Új privát üzeneted érkezett!


Anett!
Mi is kívánunk neked nagyon boldog névnapot, így útólag. Gyönyörű helyen voltatok, várjuk a beszámolót!

Drága Ábel!
Nagyon boldog első születésnapot kívánunk!

Szandra!
Mikor lesz akkor a buli? Tényleg jó lenne már mindenkivel találkozni!

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Sziasztok!


Mindenkinek kívánok BOLDOG KARÁCSONYT!!!!!











Ma bemondták a metróban, többször is, hogy: "Felhívjuk kedves utasaink figyelmét, hogy fokozottan figyeljenek értékeikre a karácsonyi időszakban" :D :D :D

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 

 
 

Szandra,

mikor szervezel bulit? Ha délután és éppen hazakeveredek időben, akkor mennénk :D

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 



Szandra,
nekünk elvileg jó a holnap du. akkor mennénk :)
és akkor mondok szóban mindenkihez egy két kedves szót, amit lusta vagyok leírni :oops: Szörnyű íráslustaságban szenvedek....

Anita
putyu
 
 


Szandra!

Hát így leírva elég rémísztően hangzik, remélem nem..... bár most nehezen tudom nézni a dolgok jó oldalát. :? :cry:

a.
kállai
 
 


Szandra!
Még nem tudom Dóri mikor alszik holnap, de nagyon szeretnék menni. Ma pont négykor aludt el, de ez mindig attól függ, hogy mikor kel reggel!

Katus!
Köszönjük szépen! :lol: :lol: :lol: :lol:

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Helló!

Itt a csajok balett fellépése, kicsit pörgessetek bele, mert több mindent vettünk fel, de ők az első fellépők:

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/b ... jQWh5o6TsQ

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Szandra!

Nekünk jó a holnap délután!!! :lol: :lol: Csak ne essen az eső!!!

Anett!!

Jobbulást Szonjusnak is!! Neked is!!

Katus!

Boldog karácsonyt neked is!! :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Szandra, nagyon szerettem volna menni, de Ábelnek most az orra folyik :-( Így nem kockáztatom, nehogy átadjunk vmit a többieknek :-(

Katus, szerintem csak előrelátó a társaság, elvégre 6 hónap múlva itt a karácsony :-)

A betegeskedőknek jobbulást!

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Kukk,

Úgy tűnik, hogy holnap el bírok jönni időben, így van esély, hogy 5 körül odaérjünk :D Még hívlak, hogy lett e buli, vagy sem :D

És akkor majd mesélek, amit nem merek ide leírni, és nem azért mert lusta vagyok, mint Anita :D :D :D :D :D :D

Emőke,
sajnálom, hogy még a lehetősége sincs meg, hogy holnap találkozzunk, puszi a nagyfiú nózijára!

Gyöngyi,
édesek a törpék, na de ez a Hófehérke - micsoda szóló :D Sajnos nem tűéles a kép, Sárát nem találtam... kellett volna???

Anett,
gyógypuszik mennek Szonjusnak!

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 



Akkor mi ne is menjünk??? :? :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Gyöngyi,
fiúnak vagy lánynak nem érzed magad?? :D

Én még mindig bent senyvedek.... :(

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!
Én asszem a "nem nagyon ad életjelet magukról" kategóriába tartozom, így megyünk! Köszi Szandra a meghívást :D
Pár napja nem jutottam a topichoz, még olvasás szintjén sem :? , de szerencsére a Cinin Éviék szóltak :D

Elmaradásaim pótolnám így utólag, de annál nagyobb szeretettel :oops: :D

Anett,
Nagyon boldog névnapot kívánunk Neked!
(Sajnálom Szonját :( Kívánom Nektek a mielőbbi gyógyulást!)

Ábel,
Nagyon boldog szülinapot!
(Sajnálom, hogy nem találkozunk ma)

Katus,
Viszem ma a könyveket :)

Viki,
Tudsz ma jönni? Esetleg elhoznád az újságot?
Remélem már nem vagy depis :( Már régen írtad, de azóta nem nagyon írogattam és nem tudtam rá kérdezni :oops:

A többieknek meg majd ma személyesen :lol:

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 




Szandra,
köszönjük, hogy mehettünk. Én remekül éreztem magam, szerintem Ancsi is :D

Jó volt látni azokat, akik ott voltak és hiányoztak, akik nem...

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok Mindenkinek!

Ma este úgy döntöttem, hogy ha törik, ha szakad, mindenképp felnézek ide, mert már annyira régen jelentkeztem be, hogy a végén még azt hiszitek, hogy nem szeretlek Titeket :-) Ez persze nem így van, csak esténként mire ide jutnék, mert Levi végre elalszik, már nincs sok energiám, és inkább én is próbálok minél hamarabb ágyba kerülni...

Mi egyébként jól vagyunk, sok minden történt velünk az utóbbi időben, Levike nő mint a gomba, már 3 és fél hónapos, 6 kg, 67 cm. Bár bevallom a súlya miatt egy kicsit most aggódom, mert 3 hete nem hízik egy grammot se! Mostanában a szopizásaink is keservesek, az első 10-15 perceben még nincs is semmi gond, de aztán elkezdi rángatni magát a cicin, kiköpködi, aztán mikor már teljesen leamortizálta az első cicit, átteszem a másikra, abból is szopizik kb 10 percet, majd utána csak szórakozik... nem nagyon tudom ezt mire vélni, nem akar rendesen enni, gondolom ezért is nem hízik... ami még biztos, hogy nekem is kevesebb a tejem mostanában, mert nem tudok lefejni csak 80-100 ml, de ezt is csak egy órán keresztül kínlódva, míg régen simán lefejtem 140 ml-t 30 perc alatt :-(

Egyébként meg Levi már olyan ügyesen nyomja a fekvőtámaszokat, hogy képzeljétek egy hete már a hasáról a hátára fordul :-) nagyon kis ügyes!

Voltunk Vele már 2-szer babaúszáson is, első alkalommal szegénykém teljesen meg volt rémülve, majdnem végig nyüszögött, meg sírt, de másodszor már tök aranyos volt, nem sírt, csak nézett nagy szemekkel, sőt néha még mosolygott is :-)

Aztán, mikor épp nem fáj a pocakja, és a fogcsírák sem mocorognak éppen, akkor be nem áll a szája, folyamatosan magyaráz a maga kis halandzsa nyelvén.

Hát rólunk most ennyi gyorsan nagyvonalakban, és ígérem, hogy most már azért legalább 2 naponta megpróbálok belefolyni a társalgásba :-)

Teszek fel azért néhány friss képet is!

Sziasztok!!!

Kép Pancsolás Dórival és Zétivel


Kép Adrival "megkopsztottuk" Levikét


Kép A Katuséktól kölcsönkapott nyugiszékben, bocinak öltözve :-)))


Kép Családi fotó, május 7.-én, a Nagyi névnapján


Kép Mi


Kép Már két csörgőt is ráz egyszerre :-)


Kép Könyökölve


Kép Imádunk fürdeni!


Kép Ezt ma fényképeztem :-)

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Szandra!
Köszönjük a tegnapot, és az állatos könyvecske a mienk. Ma Emőkéékkel megyünk sószobába, és haza felé beugranék érte, mert ez Dóri kedvenc utazós könyvecskéje.

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Nagyon szépek vagytok! Jó lesz, hogy ez a 3 kismanó együtt fog bandázni jóban rosszban. Eszembe is jutott az a papos, rabbis film :D .

A szopihoz kitartást kívánok. 4 hónapos kórban nő meg jobban az étvágya a piciknek így több mint valószínű már ez áll fent nálatok. Tedd egy picit sűrűbben cicire mert akkor jobban termelődik és idővel beáll a több termelésre. A cicirángatás is el fog maradozni csak mivel jobban meg kell küzdenie minden 10 perc utáni falatért így "reklamál" a drága. Az pedig, hogy kevesebbet tudsz lefejni szerintem ebben a korban (és itt most Levi korára gondolok :wink: ) már nem jelent problémát mert a szervezeted beállt egy szintre amit Levi elfogyaszt/fogyaszthat. Csak példának mondom, hogy ne ess kétségbe a Taminál 3 hónapig fejtem az Edónál 1 hónapig és mindketten 2 éves korukig szopiztak. Ügyesek vagytok és te még szorgalmas is e mellé, menni fog minden szépen tovább!!

Szandra

szandrakiss
 
 


Szandra!
De egyszerre írtunk! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 



Sziasztok!

Szia Szandra,

azt a papos - rabbis filmet én is láttam, nekem is nagyon bejött, de ha lehetne választani, akkor a Levi inkább a rabbi legyen, mert náluk nem tilos a szerelem :-) bár mondjuk a Dóri a vér szerinti unokatesója, így elég érdekes lenne a dolog :D

Beszéltem a védőnőnkkel telefonon, és Ő is azt mondta, hogy a Levi valószínűleg egy kicsit lusta, mert csak addig akar szopizni, amíg könnyen jön a tejecske, de mikor már meg kell érte dolgozni, akkor már inkább csak szórakozik... Azért én mindenesetre próbálkozom, napközben 2-3 óránként ciczünk, de szerencsére éjjel csak egyszer kelünk fel :-)



Egyébként meg én ma annyira ügyes voltam, hogy kb 1 órával ezelőtt, ahogy jöttem le Levivel a lépcsőn, megcsúszott a lábam, magamalá fordult a jobb bokám, csak azért nem gurultunk végig Levivel a lépcsőn, mert szerencsére az egyik kezemmel kapaszkodtam... A bokám azóta bekékült, jegelem, de szerencsére rá tudok állni, ebből azt gondolom, hogy nem törtem el.... Még jó hogy Zoli éppen itthon van!

Orsi és Levi Baba

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Sziasztok!!

Szandra!!

Köszönjük a tegnapot! Mi szinésznők is jól éreztük magunkat :lol: :lol:

Szuper édesek voltak a gyerekek!!! :lol: :lol:

Orsi!!

Szerettem volna írni neked, de nem ismétlem a Szandrát, mert teljesen egyetértek vele!! :lol: :lol: Marietta 5,5 hónaposan volt 6 kg! Gondold el, ha Levi így folytatná a hízást...... :? :lol:
Tényleg csak türelem kell és rugalmasság. Aki éjjel alszik, az nem éhes!! :lol: :lol: :lol:
A lábadra meg vigyázz (és az többi részedre is) fásli, jégzselé!!!
Szuperek a képek - gyönyörű ez a legény (is)!!!


Ma volt nálunk a tanévzáró értekezlet. Nyugdíjba vonul az igazgatónő és az egyik helyettese: Még csak másfél éve dolgozom velük, de jól kibőgtem magam a búcsúztatón!! :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Szandra, köszönjük a tegnapot. Aranyosak voltatok, hogy nem hagytatok otthon szomorkodni :-)

Levit ma személyesen is megcsodálhattam, szép nagy baba :-)
Köszönjük Adri a "fuvart". Dóri nagyon édes, barátságos volt. Ábelnek is tetszik, többször megsimogatta a göndör fürtöcskéit :-)

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Sziasztok!


Gyöngyi,
Köszönöm Tőled is a "bíztatást", már éppen gondoltam rá, hogy felhívlak, hogy elpanaszoljam Neked a dolgokat :) és kikérjem szokás szerint a tanácsodat. Csak azért aggódom a súlya miatt, mert Levi ugye 4.045 grammal született és ehhez képest keveslem hogy majdnem négy hónap alatt csak 2 kilót hízott, annó ennél még a Dóri is jobban hízott, pedig Ő aztán tényleg nem valami nagy evő.... Na azért csak lesz valahogy :) :roll:

Emőke,
ha úgy alakultok holnap az oltás után, szólj, és beugrunk értetek a sószoba előtt.

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Hmmmmmmm...sehol senki...

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Évi!
Talán írni kéne valamit és akkor pörögne a dolog :wink: :lol: .

Gyöngyi!
Túlélte az urad a mai napot?? Holnap ballagás és akkor egy kicsi pihi? Mesélj, hogy lesz a nyár? Mikor mész táborozni?

Ma nagyon kellemesen 29,5 fok volt ma a lakásban így egy kicsit várom a holnapi és egész jövőheti lehűlést.

Sz

szandrakiss
 
 


Szandra!

Igazad van, csak nem volt hozzá hangulatom :oops: ...extra car nap volt a tegnapi :( ...bővebben majd később...csak azért néztem be hátha Ti írtatok valami olyat, ami "feldob" (és nem felejt el elkapni) :wink:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok!
Aki szereti az autós cuccosokat:

1. VECSÉSI TRUCK-TRIAL , 4X4 OFF-ROAD TALÁLKOZÓ 2009.06.19-21.ig
Péntek:
12 órától gépátvétel,nevezés.
18 órától sörsátor,koncert.

Szombat:
9.30 fölvonulás Vecsésen.
Egész napos off-road háziverseny és camion trial bemutatók.
Este koncert és buli kifulladásig!

Vasárnap:
9 órától ismét felbőgnek a motorok, és folytatódik a küzdelem a házi kupákért!
Eredményhirdetés 16.órától.
Lesz Sárgyorsulás,Roncsautó taposás,Veterán autók,stb..

Belépőjegy áraink:
Péntek:600.-
Szombat,vasárnap:1000.-
Gyerekjegy 6 éves korig:díjtalan.
6-14 éves korig:500.- Kemping 3 napra 1000.-
(Melegvizes zuhany,wc biztosítva.)
Nevezési díj: 8000.-
(Mely tartalmaz 4 db belépőt + 4 kajajegyet.)


Van légvár, körhinta, sár :-)

Mi megyünk nemsoká, itt van a Széchényi úton.

Anita
putyu
 
 


sziasztok,
Még1 program a mai napra:: a múzeumok éjszakájának keretében ma este nyitva lesz a repüléstörténeti park is Ferihegyen. A programokról nem tudok részleteket, de az Uram kint lesz a Malév repülőklubosok képviseletében, az biztos :lol: . Eredetileg utasreptetést is terveztek AN2-vel, de ebben a csodaszép, derült, szélmentes időben nem tudom, hogy ez hogyan alakul...

Szandra, ha valamelyik este Péter időben hazaér, átgurulnánk a bringájával megnézni, hogy passzol-e rá a gyerekülés, jó?

Évi, mesélj! Mi volt tegnap? Téged is a meleg készített ki?

Orsi, Levi baba csodaszép kis fickó, hihetetlen, mennyit változott, mióta utoljára láttam! A tejjel kapcsolatban én is az előttem szólók véleményét osztom... Kitartás, ügyesek vagytok!

Judit, Zorka ma reggel anyóssal sétált a piacon? Szépen gömbölyödik már a pocakod!

Viki, jobb passzban vagy már? A héten bandázhatnánk valamikor!

Nekünk nagyon jó volt ez a néhány nap vidéken Anyuéknál, Marcinak egy csomó élményben volt része: Anyuék titokban, 2 hét alatt összetákoltak hármasban, a 84 éves nagyapám bevonásával egy csúcsszuper játszóvárat, aminek azóta is mindenki a csodájára jár :)
Kép Kép

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Kata!
Ez a mászókás buli iszonyat jól néz ki, ilyenre mi is beneveznénk :wink: :) .

A biciklis ülést szívesen megmutatjuk. Hétfőn, szerdán, csütörtökön (4ig), pénteken és vasárnap van itthon a Zsolt csak amiatt lenne jobb ha olyankor jöttök mert ő tudja hogyan kell felszerelni (bár biztos a te urad is ki tudná találni :wink: :) ). És szólj rám, mert az autós üléshez találtam még egy fejtámaszt amit vettünk hozzá, hogy tartsa Edó fejét.

Anita!
Nem áztatok meg? Milyen volt a buli?

Évi!
Mi újság?? Mesélj nyugodtan.

Judit!
Részvétem :wink: , elvileg a jövő héten ki lesz írva az ovi.

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Szia Kata!
Köszönjük szépen, igyekszünk :wink: bár sajnos továbbra is elég keservesen mennek a szopizások, tegnap pl egész nap nem akart enni, de ezt a nagy hőségnek tudom be....
Te hogy vagy? A múltkor az egyik képen láttam, hogy milyen szépen gömbölyödik már a pocakod :D
Tényleg nagyon vagány mászókával lettetek meglepve :lol:


Képzeljétek ma hajnalban megyek be Levihez, mert nyüszögött hogy szopizna, erre totál 180 fokkal átfordulva találtam :D Még sosem csinált ilyet, a lába helyén volt a feje. Kiváncsi leszek mikor mászik el alvás közben annyira, hogy beriaszt a légzésfigyelő, mert lemegy róla :roll:

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Kata,

Igen, anyós volt az. Vajon miből ismertél rá?:))
Hát igen, Zorkával 24 hetesen nem volt ekkora pocakom, mint most, és mégcsak most kezdtem a 15. hetet...nem tudom mi lesz később...Jó eleve nem kockahassal indultam, az tény...
Marci birodalmáért irigy-irigy. Bárcsak az én férjem is tudna ilyesmiket...Mi jobbhíján a Tescoban vettünk Zorkának névnapjára egy csúszdát, tegnap anyóssal összeszereltük és meg is kapta.
Hintát, homokozót meg készen vettük.

Szandra,

Köszi igen, remélem hétvégéig most már tényleg kiírják, mert aztán megyünk nyaralni.
Vendég
 


Ja, csak hogy mégjobban irigyeljetek, nem elég, hogy anyós itt van, de ráadásul Miki meg nincs, csak csütörtökön jön haza!!!
Szombaton meg indulunk...
De legalább annyi haszna van, hogy Zorkát leköti én meg addig tudok mosni, főzni, takarítani. És egész jól belejöttem a szelektív hallásba, csak bólogatok, de nem fogom fel mit beszél:)
Vendég
 


Drága Zorka!
Mivel ritka és szép neved van, nem írják bele a naptárba :(, így most kívánunk péntek helyett:opps:
Nagyon boldog névnapot!!!!! :)

http://www.barney.com/uk/music.asp

Kép

Anita
putyu
 
 


Kedves Zorka!

Mi is nagyon boldog névnapot kívánunk!


Tami, Szonja, anett
kállai
 
 


Boldog Zorka napot! :)

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Tudtátok, hogy ma van apák napja?
http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... le&sid=969

Kata,
szerencsés vagy, hogy ilyen szüleid vannak, nagyon klassz a játszó :) Nyakláncért majd vmikor beugrunk, Botond úgyis folyton menne, mert még mindig a ti medencétek a favorit :D

Szandra,
utólag is köszönjük a bandázást, jól éreztük magunkat!
Végül nem mentünk az eső miatt, meg baromira szédelegtem :( , de ma muszáj, mert a fiatalembernek mániája a hatalmas autók :D

Judit,
nemsoká csütörtök :)

Orsi,
ügyes Levi:)

Anett,
hogy vagytok???

Anita
putyu
 
 


Még gyorsan leírom barátnőm kislányának(Botonddal egyidős, 10nap van közöttük) gyerekszáját:
medencéztek és kikiabál, jaj, teljesen bőrig áztam :lol:

Anita
putyu
 
 


Anita, a héten itthon leszünk minden nap, bármikor jöhettek! De ha megvárjuk a jó időt, akkor egy újabb babanetes bulit is csaphatunk valamelyik délután. Majd nézem az időjárásjelentéseket! :lol:

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 



Zorka! Boldog névnapot kívánok!
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Anita!

Ezt az apák napját kár volt írnod!! Sanyi is elolvasta a vállam felett és azóta azzal zaklat, hogy mit fog kapni :lol: :wink: :wink:
Milyen volt a ..........motoros balhé??

Kata!

Tényleg nagyon szuper a játszó "tér" , hihetetlen, hogy ezt ők csinálták! :shock: nem vállalnak sorozat gyártást?? :lol:


Csajok! Isteni lányos polók vannak a Tescoban 400-800-ig (kb)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Köszönjük a köszöntéseket, hát igen így jár, akinek a névnapja nincs a naptárban...:)
Túl vagyok egy halál-közeli élményen, még mindig kalapál a szívem...Anyukámnál voltunk, anyós vezetett, gyorsforgalmin belső sávban 40-el...nem győztem elég mélyre süllyedni az ülésben nehogy valaki felismerjen:) Itt az Agip kút előtt, ahol a reptérről jövök jönnek át a vasúti síneken az Üllői út felé még a 40-be is belefékez, hiába mondom, hogy ne fékezzen, nekünk van elsőbbségünk és mögöttünk 90-el repesztenek...huh..szóval nem volt semmi:)
Vendég
 


A motoros balhé :lol: :lol: :lol: képekben :)
Jó volt! Mi is mentünk a terepjáróval és azzal a nagy böhömmel :wink: , Botond élvezte az adrenalinom az egekben volt :shock: :D

Kép

Sok jó kép készült csak lusta vagyok kicsinyíteni...

Judit,
húúúúúú :(

Anita
putyu
 
 


Gyöngyi, az én Uram is hallott ma a rádióban az apák napjáról, rá is kérdezett, hogy mit fog akkor kapni? Úgyhogy elsétáltunk Marcival a pékhez, és vettem neki egy kakaós csigát :lol: :lol: :lol:

A játszóvárral kapcsolatban Laci papa annyira belelkesedett és annyira élvezte a barkácsolást, hogy - mivel már úgyis nyugdíjas és van ideje - lehet, hogy elkezd otthon ilyeneket kalapálni, és nem hiszem, hogy az anyagköltségnél sokkal többet kérne érte...

Judit, azt hiszem, anyósod nincs rád jó hatással (kire lenne :evil: ), de már csak négyet kell aludni, hogy elmenjen, és aztán hátha nem jön egy ideig... 8)

Én nem is meséltem, amit pedig reggel is el akartam már panaszolni: úgy néz ki, hogy Péter megint megy Atlantába. Ami egy tök jó dolog lenne, de július végén lesz az utazás, a 36. hét környékén... Úgyhogy elkezdtem parázni, és írom az "ügyeleti listát", hogy abban az egy hétben mikor kit tudok majd riasztani, ha rám jönne a szülhetnék. Igazából holnap derül ki, hogy tényleg jóváhagyták-e az utat vagy sem. Nem is tudom, minek örülnék jobban... :shock:

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Zorka,
Nagyon boldog névnapot kívánunk (így utólag :oops: )
Kép
Ákos, Maja, Tomi, Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?