Új privát üzeneted érkezett!

Pumipumi....az a baj,hogy már majdnem mindet meg is ettem... :P :) :roll:


Ezt nézzétek meg ,szeintem vicces!

http://www.youtube.com/watch?v=1_f06i7SurM
Vendég
 


Pumipumi másold be ide a listád!...bocs már bejött ,látom!
Vendég
 


Csütörtökön megyek a nődokihoz kiíratni magam táppénzre, rá fogok kérdezni erre az AFP -testsúlyos dologra. Köszönöm mindenkinek a véleményt!
Pumipumi! Nekünk is két garnitúra ágyneműnk és 3 garnitúra ágyneműhuzatunk van. Az ágyneműhuzatot én praktikusnak találtam, de mi nem olyat vettünk ami csak pamut, hanem 90 valahány százalékban pamut, és a külseje be van vonva vízlepergető anyaggal. Ha ráöntesz egy pohár vizet, az lepereg róla és nem szívódik fel. Egyébként nagyon puha, finom anyag, mindkét gyereknél bevált.

Valahogy én is jobban rá vagyok kattanva a zöldségfélékre mint a húsra, pedig eddig a hús örök sláger volt.
Most főzi a férjem a káposztás bablevest, tegnap frankfurti levest főzött, most nagyon kívánom a leveseket.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 

 
 

Hát.. lányok... nálunk az a baj,hogy az én pici fiam már 11 éves múlt,ugyhogy mindent kezdünk előröl.. ruháktól kezdve a babakocsitól a kiságyig... az utolsó darabig minden kell... Olyan rég voltam már kisbabás anyuka,hogy azt se tudom néha mit fogok vele csinálni.. :D
A vizesedésre kitaláltam,hogy dinnyét eszem,és egész jól "kihajtja" belőlem...
Anita,ha nem tartjátok a családdal a kapcsolatot,érthető,h miért nem mentek a lagzira. Nálunk sajna vagy nem sajna,elkerülhetetlen. Imádom a férjem családját és szerencsére ők is engem. És ahova megyünk az idén lagzikba,muszáj is viszonoznunk a dolgot,mert mindannyian ottvoltak nálunk is. Egyébként a nagybácsink lányáéknál is most derült ki,hogy jön a bébi.Igy aztán apósom is meg az öccse is örülhet,hogy majdnem egyszerre kapnak unokákat :D Nálunk december elején,náluk január végére jön a bébi,csak 7 hét van köztünk :) Tök jó.
Vendég
 


Pumipumi:
A babapúdert már nem ajánlják a babáknak,mert száll a levegőben a púderpor is bejut a kis tüdejükbe!
Testápoló sem kell!Szerintem,de ha mégis akkor a gyógyszertárban kikevert a legjobb!És fürdetőből is!Sampon nekik még nem kell külön az elején!Viszont fésülni kell mindig a kis buksijukat,nehogy koszmós legyen!Arckrém,kézkrém... :) ...a babának?Aranyos vagy,hogy ennyire a legjobbat akarod neki...Pumipumi,megmosolyogtattál!Fogkrém még ráér...,de a szavatosságra mindennél figyelj ha már most megveszed!!!
Popsikrémből nekünk a sudocrem jött be!Naggyon jó!Csak akkor kenek a kis fenekére ha bepirosodik,és másnapra már rendbe is hozza neki!Mosópor ,öblítő..babáknak valót vegyél!
Lázmérőből a legmegbízhatóbb pontosságú a sima digitális lázmérő!A cumis,fül vagy homlok nem ad pontos hőfokot!!!!!Újságban olvastam,nem én találtam ki! :) kiskanál a D és a K vitamin adagolása miatt jó ha van neki!Szemcseppentő?-az minek?
??Fürdőlepedőből jó ha van 2-3,és sötét ,világos színü is a mosás miatt! :D Nekünk van két fehér és egy zöld!Ja és az a jó szerintem aminek nem a sarkában van a kapucni,hanem az oldaján!Én IKEA-ba vettem olyanokat! :D A köldökseb kezelésére kell majd a steril gézlap,és kell még alkohol is!Jah és erre egyedül van valami hintőpor(fertőtlenítő?)amit addig szabad használni amíg seb van!
A lámpát javasolnám,hogy félhomályosra cseréljétek mert a kis szemüknem nagyon erősek még a fények!Nálunk gömb alakú papír lámpa van!A légzésfigyelő kimaradt azthiszem a listádból!...na most egyenlőre ennyi...mennem kell!Remélem segíthettem Pumipumi!
Vendég
 


Pókica ilyen ágyneműhuzatról még nem is hallottam!Ez tényleg jó!Hol vettétek?
Vendég
 


Meli! köszönöm a faktumbútoros webcimet,megnéztem,van egy üzletük itt Törökbálinton a szomszédban:) azthiszem át is ugrunk az egyik nap körülnézni:)
Vendég
 


mi először olajat használtunk de áttértünk a testápolóra és mi mindenből a niveát vesszük nálunk az vállt be.én a gyógyszertári dolgokat ki sem próbáltam nem igazán olcsóbb legalábis a barátnőm szerint ő hasznáűlt azt is.a nivea pedig nem is túl illatos és a popsikrémük szerintem szuper.nekünk digitális lázmérő volt de szerencsére keveset kellett használni és elég is volt most beszereztünk egy fül és homlokmérőt én azt olvastam hogy teljesen megbízható és szerintem praktikus nem kell a gyerek kínozni és persze éjjel fel kellteni mert nálunk nem is olyan rég volt rá példa hogy éjjel fel keltettem hogy meg mérjem le ment-e a láza.én is csak naponta egyszer kentem a popsiját fürdés után.
én mosóport ugyan olyat használtam neki is persze nem a legolcsóbbat álltalában arielt vagy persilt csak az öblítőt vettem neki külön.én ha jól emlékszem nem használtunk gézlapot csak alkoholt,steril vattát,és hintőport de azt recepre adták.

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


tulipános te szándékozol légzésfigyelőt venni?nekünk nem volt bár akkor is vaciláltunk az utolsó percig hogy vegyünk-e

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Sziasztok!
Cumisüveg /csőri pohár/ szívószál: Anita, mindent leírtál, amit én akartam, többet én már nem fűzök hozzá. :wink:
Popsikenőcs/fürdetőkrém: mi gyógyszertárit használunk- egyrészt mert elvileg a legegészségesebb, másrészt mert a legolcsóbb.

macianyu
 
 


Pelus: én már írtam, hogy Tecsosat használok, de titeket olvasva jutott eszembe, hogy az első időkben Liber@t használtam, mert azt ajánlották, és mert tényleg nagyon jó volt az újszülöttemnek. :D
Egyébként a Felicitas és egyéb kismamcsomagokat szerintem érdemes kiváltani, mert az enyémben anno egy kis tégely Sudocre@m is volt (tényleg szuper, csak sajnos drágább, mint a gyógyszertári), meg kiscumi, meg @ventes fedős pohár, stb. Nem sok minden, de kicsit lelkileg is felkészít a babvárásra. :D

macianyu
 
 


Anitaa én kölcsönkaptam a második fiamnál a légzésfigyelőt,és úgy néz ki most is kölcsön tudják adni!Sajnos néha "feleslegesen?"beriaszt és akkor az ember szíve majd megáll,de inkább ez,minthogy valami baj legyen!Egyik fórumon olvastam,hogy a kisbabának a kórházban éppen a csecsemősnőnér kezében volt az,hogy egyszercsak nam vett levegőt!Akkor jókor jó helyen volt...de otthon a kiságyban ki veszi észre a kis csöppséget ha kihagy egyet a légzés....?Főleg ha többet?Szóval jobb félni mint megijedni!
Vendég
 


Gabicika! Semmi nem maradt meg a fiadról?Eladtad vagy elajándékoztad? nekem nem volt szívem hozzá, pedig akkor még 2. gyereket sem terveztünk, csak 8 év után! :D Így én az utolsó textilpelustól a babakocsiig mindent elraktam. Alig kellett vennünk valamit a fiunknak. Most pedig aztán egyáltalán semmit.

tulipános! és Pumipumi!Babahintőporral egyetértek, már tényleg nem ajánlják. Viszont az arcát, kezét én is krémeztem, nekem is mindig kiszárad télen, szerintem jó óvni a bőrét a hidegtől, széltől. Nagy szélben úgysem viszi ki az ember, de egy kis szél is szárít.
Mindennel egyetértek amit írtál, az én tapasztalataim ugyanezek! :D
A légzésfigyelőt én most is kihagyom, hacsak nem lesz koraszülött. Egyébként a babával egy ágyban alvós típus vagyok. szerintem a kiságyat Neki fel sem állítjuk, a fiunk is alig volt benne, csak a helyet foglalta. Csak akkor állítjuk fel, ha a baba nyugodtabban fog aludni külön. Ez gyerekfüggő, nem lehet előre megjósolni milyen típus lesz.
Popsikrémben nekünk mindig a gyerekdoki írt fel gyógyszertári kevert krémet, azt használtuk. Sosem volt piros a popsija, a dokinő saját receptje.
Az ágyneműhuzatot még 11 évvel ezelőtt vettük a Week-end Kft nevű magyar cégtől. Nem tudom, hogy megvannak-e még. :oops:
Az összes babaruhát, plédet, szóval mindent tőlük vettünk, nagyon jó minőség, a barátnőm el sem hitte, hogy még a lányomé voltak azok a kisruhák, kombidresszek, amiket kölcsönadtam. Se besárgulva, se megkopva nincsenek, tiszta pamut...nagyon jó. Na és nem utolsósorban, magyar! :D

A felicitasos várandós csomagot én már a 10. héten kiváltottam. Két féle könyvük van, az egyikben a kupont csak az utolsó hónapokban lehet beváltani, a másikban pedig akármikor.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pumipumi: a listád nagyon jó!
Pár dolog:
lehet, hogy én vagyok béndzsa, de nekem a babapólók nem jöttek be, mert sajna ami alul nem zárt, vagy gombolható, az minimum a gyerek hónaljáig csúszik fel. Én csak úgy tudtam hasznosítani őket, ha díszitő elemként valami fölé feladtam a gyerkőcre. De mivel ahhoz meg vékony (és a gyerkőc utálja az öltöztetést), így sajna ritkán esett ez meg velem. Pedig olyan aranyosakat kaptam ajándékba. :shock:
Ágyneműgarnitúra: a matracra szerintem érdemes gumis szélű lepedőt venni. Kispárnára az első fél évben elvileg nem lesz szükség (mi még most sem használunk, fulladásveszlyes is lehet). Mi takaróként egy nagy polártakarót használunk, amire nem tettünk huzatot. Azaz- nálunk nem volt szükség egy teljes szettre.
Babaholmik után érdemes szétnézni az IKEA-kban, mert ott olcsón nagyon jó kis dolgokat lehet venni (nekünk onnan van a 490Ft-os polar pléd, a 7 ezer forintos babágykeret, a babakád, a pelenkázóalátét, a díszpelusok, 1-2 játék, stb). És ott vettem a rácsvédőre huzathoz anyagot. És tényleg: a listában nincs rácsvédő- nekem bevált, mikor lánykám az öntudatlan kis alvás köbeni kúszásokkor feltornázta magát az ágyrácsra

macianyu
 
 


Ha én nem kaptam ilyen kismamacsomagot az első védőnő látogatásnál, akkor már nem is fogok? :(

Próbálom tárolni az agyamban a rengeteg infót, amiket itt mondotok! Sajnos közelemben nincsenek kisbabás szülők. Illetve mondjuk egyik szomszédom már régebben megígért mérleget. Majd átmegyek hozzá, megkérdezni, mi mindent tudna még kölcsönadni :)

briell
 
 


Aztán persze másnak más jön be- szerncsére van választék, mindneki talál magának valót. Remélem nem zavartalak össze. :lol:
M.

macianyu
 
 


Briell! Nem a védőnő adja a csomagot, hanem egy kiskönyvet fog adni, amire az van írva: Várandós anyák könyve. Vagy valami ilyesmi. Ebben van ez a kupon és még másik nyereményjátékos is.
Nézd meg, hogy kaptál-e ilyen könyvecskét. Ha nem, akkor kérdezd meg a védőnőt, hogy ilyen jár-e a településeteken a kismamáknak. Lehet elfelejtette odaadani viszont az is lehet, hogy nem jár.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Briell: ha a védőnőd nem ad (szerintem biztos ad majd, de ha mégsem) neked Felicitas kiskönyvet, amiben a csomagra jogosító kupon van, akkor a Felicitas honlapján is igényelhetsza neten keresztül.
M.

macianyu
 
 


Sziasztok:)

Én is élek még és virulok:)

Röstellem azért magam, hogy ilyen ritkán írok, de rendszeresen olvaslak titeket ám:)

Hogy őszinte legyek, túl sok kedvem nincs gépezni az elmúlt jó pár hónapban, nemtudom miért, néha felnézek, elolvaslak titeket, blogozódok, iwiw- levelezés - és ennyi :) ja meg néha kikeresek valamit a neten, recepteket vagy ami éppen szükséges :D

Rólunk:

Megvolt az AFP múlt héten pénteken, a héten viszont időpontot kérek a 18.heti UH-ra, nem is kell mondanom mennyire várom, jó lesz látni újból a babócámat:)
Tünetek teljesen elmúltak, csak a depi maradt meg az elég rendesen, és ezzel járó hangulatingadozás, érzékenység..

Kaja:
Szinte minden jöhet már, nincs undorom a kajáktól *lekopogom* :)
Főleg a jó kis kovászos ubi meg a görög dinnye mmmmmmmm nyami :)

Pocak(lakó):
Látszik látszik de nem olyan méretes - állítólag nem is lesz olyna nagy pocakom, hát kitudja - még sajnos nem érzem a picurt pedig úúúgy örülnék már neki!!!!!!!! Viszont folyton járok legalább 3-4 óránként pisilni(főleg este :roll: ) a székletemmel gond van egy héten ha 2X eltudok menni wc-re már jó, különben meg gáz :(

Most rohanok is tovább, jön lassan a drágaságom haza és csinálok neki fincsi vacsit, jó kis lángost(fokhagymás,sajtos-tejfölöset) :)

Pussz nektek!
Vendég
 


Pókica!

Hát,mi akkoriban nem terveztünk másik bébit... és odaadtunk mindent ismerősöknek. Azóta el is váltunk és nem a legjobb a viszonyunk a volt férjemmel. Viszi őt az anyja az orránál fogva,sőtt a kedves volt anyósom azt is elintézte,hogy a másik fia is elváljon... Szerintem ezzel mindent elmondtam róla...
Azóta én újra férjhez mentem,és a mostani bébi ebből a házasságból fog születni.:) A férjem és a fiam egyszerűen imádják egymást,és az anyósomék is rajongva imádják Ádit. Most is náluk van,már szombaton jöttek érte Pécsről,a gyerek meg repülve megy hozzájuk.:)
Ugyhogy végülis mindent meg kell vennünk újra,mert semmi nem maradt 11 évvel ezelőttről..
(Bocsi a kis elkanyarodásért) :)
Vendég
 


Briell! Hát igen, ha nem ad legjobb lesz a neten megrendelni. A Felicitasnak nem minden településsel sikerült még szerződést kötnie, nem teljes a lefedettség és olyan hely is van, ahol más ilyen szolgáltató van jelen.
Jópár éve a cégem(mármint ahol a dolgozom)marketingeseként személyes kapcsolatom volt velük, mi is adtunk bele kuponokat a csomagba.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Gabicika! Ó, értem már! Sajnálom, nem tudtam, hogy nem ebből a házasságból van a nagyfiad. :oops: De így már értem.
Én meg olyan hülye elrakós fajta vagyok, a férjem mondta is régen, ha már így a szívemhez nőttek a darabok, akkor tegyek mindent el és majd az unokánk születésekor odaadjuk a dolgokat. Aztán ami kell az kell, ami nem, azt elajándékozzuk vagy odaadjuk a Máltai Szeretetszolgálatnak.
Most az egyszer nagy hasznunkra vált, hogy mindent elrámolok. Mi ám nem is lakunk egymástól messze! :D

J'adore! Jó, hogy jöttél! :D Van valami konkrét oka, hogy depis vagy vagy "csak" a hormonok? Az első terhességemkor voltam nagyon magam alatt, magam sem értettem miért. De majd túlleszel rajta, ez az idő sem éppen hangulatjavító! De majd jön a napocska, pihenés, szabadság a férjeknek és egyből jobb lesz minden!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Köszi az infókat, de a honlapon most nem találok olyan opciót, hogy lehetne rendelni. majd megkérdezem a védőnőt legközelebb.

briell
 
 


Sziasztok!!!

Én is egyet értek a lista nagy részével,de szerintem is hasznos egy kéz,arckrém télen,benn nem fontos,de kinn a hideg tényleg nagyon kiszárítja a bőrüket.
De az elején én is mindent gyógyszertárit használtam,most is azt fogok,kivéve,h mindig van itthon egy-egy márkás is,mert pl.ha nagyon durva kaki van és kicsípi a popsit(fogzáskor extrém durván)azt csak a sudocrem,neogranormon hozza helyre.

Pókica,tényleg jól hangzik ez az ágynemű.

Én úgy emlékszem,h nem igényeltem anno ezt a felicitas csomagot,de kaptam és kaptam több másikat is,már nem emlékszem,milyet,de tudom,h K az alatt a 2 hét alatt,amíg a kórházban voltunk többet hazahozott belőlük.És valóban nagyon hasznos dolgokkal van tele,előke,kiskanalak,pelus többféle.
És most nem is kaptam a védőnőmtől ilyen prospektust...

Gabi,örülök,h segíthettem,remélem találtok olyat,ami tetszik.Egyébként nálad megnyílt az oldal rendesen?Én nem tudtam megnyitni...

Kaja:én sem kívánom a húsféléket,a nyerset meg a kezembe venni egyenesen gyomorfordító.Mindent kesztyűben csinálok.


Légzésfigyelő: Dénes korababa és többször jelzett a kórházban is,már az inkubátorban is,itthon is néhányszor,de amikor elvittük a kora-kontrollra,ott azt mondták,h elviekben 20 mp-es légzéskimaradás normális(?!?!?!?)és ne aggódjak.Persze ki ne aggódjon,amikor egymást taposva rohanunk át az éjszaka közepén,pedig akkor már 4 hós volt.De ő tényleg úgy alszik a mai napig,h néha vesz egy hatalmas levegőt és nagyon lassan fújja ki.Minden esetre én tuti használom megint....

Kép Kép
meli1118
 
 


KOszi mindenkinek a hasznos infokat, mar irosgatom is a megjegyzes rovatba...meg persze a parom is nyustol, hogy miket irtok...nna, ha ismernem ezeket a szavakat...:):) Az agynemuhuzat nagyon jo, nem is gondoltam ra, de majd ilyet keresek. Kez-es arckremnek en magam is mast-mast hasznalok, mivel eltero ezeken a teruleteken a bor, de a fogkrem valoban tulzas volt :):) biztos azon a reszen volt irva egy listan, amit a kismaminak be kell keszitenie a korhazba menet :)
En mindent bioboltban veszek meg, mert a jo cuccok amugy is nagyon sokba kerulnek, akkor mar mindegy. mar most is babaknak valo mososzereket hasznalok, mert csak ezek bomlanak le biologiailag (tudom h tulzas, de kornyezetmernok vagyok, ugyhogy...)...es nem kerulnek sokkal tobbe. ezt a kis kuponos fuzetecsket megnezem majd a honlapon, ha lehet, megkerem a szuleim cimere :)
szemcseppento: valahol olvastam...vesz esetere, ha valamit be kell neki adni es nem hajlando...kiskanalazni meg nem lehet...vagyis kiskanal helyett, nem szemcseppentesre :)
Macianyu! Egyetertek a poloval kapcsolatban, ingecskeket tutira nem is veszek, de azert 2-3 cuki kis egyuttest akarok...ha latogatok jonnek, dokihoz megyunk, fotozas, ilyesmi alkalmakra. En is utalom, ha felcsuszik-kicsuszik, plane egy baba, aki egesz nap fetreng...borzalmas lehet...en a legegyszerubb, galer, cipzar, diszitoelemek nelkuli cuccokat veszem majd, aztan par ilyen csicsas "alkalmit" :):)

Kép
pumipumi
 
 


Ja,még egy és már eltűnök!!!Én folyékony mosószert használok,mert annak nem maradnak az apró szemcséi a ruhákban.A mieinket is ezzel mosom,mert nekünk meg a ruháink 90 %-a sötét és így nem marad benne fehér folt.Kicsit drágább,viszont nekem meglepően sokáig elég.

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli: nem megyek kombináltra, mert mindenképpen megcsináltatjuk a genetikai vizsgálatot és így felesleges lenne..
Úgy állok hozzá, hogy minden rendben lesz, de én így vagyok 100%ig nyugodt. Szerintem az a lényeg, hogy mindenki tartsa tiszteletben a kismamák ilyen-olyan döntését és ne paráztassanak feleslegesen.. Ha tudnátok mennyi "hű meg ha" véleményt hallottam.. csak éppen az illetők még sosem tapasztalták meg a saját bőrükön a szituációt, amit én szeretnék elkerülni...

Pumipumi, világ életemben imádtam a húsokat (sőt a cupákokat :oops: ), de most a gondolattól is kiráz a hideg...
A tej és a gyümölcs eddig kimaradt az étrendemből, most viszont ezekből nem elég soha!

Anyagiak: hát sokan járunk egy cipőben... múlt héten fizettük ki a kauciót az új albérletre, így tartják nekünk augusztusig..
Pont hétvégén beszéltem át a sógornőmmel, hogy mit tudnak kölcsönadni és végül a "nagyobb tételek" közül csak a pelenkázóasztal maradt, amit meg kell vennünk... Persze a sok apró dolog sem lesz kevés. Én úgy tervezem, hogy minden hónapban veszek valamit és akkor eloszlik a költség.
Vendég
 


Sziasztok!

Meli! Nekem gond nélkül megnyitotta az oldalt. Meg is néztem a bútorokat... láttam Gabi bútort is :D De majd ha közvetlen közelről látom őket,az lesz az igazi :)
Szerintem mi is szépen lassan megveszünk majd mindent ami kell,nem egyszerre,mert az túl sok lenne úgy.
Én eddig a csokival voltam úgy,hogy akár napi 2 táblát is megtudtam enni,mióta a jön a baba,azóta nem kell,de a savanyúságot sem eszem meg azóta.
Nálunk még mindig esik az eső és hideg van... már nagyon unom. :(
Vendég
 


Jó reggelt Kismamik!

Eső, eső, eső és elromlik internet, annyit írtatok, hogy nem győzök vissza olvasni :roll:

Kriszti hogy van az unokahúgod? Szörnyű, amit írtál, és ami félelmet keltő, hogy ez bármikor, bárkivel megtörténhet :cry:

Végigrágtam magam a listán és a hozzászólásokon, lassan készítek én is egy listát, hogy egyáltalán lássam, mire is kell figyelni.
Amit a csomagról és kuponról írtatok, az nekem is nagyon új, én sem kaptam semmit :cry:

A hormonváltozások okozta hangulatingadozásokat kb. 1 hete nagyon érzem, szinte napról-napra rosszabbul vagyok, igaz, az idő is elég nyomott. Remélem, ennek is hamar vége lesz, meg hát így sokkal jobb, hogy dolgozom, és délutánig nincs időm depizni.

Ami még? Babamozgások? Amióta nekem szólt a védőnő, hogy nagyon figyeljem, azóta semmi. Talán előtte egyszer éreztem valamit, ami az lehetett, de még semmi :oops:

Üdv. Gabi
Vendég
 


Itt jövök a táblázattal :oops:

Kettő készült, abc rendben, és időrendben.

Várom hozzászólásokat!

Kép

Kép
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!köszi a táblázatot Gabi,nem is tudom,hogy van türelmed hozzá.A hangulatváltozást lehet,hogy tényleg az idő okozza,ami itt is pocsék egész héten. A mosószer témában jutott most eszembe hirtelen a mosódió,ezért írok gyorsan,amíg el nem felejtem,aztan ha a gépnél leszek,megkeresem a honlapot,hátha érdekel valakit.el is feledkeztem róla,de itt is keresni fogom,mert nekem otthon nAgyon bejött,egy kismama ajánlotta anno,aki szintén a csecsemői miatt használta.Totál kímélő és elég gazdaságos,bár én közel dupláját használtam az ajánlottnak.Nem erős folttisztító,arra volt egy masik természetes termékük,szintén olcsóbb.

Kép
pumipumi
 
 


Sziasztok!

Ti aztán írtok!!!Alig tudom követni.Én tegnap óta úgy szenvedek a fejfájástól!!!Igyekszem nem bevenni a Panadolt,de már-már elviselhetetlen.Ráadásul 1 évesem mellett topon kell lenni.
Holnap megyek kismama hastáncra,hát nagyon kíváncsi leszek!Már alig várom.Legalább én is kimozdulok egy kicsit.Már komolyan bekattanok,hogy minden nap ugyan olyan monoton

Kriszti!
Nem semmi,hogy már ilyen korán stroke-ot lehet kapni.És tényleg a fogamzásgátlótól?Jól bekavarhatta szegénykének a hormonjait...
MIhamarabbi gyógyulást!!

Gabi!
MEgkaptad iwiwen az üzenetem?
Annyi változás van a táblában,hogy 23-ra lettem kiírva.

Látom senki nem dúskál az anyagiakban.Nekünk ugyan van mindenünk Zizuról,de tuti,hogy fogok vásárolni még 56-62-es kisrucikat.Leginkább unisexet,biztos ami biztos.Hisz csak a szülés után derül ki,hogy ki lakik a pocakban.És különben sem bírnám ki,hogy ne vásároljak neki :D

Az a csomag amit kilehet váltani először...hát ne várjatok nagy valamit!Szinte nulla ami benne van.2-3 évvel ezelőtt (állítólag) még sokkal több minden volt.Tavaly leginkább csak szórólap.MAjd amit a kórházba kap a kismama,na az szupi csomagok!Legalábbis tavaly mégg az volt.
Vendég
 


Jó reggelt lányok!

Köszönöm az aggódást, és az érdeklődést!
Hála istennek jobban vagyunk. Tegnap ki tudott már menni járókerettel a mosdóig. És már jár hozzá a gyógytornász, hogy a koordinációs képességeit elkezdjék újra felfejleszetni. Már egyedül evett (igaz, hogy fél zsömlét 1 óra hosszáig) ezek nagyon jó hírek. Az a szerencse, hogy ennyire fiatal, ezért a károsodott agyterületek funkcióját (ez nála a mosgáskoordináció) át tudja venni 100%-ig más agyterület. Már a kedve is tök jó, dvd-zik, mosolyog, nevetgél. Még 3 hetet kell bent lennie.
Kb olvastalak bennetekezt.
A lista tök jó Pumi! Én is írok lassan.

Olyan jó leírva látni a tapasztalataitokat mamik, mert sokat tanul belőle az ember.

Én ikeában meg kikában nézelődök majd babacuccokért. Elég jó áron vannak.

Nekem olyan Felicitas könyvem van amit a védőnőtől kaptam, hogy csak a 3. trimeszterben lehet kiváltani.

Na nem írok többet, majd később, most rohanok be uncsihugihoz.

Gabi! Nagyon jó a táblázat! És köszi a kérdést.

Ja, és tök mindegy hogy milyen gyógyszert szedett, mindegyiknek ugyanúgy lehet ez a mellékhatása. Ilyen szempontból szinte egyformák. Az lehet hogy kényelmes megoldás, és elvileg van előnye is, de azt hiszem, hogy én soha többet nem veszek be 1 db-ot sem. Sőt. Ez tuti!!!!
Ne hari, nem tudom már, hogy ki is voltál aki ezt kérdezte, de majd visszanézem, csak most eszembe jutott! Bocsi! :oops:

Szép napot mindenkinek!!!
Vendég
 


Ezek tenyleg nagyon jo hirekKriszti, orulok, hogy igy alakul...foleg sokat szamit az o hangulata, tutira sokat segit, hogy jokedvu lett :):) Azon azert sokszoe en magam is elgondolkodom, hogy hiaba vagyunk tisztaban a karos kovetkezmenyeivel 1-1- dolognak, addig nem valtoztatunk, amig valaki a kozelunkben aldozatta nem esik...pl...az ittas vezetes...miert kell megvarni, hogy 3 baratunk is meghaljon miatta es csak utana valtoztatunk? bar ez affele emberi hozzaallas...buta hozzaallas mellesleg.
Olga! En sem vagyok abszolut gyogyszerparti, de ha ennyire szenvedsz, az sem jo a babanak...en azert legalabb egy felet bevenneka te helyedben...az mas dolog, hogy en sosem fogok, mert ha migrenem van, azon az elefantgyogyszer sem segit :( csodalkozom is, hogy egyaltalan nem faj, pedig most is iszonyat szeles az ido, az a kedvenc fejfajos-temam :) A hastanc nagyon meno!!!!!! MIkor olvastam, azt gondoltam rogton, hogy talan kicsit durva pont a hasat edzeni, en a vizitornabol is ezeket a gyakorlatokat hagyom ki. de aztan rajttem, hogy nem is hasizomra megy annyira...nna meg a jogaban is van egy halom csipokorzes, meg a csipo kulonbozo pontjainak nyomasa...ez vegulis ugyanaz, csak aktivabban...biztos nagyon szorakoztato lesz...en amugyis bolondulok a hastancos zenekert :):)
ha valakit erdekel, megneztem ezt a mosodios honlapot: www.mosodio.eu

Kép
pumipumi
 
 


ja, azt akartam kerdezni meg, hogy meg tudjatok-e nekem mondani a ti vas erteketeket? azt mondta a doki, hogy bosegesen fel vagyok toltve mindennel, tulzottan is, de most nezegetem neten a vas erteket, es az enyem valami hihetetlenul magasnak tunik...bar sokszor nem egyertelmuen vannak megadva a meresi egysegek. azert az sem jo, ha valamibol tulzottan sok van...nna szep..most meg mar ez miatt parazok :):)

Kép
pumipumi
 
 


Errol jut eszembe j'adore...nem lehet, hogy azert van gond a szekleteddel, mert sok vas-kiegeszitest szedsz? Ez amugy total altalanos gond, probalj sok rostot enni...nna nem csak gyumolcsot, hanem durva rostokat, mint pl teljes kiorlesu tesztat....ha nem segit, meg mindig ott van a mindig nyero tej-szilva parositas :):)

Kép
pumipumi
 
 


Sziasztok! Én is inkább csak olvasgatok mostanában. A fejem majd szét megy és még a hányinger, hányás sem múlt el teljesen. :( Lányok, van még rajtam kívül valaki akinek előjön a hányás/hányinger? :shock:

Kriszti, jobbulást az unokahugodnak. Tényleg elég szörnyű, hogy egy kis tabletta mennyi bajt tud okozni. Pedig én is szedtem, a sok lehetséges mellékhatás ellenére is. Valahogy úgy gondolja az ember, hogy oké felsorolnak mindent ami előjöhet tőle, de csak nem pont nekem lesz pl. trombózisom. :roll: Aztán egy ilyen eset után rádöbben, hogy vele is megtörténhet bármi. El kell gondolkodnom, milyen védekezési módot válasszunk majd a baba megszületése után...

Felicitas könyvvel kapcsolatban: nekem is olyan van, amiben a kupont csak a 3. trimeszterben lehet kiváltani, a nyereménykártyákat viszont én már visszaküldtem, szerintem az nincs megszabva.

Megyek is, mert még össze kell raknom magam délutánra, megyek a második védőnőlátogatásra. Igaz semmi kedvem, főleg ilyen esős, borús időben. :(
csillag25
 
 


Pumipumi vas értéket? Még egyetlen vér eredményem sincs :oops:

A teljes kiörlésű termékekkel kapcsolatban jelenleg most rémisztik halálra az országunk lakóit :cry: mert egy kislány ezektől lett beteg. Minden sajtó, híradás erről számol be. Tudjuk, sajnos, hogy létezik a gabonák gomba betegsége... de sajnos a mai magyarországi híradások már csak ilyenek. Nem is részlezem a véleményemet mindenrről, hiszen ez az oldal teljesen más témáról szól.

A mosódiót én ajánlani tudom mindenkinek, használtam is sokat, én még a hatékonyságával is meg vagyok elégedve, bár azt tudni kell, hogy itt nálunk a leglágyabb a víz országos viszonylatban.
Gondolatom szerint, ismét ezt fogom majd használni.

Kriszti ez jó hír, és a lényeg az optimizmus! A lényeg, hogy semmi marandó baj nem lett, a többit pedig le lehet majd küzdeni. Biztos vagyok benne, hogy unokatesód még boldogan fog szaladgálni a babátokkal, aki még a pocidban van!

Csillag :cry: sajnálom, hogy még mindíg ennyire rosszul vagy. Nyilván már csak Te vagy az egyetlen. Az első trimeszternek vége, de én nagyon-nagyon bízom benne, hogy majd ha érzed a baba mozgását, akkor már sokkal-sokkal jobban leszel.
Vendég
 


Pumipumi, ez a mosódió dolog nagyon jól hangzik, de olyan elképzelhetetlen nekem, hogy fél évig elég egy 500 g csomag. :shock: :) Szerintem rendelni fogok és meggyőződök magam róla. :wink: Amit öblítő helyett ajánlanak illóolajat, abból van valami külön típus amit csak gyógynövényesnél lehet beszerezni vagy az ilyen 100 Ft-os boltokban kapható is ugyanolyan jó? Ezzel van valakinek tapasztalata?

Gabi, akkor ezek szerint csak én vagyok ilyen "csodabogár". :( Mindenki mondogatja, hogy már csak pár nap, már biztos mindjárt elmúlik, de szerintem ez már megmarad addig amíg meg nem érzem a baba mozgolódását, ahogy Te is írod (anyósom is ezt mondta).
csillag25
 
 


Csillag hol anyukáddal, hol az anyósoddal vagyok egy hullámhosszon :wink:
Gondolj bele, ha már most ilyen vagyok, milyen "bölcs öregasszonnyá" válhatok még a következő 20-30 évben :shock:
De az biztos, borzasztó anyós válik belőlem is majd, már érzem magamon :oops:

A mosódióról annyit, hogy sokáig elég, de mindenki más mennyiséget mos rendszeresen.
Vendég
 


Gabi! Nagyon jó a táblázat, nekem a szülés dátuma szerinti tábla jobban bejön, így könnyebb nyomon követni ki hol tart.

Pumipumi! Nekem is van mosódióm itthon, de már nem tudom használni, mert azokat a foltokat amiket az én gyerekeim művelnek a ruháikkal, nem hozza ki. :oops: A baba születésekor ismét előveszem és azt fogom használni. Most folyékony mosószerem van, a fehérekhez Persil, a színesekhez Tomi, mert ez az egy mosószer az, ami nem hozza ki a fiam allergiáját. A Heim Pálban ajánlották, nagyon atópiás volt a bőre babakorában, nekünk nagyon bejött.
Van a Gabinak is kifejezetten babáknak való mosópora, na, attól szinte kivörösödött babakorában a bőre, ki is dobtam.
Kérdezted a vas értéket. Az enyém 24,4 umol/l. A laborpapíron megadott normál tartomány: 9,0-30,4. Neked mennyi lett, hogy magasnak találod?

Sprite! Hastánc? Azt nagyon jól teszed, jó irigy is vagyok! :lol:
Úgy mozognék én is valamit, főleg, hogy az utóbbi 2-3 napban nagyon kívánós lettem és szó szerint felfalnám az egész hűtőt. Ennek köszönhetően megint felszedtem 1 kilót. :cry: A férjem le is szidott, hogy ne stresszeljem már magam a kilókkal, a baba megkapjon mindent, ez a lényeg. Persze szerintem ez így nem igaz, mert semmi baj nem lenne, ha kevesebbet zabálnék. De sokszor már a falat kaparom. :x
A várandós csomagok régebben tényleg jobbak voltak, szerencsére a Cég(ahol dolgozom/tam) üzleteiben is ki lehet váltani és többféle csomag is volt. Tapintásra a volt kollégámmal kiválasztottuk a legtöbb ajándékosat, de ebben sincs sok minden.
Mikor a fiamnál kiváltottam 3 évvel ezelőtt, abban szinte csak újságok voltak, így ez ahhoz képest még mindig kánaán.

Kriszti! További jobbulást az unokahuginak!
ezek után, hogy ez történt Vele még jobban biztos vagyok benne, hogy én sem szedek többé fogigátlót. Marad az elköttetés. csak jól csinálják meg! :wink:

Csillag! Remélem én is, hogy most már lassan vége lesz. Borzasztó, hogy ennyire megszenvedsz!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Persze Gabi...egyebkent van igazsag is a dologban...az egyetlen, amit tehetsz, hogy megkeresed a legkevesbe rosszat (aztan mire a polcokra kerul, ugyis minden rossz lesz).
Kitartas Csillag...el sem tudom kepzelni, de eleg rossz lehet igy. Azert tudsz mar enni rendesen?
Most en is elgondolkodtam a fogamzasgatlon...eddig id tok hulye voltam... vegulis az egvilagon semmi mas karosat nem hasznalok, miert pont ezt hagytam bent a korben? (talan mert kenyelmes, olcso, hatalmas szabadsagot ad, ha pl furdokadban hirtelen radjon a szexelhetnek) Vegulis en ugyis gyorsan akarom 3 gyereket, aztan utana tobbet nem...akkor meg majd elkottetem magam...most igy konnyu persze ebben a szituban, de azert az elmult jonehany evben meg nem lettem volna nelkule.

Kép
pumipumi
 
 


A mocorgásról: már több mint egy hete, hogy semmit nem érzek, pedig előtte néha este éreztem. Kicsit aggódom is emiatt, pedig tudom, hogy még korán is van hozzá és ha érezném, az elején teljesen normális, hogy akár napokig nem jelentkezik. Még ilyenkor nem olyan erőteljesek a mozgások.
Én is jobban érzeném már magam lelkileg, ha érzeném mocorogni.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Hát igen, már most is nagy élettapasztalattal rendelkezel. :) Ez a "bölcs öregasszony" szöveg nagyon tetszik. :D :D Én még nem érzem magamon milyen anyós leszek, viszont a férjem már megmondta, hogy ő nem lesz OLYAN apuka aki nem érti meg a gyermekét, ő még emlékszik a fiatal korára... de amikor szóba jön, hogy ha lányunk lesz és majd jönnek a fiúk udvarolni, akkor valahogy elfelejti azt amikor ő járt még hozzánk és célzásokat tesz arra, hogy mit fog tenni annak a fiúnak a bizonyos testrészével ha a lányunkkal szemtelen lesz a gyerek. :oops: :D Na, ezt jól körülmagyaráztam, de remélem azért értitek. :wink:
csillag25
 
 


En tobb mosodiot hasznaltam, majdnem duplajat, mert ott kemeny is volt a viz, meg feltem is kevesebbet hasznalni, bar lehet, hogy eleg lett volna. eros foltokra tenyleg nem hatekony, arra ott a so, de azt meg csak feherekhez mertem. oblitot en nem hasznaltam (mert 3 okabol hasznaljuk: illatosit, lagyit...ezt tudja a mosodio is...es legfobbkeppen semlegesiti a mososzer vegyi hatasat), barmelyik illoolaj jo, de csak picit szabad. en csak nagyon ritkan hasznaltam, ha kint teregetsz, ugyis friss illatu lesz.
A vas erteket szinte mindenhol ebben a mertekegysegben talalom, nekem meg mcg/dl van megadva....persze par perc kerdese lenne csak atszamolni, de azert sem akarom, mert lehet, hogy mas allapotban levo vasra vonatkozik az ilyen mertekegysegben megadott. az en ertekem: 155 mikrogramm/dl.

Kép
pumipumi
 
 


Csillag én is azt hittem valamikor, hogy én leszek a menyek/vejek álma. Sajnos, rá kell jönnöm, hogy már most nagyon kritikus vagyok a gyerekek barátaival/barátnőivel, aminek sokszor hangot is adok :oops: igaz, csak szépen, csendben, beszélgetve... Jelenleg még nem tudom elképzelni a szitut, hogy pár év múlva vmelyik reggel ismeretlen cipőbe fogok botlani az otthonomban... és még mosolyogni is kellene hozzá :roll:

Öregségről annyit, hogy tegnap a fodrásznál, teljesen kétségbe estem, hogy mennyire sok már az ősz hajszálam :cry: valahol még mindíg csak 24 évesnek érzem magam, de rá kell döbbennem, sokkal-sokkal több vagyok annál.
Vendég
 


Az öblítőket én sem szeretem, eddig éltemben egyszer vettem, de semmi értelmét nem találtam. Az udvaron valóban friss illatúak lesznek, én azt szeretem.
Télen pedig nagyon jó megoldású szárítónk van, egyedi fűtésű, energiatakarékos a ház, így max. 1 óra alatt megszáradnak a ruhák.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica, jó néha összefutni, már régen voltunk itt egyidőben. :wink: :) Igen, eléggé lehangol engem is, már valamelyik nap azt mondtam, hogy ha netalán történne valami baj most a babával én már nem tudnám megint végigcsinálni ezt az első 3 hónapot. Ősszel is eléggé megszenvedtem, de akkor ugye a 10. hétig tartott, most még mindig nem múlt el...persze csak az elkeseredés beszélt belőlem, az eszemmel tudom, hogy mások sokkal többet szenvednek egy babáért, évekig kezelések stb., simán bevállalnám a babáért ezt a kis áldozatot.

Ne aggódj, én még nem is éreztem mozgást. Persze tudom, hogy ha már valami volt és aztán abbamarad, sokkal ijesztőbb, mint ha még el sem kezdődött volna. De ügyes babák ezek, nem lesz gond, csak még lustulnak kicsit. :wink:

Pumipumi, az a szerencse, hogy délutánra már helyre jövök. Igazából akkor kezdődik az evészet, meg persze este. :oops: De nem tudom megállni, akkorra már olyan éhes vagyok, hogy ha keveset is, de mindenből ennem kell, ami eszembe jut. :) Valamelyik nap gyenge főtt kukorica volt a menü, csak úgy ment befelé. :oops: :D Nem éppen egészséges kaja, de nagyon fini volt. Még utána is ott szagliztam a konyhában, annyira tetszett az illata is.

Most már tényleg megyek, mert a végén itthon maradok.
csillag25
 
 


Pókica télen vihetem a mosott ruhákat szárítani..? :oops:
Teljesen megdöbbentem, hogy 1 óra alatt. NÁlunk még a kandalló mellett sem lehetséges, pedig mennyire jó lenne!
Vendég
 


Gabi! Nekem is sok az ősz hajszálam, mindig a tövét festetem be az eredeti hajszínemre, félévente egyszer húzatom át az egészet az eredeti hajszínemmel megegyező festékkel. Én nem érzem magam fiatalabbnak a koromnál, sőt...! Mondhatni a férjemmel 5 hónappal ezelőtt már a nyugdíjas évekről álmodtunk, nemhogy újrakezdjük az egészet! :D De persze hogy így alakult, nagyon boldogok vagyunk és már mindketten úgy érezzük, hogy 3 gyerekkel lesz teljes az életünk.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?