Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.

Esélytelen, hogy mindenre reagáljak, de szerencsére minden nap sikerül titeket olvasni. Mivel lánykám hétfő óta nem hajlandó du aludni, így örülök, hogy tudlak titeket követni. Szerintem ez a változó időjárás megviseli őt is. :evil:
A pocaklakó is lelkesen válaszolgat az időjárás hullámaira. Nem igazán kellemes néha. :? Előzőleg nem voltak jóslóim, most viszont vannak. Néha meg is lepődöm, annyira fáj.

Floranan: az a pici fiú naaaagyon aranyos!!! :lol: :lol:

Ja, és betöltöttük a 35.hetet, és 35 nap van vissza!! (én még vágom a centit!) :lol: :lol: :lol:

Most jut eszembe: én is neo ferroforgammát szedek, de eddig erre nem is figyeltem, mivel 3 félét szedtem eddig. (örültem, ha időben mindent bevettem)

Törlőkendő: nekünk is a dm-es fehér jött be eddig a legjobban. Ezzel nem volt eddig semmi baj. (voltunk már pöttyösek is valamelyiktől.) Viszont az a brumi (vagy mi) nagyon cccar és nekem büdi is. Az tényleg csak maszatol, és ömlik belőle a nedves cucc.

Egyenlőre ennyi, ma még bizti jelentkezem (max csak olvasok)

spickey
 
 


Taranee,pocak Marcinak nagyon boldog első névnapot kívánok :wink:

Kép
v.andi
 
 


Andi!

Hát akkor én rendszeresen megszegem a KRESZt. Az előző terhességnél még a szülés napján is vezettem Bp-ről haza...
Ha lehet, most már nem indulok el egyedül, de nagyon sokszor jobb olyankor is, ha én vezetek, mert az utasülésen időnként hányingerem van.
Kocsi nélkül én a házból nem tudok kimozdulni, még a boltba menéshez is kell (távolságok miatt)...

Cicke!

Akkor ez a betét drágább, mint a Tena extra, az 1200 Ft/30 db. Mondjuk el tudom képzelni, hogy tényleg jó, csak én lusta is vagyok ilyesmihez.

Astrid

Kép
astrid
 
 

 
 

Vicger,akkor még minimum 2 heted van.

Vezetés,nővérem mondta nekem is hogy nem szokás 9 hónaposan vezetni,próbáljak úgy időpontot kérni,hogy el tudjon vinni a vizsgálatokra.De én is érzem,hogy nem megy annyira,nem kényelmes.asszem én lassan megkérek majd valakit ,hogy cipeljen.

jajjjjjj,azt el is felejtettem írni.Régebben ügye írtam,hogy apa nem nagyon tudja beleélni magát az apaságba,míg nem tartja a lányát a kezébe.Az ujjakörécsavarás után,pár napja közölte,hogy akkor a hétvégén gyakoroljuk,amit a szülőpozicíós órán tanultunk,hát én ezt úgy veszem,hogy fél lábbal már bent van velem a szülőszobán!! :lol:

sutimano76
 
 


Süti,nekem sem kényelmes már a vezetés.Ugye jobb 1-ben ülhetsz bárhogy,de a kormány mögött nem lehet ficeregni.Én is úgy vezetek,hogy vagy Dani jön velem,vagy visz a férjecském.
Szuper apu lesz a férjed hidd el :wink:

Astrid,én is kocsival megyek mindenhova.Na de ha egyedül vagyunk valahogy meg kell oldjuk a dolgainkat 8)

Itt jól "lehűlt" a levegő.Asszem ma kapott el a takarítgatás.Lassan el is kezdem,csak a zajos dolgokkal várok míg Dani felébred.Olyan durva,hogy nemsokára vége a nyárnak.Augusztus 26-29 között gólyatáborban lesz,kíváncsi leszek,hogy tetszik majd neki.

Olyan szép macit kapott Juniorka Apukájától. Barna,pihepuha és 100% természetes gabonamagvakkal és levendulával töltve,a mikrohullámú sütőben 2 percig történő melegítés után akár 2 órán át kellemes, természetes meleget áraszt, a levendula nyugtatólag hat és ellazít.
http://www.vitafree.hu/cgi-bin/product. ... &mode=full

Kép
v.andi
 
 


Lili,
[quote]J írta:övő héten megmondom a dokinéninek, hogy szedje ki
,ilyen gondolatom már nekem is volt!!!

sutimano76
 
 


Lili: Ne panaszkodj, mert jövök én is :lol: :lol: :lol:
Képzeld el, ha 4 db láb rúgja a jobb oldali bordádat egész éjjel! Levegőt sem merek venni, feküdni képtelenség, lassan valami öntőformába bújok alvást szimulálni.

Én is eljátszottam a gondolattal, hogy kicsalogatom őket, mert tegnap már a fájdalomtól és a fáradtságtól sírtam este...

Innentől nem áldott állapot, hanem terhesség!

Gátmasszázs: Nem rossz dolog, de nálunk +18 karika lesz a végére :wink:

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Jó reggelt,

jaj, itt nagyon fincsi hűvös idő lett. Egész éjjel esett és most friss minden.
Annyi szó esett tegnap a dinnyéről, hogy este be kellett vágjak egy jókora darabbal. :oops: Na, meg is lett az eredménye, mert vagy 3-4 alkalommal voltam pisilni. :? De legalább a lábdagadásom lement.

El kell ma mennem fogorvoshoz. :? Már 1-2 napja kicsit érzékeny az egyik fogam, de reggel, ahogy belekortyoltam a langyi teámba azt hittem megőrülök... iszonyatosan fájt. Valszeg ki kell idegelni... az meg nem 2 alkalom. :? Még jó hogy apika itthon van és el tudom vinni a kocsit. Bár most aggódom őérte is kicsit... pár napja szúrt bal oldalt a mellkasa (ez elmúlt) és zsibbad azóta is a jobb keze... :? most ment el vele dokihoz. Remélem semmi komoly... :(

Ez a Kreszes téma elgondolkoztató...

Andi, nagyon édik azok a macik. Áááá, látszik a képeken, hogy nagyon-nagyon kis pihe-puhák. Úúúúgy magamhoz szorítanék most egyet. :)

Ezt alkottam tegnap Mírának. 8) Kétoldalú ragasztóval rakom majd fel őket a szekrénye oldalára...
Kép

Kép Kép
manósziget
 
 


[quote="csunyeszka"]L írta:csunyeszkaili: Ne panaszkodj, mert jövök én is :lol: :lol: :lol:
Képzeld el, ha 4 db láb rúgja a jobb oldali bordádat egész éjjel! Levegőt sem merek venni, feküdni képtelenség, lassan valami öntőformába bújok alvást szimulálni.

Én is eljátszottam a gondolattal, hogy kicsalogatom őket, mert tegnap már a fájdalomtól és a fáradtságtól sírtam este...

Innentől nem áldott állapot, hanem terhesség!

Gátmasszázs: Nem rossz dolog, de nálunk +18 karika lesz a végére :wink:


Azért még ne csalogasd ki őket egy-két hétig.Abban igazad van,hogy ilyenkor már tényleg teher.Pont tegnap mondta Dani,ha Junior így fáj néha,akkor hogy fájhat 2 baba a pocakban. :!:

Kép
v.andi
 
 


Jól van, nem panaszkodok :) :) Már ittam kávét reggeli helyett, így jobban vagyok :) Ha nem baj Csunyeszka, inkább nem gondolok bele a duplázásodba, mert még rosszul leszek!!
Csináltam képeket, fel is tettem őket, azt hiszem már más nem fog eszembe jutni :)
Andi, itt is annyira jó idő van, hogy megyek és nyakamba veszem a várost, csak még megtervezem, hogy hova megyek majd be pisilni :lol: :lol: :lol: :lol: Tényleg nagyon durva, hogy mennyire gyorsan megy az idő, és vége a nyárnak, mintha most csináltam volna az első terhességi tesztemet januárban :? :?
Süti, Apa az Apa... nehezen tudatosul :) :) Eléggé fosok attól, hogy anyukának érzem-e majd magam, ha ott lesz végre a kezemben, hát még egy pasi!! Pedig 35 lettem a napokban, és még mindig nem nőtt be?!?!?! :oops: :oops: :oops:

Kép
lili34
 
 


Lili,utólag is nagyon boldog születésnapot kívánok!
Kép

Biztos csodálatos szülők lesztek mindketten a pároddal.Ezen ne is törpölj

Kép
v.andi
 
 


Andi: Nekem ha tetszik, ha nem már nincs egészen 4 hetem a szülésig.
Egészen pontosan 3 hetem és 5 napom!

Tudod ha addig nem döntenek máshogy akkor progi csaszi lesz, mert a dokim nem kockáztat. Nem értenék egyet a döntésével, ha épp helybeli lakosa lennék Zalaegerszegnek, de nekem oda 50km-t kell megtenni, és adott esetben az már túúúl késő is lehet.

Így én nem csalogatom őket, még egészen 1 hét és 5 napig, de onnantól megkérem apit, hogy a jó kis férfi hormont tartalmazó, bio-homeo-és minden jellemző "rudamon" cseppekkel segítse a tágulási folyamatot, mert még mindig úúútálom a csaszit! :oops: :wink: :lol:

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Vicger!

Köszi a hiányolást, de nincs időm reagálni, viszont olvaslak benneteker rendesen.

Popótörlő: én nem vagyok márkahő, de többnyire viszem a csap alá a gyerkőcöt.

Pisiléshez sem, sőt szerintem szülés után nekünk sem ajánlatos a nedves kendő, fene tudja, mit kentek rá. Inkább zuhannyal lemosás....

Lehet, én leszek Mabe után a következő, ma uh-n 4 kilót saccoltak, MA vagyok 37.hetes). BPD:97, pocak 103. lábikó 70.

Vasárnap megyek a dokimhoz nst-re, szerintem nem fogja hagyni, indítás lesz belőle, cukrosokat amúgy sem szoktak végig hagyni. És nálunk a kórházban a főgóré a cukrosbácsi, és az ő szava dönt.

Kép
arvaerika
 
 


Cicke,szép pocak!!!!!!!Jó mostmár archoz kötni a neved!!!

Lili,te képes vagy még császkálni a városba???Nekem lassan a nővéremék és köztünk lévő távolság is kezd sok lenni.Jó szülők lesztek,ehhez kétség nem fér!!!Bár remélem felkészültél,hogy Apa és Fruzsi közt hatalmas lesz a szerelem és te szerintem neked marad a fegyelmezés!!!Én már mondtam i Apának hogy gyorsan csinálni kell egy fiút is,mert kirekesztettnek fogom magam érezni!!!

sutimano76
 
 


Erika ha mész szülni dobj egy üzit,különben lerágom a körmöm !!!

sutimano76
 
 


No,de szerintem álljunk le kicsit a szüléssel,mégiscsak szeptemberi babák a topic nevünk!!!!!!

sutimano76
 
 


Manó nagyon aranyosak a méhecskék!!!!!!

sutimano76
 
 


hehe,teleírom az oldalt!!!

Lili, Kép

sutimano76
 
 


Sziasztok!!!

Nekem csak nagy vonalakban volt időm olvasgatni.
NST-khez,méretekhez, Imolához gratula!!!!

Mi anyummal teraszkorlátot festünk, ezért nem vagyok gépnél.

Plusz még takarítás,mosás vasalás van porondon.

Még "jól"vagyok, de a pocakom őrületes tempóban növekszik, és tegnap óta érzem terhesnek magam igazán.

Ami új nekem: mintha a szeméremdombom meg lenne dagadva.Lehet ,hogy Soma helyezkedik ,és áll be a célegyenesbe? :wink:

KépKép
csikipetra
 
 


Szép jó reggelt! :)

Igaz nem most keltem.... de eddig nem volt időm gépezni.... :) most pihizek...

Nagyon irigylem kismami társaimat akik végig tudják aludni az éjszakát.... irigy...irigy...irigy.... nekem lájtosabb éjszakákon is minimum hat=6 pisi-járatom van... :? :? ha pedig dinnyét is eszek este az felér egy merénylettel magam ellen... mert szinte a wc alszom.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Én is vezetek... délben el kell hozzam az ebédet valahogy... ha már főzni nem akarok.... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Erika örülök, hogy jelentkeztél... de még tessék kicsit egyben maradni.... :wink: :wink: :wink: :wink: de ha tényleg 4 kg-os Lotti baba akkor engedély megadva.... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Süti... látod látod apika belejön a végire.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: csak így tovább.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mi délután megyünk vásárolgatni.... a kórházas cuccosom még elég foghíjas.... :? :? :? :? :? :? :? hátha a végire érünk.... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Manó.... fog.... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: szorítok.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Este vacsizni megyünk barátokkal... úúúúúúgy várom.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lili.... boldogságos szülinapot utólag.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vikiviktor
 
 


sziasztok
KÖSZI mindenkinek a homeos itinert:))))
én ált a kismamablogról szedem le a cuccokat.. ot csak a caulophyllum van de akkor sztem hozzácsapom a többit mert úgyis megvettük már szüléshez...

babócám ma ismét a hólyagom körül garázdálkodik.... vagy csak a szeméremcsontfájás süt ki arra nemtom...

Ti hogyan tudtok már ennyit menni?????? Én védőnő után akartam császkálni a városban, de egyfolytában olyan érzésem volt mintha egy babafej lenne a lábam között és oda kéne nyúlnom ki ne essen.....:))) most az eccer örültem hogy faros, mert legalább nem paráztam rá, hogy tényleg kiesik:))
Szóval a pingvinjárás nálam már alap.....:))) Ehhez még hozzájön az iszonyatos pisiinger......ami valami csudálatos élménybe csap át ha babóca arrafelé talál mocorogni egy nagyot.....
Na szóóóóóval el sem tudom képzelni, hogyan tudtok menni ennyit:)))))

A két baba a pocakban projektet meg már agyilag sem tudom felfogni:))))))) Főleg ha enyém babó épp edzést tart odabenn:)) vagy hisztis a hosszú csuklás után....:)))
Tényleg tiétek babók nem szoknak begurulni ha sokáig csuklanak? Én pöttömöm annyira édes...:))))) ált 10 perc után is ha csuklik annyira bemérged, hogy elkezd mindenével hadonászni rúgni csapkodni:)))) ilyenkor ütemes paskolással a pocakon megnyugszik:)))

mi is voltunk nst - azt hittem tortúra lesz mert aludni fog:))) ehhez képest az első öt perc után (lehet kérlelésem hatására) olyan mocorgásba kezdett, hogy a csajszinak aki csinálta abba kelett hagyni a beszélgetést mert akkora zajt csapott a gép:))))......

Ja és kérdeznék valamit..... Ha mondjuk este irdatlanul görcsöl az ember és másnap megy nst-re akkor az ott meg sem látszik?
Vagy a méhműködés ha elkezdődik az már nem áll le még ha nem is érzed és a gép mutatja? És ha mondjuk kva fáj de csak jósló azt a gép nem is mutatja?..........

ja a gyomorégést ma elvágták......és első éjszakám ami pihentető volt én már nem is tudom mióta:))))

KépKép
dorkamartini
 
 


Peppino.... hogy ízlik a málnalevél tea??????? :) :) :) :)

Petra.... korlát festés.... nem semmi dolgokra vállalkozol.... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Manó.... nnnnnnnnnnnnnaaaaaaaaaaggyyyyyyyyyyyooooonnnnnnnn ügyi vagy :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Noooo lépek készülődni.... menek a kajáért.... :lol: :lol: :lol: :lol:
vikiviktor
 
 


Süti, miből gondolod, h minimum 2 hét? :) h mennyi van még hátra, ketten biztosan tudják :) Luca, meg a Nagyfőnök :) /inga szerint szept első hete, majd kiderül/ Atesszal megbeszéltük, 27.én megjönnek a srácok Anyuval, másnap mi megyünk még egyet moziba, aztán utána már lehet szülni, addig nem :)

Erika,
már gyanús voltál! 4 kiló? szép súlya van! Szerintem is indítás lesz hamarosan, smst várunk ám!!!!!!!!!!!!!!!

spickey gratula a 35höz! :)

Manó, ügyi vagy!!! :)

Petra, a vége felé be szokott dagadni, ödémásodni. nekem is ilyen.

Csunyeszka
, 18as karika nálunk is lenne, ha Apán múlna .. sajnos én nem vagyok mostanában egyáltalán ráhangolva, és utálom is magam emiatt, de nem megy... :oops: Egyébként a masszázs alatt majd betojtam úgy fájt, égett, de utána lényegesen jobb volt...

vicger
 
 


jah és tuudom mit akartam
HOMEOS téma:)
nagyon sok helyen olvastam, hogya babónak szülés után ha ad az ember egy arnica bogyeszt akkor nem sárgul be meg könnyebben gyógyulnak az esetleges sérülések
Ezt egy illen pici babónak hogyan kell beadni? Ti használtátok már így?

KépKép
dorkamartini
 
 


Tényleg, lányok, telószámok hol találhatók? A picasán? Sajnos akié megvolt, azt is kitöröltem véletlenül... :cry:

Kép
arvaerika
 
 


Dorka, az nst a méhtevékenységet és a baba szívét az adott időintervallumban mutatja, tehát abban a 5 vagy 10 percben, mikor rajtad van a tappancs. ami előtte, vagy utána van, azt nem méri :) :) :)

Lili boldog szülinapot! :)

Andi, tök jó lehet ez a mackópajti :)

Viki, na a dinnye nálam is merénylet :D

vicger
 
 


Erika, igen a gmail dokumentumjai között a táblázatban!

vicger
 
 


neeeeem uuugy értettem....:)))))))))))
csak létezik, hogy az ember ezerrel jóslózik aztán elmulik és olyan mintha nem történt volna semmi?

Szóval na....:)
én azt hittem, hogy ha vannak erős jóslói az embernek akkor elindult valami tevékenység odabenn.., és bár per pillanat mondjuk nem érzem de a műszer kimutatja....
vagy az már a szülés?

a jóslók meg csak ajándékok kismaminak de senki sehol észre nem veszi azokat?

KépKép
dorkamartini
 
 


Dorka: Jóslók, nem tudom nst mennyire megbízható az ügyben, mert nekem 4 perces fájásokat mutatott a fiamnál és én semmit nem éreztem azokból :oops: :oops: :oops:

Igaz estére megszültem :wink:

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Petra,korlátfestés :shock: :shock: :shock: Erre azt mondaná Besenyő Pista bácsi,hogy nooooooormális :roll: :lol: :lol: :lol: Én kitakarítottam a fürdőt,és most egy órán keresztül nem mozdulok.

Dorka, éljen a gyomorégésmentesség.NST-hez nem értek,nekem olyan még sosenemvolt :oops: :lol: MÉg NST szűz vagyok :lol: :lol: :lol: :lol:

Viki,úgy látom minden szempontból jobb a közérzeted.Ez jó!!!!A pihenés használt.Esti vacsihoz jó szórakozást.

Kriszti,még beülsz egy moziba???? :shock: Mit néztek meg?

Én ma takarítok,hetek után végre először támadott meg ez a kórság,de k...va lassan megy.Férjecske csak este jön haza,addigra tuti elkészülök :lol:

Nekünk is megvan az anyakönyvi.Anyósomat megkértük hozza el,mert mi Velencén házasodtunk,ők pedig ott laknak.Persze miért is ment volna egyszerűen.Írtunk neki egy meghatalmazást,mindkettőnk aláírásával,ráírtuk mihez kell.Betelefonált,hogy kikérje,és közölték vele,hogy 3 nap.Ő meg mondta,hogy neki bizony most kell.Mert a kisfia most jön Pestről.Eszem megáll egyébként.Pont 3 perc egy ilyen papírt kitölteni.Minek akart 3 napot ülni rajta a hivatal :twisted:

Jövő héten remélem mi is beszerzünk mindent.Bár,jut eszembe,csak 3 napos hét áll előttünk.

Kép
v.andi
 
 


Kriszti,csak abból gondoltam,hogy 37.,40.,41.hétre szültél,és hát Luca miért is jönne előbb,ha az eddigi legkorábbi hetet nézem,akkor még 2 hét tuti van,de lehet több is!!!

sutimano76
 
 


Itt esik :(

Kép
v.andi
 
 


Most kicsit kiakasztott a nővérem,néha úgy érzem el mentek neki otthonról.Eddig arról papolt,hogy kérjek úgy időpontot a ctg-re hogy el tudjon vinni,mert a 9. hónapban nem kéne vezetnem.Erre ma átjön,hogy nem -e tudnék bemenni a mayoba(oda-vissza 50 km) szabványért,mert neki még dolgoznia kéne,meg takarítani is mert este jönnek hozzájuk vendégek,jelzem anyósa itt van,mondjuk ő is kitakaríthatna!!!Szóval ha az én dolgomat intézném akkor nem vezethetek,de ha az ővét akkor igen????????
ezek után félek,ha meglesz a pici akkor se fogja majd fel hogy én már nem tudok csak úgy rohangálni neki????Lehet tényleg messzebb kéne költöznünk!!!

sutimano76
 
 


Süti,ez olyan borzasztó.Neked meg gondolom áldott jó szíved van?!Most akkor kocsiba ülsz,és elmész???Ha nem,akkor mi lesz???
Én biztos nem mennék el.Bocsi :oops: :oops: :oops:

Kép
v.andi
 
 


hát süti.....
én azt vettem észre, hogy mindenki ezerrel mondja, hogy szóljunk ha segíteni kell.. bááármiben.....de ha tényleg segíteni kéne akkor az valahogy éppen nem jo vagy nagyon nyögvenyelős...
Mert ugyi a segítség nem a kedves és mókás dolgokhoz kell amit te is megtudsz csinálni.....
pl babaruhavétel, vagy pötttöm babusgatás......
hanem bezony wc sikálás, kád suvick....szekrény cipelés - ehhez meg ugye nem fűlik a foguk...

én már ha kérdezik akkor.....köszönjük..minden kész van, nem kell semmit.....

ettől függetlenül irtóra tudnék örülni egy tesónak a közelben:)) mert neki azért meglehet mondani nem sértődik be.... - vagy én csak úgy elképzelem mint a mesében?:))) nincs tesóm.....

KépKép
dorkamartini
 
 


Dorka,szerintem a tesónak is meg lehet mondani,de tesóval rosszban lenni,annál nincs rosszabb.Nekem volt szerencsém mindkettővel egy időben,és nem kívánom senkinek.Aki "idegen",azzal max nem beszélsz többet,de az,hogy például anyukámhoz úgy jártunk látogatóba,hogy amikor én mentem,akkor ő nem jött,az borzasztó.

Megkaptam a falmatricákat,amiket a vaterán rendeltem.Megpróbálom megmutatni,de csak a telefonommal tudom most lefotózni.

Kép
v.andi
 
 


Andi,eddig áldott jó szívem volt,és sokszor kaptam is érte a férjemtől,de most az egyszer nemet mondtam,mert már elő volt véve a porszívó nálam is,meghát tényleg nyűg így autózni,zegnap is tök sok volt hogy 3 boltból szereztem a kajának valókat,pedig az az csak pár km volt autóval.
És igen Dorka ...csak álom a tesó megkérés....merthát,a nővéreméknél általában a gyerekek takarítani,nővérem kb havi egyszer.És akkor írtam,de az első időkben mikor ágyhoz voltam kötve,kértem én segítséget,ami nem jött ,így a hullafáradt anyósomat kértem meg egy hónap múlva hogy portörlés,porszívózás,felmosást csinálja meg.A fürdőtakarítáős akkoriban elmaradt,azóta küzdök a penésszel,de eddig még nem találtam meg a szert ami segítene.Az ecet mondjuk harcolt vele,de nem tűntette el.Most ismét úgy vagyok hogy tök jó lenne a segítség,bármilyen,de ha még felajánlást se kapok,hát ez van.Én meg nem kérek az előbb leírtak miatt.Inkább megcsinálom valahogy mégha 3 napig tart is.
Az uncsiöcsém volt nagyon aranyos,mikor mondtam hogy virágoskertet kéne gazolni,akkor mondta hogy segít.Na gondoltam persze,kérdezte mikor,mert ő du megy el itthonról,mondtam hogy 9-re összeszedem magam és ha fel tud kelni,akkor a kertben 9-kor talizunk.Tudni kell róla hogy általában 12-be kel fel.erre jövök le fél 9-kor,húzom fel a redőnyöket,ő meg már tépkedte a gazt,alig bírtam magam gyorsan összekapni és kimenni segíteni.Szóval lehet ha segítség kell leközelebb is őt fogom megkérni!!!
Ennyit a tesókról!!!

sutimano76
 
 


Andi... tényleg jobb a közérzetem.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vikiviktor
 
 


Hát mindenesetre,azt elhatároztam,hogyha megszületik a baba és anyósom vagy nővérem felajánlkozik hogy babusgatja amíg én elintézem a dolgom,akkor meg fogom mondani,hogy többet segítene egy fürdőpucolással,mint a dajkálással.azt majd én megoldom!!!!

sutimano76
 
 


Dorka, igen létezik, ez nem olyan, h mondjuk van naponta 2 jósló, akkor a méh ezeket pl raktározza, s a görbéi megmaradnak, vagy magasabbról indulnak. A jóslók is összehúzódások, ugyanolyan összehúzódások, mint a szülés alatti fájások, annyi különbséggel, hogy nem rendszeresek és elmúlnak. A fájdalmasságuk teljesen egyénfüggő. a lényege a rendszeresség és a tartósság. Tehát ha nekem pl délután van nst-m, s egész délelőtt jósolgattam, de délutánra elmúlt, ezt az nst nem mutatja ki. A szülésnél is vannak szünetek, mikor nincsenek összehúzódások. Ugyanaz, mint mikor sztetoszkóppal hallgatják az ember szívét, ha délelőtt én frászt kaptam, s majd kiugrott, attól délután még teljesen normálisan ver ;)
Remélem nem túl zagyva....
Egyébként az nst teljesen megbízható, mert mivel ugye az összehúzódások miatt érzett fájdalom teljesen egyénfüggő, attól, h az ember nem érzi, még az nst igen. S a teljesen vízszintes görbe sem jelenti azt, hogy két óra múlva az anyuka nem a szülőszobán találja magát :) Ettől olyan fantasztikus ez az egész szülés, mert ez az egyetlen az életben szerintem, amit nem lehet befolyásolni /most az orvost nem számítjuk bele/ az anyuka által, tehát tőlem teljesen független dolog... S néha nem árt tisztában lenni, s megtapasztalni azt, hogy vannak nálunk magasabb rendű dolgok....

Süti: tesód :? bár szerintem néha bele sem gondolnak a "segítők", ad 1: miben is kellene és hogyan segíteni, ad 2. előbb utóbb tényleg eljön az az idő, mikor már menni is nyűg.... Én a helyedben vagy viccel ütném el az egészet, pl hogyne mennék el érte, de inkább futva, nem pazaroljuk a drága benzint :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Vagy simán megkérdezném, hogy most viccel, vagy helyből hülye. :D :D
Szülés: az az igazság, hogy mivel minden várandósság más, így bármi megtörténhet, és annak az ellenkezője is :D az is lehet, hogy holnapután már a szülőszobán leszek, az is lehet, hogy pont a kiírt időpontban születik, s az is lehet, hogy később. /de később ne szülessen, mert annál nagyobb nyűg nincs... sem lelkileg, az ember már nagyon nagyon türelmetlen, s testileg sem éppen kellemes, már létezni is fáj./

Andi, éljen a takarítás :D :D :D engem is elkapott, csak éppen nem tudom kivitelezni, mert megint iszonyatos módon fáj a csontom :evil: :evil: :evil: napjában többször káromkodom is, gondolván, hogy akkor nem annyira fáj... na meg nem jajjogni szoktam, hanem szentségelni.. bár már volt példa a sziszegésre :twisted:
Mozi: szeretnék még szülés előtt kettesben lenni Atesszal... s anyura rá tudjuk bízni KisAtit, másra nem... s h mit nézünk meg? fogalmam sincs :lol: majd keresünk valamit, talán a Brigantikat Mr. Pittel.. nem tudom :)

Anna merre vagy???

vicger
 
 


Segítség: Ebben én nagyon hülye vagyok :) senkitől nem viselem el, hogy mondjuk kimossa a ruháimat, csak az anyámtól.. de még Atesznek sem engedem, hogy a szennyest bepakolja a gépbe, sőt, nem is teregethet... ugyanígy a takarítás meg hasonlók.. max anyu, és Atesz :) Ettől függetlenül nagyon jól esik, ha megkérdezi pl anyósom, h miben tud segíteni, de ő mondjuk még nem kérdezte meg egyszer sem. Bezzeg nagyanyósom, ő igen... szóval ja...pedig ő beteg is, idős is...
most telefonált anyós, h Ati alszik e, mert ha nem akkor feljön megpuszilgatni, s mellesleg megkérdezte hogy vagyok / ez is ritka, csak múltkor Atesszal beszélt telón, s Atesz mondta neki, h már nagyon a végén vagyunk/, mondom, hogy jól köszönöm /most mit mondjak???/ s következő kérdés: várom e már a végét, mondom: persze, hogy a viharba ne, erre közli, hogy akkor sem lesz jobb. :twisted: :twisted: :twisted: na, ezt már had tudjam én, gondoltam, s mondtam neki, hogy lényegesen jobb lesz. Erre ő, pedig nem. na, magamban mondtam, h Te aztán tudod.... grrrrrrrrrrrrrrrrr.............. ehhhhhhhhhhh néha olyan elvarázsolt egy nő... legfontosabb a lóvé, aztán az, hogy hogy néz ki, aztán a kutyája, aztán a dinka sógornőm, aztán Atesz, aztán... nem is morgok, tök felesleges. Csak ne akarja nekem megmagyarázni, hogy én hogyan érzem jól magamat. Na tőle dafke nem is kellene semmi segítség. :mrgreen:

vicger
 
 


Lilinek!

Kép

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Falimatrica:

ezen az oldalon vannak:
http://www.bababutorbolt.hu/
elég drága, de van kiszállítás is.

Van egy másik hely Pesten: a keresőbe kell beírni, hogy baby fun és amit kidob oldal (bababolt), ott is vannak - én itt vettem, 2000 olcsóbb volt.

t-pk
 
 


Viki! Egész finom a tea, tegnap ittam este, kb. 2,5 decit. :) Neked is ízlik?

Tegnap voltam NST-n, azt mondták, hogy 200 fölött nem jó a szívverés, a legjobb tartomány 120-150 között van. Na az én kicsim néha azért produkált 180-at is, de főként akkor, amikor mozgolódott. Egyelőre nem mondták, hogy mostanában fogok szülni, gondolom szóltak volna, ha az összehúzódások olyan durvák lettek volna!

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Anyósék a másik fele az érmének.Míg náluk laktunk,mindenben segítettek,ha bármit kiejtettünk az szánkon megvették,megfőzték elintézték,mostmeg.....anyósom elég sokat dolgozik és folyton hulla,apósom meg a teleken növeszti a máját,meg a köszvényét.Lehet szólni kéne neki hogy a pia nem gyógyszer,ja......bocs anyósom már szólt.
No,lényeg a lényeg füvesítés.Férjem végre szólt neki hogy segíteni kéne,erre egy hét múlva jött is,gereblyézett vagy 2 napig,a fel kert még gaz alatt,a járdának való kövek még egy halomba,a tűzfal felőli oldalon fának is beillő gazok hajladoznak,erre felhívta a fiát hogy kész......????????.......szerinte kész???szeritem akkot kész ha már füvet nyírunk,no mindegy gondolom sietett vissza a telekre piálni(na ne olyan rossz arcú kocsmatölteléknek képzeljétek,annál azért jobb).Na rá egy hétre ismét jött,hogy elhozza a füdöngölö hengert.Hozott nekem tócsit!!!Ezért kapott egy piros pontot.De csak beugrott.Azóta eltelt egy hét,erre hívom tegnap a palatészta miatt(mert én nem tudok/akarok,de muszáj)mondom neki hogy kész lett a babaszoba,erre ő basz le hogy miért nem mutattam meg,mikor egy héttel ezelőtt itt járt?????ŐŐŐŐŐ talán mert még akkor nem volt kész.Oké letárgyaltuk majd legközelebb.Hívom anyósom mondom neki is kész a szoba,jöjjenek ki,mondja hogy bár apósom ma hazajön érte a telekről,de "nincs idejük kijönni,mert ma sokáig dolgozik anyósom,holnaop meg koránra megy,viszont holnap sietnek meló után a telekre,mert jönnek rokonok nyralni egy hétre és vacsit kell nekik főzni.."szóval rokon fontosabb,nehogymá éhenhaljon,mert nincs keze kaját csinálni,de babaszoba annyira nem érdekes,hogy kijöjjenek.?????Jó,mi,de ha nem szóltam volna hogy kész akkor sértődés lett volna!!!Azt már csak suttogva jegyzem meg,mert persze nem kötelező,de úgy oda voltak hogy mikor lesz már uncsijuk,de eddig még egy kiszoknit se voltak képesek venni a várva várt unokának.No mindegy,remélem ha meglesz a baba is csak ennyit jönnek.

Bocs,befejeztem a puffogást...

sutimano76
 
 


Kriszti az anyósok már csak ilyenek,enyim is folyton a szememre veti,hogy soha nem hívom,bár amikor beszélünk mindig én kezdeményezem a hívást.Ha véletlenül ő hív,akkor van három kérdés:1.hogy bírom a meleget,2.hogy vagyok én,3.jól viselkedik-e Berni.Aztán megakad a dolog,mert nekem sincs épp mondandom,amúgy meg ő hívott és ezenkívül neki sincs!!

sutimano76
 
 


Nyah, megjöttem fogdokitól... tömött. :? végül is jobb, mintha idegelt volna, mert a nyolcvanszori visszafutkosáshoz nem lett volna kedvem. Most olyan vagyok, mint akit képen töröltek. :lol: Zsibbad az egész bal felem.
Robi is megjött a házidokitól... aki továbbirányította a sürgősségire. :? Ott ekg meg uh meg minden car.. Jaj, aggódom azért nagyon és remélem nem fognak találni semmit.. :(

Vezetés... nekem nagyon kényelmes volt most még... lehet kismamikra van tervezve ez az autó? :D (Picasso)

Erika, azta Lotti mekkora!!!! :shock: Aztán tényleg dobj ám sms-t ha indul a buli!!!!

Viki, barátokkal vacsi... de jó is az, tessék is csak rendesen kihasználni azt a visszalévő pár napot! ;)

Süti, hát nem lehet eccerű tesóddal. Én tuti beszólnék neki, hogy kapjon már észbe. :twisted:

Dorka
, hehe még egy közös pont (a pocóbaba nem mutizza meg mije van, meg hogy faros után) nekem se nincs tesóm! ;)

Kép Kép
manósziget
 
 


Ó de édik vagytok, köszi a sok köszöntést :) :)
Anyós sztorik :? :? :? :? Az enyém megpróbál jó fel lenni, de annyira erőlteti... elég gáz!! Kül. is mostanában minden idegesít, ő meg jön a hülye tanácsaival. Még jó, hogy Apa csak ennyit mond neki: anyu szeretlek, de menjél haza :) :) imádom :) :)
A mászkálás simán megy, nekem nincs nagy pocakom, az alváshiányon kívül -amit a nem alvó kis pupika okozott- semmi terhességi tünetem nincs :? :? :? nem nyom, nem húz, nem fáj, nem jósol :? :? :? Anyu mindig mondta, hogy nem vagyok normális... lehet, hogy a végére igazat kell adnom neki?!?!
Megnézem én is azokat a telszámokat a picasán, beleírom az enyém is, és feljegyzek egyet-kettőt.

Kép
lili34
 
 


jajj mano ne is mond.......
babóca kezd egyre feljebb jönni...... olyan mintha bal oldalon a buksijával folyton a bordáimat nyomná.... alig kapok néha levegőt...
Gondoltam is rá, hogy amikor feltetted egyszer, hogy milyen volt a pocid amikor köldök fölé mászott mira .. nekem tökre tetszett......
Lehet ez a kis nyuszi a pocakban csak ügyes akar lenni és emlékszik, hogy anyának az tetszett..... és akkor azt csináljuk.... :) vagy nemtom.....

különben most kezd feltűnni, hogy a hírességek valahogy mindig előbb szülnek...... khm khm....- szerintem nem vééletlenül......
Nehéz így a végefelé..:))))
Ma apum megkérdezte nem megyünk e át este.....-
hááát mondom... inkább nem.....
de hát miért? volt a kérdés
mert tudod már meggondolom mikor mászok le meg fel a negyedikre..... - volt a válasz
Remélem nem sértődik meg..... de a negyedik pláne este miután náluk bekajáltunk.... lehetetlen feladatnak látszik...

A problem viszont az, hogy nálunk sincs az a nagy rend.... és ide se nagyon szívesen invitálok senkit...
ajjjjjjajjjjjj remélem nem lesz csomó sértődés...- pláne ha anyós meg egyéb állatfajták szembesülnek azzal, hogy én egy hétig biztos nem de lehet inkább két hétig szeretnék csak hármasban lenni... és semmi rokonjárás babanézés dologba nem megyek bele......

KépKép
dorkamartini
 
 


Manó, egy hős vagy!!!!!!!!!!!!!!!!
Esténként mindig sétálunk apával, lenyúljuk anyós kutyáját és megyünk pár km-t - csak mindig pisilni kell hazarohanni :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
lili34
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?