Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nyári strandolás kapcsán nekem is azt ajánlották, hogy max sós tengervíz... Lehet(ne) édes vízben is, ha teljesen zárt a méhszáj, de nagyobb a fertőzésveszély. A mesterséges strandok és a gyógyvizeket kifejezetten tiltották.
Én nem kockáztattam, a múltkori nagy melegben a Velencei tónál voltunk, és nem esett nehezemre, hogy csak térdig mentem a vízbe a lépcsőkorlátnál.
Pedig egyébként lételemem a strandolás, napozni is imádok (most ezt is kihagytam, egy vékony hosszú ujjú fehér lenvászon inget vettem fel a bikini fölé és csak a lábamat süttettem, ne legyek már annyira hófehérke :) )
De így is nagyon jó volt, bár engem a vízpart az egyetlen, ami igazán ki tud kapcsolni..
Vendég
 


Most viszont kinézek az ablakon és nagyon rosszul vagyok, ijesztő rémisztő felhők vannak, nagyon ronda!!!! :shock:
Tedorka Te is látod??
Én teljesen bestresszeltem, úgy érzem, mintha agyon akarna nyomni az ég :shock:
Vendég
 


Gombi! Micsoda felhőszakadás volt...nem semmi. Tegnap is, ma is...el se hittem. Engem ez az időjárás eléggé megvisel, bár inkább napközben. A meleg, meg ez a páratartalom, nem is tudom néha mit csináljak. Csak ülök a munkában, és szédelgek. Ma felment megint a pulzusom, úgyhogy mondtam a kollégámnak, hogy mindjárt agyvérzést kapok. Délutánra meg olyan álmosság tör ki rajtam, hogy el tudnék aludni az íróasztalnál is. Azt hiszem abba kéne hagynom a munkát.
A strandolást tényleg nehéz megállni, de valahogy csak kibírjuk. És a napozást is muszáj lesz. Pedig tavaly ilyenkor kifeküdtem a napra, és vártam, hogy barnára süljek. Hát, azt hiszem, idén nem leszek csokibarna.

Kép
tedorka
 
 

 
 

Hát, az eső ugyan elállt, de úgy villámlik, mintha valami diszkóban ülnék. Lesz ebből még jó kis zuhi éjszakára.

Kép
tedorka
 
 


Hm, igen én is olyan vagyok, hogy kifekszem a napra és pár óra múlva meg kell bökdösni, hogy élek-e még :D
Egyszerűen imádok napozni!
Kedden reggel megyek a védőnőhöz, végre lesz kiskönyvem!
Viszont, hiába költözünk csak kb 300m-re, másik védőnőhöz tartozik :(

Az időjárás engem is kikészített most, ilyet már régen éreztem. Pedig volt szivárvány is...
Én őszintén megmondom, nem tudnk dolgozni.. vagyis, na jó, ha összeszedem magam, mióta nem hányok, azért nem halnék bele, de azért sokkal jobb itthon...

Lányok, nem tudtok valakit akinek kell eladó hűtő, mosogógép és ülőgarnitúra occcsón??? :)
Vendég
 


Mármint mosógép :D
Vendég
 


Már épp itt az ideje a kiskönyvnek. Találkoztál már a védőnőddel? Normális?
Én hétfőn megyek reggel. Elvileg most akart jönni hozzánk, lakásnézőbe, de mivel most kezdünk felújítani, ezért minden dobozokban van, úgyhogy mondtam neki, hogy ezt most hagyjuk ki. Biztos izgi lesz, ha majd egyszer beállít, de nem igazán várom, inkább kihagynám ezt a részt.

Kép
tedorka
 
 


Jó éjszakát, elteszem magam holnapra, mert reggel korán kell kelnem! Mindenki vigyázzon magára.
tedorka
 
 


Még nem találkoztam vele, csak telefonon beszéltünk, kedvesnek tűnt a hangja alapján...
(Csak múlt hét pénteken kaptam igazolást, ami kell a kiskönyvhöz)

Akkor biztosan hozzánk is akar majd jönni.. ilyenkor felmérik az "életkörülményeket"? Körbejárja a lakást?? Ez nekem is furcsa lesz, főleg, hogy olyan dolgokat kell megosztanunk a védőnővel, aki végülis most még "idegen", szóval amit nem mondasz el bárkinek..
Bár én inkább annak látnám értelmét, ha akkor jönnének, amikor már ott figyel a kiságy, stb..

És Ti védőnőtök aranyos?
Vendég
 


Jó éjszakát!
Holnap elutazunk a szüleimhez, vasárnap leszek legközelebb..
Vendég
 


Sziasztok!

strandolás: Nekem azt mondták,hogy gyógyvíz,termál semmi képpen!És inkább szabad strand,mint mesterséges.Mi augusztusba megyünk a Balatonra.Tuti,hogy fürödni fogok,hacsak a doki máshogy nem rendeli.Én soha nem voltam strandolós,de most annyira mennék....alig várom.2 hét múlva "be is támadom" a nődokimat,hogy : ugye strandolhatok? :D

Tegnap sikerült zsibvásár.hu-n vennem egy kismama nacit 1500Ft-ért.Már annyira idegesít a nadrágom gombja,habár csak a csípőnél szorít,egyébként meg lóg rajtam.Nem is értem...soha nem voltam még ilyen vékony.( na jó 1x,de akkor beteg voltam)
JA és felsőket is vettem (nem kifejezetten kismamit,inkább tunikákat,azok később is jók leszenk,ja és egy kertész kismama mini szoknyát.
Vendég
 


Hali!!!

Köszi szépen a hozzászólásokat,végülis úgy döntöttem,h semmi képpen sem kockáztatok.Így térdig a gyerekmedencében és a babapancsi partján napoztam(du.5-kor,már nem volt kánikula)Júli végén megyünk mi is a Balatonhoz,ha dokim rábólint én is belemerészkedek.Termált alapból utálom,meg akarok benne fulladni,sosem ülök benne 2 percnél tovább.Érdekes,mert szaunázni szeretek,de a termálban azonnal dobol a vér a fülemben...Én úszni imádok,jó hideg vízben 8)

Főzés:Imádom.Minden nap főzök,kivéve hétfőn,mert akkor apa csak este jön haza és kettőnkre nem pepecselek,marad vasárnapról.És hétvégén mindig sütök sütit,nálunk ez az egyetlen édesség.D soha nem evett még csokit,túrórudit,pudingot(csak amit én csinálok természetes anyagokból)túrókrémet és fagyit is én csinálok.Néha,ha kirándulunk vezsünk fagyit,de nincsen elkényeztetve....viszont gyümölcs mindig van itthon 3-4féle.

Kép Kép
meli1118
 
 


Jó reggelt!

Lányok, most sikerült megtalálnom a tavalyi utónév statisztikát. Sokat volt már itt szó a nevekről, gondolom nem csak engem érdekel. Volt számos meglepetés a listában.

http://www.utlevel.hu/kekkh/kozos/index ... sznevek_hu

Üdv. Gabi
Vendég
 



sziasztok
éjjel jó kis vihar volt.és most sem valami fényes az idő :(
gabi az én gépem sajna nemtudja megnyitni milyen progival nyitod meg?
ez a strand témát jól kitárgyaltátok.pedig nekem nőgyógyász mondta a gyógyvizet meg valahol olvastam is.a strandot ő ellenezte meg a mostani orvosom sem támogatja és a védőnőm sem.hát nem értem hogy a tó mitől jobb?én alapból is szívesebben megyek strandra mert ott nincsenek állatok meg azt tisztítják.de ezek szerint ezt csak én hiszem.a tegnapi pizza elmaradt mert inkább főztem ki gombócot meg nudlit.

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Sziasztok!

Én most megint pihengettem, ismét volt egy kis barnázás sajna, pedig már azt hittem vége. Ma jönnek szüleim, és megyünk együtt Miskolctapolcára hétvégi kiruccanásra. Nagyon várom már, még akkor is, ha ilyen vacak az idő.

Én strand vizébe legfeljebb reggel, közvetlenül nyitás után mernék belemenni, akkor még biztos tiszta. De amikor napközben az a rengeteg ember aszalódik az addigra már felmelegedett vízben. brrrr.

Gyógyvíz ha meleg, biztos nem jó, még egészséges embernek is megterhelheti a szervezetét, ha túl sokáig van benne.

A természetes vizek meg ugye öntisztítóak, talán ezért lehet benne jobban bízni.

A legjobb egy nagy medence lenne a kertben :lol:

Na, megyek főzni. Szép hétvégét mindenkinek! :D

briell
 
 


azthiszem én tévézem egy kicsit elég rossz a hasam nem tesz jót neki ha a gép előtt ülök de nem értem ettől mért keményedik szerintem nem megerőltető :( de inkább pihizem mint hogy baj legyen.majd később vissza nézek

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


briell nálunk meg van a kertben a medence igaz nem nagy de az a baj hogy mire felmelegedett a víz addigra megint lehűtötte az eső meg a hideg.különben meg nemtudom mért aggódunk mert ahogy kinéz mostanában nem lessz igazi nyár :(

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Halihó!

Sprite köszi a tippet ( zsibvasar.hu ),már nézelődök is,csak ezt leírom!

Meli jól csinálod,én is figyelek arra ,hogy a gyerek ne bolti szarokat egyen,inkább sütök! :) A nagyfiam a mai napig megelégszik egy kiflivel a boltban!!!!Soha nemszoktattam rá a kinder szelet,túrórudi,csoki meg barátaira!Persze most már néha szoktam venni neki(havonta4X),de örül a sütinek is amit én sütök,úgyhogy nincs hiánya!Én ma paradicsomlevest csináltam és megsütöttem végre az ostoros rétest(már egy hete készültem)! :P
Te mit főztél ma?
És a többieknél mi ma az ebéd?
Vendég
 


Briell, lehet, h. átsiklottam valamin, de voltál dokinál a barnázással? Ezek azért általában jelzések, kéne látnia dokinak, nekem ez volt az első, amit megtnultam, hogy bármilyen barnázás-vérezgetés hüvelyből, azonnal orvos! Tudod, nem árt, ha kiderül, mitől van, lehet pl. méhszájprobléma, vagy méhlepény rossz helyen, vagy bármi, amire esetleg szigorú pihenés kell vagy gyógyszer... szóval nézesd meg Magad! És bármilyen fürdéssel pláne óvatosan! Ha voltál már dokinál, akkor bocs, lehet, h.átsiklottam rajta.
nóna
 
 


Sziasztok!!!

Még mindig strand:hát valóban jó egy medence a kertben,de kinek van annyi pénze,amekkora vízigényem van nekem?!?!?!?!?!?!Nekem a strand ez:bele a mély és tiszta kék hideg vízbe.Fejes és úszás.Ki sem jönni órákig,csak úszni.Ülni,pacsálni...nem az én világom.Amióta Dénes megszületett,pl.tavaly belementem vele a gyerekmedncébe,természetesen élveztem,mert vele volt.De én erre vágyom.Ha Balatonon vagyunk,v amikor nyaraltunk tenger mellett és eltűntem,szó szerint.Görögo-ban volt,h olyan messzire beúsztam,h lenéztem és láttam alattam a gyönyörű élővilágot,teknőst és kígyót pl.És alig fáradok,tényleg csak inni és enni megyek ki.Na,már érzitek,h fizikai fájdalom nekem nem belemenni az úszómedencéba.De nem fogok :)

Ma spenót lett tükörtojással.Fiúk jó ízűt ettek,én nem kívántam :shock:
Tulipános,akkor egyformán gondolkodunk!!!!!A z én fiamra mindig rácsodálkoznak a boltban,mert ő ilyeneket mond:anya,Dénes eszik barackot/meggyet/körtét/dinnyét......És én:Kisfiam,tudod,előbb ki kell fizetni,megmosni.....és akkor jön a balhé:de Dénes most kér!!!!!!!!!!!!!!Más gyerek ezt a csoki miatt csinálja.Ő azt sem tudja,mi az.De ha sütök,ott áll a sütő mellett és mondja:kész a süti...megesszük....és áhítattal figyeli,olyan imádnivaló!!!!


Briell,remélem megszűnik a barnázás!!!!Közel tapadt a méhlepény a méhszájhoz???Jó pihenést!!!

Anita,ma nekem is más a hasam.Olyan belehasítós,nem keményedős,inkább csak úgy érzem,h van....szerintem a front,én már kész vagyok,a fejem is fáj napok óta...

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!
Találkoztam végre az orvosommal. Nem vizsgált vagy ilyesmi, csak megbeszéltük. hogy hogyan tovább...még épp időben. Úgyhogy majd a jövő utáni héten kell mennem uh-ra, és utána hozzá. Egyébként szimpatikus volt. És nagyon fiatal.
Ez az időjárás teljesen kikészít. Reggel óta olyan magas a pulzusom, hogy három lépcsőfok megtétele után már le kell ülnöm, mert nem kapok levegőt. Pedig egy-egy emeletet mindig lépcsőzök, mert ugye a lift a betegeknek való, és meg nem vagyok beteg. Persze nem "olyan" magas a pulzusom, olyan 110 körül van, de hát nem ehhez vagyok szokva.
Jól kibeszéltük ezt a strand kérdést, de bennem ma az merült fel, hogy mindenhol lehet olvasni arról, hogy a kismamáknak nagyon jót tesz, ha úsznak, és a vízi torna is fénykorát éli a terhesek között. Akkor most ezzel mi van?
Na mindegy, csak elgondolkodtam.
Kellemes hétvégét mindenkinek, most megyek pakolni, mert a felújítás jövő héten remélem már elkezdődik. Már majdnem minden dobozokban áll.

Kép
tedorka
 
 


Lehet, hogy tévedek, de szerintem azért az aquanatal, illetve a baba-mamúszásoknál tisztább vízről gondoskodnak, mint egy strandon. A használók száma is kevesebb, ha jól tudom. max. kb. 10 fő vizitornázik egyszerre. A strandokon ugye az sem garancia, hogy minden nap kicserélik a vizet. Én nem vagyok már nagy strandra járó, de még Miskolcon kamaszkoromban elég gyakran jártam, és akkor csak minden másnap volt leeresztve a víz. Lehet, hogy azóta szigorúbbak lettek a szabályok, de az emberek mennyisége nyilván jobban rontja a víz tisztaságát, mint egy aquanatal esetében. Engem néha az is elborzaszt, hogy milyen emberek másznak bele a vízbe (gondolok itt pl. Széchenyi-fürdős esetre, amikor tiszta seb volt a néni lába és keze. az ember akaratlanul is elborzad, és aggódik, mitől lehet, elkapható-e. Illetve a koszosabb emberkékről ne is beszéljünk) De persze, ez is egyénfüggő. Valaki minden apróságtól fertőzést szed össze, másnak semmi sem árt.
Vendég
 


Briell, úgy tűnik szép időtök lesz a kiránduláshoz. :D
Vendég
 


Sziasztok!
Találtam egy talán hasznos oldalt a magyar kismamik számára.
Mindenkinek szép napot,
Marcsi
http://indikator.ebf.hu

macianyu
 
 


Javában keresgélem az ideális babakocsit. A cél változatlan: kétirányból tolható, téliesíthető, újszülött kortól használható, teljesen vízszintbe állítható legyen.
Ez megtetszett, az ára is szimpi: http://pandababahaz.hu/shop_artdet.php?shop_id=9159&cikk=unas_268185
Infókat viszont nem nagyon találok róla, mert még csak most kezd elterjedni Mo-on. Esetleg aki külföldön él, hallott már róla? Érdekelne mennyire strapabíró, és stíbil.
Vendég
 


A másik esélyes:

http://bolthely.hu/nikicabababolt/id/00709_Bergon_2DX_Dimenzion_-_fekete-zold

Vannak vélemények? Eddig még a Pierre Cardint találtam elfogadható áron (azt hiszem Csillag segített rátalálni), de állítólag instabil, így ez kiesett.
Vendég
 


Meséltem, hogy egy ismerős 3-4 hetes kisbabájánál beriasztott a légzésfigyelő többször is. Mivel nagyon nyugodtan aludt a baba, amikor bementek hozzá, nem tudták, hogy esetleg a légzésfigyelő tévesen riaszt-e. Elmentek azért dokihoz, aki 1 napra befektette őket kórházba kivizsgálásra. És kiderült, hogy a baba légzése valóban kihagy alvás közben, így tuti lesz nálunk légzésfigyelő. Utána olvastam, és a babáknál állítólag természetes, hogy néha kihagy a légzésük, mert nagyon mélyen alszanak, valakinél ez csak 1-2 másdpercig tarta, valaki viszont sajnos megfullad. És mivel alszik, totál nyugis, nem is biztos, hogy feltűnik a szülőknél, hogy baj van. Állítólag az AngelCare a legmegbízhatóbb. Gyerekes anyukák használtatok? Ha igen, milyet? Elég borsos ára van az AngelCare-nak, de nyilván minden pénzt megér a baba biztonsága.
Vendég
 


Hali!
O'hara: szerintem téli kisbabáknak mindenképp ajánlatos a keményfalú mózesrész is. Zártabb, és jobban tartja a meleget. Nekünk Pierre Cardin-es van, és a 8 hónap alatt nem volt vele gond. Sajnos nem tudom, mi várható később, mert nincs olyan ismerősöm, akinek ilyenje lett volna.
És nekünk is Angle Care-ünk van, de vigyázat: van csak babaőr, és van, ami babaőr és légzésfigyelő egyben! Utóbbi drágább, de nekünk megérte. Mellesleg a 2008 októberi topikjában is volt valaki, akinek többször bejelzett a gép, és nekik is alváscentrum lett avége, nem haszontalanul. Én spec egy nyekkenésére talpon vagyok a gyereknek, de ha nem lélegezne, nem biztos, hogy észre venném :shock:
Tegnap egyébként kiderült, hogy most másodszorra is kislányom lesz. Most már muszály megtanulnom körmöt kifesteni :D
M.

macianyu
 
 


Utánanéztem: Pierre Cardin PS-692-nk van, amiben tavaly 70eftért vettünk, és egy keményfalú mózes, egy autós hordozó, és egy sportrész volt az árban (plusz persze a váz). Mi a mózest úgy az első 6-7 hónapig használtuk, amíg nem tudott ülni, utána váltottunk a sportrészre. (NÉha, ha nem akarjuk cipelni, akkor még ma is csak az autós részt viszem, de azt sokáig nem szereti).
Angel Care-ből pedig 301-ünk van, nekem nem érte meg a 401-plusz ára. Viszont az AC-ről azt hallottam, hogy a nagyon kis súlyú babáknál feleslegesen is beriaszt, mert nem érzékeli őket. De inkább 2-szer fussak, mint egyszer hiába.
Persze másnak lehet, hogy más válik be, de azért remélem segítettem.
M.

macianyu
 
 


És itt vásároltam: www.babaholmiolcson.hu
Sajnos jutalékot nem kapok :( :lol:

macianyu
 
 


http://www.angelcare.hu/osszehasonlitas.pdf
És most már lelövöm magam :D

macianyu
 
 


Hahó!!!

Nekünk Dénessel PC babakocsink volt,az egyszerűbb változat,nem a merev mózeses.Szerettem,mert kényelmes volt neki,csak egy baj van vele,h behemót.Ha mentünk valahová,tele volt vele a kocsi(P,307 kombi)

Angelcare:mi elég kis súllyal születtünk,2660g.és sokszor riasztott tévesen,mert oldalt aludt és kicsi súlya volt.Aztán azért volt egy-két olyan riszaás is,ami tuti nagyon sokáig benntartott levegő miatt volt,de ezt már írtam.Mi is olyat vettünk,ami kombinált volt,babaőr és légzésfigyi is,de a babőrt én utáltam.Egyszerűen nem találtam olyan frekvenciát,ahol ne sistergett volna valamitől.Pl.a szomszéd akárhányszor kinyitotta a távirányítós kaput,sistergett(mire erre rájöttünk...)

Macianyu,gratula az újabb lánykához!!!!!

Kép Kép
meli1118
 
 


Gratula a kiscsajhoz macianyu! De jó, hogy már tudjátok a nemét! Eddig engem abszolút nem érdekelt, mert igazából mindegy, de mostanra mégis nagyon elkezdett furdalni a kíváncsiság. Egyébként sem szeretem a titokat, pontosabban, annyira tud furdalni a kíváncsiság, hogy mindig mindkeniből kiszedem az esetleges meglepiket is. :lol:

A babakocsi tetszik, amit vettetek, de én mindenképpen szeretném, ha a karja átfordítható lenne. Annó sokat pesztráltam a keresztlányom, és az akkori tapasztalatom, hogy számomra fontos, hogy ha fúj a szél, süt a nap, a baba egyszerűen magam felé fordítható legyen.
Vendég
 


Az angelcare 301 és 401 között mi a különbség? Én úgy látom, hogy a lényege ugyanaz mindkettőnek: a szülői egységgel bárhol hallható, ha magunkkal visszük , ha jelez a berendezés. A 401 esetleg abban más, hogy a baba hangját is hallani?
Vendég
 


Meli! Nam találtam azt a babkocsit, amiről írtál.
Vendég
 


o'hara: a PC-ben sajnos nem a kar fordítható, viszont ha erős vagy, akkor kihasználhatod azt a lehetőséget, hogy mind a 3 feltét mindkét irányba felrakható. Mi menet közben -ha süt a nap, gyerek hányol, stb.- simán megfordítjuk a feltétet a vázon. De mi a férjecskémmel 185 cm magasak vagyunk. Lehet, hogy kisebb magassággal és súllyal nem menne. :shock:

macianyu
 
 


Angel care összehasonlítás: http://www.angelcare.hu/osszehasonlitas.pdf

macianyu
 
 


Pont ezért keresek átfordítható kart: 50 kg-val kezdtem a terhességet. Mivel nem vagyok hízékony szerintem babóca születése után sem leszek sokkal vastagabb, így a babával forgatni az ülőrészeket tuti nem lenne egyszerű. :?

A pdf-től sajna lefagy a gépünk, azért nem tudtam megnézni.
Vendég
 


Macianyu!
Gratulálok a kislányhoz! Neveitek vannak már?

Légzésfigyelő:
Én is esküszöm rá. Ha valaki sokallja az árat, utána kell járni, sok helyen van lehetőség bérelni is. Mi is ezt tettük - bár ha tesóban is gondolkoztok, akkor már lehet, hogy megéri beruházni.

Fürdőzés:
Hát én nem akarok senkit feleslegesen paráztatni, csak a saját tapasztalatomat írom le. Egy korábbi terhességem alatt mélyvénás trombózisom volt, amikor azt ajánlotta a nődoki és a hematológus is, hogy amíg bírok, addig járjak uszodába, nagyon jót fog tenni a babának is és a lábaimnak is. Tényleg jól esett az úszás, viszont sikerült összeszednem egy olyan fertőzést, amit aztán nem kezeltek ki, így a 22. héten sajnos spontán beindult a szülés és elvesztettük a babáinkat. Megesküdni nem merek rá, hogy az úszás volt az oka, de nem tudok másra gondolni. Szóval én azóta sem kismamaként, sem egyébként nem jártam uszodában.

tücsökbogár
 
 


Sziasztok!

O'hara!
Látom zöld babakocsiba gondolkodtok :D Én is nagy zöld barát vagyok,a mi kocsink is olyan.Ja és Pierre Cardin.Ez a 3. kocsink,az első egy Toma volt és hát abszolút semmi gond vele!!Sajnálom is,hogy eladtam,de hát a zöld szín nagy úr :D Aztán volt egy bébi hordozós...na hát no commet...egy nagy sz*r.Soha többé.Aztán most van a PC és marad is!

Tücsökbogár!
Na a történeteddel jól megrémítettél,azt hiszem ha megyünk a Balcsira mégiscsak viszek magammale egy mini tampont,ártani nem árthat!

Légzésfigyelő: Nem nagyon szeretem olvasni az ezzel kapcsolatos commenteket,mert annyira megoszlik.Persze nayon jó az ha van és kis súlyú,koraszülött,problémás babáknál stb jó is.Ugyan akkor úgy gondolom,hogy ma már nagyon paráztatják is a kismamákat és szinte már tukmálva van,hogy: "már pedig kell az".
Szerintem nem olyan fontos,100x fontosabb dolgokra van szüksége egy babának,legalábbis kellene,ilyen pl a lengőbölcső.Nagyon sok bajt meglehetne vele előzni!
Én a terhességgel is úgy voltam,hogy nem lehet semmi baj.Ha állandóan azon jár az ember agya,hogy i van ha ez meg az lesz,akkor az nagy eséllyel be is következik.Olyan ez valahol kicsit mint a hipochondria.Ez persze csak az én véleményem!
Vendég
 


O'hara, a babakocsikkal kapcsolatban: Nekünk is Pierre Cardin PS 692 van, mármint volt, a kisfiamnál, egy ideig, nagyon utáltuk, abszolút nem jött be. A mózesben és a sportrészben folyton üvöltött a gyerek, úgyhogy rendszerint kézben vittem, a babahordozót nem érte át a biztonsági őv, de mondjuk az volt az egyetlen, amit egyedül is át tudtam fordítani, merthogy ha át akarod mondjuk fordítani a gyerekkel együtt a mózest v. a sportrészt, ahhoz 4 kéz kell, ugyanis egyszerre kéne nyomni két gombot plusz fogni két oldalról a részeket... namost ezt egyedül képtelenség, főleg ha süt a nap és minden sarkon fordítani kéne. Ráadásul a kerekek semmilyen egyenetlenséget nem bírnak, és már ha járdára le vagy fel kell vele menni, az is egy tortúra... szóval mi kölcsön babakocsival és kölcsönhordozóval jártunk rövid időn belül, sportkocsinak pedig vettünk egy másikat. Na, így már nem is volt olyan gazdaságos, amilyennek előre tűnt... :?

Viszont az a külföldi, amit néztél, nagyon jónak tűnik, így, hogy már kipróbáltam párat, megvan benne minden, ami kell, és jó áron, bár bolygókerekű, de nagy a kereke, így szerintem klassz!

Érdekes amúgy, h. nekem mindenki anno a bolygókereket javasolta... na mostmár pont olyat nem vennék! Sokkal jobban rugóznak a sima, nagy kerekűek, sokkal kényelmesebb a babának.

Kép

Kép
nóna
 
 


Mindenképpen semleges színű kocsit szeretnénk, és nagy fradista apuka mellett melyik is lehetne a favorit szín, mint a zöld? :D De egyébként is szeretem én is, mellette még a sárga jön be, de abban sok babakocsi nincs. A gyerekszoba falát is úgy tervezem, hogy félig zöld lesz, félig halványsárga. És a sárga részre tervezek mesefigurákat festegetni.

Úgy látom itt is megoszlanak a vélemények a Pierre Cardin kocsikról. Nekem nagyon szimpatikusnak tűnik a Chippolino, azt hiszem a héten szakítok rá időt, és megnézem a szaküzletüket. Kár, hogy személyes tapasztalatokat nem találok, mert uyge használat közben derülnek ki a gondok.
Vendég
 


Tücsökbogár, tényleg nagyon elrettentő, és szomorú ami veletek történt.
Vendég
 


Én nem találom magam túl aggodalmaskodónak, nincsennek bennem felesleges félelmek (a szüléstől sem rettegek - még :wink: ), de a sok személyes tapasztalat, amit a légzésfigyelőkkel kapcsolatban hallottam, olvastam meggyőzött róla, hogy nem biztos az, hogy annyira parás az az anyuka, aki beszerez egy ilyet, és olyan nagyon felesleges lenne. Eleinte, míg az ismerős esetét nem hallottam, még úgy voltam, mint jó pár más kütyüvel, hogy csak arra szolgál, hogy a szülőket lehúzza, hisz a baba úgyis velünk lesz egy szobában kezdetben, akkor minek. De utánaolvasva rá kellett döbbennem, milyen alattomos, és észrevehetetlen dolog is ez a légzéskihagyás.
Tervezem, hogy egy baba elsősegély tanfolyamra is elmegyek, mert jó tudni, egy esetleges probléma esetén hogyan lehet segíteni a picin.
Vendég
 


Sziasztok! Kinek hogyan telt a hétvége?
Nálam elmúlt kicsit a depi... viszont mostanában megint nagyon éhes tudok lenni és ez általában éjjel tör rám..
Nincs vmi jó tippetek, ilyenkor mi az ami nagyon finom, nagyon laktató és nem hízlal annyira? Mert a hatalmas szendvics nagy pohár tejekkel nagyon jól tud esni, de ha így folytatom...
Vendég
 


Hát a szenya valóban nem jó ötlet estére! Monmdom ezt én, aki jó pát hétig szendvicsen és levesen kívül mást nem tudott megenni. :) Gyümi közül esetleg a barack és a dinnye? Azok engem legalábbis nagyon el tudnak tölteni.

költözés mikor lesz?
Vendég
 


Szép jó estét mindenkinek!
Tücsökbogár, azt hiszem mindenkit meggyőztél...
Gombi! Szerintem ha szendvicset kívánsz, akkor egyél azt. Ne törődj semmivel. Én a terhesség előtt folyton kalóriákat meg szénhidrátot számoltam, minden nap, minden étkezéskor. Aztán a terhesség elején volt, hogy napokig csak sajtos kenyeret tudtam enni, ráadásul fehér kenyérből. Valószínűleg ez hiányzott a szervezetemnek. A lényeg, hogy egyél, és ne legyél éhes.
Nekem a sok gyümölcs nagyon bejött, málna, cseresznye, meggy, ribizli. A közelben van egy kisbolt, ahol nagyon finom gyümölcsöket árulnak, és ami nem utolsó szempont, nem kukacos semmi. Ma dinnyét ennék, de már megvárom a holnapot, és veszek.
A légzésfigyelőről meg csak annyit, hogy ha ezerből egy gyereket megment, akkor már megérte annak az egy szülőnek. És ugyebár sose tudjuk, hogy kivel történik meg, úgyhogy én is úgy vagyok vele, hogy ez nem túlaggódás, hanem megfelelő elővigyázatosság. Persze azt is megértem, aki ellenzi, de nekem közvetlen ismerősi körömben mentett meg egy csecsemőt ez a kis kütyü.
Na megyek, a férjemmel megyünk sétálni, megnézzük a Dunát.

Kép
tedorka
 
 


O'hara: 3 hét múlva költözünk. Szüleimtől hoztunk fel dobozokat, és úgy néz ki (koppkopp), hogy lesz aki megveszi az ülőgarnitúrát és a héten el is viszik, úgyhogy lesz helye a dobozoknak :)
Azt ne kérdezzétek, hogy 3 hétig hogyan ülünk le a nappaliban :D

Nem is a kilók miatt aggódom annyira, inkább az, hogy nem a legegészségesebb a sok kenyér.. ráadásul olyan dolgokat kívánok, ami után fix a rosszullét, sok a savam... pl. kovászos uborka..

Nemrég csináltam körözöttet, azt imádom és jól is esik ilyenkor, csak már kicsit uncsi...
Volt, hogy meggyet kevertem össze tejföllel és abból kanalaztam..
Ilyen jellegű tippeket kérek szépen :)
Tedorka ami boltra gondolsz az a zöldség-gyümi a Petneházy u-ban? Ott én is rengeteget vásárolok, és még soha nem volt kukacos a cseresznye pl!!!

A légzésfigyelőt én is beszerzem.. inkábbb riasszon feleslegesen, mint ne vegyem észre ha baj van..
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!

Kellemes, nyugodt, pihentető hétvége után :) remélem mindenki jól van, itt legalábbis kicsi forgalom volt.

Pókica, Briell hogy vagytok?

A héten nekem védőnő látogatás van soron, most kapom majd meg a múltkori vérvétel eredményeit. Többiek? Kinek aktuális orvoslátogatás, uh?

Csatlakozom a gyümölcsevők táborához, újabban munka közben csak péksüteményt eszem, egész este pedig gyümölcsöt. Hétvégén változatosabb volt a menü, a tegnapi marhapörkölt nagyon-nagyon jól esett :oops:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?