Új privát üzeneted érkezett!

Ancsa
Gondolom látod, hogy kicsit leálltunk mostanában, azért nem válaszolt senki. Mindenkivel előfordul, hogy nem válaszolunk a hozzászólására, az anyukák márcsak ilyenek....feledékenyek...mire elkezdenek írni, elfelejtik, hogy mire akartak reagálni.
Légyszilégyszilégyszi írj egy kicsit többet magatokról!!!!!

Veronika
Olyan hengerünk nekünk is van, de ha rárakom, azonnal orraesik... :lol: Na mindegy, ha ez kell a mászáshoz, akkor ez kell.... :lol:

Zsuzsu
[color=red]Én kiemelném a fontos dolgokat, de sose sikerül...[/color]
Most hátha...
Háááát...majdnem....

Sensi
Nemtom mikor megyünk, de esetleg megbeszélhetünk egy vadasparkot, ha már állatkert nincs Szegeden... Vagy bármit. Ha megbeszélünk egy talit (hétvégén), én megoldom. Mondjuk a következő két hétvége pont nem jó... :roll:

marek
 
 


Sziasztok!

Jaj, de le vagyok maradva!

Először is üvd Ancsa! Én is emlékszem rád! :D Majd mesélj lindáról és hozz képeket is! :D

Zsuzsu...gratula a felálláshoz, nem semmi milyen ügyes! :D
Nagyon arik a képek!

Veronika...háát ezek a fotók mesések, nekem főleg az első babkocsis tetszik! Mit egy kisasszony úgy
hasal! :lol:

Clau...nagyon helyes pasi Balázs! Tök laza ahogy az apukájával ül a vízben, mint aki egy
fotelben terpeszkedik! :lol: :lol: :lol:

Ildi....nekünk is ilyen játszótér a nappali! :lol:
Nagyon helyes Lottika!

Tegnap olyan rosszul lettem, a tornát is hanyagoltam, ma reggelre meg kijött a herpeszem és a gyengeségen
kívül más bajom nincs! :? Ez épp elég.

Sensi...köszi a puszit! :D Átadom!

Norbika olyan gyorsan kúszik! :shock: :D Tegnap este felvettem videora, tök édi! Ha tudom felteszem ide!
Ma kissé hisztis, enni se akar, szerintem a front és a fogzás....nagyon zizi! :roll:

Norbi kúszik video
http://videa.hu/videok/vicces/norbi-kus ... y2oZxJmLqi

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Na, látom sikerült a videot beszúrnom...ez kész csoda. :D

Én is elnézést kérek ha valamire, valakinek nem reagálok! :oops: :(
Ahogy Marek is írta, mire végigolvasok, és elkezdem a hozzászolásomat a fele mondanivalóm
el is felejtem. :oops: :( Hülyülök!
Tőled is bocsi Timike!Ha valami fontos volt kérlek ismételd meg, mert még időm sincs visszakeresni...
főleg hogy Norbika nem akar nekem aludni! :roll: Mennem kell!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

 
 

Timi....Amúgy nem a főzelék készítést kérdezted?

Én nem bonyolítom! Zöldség (répa, fehérrépa,cukkíni, vagybrokkoli...)és hozzá mindíg negyed
rész burgonya. :lol: Van hogy két féle alapanyagból főzöm, van hogy 4-5 féle zöldség is van benne.
Felkockázom, kislánygon kevés vízen párolom, picit sózom és turmix!
Néha teszek hozzá egy pici mokk. kanálnyi margarint. De nem fontos. Néha petrezslyem zöldet :wink:
Remélem segítettem! :D
Ja a sütőtököt sütöm, nem főzöm. Így finomabb!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


kicsit bibisen írtam, bocsi! :oops: Na de most már megyek!...pussz!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!

Ildi Lovaszkata:nagyon édesek a kúszó mászó babáitok.

Ma voltunk a védönönél.
Fanni súlya 8700g 70cm fejkörfogat 44cm nem semmi :D :D
Nekem meg még azt mondják hogy kicsit fogyott hát másfél hónap alatt másfél kiló hizás :shock: :shock: :shock:

Milyen az új vonalzónk? :D :D



vikcy6
Pákozd
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép



vikcy6
Pákozd
 
 


Tényleg nem valami pörgös az oldal mostanság.Babácskák lefárasztják az anyácskákat. :lol: :lol:

Hol lehet ilyen hengert venni?Bármilyen bababoltban?

Nálunk annyira fújt ma aszél és még most is hogy nem is tudtunk kimenni.Mostanában olxan keveset sétálunk Fannival.Vagy túl meleg van hozzá vagy túl hideg.Nekünk semmi sem jó.
:( :)

Én azt hittem Fanni mostanában keveset eszik ahhoz képest meg nagyon jól hizott.90dkg ot hizott kicsit több mint egy hónap alatt.

Hétvégén keresztelön voltunk és ott mondta az egyik srác hogy milyen hajlékony a Fanni ahhoz képest hogy van rajta egy kis felesleg.

Mondtam is neki hogy neki kell álni fogyózni ha van rajta felesleg.

Ildi:már annyiszor megnéztem a videót.Nagyon aranyos Lottika ahogy kúszik.Én is én is akarom hogy Fanni is másszon.Utánna meg majd azt hogy milyen jó lenne ha még eljátszana fekve.

:lol: :lol:

Megyek alukálni lassan mert párom meccset néz.Engem meg nem érdekel a foci.

Jó éjszakát mindenkinek.



vikcy6
Pákozd
 
 


Sziasztok!

Egyszer valaki betett egy három kerekű kisbabakocsi lelőhelyet. Légyszi légyszi aki tudja segítsen.

Köszi

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Á, már nem jutok napközben a gép elé :roll: Lotti megy, mint egy kis sajtkukac, úgyhogy nagyon résen kell lennem, mert bár átalakítottam a szobát, így is van egy csomó veszélyforrás :roll:

Anikó - először is hozzád szólnék!!!! Ne sértődj meg ezért! Nincs okod rá, de tényleg! Én láttam a kislányodat és tényleg nagyon édes, sajnálom, hogy a képet törölted (nem értem, miért), gyere gyakrabban, csatlakozz, én emlékszem rád amúgy!!!! Nem azért nem írt bárki is, mert nem vagy fontos itt vagy nem akarunk veled beszélni, hanem sokszor átsiklik az ember egy-egy hozzászóláson, nem direkt, csak lehet, épp kapkodva ír, úgyhogy tényleg ne hari!!! :lol:

Marek - sajnálom a rossz éjszakát!!! Nagyon keményen az ilyen esetek, én is totál kivoltam, amikor Lotti csinálta a fesztivált napokig :roll:

Sensi - és nálatok Lillus mikor alszik el este, hány órakor? Csak mert talán nekünk azért sincs meg a 11-13 óra, mert ált. 21 után alszik csak el Lotti? :roll:
Ez a gabonapép:
http://milupa.hu/termek.php?key=p_gabonapep

Nekünk nagyon bevált!!! Mondjuk a Milupától eszi a vaníliás & csokis tejpépet is és imádja!!
Nem semmi a tápszer+cukor+kakaós anyuka :evil: :?
És szerintem ne törődj azokkal, akik :shock: néznek, mert még szoptatsz, nem is értem, miért teszik, hiszen nagyon jó, ha valaki sokáig tudja szoptatni a babáját és mindenhol le is írják,hogy a baba 1 éves koráig a fő tápláléka még az anyatej (tápszer), szerintem a 200-300 ml is nagyon-nagyon jó!!!
A rosszullétedet sajnálom, örülök, hogy jobban vagy és hogy nem hánytál, az iszonyat pocsék :P
A Lilla név nagyon szép, lehet becézgetni is, ne bánd!

Clau - én odavagyok a babádért!!! :lol: Balázs annyira de annyira cukika, hogy kész vagyok tőle!!! Ahogy a kanalat rágja az egyik képen, ott meg tökre Lottis, de tényleg, pont ilyen fejjel rágja ő is a kanalat :lol:

Bettyna - úrég, nem semmi egy napotok volt :shock: A cicimasszázs iszonyat lehetett :cry: Párod bokájával mi van?
Mensi miatt sorry :?

Timi - bocsi, de én sem vagyok mindig képben, tök nehéz visszaolvasni, de ha a főzelékről kérdeztél (ahogy LKata emlékszik), én úgy csinálom, hogy a krumplit mindig főzöm, a többit párolom kevés vízben fedő alatt, aztán ezeket összezúzom a botmixerrel (sózni, cukrozni nem szoktam, kivéve a tegnapi sóskát, azt muszáj volt cukrozni, mert amúgy durván savanyú volt), ha kicsit keményebb, higítom a maradék lével vagy anyatejjel.

Zsuzsu - gratula Konstinak az álláshoz!!! Nagyon ügyes a kis drága!!! A lavóros kép nagyon ott van! És együtt a homokozóban, az annyira kis megható kép, nagyon édesek a tesók!!!

LKata - sajnálom a herpeszt! Nekem is néha kijön a számon, utálom, úgyhogy kitartást hozzá!
Megnéztem a kúszós videót, egyem meg, milyen gyorsan halad előre, nagyon ügyi és nagyon-nagyon aranyos! A csigáért ment amúgy ennyire?

Vikcy - azta, nem semmi súlya van Fannikának! Amúgy pedig gyönyörű formás baba, nem is látszik, hogy majdnem 9 kiló, nagyon szép az összes képen! A sapija tündér,a fogacskái is nagyon cukik :lol:
Tuti a vonalzód! :lol:
Az én párom is meccset néz,úgyhogy nem volt foglalt a gép :wink:
Köszi a dicsit, Fanni is biztos hamarosan mászni fog, nálunk egyik napról a másikra ment!
Mi se mentünk le ma sétálni,nagyon durva szél volt, viszont a nagy melegben voltunk minden nap, ő elvolt a babakocsiban, én szétizzadtam magam :roll:

Rólunk: Lottika egész nap halad, mindent akar, a papucsomat, a kajámat, a hajamat, a távirányítót, a mobilt... nem áll le egy percre se, én meg megyek utána, enni is alig van időm és már 58 kiló vagyok, ez jó, amúgy marha fárasztó.
Viszont (asszem Peva, te kérdezted) visszaszokott a cicire, újra a cici a király, a cici a mennyei manna :lol: Mellette ugyanúgy eszik mást is (szigorúan cici után), nem semmi mennyiségeket, ma krumpli-alma-csirkehús volt az ebéd, ami kicsit elcsúszott, mert átjött egy barátnőm a 9,5 hónapos babájával és nagyon lefáradt Lotti és 2,5 órát aludt a nagyágyban (én mellette 1 órát, utána meg csak lábujjhegyen mászkáltam és olvastam a földön, nehogy felébredjen), viszont tök jól elvolt a babával és a habitapidarabon kissé össze is "vesztek", vették ki egymás kezéből, nagyon vicces volt. Amúgy már 7,5 kiló, tegnap mértük, persze nem is csoda, hiszen elég rendesen eszik a cicin kívül is.
Ja, mától nem vasalom a babaruhákat!!! Elhatároztam (remélem be is tudom majd tartani!), főleg, hogy jön a dögmeleg, a vasaló felett izzadni így is húzós, hogy párom ingekbe jár dolgozni, úgyhogy eddig csináltam, nem tovább.

Na ennyit mára, már nem bírok tovább fent maradni, jó éjt mindenkinek és gyertek már gyakrabbaaaaaaaaaaaaan! :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok,
mindenekelőtt köszönöm a válaszokat!

Kép

Elnézést a kifakadásom, azt hiszem érzékeny periódusban vagyok. A képet azért is töröltem, mert minek mutogatni a neten a babámat, ha úgysem érdekel senkit. de olyan kedvesen válaszoltatok, hogy újra kedvet kaptam, köszönöm! és ezúttal elnézést is kérek. Furcsa nekem ez az anoním chattelés. Nagyon örülök, hogy emlékeztetek rám, Sensi, Zsuzsu, Bettyna és többiek.
Éva - megnéztem az esküvői képeket - Te esküvőd? gratulálok! nagy nap! (ha nem bocsi - annál régebbiket még nem olvastam vissza)

Clau - Neked is köszönöm a választ és minden szép és jó már. A képeken látom hogy már fürdőbe viszed ahét és fél hónapos babát. Asszem én eddig túl paranoid voltam, nem mertem usziba vinni a lehetséges fertőzések miatt. na erre is jó ez a fórum, hogy erről leszoktassam magam.

[color=red]timirosicka, bettyna [/color]- a képet azért töröltem, mert a válaszokat hiányolva nem akartam "feleslegesen" mutogatni a babát a neten. De majd újra felrakom :wink:

Kata, Sensi, Marek, Zsuzsu, s Többiek
- majd írok többet magamról, nagyon jól esett az érdeklődés főleg a nagy érzékeny kirohanásom :oops: után

vicky - Fanni nagyon édes

és persze a többi baba is, imádom nézegetni. Úgy tűnik, itt mindenkinek egykorú a babája, ami ugye nem meglepő. Találkoztatok már személyesen is?

mtücsök - mennyit adnál egy 3 kerekű babakocsiért? én eléggé körbenéztem mindenhol, nekünk is az lett

mindenkinek szép éjszakát, mikor olvassátok már inkább reggelt -jó itt lenni

újra

:)

Kép
ancsa123
 
 


És Ildi - tudom, tudom..
örülök, hogy Te is írtál - rád emlékszem a legjobban. Soha nem felejtem el, mikor írtad, hogy elkezdtél vérezni és annyira izgultam. Úgy örülök hogy ilyen szép Lottid lett :)

Kép
ancsa123
 
 


Sziasztok!!

Örülök, h újra él a topic :-)

Tényleg nem egyszerű babanetezni, de számomra is fontos. Igazából ez az egyetlen kikapcsolódásom....
Leírom az általános napirendünket:
6 körül ébredés, apázás, reggeli, mosakodás......
8 körül irány a levegő ( a meleg miatt korábban megyünk ki) játszótér 9.30-ig kb, majd az udvarban a hűvösben tízórai, hintázás....
11 körül bemegyünk, gyerekek homokmentesítése :lol: :lol: , ebédmelegítés, ebéd, fektetés....
12:30 körül a legjobb esetben alszanak.
Utánna nekem elpakolás, ebéd, vasalás......na és persze igyekszem netezni, pihenni
15 körül ébrednek, uzsonna, majd irány a játszótérre "bandázni". (délután többen vannak kint, így lehet társadalmi életet élni :lol: :lol: )
17:30 körül ér haza apa, így ő is csatlakozik a bandához :)
18:30 csutakolás, vacsi, játék....
20-21 között elalszanak a srácok.....

Azt hiszem így már értitek, h miért nem uncsizok.... :lol: :wink:

Köszönjük a dicsiket!! Felállós képünk még nincs, nem tudom kipárnázni a kiságyat, szobát, udvart....így nem merem magára hagyni Konstit még a fotózás idejére sem.

Marek!
kiemelés: hajrááááááá :) jó lesz az!! kijelölni, majd B-ra vagy kiválasztani a színt....

a vadaspark nagyon jó hely, hétfőn voltunk a bölcsisekkel, de Ábelt legjobban a játszótér érdekelte ott is... :o :shock: :)

L.Kata!
A herpesz nagyon kellemetlen, gyógyulj meg hamar!! (nekem a herpeszről egy expasim jut eszembe. Amikor összejöttünk lett herpesz a számon. közel egy éven át tartott a szerelem, folyamatosan küzdöttem a sebbbel. Amióta szakítottuk, nincs ilyen problémám. Biztos a szervezetem így tiltakozott a kapcsolat ellen... :lol: :lol: :lol: )
Norbi édes!! Remélem nem haragszol meg, én csak kommandósnak hívom az így közlekedő kisgyermekeket.... :)

Vicky!
Gratu a súlyhoz!!!!!! és egyéb méretekhez! Igazi, vagány csajod van, sok örömet kívánunk!

Ildi!
A tejpépet mikor és milyen formában adod??? (kipróbálnám Konstinak, de az első próba kudarc volt, kanállal nem ette..)

Én csak annyit vasalok, h ne legyen nagyon gyűrött....ja és hajnalban vasalok, nyitott ablak mellett....

Ancsa!
maximálisan megértelek!!!!!!!! Nekem is sokszor rosszul esik ez-az, de túl kell lépni. Nehéz, de menni fog! :) :wink: Ha seígt mesélj, panaszkodj, nem szégyen az sem!!!
A beszámolót nagyon várom!!

Mi: ma viszem Ábelt óvodaérettségi vizsgálatra. Azt írták vigyek enni-innivalót, mert elhúzódhat.... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: már görcsben mindenem, de valahogy csak túléljük. Ha minden rendben lesz, akkor mehetünk oviba. (áprilisban nem iratkoztunk be, így ősszel csak a vizsgálat utáni engedéllyel mehetünk)

panasznap: tegnap összekaptam az urammal.... Beszéltünk telcsin, majd fél óra múlva hív, h mi van, miért csörgettem. Mondtam, h nem csörgettelek.... Ő meg bizonygatta, h igen. Ha valamit utálok, az az igazságtalan vádaskodás. Értetlenkedett, majd közölte: biztos valami pasi piszkálta a telcsim.... na itt szakadt a cérna, ott hagytam a játszón ......Szerintem valaki más telcsije csörgött (tömött buszon nokia telcsi) és erre hitte, h az övé. A híváslistájában nyoma sincs a hívásomnak!!!
Apróság, de nagyon kibuktam.....

Nálunk volt egy kis eső végre, nagyon kellett, minden száraz és porzik.....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép Ábel az állatsimogatóban
Kép reggeli ébredés

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Jó reggelt!

Ancsa!
Én konkrétan ilyesmit keresek, a cél, hogy minél kisebbre lehessen csukni.

http://aprosagokboltja.hu/shop_artdet.p ... magic3piri

Betti!

Lehetne kérni egy listát, hogy kik mennek a talira és ezek közül hányan viszik a férjüket????? Köszönöm.

Ma megyek egész napra barátnőzni úgy örülök!

Majd jövök.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Helló!
Zsuzsu...Fél napi élelemmel kell menni ovodaérettségi vizsgálatra??? :shock: :? Jééézus, kitartást! :roll:
Nagyon cuki ez az ülős kép!Nektek nem kakad be a lába Konstinak?
Norbi sokszor beszorul. :(
háát, valóban úgy kúszik mint egy kis kommandós! :lol: :lol: :lol:
A vitát sajnálom, neki is rossz napja lehetett! :(

Vikcy...nagyon szép a kislányod, szerintem nem duci! Nagyon szexi a csíkos harisnya! :lol: :lol: :lol:
milyen ügyesen ül, aztiii! :D

Ildi...a csigához tepert ennyire! :lol: De most már a Dvd lejátszó jobban izgatja! :?

Ancsa...várjuk a képet! Igen már volt Baba-mama tali, csak Bpesten...én azon nem voltam.
De most lesz Tatán...arra eltudok menni! :lol: :lol: :lol:

Húú, rohanok, Norbi hív!

Ja, köszi a herpesszel kapcsolatos vígaszokat. Mára már totál feldagadt a szám, borzalmas! :cry:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Zsuzsu ....kakad= akad :oops: :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Na, bealudt a Manó!
Gyors visszajöttem.
Kérdezném: Nektek fennt van még a rácsvédő???
Arra gondoltam leveszem, mert úgyis letesszül legalulra az ágy fekvőrészét...akkor már minek? És Norbi amúgy is csak tépkedi a védőt :roll:

Bébihenger...szerintem bababoltban kapható. Labda meg gyógyászati segédeszk. boltban! :wink:

Ja, és legújabb alvási póz! :lol: Fenék a magasba! Én aludtam így anyu szerint!
Kép
Kalandra Fal!
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Én is ritkán tudok jönni, néha csak olvasok, mire belépek elindul a nyafi...
Szóval nem kiakadni (Ancsa, és még sokan mások akikre nem reagáltam :oops: )
Szeles idő, fogzás, mindig van valami. :wink:

Inkább témák maradtak meg szita agyamban:

Rácsvédő: én hagynám, mert Dorka éjjel néha lefejeli - volt, hogy azért sírt álmában, mert arra akart megfordulni. Néha alatta kidugja a kezét, akkor is meg kell menteni...a kritikus pontra türcsit tömködtem és egy kispárnát.

Főzelék: én sem szarozok: 1 közepes krumpli, kétszer annyi zöldség, kis víz, 15 perc, turmix - ebbe bele 1 kk olíva olaj (kaki-ügynek jót tesz, plusz a zsírban oldódó vitaminoknak, nincs benne annyi E, mint a margarinban)

Bettyna! Cicik miat részvétem.


na mennem is kell, ordítás, tegnap is horror volt.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Mtücsök

Talán én linkeltem be korábban egy háromkerekű esprit márkájú babakkocsit, most nincs nekik csak ez, de ez is jó áron van szerintem:

http://www.sanyibea.eoldal.hu/fotoalbum ... -zapp/1454

Őket a bababörzén találtam, külföldről hozzák be a babakocsikat, nagyon jó áron.

Többiek
Később még megpróbálok írni, de tényleg annyi dolgom van a négy gyerekkel, hogy sokszor még a gépet sincs időm bekapcsolni.

Ancsa123
Mi szerintem még nem ismerjük egymást, de üdvözöllek én is köztünk, gyere gyakran!!!
Aranyos vagy az esküvő miatt, de a mienk már 10 éve megvolt :lol:
Most a férjem unokahugáén voltunk.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Na végre! Ismét van egy kis élet! CSak a rosszidő kellett hozzá.

Ancsa
Jaj, de jó, hogy visszatértél. Lesz még ilyen, hogy véletlen nem reagálunk, már most elnézést kérek mindenki nevében... :lol:
Milyen háromkerekű babakocsit vettetek? Nekünk ABC Design van. Nagyon szeretem, de baromi nagy, holnap elutazunk, vagy nem veszünk bőröndöt, vagy babakocsit... :roll: Még jó, hogy én hordozok, valahogy csak kibírjuk nélküle... :roll:

Ja, képzeljétek, nem tudom kinyitni az utazóágyat, úgyhogy Bori csukott utazóágyban fog aludni... :lol:

Az éjszakánk megint nagyon gáz volt. Éjféltől háromig ment a műsor, mint tegnap.

Rácsvédő - én pont mostam ki, de vissza fogom rakni, mert Bori is mindig beveri a fejét.

Gabonapép - jó a leírása... :lol: Laktózban szegény, laktózmentes....no akkor most melyik??? :roll: Szuper, ha még a gyártó sem tudja eldönteni.... :lol:

Bori pöttyös lett a meggytől...ááááá...ez a gyerek lassan semmit nem ehet.... :roll:

Zsuzsu
De jóóóó...napirend. Nekem legnagyobb bánatom a kiszámíthatatlnság. Sose tudom, hogy mikor fog elaludni Bori, vagy elalszik e egyáltalán. Ráadásul ha menni akarok valahova, akkor tuti alszik három órát, ha itthon van dolgom, akkor meg örülhetek fél órának. Pedig én olyan ember vagyok, aki szereti eltervezni a napját. Vagy most már csak szeretné... :roll:

Tegnap megint eljutottam a turiba. Nagyon tuti nyári cuccokat túrtam. Hurrá!!!! Majd ha megszáradnak lefényképezem...
Ja, és rendeltem mosható úszópelust, az is megérkezett ma. Meg a Babylegs is... Használ olyat valaki? Sokszor járok úgy, hogy elindulok valahova, akkor még tök meleg van, mire jövünk haza, addigra meg kevés a rövidgatya. Ezen segít a babylegs... Ha beválik, rendelek még.

Megyek, mert nem ártana bepakolni, ha holnap korán el akarunk indulni. Délután tanítok, úgyhogy ma nem lesz már időm...

Írjatok!!!!

marek
 
 


Sziasztok!

Köszi az együttérzést mindenkinek! Jelentem a cicim, már jobban van. Még nem tökéletes, de alakul. :wink: Apa lába megmarad, szorítót kell hordania, 2 hét múlva kontroll.

Szintén gyorsnak kell lennem, mert ezer a dolgom és végre alszik Szabi.
Képek nagyon klasszak, gyerekek édik. NE felejtéstek el áttöltögetni a Picasara, mert Ny.malacnak sincs rá ideje meg nekem se nagyon.

Zsuzsu - Ezek a pasik olyan dinkák néha!!!! Majd írd meg mi volt a vizsgálaton!

Tali - Tücsök kérte a listát: Ildiék apástul, Katáék szintén apástul, Ny.malac a 2 leányzóval, Peva, Marek eggyel, Timi kérdőjel. Ja és mi is ott leszünk, apa is.

Kajálás - Szabi még mindig cici után eszeget, hol többet, hol kevesebbet. Felváltva kap üvegeset és saját gyártmányt. :lol:

Szeretnék egy kis olvasnivalót ajánlani, akinek van ideje:
http://tehogyan.hu/

Ébredés van....

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Na, hoppon maradtunk :( Mentünk volna át ma egy egyéves kislányhoz, de lemondtak, pedig már itt állunk összekészülve és annyira mehetnékem van, meg Pálmi is uncsizik itthon, tökre örültem, hogy megyünk egy másik babához és lesz neki valami érdekes :( hhhhhhhhh Nem unatkozik valaki? :) Bárhova szívesen elmegyünk Bp-en

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Veronika!
Na akkor jó gyakorlást! :) Örülök, h hasznosítottad amit írtam, nem akartam okoskodni.

Zsuzsu!
Gratula Konsti új tudományához! Tök ügyes! És nagyon jók a képek! :D
Én is megnéztem neked a tápit, de üres volt a helye.:?
Ti beneveznétek egy vadasparkozásba Marekékkal? Meg úgy általában mikor értek rá? Jó lenne már talizni…eddig valahogy sosem alakult úgy.
Tudom Ilditől kérdezted, de mi is tejpépezünk, leírom. Én reggel szopi után és este szopi után adok, azért 2x, mert nincs más forrás, amiben megenné/inná a tápit, és a szopi már minimális. Angliában ezzel kezdenek, Lilla is csak ezt ette 3 hétig először.
Remélem jól sikerült a felmérés! De ha nem, az sem baj, a lényeg, h ti nagyon szeretitek Ábit, fejlődik mostmár szépen, és egyszer ő is óvodaérett lesz majd! :)
Jaj, az ilyeneken én is nagyon ki tudok akadni, amikor bizonygatják, h csináltam vmt, amit nem is. Na meg hogy jöttek a pasik a képbe, nem értem. Gondolom nem a kispasijaidra gondolt… :)

Marek!
Hogy neked milyen jó ötleteid vannak?! Vadasparkra nem is gondoltam. Menjünk! Majd szólj, ha ráértek. Nekünk szinte mindig jó. A következő hétvége mondjuk pl pont nem, de az nektem sem, úh mind1. :)
Utazóágy… :D:D
Nem is olvastam a leírást, ez tényleg gáz. Nekünk mondjuk erre nem kell figyelni, de akinek igen??!! Grrr
Biztosan a meggytől lett pöttyös? Hmm, ez fura…
Én is most rendeltem úszópelust, ma küldi Norbi a nagy pakkban. És van babylegs-ünk is, abból is jön egy pár új, meg Nymalacéknak is van (tőlem kapták :D) és ő is rendelt most a lányoknak rajtam kersztül. :) Szerintem nagyon jó dolog. Ha hűvösebb van, nem kell öltöztetni a gyereket, csak felhúzod, és kész, akár MT-ben is.
Nagyon jó pihit nektek, hozatok sok képet!

LKata!
Hát ez a videó nagyon éééédes! Olyan jót nevettem rajta, kis turbócsiga! :D
De ééédes ez az alvós kép is (meg a többi is), nem semmi póz! :D Nekünk fent van a rácsvédő, sztem most kell igazán, amikor már közlekednek az ágyban, nehogy beverjék magukat. Most hagyományos van fent, de pont ma küldi haza az apja a dupla verziót, ami az egész ágyat körbeéri, mert nagyon kéne már.

Timi!
Én azért nem írtam arra, mert én nem főzök. De egyébként azóta végig gondoltam, és csak símán megpárolnám, és anyatejjel/tápival higítanám (később azzal, amiben főtt), krumplival vagy vm bio gabonával (kölesgolyó?) sűríteném. És ha végre sikerül Szegedről bio cuccokat vásárolnunk, akkor így is fogom csinálni neki.

Vikcy!
Gratula a szép méretekhez! Nagyon aranyosak a képek, és a vonalzód is tökjó!
Húúú, ilyen hengert a Kismamában láttam valahol akcióban…kicsit később megnézem jó? Remélem nem felejtem el.

Ildi!
Köszi a linket! Hú, én ilyet még nem láttam, sztem itt nem lehet kapni. Na majd Szegeden hátha.
Lilla 9-10 között fekszik, próbálok közeledni a 9hez, de nem mindig sikerül. Ma is 8.30kor kelt először.
A vaníliás nekünk is volt, szerette (nem jobban, nem kevésbé, mint a többit), de nekem túl édesnek tűnt, úh sztem nem veszek többet. A csokis nekem kicsit bizarrnak tűnik. :D
Köszi a bíztatást! Nekem is tetszik a Lilla, hisz én választottam azt a 4et, és nem tudtam dönteni közűlük. Mindig volt 1-1 hullám, amikor valamelyik elsőbbséget élvezett, de akkor sem tudtam rábólintani. A születése előtt hetekig a Mia volt, de Norbinak nem tetszett…pedig tényleg az illett volna rá a legjobban így utólag. :) Na meg a Lillát is Lilinek készültünk becézni, aztán ki sem ejtettük a szánkon egyszer sem, pedig az is jobban illene rá. Mostmár Lillus marad…meg babuci. :D
Húúú, én is tartok tőle, h mi lesz, ha mászik. Emlékszem Aidan-nél is úúúgy vártam, h elinduljon, aztán meg kiakasztott. :D
Dejó nektek, h megint ciciztek rendesen, nálunk tovább romlott a helyzet. :(

Ancsa!
Engem is érdekel, hogy hogyan élted meg a szülést, és milyen volt az eleje, mikor kezdtél hozzátáplálni, meg ilyenek. Írj! :)

Tücsök!
A quinny zapp is ilyen kocsi, és az összecsukásban verhetetlen, tényleg nagyon pici! Keress rá google-ban. Nekünk van, és nagyon szeretem, utazósnak/bevásárlósnak használjuk.
Jó barátnőzést!

Peva!
Csak egy ötlet a rácsvédőhöz. Én egy picit lejjebb teszem, mint a matrac vonala, és így teszem az ágyra a matracot. Nekünk odaszorítja így a rácsvédő alját, és nem tud kinyúlni alatta. :)

Bettyna!
Örülök, h jobban vagytok!

Babakocsi még nincs, országon belül lassabban halad, mint Németo-ból eddig. :D Ma reggel már Békéscsabán volt, nagyon remélem, h ma már megkapjuk.
Itt is szar idő van, ma legalább MT-ben megyünk sétálni, végre nem aszalódunk össze. :D
Napirend…a miénk nem óramű pontos, de reggel mostanában 8-9 fele kel, szopi, kaja, játék, 11-12 körül alvás (fél-2óra), utána megint szopi, kaja játék, délután 3-4 körül alvás (fél óra), utána megint szopi, kaja, séta (vagy nem), haza, jáék, fürcsi, szopi, tejpép, 9-10 között alvás, 8-9 körül kelés, stb. :D

Most olvasok a kötődő nevelésről, nem akarok nagyon belemenni, mert ez nem az a fórum…de ismeri ezt valaki? Borkaby esetleg? Megdöbbentő, h mennyire egyszerű és ősi dolog, és milyen hatásai vannak a későbbi személyiségfejlődésre, és mi van akkor, ha nem ezt alkalmazzuk. Olvasok egy könyvet erről, ami a jekána indiánok életén keresztül mutatja be az egészet, és elég jó…sokmindenre rájöttem, h mi miért van így vagy úgy az életemben, és eddig nem értettem. És nagyon bánt, h nem akadtam rá még pocakosan. És pont én voltam az, aki hittem a sírni hagyásban, a túl gyakori szopi negatív hatásában, stb…

Itt egy link: http://www.kotodes.hu/kotodesrol

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Végre elaludt, úgy örülök, hogy nem nyüglődik végre! :) Na megyek visszaolvasni... :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!!

Csak röviden....

Köszi a dicsiket, jólesett!!!!!

óvodaérettség: mehetünk ősszel, ha felveszik. Szükséges a logopédus és a gyógypedagogus biztosítása, a beszéd miatt.
2 óra alatt végeztünk, ebből a vizsgálat 40-50 perc, a többi adminisztráció, várakozás...
Megnyugodtam kicsit, de még lesz izgalom bőven.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu!
Dejó, gratula! :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Zsuzsu,
Konsti a lavórban, hát ezen jókat kacagtam! Milyen cukin és kópésan nézeget ki onnan! :lol:
Pálmit kedden beraktam a homokozóba, persze adtam cumit a szájába, hogy ne tömje bele a homokot :) Tök jól elvolt, markolászta, nézegette és rötyögött mikor a kezére szórtam a homokot :)

Marek,
na én is beszereztem a hengert, kicsit nagy Pálminak, nem ér le a térde, pedig az lenne a lényeg, hogy térdelésben tartsa. Ha meg kisebbre fújom fel, akkor össze-vissza dülöngél rajta, alig lehet tartani... na nem baj azért küzdünk rajta :)

Kata,
Norbi kúszása nagyon cuki. Irígykedem! :) Szerintem Pálmi se uncsizna ennyire, ha már tudna haladni...

Lányok,
nem tudom hogy van időtök főzni, meg vasalni. Én egyiket se csinálom :oops: Egyedül a férjem ingét vasalom ki, ha ügyfélhez megy, de ilyen mostanság nem sűrűn van hál istennek :) Kaját meg anyu hoz 2-3-szor egy héten, a többi nap meg veszek készen :oops: Csak hétvégén főzök egyszer...

Vicky,
Fanni aranyos ebben a sapiban :) Pálmin is olyan cuki, mikor sapi van :)

Ildi,
Pálminak is a papucsom a kedvence :) vagy ezt írtam már? :oops:

Kata,
én pont most vettem új rácsvédőt, ami nem csak a fejénél ér körbe mint a mostani, hanem teljesen körbeér. Igaz Pálmi is tépkedi, de állandóan beszorul a rácsba a lába és emiatt vettem. Egy hete elkezdett a hasán aludni, tök magától :shock: Amint beteszem az ágyba már fordul is oldalra, na ilyenkor akad be a lába, aztán fordul tovább hasra.
Ari a popófenntartós alvás, én is aludtam így pici koromban :) Még arra is emlékszem, hogy milyen érzés volt, nagyon szerettem.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sensi!

Köszi! :)

Én szívesen megyak a srácaimmal a vadasparkba 7végén valamikor. Ha marekkal egyeztettek, h mikor mentek, akkor meglátom tudunk-e mi is menni.

a kötődéses cikket valamikor elolvasom!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sensi,
jó ez a cikk a kötődésről, ezekután, ha valaki majd beszól, legalább el tudom majd magyarázni, hogy mit okoz, ha nem figyelünk a gyerek igényeire...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok,
én az adóbevallásommal kínlódtam, mert idén nem csinálta meg a munkahelyem. :( De sikerült elrontanom, úgyhogy ma adtam be az önellenőrzést. :wink:

Lépcsős torta: LKata, nagyon szépet csináltál! :) A miénk is hasonló volt:

Kép
Azóta is ácsingózunk utána, mert annyira finom volt! Egy veresegyházi cukrászdából hozattuk.
Milyen turbó Norbika!!! :D

Gergelykénk ma 7 hónapos, ezért elvittem lemérni, és csalódtam kicsit, de megnyugtattak.
április 21. 7330 gr 68,5 cm
május 28. 7480 gr 70 cm

Szóval csak 15 dkg-ot hízott és 1,5 cm-t nőtt.

A múlt héten volt egy 3 napos kaki szünet, és egy nagyon enyhe beöntést adtam neki (10 ml langyos víz), ami 10 percen belüli kakit eredményezett. Egy óriási eldugító gyümölcsös szmötyi jött ki. :oops:

Marek, utazóágy:
nekem eddig sajnos csak rossz tapasztalatom van. Ahányszor utazóágyban kellett aludnia Gergőnek, nem tudott nyugton lenni. Annyival másabb, mint a saját ágya (puhább). A másik zavaró dolog, hogy majdnem a padló szintjén volt mindkettő allja. Egyrészt felülről alig értem le a derék és hónalj-kicsinálás miatt, másrészt oldalt nem volt egy valamirevaló lyuk, amin be tudtam volna nyúlni. Szóval utazáskor nagyon szerencsés, ha tud az anya mellett aludni a gyerek. Gergő csak a hajnali szopi után tud mellettem elaludni.

Ancsa, szívesen megnézném a képet én is! :)

Timi, jó sokat alszik Sanyika.
A névválasztást illetően: az apósom erőlködött egész terhességem alatt, hogy Sándor legyen a gyerekünk, őutána elnevezve. Mire mondtam, hogy de már a férjemet sem Sándornak nevezték el, úgyhogy inkább lenne először Gábor, utána Gergely. Különben meg mi vagyunk a szülei, mi döntjük el, hogy mi legyen a neve. Azon belül is a nőnek van névválasztási előjoga, mert ő küzd meg jobban a babáért. :)

Fog: nálunk továbbra sincs.
Mozgás: forgás, előre nyomakodás erőszakosan, tárgyakra rácsapás, popsi feltolás alvással kombinálva van, kúszás nincs
Alvás: napközben elég jó, délelőtt kb. 1,5-2 óra, délután 2x1-1,5 óra, valamikor csak 45 perc.

Kép
szöszke
 
 


Éva, Lorena milyen szép!

Vidámpark: mi holnap megyünk a nővéremmel és Gergővel.
Ha esni fog, akkor megyünk dédizni Salgótarjánba.

Kép
szöszke
 
 


Ja, hétvégén voltunk apósnál, és após élettársa azzal indított, hogy egy sonkadarabot Gergő szájába tömött. :evil: :evil: :evil: Nókomment.

Kép
szöszke
 
 


Én is teszek pár képet fel:

Fogatlan vigyor:
Kép

Kisördög :D:D:D
Kép

Küzdés palackkal való játék után. :)
Kép

Kép
szöszke
 
 


Éva!

Köszi, de nem erre a kocsira gondoltam, Nyugtonmalac szerint nem jó a minősége, de én nem tudom mert nekem még nem volt. Kár, hogy az oldalon nincsenek árak. :cry: Útlom, hogy azért amit fel lehetne tenni, nekem kell mobil számlára telefonálgatni.

Marek!
Nekünk van utazóágyunk és nagyon-nagyon imádom. Szerintem nyaraláskor a világon a legkényelmesebb dolog és könnyű össze ill. szétszedni. Jól szállítható.

Betti!
Köszi a talis információt. Ezek szerint jól látom, hogy többen mennek csak gyerekkel mint férjjel????

Majd még jövök, csak a nagyobb megéhezett.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Mtücsök, de jó neked az utazóággyal kapcsolatban! Irigyellek! :) Nekünk nincs, hanem a hotelban volt, és apóséknál volt.

Találkozó:
nagyon nagy dilemmában vagyok, mert hónapok óta arra készülök, hogy mehessek végre Tatára, erre a férjemék munkahelye foci bajnokságot rakott arra a napra Debrecenbe.
szóval a férjem választás elé állított, hogy egyedül Tata vagy családostul Debrecen. :( Szerintetek? Nem gond, ha nem megyek a férjemmel...tehát ebből nem lesz baj.
Gondoltam arra, hogy egy kicsit benézek Tatára, utána uzsgyi Debrecen. :shock: Másnap úgyis népszavazásra mennék Nyíregyházán...

Kép
szöszke
 
 


Szöszke!

Kéne neked utazóágy??? Lehet tudok egyet....

Ha mi megyünk Tatára mi is a gyerekekkel hárman megyünk. De látod egy csomóan egyedül jönnek.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok!

Anikó - semmi gond, szerintem mindannyiunknak vannak érzékeny periódusai, emlékszem, anno más is felemlegette, hogy nem válaszolt senki a kérdésére... ezután csináltuk úgy, hogy ha kérdés van, pirossal kiemeljük :lol: Ez hatásos! Köszi, hogy külön emlékszel rám :lol: Bár akkor nem a legjobb dolog miatt (vérzés), de a lényeg, hogy minden okés most már!
Én se vittem még Lottit uszodába vagy bárhova, ahol medence van, de most már nekiindulunk szerintem, mert hívtak minket az Aquaworld-be. Csak azt nem tudom, hogy veszek fel fürdőrucit :?
Szerintem tankini lesz belőle, mert a hasam katasztrófa :roll:
Tali eddig már volt kettő, amikre sajna mi nem jutottunk el, de most majd megyünk júni közepén!!! Jössz te is?????????

Zsuzsu - jó kis napirend :lol:
A tejpépet kérdezted: ez a Milupának a tejpép csodája, nagyon fini (megkóstoltam, mint mindent, amit Lottinak adok), a vaníliás és a csokis is (előbb finibb). Sima por, előzőleg felforralt és lehűtött vízzel kell összekeverni (nekünk nem jött be az, ahogy a dobozon van írva, így 6 evőkanál por és 100-120 ml víz a recept.
A tejpépet ált. uszira adom (szopi előtt), mert az esti cicizés ált. már a bealvásról szól és a tejpéptől tuti jól lakik :lol: Én csak ajánlani tudom, Lotti mindig megeszi az egészet, pedig néha drukkolunk, hogy hagyjon belőle, hogy megehessük Zolival a maradékot :wink:
Mi volt az óvodaérettségi vizsgálaton??? Tényleg elhúzódott?
Remélem apával már elsimultak a dolgok!!!! Néha mi is össze tudunk ám kapni, nem is kicsit :?
Tüneményesek a gyerekek, a reggeli ébredés képen nagyon kis ügyi Konsti ahogy ül!
Jaj, most olvasom, hogy sikerült a vizsga, de jóóóó, gratula nagyon ügyi, okos kisherceg fiadhoz! :lol:

LKata - herpesz javul? Amúgy te így is puszilgatod Norbit? Mert én simán puszilgattam Lottit, aztán valaki azt mondta, hogy nem túl jó, hogy puszilgatom, mert megkaphatja a herpeszvírust, vajon igaz? :shock: :?
Nekünk megvan még a rácsvédő. Most már ugye egy szinttel lejjebb van az ágy és a rácsvédőt lejjebb tettem, de az egyik oldalon nincs, ami felénk van, hogy lássam éjjel is őt. Viszont mindig bevágja a fejét szegény ott, úgyhogy marad a rácsvédő a továbbiakban is,hogy legalább a másik 2 oldalon védve legyen a kis feje. Lotti is mindig tépkedi, sőt, sokszor úgy alszik, hogy belekapaszkodik, én ezért sem szedem le.
Amúgy ti már teljesen letettétek az ágyat legalulra???
Képek nagyon cukik, kalandra fal :lol: :lol: :lol:

Marek - de jó neked, hogy turiztál!!! Én már tök rég nem voltam, pedig imádok és mindig szupi cuccokat szereztem Lottinak. Képet tegyél fel majd róla!

Sensi - akkor Lillus tényleg szuperül alszik, mert amúgy Lotti is 21 körül alszik el és mégis felkel 6-kor és utána kb. 1-2 órán át fárasztani kell, csak aztán alszik ált. 1-1,5 órát.
Várj, van bizarrabb is, láttam, hogy van sztracsatellás is :wink:
A cicizés nem javulhat nálatok szerinted?
Ó, mi sem Lottinak hívjuk, én Nyunnyinak nevezem régóta :lol:
Tök érdekes, amit írtál, megnézem majd a linket, az biztos!!!

Veronika - ááá, én sem főzök, csak néha, ha úgy adódik, vagy sütök palacsintát, pudingot főzök vagy néha-néha tésztát. A vasalás muszáj a párom miatt, mert minden nap ingben jár :? Lotti ruháit pedig mostantól nem vasalom, eddig mindet vasaltam és rengeteg energia és idő volt, úgyhogy befejeztem :oops: :?
Sajnálom, hogy a tali nem jött össze! Én amúgy szívesen talizok veletek, akár el is jöhettek hozzánk :lol: Bár nem hatalmas a lakás, de az egyik szobában elég nagy habitapi van :lol: Mi is sokszor mennénk ide-oda, csak hát ugye nincs kocsi és BKV-val nem egyszerű. Ti hol is laktok?

Szöszke - úúú, nagyon szuper tortátok volt, kordult is a gyomrom rögtön! :lol:
Beöntés :lol: Legalább kijött a dugó :lol:
Após - sonka :evil: Mit szóltál???
De édes Gergő, a kisördög nagyon ravasz :lol:

Mtücsök - de jó, hogy jöttök ti is a talira! Mi nem tudunk egyedül menni, mert nincs jogsim, de amúgy is szombaton mindig együtt vagyunk, úgyhogy így a jó.

Rólunk:

Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon... rossz napom volt...
Reggel felkeltem 6 körül Lottira. Nagyon-nagyon szédültem. Nekem elég sokszor alacsony a vérnyomásom (talán emlékeztek, hogy terhesen is nagyon alacsony volt), gondoltam, biztos az idő miatt, hogy jött a front és leesett a vérnyomásom. Megetettem Lottit, de akkor már totál durván szédültem. Betettem az ágyába és lefeküdtem az ágyba. A szédülés nem múlt. Majd átcsapott hányingerbe. Fel tettem a lábam, hideg vizes törcsit tettem magamra, ittam vizet . . . semmi. A végén már hánynom kellett, ami öklendezés volt "csak", mivel nem ettem addig semmit. Aztán próbáltam enni, nagyon nehezen ment, szédültem durván, szegény Lottival nem tudtam foglalkozni, mert ha a kezembe volt, már dőltem volna el simán. Elaludt, én is 1 órát. Felébredtem és még mindig nagyon-nagyon rosszul voltam :? Iszonyat volt, már hívni akartam páromat, hogy jöjjön haza a melóból... aztán valahogy kitartottam, ettem egy banánt, ittam egy kávét, a vérnyomásomat folyamatosan mértem, mindig 80/50 (azaz 80valamennyi/50valamennyi volt, nem javult) volt. Aztán újra etettem, de böfiztetni már nem tudtam. Végül elaludt Lotti, én is vele pihentem és aztán jobban lettem kb. 2 órára. Azóta is szédülök és még mindig ugyanilyen a vérnyomásom... nagyon rossz és nem tudom mitől, mert szokott alacsony lenni, de így még sosem szédültem...
Na bocsi, hogy rátok zúdítottam a sirámomat, de tényleg nagyon gáz volt, szegény kicsi ártatlan Lottikám csak nézett az ágyból, hogy mi van, miért nem gagyogok neki, miért kussban cserélek pelenkát, mi van anyával :? :cry: :cry:
Remélem holnapra jobban leszek, ha nem, jön át anyu :?

Lotti megy amúgy, mint az őrült, már csodásan mászik, nagyon ügyesen, és kb. úgy teszi a kezeit előre, mint egy kölyökkutya, jó magasra emeli és elcsapja, tünemény, meg lehet zabálni, nagyon ügyes és már mászik fel rám, simán feltérdel, felhúzza magát, izgága kis gyöngyvirág :lol:

Na megyek, lefekszem, mert nagyon kikészített ez a nap, holnap meg ráadásul megint takarítanom kéne, mert jön újra érdeklődő a kecó miatt.

Mindenkinek jó éjt!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sensi
Angilában mennyi egy babylegs? Ott olcsóbb, mint itt (csak mert itt én egy kicsit sokallom, viszont felhúztam Borira, és nagyon tetszik, úgyhogy szeretnék még venni) Ha esetleg olcsóbb kint, akkor egyszer nem társulhatnék be, ha jön neked egy csomag?
Te használsz papírbetétet a pelusokhoz? Én most vettem egy tekercset, olyat, ami direkt anyatejes kakihoz van. Tök jó, alig lett kakis a pelus... :lol:

Ildi
Ez durva lehetett. Nemrég nekem is volt egy ilyen napom, de nekem nincs vérnyomásmérőm, úgyhogy nem derült ki, hogy mitől van. Mondjuk én terhességre gyanakodtam... :lol: Tegnap már mondtam a férjemnek, hogy mocorog a baba... :roll: De komolyan azt éreztem, bár akkora terhesség már látszana rajtam, és nem 47 kiló lennék valószínűleg... :lol:

Tücsök
Gyertek Tatára légyszi!!!!!

Szöszke
Jó rég jártál erre! Tényleg...mit szóltál a sonkához? Én tuti beszóltam volna.
Egyébként szerintem se fog utazóágyban aludni Bori, de azért elvisszük. Mondjuk nagy dilemma, mert vagy utazóágy, vagy babakocsi, illetve a babakocsi valószínűleg akkor se férne be, ha nem vinnénk az ágyat.

Megyek aludni, mert nálunk nemsokára kezdődik az esti műszak. Holnap már nem jövök, legközelebb talán hétfőn. Addig is jó hétvégét mindenkinek, na meg jó időt a hétvégére... :lol:
Pussz... :arrow:

marek
 
 


Veronika!
Igen, mondani akartam, h a henger sztem nem igazán alkalmas ilyen célokra, mert nagy. Aidannek is volt, állítólag ez mászástanulásra jó, mert görgeti maga előtt a gyerek a hengert...aha. :D

Szöszke!
Húúúha, de szép torta! Vettem egy virtuális szeletet, köszi! :D
Sonka...jááááj! :?
Sztem ne aggódj a súlya miatt, a lényeg, h hízott valamennyit, de mostmár leállhatnak, máskor meg nagyot ugorhatnak a babák.
Nagyon ari Gergő, kis szöszi! :)

Tücsök!
Amit én írtam az sem tetszik? Vagy nem láttad?

Ildi!
Jéééézus, ez nagyon rossz lehetett! Sajnálom! Nem akarsz csináltatni egy vérképet? Hátha vm vitamin v vashiány v nemtom.
Sztracsatella...na igen, vááá! Nyunnyi. :D:D
Nem tudom mi lesz a szopival, volt már egy rövidebb szopi sztrájk szerűség, utána visszaállt rendesen, de most jóideje csak egyre rosszabb. :(

Marek!
Várjuk a képeket! :) Persze, h csatlakozhatsz legközelebb, írtam már korábban is, h bárki bármikor. :) És 2400ft egy babylegs...itthon talán 2800, de lehet rosszul emlékszem.
Én nem használok papír betétet, pedig okosabban tenném...de valahogy nem akaródzik belerakni, nemtom miért. Van nekem is egyébként, még a legelső pelusszettünkhöz vettem. Nem is tudtam, h van anyatejes kakihoz is külön. Ez gyorsan beszívja a kakit vagy hogy működik?

Képzeljétek, van mégegy fogunk! :D Most pihi lesz, mert felül még nagyon nincs semmi indulóban.
Megérkezett végül a babakocsink, fel is avattuk délután. Tetszik, csak így hosszabb távon kipróbálva kicsit nehézkesebb, a súlyából adódóan (11,2kg, a régi 8kg volt), és nem annyira suhanós, 2 ujjal irányíthatós, mint a régi (na azt tényleg álom volt tolni), de még mindig jó azért. Jól ül benne Lilla, és úgy összességében sztem szeretni fogjuk, a színe is tetszik. :)
Még vmt akartam, de elfelejtettem, úh majd legközelebb. Megyek aludni, mert jóideje éjszakázom és ki kéne már pihennem magam.

Mindjárt jövök képekkel. :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


az új járgány... :D

Kép

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


JÓ REGGELT!

Sensi!
Nem láttam, vissza keresem. Jó ez a járgány, bár érdekes a kép. :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
mtücsök
 
 


LÁNYOK!

A tatai programra kb. ki mikor érkezik????

Nusildi!
Bár nem tudom ti hol laktok, de mi ha megyünk, lehet vonattal megyünk, mert Nyugtonmalc befűzött rá a gyerekek miatt. :lol:
A két nagyobb nagyon élvezné.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


hahó...

Csak inci finci mókusnyi időm van... Nagyjából végig futottam az utsó oldalt :oops:

Ami megmaradt:

Ábelnek gratula az ovi érettséghez!
Lillusnak a 2. fogacskához :)

Marek, egy lány árul magyar legset 800Ft/pár áron... Nekünk van 4 féle (mind a két lányom viseli őket) Kép
Itt lehet rendelni: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=1598

Szegedi mini talira irigykedünk!

kakifogó papírt én is mindig elfelejtem, nekünk van egy halom pop-in...

Bettyna: nem láttam, hogy mi történt a ciciddel, és apa lábával, de örülök, hoy jobban vagytok! :shock:

A babaképekre mindig van időm... Gyönyörű topik csemetéink vannak!

És vasárnap gyermek nap lesz :) Minden tündér kismanónak boldog gyermeknapot előre is! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek el,ez a ehtünk egy nagy fordulópont: Tomi hétfő óta átalussza az éjszakákat :D :D :D ezelőtt még soha,de soha nem csinált ilyet. egészen elszoktam az alvástól,úgyhogy az meg sem kottyan,hogy 5-fél6 körül kelt. (este 9től alszik fél 6-ig kb. aztán de. 9 tájban visszaalszik még egy kicsit)
Remélem így marad. Cserébe viszont megint nem hízik, 7100 gramm,viszont kezdenek rá kicsik lenni a 74-es bodyk,úgyhogy gondolom most megint nyúlik...

Ancsa!
Mi még nem ismerjük egymást szerintem,de örülök,hogy visszajöttél a topicba!
Mi volt az oka,hogy ilyen sokáig nem írtál?
Én még láttam Lindát a képen,(csak kihasználtam,hogy Tomi ilyen jól alszik és én is tepertem az ágyba,ezért nem írtam) gyönyörű kislányod van!

Zsuzsu!

Édesek a fiúk a képen! Ez jó taktika,hogy sapit húzol a fejére homok ellen. nem lehet könnyű Ábi göndör fürtjeiből homokot kiszedni. :D
Tényleg szoros a napirendetek,nem csodálom,hogy nincs időd abban a röpke kb. 2 órás alvásidőben mindenre.
Férjed nem semmi "a másik pasi nyomkodta a telefonodat feltételezéssel" :lol: - de ez azért bók is a javából ;) :D

LKata!
Nagyon szép a tortád!!! Nagyon ízléses,elegáns! A rózsákat is te csinálod?
Norbi nagyon ügyes!
Herpesz :(
jobban vagy?
Nálunk rácsvédő még fent vn,de csak dísznek és csak az ágy fal felőli oldalán,mert ráparáztam,hogy nehogy alábújjon Tomika. Így nem zavarja,jól kilát,az ágyat meg kicsit feldobja. Én így utólag sajnálom,hogy megvettük,én nem látom hasznát. Tomi össze-vissza forog az ágyban,van,mikor reggel menetiránnyal visszafelé fekszik az ágyban vagy keresztbe vagy lába az égben vagy épp kilóg a lába a rácson... :D


Éva!

Én annyira szeretem ezt a sanyibeás olalt,tényleg ki lehet fogni jó dolgokat,bár még nem vettünk ott semmit,de mutattam az egyik barátnőmnek,aki bevásárolt vagy 5 évre előre (nehogy megemelje az árakat)
:lol: :lol:
Lora nagyon csini volt az esküvőn,és áén azt hittem,hogy fodrász csinálta a haját

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sensie!
Pont most olvasom,hogy te pont fordítva gondolkozol a rácsvédőről :lol: :lol: Lillust nem zavarja,hogy nem lát ki?
Még nem olvastam,amit belinkeltél a kötődésről,de tény,hogy az anya-gyermek kapcsolat,a kötődés az egész életünket meghatározza,beleértve a párválasztást is pl. Ugyanígy baromi fontos az apa-gyerek kötődés is. 6 hós korra alakul ki, és általában generációról generációra száll (nagy valószínűséggel gyermekeink kötődése ugyanolyan,mint a miénk anyánkhoz,ami nem egyenlő anyukánk felé vetett érzelmeinkkel - tehát,ha valaki most nincs jóban az anyájával,attól még lehet biztonságosan kötődő). Meg a kötődésnek sok típusa,altípusa van és amit Veronika hozzáfűzött: tényleg fontos a baba igényeinek kielégítése,de itt is az arany középút a döntő . kell egy kis frusztráció is,anélkül nem az igazi a vágyak kiélése. Pl. vannak gyerekek,biztos ti is láttatok már ilyet,akik mindig mindent első szóra megkapnak,aztán nem is kell nekik,félre dobják.

Végigfutottam a cikket és nagyon jóó
csak én azért szoktam ódzkodni az ilyen anya-gyermekkapcsolatára vonatkozó cikkektől,mert ilyenkor az ember akaratlanul is elkezdi magát vizsgálgatni,ami meg nem olyan jó. Pont az lenne a lényeg,hogy jól érezzük magunkat egymással. Szóval,ha 1 évesen nem sír majd a gyerek,mikor kimegyünk a szobából,azért ne essünk kétségbe ;)

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sensie!
Mi az a könyv,amit olvasol?

Kép

Kép
borkaby
 
 


Zsuzsu!
Örülök az ovinak! :)

Szöszke!
Tényleg szép az esküvői képetek.
após élettársa :twisted: :twisted: :twisted:
Rászóltál,vette a lapot,hogy mérges vagy rá?
kisördök :lol:
Sajnos én nem biztos,hogy tudok menni a talira,mert még Budapest - Balcsi-Tata - Balcsi távolságot sem bizti,hogy bevállalnám Tomival. Szerintem,ha bírja Gergőke az autózást,akkor nem is kell rajta gondolkodni.

utazóágy:
nekünk nagyon nem jött be... Tomi nem alszik benne,általában röhögést jön rá,amikor beletesszük... arra gondoltunk,hogy lehet,hogy az oldalán levő lyukacsos háló miatt másképp lát minket és ez olyan vicces vagy nem tudom :roll:
+ nem is lehet túl kényelmes. egyszer aludt benne,6 hetesen,azóta viszont soha,úgyhogy mindig köztünk alszik most már ha elutazunk valahova.

Ildi!
Ha babavizet hsználtok,akkor nem kell felforralni a vizet,simán is oldódik. Csak azért írom,mert én forralgattam,hűtögettem, aztán rájöttem,hogy ez így sokkal gyorsabb.

Tényleg,mennyi idős korukig kell forralni a csapvizet?
csak mert Tomi az elmúlt napokban előszeretettel kortyolgat a fürdővizéből (amiben még nincs fürdető)

Marek!
Én is voltam turiba,és ki volt fosztva,úgyhogy csak egy napozóra leltem,de ennek is úúgy örültem. + nyílt 2 utcányira tőlünk egy új kenguru gold,és küldtek postán egy 1000 Ft-os kupont :D tegnap levásároltam,3 napozó - 2450 Ft :D

Veronika!
Én főzök kb. 2 naponta: fagyasztott derelye, túrós tészta, fagyasztott szilvásgombóc,főzelékek, és néha pörkölt vagy valami komolyabb dolog,de ez ritkább.
hetente 2X porszívózás-felmosás, abből az egyik napon alposabb takarítás,fürdőre kiterjedve.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sensie!
babakocsis kép :lol: :lol: :lol: :lol:

Nyugtonmalac!
Mi van veletek? Olyan ritkán jössz? Hogy vagytok? Csajok hogy vannak? Kép?
:lol:

Ildi!

Jobban vagy már? Elmúlt a szédülés?
Nekem volt egy ilyen időszakom,hetekig tartott,még régebben,Tomi előtt és fáradtság + enyhe vashiány volt az oka. Nagyon nagyon szar érzés,én a végén már rendszeresen így keltem... akkor mentem el dokihoz,és alvást javasolt (elég durva dolgozós-vizsgázós-bulizós időszakom volt). Igaza is lett,mert kb. 2 hét alatt teljesen elmúlt.

Kép

Kép
borkaby
 
 


Kicsit el vagyok kenődve,mert le akartunk menni a Balcsira hétvégén,mamimnak van ott nyaralója,de a házat felújíttatta és még nincs kitakarítva, szobát kivenni meg előre nem akarunk,mert nagy esőt mond hétvégére. Pedig annyira nem akarok itthon maradni. Azt beszéltük meg a férjemmel,hogy jövőhéten meglátogatjuk az anyukáját,de lehet,hogy akkor most kéne menni inkább,mert jövőhéten lehet menni balcsira.

Ja,és hát a tegnapi nap fő attrakciója:
Tomi elrontotta a telefonomat - megette,aztán leejtette és azóta nem kapcsol be :roll: :roll:
igazából csak magamra haragudhatok,hogy odaadtam neki,de a fene se gondolta,hogy eddig tart. Próbáltam tölteni is,hogy hátha pont akkor merült le a telefon,de semmire nem reagál... lehet,hogy zárlatos lett? :lol: mert Tominak rettentő sok nyála van ám :lol:
mondjuk nézegettem a telefonokat (pannon) van kedvezményem is,úgyhogy ingyen elhozom valamelyik telefont és jó messzire eldugom Tomi szemei elől.

na,eldugulok,látszik,hogy kipihentem magam :lol:

pusssz mindenkinek!

Kép

Kép
borkaby
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?