Új privát üzeneted érkezett!

Laptető kiadó.... :lol:

Kép
Kép
szintus
 
 


Szintus! Igen, kapnak antibiotikumot is, meg folyamatosan hasfogót, meg elektrolyt oldatot, hogy ne száradjanak ki. Csak ugye Jázmin nem issza meg, ezért 5-10 mlliterenként fél óránként, vagy ahogy eszembe jut, gyógyszeradagolóval nyomom bele. Ebből fél litert kéne egy nap meginnia, szóval egész nap itathatnám fecskendővel, hogy lemenjen mind. De remélem így is használ valamit.

Már majdnem 12 hetes vagy! Azta hogy telik az idő! Nálatok van 12 hetes UH?

Kép
szly27
 
 


Szly!
Igen,oldatot nálunk is adnak,ha kell(de nem igazán praktizálják)viszont a Fruzsinak csak valamilyen szirupot adtak a hasmenésre és probiotikot!Antibiot.nem!
Igen van nálunk 12heti uhu(11-14hétig)én a jövő héten megyek,magánba ha nem sikerül egy ismerősömnek berendezni a korházba!Mivel ő ott dolgozik,lehet,h sikerül.....
Rengetegen vannak,ott ugye nem kell fizetni maszekul pedig piszok drága!Meg az uhu után megyek a kombi tesztre!

Kép
Kép
szintus
 
 

 
 

A kefír is jó antibigyó mellé (hasmenésre), mivel az antibigyó a jó bacikat is kiöli (ha jól tudom), a kefírben meg van.

Toncsi is csúszott már bele a medencébe fejjel, apja meg mellette :twisted: . De szerencsére csak egy hirtelen ijedtség volt. Azóta is szereti a vizet.

Bogi még nem volt strandon, egyedül nem merem a két lányt elvinni. Talán majd ha jönnek tesómék. Vagy ha apát valamikor be tudom szervezni.

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Csilla,
én eddig kétszer vittem őket egyedül strandra, először szuperül ment minden, másodjára (tegnap) már kevésbe...
Nyembaj, gyakorlat teszi a mestert. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Nagyon sajnálom én is a kisfiút, illetve a szüleit. Ha leállt a légzése/keringése a vizbeesés (fulladás) miatt, akkor az a pár perc oxigénhiány az agynak okozta ezt az állapotot.
De annyi veszély van, épp most olvastuk a neten, hogy Újpesten meg beszippantott a medence egy kisgyereket és meghalt!!!
Itt nálunk meg egy hatalmas gyerekáruházban a játszósarokban egy vipera halálra mart egy gyereket!!!! (Itt vannak viperák, de normál körülmények között persze a "természetben", arra senki nem számitott, hogy egy áruházban is lehet, borzasztó).
Na befejezem a horrort, csak azt akartam ezzel irni, hogy óvatosnak kell lenni, de ilyen alapon folyton retteghetnénk, hogy mi fog történni...
Szintus! Én sokat fürdök Ártemisszel egyedül, bár most itt van anyu is, de ha a férjemre várnék, hogy ráérjen, akkor eddig max. 2x mentünk volna strandra...(olyan sokat dolgozik szegény).
Ma is szuperjót strandoltunk, ma jó meleg volt, 37 fok, és Ártemisz úgy élvezi!!! És ma már tett kb. 5 lépést egyedül!!!!
Szintus! Majd ird meg, hogy mi volt az UHon. Amúgy hogy érzed magad? Én egyre "nehezebben"...De még 7 hét kb...
Tegnap beszéltünk a névről, és mostmár tuti Nikoletta lesz. Azóta beceneveken gondolkodom...

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


A lemaradt képek: Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
havacska
 
 


Sziasztok!

Hős vagyok! Visszaolvastam, képet töltöttem és most írok is.
Patr!

Hát igen, gyógyvíz :oops: :oops: :oops:
Ki is küldtek minket vagyis őket bár itt Nyíregyen nem szóltak.
Az az igazság, hogy mindig kifogtuk a langyi gyerek medencéket. A nagyobbaknak jó akik ugrabugrálnak benne, de mi csak lötyögünk és én is fáztam. Bár Ámin élvezte, de láttam, hogy libabőrös volt.
Ma Sóstón voltunk délután azon a strandon ahol a tóba is lehet fürdeni és Áminnak tetszett a hideg víz bár csak a szélén sétálhatott, de azért beleült kicsit. Láttam mások is bevitték a kicsiket, de én nem mertem olyan hideg az a tó na meg koszos, bár Ártemisz is élvezi a tengert és az sem lehet meleg.
Egyébként nagyon gáz, hogy a meleg vízbe (gyógyvízbe)is beviszem? Lehet valami baja tőle? Tényleg nem tudom.

Szly!
Van bugyis úszógumink is, azt szoktuk használni, ezt csak mondhatni kipróbáltuk.

Adri!
Csak kíváncsiságból, akkor az a kisfiú agyhalott vagy kómában van? Ha visszatérne lehetne még normális ember?

Kép
havacska
 
 


Sziasztok!
ÁÁÁÁÁ, Mariann,csak vicceltem,nem szemrehányás volt. amúgy nem ajánlják gyerekeknek a gógyvizet,mert egyrészt olyan gázok szabadulnak fel,amit nem jó közvetleneül belélegezni,másrészt (persze ez csak saját megállapítás) szerinted azok a nénik bácsik,akik reggel beülnek a vízbe,és este kiszállnak vajon a folyó ügyeiket hol intézik?? :lol: Tudom,fujjjjjj!!!!! :x A képek nagyon édik,végre magadról is tettél!!!Ámin jól be van öltöztetve az apja kezében! Ez nem mostanában készült kép?? :lol:

Gabuska!
Én is megnéztem az őszi topicot is,de semmit nem találtam,viszont a 2009 májusiból annyit megtudtam,hogy nyilvános strandon történt az eset,későn vették észre,hogy a vízben van a gyerrkőc!És talán holnap vizsgálják meg az agyát!!! Hát,nagyon-nagyon szorítok érte!!!!!

Sly!
Ezek szerint a számítógéped is csak addig volt vírusos,mint te!!!Erősek vagytok!! :lol: Jázminba próbálj beletukmálni minél több mennyiséget,még ha ez esetleg tea vagy gyümilé is,és amúgy inkább vizet adsz neki,de ez most nagyon fontos!!! Jobbulást neki is!!!

Adri!
Ez tényleg horror!!! vipera??? Úristen!!! Ne meg ez az Aquaworld-ös baleset!!Milliárdokból felépítenek egy vízi paradicsomot,oszt" egy sz@ros fedél nincs a helyén,és meghal egy kisgyerek!!! Felháborító felelőtlenség!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szintus!
Szeretem a humort élőben is!A suliban is mókamester voltam,gyakran besdzólogattam az órákon...és a többiek bírták ezt! :D
Nagyon megy az idő,talána következő uh-n,meg is modnják a baba nemét...pláne ha fiú!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!
ÁÁÁÁÁ, Mariann,csak vicceltem,nem szemrehányás volt. amúgy nem ajánlják gyerekeknek a gógyvizet,mert egyrészt olyan gázok szabadulnak fel,amit nem jó közvetleneül belélegezni,másrészt (persze ez csak saját megállapítás) szerinted azok a nénik bácsik,akik reggel beülnek a vízbe,és este kiszállnak vajon a folyó ügyeiket hol intézik?? :lol: Tudom,fujjjjjj!!!!! :x A képek nagyon édik,végre magadról is tettél!!!Ámin jól be van öltöztetve az apja kezében! Ez nem mostanában készült kép?? :lol:

Gabuska!
Én is megnéztem az őszi topicot is,de semmit nem találtam,viszont a 2009 májusiból annyit megtudtam,hogy nyilvános strandon történt az eset,későn vették észre,hogy a vízben van a gyerrkőc!És talán holnap vizsgálják meg az agyát!!! Hát,nagyon-nagyon szorítok érte!!!!!

Sly!
Ezek szerint a számítógéped is csak addig volt vírusos,mint te!!!Erősek vagytok!! :lol: Jázminba próbálj beletukmálni minél több mennyiséget,még ha ez esetleg tea vagy gyümilé is,és amúgy inkább vizet adsz neki,de ez most nagyon fontos!!! Jobbulást neki is!!!

Adri!
Ez tényleg horror!!! vipera??? Úristen!!! Ne meg ez az Aquaworld-ös baleset!!Milliárdokból felépítenek egy vízi paradicsomot,oszt" egy sz@ros fedél nincs a helyén,és meghal egy kisgyerek!!! Felháborító felelőtlenség!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szintus!
Szeretem a humort élőben is!A suliban is mókamester voltam,gyakran besdzólogattam az órákon...és a többiek bírták ezt! :D
Nagyon megy az idő,talána következő uh-n,meg is modnják a baba nemét...pláne ha fiú!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Sajnos nincs már erőm írni, napközben nem tudok jönni, annyit tekergünk, este meg apával dumálok-ja és mindenkivel, aki hív telefonon, Skypen, család, stb.

Mindenkit üdvözlök!

KépKép
Kép
el..né
 
 


Bocsi,hogy 2-szer ment,kitöröltem volna,de hová lett...Damon Hill??? Vagyis a szerkesztő gomb????? :lol:

Csilla!
Mi mindig hármasban megyönk a beachre...ha én is az uramra várnék... bár általában van ismerős,vagy múltkor a barátnőm is velünk tartott,de ő is hozta a saját gyerkőcét!

Ma Mircsike aludt a teraszon a kocsiban,jön be Márk:
-Anya,gyere hallgasd meg,hogy MORGIK Mira!!! :lol:
-és valóban,elég hangosan horkolt/szuszogott! :lol:

Ksőbb meg kérdezte tőlem:
-Anya,Mira ehet gumicukrot???
-Nem!
-Hallod,azt mondta az ANYUKÁD,hogy nem ehetsz!!!
:lol:

Nem tudom,ti hogy vagytok vele,de annak ellenére,hogy nem nagyon csíptem az öreglányt,rendesen megrendített Magdi anyus halála!!! Így már vissza semt tud jönni!!!Én úgy tudtam,csak elutazik!!!Akkor minek volt ez az egész megcsalós story??? Leesni enélkül is lehetett volna!!! :roll:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Jó reggelt!

Mariann! Szupik a képek!

Hát ne tudjátok meg milyen volt a tegnapunk. Kb 20 pelenkát tuti elhasználtunk. Este már kádba ültettem, vizet alá és a vizet cseréltem. 10 percenként ment a hasa. Nyűgös volt. Meg is értem. A feneke piros. Szerencsére itatni tudtam, másfél litert ivott meg tegnap, ebből 2,5 dl elektrolyt oldat. Szerencsére úgy látom nincs kiszáradás veszély. Kíváncsi leszek a mai napra. Hát eléggé aggódtam tegnap, de remélem tényleg jobb lesz a mai nap, bár annál már csak jobb lehet.

Én is bele szoktam vinni gyógyvízbe Jázmint, meg Rolit is. Legtöbbször csak az a normális hőmérsékletű víz.

Patri! Bükfürdőn is volt Jázmin még a fedett melegben is. Nem küldtek ki. De nem is sokáig voltunk.

Kép
szly27
 
 


Jó reggelt!
Sly,ez nagyon durva!!! Doki mit mond,mit nyelt be Jázmin???? Antibogyót nem kap??? Szegénynek gyors javulást!!! Roli jobban van???

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Patri! Már 3. napja kapja a hasfogót+ antibigyót+normaflort. eddig is ment a hasa, meg az előzmények miatt rögtön vittem orvoshoz. De csak kijött rajta rendesen. Várjuk a székleteredményt. talán kedden meg lesz.

Roli ma reggel már lekvárt kakált. Tegnap még kakaót! De már ritkábban van széklete és jól is van! Lehet a Balcsiból szedtünk össze valamit, mert sógorőméken is végigment, a gyerekeken és rajtuk is.

Kép
szly27
 
 


Szegény Roli, én is nagyon sajnálom. Remélem azért felépül.

Hú, Szly ez tényleg durva. Szegény gyerek, gyógyuljon meg most már minél előbb!

Patr
Márk :-D :-D :-D Jó szövege van a gyereknek!

Adrienn
Gratulálok Ártemisz első lépéseihez!

Mariann
Ámin még mindig nagyon szép kisfiú! Jók a képek, főleg a sörösüveges. Nálunk is nagyon nyerő a sörösüveg, egyszer majdnem meg is húzta a tele üveget, alig bírtam elvenni tőle, utána persze ment az üvöltés jó ideig.

Máté alszik, én meg gyorsan megfőzöm az ebédjét. Iszonú szélvihar volt az éjjel, attól féltem leszakad a tetőnk, meg betörnek az ablakok. Éjféltől reggel 9-ig nem is volt áramunk.
kittina30
 
 


Most olvastam az Aquaworldbeli balesetről cikket, oda készültünk augusztus végén, de elment tőle a kedvem. Borzasztó, hogy mindenhol mennyi veszély leselkedik a gyerekekre...
kittina30
 
 


Szly! Remélem már jobban vagytok, gondolunk rátok!!
Mariann! Nagyon jók a képek! (továbbra is imádnivalóan gyönyörű Ámin) :wink: Az is igy van amit Pat ir a gyógyvizről, és általában a melegvizben sokkal jobban terjednek a fertőzések, még ha nem is pisilnek bele a nénik :) .
A tenger most már egyébként elég meleg, szerintem 25 fok körül is lehet.
Nem tudom Mariann, hogy a kisfiúval mi lenne, ha visszatérne ezt nem lehet igy megitélni. És csodák is mindig vannak. Az agyhalálból definició szerint "nincs visszaút", szóval kómában van.

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

MIndenek előtt: a vízbe potyogott Rolinak sok-sok gyógypuszi és gyor felépülés!

Ma este hatkor meglesz a záróhangverseny, aztán csá, még egy hét itthon, és megyünk a Balcsira!!!!!!

Szly, jobbulást nektek!

Pat, bolt :lol: :lol: :lol: :lol:

Adri, szerintem a Nikoletta nagyon szép tud lenni, ha szép a viselője :wink: És a szülei meg a nővérkéje alapján miért is ne lenne gyönyörű? :)

Ja, csemetém már unja is....

Remélem jövök ma még.

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!

Szegeny kisfiu, de szornyu! Szortok en is, hogy jobban legyen es teljesen felepuljon a komabol.

Sly! Remelem mar Jazmin jobban van! Szegenyke! Ugy latszik Roli is kilabaloban van, remelhetoleg Jazminnal is muloban van ez a franya hasmenes. Jol elkaptatok ezt a nyavajat!

Mariann! Nagyon edes Amin az uszis kepen. :D

Adri! Irigyellek a jo ido miatt. Olyan jo nektek, hogy furodni tudtok a tengerben.

Pat! Jo volt a boltos sztori. Jot rohogtem en is. :lol:

Mi jol vagyunk. Rebus tegnap kapta meg az utolso oltasat, most 3 eves koraig elvileg nem lesz tobb. Szegenyt, miota idekoltoztunk havonta szurkaltak, mert mas itt a rendszer es egy csomo szurival le voltunk maradva. Nem banom mar, hogy vege, mert szegeny mar a vegen a dokino lattan elkezdte a sirast, pedig meg hozza sem nyult.

Ma jol megjartuk. Elvittem Rebust setalni, erre jo itteni idojaras szerint elkezdett esni az eso. Mit esett, zuhogott, mintha dezsabol ontenek. Nalam persze semmi, Rebus utalja az esovedot, orditott alatta. Ugy hivtam a ferjem, hogy jojjon gyorsan kocsival ertunk. En teljesen szetaztam, pedig egy jo nagy fa ala alltam be.

Na, megyek pihizni, Rebus ugy hallom bevagta a szunyat. :D

Ja, Csilla! A strandra en is el akarom vinni a kiscsajt. Majd mehetuk egyutt is. :D

Kép
atina12
 
 


Adri! A Lotti is jó becenév, nekem tetszik! Tesómat Nikiztük. Mily meglepő! :lol:

Valahonnan azt hallottam, hogy a vízbe esett kisfiú agyhalott, már nem fog felépülni sajnos! :cry:

Réka! Balcsival vigyázzatok. Úgy hallottam valami baci van a vízben és talán igaz is, mert mi is szépen benyeltük.

Kép
szly27
 
 


Atina! Egyszerre írtunk! :lol: Sajnálom az elázást! Én tuti nem bírnám az ottani időjárást.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Sajnos a kisfiú meghalt. :cry: Ennyit tudok csak, semmit mást.

Abban igazad van Adri, hogy olyan sok veszélyhelyzet adódhat, hogy az utcára sem szabadna akkor kimenni, de azért vannak olyan helyzetek, amikor fokozottan figyelni kell. A víz is ilyen. A mai strandolásunk alkalmával kábé 5 másodpercig nem láttam Livit és már az infarktus kerülgetett. Pedig a parton voltunk, a medence mellett sétáltunk, a mosdóhoz. El nem tudom képzelni, hogy ne vegyem észre, hogy a vízbe esett.
Egyébként volt egy úszótábor is ma kint, ne tudjátok meg, a gyerekek (5 évestől kamaszig) azt csináltak, amit akartak, felügyelet nélkül jöttek-mentek a strand területén...

Na jó, befejezem, nem rontom a hangulatot. :oops:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!!!

Elnézést kérek mindenkitől, hogy szó nélkül leléptem, de nyaralni voltunk. Sajnos letelt. :cry:

Átfutottam, és láttam, hogy köszöntöttétek kicsimet, nagyon aranyosak vagytok mindnyájan, köszönjük szépen, tisztára meghatódtam. :oops:

Indulás előtt nagy kapkodásban voltunk, úgyhogy nem jutottam géphez. Most gyorsan bejelentkeztem, bár még nincs kipakolva a cucc, de semmi kedvem hozzá!

Rólunk: jól vagyunk, kicsi fiam nyomul, mint állat. Egerszalókon voltunk a fürdő mellett, nagyon élvezte. Alig lehetett a vízből kiszedni. Mindig egyedül akart nyomulni a karúszójával...

Remélem, mindenki jól van, babák s mamák egyaránt!

Holnap megyünk össznépi szülinapi partira, majd hozok képeket, ja és majd mesélek az első különtöltött éjszakáról + buliról, nagyon izgi volt! :lol:

Most megyek teszek-veszek, legyetek jók!

Puszi: Bea

Kép
bébé01
 
 


Sajnálom a kisfiút, illetve a családot, borzasztó. Igazad van Gabus, persze hogy nagyon kell vigyázni, nehogy azt hidd, hogy amikor mi stardolunk akkor én egy másodpercre is eltávolodok Ártemisztől akár 1 méterre is!!!! Bennem is ott a rettegés folyton. Csak az a fontos, hogy a félelem nem mérgezze meg a hétköznapjainkat, szóval hogy ne mindig erre gondoljunk, és merjünk azért kipróbálni dolgokat a picikkel is, ha óvatosan is.

Itt most iszonyatos hőség van, 40 fok. Délelőtt Ártemisszel 1 órát fürödtünk a tengerben, úgy élvezi, és mivel apa ma délutános, végre együtt tudtunk fürdeni, olyan jó volt!!!
Ami viszont nagyon bosszantó, hogy dél óta nincs viz egyáltalán. Sajnos nyáron elég gyakran van ilyen, de ez már rekordnak számit, hogy már 6-8 órája nincs viz :twisted: :twisted: :twisted:
Ártemiszt is épphogy csak le tudtam mosdatni, hogy felfrissüljön szegény a vizeskannából lelocsolva..
Ma este jönnek apuék is (apu és a tesóm), anyu most ment ki értünk a reptérre. :)

Nálatok mi hir a sertésinfluenzáról? Itt sajnos vannak esetek (na nem halálesetek, csak fertőzöttek), mármint a kórházban stb...nem itt nálunk a környéken, kicsit félek is majd a szülés miatt...És októbertől lesz oltás is, ami 3 oltásból fog állni. azt nem tudom, hogy kötelező lesz-e.

A nyaralóknak jó nyaralást továbbra is!!!

És olyan kedvesek vagytok lányok, hogy "vigasztaltok" a Nikoletta miatt, már én is kezdek vele megbarátkozni :)

Anita! Nálatok egyáltalán nem lehet fürdeni a tengerben? Augusztusban sem? De vannak özikék :) :) :)

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Szly!
A kis Jázminnak jobbulást, nagyon sajnálom szegényként (persze titeket is), de ilyen picikének talán még rosszabb hiszen nem érti mi van.

Patr!
A kép múlt vasárnap készült este 8 után és aznap itt szar idő volt, esett az eső és fújt a szél, így hűvös, de friss levegőjü este volt. Ámin már pizsamában volt csak a többiek kitalálták, hogy menjünk sétálni Sóstóra. szerintem elfért a pulcsi csak a többiek hősködtek.
Roli-száj ismét aratott!

Adri!
A szakmai kérdés csupán kíváncsiságból volt, hogy mit írnak a nagy könyvek az agyhalálról.
Gondolkoztam a beceneveken (Niki, Nikol, Letti, Kolett) persze a Maszatnyuszin kívül. Csak vicceltem, mi 2-3 hónapig szinte nem is szólítottuk Ámint a nevén csak minden féle becenéven.
Kígyos sztori félelmetes!

Réka!
Tényleg vigyázzatok a Balcsival!

Szegény kisfiú meghalt, szörnyű de sajnos jobb neki, mint kómában vegetálni.
Egyébként én sem értem, hogy nem vették észre azonnal hiszen még olyan picike volt, hogy nem pancsizhatott egyedül.
Uhhh nagyon megrázó! Na meg a másik sztori is.
Mi anno már 10 évesen javában egyedül strandoltunk és úsztunk a tóban, hát én még 20 évesen is félteni fogom.
El sem tudom képzelni, hogy hogyan fogom majd egyszer elengedni egyedül akár a strandra vagy máshová.
Már most parázok!

Kép
havacska
 
 


[quote="neirda"]I írta:neirdagazad van Gabus, persze hogy nagyon kell vigyázni, nehogy azt hidd, hogy amikor mi stardolunk akkor én egy másodpercre is eltávolodok Ártemisztől akár 1 méterre is!!!!

Dehogyis hiszem! :wink: :)

[quote="neirda"]B írta:neirdaennem is ott a rettegés folyton. Csak az a fontos, hogy a félelem nem mérgezze meg a hétköznapjainkat, szóval hogy ne mindig erre gondoljunk, és merjünk azért kipróbálni dolgokat a picikkel is, ha óvatosan is.

Teljesen igazad van!

Mariann,
én is sajnálom már előre a lányokat, sokáig kell majd várniuk, hogy bárhova egyedül mehessenek. :oops: Bár reménykedem, hogy ahogy nőnek, az én parám is elmúlik.

Vajon van olyan kicsi karúszó, ami egy 7ésfél kilós gyerekre való?

Kéne már egy hajcsatt :lol:
Kép

Így ni
Kép Kép

Kép Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja, Adri!
Én épp idén akartam 5 év után újra kimenni a Szigetre, de nem fogok. :( A H1N1 miatt. Az oké, hogy már itthon is jelen van, de egy csomó külföldi lesz ott, akik behozhatják.
Tudom, tudom, én extra beszari vagyok, de sztem akkor is felelőtlenül kezelik a Szigetet, meg a hasonló nagy rendezvényeket. Annyi az össz "óvintézkedés", hogy aki beteg, az maradjon otthon. Gratulálok. :evil: Szerencséje ennek az országnak, hogy nem én vagyok az országos tisztifőorvos. :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


sziasztok!

ma keresztelőn voltunk az uncsitesóéknál.Dorkó nagyon élvezte a társasági életet,elvarázsolt mindnekit:-)

gabi!
a párom dereka péntek reggelre állt helyre,úgyh most közel 1 hetet jelentett a felépülés :( mondtam is neki,h ahogy öregszik,úgy lesz egyre hosszabb.kért beutalót és szeptemberre kapott is időpontot kivizsgálásra :lol: ilyen ez a magyar eü :!:

Kép
berni1
 
 


gabi!
jók a képek!így nyomja a nagyvízben Livi?nem semmi :roll:

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!
Szia Berni!Üdv újra itt,köszönjük a kimerítő hozzászólást,alig bírtuk végigolvasni! :lol: :lol: :lol: :lol:

Gabus!
Nagyon cukik a csajok!! Mirának is van néhány csatja,de mindig kiszedi őket,anélkül meg olyan kis kócimóci!Megnyugtatlak,hogy a paráid a gyerkőcökkel együtt csak nőni fognak!!! :wink: Amúgy mondtam már,hogy Livi tiszta apukája???

Adri!
Tök jó,hogy mostanában ilyen rendesen jössz,és sokat írsz!Jó nektek nagyon ez a mediterrán időjárás! Irigyellek érte!Tök jó,hogy megint megy a család...mostmár aki számít ott lesz,nem? :D

Bea!
Várjuk a beszámolót a nyaralásról,meg a buliról és persze a képeket is!!! :D

Réka!
Hogy sikerült a hangverseny???

Csajok,az gáz,hogy én egyáltalán nem vagyok paramami???Látom a környezetemben a többi szülőt,hogy mennyit stresszelnek,sőt néha a szomszédasszonyom kap szívrohamot az én gyerekeim miatt...a barátnőm a férjével múltkor egymást anyázták,mert elesett a gyerkőc,és cseppet beverte a fejét,megjegyzem semmi baja nem lett!!!Nem tudom,én nem ilyen vagyok...

Képzeljétek a férjem vett múltkor almatorta port! :? MA drága gyerkmekem (2. számú) kiszaggatta a zacsit,míg telefonáltam,és mindketten,az édes porban hemperegtek,Mira meg nyalta föl a fördről! :evil: Kár,hogy nincs fényképezőnk...

Szegény kisfiút én is nagyon sajnálom! Azt meg hogy a szülei mit élhetnek át,el sem lehet képzelni! :( :(

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Asszem még nem írtam,hogy minket is elkapott az utazási láz! Eredetileg csak télre terveztünk valamit,de a barátok megfűztek,így Szeptember 5-től megyünk egy hétre Bulgáriába! :D Volt már valaki közületek??? Kb. felébe kerül,mint 2 éve Törökország,pedig oda még Márknak nem kellett jegy,ide meg még Mirának is fizetni kell a fapadoson.Az szerintetek hogy lehet,hogy a csecsemő díj magasabb mint a gyerek,pedig elvileg még helyet sem kap a kiscsaj?! :roll:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Jó reggelt!

Szegény kisfiú4 Én is nagyon sajnálom a szüleivel együtt.

Paramamiság: Én sem vagyok paramami, de a tavas eset óta azért óvatosabb vagyok!

Roli már egész jól van, többször jár Wcre, de már egész normális a széklete. Jázmin sajnos még termeli a koszos pelusokat szép számmal, de Rolinál is kellett 6 nap, hogy javuljon a helyzet, szóval....

Bébé várjuk a beszámolót a nyaralásról.

Gabuska! Nagoyn jól áll Nórinak a csat! Jázmin is tűri, bár mostanában inkább szilikon gumikat teszek a hajába.

Adri! A családnak nem kell gondolkodni, hogy hova menjenek nyaralni. Gyönyörű hely és még ti is ott vagytok! Gondolom alig várják mindig, hogy mehessenek. De azért nehéz lehet anyukádnak, főleg az unokák miatt!

Patri! Még nem voltam Bulgáriában! Remélem jó időtök lesz. Mi olaszban voltunk szeptemberben, de többet nem mennék ilyen későn. Nem volt valami jó idő. De nektek biztos az lesz!

Gabuska! Karúszó kicsinek! Mi találtunk Jázminra valót, meg is tartotta volna, csak a kis lüke nem tartotta ki a fejét, így állandóan a vizet nyelte volna, aztán meg csak hüppögött. Szóval nekünk nem jött be.

Kép
szly27
 
 


Szly,
de Jázmin sokkal nagyobb, mint Nóri. Hány kiló volt, mikor ráadtátok?

Pat,
egyáltalán nem gáz, hogy nem vagy paramami, bár én sem lennék. :(
Azért egy eleséstől én sem kapok hátsó fali infarktust :lol:, nekem a vízbefulladás meg a félrenyelés a mumusom. Leginkább.

Igen, mindkét nő tiszta apja. Pontosabban apósom, de Z is hasonlít az apukájára, így egyértelmű a dolog. :)

Berni,
a gyerekmedencébe már nem hajlandó bemenni, tudod, most tart ott, hogy énmárnagylányvagyooooooooooook. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska! Jázminra most adtunk a nyaralás alatt. Kb 9,5-10 kg a kisasszony. A lényeg, hogy ne csússzon ki a karja, tehát szűk legyen a lyuk. De csak akkor lesz jó, ha Nóri rájön, hogy kell használni! Jázmin nem jött rá és nem akartam, hogy többet nyeljen.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Csak bejelentkezni jöttem, tegnap délután megjöttünk a Balcsiról, de ma már megyünk tovább, egy kis településre megyünk Tata közelébe, és onnan szerdán átmegyünk Budapestre, így ha valakinek jó lenne esetleg egy tali, csütörtökön, vagy pénteken, akkor találkozhatnánk! Legközelebb csak szerda este tudok bekukkantani, nem is tudom, ki nyaral most, sajna nem tudtam visszaolvasni, és ma nem is lesz időm. :(

A Balcsin szuper volt, a múltkori rossz idő után most végre nagyon jó időnk volt, majd képeket is hozok, de most rohannom kell, még mosok, pakolok, 4 óra felé pedig már indulunk. Ez egy kicsit sűrű most, de utána nyugi lesz! :wink:

Sok puszi: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Pat!
Én sem vagyok paramami, sőt idegesit is, amikor anyósék minden botlásra, köhögésre stb...hangos sikitással reagálnak...Az alapvető biztonsági dolgokból mondjuk nem engedek, hogy utazzon mindig gyerekülésben bekötve, meg a starndolásnál rajta van a szemem stb..De amúgy ha koszos kézzel a szájába nyúl vagy elesik kicsit stb...azért nem kezdek el sikongatni, vagy rohanni hogy mi van. Meg alapvetően nem is rettegek folyton.

A karúszó nálunk sem vált még be, mert ilyen kicsire nem kapok sehol, ami van az szerintem túl nagy rá, nem csúszik ki belőle a karja, de "elveszik" a két "lufi" között, és ő sem érti még, hogy pontosan hogyan kellene, ezért nem merem benne elengedni, szóval inkább én sem erőltetem egyelőre.

Anyuék persze jól érzik itt magukat, de szerintem jobban örülnének, ha év közben inkább gyakrabban látnának minket...dehát ez van, nézzük (nézzék) a jó oldalát :)

Pat! Biztos jó lesz a nyaralás nektek, még én sem voltam Bulgáriában.

Berni, örülök, hogy férjed háta megjavult, Dorkónak is puszi!

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Évi! Nektek is nagyon jó pihenést, meg nyaralást!!

Most megyek kicsit pihenni én is, bár ma anyóséknál ettünk, megúsztam a főzést :) . Ma eléggé fúj a szél, talán délután elmegyünk játszóházba megint. (bár a férjem szerint ott sertésinfluenza-veszély van...szerintem ez is már "túlzás").

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Berni,
nekem mindkét szülőm lumbágós volt, sokszor kijött rajtuk, tudom, az nem olyan komoly, mint a sérv, csak az is fáj, és nem tud semmit csinálni az ember napokig. Sajnáltam nagyon őket emiatt. (Azért a múlt idő, mert apukám már nem él, anyu meg szerencsére régen volt beteg.) Rossz lehet ilyennel élni, mert kiszámíthatatlan, hogy mikor dönti le a lábáról az embert. :(

Ne röhögjetek :lol: , rápróbáltam Nórira a karúszót úgy, hogy ráhúztam a felsőtestére, mint a mentőmellényt. :oops: :lol:
De csak itthon, nem élesben.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabus!
Az új mentőmellény típus nagyon tetszik!
Hol lehet ilyet venni???? :lol: :lol: :lol: :lol:
Egyébként én is vettem Áminnak karúszót majd megírom pontosan, hogy milyet ha érdekel és pont ilyen piciknek van.
Minél keményebbre fújom fel annál kisebb a lyuk. Ámin sem egy húsgombóc és 9 kg-osan jó volt rá, fel is húztam neki 1x, nem tetszett neki, így gondoltam majd később újra próbálkozom. Persze Nóri kisebb, de nem biztos, hogy a karvastagságuk között olyan nagy különbség lenne.

Kép
havacska
 
 


sziasztok!
pat!
te sem vagy már a régi :wink: nem olyan sűrűn és nem olyan sokat írsz!látod,vannak ilyen időszakok :)

gabi!
én auchanban vettem karúszót.vmi hiperben nézdd meg,ott nagy a választék.a hátuljára van ráírva,h mekkora gyerekre ajánlják.szerintem az a fontos,h szorosan fogja,az,h nagy,bumszli,az nem baj,ha már tudja használni,teljesen elfeledkezik róla.

ma voltunk úszni és Dorkó már teljesen biztosan használja a karúszót(nem úszik,még nem kapál lábbal,de forog,pörög benne.lebeg és kiegyensúlyozza magát) és avval 1ütt ugrál be a vízbe.hol ülve a medence széléről,hol mi dobáltuk,de úgy,h bemerült a vízbe.annyira élvezte,hangosan rötyögött.azt mondta az oktató,h csodagyerek és mutogatni fogja :oops: :lol: át is kerültünk haladóba.
itt úgy oktatták,h ráadtuk és hason fekve toltuk körbe,majd amikor leengedjük a lábát és megy lefele,akkor mindig vissza kell tolni,h ráérezzen,h fenn kell tartania.de szerintem ráéreznek,mert Dorkó 1x fürdött nagymedencében és pár próba után ment neki.szerintem nem szabad feladni! :)

mi aug közepén megyünk 1 hétre balatonra és onnan 1 hétre horváto.ba.oda már jönnek a barátnőmék is,úgyh néha lepasszolhatjuk Dorkót :wink: a mai úszás után megnyugtató,h nem kell szétaggódnom magam a vizek miatt+medence is lesz kinn.amúgy most sok ismerősünk jött haza balcsiról és nekik nincs bajuk.ezt csak megnyugtatásul azoknak,akik most mennek :lol:

na megyek,mindnekinek jó éjt!

Kép
berni1
 
 


Köszi a karúszós infókat, istennők vagytok! 8) :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ezt most találtam:

"Lehet-e strandolni a babával? - tette fel a kérdést egyik olvasóm a minap. Ez a félelem természetesen teljesen alaptalan, csupán néhány apró szempontot kell szem előtt tartani, ha strandra készülünk a kicsivel.

Amíg még kicsi
Akár már a néhány hónapos babát is elvihetjük magunkkal a strandra, pihengethet a babakocsiban, amíg a többiek pancsolnak, kitehetjük a takaróra játszani, semmi baja nem lesz. Ügyeljünk rá, hogy még félárnyékban is kenjük le babanaptejjel, mert az érzékeny bőre akár 10-15 perc alatt is leéghet.

Az első közös fürdés időpontja több dologtól függ. Természetes vízbe (tavak, tengerek) már fél éves kortól beviheted, ha nem túl hideg a víz, ezekben ugyanis nem szerezhet fertőzést. A babát egyáltalán nem zavarja a sós víz, csak 3-4 éves kortól szokta csípni a szemüket.
Ha a baba nincs a nyilvános fürdőzéshez szokva, akkor 10-12 hónapos kor előtt megijesztheti a nagy víz.

Közstrandokon, uszodában, gyógyfürdőben 1 éves kor alatt csak akkor vigyük be a vízbe, ha a víz babaúszásra alkalmas, mert itt már könnyen összeszedhet különféle fertőzéseket (Budapesten és környékén a leányfalui strandon, a Dagály strandon tartanak nyáron babaúszást)

Gyógyfürdőben a 35 fok feletti hőmérsékletű, illetve az erősen kénes vizekbe ne vigyük be a babát és a kisgyermekeket sem 6 éves korig!

Hogyan vigyük be?
Az egészen kicsiket inkább ölben vigyük be a vízbe, első alkalommal pedig mindenképpen így menjünk be, hogy szokja a vizet és az új helyzetet.
Ha már tud ülni, akkor a becsücsülős baba-úszógumit használhatjuk.

1 éves kortól megtaníthatjuk a karúszó használatára is: először csak az egyik kezére add rá a karúszót és a másik kezét fogd meg, így húzd a vízben, hogy megérezze, rá tud támaszkodni a karúszóra. Ha ez már megy, akkor mind a két karúszót ráadhatod és két kezét fogva haladhattok a vízben, amíg rá nem érez az egyensúlyi helyzetre. Nem szabad türelmetlennek lenni, ez akár több alkalmat is igénybevehet, mire megtanulja (a kétoldalon felfújató karúszót elég nehéz ráadni a babára, ezért praktikusabb a háromszög alakú, vagy a csattal nyitható karúszó).

A hagyományos úszógumit 2-3 éves kor között tanulják meg használni a gyerekek, de a karúszó továbbra is biztonságosabb megoldást jelent.

A kisgyerekkel való strandolás alapkelléke a legalább 30-as faktorszámú naptej és 2 db sapka (vagy kendő). Az egyik sapkát a parton viselheti a kicsi, hogy ne kapjon napszúrást, a másikat a medencében, mert ott is napszúrást lehet ám kapni és az arca-válla is egy pillanat alatt leéghet a vízben (mivel azonban a sapka a medencében vizes lesz, kell egy váltósapka kintre is).

A naptejet (még a vízállót is) a víz lemossa, ezért fürdés után újra kell krémezni a babát.

11-16 óráig május végétől-szeptemberig tűző napon az erős UV sugárzás miatt ajánlott a napszemüveg viselése is."

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


A speedo-nak ezek szerint van karúszója a legkisebbeknek is. 0-2 éves korig.
http://babalap.com/babalap/termek.php?I ... +-+Classic

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nagyon sajnálom szegény Rolit és a szüleit! :-(

Én is eléggé paramami vagyok, egyetértek Mariannal, én sem tudom elképzelni, hogy hogy fogom egyedül elengedni a gyereket strandolni, vagy bárhová.

Gabus
Cukik a csajok.

Bébé
Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás! Majd hozzál képeket, meg a szülinapról is!

Szly
Ti is voltatok szülinapi babatalin?
kittina30
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, mert mar pakolok. Holnap utazunk!!! :D

Anyumnal nincs internet, igy 3 hetig biztos nem tudok jonni, de igerem, megprobalom visszaolvasni, amit irtatok addig.

Na, mindenkinek tovabbi jo nyarat!

Kép
atina12
 
 


Kitti! Sajnos nem. Mentünk volna, meg már nagyon vártam, de sajnos a betegség közbeszólt. Pedig már az ajándékot is megvettem. :cry: Jázminnál pont akkor tombolt a hasmenés, meg amúgy sem akartam senkit megfertőzni. Így mi kimaradtunk belőle! :cry:

Még most sem az igazi a két gyerek! Főleg Jázmin. Ilyen hosszú hasmenéses betegségünk még nem volt! :cry:

Atina! Jó utat és kellemes kikapcsolódást.

Megjött a Clarks cipő, amit Jázminnak rendeltem! Nagyon jó állapotban van! Örülök neki! Láttam szebb színekben is, de mivel használtan vettem, nem volt más színben ilyen jó állapotban és áron.

Kép Kép

Kép
szly27
 
 


Szly
Sajnálom, hogy még mindig nem gyógyultatok meg teljesen!

Nagyon édi a kiscipő!!!
kittina30
 
 


Sziasztok!

Visszatértem és írok is! Persze az Internet rögtön le is lökött, jellemző! Nem baj, szolgáltatót váltottunk, kivi leszek a másikra. Aszonták, hogy: „Zökkenőmentes lesz az átállás.” Hja, ahogy az lenni szokott. :?

Adri,
gratulálok a második kislányhoz is. A Nikolett(a) név nekem tetszik, húgomat is így hívják.

Berni,
sajnálom a darázscsípést és napszúrást! Remélem, már minden oké Dorkóval.

Réka,
Máté nagyon laza volt a babuszin!

Patr,
örülök, hogy sikerült házat találnotok. Hát, egyáltalán nem irigyellek a ki-be pakolás miatt. Nekünk csak egy heti cuccot kellett csomizni a nyaralásra, de a gyereknek így is a fél életét elvittük.

Szly,
örülök, hogy nektek is jól telt a nyaralás, és sajnálom ezt a fránya vírust! Jobbulást kívánok!

Havacska,
apukádnak jobbulást! Az én nagyim az utóbbi pár évben rendszeresen kórházban lakott hónapokig. Nagyon nehéz ez.

Én a gyógyvízbe nem vittem bele a gyereket. Ott is az volt kiírva, hogy max. 30 perc az ajánlott. Meg jó büdös is volt.

Szintus,
cumit mi még nem tervezzük elvenni, még alig cumizik pár hónapja, pontosabban 9 hónapos kora óta cumizik. De inkább csak alváshoz használja.

Kittina,
én is kislányt szerettem volna, de most el sem bírnám képzelni, hogy lányom legyen (egyelőre). Majd a másodiknál gyúrunk rá. Ha nem, akkor a harmadiknál. Negyedik nem lesz! :)

Fiam már csak egyet alszik nap közben, pont ebéd előtt! :) De legalább farkaséhes lesz utána. Most, hogy voltunk nyaralni, délután is aludt egy órát, főleg, amikor vízben volt, akkor nagyon kifáradt.

Örülök, hogy kiművelődted magad a Munkácsyn. Nekem a Magányos cédrus a kedvencem. De a Van Gogh-ot jobban szeretem.

Hordozó: mi már ülést használunk, mert hosszában kinőtte a hordozót. De elvan benne. Úgy ül, mint egy kiskirály.

Cipő: még csak kapott cipőink vannak, azokat szoktam rápróbálgatni. Amíg nem járogat, addig nem költünk rá! :)

Atina,
én még nem adok neki saját tálkát kanállal, mert nincs idegem a romeltakarításhoz! :oops: Tegnap is odaraktam neki az etetőszékben a vajas kenyeret, tettem-vettem körülötte, látom, a nagyja elfogyott. Dícsértem, milyen kis ügyes. Aztán jött a párom, csukta össze a széket és hallom, hogy szentségel. Lehajolt, majd mutatta a fél vajas kenyeret, amit a földről szedett össze…

Menetrendet, lakatkulcsot férfira nem bízni! :D

Csilla,
hangyákat kiirtottad? Engem is vártak itthon a hangyahullák. Biztos a pókok voltak ilyen hatékonyak…


Joli,
sajnálom, hogy nem volt jó időtök Keszthelyen! Csanád hogy bírta a 4 óra vonatkozást? Jaj, írtad később…

Gabuska,
Paskál strandon egyszer voltam, jól oda is égtem, még amikor megnyitották. Az Újhegyire még nem jutottunk el, pedig itt van közel. Én is végig szemmel tartottam a gyereket a vízben, bár apja el akarta vinni a sodrófolyosóba, de én ellenálltam. Amúgy nem tudok úszni, sőt víziszonyom is van, úgyhogy halmozottan hátrányos vagyok.


Na és akkor a bulikról:

Fiam nagyon jól viselte az első külön töltött éjszakát. Délután annyira kifárasztottuk, hogy a vacsit sem ette meg teljesen, és hétkor már aludt. Mondtam anyósnak, hogy éjjel valszeg éhes lesz, bár nem szokott éjjel enni, de azért adja neki oda kajamaradékot. Evett is este tízkor. Utána reggel nyolcig horpasztott, akkor kelt, amikor hazaértünk.

A buli jó volt, mert tudtam dumcsizni olyan emberekkel, akikkel rég nem, de azért a végén sikerült emlékezetessé tenni a napot, mert egy srác olyan erősre itta magát, hogy lepofozta a csaját (aki zokon vette, hogy a fürdőben egy másik csajjal érte tetten). Úgyhogy az uccsó két óra arról szólt, hogy lebeszéljék a további tettlegességről…

A szülinap is jól sikerült, alig fértünk el. Gyerek élvezte, bár nyomott közben egy szunyát is. Nagyszülők odavoltak érte. Képeket mindjárt hozok.

Kép
bébé01
 
 


Hú, a Magányos cédrus az Csontváry, most ugrott be. De bunkó vagyok! :oops: Rám is rámférne egy kis művelődés... (Egyébként kiszúrtátok?)

Kép
bébé01
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?