tényleg nagyon finm volt a hekk. fiamnak is izlett :wink:

szöszke: sajnállom, hogy megint nem tudtál meg semmit, és feleslegessen fizettél

marek: aranyos a kutyus

nyugtonmalac: örülök, hogy megint elökerültél. a betegséget sajnállom, jobbulást.

emmalena: örülök, hogy jól sikerült a mütéted

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


sziasztok!

Emmalena...hát igen egy ismerősömnek is komoly gerincproblémái voltak a nagy melle miatt :( őt is műtötték.
Örülök hogy megcsináltattad, és hogy jó lett :D .Gondolom fura még.
Érdekes hogy még tele voltak a tejjel a tejmirigyek :shock: most hogy írod, néha én is úgy érzem mintha lenne benne,
de megnyomom óvatosan és egy csepp se jön :roll:

Zsuzsu...na de jó hogy Ábi beszél! :D

NyMalac...sajnálom hogy betegek vagytok :(
Jobbulást nektek!

Kata, Éva, Sensi, tücsök???? Kevesen vagyunk megint! :(

Anyukám csinált nekem utólag szülinapi tortát, a kedvencemet, gyümis -túrótortát! :lol: :lol: :lol:
Norbikával fújtuk el a gyertyát, tök jó volt! :D
Kép Kép

Amúgy Norbi újra a régi! :D kicsit anyásabb lett azért de már nem sír annyit, és játszik néha egyedül is!
Enni is jól eszik, most megint újítottunk, zsenge zöldbab főzelék,sóska és evett főtt tojás sárgáját tegnap
:D nem okozott bajt.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata, utólag boldog szülinapot!!!! :)

Nagyon remek tortát kaptál :D

Norbikának mekkora haja van!!!! De helyes kisfiú! Puszilják a csajok ;)

Mindenkinek köszi a kedves szavakat!!!!

Emma:
nahát ez a fogzás jó durva nálatok... Borinak is éppen jön egy foga, mert 7 már kint van... de útban a 8-as is... biztos az is tesz róla, hogy bekapta ezt a fertőzést :(

Tudás bővítésen estem át :)

smecta: ez megköti a rossz dolgokat is a pocakban

normaflore és protexin: helyreállítja a bélflórát.

Tehát, kell a smecta is, és egy helyreállító dolog is a hasmarsosnak :D

Mindig tanulok valami újat :D

Ja, és ma túrázni voltunk a családdal a budai hegyekben, beszarás jó volt :D

Majd írok élménybeszámolót meg teszek képeket a http://www.zoldbolygo.hu-ra :) Libegtünk, gyermekvasutaztunk és fogaskerekeztünk is :)

Mind két lány élvezte, főleg Lili :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Kérdésem (mindig elfelejtem, így most ezzel kezdem :D )

-ki milyen gabonát ad a kicsiknek??????
-milyen játékokat játszatok??? (hogyan "fejlesztitek a kicsiket")


Emma!
Mielőbbi felépülést Neked!!!!!

Veronika!
Talán Te irtad, h Pálmi szokott térdelésben beülni a térdei közés és ez valamiért nem tanácsos. Miért is?? (Konstim is csinálja néha)

L.Kata!
Nagyon szépek vagytok!!!!!

Mi: Konsti tapsol ezerrel, puszit ad (nem mindig ér el az arcig a cuppantás, de nagyon élvezi :D ), mutatja, a gyere szót, és gagyog nagyon. (mimi, immi, bibi, apa, ibi, ábi .... a sláger.
Nagyon öntörvényű, késére semmi produkció, csak spontán, amikor Ő akarja. :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu, én úgy kifejezetten nem fejlesztek :oops: Tehát nem mondogatom, hogy ez a baba szeme, ez az orra, füle . . . van már formabedobós játékunk, azon mutatom, hogy hogyan kell betenni a helyükre a dolgokat, együtt rázzuk a csörgő-zörgő játékokat, tapsitapsit tanulunk együtt, valamikor zenére, szoktunk táncizni is szintén zenére, mondókákat mondok neki, pl. peluscserénél a kerekecske gombocska merre van a nyulacska megy és akkor csinálom az ujjammal és Lotti nevet rajta. Ilyenek. Külön játékunk fejlesztésre van, de azokkal nem játszik :lol:

Gabonát? A Milupa 7 gabonapelyhet adom néha gyümihez tízóraira, megy a babakeksz is, ha az annak számít, egyelőre ennyi.

Hogy mi lenne érdekes a gyerekeknek Bp-en? Max. az állatkert jut az eszembe :roll: de még gondolkozom.

Lotti dettó, öntörvényű és csak akkor ad puszit is, ha ő épp osztogatni akarja, tiszta Konsti :wink:
Nagyon édi a kép, igazi nagyfiú már!

Nymalac
, szia, sajnálom a betegséget, remélem már jól van a család!!!
Nem találtam a zöldbolygón a képeket :oops: :?

LKata, nagyon szép a tortád, utólag is boldog Születésnapot, ha nem írtam volna!!! Norbika nagyon cuki a képen, ahogy nézi, na lassan neki is kijár majd egy torta :lol:
Videó nagyon cuki, amúgy Lotti is hasonlóan közlekedett Balatonon a kertben, ha lemászott a pokrócról :lol:
Férj meglepi :lol: :lol: :lol:

Emmalena, örülök, hogy túlvagy a műtéten és hogy sikerült és elégedett vagy! Biztos nagy megkönnyebbülés a G méret után!
A vezetéshez is gratula, biztos nehéz leküzdeni az ilyen félszeket, nagyon ügyes vagy, hogy megtetted!!

Marek, jaj, tüneménycuki a kis boxer, egyem meg, imádom!!! Nagyon babusgatnivaló, nem csoda, hogy Borika féltékeny :lol: Nem lehet könnyű dolgod most, de egy kutya tényleg annyi örömöt tud adni.

Bettyna, Pevát üdvözlöm. Dorka és Szabi között már igazi szerelem bontakozott ki :wink:

Macianyu, Sopronban egyszer voltam csak egy rövid időre, de majd megkérdezem páromat, mert neki ott élt a legjobb barátja és sokat járt oda!
Képet kérünk, nem lehetsz olyan bálna, nyugi, amúgy is babát vársz, na! :lol:

Tercsi
, nálunk is van sokszor hasonló! Lotti elalszik este 9-kor és éjfél - 1 körül már úgy ébred, hogy áll az ágyban, vagy ül és nem alszik vissza, csak ha a nagyágyba teszem közénk. Szerintem vagy fog vagy anyahiány. Persze nem akarom rászoktatni, hogy a mi ágyunkban aludjon, de nem is bánom, imádom, ha ott szuszog. :lol:

Borkaby, Tomi beszél álmában? Nagyon jó, édi lehet :lol:
Jó lehetett kicsit barátnőzni, örülök, hogy el tudtál szakadni kicsit otthonról! A táskára fekvős sztori nagyon édes!! :lol:

Szöszke, nálunk hamar kijöttek a fogak, amikor láttuk, hogy már fehérlik az ínye, kb. 1 hétre rá már ott volt a rece.

Na a másik oldalra már nem ugrok át.

Képzeljétek, nem is 8 foga van Lottinak, hanem 10 :shock:
Tegnap benéztem a szájába és kint van neki a felső jobb-bal 4-es foga!
Viszont sikerült tegnap elveszítenie az egyik fülbevalóját. :shock: Árkádban voltunk, utána Zoli nagypapájához mentünk, aztán Váci u-ban sétáltunk... fasza, most költhetünk erre is, pedig full mínuszos a hitelkártyám :shock: :?
Lotti áll. Rengeteget, sokszor már egyedül is vagy 10 mp-ig. Tegnap kettőt lépett apája felé tök egyedül :shock:

Ma strandra megyünk, valószínűleg a Rómaira, dög meleg lesz.

Vettem tegnap egy fürdőruhát, végre magamnak is valamit.
Nagyon szép, tök élvezem, hogy nem S-es méretű felső kell már :wink: Remélem azért szoptatás után nem miniatűrizálódik vissza a cicim! :evil:

Ennyi van velünk, még jövök képpel, további jó hétvégét mindenkinek!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Kép átjöttek a barátaink a kisfiúkkal

Kép most már a nagykádban fürdünk, már nem fél! Vettünk neki egy csúszásgátlót is, úgyhogy végre mellőzhetjük a kiskádat :lol:

Na ennyi, többet lekicsinyíteni nincs már időm, majd ha Komáromból visszajöttünk, de addig még jelentkezek.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Emmaléna, örülök, hogy jól sikerült a műtét.
A hpv-mről annyit, hogy voltam tipizáláson, ami olyan típust mutatott, ami nincs abban a 20-ban, amit jelenleg keresnek. (Kb. 120 fajtája van, nem értem, miért csak 20-at keresnek). Mindez 5.500,- Ft volt. A jó hír az, hogy a tavaly beazonosított 2 fajta, ami volt nekem, most nem mutatható ki. De ezek szerint lehet, hogy már tavaly is voltak olyanok, amelyeket nem keresnek. :roll: Szóval most kivárásra "játszunk".

Második fogrece is van. :)

Zsuzsu, én búzakorpát adok majdnem minden gyümölcspépbe, kb. egy nagy evőkanálnyit, és néha kukoricapelyhet. A kölesgolyóval szemeztem, mert többen írtátok, hogy adtok a gyerkőcnek, de még nem próbáltuk ki. Kapott már főtt jázminrizst, főtt árpát, és amikor nem volt más, bolti másodosztályú rizst egyszer-kétszer.

Ildi, milyen édes manócskalány ez a Lotti!

Lkata, micsoda torta! Aztamindenit. :D Inkább nem mutatom meg a férjemnek, mert nyálcsorgatás lesz egész este. :D

Kép
szöszke
 
 


Ildi: nagyon édes Lottika :) Pont úgy ül, mint Bori :) 1 láb elől és 1 láb hátúl :D

10 fog, állás, lépkedés :) nagyon jó! Fülbevaló elvesztés :(

Tegnap már nem hányt Bori, és csak egy krémesen lány kakija volt... Már elkezdett enni is, ami nagyon megnyugtató, de még mindig csak harmadát eszi annak amit eddig evett :shock:

Tegnap paprikás krumplit evett :D Az ízlett neki. Meg a meggylé... De pl a meggybefőt az nem tetszett neki, és az elsózott krumplipürém szója tejjel sem :D (van izlése a csajnak :D )

A Balatoni kiruccanásunk itt található:
http://zoldbolygo.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=59:balaton&catid=39:pillanatkepek-rolunk&Itemid=66

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke: gratula a fogrecéhez :)

Zsuzsu: gabonák: mindent adok, amit csak fel lehet lelni ilyen olyan dolgokban. :)

fejlesztés: együttjtszunk labdázást, megmutatom, hogyan kell csinálni a dolgokat. Ha eszembe jut, mondogatom a nevét egy egy valaminek...

Jól megy már a pápá, és ezt mondja is Bori, és tapsizik alkalmanként, és figyeli a hatását :)

Ügyesen pakolgat ki-be, és a lyukakon dobálgatja be a kisebb tárgyakat. Sajnos szeret kidobálgatni dolgokat etetőszékből és babakocsiból :S De ezen is át kell essünk. mondja, hogy anya, meg hogy halló és telefonálgat telefonnal, távirányítóval, kvarcjátékkal, mikor mivel :) Lépeget, néha elfelejt kapaszkodni... Ja és mondja, hogy nem nem, s közben nyútja az úját :D Ezt Lilitől tanúlta, aki mindig rászól valamiért :D

Persze nem kristály tisztán mondja ezeket a szavakat, hanem babásan... Mi már tudjuk, hogy ezt mondja ;)

De diplomája még nincs ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Megvolt szombaton a szülinapomra apával az aquaparkozás, szuper volt! :)
Vasárnap meg kirándulni voltunk, elindultunk nagykerekű babakocsival, de aztán apa vállán kötött ki Pálmi, nem vált be a kocsi... Íme egy kép:
Kép

Ildi,
10 fog!!! Hűha! :)
Örülök, hogy megy már a kádban pancsizás! Olyan csúszásgátlót nekem is be kellene szerezni Pálminak, mert már sokszor kiveszem a kádba a bele való ülőkéjéből és csak hasal a vízben, de nagyon csúszkál.
Sajnálom a fülbevalót! :(

Zsuzsu,
nem tudom miért nem jó, ha beül a lábai közé, a gyógytornász mondta, hogy ne hagyjam, hanem toljam ki a fenekét oldalra ilyenkor...
Gabonát én is a 7gabonás pépet adom, meg veszek olyan bébikajákat is amiben van... meg rizspelyhet.
A fejlesztésről azt mondták nekem, hogy nem kell különösebben erőlködni rajta, lássa a felnőtteket csinálni a minden napi dolgaikat és az elég. Persze kell vele játszani és játék közben is sokat tanul, mondani mi a neve ennek-annak, mutatni mivel hogyan játsszon, de nem kell kifejezetten ezen törni a fejünket...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Húú, itt vagyok én is, kivasaltam mindent ami hétvégén lemaradt, még fürdőszobát Wc-t csempét kéne lemosni
de bavallom az elhalasztom holnapra.
Dög melegem van :roll:

Veronika....utólag BOLDOG SZÜLINAPOT! :D
Örülök, hogy jól telt :D Aranyos ez a kép, még mindíg gyönyörű szeme van a kislányodnak! :D

Ildi...nagyon aranyos a fürdős kép :lol: Norbi alá nem érdemes bármit rakni, úgy pattog a kádba mint egy vizi bolha,
feláll, mászik a vízben, egy pillanatra se mozdulhatok mellőle. :lol:
10 foghoz gratula!

Zsuzsu....nagyon jó ez a kép konstiról, igazi kisfiús :D most már nagyon hasonlít a bátyára, ugye?
Neki is göndör lesz vajon a haja?

Témák:

Gabona...én adtam már a 7 gabonás tejpépet is, babakekszet, kukorica pelyhet,rizses ételt, teljes kiörlésű ételt,
zabpelyhet desszertbe keverve, kenyérhéjat, kiflit,
...szóval már túlvagyunk mindenen :wink:
Fejlődés...Norbi már integet(végre) ha mondjuk hogy pá-pá, sokat éneklek még mindíg neki olyankor
rázza a seggét, vagy állva rugózik, tehát "táncol" :lol:
A tapsolást még mindíg rosszul csinálja, inkább lefele ütöget :?
De épp ezért a dá-dá nagyon megy :wink:
Sokat gurítom neki a labdát, nagyon szereti, négykézláb kever utánna lökdösi ő is maga elött. :lol:
Kapaszkodva lépeget és már néha megáll egyedül pár másodpercre kapaszkodás nélkül :D
Kosárból, dobozból, fiókot kihúzzal kirámol de vissza nem teszi :?
Tudja az autót gurítani,( eddig csak rágcvsálta vagy ütögette.)
A tükörben megörül magának, szerintem megismeri már magát, nem?
Ja, és baromi akaratos, elhümmögi, kiköveteli szavak nélkül amit akar.
Ez megfelel egy 10 hónaposnak?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu - Nagyon helyes kis srác Konsti! GABONA - kenyérfélékből bármi, rizs, holle babaműzli, kukorica, babakeksz....bármi, amiben nincs tojás és tej
FEJLESZTÉS - hát, sokat beszélek neki, rakosgatunk karikákat, építünk tornyot (illetve én építem, ő dönti), nézegetünk könyveket, mondogatom, hogy mi micsoda, labdázunk, hintázunk, mondókázunk, zenét hallgatunk sokat, van olyan dróton golyós játéka, azzal próbálkozik már. De ezek mind kb 5-5 percig tartanak, aztán megy egy kört a lakásban. :lol: Semmi rendszeresség vagy tudatosság nics benne, csak amihez épp kedvünk van. :wink:

Ildi - 10 fog! Te jó ég!

Emma - örülök, hogy jól sikerült a műtéted! 8 hónap után még volt tejcsi? :shock: És, ha még lenne babaátok, akkor szoptathatnál? Ilyenkor a zsírszövetből vesznek ki vagy miből?

Szöszke - Gratula a recékhez!

Ny.malac - Jó, hogy előkerültél! Jobbulást Bori lánynak! klasszak a Balcsis képek!

Kata - Hű, fini lehetett a torta! SZépek vagytok!
Szerintem teljesen megfelel egy 10 hónaposnak amiket írtál! :wink:

Rólunk - Szabi is tapsol végre szabályosan,ahogy kell, és élvezi, hogy csattog a tenyere! Simán lépcsőzik, felál, leül guggolással, néha megáll egyedül egy pillanatra, mikor elfelejt kapaszkodni, bármit elmagyaráz mutogatással, kiköveteli a kaját. Nem lehet úgy enni, hogy ő is ott van, mert akkor neki is kell. Persze az amit, mi eszünk. Táncol, énekel, mint Norbika, odaadja amit kérünk tőle, a könyvben megmutat bizonyos dolgokat, rátesz 1 karikát a rúdra, atöbbi már nem érdekes. A drótos játékon egy-két golyót át tud tolni a másik olalra. Átbújik az alagúton, amit mi csinálunk.....hát ennyi jut hirtelen eszembe.
Vacsi idő van.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!!!!!!!

Igazából azért kérdeztem, mert van olyan nézet, h már 6 hónapos kortól mehet a gabona, más szerint meg csak egy éves kortól. Ugye a glutén-lisztérzékenység miatt.

játék: Konstinak az a játék, ha mászhat, lépegethet, nem igazán ül meg az alfelén. :lol: Nem akarom én zseninek nevelni, csak látom rajta, h uncsizik. Nehéz két gyerekkel együtt foglalkozni, főleg mert Ábel hebrencs. próbálnék külön-külön foglalkozni velük, de nehezen megy.

Timi!
Örülök, h jól sikerült a pár napos kikapcslódásotok. A szökőkút a kedvencem...nosztalgia..... :wink: :D

Sanyika még mindig cicifüggő vagy már eszeget??? Tündéri!!!!!

Szöszke!

plüsállat: mosógép, 40 fok.....
fog: nekünk a felsők fél éve vannak giga-mega brutál módon beduzzadva, de alig látszik.....áttörve sincs, csak az egyik felülete....

ny.malac!
Elolvastam a balatoni beszámolód! HŐS vagy!!!!! Én 8km-re sem merek nekiindulni busszal, két gyerekkel, pedig a buszmegálló 2 percre, a másik végén meg várna apa....

Ildi!
Igen, szerintem is nagyfiús azon a képen. Hihetelen mennyit változott. Elhozta Bence az Ő babakori képeit, igaz fekete-fehér képek, de Konsti olyan, mintha pontos mása lenne az apukájának. :lol: :lol:

Igazából állatkert van itt is, a Közlekedési műzeumra gondoltam, vasúttörténeti park vagy ilyesmi. Ha van infója ezekről valakinek annak örülnék.

10 fog????!!!!!! komoly nagyon. Úgy tudom 2 éves korra bújik elő a húsz tejfog, de nálatok, nem hiszem, h addigra. :lol: :lol:

L.Kata!
Úgy tűnik, Konstinak is göndör fürtjei lesznek, majd fotózom az első kunkort. :oops: :lol:

A zabpehely szétmálik, nem marad ragacsos, darabos????

maximálisan megfelel Norbi fejlődése a korának!!!!

Rólunk: panaszkodtam az alváshiányra: amióta apa itthon van, alszik rendesen. Felsír 20-30 perc után, de némi seggrázás után alszik 2 órát .....gyúrok a jövő hétre!! :wink: :lol:

Beszéltem Ábel logopédusával és megerősített, h beszél Ábel. Szégyenlős, mint ha félne beszélni. Bátortalan, de Andi tudja motiválni. meggyőződése, h az ovi meghozza az áttörést. A kedvenc szavunk most a zöld, de úgy mondja: zőőőőőőőd :lol: :lol: :lol: :lol:

Hallottatok már olyat, h ovis szülői értekezleten beszél a pap??? (sima, állami ovi).....Állítólag így volt tavaly, a gyerekorvos is beszélt és 2,5-3 órán át tartott....

Szép napot Mindenkinek!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszi én is a hozzászólást.

Bettyna...lehet én is veszek ilyen karikás játékot neki, már nézegettem a mutkor a boltban :wink:

Zsuzsu...a zabpehely az egyetlen amit picit megfőzök és turmixolom egy gyümivel, és úgy keverem bele a villával
széttört többi gyümi közé. :)

Glutén...sokan sok félét mondanak, én a 8 hónaptól adtam gluténosat, szerintem akkor már nem árthat.

Sőőt, lehet én már néha adok neki rendes főzeléket is.
Már adtam zöldbabot is, sóskát, spenótot is :wink:
Túró, sajt, joghurt egy hónapja megy.
Bevallom párszor kapott rendes Danone vaniliás pudingot, szinte tök olyan összetevője van mint a Baby desszertnek. :wink:

Megyünk a védőnőhöz a 10hónapos mérésre! :)

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Mi is tegnap beszéltük anyuval, hogy mostantól adunk rendes főzeléket, anyu úgy csinálja, hogy kivesz belőle egy kis adagot mielőtt fűszerezné, és csak a miénkbe tesz fűszereket.
Ma így paprikás krumplit kapott Pálmi :)

Csak azon filóztunk, hogy anyu szokott tejet is tenni a főzelékekbe, és azt mivel lehetne helyettesíteni? Gondolom a tápszer erre nem jó, mert azt ugye azonnal kell elfogyasztani bekeverés után... ?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Zsuzsu,
meglepő hogy pap beszél az ovis szülői értekezleten :shock: Mondjuk kíváncsi vagyok mit akarhat mondani, de azt semmiképp nem szeretném, ha a gyerekekhez is bemenne...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ildi,
megvettük a csúszásgátlót a kádba, de csalódás volt, most nézem, hogy olyan,mint a tiétek. Ez túl pincuri, Pálmi meg sem áll a kádban, pörög forog, előre-hátra csúszkál, nekünk ez a babacsúszásgátló alig fedi le a kád ötödét-hatodát... vennem kell rendes felnőtt méretűt, lehet, hogy kettőt-hármat is, hogy végigérjen mindenhol...

Mellesleg úgy látszik ez az augusztus nekem most nagyon vidám, tegnap elvoltam vásárolgatni és vettem egy csomó ruhát :) ráadásul szombatra elengedett a férjem-uram Madonna koncertre és ő vigyáz babára! :) Ennyi szabadságom másfél éve nem volt, mint ebben a mostani 2-3 hétben :) De mondtam a páromnak, hogy kell ez a kis feltöltődés, ha októberben új babának esünk neki, mert akkor megint nem lesz másfél évig semmi szabadságom :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika...de jó ilyet olvasni. :D Madonna koncert??? :shock: Komolyan?De jóóó neked!
Szerintem a tejet tejföllel lehet helyetesíteni a főzelékben :wink: Nem?

Marek...hogy van a kutyuli???

Voltunk védőnéninél!

Norbika 10 hónapos méretei:
Súlya: 9660gramm
Hossza: 77cm

Hoztam képeket is róla, tegnap este kattogtattam :oops: :lol:
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Veronika!
joghurttal helyettesítheted a tejet, ha már kóstoltátok és Pálmi bírja ( 8 hós kortól adható), én azt szoktam bele tenni, Tomi adagjába 1-2 kiskanállal mostanában és nagyon szereti.

LKata!
édes Norbika!!


Zsuzsu!
én is adok már mindenféle glutént. Evett már zsömlét, kukoricapelyhet, rozspelyhet, rizspelyhet, rizslisztet és tönkölybúzalisztet teszek a főzelékbe.

pap?! vallásos az ovi vagy miért beszél nektek a pap? kíváncsi vagyok, hogy miket fog mondani, majd mindenképp meséld el! :)

ja, látnivalók: a természettudományi múzeum szerintem érdekes, van ott dínó kiállítás is. a vasúttörténeti azt hiszem a hónap utolsó vasárnapján ingyen van és baromi jó korabeli kosztümös fényképeket lehet ott csinálni kb. 3000 ft-ért. szerintem az állatkert is szuper program, bár az min. fél nap, ha nem több. a városligetben lehet csónakázni (vagyis régen lehetett). és szerintem a margitsziget is jó program, ott is van állatkert :D
Tropicarium, az expo-n élethű dinókiállítás (baromi drága).

Kép

Kép
borkaby
 
 


Bettyna!
gratulálok a tapsihoz :)

Kata!
szerintem nagyon is megfelel egy 10 hósnak! :wink:

valaki kérdezte a fejlesztést, mi is azt csináljuk, mint Bettynáék, sok sok mondókával, könyv nézegetéssel. Mindent mondok neki.
a napokban vettem gyurmát tominak, csak a fogdosás szintjén nézegeti és tegnap filctollal pöttyöket is "rajzolt" a rajzlapra :lol:
majd beszkennelem, felteszem. piros volt a filc, úgyhogy úgy nézett ki délután, mint aki bárányhimlős, mert rakott párat a pocakjára és a lábára is :lol: :lol: :lol:

figyelem:
iskolakezdésre elvárt, hogy a gyerek figyelme 15 percig kitartson!
(ez többnyire több szokott lenni addigra, de 15 perc elég) Ki gondolná, mi?
olyan kevésnek tűnik és ez is megterhelő tud lenni a piciknek.
úgyhogy a mostani 5 percek vagy akár 1 percek is szuperek :D, mikor valamit tanítani szeretnénk nekik, amit addig nem tudnak.

Kép

Kép
borkaby
 
 



Kép

Kép
borkaby
 
 


Nyugtonmalac!
jó olvasni rólatok!
Örülök, hogy Bori jobban van, remélem azóta már a múlté a hasmars.
A paprikás krumpli nálunk nagy kedvenc, rengeteget meg tud enni belőle tomi. és a meggylét is szereti :D :D :D
tudják mi a fincsi :D

Ildi!
Nagyon jó volt kimozdulni egy kicsit, egészen feltöltődtem :)
Nem tudom nézted-e, de hatalmas árleszállítások vnnak a váci utcában - új erőt is kaptam a fogyókúrámhoz :D
Lotti nagyon aranyos!
Én meg pont azt szeretném, hogy visszamenjenek a cicijeim - remélem mindenkinek pont olyan lesz szopi után, mint amilyennek szeretné :wink: :D

Kép

Kép
borkaby
 
 


olvastátok a babaneten a fürdetős-allergizálós cikket? nagyon durva. Régebben arról is olvasni lehetett, hogy a habzást előidéző anyag is káros... megnéztem, hogy a tiszta természetes anyagból készült babafürdetők mennyibe kerülnek :shock: 2000 Ft 236 ml...
( http://bioillatszer.hu/shop_art.php?sho ... cat=107784 )

:roll:

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

L.Kata!
Nagyon szépen gyarapszik Norbi!! :)

Köszi a zabpehelyes infót!!! Azt hiszem nekem is le kéne állnom a turmixolással, de csak két fogunk van, így nem merek....

Konsti többször kapott már danon könnyű és finom joghurtot, barackosa, banánosat és meggyeset. Nagyon szereti. Picit meglangyítom a mikróban és kanalazzuk.

Veronika!
Főzelékbe: tejföl, natúr joghurt....
ezek szerint anyud főz neked??! de jóóóóóóóóóó :)

Nekem semmi bajom a pappal, de "demokrácia" van és nem helyeslem, h csak a katolikus pap van jelen eseményeken.

Érezd jól Magad a kimenődön!!!!!!!

Borkaby!
Ezer köszönet a linkért!!! Fogadj el egy ölelést!!!!!!

Elmesélem mit mondott a pap, magam is kíváncsi vagyok. állítólag az udvaron lesz a szülői.....

Te talán tudod: az ovisokat látogatja gyerekorvos-védőnő????

(mi nem az itteni gyerekorvoshoz járunk, nekem nagyon nem szimpi. A saját dokinkban maximálisan megbízom, a védőnőről ne is beszéljünk. Lehet, h megint irnunk kell egy nyilatkozatot, h csak életveszély esetén járulunk hozzá a védőnő-itteni gyerkorvos vizsgálatához....

Rólunk: Konsti rendszeresen kap kiflit és nagyon szereti. Meglepő milyen ügyesen elmajszolja. Most már kéne durumtésztát is adni, de összeturmixolva elég bizarul néz ki.....

Beüzemeltük a gyerekülést, egyenlőre tetszik neki. A gondom csak az, h mögöttem ül és nem látom. Azt hiszem helyet fognak cserélni a tesóval.

Úgy terveztük, h ma csavargunk (apának van egy pici munkája a cégnél noha szabin van), de nem tudom a meleg miatt menjünk-e..... Jó lenne végre a C +A -s kuponomat is kiváltani még az egyik megvan.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kata, Borkaby, Zsuzsu,
A tejfölt úgy olvastam csak 1 éves kortól lehet adni... A joghurt jó lehet, de a tej édeskés, a joghurt meg savanykás, nem lesz más a főzelék íze tőle?

Igen, anyu jön hétfő-szerda-péntek Pálmira vigyázni, amíg dolgozom és hoz kaját is :) Most is itt van, mennem is kell mindjárt el, de még gyorsan benéztem ide előtte :)

A párom azt mondja, hogy ő még gimiben sem figyelt 15 percig, a padtársával a csajokról dumáltak :lol:

Vasúttörténeti park... itt van tőlünk 2 saroknyira, de még sosem néztük meg :roll: Na majd valamikor mostmár beiktatjuk! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?