Új privát üzeneted érkezett!

Nekünk aug 29-re Nagykanizsára van egy esküvői-lagzi meghívásunk ... én azt már ilyen távolságból nem merem bevállalni :( ... ha megindul a szülés, onnan 3-4 óra beérni az István kórházba, lehet, hogy addigra meglesz a pici (végül is második baba gyorsabb :) ... igen, optimisita vagyok, pedig 80 %, hogy ez is császár lesz ...

Madar: köszi, igen, jól vagyok (kicsit nehéz volt hétvégém, hogy folyamatosan sütikkel, fagyival voltam körülvéve, de túl vagyunk rajta, a sütimaradékokat elcsomagoltam a tegnapi vendégeknek ... :)

nehéz 2 óránként enni, erre nagyon nehéz az agyamat átprogramozni: pl fél9kor reggeliztünk, fél12 körül már ebédelni szoktunk ... most az van, hogy 11.15kor 1 hamlett vajkrémmel (pedig inkább vártam volna még fél órát, és ebédeltem volna ... így viszont majd csak 1 után ebédelhek ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="spickey"]S írta:spickeyziasztok!!

Beatrix: Boldog születésnapot!!!

Ma voltunk védőnőnél. Nálam megnézte a szokásosat, (vérnyomás,súly) a lánykánál megcsinálta a 2 éves felmérést.

Osztálytali: sajna nálunk idén nem lesz,mivel én szoktam szervezni. Kaptam 1-2 mailt (mikor lesz), de mivel csak a segítségemet ajánlottam fel a szervezésben, valahogy elfelejtettek visszaírni. Hááát igen, így egyszerűbb. Majd jövőre.

Nekem azt mondta a Dokinéni, hogy ne egyek sok dinnyét és szőlőt,mert nagyon megdobja a kicsit. Hallottatok erről valamit?

Kicsit szomorka vagyok,mert ma meghalt a kedvenc halam. :cry: :cry: Holnap viszont mi is útra kelünk nyaralni!! :) Már nagyon várom. A lánykánk 2 napig az úszógumit nyúzta. (úgy kellett elcsenni, hogy le tudjuk engedni.)

Süti: ha jól emlékszem te voltál a józsefvárosin. Nem láttad esetleg, hogy árulnak-e úszógumit, strandcuccot? Amit vettünk kicsit nagy lett. :(( A biztosnágit viszont nem akarja felvenni. Tescoban és társaiban viszont csak nagyok vannak. Már nincs más ötletem.


Spickey: szőlőre és sárgadinnyére, illetve majd a szilvára igaz ez ... görögdinnyére viszont nem teljesen : ezt Mabe már írta, de mostmár én is tudom: akkora a CH tartalma, mint az almának, meg a mandarinnak ... ez nekem nagyon fura info volt, mert én a görögdinnyét olyannak érzem, mintha csak cukor lenne :):):)

sajnálom a halad ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bibiesrumi:
Köszi az infot. Most már megnyugodtam. :) Sajnáltam volna a görögöt, a többit viszont kibírom. :lol: :lol:

spickey
 
 

 
 

[quote="spickey"][ írta:spickeyb]Bibiesrumi:
Köszi az infot. Most már megnyugodtam. :) Sajnáltam volna a görögöt, a többit viszont kibírom. :lol: :lol:


Akkor hasonló az izlésünk: én is pont így voltam ezzel :):):)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Anna: magán a készüléken kívül mit kell még megvenni hozzá???? (ujjbegyszúró, tesztcsík) ... ez kb mennyibe kerül összvissz? ... a készüléket látom, hogy 9900, ehhez van 10 tesztcsík ....

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bibi!

Nekem pár éve olyan készletet sikerült vennem (szerintem ma is találtsz ilyet), amiben az alapdoblgok benne voltak.
Készülék, ujjbegyszúró, tesztcsík és a lándzsa az ujjbegyszúróba. Utána tesztcsíkot és lándzsát kell venni (azt nem tudom, hogy aki rendszeresen ellenőriz, mindig cseréli-e a lándzsát, vagy hogy van, én időnként végigellenőrizem a családot, így azért fogy a lándzsa (gyerekeknél nem szoktak vért ellenőrizni, szerintem a legnagyobb 10 év alatt egyszer nem volt vérvételen, mert nem volt olyan beteg, aminél indokolt lett volna, bár nem tökéletesen megbízható az ilyen ellenőrzés, azért több, mint a semmi...))

Astrid

Kép
astrid
 
 


Ja, ránéztem a neten, és találtam olyan helyet, ahol a készlet 10990 Ft...

Astrid

Kép
astrid
 
 


[quote="astrid"]B írta:astridibi!

Nekem pár éve olyan készletet sikerült vennem (szerintem ma is találtsz ilyet), amiben az alapdoblgok benne voltak.
Készülék, ujjbegyszúró, tesztcsík és a lándzsa az ujjbegyszúróba. Utána tesztcsíkot és lándzsát kell venni (azt nem tudom, hogy aki rendszeresen ellenőriz, mindig cseréli-e a lándzsát, vagy hogy van, én időnként végigellenőrizem a családot, így azért fogy a lándzsa (gyerekeknél nem szoktak vért ellenőrizni, szerintem a legnagyobb 10 év alatt egyszer nem volt vérvételen, mert nem volt olyan beteg, aminél indokolt lett volna, bár nem tökéletesen megbízható az ilyen ellenőrzés, azért több, mint a semmi...))


Köszi:) ... tehát, a lándzsát nem kell cserélni minden alkalommal, ha csak én használom ??? ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="astrid"]J írta:astrida, ránéztem a neten, és találtam olyan helyet, ahol a készlet 10990 Ft...


megosztanád velem az infot ? :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 



Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Ez a görögdinnye dolog engem is megnyugtatott, köszönöm az infót, mert az nagyon szeretem :)

És két mosás között töltöttem néhány fotót a picasara is. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


bibiesbrumi,
szerintem már minden készülékhez van újjszúró (amit én utálok és nem használom) és 10 tesztcsík.
Szerintem nem kell cserélgetni a szúrót, ha csak te használod.

Nekem ilyen van:
http://www.wellmed.hu/Wellmed_Easy_Touc ... o_keszulek

Ez szerintem jó áron van, 7500 ft és húgysavszintet is mér.

Ha tetszik, akkor van ehhez az üzletlánchoz törzsvásárlói kártyám, ami még kedvezményesebb vásárlásra jogosít. Azt hiszem és 6000 pár szár forintért vettem.
Sajna nem tudom, hogy a webáruházban hogyan tudom használni ezt a törzsvásárlói kártyát, de küldtem neki email. Vagy próbáld őket felhívni.
Ha kell és a webáruházban is működik, akkor egyszerűen elküldöm a kártya számát. De lehet a személyes vásárlásnál is elég a száma - sok helyen van boltjuk.
De akár én is megvehetem neked, csak akkor a postaköltség van még pluszba.

t-pk
 
 


Bibi:

www.ababa.hu/accuchek_active.html

http://www.nadorpatika.hu/index.php?pag ... s&id=27641

http://zoldaruhaz.hu/termek/accu_check_ ... rttal.html

Ez tűnik a legolcsóbbak:

http://shop.wellnessvilag.com/index.php?productID=8651

Biztos van sokféle vércukormérő, én azért az Accuchecket vettem, mert azt tudtam, hogy ahhoz kapok a környékünkön is tesztcsíkot. Nemt tudom, a többihez mennyire lehet.

Astrid

Kép
astrid
 
 


Szerintetek mennyire van szükség arra, hogy otthon tudjam mérni a vércukrot??? ... laikus vagyok a témában, és az orvos nem mondott semmit: nem is említette, hogy lehet otthon is mérni, vagy hogy kell :shock: :shock: :shock:

Szóval: csak hogy ne értsétek félre: ha nem feltétlenül szükséges, én azért nem szurkálnám magam :shock: ....persze, ha hasznos valami miatt (és erre szeretnék igazából rákérdezni, hogy van -e valami, ami miatt érdemes otthon méregetni), akkor csinálom, mert ez van ...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibiesbrumi 2009.06.29 12:23-kor.

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="t-pk"]b írta:t-pkibiesbrumi,
szerintem már minden készülékhez van újjszúró (amit én utálok és nem használom) és 10 tesztcsík.
Szerintem nem kell cserélgetni a szúrót, ha csak te használod.

Nekem ilyen van:
http://www.wellmed.hu/Wellmed_Easy_Touc ... o_keszulek

Ez szerintem jó áron van, 7500 ft és húgysavszintet is mér.

Ha tetszik, akkor van ehhez az üzletlánchoz törzsvásárlói kártyám, ami még kedvezményesebb vásárlásra jogosít. Azt hiszem és 6000 pár szár forintért vettem.
Sajna nem tudom, hogy a webáruházban hogyan tudom használni ezt a törzsvásárlói kártyát, de küldtem neki email. Vagy próbáld őket felhívni.
Ha kell és a webáruházban is működik, akkor egyszerűen elküldöm a kártya számát. De lehet a személyes vásárlásnál is elég a száma - sok helyen van boltjuk.
De akár én is megvehetem neked, csak akkor a postaköltség van még pluszba.


és itt lehet hozzá venni tesztcsíkot is? ... hányszor kell egy nap mérni? (csak, hogy kb ki tudjam számolni, mennyi csíkra lehet szükség ... :shock:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Madar, nagyon édes Julcsi (és Vilike is), Julcsi már igazi nőci!! Jó volt nézni a balcsis képeket is, mi is jártunk régen hajózni anyuékkal, nekünk Filibuszter volt a hajónk neve, piros kis pici hajó (típust ne kérdezz :D )

Sajnos-cukor ügyben nem tudok senkinek segíteni...

Spickey, sajnálom a halacskát! :(

floranan
 
 


Hali csajok!

vagyok ám, csak árazom át az oldalam, meg töltögetek új dolgokat... Szóval dolog van ezerrel, de azért olvaslak ám titeket.

Bibi, sajnálom ezt a cukros dolgot. :S De ahogy a többiek is írták, nézd a jó oldalát. ;)

Floranan, Mark Ebano valami csodaszép kis baba lesz. Már látom magam előtt a szép capuccino színű bőrével. Áááá, tuti dögleni fogna utána a csajok... Belegondolva, csak kisit több, mint 2 évvel lesz fiatalabb, mint Míra... :roll: 8) :lol:

Beatrixnak mi is boldog szülinapot kívánunk!!

És ami miatt írok!!!!

Madar!!!!!!!!!!!!! Nem mondod, hogy a Nemere II. a tiétek!!!!!!!!!!!!! Lehet akkor én már pároddal találkoztam is, mivel már vitorláztam azon a hajón! :lol: És imááááááádom!!!! Olyan gyönyörűűűűűűűű! Na, nem épp most, vagy jó pár éve. DHL hívta meg oda a fő partnereit és ekkor voltam én is ott és 2x is hajókázhattam. Így aztán most duplán esz a penész! :lol:

Ma voltam megint vérvételen. Kezdem már unni. De hát evvan, hüle 0 Rh neg. vagyok...
Jaaaa, és ma megjöttek öcsike első ruhái!!!!! Majd fotózok, de most épp töltőn vannak az aksik. Ne tudjátok meg Míra hogy játszott a ruhákkal. Simizte meg kipatentolta meg beöltöztette a babáit, mondván, hogy az öcsi. Mondtam neki, majd kell ám helyet szorítani öcsi ruháinak a szekrényben. Erre már ment is és pakolta ki az egyik fiókot. :) Hát nem édes. :)

Pusszantás mindenkinek és jobbulást a még betegeskedőknek.

Kép Kép
manósziget
 
 


bibiesbrumi

Amilyen rövid az eszem, nem tudom, pedig olvastam, hogy miért is van rá szükséges?

Ha csak ellenőrzésképpen szeretnél egyet otthonra, akkor nem kell állandóan szurkálnod magad. Étkezés elött megmérheted, de az tényleg csak a kiváncsiság miatt, mert az a lényeg, hogy az étkezés után kb. 2 órával ne legyen nagyon magas - ez persze függ attól, hogy mit eszel.

Nekem nincs gond a cukrommal - lekopogom-, de ennek ellenére van itthon. Néha szoktam megmérni, amikor esetleg nem érzem jól magam. A terhesség elején mértem, mert akkor nagyon alacsony volt.
Most arra jó, hogy néha ellenőrzöm.

t-pk
 
 


Bibi!

Szerintem elég ha csak néha nézed. Én azért nézem sűrűbben, mert néha szoktam bűnözni és hogy mennyire ment fel.
Lándzsát én nem szoktam cserélni, csak ha már nagyon fáj a szúrás...eddig a terhesség alatt egyszer.

Kép
arvaerika
 
 


Floranan: kösz :) Akkor tudod, hogy miért szeretünk mi is és Julcsi is odajárni. :)

Manó: de-de, és biztosan találkoztatok akkor :) mert néhány évvel ezelőtt a DHL volt a hajó főszponzora. Mi is imádjuk, szombaton ott is aludtunk a gyerekekel (a hajón). Nosztalgiázhatunk valamikor :) Tavasztól őszig nagyon sokat vagyunk Füreden, már amikor apa itthon van, ha van kedvetek, időtök, ráértek ... Szerintem júliusban is sokat leszünk ott, majd írok, mikor. :) Látod, milyen kicsi a világ! :) :wink:
Most nagyon izgalmas lesz, mert apa odaadta a hajót a Kékszalagra egy lánycsapatnak, Ők fogják most vinni, apa megy a másik hajóval (az nem egy klasszikus, viszont nagyon modern, amolyan rohanó gép), szval két hajóért is izgulhatunk. Julcsival csütörtökön megyünk Füredre és szerintem vasárnapig ott is maradunk. :)
Míra akkor már kezd pótanyuci lenni :) nagyon aranyos. Honnan jöttek öcsike ruhái, rendelted valahonnan?

KépKép
KépKép
madar
 
 


Meghosszabbítottam az eszem :lol: Utána olvastam.

Szóval a cukorterhelésed lett magas. Akkor elvileg csak a magd ellenőrzésére kell. Ezt neked kell eldöntened szerintem, hogy kiadsz-e érte ennyi pénzt. Nem szükséges, de így otthon is tudod magadnak néha ellenőrizni.

t-pk
 
 


Ma érdekes dolog történt, tegnap barátnőmnek vittem be a kórházba palacsintát, ma meg egy szomszédom, akivel jóban voltam ugyan , de nem szoktunk egymásnak semmit adni. meglepett egy tál palacsintával. Jó tett helyébe jót várj....

Kép
arvaerika
 
 


Jaj, a legfontosabbat mindig elfelejtem, pedig köszönés helyett is ezzel nyitunk Mindenkinek és mindenhol: Julcsinak tegnap elkezdett mozogni az első fogacskája. Nagyon boldog, mert már egy éve szinte mindennap megkérdezi, hogy anya nekem mikor fog már kiesni a fogam? És most büszkén rángatja, hogy minél előbb kiessen. :) :) :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Manó: muszáj még egyszer visszatérnem a dologra. Annyira örülök, hogy ilyen jó emlékeid kötődnek a hajóhoz. :) :) :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Sziasztok,


Csak gyors bekukk!
Láttátok ,hogy az augusztusi topic-ban már született 2 vagy három baba? :D
Jó gyorsan megy az idő!!!!

A házzal jól állunk,bár ma nincsenek szakemberek, ezért gondoltam is arra,hogy leugrunk csobbanni egyet a vízbe.
Úgyis égeti a lábam a nap.

Nekem szerdán UH, itt Keszthelyen a 32.héten csinálnak genetikait.

Mindenkinek jó pocaknövesztést!!
Dorkamartini, pihenj sokat!!! Jó kezekben vagy ottan a kórházban.

KépKép
csikipetra
 
 


Madar,te is augusztus végére vagy kiírva?
Nekem doki azt mondta,hogy még az is lehet,hogy előbb meglesz,aug.eleje közepe körül.

KépKép
csikipetra
 
 


Madar, Petra!

Ti már nagyon közeledtek a végéhez. 3-4 hét és kezdődik az NST!

Kép
arvaerika
 
 


Petra, Erika: bizony, célegyenesben vagyunk. :) Bár, Petra, nekem azt mondta a doki, hogy aug. 20. körül. Tudjátok, addig szokott lenni a kánikula, utána elromlik az idő. :roll: :wink: Egyébként én nem is tudom, hogy keveredtem a szeptemberi topicba, az augusztusiban nem is jártam. :oops: De ahogy bogózodnak itt ki a szálak, mintahogy semmi sem véletlen, ez sem lehet az. :wink:
Petra, átadom az elsőbbséget, jó lesz nekem a második hely is :) :wink:
Csobbanás volt?

Erika: nekem azt mondta a doki, hogy júl.24-én menjek legközelebb, és utána valóban, hetente kell majd mennem.

KépKép
KépKép
madar
 
 


[quote="manósziget"]H írta:manószigetali csajok!


Floranan, Mark Ebano valami csodaszép kis baba lesz. Már látom magam előtt a szép capuccino színű bőrével. Áááá, tuti dögleni fogna utána a csajok... Belegondolva, csak kisit több, mint 2 évvel lesz fiatalabb, mint Míra... :roll: 8) :lol:


.


Köszi Manó :lol: 8)
Már most odavannak érte a csajok, már a most 22 éves barátnőm is lestoppolta, szóval tessék előjegyzésre bejelentkezni Mirával :lol: :lol: :lol:
Sok a menyasszonyjelölt hehe

floranan
 
 


Floranan: akkor biztos ami biztos, írjatok fel minket is, ha az idősebbeket kedveli, akkor majd ott lesz Julcsi, ha korabelieket, akkor a hugi ... :) :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


[quote="arvaerika"]M írta:arvaerikaadar, Petra!

Ti már nagyon közeledtek a végéhez. 3-4 hét és kezdődik az NST!


Mi az az NST? :oops: :oops: :shock:

floranan
 
 


Floranan: nem biztos, hogy tökéletes lesz a definícióm: de egy nyugalmi állapotban végzett CTG vizsgálat, tehát fekszel, Rád kötnek kütyüket (detektor) és folyamatosan figyelik és rögzítik majd csokika mozgását és szívműködését. Általában 20-30 percig tart a vizsgálat.

KépKép
KépKép
madar
 
 


Floranan: ja persze és a méhtevékenységet nem írtam, szóval azt is figyeli (összehúzódások stb.) ... de egyáltalán nem kellemetlen, semmit sem érzel. Egyébként megnéztem most mit jelent az NST, mert az én sem tudtam, hogy miből áll ez a rövidítés, tehát Non-Stess Test.

KépKép
KépKép
madar
 
 


[quote="madar"][ írta:madarb]Floranan: nem biztos, hogy tökéletes lesz a definícióm: de egy nyugalmi állapotban végzett CTG vizsgálat, tehát fekszel, Rád kötnek kütyüket (detektor) és folyamatosan figyelik és rögzítik majd csokika mozgását és szívműködését. Általában 20-30 percig tart a vizsgálat.


Köszi!!
A CTG-t tudtam, vagyis, azt hittem, ez a CTG...

floranan
 
 


Madar! Örülök, hogy ilyen jól telt a nyaralásotok! Izgalmas lehett a hajón szundikálni, meg úgy az egész! :) A mélyinterjú is. :)

Ma elcsábultam a Tescoban kétféle rugdalózóra, igaz nem újszülöttkorit vettem, mert úgyis kapok tesóméktól, meg azt hamar ki is növi, hanem nagyobb korút. Igazából nem is akartam még ilyesmit venni, de nem tudtam ellenállni. :)

Vettem Tena Lady-t, csajok a Normál az elég lesz szülés után?? Mert a patikus csaj kérdezte, hogy melyiket kérem, a Normált vagy a Szupert??, mondtam neki, hogy fogalmam sincs sajnos!! Meg vettem hozzá két Tenás bugyit is, az elég lesz?? Még vettem a múlt héten 2 db elölgombolós hálóinget, meg egy köntöst is. Nem akarom ezeket az utolsó pillanatra hagyni, már ki is mostam őket.

Valamelyikőtök írta, hogy Libresse 100% cottont ajánl, viszont én ahány Libresse-t láttam, annyira nem volt ráírva ez, úgyhogy nem vettem végül. Lehet ilyet még kapni???

Petra, Madar, remélem nem lesznek sietősek a babáitok és kivárják a születés eredeti idejét!! :)

Ja és ma reggel még szerettem volna aludni, pihenni az ágyban, de annyira nem engedett a babó, hol itt fájt, hol ott fájt, hogy ki kellett kelnem az ágyból!! Úgy látszik már most tudja, hogy a lustaság fél egészség!! :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára peppino 2009.06.29 15:05-kor.

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Floranan
A CTG maga a gép (cardio-tokográf...nézi a baba szívhangját és a méhtevékenységet)
NST--non-stressz teszt (nyugalomban végzett vizsgálat)
Szoktak úgyis vizsgálatot végezni, hogy az emlőbimbót kell ingerelni, vagy kis adag oxitocint adnak.

Móka
Barátnőmnek már kb. egy hete voltak eléggé erős fájásai. Próbálták leállítani, de nem sikerült. Leginkább a frontokat tudták okként mondani.
Egy a lényeg, a baba egészséges!

Mi jól vagyunk, csak sokat kell pihennem. Nem nagyon tudok függőleges helyzetben lenni, mert akkor egyből keményedik a pocim :cry:
Vendég
 


Jaj, nem is meséltem.... Ma beszélgettem egy bácsikával, nemrég szült a menye.... 5.050g és 63 cm!!!! :shock: És!!! Természetes úton!!!! Basszus mutatott a "piciről" képet. Olyan, mint egy 3 hónapos! Hatalmas fekete séróval! Hihetetlen volt látni.

Kép Kép
manósziget
 
 



[quote="madar"][ írta:madarb]Manó: muszáj még egyszer visszatérnem a dologra. Annyira örülök, hogy ilyen jó emlékeid kötődnek a hajóhoz. :) :) :)

Egy ilyen szép hajóhoz nem is csoda. Emléxem, mikor megláttam és áááá olyan gyönyörűű fa meg minden. Ez szerelem volt első látásra. Bár olyan, ami nem teljesült be (vagyis csak 2 alkalomra ;)) Az tuti hogy úgy emléxem rá, mintha csak tegnap történt volna. :)

Kép Kép
manósziget
 
 


Madar, kérdezted honnan jöttek a rucik.. Vaterán lőttem. Tök véletlen, mert csak magamnak kerestem felsőket, de megnéztem miket árul még a csaj... ;) De nem bántam meg.

Kép Kép
manósziget
 
 


Lányok, mentem, mára ennyi a melóból, persze most kezdett ömleni az eső, én meg gyalogosan :(

floranan
 
 


Most írt Dorka, hogy szerdáig még bent kell maradniuk. Addig kapnak vmilyen tapaszkúrát... Diétát abba kell hagynia. (nem is értetm mondjuk miért csinálta...) Egyébként tele van az osztály, mert mindenki begörcsöl ettől a hülye frontos időjárástól.

Puszil mindenkit és üzeni, hogy pihenjetek sokat... amíg lehet! ;)

Kép Kép
manósziget
 
 


Uh......Manó, ne ijesztegess az 5 kilós babával!!! :lol:
Nekem az orvosom azt mondta, hogy ha kihúzom a végéig, akkor esélyes egy 4 kiló körüli emberke :oops: ,az sem lenne kis pikóta! :shock:

Madar,én úgy csöppentem ide, hogy észre sem vettem,hogy van augusztusi topic, és amikor a barátnőm szólt, hogy miért itt vagyok,akkor már ide írogattam egy ideje, és maradtam.
Remélem senkinek sem gond :D De így esélyes, hogy elsők leszünk a sorban.......
Azért Madar a tapasztalatlanok nyugalmával szívesen átadom neked az elsőbbséget! :lol:

Ja, nem csobbantam, jöttek a kőművesek a kályhát színezni,csak nem kötött meg a tegnap felkent ragasztó............


Floranan, tuti jó pasi lesz csokiból!! Amúgy szerintem az összes félvér baba baromian szép !!

betét: én TENA nagy méretűt vettem 1 csomaggal, és mellé éjszakai betétet. Kerestem eldobható TENA bugyit is, de DM-ben, Müllerben nem találtam. Ezeket csak patikában lehet venni?
És kb.hány darab kell arra a pár napra?

Már itt is dörög az ég!!!Rohanok,mert kint vannak a cuccaink.

puszi nektek!

KépKép
csikipetra
 
 


Tena hálós bugyiból elég kettő, mert ha egy egyik "olyan" lesz, ha kimosod, pár perc alatt megszárad....

Kép
arvaerika
 
 


Hivatalosan én is augusztusi vagyok :D, de nem tudom, az is leszek-e. A menzesz alapján ráadásul 22-én kellene szülnöm (28 napos ciklussal számolva). De én elve későbbre rakattam az időpontot az orvossal, mert nagyon nem szeretnék azzal szórakoztatva lenni, hogy "jaj, túlhordás", meg naponta CTG és kétnaponta UH a túlhordás miatt, ami ténylegesen nem az. Mondjuk az orvosom mindig rákérdez, mennyire vagyok pontosan szülő, én meg mindig csak azt tudom mondani, hogy pontos vagyok, ha jól írnak ki. :D:D Ez eddig 2-szer sikerült, amikor az orvos rám hallgatott a kiírás dátumával kapcsolatban, és 2-szer nem, amikor nem. Az elsőnél még nem ismertem ennyire a dolgokat (és net se volt, hogy utánanézzek), ott 28 napos ciklussal számolva 10 napot késett a fiam, illetve a legkisebbnél meg hiába mondtam, hogy az nem lesz jó dátum (szintén a 28 napos ciklusszámítás miatt), nem hallgatott rám, szintén 10 napos volt a hivatalos késés, de amikor a magzatvíz elfolyt, akkor ott mondták, hogy annyira szép tiszta, hogy biztos nem volt túlhordva.
Szóval én úgy számolok, augusztus vége lesz a dologból, de esetleg még szeptemberre is átcsúszhatunk, majdnem biztos vagyok benne, hogy lesznek többen, akik megelőznek a hivatalosan szeptemberre kiírtak közül is.
Aztán majd meglátjuk! :D:D

Tena: én Supert vettem korábban, lehet, hogy az eggyel kisebb is elég (az nem az Extra?).
Hálós bugyi: 1 csomagban 2 van, nem? Az elég.

Manó!

Én is ismerek valakit, aki 5,3 kg-os és 63 cm-es babát szült természetes úton, 2 óra alatt. Nem tudták, hogy a baba ekkora. Mondjuk a pocija akkora volt, amekkorát én még 1 gyereknél nem láttam (és főleg az alakja volt olyan, szabályszerűen előre dinnye alakú), nem is tudom, hogy nem sejtették, hisz az UH méretekből kellene tudni becsülni, legalább azt, hogy 4 kg felett lesz.

Ruci: én se megyek ruhabolt és bevásárlóközpont felé! :D:D (Azt, hoy ezt hogy oldom meg, még nem tudom... :D). Tegnap is beugott pár dolog a kosárba és a kezembe, pedig már nem is akartam semmit venni. Erre két különböző helyen vettem mindenfélét: kiszoknikat, cérnasapit, rugikat, pólókat és pulcsit is... Na most már tényleg állj!! (Bár azt tudom, hogy valószínű ebben élem ki, hogy magamnak meg nem tudok normális áron normális holmikat venni. Akartam már vagy 2 hónapja terhes szoknyát, hát azóta se sikerült vennem, de mostmár szerintem nem is fogok, hisz lassan itt a vége, szerintem kihúzom a meglévő ruházatommal.)

Bibi!

Én sem tudom, hogy kellene mérni magas cukornál, mert semmi oka nincs annak, hogy legyem itthon mérőm. eddig soha nem volt magas a cukrom, terhességek alatt sem. Két ok miatt vettem: tágabb családilag volt ilyen gond, illetve pont a terhességek alatt akartam tudni, mert nem éreztem azt, hogy rendes ellenőrzés alatt vagyok (írtam, hogy a védőnőm súlyt és vérnyomást mér, de vizeletet soha nem vizsgál). Ugyanígy van itthom vérnyomásmérőm is (az is gond a családban sajnos).

Astrid

Kép
astrid
 
 


[quote="csikipetra"]U írta:csikipetrah......Manó, ne ijesztegess az 5 kilós babával!!! :lol:
Nekem az orvosom azt mondta, hogy ha kihúzom a végéig, akkor esélyes egy 4 kiló körüli emberke :oops: ,az sem lenne kis pikóta! :shock:

Madar,én úgy csöppentem ide, hogy észre sem vettem,hogy van augusztusi topic, és amikor a barátnőm szólt, hogy miért itt vagyok,akkor már ide írogattam egy ideje, és maradtam.
Remélem senkinek sem gond :D De így esélyes, hogy elsők leszünk a sorban.......
Azért Madar a tapasztalatlanok nyugalmával szívesen átadom neked az elsőbbséget! :lol:

Ja, nem csobbantam, jöttek a kőművesek a kályhát színezni,csak nem kötött meg a tegnap felkent ragasztó............


Floranan, tuti jó pasi lesz csokiból!! Amúgy szerintem az összes félvér baba baromian szép !!

betét: én TENA nagy méretűt vettem 1 csomaggal, és mellé éjszakai betétet. Kerestem eldobható TENA bugyit is, de DM-ben, Müllerben nem találtam. Ezeket csak patikában lehet venni?
És kb.hány darab kell arra a pár napra?

Már itt is dörög az ég!!!Rohanok,mert kint vannak a cuccaink.

puszi nektek!


Én is nagyméretű TENA betétet szerzek be, nekem a bugyik megvannak az előző szülésből ... DE: a TENA bugyik nem eldobhatóak, hanem egy puhe-puha hálós anyagból készültek, ami minden irányba nyúlik ... olyan, mintha nem is lenne bugyi rajtad, de mégis odafogja a betétet ... szerintem 2 db elég belőle: ha nap közben összevéreznéd, egy pillanat kimosni, és pikk-pakk megszárad ...

Peppino: nekem 6 hálóingem van, szerintem a 2 kevés lesz (ha véletlenül összevérzed mondjuk az egyiket délelőtt, a másikat meg köv éjjel, akkor mit veszel fel másnap ??? minimum 3-4 kell ... sztem ...

nekem azért van több, mert a férjemen kívül senki rokonunk nincs a közelben, anyukám ugyan jön majd ha megszültem (ha tud), de ott van Lilla is, nem biztos, hogy az Xedik napon összekent hálóinget másnap száradva tisztán megkapom ... már írtam, hogy én CORA előlgombost vettem, ezek tökéletesek lesznek (kb 1700 ft volt darabja, és még vasalni sem kell olyan jó anyagból van :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="astrid"]H írta:astridivatalosan én is augusztusi vagyok :D, de nem tudom, az is leszek-e. A menzesz alapján ráadásul 22-én kellene szülnöm (28 napos ciklussal számolva). De én elve későbbre rakattam az időpontot az orvossal, mert nagyon nem szeretnék azzal szórakoztatva lenni, hogy "jaj, túlhordás", meg naponta CTG és kétnaponta UH a túlhordás miatt, ami ténylegesen nem az. Mondjuk az orvosom mindig rákérdez, mennyire vagyok pontosan szülő, én meg mindig csak azt tudom mondani, hogy pontos vagyok, ha jól írnak ki. :D:D Ez eddig 2-szer sikerült, amikor az orvos rám hallgatott a kiírás dátumával kapcsolatban, és 2-szer nem, amikor nem. Az elsőnél még nem ismertem ennyire a dolgokat (és net se volt, hogy utánanézzek), ott 28 napos ciklussal számolva 10 napot késett a fiam, illetve a legkisebbnél meg hiába mondtam, hogy az nem lesz jó dátum (szintén a 28 napos ciklusszámítás miatt), nem hallgatott rám, szintén 10 napos volt a hivatalos késés, de amikor a magzatvíz elfolyt, akkor ott mondták, hogy annyira szép tiszta, hogy biztos nem volt túlhordva.
Szóval én úgy számolok, augusztus vége lesz a dologból, de esetleg még szeptemberre is átcsúszhatunk, majdnem biztos vagyok benne, hogy lesznek többen, akik megelőznek a hivatalosan szeptemberre kiírtak közül is.
Aztán majd meglátjuk! :D:D

Tena: én Supert vettem korábban, lehet, hogy az eggyel kisebb is elég (az nem az Extra?).
Hálós bugyi: 1 csomagban 2 van, nem? Az elég.

Manó!

Én is ismerek valakit, aki 5,3 kg-os és 63 cm-es babát szült természetes úton, 2 óra alatt. Nem tudták, hogy a baba ekkora. Mondjuk a pocija akkora volt, amekkorát én még 1 gyereknél nem láttam (és főleg az alakja volt olyan, szabályszerűen előre dinnye alakú), nem is tudom, hogy nem sejtették, hisz az UH méretekből kellene tudni becsülni, legalább azt, hogy 4 kg felett lesz.

Ruci: én se megyek ruhabolt és bevásárlóközpont felé! :D:D (Azt, hoy ezt hogy oldom meg, még nem tudom... :D). Tegnap is beugott pár dolog a kosárba és a kezembe, pedig már nem is akartam semmit venni. Erre két különböző helyen vettem mindenfélét: kiszoknikat, cérnasapit, rugikat, pólókat és pulcsit is... Na most már tényleg állj!! (Bár azt tudom, hogy valószínű ebben élem ki, hogy magamnak meg nem tudok normális áron normális holmikat venni. Akartam már vagy 2 hónapja terhes szoknyát, hát azóta se sikerült vennem, de mostmár szerintem nem is fogok, hisz lassan itt a vége, szerintem kihúzom a meglévő ruházatommal.)

Bibi!

Én sem tudom, hogy kellene mérni magas cukornál, mert semmi oka nincs annak, hogy legyem itthon mérőm. eddig soha nem volt magas a cukrom, terhességek alatt sem. Két ok miatt vettem: tágabb családilag volt ilyen gond, illetve pont a terhességek alatt akartam tudni, mert nem éreztem azt, hogy rendes ellenőrzés alatt vagyok (írtam, hogy a védőnőm súlyt és vérnyomást mér, de vizeletet soha nem vizsgál). Ugyanígy van itthom vérnyomásmérőm is (az is gond a családban sajnos).


Astrid: én is akartam terhesszoknyát .. mostmár én is feladtam ... :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Sziasztok!!

Vettem pelenkázótáskát az auchanba,szerintem elég baráti áron,7240.-

Kép

Megyek visszaolvasni!!!

sutimano76
 
 


Viki,meglestem az esküvős képet,nagyon szép és csinos kismama vagy.Az a ruha istenien állt rajtad!!!!

Spickey,sajna nem emlékszem,mivel semmi hasonlót nem kerestünk így fel sem figyeltem ilyen árusokra,de ez még nem azt jelenti,hogy nem is volt.

Madar,kicsit húzós hétvégétek volt.A hajókázás miatt kicsit sárgulok!!!!! :wink: De a beszámoló azt tanúsítja hogy bírtad,és te is bicikliztél??? :shock: Én úgy tudtam ilyenkor már nem szabad???? Julcsi meg nagyon édes ,hogy így szeret tédeg,és ilyenek mond.Én szerintem tutira elbőgtem volna ha fültanúja vagyok ennek a párbeszédnek. :lol:
A képeket majd megnézem mindjárt!!

Manó ,Míra is nagyon édi volt hogy rohant helyet csinálni.Elsőre én mindig fiút akartam,de ezek után már nagyon örülök hogy mégis lány jön!!!

Peppino valami lehetett a levegőben,mert ma éjjel nekem kényelmetlen volt az összes póz.Úgy keltem reggel mint akit agyonvertek.Talán ma éjjel jobb lesz?! :?

Brumi,a terhes szoknyát is megoldhatjuk,hisz láttad az enyém milyen eccerű volt!!!!

sutimano76
 
 


Madar,megkukkoltam a képeket,hát mostanra teljesen besárgultam!!!!A lányod nagyon szép kislány!!!

sutimano76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?