Új privát üzeneted érkezett!

LKata,
én is vettem fogkefét Pálminak, olyan 3 darabos hozzászoktató szettet. Foga ugyan még nincs, de legalább szokja a dolgot.

Én úgy csináltam, hogy együtt mossuk, így látja, hogy én is csinálom magamnak közben és tetszik neki. Odaadtam a kezébe, néha segítek, hogy az ínyét sikálja, és ne nyalogassa :) De mostmég csak szoktatom a dologhoz, ezért nem fontos, hogy ténylegesen úgy csinálja, ahogy kell...

Lehet, hogy ha ő is látná, hogy te is mosod a fogad, akkor tetszene neki, bár nem tudom, hogy ilyen korban van-e már ilyen, hogy azt akarja csinálni, mint anya... Bár a billentyűzet és a telefon-mániából kiindulva már az kell nekik, amit a felnőttek csinálnak :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ezt most találtam, hátha érdekel még valakit:

Az újszülöttek 16-18 órát alszanak naponta, és ez az alvásmennyiség egy éves korra csökken le napi 14 órára. Ilyenkor az éjszakai hosszú, 10-12 órás alváson kívül még napi két rövid, egy délelőtti és egy délutáni alvás van, majd másfél-kétéves kor után már csak az ebéd utáni alvás marad meg körülbelül az iskolás korig.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok,

csak gyors helyzetjelentés, mert bár Lotti alszik, de szerintem lassan ébredés lesz...

Jelentem, kint van a 6. fog!!! Úgyhogy most egy ideig nyugtunk lesz, mert úgy olvastam valahol, hogy 1 éves korig kijön a 6 fog, akkor egy darabig a szülők megpihenhetnek.

Anikó, megvettük az etetőszéket, nagyon jó, Lotti tök jól ül benne, nagyon egyszerű így etetni, ilyet vettünk:

Kép

Köszi a MT-felkötés megmutatását előre is!!! Meglátjuk, hogy menni fog-e, a héten megérkezik a hordozó.

Nymalac, hogy van Bori??? Nagyon sokat gondoltam rátok. Mit kell most csinálni, pihenni vagy visszamenni kontrolra vagy egyszerűen összeforr??? Megvetted a kutacsvédő bukót???

Lotti is esik sokat, de mióta ez történt veletek, egy picit se hagyom egyedül, nagyon félek, nehogy ő is beverje ennyire a fejét :roll:

Alvás, nálunk éjszaka van ált. 9 óra és napközben 1-2 óra. Napi 2-3 alvása van még Lottinak.

Fogmosás, nekünk is az van, ami Bettynáéknak, Nenedent, de már ezer éve megvan és még sosem mostam vele Lotti fogát :oops: Szerintem kipróbáljuk lassan majd füri közben, mert ucsó kaja után már nem tudjuk, mert ált. cicin bealszik.

Marek, baba-mama taliról valamit már lehet tudni? :lol:

LKata, gratula Norbika mászásához, jó kis trükk volt a parkettán hasalás dolog! :lol:

Jaj, nem emlékszem, mi volt az előző oldalon :oops: :?

De amúgy is mennem kell, mert ébredés van...

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 

 
 

Ildi, Bettyna, Veronika...köszi!

Próbálom vele együtt csinálni ezt a fogmosást :wink: Akkor mindíg mosolyog ha én mosom a fogam :D

Ildi...szupi az etetőszék! :D Nagyon trendi színe van! :wink: :D

Pohárból itatás...próbálta már valaki???
Norbi elég ügyin iszik pohárból, néha -néha sima üvegpohárból kínálom meg.
De most már kellene venni neki külön müanyag poharat.
Milyen poharat vegyek neki ami tuti nem tartalmaz mérgező anyagokat???

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Hoztam egy videot Norbikáról, ahogy feláll az ágyában! :lol:
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/n ... hN2VgMBnfO

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Most lehet hülye kérdést teszek fel, de
A sárgabarackot is meg kell hámozni?????
Eddig csak üvegeset adtam Norbinak, de most kaptunk szép érett sárgabarackot a szomszédtól. :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata - Szabi iszik pohárból, de azért figyelni kell, mert egy pillanat alatt nyakonönti magát. Én ezt a phár dolgot ennyire nem paráztam túl. Előkerültek a tesóm és az én gyerekkori poharaim. A sárgabarackot én meghámoznám.

Ildi - Klafa az etetőszék!

Megoldódott a sírós rejtély: kint az 5. fog!

Az ígért 8 hónapos Gekkos teszt (elég sok hasonló vagy egyformaszempont van benne) :
NAGYMOZGÁS:
- hason ide-oda gurul
- hason időnként hátrafelé kúszik
- megpróbál előrefelé kúszni
- négykézlábra emelkedik, de mászás kísérletekor még hátrafelé halad
- sima felületen, tárggyal a kezében egyenes háttal ül rövid ideig
- ismételten felül, ha a kezét megfogjuk vagy a kiságy/járóka rácsában megkapaszkodik
- előre hajol nyúláskor
- megáll, ha vállmagasságbankarját fogják
- állásba húzza magát, de a leüléshez segítségre van szükésge

FINOMALKALMAZKORÓMOZGÁS, SZENZOMOTOROS KOORDINÁCIÓ:
- szívesen játszik, manipulál a járókában különböző színű, formájú és felületű játékokkal
- a rongyokat tépi, cibálja
- kis tárgyak után nyúl, csípőfogásal megfogja
- két fakockát egymáshoz ütöget
- tárgyakat földre dob
- a 3. kockát elfogadja, miután a kezében lévő 2 kockából az egyiket elengedi
- szívesen hintázik, szeret lovacskázni
- bújócskázik (kukucs)
- hüvelykujját a többivel szembefordítja
- saját cumisüvegét/poharát tartja

HALLÁS- ÉS BESZÉDFEJLŐDÉS:
- hangsúlyos szóagot ismétel
- a felnőtt hanghordozását, geszutasit utánozza
- már csak az anyanyelvének hangészletével gagyog (hogy ezt hogyan állípították meg, azt ne kérdezzétek)
- a hangját arra is használja, hogy felhívja magára a figyelmet (vajon mi másra még?)
- fejfordítással tudatosan lokalizál oldalról, magasabbról jövő hangokat
- odafigyel a felnőttek társaságára
- szóbeli indításra kukucskáló játékban résztvesz
- nem-re időnként reagál
- szótagokat isméltéssel összefűz
- nevére hallgat

SZOCIÁLIS - ÉS MEGISMERŐFUNKCIÓK:
- harap, rág, maszatolva eszik kézzel
- erőlködik, hogy elérjen távolabbi dologkat
- ütögeti tükörképét, kukucskát játszik
- közös figyelem anyával egy 3. tárgy felé
- bizalmatlan az újdonságokkal, idegenekkel szemben
- az új és viszonylag komplex játékokat szereti
- szívesen van más gyerekekkel
- egyrtelműen ragaszkodik az anyjához
- kiabál, hogy felhívja magára a figyelmet
- tárgyak különböző tulajdonságát vizsgálja

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


sziasztok!
voltunk a balcsin,ma jöttünk haza és nagyon nagyon jó volt :D
elképzelhető,hogy szerda-csütörtök környékén visszamegyünk Tomival,a férjem pedig pénteken utánunk jön majd.

Bettyna!
Nagyon köszi,hogy feltetted a gekkós szintfelmérőt :)

én is találtam valamit:
http://www.freeweb.hu/szigetigabo/babaetrend.html

fejlődés:
http://www.freeweb.hu/szigetigabo/fejlodeslapok.html

http://szigetigabo.freeweb.hu/


LKata!
Én hámozom a sárgabarackot is és fogat csak játékból mosunk,hagyom,hogy harapdálja a fogkeféjét és ismerkedjen,barátkozzon a dologgal + fürdés után apa egyszer kétszer áthúzza Tomi 2 apró kis fogacskáján a fogkefét :D

én ezt a poharat vettem és nagyon remélem,hogy ennyi pénzért nem mérgez. Sajnos nem kérdeztem rá az összetevőire,de nem is melegítem és nem tettem bele még eddig soha meleg italt:
Nekünk nagyon bejön,tomi imádja és pont át tudja fogni a kezecskéivel.

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25

Ildi!
Én is imádom ezt az etetőszéket,nekünk békás van :)


Tandem szopi:
Én ismerek olyat,aki megcsinálta. Bal melléből nagy gyereke szopizott, jobból pedig a kisded :D

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Móni!
Már otthon vagytok? Sikerült időpontot kapni?
Zsolti magától akarta megtanulni a betűket, így ez teljesen más, nem te tanítottad neki önszántadból. A köszönésen én is csodálkoztam, de ezt írják. Valszín arról van szó, h ez az a kor, amikor maguktól felfogják, h miért kell köszönni, és meg is teszik anélkül, h te külön tanítanád. Ezt a tej dolgot nem olvastam még, na igen, én is ésszel szelektálok a fejemben, bármiről is olvasok. :)
Hmm, fura, h azt írod, h az angol kölkök nem tudnak ilyesmiket…az enyémek mind tudták, h hova járnak oviba, suliba, hogy hívják a tanárnénit, óvónénit, hogy hol laknak, meg minden ilyesmit.

Szöszke!
A Waldorfban is van számonkérés, az egyik zenész barátunk kislánya is W-ba jár, és ők pl addig írják a dolgozatokat, amíg nem sikerül. Nincs letolás, rossz osztályzat, semmi, ez miatt nem érzi rosszul magát a gyerek, felfogják, h erre még készülni kell. Másik story, h egy W-os osztály és egy W-os szülő sima sulis osztálya kölcsönösen látogatást tett egymásnál, és az a konklúzió született, h a W-osok semmivel sem tudtak kevesebbet, mint a sima sulisok, sőt, az ő tudásuk kevésbé felszínesnek bizonyult. 95%-os az egyetemi/fősulis felvételi arány.
Én nem mélyedtem bele még teljesen a témába, el kell olvasnom a „Szabadságra nevelés”-t, így nem tudom hogyan alakult ki. Rudolf Steiner-ről már olvastam…
Szurkolok az eredményhez!

Dalma!
Lilla eddig is a habtapiján játszott mindig, és tul. képp. Most ekörül van a rács. Néha nyüszi van, mikor elunja a banánt, de egyébként szeret ott lenni.
Megint nagyon édesek a képek, a lépcsőre mászás csúcs! :D

Ildi!
Nagyon jó az etetőszéketek! Én is pont ezen gondolkodom egy ideje, ilyen színben…sztem már a nagy asztalnál fog ülni, mire eldöntöm, h milyet szeretnék. :D
Köszi a karfiolos infót! A kép pedig kicsit csalóka, tény, h sokat fogytam, de még azért nem az igazi. Eddig kb 10kg-t, és még hátra van 5-6kg.
A lufis képek csúúúúcs! :D A 2. különösen haláli, a 4. meg nagyon cuki! :D
Jaj, én is jártam így annó a fürdető olajjal. Tele volt, és nyomtam volna a vízbe, igen ám, de félúton egy picit megnyomódott, annyira tele volt, és ívben egyenesen bele Lilla szemébe. :? Annyira sírt szegénykém…főleg, h abban az időben minden nap sírás volt fürdés/öltözés alatt. És asszem aznap véletlen pont csendben volt…addig. :?
Gratula a fogacskához, remélem mostmár tényleg nyugi lesz egy darabig!

Timi!
Köszi! :)
Legközelebb inkább heveredj le, és tedd fel a lábad, ha lelépnek a pasijaid! :)

Macianyu!
Dejó, tökre örülök nektek! Én nagyon lányos (anyuka) vagyok, és sztem tökjó, ha két kiscsaj ilyen kis korkülönbséggel együtt nő fel. Majd a 3. lesz kisfiú…én is ebben a sorrendben tervezem…haha :)

Zsuzsu!
Gratula, Konsti is nagyon ügyes, és a képek tündériek!
Szemetes helyzet….grrr! :(
Én nagyon nem szerettem ott aludni az oviban, már bölcsiben sem aludtam soha, csak ott jobb fej volt a bölcsisnéni, és nem eröltette rám, délután mentem vele mindenhova, míg a többiek aludtak. :D

Bettyna!
Nyugi, sztem nem gerjesztettél semmit! Sztem okos lenne, ha nem kezdenénk el egymáshoz hasonlítgatni a gyerkőceinket…de ezt már asszem megbeszéltük. Lilla sok mindent nem csinál ebből a listából, majd egyszer… :)
Gratula az álláshoz, lépegetéshez! Lépcső…hűha!!! Na, dejó, h nálunk csak 1 fok van a nappali és étkező között. :D
Lilla minden (!) alvás után sírva (sokszor sikítva) ébred…nem tudom miért, és annyira rossz lehet így ébredni. :( Nagyon ritkán fordul elő, h csak símán csendben felébred, van, h kis sírás után abbahagyja, és elkezd játszani, de sokszor ki kell venni, menthetetlen. :? Hogy miért lehet ez?!
Nektek is gratula a fogacskához! :)

Kata!
Most, a héten rendelek pelust, de felvásároltam éppen 15 bumgeniust, amik szerető gazdikra várnak. :D 5200ft-ért tudom adni a hazai 5500ft helyett.
Jaj, ez a bárányhimlős story nagyon kemény! :( A rubeola is fontos… Viszont az MMR a legdurvább oltás, én nagyon parázok tőle. Csak a gyógyszergyárak járnak jól vele, senki más. Nem értem, h mumsz ellen mi a fenének oltás (aki akarja, annak oké), rubeola ellen is elég lenne a lányokat kamaszkorban oltani, egyedül a kanyaró ellen fontos. De így együtt összehoztak egy olyan oltást, amitől autizmus is kialakulhat, meg sok elég durva tünete lehet. :? És ezzel böködnek egy 15hónapos babát. Ááááá! Lilla 2-3 éves kora előtt tutira nem fogja megkapni…és akkor is külön-külön szeretném, Angliában lehetett még nem rég, remélem nem szüntetik be. Egyelőre még csak a BCG-t kapta meg 1,5 hónapja, majd most pár hét múlva kezdjük az infarixet.

LKata!
Én kipróbáltam a mászásösztönző módszeredet poénból, de kiaknázta a kis haramia. Minden kúszó mozdulatnál felemelte a pocakját egy hajszálnyira, h éppen ne érjen a földhöz…persze mászás sehol. :D
Én kérdeztem a karfiolt, köszi! :)
Én is vettem Lillának 3-as fogkefe szettet múlt héten, de még nem bontottam ki, mindig elfelejtem…majd hnap. Van egy rendes fogkefe benne, meg 2 különböző gumis izé. Ez az a dm-es cucc, tán babylove, kiváncsi vagyok mit szól majd hozzá :D
Nagyon édes a video! :) Pohár…hát rá szokták írni, ha káros anyagtól mentes… Lillával próbáltam 1-2 hónapja, de nem az igazi még.

Veronika!
Lilla éjjel 11-12órát alszik egyhúzóban (ritkán 10óra után szopi, és visszateszem alduni). Nappal pedig 2x félóra, néha 45p, ritkán 1 óra.

Borkaby!
Irigy a Balcsi miatt, mi majd csak aug.-ban… :)

Huhh, jól elfáradtam, mire eljutottam idáig. :P Lilla mostmár odakúszik hozzám, felhúzza magát a ruhámba, bőrömbe kapaszkodva, és feláll. :) Az egyensúly érzéke viszont még nem oké, megfogattam vele az ágyrácsot is, ott is csak dülöngélt…és ülésben is ugyanez, bár nem ültetgetem, csak néha kipróbálom, de eldől(ne, ha hagynám). Anyukám ma fogta a két kezét, és léptetgette, gyorsan leállítottam. Más újság nincs…

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Jó reggelt!

Szörnyű éjszakánk volt. fél óránként-óránként sírva ébredés és kizárólag cicvel visszaalvás, az is csak nyűglődve. Valószínűleg úton van a 6. fog is. :? Én viszont hulla vagyok.

Borkaby - Örülök, hogy jól éreztetek magatokat. köszi a linkeket

Sensi - Dm-es fogkefénk van nekünk is. Szabi nagyon szereti rágcsálni az 1-es számú "gumis izét'. Jól maszírozza az ínyét. köszi a gratulát.

felállós videóm már van, épp töltődik a videára, addig képek:
Kép kommandós az asztal alatt
Kép könnyesre nevette magát
Kép semmi érdekes sem maradhat az asztalon
Kép már a kádban is sikerül

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 



Nem enged be a picasa az ismert jelszóval és felhasználónévvel! Nektek működik?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bettyna...ekem se működik a picasa, már kétszer próbáltam :(
Nem jó a jelszó, vagy valami ilyesmit ír ki :roll:
Nagyon édesek a videók és a képek.
Ahogy látom hasonló a technika, csak Szabi kifelé teszi a lábait, Norbi meg befelé :D

Van mászós videonk is, majd azt is felteszem. Már nem is kúszik Norbika, csak mászik, még akkor is ha naci van rajta! :lol:

Ja, én is vágtam a Norbi hajából, de csak elöl hogy ne lógjon a szemébe :wink: sikerült ollóval.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


MEGJÖTT A BABAKOCSI!!!!! :lol:
Tök gyorsak voltak, bár meg kell hagyni elég trehany ez a cég aki küldte mert csak egy nylon zsákba volt bebasz...rintva :roll:
Pici karc van a vázon, de ez miatt nem fogk balhézni. :?
Rögtön kinyitottuk a futár sráccal, összeraktuk, nincs baja :D
Majd lefotózom benne a fiatalembert :wink:

NyMalac, Emmalena, Linh és a többiek....hol vagytok??? :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Íme a mászós videonk! :lol:

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/n ... ddZjV4qGD7

Hol vagytok??Mindenki sétálgat?
Megyek én is, mert pizzát kell csinálnom. pussz!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Pálmi tegnap nagyon el akart érni valamit és kilőtte magát előre :lol: Azóta többször próbáltam, nehéz motiválni, csak ha valamit igazán el akar érni és csak ha egyetlen löketnyire van tőle, ha messzebb van, akkor már nem indul el érte :D Mindenesetre ezt én már majdnem kúszásnak veszem :lol: végülis haladt előre a kezét és lábát használva, mégha pár centit is :lol:

LKata,
a sárgabarackot szerintem hámozd meg.
Pálmi is iszik pohárból minden reggel egy pár kortynyit, már elég jól megy, szinte nem is megy mellé.

Bettyna,
ezalapján a Gekkos teszt alapján Pálmi is csinál mindent, viszont Borkaby fejlődéslapjain sokkal komolyabb dolgok vannak... ott már pl. tudni kell kúszni, míg itt csak próbálkozni kell vele... úgyhogy nekem a Gekkos jobban tetszik :lol:

Sensi,
felkeltetted az érdeklődésem, utánanézek én is a Waldorf-nak...

Megérkezett a Bora Mei Tai! Nemsokára kipróbálom! :)
Rendeltem még utazóágyat, mert júli végén megyünk nyaralni és majd a későbbiekben nagymamáknál való alváshoz is jó lesz, rendeltem egy rácsot a lépcső tetejéhez, hogy majd ne essen le, és rendeltem egy járássegítőt is.
A párom kicsit kiakadt, hogy mit vásárolgatok ennyit össze... :evil:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!!

Csak a videókat néztem meg, öröm látni , h mennyire ügyesek a gyerekek!!

Mi ma reggel a doktornőnél kezdtünk. Konsti tegnap estére "Pöttyös Panna" lett. Előszőr az arca, majd a háta, hasa....Nem tudni mi ez, de nem fertőz. Lehet vírus, de mivel nem hurutos és láza sincs, ez kétséges. Sokkal inkább a sárgabarck lehet a ludas. Vagyis a házikészítésű sárgabarack, őszibarack , banán mix, amit tegnap tízóraira fogyasztott el nagy lekesedéssel...

Most nem kap ismeretlen ételt és a barackot is mellőzzük. Kapott antihisztamin cseppet...

Ígértem képet, íme "biciklis nagyfiam:

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szveronika, én is olyan 3 db-os hozzászoktató fogkefe szettet kaptam. Az elsőt már szereti rágcsálni. Még mindig nincs fog.
Alternatív (nem csak Waldorf) oktatásról itt:
http://pihgy.hu/?q=bemutatkozo/szaktan/ ... apjainkban

Ildi, szép a szék!

Nálunk alvás: éjjel szerencsés esetben 22 órától reggel 8 ig, de 2-3 ébredéssel kombinálva, Napközben délelőtt 1 óra, délután 1-2 óra este fél óra, ez összesen maximum 13 óra

Lkata, én már próbáltam pohárból itatni, de nyakon öntöttem. Kifelé hajló szélű kell állítólag. Én nem abból próbáltam.
Norbi milyen édesen imbolyog!!!

Sz bettyna, szuper a Gekkós anyag! Köszi hogy megosztottad velünk. :) Nagyon jók a videók!!

Sensi, az tuti, hogy a W-os gyerekek nem görcsölnek. :) És ez jó…

zsuzsu, micsoda bringa!!

Kép
szöszke
 
 


Tegnap autóztam 5 órát, 2,5-öt oda, 2,5-öt vissza, Gergő nélkül. Megvolt a rákszűrés, elvileg egy hét múlva kiderül. Mindenesetre külső jelei nincsenek a hpv-nek, de ez sajnos eddig is így volt. Elvileg a kistesó is jöhet...csak nincs peteérésem a szopi miatt. :shock: És még mindig 10 kilóval vagyok több, mint terhesség előtt...
Visszafelé tankoltam az ÖMV-kútnál és nyertem egy frizbit!!!! :D

Kép
szöszke
 
 


mégse megyünk a Balcsira,majd csak jövőhéten,mert férjem folytatja a lakásunk felújítását :)
úgyhogy maradt a Margitsziget mára,holnapra még nem tudom.


Hol vagytok?

Remélem mindenki a Margitszigeten kószál :D

Sensie!
Alapvetően én sem vagyok sem waldorf,se montessori párti. Sajna ott is találkoztam már olyan csoportvezető óvónőkkel,hogy csak a "menekülj" szó jutott eszembe.
bennem egyre jobban az a nézet kezd kialakulni,hogy: egy csoportban viszonylag kevés gyerek, lehetőleg nem vegyes csoport,illetve ha vegyes csoport,akkor kicsi-középső vagy középső nagy,semmiképpen sem totál vegyes kis-középső-nagycsoport. (Nagyobb munka az óvónőknek, hamarabb elfáradnak,ami miatt hamarabb válnak türelmetlenebbé... Természetesen nem általánosítok,csak nekem ezek a tapasztalataim)
Feladatlapokat hírből se ismerje az óvoda
mese-vers alap legyen minden nap
rengeteget legyenek levegőn,szerintem az egyik legnagyobb kincs az udvari szabad játék,télen-nyáron (egészséges mozgás - csontozat-izmok fejlődéshez egy gyereknek napi 8-10 óra futkosás kéne...)
dramatizáljanak

:P

első nekifutásra kb. ennyi
(Tudom,sok minden passzol a waldorf-hoz,csak nekem a 4-7 éves korig a gyerekek összeömlesztése nem tetszik...)


Szöszke!

Drukkolok a jó eredményhez!!Most már csak vége lesz a hpv-nek
:roll:

Alvás:
este 8-reggel 5/6-ig, 1-2 ébredéssel, utána f9-9-től 11-ig, majd délután 2-3/f4-ig.
kb. 13 óra naponta.

Bettyna!
édes Szabi,főleg a fürdőkádas kép :D
nagyon aranyos!!

Zsuzsu!

Szegény Konsti! Remélem már elmúltak a pöttyök
Most ettetek először barackot?
Ábi nagyon nagy már! Most már otthon van veletek nyári szüneten?
Emlékszem gyerekkoromban mennyire örültem a bringámnak,és szinte hatalmi szimbólum volt,hogy kinek van jobb,szebb bringája (nem beszélve a vele való "trükkökről" - pl. felemelni a kormánnyal az első kereket 1-2 másodpercre :lol: :lol: )


Bicikliről jutott eszembe,hogy ismeritek ezt a bringát?:
http://www.szelidbicajosok.hu/fabicikli.html

nekem nagyon tetszik,szerintem ilyet fogunk majd venni Tominak első bringának.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Szöszke!
Gergő hogy bírta nélküled az 5 órát? ő is szopizik még,cumisüveggel oldottátok meg?

Kép

Kép
borkaby
 
 


ja,és hát a frizbire irigy-irigy :D
én még nem nyertem semmit,hiába tankolok :)

Kép

Kép
borkaby
 
 


Veronika!
Az én férjem sem bírja a nagyabevásárlásokat :roll:
tegnap is megkaptam,hogy annyi játéka van már Tominak,mint egy egész ovinak,ami persze közel sem igaz,ráadásul én teszveszről rendeltem mostanában a játékokat.
Kipróbáltad a mei tait-t,tetszik?

rólunk:

kipróbáltuk tegnap a tojássárgáját és hát nem ízlett Tominak annyira. Elég furcsa az állaga az eddigi ennivalókhoz képest,tapadós,szerintem ez lehetett a fő problémája. Egy egész főtt tojássárga negyedét kapta. Ma is adok neki a főzelék mellé,hogy akkor már kóstolgassuk végig ezt a 3 napot.

úgyhogy eddig ezeket ettük:
alma,barack,cseresznye,meggy,s.barack,szőlő,gesztenye
krumpli,cékla,sütőtök,répa,brokkoli,kelkáposzta,uborka főzve,saláta,fehérrépa,zeller,tök,cukkini,zöldborsó,zöldbab,vöröshagyma

rizspehely,rizs,kukoricapehely
olívaolaj és (mivel tegnap elfogyott az olívaolaj) egy picike étolaj helyette

póréhagyma,petrezselyem,kapor

tojássárgája
csirkemell

Kép

Kép
borkaby
 
 


Borkaby, indulás előtt fejtem egyet, így csak egy etetést kellett cumiból megoldania a férjemnek. Gergő megszokta, hogy nélkülem van néha. Pl. június elején egész nap vizsgáztattam az egyetemen, úgyhogy reggel 9-től 4-ig egyszer jöttem haza fél órára. A többit a férjem és apukám intézte. :)

Kép
szöszke
 
 


Bettyna!
Szabi naaaagyon édes kis húsgombóc! :) A videók is aranyosak, tök ügyes!

LKata!
Hol van a babakocsis kép? :) Norbi is nagyon ééédes a videón, tök ügyesen mászik! És olyan nagyfiús már! ;)

Veronika!
Na lett belőle kúszás? :) Te is tegyél fel képet a MT-ról akcióban!
Utána néztél a waldorf-nak? Hogy tetszik?
Mit mond a gyógytornászotok a járássegítőre? :roll:
Újra elolvastam ezeket a fejlődési pontokat...Lilla nem áll négykézlábra, nem mászik, hátra felé nem közlekedik, és nem tud ülni (nem ültetem, csak néha kipróbálom). Nem igazán utánozza a hangokat, amit mondok...bár ma mintha a pápá-ra lett volna vm, de lehet csak véletlen. A többi stimmel kb. :) Ja és a kukucson is max csak röhög...néha...8)

Zsuzsu!
Hogy vannak Konsti pöttyei? Ábi nagyon vagány a bicajjal! :)

Szöszke!
Köszi a linket, elmentettem, el fogom olvasni, de még nem volt időm. Csak a waldorfon szaladtam végig, én ezeket már olvastam. Nem értem, h múltkor mire utaltál azzal, h "érdekesek" a w kialakulásának körülményei.
Szurkolok, h jó legyen az eredmény, a frizbi meg tökjó! :D

Borkaby!
Egyetértek az ovis szempontjaiddal, a feladatlapoktól különösen én is rosszul vagyok. :evil: Londnoban nagyon sok montessori van, abba még nem ástam bele magam. Egyébként az iskolában már sokkal nagyobb a szakadék egy normál és egy w között....ott már jobban elgondolkodtatóak a szempontok.
Én ismerem ezt a bicajt, Lillának is ilyen lesz majd. :) Én Londonban találkoztam vele, sok kölyöknek van. Nálunk pl a 4gyerekes családnál be volt dobva a kerti játékházba, és senki sem használta. :? (gondolom nem meglepő, ha azt mondom, h a gyerekek nappalija, és 1-1 hálószoba volt tele játékkal :shock: )De sokan hajtják az utcán azon a környéken. :D
Hűűű, jó sok mindent evett már Tomi! :)

Ma Lilla egész nap dumált, felkeléstől lefekvésig. Egész nap nyomta, h mámámá, mememe, bábábá, tátátá, meg halandzsázott, amit nem tudok utánozni. Annyira édesen mondja, meg kell zabálni! :D

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Halihó!

Mindig akarok jönni, de nem megy :roll: Lottira rájött a szeparációs szorongás, csak nála olyan formában, hogy ha kimegyek a szobából, jön utánam és mászik fel rám, semmit se tudok csinálni mellette, kivéve, ha beteszem az ágyába. No de olyankor meg sír ott, mint egy hisztérika :shock:
Próbálok mostanában sütni süteményeket, hát a múltkorit végigüvöltötte az ágyában, tegnap takarítottam, akkor pedig a porszívózást-felmosást üvöltötte végig :? Nagyon fárasztó, egész nap megyek utána vagy mellette vagyok, nem tudok netezni, most is úgy csinálom, hogy próbálom altatni az ágyában, de már most hallom, hogy már valszeg felállt és csapkod :roll:
Ráadásul nem bírom ezt a rohadt meleget se, tegnap se voltunk sétálni, mert kedden sikerült lent meginnia kb. 150 ml teát és a babakocsiban összepisilte magát, aztán itthon kiderült, hogy abban volt kaki is... na szóval ez van velünk, bocsi, hogy nem reagálok, bár ahogy láttam, nagyon pang a topik, gondolom mindenki "élvezi" ezt a szuper fülledt időt, bár vízparton biztos jó, csak hát mi oda nem megyünk :cry:

További kitartást a meleghez, az eltüntek adjanak már valami életjelet!!!!!!!!!!!! (Linh, Kincs, Adri, Andi, Tercsi, Emmalena...???)

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sensi, csak arra utaltam, hogy egy egészen elfojtott társadalmi közegben jöttek létre ezek a mozgalmak. Ma mindenki azt csinál, amit akar, akkor pedig egy hihetetlen újításnak számított az egész. Az Életreform-mozgalmak kapcsán született, mint sok más, pl. táplálkozási reform, vissza a természethez, nudizmus, stb...

Borkaby, nagyon jó a fabicikli!

Kép
szöszke
 
 


Pesten lakók figyelmébe szeretném ajánlani ezt:

Tegnap este voltam egy ingyenes arc pacsmagoláson, ami arcmasszázzsal ért véget. :)
Nagyon jó minőségű (Herbalife) termékeket használt a leányzó (civilben adó tanácsadó és egy 2 éves kislány anyukája), és kért rá, hogy küldjek még neki alanyokat (bármilyen korosztályt 14 év felett, nőt is, férfit is lehet), hogy gyakorolja a pacsmagolást.

Akinek van kedve menni, vagy tud megbízható családtagot, akinek lenne kedve menni (Margit sziget, Thermál Hotelben van), az írja meg nekem priviben a nevét, mobil számát vagy e-mail címét, és továbbítom a leányzónak időpont-egyeztetésre.

Nagyon jó volt, kb. 40 perc, és teljesen ingyen van, nem kell semmit sem megvásárolni, tényleg csak gyakorolni szeretne. :D Közben szuper tanácsadást is tartott, hogyan lehet spórolni a krémekkel, a mindennapi arcápolás praktikáiról is beszélt, mit hogy érdemes csinálni. Olyan nőcis az egész, és nagyon kellemes.

Kép
szöszke
 
 


marcsi:gratula a kiscsajhoz

biceboca: aranyos a fiad és már lépcsöt mászik :shock: .nem semmi

Borinak mihamarabbi gyógyulást, elég komolyan hangzik ez a törés :cry:

l.kata: gratula a mászáshoz és a baba kocsihoz.az én fiam is simán iszik üveg pohárból már egy ideje.én meghámoztam a barackot.

ildi: jól néz ki a szék

sz.bettyna
:ami a Gekkos teszten van, azok nálunk is megvoltak már. nagyon aranyosak ezek a képek

szöszke: drukkolok, hogy jó legyen az eredményed és gratula a frizbihez

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


mi hétfön voltunk tanácsadáson.
8 hós adat: 8500g és 70cm

nálunk éjjel megvan a 12órás alvás, de mostanában napközben nem alszik, vagy csak 1x fél órát és ennyi.
megyek is, mert felébredt

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Hát én is mostanában alig tudok jönni. Amikor ébren van Balázs szinte be sincs kapcsolva a gép, amikor meg alszik, csinálom a kajcsiját és a lakásban a teendőket. Ha meg végre van időm babanetezni, akkor meg cska annyira futja, hogy végigolvasom amiket írtatok, de az íráshoz már nem jutok el :cry:

Pár dolog, ami most eszembe jut:
etetőszék: nektek nem izzadnak bele a babák? Balázsnak a tarkójánál a haja is nedves lett és a háta is. Vagy csak nekünk ilyen szar anyagu az etetőszék?! Mert hát műanyag borítás, de ilyen anyagú mindegyik, nem?
Tényleg Sensi, sikerült neked beszerezned a zsiráfos etetőszéket? Vagy azóta másmilyet néztél ki?

Méretek: múlt héten voltunk gyerekorvosnál. Pont 7 kg és 67,5 cm volt akkor. 40 g híjján (huh ezt így írják? :roll: ) fél kilót hízott 1 hónap alatt, ez nálunk rekord :D . Éreztem is hogy sokat hízhatott, szinte egyik napról a másikra hízott egy nagyot. Gondolom ez az 1 hét alatt is megint sokat hízhatott.
Most megint más volt az asszisztensnő a dokinál. Ő végzi a méréseket és ő egyből azt mondta,hogy ezek a méretek tökéletesek a korához. Nem mondtam neki, hogy a doki meg nincs megelégedve, ezért is kellett most menni erre a súlymérésre. Ekkor még nem volt épp bennt a doki, amikor már bennt volt, és kérdezte a méreteket, mondta az asszisztensnő neki és egyből megint hozzáfűzte, hogy nagyon jók ezek a méretek a korához. A doki meg meg sem szólalt, hogy szerinte is, vagy nem, mert hát ő tudja nagyon jól, hogy ő meg nem volt megelégedve Balázs súlyával :roll: . Mindenesetre most meg volt elégedve a doki a havi fél kilós hízással. És 1 éves korában kell legközelebb mennünk, tehát addig nem lesz a dokinál súlycsekkolás :wink:

Timi: huh, már régen tetted fel azokat a képeket, amelyiknél dícsértem az egyiken Sanyikát és úgy emlékszem piros naci volt rajta. Ha jól emlékszem az a kép, amikor párodra támaszkodik.

HT
:
mi eddig ezeket ettük:
zöldség: burgonya, sütőtök, sárgarépa, cékla, saláta, zöldborsó (üveges), tök, paradicsom (az üveges fajta, ami krumplival együtt van), brokkoli, zeller (erre húzta eddig a száját), fehérrépa, karfiol

gyümi:alma, őszibarack, meggy, körte, szilva, banán, sárgabarack (üveges)

rízs, csirkemell

petrezselyem, kapor

Látom, többen már adtatok sárgabarackot (nem üvegeset). Nekem múltkor a zöldségesnél a nőci azt mondta, hogy s.barackot és s.dinnyét nem adna 1 éves akor alatt. (én a s.dinnyét akartam megkóstoltatni Balázzsal, sárgabarackot meg csak üvegesből kapott). A védőnőm is azt mondta, hogy dinnyét nem adna most. A Babaszakácskönyv szerint meg már lehet ezeket adni 8-9 hónapos kórtól. Most akkor lehet vagy? :roll:

darabos kaja: van, hogy a turmixolás ellenére maradnak pici pl krumplidarabkák. Na ezeket Balázs addig forgatja a nyelvével a szájában, míg ki nem tolja a szája szélére :)

LKata: nagyon ügyes Norbi, hogy már feláll a kiságyban. Nálunk még mindig a középső szinten van a matrac az ágyban. Jó ez a mászáselősegítéses tipped, majd én is kipróbálom Balázsnál. És annyira ééédes, ahogy mászik Norbi!!!! Jó a babakocsi!! Szerintem is jobb, hogy újat vettél és nem használtat.

Fogkefe: anno mi ajándékba kaptuk ezt a 3 darabos babylove-os fogkefe szettet. Nemrég adtam Balázs kezébe az 1. részét annak és nagyon szereti rágni, bár még csak az 1. fognál tartunk.
Marek: nagyon szépek a közeli képek Boriról!!!!

Ildi: de husi Lotti azokon a képeken a lufival. Balázsnak is pár napja felfújtunk egy lufit, nagyon bejött neki is. Nem semmi, hogy tudnak örülni egy ilyen kis apróságnak is :D . Gratula a 6. foghoz!!

Macianyu: gratula a kislányhoz!!!

Dalma: nagyon ügyi a fiad, hogy már így fel tud mászni a lépcsőn :shock: , és milyen aranyos, hogy besegít a takarításba. Balázs imádja a porszívót.

Bettyna: gratula Szabi új mutatványaihoz. Ja és még nem is dícsértem a haját. Hát igen, hasonlít így a feje Balázshoz, csak annyi, hogy Balázsnak szőke a haja, amit alig lehet látni, pedig hátul pl van már vagy 1 cm :lol: , bár sokszor tényleg kopasznak néz ki :lol:
Gratula a foghoz!!

erre a táblázatra gondoltál?:
1246527555.9753.doc

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


A délelőttünket a Madarász gyerekkórházban töltöttük :(

Pálmit mindig a földön tartom, tudván, hogy hány gyerek esik le ágyról, pelenkázóról, stb.
Néha viszont szoktunk az ágyon játszani, persze akkor ott vagyok vele. Ma is ez volt, épp csak 3 lépésnyit távolodtam el egy papírzsepiért... A jó hír az, hogy tud kúszni... Aztán rohantam vele a kórházba.

Volt vizsgálat, röntgen, ultrahang, ezeken összességében többet sírt, mint az esés után... de lényeg, hogy úgy tűnik nem lett baj, de azért figyelnem kell egy pár napig... Csak annyi látható dolog van, hogy a felső ajka felrepedt és vérzett, de csak picit.

Most értünk haza, kajált és már szundizik.

Mindjárt visszaolvasok...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Igen, valóban picit pang a topic! :(
Én is már érdeklődtem, hogy hol vannak a többiek? :roll:
NyMalac sem jelentkezik :( :( :(

Sensi...de figyelmes vagy, még nem csináltam képet Norbikáról a sportkocsijában :oops: de pótolom.
Tegnap fotóztam pedig, mert pancsizott kinnt a kiskádban délután, nagyon élvezte. :D
Tök jó hogy Lillus ilyen bőbeszédű. Ügyes! :D

Ildi...sajnálom hogy anyafüggő lett a kis Lotti! :? Így nehéz lehet bármit is csinálni tőle.

Timi...szép adatok, súlyban egyformák Norbival, csak Norbi hosszabb :wink:
Hát, az nem sok az a 1x fél óra nappali szunya :roll: Nem nyűgös?
Norbika ha nem alszik legalább 2x másfél órát akkor tiszta zizi! :?

Clau...nekünk minden hónapban kell menni súlymérésre.Bár orvos nem látja csak a védőnő, és beírja a kiskönyvbe,
még azt is hogy miket csinál, miket eszik.
Külömben nagyon jó a fél kg gyarapodás, mert azt mondják hogy 6-7 hónapos korig híznak csak ilyen sokat,
aztán már csak havi 20-30dkg-ot. Norbika sem hízott csak 30dkg-ot az utóbbi hónapban.
Azt mondják egy éves korra kell megháromszorozni a testsúlyukat. nekünk meg is lesz. Balázs mennyivel született?

fogkefe...na már barátkozik Norbi a sörtés végével is :wink: Rágcsálja, s néha még megengedi
hogy párat húzzak a fogain. :)

Kaja...ma adok először olyan zöldborsót amit én csináltam, lepároltam répával, fehérrépával, mert magunknak
úgyis borsólevest csinálok.kiszedtem Norbinak még a rántás elött és szitán áttörtöm majd, főttkrumplival adom.
Remélem nem okoz szeleket nála. :roll:
Tegnap tököt kapot, nagyon szereti azt is.

Itt jó meleg, fülledt idő van, vigyázzatok a napon erős az Uv sugárzás!

szép napot!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Veronika...sajnálom a balesetet! :( De még jó hogy nem lett baj!
Most már vigyázz rá ha mászik!Tegnap Norbi állásból esett el, felkapaszkodott a kanapéra, felállt,
csak egy pillanattal késöbb nyúltam oda, de nem kaptam el, eldőlt mint egy zsák :(
Szerencsére nem ütötte meg a fejét, ügyin felemelte.
Gratulálok amúgy a mászáshoz!! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sensi,
a járássegítő nem a bébikomp. Ez csak ilyen gurulós cucc, amibe meg tud kapaszkodni és lépegetni vele, de nem benne van és nem tartja. Ő maga egyensúlyoz, ugyanúgy, mint mikor a bútorokba kapaszkodva lépeget. Mikor tanul járni akkor az anyuka is fogja a kezét és naphosszat mászkálhat vele... na ezt helyettesíti a járássegítő.

Megnéztem azt a Waldorf leírást, de valahogy nem nagyon fogott meg. Megmagyarázni nem tudom, de nem látom, hogy ez annyira jó lenne, hogy feltétlen ez kell a gyerekemnek...

Ari lehet Lillus is ahogy dumál :) Meg lehet őket zabálni :)

Ildi,
én is tapasztalom Pálmin, hogy néha hisztizik, hogy menjek oda :)
Valószínű a leesés is abból adódott, hogy utánam akart kúszni...

Tegnap kitettem a kerbe a babamedencét, dög meleg volt, 32 fok körül, de libabőrös lett, mikor a szellő fújta a vizes bőrét :) Úgyhogy aztán rövidre fogtuk a pancsit és megtörölgettem... majd még újra próbáljuk :) Persze napernyő alatt voltunk.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Képzeljétek apukámnak övsömöre lett :( Fején kezdődött.Azt hitte huzatot kapott.. :?
Csak fekszik a sötét szobában, nem tud enni se, nagyon fáj neki, ráhúzodott a szemére :( . Volt orvosnál is.
Ez a bárányhímlő vírusa, úgyhogy csak reménydeünk hogy Norbika nem lesz beteg! :roll:
Nála bárányhímlőként jelentkezne a doki szerint.
Tegnap még nem tudtuk hogy ez az és megölelgette apu Norbit :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
igen, mostantól nem lesz az sem elég, hogy a földre teszem, mostmár 100%-ban figyelni kell majd merre kúszik... aztán meg majd ha feláll, hogy mekkorákat zakózik... Ügyi Norbi, hogy tartotta a fejét!

Apukádnak jobbulást! A bárányhimlőt úgy tudom jó, ha elkapja az ember gyerekkorában, ha egy férfi felnőttként kapja el, az akár a nemzőképességére is hátrányosan hathat! Persze azt nem tudom, hogy hány éves kor körül jó ha elkapja, nem kicsi-e még ehhez...?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
Én is vagyok, csak sajna nem a gép előtt. Bori mindenhova jön utánam, ha leülök a gép elé, akkor elkezdi rágni a zsinórokat... :roll: Egyébként jól vagyunk, most volt két végigaludt éjszakánk, úgyhogy most örülök, bár tudom, hogy ez csak véletlen. Viszont ennek örömére egyre később alszik el este, úgyhogy a fürdetés is későbbre került, hogy ne hálózsákban fetrengjen a földön még órákig.

Veronika!
Örülök, hogy nincs semmi gond!!! A kúszást már a földön is gyakoroja???

LKata
Sajnálom az apukádat. Az övsömör az nagyon durva...nem? :roll: Remélem Norbikának nem lesz semmi baja!

Ildi
Azért nem írtam még semmit a taliról, mert még nem tudom, hogy mikor van üres ház. Az biztos, hogy nem júliusban lesz, mert nekünk most már minden hétvégénk foglalt júliusban. Szólok, amint van valami...

Képzeljétek, Bori még mindig nem eszik. Tegnap már a Sinlacot se ette meg vacsorára, pedig azzal nem szokott gond lenni. Én már nem tudom, hogy mit adjak neki. De gondolom, ha elfogy a tejem, akkor kénytelen lesz valamit enni, addig már várjak türelmesen...

Nálunk már megint vihar van. Minden nap leszakad az ég koradélután... :roll:

marek
 
 


Marek, a hétvégén találkoztam egy volt szomszédommal, aki azt mondta, hogy 3 éves koráig semmi mást nem adott a gyerekének, csak anyatejet. A gyerek gyönyörű, most már 5-6 éves. Nem kell aggódni ezen. Gergő sem eszik nagy lelkesedéssel más dolgokat még, és beteg is csak egyszer volt a 8 hónap alatt.

Nálunk a súlytriplázás szerintem nem fog összejönni 1 éves korára.
3,5-kg-mal született, és a 8 hós mérésen 7,7 kg volt. Ez azt jelenti, hogy a maradék 4 hónap alatt 2,8 kg-ot kellene híznia. Az utóbbi 2 hónapban 15-20 dekát hízott havonta, nem hinném, hogy ez most hirtelen 70 dekára felugrana...
Többieknél mi a helyzet súly ügyben? Összejön a triplázás?

Kép
szöszke
 
 


Marek,
a földön nem nagyon gyakorolja a kúszást, kizárólag az ágyról való leugráshoz mutatja be :lol:
A földön csak 1-2 lökést csinál néha, ha valamit nagyon el akar érni és elég közelinek ítéli meg, hogy ennyivel elérje. Lusta dög :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szöszke,
nálunk valószínűleg összejön, 2.5-lel született és most 7.2kg, úgyhogy 30 deka kell még 3 és fél hónap alatt.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


engem is követ mindenhova már Balázs, legyen az a fürdő, mikor pl pakolom ki vagy be a ruhákat a mosógépbe. Vagy amikor a konyhában csinálom a kajcsiját, akkor is kikúszik oda hozzám, ha már megúnta, hogy a nagyszobában van.

LKata, kipróbáltam, hogy ha Balázs csak pelusban van, akkor a kúszásából lesz e mászás. Hááááát, ő lennt tartotta így is a hasát a földön és úgy kúszott. Rossz volt hallgatni azt a hangot, ahogy a parkettához tapadt bőrét húzza előre :shock: , inkább ráadtam utána a ruháját. Pedig van már, hogy felemeli a hasát és a popóját és egy pillanatra négykézlábon van, ezért gondoltam, hogy hátha összejön nekünk is a tipped alapján a mászás.

Tegnap meg ma délben is pancsolt a nagy meleg örömére Balázs kinnt az erkélyen a lavorban. Még pont nem sütött oda a nap, de így is kinyitottam a napernyőt. Annyira élvezte megint a vizet :lol:

súly: hát 3950g-mal született Balázs, és most vagyunk valahol 7 kg fölött :oops: , tehát még duplázás sem volt :oops: , de míg csak anyatejes volt addig havonta alig 40dekákat hízott, most meg hogy kap szilárdat is ,így hízott fél kilót, tehát többet, mint előtte bármikor. Bízom benne, hogy tartja ezt a súlygyarapodást és akkor leszünk max 9 kiló körül 1 évesen. De már nem izgatom e miatt magam. Én anno 1 évesen voltam 8,1 kg. Lassan-lassan, de jöttek utána a kilók, egészséges gyerek voltam, soha nem voltam beteg, csak én paráztam mindig, hogy vékony vagyok. És tessék most megkaptam, már 59 kg-t mutat megint a mérleg, 62-vel mentem szülni.

Veronika: jajjj :shock: ,szegény Pálmi. Látod, eddig az volt a baj, hogy nem kúszik, kár, hogy pont a kanapén akarta bemutatni, hogy mégis tudja már :cry: Gyógypuszik neki!!

Múlt héten jún.24-én megszületett párom bátyáéknál a második baba. Úgy volt, hogy ha beindul a szülés, akkor hozzánk hozzák a nagyobbik gyerkőcöt (2 éves lesz most júliusban), mert itt szült az anyuka a Szt. Imrében, ami 5 percre van tőlünk és így apuka is bennt tud lenni a szülésnél. Hajnali fél 4 felé telefonáltak, hogy itt vannak már a kórházban, jönne akkor párom bátyja a gyerekkel hozzánk. Megcsináltuk nekik az ágyat, 4-re sikerült ideérniük. Apuka lefeküdt aludni gyerekkel együtt, feleség mondta, hogy ő szól, ha már bemehet apuka, mert míg vajúdik, felesleges bennt lennie, mert a vajúdóba úgysem mehet be. Na 4:50-kor telefonált a felesége, hogy megszületett a baba :lol: , így nem volt apás szülés. Olyan gyorsan pörögtek az események a kórházban, hogy már nem volt idő szólni, apuka már be sem ért volna. Persze a telefonhívás után azért bement, hogy legalább azt a 1,5-2 órát hármasban tudják tölteni ott a szülőszobán.
Jaj, amikor telefonáltak, hogy már bennt vannak a kórházban, mert beindultak a fájások, nekem olyan görcsbe állt a gyomrom, eszembe jutott amikor én vajúdtam :shock: , el sem tudtam onnantól kezdve aludni, csak forgolódtam reggelig, pedig egyébként könnyen vissza tudok aludni, ha valami miatt fel kell kellni éjjel. Ja és abban a szülőszobában szült, ahol én. Pontosabban ahol én a szülésig levő 12 órát töltöttem, mígnem a dokik a császár mellett döntöttek :cry:

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Clau,
furi lehetett, hogy szült más a családban, én is izgultam volna! Na majd ha a húgom... :)

Tényleg lányok, Nyugtonmalac Borija hogy van???

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


hoztam pár képet:

odavan a porszívóért:
Kép


Kép

Kép

Kép

Kép

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Csak végigolvastam, majd este jövök csak, a triplázásról akartam írni, nálunk meglesz, most 8 kiló és a triplázás 8150 gramm, szóval azt már nem nehéz elérni. Ugye Lotti 2750 grammal született.

Jaj, Veronika, nagyon sajnálom Pálmit (és téged is), tudod, nekünk is volt ilyen esetünk, talán emlékszel, kb. 3 hónapja... azóta is rosszul vagyok, ha rá gondolok, hogy leesett az ágyról :?

Hát ennyi volt, Lotti már megint észrevette, hogy nem ülök mellette :roll: Alig eszek-iszok egész nap, mert jön, jön és jön, viszont az ágyában sír és azt nem hagyom. Anyukám azt mondta, hogy hagyjam sírni az ágyában... de eddig sosem hagytam :shock:

Na most állt fel a lábamba kapaszkodva, mennem kell :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi, és ha az ágyában kap valami játékot, akkor is sír?

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!
Ildi: az sem válik be, ha beteszed a kocsiba Lottikát? Én ha fürdök/ főzök, WC-ek, stb. akkor oda rakom Zét és egy ideig ott is bírja. Sírni én sem hagynám. Este, mikor nem akar aludni, akkor odaülök a kiságya mellé, és ha akkor sír, akkor megsimizem, meg dumálok hozzá. És aztán már nem sír (csak én, ha aludni viszont továbbra sem alszik :lol: )
Súlytriplázás: Zé 3,6kg-al született, most 8 hónaposan 8,6kgvolt, így szerintem a súlytriplázás meglesz.
Clau: a hízás szerintem teljesen egyéni. Egy gyerek elég ösztönös ahhoz, hogy jelezze, ha éhes. Ha meg nem éhes, annak is oka van. Amíg nem nyűgös a gyerek, én nem gyanakodnék alultápláltságra. Egyébként nagyon aranyos Balázs a fotókon- a porszívó imádatáról le ne szoktasd! :lol:
Marek: gratu az átaludt éjszakákhoz, mi még sehol sem tartunk.
Veronika: jobbulást Pálminak!A vér miatt biztos még ijesztőbb lehetett a dolog. :shock:
Kata: apudnak is jobbulást!
Mi: jól vagyunk, Zé meggyógyult a torokvírusából, és kibújt a 3.foga (már dudorodik a 4.is). Hó végén pár napra lemegyünk Velencére, már számolom visszafelé a napokat. Nem mintha vízbe mehetnék, de legalább tuti nem kell majd főznöm! :D
Szép estét mindenkinek
M.

macianyu
 
 


Köszönöm a kedves szavakat, apu még nincs jól. Még a fájdalom csillapító is alig hat. :(

Clau...olyan aranyos Balázs, ő még igazi kisbabás. Tök jó hogy tudsz még rá rugit adni, Norbikára már nem kaptam rugit :roll:
Őmost kezdi hordani a 80-as méretet.
Norbiról mindenk azt hiszi idősebb, volt már hogy egy évesnek nézték :roll:
Én ennek nem örülök, nem siettetném az időt :cry: olyan gyorsan felnőnek!

Marek ...örülök hogy alakul az éjszakátok! :D
mi meg előrébb hoztuk a fürdést, mert eddig fél 9-kor volt, de most hogy nem alszik már késő délután
(jelenleg a 4órától 5 esetleg fél6 az alvás) nem bír fenntlenni 10óráig mint régebben.
Fél 8-8 között fürdünk, fél 9-kor eszik tápszert és 9-kor már alszik.
Ha nincs semmi baja akkor van hogy fél 7-ig alszik. :D

Nem tudok én se semmit NyMalacékról! :(

Minnyá töltök ide képet :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Tatán a Víz-zene-virág fesztiválon Apával
Kép
Vagánykodom :lol:
Kép
Pancsi a kertben
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Na, csak villámgyorsan, mert bár Lotti már alszik, én hulla vagyok :?

Szöszke, kap játékot, persze, kint is van csomó és amikor az ágyába teszem, viszem neki a legjobbakat, vagy a kanalat, amit imád vagy valami kis dolgot a konyhából... ezzel nincs baj, lufit is betettem neki, akkor is addig hisztizik, míg ki nem veszem az ágyból :shock: Nem tudom, mi van vele, régebben ilyen nem csinált, de amióta mászik és feláll... az ágyában is ezt csinálja, egyfolytában áll, még simán leülni sem akar :shock:

LKata, de édesek a képek, a pancsison milyen kis szemérmesen odateszi a kezét :lol:

Clau, Balázs baba egy tündér, nagyon jók a képek!!!

Macianyu, a babakocsi nálunk a földszinten van a tárolóban, nem a lakásban, úgyhogy oda nem tudom betenni. De amúgy meg sem maradna benne szerintem, mert nagyon menni akar állandóan.
Néha muszáj hagynom sírni, pl. amikor a konyhában épp sütit csinálok és mindkét kezem tiszta trutyi, hát akkor nem tudok odaszaladni, de nagyon rossz hallgatni és utána látni, hogy vörös a feje és a szeme :?

Bocsi csajok, csak ennyi tellett tőlem, dög fáradt vagyok, mert egész nap megyek utána és közben ez a meleg... holnap reggel megyek anyuékhoz, Zoli elvisz egy darabon minket, utána babakocsizunk,mert a lapos buszra fel tudok szállni vele, megyek fodrászhoz, le akarom vágatni rövidre a hajamat. Bár sosem volt rövid, mert amúgy hullámos a hajam (csak kivasalom) és hát rövid hullámos haj... nem tudom, de most semmi értelme a hosszúnak, mert mindig be van gumizva és hullik is nagyon és Lotti is megtép, szóval inkább levágatom.

Jó éjt!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?