Új privát üzeneted érkezett!

Ha rákattintasz a nevemre, akkor ott egy emailcím, oda tudsz írni, és akkor megbeszéljük:-))))))
thira
 
 


Szia Pele1!

Pár hely, ahol találsz még tápanyagtáblázatot:
http://body.builder.hu/kaloriabase.htm4
http://www.fitnet.hu/index.php?active=5
http://www.fogyinfo.hu/tapanyagtablazat.html
Ha esetleg még több érdekel, nézd meg tapanyagtablazat.lap.hu oldalt, ott van egy csomó elérhetőség.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Kedves Doktor Úr!

Nagyon örülök, hogy ide találtam, mert annyi kérdőjel, ami terhességem vércukor problémáit övezte a múlt évben, az életemben nem volt. Szeretnék így utólag tisztán látni, hogy a következő terhességemet már ne tudatlanul kelljen végigélnem.
A terhesség 24 hetén végzett terhelése (glukóz oldatos) vércukor mérésnél 7,2 volt az eredmény. A szülész-nőgyógyászom (a SOTE II. szültem) "laza" diétát javasolt (kerüljem az édességeket, a túl sok pékárut, tésztát, stb.). A 31. héten végzett kontroll azonos eredménnyel járt. 160 gr-os komolyabb szénhidrát diétát kellett tartanom. A 33. heti kontrollon 7,9 lett az eredmény (minden kontroll glukóz oldatos volt, az éhgyomri mindig 3,8 és 4,5 között volt). Ekkor kerültem belgyógyász kezébe. Tőle szó szerint dorgálást kaptam, amiért diéta mellett és glukóz oldatos kontrollokat csináltak. Szerinte ez hülyeség. Nekem ezt honnan kellett volna tudni (a kérdés költői)? Ő végeztetett egy reggeli és ebéd utáni 1 órás vérvizsgálatot, vacsora utáni nem volt (!?) (a diéta maradt). Az értékek 7,8 reggel, 7,2 délben (ekkor a 36. hétben jártam). Az "ítélet" insulin. Reggel 8, délben 4 egység. Majd a 1 hét múlva egész napos vércukorprofil. Az értékek: 8 egys. inz. éhgyomorra 4,2 / reggeli után 1 ó: 6,2 / 4 egys. inz. ebéd után 1 ó: 5,1 / inz. nélkül vacsora után 1 ó: 6,7.
A szülés farfekvés és talán a cukorbetegség miatt császár volt. Szülés után a vércukrom azonnal helyreállt, sőt a normális alá esett. A babával is minden rendben volt. 2900 grammal született (tehát nem volt nagy baba).
Azóta ilyen irányú vizsgálat egyikünknél sem volt. Illetve a védőnőnél én kértem, hogy csináljunk, mivel neki van kézi vércukor ellenőrző készüléke. A háziorvossal egyeztetett a védőnő, hogy glukóz helyett a kristálycukor is jó lesz (!?). Pontosan nem emlékszem, de olyan 4,2 körül volt az érték 2 óra múlva (természetesen erről leletem nincs).
A terhesség alatt 8 kg-ot híztam, szülés után 2 héttel az eredeti súlyomnál voltam, most 1 éves a kislányom és kevesebb vagyok 1-2 kg-mal (53 kg), mint voltam. Napi 4x 5x szoptatok. A családban nincs cukorbeteg, én most 35 éves vagyok (tehát nem túl fiatal:-)).
Kérdéseim:
1. Valóban indokolt volt-e ilyen értékeknél az inzulin? (ez csak azért kérdés számomra, mert nagyobb érték esetén más kismamák nem kaptak inzulint, sőt, van akinek még diétázni sem kellett és többször furcsállották ezt (szülésznő, védőnő, gyerekorvos és laikusok).
2. Kellene ezt ellenőrizni nálam és/vagy a babánál?
3. Rövidesen ismét babát szeretnénk. Mi a teendő, hisz nagy a valószínűsége, hogy a következő terhességemnél is előjön ez a probléma?
Köszönettel: Ildianya
(Bocsánat a terjengősségért!)
ildianya
 
 

 
 

Kedves Mindenki!

Nekem már a teherbeesés előtt mértek terheléses cukrot, akkor 7,9 lett.Kép 160 gr szénhidrátdiétára fogott a dietetikus, amiből annyit valósítottam meg, hgoy nem ettem cukros ételeket, csak édesítőszereket, fruktózt, Canderelt használtam. És kerültem a sütiket, fagyikat stb.
Most 20 hetes terhes vagyok, beszéltem még a teherbeesésemkor a nődokimnak a csökkent glukóztoleranciámról, és azt mondta, hogy a 160 gr szénhidrát nem indokolt, ne egyek csokit-cukrot. Ezt nagyrészt be is tartom, sajnos, a fagyit nehezen bírom száműzni életemből.
Kérdésem az, hogy így most nekem nagyobb az esélyem arra, hogy magas lesz a 26. heti terheléses cukor eredményem?
andi70
 
 


Aszem!
1.Röviden: mindenben! Amit leír a legsúlyosabb estek egyike lehet. Ennek megbeszélése nem ide való, személyes megbeszélést igényel a választott szakemberekkel.
2.Amíg én ott voltam bármelyik szakorvost választhatta, az én közreműködésemmel. Nem tudom, hogy ez most hogy van.

Ildi!
Bocsánat a rövid válaszért.
Ha 24 hetesen szabályos glukoz terhelés történt, 75 g glukoz itatás után 2 órával mért érték 7.2 volt, akkor nem volt terhességi cukorbetegsége. Ha másként mértek, akkor a mérés is hibás koncepció volt, pláne nem lehet terhességi cukorbetegséget megállapítani.....

Andi70!
Miután az előírásokat nem tartotta be, miért vár most korrekt véleményt? Nem lehet tudni. Ki kell vizsgálni.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Doktor Úr!

Köszönöm válaszát és szeretném megérdezni Öntől, hogy van-e lehetőségem esetleg Önt személyesen is, vagy esetleg e-mailben megkeresni (a személyes találkozásnak jobban örülnék, mert:
1. Úgy gondolom, hogy nem vagyok "problémamentes" eset, s szeretnék olyan szakemberhez kerülni, akinek nagy tapasztalata van diabéteszesek terhességével kapcsolatban.
2. Sok jót hallottam már Önről többektől, köztük egy ismerősömtől, aki szintén diabéteszes és Önnél szült, illetve fog most is szülni.)

Ha esetleg Önnek nem alkalmas, kérem segítsen abban, hogy kit kereshetek meg ebben a témában! (Jelenleg a prekoncepcionális gondozás, illetve egy esetleges terhesség vállalhatósága a legfőbb téma...)

Válaszát előre is köszönöm:

Ági
aszemenyei
 
 


Kedves Gyuri!

Köszönöm a korrekt válaszát. Ön szerint is indokolt volt a napi 160 gr szénhidrátdiéta? Többtől hallottam, hogy magasabb terheléses cukornál több megengedett szénhidrátot fogyaszthatott.
Továbbá azt szeretném még kérdezni, hogy mikor nekem a 7,9-es értéket mérték, akkor épp Candida-diétán éltem kb. egy hete, ez befolyásolhatta a terheléses cukor értékét?
Köszönöm előre is válaszát.
andi70
 
 


Kedves Doktor Úr!

Az előző levélkéről lemaradt az elérhetőségem:
aszemenyei@freemail.hu

Válaszát előre is köszönöm:

Ági
aszemenyei
 
 


Andi70!
Igen indokolt lett volna. Nem tudom mi a "Candida diéta". A vércukrot az elfogyasztott szénhidrátok és azok felszívódási viszonyai befolyásolják, ezt dietetikusok igen részletesen elmondják.

Ági!
csmgy@axelero.hu
vagy személyesen a Jáhn Ferenc Kórházben bármely délelőtt.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Thira!
Ezt a kattintos email cimet, megbeszeljükkel, nekem irtad?
pele1
 
 


Kedves Doktor Ur!
Nem is tudom hogy kezdjem.
Szval a 26 het körül jarok, es kb ket harom honapja olyan mertekben romolott a szemem, alig tudok valamit elolvasni. Kép((
Azonkivül itt kint nemetorszagban terhessegi diabeteszt allapitottak meg nalam.
A szemromlasnak lehet valami köze ezekhez a dolgokhoz?
Mert a szemromlas eleg gyorsan ment nalam. Kép(
Mik a terhessegi diabetesz hatasai a magzatra?
Mert erröl sem lehet itt sok mindent megtudni.
Köszönettel: P
pele1
 
 


Szia Pele1!

Cukorbeteg terheseknek Mo.-on 4 hetente kell szemvizsgálatra járni pont az miatt, mert nem megfelelően beállított cukornál a szem az egyik, ami nagyon gyorsan romolhat.
Azon kívül, hogy megálapították a terhességi diabeteszt, mit csináltak kint? Azok az értékek alapján állapították meg, amit korábban már írtál? Diétával kapcsolatban mit mondtak? Mert a 120 is még normálisnak tűnik az itthoni értékekre átszámolva.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Kedves Gyuri, köszönöm a válaszát.
MOst jöttem a belgyógyász háziorvosomtól, őszerinte 8-ig jó a terheléses vércukor.
Mitől van, hogy valahol 7,8 a határ, máshol meg 8?
andi70
 
 


Szia Yndi!
Azt mondta a szemorvos ket hete meg, semmi kapcsolat a szemromlasom, es a terhesseg között. .((
Az ertekeim altalaban 86-118 között mozogtak, amik eves elötti a kevesebb ertek, a több altalaban eves utani ertek. Csak neha volt magasabb ertek, ami 120 körl, vagy 130 körüli lett.
Beallitottak inzulinra, es kaptam valami kaja tablazatot, meg a fene meg nem tudja mit. .(((
Na mindegy, az teny, hogy sütike utan 130 lett az ertek, de nem eszek en mindennap sütit. Nem is vagyok edesszaju.
Most napi 3x ket egyseg nappali inzulint "kapok", este 10 orakor meg egy ejjeli vackot, amiböl 4 dozis az adagom.
Hat meglatjuk.
Csak felek, ez az ize a terhesseg utan is megmarad. .((
Bar az itteni "szakirodalom" azt irja, ez lehet a 35 ev feletti eletkor következmenye is. En meg jo 39 vagyok. .((((
Van egy könyvem, naponta eves elött meg utan mernem kell, es a könyvbe vezetni, a mert erteket.
A reggeli elötti 86-95 nekik sok, atszamitva:4,88-5,27.
Tudod, az zavar a legjobban, annyira hülyenek nezik az embert, mindegy mit kerdezel, alig kapsz erdemleges valaszt! Ez van , ezt csinaldd, ha meg megkerded miert, neznek rad, mint valami marslakora.
Azt hiszem itt kint nem sokan kerdezik a miertet, amit a doki mond, azt teszik. Ha azt mondja ugorjon a kutba, szerintem azt is a "miert" megkerdezese nelkül, megteszi. Kép(((
Meg jo hogy a hetedik honap vegetöl otthon vagyok Magyarorszagon, mert a szüleszeti rendszerük sem tetszik igazan.
Megyek en haza az en szülesz nögyogyaszomhoz , benne megbizok. Kép)))
pele1
 
 


Szia Pele1!

Hát ezek alapján szerintem jobban jársz itthon Kép
Egyébként ha beszélsz angolul, van egy tök jó honlap cukorbetegséggel és "folyományaival" kapcsolatban, itt sok mindent megtalálsz, ami esetleg érdekel. Az elérhetősége:
http://health.howstuffworks.com/diabetes1.htm
Itt is megtaláltam az átszámítási táblázatot a kinti és a hazai mértékegység között, jól emlékeztem, hogy tök normálnak számít a kaja utáni vércukrod.
Ettől függetlenül szerintem ne hagyd annyiban, menjél el szemészhez, hátha ő legalább tud valami okosat mondani a szemromlással kapcsolatban.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Gyuri!
Jó hírem vanKép Gergőnek egy véletlenül ( rutin vizsg, mivel ikertesó beteg volt, tünet semmi )fény derült egy nagyon csúnya középfülgyuszira. Két hete rendkívül sűrű, szinte rágógumiszerű dolog ürül a füléből. És csodák csodájára úgy vettük észre mintha hallana. És ma voltunk BERA vizsgálaton és TÖKÉLETES A HALLÁSA. Valszeg újszülöttkorban fertőződött és nem vette észre a doki aki a hallása miatt kezelte. No comment, a lényeg, hogy hallKép))
Üdv mindenkinek: Kriszta, a világ legboldogabb anyukája
krisztike01
 
 


Kriszti!
Bár furcsa érzéseim vannak, gratula. Lehet, hogy ebből a storyból én profitáltam a legtöbbet? (utána néztem egy csmó dolognak) még akkor hadd tanuljak: mi az a BERA?

Pele1!
szerintem a babanet könyvtárában is találsz olyan irodalmat amit keresel (bár azt csak én írtam)
gyuri
Szeged
 
 


Mik a furcsa érzéseid?
BERA: altatásos hallásvizsgálat, a lényege, hogy alvás közben egyszerű klikk hangot adnak 80 decibellről indulva, egyre csökkentve a hangerősséget és közben egy EEG-hez hasonló géppel mérik a kiváltott jelet ( potenciált ). Ezzel objektív módon mérhető a baba hallása, hiszen nem zavar be semmi külső tényező, nem félreérthető a reakció.
krisztike01
 
 


Kedves Doktor Ur!
Tegnap kezdtem el az inzulinozast.
Ketszer napközben, es egyszer este 10 orakor. Az esti adag belövese utan 10 perccel igen rosszul lettem. nagyon szedültem, ajulas kerülgetet, majd a vernyomas meröt sikerült megbolonditanom, 2 perc leforgasa alatt 170/102, 105/57, 139/92, 113(67 es igy tovabb voltak az eredmenyek.
Az lenne a kerdesem, hogy ha valaki ugy kap inzulint, nem teljesen okkal, van-e mellek hatasa.
En tegnap kb ket oran keresztül nagyon pocsekul ereztem magamat.
Ja a cukrot is mertem, ez 110 volt, 6,1- nek felel meg / nalunk.
Az pl nagyon zavar, mi van akkor, ha valaki nem igazan okkal lesz inzulinra beallitva, mik a mellekhatasok, per pilanat, es a kesöbbiekben?? Vannak-e?
Köszönettel: Zsu
pele1
 
 


Az utolso beiras kerdeseit Ti is megvalaszolhatjatok, ha valakinek van tapasztalata ilyen teren. .(((
pele1
 
 


Mindnekit elüldöztem? Kép((((
pele1
 
 


Pele!
Megértem, hogy aggódsz. Senkit nem üldöztél el, csak ehhez nem igen tudunk hozzászólni. Gyuri tuti, hogy pár napon belül fog válaszolni. Remélem azóta jobban vagy. Az orvosod mit mondott?
krisztike01
 
 


Szia Krisztike! Kép
Felhivtam Magyaroszagon a Bedi Doktornöt, akinel elmeletileg szülni fogok, es ö azt mondta ezek lehetnek mellekhatasok az inzulintol, valami hypo izet emlegetett, a veget mar nem tudom. A lenyeg, hogy most is patakokban folyik rolam a viz, nem vagyok jol. Szedüles, faradtsag,Kép(( Bea azt mondta holnap menjek le a diabetesz centrumban itt kint, es meseljem el, mik is a gondok.
Nagyon pocsekul vagyok, remelem a holnap mar hamar itt lesz. Kép(
pele1
 
 


ja, az itteni doki semmit sem mondott, illetve amit mondott, mit csinaljak, es kesz.
Semmi magyarazat. Kép((
pele1
 
 


Amit írsz azon tényleg az alacsony vércukorszint ( hipoglikémia ) tünetei. Meg tudod mérni otthon a cukrod, Ha igen, mennyi?
krisztike01
 
 


Meg tudom merni, mert az elsö amit hozzam vagtak egy vercukor merö volt.
Most per pill 109 ami otthon 6,05 de ez mar egy joghurt utan. Feloraja ettem egy normalis gyümölcsös joghurot, mert enni kell etkezesk között is. Mert meg rosszabbul voltam......Kép((
De ez a rosszullet valami nagyon pocsek. Allandoan ver a viz, es szedülök. .((((
pele1
 
 


Ez egy cukortartalmú joghurt után? Nem tudom Gyuri mit fog mondani, de szerintem sürgősen menj el dokihoz. Nem egészséges dolog ha állandóan alacsony a cukrod. Legközelebb akkor mérd meg amikor rosszul vagy. Ha elmész dokihoz ő is ezt fogja kérdezni. Nagyon szorítok Neked, hogy ne legyél rosszul.
Írj feltétlen, hogy mi a helyzet.
krisztike01
 
 


pele1:
ha leesik a cukrod, akkor jöhetnek ezek a tünetek, az idegessség, verejtékezés remegés, stb... ezek a szimpatikus idegrendszer aktiválódásának a tünetei, ez az aktiválódás végül is felviszi a vércukrodat a normál tartományba... de ez így nincs rendben... hipózni nem lenne szabad...
orvoshoz kéne menned, de addig is hagynod az inzulint, szvsz....
legalább hívd fel a sürgősségit, mi legyen....
csicser
 
 


Köszönöm a valaszokat.
Krisztike: Igen, ez egy rendes cukor tartalmu joghurt volt.
Csicser ezt ugy erted, hagyjam a fenebe egyenlöre az inzulint? Az ejjeli adagot elhagyom, meg reggel sem lesz belöve, addig amig a dokival nem beszeltem.
Holnap reggel megyek a diabetesz centrumba, mert ez igy nem megy.
A folytatast holnap irom. Kép
pele1
 
 


én ezt tenném.... Kép
de elsősorban tanácsot kérnék: egy szülészetre telefonálnék, vagy egy orvosi ügyeletre...
de ha ez nem megy, nem használnám az inzulint holnapig....
csicser
 
 


Pele!
Nagyon szorítok Értetek!!!!
krisztike01
 
 


Kedves Pele1!

Nem igazán értek egyet Csicserrel az inzulin elhagyását illetően. DE! Egy dologban igaza van: menj vissza az orvoshoz és mond el neki a tüneteidet. Ezek alapján biztosan változtatni fog a beállításodon, s remélhetőleg jobb lesz minden. Az orvosi ügyelet elsőként, oké, de alapvetően a beállításodon a diabétesz szakrendelésen fognak változtatni. Addig is mérd a cukrod és ha korrigálni kell, tedd azt. Én 16 éve vagyok cukros, hypoglikémia esetén nekem 3-4 korty cukros (cukorral készült, normál) üdítő segít - ez tulajdonképpen azonnali korrekció, de egy pár szelet keksz is jót tesz a vészhelyzet elhárítása után. A keksz lassabban emeli a vércukorszintedet, viszont segítség abban, hogy ne zuhanjon le újból. Tehát a nálam bevált módszer: először cukortartalmú FOLYADÉK (mert ez sokkal gyorsabban szívódik fel és fejti ki hatását), majd egy-két szelet keksz. Így viszonylag jól "túlélhető" a hypoglikémia! (Egy kis figyelmeztetés, csak a saját tapasztalatomból: azért nem kell túlenni magad, mert a végén még átesel a ló túloldalára. Tehát mérj!!)

Kitartás! Nem vagy egyedül!
Ági
aszemenyei
 
 


Pele1
Ezzel az inzulin elhagyással nem értek egyet. Nem bioztos, hogy jót tesz ha hírtelen elhagysz minden inzulint, vagy csak egy alkalmat. Ez nem így működik. Fokozatosan szokták növelni, vagy a te esetedben csökkenteni az adagot. Én csökkenteném hetente egy egységgel a hipozás előtti adagot, de én sem vagyok szakember. Amit tehetsz, hogy a hypozásoknál, vagyis a rosszulléteidnél azonnal megméred a cukrod és ha túl alacsony gyorsan iszol vagy eszel valami gyorsan felszívódó szénhidrátot (tej, gyümölcslé, gyümölcs) és utána elrágcsálsz egy kekszet is, ami lassan szívódik fel.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Pele1

ja és addig is, míg nem jutsz el az orvosodhoz minden étkezés előtt és után egy órával írd fel a cukrodat, mert csak ez alapján tudják beállítani az inzulint.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


részben megadom magam Kép mert Ti tapasztaltabbak vagytok mint én , de mentségemre szolgáljon, hogy Pele nem egy beállított inzulinkezelésről beszélt amit valami váratlan esemény miatt vagy változás miatt mósosítani kell, nekem az derült ki hogy mindenfajta betegképzés nélkül egy 7,2 -es cukor mérése után az első napi inzulin beadást követően lett rosszul és azóta is rendszeresen hipózik, anélkül hogy ő ezt és ennek a kezelését ismerné.
Ezért gondoltam hogy ha már sürgősen nem juthat normál ellátáshoz, legalább ne ártson tovább az inzulinnal... egy éjszakán át.persze csökkentheti is, az előírt kettő egységet egyre...
remélem majd jön Gyuri és adekvát tanácsot ad és nem ordítja le a fejem Kép

Pele1 jelentkezz, hogy vagy?
csicser
 
 


Pele1
Most látom, hogy csak 2-3 napja vagy inzulinon. Ebben az esetben lehet, hogy Csicsernek van igaza, de menj el egy sűrgősségire, mert a sok hypo árt a babának.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


sziasztok, megjöttem.
inzulin felfüggesztve, a nögyogyasz azt mondja, nincs ra szüksegem, a diabetesz doki meg hajtogatja a magaet, hogy igenis kene, de hagyjuk ki egy napot, hogy erzem magam??
SOKKAL JOBBAN!! Kezdek regenalodni, a remeges es a szedüles a mertektelen izzadas megszünt, csak eszmeletlenül faradt vagyok.
Pocaklako is maskepp viselkedett, amikor rosszul volttam, sokkal idegesebben mozgott, hirtelen mozdulatokkal, es sokaig.
Most nala is nyugi van.
Hetfön Pecsen vagyok Dr Bedi Banal, kivizsgalason, addig inzulin szünetel, csak szenhidrat dieta.
Sokat segitettetek, köszönöm.
Most huztam aludni, delutan meg megyek a körztei orvoshoz, megaltjuk ö mit mond, mert egy tök jo fej doki. Kép)
Ami ritkasag itt nemetben... Kép((((((
pele1
 
 


Dr Bedi Beanal......
pele1
 
 


Pele1:
nagyon örülök!
Örülök hogy jól vagy!
Vigyázz Magatokra, és feltétlenül meséld el mit mondott a körzeti, meg majd a magyar orvos véleményét is!
ha hazajössz hétfőn, már szülésig maradsz Magyarországon?
csicser
 
 


Pele1
Örülök, hogy jobban vagy Kép
Most látom, hogy egy kérdésedre még nem ment válasz. A terhességi cukor idősebb kórban nagyobb %-ban fordul elő. Én 35 évesen szültem első gyerekem és nálam is előjött. Ez az öregkori cukor előjele úgyhogy később is vigyáznod kell az édességekkel. (persze én nem ezt teszem Kép) Ha szénhidráttáblázatra van szükséged, el tudom küldeni, amit annó kaptam a dietetikusomtól.
Jó diétázást.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Ma voltam terheléses cukor mérésen.
A 2. vérvételt már 10 perccel hamarabb megcsinálták, mint ahogy kellett volna. Szerintetek így ez nem okozhat nem korrekt eredményt?
andi70
 
 


Az a 10 perc nem sokat változtat a dolgon.
fantikbaba
 
 


Ujra itten vagyok.
A körzeti megnezte a mai eredmenyeket, inzulin nelkül, es azt mondta hogy ezt az erteket ha tudom dietaval tartani, akkor semmi inzulin.
Akkor most lanyok, akkor dieta, erösen.
meg jo hogy nem vagyok edesszaju. .))
Öregkori cukor, ez tuti?? Kép( Affene, ezt pedig kihagynam. .((
Hetfön Magyaroszagon doki, meg kedden, szerdan, es ha minden ok, szerda este repülök vissza, ha nem addig maradok, amig minden ok nem lesz.
Aztan augusztusban ujra, es szeptember masodik hetetöl vagyok othon, addig amig a 9 honap eredmenye valahogy elö nem kerül. Kép)))
pele1
 
 


Szia Kriszta, ha elküldened a tablazatot, megköszönnem. Kép)
pele1
 
 


Szia Pele1!

Csatlakozom az előttem szólókhoz: én is örülök, hogy jobban vagy, illetve vagytok!!
Szerintem amit még tenni tudsz az ügyben: (persze az előírt diétán kívül!) KÉRDEZZ! Mindent, ami számodra nem világos, vagy esetleg első hallásra nem egyértelmű, ellentmondásos kérdezd meg az orvosodat. Ha ez Németországban nem megy, legalább itt, Magyarországon tedd meg!!

De legfőképpen NE KESEREDJ EL, menni fog ez, még ha néha úgy is tűnik, hogy nem...

(Amúgy szerintem itt is kérdezhetsz, hatalmas ismeretanyag gyülemlett már fel a régebbi levelekben és az archívumban.

Jobbulást és feltétlenül írd meg, mi lett az orvosi vizsgálatok/konzultációk eredménye!

Ági
aszemenyei
 
 


Pele1

Mivel az e-mail címed nem tudom, felraktam ide:
http://mappa.prim.hu/Nyanya2/
Felraktam az én diétás táblázatomat is, hogy össze tudd hasonlítani a tieddel és 2 cikket a diabéteszről ill. a terhességi cukorról.
Remélem sikerül letöltened, ha nem szólj és elküldöm az email címedre, ha megadod.

Ui.: Ha valaki később próbálná letölteni, már nem lesz itt, mert ezt a tárhelyet letörlöm pár hét múlva.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


a minta mappában vannak

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Köszi szepen a tanacsokat, a tablazatot kimasoltam, es most dietazok.
elmentem aludni, mert hulla faradt vagyok. Kép)))
pele1
 
 


Sziasztok!
Na szoval az inzulin elmaradt, de azt azert megkerdeznem, ehgyomorra 5,27 cukor az sok?
Mert itt inzulinozni akar a doki, ezert az egy eredmenyert! Kép(
pele1
 
 


Pele1
Szerintem nem sok
Olvasd el a cikket amit küldtem. Azért idemásolok belőle egy részt

"A vércukrot a glukózoldat megivása elôtt, illetve két órával utána vizsgálják. Csak nagy laboratóriumban mért vércukrot érdemes értékelni, ugyanis ilyen esetekben a kis (kézi) vércukormérôk nem kielégítôen pontosak. Ha az éhgyomri vércukor értéke magasabb mint 5,8 mmol/l, vagy a cukoroldat elfogyasztása után a vénás vércukor meghaladja a 7,8 mmol/l értéket, szakorvoshoz, lehetôleg terhesekkel foglalkozó belgyógyász-diabetológushoz kell fordulni."

a másik cikkből:
"normális vércukor: 3,5 - 6,0 mmol/l"

Én az 5,8 -as felső határról tudtam, de a lényeg, hogy egyiket sem éred el Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?