Új privát üzeneted érkezett!

Böbi! Nálunk Amina a mai napig megsértődik ha megöleljük vagy megpusziljuk egymást. Ilyenkor mindig az apjával kiabál, hogy ne csókold meg anyámat! Nem tudom miért van ez. Mindig odahívjuk magunkhoz és ő is kap ölelést vagy puszit, ezután általában megnyugszik. Akkor is probléma van ha Apa megpuszilja Mirát, akkor mondja is, hogy őt kell megpuszilni. Ha én adok Mirának puszit az nem baj.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Jó reggelt!

Zsófi is kiakad, ha megölel a férjem :)

Súly: két kilót én is szeretnék még leadni, többet nem nagyon. Én voltam 45 kilósan kórházban - anorexia...
Vendég
 


Jó reggelt!

Netti,Annus hogy aludtatok??Iza,Boró???
Mi elég nyugisak voltunk éjjel.
Ma ezer a dolgom,de majd azért benézek.
Kutyafüle el is felejtettem szépek vagytok a keresztelőn.Nekünk kb elmarad,jó sok időre :(
Gréti is volt hogy nem szerette ha férjem puszilt,de leszokott róla.Most az a legújabb hogy Ő Apa felesége és szerelme!
Ha én elmegyek picik nélkül itthonról,(ami évente 1x van)akkor iszonyat lelkifurdim van.

Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 

 
 

Jó reggelt mindenkinek! :)

Hogy vannak a babák??? Remélem, mindnki javulgat! Petya????

Most rohanok, de majd még jövök! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Joreggelt,

Óó mozza, en is igy gondolom :roll:

Tinu, a link lehet kicsit felreertheto volt. nekem is mas jott le!
Sztem amugy lehet szoktatni, ez persze az en velemenyem. Vagy nevezzuk maskepp. Ha az en lanyom korul 1 hetes kora ota 1 eves koraig mindig sokan vannak es masok is vigyazznak ra, akkor megszokja oket, tudja ugyanugy h anya van es ra szamithat mindig,de neha elmegy.
Nekem is szuksegem van kis kiruccanasokra egyedul. Rossz erzes nincs bennem,de nagyon varom h megpuszilgassam utana es h oruljon nekem. En sztem neki az a jo ami nekem jo es nekem az a jo ami neki..

En kesobb is szeretnek tarsasagi eletet elni es nemhiszem h ez gyerekkel ne lehetne megoldhato es szuksegem van a barataimra is, hiszen nem azert szultem, h utana mas ne legyen az eletembe.
De ne ertsetek felre kerlek.. a legfontosabb a lanyom es a csaladom termeszetesen. De azert nekem mas is kell.

kutyafule, azt hiszem te kerdezted :D 175,5cm vagyok..
namost szamoltam ujra BMI-t es most azt irja 71,25 lenne az idealis :shock: masodjara meg ugyanarra 67,5kg lenne az idealis..akkor nekem fogynom se kene :lol: ingadozok amugy 69 kornyeken. olyan 62 a cel! az nekem teljesen jo :roll:

Ma jon a hintacskank..... varom :oops:

Netti
Kép
maumau
 
 


Anita! Total kidolt este, vegig aludta! 6korul kelt, neztem az inyet,es most is be van dagadva de nem olyan pirosas ma sztem. meg a morzsikendoje a szajaban,azt harapdalja almaban.
remelem ma jobb lesz :oops:

Netti
Kép
maumau
 
 


Sziasztok!

Köszi a Hanna-dicséreteket! Nem kreol annyira,mint a képeken látszik,de nem is olyan hófehér. :)

Szerencsére tegnapi szuritól nem lázasodott be. Jól bírta.

Én most 70-71 kiló közt mozgok :shock: Szeretnék visszafogyni 62-63-ra. El kéne járnom tornázni,mert egyedül nincs kitartásom. Ha meg többen tornázunk,ciki lenne, ha megállnék.

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Na itt!!

Igen,mi is gyúrunk kistesóra amint lehet :wink: Na de nekem még meg se jött,szoptatok is,jelenleg csak telefonon értekezünk....tehát én úgy januártól szeretném...aztán kiderül!

Képzeljétek!Ma megszületett a barátnőm kislánya!!!!Zsóka!Tök gyors szülés volt!!!fél2kor kezdődtek a fájások,4re mentek be a kórházba,6:40kor már kinn is volt :wink: :lol: De ó hónapokig feküdt mert megvolt rövidülve,mondtam is neki h szerintem gyors lesz neki :lol: Előző héten még beszéltem vele,kérdezte h milyen ha elfolyik a magzatvíz stb 8) :lol:


Iza jól aludt,most dentinox géllel kentem be neki.Néha azért megébredt,de amúgy éjjel nem sírt.


Azért "örülök" hogy másnak is jön a foga...azt hittem már génhibásak vagyunk :lol: :lol:

Ma megyünk haza!!!!


ŐŐŐŐ,na majd jövök,a többit elfelejtettem amit akartam :oops:

annus11
 
 


En meg elfelejtettem,h Lili tiszta apja :lol: :lol:

Szkennelek be ma kepeket!
Apukaja ugy nezett ki mint egy kislany :lol:
Anyukaja meg mint egy kisfiu :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


Jó reggelt!

Hát nekem is szükségem van hetente 1szer arra, h kimozduljak itthonról gyerek nélkül! De ezt már sztm sokan megírták előttem, miért :)

Kutyafüle,
hogyan vált be Nektek a furminátor? Gondolkodom rajta erősen, mert muszáj lesz a sok szőrt kiszedni vhogy a kutyából...

Hú csajok, ez a fogzás nagyon gáz, már előre félek, szegány manókák! Remáljük Izus meg Boró is túl lesz rajta hamar!

emese1979
 
 


Na, végre enged csatolni! :D

Kép baby björnben locsolunk :)
Kép Ismerkedés a malackás visszapillantóval
Kép Egyedül elkapta a csörgőt! :)

Kép
mozza
 
 


netti, pont így gondolom a szoktatós dolgot...mondjuk én még nem vettem észre hogy hiányoznék neki amikor elmegyünk valahova és Lili nagyiékkal van...ekkor csak a cumisüveggel van gond...(ha 3óránál többre kell menni, ilyen csak 1szer volt, évforduló, vacsi, mozi) az nem kell neki, csak a cici, vagy a cumisüveg de az is csak tőlem...

fogzás: hááát én még nem szeretném, kitartás csajok, Ti legalább hamar túllsztek rajta

most hívott a védőnm hogy jövö kedden az anyatejről és a szopiról lesz a rendelőben egy kis beszélgetés. Anyukák-kismamik,és hogy én olyan ügyes vagyok, menjek adjak tanácsot...na mondom ok, szívesen, de hoyg én ügyes....még mindig bimbivédővel szoptatok, szerintem már a végéig...de a tej lefagyasztásának módjáról sokat tudok :D azt megosztom

Kép
Kép
mniki84
 
 


Nagyon szép Lili meg mindig :D Boro tegnap a kenguru azt a reszet nyalazta ossze es azott át aminel Lilinek van a szajacskaja, csak lestem h ezt hogy :shock:

mikortol lehet oket kifele beletenni??

Niki :D sztem mindegy mivel szoptatsz, lenyeg h van tej es kapja :wink: En gyerekemnek en hianyzok, ennek hangot is ad. de most mar ha apaval van akkor eljatszanak 1-2 orat :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Netti!
Az a fejnél lévő szűkítő és a fejtámasz meddig kell? Te próbáltad már ezek nélkül?
Kifelé azt hiszem 5 hónaptól lehet...de nem tuti...majd megnézem. Neten nincs vhol fent...Lilimnek sztem nagyon bejönne már, imád kukkolni! :lol:

Kép
mozza
 
 


Jó reggelt,

Nem semmi, hogy már ennyi mindenkinek kezd jönni a foga :)
sztem Álmos azt is át fogja aludni :)

Böbi,
nagyon szép Iringo :)

Mozza,
nekünk is ilyen baby björnünk van, csak fekete piros színben :)
szééééééép Lili.

Niki,
melyik banknál van hiteletek? durva. Nekünk megy le folyamatosan a törlesztőnk.
De pontosan így van, hogy elöbb a kamatot fizeted, a tőketartozás pedig alig csökken :evil:

Mi ma vagyunk 3 hónaposak :lol: vagyis majd 12:45-kor leszünk :)
hogy repül az idő...

Panndi,
anorexia? :shock: hogy hogy?

Trixi
merre vagy? hogy van Petya???

tegnap átjöttek anyósék. Álmos aludt (as usual...) kérdezi, alszik? mondom igen. ülünk a teraszon , 10 perc múlva megint: még mindiiiiiiiiig alsziiiiiiiiiiik??????? Igeeeeeeeeeeeeen. erre bejön, nézegetni, hátha attól felkel.... :evil:

szép napot mindenkinek.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


hoztam még képet :D
apa tegnap vett a kiscsajnak
reggeli tvzés

Kép
Kép

Kép
Kép
mniki84
 
 


mi már kivettük a szűkítőt, lili kihízta...és nem pattog a feje ideoda...szóval jó így, tud egy kicsit mozogni, nincs satuban :D

Kép
Kép
mniki84
 
 


Niki!
De kis huncut Lili.

Ezek a Lilik márcsak ilyenek, az enyém épp a macijának dumál az ágyában....nagyon édi, mondja, mondja, közben felkacag....már vagy 5 perce megy a traccsparty...én meg hol az ajtóból, hol a babaőrön át hallgatózom. :lol: (nem zavarom meg a pletyózást, nagyon magyarázza a macinak! :lol: )

Esztó!
Álminak boldog hófordulót! Nagymocis kispasas! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mozza 2009.08.13 08:32-kor.

Kép
mozza
 
 


én nem tudok mást, csak alvós képet hozni :lol: :lol: :lol:
Kép Kép


valamelyik nap megkaptam valakitől, hogy ha az ő gyereke ennyit aludna, már rég kihívta volna az orvost....... :shock: :shock: :evil:

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Niki, a kisLili is nagyon szep :D hogy tetszik nekiiii

mozza, en is gondolkodtam ezen.. Boro mar nem tamasztja semminek a fejet, folyamatosan tartja! le se teszi. meg igy folyamatosan nyomja hatra a bucijat.. is lejebb hajtottam neki,de azert oda tettem a kezem, kivancsi voltam hogy reagal es sztem total bejott neki!! de kiforditani meg nem merem azert.. de tuti tetszeni fog neki.. mar igyis annyira les ki belole, kukucskaal :D

Eszto :lol: :lol: szép lenne ha egy fogzast is ataludna, bar lehet nem fogja erdekelni, csak kaja legyen :lol:
eszembe is jutattad ,h mar Almi is mindjart 3honapos,akkor Boro is a hetvegen. repul az ido nagyon..
Boldog hofordulot :wink: Majd ebreszd fel unnepelni :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


Hű, még mindig nem értitek. Az a baj, hogy nekem egy csomó minden már természetes, amikor írok, és nem veszem észre, ha valamit másképp lehet érteni. (Bár őszintén szólva, néhány kérdést, vagy megjegyzést, amit írtatok, már többször megválaszoltam, szerintem nem félreérhető módon. :roll: )
Megpróbálom még egyszer leírni, sikítsatok, ha megint rosszul fogalmaztam! (Amúgy tényleg bonyolultak a folyamatok, főleg ha nevelési kérdést akarunk belőle gyártani...)
Szóval abból kell kiindulni, hogy a csecsemő nem egyenlő egy felnőtt emberrel kicsiben, hanem fejlődési folyamatokon megy át lelki értelemben is, nemcsak testileg (amit ugye látunk is, hogy eleinte csak fekszik, aztán meg már mászik stb.). Tehát szeirntem kicsit megtévesztő, ha magatokból indultok ki, és abból is, ha egy másik állatból, mert az embergyerek pl. sokkal fejletlenebb testileg is, de sokkal később válik felnőtté pszichésen is, mint egy állat. Vagyis ha most csináltok vele valamit (nevezzük szoktatásnak), akkor az nem ugyanaz, mert nem ugyanaz a gyerek agya, pszichéje stb., mintha fél évvel később csináljátok ugyanazt. Vagyis azt próbáltam elmagyarázni, hogy ha most hagyjátok másra pár órára az nem ugyanaz, nem ugyanúgy fog reagálni és érezni ezzel kapcsolatban, mintha egy évesen teszitek ugyanezt. Ennyit a szoktatásról. Van is egy saját példám, ha már itt tartunk. Mikor Tücit csanába vittem (ő kb. 20 hós volt), volt egy kisfiú is, aki nem sokkal múlhatott egy éves, és bár rendszeresen vigyáztak rá a nagyszülei, nem is keveset, mert anyuka dolgozott (vagyis szoktatva volt másokhoz), iszonyat nehezen szokott be a csanába. Nekem a szívem szakadt meg, mikor láttam, hogy ott mászkál egész délelőtt (szerencsére csak fél napra hagyták ott) zokogva, kezében a peluval, meg a takarójával, szájában a cumival... :? Persze jó sok idő után már nem sírt, de alapvetően szerintem túl korai volt még neki a bölcsi. (Dóri, ahogy már írtam is, a szeparációs szorongás megjelenése és erőssége sok mindentől függ, Tüci sem sírt egyáltalán kb. 15 hós koráig, ha elmentem itthonról, aztán pár hónapig igen, utána megint nem. És attól még nem gondolom, hogy nem lenne biztonságos a kötődése, mert egyetlen könnycseppet sem ejtett, mikor a csanába beszoktattam. Sőt, rendszeresen könyörögnöm kellett, hogy jöjjünk haza, és akkor sírt, mikor bementem érte és kirángattam az öltözőbe! :shock: )
Na lépjünk tovább. KÖNYÖRGÖM, én egyetlen szóval sem mondtam, hogy a gyereknek káros lenne, vagy nem kívánatos, hogy sokan legyenek körülötte! Grr, grr, azért ne forgassátok már ki a szavaimat! De azt biztosan tudom, hogy káros, ha nem lesz egy olyan biztos kötődési személy, aki állandó. Vagyis ha nincs egy kitüntetett gondozó (anya), aki azért többségében vele van, és akihez elsődlegesen kötődni fog.
És azt sem mondtam, sőt kifejeztem az ellenkezőjét, hogy az káros lenne, vagy fura, vagy elítélendő, ha ti kikapcsolódásra vágyván egy héten kétszer pár órára rábíznátok másra a gyereket! Én csak azt jegyeztem meg, hogy viszont az sem szabály, hogy így kellene legyen. Engedjétek már meg azt is, hogy esetleg van olyan ember, aki nem vágyik erre ennyire és inkább arra vágyik, hogy lubickoljon egész nap és egész héten abban a burokban, amiben a gyerekével van.
Mozza, nyugodtan menj el, ha te úgy kívánod, csak egyszerűen azt mondtam, hogy nekem ez nem vágyam, inkább rosszul fogom érezni magam tőle, mint jól. És nem a babának rossz, ha érzi, hogy nem anyával van, hanem nekem az, hogy tudom, én ismerem minden rezdülését, az én kezemben nem fog órákig ordítani, míg más kezében előfordulhat, és én mondjuk nem voltam ott, hogy megakadályozzam.

Kép
Kép
tinu
 
 


Niki,nagyon cuki cipők :) és Lili is édes :)

Mozza,
Álmos is állandóan magyaráz az oroszlánnak a fejvédőjén. akkor én se zavarom :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Eszto.. sztem ezzel semmi problema nincs. :shock:
Vannak total nyugodt babak is akiknek kajara van szukseguk kis vigyorgasra es pihenesre.. van aki ettol aktivabb :D mindketto normalis sztem. gond akkor lenne ha enni se akarna. (sztem)
de hat Almi nem az a vekony tipus :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


Helló!

Tinu, gratulálunk Csongihoz, nagyon ügyes fiú! Ő az első a topicban, aki ezt abszolválta!

Netti, tök jó, hogy stabilan tudsz adni 60 ml-t alkalmanként! Abban már benne vannak azok az antitestek, amik erősítik az immunrendszert. Ha 100 lenne, az se lenne jobb, mert akkor is pótolni kéne, az antitestek meg így is megvannak!
A barátnőm egy évig tudott így szoptatni. (Mondjuk a gyerekének máig nincs foga, pedig 13 hós - másik véglet).

Amit Tinu leírt az egyébként sajnos nem "vélemény" kérdése, hanem bizonyított tény. Utánaolvastam közben: tök mindegy, hogy MOST mit szokik meg a gyerek, az számít, hogy kb. 7-8 hós korától mit tapasztal. De mindegy, nem akarok senkit erőszakkal meggyőzni.

Kutyafüle, hát nem tudom. Én totál kiborulnék, ha az anyám a külsőmmel lenne elfoglalva, és azt "siratná", mikor épp gyereket szülni készülök (meg egyébként is). De nem vagyunk egyformák. Így mondjuk megértem, hogy miért akarsz kórosan sovány lenni, ha mind a férjed, mind az anyukád azt sulykolják beléd, hogy akkor vagy szép... Viszont nem egészséges, és szerintem ez fontosabb.

Ami tehát a testsúlyt illeti: tény, hogy mindenkinek megvan az ideális súlya, és ez nem minden magassághoz ugyanaz. Ezért van egy bazi intervallum normálisnak megadva. Ez az, ami egészséges, és ezen belül, ki hogyan érzi jól magát csontok és szövetek sűrűségétől függően. De van, ami már igenis nem normális, és nincs rendben egészségileg sem, fölfele és lefele egyaránt. A 170 cm-hez az 52 kiló ilyen. (Mozza, persze az orvosilag indokolt esetek az más tészta)
De ahogy gondolod, a te döntésed.
Itt van rögtön az én esetem (ami miatt nem nagyon prédikálhatok másoknak): 77 kg lenne nekem a normális felső határa, na annak a táján se vagyok, mégis tetszem magamnak és a férjemnek is, sőt, jól is érzem magam! DE tisztában vagyok azzal, hogy ez hosszú távon se nem egészséges, se nem ideális. (Mondjuk nekem se könnyű, mert az anyám és a férjem azt sulykolják belém, hogy így vagyok szép - szóval megértelek. :wink: )

Na jólvan, lelövöm magam, legyen szép napotok ebben az ocsmány időben!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Tinu!
Engem tényleg nagyon érdekel a téma. :) A dokimtól is ma meg fogom kérdezni, hogy ő hogyan gondolja.
Anyukám gyerekpszichológus-pedagógus. A korai fejlesztés és a hiperaktív gyerekek volt a diplomatémája.
Szóval tényleg érdekelne, hogy mi a véleményed a konkrétan leírt kérdéseimre. Válaszolj pls! Kiváncsi vagyok a véleményedre és a szakvéleményedre is!

Kép
mozza
 
 


Jó reggelt!

Tegnap pörögtem a fejemen, nem jöttem, jóóóó sokat írtatok.

Trixi, Jesszus, remélem Petya sokkaldesokkal jobban van már.

Fogzósoknak gratulálok meg részvétem :) Kakinak is örülök. Mai szurisok, helyzet?

Kötődés: Még a terhességem idején vettem egy jegyet Loreena McKennit koncertjére (14 éves korom óta vártam, hogy végre Magyarországra jöjjön. Tudtam, hogy Marci alig lesz egy hónapos, de gondoltam legyen meg a jegy, ne maradjon ki az életemből ez az élmény. Telt-múlt az idő Marci 1 hónapos volt és jött a koncert. Aznap minden remekül alakult. Friss lefejt tej a hűtőben, előtte többször is lepróbáltuk a férjemmel a cumisüveges etetést stb. Marci megfürdetve, megetetve elaludt. Úgy kb. 3 órás alvásra számítottam...muhaha... Én elmentem. Egy óra múlva férjem hív, hogy Marci felkelt...megetette...folyamatos sms kapcsolat...két óra múlva...Marci üvölt és nem tudja megnyugtatni...két és fél óra múlva (ekkor tartott a koncert az egyharmadánál) írja, hogy ki van készülve ez nagyon kemény... Én, mint aki megőrült, kirontottam a koncertről, fogtam egy taxit és a világvalaga pénzéért hazavitettem magam és közben csak bőgtem és bőgtem, hogy lehetek ekkora pi..a. A taxisofőr vigasztalt, hogy ne aggódjak, nem nyomorítottam meg azt a gyereket :) Persze mire hazaértem, Marci aludt az apja vállán :) Szóval, ez akkora trauma volt nekem, hogy én még várok azzal, hogy magára hagyjam...De ez a saját félelmem és nekem így jó... A férjem utólag bevallotta, hogy bár rettenete érzés volt, de nagyon jót tett neki ez a pár óra. Sok mindenre rájött :wink:

Na bocsi, jó hosszú voltam :oops:, de ez a sztori már a családi legendáriumunk része...

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Na végigolvastam még egyszer, és kieg. egy kicsit. Szóval a kötődés kialakulása is egy folyamat, amin azt értem, hogy ha most mentek el, valszeg nem fog utánatok sírni a gyerek (vagyis nem személy szerint miattatok sír, hanem az után, aki megfelelően és szenzitíven gondozta eddig), míg egy évesen már valszeg elpityeredik, ha lát titeket elmenni, és ezerrel vár vissza.

Böbi: Tüci ennyire nem reagál hevesen, de ő is közénk áll, ha az apjával összebújunk. Ilyenkor őt is odavesszük magunkhoz és őt is megpuszilgatjuk. Egyértelmű, hogy nem akar kimaradni a buliból, ő szeretne a középpontban lenni. Szerintem ez normális. Nem kell bújkálni, ha puszilkodni akartok a férjeddel, de azért érdemes gyv-t is odahúzni, ha akar jönni, hogy ne érezze magát kirekesztve.

Netti: állítólag a kifordítás nem tesz jót a babák gerincének. Én nem fogom sose kifordítva hordani Csongort, Tücit se hordtam. De amúgy mindenki úgy csinálja, ahogy szeretné.

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja, közben már Tinu is leírta a Tinus részt. Mind1.

Álmi tök cuki! Esztó, ha a gyerek boldog, elégedett, kiegyensúlyozott, szerintem nincs ok az aggodalomra!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Esztó, majd leírom a blogba :roll:
Vendég
 


hello csajok,

Mozza, Marc is ma kap oltást. Még ezt meg a 4 hónaposat a rendelőben, aztán megbeszéljük a dokinénivel, hogy ő jöjjön, mert a férjem már ma is elkezdte, hogy nem jó neki a rendelős szuri, mert összekondícionálódik a rendelőszag-fehér köpenyesek-fájdalmat okoznak neki trió és akkor később félni fog minden fehér köpenyestől (akárcsak az anyukája). Szóval ezután ide fog jönni egy nem fehér köpenyes, aki beoltja. :D

Na, kiszaladtam gyorsan megmérni magam. 48kg 165cm-hez. Ez tutker kórosan sovány BMI szerint, 18,03 az index. Hát ezvan, 3 hónapos terhesen voltam ennyi. No, de már többet nem szeretnék fogyni. Pockó majdnem ok, a combom, hm, na arra kell gyúrni. Ötletek?

Én nem venném észre különösebben, hogy Marcello hiányolna, ha a nagymamájával van. Ugyanúgy vihog vele is, mint velünk. Ha ott vagyunk, mi minden nap elmegyünk sétálni/biciklizni/úszni, de minden ok volt eddig. Szoktatjuk, mert jövőre szeretnénk menni Svájcba 5 napra és Macisajtot még nem akarjuk terhelni ezzel.

Jajj, ez a fog dolog elég brutkó. Meg is kérdezem anyát, nekem mikor jött és szenvedtem-e... :roll:

Kép

Kép
adraci
 
 


Tinu,
írj még, szeretem olvasni :)

anyum ovónő volt, elolvastam a diploma munkáját, gyerkőcökről és azok viselkedéséről, hátteréről szólt. nagyon érdekes volt az is.

Netti,
sztem sincs semmi gond Álmival :lol:

Jah, szombaton átfordult a hasára, édes volt. :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Kifelé hordozás...bár én meg nem hordozom se kifelé se befelé (csak tervezem a befelét :), de a kifelé hordozásnál szerintetek nem az az érzése a gyereknek, mintha állna egy hajó orrában, nézné a messzeséget, de sehol sincs amiben megkapaszkodhatna (ahova bújhatna)? Tudjátok az a Titanicos jelenet :lol:

Míg el nem felejtem. Imádom a fotókat, olyan szép mindenki. Már minden babának megvan a maga karaktere, jó ezt látni :-)

Fogyni? Muhaha...minimum 10 kilót kellene, akkor lennék a testtömegindexem szerint jó helyen...Még jó hogy ebben a szezonban nem kellett fürdőruhába bújnom. Egyelőre marad a csador...hehe.....Na de jövőre :roll:

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Szofi,
én nem aggódok :lol:
ha ránézek nekem se az jön le hogy baja lenne :lol: :lol:

Panndi,
Ok. :roll:

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Lili csodaszép!!!!!Még mindig.Álmos meg nagyon vagány a farmer cuccban!!!!!! :lol:
Niki Lilije is cuki!Nagggggyon állatok azok a kis cipőcskék!!!!!!
Emese!Hát, hogy mondjam.A fésű gigantikus mennyiségű szőrt kiszed.Sokkal többet,mint bármi más.Szóval szerintem nagyon jóóóó! Viszont Stella szőrhullatása nem akar abbamaradni.Ez nem tetszik nekem,ez fog később óriási gondot okozni. Gondolkodom megint kivizsgáltatáson,vagy a legdrasztikusabb megoldáson.Dehát nem nagyon van pénzünk,és nem is tuti, hogy tud a doki bármit is segíteni.
Esztó,asszem Te kérdezted,az MKB-nál. És nemhogy csökkenne,szinte folyamatosan nő.Az árfolyam pedig mostmár elfogadható, de az a kamat az nem!!! :twisted:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Esztó!
Te anyud is az volt! :D Dejó! :D Hiányzik nagyon gondolom... :(

Tinu!
Pls. válaszolj a kérdéseimre!!!!!!
Azt sem értem még, hogyha a baba még nem kötődik a személyemhez, csak egy 'szenzitív gondozóhoz', akkor mi játszódik le benne, ha agy másik szenzitív gondozó, pl. a nagyija vigyáz rá???? Ergó ha kielégítve van gondoskodás iránti vágya, akkor mit érzékel a távollétből? Semmit? Akkor ez benne nem kelthet rossz érzést, nem?, hiszen nem a személyemhez kötődik még?

Kép
mozza
 
 


Adraci!
Tök jó, hogy a férjeddel foglalkoztok egymással. :D
Szerintem is kellenek a közös baba nélküli programok is!
Hiszen nemcsak anyák, hanem önálló személyiségű szuverén egyéniségek és feleségek is vagyunk 1ben.
A férjednek mi a véleménye erről????????????
A doki házhoz kijárása jó ötlet...mi is így gondoltuk...hozzánk is kijár oltani is! :)

Kép
mozza
 
 


Niki,
nincs egy ismerősötök, aki tudna tanácsot adni hitel ügyben? nekünk van, megadnám a számát is, de ő pesti... :(
Nekünk sokat segített, főleg amikor ment az egekbe a törlesztő.


nekem spec jól esik kizökkenni néha. Bár edzeni viszem magammal Álmost, de már az is felüdülés, vagy egy mozi, barátnőzés, vagy akár a holnapi buli (juuuj de várom :) )
szükségem is van erre, meg arra, hogy ne állandóan az legyen a téma, hogy van egy gyerekem és mit csinálok vele.
Múltkor már kiborító volt számomra, hogy átjött két babás barátnőm, és más se volt a téma, csak hogy melyik mikor evett, mikor kakilt, mit csinált, stb.azt vettem észre, hogy ülök kukán és azon agyalok hogy váltsak témát :) Jó hogy itt van Álmos, és tényleg imádom de én másról is szeretnék ezeken kívül beszélgetni. :)

ejjj aktiv a gyermekem, felkelt fél óra után és nyűgös. sztem front.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Kutyafüle,
köszi! Sajnos lakásban tartott kutyák folyamatosan vedlenek :( Dokink szerint normális is...

Álmi, Lili
cukker!

mi hárman vagyunk tesók, egyikünk sem érezte a fogzást (ok, több nyál meg rágcsa,) de sírás nem volt. Remélem Bogi követi ezt a családi hagyományt!

emese1979
 
 


No Mozza, a férjem igencsak határozott jellem, akinek igenis megvannak a szociális szükségletei, mindigis voltak.
Ő minden nap elmegy konditerembe/biciklizni. Szeret találkozni/sörözni a barátaival és természetesen nekem eszemben sincs őt ebben korlátozni, mert látom, hogy boldog és kiegyensúlyozott ettől, így nekem van egy szuper jófej férjem, a kisfiamnak pedig egy csudaklassz apukája. (lehet hülyét is kapnék tőle, ha nem lenne olyan programja, amihez ragaszkodik és amit egyedül akar csinálni -soha nem szerettem az olyan pasikat, akiknek nincs szükségük szabadságra és akik viszont nem adják meg azt :? )

Kép

Kép
adraci
 
 


Mozza,
igen hiányzik (gondolom :roll: ) de mivel nem emlékszem rá így igazából értelmes választ nem tudok adni. nekem nincs anya képem, ahogy apum fogalmazott. és tényleg nincs.
Nekem a nővérem az anyakép :lol:

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Esztó!
Hogy hogy nincs anyaképed? Bocsi, ha túl intim kérdés: :oops:

Kép
mozza
 
 


Esztó, sajnálom! :cry:

Kicsit megkésve, de most szereztem vissza a képeket a régi vinyóról, szóval tettem magamról egy párat a blogba. Esküvőit is.

Panndi, írd le akkor a blogba! :shock:

Na puszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


3 és él éves voltam amikor meghalt anyum, apa nevelt fel minket ezért nincs. Nem tudom milyen érzés ha van anyukám.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Szofi,
tényleg így vagy szééép:) a legjobb bnőmnek is mindíg azt mondom, hogy ne akarjon fogyni, vékonyan nem szeretném, ő igy gyönyörű (persze csak vicc h nem szeretném ) :lol:

szépek voltatok az esküvőn is :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Szofi!Nem akarok kórosan sovány lenni, sosem voltam az.És nem sulykolják belém.Ezt is csak utólag mesélte el anyu. Neki amúgy mindegy milyen vagyok,mert a lánya vagyok,és mindig az is leszek. Daninak pedig tudom mi tetszik, bár biztos nem hagyna el kizárólag az alakom miatt sosem.
Én igénylem, hogy jól nézzek ki, jól érezzem magam a bőrömben. Minek cipeljek túlsúlyt,ha nem muszáj? És sose voltam olyan vékony, hogy kilátszottak volna a csontjaim.És ez a BMI baromság. Vannak vékony és vastag csontú emberek, vannak akiknek sok a zsír a testükön,vannak,akiknek izom.Pl az izom nehezebb.Férjemnek kihozta, hogy kb. 75kg lenne neki optimális.Jesszus.Azon az emberen rengeteg izom van.Ahhoz min. meg kellene nyúzni,szegényt. Száz szónak is egy a vége, mindenki döntse el maga, hogy érzi jól magát, mi az,amit ki tud és ki akar hozni magából!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Esztó,de elvileg van ismink,ha minden igaz a hétvégén talizunk is vele. Nagyon sajnálom anyukádat!!!És nagyon megértelek,mert nekem ugyanígy nincs apaképem. :cry:
Emese,tudom,de ennyi szőr is normális? Mondjuk hozzátartozik az igazsághoz, hogy mióta Dani kevesebbet kres Stella már nem azt a tápot kapja,mint azelőtt.Ez a kakiján is látszik, hogy jóval kisebb a tápértéke.És az is okozhat szőrhullást.De sajna nem telik rá, ez van. Mindegy. Majdcsak kiderül.Te hogy tervezed a csúszó-mászó korszakát? Mit fogsz csinálni?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Írtam a blogba :arrow:
Vendég
 


Mozza: én már azt hittem, válaszoltam. :) De mindjárt visszalapozok és megnézem még egyszer a kérdéseket! Amúgy Lili nagyon helyes a vonalzós képen. Ezt most raktad fel? Eddig mintha nem ez lett volna fent, nem?

Dóri még, csak közben elmentem Csongihoz és közben jutott eszembe, hogy mi maradt ki neked: szóval asszem jól érted (?), azt gondolom, hogy ha a baba biztonságos kötődésű, akkor mindegy, hogy hány emberre volt korábban hagyva szoktatás címén (akár egyetlen egyre sem), később a szeparációs helyzeteket sokkal jobban fogja viselni (ovi, suli, nyaralás stb.). Pl. az uncsitesóm a fiát mániákusan nem hagyta másra másfél éves koráig, még boltba sem ment le egyedül. Akkor volt az anyja nélkül először, mikor az unokatesóm elment megszülni a kistesót. És láss csodát, semmi hiszti nem volt anya után, apával aludt, mint a kisangyal, szóval simán ment az elszakadás arra a pár napra (persze látogatta anyáját a kórházban is). Vagyis nem kellett előre szoktatni ahhoz, hogy mi lesz majd, ha kicsit anya nélkül lesz.

Két lehetséges ok is eszembe jut hirtelen arra, hogy miért lehet egy gyerek mondjuk extrém mértékben "anyás" idősebb korában (vagyis nem mozdul az anyja szoknyája mellől, nem lehet otthagyni sehol stb.). Az egyik, hogy ha maga az anya nem tudja elengedni, túlfélti, túlaggódja, vagyis a gyerek azt érzékeli, hogy a külvilág fenyegető, veszélyes és emiatt a halálba szorongja magát. A másik, ha épp nem alakul ki a biztonságos kötődés, hanem a gyerek folyton bizonytalan abban, az anyja szereti-e eléggé, emiatt állandóan rajta csüng.

Kép
Kép
tinu
 
 


Panndi,
örülök hogy rendbe jöttél :) és le a kalappal a férjed elött is...

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Mozza: szerintem válaszoltam a kérdéseidre, de válaszolok még egyszer, így tényleg egyértelműbb.
1. Egyértelműen jobb, ha kimozdulsz otthonról, ha neked erre van lelki szükségleted.
2. Nem, én még nem éreztem soha azt, hogy ha nem megyek el itthonról, akkor nyügi leszek stb. (Bár nagyon szerettem volna megnézni a Harry Pottert, de akárhogy sakkozok, egy 2,5 órás filmre nem tudok elmenni. :roll: )
3. Nem különbözik, hogy mi miatt mész el otthonról a gyerek számára nyilván.
4. Én mindenképpen bánom, ha el kell mennem itthonról, de ez nem azt jelenti, hogy lelkifurim van feltétlenül. Egyszerűen úgy érzem, hogy értékesebb lenne az az idő, amit otthon vagyok ahhoz képest, amit helyette csinálok. Ennek ellenére muszáj, mert állandóan képződni kell, ilyen szakmát választottam... Mindegy, hogy traccsparty lenne, vagy képzés bennem, mindkettőt szeretem.
5. Már írtam, hogy nem baj, ha a baba érzi, hogy mással van, nem veled. Nem lesz káros a fejlődésére, csak ne kelljen túl hosszú időre nélkülöznie téged. De heti egy alkalom, amit írtál, nem sok.

Kép
Kép
tinu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: