Új privát üzeneted érkezett!

Tündér,
magamfajta panellakónak kész kínszenvedés nézni ezeket a képeket.Kép
Nagyon irigy vagyok! (Majdnem annyira, mint amennyire a pocakosokat irigylemKép)
E
ellimami
 
 


Sziasztok!

Elli,
köszi a talit.Kép

Tündér,
továbbra is csodás a kertetek.Kép

Haza felé a 15 perces busz út majdem másfél óráig tartott. Azt hittem soha nem érünk haza. Nikinek nagyon melege volt a buszon.
Kár, hogy nem tudtunk tovább maradni és nem tudtam mindenkivel beszélgetni.

Kriszta
tkriszta
 
 


Csak sebtiben (gép túlélte és most már a biztonság kedvéért fölszereltük egy CD íróval isKép)

Elli,
tényleg köszi a szervezésért, kár, hogy a végén a dumapartira nem maradtunk ott, de láttátok. Sajna Dana a napi 45 percét déltől szereti megejteni, DE ma 2 órát aludt (ilyen pici baba kora óta nem volt) - szóval azért lefárasztották a látványosságok. Lehet, hogy tényleg jó ötlet volt a bérlet Kép
A következő talin remélhetőleg nem lesz ennyi iskolás csoport.

Tök jó volt mindenkit látni. Annyira édesek voltak a kisfiúk, Réka Danija pedig teljesen levett a lábamról, ahogy a lányomra mosolygott. Apát kérdeztem is, hogy ő is tud-e fiút csinálni, de nem adott egyértelmű választ.
Na menek,
Zsuzsó
zsuzso
 
 

 
 

Sziasztok!

Elli, Bori nagyobb korben mozgott akkor, mint Julka Kép O meg Koi pontyokat is meg akarta fogni. Kép

Tunder tunderkert csodaszep! hopp kimaradtal a levelcimzettek kozul mindjart potolom.

Tarra nincs turelmem kepeket felrakni Url-t ahova teszem kuldom mailben
Ha valakit kihagytam volna, akkor jelezze!

Ari
ari
 
 


sziasztok!

azt hiszem, elmondhatom nyugodtan, hogy ég a pofámról a bőr, hogy így eltüntünk. Most is csak bekukkantottam, mert visszaolvasni képtelenség. Mostanában elég sok munka akadt, itthon és munkahelyen egyaránt. Azért igyekszem többször bekukkantani mostantol.
Amit megállapítottam:
Nagyon sokat nőttek a gyerkőcők, és változtak is, és mindemelett gyönyörűek továbbra is.
Gratulálok Beu fogyásához, fantasztikus eredmény!
Gratulálok a pocakosoknak, írigy-írigy!

Egy kép Sziszkáról, azóta már megkoppasztottam:
http://fototar.origo.hu/common/include/image.jsp?ID=103419&SIZE=2

pusz mindenki!!
myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Még mindig van lemaradásom, de addig is...

Urszila,
Maszatos Julka édesKépKép

Tündér,
KépekKép

Momo,
Küldök egy kis drukkot nektek!

Elli,
KépKép
Azért ez is szép súlyKép

Beu,
OrtopédiaKép
Képek szupikKép és az is hogy nem kell már kötésKép
Gratula az elvesztett kilókhoz!

Mariann,
Képek szupik, Marci édesKép

Gombóc,
Csak így tovább, problémamentesenKép

Manó2,
KépekKép

Lányok(Gombóc, Ari),
Már régóta akarom kérdezni én is, de mindig elfelejtem.
Szeretnénk venni csővázas háti babahordót. Légyszi akinek van írja le, hogy mire figyeljünk oda vásárláskor. És érdemes-e újat venni. Köszi.
És kb. milyen áron vesztegetik az ilyesmit (boltig még nem jutottam el, csak a gondolatig, hogy kellene).

Vettem meggyet, akartam rétest sütni, de sehol nem találtam a réteslapom receptjét. Úgy emlékeztem, hogy tavaly leírtam itt is, de nem találtam az archívban sem. Végül 1 napi keresés után megtaláltam a térképek között.Kép Hogy kerülhetett oda??? Most sülnek.Kép

Maci_2
maci_2
 
 


A megfogyatkozott, de még így is megbámult csapatKép
Kép

uez, de én is rajta vagyokKép

Kép

Ancsi+a híres-neves homokóra alja

Kép

A többi rossz lett, lehet, hogy át kellett volna állítani a pálmafás programra? Erős volt a fény.

MyssniaKép tényleg jól eltüntetek, de jó, hogy jelentkeztélKép Sziszka szeme továbbra is a régi gyönyörű, meg ő is úgy teljes egészébenKép

Urszila
urszila
 
 


Maci_2

Ami nekunk szempont volt: Bori meguljon benne, konnyu legyen, jol fekudjonfel a hatunkon, alljon a sajat laban, egyedul is fel lehessen venni,
egyenlore ennyi jutott eszembe.
http://www.mountex.hu/index.php?ac=prod&value=851&catalog=13

Ari
ari
 
 


Sziasztok,

a kepeket folyamatosan mentegetem. KépKép

Myssnia,
vegre, vegre, elokerultel! Kép

Maci_2,
Arihoz csatlakozva, nalunk a suly, a pantok szivacsossaga, a biztonsag, a kenyelmesseg (marmint annak is, aki benne ul es annak is, aki cipeli Kép) es a nagy tarolorekeszek voltak a szempont. Es hat inkabb a turacuccokat gyarto cegek termekeben biztunk meg. A kerekeket nem tartottuk fontosnak, mert ha varosba megyunk, akkor babakocsizunk, ha terepre, akkor meg folosleges kerekeket cipelni a hatunkon. Mi a Mountex-ben vettuk vegul a hatihordot. Apaja azt mondja, hoyg a Tatonka Baby Carrier-t vettunk, mert akkor az ara akcios is volt. Kép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!

Elli, én is köszönöm a szervezést!
Jó volt találkozni veletek, legközelebb már könnyebb lesz, többeket fogok ismerniKép.
Mi Ancsival még csatangoltunk az Árkádban, aztán begyűjtöttük apát, hazafelé menet az ikreket, végül Bálintot a haverjánál, ahol szintén van hasonkorú baba, még ott is babáztunk egyet, 7-re értünk haza. Itthon meg még a két szomszédkisfiú, már verték a keritést Ancsi utánKép, na igen a bébitaxija, amit tegnap vittünk először ki, ott volt az udvaron, arra hajtottak (nem ám a lányra)Kép.
Kíváncsi leszek, miként alszik éjjel (neki a városligeti 30-40 perc után hazafelé a buszon volt még egy 30 percese)

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


ElliKép azért mi is jól szórakoztunkKép gondolom, remek képeket készítettél szegény loholó anyukárólKép Ari+Bori meg tényleg teljesen kikerült a fényképezőgép hatósugarábólKép

LeszterKép jók a jó hírekKép én is aggódtam már, h miért nem jelentkezel. Költözés szupi, csak ne kéne kipakolni a dobozokatKép

Urszila
urszila
 
 


Elfelejtettem
MaciKép nekünk Peg Peregonk van, immár másodszor, könnyű, remekül fekszik a háton. Csak a mostaninak nincs napfényteteje. Német bolháról van, így csak 5000 ft voltKép

Urszila
urszila
 
 


Myssnia,
de jó, épp írni akartam, hogy nagyon eltűntél és nem tud-e Rólatok vki.Kép Sziszka igazi leányálom, azok a szemek.Kép Helyes a kutyus is, úgy tűnik jól kijönnek.KépKépKép
Költözni mikor fogtok?

Lányok,
bizti tök jó volt az állatkertezés, legközelebb nem lehetne kora du.???? vagy inkább megyünk akármikor is lesz, olyan jó lenne már talizni.Képeket szuperek, jól néz ki a csapat együtt.Kép

Toffi,
Bence nem különösebben apás, de aznap így jött kiKép.
Meggyes joghurtos recipét elkérhetem én is? kösziKép Én holnap cseresznyés piskótát sütök, nyamiKépKépKép
Zsombi nagyon megváltozott, igazi minipasi lett, gyönyörű a mosolya.Kép

Beu,
csúcs ahogy kinézel! Gratula!!!
és hurrá, hurrá, hogy már nem kell kötözni Lőrincet!Kép Csupa jó hír.

Tündér,
a kertetek meseszép, bele sem merek gondolni mennyi munkádba került. Gratula hozzá!

PsAndi,
sörözésKép, míg szoptattam én is megittam néha este egy pohárkával, mióta nem szoptatok nem kívánom.Kép

Képzeljétek Bencét ma kislánynak nézte egy anyuka a játszótéren.Kép Mondta a ksifiának, hogy hagyd a kilányt is csúszni. Aztán meghallotta, hogy Bencézem, akkor elhülve állapította meg, hogy fiú és csodálkozott, hogy ekkora szempillákkal fiú. Mintha csak kizárólag kislányoknak lehetne...
Tegnap meg az egyik babaruhaboltban csodálták meg a pilláit és mondták, hogy a lányoknál milyen sikere lesz majd. Hát remélem nem marad majd a szoknyám mellett.Kép

Mindjárt keresek képet is, hogy hihető legyen a story, bár mostanában nem igen született új fotó a pasiról.

megyek keresni...
Jó éjt addig is, pocakosoknak jó gömbölyödést!
pusza,
Timici
timici
 
 


szempillásat nem találtam, de azért dobok kettőt, aztán holnap majd levadászom a pasit egy pillás fotóraKép
jó éjt most már tényleg,
T.

Kép

Kép
timici
 
 


sorry kicsit nagy lettKép, mentségemre legyen mondva, hogy ritkán rakok fel képeket
T.
timici
 
 


Sziasztok,
hogy a fenébe kell belinkelni egy oldalt? Írja már le valaki lécci.
A képtárba feltettem a tegnapi képeket, nem túl művésziek, de hát én sem vagyok azKép
Sajna most rohannom kell, holnap-holnapután vendégsereg (1 éves szülinap) meg anyukám, húgom szülinapja is, se ajándék, se kaja, pörgök ezerrel.
pusszancs
e
ellimami
 
 


Sziasztok!

Hol van Mindenki?
Ezekszerint otthon jó az idő,mert senki sem lóg a neten!Kép
Itt nagyon rossz az idő, és 2 napja még sétálni sem tudtunk kimenni mert szakad az eső.
(Marci nehezen is viseli a lakás fogságot)
Az Állatkerti tali a jelek szerint nagyon jól sikerült,jó volt látni Titeket ha még csak fotón is!KépKépKépÉs az idő is szép volt- ebből töltődtem fel tegnapKépKépKép
Túl vagyok egy méhszáj seb leégetésén,most még a cukrot kell rendezni aztán jöhet a tesó!KépKépKép


Elli!
Kevinnek Nagyon Boldog Első Szülinapot Kívánunk!
(nem biztos hogy vasárnap tudok netezni)


Juj mennem kell valami gáz van...
M&M
mariannmarci
 
 


Sziasztok!

Idejét sem tudom már mikor voltam itt utoljáraKép
Sajna nem sok időm van jönniKép
Kezdődött azzal, hogy apa hetekig kisajátitotta a gépet mert szakdolit irt. Aztán máj. 1-től vezényelték igy egyedül vagyunk itthon Lilivel. Ráadásul az első hely még jó is lett volna, mert 5 napot volt távol aztán 5 napot itthon, de most bekavartak és Nyiregyházára küldték, más a munkarend is igy csak a hétvégenként jöhet hazaKép
Szóval gondolhatjátok, nem egyszerü egyedül az én kis zsivány, életrevaló kislányommalKép
Igazi eleven, vakmerő csajszi, nem győzöm figyelni milyen ujabb szédült dolgot talál ki. Mondtam is a multkor neki, hogy még az kell, hogy jól összetörd magad és akkor kapok apádtól, hogy nem tudok rád vigyázniKép
Három hete voltunk mérekezni, 11,7 kg volt. Még mindig meghizza a havi 30-40 dkg-ot. Továbbra is rendületlenül szopizik. Gondol egyet és már bontja is kifelé a cicit és közben mondja is, hogy ciciKép Mindemellett egyáltalán nem válogat, amit elé rakok azt megeszi-egyedül, ugyanis ugy már nem hajlandó elfogadni a kaját, hogy én adom neki. Folyamatosan hablatyol, persze mond értelmes dolgokat is, a legujabb az apuci (ezt teljesen magától mondta egyik reggel az apjának) és hát akkor már megtanitottam neki az anyucit isKép Nagyvonalakban ennyit magunkról.

Sok fényképet visszanéztem az archivban, rengeteget nőttek a gyerkőcök és mindegyik nagyon-nagyon szép és aranyosKépKépKép

És persze irigykedve olvastam, hogy hányan vagytok ujra kismamák!!! Mindenkinek gratulálok és problémamentes terhességet kivánok!Kép

Már én is mondtam apának, hogy jöhetne a következő! Lili 3 éves koráig kéne szülnöm mert az uniós csatlakozással megszünt a munkahelyem szóval már félig-meddig munkanélküli vagyok, igy viszont még nyerhetek pár évet.

Na lassan elköszönök, megpróbálok gyakrabban jönni -igaz legutóbb is igy bucsuztam aztán hónapokig ide sem jutottam.

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!!!
Taliert irigyirigy nagyon irigy!!!!!!!!!!! eeen is akarooook! Kép Kép Kép Kép Kepek szupijok, bar a tárra meg nem is volt idom benezni!

Timici
De teg lattam Bence-csajt Kép Nagggyon helyes es el kell mondanom,hogy csoppet sem kislanyos!

Maci2
Nekunk van egy csovazas hatink. Ilyesmire gondolsz?
Kép
Nekunk sajna eleg alaptipusunk van es meg a szine is ortoped! Kép De nagyon szeretjuk, sokat hasznaljuk. Igaz lassan kinovi a csajszi-12 kg. ig van hitelesitve.

Beu
Meg sem kerdeztem...siman ki tudtatok nyitni az utazoágyat?

Kaska, Kangi tobbiek szabin???

Myssnia
Ha hiszed ha nem epp tegnap jutottal eszembe,hogy mi lehet veletek? Epp keszultem mar mailt irni! Kép Hogy birod a melot es Sziszkat 1utt? Kep edi Kép

Lanyok :
Utazoágyas valaszokat koszonom...hat nemtom. Remelem azert majd elszunnyad benne a csaj. Az a baj, hogy koztunk sosem aludt meg, mert mindig jatszani akar + vidamkodni....
Kerdes
Nemreg kezdtunk el jatszora jarni. Vannak itt iratlan szabalyok? PL. ha Jazi elveszi egy masik gyerek jatekat es az anyuka nem szol akkor hagyhatom ? Es ha a gyerek ellenkezik? (tegnap pl. megutotte Jazit egy kiscsaj Kép ). Mindig szivesen odaadom masoknak is a jatekainkat, de mi van akkor ha a mienket szethordjak, nekunk meg senki nem ad? Kép Kép Szoval ezekkel kapcs. kerek tanacsokat!
Es vegul 2 kep:
1 Lorincnek...
Kép
es egy ebredos:
Kép
Bocs a regenyert....
Norka es folytonkintvan Jazi
norkini
 
 


Sziasztok!

Nagyon jók az állatkerti képek, megnéztem a táron is Kép

Manó2 pancsoló Dorkája, Myssnia Sziszkája a kutyussal , Timici Bencéje (aki nem kislányKép) és Norka ébredős Jázija mindi nagyon aranyos Kép

Évi
Dani sem ette a darabosat elég sokáig, aztán egyszercsak nem kellett neki a kanál és csak a falatkákat fogadta el. Szerintem ha kijön még néhány foga, jobban elfogadja majd Petra is a darabosat. nyugi Kép

Norka
ez a kérdés bennem is felmerült. Dani is egyből lecsap a többi gyerek játékára, ilyenkor szólok (lehetőleg úgy, hogy az anyuka is hallja Kép), hogy ez a másik gyerek játéka, és mindig várom, hogy mondják, hogy nyugodtan játszhat vele. Igen ám, de van, hogy csak ülnek tovább tök kussban, és én érzem hülyén magam. Ilyankor mi van??
És persze ott vannak a nagyobb, 2-3 éves gyerekek, ők nemes egyszerűséggel kijelentik, hogy ez az ő játékuk, és senki más nem játszhat velük. Tegnap is egy kislány (aki kioktatott, hogy ő már nagylány Kép) többször is kicsavarta Dani kezéből a játékait. Én meg úgy sajnálom szegényt. El is jöttünk Kép
Na ez jó hosszú lett, pedig még tudnék írni Kép

Dani új szava: autó Kép és ezt 12x elismétli egymás után, ha meglát egyet Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Taliért nagyon irígy... Sajna nem csak azért nem mentünk, mert a párom csüt. reggel is 39 fokos lázzal kelt, hanem ráadásul kiderült, hogy az összes papírja (személyi, lakcím kártya) a kórházban maradt még vasárnap, így nem is vezethet, amíg vissza nem szerziKép Ő erősködött, hogy kerüljünk a ceglédi kh-felé, aztán irány Pest, de nagyon ramatyul nézett ki, nem volt szívem hozzá. Végül vonattal mentem fel egyedül a dokihoz. Kismanóval minden rendben, én is viszonylag jól vagyok, a doki is azzal bíztatott, már csak 13 hét a cél, utána nincs gond, ha szülni támad kedvemKép Azért ez ilyen melegben nekem nagyon messzinek tűnik még...
Vihar nálunk is volt jó nagy, szerda este áram nélkül maradtunk, de a kölkök nagyon élvezték az elemlámpázástKép Viszont másnap felfedeztük, hogy a meggyfánk bánja az előző estét, sajna a legszebb ága derékba törtKép
És a mai nap fejleménye, hogy kiderült végre, mégiscsak tüdőgyuszija van a páromnak, kapott rá dögerős gyógyszert is, bár a doki szerint már a végét járja a nyavalyaKép Remélem, igaza van...

Képeket megnéztem, nagyon helyesek a gyerkőcökKép
És legközelebb mindenáron elverekszem magam én is egy ilyen állatkertezésreKép

Bocsi, hogy most nem írok külön senkinek, de nagyon sok a dolgom, és a lányok is elég nyüszikKép

Momo


Momo
momo
 
 


Évi,
Lehet, hogy majd visszasírod ezt az időszakot.
Roni nem hajlandó csakis darabosat enni, se tejpép, se főzelék, csak amit meg tud fogni. És azt is csak akkor, ha mi is olyat eszünk. Az anyja meg törheti a fejét, hogy mit is adjon enni a gyerekének, amit a 6 fogával is el tud csócsálni.
Majd ha több foga lesz Petrának, eszik majd ő is. Szóval ne aggódj.

Toffi,
Nagyon jók lettek az állatkertes képekKép
Nahát, Kaskáék is voltak. Mi van velük?

Tündér,
És nem félted a szép kertedet egy csapatnyi mamás babától?Kép Kedvcsináló nálam használtKép Remélem akkor nem kell orvoshoz mennem, már nagyon unom.

Elli,
KépekKép
Szívemből szóltál (Tündérkert, pocakosok)Kép

Mariann,
Nem tudom miért nem kapom meg a mailedet. Talán a régi címemre küldted? Esetleg próbáld ki a válasz funkcióval.
De jó! Drukk hogy hamar rendeződjön a cukrod!

Urszila,
KépekKép

Timici,
Virágos képKép SztoriKép

Norka,
Ilyesmire gondoltam, csak nagyobb súlyhatárig.
A többi kép nem tudom miért nem töltődött leKép

Most mennem kell.

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Momo jobbulast a parodnak!

Maci_2, mi vegul ilyet vettunk az ara 40 e Ft volt. Sok fajtat neztunk eredetileg kevesebbet szantunk ra
<a href="http://www.vaude.de/hps/client/vaude/public/vdshop/katalog_production_bag.hbs/W0Cmgd5nWjAXfWaaKrlkqkPUuDL1$8qWKayAgw3btLb$jb?hxmain_object_id=VDSHOP::CMI24::482&hxmain_category=vaude_article_cms_endkunde::vdcms::vaude::/produkte/1/388/479/482" target=_top>de ez lett a nyero</a>
20 kg a sulyhatar
Ari
ari
 
 


Sziasztok!

Norka!

mi tavaly augusztus óta játszózunkKép
Elég kemény dologKép Sajna vannak fura gyerekek, anyukák, néha nekem kell rászólni gyerekekre stb. Ez nekem nagyon kellemetlen, de van olyan amikor elkerülhetetlen (majdnem mindn napKép)
Szerintem alaoban az van hogy mindneki játzsik mindnekiével. Azért persze érdemes mondani, hogy kérdezzük mega kisláyntól, kisfiútól hogy játzsahtunk e a játékával. Erre normális szülőnél jöna válasz hogy persze. Ha nem fiygel az anyuka oda, én akkor is meg szokatme negedni Emmának hogy máséval játsszon, de ha már nem játszik visszavisszük oda ahonnan elvettük. (Nekem volt olyna hogynagyobbak elhordták a játékunkat de vissz apersze már nem hozták! Volt hogy a játzsó másik felén találtam meg, szerintem ez azért már túlzás). Ha a gyerkőc nem akarja odaadni akkor perzs emondom Emmának hogy Emma ven neked is olyan, vagy odaviszem már ismerős kisgyerekhez hogy játzson azzal, tehát ilynekor nem lehet erölteteni hoyg a gyerek odaadja. ha viszont üt, akkor én rászólok. Pl tegnap előtt egy kisgyerek rendesen elkezdte kicsavarni Emma karját, és az anyukája nem szólt rá, hát én odamnetem, kiszabadítottam Emmát, és jó hangosan mondtam hogy a kisfiú nem akar veled játzsnai, ekkor ő majd egyedül marad, te meg játsz az Andrissal, becével. Ha másik hajlandóságot mutat az együtt játszásra, de pl valamit mégs eszeretne oda adni,akkor be szokott jönni hogy cserébe felkínáloma miénket. Alapban igaz, hogy mindnekinek amásé tetzsik legjobban.
Szóval az hogy leülünka padon a ygerekek meg játzsanak még messz evanKép, egyenlőre komolyna koordinálni kell a jétékot, de nem lehetetlen azért.

nekem még a anygobbakkal szokott meggyűlnia bajom, az olyna 4-5 évesekke, hát közöttük van ,már nagyon szemtelen. Pl : A kicsik szálljanak le a mérleghintáról! Ez a csúszd a nagyoknak van, és mi már nagy ovodások vagyunk! Na, én ilynekor ha anyuka nem szól rá el szoktam magyarázni hoyga játzsótér mindnekié és szép sorban lehet használni a dolgokat, d eszó sem lehet róla hogy pl ő föl le szaldgáljona csúszda csúszó részén.
bele fogsz jönni!
Aztán meg valahogy kialakulnak a társaságok,a hola agyerekek már ismerik egymást, és jobban is tudnak együtt játzsani. Emma kb 1 hónapja tud már valamilyn szintem közös játékban részt venni, addig csak egymás mellett játzsottak, vagy max veszekedtek valamin. De sjan nem mindne gyerek képes közös játékra.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Mano,
Lehet, hogy Emma is lesz meg olyan 4-5 eves, szemtelen nagy ovodas!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok

Mi van veletek lányok mindenki, hogy eltünt?

Na most ennyi
Sziasztok
Andy
andy78
 
 


Sziasztok,
túl anyósjáráson, hulla vagyok, de a jáccótéma engem is érdekel.
Épp az állatkerti talin puffogtam valakinek, hogy milyen bosszantó, hogy már a 2. homokozókészletét hordják szét Kevinnek, pedig a másodikra már a monogramját is ráírtam alkoholos filccel. A múltkor egy anyuka a szemem előtt pakolta el Kevin "kávéskészletének" Kép egy csészéjét, mert teccett a gyerekének. Annyira cikinek éreztem odamenni, hogy elnézést, az a neonrózsaszín húsz fillér értékű műanyag kiscsésze a mienk, hogy inkább nem tettem. De nagyon bosszant, annyira olcsók ezek a fröccsöntött sz*rok, már bocs, hogy télleg bárki megvehetné a gyerekének akár a 100 forintos boltban.
Azért is bosszantó, mert szívesen vennék Kevinnek klassz, minőségi homokozókészletet, de azért, hogy azt is elvigyék?
Norka, nekem ettől eltekintve kevés a rossz tapasztalatom, ált. a gyerekek persze odajönnek, azonnal "rárepülnek" az új játékokra. A nagyobbak kunyiznak is, hogy elvihessék, vagy adjuk nekik...én a színes műanyag babatejes-tápis kanalakat szoktam elosztogatni, nagy sikere van. KépBár sajnos soxor ez sem menti meg Kevin játékaitKép
A durvaságot mondjuk én nem tűröm, ha az idegen gyerek üt, én bizony megfogom a kezét, és megmondom neki, hogy nem szabad. Főleg, ha anya épp újságot olvas a padon. Nem érdekel, ne bántsa Kevint, ne szórjon homokot az arcába stb... Ha az anyukának nemtecc, majd szól, és megbeszélhetjük, de hagyni nem fogom. Uff, én beszéltem, az AnyatigrisKép
Na, megyek, mert mingyá' itt dőlök el
jó éjt
Elli
ellimami
 
 


Sziasztok!

Játszótér: mi már két éve járunk a közeli játszóra és szinte mindenkit ismerünk. A játékokra mi nem figyelünk annyira de áltálában nem tűnnek el. Egyszer volt, hogy az egyik kislány biciglijét egy gyerek kölcsönkérte, akkor kapta a kislány na szegény akkor használhatta először és utóljára. Elvitték.
Amikor Nóri kicsi volt én is anyatigris módjára ugrottam mindenre, mindig figyeltem, hogy a nagyobbak milyen szeleburdiak. Igazat adok Zsuzsinak, hogy a pici gyerekből is lesz majd nagy gyerek. Most Nóri csinálja úgyanazokat a dolgokat amik nem tetszettek a nagyoknál. Csúszdán fölfele mászik, szórja a homokot, észnélkül rohangál stb... Mindig szólok neki, ha van ott kicsi is, de azért most Nórinak az ilyen játszás okoz örömet. Igaz senkit nem bánt.
2 év alatt megtudom számolni a kezemen, hogy hányszor ültem a padon a játszón.

Kriszta
tkriszta
 
 


Halihó,

játszótémaKép.
Örömmel hallom, hogy nem csak az én nagyfiam rohangál mint az őrültKép.
Beavatkozás: én annak híve vagyok, hogy lehetőleg nem szólok rá más gyerekre, természetesen, ha van vele szülő, aki megteszi. Ugyanezt ált. el is várom, mármint ha én ott vagyok a gyerekem mellett, és rászólok, akkor az idegen szülő ne kezdje osztani az észt. Persze mivel a kettő mellett lehetetlen ott lenni minden pillanatban, előfordul, hogy más szülőnek kell közbelépnie, ezt egészen addig el is szoktam fogadni, amig nem beszél úgy a gyerekkel, mint egy köztörvényessel, egy kis majomkodás miatt. Nálunk is hasonló "bűnök" vanak, mint Krisztáéknál, úgy látszik, ez kortünetKép.
Homokozó: én is mindig ráírom a nevet, sajna így is eltűnikKép. Sokszor a játék hevében elsüllyed a homokban. Játszótéri 3 évem alatt már sok-sok szettet vettem. Rajtunk az segít, hogy nem veszem elő az összeset, csak néhányat, és mindig megszámolom, mielőtt kiöntöm.
Elli, ha valaki elpakolja a motyódat, akkor nyugodtan kérd vissza! Ez nem anyagi kérdés, hanem elvi, az a csésze Keviné, ha 5 fillér, akkor is. A kölcsönkérés is egy olyan dolog amibe hamar bele fogtok jönni. Nálunk is az a helyzet, hogy megérkezünk a játszóra, már vinnék is a gyerekek a cuccot. Ha az enyémek épp nem játszanak vele, vihetik, ált. azt szoktam megkérni, hogy ugyanoda tegyék vissza, ne kelljen végigcirkálni a játszót hazamenés előtt. (persze kellKép) Gyerekemtől elvenni semmit nem engedek. max. cseretárgyalásokat kezdeményezek az érintett felek közöttKép. Ha kölcsönadtunk valamit, és a másik anyuka nem veszi észre magát, ti. hogy egy idő után illik visszaadni valamit, akkor régen visszakértem, most már a gyerekek lerendezik, Annának szoktam segíteni, hogy megyek erősítésnekKép.
Szerintem nagyon sok mindent meg lehet tanulni a játszótéri szitukon keresztül, még akkor is, ha sokszor az ember füstölgő fejjel megy hazaKép.
Arra pedig már régen vágyom, hogy valaki elárulja a titkot, hogy lehet a játszón újságot olvasni?Kép Én sokszor szédülök, ahogy a két gyerekemet követem, de komolyan!Kép

Timici,
ezek a NEMpillás képek?! Milyen ahol látszik?Kép

Taliképek szuperek!Kép Nagyon irigykedem!

Képzeljétek, Malacot nem vették fel az oviba, helyhiány miattKép. Pedig úgy készül, gőzöm sincs, mit mondok nekiKép. Pedig ősszel négy éves lesz, és tényleg szüksége van már a korabeli társaságra, és a játszókon délelőtt többnyire Maca korosztálya van.

Na pusszancs, megyek szavazniKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés:

NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK A MÁR NEM ANNYIRA DAGIMADÁR, DE ANNÁL HUSIBB KEVINNEK!!!KépKépKépKépKépKépKépKép
És persze várjuk az ilyen volt-ilyen lett képeket!

Játszótér: Eddig azt hittem, hogy nekem van a legrosszabb dolgom, amiért ilyen ramaty környéken lakom, ahol még egy normális játszótér sincs, de most azt látom, hogy egész jó a játszónk. Itt annyira figyelnek egymásra a babák és a mamák is. Amikor Dani vagy egy másik baba elkezd nyomulni, akkor a nagyobb gyerekek figyelmeztetik egymást, hogy vigyázzanak, mert itt egy pici. És amikor valaki pakol össze, körbekérdez mindenkit, hogy nehogy hazavigyen valamit. És mindenki játszhat mindennel elv működik. Persze lehet, hogy csak szerencsés időpontban voltam ott.

Na megyek, találkozom a barátnőmmel, szegénynek meghalt az anyukája Kép és megpróbálok erőt adni neki. Bár nem tudom ilyenkor mi okosat lehet mondani.

Réka
muki
 
 


Elli,
Nagyon sok BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KEVINNEK!!!KépKépKép


Van egy eladó Baby SenseII légzésfigyelőnk. Nem tudtok valakit akit érdekelne?

Kriszta
tkriszta
 
 


Timici,
Mosolygós kép isKép

Elli,
Boldog 1. szülinapot Kevinnek!Kép

Norka,
Most betöltődtek a képekKép Ébredős nagyon falatKép

Myssnia,
Szilárd változatlanul édesKép

Momo,
Kitartást nektek, a párodnak meg gyors gyógyulást!

Réka,
Barinőd anyukájaKép

Maci_2
maci_2
 
 


ElliKép
Kevinnek nagyon boldog szülinapotKépKép

Tüni
tüni
 
 


Sziasztok!

Elli, Kevinnek boldog szulinapot!

Ari
ari
 
 


Elli,

nagyon boldog szülinapot kívánok Kevinnek!KépKépKép
Csoda egy pasi lett belőle, kicsit ugyan sovánka, de így szeretjükKép.

pusszancs,

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Elli
Kevinnek nagyon boldog első szülinapot kívánunk Kép

Andi és Dani
psandi
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy jelentkeztünk és nem mentünk állatkerti talira. Levi éjszaka fent volt, állandóan bedugult az orra és reggel pótolta az éjszaka kimaradt alvást, nem akartam felébreszteni. Meg nem tudtam eldönteni, hogy komoly lesz-e a takonykór vagy nem, lévén hogy éjszaka kezdődött, így nem kockáztattam.
Egyébként Levinél nem volt komoly, Echinacea fél nap alatt használt én meg tegnap reggel óta kínlódok. Szóval jobb is hogy nem mentünk, mert valami fertőző nyavalya lehetett.
Képzeljétek megvolt az első bilibe kakilás-pisilés Kép. Levi már napok óta hozza a bilijét délutánonként és húzogatja a pelusát. Levettem róla, kb. 5 másodpercekre rá is ült a bilire, de aztán mindig felpattant és járkált a pisi meg ment mindenhova. Most viszont tetszett neki, hogy belepukizott a bilibe, így sikerült a nagy mű Kép.

Játszó: mi is járunk pár hónapja, eddig még nem volt konfliktusunk szerencsére. Nálunk is a mindenki játszik mindenkijével elv működik, de persze meg szoktuk kérdezni, hogy szabad-e elvinni és mindig visszavisszük.
Egyszer egy anyuka mesélte, hogy a szeme láttára vitték el az összes homokozós játékukat. Nem egészen értettem, hogy ha látta, akkor miért nem szólt?!?

Elli!
Kevinnek nagyon boldog szülinapot kívánokKép!

Zulu!
Ez a játszótéri újságolvasásKép engem is érdekelne, mert én még egy gyerkőctől is lefáradok, mert mindig szökik és garázdálkodik a kis gazfickó Kép.

Réka!
Barátnőd anyukája Kép.

Momo!
Férjed jobban van már? Gyógyulgat? Jobbulást neki Kép!

Szerintetek lehet olyan, hogy valaki a gimiben végig ötös töriből az érettségin meg meghúzzák? Számomra elképzelhetetlen de úgy tűnik most megtörténik Kép. (Persze nem velem Kép). Annyira borzasztó, mert már a felvételiről volt szó (persze nem töriből), így meg most kimarad egy év. Elkeserítő Kép.
Eldugulok, nem untatlak Titeket.
Jó éjt! Virág és Levi
virga
 
 


Elli,
Isten éltesse sokáig egyéves Kevint!
Kép

Pussz
Franyó
franyo
 
 


Ja, még valami eszembe jutott.
Tegnap voltunk vásárolni az Auchanban, akartam venni tápszert is Levinek. Általában Beba tápszert eszik és gyűjtöm a Nestlé vonalkódokat is. Amikor leemeltem a dobozt a polcról kiesett a belső zacskó a szakadáson ami a dobozon volt. Ugyanis az összes Beba-s és Nan tápszerről letépkedték a vonalkódokat Kép. Nem is vettem tápszert itt, két okból: 1. nem veszek a gyerekemnek olyan ételt, aminek szakadt a csomagolása, még ha csak a külső is (és a kanál is hiányzott), 2. én is gyűjtöm a kódot, bár én tisztességen.
Nem felháborító? Vannak olyanok, akik elmennek a bevásárlóközpontokba és így gyűjtik össze a szükséges pontokat. Undorító Kép.
Remélem most nem adtam senkinek jó ötletet Kép.
virga
 
 


Kevinnek nagyon boldog születésnapot!

Kép

sofkáék
sofka
 
 


(Ex)Dagimadarat Isten éltesse!Kép

Pussz
Zsófi és a mormoták
csucsuka
 
 


Sziasztok Kép
Élünk, csak jóidő meg az én koraesti ágybaugrásaim miatt nem jutok az íráshoz, bocsibocsi!!!

Julcsi hálistennek jól van, este jöttünk meg a Somlóról, ő már reggel 6-kor verte az ajtót, hogy "Ki! Ki! Eső!" KépKépKép Egész nap kint szökdel, esik-kel, tiszta ütött-kopott a lába, bodzavirágot és földrehullt cseresznyét eszik, és 40 percet alszik nap közben. Éjjel meg 9-9 és felet. Mi már tök zombik vagyunk, ő remekül bírja, nemtom, hogy ... Kép

Felismerhetően mond néhány mondókát, és nem kell többet a gasztroenterológiára menni, mert végre elérte az alsó 3 percentiles álomhatárt Kép
Szóval majdnem minden téren teljes a boldogság, csak egy KICSIT aludna többet ... mert negyed hatkor kelni, higgyétek el, naggyon uuutálatos!

Játszótéren mi is dúlunk, újságot én sem olvasok, mi is játszunk a máséval, én mindöszsesen 3db játékot szoktam levinni azt könnyű leltárban tartani, Julcsi úgysincs 5 percnél többet egyhelyben, leginkább a favárba mászik fel és csúszdázik, meg kavicsot eszik, meg egyéb ilyen intellektuális dolgokat végez Kép

Ja, és a szarkát felismeri a cserregéséről, és mondja: "Cajka! Hajjom!" Mondjuk 11 foggal én sem mondanám szebben Kép (majd emlékeztessetek rá 60 év múlva Kép)

Sajnos megint eléggé hulla vagyok csak pár szót írok Nektek, és előre is bocsi a kimaradtaknak!

Elli Kép
Nagyon boldog születésnapot pasimadár Kevinnek! Kép

Beu Kép
Mosmá télleg taliznunk kell, hát már Lőrincről foglak csak beazonosítani, amilyen csoda slank vagy! Kép

Myssnia Kép
A képeidtől Apacuka mindig odavan, hogy milyen jók. Mondok neki, te egy müvész vagy! És télleg! Meg Sziszka, na ő aztán valami cukortündér, de mennyire kopasztottad meg?!

Réka Kép
Barátnőd anyukája KépKépKép

Virág Kép
Gratula Levinek a sikeres bilizéshez! Kép

Julcsi még csak szól, hogy "Kaka", éppen mikor kezdi nyomni. Ezt onnan tudom, hogy a minap pucéron szaladozott Anyuéknál a kertben, így volt módom megfigyelni az eseményeket Kép

Minden gyermek irtó cukor a képeken! De most megyek ...

Ja, majd én is teszek fel képet. Bár asszem a pipacsosok óta nem készült új.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Szasztok,
köszönjük a köszöntéseket, valami miatt nem tudom letölteni a mai képeket a gépről, de már nincs erőm szgépet szerelni, amúgy is nagyon lassú, sztem valami vírus, a feneegyemeg.
Holnap hozom a szülinapi képeket és sztorikat, addig is jó éjt,
pusza
Elli
ellimami
 
 


zsuzsi!

Ez így van, és majd igyekszem is rászólni ilynekorKép De most komolyna, azér tmindennek van határa. Ha valaki hintázik pl vagy ilyesmi,a kkro persze nem szoktam elvárni hoyg adja át a helyat a kicsinek hanem Emnmára szólok hogy türelem. De amikro úgy szaldgálnak föl le a csúszdán, ráadásul egyszerre két csúszdát foglalnak el, és annyi időre sincs szabadon hogy más lecsússzon akkor én bizony rászólok. persuz ecsak ha a ssaját anyukája nem tezsi meg. és Emmára is rászólok ha ő akarja ugyanezt csinálni (pl beleül a csúszda végébe). A kissebb csetpatékba persze nem szólok bele, hagy intézzék maguk, csak ha durvula helyzet. Szóval azt hiszem én próbálok úgy lejárni hoyg mindenkinek jó legyen, Viszont az igenis idegesít ha nagy gyerek ül a hintán, d enem hintázik csak azon ül és beszélget, az is idegesít ha kérdés nélkül viszik a játzsó másik feléra labdánkat és ott is hagyják, vagy amikor közki az ovis hogy az ilyen kis dögöket nem szereti mint pl az Emma, célozva a kicsi gyerekekre, amire anyuka csak mosolyogva hogy "hát te is voltál ilyen". De lehet hogy én vagyok túl érzékeny és majd ha szemtelen ovis lezs másképp látom, de nem tartom valószínűnek.
ja, még egy pénteki remek dolog jutott eszembe: zárt játzsótéren kb 10 év körüli gyerek társaság. Egyszer csak rra leszünk figylemesek hogy az egyiket csúfolják hoyg sz@rba lépett. a gyerek röhög, visszaszól, rohangál a játszón. Felül a homokozóban egy hajó formára, mire egy anyuk arészólt hoyg talán ha nem itt törölné le a sz@rt. Mire ez megtörtént a homokozóban lévő teljes fa vár csupa trugyi volt. Az eső lemosta valószínűleg hétvégén. és nagyon remélem Emmának lesz ennyi idősen annyi esze hogy ha ilyne történik ne a játszón keni szanszét mert az olyna vagyányKép és még mesélhetnék.Kép
és mégeygszer mondom, nem az zavar hogy az ovisok vagy nagyobbak ilyenek, hanem az zavar ha az anyuka ott van és nem szól rá.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Elli!

Már egy éves! Hihetetlen!Kép Nekem még mindíg kisaba, olyna régen láttam. Gratulálunk!

mnaó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ésmég azt hozzá akartam tenni hoyg NEM minden ovis ilyne természetesen. Néha csak nézek hogy milyne aranyos gyerekek vannak, van akikkel olyna jól elvan Emma pl. Húzzák, vonják, rosszalkodnak (a szaldgálás, homok dobálás, pl engem egyáltalán nem zavar), ő meg sikongat, élvezi. Tehát ilyne is van!

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Zulu!

Újság olvasás?????? Én sem értem, én ha egy pillnatra nem figyelk oda akkro már nem találom a gyereket. Kép Bár mostanában mintha kezdene többet homokozniKép Egyébként én is szeretm ennek ellenére a játszót, csak néha elcsodálkozom. Illetve gyakran.

Virga!

nem mondod, hogy levették? Én még csak olynanal találkoztam hogy amit ilyen hipermarketben vettünk annak össze volt tollal firkálva a vonalkódja. Azt én azért felragasztottam, remélem elfogadják. most rendelmetm meg az ülést, épp pénteken.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Elli,
Boldog 1. szulinapot a (szerintem) meg mindig Dagimadar Kevinnek! KépKépKép

Timici,
Szerintem Bence egyaltalan nem kislanyos! Es ha szep nagy szempillai vannak, majd biztosan nagy sikere lesz a nok koreben. Kép

Norka,
Mit is lehetne irni, JAziboy tovabbra is tunderke! Kép

Myssnia,
Szilárd nagyon aranyos. Kép Mikor koltozol? Es mi van NemferjApaval? Kép

Momo,
Parodnak gyors gyogyulast, a tudogyuszit meg vegye csak komolyan! kitartast! Kép

Reka,
baratnod anyukaja KépKépKépKép sikerult lelket onteni bele?

Virag,
Jobbulast! Kép En meg nem hallottam szobelin meghuzott erettsegizorol soha! Kép
Gratula a bilizeshez! Kép

KAngi,
eljen eljen husis Julcsi! Kép Jeeeee, mar Ti is biliztek? Mikor kell(ene) szerintetek elkezdeni?

Jatszoter. Szerintem a "mi" jatszoterunkon eleg sok normalis anyuka van, es szerencsere kulon szakasz van a ZSombi-fele toportyuknek es a nagyobbaknak. MEg azt is gyorsan ki lehetett tapasztalni, hoyg a nagyobb ovisok csak du. 4-1/2
5 utan erkeznek, ilyenkor jobban kell vigyazni a picikre, mert a "nagyok" eleg szeleburdiak, es atlatogatnak a piciknek keszitett reszre is. Kép Altalaban csak kisvodrot, lapatot es 2 homokozoformat viszek ki, azt konnyen szemmel lehet tartani. De itt az az altalanos szabaly, hoyg megkerdezzuk a masik anyukat, hogy elvihetjuk-e a nagyobb dolgokat, pl. kismotort, de a homokozoban mindenki jatszhat mindennel. HA jovunk haza, akkor meg visszakerem a jatekunkat az eppen akkor azzal jatszo gyerektol, eddig meg nem volt ebbol konfliktusunk. Kép
(BAr egyszer ZSombit hanyattlokte szandekosan egy kisfiu, de az apukaja nem gyozott elnezest kerni tolem. Ez volt eddig ez egyetlen "negativ" tapasztalatunk.)

Kepzeljetek, ZSombi ma mindenfele motivacio nelkul is megtett par lepest. Meg csalogatni se kellett...Kép A vegen meg jarni fogunk!!! Kép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Gombóc Kép
Nem, még nem bilizünk! MAjd ha tartósan jó idő lesz és sokat meztelenkedik Julcsi, akkor esetleg előveszem a bilit.
Gratula járó Zsombinak! Pedig most már tutibiztos, hogy fog járni! KépKépKép

Kangi
kangi
 
 


Te KAngi, mi ujsag kisteso ugyben? VAlamit titokzatoskodtal nemreg, ha jol emlekszem...Kép
gombóc
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?