Új privát üzeneted érkezett!

Helló lányok!

Remélem minden kismama és minden baba jól érzi magát!

Andi! Barnabás nagyon édes, szép kisbaba!! Egész jól látszik a képen, ahhoz képest, h. szégyenlős!! :wink:
Köszönjük a babazenét, én is meghallgatom mindjárt.

Scooper! Mi is öröklünk egy csomó dolgot, azok is használtak, úgyhogy nem vagy egyedül! :wink: Az a lány, akitől kapod a cuccokat, biztos szívesen odaadja, hisz már nem használja őket a gyerek. Emiatt ne érezd magad kellemetlenül!! Tényleg nézd meg a vaterát, teszvesz.hu-t, mert vannak rajta jó dolgok... Múltkor én is sajnos lecsúsztam valamiről a teszveszen, mert még nem volt visszaigazolásos kódom, amit postán küldenek el, és mire visszamentem, már nem volt ott az a cucc, amit kinéztem! :cry:

Bibi! Milyen lett a cukoreredményed?? Remélem teljesen jó!

Babcika! Gratulálok a szép eredményekhez!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára peppino 2009.07.21 07:59-kor.

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Andi,hát ez a kép nagyon édes!!!Valahogy én is ilyen vagyok,csak mintha csőrike mosolyogna?!

Madar,az elvitel nem fog menni,mert mi máshonnan megyünk!!!!!!
Balcsis élménybeszámoló???Vagy leírtad csak én voltam tegnap bamba???

sutimano76
 
 


Madar,egész jól megúsztátok ezt a festést rumli nélkül.

Boboka,sztem lehet inni bodzát.Próbáltam ezzel kapcsolatban keresni a neten,de sehol nem írták,hogy ne.Egyedül annyit,hogy a sok cukor miatt érdemes felhigítani.Ma megyek dokimhoz,megkérdezem.

Brumi,mi vol a cukros néninél???? Drukk,hogy rendben legyetek.
Én már nagyon unom ezt a méricskélést.Valahol megnyugtat,de olyan körülményes.

T-Pk,egyetértek Madarral.Elalváshoz jobb ha semmi pluszt nem kap a gyerek amíg pici.Mint ahogy minden mást,ezt is meg kell neki tanulnia.Nagyon nehéz a "rossz" szokásokról leszoktatni őket.Egyet is,pláne két pöttymackót.

Kata,milyen otthon???

Segítség,nekünk most nincs,és nem is lesz.Annyi csak,hogy a barátnőm kisfia pont egy évvel idősebb,és tőle kapjuk a babaruhákat.Persze azért vettem én is,de csak bodykból vettem újat.Minden mást én is "turiztam" a neten.Most már majd fotózok én is.Biztos nehezebb lesz,de sebaj.Megoldjuk.Anno apukám rengeteget segített,szinte pelenkára se kellett költenem.Most majd kell.Pont tegnap néztem az árát.Dobtam egy hátast.

Kép
v.andi
 
 

 
 

Sziasztok!

Scooper, én a szolnoki tescoban vettem az olcsó kis body-kat. Ott hét db volt egy csomagban nyolcszáz valamennyiért.

Amúgy nyugodtan elküldheted majd apát mellszívót venni, enyim uram tavaly tök egyedül vette meg nekem (mert a kórházban voltam), a patikában segítettek neki készségesen (vagy ott ahol vette, már nem tom hol). Ja, és tök jót vett :)
De nem minden kismami szereti a mellszívót, ezt is jobb lesz szerintem, ha majd kitapasztalod, hogy egyáltalán kelleni fog e.

Andi, kisfiad nagyon aranyos és szép baba :)

Köszi, ha megkérdezed a dokikádtól a bodzát. A neten én sem találtam róla semmit, hogy ilyet okozna, de milyen a kismama agy, valahonnan hall akár fals akár igaz dolgot egy kismami és máris elkezd kételkedni az addigi jól bevált dolgokban :)

Babazenét köszönjük :wink:
Vendég
 


Szép jó napot Kismamik :)


Mabe, fájó szívvel, de egye fene, elutazhatsz! :) Vigyázz Magatokra!!! :)

Süti
álom :shock: Remélem több nem lesz!

Madar, üdv újra itthon :) Örülök, hogy nem fújt el benneteket a szellő :)

Andi,
Barnabás csodaszép kiskrapek!!! :) :) Oldalt fekvéskor az egyik kezem a fejem alatt, ill. a kispárna alatt, a másik pedig az arcom előtt van. Néha pedig háton alszom, ha Luca sehogy sem fér a bőrébe oldalt alváskor. :)
Gratulálok a 30. héthez!!!! :)

Viki
, lábadagadást nagyon sajnálom :( Párodat kérd meg, hogy masszírozza ki belőle a vizet, felfelé a vádli felé kell masszírozni, teljesen jól el lehet tüntetni ;) Nekem is vizes, de Atesz napi szinten eltünteti belőle. Nem csak a lábam vizesedik, de a kezem, sőt a karom is. A minap onnan is kigyúrta, nnna szívtam is a fogam, nem volt kellemes. Szerinte kb 3 liter víz pang bennem.

Floranan, pelus ügyben tényleg mindenkinek más jön be. Atival pl tökéletes volt a pampers, Lucának is bepróbálkozom vele, de lehet, hogy mivel kiscsaj, így nem lesz jó. Ami a teszkós pelusokat illeti Ati már x ideje azt hord, tökéletes, van olyan jó, mint a pampers volt. Nem miniben, hanem juniorban, ez azért nem mindegy. A minőségét illetően semmi probléma nincsen vele. Ez az egyetlen amit teszkóból veszek, leszámítva néha a ruhákat.

Anna, remélem jól éreztétek magatokat a Balcsin!!! :)

Boboka, nagy gratuláció a 30. hét átlépéséhez :) :)
ruhaméretek: van 56osból két- 3 garnitúra rugi, bodyból rövid és hosszú ujjúból 6-6 db kb, a 62-esekből több, ez a méret kissé tovább jó a lurkókra, mint az 56os. De márkafüggő, hogy melyik méret mekkora.
Bodzaszörp: igen, van ilyen hatása, s mellesleg szüléskönnyítő is, de csak a legutolsó hetekben, napokban, ha a baba készen áll a születésre, tehát nyugodtan ihatod végig :) Én is iszom :) :) :) :)

Kata, gratula az utolsó naphoz! :)

Manó, kibabáztad magad? :) :) Valóban alig két hónap s már nagyban folyik a babázás élesben :D :D :D :D

Babcika
nem semmi méretek! :) Gratulálok! :) Miért vertétek szét a konyhát? :lol: Ártott nektek valamit? :) :) :) Kitartás, előbb-utóbb vége lesz! ;)

Erika, ez a beázásos garancianélküliség nagggggggggyon durva!!! Bakker, én tuti hogy a fogyasztóvédelemhez fordulnék!!! Simán leb@szarintották az ablak beállítását, szigetelését és ez bizony nem porszívó kategória, de még ott is jogos a két év garancia, nem hogy egy nyílászárónál!!! Szerintem ne hagyd annyiban a dolgot!!!!

Scooper
, ahogy a többiek is írták: először is nyugi, rendben lesz minden, nem kell pánikba esni :) /ettől függetlenül megértelek ;)/ Szóval először is valóban vedd sorra, mik a legszükségesebbek: pl pelus, kisruhák 4-5 garnitúra, bodyk olyan tizen darab, textilpelus, kiságy, takaró, lepedő, kiskád, s a babahordozó. Kiságyba szivacs, lehet "szivacsosnál", kárpitosnál méretre vágatni, s máris jóval barátibb. A kókuszmatrac egyébként nem minden gyerkőcnek jön be, pl enyém Ati utálta, sima szivacs volt az ágyában.
De pl a mellszívó nem létszükséglet, ha mellgyulladás van, akkor viszont jó szolgálatot tesz. Babakocsit pedig a szülés után kapott anyasági támogatásból /kb 60ezer ft/ meg tudod venni. Valaki írta a védőnőt, s a családsegítő szolgálat felkeresését, bizony meg kell keresni őket s kérni a segítségüket. A családsegítők biztosan tudni fognak ruhákat s egyebeket adni!
A könyvelőnek meg járj a nyakára akár naponta többször is, mert ez így nonszensz!!!!


Nagyjából ennyire telt most, Ati megunta ... Így is reggel fél 8tól rakom össze ezt a hsz-t 2 kockázás s autózás között...

vicger
 
 


Halihóóó,

Andi, nem vagy egy kicsit maximalista? :lol: Sztem tökéletes ez a kép, amit Barniról kaptál. Nagyon szép vonásai vannak, biztos helyes kiskrapek lesz belőle.

Süti, rémálom... Nekem most még nem volt, de emléxem Mírával én is össze tudtam hordani hetet-havat. Egyébként szép formás a pocód, meglestem. ;)

Brumi, ezt a kovászos ubi dolgot kipróbálom... bár valahogy nagyon nem vagyok rákattanva a sós dolgokra. :? Még jó hogy azt mondják, ha valaki fiút vár, akkor sósat kíván. Akkor miért eszem annyi gyümölcslevest? :shock: :lol:
Cukros eredményed milyen lett?

Jaj lányok. Olyan jó volt tegnap babázni!!! Egy kis falat volt a babuci. Alig mertem megfogni. :oops: 2 hónapos, de olyan 58 centi és 4100 g... Szóval kis apró volt. Belegondoltam, hogy Ákoska valami hasonló méretekkel fog rendelkezni (legalábbis nem sokkal kevesebbel) születésekor. :shock: Valahogy Míránál nem éreztem sose azt hogy kicsi... (ő 3500 és 55 volt), de valszeg azért mert nem volt összehasonlítási alapom... most meg itt van nekem ez a kis rosszaság, aki után olyan, mintha egy porcelánbabát tartanék a karomban. De nagyon jóóó érzés volt. Fincsi babaillat. Sajna hasfájós a pici, és sírdogált mikor mentünk, de hamar sikerült megnyugtatnom és édesen elaludt a karomban. :) (közben meg jól telerakta kis csomagját :D)
Szóval most nagyon oda vagyok és alig várom már, hogy öcsikét a karjaimban tarthassam. Lehet kicsit már nyugtalan vagyok?

Kép Kép
manósziget
 
 


Dobok egy aktuális listát.. gondolom nem baj ;)

Kép

Kép Kép
manósziget
 
 


[quote="v.andi"][ írta:v.andib]Madar,egész jól megúsztátok ezt a festést rumli nélkül.

Boboka,sztem lehet inni bodzát.Próbáltam ezzel kapcsolatban keresni a neten,de sehol nem írták,hogy ne.Egyedül annyit,hogy a sok cukor miatt érdemes felhigítani.Ma megyek dokimhoz,megkérdezem.

Brumi,mi vol a cukros néninél???? Drukk,hogy rendben legyetek.
Én már nagyon unom ezt a méricskélést.Valahol megnyugtat,de olyan körülményes.

T-Pk,egyetértek Madarral.Elalváshoz jobb ha semmi pluszt nem kap a gyerek amíg pici.Mint ahogy minden mást,ezt is meg kell neki tanulnia.Nagyon nehéz a "rossz" szokásokról leszoktatni őket.Egyet is,pláne két pöttymackót.

Kata,milyen otthon???

Segítség,nekünk most nincs,és nem is lesz.Annyi csak,hogy a barátnőm kisfia pont egy évvel idősebb,és tőle kapjuk a babaruhákat.Persze azért vettem én is,de csak bodykból vettem újat.Minden mást én is "turiztam" a neten.Most már majd fotózok én is.Biztos nehezebb lesz,de sebaj.Megoldjuk.Anno apukám rengeteget segített,szinte pelenkára se kellett költenem.Most majd kell.Pont tegnap néztem az árát.Dobtam egy hátast.


Sziasztok!

Na, jó kis torturán vagyunk túl :(

Reggel 8 és negyed 9 között megettem a zsemlét 2 dl tejjel ... védőnő megnézte AccuCheck-kel 8.55kor: 9.3 ... majd lefordultam a székről ... jóóó, akkor nézzük 20 perc múlva (mondtam, hogy szerintem inkább plusz 3 perc legyen az óra 10-hez, mint minusz 5 perc ... megnézte újra 9.18kor: 9.5 ...

Akkor elkezdte nézegetni az AccuCheck használati utasítását !!! ... hát, lehet meg kellene nézni a 2 órásat ... Lillával vártunk még egy órát: az az eredmény 5.4 lett (közben bőgtem egy sort: reggel ráálltam a mérlegre, megint fogytam fél kilót! ... betartom a diétát, sőt még kicsit szigorú is vagyok : tésztát, krumplit egyáltalán nem eszem, rizst kb max 2szer egy héten, de nem köretként, hanem rakott zöldségben, 8 adaghoz teszek 2 dkg nyers riszt ... kenyeret a Ceres szeletelt barnáit eszem, nagyon max 4 szeletet egész nap, de inkább csak 2-3 szeletet ... és szinte csak olyan dolgokat eszem ,a a diétáskönyvben a leginkább javasolt kategoriában van ... Szóval: tartom a diétát rendesen, és ha tényleg ilyen magas az érték, akkor nekem nem lesz elég a diéta !!! .... amin igazán kiakadtam: a belgyógyász a kórházba aug10-re rendelt vissza, addig elvileg nem nézi senki, hogy vagyok ... )

Nem emlékszem pontosan, de te Andi talán jobban tudod: ezzel a módszerrel úgy rémlik, nem az 1 órás, hanem a 2 órás értéke kell figyelembe venni ... mintha erről Erika és Anna írtak volna már ... :shock:

Azért ebéd után felhívom a nőgyógyit, és elmondom a helyzetet, de még az is lehet, hogy ez a süket védőnő nem tudja, hogy kell használni a vércukorszintmérőt, hogy kell értelmezni az eredményt (mondjuk az lenne az abszolut no comment ... de én már ezen sem lepődnék meg!)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Brumi,ne aggódj az eredmény miatt,ha olyan magas lenne nem kéne kicsit rosszul lenned??????Szerintem csak a védőnéni csinálta rosszul!!!!!

Én kicsit visszaszundiztam most keltem,épp "reggelizek": Kép Tonhalsalis kenyér

sutimano76
 
 


Bibi!

Én a múltkor elolvastam a Mabe által belinkeltet:
http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/I/1/63.htm
Ebben az van, hogy a 40 gr szénhidrátot (1 zsemle és 2 dl tej kb. ennyi) tartalmazó tesztreggeli után 1 órával kell nézni.
És ha 7 felett van, akkor kell csinálni a cukoroldatosat is, de nem éhgyomri és 2 órás, hanem akkor több lépcsős kellene...
A tesztreggeli két órás mérése azért nem jó szerintem, mert nem tartalmaz elegendő szénhidrátot a méréshez, ugye ott a 7,8-as határérték 75 gr szénhidráthoz van viszonyítva.
De én nem aggódnék a helyedben, hanem gyorsan elmennék egy terheléses cukorra. Ehhez nem kell a magánorvos, elég a körzeti SZTK...

Astrid

Kép
astrid
 
 


Brumi, én is úgy tudom h egy órával nézik utána a cukor szintet. Nekem is az a véleményem h menjél el egy terhelésesre(75 gr glükóz), (én ezeket a teszteseket nem tartom megbízhatónak csak egy kb értéket ad, hallottam az accu chekről olyat is h 2 egész értéket csalhat ha nincs bekalibrálva.)

Suti, nem lesz rosszul a magas cukortól ahhoz már 20 körüli érték kell és akkor már nagy gáz van.

Kép
kata05
 
 


Igen: VÉRVÉTELNÉL valóban egy órás értéket néznek (valószínűleg ezzel keveri a védőnő!) ... DE ujjbegyből, vércukorszintmérővel másképpen működik a dolog ... ANNA? ERIKA? ANDI ??? mit gondoltok, ti hogy nézitek magatoknak ?

közben felhívtam a nőgyógyit: azt mondta, hogy nagyon hamar nézte, mert ha 8 és negyed9 között ettem, akkor leghamarabb fél10kor, de inkább 40kor kellett volna nézni ... mert az órák sem pontosak (az övé lehet 5 perccel msáképp jár, mint az én otthonim), és 15 perc is számít ... ha akkor nézi, akkor a doki szerint 7 körül érték lett volna (mert ugye negyed11kor már 5.4 volt!) ... doki szerint: nincs gond, nem kell semmit csinálni, diétázzak tovább, ha 2 óra múlva 5.4 volt, akkor nincs baj!

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Hát bocs akkor hogy ilen hüleséget írtam,sajna a cukorhoz nem értek!!!!!!
És ez a cukor el fog múlni??? :oops: Vagy ez is hüle kérdés volt????Várható hogy szülés után rendeződik a dolog???

A sunridernél van olyan bogyó,ami volt akit az inzulin injekciótól hozott vissza!!!!Brumi,és többiek érdemes lenne egy próbát tenni!!!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Végre valéami jó hír is: május óta nem kaptam táppénzt, és ma reggel 5-kor megjött az sms, hogy az OEP utalt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D
( igaz csak 1 havit, de már ez is valami!!!)

KépKép
csikipetra
 
 


Gratulálok Petra,ismerem ezt az érzést,innentől nagyjából már rendszeres lesz,ha te is rendszeresen leadod a papírod!!!

sutimano76
 
 


Hú, Brumi jó kis kavarodás. :? sztem is az lenne a legjobb, ha elmennél egy normális helyre, ahol tudják is mit kell csinálni és ott megcsináltatnád a 75 g-os terhelésest... csak megnyugtatásképp.

Kép Kép
manósziget
 
 


Azt írta a várandós naptár,hogy a 32 héttől a babók már a nap 90-95%-át átalusszák,akkor az enyimé elég mozgalmasat álmodhat,mert amint nyugiba helyezem magam máris vitustáncot jár a pocóm.

Manó,köszi a pocdicset!

sutimano76
 
 


Azért csak alakulgatnak itt az Oep-os dolgok mindenkinél. :lol:

Kép Kép
manósziget
 
 


Süti, én is pont az előbb olvastam azt a hírlevelet... Hááát, nekem se épp ez a jellemző, sőőőt, ha nem is fordítva, de nekem öcsi a nap jó nagy részében rugdossa a ház oldalát. De ha ülök vagy fekszem akkor tuti nekiindul ő is.

Kép Kép
manósziget
 
 


Manó,igazából nem bánom,csak néha azért már tud fájdalmas is lenni.És hol van még a vége????

sutimano76
 
 


Az előbb írt az egyik volt kolleganőm,hogy ő is kislányt vár(most 12 hetes).A munkahelyemen mostanában a lányok csak lányokat szülnek,biztos gondolunk az utánpótlásra!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Bibi... sajna cukorban nem tudom, hogy mi a jó... de Anna, Erika, vagy valaki biztosan tud segíteni! (hülyeséget nem akarok írni..... :? :? )


V.Andi
... jaaaj nagyon szép Barnabás! :) Olyan édes kis pofija van.... :)

Petra... Ez jó hír neked! Örülök, hogy te már kapsz valamit.... Ez komoly????? Akkor én ha juni 2-tól táppénzen vagyok, mikorra várhatom, hogy lóvét kapjak :?: :?: :?: :?: :?:

Kriszti... szokta masszírozni Viktor a bokám... de nagyon nem meri, mert fél hogy valami bajt okoz.... :? :? :? :shock: :shock:

Naaa én ma eljutottam az überokosvédőnőmhöz.... ez a nő ma sem volt normális.... Képzeljétek amikor már végeztünk... azt mondja beszéljük meg, hogy legközelebb mikor találkozunk.... erre elkezdte lapozgatni a naptárt... és megállt szeptember végénél :!: :!: :!: :!: :!: :!: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ... Mondom neki... hééééé én úgy néz ki augusztus végén szülök.... és a 36. héttől nem hetente kellene talizzunk :?: :?: :?: :?: :?:
Plusz még hozzátettem, hogy jaaa a 15. héttől is hetente kellene találkozzunk az ödémám miatt... erre már köpni nyelni nem tudott... és kihebegte, hogy jó akkor találkozzunk juli. 13-án.... Akkor már nagyon ideges voltam... mondtam neki, hogy akkor írja be az aug. 13.-át... mert juli 13 már volt :!: :!: :!: :!: :!: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Esküszöm nem normális :!: :!: :!: :!: :!:
Jaaa az ajtóban még azt mondta, hogy alig várja, hogy házhoz jöjjön a kisbabához és hozzám... Erre azt válaszoltam neki, hogy én annyira nem várom... és ott hagytam.... :) :) :) pfff. további no comment.... 8) 8) 8) 8) 8)
vikiviktor
 
 


Bibi! Remélem tényleg csak tévesen mérték a cukrodat és minden rendben lesz!!

Jajj Viki!! Ez a védőnő tisztára be van kattanva!!! Én annyira, de annyira nagyot kacagtam a beszólásodon, h. "én annyira nem várom"... :D :D :D :D :D Biztos sokkot kapott a banya! :wink:

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Vikiviktor,gőzöm sincs,hogy te mikor fogsz kapni, talán hamarabb, mint én.
Nálunk amiatt is macera ez az egész ,hogy kis cégnél dlgozom és külsős cég csinálja a bérszámfejtést. A papírokat nekik kellett küldenem, a kontakt személlyel többször beszéltem telefonon,de nagyon úgy tűnt ,hogy ők is ültek pár napot a papírjaimon,míg beküldték OEP-nek....
OEP elvileg már két hete utalt volna, de nem volt nekik tiszta, hogy nem az én nevemen van a bankszámla.Szóval ezt még le kellett egyeztetni, és mint kiderült ,utána még elküldték revízióra,mert hátha mégsem jó valami...............No comment...

Védőnőkkel nekem eddig nagy szerencsém van. A budapesti is nagyon kedves volt, és itt Gyenesdiáson is egy nagyon kedves nőcit sikerült kifognom.
A szülésznő is épp az imént hívott ,hogy minden oké e velem.


Süti jól néz ki a tonhalas szenya!!!

KépKép
csikipetra
 
 


Bibi, nyugi szerintem rendben van a cukrod, csak a védőnő balf.sz... :evil: :twisted: :shock: Látod a doki is megnyugtatott. Viszont, ha kétséged lenne, akkor egy terhelésest kérjél, s majd meglátod, h semmi gond nincsen!

Viki: Nagyon aranyos Párod van :) De kárt nem tud csinálni ;)
Védőnő, hááááát ultra gáz.... :shock:

Manó, pont azt beszéltük Atesszal, hogy KisAti milyen nagyot nőtt az utóbbi 2-3 hónapban, s mekkorát fog abban a pillanatban, ahogy a hugit meghozzuk a kórházból... :roll: Asszem bőgni fogok egy sort.... :)


Mi vasárnap kirándultunk egy frankót Lillafüredre Ati nagyon élvezte, persze a fényképezőből pont lemerült az elem, a pótelemek pedig sz.rt sem értek, gyárilag nem volt bennük nafta, jól fel is húztam magam. Na lényeg ami lényeg, jó nagyot sétáltunk, de szuper volt, friss levegő, madárcsicsergés, víz, erdő hmmmmmmm
A mai napom viszont egy rémálom, Ati már frankón pörgős korszakban van, állandóan menne, én viszont nem bírom :( s mikor leülök mondjuk 5 percre, már nem tudja elviselni. Luca pedig frankón pörög a bátyja után, alig áll meg. Buli lesz majd ilyen habitus kint :D :D :D
A pocakom most frankón fáj, jobb oldalt lent, ahol elvileg a petefészek szokott lenni, ott szúr kegyetlenül. Nem tudom mi lehet az oka.

Az augusztusi kismamiknál megint született egy szépséges baba :) Most már 4en vannak :)

vicger
 
 


Petra ,és fincsi is volt!!!

Védőnőről jut eszembe,hál'Istennek én most leráztam egy ideig,úgy aug. közepéig.Majd ha visszajön a szabijáról akkor talizunk újra.Szerencsére az ehavit megúsztam.Nálunk sincs értelme,mert hasznosat nem mond,mármint amit ne tudnék magamtól is.Vérnyomit meg súlyt mér a doki aszisztense is.Vizeletfehérjét meg úgy sem tud mérni a bacim miatt,szóval csak egy kis trécselésre futunk össze,arra meg nincs szükségem.
Mindenesetre Viki a tied viszi eddig a hüleség pálmát!!!!

sutimano76
 
 


Viki, jót röhögtem a védőnős sztoridon. Sajna elég szomorú, hogy ilyen bolond emberekkel vagyunk körülvéve... de úgy elképzeltem az egész szitut és hogy milyen pofát vághatott a végén a nőci! :lol: :lol: Még jó, hogy te azért képben vagy... de csak most képzeljünk el egy olyan kismamit, aki hááát,lehet egyszer sem állt sorba mikor az észt osztották... na, ő milyen információkat fog kapni ettől az okoskától? :shock: Már előre kíváncsi vagyok miket fog neked tanácsolni hozzátápláláskor?? :shock: :lol:

Más... Megnéztem a tervet. Nagyon kis szép házikótok lesz. Első ütemben csak az alsó szintet akarjátok megcsinálni? És fent mi lesz? Gondolom még 1-2 szoba...

Kép Kép
manósziget
 
 


Brumi, a tesztreggeli után 1 órával veszik a vért,a csukros lötyi után pedig 2 órával.
Nekem a zsemlés 7,04 lett,ezért küldött dottore cukros nénihez.Az lett 8,8,ezért kell a 160 -as diétát csinálni.
Én itthoni ujjbegyes szurkással mérek.Nekem 6,6 a legtöbb egy órával az evések után,de 2-3 alkalommal ment már 7 fölé.Én egy táblázatot csináltam magamnak,és az első időszakban beleírtam még azt is,mit ettem,hogy tudjam mi mennyire nyomja fel a cukrom.Most már csak kaja után mérek,és már bűnözni is merek,mert látom mit hogyan kell.
Nincs viszonyítási alapom,de sztem a vv kevesebbet mutat,mint a szurkás.Ma megyek a dokimhoz,akinek az asszisztense diabéteszes,és mindenképpen kifaggatom mindenről,hogy okosabbak legyünk.5 re megyek,sztem a híradóra már itt leszek.jó?
ne idegeskedj,mert az is emeli a cukrot.
Egyik reggeli után én is mértem 9,6 ot,de csak egyszer.

Kép
v.andi
 
 


Áááááá Kriszti, Lillafüred miatt iriiiiiiiigy vagyok!!!! Én arra még sosenem voltam, de annyira szeretnék egyszer eljutni oda. Bár asszem nem az elkövetkező 1-2 évben fog erre sor kerülni. De annyi szépet és jót láttam és hallottam arról a részről, hogy igazából nem is értem, hogy eddig hogy-hogy nem jártunk arra... Talán mert messze van tőlünk? :roll:

Ati miatt teljesen megértelek... Mírával is én nemtom mi van mostanában, de eddig mindig olyan szófogadó volt, az utóbbi hetekben meg rendre kikészít. :? Soha semmi nem jó neki, hisztizik, akaratoskodik. Áááá, ma is amit művel de.... ráadásul sokszor már nagykislánynak érzi magát és nem akar aludni ebéd után. gondolhatod milyen harcok mennek. ráadásul vele nem lehet azt megcsinálni, hogy odafekszem vele a nagyágyra és együtt alszunk, mert abból aztán minden lesz, csak alvás nem... Így ma is egy jó 3/4 órás műsort csapott le mire elaludt. nekem meg kezdik felmondani az idegeim a szolgálatot, pedig alapjáraton egy végtelen türelmes emberke vagyok... de kezd elfogyni már sokszor a cérnám. ráadásul ma tök sokszor keményedem is... de hát sajna vannak dolgok amit egy 2 évessel nem lehet megértetni... Sokszor már az jár az eszembe, hogy nagyon nem jókor vállaltuk be a ksitesót... Vagy jóval előbb kellett volna (olyan max. 1,5 éves korkülönbséggel) vagy később (olyan 4-5 éves korkülönbséggel)... de hát már ez van... csak valahogy ki kell bírnom az elkövetkező heteket... Sztem ehhez az is hozzátesz, hogy párom hétközben7 előtt nem ér haza, és én addigra már olyan vagyok, mint a mosogatórongy...

Na, de nem akarok itt panaszkodni.. nemsokára jön egy kolléganőm, legalább vele kicsit dumcsizhatok...

Kép Kép
manósziget
 
 


Manó, hidd el, tökéletes időben vállaltátok be a kistesót :) /különben nem is lenne a pocakban ;) )
Míra: na, akkor egy cipőben járunk :lol: Nekem annyi szerencsém van, hogy Atesz 24-48ban dolgozik, így két napig itthon van, igaz 24 órát nincs, de kibírható, sőt tökéletes időbeosztás ez. Mondjuk a fürdetés egyedül kissé megerőltető, mert Atit kiemelni a kádból elég gázos már... nehéz a szentem :) De csak, hogy vigasztaljalak egy kicsit: már Atit sem lehet délután úgy elaltani, h nagyágyon fekvés, ugyanis ha nem akar aludni, akkor üvöltve, visítva mászik le az ágyról :roll: Most épp alszik, kidőlt szépen :)
Pár hét és már futhatunk /ha tudunk/ velük és utánuk.. addig viszont nekik és nekünk is ki kell bírni valahogy :)

Lillafüred: hát végül is, közel nincs, az biztos. De Pesttől már nincsen messze ;) másfél óra csak. /ideáltipikus esetben/

vicger
 
 


[quote="vicger"][ írta:vicgerb]Manó, hidd el, tökéletes időben vállaltátok be a kistesót :) /különben nem is lenne a pocakban ;) )
Míra: na, akkor egy cipőben járunk :lol: Nekem annyi szerencsém van, hogy Atesz 24-48ban dolgozik, így két napig itthon van, igaz 24 órát nincs, de kibírható, sőt tökéletes időbeosztás ez. Mondjuk a fürdetés egyedül kissé megerőltető, mert Atit kiemelni a kádból elég gázos már... nehéz a szentem :) De csak, hogy vigasztaljalak egy kicsit: már Atit sem lehet délután úgy elaltani, h nagyágyon fekvés, ugyanis ha nem akar aludni, akkor üvöltve, visítva mászik le az ágyról :roll: Most épp alszik, kidőlt szépen :)
Pár hét és már futhatunk /ha tudunk/ velük és utánuk.. addig viszont nekik és nekünk is ki kell bírni valahogy :)

Lillafüred: hát végül is, közel nincs, az biztos. De Pesttől már nincsen messze ;) másfél óra csak. /ideáltipikus esetben/


Köszi a biztatást Csajok :)

ANDI: neked külön, ha délután megkérdezed !!! ... én most igyekszem lehiggadni, a nőgyógyimban bízok, nem akarom túlparázni ezt a dolgot, és nem akarok magamnak felesleges köröket, terheléses vérvételt, ha tényleg nem szükséges ... én is a védőnő idétlenkedésének tudom be a ma történteket !!! ... ha kicsit jobban állnánk most anyagilag, leginkább vennék egy vércukormérőt, lehet ezt fogom tenni ... az nyugtatna meg, ha tudnám folyamatosan kontrollálni a kérdést .

Délutáni alvás: nekem Lilla kb 2 héttel ezelőttig délután kizárólag a babakocsijában, séta közben aludt el, vagy az autóban, de ahogy az autó megállt, onnantól max fél óra, és fent volt ... bejött az igazi kánikul, és azt mondtam: képtelen vagyok délután 1 óra körül a tűző napon babakocsit tologatni: sikerült rászoktatni őt a szobában alvásra ... kb fél órás közleharc, néha üvölt, néha bukfencezni akar, néha huncutkodik, DE a végén ellaszik, és vele én is tudok pihenni ... nekem ez nem fura, mert az alvásával mindig is problémáink voltak, tehát neki nincs is saját ágya, franciaágyon alszik, a saját szobájában, hol velem, hol a férjemmel: lényeg: egyedül nem akar aludni sem éjjel, sem nappal, de velünk este pl 5 perc alatt elalszik, és alszik reggelig ... délután meg 20 -30 perc, és alszik 1,5-2 órát :)

LILLAFÜRED: az ország egyik (ha nem a ) legszebb helye, egy kis ékszerdoboz, tündér-mesevilág, van benne valami kimondhatatlan, ami megfogja az embert egy életre, és visszavágyódik oda :) ... nm tudom, lehet azért, mert egyetemistaként jártam oda sokat, rendszeresen, minden évszakban, és azok az élmények pluszban kötődnek bennem a helyhez, de akár csak meghallom, vagy olvasom a nevét (és hát, ugye LILLAfüred, még a lányom nevében is benne van), megmondom őszintén megdobban a szívem, és úúúúúúúúúúgy elmennék kirándulni én is ... Kriszti: nagyin irigy vagyok, hogy olyan közel laktok !!!

Kicsit lehiggadtam cukor ügyben, jó hogy tudtam a nődokimmal beszélni :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Sziasztok!

Az ulrahangon minden rendben volt, doki 1700-1800g között tippelte a súllyát. Így kezdek reménykedni, hogy csak nem lesz 4 kilós. :D Szépen ügyesen befordult. Írtam is, hogy kiváncsi vagyok, mert úgy éreztem.... :wink:
Édesen aludt és alig lehetett látni az arcát. 1-2 pillanatra volt látható, kép nem is sikerült. De most fel sem ébredt, nem zavartuk nagyon.
Andi nem értelek! Hiper boldog lennék, ha ilyen tisztán látnám fiacskámat. :lol: Junior gyönyörű!
Bibi, szerintem se aggódj. Minden rendben van!
Viki a védőnőd :evil: :evil: .... de rendesen kiosztottad. Nekem is rá kéne venni magam, de csütörtökre mondják a legmelegebbet. :(
Süti, rádjött a fészekrakás? Mindig csinálsz valamit. :wink:
Kriszta pocakod jobban van? Lillafüredi kirándulásról kár, hogy nem tudsz képet mutatni. :( Mi is már pótelemeket vettünk, mert az eredetiek már feltöltés után is pukkantak.
Manó, Míra biztos csak a meleg miatt hisztisebb, mint ahogy mi is, így nem csodálom, hogy időnként fogytán a türelmed! :)
Petra, reméljük ezután nem lesz gond és rendszeresen kapod majd a pénzt. Őszinte részvétem. :cry: De az esküvőhöz gratulálok és sok boldogságot kívánok! :lol:
Madar beszámoló hol marad?
Floranan hol jársz?

Tegnap anyuval jó sok helyen voltunk anyagot nézni, de a választék botrányos. Nagyon kevés babamintás van, és ami még aranyos is.... De találtunk egyet ami nagyon megtetszett. Világoskék alapon kicsi állatkák ülnek egy szál pelusban. Itt egy zsiráf, ott egy elefánt, zebra... Abból lesz az ágynemű, fejvédő és a baldahin.
Este voltunk az Ikeában is. :evil: :evil: :evil: A felső szint teljesen szét van bontva. Semmit nem lehet látni, mert fúrás faragás van. Oké, hogy kell az átalakítás, már én is untam, hogy semmi új mindig ugyanazok a konyhák, de ezt így.... Zárjanak be egy hétre, mert így csak elégedetlen vásárló lesz. De nem is kell egy hét, 2 nap. Mindegy, nem is volt kedvem nézelődni, így is nehezen találtuk meg amit kerestünk. De megvettük a kiskádat és takarót. Hasonlót akartam mint a miénk, mert nagyon könnyű, de mégse fázunk alatta soha és érdekes, mert nyáron meg nem izzadunk alatta.
Babakocsit szeretném megnézni, hogy dönthessek 2 közül, de pesten csak egy helyen árulják. Ott most nincs, mert bezárnak 2 hétre szabi miatt. Aztán tudom csak meglesni. :(

Én is olvastam, hogy mostmár kevesebbet fog mozogni, de rá sem jellemző. A napirendjét ugyanúgy tartja, sőt időnként többször is érzem, de akkor lehet csak álmában rúg egyet.
bex13
 
 


[quote="vicger"][ írta:vicgerb]Bibi, nyugi szerintem rendben van a cukrod, csak a védőnő balf.sz... :evil: :twisted: :shock: Látod a doki is megnyugtatott. Viszont, ha kétséged lenne, akkor egy terhelésest kérjél, s majd meglátod, h semmi gond nincsen!

Viki: Nagyon aranyos Párod van :) De kárt nem tud csinálni ;)
Védőnő, hááááát ultra gáz.... :shock:

Manó, pont azt beszéltük Atesszal, hogy KisAti milyen nagyot nőtt az utóbbi 2-3 hónapban, s mekkorát fog abban a pillanatban, ahogy a hugit meghozzuk a kórházból... :roll: Asszem bőgni fogok egy sort.... :)


Mi vasárnap kirándultunk egy frankót Lillafüredre Ati nagyon élvezte, persze a fényképezőből pont lemerült az elem, a pótelemek pedig sz.rt sem értek, gyárilag nem volt bennük nafta, jól fel is húztam magam. Na lényeg ami lényeg, jó nagyot sétáltunk, de szuper volt, friss levegő, madárcsicsergés, víz, erdő hmmmmmmm
A mai napom viszont egy rémálom, Ati már frankón pörgős korszakban van, állandóan menne, én viszont nem bírom :( s mikor leülök mondjuk 5 percre, már nem tudja elviselni. Luca pedig frankón pörög a bátyja után, alig áll meg. Buli lesz majd ilyen habitus kint :D :D :D
A pocakom most frankón fáj, jobb oldalt lent, ahol elvileg a petefészek szokott lenni, ott szúr kegyetlenül. Nem tudom mi lehet az oka.

Az augusztusi kismamiknál megint született egy szépséges baba :) Most már 4en vannak :)


Kriszti: Lilla is meg van veszve időnként .... sokszor beáll az ajtóba, hozza a szemüvegem, és mondja, hogy mehetünk .... gyakorlatilag mindegy hová, csak emberek közé ... de valahol érzi, tudja, hogy anyának pihennie kell nap közben is, sokszor jön és mondja: eeefájjjjatt, feketi = elfáradt, lefeküdni :) .... és addig nem tágít ilyenkor, míg vízszintesbe nem kerülök, akkor mögém áll, és a hajammal játszik, meg puszilgatja a szeme, oooooooolyan éééééééééééédes :)

Jövő hónapban ilyenkor vajon közülünk hány babó lesz már itt ??? :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="manósziget"] írta:manószigetááááá Kriszti, Lillafüred miatt iriiiiiiiigy vagyok!!!! Én arra még sosenem voltam, de annyira szeretnék egyszer eljutni oda. Bár asszem nem az elkövetkező 1-2 évben fog erre sor kerülni. De annyi szépet és jót láttam és hallottam arról a részről, hogy igazából nem is értem, hogy eddig hogy-hogy nem jártunk arra... Talán mert messze van tőlünk? :roll:

Ati miatt teljesen megértelek... Mírával is én nemtom mi van mostanában, de eddig mindig olyan szófogadó volt, az utóbbi hetekben meg rendre kikészít. :? Soha semmi nem jó neki, hisztizik, akaratoskodik. Áááá, ma is amit művel de.... ráadásul sokszor már nagykislánynak érzi magát és nem akar aludni ebéd után. gondolhatod milyen harcok mennek. ráadásul vele nem lehet azt megcsinálni, hogy odafekszem vele a nagyágyra és együtt alszunk, mert abból aztán minden lesz, csak alvás nem... Így ma is egy jó 3/4 órás műsort csapott le mire elaludt. nekem meg kezdik felmondani az idegeim a szolgálatot, pedig alapjáraton egy végtelen türelmes emberke vagyok... de kezd elfogyni már sokszor a cérnám. ráadásul ma tök sokszor keményedem is... de hát sajna vannak dolgok amit egy 2 évessel nem lehet megértetni... Sokszor már az jár az eszembe, hogy nagyon nem jókor vállaltuk be a ksitesót... Vagy jóval előbb kellett volna (olyan max. 1,5 éves korkülönbséggel) vagy később (olyan 4-5 éves korkülönbséggel)... de hát már ez van... csak valahogy ki kell bírnom az elkövetkező heteket... Sztem ehhez az is hozzátesz, hogy párom hétközben7 előtt nem ér haza, és én addigra már olyan vagyok, mint a mosogatórongy...

Na, de nem akarok itt panaszkodni.. nemsokára jön egy kolléganőm, legalább vele kicsit dumcsizhatok...


Manó: melege van ... és az kisgyerekek a frontot is jobban érzik, abból pedig van mostanában elég ... éjjel is melegük van, nem úgy alszanak, és nincs rosszabb egy kialvatlan gyereknél másnap nap közben: Lilla is mindenért sír ilyenkor, toporzékol, hisztizik ... máskor meg olyan, mint egy kisangyal ... pl ma délelőtt is, olyan büszke voltam rá ... pedig dög meleg volt a rendelőben, meg a váróban, és ott voltunk másfél órát úgy, hogy reggel ébresztettem magunkat, tehát nem is aludta ki magát ... sok vásárlást nálunk apa intéz, fél5 körül itthon van, eszik, és fogja Bibikét, és mennek ... ilyenkor ledőlök, bekapcsolom a zenecsatornát, és élvezem, hogy végre nem pörög körülöttem a kis 12 kilós húsgombóc :) ... ilyenkor van fél órám egyedül, és ez feltölt :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bex, örülök h minden rendben van babóval!

Andi, nagyon jó érzés h nem kell dolgozni, reggel komótosan tudtam meginni a kávémat! Barnabás nagyon szép!!

Madar, most nem volt rossz álmom.

Brumi, én ha mérem akkor étkezés előtt és utána 2 órával.

Vicger, én is imádom Lillafüredet! Szent- Anna vízesésnél voltatok?

Babám nappal pörög este alszik! :D Még soha nem éreztem éjszaka őt, és reggel is akkor kell mikor én, de onnantól sokat van fent, és este mikor lefekszem abbahagyja a mocorgást.

Szeméremcsontotok nem kezd még fájni? Nekem ma menés közben fájt, mint a pingvin úgy tudtam csak menni, pedig megfogadtam h nem leszek olyan kismama. :?

Kép
kata05
 
 


[quote="kata05"]B írta:kata05ex, örülök h minden rendben van babóval!

Andi, nagyon jó érzés h nem kell dolgozni, reggel komótosan tudtam meginni a kávémat! Barnabás nagyon szép!!

Madar, most nem volt rossz álmom.

Brumi, én ha mérem akkor étkezés előtt és utána 2 órával.

Vicger, én is imádom Lillafüredet! Szent- Anna vízesésnél voltatok?

Babám nappal pörög este alszik! :D Még soha nem éreztem éjszaka őt, és reggel is akkor kell mikor én, de onnantól sokat van fent, és este mikor lefekszem abbahagyja a mocorgást.

Szeméremcsontotok nem kezd még fájni? Nekem ma menés közben fájt, mint a pingvin úgy tudtam csak menni, pedig megfogadtam h nem leszek olyan kismama. :?



IGEEEEEEEEN: "étkezés után 2 ÓRÁVAL" ... az nekem is rendben volt, 5.4 volt :) ... köszi Kata !

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="v.andi"]N írta:v.andiincs viszonyítási alapom,de sztem a vv kevesebbet mutat,mint a szurkás.


Ez tényleg így van, mert nekem a terhelés előtt először böktek, az 5 lett, majd vettek éhgyomorral vért és az 4,4 lett... szóval tényleg eléggé eltérő eredménye van

Kép Kép
manósziget
 
 


Köszönöm a tippeket, ötleteket. Vaterán körbenéztem, vannak jók olcsón.
Voltunk védőnőnél, 77 kiló vagyok :D Amúgy minden oké.

Madar: köszönöm, kedves vagy :)

Andi: Nagyon jó ez a kép! Tündéri a kicsi.

Mellszívó: Hát, nekem biztosan fog kelleni. Bár, ha kicsi lányom annyira bélpoklos lesz, mint apja, és kiüríti teljesen, akkor nem- bár ezt erősen kétlem :D :D :D Kézzel fejni meg sajnos nem fogok tudni- egészségügyi okok miatt.
Viszont akkor nyugodtan elküldöm apát majd venni, remélhetőleg jót vesz. :D

Süti: Nekem védőnő azt mondta, hogy a cukor-dolog szülés után az esetek 95%ban helyreáll.

Petra: De jó neked! Bár én is kapnám már...

Babamozgás: Én is úgy tudtam, hogy majd' az egész napot átalusszák...én picim se olvasta ezt a dolgot :D Ahogy nő, egyre többet mozog. De nem is baj, apa is egyre jobban figyeli. Képzeljétek, tegnap apa simizte a pocim, Noncsi meg rúgdosta a kezét. Annyira kinyomta a lábát, hogy ki lehetett venni a formáját. Erre azt mondja apa: Jaj én úgy megfognám! Mindjárt megcsípem :D :D Tök ari volt.... Nagyon várja már ő is, bár arra az istenért nem tudom rávenni, hogy beszéljen hozzá.
Írjátok sokan, hogy nem akar befordulni, meg hogy befordult ugyan, de meggondolta magát és vissza... Nekem ez furi... Noncsim az első pillanattól fogva fejjel lefelé van fordulva. Csodálkozott is a doki a 12 hetes uh-n hogy mit akar az a csepp baba már akkor, hogy kifelé tekintget :D Remélem, nem az utolsó pillanatban fogja meggondolni magát, hogy tolatni akar :D :shock:

Viki: :lol: Nagyon gáz az a védőnő... Részvétem!

Boboka: Nekem szolnoki tetyo messze van, ceglédi meg nem volt :S De azért köszi :)

Megyek, pihizek egy picit

KépKép
Kép
scooper
 
 


Brumi, még ezt találtam neked:

A másik szűrőmódszer, amit a Szabolcs utcai munkacsoport szülészei propagálnak és nálunk elterjedt, a „zsemlés” (szűrő) módszer előnye, hogy a legkellemesebb módszer, mert a terheseknek nem kell éhgyomorra várakozni, valamint olcsó is. Az álnegatív esetek aránya itt 15%, de mivel ezt a módszer bármikor, akár minden terhességi vérvételkor, alkalmazhatjuk, ez az arány 3%-ra csökkenthető. A módszer kivitelezése: reggel 7h kor meg kell enni egy un. vizes, zsemlét (ami a szabvány szerint 30 g szénhidrátot tartalmaz) és meg kell inni 2 dl tejet (ami kb. 10g szénhidrátot tartalmaz). Ezután egy órával, azaz 8h-kor meg kell mérni a vércukrot. A vércukor meghatározása minden esetben a szérumból történjék bárhonnan veszik is le (azaz a gyorsteszt nem alkalmas). Gyanús az eset terhességi cukorbetegségre, ha ez az érték 7.0 mmol/l felett van. Ebben az esetben kb. 80%-ban kell számítani terhességi cukorbetegségre, tehát az így „kiszűrtek” egy része nem beteg (álpozitív esetek). A dolog tisztázása céljából (második lépcső) cukorterhelést kell végezni.

Kép
kata05
 
 


Nézegettem a versis füzetem, és ezt versem találtam. Azt hiszem, eléggé aktuális :D Remélem, tetszik nektek.


Egy cseppnyi szív

Egy pici szív lassan dobogni kezd,
Már pislogni látszanak az apró szemek.
Kezecskéivel vakon keresgél a méhben,
Már rugdos! Könnyek csillannak anyja szemében.

Ezek az öröm könnyei, nem a fájdalomé,
Az Anya kezét szorítja egy másik: az Apáé.
Az ágyon fekve verejtékben úszik a Nő,
S az éjben hangosan felsír egy csecsemő.

KépKép
Kép
scooper
 
 


[quote="kata05"]B írta:kata05rumi, még ezt találtam neked:

A másik szűrőmódszer, amit a Szabolcs utcai munkacsoport szülészei propagálnak és nálunk elterjedt, a „zsemlés” (szűrő) módszer előnye, hogy a legkellemesebb módszer, mert a terheseknek nem kell éhgyomorra várakozni, valamint olcsó is. Az álnegatív esetek aránya itt 15%, de mivel ezt a módszer bármikor, akár minden terhességi vérvételkor, alkalmazhatjuk, ez az arány 3%-ra csökkenthető. A módszer kivitelezése: reggel 7h kor meg kell enni egy un. vizes, zsemlét (ami a szabvány szerint 30 g szénhidrátot tartalmaz) és meg kell inni 2 dl tejet (ami kb. 10g szénhidrátot tartalmaz). Ezután egy órával, azaz 8h-kor meg kell mérni a vércukrot. A vércukor meghatározása minden esetben a szérumból történjék bárhonnan veszik is le (azaz a gyorsteszt nem alkalmas). Gyanús az eset terhességi cukorbetegségre, ha ez az érték 7.0 mmol/l felett van. Ebben az esetben kb. 80%-ban kell számítani terhességi cukorbetegségre, tehát az így „kiszűrtek” egy része nem beteg (álpozitív esetek). A dolog tisztázása céljából (második lépcső) cukorterhelést kell végezni.


Kata: KÖSZI !!! ... ismét kiderült, hogy a védőnőm tudatlan :( ... ez van, így kell hozzáálni ....

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="scooper"]N írta:scooperézegettem a versis füzetem, és ezt versem találtam. Azt hiszem, eléggé aktuális :D Remélem, tetszik nektek.


Egy cseppnyi szív

Egy pici szív lassan dobogni kezd,
Már pislogni látszanak az apró szemek.
Kezecskéivel vakon keresgél a méhben,
Már rugdos! Könnyek csillannak anyja szemében.

Ezek az öröm könnyei, nem a fájdalomé,
Az Anya kezét szorítja egy másik: az Apáé.
Az ágyon fekve verejtékben úszik a Nő,
S az éjben hangosan felsír egy csecsemő.


Scooper ez gyönyörű :) ... (küldöm a képeket, amit igértem;)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


scooper, hidd el nekem, hogy a leghatékonyabban kézzel lehet fejni, csak tudni kell a módját. A mellszívók pusztán kényelmi okból jelentenek könnyebbséget talán, de kérdezz meg egy valódi szakembert /ll liga, http://www.lll.hu/, vagy más szoptatási tanácsadót /nem nővért, nem védőnőt/ ugyanezt fogja mondani. Az anyatej termelődése kereslet-kínálat elven működik, mindig pont annyi , pont olyan, amilyennek lennie kell. Tehát nem kell fejéssel beavatkozni ha minden rendben megy, mert annak csak állandó fejés és mellgyulladás az eredménye.
Megkérdezhetem, persze nem muszáj válaszolni, hogy milyen eü okokból nem kivitelezhető a kézzel fejés?

Kata ühüm :)
Tényleg fantasztikus a hely, Asó- és Felső-hámor is, sőt az egész környék... szívesen laknék ott, csak valami überhorribilis árak vannak :shock: :shock:
Pedig micsoda klassz dolog, ha az ember udvarán keresztül folyik a Garadna patak... :)
Most kitaláltam, hogy következő kánikulai napon barlangba megyünk :lol: :lol: :lol: A Szent István barlangba, de az Anna-barlangban sem voltam még, "csak" Aggteleken de ott jó párszor /na azt is imádom :D / Csak azt nem tudom, Ati hogy bírná ...

vicger
 
 


scooper, tényleg nagyon szép! ügyes vagy! :)

vicger
 
 


Andi: köszi :) megnyugodtam, így már biztosan jól fognak indulni a reggelek. :)

A mai napnak azért voltak olyan részei, amiről - némi túlzással - azt gondoltam, hogy lehet nem fogom egyben túlélni. :wink:
A hétvégén meghibásodott az autóm, ami ma reggelre készült el. Hívtam a taxist, aki be is szállítmányozott Budapestre, közben láttam és mondta is, hogy teljes útzár van az M3-as Gödöllő felé vezető részén a mogyoródi kijárótól Hatvanig, mert az M0-M3 csomópont építkezésről gerendák estek az M3-ra. OK, mondtam, majd délutánig megoldják, amikor jövök vissza, meg majd figyelem a közlekedési híreket.

Szervízből autót elhoztam, aztán fogorvos (kihúzott alsó bölcsességfognál varratszedés), utána kávéfőzőszerviz, apának receptelhozatal, posta, iroda, bevásárlás, na így keveredtem újra vissza az M3-ra. Közben persze kiderült, hogy miután aksi csere volt autóban nuku rádió, mert kell a pincode, ami persze otthon van. Úgyhogy jól belekerültem a dugóba. Persze a hatalmas táblák azt nem írják ki, hogy dugó, utzár stb. bármi, csak azt, hogy hány fok van, meg amikor esik az eső, hogy vízes útburkolat, mintha ez egyébként nem látszódna :evil: 1 óra alatt 1 km-t tettünk meg. Persze közben kiderült, hogy a klímát nem sikerült jól megszervizelni, mert amikor megyünk hűt rendesen csak amikor álltunk a dugóban az autópályán, na akkor nem működött, ablak le, mellettem jobbról balról is tele egy-egy sáv, ahonnan álló kamionok ontják a még forróbb levegőt ... szerencsére Julcsi elaludt az autóban, így csak magamra kellett figyelni, ami pont arra volt jó, hogy sikerült behergelnem magam: itt állok a dugóban, esélytelen kijutni, nincs levegőm, éreztem, hogy beindult egy rossz kör a gondolkodásomban, kezdtem pánikba esni, mi lesz, ha pont most Veronika jönni akar ... aztán eszembe jutott, amit még nagyon régen a búvártanfolyamon tanultam, hogy mi van, ha merülés közben gond van, vagy csak bepánikolsz valami miatt, a hármas aranyszabály: állj meg! lélegezz! gondolkodj! - na így tettem, működött ... :)
És szép lassan ... tényleg lassan ... Bp határától Gödöllőre 1,5 óra alatt sikerült hazaérni, máskor ezt az utat cc. 15 perc alatt teszem meg. :roll:
Olyan jó volt hazaérni a hűs házikóba :) azonnal elrendeltem magamnak egy kis pihenést, és jól kipanaszkodtam magam Nektek. Bocsánat. :oops: De jobb kedvem is lett. Mindjárt visszaolvasom a mai termést. :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Jajj csajok...........
Nekem annyira hiányoznak a nagy gyerkőceim..... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
aug. 1-én, vagy 2-án megyünk, de hol van az még..... :(

vicger
 
 


Örülök, hogy tetszik a vers. :)

Vicger: Négyvégtagú ujjhiánnyal születtem. Annyira nem vészes, mint ahogy hangzik, és szinte semmiben nem akadályoz, de a mellemet nem bírnám normálisan, fájdalom és szenvedés nélkül kézzel lefejni.

Madar: Szegény! Nem volt valami kellemes a napod.

KépKép
Kép
scooper
 
 


[quote="vicger"][ írta:vicgerb]scooper, hidd el nekem, hogy a leghatékonyabban kézzel lehet fejni, csak tudni kell a módját. A mellszívók pusztán kényelmi okból jelentenek könnyebbséget talán, de kérdezz meg egy valódi szakembert /ll liga, http://www.lll.hu/, vagy más szoptatási tanácsadót /nem nővért, nem védőnőt/ ugyanezt fogja mondani. Az anyatej termelődése kereslet-kínálat elven működik, mindig pont annyi , pont olyan, amilyennek lennie kell. Tehát nem kell fejéssel beavatkozni ha minden rendben megy, mert annak csak állandó fejés és mellgyulladás az eredménye.
Megkérdezhetem, persze nem muszáj válaszolni, hogy milyen eü okokból nem kivitelezhető a kézzel fejés?

Kata ühüm :)
Tényleg fantasztikus a hely, Asó- és Felső-hámor is, sőt az egész környék... szívesen laknék ott, csak valami überhorribilis árak vannak :shock: :shock:
Pedig micsoda klassz dolog, ha az ember udvarán keresztül folyik a Garadna patak... :)
Most kitaláltam, hogy következő kánikulai napon barlangba megyünk :lol: :lol: :lol: A Szent István barlangba, de az Anna-barlangban sem voltam még, "csak" Aggteleken de ott jó párszor /na azt is imádom :D / Csak azt nem tudom, Ati hogy bírná ...


NA, ott én is szívesen laknék ;) ... barlang: nagyon fog tetszeni, Atinak is, csak vigyél pulcsit kb 15 fok van bent :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Vicger, ezt a "kézzel fejés a leghatékonyabb dolgot" már én is hallottam, na de első szülő nőnek ezt ki fogja megmutatni? Mondjuk nálunk a kórházban csak ennek a hívei a csecsemősök, ők is elítélik a mellszívókat.

Scooper, gyönyörű a vers!

TÖBBIEK????

Kép
kata05
 
 


Scooper :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: bocsi...

vicger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?