Új privát üzeneted érkezett!

Tinu, szerintem is jól csinálod. És nem értem a védőnőt. Miért lenne ez sok hízás?
Én is úgy meglepődtem tegnap, hogy megvan a szülési súly, későbbre vártam. De legalább tudom így, hogy eszik rendesen, mert van, hogy csak 10 percet van rajta.
pumuklii
 
 


Látom h azért a többség ugyan azzal a "gonddal" küzd!Pontosabban van 2 tábor:a zabálok és a lustibbak! :wink: De minden baba gyarapszik szépen és ez a lényeg!!!!

Dóri!
Én is gondolkodtam h rózsaszínnel kéne...majd megvárom Anikát aztán választ ő! :lol: Úgyis látjuk/tudjuk h ikrek! :lol:

Na le kéne mennem Izussal..talán nincs olyan meleg.

Amúgy a mai napunk.Szinte egész délelött aludt!!!Aztán dél óta 3 szor is evett...szerintetek ebben a melegben lehet sűrűbben"szomjas"?Ara gondoltam h ha sűrűbben kérne akkor csak egy picit kapna a hígabb tejből...na ez még egy jó kis dilenmma.....

annus11
 
 


Na és akkor a lényegek: Anikának hatalmas gratula, tiszta szívből!!!!! A természetes szülésért külön, komolyan nagyon példaértékű!!!

Tudjátok minek örülök nagyon? Hogy a legtöbb fórumon az igényszerintiek és az időreetetősek egymás torkának esnek, itt meg nagy békében megvagyunk :)). De ez tényleg nagy szó ám! Itt az ékes bizonyíték, hogy a babáknak jót akarni és jót tenni rengetegféle módon lehet :).

Most megpróbálkozunk egy sétával, remélem a legjobbakat...
kalloni
 
 

 
 

Anika,
hatalmas gratula a lányokhoz, szép nagypk lettek!!!!


Csadra,
megy a drukk!!!!

Petrus,
jó lett a séród :) Jó kis fodrásza van Szofinak :lol:

Panndi,
Neked jó kozmetikát estére :) :)

Én itthon, vasaltam meg intéztem ezt-az még.
Beszéltem a szülésznővel is, a reggeli óta nem jött semmi cucc. Tegnap óta távozgat a nyákdugóm (sztm képtelenség, hogy még legyen bennem, amennyi cucc már kijött..), zsepi nem ázott át, fájások rendszeetelenek, így a holnap reggelben maradtunk :)

emese1979
 
 


emese: kísértetiesen hasonlít a helyzeted az enyémre. Én a dokimmal maradtam a másnap reggelben, rá egy órára rendszeresek lettek a fájások, és még aznap este randiztunk :wink: :lol:

kalloni: nincs cumija Fruzsinak :)
Vendég
 


Farkas!

Igen, néha megmérem mennyit kajál.
Ha a napi 3 órát betartom, éjjel a 4-et, akkor 7-8szor kajcsizik egy nap.
OLyan 80-110 között szokott enni.
Elvileg kiló x 150gr a napi adag a doki szerint. Ez nálunk olyan 450-500 között lenne, ennál lazán többet kajál...
Szóval jó tudni azért, hogy a gyerek nem éhezik, születési súlyt átléptük, mostmár csak az alvás-evés-ébrenlét dolgot kell kicsit szabályozni és akkor nagyon heppi mami leszek.
Azért a paragép még bennem van, én megbeszéltem a dokival és a védőnővel, hogy az első 2 hónapban felváltva jönnek hetenként és megnézik a babát, hogy minden oks e.

És cumi nálunk sincs....bár én nem ellenzem....de kis segítséggel elszórakozik már a saját mancsával is. :lol:

Kép
mozza
 
 


Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni, hogy nekem egy fejésnél eddig max 2 ciciből együtt 60ml jött le.Ha mindig addig fejem amíg csak jön a tej, akkor ez magától is emelkedni fog? Vagy igyam még a Laktoherbet?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Novygirl, Anika nagy gratulációk!

Petrus, tuti a frizura!

Emese, nekünk 2. Kíváncsi vagyok, kell-e ma indulnod... :lol:

Voltam szülőszoba-látogatáson- jobb későn... Jó volt amúgy. Álmos is vagyok (ugye rossz volt az iccaka), megyek zuhizni. Aztán House.

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Pingi, emelkedni fog, de nem árt szopiteát inni. :)

Emese, hajrá!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok,
visszaolvasni még nem tudtam, egyszer csak sikerül.

Gratula minden újdonsült anyukának és babának!

Rólunk:
Álmos tényleg álom baba, eszik, alszik. Semmi hiszti, 3 - 4 óránként van kaja (ez kétnaponta változik nagyjából). Az elején nagyon nem ment a szopi, mert hülye mellbimbóm van és mert Álmos lusta és nem túl kitartó mint az anyja :) . De megoldottuk, most már egyből rákap a cicire, nem kell 4kezest játszanunk apával :) De nálunk eddig a legtöbb 20 perc volt amit cicin tölt. Utána bealszik, én fejek kb 30-40-50-et utána, és azt még megissza. Ugyanennyit szopizik is kb a 10-15 percek alatt, de egyszerüen nem birom felébreszteni amikor elalszik a cicin. Azért remélem nem fog elfogyni :) bár nem sikít, hogy még kajálna.

Viszont nekem nagyon fáj a mellbimbóm. Mit lehet ezzel tenni? kenem a garmastan kenőccsel, borogatom, de majd' bepisilek amikor elkezd cicizni.
Valakinek ötlet?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Pár kép:

Kép Kép Kép Kép

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Esztó, nem mindenkinek ugyanaz válik be! Nekem a Garmastan nem használt, de a Bepanthen nagyon bejött. :)

Nameg van bimbóvédő, ha vkinek segít, meg az is igaz, hogy pár nap alatt a bőr megedződik. Kitartás! Örülök, hogy Álmos jó baba!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Jaj, de szép! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dóri,
köszi, kipróbálom hátha :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Álmos szép :)

Nekem Zsófinál kisebesedett, de tényleg megszokta a terhelész, és utána nem fájt. Kitartás!
Vendég
 


Jó reggelt!
Álmos nagyon aranyos.
Apa elment dolizni,mától reggel 6-tól este 6-ig lesz,de lehet néha tovább.
Mai napom lesz az első éles nap 3-an leszünk.Anyuék debrecenben.Fürdésre is lehet apa hazaér,de lehet nem.
Reggel bolt,oda is 2 gyerekkel.Sőt,délre főznöm is kell,mert Apa jön ebédelni.Izgi lesz nagyon.
Majd valamikor jövök.
Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Jó reggelt!

Látom kismamák még alszanak, anyukák meg gondolom babáznak. :lol: Elég nagy a pangás.

Csak bejelentkeztem, hogy itt vagyok még mindig.

Esztó! Álmos szája zabálnivaló! :lol: :lol:

Kép
Kép
g_reny
 
 


Éjszaka elment a vizem,most bent vagyunk a kórházban,bő 1 ujjnyira vagyok nyitva,fájások jönnek,elég durvák és hol van még a vége! Emese

annus11
 
 


Mennek a drukkok Mesinek! Én meg tényleg utolsó leszek. Vicces.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Kalloni!

Nekem eszembe se jutna az eltérő szopi miatt bárkinek "beszólni".Tényleg annyira mások a babák!!!Mindenki próbálja a számára/számukra legjobb megoldást kitalálni!Azért egy idő után mindenki rájön h mi a legjobb nekik!!!


Mozza!
A lányaink nagyon hasonlítanak!Amúgy a pociban is írtó aktív volt mindkettő!!!Úgy látszik ez kinn is megmaradt,csak a mohó szopi formájában! :lol: :lol:


Eszter!
Álmos gyönyörű!!!Látom neked is csak csukott szemmel sikerült lekapni!Nekem mindig mondták h nyitott szemmel is fotózzam már le!!!na de akkor evett,vagy pelusoztam aztán meg aludt.... :lol:

Emese!
Természetesen mennek a drukkok!Kitartás!!!


Reny!
Hát igen,a reggelem másképp alakul...elöbb Izust kell lerendezni és csak aztán tudok ide ülni :lol: :lol: Örülök h még itt vagy!Aztán egyik reggel ...na jó,nem traktállak azzal h mindjárt nálad is meglesz a baba!!! :wink: :lol:

Képzeljétek.Nekem meg fáj a cicim...a jobb cici,de nem a bimbi,hanem ...na hogy írjam le.Szóval a jobb cici bal oldalán,a dekoltázsnál.De tapogattam és nem érzek csomót,de ahogy megyek akkor is érzem...lehet nem bírja a terhelést 8) Volt vkinek ilyen?vagy ez mi lehet?Semmi? :lol: Lehet h borogatom...hátha elmúlik ez a vmi....

annus11
 
 


Ha már nem szülök, akkor keresek egy pedikűröst. Legyen valami jó is napban. Majd jövök.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Sziasztok!

Visszatértem még egyben! Folyamatosan vérzek egy kicsit, de állítólag ezek csak tágulási vérzések. :roll: (ilyen is van?) :) Jó sok vizsgálatot végeztek, most reggel meg bent akartak tartani, de kértem inkább engedjenek. Szigorúan számolnom kell a magzatmozgásokat, mert nem tetszett nekik a reggeli ctg. Én mondtam hogy csak bealudt, de nem akarták elhinni. Pedig minden ok velünk. Magzatvíz tiszta, flowmetria teljesen jó. Este ment a pocak dizsi. :D Egy újnyira vagyok tegnap délután óta tágulva, de fájások nincsenek csak keményedések és azok sem rendszeresek. Este mehetek vissza újabb ctg-re. Elég macera ez az egész, de nem szeretném meghosszabbítani a bentlétemet, ha nem muszáj. Holnap már lesz orvosom, úgy hogy valószínűleg ha addig nem indulnak meg a fájások, akkor rásegítenek. :shock:
Szóval lehet hogy a holnap lesz a mi nagy napunk! :)

Jó babázást mindenkinek!

Kép
csadra
Piliscsév
 
 


Ma 5 kor megszületett Boróka lányunk,3450g,53 cm,és természetesen gyönyörű :lol: Mindketten jól vagyunk!
Szkitty


Szívből gratulálok!!!!!

annus11
 
 


Gratulálok Borókához :lol:
Vendég
 


Képzeljétek, Fruzsi este 10-kor evett, aztán reggel 6-kor :wink:
Ma voltunk védőnőnél, 3890 gramm már :lol: Azt mondták, szépen gyarapszik.
Vendég
 


Sziasztok!

Kitty, Isten hozta Boróka leányotokat! :) Azért ez a nap is eljött!

Akkor Emesénél tegnap is víz volt, csak most vlsz. jött egy nagyobb adag... :) Hajrá!!!

Nekünk is jó volt az éjszaka! Éjfélkor evett Danó (a plusz kaját), és 6kor. Szóval működik a Samus módszer. :) Nagy szükségünk volt erre, és most ki is tudtam magam pihenni kb., mert még 6 után, meg a fejés után, kb, fél 8tól még alhattam 9ig! :) Engedték a fiúk. :)

Remélem, mindenkinek jó napja lesz!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zdori 2009.05.21 09:58-kor.

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Panndi!
huuu,ez tök jó!!!Én már azzal meg vagyok elégedve h 7kor eszik és csak hajnali fél2kor kel újra :lol: Amúgy ő is hamarabb fen van...de még csak erölködik vmi kakin,vagy büfin vagy passz.Ilyen kis röfögéseket ad ki :lol: Én meg ezen bealszok simán :oops: Szóval van h 1 órát is elvan így,és csak aztán térek magamhoz és kapja a kaját!Nekem azt kéne elrnem h 4kor kelljen...és akkor együtt kelnénk apával :wink: 8kor meg fekvés lenne....ó de szép álom :lol: :lol:

Csadra!
Akkor sok sikert!Annak drukkoljunk h holnapig kihúzd? :lol: De tényleg figyelj h minden oké e odabenn!!!!

Reny!
te meg szépülj!!!!

annus11
 
 


Dóri!
Príma!!!!Ügyik vagytok ti is!!!



Mozza???
Nálad milyen a felállás?Alakul a napirendetek???

annus11
 
 


Eszter drága!
Maumaunak is megszületett a baba???Melyik nap?Tudsz róla vmit esetleg???

Fabri vajon otthon van már???vagy én maradtam le a hazaérkezésükről?

Gondolom a többiek még a kórházban! :wink:

annus11
 
 


Kép
Kép
Kép

annus11
 
 


Panndi, lám-lám, akkor a porosz módszer is elég életrevaló :)). Ennek örülök, már csak azért is, mert ugye, én is belevágtam :). Most egyelőre nappal kétóránként kap Simon, éjszaka meg ahogy kijön, de minimum két óra. Most irtó jó volt, 12-kor, 3-kor és 3/4 7-kor evett csak, eddigi élete leghosszabb etapjait produkálta :)!

Szkitty, szívből gratulálok!!

Annus, úgy érted, hogy feszül? Nem kell feltétlenül csomósnak lennie, lehet tele anélkül is. A borogatás jó ötlet, finom melegen, vagy le is zuhanyozhatod, az se rossz.

Szóval küzdünk a Módszerrel, de kitartok. Már csak a cumihasználat miatt kell egy kicsit megnyugtatni a lelkiismeretemet és akkor minden oké lesz :).

Dóri, szuper, rádfért már egy kis pihenés. Te is úgy csinálod, mint Panndi, nagyjából? Mesélj róla kicsit, lécci!

Ja, a tegnapi séta meg katasztrófa volt :). S végigüvöltötte az egészet, pedig kb 20 méter után az ölemben vittem, fél kézzel toltam a testvérüléssel összeszerkesztett babakocsit. Kis pihenő az iskolaudvaron, J rohangált, boldog volt, S ott végre aludt. Hazafelé szerencsére már jött Anya is, a babakocsi szétesett J-bal együtt, S felébredt, ordított persze, mi meg robogtunk haza. Itthon már én is bőgtem, húú, kemény menet volt nagyon. Szóval S-nak nagyon nem pálya egyelőre a mózes, még szoktatom egy kicsit a teraszon, vagy nem is tudom, de ez így gáz volt nagyon.
kalloni
 
 


Csadra, neked is drukkolunk!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!

Lányok, borzalmas éjszakám volt :(, arra ébredtem, hogy remegek és nagyon fázok és futkos rajtam a hideg, felvettem a hálóingemet, nem volt jó, aztán a vastag takarót elővettem, akkor is fáztam, jobb mellem jobb oldala oltári érzékeny volt, na gondoltam megmérem lehet lázas vagyok, nem mutatta a lázmérő, visszafeküdtem aztán csak nem múlt el, végül újra megmértem és elkezdtem fejni a ciciből a tejcsit, ami alig akart jönni, pedig kemény volt :(, végül 38 fokos lázam volt, vettem be fél algopiryn-t és fejtem nem tudom meddig, közben felébredt Lara és egyszerűen a másik mellemet sem tudtam odaadni neki, annyira összetörtem :(
Teljesen beijedtem, hogy nesze neked szopi, aztán a végén már fejni sem tudok neki és jöhet a tápszer :(, most megint fejek és kapja cumisüvegből de a mellem még mindig fáj, nem egy pont, hanem mintha egy teljes tejcsatorna bedurrant volna :(, nem tudom mikorra fog elmúlni :(
Sajna még ami rossz, hogy kevesebb lett a tejcsi is, úgyhogy azt hiszem itt befejeztük a próbálkozásokat, marad az üveg.
Miért van az, hogy nekünk csak 3 nap szopi jár mindig, aztán történik valami :(

Bocsi, de nem bírtam magamban tartani, mikor azt hinném, hogy minden rendben lesz, akkor beüt a rossz :(

Már az is eszembe jutott, hogy lehet az ülve szopinál pont ezt a csatornát nem ingerelte eléggé és ezért történt ez, de fekve meg nem tudom szoptatni, mert úgy meg kisebesít :) ördögi kör

Most 3 órát pihizett aztán bevágta a 100 ml tejcsit legalább őt annyira nem zavarja a dolog :)

gratulálok szkittynek, és drukk emesének

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Kalloni! Örömtelien más, mint Samuval, mert Danó csak anyatejet kap, de a következő a napirend (és nekem besegítettek mindkét fiamnál a kórházban, mert Samuval éjszaka nem találkoztam, ott nem volt kajcsi éjjel, Danóval meg még kevesebbet találkoztam, de etetés nem volt éjfél és 6 között, csak itatás) - persze van, hogy van csúszás, de nagyjából: reggel 6kor szopi (mindkét ciciből eszik mindig), le is fejem. Innentől 3 óránként kaja, mindig fejem utána. Így estére mindig összejön 1-1,5 deci. Kicsit közelebbre hozom az esti evéseket, így 11 körül utolsó szopi, már előtte ébren van, innentől meg ébren tartjuk, fürdetéssel, szórakoztatással. Én éjfélkor még egyszer fejek, aztán ő a lefejt tejből kap még egy kajára-valót. Ettől, és a hosszabb ébrenléttől szépen beájul, és alszik 6ig. :) Nálunk VAN cumi, és nem érzek lelkiismeretfurdalást. Nem kell neki nagyon, csak akkor kapja, ha szükséges.

Ami tejet meg nem iszik meg Danó, megkapja Samu. Ma reggel is kapott majdnem 1 decit, persze nem magában (nem akarok kudarcélményt, hogy nem fogadja el), hanem a reggeli kakójában kiegészítem tejjel, kakaóval. :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Dóri, köszi, többszörösen megnyugtattál :)!! Szépen lassan én is összerakom majd a napjainkat, szemezgetek a sokféle módszerből, szóval nagyon köszönöm :)!
kalloni
 
 


Ildi! A szopik után fejtél? Ha jól emlékszem, nem. Sztem nem kellett volna a fejést abbahagyni... Mert sokkal több tej termelésére voltál beállva... De lehet, nem így van, bocsi, ha nem is... Ha már nem lesz több szopi, akkor is, csodajó 3 nap volt, remélem! :wink: Emlékezz inkább örömmel rá!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Edua!
Sajnálom h ez történt...most én is aggódom...bár elmúlt a cicifájásom,nem is csináltam vele semmit...nem volt rá érkezésem :roll: Remélem h tejcsi azért lesz nekem...Az a baj h az éjszakai hosszú etap után szét akar durranni...reggel már fejtem mindkettőből picit,mert már nem bírtam...A lényeg h tej legyen,azért lehet h nem kéne elsőre feladni,nem?Mármint a cicizést!Tudod nem szabad az első nehézségnél meghátrálni :wink: :lol: Én meg pont fekve szoptatok,ülve kezdtem de sokkal nehezebben ment mindkettőnknek.

Panndi!
te hogy bírod?Mármint az ilyen hosszú éjszakát.Reggelre nem akar szétdurranni a cici???

Kalloni!
Nem feszül,mert lefejtem a maradékot szopi után,mert mrá akkor is fájt.Olyan mint mikro megütöd magadat és fáj a helye...jobban nem tudom leírni!Biz isten senki nem vágott mellen :lol: Arra is gondoltam lehet éjjel ráfeküdtem....Hogy esett szét a babakocsi :shock:

annus11
 
 


Ja, igen, ezt én is akartam kérdezni, Kalloni!

Annus, ott is lehet tej, ha nem is csomósosdott be, és az enyhe fájdalom pont ilyen, amit leírtál. Szóval azért légy figyelmes! Elég rossz dolog a tejláz...

Nem is írtam, Ildi, persze, hogy nagyon sajnálom... :cry:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Jó reggelt!

végre aludtunk asszem 7-8 órát éjjel 3 részletben. :lol:
Éjjel 2-kor jött a szokásos nyígás, mire apa bemondta az unalmast és átvitte Marcit a szobájába a kiságyába, aztán pár perc alatt abbahagyta és aludt tovább, reggel fél 8ig! :lol:

Szkitty! Gratulálok!
Emese, végre! Hamarosan eljön a te pillanatod! +++++

Petrus! Szuper a hajad! Nekem nagyon tetszik ez a helyenként bodros, összevissza frizura. Én is szoktam ilyet csinálni hajvasalóval.

Örülök, hogy rendeződik Mozza Lili napirendje, valóban kell valami rendszer... És Dóri, a tied is tetszik, ez az este kicsit ébrentartós, hogy aztán jól kidőljön.

Anita, remélem sikerült tegnap pihenned.

Nemtom hogy vagytok vele, de én még mindig nem vágyom látogatókra... :?

Nektek is kell Konakiont adni a babának 2 hetes kortól?

Ja, Édua! Nem próbáltad a melled fellazítani körkörös masszázzsal?
Nekem amikor először bedurrant (szülés után) azt hittem szétszakad, kigyullad, ha a közelébe értem is ordítani tudtam volna. Még ott a kórházban az egyik jófej nővér (Ildikó :lol: megmasszírozta és hozta a mellszívót. Jó sokáig küzdöttünk vele, majd belehaltam úgy fájt, de teljesen fellazult, azóta pedig minden ok! Én is szoktam masszírozni és szopi után kiszedem belőle a maradékot. És már tudok hason aludni. Annyira jó!
De reggelre (hosszabb szopi-kihagyás után) nekem is kezd nagyon feszülni

Kép

Kép
adraci
 
 


annus ez már a 2. 3 nap volt, most jól kisírom magam aztán jöhet megint a fejés és üvegből etetés, valahogyan ez nem megy nekünk :( ez van

zdori de tényleg mikor jó sok volt benne, és éjszaka szopizott annyira ügyes volt, nappal azért csillagokat láttam de túltettem magam rajta, de most megint nem tudnám a szájába adni, minek dolgozzon feleslegesen, 3 óra elteltével csak 90 jött le a kettőből, szóval nagyon visszaesett :(, amúgy se volt sokkal több, de előtte 120 is lejött, szóval ő meg nem dolgozott érte és bedurrant, fejegettem én de nem akartam mindig üresre :(

Már eszembe jutott, hogy elapasztatom :(, most teljesen kivagyok ettől :(

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok! Végre itt, ismét van gépünk! Már nagyon hiányoztatok és hiányoztak a friss infók a babákról!

Először is köszönöm mindenkinek a biztató, kedves szavakat! Ti is sok erőt adtatok ahhoz, hogy sikerüljön természetes úton világra hoznom a kis óriásbébimet!

Tinu, Szofi, Bencusbabus, Annus! Köszönöm, hogy távollétemben tudósítottatok rólam!

Visszaolvasni esélytelen, de:

Sok szeretettel gratulálok minden újdonsült anyukának és most született babának!
Edua! Probálj minnél többet fejni, be kell indítani az eldugult tejcsatornát! Tudom milyen rosszul érezheted magad, sajnos volt benne részem töbször is! Nekem az orvos antibiotikumot is adott.

Ancsika! Szerintem nagyon változó a has visszahúzódása, de ilyenkor még teljesen normális, hogy van egy kicsi. Én Alíznál 6 hónapig csak terhes nadrágot tudtam még hordani. Azt hiszem most sem lesz másképp.

Mi ma vagyunk két hetesek! A kórházban úgy tűnt, Áron kicsit nyűgösebb baba lesz, de itthon aztán minden megváltozott. Szinte észre sem venni, eszik alszik, csendben nézelődik. Egész más,mint a nővére volt. Alíz lassan evett, keveset és szinte sosem aludt. max. 20 perceket. Áron 10 perc alatt benyakal 100-120 g tejet, aztán persze utána gyakran bukik vissza, mert nem bírja a gyomra. Viszont 2-3 órákat alszik, este 10-kor eszik utóljára, aztán hajali fél5-5-kor ébred először. Remélem, nem romlik el!

Már én is sokkal jobban vagyok. Szülés után nagyon leromlott a vérképem, de egy kiadós vaskúra rendbe hozott. A gátmetszésemmel viszont nagyon kínlódom, igaz állítólag kétszer akkora, mint az átlagos (köszönhetően a vákuumnak ésÁron méreteinek) Akinek volt metszése, hogyan gyógyult? ma volt a védőnő és szerinte két hét után nem érezhetnék fájdalmat, max. egy kicsit érzékeny lehet. Hát nekem még mindig fáj, sőt néha talán jobban is mint eddig és nem csak, ha ülni próbálok, hanem fekve és állva is, ez normális szerintetek? Varratok még nem potyognak, védőnő szerint már kellene. Azt sem tudom, hogy normális-e, hogy a varrat erősen kiemelkedik és mellette jobbra is balra is kb. 2 cm szélesen meg vannak vastagodva és keményedve a szövetek, ami szintén nagyon fájdalmas. Tapasztalt valaki ilyesmit?

Kép

Kép
hean
 
 


Sziasztok

Kitty: sok szeretettel gratulálok, és sok örömöt és egészséget nektek.
Emese nagyon megy a drukk. +++++

Úgy látom mindenkinél van valami a "mizéria" a szopi körül.
Nekem épp az imént volt egy nagyon kellemes élményem. A párom nővére hívott, érdeklődött. Szóba került a szopi,hogy Nórika 2 féle módon reagál. 1: vagy annyira alszik, hogy hiába van a szájánál, a cici, simogatom vele, keltegetem, nem is kel fel, vagy 2: felkel és csak rázza a fejét jobbra balra, türelmetlen, vagy pedig csak tartogatja a cicit a szájában de nem szív, majd egy pár perc után ellöki onnan.
Eddig egyszer sikerült cumiznia rendesen ciciből, az egész kb 10 percig tartott, és nagyon fájt, de nagyon örültem :) . Egyébként fejek és üvegből megkapja.
Szóval épp ezt meséltem a párom nővérének, és mondtam, hogy mindent megteszek, de tök nagy rajtam a nyomás, hogy miért nem szoptatok rendesen, azt hallom szomszédtól, családtól, és (bár nem mondja), de apán is látom, hogy szomorú emiatt, és nagyon szeretné ha Nóri tudna szopizni. (Mondjuk a család se azt mondja hogy miért nem szoptatok, nem bántóak, csak annyira erősen tanácsokat osztogatnak, meg annyira hangoztatják hogy így meg úgy kéne, hogy érzem, zavarja őket hogy nem megy a szopi)Na, mindegy, a lényeg, hogy olyan kedvesen megvigasztalt a párom nővére, hogy sokkal jobban érzem most épp magam.

Csakhogy lassan összeroppanok ettől a nyomástól.Arról nem is beszélve hogy nekem is sokkal könnyebb lenne ha nem kéne fejni, nappal még csak-csak, de éjjel irtó macera, és sok idő. :(

Na, kérlek ne haragudjatok, hogy így rátok zúdítottam ezt az egészet, de muszáj volt, megosztanomm veletek.
Azért igyekszem tartani a frontot, és fejek hogy a tejcsi el ne menjen, aztán remélem tényleg csak nagyon kicsi lány Nórika, és hamarosan beletanul a szopiba.

Más téme: ti hogy bírjátok ezt a meleget? Nem olyan rég kimentem az erkélyre, hogy pár nap után újra utcai levegőt szívjak (nem szmog :wink: , jó nagy parkra néz a lakás), és azt hittem felrobbanok a naptól... :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Hean!
Üdv itt!!!Nagyon ügyes akkor Áron!!!Gratula hozzá!!!

Edua!
Szerintem ne apaszd el!!!Akkor marad a fejés!!!!Inkább add üvegből az anyatejet!!!Ez nagyon fontos neki!!!!
Látod most nekem is van vmi...figyelek rá nagyon!!!!!Én szeretnék szoptatni sokáig,ameddig lehet!De ha más nem akko üvegből,csak kapja meg az anyatejet és akkor nyugodt leszek!

Adrcai!
Gratula az alváshoz nektek is!!!!

annus11
 
 


Pingi!

Én is csak azt tudom mondani h ezen ne stresszeld magad!!!Én nem érezném magam rosszul ha üvegből kéne adnom...Lehet időben több,de még mindig jobb mint ha tápszert adnál neki!!!

Ja igen...írtó meleg van!!!!Ne is mond!

annus11
 
 


pingi én teljes mértékben megértelel, család védőnő mindenki a szopit erötetné, de nem megy :(, nem is hív már senki telefonon sem :(, már túl voltam rajta, de nekem is annyira fárasztó volt éjszaka fejni kb egy óra volt mindig, akkor volt a legtöbb kihagyás két fejés között, így alakult, hogy inkább megszoptattam és sikerült, de most mégsem sikerült az egész dolog :(

Tényleg nagy a nyomás, mert ha nem fejek akkor nem kap tejcsit :(

Azt hiszem többet nem is írok erről, már kezdek nagyon unalmas lenni ezzel a kínlódással :(

annus újra kell gondolnom a dolgokat az biztos :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Hean, nekem is kb 5 cm hosszú gátsebem van, nem is igazán gondoltam volna, hogy ott ennyit lehet vágni. Csak nálunk nem a baba volt túl nagy, hanem én voltam túl szűk, amit gondoltam is előre. :( Viszont nekem 3 nap után kezdett fájni, vagyis inkább érzékeny lenni, most aránylag jó, csak zavar a varrat, nem merek miatta rendesen mozogni. Még vérzek ezért betétet használok, és attól félek folyton hogy a varrat beleakad... :shock:

Ha nekem csak 6 hét múlva kell mennem a dokimhoz, akkor ez azt jelenti, hogy felszívódó varratokat kaptam, és nem kell varratot szedni? Vagy kell majd, de csak olyan soká? :oops:
Mert ha felszívódó akkor majd nagyon figyelgetem (amúgy is kéne, csak annyira utálom látni ott azt a vágást :? ), és tudósítok hogy nálam hogy alakul....

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Kitty gratulálok!
Mesi drukkolok nagyon!!!
Még most van egy kis időm regel óta,mert Hanna eddig fenn nyafizott,most ájult be.
Végül anyum hoz kaját.Apa is mindjárt jön ebédelni,így délután jövök bővebben.
Puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


pingi én sem sokkoltam magam a varrat megnézésével :), még most sem, pedig már régen felszívódtam a varratok :)

lányom kirándulni ment Tiszacsegére az ovival, anyósom ment vele, ja és reggel már hisztizett egy sort, nem jó a sportcipője, bezzeg a másikat meg azt sem tudta hol vetette le :(

pingi milyen időközönként fejsz?

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Na gyorsan.Hean,a varratom nekem is fájt még 2 hetesen.Sőt még most is látok egyet ami nem potyogott ki.Kívül már nem érzek,viszont belül,ami ki látszik még ott van egy.Bocs hogy ilyen részletesen de nem tom más hogy leírni. :oops:
Nekem mióta egyedül vagyok,vagyis mindent csinálok,néha görcsöl a pocim.De gondolom meg kell szoknom újra a dolgokat.
Na rohanok,Gréti nagyon csendben van.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


sziasztok,

Emese hajrááá!!!
Kitty gratula Borókához!!!


Köszönjük a dicséreteket :)

Annus,
igen, akartam már írni, Maumaunak szombaton megszületett Boróka, épp a sebemet akarta a dokink átkötni amikor visszahívták hozzá, villámgyorsan megszületett :) Bandáztunk is a kórteremben, összetoltuk Borót és Álmit. Akartam képet csinálni, de persze elfelejtettem :oops: Szerintem tegnap hazaengedték őket.
van nyitott szemű képünk is, mindjárt keresek.

Kisebesedett a mellbimbóm, marhára fáj. Bekentem bepanthennel, de este már annyira fájt ahogy szopizott még a bimbóvédővel is, hogy lefejtem utána és úgy adtam oda neki a tejet.

Pingi,
nekem ugyanez volt, Álmos nagyon türelmetlen volt, meg ugye a mellbimbómat se tudta bekapni. miután azt orvosoltuk, még mindig ment a hiszti a szopinál, de második nap sikerült elérni hogy rákapjon. Igaz apával 4 kezest játszottunk :) igy sikerült csak :)
de szerintem se stresszeld magad! ha így megy akkor igy megy, majd belejöttök. Én is üvegből adok neki néha.

akkor a nyitott szemű képünk:
Kép

szép napot

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: