Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kriszta!

lehet higy nagyon béna vagyok de írnál megint arról az FLC-s vagy milyen nevű krémről, kicsit részletesebben. Hogy hogy néz ki, pontosan mi van ráírvaKép Mert sikerült az Azúrban sem találnom, szóval nem értemKép

Hanzi!

Egyértelmű hoyga tápszerek tehéntejből készülnek. De azért azzal vitáznék hogy ugyanúgy allergizálnak minta tej. Hiszen akkor nem azt adnánka agyerekeknek, hamár nincs anytaj hanem tehéntejet vagy feles tejet mint az én csescemőkoromban. Szóvala zért módosítva vannak, jobban a csescemők igébnyeihez vanna igazítva. De az tény hogy tehéntej. Sőt, még tápszer és tápszer között is van különbség, pl Emam sokáig a nem bírta a nutrilont, aptamilt cska humanat meg a nant. Mert mindegyikbe másképp van benne a tej (ebből is látzsik hogy módosítvba van). És pl nem bírta a nestlé tejpépjeit, míg a milupától és a hipptől nem volt baj. Ebből mi azta következtetést vontuk le hogy amikt nem bírt azokban valahogy "erősebben" van benne a tej. Mindíg néztema pépek összetételét és ha gyanúsat láttam akkor már meg sem vettem, mert nem keveset dobtunk ki amíg erre rájöttem. De most már mindegy neki, mindet bírja. De rendes tehéntejet pl még most is keveset kap, akko ris inkább csak főzve, tejbegríznek vagy levesbe vagy főzelékbe. Kakaót jó ha 3 hetente 1x iszik pl. Úgyhogy én nank a híve vagyok hogy ezerszer inkább tápszer mint tehéntej.

Emmának új szavai vannak: kosz, kukaKépKépKép
És megvan az első név amit kimond a sajátján kívül: Eszter

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hanzi!

Most hogy így írod,a teljes tej, zsíros tejpor (pl nestlé tejpép)feliratúakat nem bírta, a sovány tejpor is necces volt, d eaz úgy emlékszem azért jobban ment, a legjobb amiben savópor (hipp tejpép pl) volt.

A parmalat babatejétől pedig iszonyatos hasgörcsöt produkáltKép Pedig elvileg az is gyerekeknek való, olyna mint a 3-as tápszer.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Köszi a naptej-infókat, most már veszünk mi is valamit. Balcsira mégse mehetünk anélkülKép Mondjuk csak júliusban utazunk, de már nagyon várom. Csak ne ilyen szar idő legyen.

Extra nyügi nap volt, azzal vigasztalom magam, hogy van valami front. Meg fogügy is lehet, mert megint harap a gyerkőc, és időnként felsír. Ébren és álmában is. Namost ha szopi közben megharap, én meg önkéntelenül felszisszenek, ezen úgy megbántódik, hogy óriási sírást csap. Ki érti ezt? Olyan, mint ha megijedne, pedig sosem förmedtem rá vagy ilyemi, kifejezetten szolidan sziszegtem. Mondjuk elvettem tőle a mellemet, mondta neki, hogy ezt nem szabad mert fáj, és vissza is kapta. Oszt mégis ordított, krokodilkönnyekkel.

Hanzi! Ha viszonylag frissen dobod Vanish Oxys áztatólébe a cuccot, akkor még az őszibari is kijön. Dehát ugye ez nem mindig kivitelezhető.

Manó! Gratula Emmának az új szavakhoz!Kép Különben mekkora a szókincse? És mikor mondta ki az első, érthető szót?

Marycus! Fényezzed csak Vikócát, tök érthetőKép meg engem is megnyugtat, hogy nem csak mindig én ugrálok a kissráccalKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

 
 

Szirom!

Hát nem nagy a szókincseKép Ebben az ügyben nem halad valami gyorsan, de amit mond azt tisztánKép

2003 július Ham-nyam, mama
2003 aug anya, nem, apa
2003 szept de, pápá
2003 okt gyeje, teccs, tátá
De ezek közül csak az anya, nem , tecc, tátá ment rendszeresn, többi csak véletlen, néha.
2004 márciustól jönnek az igaz új szavak, amiket már biztonsággal használ, és az eddig felsoroltakat is kb innentől használja rendesn
cicc

2004 máj hús, Emma, kot
2004 jún kosz. Eszter, kaka, kuka

Ennyi az össezsKép Ja, még mondja hogy nem aka! (nem akarom)

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Hát ez szerintem nem kevés! És gondolom a bölcsiben meg több szóra lesz szüksége, és meg is tanulja majd őket.
És ami nagyon biztató, hogy akár rövid időn belül várható egy-két értelmes valamicske Miksától is, ha Emma már júliusban produkált szavakatKép Jó, tudom, hogy nem egyformák a gyerekek, de Miksabuci úgy igyekszik! Fogalmam sem volt arról, hogy mikor mondhat valami értelmeset, de nagyon várom. A mostani gagyarászás nekem már sokkal tudatosabbnak, valahogy tényleg értelmesebbnek tűnik, mint a régebbiek. És annyira élvezi a hangját, pofákat vág, mint az énekesekKép És gondolom hamar megtanulja majd a nem szócskát, ahogy ismeremKép

Kicsit nyávogok is: már megint egyedül vagyunkKép. Igaz, hogy az ember most "csak" horgászni van, de tegnapelőtt délutántól tegnap délutánig nem volt itthon, mert több helyszínen is melóhegyek voltak. Aztán este vigyázott egy kicsit a kissrácra, mert nekem meg lenne egy kis munkám (persze nem lettem kész), de aztán jöttek a meccsek...amiket én is szívesen megnéznék, de még egyet se láttam végigKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Hanzika, Szirom:
Én nem merek Clorox-ot használni, mert állítólag nem tesz jót nekik. Én nem kockáztatok, mert lekopogom, de Vikó bőrével eddig semmi gond nem volt és nem is szeretném ha lenne. A Vanish-t állítólag nyugodtan lehet használni. Az Oxy-ra rá van írva, hogy olyan ruhákhoz, amelyeken van fém annál ne használjuk, hát Vikó összes ruháján van patent... Nem akartam tönkretenni őket, így aztán nem próbálkoztam, de lehet, hogy majd kipróbálom egy kinőtt ruhácskán. A sima Vanish meg nálunk nem veszi ki a foltot, még ha azonnal kimosom se, valamennyi mindig marad, ha meg incs lehetőség az azonnali beavatkozásra, akkor mindegy a dolog. Bár lehet, hogy ami kijön belőle az makacsabb foltot hagy, mintha simán csak a kajcsi menne rá. Nálunk ez a nagyobb gond.

Szirom:
Nem írtad, hogy hogy viselte Miksa az agyhártyagyuszis oltást, bár lehet, hogy azért, mert nem volt különösebb gondja vele.

Manó:
Én is azt hittem ez később fog bekövetkezni. Bár tényleg annyira eltérőek a gyerkőcök. Nálunk még fogica sincs, másoknál meg már 3 hós korban is volt.

Szirom:
Zoli sokat van itthon, de általában dolgozik, az internetezéshez is csak úgy jutok, ha odaadja nekem a szolgálati laptopját. Így olyan sokszor mintha nem is lenne itthon. Ha dolgozik, akkor ő dolgozik, szólni se nagyon lehet hozzá, amit meg is értek, mert végülis meg kell csinálni. Ja, és ebből élünk... És sajna ez éjszaka és hétvégén is jellemző, mert sok a munka.

Meccs: Vikó a múltkor vagy fél órát nézte a kezemben pihenve. Teljesen odáig voltam, mert fél órát kézben nyugodtan és Vikó az nem egy kategória. Aztán megunta. De mostanában, hogy tud önállóan üldögélni és tenni venni, sokszor elég csak ott ülni mellette, hogy nehogy durván eldöljön, így már egész sokat látok a délutáni meccsekből. Az estiek neccesebbek, mert akkor megy aludni, így abból kevesebbet tudok megnézni. Ja és ha sétálni megyünk akkor maradok még le, ez azért jellemzőbb.

Na, most befejezem. Jó babázást mindenkinek!

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Manó,
FLP-s krém...az az igazság, hogy a mi Azúrunk ami itt van a DM mellett ilyen bio-izékkel is foglalkozik, míg pl a másik, ami van újpesten, nem. Szóval valszeg nem minden Azúrban van Kép De, ha tutira kell neked, szívesen megveszem, elpostázom, te meg elutalod a lóvét Kép

Marycus,
Valszeg tényleg nem lehetett baja Miksának tőle, mert ez egy "laza" oltás, Reginél se volt semmi baj, úgyhogy ne aggódj!! Kép

Nálunk is ilyesmi a netezés, meg a meló, apa ül a nagy gépnél, én meg laptopról "nyomom" Kép

Szirom,
Biztos nemsokára lesznek már tudatos szavak, aztán, ha x év múlva belelendül, örülsz, ha csendben marad és nem kérdez Kép Kép De ettől függetlenül olyan édesek Kép

A meccseket mi is figyeljük ezerrel, csak sajnálom, hogy a nagy kedvenc olasz csapatom a kiesés szélén áll Kép

Mi is Clorox-ozunk, eddig úgy tűnik bírja mindkét gyerkőc Kép

Regi zaciban van anyuéknál, úgyhogy most hétvégén megint egygyermekes (ezt így kell írni???) szülők leszünk Kép Kép

Vettünk tegnap a Tescoban Óbudai Gyémánt babavizet, már nemtom mit írtatok róla, de vmi kellett a nyaraláshoz meg az esti tápikhoz, mert ott nem fogok tudni forralgatni...

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Ja, és tényleg lehet vmi front, mert gyerekeimet éjszakára fejbenyomták, Regi fél 10-ig, Máté fél 9-ig aludt egy mukk nélkül Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Képzeljétek, Máté is elkezdett "kutyázni" Kép Tegnap már egyszer négykézlábra állt, pont mikor egy barátnőm volt itt, utána. Mondtam is neki, hogy milyen ösztönzőleg hat öcsire Kép De azt hittem, csak olyan véletlenszerű volt, na ma meg többször is próbálkozott, és párszor sikerált hintázni is Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Megint rövidre fogom, mert elég vacakul vagyok. Még reménykedem, hogy nem lett ebből a vacakból arcüreg-nyuszi, de félő, hogy ez lesz a téma. Még teszek ellene. Pedig már a torkom nem fáj, az orrom is kevésbé folyik, ellenben a fejem majd szét meg és az arcom, homlokom is. De ha lehajolok, nem fáj.. na, nem panaszkodom, mert Marcus már jobban van és holnaptól kúrálhatom magam, nagyis kényeztetés lesz Horányban Kép

Manó,
Gratula a szavakhoz.

Krisz,
Nektek a kutyázáshoz, ez nálunk is megy ezerrel, nagy fejkoccolásokkal, de nem érdekli Kép Ja és a Szentkirályi víz a jó, azt nem kell forralni, az Óbudait kell Kép

Marycus,
Jó, hogy Vikó már tud ülni rendesen Kép Én a Clorox-ot simán merem használni, főleg, hogy utána még majdnem mindent vasalok.

Legyetek jók, rosszak, egyszer csak gyüvünk Kép Aztán addig is, ha Szirommal találkozunk, majd ő helyzetjelent, remélem!

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Marycus! Bocsika, ne haragudj, elfelejtettem. Szóval semmiféle mellékhatása nincs a szurinak, se lázasak, se nyűgösek nem lesznek tőle, és a szúrás helye sem dagad meg, nem kell borogtni. Miksa hazafelé a kocsiban már ezerrel dumált.
Én Cloroxot nem használok, hanem Vanish Oxyt. Mopst hogy mondod, az egyik bodyn a patentok elveszítették a fényüket, akkor talán attól. Dehát ez szerintem nem olyan nagy baj. A ruhát le szoktam áztatni elég sűrű cuccba, aztán néhány óra múlva úgy ahogy van, megy a mosógépbe a többivel. Még soha semmi gond nem volt.

Hanzika! Van nekem Bioptron lámpám, kölcsönadom, ha itt lesztek. Az még az arcüreggyulát is egész jól rendbeszedi.
Víz: én Szentkirályit eddig csak szénsavasat láttam, van csendes is? Az óbudait is adtam már forralatlanul Miksának, miután Manó a múltkor meggyőzött. Tápihoz, meg péphez persze azért muszáj forralni.

Kriszta! Gratula a kutyázáshoz, lassan szaladnak a skacokKép

Lányok, jövő héten tali Horányban? Ha már Hanziék is itt lesznek...Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
A tápihoz miért kell forralni?

Mi nem tudunk talizni, megyünk nyaralni akkor Kép Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

kösz ia felajánlást! Mennyibe kerül eza a krém, merta zért attól is függKép Tegnap a két belső combját bekentük végül elocammal, mert már nagyon csúny avolt, olyna kb mint mikor kidörzsölődik. Én mondtam is hogyaz nem ekcéma henem kidörzsölsé, de hat rá az elocam, így biztso nem volt iagazmKép Máshol egész szépen rendbe jötta testápolótól is. Most váltottam neogranormonos testápolóra, ez mégiscsak baba cucc.

Viszont van egy hülye v alami neki az ágyék részen, már kb 1,5 hete, azt hittem ksi seb, kb 2 mmátmérőjű lehet, d enem múlik. Most nézzük, lehet hogy anyajegy, de annk meg túl nagy így hirtelen, ami kijött neki két másik az kb 1mm-es. Meg ennek olyan hülyeébba felszíne. Úgyhogy msot nem tudom mi az, d eizgatKép Majd kedden megmutatom a védőnőnek, hogy ő minek nézi.

Hát jövő héten én itthon lezsek,de a férjem versenyen, úgyhogy nem hiszem hogy el tudok jutni HoránybaKép

Máténak gratula a kuytázáshozKép

Mis zombaton gyerek szogeten voltunk, este meg vendégségben,nagyon jól bírta Emma. bezzeg ma már mindne baja volt, mert a férjem ugy e a tegnapi programok után pihenni alart, Emam meg délutánar már totálkáros volt hogy nem voltunk seholKép Így elvitteme gyedül a Lurdy házba az új játszóházba, tudjátok olyna ugrálóváras, gumicsúszdás dolog, nagyn élvezte, csak írtó drága így 1 óra utánmeggyőztem hogy induljunk haza. Én meg jól bevertema fejem egy csúszdába, mert valahogy nem rám méretzték, és lette gy púpomKépKépKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,
Hát emlékeim szerint olyan 3000 ft körül van egy tubus, de bazi sokáig elég...

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Nem voltunk hétvégén, csak most olvasgattam mit írtatok.

Én Tide mosószerben szoktam áztatni az előkéket,
szintén töményben. A ruháin leginkább csak kaki nyomok vannak egy-egy kiruccanás után. Mert a hordozóban, vagy a kocsiben ülve úgy kitudja paszírozni a pelusból!!!

Hát mi Horányba nagyon szívesen mennénk, s ha Tomi is jól lesz, akkor megyünk. Bár erre most kicsi esélyt látok.
Hétvégén ugyanis nagy beteg volt, ügyeleten is voltunk. Pénteken du. már lázas volt, ennek ellenére elutaztunk anyósomékhoz. Kétségeim vannak nem volt e felelőtlenség.
Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy csütörtök este nem éreztem jól magam, arra tippeltem hogy valamit ehettem De pár óra múltán már rendben is voltam. Fel is voltam rá készülve, hogy éjszaka Tominak is gondjai lesznek. Akkor nem voltak.
Reggel Tomi 2. számú pisimintáját vittem (erről nem is írtam azt hiszem) ide a laborba, baktérium tenyésztésre is. Hát nem irigylem a kislányos anyukákat pisimintánál! Délelőtt mintha hőemelkedése lett volna (két hőmérőzés közben is kakit produkált, ezután feladtam), de még sétáltunk.
Du. már nem ment az ebéd, nyügi is volt.
Azt hittem kaki után rendbe is jön, de elindulás előtt még lázcsillapítót kellett adni. Útközben mindig aludni szokott, most nem. Pedig most jót tett volna!!! Este már csak hőemelkedése volt, s aludt 12 órát egyfolytában!!!
Szombaton De. nagyon kis elesett volt, de csak Du. volt újra láza, 38,5 majd 39,1 , 39. Két kúp után sem ment le, ekkor mentünk az ügyeletre.
Vérvétel, vizelet. S bő fél óra múltán eredmény.
Ja, és mivel 1. számú vizeletben baktériumot találtak, ezért az is fontos volt tudni!!!
A dokinő ki akarta zárni, nehogy vesemedence gyulladás legyen, mert akkor kórház. Képzelhetitek!!!
Szerencsére azt kizártuk, "csak" vírus volt.
De a baktérium gyanú miatt, kapott antibiotikumot.

Holnap megyek a mi dokinéninkhez konzultálni. Sajnos a baktériumos vizsgálat csak szerdán lesz kész, nem tudom mi lesz így, nem szeretném sokáig feleslegesen szedetni a gyógyszert a gyerekkel.
Gondolom a dokinéni mondja meg majd azt is, mikor szalonképes a gyerek.
Ma délután még volt egy jó óra, amikor keservesen sírt. Fogalmunk sincs mi bánthatta, vagy mi fájt. Utána aludt egy órácskát. Hazafelé már elvolt, de kis gyenguska volt. Hazaértünk, elvigyorodott, s azóta a régi. Csak az izmain lehet érezni, hogy egy kicsit le van gyengülve.
Az elmúlt három napban csak a kedvenceket akartam enni adni, de csak a tejci volt a nyerő. Azt viszont kb. két óránként adtam a láz miatt.

Szóval ez van.
Ha tuti, vihetem gyerkőcök közé, csak akkor megyek talizni.
Lehet hogy valakit be kell majd szerveznem is, mert szerdára viszont bejelntkeztem a nőgyógyászomhoz is.

S ja, egyébbként, mi Tomival még nem is jöttünk volna haza, úgy volt, hogy csak holnap este jövünk. Hát így jártunk!!!

Ildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Jobbulást minden gyengélkedő manócskának, foltosnak, lázasnak egyaránt!

Ildikó! Szegény TomiKép Majd írd meg, hogy mi volt a doktornál. Reméljük egy gyorsan átszaladó valamiről van szó, és el is felejtitek gyorsan.
Mi pont az ilyen nehézkes hőmérőzések miatt gondolkodtunk a fülhőmérőben, de aztán mégse vettünk, mert (kopp, kopp, kopp), Miksának az oltásokon kívül soha nem kellett mérni. Van viszont egy cumisunk, én nem találtam pontatlannk, és asszem megfizethető, olyan 3-4 ezer Ft körül lehet.

Kriszta! Mittomén, az van a dobozukra írvaKép De úgyis melegen adod a gyerkőcnek őket, nem,, akkor meg már tök mindegy. Én inni adtam forralatlanul szobahőmérsékleten vízként, illetve a Hipp teának az alapanyagaként.

Manó! Nem akarod megmutatni Emmát bőrgyogyinak? Mert tényleg lehet kiszáradás, meg kidörzsölés is, akkor meg felesleges a szteroidos Elocomot kenni rá. Mondjuk tényleg a védőnő is látott már egy-két dolgot, úgyhogy sztem ő is mond valamit.

Hanziék meg már itt vannak a szigetenKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Jobbulást minden gyerkőcnek!

Nekünk elég zűrös lesz a hetünk, mert a dokinéni elmegy 3 hét szabira és nekünk a védőnő pont erre az időre adta a következő időpontot a múltkor az oltásra, mert nem vették figyelembe hogy szabin lesz. A dokinéni szólt, hogy kérjek másik időpontot. Ma kértem és holnapra kaptunk, akkor kapja Vikó az első agyhártyagyulladás elleni védőoltást.
Csütörtökön is megyünk dokihoz a koragondozás keretében. Szerdán délelőtt, meg futárokat várok délelőtt. Eddig ennyi programról tudok de ha úgy taliztok, hogy ráérünk és Vikó is jól van, akkor szívesen megyünk.

Szirom, Krisztocs:
Köszi az infót az oltással kapcsolatban.

Néhány kép Vikóról:

Vikó tudományosan kóstolja a fűszálat:
Kép

Üldögélő Vikó:
Kép

Álldogáló Vikó:
Kép

Választani indulok!
Kép

Mindenkinek jó babázást!

Marycus
marycus
 
 


Szirom!

Holnap meglátom mit javasola védőnő. Lehet a gyerkorvossla megnézetem. igazságs zerint húzom ezta bőrgyóygsáz dolgot amíg elhet, mert 600-an várnak rá, és Emma nem a várakozás nagymestere. A szeroidról meg annyit hoyg tuti a bőrgyógyász is azt ír fel, hsizen nekünk is azért van itthon, mert régebben egy ennél sokkal kissebb dologra is ezt írtákKép A szeroidos kúpról ne is beszéljünk, amit a majdnem kruppjára írtak, szóval nem arról híresek hogya legenyhébb szert írják. ezért próbálkozom én inkább.

A tápszerhez én csak mikróban melegítem a vizet.

Marycus!

Nagyon édes Viki!

És nem is látzsik korababának, nagyon szépen ül! Szerintem nincs ő lemaradva, csak apróbb termetűKép

Ildikó!

Jobbulást Tominak!

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Marycus! Csúcs Vikó, nagyon édesKép Nekem a fűszálas a kedvencem, az az arcKép És igaza van Manónak, gyönyörűen ül.
A szuri miatt szerintem nem kell aggódnod, megkapja és el is felejti.

Voltunk ma sétálni Hanzicsaláddal, hát a kicsit több mint 2 óra az nekem sok voltKép Mármint kidöglöttem rendesen, nem szoktunk mi annyit sétálni, itt elég, ha kiteszem a gyermeket a teraszra, és máris szuperfriss és tiszta levegőn van. De jólesett a séta, és biztosan rásegít a diétámra is. Remélem legalábbisKép
Marcusnak gyönyörű barna a bőre, és nagyon határozottan tud kiabálniKép

Ildikó! Mi a helyzet, jobban van Tomi? És mondott már valamit a doktor?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Köszönjük az együttérző szavakat.

Alapvetően szerintem jobban van Tomi. Délelőtt ugyan fentebb ment a hőmérséklete, így adtam fél adag panadolt. Délután kókadt és nyügi volt. S szinte percre pontosan mint vasárnap, megint keservesen el kezdett sírni. De most elég gyorsan abbahagyta. Utána kb. 1 óra lakáson belüli babakocsizás volt. (hál istennek itt voltak az anyósomék segítségnek!) Egy ideig csak csendben feküdt, majd morgott, végül visszatért a jókedve. S mire a nagyiék mentek el, már mosolygott is rájuk. Ki érti ezt??
Dokinővel telefonon konzultáltam, azt mondta, maradjak vele pár napig.Bediktáltam a hétvégi laboreredményeket, ő meg megkérdezte a labort a baktérium tenyésztés eredményéről, ami elvileg szerdán lenne kész. Hát kész volt, és sajnos baktériummal. Úgyhogy az antibiotikumot 7 napig fogja kapni. Utána pedig 3. számú pisiminta. Nagyon rutinos leszek!!!
Szerdán viszont megyünk be a rendelésre, mert akkor már meg akarja nézni.

Az ebédje helyett ma is szopizott, de legalább a délelőtti gyümi bement.

Szirom,
az első séták, bár akkor még rövidebbek voltak, engem is kifárasztottak. De bele lehet jönni!!
Nkem, mikor elkezdtem a sétát nagyon hiányzott egy kis mozgás, de többre nem is lettem volna képes.
Most is azért megyek ki szívesen még rosszabb időben is, mert legalább kimozdulunk. Azt viszont elismerem, hogy sokat segít nekünk az, hogy szinte minde nap Hanzival és Marcival sétálunk. Egyedül azért ennyi idő nagyon uncsi. Télen pláne! Most legalább le lehet ülni egy padra olvasni.

Marycus,
az hagyján, hogy ülni milyen szépen ül, de hogy áll!!!

Ildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Ildi,
Jobbulást Tominak!!! Nincs annál rosszabb érzés, mikor betegek a gyerekek Kép
És hát a pisiminta-vétel valóban nem egyszerű a csajoknál Kép Gondolom, neked is a "ráragasztós" zacsiba kellett produkáltatnod Tomit, náluk legalább van mit beletenni Kép Reginél emlékszem, jó pár zacsit elhasználtunk, mire belement a végeredmény Kép

Manó,
Mi újsi Emma bőrével? Akkor még ne vegyek krémet? Csak mert tudod, hétvégén lelécelünk!

Marycus,
Nagyon édes Vikóca, igazi felfedezős képek készültek róla! Kép És tényleg nagyon ügyes, hihetetlen, hogy ennyi idősen hogy áll!!! Kép

Képzeljétek, jött a Nestlétől reklámanyag (biztos ti is kaptok), egyben volt benne a 6 hós, meg a 8 hós füzet. És azt néztem, hogy az előbbiben a Trios űlés van, a másikban meg a FixMax!!! Most akkor mi van??? Na, nem mintha lenne annyi pontunk Kép

Szirom,
Üdv Hanziéknak! Kép Milyen edzett leszel te jövő hétre! Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Köszönöm a kedves hozzászólásokat!

Képzeljétek most tudtuk meg, hogy megszületett Vikó első unokatesije, múlthét szerdán Zoli öccsééknél Dorinának hívják. Sajna a nem túl jó családi kapcsolatok miatt a 0-hoz fog közelíteni találkozásaik száma. De azért én örülök neki... Aztán hátha mégis fognak majd találkozni.

Na, Vikó megkapta az első agyhártyagyulladás elleni védőoltást... Megkérdeztem a gluténről a dokinénit, azt mondta, inkább minél később. Most kaptam a Milupától szóróanyagot. Mézes izét tettek bele 6 hónapos kortól. Úgy tudom, hogy mézet egyáltalán nem ehetnek ilyen kicsi korban a botulizmus miatt. De a Nestlé kajái is majd mind gluténesek 6 hónapos kortól. Most rákattantam a dobozokon lévő vitamin és ásványianyag tartalomra, mert képzeljétek, hogy a Humana tejpépben pl. C vitaminból a napi ajánlott adag 160%-át tartalmazza egy adag (mondjuk legalább az vízben oldodó, így elvileg nem lehet túladagolni, bár hallottam, már, hogy ennek is lehetnek káros hatásai). Néztem a többi kiegészítőt is és hát nem nyugodtam meg. Simán bármelyiket túl lehet adagolni, ha csak az ajánlott napi mennyiséget adod a különböző kajcsikból. A tápit is néztem, ha a teljes napi adagot megeszi, akkor általában a legtöbb hozzáadott anyagból meg van a napi ajánlott bevitel, de ez csak két evés, Vikó min. 5-ször eszik, kétszer tápit, 2-szer szopik, 2-szer eszik rendes kaját, ami konzerv, vagy tejpép, vagy mi általunk kutyult dolog. Megkérdeztem a doktornőt és szerintem ő még soha nem olvasta el ezeket a dobozon lévő tájékoztató adatokat, mert nagyon csodálkozott, amikor mondam a problémámat, szerintem enyhén hülyének nézett, bár nem akarom megbántani, de kicsit így éreztem. Közölte, szerinte nem lehet, hogy túladagoljam ezeket a dolgokat, mert ezek a gyerekek igényeinek megfelelően vannak kialakítva. Ehhez képest nézzétek meg, a kapható temékeket, gluténes, mézes, tejes stb....

Ja, és Vikót ma ülve vizsgálta a dokinéni. Aztán le akarta fektetni, hát megkűzdött vele. Mondta, is, hogy nem nagyon akar ő feküdni. Mire mondta Zoli, hogy ha lehet ülni is, akkor minek feküdni!!! Nagyon megnézett mindenkit, és ami a keze ügyébe került azt megszerezte, a doktornő sztetoszkópjára is szemet és kezet vetett, de azt visszavette tőle.

Szirom:
Szerintem tuti jót tesz a diétádnak a sok séta. Hanzi jól megdolgoztat. Én is ilyen sokat sétálok Vikóval, bár mióta melegebb van és este sétizunk kevesebbet megyünk, mert Vikó nem bírja olyan sokáig, elunja magát és akkor nyafizik, akkor meg nem élvezem a sétát. Dél körül mindig tök jót aludt, de este inkább nézelődik.
Add át üdvözletem Hanziéknak!

Ildi:
Jobbulást Tominak! Mitől lehet ilyen baktériumos akármit kapni. Fertőzés? Levegőből vagy honnan? Ez a vizeletvétel nagyon munkásnak tűnik. Remélem mi jó sokáig megússzuk...

Manó:
Mit mondott a védőnő? Azon egyáltalán nem csodálkozom, hogy kerülnéd a bőrgyógyászatot. Szerintem is az egyik olyan terület, ahová, ha elmész, hogy gyógyítsanak meg, akkor biztos lehetsz abban, hogy nem hogy nem gyógyulsz meg, de látszik, hogy fogalmuk sincs mit kellene csinálni. Terhesség alatt kaptam piros pöttyös kiütést, elmentünk, mert megijedtem, hát semmit nem tudott mondani, meg nem nyugodtam, kencét amit felírt magamra se mertem kenni. Aztán két nap múlva magától elmúlt szerencsére.

Mindenkinek jó babázást!

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

marycus!

Hát képzeld semmit, mert nem volt bennt4Kép Eddig 2x kerestem, amikro rendelési ideje volt és 1x sem volt ott. Amikor meg kijön mindíg mondja hogy menjek be megméretni Emmát.
na mindegy, ez van, iagzábóla bőre már szebb, cska azt az anyjegyet akartam megnézetni, d emajd lehet beviszem a gyerekorvoshoz. Az a abjom hogy elég rossz helyen van és dörzsöli a pelenka, és ezért néztük szerintem sebnak.

Kriszta!

Hát, az az igazság hogy kéen a krém, mert kipróbálnám, jobb ha van itthon ha kijön rajta, de most sajna nagyon ninsc pénzem rá, merta nyukám a jövő héten utazik a Balatonra rdolgozni, viszoint ebben a hónapban nem dolgozott és ő is kölcsönkért ezét a jövő hétre, és hát én is elköltöttem amiénket mert megint vettem Emmának prá dolgot, a jövő hétre már lesz megint, mert nekem a férjem olyna hülyén kap fizut hogy hetente, és ezért van hogy 1-1 héten elfogy, ezen a héten még a rezsit is befizettm, szóval halasszuk amikro vissazjöttetek akkora, ok? és köszönöm szépen előre is! Majd priviben megíroma címem.

Nestlé: Külömböző kampányaik vannak. A mostani kampány 2004. júnisu 30-ig tart, ebben 270 pontért concord fixmaxot lehet kapni. A következő kampány 2004. július 1 ebben 240 pontért már a trio guardot lehet kapni. Az az utána kampányban lehet megint mnás lesz. Állítólag ez ez előttiben meg cosco ülést adtak.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Sietek, csak megütötte a szemem a pontjáték. Manó! Az én füzetemben 440 pontért adják a Trio ülést. Neked tényleg csak 270-et kellett összegyűjteni?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szerintem elírta, a Concord 470, a Trio 440...

Kriszta
krisztocs
 
 


Sorry, igen, igenm így jár aki csak gépel mint az örülKép Szóvala helyes pontok amiket Kriszta írt.
És nekem is annyit kellett összegyűjtenem. remélem legalábbis annyit gyűjtöttemKépKépKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szia Mindenki!

Lassan úgy tűnik túlélem a bajságokatKép Majd írok részletesen, csak el akarom olvasni amit irtatok addig. Na az se most leszKépRemélem ti jól vagytok mindahányan.

Mici
mici
 
 


Sziasztok!

Mici!

Bajságok? Kép Gyere és mesélj!Kép

Tegnap strandon voltam Emmával délután, itt a lakótelepen van egy, és anygon élvezte. Kint voltunk a gyerekmedencében, mert cska 27 fokos volt és alig néhány gyerek volt, így beengedtem, remélem nem lesz baja. A benti tanmedence ahová tavaly jártunk m ost nem tetszett neki, félt hogy nem ér le a lába, meg ott nagyobb tömeg is volt. A kintibennagyon jót játzsott, 40 cm-es. Először karúszó volt rajat, de aztán később felbátorodott és letette, utánozta a többi gyereket, játzsottaka homokozó játékokkal. A végén úgy felbátorodott hogy akrúszóval belemászott arendes strand medencébe. baromi hideg volta vize és abbn az én lában épp leért, sikongatotta ksi lökött, d enagyon tetszett neki mert többször is visszafutott. Ja, és képzeljétek strandolás közben lejött neki az a ksi seb, úgyhoyg mégis seb volt nem anyajegy.Úgyhogy ze megoldódott. Itthon is fürdik ugy eminen nap de itt több hete nem jött le.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Mici:
Várunk vissza, ne az olvasással törődj, írj nekünk azokról a bajságokról, hátha könnyebb lesz tőle, meg aztán lehet, hogy esetleg mi is átéltünk hasonlót és tudunk segíteni. Ha más nem legalább kiírod magadból és lelkileg talán könnyebb. Azért remélem mire újra itt leszel köztünk, addigra minden rendben lesz teljesen.

Manó:
Legalább megoldódott Emma problémája védőnő, meg bőrgyógyász nélkül. Mire jó a strand...
Nekem is feltűnt a 270 pont, de minket nemigen érint, mert csak hébe-hóba veszünk Nestlé-t így esély sincs a pontok összegyűjtésére, még 270-re se, nemhogy 440-re...
Hol voltatok strandon?

Védőnő: Én azon lepődtem meg, hogy az Újpest újságban írták, hogy hétfőn volt a védőoltások világnapja és lehet menni a védőnőkhöz érdeklődni, szeretettel várnak és a mi rendelőnk is be volt írva. Ehhez képest, mikor pont hétfőn kértem új időpontot az egészséges tanácsadásra, akkor mikor mondtam, hogy agyhártyagyulladás elleni oltás is lesz nemcsak súlymérés, akkor mondta, hogy akkor 3-szor megszuratjuk Vikit? Mire mondtam, hogy nem mert a kétoltásos szérumot választottuk. Amiről kb. 4 héttel korábban én világosítottam fel, hogy van már ilyen is. Mondjuk a dokinéni se volt túl meggyőző, mert szerintem Vikó volt az első akinek beadta.
Ja, ezzel kapcsolatban akartam kérdezni tőletek Szirom, Krisztocs, hogy mennyi idő után kapták a gyerkőcök a másodikat? Mert most azt mondta, hogy 2-2 és fél hónap múlva kell a másodikat beadni, korábban amikor felírta, akkor még azt mondta, hogy a másodikat 1 hónap múlva kell majd adni. Mondjuk elolvasta a tájékoztatót és biztos ez volt beleírva. Szóval ebből gondolom, hogy Vikó volt az első páciens. Meg abból is, hogy nem ajánlotta fel az 5 hós oltás után, hanem nekünk kellett rákérdezni.

Jó babázást mindenkinek!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Szúnyogözönös Horányból jelentkezem újra, hát dögöljön meg az önkormányzat, hogy nem irtanak, mosmáraztán komolyan ezt gondolom. Engem ugyan nem csípnek, de szegény Miksabucnak a feje és a karja tele van csípésekkel, és hiába kenegetem őket Fenistillel, baromira megduzzadnak neki. Nem beszélve arról, hogy a csípésekkel felébresztik őt, délután is korábban ébredt emiatt. Ma nem voltunk sétálni, de tegnap este hazafelé, amikor lassítottunk a babakocsival, akkor felhőben jöttek a dögök. Egyébként szeretek itt lakni, meg nem is volt még ilyen, hogy egyáltalán meg sem próbálkoztak az irtással. Szóval pipa vagyok.
Miksa egyébként nem eszik rendesen, ellenben jó sokat iszik, uzsi helyett is szopizik, és a főzelék sem kell langyosan, csak hidegen. Ez ugye lehet a melegtől? Más gond nincs, jókedvű, fürge, nem lázas, semmi ilyesmi, csak a töredékét eszi meg annak, amit néhány nappal ezelőtt.

Marycus! Mi az első után 2 hónappal később kaptuk az újabb agyhártyaszurit. Buckó meg is lepődött a 7 hónapos látogatáson, mert amikor meglátta a dokit, nagyon berezelt, hogy megszúrják, de aztán nem kapott semmitKép Így a toroknézésnél ordított, és összeszorította a szájátKép Aztán most megint kapott szegény kölyök, most már tutira nem tudja, mi vanKép

Mici! Pont már hiányoltunk, gyere és mesélj! Hátha tudunk valami okosságot mondani!

Manó! Tök jó, hogy lepottyant a sebecskeKép Karúszó: szerinted Miksának is azt vegyünk a Balcsira? Emma már tavaly is azt használta?

Ildi! Mi van Tomival? Jobban van? Ugye ma voltatok doktornál?

Végül Hanzika engedélyével fotó:

Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Emma tavaly még nem használta, csak egy gumicsónakun volt. álatlában csak simán ölben volt, úgy húztuk a vízen. Én a balcsira neki még inkább olyna úszógumit, úszógyűrűt vennék amiből cska lába lóg ki alul, van rajta két kis luk. Neki még az biztonságos. Főleg a Balcsin,a hol ha véletlen elmerül még le sem látsz aaz aljára! uszodába, strandon lehet kísérlezetni a karúszóval, egyéb eszközökkel, de ahol nem látna a tó alját ott én nem próbálkoznék. sőt még Emmának is olyat kartam épp a balcsira, de sajna az csak 12 kg-ig jó, ezért kapott karúszót és ezért is mentünk ki kipróbálni hogy milyen a starndon. de nem csúszott le neki 1x sem, viszont olyna volt hogy a feje a vízbe kerül vele, mert előre hajolt és eg yideig nem tudta hogy most akkor ki kéne emleniKép

marycus!

itt nálunk a lakótelpen van egy strand, messzebbre nemmegyek azért az 1 óráért amit fürdünk. Ez az Újhegyi uszoda és strandfürdő.

Szirom és Hanzi!

babák nagyon szépek így együtt!

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Az előbb, egy kisregényt írtam, hogy mi van, de még nem küldtem el, mikor az explorer megint leállt!!

Most mérges vagyok!
Tomi jól van, láztalan. Kiütése volt, de doki szerint ez jó. Csak telefonon beszéltem vele, nem is kellett ezek után bevinnem.
Tominál extra nyűgös, macerás lefekvések és kajálások. Valószínűleg időnkénti tejhiány miatt, vagy csak anyás, vagy türelmetlen.
Fagysztott tejci még maradt mutatóba.

Elfelejtettem megkérdezni a dokim. Continuin hatása szintén a második hónaptól van??

Ildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!

CSak egy gyors, mert bazira nincs időm, már a nyaralás körül forog minden, de közben majdnem mindennap vendégem is van Kép

Szupi a kép a fickókról!! Kép

Ildi, örülök, hogy jól van Tomi!!!

Manó, akkor ha visszajöttünk, dumálunk krém ügyben, meg előtte megnézem pontosan az árát!

Nálunk is érdekes a kajálás...mondhatni MÁté tojik a cicire Kép Tegnapelőtt déltől estig csak gyümilé ment, meg tea Kép Valszeg a meleg miatt is, de szerintem azért akkora meleg nem volt, hogy ilyet tegyen...Egyáltalán nem fogadta el, és egyszer "bosszúból" jól meg is harapta Kép Tegnap vmivel jobb volt a helyzet, mert kb egy percig nyammogott rajta, de ez nem állapot Kép Van egy aggályom, hogy bazira választja el magát, mert Regi detto ezt produkálta, csak ő 7,5 hónaposan.

Hát ez van Kép

Szirom,
Te még a Cerazettet szeded? Azt meddig kell? Amíg szoptatás van? Utána már nem is véd? Annyira nem tudok róla semmit, csak szedem, mint egy bolond Kép

Ildi,
Continuin ügyben a hugimat meg tudom kérdezni, ha addig nem kapsz mástól választ Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

A cerzette az úgy tiudom véd szopi után is.

continuin: szerintem véd rögtön, nem cska a 2. hónaptól. Már amennyire véd, mert sokkal kevésbé hatékony mint a cerazett, sokan lesznek terhesek mellette, mert az tényleg csak rendszeres szoptatás mellett véd. Egyébként én iszonyatosan véreztem tőle, nem si bírtam szedni.

Kriszta!

Ok, köszi.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Ildi! Jó hírekKép Akkor ez lehetett a klaszikus háromnapos láz? Mert az állítólag nem olyan nagy gáz, és akkor Tominak seperc alatt kutya baja se lesz.

Kriszta! Én még a Cerazetett szedem, úgy tudom, hogy amíg szopi van, addig az elég. Olyan másfél hónap múlva megyek doki bácsihoz, akkor gondolom beszélünk. Mondjuk nem tudom, meddig fog szopizni Miksa. Nem akarnám még elválasztani, de azért azt sem szeretném, hogy mittomén oviig szopizzon. Mondjuk Akkor már rákszűrést is kell csinálni, mert eddig megúsztam.
Ivás nálunk dettó, csak Miksa elfogadja a mellemet, ha kínálom. Ha viszont a megszokott időben kajával kínálom, akkor inkább gyümilé kell vagy szopi. Illetve este megvárta, amíg kihűl a főzi, és hidegen már megette. Azért az eddigiekhez képezt tegnap nagyon meleg volt szerintem. Úgyhogy nem biztos, hogy Máté elválasztódik, lehet, hogy neki is valami hideg kellett inkább, merthogy ugye a tejcsi is langyi. De lehet, hogy ez jó nagy marhaság.Kép

Manó! Én meg pont azért gondoltam a karúszót, mert ugye abból nem tud kiesni, míg az úszógumiból meg igen. Valahogy úgy képzelem, hogy ki tud billenni belőle, mert állandóan mocorog. Vagy ültessem karúszóban az úszógumiban?Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
Okés, akkor még várok a bogyóval, bár lassan nekem is kéne egy rákszűrés, már egy éve volt az utsó Kép

Most se fogadta el a cicit Kép Ellenben benyomott egy üveg vizet, utána meg egy fél üveg gyümilevet Kép HELP!!!! Kép
Itt a lakásban meg nincs is meleg, mióta légkondi is van...de ma meg ugye kifejezetten hideg van Kép

Ekkora korban, még mi is csónakáztattuk Regit, de mivel Máté örökölt, egy alul "lábbedugós" úszógumit, ezért ő már azt fogja használni, bár a csónak is megvan még Kép Szerintem nem borul ki belőle, hidd el! Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Hát fogalmam sincs akkorKép Szerintem a szopis topikban talán tudnak valami okosat mondani! Ugye ilyenkor szokták kérdezni, hogy nem menstruálsz-e vagy nem vagy-e terhes, mert akkor állítólag megváltozik a tej íze.

Csónak: van nekünk is csónakunk, de Miksa a kádból is kimászna, ha hagynám. Mostanában arról szól a fürdetés, hogy föláll a kádban, mászik kifelé, a peremébe kapaszkodva. A frász jön rám, hogy fejreesik, mert ugye vizesen még csúszós is a kis teste. Alig tudom visszaültetni, egy nagy birkózás az egész. A pelenkázásról meg ne is beszéljek... Ezért vagyok kicsit szkeptikus.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Szerintem vigyetek karúszót is és úszógumit is, mármint zat a piciknek való lábbedugósat. A karúszó kb 200 Ft a másik az olyna 1000 Körül. Szerintem a vízben biztonságosabb a lábbedugós, ki van zárva hogy kiszálljon belőle, de arra pl hogy a sekély vízben a parton játzson jó akarúszó, mert ha mégis bekeveredik a mélyebbe akkor fenntartja. A karúszó a emélyebb vízben nem tartja meg őt, mert előrebukik benne, ez tuti, ha abban viszed be ölben kell fogni, és csak arar jó hogy ha véletlen mégis elszökik, akkor nem merül el. Azzal fenntartaniuk magukat meg kell tanulni, tehát hogy úgy egyensúlyozzon hogy nem borul előre. A lábkidugós gumiban meg tudjátok csónakáztatni, d eközben ő is tud a lábával kalimpálni, meg a karjával és nem kell őt nektek fogni az öeltekben, elég ott állni mellette.

Kriszta!

na az szép lenen ha jönne a ksitesóKépKépKép Micsoda ötleteid vannak Szirom, szupiKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szirom!

Ti mikor is mentek? mi úgy néz ki július 26- leszünk egy hetet Bogláron. Anyukám már a jövő héten indul le.

a tisza tónál meg vagy az előtte lévő héten, vagy az utána lévő héten leszünk.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Jól van csajok, úgyis hányingerem van reggelente pár napja Kép Kép Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Tök vicces lenn ha tényleg telibe talált volna SziromKépKépKép

Egyébként nekem is volt régebben hányingerem sé én is gyankodtam hogy csak nem???...de tüszős mandulagyulladásom voltKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Szirom, Hanzika:
Nagyon aranyosak a gyerkőcök. Szúnyog ügyben nehogy azt hidd, hogy Horány a legrosszabb. Már 3 nyarat éltünk itt át és ennyi szúnyog még soha nem volt. Az erdőbe, ahová eddig jártunk sétizni, lehetetlenség kimenni, mert ahogy Te is írtad felhőben jönnek. Láttunk a múltkor valami helikoffert a múltkor ide-oda szállogatni, de semmi eredmény, talán csak még jobban felhergelték őket. Szóval lehet, hogy a sok eső miatt, de iszonyú sok a szúnyog. Vikónak a fejére tegnap 4 csípést is tettek a dögök, pedig nem is az erdőben sétáltunk.

Nekem ugyan nincs gyakorlatom még uszizás ügyben, de szerintem a biztonság a lényeg és csak a karúszó nem tűnik biztonságosnak. Én megfogadnám Manó javaslatát a dupla biztonság jegyében.

Kriszta:
Csak nem tényleg???

Ildi:
Jó, hogy Tomi már jobban van.

Vikó is nyügi volt tegnap nagyon, megint elővette a nekem semmi se jót, és egész nap sikítozott. Enni evett, bár nem olyan elánnal, mint ahogy gondoltam volna ahhoz képest, ahogy jelezte, hogy éhes. Estére viszont mint akit kicseréltek, fürdi után hatalmasat játszott, azt hittük le se akar feküdni aludni, úgyhogy szerintem a meleg volt a ludas.

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Csak belebeszéljük Krisztába a 3. babátKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kösz csajok, kösz....asszem felkötném magam simán Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Miért, elvileg lehet? Úgy értem hogy mikor derül ki hogy tuti nem így van?

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,
Na neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Kép Kép Hát elvileg nem lehet, mert szedem Máté hat hetes kora óta a Cerazettet....egy napot se hagytam ki, úgyhogy csúnya baleset lenne!!!

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Most hogy írjátok miket produkálnak evés ivás ügyben a fiúk, lehet hogy nem is a betegség, hanem a meleg az oka.

A karúszós témáról bennem is felmerült, hogy mikor mi megyünk, Tomi már betölti a 8. hónapot. Lehet hogy akkor nálunk is aktuális lesz a téma???

Fogamzás gátlásról. Nekem azt mondta a doki, csak akkor véd, ha még szoptatok. Ha csak reggel és este szopik, de már csak nyammog, akkor már nem biztos a hatás!!!
Kriszta, hogy állt ezzel Máté??

Ildikó
nildikoka
 
 


Ildi,
Hát azért éjjel még egyszer eszik, meg reggel és este. Szóval csak napközben nem, de az is csak két napja...

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Kriszta, lehet gratulálni?Kép
Nem akartalak ennyire fölkavarni benneteket, bizistenKépLehet, meg kellene kérdezni doki bácsit a gyógyszerről? Bár végülis van egy lepedőny méretű használati utasítás benne, én végig is olvastam, de nem emlékszem olyanra, hogy a hatás feltétele lett volna a szoptatás. Csak azt írják, hogy lehet mellette szoptatni, ha az emlékeim nem csalnak.

Marycus! Ti most végülis hol laktok? Mer csak azt tudom, hogy erdő mellettKép csak úgy nagyjából legalább mondd el!
Szúnyogcsípés: ha négy lenne Miksa fején, annak én örülnékKép Tiszta bucka szegény kölyök feje, ha látnátok...

Ildikó! Szóval Tomi is keveset kajál? És különben ő hol tart az evéssel?

Manó! Júli 10-től leszünk egy hetet Ábrahámhegyen. Az északi parton. Balaton, nádas is az udvarban. Remélem, ott irtottak szúnyogotKép

Tegnap egyébként rokonlátogatni voltunk Tatabányán, jó kaják, friss borsóleves, oldalas meg minden, hát kérdezétek meg, milyen napom volt...gyüminap. Végülis kaptam almát meg cseresznyétKép Hazafele meg megcsíptem magamnak a gépkocsivezetői posztot, hogy az embernek is lehessen egy jó napja (hideg sörKép). Végülis nem sokat késtünk a meccsről, ami nagyon jó volt. Mondjuk Miksabuci fürcsije, szopija, fektetése miatt én csak a hosszabbítást láttam, de tetszett bizonyKép És kedvelem a portugálokat. Ti nézitek a focit?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Krisztocs:
Én azért elmennék a helyedben dokihoz, az a biztos.
Egyébként jó pihenést! Mikor is utaztok?

Szirom:
Káposztásmegyer 1-gyel szemben a patak másik oldalán. Ha jöttök Dunakeszi felől a vasút mellett Újpestre, akkor biztosan láttátok már az Újpest atlétika pályáját, a pályával szemben lakunk. A patak két háznyira van tőlünk, az erdő pedig kb. 10 percre gyalog a patak mentén.
Szúnyogcsípés csak azért 4, mert állandó felügyeletben vagyok, itthon meg be vagyunk biztosítva elektromos Raid-okkal, minden szobában éjjel-nappal bedugva, és kint Off gyertya. Így itthon viszonylag kevés az esélyük, de a patakparton ott nincs menekvés. Erdőbe most nem megyünk és a pataktól kicsit messzebb van egy gyalogút is ott sétálunk mostanában, itt valamivel jobb a helyzet. A 4 szúnyogot így se tudtuk kivédeni.
Nehéz lehetett kibírni csak gyümölccsel...

Na, Vikó kutyázik és macsekozik is. Vöri kutyára teli szájjal vigyorog és ha közel megy hozzá, akkor már nyúl is feléje, Vöri, meg megnyalja finoman, óvatosan a kezecskéjét, aztán megyünk is kezetmosni, ami a legjobb az egészben, mert lehet pancsizni a mosdóban. Ignác cicáért még beszélni is hajlandó. A macsek feküdt a kinti széken és Vikó teljesen felvillanyozódott, úgyhogy közelebb toltam a babakocsival. Szegény Igi bácsi... Meghúzták a fülét, kinyomták a szemét és egy bajuszától is megfosztotta Vikó, amikor a lábát már percek óta húzta-nyúzta, hátha be tudja kapni, akkor azért visszavette, de végig dorombolt, örült, hogy foglalkoznak vele. Azért nemsokára inkább átköltözött a kertbe. Hát, ha Vikó menni tud, szerintem Igi bácsi menekülőre fogja fogni. A másik kettő amúgy sem megy szerintem a közelébe, max. csak kiváncsiságból, de ők nem szeretnek kézben lenni.

Az ágyikóját is lejjebb kellett állítani, mert megfogta a szélét, és innentől, már nem láttam biztosnak a dolgot. Elég, ha ép nem vagyok ott, amikor esetleg felhúzza magát.

Mászni is kezd, a 2X2 méteres játsziját már teljesen bevándorolja, már egyedül nem lehet ott hagyni. Bár érdekes dolgokat vet be az előrejutásért, forog, tolincolja felfelé a popsiját, és húzza magát a kezével. Az ülésből hasra már nagyon megy neki, ez a hajlékonyság megdöbbentő, de mondjuk a kajcsi a gyomrában nem bírja sokáig.

Na, mindenkinek jó babázést!

Marycus
marycus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?