Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Gyors bejelentkezés, mert csak hoztam gépet. :wink: Már most látom, hogy kedden, amikor otthon leszek újra, képtelen leszek visszaolvasni Benneteket :oops: olyan termékenyek vagytok. :) de azért próbálom követni a történéseket.

Lina: köszi a képet. Nagyon szép kis ruha!

Velünk minden rendben, éjjel túléltük a vihart, volt nagy, dörgött, villámlott, ömlött az eső, egész kellemes most a levegő, visszament olyan 24-25 fokra. :) :) :)

További szép hétvégét Nektek, vigyázzatok magatokra, babákra. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Végre hűlt a levegő!!!

Éjszaka volt levegő, nem volt savam...erre az 5 tagú családból 3-an veszekedtünk, ki ül a WC-re, mert hasmenéssel küzdöttünk egész éjjel! szegény fiam is és párom is, én jobban bírtam, mert ugye a pisilések edzik az ember lányát a nemalváshoz és alvajáráshoz :wink: :lol:

Ma szépítkezésnek szenteltem a délutánom...hajcsavarás, arcpakolás, körömlakkozás, estére hivatalosak vagyunk egy szolid összejövetelre, de nem szeretném, ha lesajnálnák szegény trampli kismamát :wink:

Szülésindítás: Kriszti, nekem az eddigi 3-ból kettőt indítottak, mert nagyon nyitva volt a méhszájam és hiába voltam idő előtt!!! A harmadik gyermekem nem engedtem a méhszáj 3 ujjnyi "nyitvatartásánál" elindítani, mondtam, elég erős a burok és majd ha akar, reped, indul, bármi, de több oxytocin nincs! Aztán ez volt a 36. héten...amit 40. hétig hordtam és magától indult meg a szülés, ami ettől volt villámgyors és FÁJDALOMMENTES magától, mielőtt valaki félreértené, nem köttettem gerincérzéstelenítőt soha, nem is fogok!
Azt hozzá teszem az indításos szülés fájdalma az jóval erősebb és drasztikusabb, mintha a saját hormonjaid teszik ugyan ezt! Ha kérhetitek, ne indíttassátok, csak mert szabin lesz a doki, mert nyitva a méhszáj, csak akkor ha veszély helyzet áll fenn, akkor egyezzetek bele (de orvosra mindig hallgatni)


Most a dokim már kérdezte, hogy szeretnék szülni. Én azt válaszoltam az orvos mérlegelje az állapotom és adjon választást, ha van. Erre a dokim is támogatta a sima szülést, mert igaz a B baba (Tibike) faros, de A baba (Anna) jön először fejjel, és nem kell vágni. Azt is megkérdeztem, mert paráztattak, ha 35. hét előtt jönnek vágnak, és ez is orvosfüggő, az enyém szerint akkor is simán meg lehet szülni őket, felesleges a sok császár.

Itt most azt szerettem volna mondani, meg kell találni az orvosunkat! Azt azt embert, aki hasonló értékrendekkel és felfogással áll a világ legtermészetesebb (nekem az)dolgához. Én olyan boldogan távoztam megint a dokimtól, hogy rendesen a tüneteim is enyhültek, amik eddig kellemetlenül érintettek.
Ja és jól esett, mikor megdicsérte a pocakom, hogy nem is gondolná (ennyi év tapasztalatával), hogy kettőt rejt. Azt meg pláne, hogy hármat kihordott! Nos a női hiúságomnak jó kis legyezője volt :wink:

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Szerintetek ha most kifertőtlenítem a cumikat, üvegeket, mellszívót - akkor az jó lesz a szülésig. Tehát berakhatom a kórházi csomagba, amit vinni akarok vagy előtte még egyszer ki kell fertőtleníteni?

t-pk
 
 

 
 

Sziasztok!

Andi, azért remélem szép színed is lett, nem csak "leégés" :wink:

Tök jó, hogy mostanában ilyen gyakran látod Juniort :wink:

Lina, nagyon szép ruci :wink:

Rolika :cry: :cry: :cry: szegénykém, részvétem a szüleinek :cry:

Csunyeszka, örülök, hogy minden rendben van :wink:

Írtad múltkor, hogy megnéztétek a H.P-t.

Én is kacérkodok vele, csak attól parázok, hogy hogy a csudiba fogom kibírni a 150 percet??? :shock:

Éééés, mivel úgy néz ki, hogy idén (is) kimarad a nyaralás, örömmel tapasztaltam, hogy az üdülési csekket mozira is lehet költeni :)
Vendég
 


[quote="t-pk"]S írta:t-pkzerintetek ha most kifertőtlenítem a cumikat, üvegeket, mellszívót - akkor az jó lesz a szülésig. Tehát berakhatom a kórházi csomagba, amit vinni akarok vagy előtte még egyszer ki kell fertőtleníteni?


t-pk: én semmi ilyesmit nem viszek a kórházba ... így nem tudom ... :shock: :shock: :shock: ... én mondjuk elvből nem adok neki cumit, cumisüveget, és a kórházban van nagy teljesítményű elektromos mellszívó, nem kell a sajátot vinni (ott hogy fogod fertőtleníteni minden használat után ??? ), és steril üveget adnak hozzá, amibe fejheted a tejcsit, és azt odaadják pohárból a kicsinek !!! ... legalább is 2 évvel ezelőtt az Istvánban ez volt a gyakorlat ... ha kifőzted a dolgokat, a fertőtlenítés nem tart szerintem 1 napnál tovább amúgy ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Kriszti, nagyon ügyi vagy, szép lett a gyerekszoba :wink:

És Atinak nagy pusza, hogy ilyen sokáig hagyta anyát aludni :wink:

Süti, sajnálom a korai kelést :?
Vendég
 


[quote="bibiesbrumi"] írta:bibiesbrumi
[quote="t-pk"]S írta:t-pkzerintetek ha most kifertőtlenítem a cumikat, üvegeket, mellszívót - akkor az jó lesz a szülésig. Tehát berakhatom a kórházi csomagba, amit vinni akarok vagy előtte még egyszer ki kell fertőtleníteni?


t-pk: én semmi ilyesmit nem viszek a kórházba ... így nem tudom ... :shock: :shock: :shock: ... én mondjuk elvből nem adok neki cumit, cumisüveget, és a kórházban van nagy teljesítményű elektromos mellszívó, nem kell a sajátot vinni (ott hogy fogod fertőtleníteni minden használat után ??? ), és steril üveget adnak hozzá, amibe fejheted a tejcsit, és azt odaadják pohárból a kicsinek !!! ... legalább is 2 évvel ezelőtt az Istvánban ez volt a gyakorlat ... ha kifőzted a dolgokat, a fertőtlenítés nem tart szerintem 1 napnál tovább amúgy ...


Bocsi, nem akarok nagyon belekotyogni, de én tavaly voltam az Istvánban, ami mellszívó ott volt (elektromos) az kakit nem ért. Én napi többször próbálkoztam ott azzal, aztán kb. a második nap férjem hozott aventes kézit, és azzal tök szépen beindult a tejcsi, az elektromossal csak kínlódás volt és egy csepp tejcsi sem.

Szóval én a biztonság kedvéért bevinném a kézit, pláne így, hogy nem a szomszédból fog párod bejárni a kórházba.

Ott meg szerintem majd segítenek sterilizálni.
Vendég
 


Én is mindenképpen akarok vinni - két gyereknél nem lehet tudni, hogy mennyi tej lesz + ez párosul egy kezdő anyukával :wink:

t-pk
 
 


[quote="boboka"] írta:boboka
[quote="bibiesbrumi"] írta:bibiesbrumi
[quote="t-pk"]S írta:t-pkzerintetek ha most kifertőtlenítem a cumikat, üvegeket, mellszívót - akkor az jó lesz a szülésig. Tehát berakhatom a kórházi csomagba, amit vinni akarok vagy előtte még egyszer ki kell fertőtleníteni?


t-pk: én semmi ilyesmit nem viszek a kórházba ... így nem tudom ... :shock: :shock: :shock: ... én mondjuk elvből nem adok neki cumit, cumisüveget, és a kórházban van nagy teljesítményű elektromos mellszívó, nem kell a sajátot vinni (ott hogy fogod fertőtleníteni minden használat után ??? ), és steril üveget adnak hozzá, amibe fejheted a tejcsit, és azt odaadják pohárból a kicsinek !!! ... legalább is 2 évvel ezelőtt az Istvánban ez volt a gyakorlat ... ha kifőzted a dolgokat, a fertőtlenítés nem tart szerintem 1 napnál tovább amúgy ...


Bocsi, nem akarok nagyon belekotyogni, de én tavaly voltam az Istvánban, ami mellszívó ott volt (elektromos) az kakit nem ért. Én napi többször próbálkoztam ott azzal, aztán kb. a második nap férjem hozott aventes kézit, és azzal tök szépen beindult a tejcsi, az elektromossal csak kínlódás volt és egy csepp tejcsi sem.

Szóval én a biztonság kedvéért bevinném a kézit, pláne így, hogy nem a szomszédból fog párod bejárni a kórházba.

Ott meg szerintem majd segítenek sterilizálni.


Boboka: ezzel hadd vitatkozzam egy kicsit: egy elektromos mellszívó sokkal hatékonyabb, mint a kézi (nekem is Avent van itthonra) ... császárral nehezebben indul be a tejtermelés , és a férje azért minden nap menni fog be ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Halihó!

Csunyeszka
, nagyon jó fej dokid van! :) s teljesen egyetértek Veled. Nekem is kettő gyerkőcöt indítottak, Vicát és Atit, Atit a 41. héten, Gergő volt teljesen sima szülés, s bizony szinte fájdalommentes. Én sem kaptam/kértem még soha Edát, nem is fogok :) Most elhatároztam, hogy Luca is oximentes lesz, szépen megindul szept 18-án és punktum :)

T-pk
, a legjobb tejserkentő mellszívó a kisbabád/id/ Én teljesen feleslegesnek tartom mellszívót bevinni a kórházba, nem ettől fog beindulni a tej, pláne nem jobban, vagy kevésbé... Babát minél többször mellre tenni, akár 20percenként, sok folyadék /nem szénsavas, nem gyümölcslé, hanem sima ásványvíz/ és nyugalom, na meg lehetőség szerinti pihenés. Ez a titka a megfelelő tej"hozamnak", nem a mellszívó.
Ami a mellszívó sterilizálását illeti első használat előtt mindenképpen ajánlott /de nem hetekkel, mert az olyan, mintha nem is sterilizáltad volna/, de a továbbiakban nem gondolom, hogy minden használat előtt szükséges lenne. A babának szüksége van arra mikroflórára, "bacihalmazra" ami a legszűkebb környezetében van, tehát az anyáéra, aztán apáéra. Ugyanúgy a szoptatásnál sem kell minden mellretétel előtt sterilizálni a mellet, érdekes is lenne. Persze egy sima lemosás ártani nem árt, de pl tusfürdővel, vagy szappan nem is lehet, hisz az egyfajta bevonatot képez a bőrön, s elég vacak íze van.

vicger
 
 


hiába van itt a hűvös, hiába aludtam ki magam , olyan nyűgös vagyok, hogy csuda :evil: :evil:

vicger
 
 


Sziasztok!

Örülök, annak aki tudott aludni! Jó nektek!
Kb. óránként ébredtem. Éjjel 1 körül sikerült elaludni, de óránként keltem.
Tegnap párom elhozta a babaágyat. :D Már majdnem teljesen kész van. Agyaltam kicsit mit hová, mert papír az nincs hozzá, de párom nemrég ért haza és nézett, hogy ja, már ennyire összeraktad... ?? :lol: :lol:
Volt ma asztalos, elmondtam mit szeretnék, lerajzolta és majd hív az árajánlattal. :)
bex13
 
 


Egyébként pedig szülés után nem egyszerre lövell be a tej. Addig kolosztrum van, sárgás színű előtej, tökéletes immunbomba. A tej van, hogy csak a 3. napon, vagy a 4. napon lövell be. Tehát az első pillanatban x hektó tejmennyiséget várni irreális ;)

vicger
 
 


[quote="t-pk"] írta:t-pkn is mindenképpen akarok vinni - két gyereknél nem lehet tudni, hogy mennyi tej lesz + ez párosul egy kezdő anyukával :wink:


félreértettl: nem azt mondtam, hogy ne fejjél, sőőőőőőőt: ezt fogják "erőltetni" folyamatosan a csecsemősök ... .csak egyszerűbb volt "rácsatlakozni " az elektromos fejőre, mint magamnak csinálni ... de te tudod, viszont ha viszed, még korai a sterilizálás, sztem :oops:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


lentebb a hsz :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.25 17:08-kor.
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Újra itthon...

Remélem, mindenki egyben van még :wink:
Vendég
 


[quote="bibiesbrumi"] írta:bibiesbrumi
[quote="boboka"] írta:boboka
[quote="bibiesbrumi"] írta:bibiesbrumi
[quote="t-pk"]S írta:t-pkzerintetek ha most kifertőtlenítem a cumikat, üvegeket, mellszívót - akkor az jó lesz a szülésig. Tehát berakhatom a kórházi csomagba, amit vinni akarok vagy előtte még egyszer ki kell fertőtleníteni?


t-pk: én semmi ilyesmit nem viszek a kórházba ... így nem tudom ... :shock: :shock: :shock: ... én mondjuk elvből nem adok neki cumit, cumisüveget, és a kórházban van nagy teljesítményű elektromos mellszívó, nem kell a sajátot vinni (ott hogy fogod fertőtleníteni minden használat után ??? ), és steril üveget adnak hozzá, amibe fejheted a tejcsit, és azt odaadják pohárból a kicsinek !!! ... legalább is 2 évvel ezelőtt az Istvánban ez volt a gyakorlat ... ha kifőzted a dolgokat, a fertőtlenítés nem tart szerintem 1 napnál tovább amúgy ...


Bocsi, nem akarok nagyon belekotyogni, de én tavaly voltam az Istvánban, ami mellszívó ott volt (elektromos) az kakit nem ért. Én napi többször próbálkoztam ott azzal, aztán kb. a második nap férjem hozott aventes kézit, és azzal tök szépen beindult a tejcsi, az elektromossal csak kínlódás volt és egy csepp tejcsi sem.

Szóval én a biztonság kedvéért bevinném a kézit, pláne így, hogy nem a szomszédból fog párod bejárni a kórházba.

Ott meg szerintem majd segítenek sterilizálni.


Boboka: ezzel hadd vitatkozzam egy kicsit: egy elektromos mellszívó sokkal hatékonyabb, mint a kézi (nekem is Avent van itthonra) ... császárral nehezebben indul be a tejtermelés , és a férje azért minden nap menni fog be ...



Bibi, a saját tavalyi tapasztalatomat írtam le, nem szentírás, csak egy tapasztalat.
Én szerintem dupla hátrányból indultam, nekem úgy, hogy császárom volt és nem volt velem a babám a kézitől indult be a tejem, nem is kicsit, az elektromos nekem, legalábbis ami a kórházban volt (többet nem próbáltam, de most nem is arról van szó, hogy a kézi vagy az elektromos a jobb, én csak azt írtam, hogy ami tavaly az Istvánban volt elektromos az nagyon gagyi volt -gondolom nem cserélik évente) semmit sem ért.

Én nem szeretnék ezen vitatkozni, mert ez is olyan dolog, hogy kinek mi jön be majd jobban, ebbe beleszólni nem lehet, nem is szabad, ki kell tapasztalni.

Én csak az istvánban lévő elektromos mellszívót véleményeztem...
:wink:
Vendég
 


[quote="vicger"]H írta:vicgeralihó!

Csunyeszka
, nagyon jó fej dokid van! :) s teljesen egyetértek Veled. Nekem is kettő gyerkőcöt indítottak, Vicát és Atit, Atit a 41. héten, Gergő volt teljesen sima szülés, s bizony szinte fájdalommentes. Én sem kaptam/kértem még soha Edát, nem is fogok :) Most elhatároztam, hogy Luca is oximentes lesz, szépen megindul szept 18-án és punktum :)

T-pk
, a legjobb tejserkentő mellszívó a kisbabád/id/ Én teljesen feleslegesnek tartom mellszívót bevinni a kórházba, nem ettől fog beindulni a tej, pláne nem jobban, vagy kevésbé... Babát minél többször mellre tenni, akár 20percenként, sok folyadék /nem szénsavas, nem gyümölcslé, hanem sima ásványvíz/ és nyugalom, na meg lehetőség szerinti pihenés. Ez a titka a megfelelő tej"hozamnak", nem a mellszívó.
Ami a mellszívó sterilizálását illeti első használat előtt mindenképpen ajánlott /de nem hetekkel, mert az olyan, mintha nem is sterilizáltad volna/, de a továbbiakban nem gondolom, hogy minden használat előtt szükséges lenne. A babának szüksége van arra mikroflórára, "bacihalmazra" ami a legszűkebb környezetében van, tehát az anyáéra, aztán apáéra. Ugyanúgy a szoptatásnál sem kell minden mellretétel előtt sterilizálni a mellet, érdekes is lenne. Persze egy sima lemosás ártani nem árt, de pl tusfürdővel, vagy szappan nem is lehet, hisz az egyfajta bevonatot képez a bőrön, s elég vacak íze van.


Kriszti: egyetértünk: velem is ott volt 24 órában, és minden nyikkanásra mellen volt ... így a 3.napra be is indult a tejcsi, de engem erőltettek, hogy indulás fejni menni ... én meg mentem, mint a kisangyal :):):) ...vagyis, mint a 2-3 napos császáros kismami, karján a 4 kilós babóval ... :shock: :shock: :shock:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="boboka"] írta:boboka
[quote="bibiesbrumi"] írta:bibiesbrumi
[quote="boboka"] írta:boboka
[quote="bibiesbrumi"] írta:bibiesbrumi
[quote="t-pk"]S írta:t-pkzerintetek ha most kifertőtlenítem a cumikat, üvegeket, mellszívót - akkor az jó lesz a szülésig. Tehát berakhatom a kórházi csomagba, amit vinni akarok vagy előtte még egyszer ki kell fertőtleníteni?


t-pk: én semmi ilyesmit nem viszek a kórházba ... így nem tudom ... :shock: :shock: :shock: ... én mondjuk elvből nem adok neki cumit, cumisüveget, és a kórházban van nagy teljesítményű elektromos mellszívó, nem kell a sajátot vinni (ott hogy fogod fertőtleníteni minden használat után ??? ), és steril üveget adnak hozzá, amibe fejheted a tejcsit, és azt odaadják pohárból a kicsinek !!! ... legalább is 2 évvel ezelőtt az Istvánban ez volt a gyakorlat ... ha kifőzted a dolgokat, a fertőtlenítés nem tart szerintem 1 napnál tovább amúgy ...


Bocsi, nem akarok nagyon belekotyogni, de én tavaly voltam az Istvánban, ami mellszívó ott volt (elektromos) az kakit nem ért. Én napi többször próbálkoztam ott azzal, aztán kb. a második nap férjem hozott aventes kézit, és azzal tök szépen beindult a tejcsi, az elektromossal csak kínlódás volt és egy csepp tejcsi sem.

Szóval én a biztonság kedvéért bevinném a kézit, pláne így, hogy nem a szomszédból fog párod bejárni a kórházba.

Ott meg szerintem majd segítenek sterilizálni.


Boboka: ezzel hadd vitatkozzam egy kicsit: egy elektromos mellszívó sokkal hatékonyabb, mint a kézi (nekem is Avent van itthonra) ... császárral nehezebben indul be a tejtermelés , és a férje azért minden nap menni fog be ...



Bibi, a saját tavalyi tapasztalatomat írtam le, nem szentírás, csak egy tapasztalat.
Én szerintem dupla hátrányból indultam, nekem úgy, hogy császárom volt és nem volt velem a babám a kézitől indult be a tejem, nem is kicsit, az elektromos nekem, legalábbis ami a kórházban volt (többet nem próbáltam, de most nem is arról van szó, hogy a kézi vagy az elektromos a jobb, én csak azt írtam, hogy ami tavaly az Istvánban volt elektromos az nagyon gagyi volt -gondolom nem cserélik évente) semmit sem ért.

Én nem szeretnék ezen vitatkozni, mert ez is olyan dolog, hogy kinek mi jön be majd jobban, ebbe beleszólni nem lehet, nem is szabad, ki kell tapasztalni.

Én csak az istvánban lévő elektromos mellszívót véleményeztem...
:wink:



Jaaaaaaaaaj, dehogy is akarok erről vitázni ... én meg csak azt szerettem volna írni, amit Kriszti: 3. napra lehet, hogy magától is beindul, vagy az elektromostól, ha tovább csinálod azzal, de nem ez a lényeg ... sterilizálni még korai, végül is erről szólt a kérdése ;) .... szóval, szerintem, ha megszül, a férje hazamegy, frissen kifőzi ,és másnap beviheti neki ... kb így csinálnám :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Ha 24 órás rooming-in van, akkor nem kell fejni...inkább a babát kell minél többször cicire tenni!!!!
Az első napokban úgyis csak minimális mennyiségű tej van, az fedezi a baba szükségletét... folyamatos szoptatásnál, ha a baba sokat van cicin, a tejbelövellés se szokott olyan nagyon drámai lenni!
Vendég
 


Én alaphelyzetben nem viszek be mellszívót...használni is csak akkor szándékozom, ha Imola valami miatt nem tudna szopizni...
Vendég
 


Mabe,üdv újra itthon.
Milyen volt a pihenés????

Juj de jó,hogy megjöttél,reggel egy órával tovább alszom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
v.andi
 
 


T-pk: Én megértem az "óvintézkedéseid", amit a mellszívóval kapcsolatban írtál.
Egyet értek a lányokkal, hogy a baba elég beindítani a tejet, de az iker babák kisebbek az egykéknél, és lehet a mellben a tej 5×annyi, mint amit szopni kibírnak, ezért én is lefejem.

Egy: magam kényelme és fájdalommentessége miatt

Másodszor: tartani kell a mennyiséget

Harmadszor: A korababa, ami nem csak idő, hanem kiló függő is, keveset szopik, lehet inkuba is kerül...

VIDD A MELLSZÍVÓT NYUGODTAN!!! Én is fogom, kifőzheted, zacsi és mehet a táskába.

És kívánom, hogy ne kelljen használnotok!!!

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Kép
Kép
Kép
Vendég
 


[quote="v.andi"]M írta:v.andiabe,üdv újra itthon.
Milyen volt a pihenés????

Juj de jó,hogy megjöttél,reggel egy órával tovább alszom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Nagyon jó volt! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


AztaaaaMabe,hatalmasat nőttetek,szuper :wink: :D

Ahogy nézem,Te is csak poci vagy.Csini!

Kép
v.andi
 
 


Bocs, nem tudok visszaolvasni, mert csak ma estére jöttünk haza, holnap megyünk vissza Zánkára, hétfő este megint hazaugrunk (pszichológus), kedd reggel az első CTG, aztán szombaton fejezzük be a nyaralást, ha addig el nem fújja a szél a sátrat a fejünk fölül (az éjjel 1-től 4-ig nem aludtunk a szél miatt meg az eső miatt).
Úgyhogy mindenkinek további jó készülődést, remélem, mind egyben vagytok!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


[quote="vicger"]h írta:vicgeriába van itt a hűvös, hiába aludtam ki magam , olyan nyűgös vagyok, hogy csuda :evil: :evil:

Kriszti,sztem a front miatt van.Én is dőlök jobbra-balra,mint valami alkesz.Ahol leteszem a fejem,elalszom,pedig nem nagyon tudok napközben aludni.

Kép
v.andi
 
 


Én is az ikrek miatt gondolom, hogy viszem-mellszívó, cumi+ kezdő anyukaként, azt hiszem az egész gyerekszobát beköltöztetem a kórházba. Főleg, hogy benn van a pakliban, hogy esetleg hamarabb jönnek - de persze ez kizárt. Ha kell fejjel lefelé lógva, összeszorított lábbakkal, de a 37 hétig mindenki ott marad ahol van :wink: :lol:

Kifertőtlenítettem mindent, ártani nem árt és elrakom dobozba őket. Ha lesz időm kifertőtlenítem mielött megyek a kórházba. gondolom úgyse lesz más gondom és dolgom, mikor itthon beindul a szülés. :wink:
A férjemet kell majd összevadászni valahonnan és azt a röpke 120 km-t lekocsikázni, amíg a kórházba érünk. De fő a + gondolkozás.

kezdő anyukaként, azt hiszem az egész gyerekszobát beköltöztetem a kórházba - szerintetek két babára, mennyi rucit kell bevinni a kórház? Saját ruhába lesznek. Hazaküldeni szerintem mosni nem fogom tudni - férjem a mosógépet sem ismeri fel, anyu meg még Veszprémtől 30 km-re lakik, így mire hozzá elkerülnek és vissza a ruci, remélem itthon is leszek.

t-pk
 
 


[quote="v.andi"] írta:v.andi
[quote="vicger"]h írta:vicgeriába van itt a hűvös, hiába aludtam ki magam , olyan nyűgös vagyok, hogy csuda :evil: :evil:

Kriszti,sztem a front miatt van.Én is dőlök jobbra-balra,mint valami alkesz.Ahol leteszem a fejem,elalszom,pedig nem nagyon tudok napközben aludni.


Én is nyomott vagyok, bár én már hetek óta. Lehet visszajönn az első harmad álomkórja, vagy a szervezet rápihen a következő jó pár hónap nem alvására. Milyen jó is lenne, ha lehetne előre aludni.

t-pk
 
 


[quote="t-pk"] írta:t-pkn is az ikrek miatt gondolom, hogy viszem-mellszívó, cumi+ kezdő anyukaként, azt hiszem az egész gyerekszobát beköltöztetem a kórházba. Főleg, hogy benn van a pakliban, hogy esetleg hamarabb jönnek - de persze ez kizárt. Ha kell fejjel lefelé lógva, összeszorított lábbakkal, de a 37 hétig mindenki ott marad ahol van :wink: :lol:

Kifertőtlenítettem mindent, ártani nem árt és elrakom dobozba őket. Ha lesz időm kifertőtlenítem mielött megyek a kórházba. gondolom úgyse lesz más gondom és dolgom, mikor itthon beindul a szülés. :wink:
A férjemet kell majd összevadászni valahonnan és azt a röpke 120 km-t lekocsikázni, amíg a kórházba érünk. De fő a + gondolkozás.

kezdő anyukaként, azt hiszem az egész gyerekszobát beköltöztetem a kórházba - szerintetek két babára, mennyi rucit kell bevinni a kórház? Saját ruhába lesznek. Hazaküldeni szerintem mosni nem fogom tudni - férjem a mosógépet sem ismeri fel, anyu meg még Veszprémtől 30 km-re lakik, így mire hozzá elkerülnek és vissza a ruci, remélem itthon is leszek.


nem nagyon "koszolódnak" eleinte :) ... de ha lebüfizi, bukja magát, akkor az gáz ... tehát alapból nem 3, hanem inkább császáros 4-5 napra készülve napi egy rend és pluszban 1-1 rend ruházat ... meg készíts ki kézhez a férjednek, hogy ha kell még, akkor tudjon hozni be neked .... pelust ne felejts el vinni, mert az kevés, amit ott adnak !!! ... én most viszek pólyát, és vékonyabb és vastagabb takarót is készítettem (lövésem sincs, milyen idő lesz akkor :shock: és a hazamenős rucikat, bébihordozókat is érdemes szem elé tenni apának, MINDHÁRMÓTOKNAK :):)::)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Imola: micsoda csini,kerek poci :):):) ... hiányoztál !!!! :)

Anna: TE IS :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Szép estét!

Na, akkor nem vagyok egyedül a nyomisággal ;) Épp most néztem a blogba, van egy százalékos várandósságmérő kütykürütty, már 80%a letelt a várandósságnak, és csak hogy maradjunk a %oknál, 100%osan hülye vagyok. :twisted: :twisted:
Ati is frankón nyüszi, ugye front ott is. Atesz meg délután szülinapi köszöntésre ment, viszont ez csak később jutott eszünkbe, s délelőtt már megbeszéltük, hogy kimegyünk Kisgyőrbe anyóshoz, Ati had mászkáljon nem csak betonon ugye... de így Kisgyőr ugrott, Ati viszont menni akar már mindig, megjegyzem teljesen jogosan, így ATesz szülinapozni ment, én meg a gyerekkel először le az udvarra, majd ki a városba sétálni, a belem lóg, ATi nem akart hazajönni, dilizett, üvöltött az utcán, így cipeltem, majd a lépcsőn se akart feljönni, így a 3.ra mire felértem vele, azt hittem, h megszülök. A kedvem szar, fel fogok adni egy hirdetést, hogy Miskolcon keresek barátnőt, kisgyermekesek előnyben. És nem az a bajom, hogy Atesz elmegy, hanem az, hogy én nem tudok menni sehova :cry: :cry: :cry: áááááááááááááááááááá vacak ez az egész na.
Bocs a kirohanásért.

Mabe, tök jó, hogy megjöttél ! :) :) merre jártatok egyébként?
Anna, jó látni :) örülök, hogy minden rendben Veletek!

T-pk, sajnos a baba kórházi motyóját illetően nem tudok segíteni, nekem nem kellett vinnem semmit, a kórházban adtak. Annó Szombathelyen is, és itt Miskolcon is tavaly. Igaz, lehet, hogy idén már akkora szarban van a haza /már bocsánat/ h vinni kell. Meg is kérdezem majd.

Most estefelé, mikor Atival sétáltunk, szabályosan szeptemberi fílingem volt... ;) Ja, és a vadgesztenyék már rendesen gömbölyödnek ám! :) :)

vicger
 
 


[quote="bex13"]S írta:bex13ziasztok!

Örülök, annak aki tudott aludni! Jó nektek!
Kb. óránként ébredtem. Éjjel 1 körül sikerült elaludni, de óránként keltem.
Tegnap párom elhozta a babaágyat. :D Már majdnem teljesen kész van. Agyaltam kicsit mit hová, mert papír az nincs hozzá, de párom nemrég ért haza és nézett, hogy ja, már ennyire összeraktad... ?? :lol: :lol:
Volt ma asztalos, elmondtam mit szeretnék, lerajzolta és majd hív az árajánlattal. :)


Bex: de jó, alakul a babaszoba :) .... majd kérünk képeket !!! :) ... nálunk is én szeretem öszerakni az összerakós bútorokat :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Mabe, nagyon csini pocid van! :)

vicger
 
 


Alakul, csak lassan. Még a matrac hiányzik, de aludnia már lesz hol.
Babaágyról mindjárt felrakatom anyuval, mert én nem tudok kicsinyíteni. :wink:
Babaszoba.... az még sajna nagyon messze. Egy szobánk van kész itt lesz velünk a nappali-háló-gyerekszobában. :lol:
A képen az ágy végén a takarója látszik, nekem nagyon tetszik a huzat mintája, örülök, hogy rátaláltunk.
Aztán majd szeptemberben lefotózom a szobát is a babasarokkal!
Tőletek még nagyon messze vagyok... Ruhácskák kimosva-vasalva, szekrény lemosva, bepakolva. :wink:

Kriszta sajnálom, tudom mit érzel, de lehet tényleg meg kéne próbálni a hirdetést! :D De csak akkor ha minket nem fogsz miatta hanyagolni!!!! :lol: :lol:
bex13
 
 


Bex,hozzám képest teljesen jól állsz!:D
Nálunk egy kifestett tök üres szoba van csak :oops: A babaruhák még dobozban,mert amíg nincs hova tenni,nem is álltam neki kimosni.15-én kezdték el az ágyat csinálni,remélem még 2 hét,és elkészül. Kíváncsian várom a képeket.

T-Pk,a harmadik trimeszterben már nem csodálkozom,hogy nem pörgünk,mint egy zárlatos Bíró Ica.Most már rá kell pihennünk a babákra,Neked főleg :wink: :roll:

Kép
v.andi
 
 


Kép Kép

Kép
lipót beatrix
 
 


Sziasztok lányok! Itt vannak az igért képek!

Kép
lipót beatrix
 
 


Bex, hanyagolni??? ááááááááááááá, hisz itt élem a társasági életemet :lol: :lol: :lol: :lol: :( néha úgy tudom sajnálni magam :D
/ma már eszembe jutott az is, hogy totál beszűkültem, és lassan már minden emberi kapcsolatom megszűnik a külvilággal brühühühühüüüüüüüü... innen már csak a csomagküldő szolgálatok dobozai hiányoznak, s máris kész a ámerikás atomizálódott fíling. Ja, és ikrek vagyok, tehát imádok és tudok folyamatosan beszélni, mindenről és bármikor és stb... na, most szerintem nem kell hosszan ecsetelnem mennyire frusztrál néha ez a mostani helyzet...

Csak hogy morogjak még két kört, megint éhes vagyok. Nagyon elcseszerintett gyomrom van nekem, egész nap csak délben, aztán ilyenkor este meg kopog a szemem! :evil: :evil: :evil: ehhhhhhhhh kár volt felfüggeszteni azt a diétát.. most már b..hatom :evil: :evil: :evil: :evil: ráadásul lélektani pillanathiányban is szenvedek.

vicger
 
 


Bex, nagyon klassz a kiságy!!!! s persze a takaró is :)
Van egy felesleges eladó vadi új, még csomagolt kókuszmatracom 140x70es, ha esetleg pont ez a méretű kókuszmatrac hiányzik az ágyból :)

vicger
 
 


zárlatos bíró ica.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vicger
 
 


Andi az jó,szép tiszta szoba. Tényleg az ágyra kiváncsi leszek. :wink: Nekem dobozok sincsennek, mert mindenki azt mondta ne vegyek ruhát. Unokatesómtól elvileg holnap kapom meg, barátnőmtől meg kb.3 hét múlva. De azokat meg kéne néznem előtte, hogy tényleg miből érdemes venni. :lol: :lol:
Petiéktől át kéne hozni a komódot is... van még mit csinálni.
Ha jól emléxem Neked pelenkázóval együtt lesz az ágy ugye?
bex13
 
 


Bex,igen,kombi babaágyat szerettem volna.Lesz mellé egy komód,amire nem kértem a pelenkázót.Én is kíváncsi leszek,mert az ágyat képről láttam csak,a faanyagból meg fogtam egy darabot :lol:

Kép
v.andi
 
 


[quote="vicger"]z írta:vicgerárlatos bíró ica.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


lélektani pillanathiány :lol: :lol: :lol: :lol: ... az meg miacsuda ??? :shock:

én is úgy érzem: beszűkültem? nem bírok menni a bolton kívül Lillával kettesben sehová ... nálunk is az a helyzet, hogy szerintem pont emiatt - ha mégis megyünk vhová, alig lehet elrángatni onnan szegény gyereket, folymatosan társaságba vágyik ... ja, és ő is ikrek, bika aszcival :) ... be nem áll a szája egész nap, és pörög(ne), mint a búgócsiga, vagy mint BIca néni zárlatosan :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bibi, hááát, amikor lélektani pillanatból akut hiány van :D Remélem lesz ez máshogy is :)

ugye ugye, szegény gyerek... enyém gyerek is szegény :) Bár ő még kicsit antiszociális is :D nem hajlandó szóba állni idegenekkel... de a világból kimenne, ha tehetné... én is, csak már nem nagyon bírom szusszal...

vicger
 
 


Andi és jó fogása volt??? :lol: :lol: :lol:
Tényleg csajok, Ti milyen matracot fogtok a kicsinek használni?
bex13
 
 


Bex,öööö :oops: ,nem úgy fogtam meg,hanem amúgy :lol: :lol: :lol:
Mi ezt szeretnénk megvenni:
http://www.helimexbaby.com/webaruhaz/pr ... matrac.jpg

Azt láttam egy babás műsorban,hogy az első 6hónapban a kókusz,és utána ez.GOndoltam magamban,ez kicsit rablás,szóval jó nekünk ez.Nehogymá 6 hónap után új matracot vegyek.Egyébként pedig,ha nem lesz rá keret,akkor sima szivacsot.Dani is felnőtt :wink: 8) :lol:

Kép
v.andi
 
 


Nem úgy, hanem amúgy, értem én. :wink:
Erről lemaradtam, ha az első 6 hónapban jó a nagyon kemény kókusz, akkor később miért nem? Mert nagyobbnak megintcsak az a jó. Nem értem. Mi matracunk kókusz, dög nehéz, ketten alig bírjuk el. :lol:
Jó éjt csajok, próbálok aludni! Kellemes éjszakát mindenkinek!
bex13
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?