Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

gyorsan írok, mert Lotti alszik, de közben még takarítok, a felével kész vagyok (porszívózás, habitapi feltörlés) és még hátravan a felmosás és a parketta :? Nagyon elegem van, hogy állandóan takarítani kell, de képzeljétek, Lotti a minap a konyhába kijött utánam :wink: Talán éhes volt? :lol:

Mi megvagyunk, tegnap volt nálunk Vera és Pálmi baba látogatóban, nagyon cukik voltak, remélem mára Pálma elkezd mászni :lol: Állítólag az idősebb babáktól sokat lehet tanulni, jó, Lotti csak 1 hónappal idősebb, de a mászást simán el lehet lesni (mi is így csináltuk :wink: )

LKata - olvastam róla, hogy sok baba, aki már javában kóstol, visszatér a cicire fogzás idején!!! Lehet, Norbika is azért nem eszik!
Ú, ne csinálj nagyon hízlalót, most hogy már 57 kilóra fogytam :lol:

Peva - de cuki ez a kép!!! Mi is szoktunk ilyet csinálni, amikor a bodyját húzzuk le róla, rajta hagyjuk a fején és kis arafat lesz belőle :lol:
Miért kéne 2X adni főzeléket egy nap??? :roll:
A gyümiket sűríted valamivel? Pl. babakeksz vagy gabonapehely? Mert nálunk a gyümi csak azzal megy és Lotti most egy hónap alatt fél kilót szedett fel.

Zsuzsu - éjjel??? Ne is kérdezd, minden éjjel legalább 5X (jó esetben) kelek ki az ágyból, mert felsír Lotti. Cumi szájba, pici simi és alszik vissza. Valamikor fél órát, 1 órát is, valamikor csak pár percet és újra kezdi. Tuti a foga!!!!!!!!!!!!

Na nincs szerencsém, felébredt, úgyhogy rohanok felmosni, még jövök...

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Na, téves riasztás volt, de közben felmostam...

Szöszke - ez kemény gond, de én azt hiszem, inkább ciciztetném, minthogy éjjel szenvedjek 2-3 órán át, hogy nem alszik. Pl. azt is mondtam már, hogy nem teszem közénk éjjel, de amikor már vagy 10-15X keltem fel, hogy cumit visszategyek, megsimizzem, hasonlók és már szédelgek, olyan fáradt vagyok, na akkor beteszem kettőnk közé a nagyágyba és simán alszunk 7-ig is (mint pl. ma negyed8-ig). Tudom, ez nem túl jó, de ha hullafáradt vagyok az alacsony vérnyomásommal, akkor nem bírom végigcsinálni a napot :shock: :?

Anikó - sokan nem tudnak jönni, de sokan jönnek is!!! Mi is!!!
Úgyhogy gyere a talira!!! Jaj, én paparazzi vagyok, nem megyek fényképezőgép nélkül :lol:

Marek - szuperek a képek, Bori változatlanul gyönyörű!!!

Jaj, most tényleg ébredés van...

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi, Veronika...akartam is írni hogy nagyon édesek a képek! :D
Lottik és Pálmi nagyon jól mutatnak együtt! :D

Ildi...de jó neked hogy 57 kg vagy, olyan ügyes vagy! :D
Bár én soha ne voltam ennyi, talán csak ált. iskolában. :oops:
Én 10 éves koromban már kissé duci voltam. :( :oops:
5 éve voltam 68 kg :D nekem az volt a legkarcsúbb időszakom :D
Norbika elött 70-74 kg körül voltam, olyan teltkarcsú.
De most több vagyok :oops: :( és nagyon kövérnek is érzem magam! :(
Ne izgulj, megpróbálok kevés cukorral dolgozni! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

 
 

Ja, ma levágatom a hajam! :D Úgy izgulok! :D
A keresztfiam nővére fodrász tanuló, én leszek a vizsga :lol:
Még csak elsős, úgyhogy remélem nem szúrja el! :roll:

Képzeljétek rájöttem mi volt a baj etetésnél! :!:
Háát, szerintem korai volt ez az etetőszékbe rakás. :? Mert ma a 10 órait a hordozóban ette meg!
És nem volt hiszti és maszatosás, forgás, feszengés! :wink:
Olyan szépen benyomott 2 barackot fél banánnal! :D
Majd egy hónap mulva visszatérünk erre az etetőszékesdire. :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek! Képek cukik!!!!!

Ancsa - A tali Tatán lesz, minden fontos infot megtalász a honlapunkon: http://riztejbeg.extra.hu/forum.html

Peva - Nagyon édi Dorka és tök sokat változott a pofiaj, amióta nem láttam. :lol: Örülök, hogy minden ok a szemével. Majd mesélj, engem érdekel, tudod.
Próbáld meg 1-2 napig ne adj kanalasat, vagy cserélj kanalat, hátha visszajön a kedve. Nálunk is ilyen. Amióta kint vannak a felsők, azóta tök jól eszik Szabi. Magához képest természetesen.

Kata - Fura ez az etetőszékes problémája Norbinak. :roll: De a lényeg, hogy rájöttél a megoldásra. :)

Ébredések - Amióta kint vannak a felsők és rendesen vacsizik, azóta normalizálódni látszik a helyzet. Volt, hogy 8-szor is ébredt és csak minden 2.-nál lehetett visszaaltatni cic nélkül. Egyébként pont az volt, mint Szöszkééknél. Én megalkudtam, inkább kapott cicit és 10-05 perc múlva én is újra ágyban vltam, mint, hogy bőgessem az éjszaka közepén. A védőnőnk aztmondta, hogy nyilván nem éhes, de valamire felébred (álom, fog, bármi), kiabál, hogy valaki legyen ott, de mán. Én megyek, megérzi a tejszagot, meg engem is a cicvel köt össze és akkor már mér ne szopizzunk egy kicsit. Szerinte ne aggódjak, majd, ha már kevesebbet szopik és nem lesz enyire cicközpontú a kapcsolatunk,akkor le fog szokni róla. Kijöttek a felő fogai, visszaállt az 1-2 ébrdésre. Az esti kajálások: 6 körül szopi, 7-fél 8 pép, 8 körül fürcsi, uténa még egy szopi. Így is ébred a régi beidegződésekkkor (11, fél2, fél5-5), de nem kér cicit. Kiveszem, kijön egy böfi vagy puki, egy dal és már alszik is vissza. De olyan is volt már, hogy visszaaltatta magát.

Hív a főnök! :D

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Na, sajna már nincs időm írni, egy kép a tegnapi taliról... aztán később jövök, ha tudok, most már elég nehéz,mert Lottit nem lehet egyedül hagyni fél percre se...

Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!
Ha már az éjszakáról van szó, akkor én is beszállok a panaszkórusba. Éjjel óránként keltünk, háromszor evett is Bori, de úgy, mintha egy hónapja nem látott volna kaját. Ötkor meg elkezdődött a nap. Illetve csak neki, mert most már én is azt csinálom, hogy berakom az ágyamba, aztán hagyom játszani. Így egy idő után visszaalszik, ami egy ilyen éjszaka után nem hátrány.
Szöszke
Én is próbáltam a ciciről leszoktatást, de egyszerűbb a cici, úgyhogy visszaállt a régi "rend"

LKata
Én tejterméket és tojást se ehetek, úgyhogy nekem nehéz normálsi sütit csinálni. Meg amúgy is csak egy szeletet ehetnék, mert sok benne szénhidrát. Azért rendes vagy, hogy kérdezted. CSerébe én majd dupla adag húst eszek.... :lol:

Megyek, mert én vagyok az ebédfőzős. Anya megint kemoterápián van. Nagy nehezen elaludt Bori, de jó kis harc volt. Végül az MT mentett meg, elmentünk sétálni, úgy, hogy a levest itthagytam. Nemtom így milyen lesz, de muszáj volt.

marek
 
 


http://bababolt.echt.hu/akcio/haviakcio

Itt van egy csomó babakocsi akciósan!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok-

Ildi - nagyon pörögsz :) észrevetted h majdnem az összes hozzászólásod így kezdődik kb : " na, Lotti alszik, megyek takarítani, de gyors bekukk" :lol:
nagyon ügyes a kiscsaj, mondtam már én is? Megnéztem a videót és azóta az alapján próbálom Lindának a mászást mutatni :P

szöszke - köszi a dicséretet :wink: .
éjjel: Mi eléggé szerencsések vagyunk, mert általában végigalussza Linda az éjszakát 21.00 től 6.00 -ig. Az első hónapokban persze ő is 2 óránként ébredt és én mindig megszoptattam.és most is szoptatom ha felébred és a cumi nem elég. biztos hogy az a jó megoldás, ha nem szoptatja meg az ember? Nem hinném, hogy le lehet szoktatni (?) az éjjeli szopikról, ha igényli. Azt gondolom, hogy a babáknak sokkal erősebb a belső órájuk és -nemistudomhogyfejezzemkimagam- belső igényrendszerük. (meggyőződésem hogy mindenki hallgasson az anyai ösztöneire, túl sok ellentmondásos állítást hallottam már ugyanarról a témáról olyan meggyőződéssel hogy csak na. Sokminden (kor)divat sajna.). Én azt vettem észre hogy Linda akkor visít ha hirtelen belenyilal valami fájdalom. Nagyon hasfájós volt. Akkor sokat visított, most meg tán a foga miatt (dentinox?). Ha éjjel felriad én magam mellé fektetem az ágyba és fektetve szoptatom, elalszik (én is félig), pár perc múlva vissza a kiságyba. Férjem meg füldugóval alszik.

marek - Te is írtad a ciciről leszokást (kommentem ld. fent). Ne haragudj, nem bírtam csak úgy átsiklani: sajnálom Anyukádat - kemo. Anyukámnak is volt egy rosszindulatú daganata, már lassan 20 éve, ne "csak" sugárzás volt. Meggyógyult. Kitartást nektek. Sajnálom, remélem hamarosan jobban lesz!


hosszú lett, a maradék felpörgetve:

szöszke - köszi
bettyna - tali - nagyonköszi
peva - szájösszeszorítás - nálunk detto volt, védőnő azt ajánlotta pár napig csak tejcsi (táp beszerez, anyatej már nem elég), ne erőltessem, ha nem akarja. és láss csodát - most már újra megy minden flottul (felsőfogak közben kibújtak)
Lkata - süti - szupi köszi - esetleg valami túrós ???

szépmaradék napot,
A. 8)

Kép
ancsa123
 
 


Ancsa...túros az fini! Nekem mindegy! :D
Szavazzátok meg! Ki szereti a túrósat???

Ja, azért jöttem vissza, hogy elmeséljem, hogy NORBI TAPSOL!!!! :shock: :D
Egy-két alkalommal mutattam csak neki és ma csak mondtam hogy -tapsi-tapsi!és már ő csinálta is! :D :D :D

Ja, és egyedül issza a vizet a cumisüvegből, csak a kezébe kell adni és már issza is, el is veszi a
szájától ha elég volt, és lerakja. :DLehet hogy ez nem nagy tudomány, de én olyan büszke vagyok rá! :oops: :D

Marek...háát, ilyen minden nélküli sütit nem tudok csinálni! :(
szegény, ez nagyon gáz hogy ennyi minden
tilos neked! :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Anikó - igen, mert mindig arra számítok, hogy tudok írni, aztán közbejön Lotti :lol:

De tényleg pörögtem egész nap, takarítottam reggel, szoptattam, böfiztettem, aztán én is kajáltam, majd csináltak a tízóraiját, majd az ebédjét, aztán etetés, ráadásul ma már 3X volt kaki... szóval meg se állok, aludtam is vele a nagyágyban 1,5 órát, ennyi pihim volt azért, most pedig kávézok :lol:

Viszont megrendeltem az etetőszéket!!! Chicco Happy Snack, nekem ez jött be, ki is próbáltuk már egyik ismerősünknél, ebben evett Lotti és nagyon jó volt és most az ára is jó, 18990, máshol még 25 e forintért is láttam...

Na megint na-val kezdem, de megyek tovább :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


LKata - most olvasom, hogy Norbika tapsol??? :shock: GRATULA NEKI!!! :lol: Nagyon ügyi fiad van, majd a talin tanítsa már meg Lottikát is, jó? Mert a tapsi-tapsit én is régóta mutogatom-mondogatom, de ő még nem csinálta.

Én imádom a túrós sütit ... meg minden sütit!!! :lol:

Bár most, hogy már 57 kilóra fogytam (67 voltam, mikor hazajöttem a kórházból), nem akarok zabálni, de néha lehet bűnözni kicsit, nem?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Kata,
Gratula Norbinak a tapsihoz!!! :D

Pálminak én is mutogatom, aztán megfogom a kezét és tapsiztatom, mi addig jutottunk, hogy ilyenkor kinyújtja az ujjait, kinyitja a tenyerét - ergo megértette, hogy tapsizni nyitott tenyérrel kell nem ökölbeszorított kézzel :lol: de én ütöm össze neki :D

Ja és milyen lett a hajad???

Ildi,
én is sokszor ismételgetek pár szót, a "na" is közte van :lol:
Pálmi ugyan egy nap alatt nem tanulta el a mászást, de határozottan emelgeti a popóját :) és pár másodpercig térdel is, ha felállítom térdelésbe (régen rögtön lökte ki a lábát maga alól, úgyhogy ez is haladás :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!!

Köszi mindenkinek az éjszakai alvással kapcsolatos hozzászólásait!!

Kicsit elkenődtem, mert Konsti egész jól aludt, de az apja szerint visszafejlődés van. Sokat fenntvan, sír, semmi sem jó.
Ma voltunk tanácsadáson és adoktornéni annyit mondott a felső ínyére: "brutál duzzadt", nem csoda, h felébred.....
ezt ajánlotta (be kell dörzsölni, aztán ha már nem kell, lehet fogkrémnek használni:
http://jokaibiocentrum.hu/component/pag ... temid,148/

Sajnos nálunk 10 napja nincs szopi. :cry: :cry: Egyszerűen nem volt hajlandó szopizni. Próbálgatom mindennap, de nem érdekli. Elmászna, tekeri magát és ordít. Nem tudok szívni helyette. Így most fejek , hátha csak a fogzás miatt nem fogadja el és később esetleg visszaszokik. Nem adom fel még. Ezen okoból nálunk az éjszakai szopi nem lehetséges, így marad a tápszer vagy a lefejt tej. Ehhez jön a ringatás, ínymasszázs.....

8 hónapos adataink: 8020g és 69cm 2 fog kinnt.

Doktornéni odavan Konstiért, "erős , egészséges gyermek, de nem csoda a bátyja is ilyen.... mozgásban, fejlettségben egy éves..." Jó , h én vagyok az édesanyjuk.... :lol: :lol: :lol:

Móni!
Zsolti kiadta a "feladatot"!! :lol: :lol: Hajrá kislánytesó!! :lol: :lol: :lol:

pisi: ne is mondd, ma nagyon felhúztam magam. ezerszer kérdeztem-küldtem pisilni Ábelt, de mindig nem, nem volt a válasz. Végül -amikor etettem, -bekucorodott a függöny mögé és ott pisilt... :cry: :cry: Nagyon mérges voltam!!!!!


Lotti-Pálmi tündériek!!!!!!!! irigy-irigy!!!!

Marek!
Édesanyádnak a legjobbakat, Neked sok erőt!!!

Tudom, h örülhetek, h helyben megoldható Ábel fejlesztése. Még nem dőlt el, h a mostani gyógypedagógus marad-e, de szeretném. Logopédus pedig új lesz az biztos. (szerencsések vagyunk, mert 5 év alatt ritkán foglalkozik logopédus a kicsikkel, noha akkor már nehezebb dolga van)

Ancsa123:
sárgaság: az volt a baj, h amikor csak kicsit volt sárga Konsti (határérték) vártak egy napot, h merre mozdul az érték. A szám volt a fontos, nem az amit láttak a szemükkel. Hiába könyörögtem...Én szoptattam, elég nagy po....m van, főleg így a második gyermeknél és követeltem, h adják oda szopizni....Éjjel is nappal is.....

Peva!
Édeeeeees!! :lol: :lol: :lol: Bohóc??? lsd képet lennt....

L.Kata!
Örülök, h megoldódott az evésgond!!

bosszúságom:
talán emlékeztek,h nem kaptam meg a GYED et, mert hiányzik pár napom. Fellebbeztünk, kértünk MÉLTÁNYOSSÁGI GYED -ET, de azt is elutasították. A határozatban az egyik bekezdés így kezdődik: "Klein Nikoletta nevű gyermeke...." :o :o :o :o :o Naná, h fellebbeztünk.... Válasz még nem jött, de közben beadtuk a kérelmet a GYES re, h legalább valamennyi pénzt kapjak. Tegnap jött a levél, h amíg a TB-nél lezáratlan ügyem van, nem foglalkoznak a GYES kérelemmel. (ja és GYEST max. 2 hónapra visszamenőleg adnak, szóval bukta....) Az bosszant, h mivel nem hagyom annyibban, ezért szívok, noha igazam van.......Most már csakazért is végigcsináljuk, max. kérek valami segélyt az önkormányzattól......


Kép anya bohóckodik...


Kép 2 fogú

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!Nagyon szépek az adatai Konstinak!Nagyon sajnálom szegénykémet,hogy így szenved a fogával.Dentinoxgél nem használ?Ha Zsebi mondjuk 5-6szor keservesen felsír én adok neki Nurofen sziruoit(1-1,5ml)ez nem olyan sok de utána alszik rendesen.Ábi miatt ne mérgeld magad Zsófi tavaly csinálta ezt nagy hassal törölgettem a pisit néha úgy éreztem nem is gyerekem van hanem kiskutyám :lol: Szerintem még nem éret rá ha megérik egyik napról a másikra hidd el.Nálunk úgy 1hónapja van,hogy napközbe nincs pelus meg a délutáni alváshoz eddig nálunk is volt megált a nappali közepén és közli,hogy bepisilt :? Nagyon durva amit a Gyed-ről és Gyes-ről írsz.Remélem tudtok valamit intézni!!!!De neked miért is van így?Én gyesen maradtam 2hónapot és most is a fizumat nézik bár én már tudom nem tudok vissza menni dolgozni de addig nem mondanak fel amig itthon vagyok :cry:

Móni!Hát akkor hajrá kislány :lol: :lol: De,hogy megnyugtasalak nálunk Zsófi iker fiúkat rendelt.Van egy barátnőm 2fiúk volt akartak egy harmadikat hát ikrek lettek és fiúk találkoztunk velük azóta a lányom oda meg vissza van az iker babái is Ákos és Balázs igaz az egyik lány nem érdekes :lol: :lol: Hú nem semmi helyeken szoptatsz :D Zsolti,hogy áll a sobatisztasággal?


Marek!Te jó ég akkor te milyen sütit ehetsz?Nagyon jók a képek nagyon édes Bori nekem még mindig nagyon rád hasonlít :D Ti a coolababyvel meddig birjátok nappal és éjszaka?Éjszakára 2betétet ragsz bele?

Ildi!Nekünk olyan székünk van és imádom könnyü takarítani lehet dönteni kicsi helyen elfér össze csukva is :D Milyet rendeltél?Nekünk ilyen van: Kép Olyan vidám szinekbe van kis aranyosak.Cukik a Pálmával közös képek!

Betty!Nagyon édes Szabi 4foggal!!!Nagyon megszenvedtettek vele?

Kata!Gratulálok Norbika tapsizásához és mászásához!Vége a nyugalomnak :lol: Na azért annyira nem vészes de a dvd-ket pakold feljebb nálunk azzal lett a parketta fényesítve :? Apa kicsit pipa volt :oops: Küldesz majd nekem meilbe egy szelet sütit :lol: :wink:

alvás:Ha nem fogzik,beteg,taknyos,erős front hatás van akkor átlagba végig aludja az éjszakát.Vasárnap letaknyosodtak és oránként kelt ha kiesett a szásából a cumi :? El lehet ám szokni tőle ha 2hétig végig aludja utána nagyon rossz felkelni :?

Rólunk:Elutasították a szocpol igénylést túl nagy a lakás hiába írtuk,hogy akarunk harmadikat és mivel 25-vagyok úram meg 28 5-8év múlva is tök fiatalok leszünk bele fér hát nem honnan tudják akkor tudok-e még szülni vagy a párom nemzö képes és egyáltalán életben marad-e az a gyereke.Na köszi 2gyerekre meg nagy a ház 4szobával :evil: Szemét világ ez de nem érdekel legyenek bologok a pénzel és adják csak olyannak aki meg csal a szocpolal :twisted: Ma vagy holnap érkeznek a mosható pelusok kaptam kölcsön tegnap sikerült Zsebit pisibe usztatni :oops: Szoknom kell nagyon őket de majd csak bele jövök.Aki moshatozik:Ti a városba is abba viszitek?Én úgy fosok,hogy ott is elázik meg ilyenek.Pár kép amin tényleg látszik valami hasonlóság a gyerekek között: Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Veronika...köszi, jó lett a hajam, legalább is mindenkinek tetszik :D
Majd mutatok képet ha elmúlt a herpeszem(még mindíg sebes) :?
Néha még Norbi öklös kézzel tapsol,
néha összeüti a két kis kezét néha csak hadonászik, de érti hogy miről van szó, csak még nem elég pontos
a mozdulatsor. :wink:
Meglátod ha ilyen jól megértette Pálmi, akkor lassan ő is tapsol majd egyedül.

Viszont azt hittem Norbi már 2 napon belül mászni fog, de nem! :(
Mintha elfelejtette volna :shock: .Van ilyen? :roll:
Csak billeg négykézláb, tegnap semmit nem mászott.

Kata...nagyon jó ez az összehasonlítás!Jó ötlet. Édesek!
Valóban hogy hasonlít a két gyerek! :D
Nekem van egy babanaplóm abba írom a nagy eseményeket, mint pl a tapsolás, és majd képet is rakok hozzá :D

Zsuzsu...sajnálom a cici sztrájkot! :( Lehet megelégelte, Norbika is csak úgy nem kérte 5 hónapos korában, s
ha erőszakoskodtam, csak sírt. :?
Tudom milyen rossz érzés.
Sajnálom a Gyedes dolgot is, remélem a fellebbezés sikerrel jár.
Drukkkk!!!!!+++++++++++++++++++
Nagyon cuki Konsti! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


NyMalac vagy Bettyna...segítsetek nekem légyszi.
Nem tudok feltölten a Picasa Webalbumba! :(
mindent úgy csinálok ahogy Nymalac ügyin leírta.
Bejelentkezek, majd kiválasztom az albumot ahová tölteni szeretnék, ekkor feljön egy ablak hogy:
[/color]
Ha még nincs Picasa telepítve, a feltöltésvezérlő több fotó gyors és egyszerű feltöltését kínálja fel.
A Picasa Webalbumok feltöltésvezérlőjének telepítése...
Ha a böngésző felső részén megjelenik az információs sáv, kattintson rá, és válassza az ActiveX vezérlőt.
Ha az információs sáv az ActiveX vezérlő telepítésének lehetősége nélkül jelenik meg, módosítsa a biztonsági beállításokat.
A szoftver telepítéséhez kattintson a biztonsági ablakban lévő Telepítés elemre.
Ha problémái adódnak az ActiveX feltöltésvezérlőnkkel, futtathatja a Picasát, illetve használhatja az Alapfeltöltőnket. Ha problémái adódnak az ActiveX feltöltésvezérlőnkkel, futtathatja a Picasát, illetve használhatja az Alapfeltöltőnket. Ha problémái adódnak az ActiveX feltöltésvezérlőnkkel, letöltheti a Picasát, illetve használhatja az Alapfeltöltőnket.
Amennyiben problémái adódnak, nézze át a böngésző súgóját a telepítésekkel kapcsolatban.

De ez az ablak totál halvány, tehát nem lehet sem telepíteni sem elutasítani a telepítést, sem továbblépni!
Itt vége :( :?: Nem értem! :oops: Mit bénázok el????
Vagy a gépemen nincs valami beállítva?????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Nem sokat töltöttetek fel képeket azt néztem, másnak is van ilyen problémája a Picasa webbel???

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Jó reggelt!

Képzeljétek, csak egyszer evett Bori éjszaka!!! Jaj de jó volt. CSerébe nem tudtam aludni. Tiszta feszült vagyok, ott tartok, hogy ha nem szoptatnék, már tuti szednék valami nyugtatót. Nem csoda, hogy Bori is ilyen zizi.

Kata
Éjszakára nem használok mosható pelust. Még nem mertem bevállalni. Te is Coolababyt vettél? Először minden ki fog folyni belőle, kell neki néhány mosás. Most már sokkal jobb, bár még mindig előfordul baleset, ráadásul mindig akkor, ha megyünk valahova... Nem értem. De mivel nekem az eldobható pelusokból mindig kijött a kaki, ahhoz képest nagyon jó, mert a kaki legalább benne marad... :lol: Linh is ilyet használt, de neki nem jött be, mert sokszor folyt ki a pisi. Lehet, hogy van jobb, de nekem nincs pénzem drágább pelusokat venni, úgyhogy inkább sűrűbben cserélem, vagy átöltöztetek... :roll:

Egyébként semmi sütit nem ehetek. Illetve van egy angol süti - crumble - olyat szoktam csinálni fruktózzal. Meg Kecskeméten a Malomban van tej és cukormentes csokifagyi. Ha ott vagyunk, akkor mindig bűnözök, jól fel is viszi a cukrom, mert ugye abban is fruktóz van.
Ki lehet ám bírni édesség nélkül, bár néha nagyon-nagyon kívánom, olyankor nagyon szenvedek.

Zsuzsu
Nálatok hogy oldódott meg az evés? Emlékszem, hogy nagyon szenvedtetek vele. Most mi szenvedünk, Bori alig eszik kanállal.
Peva
Nálatok is voltak gondok. Mit csináltál?

Megyek, mert van egy csomó dolgom, bár ha Borin múlik, akkor nem sokat fogok csinálni ma sem... :roll:

marek
 
 


Ja, és még valami, ezentúl nem adok a gyereknek banánt és én sem eszem csak nagyon ritkán!
Szörnyű dolgokat olvastam róla egy magazinban :shock: :(
Idéznék:
Banán-baj! :!: :!: :!: :!: :!:
A banán fák genetikailag csaknem teljesenazonosak, így könnyen"megbetegszenek" mert védtelenek a
kórokozók ellen.Hogy ne következzen be a faj kipusztulása,a növény ellenálló képeségét sűrű permetezéssel
igyekszenek növelni.Nagy botrányt kavar a banánültetvényeken használt vegyszer, a nematocid(fonálféreg ellenes)
hatású dibróm-klór-propánról esteTudták hogy ez emberre toxikus, mégpedik a férfiaknál meddőséget,
magzatoknál és csecsmőknél fejlődési rendelleneséget okozhat. Mégis alkalmazzák a mai napig!
Sokan úgy gondolják, hogya banán nagyon"higiénikus",hiszen a felső vastag héja jól védi.
Ám de a vegyszerek ide is beszívódnak.Pélául a gombásodástgátó vegyszerek , súlyos vesekárosító hatásúak.
A gyümölcsöt éretlen állapotban szedik le, mivel ha megérik könnyen romlik, és sérül.
Még zölden dobozolják, ezért csomagolás elött érésgyorsító vegyszerrel kezelik és hogy nehogy tönkremenjen
további vegyszerpermet mixet is kap. :evil: :(

Na, így fogyasszunk ezek után banánt vagy adjunk a szemünk fényének! :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


sziasztok

eddig úgy néz ki, hogy megyünk a talira /bettyna hét végéig még pontositok/

szeretnék egy szivességet kérni olyantól, aki jön a talira.

nyugtonmalac belinkelt egy oldalt, ahol 800ft-ért lehet rendelni babylegs-et. nekem a zöld és sárga csikos tetszik, ez a 2 fajta kellene. megrendelné valaki? a bulin kifizetném természetessen a posta költséggel együtt. /ide ha küldené,jóval drágább lenne/

majd késöbb jövök és vissza olvasok

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Marek!Igen abból rendeltem már mosom :lol: Én eddig csak jókat hallottam róla!Igaz nekem akitől vettem mondta,hogy lehet 2betétet tegyek bele főleg ha megyünk valahova.Na majd kitapasztalom.Nyugtonmalac is csak jókat írt róla blogba.Hát nekem sincs pénzem drágábra :? Van egy ikres ismerősőm Ők vették és még éjszaka is egyszer volt baleset.Én sem merem éjszakát beválalni az tuti :D

Kata!Szerintem ennyi erővel semmit nem eheteünk!

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Marek,
ma reggel kiötlöttem egy tök jó megoldást a bébihengerre! A szoptatós párnát félbehajtom és úgy lesz belőle egy henger! Sokkal jobb, mert kisebb és így Pálmi le tud térdelni (ez lenne ugye a cél) és jobban tapad is a felülete és kicsit belesüpped, így könnyebben tartja magát rajta (a hengerről mindig lecsúszott)

Kata,
jó, hogy mondod, eddig nagyon keveset kapott, de ezután se fog sokkal többet! Viszont a páromnak majd mondom, mert ő szinte csak banánt eszik gyümölcsnek, minden nap... és még tervezünk még egy bébit! :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Timi
Én próbáltam már rendelni a babylegsből magamnak, de a csaj még nem válaszolt.. :cry: Ha sikerül, írok neked privit, és rendelek neked is.

LKata
Én pont ezért nem adtam még banánt, pedig tudom, hogy a gyerekek imádják... :roll:

marek
 
 


Sziasztok!

Kata - Nekem nem jön fel az az ablak. Nem tudos becsukni? Vagy telepíteni, amit akar? Nekem a feltöltés gomb után kijönnek az albumok, kiválasztom és már jön a tallózásos rész. :roll:
Én bevallom lusti vayok, de most tölötgettem fel párat Szabiról.
Banán még csak a hippes őszi-banán mixet adtam. Én is azt gonodlom, amit Kata, hogy annyi szemetet kell megennünk, hogy képtelenség mindet kivédeni. Ha nem banánt eszik banánnal, akkor csak nem lehet nagy baj.

Marek - Én is néztem volna azokat a béblegseket, de még a képeket sem tudtam behozni. Ha válaszol a csaj rendelnél nekem is valami fiúsat vagy unisex-et? Köszi!

Kata84 - Köszi. Hát, jobban, mint az alsókkal, mert azokat észre se vettük. Az éjszkák voltak kritikusak, napközben elvolt, csak enni nem akart rendesen a finishben. Olyanok a gyerekeid, mint 2 tojás! Nagyon cukik!!!!

Timi - Hogy döntöttetek? Jöttök a talira tuti?

Lányok! Szabi ma megtette élete legnagyobb túráját! Átkúszott az egyik szobából a másikba! Tudom, ez nem mndenkinek nagy dolog, de nekünk rendkívüli, mert eddig csak azért indult el, amiért 3-4 kúszómozgásnál többet nem kellett megtennie. Most meg kergette a labdát! :lol: Olyan büszke vagyok rá!!!!!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Csináltam júniusi albumot!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bettyna...kiválasztom az albumot, jelen esetben a májusit, rákattintok, és nem a tallózás rész jön be,
aminek kéne, hanem felkínálja ezt a telepítést, de halvány(így ha akarnék sem tudnák telepíteni) semmi ikon nem
használható, csak visszalépni tudok. :roll: :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Műűűű, pedig becsszó akartam pótolni a lemaradásomat, de így nem tudok továbblépni a tallózásra! :cry:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Bettyna, Timi

Lehet, hogy Nyugtonmalac segítségét fogom kérni a babylegs rendeléshez, mert ő rendelt már onnan. Szerintetek?

Nekem most nincs időm feltölteni a képeket, de be fogom pótolni. CSak most épp örülök (vagy annyira nem? :? ), hogy élek...

marek
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy már megint ezer éve, nem volt sok időm. :? Köszönjük szépen mindenkinek a dicséreteket, a babakocsi és Lillus nevében is! :D

Látom több mindenkit érdekelne a kötődő nevelés. Ha lesz ihletem egyszer megint, akkor majd írok, de most pörgök, úh addigis keresek majd inkább nektek linkeket. Ott valszín értelmesebben, és tudományosabban le van írva, mint amennyire én tudnám.

Kata!
Jaj, ne haragudj, h nem válaszoltam. Olvastam a kérdést, de aztán nem volt időm jönni. Tudtam volna hozni coolababyt 8db-ot 2000ft/db-ért, 14db-ot 1800ft/db-ért. Igaz, csak egy hónap múlva érkezik meg a következő csomag, mert még a mostani is most megy fel Pestre Nymalachoz, és mennek majd érte a csajok. Viszont nagyon örülök, hogy egyel többen moshatózunk! Gratula! :)
Ha szeretnél esetleg más fajtát, akkor tudok adni linket, nézelődhetsz, és szívesen megrendelem neked.
Tökjó, h már ennyi foga van Zsebinek! Mi még csak 2-nél tartunk. :D Sztem Zsófinak ez csak egy rossz időszak. Ilyenkor Zsombi is vele marad vagy őt viszed magaddal? Egyébként sztem nyugodtan elmehetne nyaralni, fél nap után tuti semmi baj nem lenne.
Én még nem adok darabosat, tuti megfulladna tőle…2dm 2mm-es foggal. :D Én sztem kivárok kb 6-8 fogat, és majd akkor…
Naaaagyon édesesk a gyerkőceid, és annyira hasonlítanak egymásra!!!!
Szocpol! Grrrrrr!!!! :(

Éva!
Milyen volt az aquaworld? Képek?

Ildi!
Jaj, de aranyos vagy!!! Tényleg nagyon örülök, h felajánlottad, jól esett, de köszi, annyi ruhánk van, h nem is nagyon tudja mindet hordani. Én akkor adok rá csak, ha tényleg nagyon meleg van. Ha esetleg egy másik topikkislány elfogadná…
Lotti babalány nagyon tündér ezen a videón, mint mindig! Annyira kis ügyes! :)
Lottinak hogy ízlett a gesztenyés cucc? Pont aznap Lilla is azt kapta, csak nem volt időm jönni megírni, este olvastam. :D Ő betörölte. :D
Köszi a milupa gabonacucc tippet, találtam végül a tescoban, és bejön neki…bár még nem találtam olyan kaját, ami nem. :D
Nagyon jó ez a link, asszem már én is felfedeztem egyszer. De áruld már el légyzi, h hol vannak az árak a nem akciós cuccoknál??? Csak én vagyok ilyen béna, h nem találom?

LKata!
Neked is köszi a dicséretet! Sztem akkor nem gond az etetőszékben ülés, ha már magától is tud ülni szépen. Nagyon cukik a képek! Ezeken úgy tűnik, h biztosan ül benne.
Én úgy tudom, h cserit még nem lehet adni.
Gratula a mászáshoz és tapsoláshoz!!! Dejóóó!!! Video?? Nagyon édi a 4kézlábas kép is.
Na miylen lett a hajad? Kérünk képet! :) Ja, most olvasom az etetés storyt, igen, akkor sztem is korai volt az etetőszék.

Szöszke!
Ezt hogy érted, h a kontinuum-elv összefüggésben van ezekkel a 19. századi barbárságokkal? Ez egyébként pontosan egy ősi dolog, kb ahogyan az ősemberek is nevelték a gyerekeket. Igen, a jekána indiánok valóban együtt laknak, és gondolom egy helyen is sexelnek. De manapság, ha valaki e szerint az elv szerint nevel, akkor nem a jekánákra vagy az ősemberekre akar hasonlítnai, hanem átülteti a 21. századba. Tehát sokat hordozza a babát, hogy a biztonságos közegből figyelje és tanulja a világot (nem nonstop azért), együtt alszik vele…itt megjegyzem, h a sex jobb esetben nem csak a hálószobára korlátozódhat..höhö. :) És kb 6 hónapos kora körül, amikor elindul felfedezni a világot, akkor a szülő nem avatkozik bele. Nem kezdeményez játékot, nincsenek fejlesztő játékok, nem eröltet rá a gyerekre semmit, csak rendelkezésre áll, ha a gyerek igényli, és vele akar mondjuk játszani. Viszont bevon(hat)ja a saját napi teendőibe. Pl segít a gyerek főzni, mosogatni, porszívózni, akármi…csak annyit, amennyit ő szeretne. Azt viszont meg kell tanítani, ha valamit nem szabad, vagy nem úgy szabad, ahogy ő csinálja. Így lesz önálló, és így tanulja meg, h hogyan működik a világ.
Na mégiscsak írtam erről egy kicsit. :)

Veronika!
Neked is köszi a dicséretet!
Nagyon édesek a csajok! Pálmi eltanult vmt Lottitól? :)
Hogy van Pálmi? Nagyanyámnak voltak ilyen köves láncai, és ő mindig kitette a napra, mert így töltődnek fel energiával.

Móni!
Köszi, jól esett amit írtál. :D
A te srácaid is nagyon aranyosak! Egyébként nagyon nem hasonlítanak, ugye? Ilyen jó idő van most Angliában???
Zsolti ügyes a szobatisztasággal!

Zsuzsu!
Az összeöltözés csak véletlen. :D Lilla még a pihiszékben eszik, és alig tudom már etetni, egyfolytában hintázik, de nagyon durváááán! Asszem lassan érik nekünk is egy etetőszék. :?
Gratula Konstihoz! Nagyon ügyi! Ha egyszer elkezdenek valamit, olyan hamar tökélyre fejlesztik, nem? :)
Berregés kaja közben nagyon jó, imádom!!! :? Éjszakához nem tudok hozászólni, Lilla nem kel. Nagyon ritkán lefekvés után 1-2órával felsír, ilyenkor pár korty víz, és alszik tovább.
Sajnálom a szopit. :( És megint nagyon édesek a képek! :)

Tmi!
Sztem nyugodtan keverhetsz tápit is vagy anyatejet főzibe. Főleg krumpliba mondjuk…akkor az kb babakrumplipüré. :D
Köszi a bkocsi dicséretet!

Ancsa!
Várom a képet! Én is csinálok majd pelusosat, de nem igérem, h mikor, mert nem nagyon van még…amikor fotózunk, általában ruhában van. :)
Én ezekre a szolis képekre emlékszem ám! :)

Bettyna!
Nagyon ééédes a 4fogú kispasid! :D
Sajnos azt hiszem tutira kihagyjuk a talit, mert utánaszámoltunk, és 4-5 óra lenne az út…Na ezt nem vállalom be, főleg oda-vissza. :( Sajnálom, remélem legközelebb tudunk majd menni, ha Pesten lesz mondjuk.

Macianyu!
De izgi, lassan kiderül, h ki lakik a pocakban! Olyan fura, nem rég még itt tartottunk mi is, nálatok meg már jön a tesó… :) A rosszulléteket sajnálom, de kitartás, már csak 1-2 hét és elmúlik! Én is borzasztóan fáradt voltam az elején, de ez is sokkal jobb lesz!
Hozz majd légyszi keresztelős képeket!
Köszi a dicséretet! Azért túlzás, h visszafogytam, kb fél útaon vagyok, még van 7-8kg hátra. De jól esik, ha már feltűnő a változás. :)

Marek!
Dejók a képek! Nagyon vagány az új MT és babakocsi! :)
Ha ez vigasztal, nálunk is ugyanez a helyzet fejlődésügyileg…leszámítva a 2 fogat. :D
Mobil-etetés… :D:D:D
Sajnálom anyukád! Drukkolok neki!

Peva!
Dorkának szüksége van ezekre a fejlesztő gyakorlatokra vagy csak úgy magadtól fejlesztgeted? Én úgy tudom, h ez csak árt, ha beleszólsz a saját fejlődési ütemébe, de nem szeretnék okoskodni, és ha neki kell, akkor bocsi, de nem emlékszem most hirtelen.
Sajnálom a telefont, meg a virágot! Látom Dorka is lassan közveszélyes. :D
Én hagymát nem adnék 1éves korig.
Nagyon édes Dorka! Én múlkor egy 2éves forma kiscsajt láttam, oda is jött megsimizni Lillát…neki egy bugyi volt a fején…gondolom nem a szülei adták rá. :D

Banán: Jááááájjj! Asszem mi is hanyagoljuk….

Pelus: Mi non-stop moshatót használunk. Éjszaka 95%-ban nincs baleset, én akkor mindig bumgeniust használok, csk egy betéttel…későbbre lehet még turbózni egyel, mert jár hozzá egy vékonyabb betét is. Pont most bosszankodtam Nymalacnak, h nekünk mostanában nem igazán jön be, ami nem bumgenius. Amikor pörög a habtapin hason, nyakig tiszta pisi, ha nem az van rajta. A blueberry minky-k jó pelusok, de most 2 méret közé estünk, úh azt sem tudom ráadni, most vettem 3 új fajtát is, ebből a fuzi bunz-t kipróbáltuk, tiszta pisi lett, mert nagy még a combinál, és ezután jön a többi…már előre félek. :?

Apropó…nem kell valakinek egy nagy csomag 3-as pempörsz? Anyukámnak mondtam mielőtt jöttünk haza, h vegyen egy kis csomag eldobhatót sos-re, erre vett egy bazi nagyot, és még egyet sem használtunk, és sztem nem is fogunk, úh megválnánk tőle. Majd megkérdezem mennyi volt, és vm baráti áron odaadnám. Valaki esetleg?

Na megyek, mert Lilla már vagy 3 órája alszik, úh mostmár azért felébresztem. :D Később jövök még…

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Sensi - Köszi a bókot!

Marek - Részemről rendben! :wink:

ÁTMÁSOLTAM AZ ÖSSZES MÁJUSI KÉPET A PICASARA!!!!! FELIRATOZNI NEM BIZTOS, HOGY LESZ IDŐM.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok,

na én is előkerültem megint.

Gyorsan a talival kapcsolatban. Bettyna, annnnnnnnyira, de annnnnnyira akarok menni én is, de itt nálunk most össze-vissza jönnek a programok. Említettem, hogy mamám 80 éves lesz júniusban. Na most kitalálta, hogy még se most ünnepeljük meg a szülinapját, hanem majd jövőre, amikor papám lesz 80. Persze mondtam neki, hogy ilyen nincs, hogy őt ne ünnepelnénk meg egy ilyen kerek évfordulón, tehát szülinap meg lesz tartva, másnem majd valamikor júliusban. De közben meg anyukám kitalálta, hogy a 13.ai hétvége előtt pár nappal feljönne hozzánk Pestre és szombaton menne tovább Győrbe nővéremékhez. Na ebben az esetben, ha őt elvinnénk kocsival Győrbe, akkor valamikor délután el tudnánk ugrani a találkára. Ki meddig tervez ott maradni Tatán? Azért is csak délután valamikor tudnánk beugrani, mert nővéremékkel is olyan ritkán találkozunk, hogy ottmaradunk egy fél napot biztosan. Kicsi család-sűrű program :?
Milyen édes Szabi a fogas képen, mintha csak mutatni akarné, "nézzétek mennyi fogam van már". És GRATULA a kúszáshoz. Balázs is szinte egyik napról a másikra kezdett el kúszni és ő is már átkúszott a lakás egyik végéből a másikba. Tegnap pl kikúszott a konyhaajtóig, épp a kajáját csináltam és kukucskált befelé, azt hittem megzabálom.

Végigszaladtam az oldalakat, amióta nem jöttem. Jaj, annyira édes minden gyerkőc.

[b]Ildi
: de ééédes ez a mászós videó Lottiról, meg az ágyban térdelős :lol: és milyen jó, hogy ilyen jól elvoltak Pálmival. De jó nektek, hogy ilyen közel laktok egymáshoz.
Figyu, milyen gesztenyét vettél? Lehet kapni fagyasztottan?

Éva: milyen szép kis husis Áron és milyen ügyesen csücsül.

Bettike: milyen csinos volt Máté a keresztelőn :D

Zsuzsu: nem semmi, hogy Konsti már áll. Mi még nagyon messze vagyunk ettől, mi pl még csak most hétvégén tettük le a középső szintre az ágyat, mert Balázs még csak most kezdett belekapaszkodni a rács tetejébe, bár térdelésbe még nem húzta fel magát, de sose lehet tudni, hogy mikor tanulja meg épp.
Nálunk kopp-kopp, amióta hazajöttünk a sárvári kiruccanásból reggel fél 6-6ig alszik Balázs, éjjel nem kel fel, esetleg egy kis nyöszörgés, ilyenkor cumi be és alszik tovább.
Sajnálom a GYED-es sztorit, de hátha mégis összejön drukk-drukk.

Ancsa: nagyon szép Linda. Jól látom, hogy az a játék pont a szájában van, miközben ő támaszkodik a kezén? :lol:

Sensi: nagyon csini Lillus abban a kockác,szines ruciban.

Kata84: le sem tagadhatnák a gyerekeid, hogy testvérek. Mi még nem eszünk darabosat, ill, csak annyi, hogy egyszer a krumplit simán villával nyomtam szét neki, de ennyi. Mi még mindig fogatlanok vagyunk, így még nem akarok neki darabosat adni, bár ilyenkor nem is a foggal nyomják szét a kajcsit, hanem felnyomják a szájpadlásukra állítólag.

Bangham: gyönyörűek a gyerekeid. Nagy fiad már korán kezdi a csajozást :D

LKata: nagyon jók Norbi evős képei az etetőszékben :lol: , sajnálom, hogy nem jött még be ez az etetőszék, de később ha már tényleg fog tudni magától ülni, akkor biztos, hogy nem lesz gond. Én adtam már szilvát Balázsnak, bejött neki. GRATULA a mászáshoz. Azóta is csak egyhelyben csinálja, vagy már elindult? És gratula a tapshoz is.
Banán--hhhmmmm, ez gáz. De akkor szerintem a HIPP kajákban lévő banán sem ússza meg ezt a vegyszerezést, vagy?

Marek: örülök, hogy tudtatok egy jót pihenni hármasban a hétvégén. Bori nagyon jól mutat a babakocsiban :D

Peva: tényleg mint egy kis édes bohóc azzal a sapkával Dorka :D . Jó hogy említetted azt a szemészetet. Én csak gondolkodtam rajta, hogy esetleg elviszem és ha jól tudom pont azt a babaszemészet.hu-t néztem, van itt a Fehérvári úton egy rendelőjük, egy köpésre lenne tőlünk.
Én általában kétszer adok Balázsnak főzeléket egy nap, amit délben kap, azt kapja este is, a délibe meg dobok egy lefagyasztott csirkehusikockát a jégkocaktartóból. Tejbedarapépet 3-4-5 naponta szoktam adni neki vacsira, persze ilyenkor nem kap főzeléket. Állítólag ezek a tejpépek feleslegesen felfújják a gyereket, egy szénhidrátbomba. Bár én már mielőtt hallottam volna ezt az infót, azelőtt is csak ilyen 3-4-5 naponta adtam neki. Nem lehet mindig csak főzeléket adni a gyereknek, nem?

Magunkról: Védőnő: múltkor felhívtam a védőnői szolgálatot, hogy megtudjam, hogy van e új védőnőm. Hát megtudtam, hogy még betöltetlen a pozi február óta. De van egy csaj, aki helyettesíti, pontosabban átvette a körzetet, tehát van neki most 2 körzete. Még arra sem jut ideje, hogy hetente 1x az újszülöttekhez elmenjen, mert annyian vannak. De megbeszéltük, hogy kijön hozzám, hogy átbeszéljük a hozzátáplálásos kérdéseimet.Jófej a csajszi, de ő is fiatal, 25 lehet kb. Magabiztosan válaszolt a kérdéseimre, de azért akkor is más, ha valaki tapasztalatból beszél. Mert hát azért ő is elővette a papírt, amin rajta van, hogy mikortól lehet milyen kaját adni a babának. Azt mondta, hogy az első szopi amit el lehet hagyni az a déli. Mert hát én még mindig 5x szoptatok naponta. De most már egyre többet adok neki délben enni, tehát vlszeg nemsokára elhagyom a déli szopit, furcsa lesz :(

Meg amúgy már nagyon sok mindent eszik Balázs, gyümik közül már szinte kilőttük mindet, amit most már ehet, zöldségek közül még visszavannak a K betűsek, meg pl a spenót, sóska, brokkoli, zeller. Ti mikortól fogtok pl natúr joghurtot adni, ill, sajtot, túrót? Az ekcéma miatt azt mondta a csajszi, hogy ezeket majd 10 hós kórtól és először egy kevés joghurttal kezdjem, tehéntej persze továbbra is kizárólag 1 éves kor után.

Megrendeltem végre az etetőszéket, ezt: http://babaszafari.hu/shop_artdet.php?s ... nas_970511 . Elméletileg holnap már lehet érte menni. Ildi, tényleg akartam már kérdezni, miért nem a hintában eteted Lottit? Nekem nagyon bevált, hogy ebben csücsült evés közben, persze most már várom nagyon az etetőszéket, mert már fájt a hátam attól, ahogy ültem ott a hintaszék előtt, meg már untam, hogy ha valami elmaradt, törlőkendő vagy ilyesmi, akkor olyan nehéz volt mindig onnan a földről felpattanni :?

Már említettem feljebb, hogy mi még mindig fogatlanok vagyunk, bár szerintem lassan be fog indulni, mert bár nem látszódik semmi az íny tetején, de az oldalán, mintha már kirajzolódna a fog körvonala,bár a fene tudja, hogy ez jelent e valamit. Mindenesetre múlt éjjel volt egy jó 10 perces visítása az ágyban, cumival a szájában, csukott szemmel, mozdulatlanul. Szinte semmit nem tudtam csinálni, hogy megnyugtassam, csak simiztem a hátát. Ez most a fog lehetett? Mert szokott ilyet máskor is csinálni, hogy felvisit, csak 1-2 mp, mire beérünk a szobába teljes a csönd, szépen alszik, gondolom ilyenkor rosszat álmodhatott, de ez a tegnap éjjeli nagyon durva volt :cry:

Múlt héten elmentünk Balázzsal a Diana kiállításra, szépen elkengurúztunk. Megnézte valaki közületek ezt a kiállítást? Szerencsére csak a 47-esre kellett szállnom és a Kálvinon szálltam le, Nem semmi milyen dzsumbuj van a Kálvinon. Balázs akkor aludt el a kenguruban, amikor beléptem a kiállítás 1.termébe. Aludt fél órát, a többin meg nézelődött és dumált, hozta a szokásos formáját. Így nyugisan végig tudtam nézni a kiállítást.

Na jó hosszú lettem :D
További szép napot Mindenkinek!
Clau

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


na, a szövegem elején csak a kérdést akartam vastagítani, erre az alatta lévő egész szöveget vastagította :?

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Clau - Tök jó, hogy így meg tudtad nézni a kiállítást és a szék is szupi. Grtaula Balázsnak is! Részemről jöhetsz/jöhettek bármikor. Max megeszünk mindent mire odaértek.. :lol: Délután alatt mit értesz? Mert aki mondjuk már 10 óra körül odaér hozzánk, lehet, hogy nem marad estig, bár ha akar, akkor részemről maradhat. :wink: Én otthon leszek.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Betty!Dehogy nem nagy dolog,hogy Szabi túrája!nagyon kis ügyes!!!!Hát külsöre hasonlítanak de belősre ég és föld :D

Marek!Drukk anyukádnak+++++++És te,hogy vagy?(lelkileg is)Nekem azt mondta a Csaj,hogy az Ő kislánya 8-9 hónaptól már kettő betéttel van és éjszak 12órákat bir.Én most tesztelem de lehet,hogy így is úgy is veszek még 10plusz betétet.Neked amúgy hány darab van?

Sensi!Leírnád amiket ti használtok milyen árba van(esetleg ha nem gond képet is raknál)?Nálunk ez most pénzkimélés miatt is van na meg elegem van,hogy naponta megyek a szeméttel :?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Bettyna...köszi a képfelrakást, most este a férjem beállította a Picasat.
Már én is tudok képezni! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata
Nekem 12 pelusom van, és 14 betétem. Te hol veszel plussz betétet és mennyiért? Lehet, hogy nekem is kéne pár.

Sensi
Sajnálom, hogy nem jöttök a talira. Pedig már elkezdtem azon agyalni, hogy ha Kecskemétig elhozna valaki, akkor onnan jöhetnétek velünk. Csak azt nem tudom, hogy férnénk el a kocsiban... :roll: Hátul kéne ülnie valakinek a két hordozó között, az meg gáz... :roll: Na? Így se jöttök?

Bori nem alszik nappal. Tegnap semmit nem aludt, ma is csak kétszer fél órát. Ilyenkor mi van? Én hiába magyarázom neki, hogy milyen fontos a fejlődése szempontjából az alvás, de csak röhög rám. Ha altatni akarom, akkor meg üvölt, az meg nekem nem éri meg. :roll:

marek
 
 


Bettyna
Próbáltam átutalni a pénzt, erre háromszor elrontottam az azonosítómat, úgyhogy a hülye OTP letiltott. Most be kell fáradjak a legközelebbi bankfiókba, addig nem tudok utalni. De én tutira megyek, remélem holnapra megoldódik ez a dolog, de ha mégse tudok bemenni, akkor csak hétfőn tudok utalni. Ugye az nem gáz?

marek
 
 


hello!
csak egy gyors helyzetjelentés rólunk,hulla vagyok,így ma tuti nem fogok visszaolvasni:
voltunk anyósomnál,nagyon rendes volt,tényleg szuperül éreztük magunkat,viszont sajnos hirtelen ért véget a kirándulásunk,mert Tomca vasárnap délután belázasodott (38,5 levonva),úgyhogy panadol szirup és rohanás haza. hétfőn,kedden lázas volt,kedden el is vittem orvoshoz (előtte ügyelettel beszéltem),aki mondta,hogy valószínű szerdára tiszta kiütés lesz. Így is lett,szerda óta szegény Tomi pocakja és most már a nyaka is kiütéses. :( viszont a láz teljesen megszűnt. kicsit nyűgös még, éjjelente keveset aludtunk eddig + egész álló nap cicizik,viszont enni keveset eszik,fogyott is egy csomót. Most este kezdett enni rendesen + elveimet feladva vettem neki hipp őszibarack nektárt,abból bevágott 2 üveggel az én nagybetegem :)
iszonyat édes egyébként,olyan,mint kicsecsemő korában,bújik,cicizik,alszik a cicin és bújik. Nagyon féltettem,de az orvos megnyugtatott,hogy gyakori kisbaba betegség, cseppfertőzéssel terjed és szövődmény mentes. 3 nap lázzal indul,utána a láz elmúlik és jönnek a kiütések. (roseola infantum)
a herpeszvírus egyik fajtája terjeszti cseppfertőzéssel,szóval bárhol,bárkitől elkaphatta. :(
nem lehet eléggé vigyázni. szívbajt kaptam amúgy a kiütésektől és a láztól is, egy fél napot végigbőgtem,hogy lázas a gyerek és most mi lesz (az aggasztott nagyon,hogy se nátha,se hasmenés,semmi nem társult hozzá,én meg elkezdtem kombinálni,hogy biztos valami súlyos betegség...) de szerintem nem viszket és nem is fáj neki,"csak" nyűgös szegénykém. Állítólag 3 nap a kiütés,úgyhogy remélem holnapra eltűnik.
Megyek aludni,remélem ma már nyugisabb éjszakánk lesz!

hétvégén remélem már visszacsatlakozok :wink:

Kép

Kép
borkaby
 
 


Kata84 - Köszi! Ez jól esett! Főleg tőled, akinek a fiacskája lassan szaladni fog. Én meg örömtáncot járok az első métereknek! :wink: Naná, hogy ég és föld! AZ egyik fiú, a másik lány! :wink: :lol: :lol: :lol:

Kata - Igazán nincs mit. Szabi ma álomkóros volt. Ellentétben Marek Borijával.

Marek - Privi ment. :D

Borkaby - Szegény Tomika! Jobbulást neki! Neked meg kitartás!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sensi, úgy értem, hogy nincs új a nap alatt, tehát egészen a nagy önállósodási törekvésekig (XIX. század) a gyerekek együtt éltek az anyával. Majd jött az urbanizálódó társadalom kapcsán a fogyasztóvá nevelés (külön szoba, játékok), és most megint
kezdenek visszatérni a régi dolgokhoz. :)
A frissebb kutatások a középkort vélik manapság felfedezni abban a jelenségben, hogy egyes anyák ma is kitaszítják, magukra hagyják gyerekeiket, csak annyi a különbség, hogy ma a munkájuk miatt hanyagolják el a gyerekeket, pl. generációk nőnek fel tv előtt. A tv, mint bébiszitter...
Különben nagyon érdekel, hogyan lehet annak a kettősségnek megfelelni, hogy egy nő odaadó anya és a munkájában jó szakember is legyen. És hogy mindkét minőségben helyt tudjon állni... A társadalmunk nem biztosítja a munka vagy tanulás melletti gyermekmegőrzést elég jól. Pl. nincs babaszoba a munkahelyeken, és lehetne még ragozni... Ha nincs nagyszülő a közelben, akkor akár el se induljunk sehová, mert gyerekkel együtt
bizonyos helyekre nem lehet bemenni.

Etetőszék: A Corában csodaszép asztallá alakítható fa etetőszéket láttam 7990,- Ft-ért.

Kata84, 2 gyereknél még pont jó a 4 szoba...hogyhogy elutasították? Nem lehet még egyszer beadni? Az egyik szobára azt kellene írni, hogy háztartási helyiség, a másikra meg azt, hogy gardrób szoba. :D

Borkaby, és rád nem veszélyes ez a kiütés?

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Napközben nem tudtam jönni, mert párom szabin volt ma és holnap, úgyhogy elmentünk az Árkádba hármasban vásárolni, aztán itthon pihiztünk, este ő focizni ment, akkor Lottival voltam... szóval eltelt a nap.

Clau - jó lenne ha jönnél a talira, de persze érthető, hogy a családi program az első.
A gesztenye mirelit volt és egész darabos, amit kevés vízben pároltam és nagyon fini lett, Lotti imádta. Egészen más íze van így a gesztenyének, mint a masszának, amit agyoncukroznak. Én ajánlom mindenkinek, krumplival adtam Lottinak és ment bele pici párolt alma, másnap kicsi csirkehusi is.
A talira mi valószínűleg nem fogunk 10-re menni. Lotti 2. kajálása után megyünk majd, az ált. 10 óra, de mostanában ez tolódik, mert sikerül 7-8-ig is aludni, szóval valószínű, hogy dél körül érünk majd oda. Hogy meddig maradunk? Nos, ez időjárás függő is, de szerintem kb. 5-6-ig és persze attól is függ, hogy a többiek meddig maradnak, hogy érezzük magunkat...
Etetőszék szuper!
A hintában és pihiszékben való etetés nem jött be. Lotti ott izeg-mozog, a pihiszékben addig, amíg lecsúszik jó mélyre, szinte már ki is esik belőle, a hintában pedig minden érdekesebb, mint a kaja, szóval még az ölemben ülve eszik, de már lassan meglesz az etetőszékünk, már megrendeltem. :lol:

Sensi - mi már a Libero 4-et használjuk :lol: De azért köszi!
Amúgy vettünk most up&go nadrágpelenkát is, használta már valaki? Nagyon-nagyon jóóóó!!!
Á, akkor elteszem a rucikat a húgoknak, hátha náluk is lány jön majd :lol:
Gesztenyés kaja nagyon bejött Lottinak, de amúgy tényleg fini, én is megkóstoltam (mint mindent, mielőtt adom neki) :lol:
Az árakat nem írták oda, én is néztem :roll: Úgyhogy a boltban lehet rácsodálkozni :lol:

Banán - na ez gáz egy cikk, igen, de Lotti imádja a banánt!!! Nálunk ált. kétnaponta van is, vagy gyümikhez keverve vagy csak magában, egy egész banánt be tud vágni. Szóval szerintem én azért fogom adni neki, tulajdonképpen ez nem újkeletű dolog a banán érlelésével kapcsolatban sajnos, de hát tényleg nem tudunk mindent kivédeni. Én a banán héját mindig alaposan megmosom, mielőtt kibontom, ezt olvastam, de amúgy én is sok banánt eszek :shock: :?

Borkaby - jaj, jobbulást Tomikának, kitartást neked, gondolom, hogy milyen nehéz lehet, ha lázas a baba :cry:

Marek
- nálunk is vannak napok, amikor Lotti alig alszik nappal. Vagyis inkább elalszik, aztán nagyon hamar felriad. Nem lehet, hogy fogzás az oka? És ilyenkor meddig próbálod altatni, ha sír? Nem lehet, hogy hamar feladod? Csak mert nálunk volt rá példa nem is egyszer, hogy vagy 20-30 percig is altattam, mire tényleg bealudt. :roll:

Bettyna
- gratula Szabinak a kúszáshoz, a nagy túrához :lol: Innentől nem lesz megállás, meglátod :wink:

Na bocsi, csak ennyire futotta, nagyon fáradt vagyok, mint minden nap ilyen tájban :?
Holnap megyünk cora-ba vásárolni, aztán kéne megint takarítanom... tényleg, akinek már kúszik-mászik a babája vagy csúszik hátrafelé :wink: - ti hányszor takarítotok egy héten vagy hány naponta? Vagy csak én viszem túlzásba, hogy 2naponta porszívózok és felmosok??? :roll: Csak mert rohadt fárasztó :shock:

Jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Kata - te kérdezted az etetőszéket, ugye? Hogy milyet rendeltem. Na most, fene se tudja :? Láttam, hogy van 4 féle színben, de a rendelésnél nem lehetett külön színt választani, de amúgy itt a link:

http://elefani.eu/shop_artdet.php?shop_ ... mek_326577

És nekem a candy tetszik, a tiétek is olyan?

Na tényleg mentem és na, megint na-val kezdtem, azaz most azzal fejeztem be... :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


http://egeszseg.origo.hu/cikk/0814/3034 ... olcs_1.htm

a banánról :lol:

Most már tényleg elteszem magam holnapra!!! :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Jó reggelt!

Ildi...hát igen, ez a pozitív banános változat :wink:

Norbi hurutos lett :( rendesen zörög a mellkasa! :( A kiszívott orrváladék fehér, és nincs láza,
úgyhogy nagyon remélem csak a fogától van!Bár néha köhög is.
Szerintetek hívjam fekl a dokit? :roll: mert itt a hétvége is.


Na most már megtanultam a Pisaca feltöltést, majd a képek alá is megírom a szöveget :D
Valami el volt állítva a gépen, a férjem egyből tudta mi a baj.
Ennek örömére hoztam is egy muris fotót!
Norbi tegnap segített felmosni! (így térdel már!) :lol:
Kép

Clau...gyere a talira, kérd el Bettyna számát és ha letudtátok a rokonságot nézzetek be ha még
ott vagyunk! :wink:

Borkaby...nagyon sajnálom a betegséget! :( Mielöbbi gyógyulást a kis Tominak! :D

NyMalac...hol vagy????Hogy vagytok??? Mesélj, ha van időd! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Jó reggelt!

Kata!Szerintem hívd fel a hétvége miatt!Mi is nemsokára megyünk mert köhögnek inkább feleslegesen mint,hogy az ügyeleten kösetek ki.
:?
Ildi!Kiváncsi vagyok,hogy tetszik majd a szék!Nekünk az S-btüs van nem tudom a nevét :oops:

Marek!Én egy Gyöngyi nevü Csajszitol rendeltem.500ft/db de ha többet rendelsz olcsobb én 5db-ot vettem 2000-ért.Te kitől vetted?

Betty!Majd kérünk ám képet ahogy Szabi mászik!Amúgy az én fimanak ott van 1 3éves hajtó erő :lol: Nálatok is a második sokkal hamarabb csinál majd mindent meglátod :wink:

Zsuzsa!Vissza térve Balaton ha nem lennének itt a szüleim és a telkünk mi is szívesen élnénk a Balatonnál.Régen nagyon nem szerettem de 3éve oda járunk és nagyon megszerettem :D Ti nem gondolkoztatok,hogy arra költözetek?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


csak röviden, csajszim ölben:

Én a talira 11 körül mennék és nyögiig maradnék (du.4, persze ember tervez....)

Marek! Kajálás amikor 2 napig egyáltalán nem ment, kiderült, hogy piros a torok...de akkor láz is lett.
Azóta: d.e. kézzel evés- keksz, banán, sült alma, 20 perc maszatolás után tudok 50 ml-nyi gyümit adni kanállal
ebéd megy nagyon újra, mi már nem szopizunk akkor- de előtte Dentinox, és 2 óra éheztetés (max. 2 korty víz, de az is csak 1 órával előtte)
esti tejpép is megy, előtte levegőzés (30 perc kb), éhes legyen
Nem tudom tudtam-e segíteni.
Alvás nálunk ilyen 10-ből 8-szor. Ez van.Néha segít, ha elmegyünk d.e. valahová, és aztán tud aludni 1 órát, de akkor d.u. csak 30-40 perc.

Sensie!
mi járunk hetente tornára, és ott kapunk házit, szóval nem rontom el a gyereket. Jössz a talira? Jó lenne! Tudom, messze van, de Pestre is fel tudtatok jönni, onnan nem vészes. :wink:

Veronika! 2 műanyag palack szuper tornához. :lol: korábban akartam írni, csak kiment a fejemből.

Bettyna! ügyes Szabi!!! és már váltott kézzel/lábbal megy neki?

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Felhívtam a doktornőt, azt mondta ha nem sírósabb mint ált., és nincs láz és nem sárgás a váladék akkor ne menjek le...
Csak a foga miatt van, sprayzem és szívjam a nóziját.

Ildi...kérdezted a takarítást, hát én is 2 naponta porszívózok és mosok fel! :oops: Pedig kúszik Norbi mindenfelé,
de próbáljuk nem behordani a koszt. :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sikerült feltennem a képet! :lol: :lol:
Utólagos engedelmetekkel írogattam feliratokat pár kép alá a Picasan....remélem megfelel. :wink:
Dátumokat ha akartok írjatok még mellé.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Bettyna: még nem tudom, hogy délután mikor tudnánk odaérni. De Győrből gyorsan ott vagyunk nálatok. Priviben majd elkérem a telszámodat és akkor telcsizek aznap, hogy mikor érnénk oda.

Borkaby: jobbulást Tominak. Vannak még kiütések?

Ildi: most már én is sűrűbben takarítok, mint eddig. Szerencsére Balázs nem fél a porszívótól, tehát nyugodtan porszívózhatok mellette. Múltkor pl amikor porszívóztam és meglátta a kezemben, teljesen odavolt, na több sem kellett neki, odakúszott és átkarolta a porszívó csövét, alig akarta elengedni, amikor vissza akartam tenni a habszivacsra. Ugyanez van, amikor meglátja a felmosót a kezemben, vagy a fürdőben fürcsizése közben. Takarítóbácsi lesz a fiamból :roll:

LKata: látom Norbinak is bejön a takarítás :D
Jobbulást neki!!

Most az éjjel szerencsére nem volt már felsírása Balázsnak, nem tudom mi lehetett az a múlt éjjel. De nemcsak hogy felsírása nem volt, hanem aludt egyhuzamban fél 7-ig este 9-től :shock: Csak nem tudom mit csináljak, hogy ne takarózza ki magát. Mert össze-vissza forog az ágyban, hol itt hol ott alszik és így mindig kitakarózik, de nem tudom visszatakarni, mert ilyenkor már rajta fekszik a takaróján :?

Ezek most a kedvenc fotóim:

Kép

Kép

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?