Új privát üzeneted érkezett!

[quote="v.andi"]B írta:v.andirumi,a mi doki nénik is pont ilyen volt.2-3 éves koráig Dani nátháját,köhögését hagymateával enyhítettük,az ő receptje alapján.Minden oltást otthon kapott 2 éves koráig,így jóban is voltak,soha nem volt hiszti,ha kijött hozzánk.Talán 4-5 alkalommal kapott antibiotikumot a 15 év alatt :oops: :oops:


Nálunk sincs semmi parádé, ha kijön .. nincs rossz élménye, még a védőoltások ellenére sem :) ...

na, ha be kell menni egy rendelőbe, attól viszont totál begőzöl a gyerek (még Pesten laktunk, amikor egyszer nagyon lázas volt, az ügyelet nem jött ki, vittük a Madarász u-ba, az ügyeletre, éjfél magasságában ... azóta fél a rendelőktől :(

tegnap elvittük egy ortopédushoz, mert időnként még most is lábujjhegyen jár ... volt is visítás, pedig előtte megbeszéltük, hogy megmutatja a talpikáját a doktorbácsinak ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bibi!

Én úgy gondolom, a gyerekorvosnak nem dolga éjjel-nappal készenléttben lenni, ahogy a háziorvosomnak sem.
Az az ügyeletes dolga. Ők elérhetők, házhoz jönnek.
Ha napközben gondom akad, akkor a gyerekorvost hívom (nem gyakran fordul elő), de este, hétvégén és ünnepnap nem.
Mondjuk a 10 év alatt (amióta itt élünk) kb. 3-szor kellett ügyeletet hívnom, ebből egyszer a páromnak volt vesegörcse, egyszer nekem tüszős mandulagyulladásom (de nagyon magas lázzal, és pici gyereket szoptattam). Szerencsére a gyerekek nem betegesek, ált. minden ráér másnapig, már ismert tüneti kezelésekkel (pl. lázcsillapítás).
(Egyébként a mi gyerekdokink másik településen él, tehát nem elvárható, hogy hozzánk kijárjon...)

Astrid

Kép
astrid
 
 


Sziasztok lányok!

Madar, Andi, azért nem bánnám,ha nem én nyitnám a sort. 8)
Bár....múlt csütörtökön voltunk dokinál, aki már a hasam láttán jól elhúzta a száját,mondván,hogy nem kell ehhez UH, hogy megállapítsa, hogy jó nagy a pocaklakónk.

(mellékesen egyik nap írtam egy jó hosszú üzit ide a babanetre a paraméterekkel ,meg mindennel, és lefagyott, és eltűnt minden, és jól felfújtam az orrom, és kiakadtam, és nem írtam újra)

Na mindegy, 36.hétre a BPD 96mm, állítólag ez ilyenkor 90mm
körüli szokott lenni.
Doki és a szülésznő is azt mondták,hogy jó lenne megszülni 2 héten belül.
Köszi, és hogyan??? :D

Szóval vagy tényleg benéztük a terhesség korát vagy óriásbébink lesz.

Kriszti, nagyon BÓDOGSÁGOS NÉVNAPOT!!!!


Szoktalak amúgy olvasgatni benneteket, de lelkileg mostanában nem vagyok nagyon a topon ,és nem bírok belefolyni az eszmecseréitekbe........... :cry:

szép álmokat mindenkinek!

KépKép
csikipetra
 
 

 
 

[quote="astrid"]B írta:astridibi!

Én úgy gondolom, a gyerekorvosnak nem dolga éjjel-nappal készenléttben lenni, ahogy a háziorvosomnak sem.
Az az ügyeletes dolga. Ők elérhetők, házhoz jönnek.
Ha napközben gondom akad, akkor a gyerekorvost hívom (nem gyakran fordul elő), de este, hétvégén és ünnepnap nem.
Mondjuk a 10 év alatt (amióta itt élünk) kb. 3-szor kellett ügyeletet hívnom, ebből egyszer a páromnak volt vesegörcse, egyszer nekem tüszős mandulagyulladásom (de nagyon magas lázzal, és pici gyereket szoptattam). Szerencsére a gyerekek nem betegesek, ált. minden ráér másnapig, már ismert tüneti kezelésekkel (pl. lázcsillapítás).
(Egyébként a mi gyerekdokink másik településen él, tehát nem elvárható, hogy hozzánk kijárjon...)


Ez "adottság": nekem ezek szerint volt olyan szerencsém, aki hasonlóan gondolja, mint én: beteg gyereket, ilyen picit, ha nem muszáj, ne mozgassunk ... ő maga mondta, hogy hívjuk és jön ... az ügyelet nem mindig jön ... murphy-törvénye: amikor a legjobban kell, akkor pont nem ...

Szerintem azrt más dolog a háziorvos (aki mellesleg itt szintén házhoz hívható): egy felnőtt beteg a saját lábán be tud menni a rendelőbe, ügyeletre ... miért is hívnám ki ??? ... én ezt nem hasonlítanám egy 1 év körüli beteg kicsi elesettségéhez ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Petra,abból gondoltam,hogy most Te vagy az első a táblázatban.
Dani a 40. hétre született,és 95 volt a BPD. :shock:

Kép
v.andi
 
 


Scooper,

NST,CTG-ről ma találtam egy érdekes leírást:

http://www.webbeteg.hu/index.php?page=n ... tokografia)-es-az-NST-(nonstressz-teszt)

KépKép
csikipetra
 
 


Lehet, hogy kicsit nagyobb lesz a feje! :lol: De OKOS lesz!!! :D
Amúgy azt mondják az okosok, hogy minden értéke alapján 2-3 héttel idősebb a baba. ( az tény ,hogy az utolsó menzeszem napjára napra pontosan nem emlékszem,de nem hinném,hogy 3 héttel elszámoltam :shock: )

Ha mégis, akkor legkésőbb jövő héten szülnöm kell???!!!!! :shock: :lol:

KépKép
csikipetra
 
 


Na, most már tényleg megyek.
veszek egy lájtos kádfürdőt,hátha ez lesz az utolsó :wink:

KépKép
csikipetra
 
 


Petra,tudod mi a fura,hogy anno még a 12. héten voltam az Istenhegyin,Hajdú dr-nőnél,és beszélgettünk az UH után.Meséltem neki,hogy Dani a 40. héten született 95 BPD-vel,és ebből a 2 adatból megmondta,hogy kábé hány kilós baba volt :shock: :shock: :shock: Pontosan 2700 gr. :wink:

Kép
v.andi
 
 


Amúgy az alapkérdése Floranannak az volt: milyen szempontok szerint válasszon gyerekorvost, s nem az, hogy kötelessége-e kijönni a gyerekorvosnak ... kicsit elkanyarodtunk az eredeti témától, azt hiszem :)

Mivel orvost alig látunk, nekem fontos szempont volt, hogy azon ritka alkalmakkor hajlandó legyen kijönni ... és én NEM ELVÁRM tőle: megkérem, és kap egy borítékot is ... továbbá fontos szempont volt ezen rugalmasságán túl a homeos - témához való hozzáállás is (tapasztalatom szerint a 2 együtt jár: 2 gyerekorvosunk volt eddig, mindkettő kijött, mindkettő első körben nem gyógyszerrel próbálkozik ... )

Miért fontos a homeopatia ennyire nekem ???

Mert a szervezet öngyógyító képességét használja fel, tehát, az IMMUNRENDSZER ERŐSÖDIK azáltal, ha egy betegséget a szervezet önerőből, vagyis ilyen szerek segítségével küzdi le a betegséget ... olyan szennyezett világban élünk (amitől nem tudom megóvni a gyerekem!), hogy ez az egyik dolog, amivel ez ellen védekezni tudok ... mi még nem ilyen körülmények között nőttünk fel!!! ... nem ilyen élelmiszerek voltak .... az én gyerekkoromban alig volt allergiás beteg ...

Most az allergia népbetegség, az emberek 60%a valamilyen formában érintett ...

csak a gyerekemnek akarom a legjobbat, s miért is adjak neki szintetikus gyógyszert, ha természetes úton is segíteni tudok egy problémán ??? ... s ezzel még az immunrendszerét is erősítem ...

SENKIT nem akarok meggyőzni, csak leírtam a véleményem :)

Van olyan ismerősöm, aki szinte könyörög a gyerekorvosnak az antibiotikumért ... nála a jó gyerekorvosnak ez az ismérve ... én meg tiszteletben tartom a meggyőződését, mert ő is a legjobbat akarja a gyerekének, akár csak itt mindannyian :lol:

UFF :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="v.andi"]P írta:v.andietra,abból gondoltam,hogy most Te vagy az első a táblázatban.
Dani a 40. hétre született,és 95 volt a BPD. :shock:


Lilla is 40. hét elején, BPD 9.89 :shock: ... de nem emiatt lett császár ! :) ... ettől megszülethetett volna :)

Petra: te vagy az első, ha minden papírfrma szerint jön (de szerintem nem te leszel az :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Sziasztok!

Nemrég értünk haza a dokitól :roll: kis csúszás volt :lol: :lol: :lol:
Szerencsére a kapott időpont után hazajöttünk, csak x óra múlva kellett visszamennünk.

Niki babámmal minden a legnagyobb rendben van hál Istennek :)
2180 grammosak vagyunk :) A többi adatot nem tudom fejből, elővenni meg már lusta vagyok, majd holnap :wink:
Zárt a méhszáj is:)

Visszaolvasás is majd holnap lesz (bár még lehet nekiállok ma:)), remélem mindenkivel minden rendben van, és mindenki egyben van még :wink:
Vendég
 


Krisztinek nagyon boldog névnapot kívánok :wink:
Vendég
 


[quote="bibiesbrumi"] írta:bibiesbrumi
[quote="scooper"]a írta:scooperkkor nst=ctg... :oops: Nem tudtam... :shock: :lol:


jaja :) ... hogy vagytok, lehült ott is a levegő? :))


:D Le bizony. De el tudnám viselni, ha még 2-3 fokot csúszna lejjebb. Nem vagyok telhetetlen. :lol: :lol:

KépKép
Kép
scooper
 
 


Jó reggelt!

És én nyitom a napot, ilyen se volt még.
Csak ne lett volna az a k.va szúnyog, még aludhatnék....

t-pk
 
 


És beléptem a 36 hétbe :lol: :lol: :lol:

Még egy hétet kell kibírni egyben -minimum- és utána már minden rendben lesz!!

t-pk
 
 



:cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.08.06 15:49-kor.
Vendég
 


:cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.08.06 15:49-kor.
Vendég
 


A páromék cége erősen a homeós dolgok felé húz, de én akkor is a lázkúp híve vagyok és a hűtőfürdőé!!!

Próbáltam a kanalas lázcsillapítókat, nálunk nem értek el eredményeket. (homeósok sem, de van sok olyan homeós bogyó, ami viszont bevált)

Petra, T-pk: Nos akkor csomagokat készítsétek jól látható helyre :wink:

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Én ma mindent be karok pakolni, holnap megyek a dokimhoz+ctg Pestre és azt hiszem viszek magammal mindent. Biztos, ami biztos alapon. Messze van Veszprém, ahhoz hogy haza ugurjunk a cucaimért, ha netán azt mondják, hogy akkor...

De persze semmi ilyen nem lesz - fő a pozitív hozzáállás!!

t-pk
 
 


Jó reggelt!

T-pk,jól teszed,hogy bepakolsz mindent.Ha esetleg valami hiányzik,és itt kell maradnod,csak szól,szívesen segítek!Telefonszámom a táblázatban.

Én is homeos párti vagyok,de indokolt esetben kellhet a gyógyszer.
Itt agyalok amúgy reggel óta,mert pont a napokban olvastam,vagy hallottam,hogy a hűtőfürdő miért nem jó,de a franc,nem akar eszembe jutni. Majd lemegyek alfába,remélem előjön.
LÁz csillapítására én nem homeoztam soha,de minden más esetben működött.Persze voltak kivételek.

Kép
v.andi
 
 


Sziasztpk!

Kedves Mabe: én tiszteletben tartom a véleményed ... láz esetén én is lázcsillapítót adok neki, és hűtőfürdő ... de miért is kellene kapásból gyógyszer a lázra a lázcsillapítón kívül??? ... milyen gyógyszert ? ...

a hányásra olyan szerem van, amitől ténylegesen jobban van a gyerek, hasmenésre szintén ... soha nem voltunk még a kiszáradás gyanújában sem !!! ezeknek köszönhetően, pedig minden lázas betegségünk hányással indul (ettől a szertől el is múlik) s hasmenéssel kísért ... kb 2 napig, mert ennyi idő alatt azt is szépen rendezi ... mivel NEM CSAK a tüneteket enyhíti, hanem az OKOT, a betegség okát kezeli ... én is tisztában vagyok a kiszáradás veszélyével, s azonnal orvoshoz vinném, ha nem venne magához elég folyadékot, ami abból látszik, hogy mennyi pisis pelus van ...

Nem kell hinni benne, mert egy ilyen pici gyerek nem hisz benne, mégis működik ( mint írtam nekem ekcémát gyógyítottak meg vele, Lillának pár hetesen futószemölcsöt ... más gyógyszert NEM kapott közben, semmi mástól az el nem múlhatott !!!) ... bőrproblémák szimplán attól, hogy hiszek benne, nem fognak megszünni ...

Te nyilvánvalóan nem vagy elmélyülve a témában (hozzászólásod alapján azt gondolom: olyan dologról mondasz véleményt, amihez már bocsánat, de laikus szinten sem értesz, ami hozzáteszem nem probléma, téged ez nem érdekel, ennyi ... ) de ezért kicsit erősnek érzem a megjegyzésedet ("humbug") ... és aki alkalmazza, és rendszeresen használja, s még be is válik neki, az milyen ???

Én nem neked szánom az ezzel (homeopatia) kapcsolatos hozzászólásaimat, hanem azokkal szeretném megosztani a tapasztalatomat, akiket ez hozzám hasonlóan érdekel ... vagyunk itt egy páran szerintem ...

Ez egy fórum: számtalan téma lesz (szoptatás, altatás, hagyjuk sírni, hozzátáplálás stb) ,amiben lesznek köztünk, fórumozók között vélemény különbségek: előfordul, hogy nem értünk egyet egymással ... de azért én soha nem "szólnálak" le téged, és mást sem így: jó, hogy nem azt írtad, hogy a homeop. hülyeség ... kb ilyen élét éreztem a dolognak ...

te nem ismered, nem használod, más meg igen, s innen üzenem: igen jól beválik minden problémára ;) ... fejfájáscsillapítón kívül évek óta nem láttam semmilyen gyógyszert ... nem azért, mert soha nem lennék beteg, hanem azért, mert van más módja a gyógyulásnak ... akinek meg ahhoz van kedve, szedje a gyógyszereket :shock: :shock: :lol:


MÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁS:

Kata: most már nem lesz gond, együtt örülünk veled a 36-nak pár nap múlva:)

Boboka: gondoltam rátok tegnap, és vártam, hogy gyere, s hozd a híreket, örülük, hogy minden rendben ...

Itt szuper hűs idő van, a szüleim úton vannak, végre lesz pár jó napunk :) ... hét végén készre akarom a babaszbát, akkor majd teszek fel képeket is :)

Lili: a Fruzsi-szoba, egyszerűen varázslatos, nagyon tetszik :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="t-pk"] írta:t-pkn ma mindent be karok pakolni, holnap megyek a dokimhoz+ctg Pestre és azt hiszem viszek magammal mindent. Biztos, ami biztos alapon. Messze van Veszprém, ahhoz hogy haza ugurjunk a cucaimért, ha netán azt mondják, hogy akkor...

De persze semmi ilyen nem lesz - fő a pozitív hozzáállás!!


Abszolut igazad van, én is vinném, úgyhogy pakolj csak szorgalmasan :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Jó reggelt!

T-Pk!

Éljen, tényleg pakolj össze, de még maradjanak bent!

Bibi!

Szerintem ezt nem lehet összehasonlítani, és egyáltalán nem igaz, hogy egy kicsi 1 éves (bármily aranyos is) minden esetben más elbírálás alá kellene, hogy essen, mint egy felnőtt, csak azért, mert kicsi. Vannak dologk, ami miatt jobban kell rá figyelni (mert nem tudja megmondani, mi baja, kisebb és így bizonyos dolgok komolyabban és hamarabb jelentkezhetnek (pl. kiszáradás)), de egy felnőtt sem képes minden esetben rendelőbe menni... (Láttál te már vesegörcsös embert? A párom a WC-ből nem tudott kijönni, nemhogy a rendelőig elmenni. De ez még nem mentőhívásos dolgo volt, bár közel állt hozzá, végül a kórházban kötött ki.)
Az ügyeletnek, ha hívom, kötelessége kijönni. Olyat hallottam, ahol nem akartak kimenni, de nálunk olyan fordult csak elő, hogy mondták, hogy épp betegnél vannak, és ezért x idő múlva ér csak majd ki. Ha ez így nem jó, mert olyan sürgős, akkor így is, úgy is menni kell valamerre (kórház), mert akkor a gyerekorvos sem lenne elég.
Amúgy meg nem azzal volt a gondom, hogy a gyerekorvos, háziorvos nappal, munkaidőben házhoz hívható-e, az itt is így van (más kérdés, hogy én a gyerekorvost nem hívom házhoz, mert nem itt él), erre van nekik idejük napközben a rendelési időn kívül, amikor a nem mozgásképesekhez kimennek előzetes hívás alapján (pl. ilyenkor látogatják meg az újszülötteket is).
Hanem azzal, hogy a munkaidőn kívül ez nem a feladatuk és nem attól jó orvosok, és nem lehet szempont a választásban, hogy ügyeleti időben is elérhetők-e.
Homeopátiában én nem értek egyet, szerintem túlzás az antibiotikumokat rossznak kikiáltani. Az immunrendszer kérdése az én tapasztalataim alapján sokkal inkább adottság, mint külső tényezők hatása. Én örülök, hogy a gyerekeim nem betegesek, de nem fogom rá semmire. Se a gyógyszerre (vagy anélküliségre), se a hosszú szoptatásra, stb. Szerencsések vagyunk családilag. Ennyi. És örülök, hogy nem állandó betegeskedéssel kezdték a közösségeket, és hogy minket is csak nagyon ritkán lát orvos. Ha meg beteg valamelyik vagy mi, akkor elmegyünk az orvoshoz, akiről tudom, hogy akkor ad antibiotikumot, ha kell. És beveszem vagy beadom nekik is, akármennyire is szintetikus.

Astrid

Kép
astrid
 
 


Sziasztok!

Na látom kezdenek előjönni azok a témák, amik majd nagy csatározásokat fognak kiváltani. :wink:

Én szeretem kipróbálni a homeos szereket is, bár tegyük hozzá, nem vagyok szakértő távolról sem. Andris hála istennek 3 év alatt kb. 5ször volt beteg, amiből 2x kapott antibiotikumot, mert akkor hirtelen tört rá a betegség és már nagyon csúnya volt a torka és hurutosan is köhögött. Ha felment a hője, kapott kúpot vagy Panadolt, de pl. hűtöfűrdőztetni sosem kellett. Remélem Máté is hasonlóan ellenálló lesz majd, de ha nem, biztosan fogok homeos segítséget kérni, mivel pl nálunk a dokinéni nem híve, így ajánlani biztos nem ajánlana semmit. Van nem messze egy magánrendelő, ahol homeos gyerekorvos van, ha rendszeresen kellene segítség biztosan konzultálnék vele.

Mindenkinek gratulálok, aki betöltötte a 36.hetet és én is irígy vagyok. :oops: :lol:

Lili: Tényleg csodaszép Fruzsi és a szoba is. Te csináltad a díszítést? Hogyan? Én nem virágokat vagy pillangókat szeretnék, de valami hasonló, csak fiúsabb design tetszene.

Csunyi: Jól emlékszem, hogy te szedsz most antibiot? Ha igen, miért? (arra már nem emlékszem :oops: ) Csak azért kérdezem, mert a vizeletemben 3+-os lett a vizelet fehérvérsejt és az állítólag húgyúti fertőzésre utalhat. Ma hívom a dokiékat, hogy van-e valami teendő,csak előtte tájékozódom. :wink: Volt tüneted is vagy csak a laboreredmény volt rossz?

Boboka: Örülök, hogy minden rendben veletek.

Kép

Kép
hgrita
 
 


[quote="astrid"]J írta:astridó reggelt!

T-Pk!

Éljen, tényleg pakolj össze, de még maradjanak bent!

Bibi!

Szerintem ezt nem lehet összehasonlítani, és egyáltalán nem igaz, hogy egy kicsi 1 éves (bármily aranyos is) minden esetben más elbírálás alá kellene, hogy essen, mint egy felnőtt, csak azért, mert kicsi. Vannak dologk, ami miatt jobban kell rá figyelni (mert nem tudja megmondani, mi baja, kisebb és így bizonyos dolgok komolyabban és hamarabb jelentkezhetnek (pl. kiszáradás)), de egy felnőtt sem képes minden esetben rendelőbe menni... (Láttál te már vesegörcsös embert? A párom a WC-ből nem tudott kijönni, nemhogy a rendelőig elmenni. De ez még nem mentőhívásos dolgo volt, bár közel állt hozzá, végül a kórházban kötött ki.)
Az ügyeletnek, ha hívom, kötelessége kijönni. Olyat hallottam, ahol nem akartak kimenni, de nálunk olyan fordult csak elő, hogy mondták, hogy épp betegnél vannak, és ezért x idő múlva ér csak majd ki. Ha ez így nem jó, mert olyan sürgős, akkor így is, úgy is menni kell valamerre (kórház), mert akkor a gyerekorvos sem lenne elég.
Amúgy meg nem azzal volt a gondom, hogy a gyerekorvos, háziorvos nappal, munkaidőben házhoz hívható-e, az itt is így van (más kérdés, hogy én a gyerekorvost nem hívom házhoz, mert nem itt él), erre van nekik idejük napközben a rendelési időn kívül, amikor a nem mozgásképesekhez kimennek előzetes hívás alapján (pl. ilyenkor látogatják meg az újszülötteket is).
Hanem azzal, hogy a munkaidőn kívül ez nem a feladatuk és nem attól jó orvosok, és nem lehet szempont a választásban, hogy ügyeleti időben is elérhetők-e.
Homeopátiában én nem értek egyet, szerintem túlzás az antibiotikumokat rossznak kikiáltani. Az immunrendszer kérdése az én tapasztalataim alapján sokkal inkább adottság, mint külső tényezők hatása. Én örülök, hogy a gyerekeim nem betegesek, de nem fogom rá semmire. Se a gyógyszerre (vagy anélküliségre), se a hosszú szoptatásra, stb. Szerencsések vagyunk családilag. Ennyi. És örülök, hogy nem állandó betegeskedéssel kezdték a közösségeket, és hogy minket is csak nagyon ritkán lát orvos. Ha meg beteg valamelyik vagy mi, akkor elmegyünk az orvoshoz, akiről tudom, hogy akkor ad antibiotikumot, ha kell. És beveszem vagy beadom nekik is, akármennyire is szintetikus.


Astrid: egyetértünk !!! :) ... én sem hívom az orvost, csak nagyon indokolt esetben ... s én is adnám neki a gyógyszert, ha szükség lenne rá ... DE nincs szüksége rá ... azt nem tudom megmondani, mitől nem beteges (23 hóig szopott pl), a lényeg, hogy nem az és én úgy érzem, ezért mindent meg is tettem ... (mi nem vagyunk szerencsések családilag, ezt azért még hozzátenném:( ... az pedig antibiotikum nem rossz, n sem vagyok gyógyszerellenes !!! ... csak sokszor használják, amikor nem kellene ...

Ügyelet: nekem más tapasztalatom volt ... nem tudom még itt, Szadán hogy működik a dolog, mert erről meg még nincs tapasztalatom ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Érdekes ez a házhozhívás. Nálunk fel sem merült, hogy dokinéni házhoz jönne bármikor is. Én is tudom, hogy hova kell telefonálni (melyik ügyeletre, esetleg felhívom a védőnőt segítségért), ha nagyon nagy a baj, de eddig szerencsére nem kellett vészhelyzetben cselekednünk. Annyit mindig kibírt Andris, hogy másnap vigyük be a rendelésre.

Az oltásokat az egészséges rendelésen kapta és mivel 10 perc séta a rendelő, így séta közben nem volt gond útba ejteni. Nem szeretnék még emiatt is külön borítékolni. :roll: :oops:

Abban pedig egyetértek Astriddal, hogy szerintem is elsősorban adottság kérdése az, hogy ki mennyire beteges vagy ellenálló. Mi sem és Andris sem beteges, a családom is szökőévben egyszer lát orvost (persze nem a pajzsmirigy vagy egyéb betegségekre, hanem megfázásra, lázra, fertőzésekre gondolok). Máté is remélem csatlakozik majd a csapathoz. :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Majdnem elfelejtettem:

Kriszti, nagyon boldog névnapot kívánunk mi is!

Kép

Kép
hgrita
 
 


[quote="hgrita"] írta:hgritardekes ez a házhozhívás. Nálunk fel sem merült, hogy dokinéni házhoz jönne bármikor is. Én is tudom, hogy hova kell telefonálni (melyik ügyeletre, esetleg felhívom a védőnőt segítségért), ha nagyon nagy a baj, de eddig szerencsére nem kellett vészhelyzetben cselekednünk. Annyit mindig kibírt Andris, hogy másnap vigyük be a rendelésre.

Az oltásokat az egészséges rendelésen kapta és mivel 10 perc séta a rendelő, így séta közben nem volt gond útba ejteni. Nem szeretnék még emiatt is külön borítékolni. :roll: :oops:

Abban pedig egyetértek Astriddal, hogy szerintem is elsősorban adottság kérdése az, hogy ki mennyire beteges vagy ellenálló. Mi sem és Andris sem beteges, a családom is szökőévben egyszer lát orvost (persze nem a pajzsmirigy vagy egyéb betegségekre, hanem megfázásra, lázra, fertőzésekre gondolok). Máté is remélem csatlakozik majd a csapathoz. :wink:


Igen: alapvetően adottság ... szerencsés az, akinek olyan a családi háttere, mint nálatok, vagy Astridnál ...

De mit tegyen, akinél nem ez a helyzet??? ... ahol mindkét ág tele van allergiás betegekkel ? ... bizony. nálunk ez a helyzet: az ilyen gyerekeknél nagyon nem mindegy, meddig szopik, és hogy erősödik az immunrendszere ... ezért az ilyen helyzetben lévő szülő körbenéz, hogy mit lehet tenni ... én ezt látom lehetséges segítségnek ... és továbbra is tartom: az alapból beteg gyereket nem szívesen viszem beteg gyerekek közé a rendelésre (persze, hogy kibírná, nem erről van szó ) ... okés: lehet, ez csak az én dilim ... s nem, nem azért mert aranyos 1 éves és a széltől is óvom és kényeztetem :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Jó reggelt,

szép is a gyereknevelés. :lol: Megmondom őszintén kicsit mosolyogtam a mai napi termésen. Na, nem azért mert komolytalan témáról lenne szó, hanem csak úgy. Meg belegondoltam mennyi minden lesz még, amiben nem leszünk egyforma véleményen. Hajaj.

Az biztos, hogy sztem se az legyen a legfőbb indok amiért egy gyerekorvos mellett döntünk, hogy kijön-e házhoz éjjel is, ha kell. Sztem az nagyon fontos, hogyan viszonyul a kicsihez és nem csak egyek vagyunk a sok tucatból és ha bármi kérdésem, gondom van bátran fordulhatok hozzá. Szerencsére Míra sem a betegesek táborába tartozik és ha volt is vmi baja, akkor azt pár nap alatt letudtuk... kivéve idén tavasszal, mikor is egy elég csúnya hörghurutot kapott el. Enyém dokim is elsőként homeopátiával próbálkozik, de sajna akkor csak az antibiotikum segített. Kicsit se vaciláltam hogy beadjam-e neki vagy se.
Én nem vagyok a homeopátia ellen, de amiket próbáltunk nem mind jött be. Ez akár lehet azért is, mert nem a megfelelőt kaptuk... vagy nemtom miért.

Szurikat se itthon kaptuk, mert Ritáékhoz hasonlóan tőlünk is kb. 5 perc sétára van a doki és ilyenkor nem a sima rendelésre, hanem egy egészséges tanácsadásra kell menni, ahol időpont van meg minden. Szóval ebből se volt még semmi gondunk. Én se tartozom a mindenért jattolunk táborába. Persze a muszáj nagy úr.

Mivel gyűlölöm a szintetikus dolgokat, gyógyszereket ezért is kezdtük el mi inni a mikroalgát. Attól természetesebb dolog nincs. És amennyi jót lehet hallani róla simán megéri a befektetést. 2 hónapja isszuk, eddig csak pozitívat tudok róla mondani, de az igazi próbája majd télen lesz sztem. Ja és ekcémásak vagyunk Mírával mindketten... Nekem pl. mosogatószertől szokott előjönni az ujjamon, de elég durván. Ezért ha ilyenhez nyúltam, akkor előtte kesztyű... stb. na, ez most teljesen megszűnt kb. 1 hét után és simán pancsolhatok mindenben. ;)

...

Petra
, megnéztem Mírának a 38. héten volt 9,5 cm a BPD-je... szóval lehet megvan az esély, hogy megelőzöd simán Madart... aki ugye időközben átvette tőled a vezetést.

Boboka, örülök, hogy minden rendben volt uhun.

T-pk, jól teszed ha bepakolsz, a kocsi elbírja és ha maradni kellene, akkor nem ér felkészületlenül. De sztem haza jössz még te onnan. ;)

Én is gondolkodtam a hétvégén... lehet nekem is be kéne pakolnom pár cuccot, ha netán Ákos mégis úgy döntetne, hogy horvátban akar kibújni? :? Mondjuk ezt nem hinném, de sose lehet tudni. De és a hordozó meg ilyenek? :shock:
Dorka, hogy döntöttetek végül? Mentek vagy maradtok?

Én ma vásárolok, főzök meg pakolok. Délután jönnek anyumék Míráért. Mi meg holnap hajnalban 1/2 4-kor kelünk és ha minden jól megy 9-kor már lógatjuk a lábunkat a tengerben. :p
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára manósziget 2009.08.06 08:20-kor.

Kép Kép
manósziget
 
 


A hajnal kelés után próbáltam felkelteni apát, több kevesebb sikerrel - én is visszaaludtam.

Most van egy kis energiám - meglepő, mert mostanában nem volt- így pakolok, és lehet még takarítok is.

V.andi: köszi

t-pk
 
 


Sziasztok!

Húúúúú, mekkora vitát robbantottam ki akaratlanul!! :D Nehogy itt a finishben vesszetek össze, lyányok!!

Köszi az ötleteket, megpróbálok utána nézni a dokinéniknek! A homeohoz való értés nem rossz ötlet, bár nekem eddig nem vált be soha, és egyáltalán nem is értek hozzá, de eszembe jutott már, mert az elvét támogatom, és sok jót hallottam róla. Az, hogy ki mit vall és használ, mindenki magánügye, én úgy gondolom, hogy egyiket sem szabad csak úgy elvből elvetni, mindig nyitottnak kell lenni egy esetleges B megoldásra.

T-pk, egyben maradsz még, ne aggódj :D

Petra, remélem jobb a kedved!!
Én mostanában eléggé depis vagyok, de többször előfordult, hogy éppen kókadtam, és úgy vágytam valamire, amitől jobb legyen a kedvem, erre kaptam bentről egy akkora rúgást a bordáim aljára, hogy csillagokat láttam, de egyből jobb kedvem lett tőle :D Amúgy határozott, jó rúgásai vannak a gyerkőcnek, szóval apja vére előjön rendesen :D

Most rohanok, megyek gyantára végre, utána meg UH!!!!!!!!! Új kozmetikát találtam itt a sarkon nálunk, megyek kipróbálni, jó lenne, ha bejönne, mert nagyon baba- és mama-barát helyen van!!
Később beszámoló!

floranan
 
 


Kata, nemtom mennyit szánnátok a hordozóra, de olyan 35-40 körülire jön ki az átlag, amihez van talp is. Nézegessem még (még várok visszaszólást 1 helyről) vagy így ez már sok? Sajna a német nagykereimnél ált. talp nélküli van, így csak a -áfára tudok hagyatkozni...

Kép Kép
manósziget
 
 


Manó,vigyázzatok magatokra,és nagyon jó pihenést,láblógatást kívánok.

Kép
v.andi
 
 


Manó: elhiszem, hogy ez az algás dolog jó lehet ... bár nem ismerem, nem tudok róla semmit, de még véletlenül sem jutna eszembe azt mondani: Manó, ez humbug ... :lol: :lol: :lol: .. na, mindegy ...

Flora és többiek, akik próbáljátok, de nem mindig jön be: a homeop úgy nem tud jól működni, hogy bemész a patikába, és kérsz xy problmára valamit ... adnak, adni fognak, még lehet, hogy használ is átmenetileg, de ez az egész nem erről szól:

Orvost kell keresni, diplomás orvost, aki ezzel foglalkozik ... és személyre szabott dolgokat ad ...

Enyim dokinő 2 gyerekes anya, aki a 2. babánál azt tapasztalta (gyermekorvos, akkoriban a Heim P-ben dolgozott), hogy ugyan azokkal a gyógymódokkal a második gyereke sokkal betegesebb: sűrűbben s nehezebben gyógyul ... pedig, mindent ugyan úgy csinált vele ...ekkor kezdett el más gyógymódok felé nézelődni ... több, mint 10 éve csak homeop-val foglalkozik, felnőtteket is gyógyít ...

Nekünk megvannak a személyre szabott alkati szereink, amit rendszeresen (havonta 1szer) szedünk, s ha gond van, ehhez kapunk TŐLE tüneti szert ... én sem itthon kuruzslom a gyerekem, és próbálgatok össze-vissza mindent, hátha beválik ... nagyon fontos az ORVOSI kontroll !!! ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


sziasztok
még neeem tom megyünk e......A mai éjszakát tettük meg döntőbírónak erre olyan csuda fincsit aludtam, és annyira olyan érzésem van, hogy 3 napra simán mehetünk, hogy én lepődtem meg a legjobban.....

dokikérdés: nekem első volt a homeos rész aztán, hogy hívhassam bármikor és bezony gyüjjön ki a kicsi babához.....ha már nagyobb akkor megyünk mi de egy csöppöt azért nem akarok ráncigálni. Első babásként nekem a biztonság érzete kell asszem, hogy tudjam bármikor számíthatok rá és okosságokat fog mondani...:) - akár az éjszaka közepén is ( és a biztonságérzet nem azt jelenti, hogy az ember hívni is fogja.......csak a tudat, hogy hívhatom már segít.... - de lehet hüle vagyok...)

Mert bevallom ügyeletre még a kutyámat sem viszem.......

(De...mondjuk a kaposvári gyerekügyeletről nincs fogalmam milyen... nekünk a szabados zsófiát ajánlották mint homeós orvos....MANÓ? vélemény?

ja homeos bogyók...: szerintem a gyógyszerekből sem jön be mindegyik mindenkinek......miért kéne pont a homeósoknak? nem csodaszer csak x év múlva nem derül ki valami sajnálatos mellékhatás.....amit persze sosem tudnál bizonyítani...... mer ugye ki van ez találva...... gyógyszerbiznisz akkora maffia...de sztem nem kell bemutatni.... Meg én enyhén szólva unom, hogy nálunk még csodaszerként vannak reklámozva azok a szerek amik máshol már tiltólistán vannak......jajj...... nekünk familynek bőven kijutott az orvosokból meg a szereikből..... abbahagyom mert csak felhúzom magam.....:)

De ha még elmondanám, hogy sokszor a homeós bogyót is félrerakom és hívom a család természetgyógyászát :))))))))))

no mindegy......a vasalást még a csudacsodadokik sem csinálják meg.. úgyhogy menek....

KépKép
dorkamartini
 
 


Jó reggelt!

Tegnap este már nem volt erőm írni,de látom a homeos vitáról ma sem maradtam le.
Hát akkor beszállnék én is!!!Nos amíg a homeos bogyók a kialakult betegségek tüneteit kezelik,hisz csak akkor szeded ha már kijött,addig a sunrideres bogyók és italok a betegség gyökerét folytogatják,így az már ki sem jön.Az alpha20 szedését újszülött kortól ajánlják,és nincs betegség se ,amit kezelni kéne,akár homeos,akár antibiotikum szerekkel. :lol: assszem ezzel én nyeretem a vitát :lol:
De hogy ezt jobban megértsétek,ahhoz hinni kell a kínai regenerációs tudományban.Itt is csak növényi eredetű dolgokat gyártanak.Nekem például a smiknél a fekete szemfestéktől folyton könnyezett a szemem,vettem egy sunrideres szemceruzát,és azóta nem könnyeztem meg a smiket!!!!A calli teától elmúltak a piros pattanásaim,és a kozmetikusomnak feltünt hogy mennyivel szebb a bőröm.stb.

Gyerekorvos.A lakóhelyemen egyiket se ajánlották a kisgyerekes anyukák,mert sok volt a félrekezelés.Volt olyan aki kórházba kötött ki.Szóval ha szükségem lesz is rá,elsősorban az a fontos,hogy ne kezelje félre a gyereket,és mivel nincs közel,ezért jó lenne ha kijönne mondjuk télen,amikor egy lázas hisztis sírós gyereket nem kéne kitennem az öltözködésnek,hisz gondolom azzal egyetértetek,hogy az egy rémálom.

T-pk,drukkolok,remélem nem maradsz bennt.Babók ügyik,tudják jobb ott nekik a pocóban!!!

Boboka,grtula,eredmények????

Manó vigyázzatok magatokra,nagyon jó pihizést és láblógatást!!!!

sutimano76
 
 


Dorka, nekünk pont a Zsófi a dokink. ;) Csak ajánlani tudom. Nagyon kedves, nagyon segítőkész, ha lehet homeos dolgokat ad. Jól működik nála a rendszer sztem. Azt nemtom, hogy mennyire megy ki házhoz... nekünk még nem volt rá szükség, de telefonon már többször hívtam.

Kép Kép
manósziget
 
 


[quote="sutimano76"]J írta:sutimano76ó reggelt!

Tegnap este már nem volt erőm írni,de látom a homeos vitáról ma sem maradtam le.
Hát akkor beszállnék én is!!!Nos amíg a homeos bogyók a kialakult betegségek tüneteit kezelik,hisz csak akkor szeded ha már kijött,addig a sunrideres bogyók és italok a betegség gyökerét folytogatják,így az már ki sem jön.Az alpha20 szedését újszülött kortól ajánlják,és nincs betegség se ,amit kezelni kéne,akár homeos,akár antibiotikum szerekkel. :lol: assszem ezzel én nyeretem a vitát :lol:
De hogy ezt jobban megértsétek,ahhoz hinni kell a kínai regenerációs tudományban.Itt is csak növényi eredetű dolgokat gyártanak.Nekem például a smiknél a fekete szemfestéktől folyton könnyezett a szemem,vettem egy sunrideres szemceruzát,és azóta nem könnyeztem meg a smiket!!!!A calli teától elmúltak a piros pattanásaim,és a kozmetikusomnak feltünt hogy mennyivel szebb a bőröm.stb.

Gyerekorvos.A lakóhelyemen egyiket se ajánlották a kisgyerekes anyukák,mert sok volt a félrekezelés.Volt olyan aki kórházba kötött ki.Szóval ha szükségem lesz is rá,elsősorban az a fontos,hogy ne kezelje félre a gyereket,és mivel nincs közel,ezért jó lenne ha kijönne mondjuk télen,amikor egy lázas hisztis sírós gyereket nem kéne kitennem az öltözködésnek,hisz gondolom azzal egyetértetek,hogy az egy rémálom.

T-pk,drukkolok,remélem nem maradsz bennt.Babók ügyik,tudják jobb ott nekik a pocóban!!!

Boboka,grtula,eredmények????

Manó vigyázzatok magatokra,nagyon jó pihizést és láblógatást!!!!


Süti: a homeos szerek is a betegség gyökerét keresik, erről írtam fentebb :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="manósziget"]D írta:manószigetorka, nekünk pont a Zsófi a dokink. ;) Csak ajánlani tudom. Nagyon kedves, nagyon segítőkész, ha lehet homeos dolgokat ad. Jól működik nála a rendszer sztem. Azt nemtom, hogy mennyire megy ki házhoz... nekünk még nem volt rá szükség, de telefonon már többször hívtam.


Manó: jó utat, nagyon szép időt, kicsit irígykedem, érezzétek nagyon jól magatokat !!!! :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


JJajjjjjjjjjj Brumi,mi volt Lillával a ortopédián,már tegnap is akartam kérdezni???????

sutimano76
 
 


Nekem is nagyon tetszik a szömleképű-lak:-) A lógó virág és pillangó és stb füzéreket a lehel piacon vettem. Én akartam csinálni, de rátaláltam készen. Beleültem a relax fotelbe, apa felállt a székre, és gombostűvel az álmenyezetbe tűzködte az irányításommal :lol: a komódok fölé. Az ágya brendonból való, azon már rajta voltak a kis méhecskék, virágok. A falon is voltak, de szar a ragasztó és lepotyogtak, apa majd kitalál valamit rá. Még hiányzik a rács a kiságy tetejéről, mert macskánk van és nem szeretnék bajt (bemászik mellé, vagy ráfekszik a kicsire..), okos macska, gyorsan tanul, de azért jobb az óvatosság. Amíg nagyon kicsi, addig mindig az ágy tetején lesz. Megvettük a pihenőszéket is, mindjárt lefotózom :lol: Már nagyon rég kinéztem a soroksárin a babadiszkontba, a bébi egy mozdulatára már hintázás van ezerrel, és ki is lehet támasztani. A fölé lógó pillangó-féle egyik szárnya tükör, a másikban golyócskák, és édes arc van a fejecskéjén. Kép

Kép
lili34
 
 


Kis pocak?!?!?!

Kép

Kép
lili34
 
 


Hgrita:: Hála az égnek, nem én szedek antibiotikumot (vagy 5 éve nem ettem) :wink:
Az eredményedből ítélve lehet fürödtél közös vízben, de fel is fázhattál.
Általában a terhesség ki is hozhatja...nem tudok segíteni, nekem még nem volt máskor sem bajom ezzel.

Nekem a diaphyllint kéne szednem, ami hörgőtágító, és állítólag a méh ereit is segít egyengetni, görcsök ellen. De én ugyan nem etetem a gyerekeim kemikáliával! Ha meg akarnak születni, már jók az esélyeink :wink:

Vizitdíjas emlékeim:
A kicsi fiamért mentem az oviba ebéd után, mert megbetegedett, és el tudtam jönni a melóhelyemről. Szemben volt a kórház (van a mai napig az ovival) és átvittem ölbe, mert lázas és gyenge volt.
Bemegyek a gyerekosztály elé és bekopogtam, szeretném ha megvizsgálnák a fiam. Majd "kedves nővér", előbb menjek és 1000 ft-ot csengessek ki, hozzam az elismervényt és aztán beszélhetek az orvossal.
Ez a művelet fél órát és hosszú kórházi sétát eredményezett, átépítés miatt a nadrágom szára is kirepedt...majd vissza a blokkal (miután sürgős esetben és 18 év alatt ingyenes) bemutattam a fizetést igazoló blokkot, átküldtek egy másik szárnyba, hogy majd ott megvizsgálják a fiam és mit képzelek én, az osztályra csak nem vihetem be.
OK! Átviszem, várom a dokit (már majdnem másfél óra kezemben egy beteg kisfiúval) oda méltósztatik jönni, megdicséri a csinos anyukát, meg teszi a megjegyzést (agyamban a lila köd egyre sűrűbb) és közli, nem ír fel semmit, mert vírus, adjak lázcsillapító, meg valamilyen köhögésit vegyek neki, azt meg vény nélkül is kapok!

No comment...de megtörtént!!!!!!

Akartam feljelentést tenni és megszellőztetni a médiában...csak a lejáratás kedvéért (a blokk mai napig eltéve, hogy átbasztak) de nekem a válás és a férj elég volt abban az időben cirkusznak ez már nem hiányzott volna!

Ez kérem Magyarország! Büszke lehetek rá, hogy magyarnak születtem!

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Lili,szép pocak!!!!!!!!!!!Csini vagy!!!!!!

[quote]S írta:üti: a homeos szerek is a betegség gyökerét keresik, erről írtam fentebb


Rosszul fejeztem ki magam,a sunridernél már gyökér sincs.Az aki nem hisz ebben annak elég nehéz elmagyarázni.Vegyük az ekcémát:ennek lehetnek lelki,és/vagy testi okai.Szóval ez egy komplexebb dolog,nem csak egy bőrhiba/betegség.

sutimano76
 
 


Mano: azt hiszem most maradok egy talp nélkülinél. Kicsi férjem úgyis azt mondta, hogy a talp úgysem lesz bent mindig, mert akkor hogyan ül más hátra....
Kire gondolt? Nem tom...

t-pk
 
 


Hgrita!

Fehérje a vizeleletben toxémiára utalhat, nem magas a vérnyomid?

Remélem beszéltél dokival, nem játék.... :cry:

Mabe!

Egy kicsit erős volt a megjegyzésed a homeós dologgal, oké, ez a véleményed, de egy kicsit árnyaltabban legközelebb..... :wink:
Sokan vagyunk itt és sokfélék, egy és sok gyerekesek és a későbbiekben is egy csomó dologról más lesz a véleményünk.....ez tuti. most borítékolom...de ez így van jól..... :lol: ne jussunk más topikok sorsára, ahol egész komoly vita alakult már ki....

Kép
arvaerika
 
 


Fehérje nekem is van minden második/harmadik heti vizeletben. A vérnyomim átlagban 110/70. Szerencsére egyáltalán nem is dagadok. Ki tudja mitől lehet?! A toxémia mindenesetre elég félelmetes! :?

Kép
lili34
 
 


Na, nézek egy cukkkert, hátha ihatok egy kis kávét :lol: Ja, találtam kevés szénhidrátos tejszínhabot is!! A végén még diplomázunk dietetikából :lol: :lol:

Kép
lili34
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?