Új privát üzeneted érkezett!

Erika ezennel átadnám a Nap Hőse díjat! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: fúúúúúúúúú még belegondolni is fárasztó a lekvárfőzésbe!
film: nem akarom megnézni!!!!!!!!!! Szörnyű :cry: :cry: :cry:
Nekem is vannak teljesen idióta gondolataim, a halállal kapcsolatosak, jobbára az enyémmel. Nem tudom, hogy mitől vannak ilyen agyament gondolataim, de időről időre visszatérnek. Ilyenkor azért rendesen parázok...

Bibi: Ez a csapat egy tök jó társaság, s igazából még nagyon az elején vagyunk. :) Nekem spec a teljes kikapcsolódást, s a teljes kommunikációt jelenti a külvilág felé, ami nélkül gyanítom már fonva lenne a szemöldököm is. Azt gondolom, hogy bólogató jánosokkal tele van a világ, pláne az ország.. nekem nincs szükségem rájuk, ellenben ha valakinek van saját maszek véleménye, s azt kulturáltan elő is tudja adni, attól több lesz a világ, s az is, aki meghallgatja. Elfogadni pedig semmit sem kötelező ;) Biztosan lesznek itt is egymással gyökeresen ellentétes vélemények, meggyőződések, főleg gyereknevelési kérdésekben, kötődő nevelés, kontra suttogó és társai, de nagyon bízom abban, hogy a stílus, a hangnem marad ilyen, mint most :)
Becsszóra igyekezni fogok, s próbálok viselkedni :)
:wink: :wink: :lol:

vicger
 
 


Kriszti: na, kérem, így azír könnyebb lesz, ha egy hetet még ott is lesztek. Kitartás! Már csak 9 alvás. :) :wink:
Tesó dolog: ez a tömbös hasonlat nagyon jó volt. :) Értem, mire gondolsz, meg Astrid is .... igen, valahogy így "kell" működnie.
Ati: szerintem is, ahogy Andi írta, tuti a kistesó érkezése is benne lehet a dologban, én is érzek már Julcsin apróbb jeleket. És ez lesz még rosszabb is. :roll: :wink:
Ati-Vica ágy történet: láttam magam előtt, ahogy olvastam. Szegénykém. Lehet én is megkönnyeztem volna.
Gugolás-hajolás: Neked csak a gugolás? Nekem mááááá egyik sem jön be.
3. emelet minden nap ... többször is ... ááááááááá :evil: ... megint nagyot tetszett nőni a szememben.

Boboka: lift :evil: azért elég a 4. emelet is. Én ma csak a fogorvoshoz másztam fel a harmadikra, mondjuk olyan régi bérház, nagyon magas lépcsőkkel, de lihegtem közben rendesen. :oops:
én is egy díjbirkózohoz hasonlítottam ma a mozgásomat. :lol:

Süti: dícséret apikának a gazolásért. :)
sógor-slag: :evil: :evil: :evil: és az a baj, hogy az ilyenre nem is tudsz mit mondani, mert hogy értelme semmi, ha nem érti/érzi magától, akkor .... no comment.
Felizgattál, majd beleolvasok a 2010 márciusiakba. Kíváncsi vagyok, bár néha magamat is nehéz utolérni az itteni olvasással. :wink:

Bibi: jártam ma én is Szadán, mert a dugó miatt iszonyat volt megközelíteni a környékünket ... gondoltam is Rád miközben mindenféle vadregényes úton próbáltam menekülni :wink:
Márkahűség: szerintem ebben az esetben ez nem sznobság, hanem igényesség, ragaszkodsz a minőséghez, nincs ezen mit szégyelni, sőt... :) nagyon érzem, hogy rá kell állnom az ebay-re, már annyi jót hallottam mástól is róla. Majd, ha elakadok síkitok Neked. :oops:
Láttam, amit láttam: nem túlsúlyos vagy Te, hanem bolond :) már bocsánat. :oops:
Annyira vizuális vagyok, látom ahogy négykézláb haladsz a szobában ... és éreztem a saját derekamban a nyilalást, pedig csak azt képzeltem el, amikor Bibike felmászik Rád. :wink:

Bibi, Viki: most már nagyon felcsigáztatok ezzel a márciusi topikkal kapcsolatban. :oops:

Erika: levettem én is a kalapom ... gratulálok :)
Film: nem akarom látni, most nem ... tuti bőgnék .. de ezen máskor is. :oops: De a téma .... nem ... nem mérlegel ilyenkor az ember szeritem ... cselekszik azonnal ... majd utána jön ... hogy helyesen cselekedtem-e stb. minden következményével ...

Társaság-stílus: én is azt mondom, nem baj, ha nem egyforma a véleményünk, sőt kell is, hogy megismerjünk más elméleteket, más magyarázatokat, és ezekkel egyáltalán nem kell egyetérteni, de tiszteletben tartani, hogy vki másként érez, gondolkodik, mint mi azt igen ... mindent el lehet mondani, kulturáltan, odafigyelve a másikra ... hát, ezért szeretek én is ide jönni :)

Megyek vissza az ágyba ... hamar elájultam este, aztán apa küldött sms-t most, amikor megérkezett, erre ébredtem fel .... de örülök neki, hogy jelez, ilyenkor sokkal nyugodtabban alszom utána. :) Kezdődhet a második felvonás :wink: további szép álmokat. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Jó reggelt! :)

Éjjel nagyon nehezen aludtam el újra, most meg jelzett a telefon, mert pár dolgot meg tiszta fejjel meg akarok írni, csinálni a gépen. Laza tejeskávé már mellettem. Kihasználom most ezt és zanzásítva leírom gyorsan a hétvégénkent, mert tényleg már nem is aktuális.

Nos. Csütörtökön felvonultak a festők, totál szétszedték a lakást, de nyugtattam magam, jó lesz ez csak pár nap. Erre a napra ráadásul megnyertem Julcsi egyik ovistársát is, hogy vigyázzak rá. :roll: Pénteken akartam indulni a Balatonra, este szembesültem azzal, hogy a szekrények, amikből a ruhákat be akarom pakolni összevannak forgatva, tehát erre most esélyem sincs. Persze erre gondolhattam volna, dehát a kismama agy. No, azért valahogy ezt is megoldottam.
Péntek reggel újra festők, plussz kapuszerelők. Mindent elrendeztem itthon és 11-kot elindultunk. Útközben persze az autóban a klíma feladta a szolgálatot. Nem tudom emlékeztek-e milyen kíváló idő volt a vihar előtti napon, pénteken? Áááááááááá, nem voltam dühös. Megálltunk Füreden, ott találkoztunk apával, de a végállomás Balatoncsicsó volt ott van kis borospincénk, házikóval. Se víz, se villany, illetve víz csak a ház előtt, gyertyával világítunk. :wink: Julcsi imád ott lenni, szerintem is a táj, a környék meseszép. :) Ott aztán most is nagyon jókat aludtam.
Másnap reggel lementünk Füredre, sok-sok barátot hívtunk, hogy megyünk vitorlázni. Közben persze figyeltük, hogy mikorra várható a vihar. Pont volt ott egy verseny, így szerencsére a szervezők nagyon képben voltak, és pontos tájékoztatásunk volt, de még így is belefért, hogy kicsit kimenjünk. Apa tényleg nagyon figyelt arra, hogy még időben bejöjjünk a kikötőbe, ugyan a vihar "szívását" már éreztük erősen, de pont időben bent voltunk. Annyi idő maradt, hogy leponyváztuk (jobban mondva a fiúk) a hajót és beültünk az étterembe a kikötőbe. Ez amolyan nyitott, csak sátor van felette ... és a vihar jött is, iszonyatos erejű széllel, döntötte fel a sátor mellett lévő hatalmas virágcserepeket, dörgött-villámlott, a gyerekek nagyon megijedtek. Aztán eső, jég minden volt. Elképesztő erővel tombolt, de ez a nagyon durva rész nem tarthatott pár percnél tovább. Amikor csendesedett megnéztem az autóm, de megúsztam a jégesőt, nem hagyott nyomokat az autón. Aztán volt még itt is második rész a viharban, de ez már sokkal gyengébb volt. Délután, amikor indultunk fel kiderült, hogy aksi kaput. Még szerencse, hogy a hajón volt bikakábel, meg apa autója is ott állt a kikötőben, így az újra szakadó esőben apa beindította az autót, közben telefon csörög, itthonról hív, akire rábíztam a házat, hogy nagyon nagy baj van, hatalmas vihar, az éppen tegnap befejezett kapunkat kitépte a szél, nem lehet becsukni, áram nincs ... no sok-sok telefon, intézkedés, nem részletezem végül kapuszerelők kimentek összekötözték, sokkoltak a hírreel, hogy van nagy baj a kapuval, de majd ha hazajövünk .... közben szerencsére autó beindult. Vasárnap összepakoltuk gyorsan a házat, mert ja azt elfelejtettem írni, hogy péntek este sok-sok vendéget hívtunk vacsorára és a romok eltakarítása még várt rám, mert szombaton egésznap Füreden voltunk, szóval reggel vízmelegítés, zománcos lavór, félig hajlott pózban özön tányér, pohár stb. mosogatás .... egész jól bírtam. Igyekezni akartam haza, mert nyugtalanított a kapu, OK, indulunk, autó aksi újra kaput ... nembaj bikakábel van, persze apa autója Füreden, így a szomszédből szereztünk autót, autó beindul ... de jaj, kerregés, füstölés ... minden valahogy azért eljutottunk Füredre ... ott kikapcsoltam az agyam, hogy no idegeskedés, nyugodt reggeli, kávé stb. apával megbeszéltük, hogy Ő hozza az én autóm, én meg Julcsival jövök apa autójában. De éreztem, tudtam nem lesz gond, mondtam, hogy megyek én az enyémmel, csak jöjjenek Julcsival mögöttem, ha gond lesz, adott poroltót az autóba, biztos, ami biztos, ha kigyulladna ... nem tudtuk mi a baj ... szerencsére eljutottunk Bp-re, útközben hívtam autószerelőt, így már vasárnap délután ott tudtuk hagyni nála az autót. Itthon pedig? az udvar tele hatalmas letört ágakkal, van néhány gyönyörű ősfánk a kertben, elég annyi, hogy hétfőn 8 hatalmas nagy zsák letört kisebb ágat gyűjtöttünk össze. A vadiúj kapunyitó szerkezet totálisan tönkrement, ahogy a szél hatalmas erővel kitolta a kaput, most nagyjából össze van rakva, de működik, tegnap intéztem a biztosítót, azt mondják fizet, elemi kár, csak idő kérdése, hogy mikor .... autómról kiderült, hogy a klíma okozta a bajt, zárlat, aksi leszívás stb. Tegnapra kész lett, de hogy, ahogy írtam is már, amikor haladtam, tök jól hűtött, de a dugóban meleg levegőt ontott magából. Ma visszaviszem. :roll:

Hát, röviden ennyi volt a hétvége. Minden nehézség és izgalom ellenére jól éreztük magunkat, nagyon szépet vitorláztunk, jókat ettünk, ittünk, játszottunk ... :) Csak kicsit sok volt az elénk gördült akadály. :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 

 
 

Ja, a festők, szépen dolgoztak, csak egy-két apró hibával, de újítottam már fel házat, tudom, hogy ezzel nagyon elégedettnek kell lennem. Tegnap este itt volt a "főnök", megbeszéltük, hogy a hétvégén a lenti részeket is befejezik, illetve a hibákat javítják. ... Uffff, újra szétpakolás, meg utána össze. :roll: Azt mondom lányok, ha nem muszáj, ilyen munkába most már, a szülés előtt és pár hónapig utána ne vágjatok bele.

KépKép
KépKép
madar
 
 


Tettem fel fotókat az albumba a csicsói kisházról ... olyan romantikus ... szeretem ... nagyon :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


... és közben most újra megnéztem mindenki fotóit az albumokban :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Kép

sutimano76
 
 


Sütikém, látom igyekszel tartani Mabe által diktált iramot, Ő is 6:30 körül szokott jönni :) de Te ilyenkor még aludni szoktál ... remélem, minden OK

KépKép
KépKép
madar
 
 


Igen minden oké,köszi az aggodást,de a pisilés és a meleg miatt felkeltem.Aztán meg kiváncsi voltam minek kel apa 5-kor,mikor csak 6.20-kor indul dolgozni.És kivételesen én vittem neki kávét az ágyba.Aztán igyekeztem beebgedni a házba a hajnali hűvösebb időt!!!

sutimano76
 
 


Rendes, gondos anya, dícséret. :) Egyébként én is most nyitottam ablakot. :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Nem semmi hétvégétek volt!!!!De tudod ami nem öl meg az erősít!!!Azért remélem hogy hogy innentől már csak kellemes dolgok fognak történni veletek,ennyi elég egy évre is nem hogy egy hétvégére.Minden elismerésem a vendégsereg miatti romeltakarításhoz.

Hát igen Erika tied a Nap Hőse.Nagylányod segített vagy pont most nincs itthon???Én is nagyon szeretnék eltenni,bár se én se párom nem vagyunk nagy lekvárfogyasztók,max sütibe ill.császármotzsához eszünk.Így lehet ezt jövőre hagyom.

sutimano76
 
 


Hú de korán van,tele vannak a hsz-eim elírásokkal.Na,akkor hagylak dolgozni Madar,én meg lehet szundizom még egy kicsit.Képeket megnéztem,nagyon aranyos kis házikó.Egy ilyenhez milyen áron lehet hozzájutni???Bár én majd csak öreg koromra akarok leköltözni a balcsihoz,és nem mintha nem lenne elég a háztörlesztés,de azért értdekelne mennyire kell álomnak maradnia.

sutimano76
 
 


Süti: igazad van, erősít.:)
Lekvár: mi is csináltunk Julcsival. Csak mézet tettünk bele. Ha elfogadsz egy kis kóstolót, szívesen viszek 28-án 1 üvegecskét. :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Azért te se vagy semmi,hogy képes vagy órára kelni,jó bizti fontos dolgok,de ilyen korán kelni.Én hétalvó létemre ezt "betegségnek tartom"(mármint a koránkelést).Megyek is szundizni!!!Jó munkát!

sutimano76
 
 


Házikó: mi jó régen, cc. 10-12 éve vettük és újítottuk fel, teljesen romos volt, de pont ezért nagyon olcsó is. A mostani árakkal nem annyira vagyok tisztában, de inkább az a baj, hogy ezek a felújítandóak szép lassan elfogynak.
Egyébként még az a nagyszerű ebben a házban, hogy a mienk az utolsó az úton és utána csak erdő :) a szomszédok pedig csupa vitorlázó jóbarát, kb. Julcsi korú kisgyerekekkel, nincs kerítés sehol, olyan jókat "bandáznak". :wink:
Azért ha hallok friss árakat, majd megírom.
Szép álmokat. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Egyébként szeretek korán kelni, ilyenkor mindig nagyon hatékony vagyok ... látszik a hsz-ekből is, nem? :wink: és ilyenkor olyan jó a tudat, hogy még csak reggel van, de már mennyi mindent megcsináltam ... no, folytatom is. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Süti-Madar: A Ti ágyatokban szögek vannak, hogy ilyen korán kivet???

Lekvárfőzés: Én bírom a meleget, elviselem a sütőt, nem tántorít el egy-két alapban nem nyári étel...de szegény Erika, ha a lekvárfőzést valaki kiejtené a száján biztosan összecsomagolnék, bot-motyó és irány világgá! :lol:
Szerintem Vicger nem nap hőse Erika, legalább a hónapé!!!

Ma kell mennem orvoshoz :evil: , tüdőérlelőt adnak. Remélem semmi gond nincs a többi részével (méhszáj), mert a védőnőnek is elmondtam, nem érek rá koraszülni! Talán majd valamikor az első szülői értekezletek lebonyolítása után...naa meg persze államvizsga :evil: és a szakdogámnak még hipotézise sincs, csak sok-sok könyv :evil: :evil: :evil:
5 gyerekkel sem lesz könnyebb ezen rágódnom, csak eszembe jutott :lol:
Már gondolkodtam, hogy elhordom én 2 évig is pocakban őket, ha azon múlik, mikor időzítsék a születésüket :lol: :lol: :lol:
(elnézést babákjaimtól, tudják, bármikor jöhetnek, megvettem az összes tanszert a nagyoknak a könyveken kívül, azt sem bíztam a véletlenre, kész a babaszoba, ruhák szekrényben, egyedül babakocsink nincs, de maaaaajd)

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Csunyeszka: azért Te sem vagy semmi :) Milyen suli, szakdoga miből, téma?
Néha én is elgondolkozom, hogy sopánkodunk itt mint az öregasszonyok, hogy itt fáj, ott fáj, de azért kevesebb a gond, amíg odabent vannak. :) :wink: és ez persze nem azt jelenti, hogy ne várnám nagyon Veronikát. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


ja, és dícséret, minden felsorolt macera ellenére nagyon jól állsz. Nálunk pont fordítva, van babakocsi, de még nincs meg a bútor :oops: meg akartam ezzel várni a festést ... de most már nem halogathatom, ma megyek is körülnézek itt-ott.
Na, leállítom magam, mert szegény lányok, ha felébrednek és ránéznek a topicra nem tudják mi történt itt éjjel annyi a hsz(em) ... bocs :oops: :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Kép

Kép
v.andi
 
 


Szép jó reggelt!

Hát megint nem semmi a termés! :wink:

Madar: Tényleg le a kalappal előtted, hogy mennyi mindent intézel, szaladozol, dolgozol és még barátokat is van erőd fogadni. A mosogatás nekem már akkor elég, ha a reggelis és ebédes dolgokat el kell öblögetnem. Az M3ashoz no comment, ma reggel néztem az összefoglalót a Tvben. :evil:

Csunyeszka: Hogy hogy tüdőérlelőt kell kapnotok? Ez még a múltkori kórházas tartózkodás folyománya? És tényleg szuper jól állsz az előkészületekkel. A babákok pedig remélem azért a végsőkig kitartanak!

Andi: Köszi az infot a kórházról. Én beszélgetek Mátéval, hogy augusztus 20 és 30 között érkezzen, az ugye a 37-38.hét, mert akkor még van dokim (szeptemberben nincs és csak miatta mennék az Uzsokiba), már bőven időben lenne a kis gézengúz és szülinapomra itthon is lennénk.

Látom itt is előjött már a "hogyan fogok szeretni még egy gyereket annyira, mint az elsőt" téma. Anno Andrisos fórumon is téma volt sokáig, mikor érkeztek a kistesók. Furcsa mód nálam ez az egyetlen dolog, ami nem kérdés. Tudom (mert Anyukámmal is sokat beszélgettem az ő tapasztalatairól), hogy nem ugyanúgy fogom szeretni a két gyerkőcöt, vagyis mindkettejüket másképp és másért. Már most imádom Mátét és Andrisra pedig írtó büszke vagyok, hogy ennyire nagyfiúsan várja velünk az öcsikéjét. :oops: Sőt, mivel nálunk is benne van még a pakliban a 3. babóca néhány év múlva, így örömmel olvasom a sokgyerekesek tapasztalatait is.

Írtátok a korkülönbséget is. Persze ember tervez, Isten végez, de én örülök a 3 év korkülönbségnek (bár előbb is téma volt a tesókérdés itthon, de így jött össze). Andris már túl van a nagyon hisztis, akaratos, mindent-egyedül-akarok-csinálni korszakon, sokmindent meg lehet vele beszélni (kivéve a saját ágyában alvást éjszaka :roll: ), megértő és nagyon segítőkész, így nálunk nagyon jókor jött tesóka. :lol:

Azért emlékszem, hogy milyen nehéz volt vele is egy éve cirka, amikor mindent egyedül akart csinálni, csak úgy rájött a hoppáré és nehezen nyugodott meg. Együttérzek! :wink:

Nálunk az ebéd utáni alvás egy álom. Együtt alszunk a mi ágyunkon, másfél-két órát, minden nehézség nélkül. Nem dicsekvésnek szántam. :lol: :oops: Majd Máté születése után beköltözünk a gyerekszobába és remélem ott durmolunk 3asban. :lol:

Nálunk holnap este vagy péntek reggel lesz egy Ikea túra. Veszünk egy kis kinyitható kanapét a gyerekszobába és egy szekrényt a mi ruháinknak. Déditől kaptunk rá pénzt, egyébként most nem lett volna rá keret. :oops:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Andi: ez nagyon kis vidám :) köszi :)

Szép, nyugis napot Nektek. Indulok, Julcsi már fogat mos, fésülködik, utána reggeli és nyakunkba vesszük Budapestet. :roll:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Ma megyek Andrisnak megrendelni a szülinapi tortát (ha lehet Kisvakondosat). Pénteken Apa itthon lesz (akkor van a nagy nap, nem is értem a vonalzóm miért mutat egy nappal többet :roll: ), szombaton Anyósék jönnek, vasárnap Anyukámék. Lesz itt hapzsi-dőzsi 3 napig. :lol:

Bibi: Remélem a cukroddal minden rendben lesz, drukkolok! Az angol gyerekruhákat én is imádom, Andrisnak is van olyan Next rövidgatyája, amit már a 2. nyáron hord és milliószor mostuk, de még mindig szuper állapotban van.

Mellszívó: Nekem Medela kézi van. A célnak tökéletesen megfelelt (Aventet kaptam kölcsön, de nem vált be), mert bár a 2. kórházban megmutatták hogyan kell kézzel fejni, nekem nem volt kapacitásom így csinálni, ha szükséges volt. :oops: Ha kezdett csomósodni, én is kimasszíroztam meleg/forró vízben, majd egy kicsit kifejtem géppel. Andris 11 hónapig szopizott, akkor ő akarta abbahagyni egyik napról a másikra. :roll: És ő egy érdekes gyerkőc volt, mert kis súlya és a kezdeti nehézségek ellenére nagyon ügyesen szopizott, és beállt kerek 3 órákra. :shock: Közben nem kért többször, csak a hasfájása miatt sírt nagyon sokat.

Bibi, én is úgy éreztem, mint te, hogy ha nem jött Apa időben (nekem mikor elment már akkor hiányzott, féltem, hogy nem tudok egyedül boldogulni), már tűkön ültem. Mondjuk engem az állandó sírás merített le teljesen. Andris 2 hétig kapott nagyon erős gyógyszereket és antibiotikumot, így az amúgy is éretlen emésztése le lett nullázva. Próbáltunk mindent, de semmi sem segített, így egy igazi karbababa lett. :oops: Remélem Mátéval ezt azért megússzuk. :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Jó reggelt!

Madar,nem sokat aludtál. :roll: Jól bírod,le a kalappal.A festés pedig valóban nem egy leányálom,de nagy kincs,ha elégedett vagy.A házikó állati.Olyan elvonulósmindenkihagyjonbékén.Biztos nagyon hangulatos lehet,főleg az esti sütögetés.

Erika,hiányzás igazolva. :) Jól időzítetted,még a nagy meleg előtt.Szuper vagy :!:

Süti,én is meglepődtem,hogy te ilyenkor itt :shock: :?: Ha vissza tudsz aludni,az jó.Én nem tudok.

Csunyeszka,milyen előrelátó vagy.Nekem a sulikezdés eszembe se jutott.Igaz nekem lesz időm,remélem,de a nyakunkon van tényleg.Hamarosan vége a szünetnek.A vizsgáidhoz drukk.Edzettek lesznek az ikrek.Ügyesek vagytok Ti is,már a 32. hét!

Rita,jó ikeázást.Kíváncsi vagyok milyen kanapét vesztek.

Tesó: én is sokat gondolkozom ezen.Nekem még attól "nehezebb",hogy ez a második házasságom.Persze teljes értékű testvérként kezeljük Juniort,de még nem tudom elképzelni milyen lesz 2 gyerekes anyukának lenni.Az biztos,hogy nagyon jó,nagyon várjuk már mindhárman.Nem bánom a nagy különbséget a 2 gyerek között.

A 2010. márciusiba én is beleolvastam.Sajnos egy ilyen kis közösségben elkerülhetetlen,de tény,hogy nagy szerencsénk van,mert valóban szuper kis társaság jött itt össze.

Mi ma rohangálunk,de csak 10 kor terveztük,h elindulunk.Kettőkor találkozunk egy kedves ikres barátnőmékkel a rómain,és hekket ebédelek,végreeeee!!!Remélem nem sül oda a senekem a nagy melegben.Holnap 11-re pedig megyek a körzetihez,és végre én is,életemben először jól elmegyek betegállományba most már.Elég volt.Nem dolgozom tovább,csak extra lájtosan.

Kép
v.andi
 
 


Jól ki is cseréltem Andris vonalzóját! :wink: Bár ő a Malackásat jobban szerette...

Kép

Kép
hgrita
 
 


Andi: Jó hekkezést és barátnőzést! Irigykedem! Ma még istenes idő lesz, "csak" 35 fok, de holnap aztán elviselhetetlen, 38-40 Budapesten! :shock:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Gyors leszek...

Rita, Andrisnak Nagyon Boldog 2. Szülinapot kívánok!!!!

Ma gyorsan összepakoltam a kórházi motyómat.... :? Történt ugyanis h reggel 5-kor elmentem wc-re és a bugyimon barnás akármi volt(nem nagy mennyiség). Gyorsan bugyi váltás tisztasági be, azóta semmi. Most figyelem magam..........

Kép
kata05
 
 


Madar... nem semmi hétvégétek volt.... le a kalappal... :wink:

Rita... veled álmodtam... de nemtom mit... csak annyira emlékszem, hogy ott voltál Te és Andris.... :) Andrisnak boldog születésnapot!!!!!


Kata... nyugalom...remélem nem lesz semmi gond... :)

Süti.
.. korán kelésen én is csodálkoztam... és kiderítetted, hogy apa mért kel korán? :wink: :wink:

Erika... az én szememben is HŐS vagy!!!!!

Anna hol vagy, remélem jól vagy?!

Manó... tetőtérre (két szoba, fürdő, pakolászos helység...) is van tervünk... de azt nem adtuk most be... mert úgy gondoltuk később megcsináljuk magunk... és azt már a kutya sem nézi, hogy engedélyezve van vagy sem.... :wink: :wink: :wink: :wink: Ami alul lenne egyenlőre nagyon is elég lenne nekünk..... :) :)
vikiviktor
 
 


Sziasztok!

Jelentem megvagyok és próbálok rendszeresen írni, de a gépem mindíg lefagy és utána nincs kedvem újra, ezt most elküldöm és próbálok ismét reagálni is!!! :)

Kép
babcika
 
 


Midenk külön fogok írni, bocs érte,de a hosszút nem tudom elküldeni!!!

Rólunk!

Tegnap voltam dokinál, csak 1kg-t híztam 3 hét alatt, hurrá!!!!

A vizelet üledékemben van vvt, vörös vértest, és laphámsejt, helyettes doki volt nem mondott rá semmit, védőnő szerint folyás vagy hasonló!

Ja és csak 4 hét múlva kell mennem, én azt hittem már sürübben hívnak, de örülök is,mert gyerekkel vagyok!

Tehát jól vagyok!!

Folyt.köv. ....

Kép
babcika
 
 


Brumi: Tettem fel a picasára egy szénhidrát táblázatot. :wink:

Kép
v.andi
 
 


Újból szép jó reggelt!!

Andi,vigyázz ebben a melegben!!!!!Igen sikerült visszaaludni!!Ilyenkor kicsit rosszabb,mert kába vagyok,de ha nem fekszem vissza akkor napközben kap el a teljes álomkór és lustaság.És mivel mára is tengernyi tervem van,babaruhák vasalása,elpakolása,illetve a kapottak kimosása,játékok,baldachintartó,babakocsi lemosása.
Bár olyan jól állnék mint Csunyeszka!!!!!

És menni akarok az asztaloshoz,mert kellene képkeretnek való,plussz polc a pelenkázóba,és Úgy döntöttem,hogy majd én összehozok egy bútort a picinek.

Viki,volt már hogy reggel lejöttem és játszott a számítógépen,most konkrétan még aludt.Megkérdeztem,de azt mondta,hogy fél hat mire felkell és utána készülődik.Na most tudni kell,hogy régen 15 perccel kelt az indulás előtt,mostmeg majd másfél órával!!!!Mindenesetre ha miondennap 5 kor kelti magát akkor értem hogy esténként miért esik már 8-kor arcra!!!

Madar,igen elfogadom a lekvárt,nagyon szépen köszönöm,cserébe igyekszem én is vinni egy meggyest ha szeretitek.

Rita ,ANDRISNAK NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!.

Kata,sztem ma csak egész nap feküdj az ágyba és pihizz!!!!Ne takaríts,és ne menj sehova.Ne akarj a második babás lenni köztünk,majd velem együtt szülhetsz,addig tilos!!!!

sutimano76
 
 


Madar... megnéztem kis házikótok... csudiszép... árad belőle a nyugalom!!!! :) :) :)
vikiviktor
 
 


Szoptatás, fejés stb::

Én próbáltam szoptatni, a végeredmény a Bibi által említett tályogos mellek,

:twisted: mindezeket köszönhettem az egészségügyi dolgozóknak, akik bár én mondtam,hogy a gyerek nem tudja bekapni a mellemet, nem hittek nekem. Így Jancsika véresre harapta mindkét bimbómat, összefüggő seb lett rajta, a gyerek minden alkalommal leszívta a sebet, aztán vért hányt, az én véremet. A tejem is elapadni látszott, mivel sosem szívta, és a mellszívó sem szedte ki, sőtt apa sem tudta kiszívni,mert már azzal is próbálkoztunk,hogy ne gyulladjon be. Erre jött a védőboszi, és megmasszírozta, na most már jó lesz, hát akkor lettek a melleim Pamela méretűek, és lilák, és 40 fok láz. Elmentem a körzetihez, elküldött a klinikára a csecsemő osztályra, ott meghúzták a vállukat, leszartak, menjek el a sebészetre. Elmentem, ott hazaküldtek,jöjjek vissza majd pár nap múlva, hátha javul. Aztán eszembe jutott egy másik sebész, akit én nem ismertem,de próba szerencse, és ő másnap megoperálta a mellem,1 éjszaka bent, apa otthon 6 hetes babával.....

Kép
babcika
 
 


nnnnnnna végigolvastam:)))) mint egy bestseller regény:)))) letehetetlen:)) de naaaaagy ravaszdi mert közben egyre bővül meg bővül..mikor aszinnéd mindjárt vége és te is hozzátehetsz hirtelenjében újabb 3 oldal áll előtted. :)

örülök, hogy mindenki egyben van :)) , és a szokásos kismamis nyűgjeinken kívül azért semmi nagyobb probléma nincsen senkinél (és most remélem nem néztem el nagyon semmit:) és tényleg így van!!)

meg kell állapítsam: ti rengeteget dolgoztok..... MIndenki csinál eeeezt meg aaaazt.... elismerésem..... én nem nagyon:(..... azaz csak amolyan apró cseprő dolgokat DE
én viszont naponta minimum kétszer megmászom a negyedik emeletet mert nincs lift - akkor az már valami, nem:))))?

azon szoktam nevetni különben, hogy elviszem sétálni a kutyát és kb ugyanannyi idő felmásznom(pláne este) a negyedikre mint a séta a bejárati ajtóig tartott.
Gugolás....:)))))
tegnap sétáltunk a kutyuval - olyan kellemes hűs levegő volt 10 után.... egyszercsak bekeményedett a hasam... ezt az esti séta alkalmakkor szokta olyankor megállunk....pihizünk aztán ha jobb akkor lassan szépen tovább...... - de most valahogy úgy éreztem húz lefelé és attól, hogy megálltam még nem történt semmi..... A múltkor olvastam valami szülési pózok között a négykézlábon állást, hogy az milyen klasssz..akkor anno ki is próbáltam és tényleg nem volt olyan nagy súlya a pocómnak.... Na szóval mondtam is páromnak, hogy akkor most ezt kéne alkalmazni mert egyszerűen nem szűnik a pocaksajgás és feszít ezerrel.....
Na képzelhetitek..... éjjel fél 11 körül a belvárosban -mintha keresnék valamit alapon..... mert keresni persze hogy négykézláb szoktak az emberek...... egy lájtos négykézlábra ereszkedésbe kezdtem.......
Abban, hogy lemenjek kutyába 2 dolog akadályozott meg:))) egy: hogy eszembe jutott innen valahogy majd fel kell kelnem... és vizuális típus lévén már láttam magam lelki szemeimmel a furábbnál furább pózokban a belvárosi kamerának megörökítve.....és persze volt munkámnak köszönhetően közszemlére téve..... a másik viszont meggyőzőbb volt: kutyám látva az én elkezdett akciómat meg páromat aki nem tudta eldönteni, hogy most a.)szivatom, b.) totál meggajdultam a terhességtől..vagy c.) tényleg gáz van.... szóval eszméletlen popsi fel indul a jáááték ugatásba kezdett...... - mármint a kutya...:)))
És akkor az ember meghallja maga fölött valahol az első nyitódó ablakot........ - úgyhogy párom segítségével összecsomagoltam habtestemet:)))) és elindultunk.... a kutyapóz meg maradt max szülésre.....

KépKép
dorkamartini
 
 


Fúúúú Dorka... nagyon jót nevettem.... vizuális vagyok... és nagyon eltudtam képzelni a kutyasétáltatós... keresős pozíciód.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: de egyben sajnálom is a pocakkeményesedésedet..... :? :? :? :? :?
vikiviktor
 
 


Lányok, nagyon aranyosak vagytok, de pénteken lesz Andris 3. szülinapja! Azért átadom a jókívánságokat! :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


aztán 10 hetesen másik mell!

Szóval a lényeg, hogy szoptassatok igény szerint, az jót tesz, de ha nem megy akkor ne hagyjátok ,hogy a kedves egyszer sem szült védőnő és gyerekorvos azt súlykolja belétek,hogy rossz anyák vagyok, és aztán így járjatok mint én. A gyerek ígyis tápos lett, a mellem meg ronda, és most rettegek,hogy tudok e majd szoptatni, vagy ismét műtétek várnak rám.

Bocs, de ez is hozzátartozik a szoptatás témához....

Kép
babcika
 
 


madar eszméletlen irigylem a kisházat. Mi is valami ilyet keresünk csak nem hétvégi ház hanem tényleges ház képében..... egy szép kis balcsis csendes hely utolsó házikóját ami melett persze, hogy a természet vagyon :)) és naná hogy kell még pár telek a barátoknak... de párom tesójának mindenképp..... - mondanom sem kell..... nem nagyon találunk ilyet... De már képzeletben megrendeltem:)))) szóval amint jön a második gyerkőc már tuti ott lakunk :)

aaaztán irigylem még a 4D képeiteket:)) aaaaannyira aranyosak. Én bevallom a picurét rátettem a hűtőajtóra és amikor arra megyek mindig megsimizem a kis pofiját:))) Sokszor megyek arra......:))) már plusssz 11-12 kilónál tartunk...

Jjjjjja amit akartam kérdezni...... így az iszonyat meleg miatt...... ha babóca úgy dönt kibújik a 37-38 hét körül akkor valszeg még ilyesmi idő lesz........ Hogyan lehet egy újszülöttel ilyen időben létezni éjszaka?
komolyan kérdem..... mert nálunk most megy a ventillátor éjjel aztán vagy kinyomjuk vagy nem mert nélküle képtelenség..... huzatot ugye nem lehet..... mi a megoldás? És nekem mindenki azt mondta eleinte mindenképpen egész rugi a babóra...... na de ekkora melegben is? Hm?

KépKép
dorkamartini
 
 


Andi!

Várom a privit a munkádról, már nincs oldalam, úgy kifurdalta a kíváncsiság!!! :oops:

Kép
babcika
 
 


Tüdőérlelő: Nekem adtak egyet, mikor koraszülés alapos gyanúja állt fenn, majd ez olyan, hogy 2 hét múlva kell az ismétlője...de nálam már 3 hét telt el, tehát semmi, de semmi hatása nem lesz, most olvastam utána a neten! Kapom, hogy valami történjen terhesgondozás gyanánt:)


Sulikezdés: Nem lesz több pénzem augusztusban sem, tehát én úgy vásárolok, hogy májusban megveszem a lányom táskáját, júniusban a fiamét, júliusban a füzeteket, és augusztusra maradnak a technika-rajz felszerelések. Így eloszlik és nem tűnik soknak. Apuka (eredeti) nem támogat egy fillérrel sem, szóval nagyon meg kell húzni a gatyamadzagot :evil: Most, hogy nekem az augusztus nem megbízható hónap már, előre megvettem az augusztusi dolgokat is, amit nem sikerült beszereznem ikreknek, azt felírtam egy papírra, mert ennyi gyerek után nem parázok rá, ha nincs otthon azonnal babakocsi, vagy esetleg habfürdő, vagy alkohol...szépen lassan mindent beszerzek, és ha még ezen is idegeskednék ősz lenne a hajam. :wink:

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


És nekem mindenki azt mondta eleinte mindenképpen egész rugi a babóra...... na de ekkora melegben is? Hm?

Ez nagyon jó kérdés,tapasztaltak segítsetek!!!!Azt tudom,hogyha benyúlok nykincához és nyirkos akkor melege van babónak,de ilyen melegben miben hozható haza a kórházból,ill.otthon mit adjak rá,elég a rövidujjú body,vagy kell azért egy vékony rugi???

sutimano76
 
 


Kata: Ugyanazt tudom mondani, mint Süti és a dokim felesége: Magne b6 2 db, és szigorú fekvés egész nap. Nekem 3x volt eddig ilyen, a vizeletemben is volt vörösvértest. Dokim azt mondta, hogy valószínű megerőltetés hatására megpattant egy ér odabent és most ürül ki. Ha barnás, az azt jelenti, hogy már régebbi a vérzés. Addig jó...

Kép

Kép
hgrita
 
 


Babci!

Ez borzasztóan hangzik! :(:(

Mindenesetre az biztos, hogy a mellseb nem játék. Nekem az első kivételével mindnél kisebesedett, még helyes mellretevésnél is (valószínű pici száj - nagy mellbimbó együttest sikerült kifognunk), de az nem volt ilyen mértékű és hamar gyógyult is (illetve a 2-nál nem, ott 3 hónapoig szevedtem vele, 6 mellgyulladást éltem meg, mire kiderítettem, mi a gond). Ha túl nagy a seb, nem akar gyógyulni, akkor nem szabad erőltetni a szoptatást, hanem minél hamarabb szaksegítséghez kell fordulni, akár többhöz is. A szoptatási tanácsadók telefonszáma a neten meglelhetők.
Sokan mondják, hogy babanyál, meg anyatej, meg szellőztetés... Ez jó is, de nagyon fontos a seb tisztántartása, ha kell, akkor bizony nem árt fertőtleníteni is (melyik sebet nem?), mert magas lázzal járó mellgyulladás az tulajdonképpen azért van, mert a seben kórokozók jutnak fel. Ilyenkor természetes, hogy kell antibiotikum is, de ez csak tüneti kezelés, az alapproblémát is kezelni kell. És egy fertőzés (genny) nem is engedi begyógyulni a sebet.
Az is látszik, hogy érzékeny terület azért a mell, szóval nem szabad csak úgy összevissza gyömöszkölni, masszírozni.
Ha a baba kisebb seb miatt vért is szopizik, nem baj, mert úgyis kibukja, ez inkább ijesztő, de nem probléma. Gennyes mellel nem lehet szoptatni.

Kata!

Pihenj ezerrel!!! :) A babák mindenkinél leg. a 37. hétig bent maradnak!!!

Sulikezdés: én ezerrel készülök. Tanszerek még nincsenek (mg nem kezdődtek meg a bevásárlóközpontos tanszervásárlások, pedig az elsősöknek kell olyan, amit legtöbbször csak ilyenkor lehet megvenni (számolópálcika, korong, óra)). De már összeírtam, mink van, mi kell pontosan és mennyi. A kisebb kapott táskát.
Mondjuk nekem van is mit készülni, még az sem lehetetlen, hogy akkor szülök, de a közvetlen előtte, utána is nagyon esélyes.

Rita!

Nálunk a legkisebb különbség 2 év 2 hónap, a legnagyobb 3 év 2 hónap. Nekem a kisebb jobban bejött, és pl. a lányom nem akkor volt a leghisztisebb, hanem most majd 5 évesen. :( És most már a legkisebb is tanulja tőle, hogy lehet spontán semmiért is hisztizni, ha akaratot akar érvényesíteni. Csak én meg nem ahgyom, de azért nagyon bele bírják lovalni magukat.

Astrid

Kép
astrid
 
 


Én ha nagyon meleg van, valószínű csak egy kis napozót adnék rá (rövidujjas, rövidgatyós egybecucc). Ugye az ideális szobahőmérséklet 20-21 fok, így 26-27 foknál már lehet csak ennyit adnék rá. Esetleg alé egy ujjatlan nagyon vékony bodyt. De nekünk ilyen esetünk nem volt, így csak hangosan gondolkodom. :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Azt szokták mondani,hogy a babákra mindig 1 réteggel kell több,mint ami rajtunk van.Persze ebben a nagy melegben elég egy rövid ujjú body kis zoknival.Rutinosabb anyukák?Nálunk nagyon rég volt már.

Kép
v.andi
 
 


Ezen már énis sokat gondolkodtam... hogy mi a nyári-hazahozos ruha.....

A mellek gyulladásán csak pillázom.... és probálom "magamba szívni" a tanácsokat....

A meleg miatt sokat pihenek... kicsit fáj alul a hasam... olyan húzosérzés.... mintha le akarna esni.... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Éjjel is éreztem amikor a hátamon feküdtem.... nem jó érzés na.... de nem panaszkodom... ezenkívül jól vagyok.... :wink: :wink: :wink:
vikiviktor
 
 


Viki: Nekem mióta ilyen meleg van, rendszeresen ilyen érzés van az alhasamban. nem görcsöl, csak borzasztóan feszes és olyan alhasi vérbőség-érzés, mint a legelején volt.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Én ezt a feszítő vérbőség érzést nem kimondottan a meleghez kötném,de nekem is van.A hastartópánttal remekül lehet enyhíteni.Persze nem fekvés vagy ülés közben.Inkább azt gondolom növekszik a baba,és készül a testünk a szülésre.Ami megjegyzem teljesen normális.

Kép
v.andi
 
 


Bocs csajok ennyire telt a gépemtől remélem ezt még megkapjátok!!

Írni nem tudok ,de próbálok azért olvasni, és hamarosan jönni!!

Kép
babcika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?