Új privát üzeneted érkezett!

Méhszáj: én fontosnak tartom, mert ha elkezd nyílni vagy rövidülni és koraszüléshez vezethet. Inkább vegyék észre, ha baj van, mert fekvéssel, gyógyszerekkel azért lehet rajta segíteni. Ez csak az én véleményem.
T-pk! Esetedben különösen nem értem, hiszen ikreknél fokozottabban kell figyelni. :roll:

Csunyeszka!
Nem kell 2 órát várni a kh-ban a cukornál. Én az éhgyomorinál 5 percet vártam, majd 2 óra múlva visszamentem, akkor 3 perc alatt végeztem. Persze Te tudod, én ismerek olyat, aki olyan vékony, mint mi, semmi tünete nem volt, mégis cukros lett....

Lehet most megharagudtok rám, de nem igazán értem, hogy ezeknek a vizsgálatoknak az elvégeztetése miért okoz olyan nagy problémát, akiknek nem spontán itt a babájuk sokkal több szar vizsgálaton vannak túl, ezek már semmik. (Rengeteg vizsgálat, hsg, lapar, vérvételek, inszem, lombik stb) Remélem senki nem érti félre, hogy mit akartam mondani...

KépKép
zsófikukac
 
 


Viki!
Iszom sokat, de nekem nem vizesedik a lábam, nekem a méhszáj miatt kell feküdnöm! :wink:

KépKép
zsófikukac
 
 


Csajok, én ezt nem bííííírom. Olyan kuka meleg lett most délutánra, mint a franc. Reggel rövid ujjúban indultam el, 1/2 10 körül, hááát nem volt melegem. Most meg.... ááááááááááááá

Délelőttöm rohangálással telt el, MÁK, terhesgondozó, bevásárlás, dm... Ennek örömére megjutalmaztam magam egy arcmasszázzsal a kozmetikusomnál. ;) Úgy érzem ujjá születtem!!!! Már csak egy jó alapos hátmassz kellene és tényleg úgy érezném magam, mint akit kicseréltek. Kedvem is alakulóban, úgy néz ki túl éltem az elmúlt napokat, heteket. Vagy csak mert a mai nap csak rólam szólt? :wink: :lol:

Én nem aggódok a kilók miatt... Mírával 19 ment fel... annyit most is engedélyeztem magamnak, mivel tudom, hogy le lehet adni. Ráadásul most jobb helyzetbe vagyok, mert szülés után nem nyár jön és nem kell levetkőznöm, hanem jön a hűs kis telecske és lesz idő a regenerálódásra. ;)

Méhszáj: nekem is havonta nézi a dokim. Már 2000 nekem is. De azt mondta ez többedszer szülőknél teljesen normális. Sztem nem árt ha nézik. Igaz kihagynám az életemből a vizsgálatokat, de inkább az, minthogy baj legyen és ne tudjak róla.

Kriszti
, köszi a bodzás szörp receptjét. Átadtam anyumnak és megkértem nem-e csinálna nekünk. Azért ma vettem a boltban a Piroska féléből. ;)

Viki, áááááá, megnéztem a bokádról a képet. Jesszus, nem irigyellek érte. Talán ha már otthon leszel, akkor javulni fog a helyzet.

Cukorterhelés: én hétfőn megyek. Majd utána tudok beszámolni az eredményről.

Spickey, akkor ha jól láttam Süti megküldte neked a jelszavat, ugyi?

Süti írta tegnap, hogy lecsót csinál ma. Sztetek mi lesz ma nálunk a vacsi? :oops: :lol: Hétvégén meg asszem csinálok egy kis babgulyást a Brumi-féle krumplis lángossal. Ezt a verziót úgyse ismerem, én kefireset szoktam mindig csinálni.

Astrid, gratula a kis punáshoz. :lol: :lol: Legalább javul nálatok is a nemek aránya!:) Nagyon jó képet kaptatok Dóra babáról.

Floranan, tök jó ez a név!! Nekem nagyon tecc. Olyan jó a hangzása így együtt a kettőnek. Ennél jobban ki sem találhattatok volna!
:lol:

Pedikűr: még jó hogy az unokahugom most végzett el egy manikűrös tanfolyamot. A kezemen már ő tartja karban a dolgokat, asszem nemsokára már a lábammal is neki kell foglalkoznia. :lol: Jó, hogy van egy ilyen emberke a közelembe Még egy saját fodrász, kozmetikus és masszőr kellene. :P :lol:


Alvás
: én is még olyan félig hason, félig oldalt alszom. Bár néha arra ébredek, hogy a kis drágám bökdös bentről, hogy anya fordulj már át a másik oldaladra. Amint ezt megteszem nyugi van újra.
Boboka ne hidd, hogy októberben már alszol hason!! Akkor úgy be lesznek majd durranva a cickók, hogy azért nem fogsz hason aludni! :lol:

Süti, ilyenekkel nem ér borzolgatni az idegeket!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Kép Kép
manósziget
 
 

 
 

A méhszáj vizsgálat valóban fontos. Egyrészt ugye a koraszülés nem a legjobb dolog /értsétek jól/, másrészt nagyon könnyen össze lehet szedni bármi fertőzést a nyitott méhszájnál, ami a babára nézve elég súlyos következményekkel járhat. szóval nem vicc.

Ahogyan a terhességi diabétesz sem móka és kacagás, és a babára szintén veszélyes lehet. Ettől függetlenül én sem örülök a reggeli vérvételnek, majd a két óra várakozásnak, max addig elmegyünk vásárolni, vagy mittomén...
Ja, a löttyöt tavaly még biztosította a kórház, lehet h idén már Gordonka itt is spórol, nem tudom. Egyébként nem olyan vészes, még citrom nélkül sem.

vicger
 
 


Manó, nagyon örülök, hogy ilyen jól sikerült a mai kényeztetés :) Több ilyen napot kellene beiktatni :)
Örülök, hogy a kedved is jobb már azért.

Na jó, akkor majd 2010-ben alszunk hason valamikor :lol: :lol: :lol:

Süti, az a kehely :roll: :roll: :roll: nagyon jól néz ki :lol:

Kilók: én sem amiatt aggódom főként, hogy hogy adom le, az majd valahogy menni fog, csak reggel megijedtem, hogy a 22. héten + 10 kiló (az eleve + 10-em mellé :lol: :lol: :lol: ) nem gáz e. De a védőnő nem mondta, hogy az lenne, sőt, az ő mérlegelése alapján "csak" + 8-nál tartunk. De azért a csokit igyekszem teljes mértékben kiiktatni, még a mini kinder szeleteket is kerülöm nagy ívben a boltban :lol: :lol: :lol:

Köszi a cukros lötyihez az infókat.
Vendég
 


Ezt mutattam már nektek?
http://www.thebabasling.co.uk/

Van magyar oldala is:
http://www.babaslings.hu/index.htm

Kép Kép
manósziget
 
 


Raktam fel új pociképet (hétvégén készült). Háááát, összehasonlítva a 12. hetihez eléggé szörnyű már a látvány. :S mi lesz itt még később? :?

Kép Kép
manósziget
 
 


Manó, hogy mondhatsz ilyen butaságot, hogy szörnyű látvány???????????????????? :evil: Ejnye a hétszázát neki!!! Hát dinnye van abban a pocakban, vagy egy kicsi lányka??????????????
Irgumburgum a nem jóját! Ráadásul egy deka felesleg sincsen rajtad, még egy ilyet meg ne halljak, mert lesz nemulass!
Pusszancs ;)

vicger
 
 


[quote="vicger"][ írta:vicgerb]Manó,át dinnye van abban a pocakban, vagy egy kicsi lányka??????????????

Egyik se! :P Pöcsös van a pocakban! ;)

Kép Kép
manósziget
 
 


ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

égés :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

bocccccccccccccccccccsi :D

De a lényegen nem változtat :)

vicger
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a betolakodásért. Úgy alakult, hogy hamarosan születendő kicsi fiúnknak több babakocsija is lett a kelleténél. Ezért a vadonatúj Knorr gyári, full extrás, null kilóméterest eladnánk.
Mutatok képeket róla, Német gyártmány, csomagolva, papírokkal.
Ha valakit érdekel, kérem írjon privit!
Kép Kép Kép

Kép
estike66
 
 


jujjjjj,engem a bácsi érdekelne a fotóról!!! :oops: :oops: :oops:

sutimano76
 
 


Fagyi kehely egyszerűen összeállítható,végy olyan fagyit amilyet szeretsz,már lehet light,meg norbifagyit is kapni,friss gyümit,tejszínhabot és bárki aki irigykedett elkészítheti otthon.Én jól bevásároltam fagyit,holnap jegeskávét fogok inni vaniliafagyival!!!

sutimano76
 
 


[quote="zsófikukac"]M írta:zsófikukacéhszáj: én fontosnak tartom, mert ha elkezd nyílni vagy rövidülni és koraszüléshez vezethet. Inkább vegyék észre, ha baj van, mert fekvéssel, gyógyszerekkel azért lehet rajta segíteni. Ez csak az én véleményem.
T-pk! Esetedben különösen nem értem, hiszen ikreknél fokozottabban kell figyelni. :roll:

Csunyeszka!
Nem kell 2 órát várni a kh-ban a cukornál. Én az éhgyomorinál 5 percet vártam, majd 2 óra múlva visszamentem, akkor 3 perc alatt végeztem. Persze Te tudod, én ismerek olyat, aki olyan vékony, mint mi, semmi tünete nem volt, mégis cukros lett....

Lehet most megharagudtok rám, de nem igazán értem, hogy ezeknek a vizsgálatoknak az elvégeztetése miért okoz olyan nagy problémát, akiknek nem spontán itt a babájuk sokkal több szar vizsgálaton vannak túl, ezek már semmik. (Rengeteg vizsgálat, hsg, lapar, vérvételek, inszem, lombik stb) Remélem senki nem érti félre, hogy mit akartam mondani...


Zsófi: abban gondolom egyetértünk, hogy egy kétévessel bárhol sorban állni, főleg ilyen melegben ... hát, igenis, ez problémát okoz ... főleg korán reggel, mert a vérvételre ugye 7 körül kell menni ... nálunk apa marad otthon ilyenkor tovább, és én igyekszem elsőnek bejutni, mert apa így is egy órát késik a mhelyről, szabadságot meg nem vehet ki minden vérvételnél ... nekem nincs kire hagyni Lillát korán reggel ... hogy menjek vissza 2 óra múlva újabb szúrásra ??? vele együtt? ... hát, az elég érdekes lenne ... nekem ez elég nagy problémát okoz, és ha nem muszáj, nem teszem ki magam ennek ... főleg, hogy nincs semmi problémám ... de ezt még megbeszélem az orvosommal, és ha ő ragaszkodik hozzá ,akkor valahogy megoldom (fogalmam sincs, hogyan: apa szabadságát későbbre szeretnénk hagyni, mert pl ctg-re hogy megyünk majd ? :shock:

elhiheted, hogy egy 14 órás vajúdással egybekötött, végül császármetszéssel befejezett szülés után nem a tűszúrástól félek, és nem a kellemetlenségektől ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="manósziget"]C írta:manószigetsajok, én ezt nem bííííírom. Olyan kuka meleg lett most délutánra, mint a franc. Reggel rövid ujjúban indultam el, 1/2 10 körül, hááát nem volt melegem. Most meg.... ááááááááááááá

Délelőttöm rohangálással telt el, MÁK, terhesgondozó, bevásárlás, dm... Ennek örömére megjutalmaztam magam egy arcmasszázzsal a kozmetikusomnál. ;) Úgy érzem ujjá születtem!!!! Már csak egy jó alapos hátmassz kellene és tényleg úgy érezném magam, mint akit kicseréltek. Kedvem is alakulóban, úgy néz ki túl éltem az elmúlt napokat, heteket. Vagy csak mert a mai nap csak rólam szólt? :wink: :lol:

Én nem aggódok a kilók miatt... Mírával 19 ment fel... annyit most is engedélyeztem magamnak, mivel tudom, hogy le lehet adni. Ráadásul most jobb helyzetbe vagyok, mert szülés után nem nyár jön és nem kell levetkőznöm, hanem jön a hűs kis telecske és lesz idő a regenerálódásra. ;)

Méhszáj: nekem is havonta nézi a dokim. Már 2000 nekem is. De azt mondta ez többedszer szülőknél teljesen normális. Sztem nem árt ha nézik. Igaz kihagynám az életemből a vizsgálatokat, de inkább az, minthogy baj legyen és ne tudjak róla.

Kriszti
, köszi a bodzás szörp receptjét. Átadtam anyumnak és megkértem nem-e csinálna nekünk. Azért ma vettem a boltban a Piroska féléből. ;)

Viki, áááááá, megnéztem a bokádról a képet. Jesszus, nem irigyellek érte. Talán ha már otthon leszel, akkor javulni fog a helyzet.

Cukorterhelés: én hétfőn megyek. Majd utána tudok beszámolni az eredményről.

Spickey, akkor ha jól láttam Süti megküldte neked a jelszavat, ugyi?

Süti írta tegnap, hogy lecsót csinál ma. Sztetek mi lesz ma nálunk a vacsi? :oops: :lol: Hétvégén meg asszem csinálok egy kis babgulyást a Brumi-féle krumplis lángossal. Ezt a verziót úgyse ismerem, én kefireset szoktam mindig csinálni.

Astrid, gratula a kis punáshoz. :lol: :lol: Legalább javul nálatok is a nemek aránya!:) Nagyon jó képet kaptatok Dóra babáról.

Floranan, tök jó ez a név!! Nekem nagyon tecc. Olyan jó a hangzása így együtt a kettőnek. Ennél jobban ki sem találhattatok volna!
:lol:

Pedikűr: még jó hogy az unokahugom most végzett el egy manikűrös tanfolyamot. A kezemen már ő tartja karban a dolgokat, asszem nemsokára már a lábammal is neki kell foglalkoznia. :lol: Jó, hogy van egy ilyen emberke a közelembe Még egy saját fodrász, kozmetikus és masszőr kellene. :P :lol:


Alvás
: én is még olyan félig hason, félig oldalt alszom. Bár néha arra ébredek, hogy a kis drágám bökdös bentről, hogy anya fordulj már át a másik oldaladra. Amint ezt megteszem nyugi van újra.
Boboka ne hidd, hogy októberben már alszol hason!! Akkor úgy be lesznek majd durranva a cickók, hogy azért nem fogsz hason aludni! :lol:

Süti, ilyenekkel nem ér borzolgatni az idegeket!!!!!!!!!!! :lol: :lol:


Manó: az jó kis zúzós szombati ebéd lesz :) ... aratni készültök menni ? :lol: ... de most komolyan: a lángos magában egy nehéz étel :)... majd azért írd meg, hogy sikerült, és hogy ízlett !!! :)

Ja, és még egy dolog: újkrumpliból nem lesz annyira jó !!!

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bibi mi családilag megyünk minden vizsgálatra.. Atit én sem tudom kire bízni, így jön velünk. Még szerencse, hogy Atesz tűzoltó, így van olyan nap, mikor itthon van, arra szoktuk beiktatni ezeket a finomságokat. Egyébként nem is tudom, hogyan tudnám megoldani.. gyanítom sehogyan... vagy passz :shock:

vicger
 
 


[quote="vicger"][ írta:vicgerb]Bibi mi családilag megyünk minden vizsgálatra.. Atit én sem tudom kire bízni, így jön velünk. Még szerencse, hogy Atesz tűzoltó, így van olyan nap, mikor itthon van, arra szoktuk beiktatni ezeket a finomságokat. Egyébként nem is tudom, hogyan tudnám megoldani.. gyanítom sehogyan... vagy passz :shock:


Ha a férjem itthon marad, akkor nem kellene együtt mennünk, mert az apjával jól elvan ... csak akkor ki kell vennie 1 szabadnapot ... ez lesz, ha a doki ragaszkodik a vizsgálathoz ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Zsófi: miután már nekem negyedik terhességem, és azt hiszem, hogy a szervezetem működésével teljesen tisztában vagyok, így önző módon azokat a dolgokat, amik eddig sem okoztak rizikófaktort kizárom:) Nem tűszúrás, nem eü. utálat, egyszerűen arra koncentrálok, ami tényleg felmerül, mint probléma!

Engem már annyiszor paráztattak az orvosok, hogyha ezt összeadnám akkor egy könyvet is ki lehetne adni belőle!

Miután a koraszülésnek előjele az a "fránya" méhszáj méret, csak annyit tennék hozzá, ennyi "kisétált" gyerek után csoda, ha alapban nem varrják össze, mert eleve nem lehet zárt az enyém. Miután a harmadik terhességem végig idegeskedtem 24. héttől, hogy kinyíltam 2 ujjnyira és nem érte el a két centit a méhnyakam...40. héten kiírás előtti napon előbújt a fiam, akit rámnézésre "leretardált" az ügyeletes doki, mert a hasam kicsi volt. Ezek csak apró példák...a durvákat megtartom öreg napjaimra:)

Igen, abban is gyakorlatom van, hogy milyen fájdalmakra kell figyelni, ha a szülés meg akarna indulni, és mielőtt megijesztenénk az első babásokat, amit ugye nem akarunk, tehát a hát fájás, hányinger, fejfájás és már nem minden mellékhatás jut így eszembe, de jelző értékkel bír.

A kontrakciók fokáról, mértékéről és megjelenéséről is van rutin annak, aki többször átélhette...nem egyforma. Van ami jósló, van ami csak simán kényelmetlen és bizony az élesebb, ami méhszájat nyit nem összetéveszthető...

Most nem okoskodni akarok, de azt hiszem, mi öreg rókák a sok hátrányunkkal, amit az elhasznált szervezetünk miatt átélünk ( a gátam néha ki akar szakadni, úgy pisilek, hogy fognom kell, mert nagyon fáj...és hasonlók) nem azzal a szenvedéllyel várjuk a babáinkat, mint Ti fiatalok, és első babások.

Ezért nem elítélni kell minket, csak megérteni, a szeretet nem feleződik, hanem hatványozódik minden gyermekkel. Nálam lassan 5-öt kell szeretni, így kihagyok egy cukortesztet, mert ott egy másik rizikó helyette, a párommal RH összeférhetetlenek vagyunk, én vagyok a neges:)

Bocs, hogy ennyit írtam, de szerettem volna kiírni, hogy nem felelőtlen, nem okoska, hanem több gyerekes vagyok:) :) minden előnnyel és hátránnyal, amire büszke vagyok, mert akármit is érek el az életben, mint nő, a gyermekeim életem fő produktumai!!!

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


[quote="sutimano76"]F írta:sutimano76agyi kehely egyszerűen összeállítható,végy olyan fagyit amilyet szeretsz,már lehet light,meg norbifagyit is kapni,friss gyümit,tejszínhabot és bárki aki irigykedett elkészítheti otthon.Én jól bevásároltam fagyit,holnap jegeskávét fogok inni vaniliafagyival!!!


nyam-nyam: jegeskávé nekem is jöhet :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Csunyeszka: Bár még csak második terhesség, de nekem Andrissal nem nyílt a méhszájam, nem volt görcsöm, panaszom egyáltalán, csak egy 2 cm-re rövidült méhnyak, mégis koraszülés lett. Én ezért várok már alig minden vizsgálatot, hogy tudjam, legalább ezek az értékek mit mutatnak.

Bibi: Nekem 3-4 hetente kell kezdetektől fogva pajzsmirigy vérvételre járnom (plusz az összes többi nőgyőgyi vizsgálat). Mivel Andrist én sem tudnám gond nélkül magammal vinni, a rendelésen órákat várakozni, így maradt a magánrendelő. Bár pénz, de ha a férjem szabit venne ki, az többe kerülne. Ezért csináltatom a cukros lötyit is ott. Elmegyek, rögtön fogadnak, gyerkőcöt örömmel látják, dokival pedig emailben konzultálok, így azzal is megspórolok egy kört. Ez az egyetlen, amiért jó itt a városban lakni. :wink: Mármint, hogy minden sétatávolságra van.

Kép

Kép
hgrita
 
 


[quote="csunyeszka"]Z írta:csunyeszkasófi: miután már nekem negyedik terhességem, és azt hiszem, hogy a szervezetem működésével teljesen tisztában vagyok, így önző módon azokat a dolgokat, amik eddig sem okoztak rizikófaktort kizárom:) Nem tűszúrás, nem eü. utálat, egyszerűen arra koncentrálok, ami tényleg felmerül, mint probléma!

Engem már annyiszor paráztattak az orvosok, hogyha ezt összeadnám akkor egy könyvet is ki lehetne adni belőle!

Miután a koraszülésnek előjele az a "fránya" méhszáj méret, csak annyit tennék hozzá, ennyi "kisétált" gyerek után csoda, ha alapban nem varrják össze, mert eleve nem lehet zárt az enyém. Miután a harmadik terhességem végig idegeskedtem 24. héttől, hogy kinyíltam 2 ujjnyira és nem érte el a két centit a méhnyakam...40. héten kiírás előtti napon előbújt a fiam, akit rámnézésre "leretardált" az ügyeletes doki, mert a hasam kicsi volt. Ezek csak apró példák...a durvákat megtartom öreg napjaimra:)

Igen, abban is gyakorlatom van, hogy milyen fájdalmakra kell figyelni, ha a szülés meg akarna indulni, és mielőtt megijesztenénk az első babásokat, amit ugye nem akarunk, tehát a hát fájás, hányinger, fejfájás és már nem minden mellékhatás jut így eszembe, de jelző értékkel bír.

A kontrakciók fokáról, mértékéről és megjelenéséről is van rutin annak, aki többször átélhette...nem egyforma. Van ami jósló, van ami csak simán kényelmetlen és bizony az élesebb, ami méhszájat nyit nem összetéveszthető...

Most nem okoskodni akarok, de azt hiszem, mi öreg rókák a sok hátrányunkkal, amit az elhasznált szervezetünk miatt átélünk ( a gátam néha ki akar szakadni, úgy pisilek, hogy fognom kell, mert nagyon fáj...és hasonlók) nem azzal a szenvedéllyel várjuk a babáinkat, mint Ti fiatalok, és első babások.

Ezért nem elítélni kell minket, csak megérteni, a szeretet nem feleződik, hanem hatványozódik minden gyermekkel. Nálam lassan 5-öt kell szeretni, így kihagyok egy cukortesztet, mert ott egy másik rizikó helyette, a párommal RH összeférhetetlenek vagyunk, én vagyok a neges:)

Bocs, hogy ennyit írtam, de szerettem volna kiírni, hogy nem felelőtlen, nem okoska, hanem több gyerekes vagyok:) :) minden előnnyel és hátránnyal, amire büszke vagyok, mert akármit is érek el az életben, mint nő, a gyermekeim életem fő produktumai!!!


Csunyi : szívemből beszéltél, bár én még csak másodszor élem át ezt a csodát, de az előzőből egyet megtanultam: a saját testem jelzéseire nagyon oda kell figyelni, és jóval kevesebbszer kell a dokit és védőnőt látogatni, mint tettem első babásként ... én sem vagyok felelőtlen, és tisztában vagyok a cukorprobléma jelentőségével ... :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Manó: Azta, csodás nap! Irigykedem! Én csak olyan nehezen jutok el kozmetikusig. Férjem támogatja, csak én vagyok írtó körülményes, ami az elmenetelt illeti.

Hordozó nagyon szuper, csak ez is olyan drága! :cry:

Kép

Kép
hgrita
 
 


[quote="hgrita"][ írta:hgritab]Csunyeszka: Bár még csak második terhesség, de nekem Andrissal nem nyílt a méhszájam, nem volt görcsöm, panaszom egyáltalán, csak egy 2 cm-re rövidült méhnyak, mégis koraszülés lett. Én ezért várok már alig minden vizsgálatot, hogy tudjam, legalább ezek az értékek mit mutatnak.

Bibi: Nekem 3-4 hetente kell kezdetektől fogva pajzsmirigy vérvételre járnom (plusz az összes többi nőgyőgyi vizsgálat). Mivel Andrist én sem tudnám gond nélkül magammal vinni, a rendelésen órákat várakozni, így maradt a magánrendelő. Bár pénz, de ha a férjem szabit venne ki, az többe kerülne. Ezért csináltatom a cukros lötyit is ott. Elmegyek, rögtön fogadnak, gyerkőcöt örömmel látják, dokival pedig emailben konzultálok, így azzal is megspórolok egy kört. Ez az egyetlen, amiért jó itt a városban lakni. :wink: Mármint, hogy minden sétatávolságra van.


Jaja: de mi Gödöllő mellett lakunk ... minden van itt is, de ilyen magánrendelőt nem tudok elérhető távolságban ... ez meg a vidéki lét hátránya ... én is szívesebben választanám a magánrendelést, ha tud valaki ilyet úgy, hogy a városba (BP) nem kell bemenni, szóljon :) ... van itt egy alapítványként működő EÜ intézmény (Misszió), de mivel az TB finanszírozott, ugyan olyan tömeg van ott is ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bibi: Ezért is írtam, hogy ezt az egyet szeretem Pestben. Ha máshol laknánk, nem biztos, hogy meg tudnám oldani én is a vizsgálatokra járkálást.

A dokim is szerencsére szombaton tartja a terhesrendelését, így akkor sem kell szabi. Ez is szempont volt, hogy nem váltottam dokit, bár Andris születése óta átköltöztünk Pestről Budára. Dokim messze rendel, tömegközlekedni már nem mernék, vezetni nem tudok aktívan. Mi is próbálunk minden szabival spórolni.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Nem értem nálatok ez hogy megy hogy ilyen ritkán jártok védőnőhöz,meg dokihoz.nekem mondják hogy 1 hónap múlva újra jelenésem van,és mindig meg is beszéljük az időpontot.ezt nem tudom kikerülni,pedig a védőnőhöz én se szívesen járkálok,nem mintha bajom lenne vele csak lusti vagyok.Ha most nézünk szívhangot akkor megéri,de ha nem akkor nem.ráadásul most akarja megbeszélni hogy mikor jön ki hozzánk.

Ez meg a párom fagyikája.gyenge idegzetűek ne nézzék!!!! Kép

sutimano76
 
 


Bibi megoldás lenne de akkor dokit kéne cserélned!!!

sutimano76
 
 


Süti: Kínzol itt minket, te bestia! :wink:

Nekem Andrissal még más volt a védőnőm, hozzá nekem is havonta kellett mennem, ragaszkodott hozzá. Mindig néztünk szívhangot, de pl. vizeletet nem.

A mostani békén hagy. Eddig kétszer találkoztunk, egyszer a legelején, mikor odaadta a kiskönyvet, máspdszor pedig múlt héten, mikor eljött. Ezt is úgy, hogy összefutottam vele az utcán, és kérdezte mikor találkozunk. Mondtam nem igazán tudok elmenni, és felajánlotta, hogy eljön. A következőt is így tervezem, bár nincs messze, de így kényelmesebb. :lol:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Rita nem szeretnélek kínozni titeket,de csak friss gyümi meg fagyi kell hozzá.Tudod én ilyen költeményeket csináltam nyaranta a melóhelyem éveken át és imádom,itthon mondjuk nincs elég dísz hozzá.A jegeskávét is igyekezni fogok szépre varászolni,úgy még nagyobb a gusztusom rá.Szívesen meghívák mindenkit,de sajna a kert még nincs kész,csak kókadó gaz van,és nincs elég ülőhelyem se.De ha valakinél összejöhetnénk,megbeszélnénk ki mit hoz,akkor nagyon szívesen gyártok nektek ilyen csodákat!!!

sutimano76
 
 


Hahó!

Hulla vagyok, holnap reagálok mindenre, de 2:

Süti, a kelyheid kismami-kínzóak :shock: :D

Bibi, az én mufurc előző dokimnak van magánrendelése arra, biztos van ott más doki is a rendelőben, utána nézhetek, ha gondolod!

floranan
 
 


Babcika! Nekem a cukor éhgyomros 4,6 a terheléses 7,1 lett. Nagyon megijedtem, azt hittem, hogy a 6 a határ, aztán a neten én is mindenhol a 7,8-at láttam, ahogy Mabe írta, és akkor egy kicsit megkönnyebbültem. Bár ez a 7,1 is elég rémisztő!! Majd kiváncsi vagyok, mit mond rá a doki!
Azóta sokkal kevesebb édességet eszek, tudom nem csak ettől függ persze.

Vikiviktor! Akkor ezek szerint ugyanúgy érezzük kb. magunkat! Tök jó, hogy egy nap van köztünk!! :) Ezt már régebben is kiszúrtam! :lol:

Floranan! Nálunk is apasági nyilatkozat lesz, elvileg jövőre lesz esküvő, de én nem vagyok nagyon esküvőpárti, de ha megkér a párom persze nem mondok nemet. :)

Asszem Kata írtad, hogy csuklik a babád! Ezt honnan tudod????

És a keményedést hogy lehet megérezni??? Lehet, hogy már volt, de nem tudom, milyen...

Nem gondoltam volna, hogy már ilyen idős terhesen is lesznek alhasi fájdalmaim, nyilván ez természetes, mert nyúlnak a méhszalagok, de akkor is kellemetlen! De sokszor ülés után is vannak, biztos ahogy nyomja a pici, attól...
Már nagyon várom, hogy itthon legyek!
Ja és tegnap észleltem először, hogy bedagadtak a bokáim!! Nagyon szépek!! :shock:

Nekem is mindig mér a dokim méhszájat. Eddig rendben volt minden, de úgy tudom, tényleg nem érezni, ha kinyílik.

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Viki!! Most néztem meg a fotódat, nekem pontosan ugyanilyen a lábam, 2 napja!! :x Ezek szerint ez ödéma?? Ne haragudj, ha még egyszer le kell írnod, de mit írtál róla mit kell tenni, mert most egyszerűen nem találom!!

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Süti!


Iszonyú gusztususak a kelyhek! Talán nem véletlen a Sütimanó névválasztás nálad!

Nekem is a pasi tecc jobban, mint a babakocsi! De az se rossz!

Lányok! Ugye mi nem fogunk összekapni nézeteltérések miatt????Olyan sok topikban olyan, hogy megorrolnak egymásra, meg kiutálnak embereket!

Csuklás: onnam lehet tudni, hogy ütemesen, pár mp-enként dobban a pocak. Lotti is szokott.

Cukorterhelés: nálunk is horror, iszonyat sor, ha előremész, rosszalló tekintetek, a regisztáció után kb. fél órára be is hívnak, majd újabb fél óra, mire megjön az eredmény, hogy lehet-e terhelni, mert ha túl magas az éhgyomri, akkor nem csinálják meg. Aztán a lötyi, ami nem elviselhetetlen, csak én a 7. héten voltam, erős hányingerrel küszködve, minden kortynál inkább kifele jött volna. Meg utána is fél óráig erőlködtem, hogy k ne jöjjön. Nekem nagyon magas lett:11 körül, ezért a diéta. :cry:

Kép
arvaerika
 
 


Jó reggelt!

Tudom, hogy már egyszer kérdeztem, (de nem válaszolt senki),hogy mit szóltok ehhez a kocsihoz?

http://www.bababirodalom.hu/product.php?id=2778#

Nagyon gáz? nem ismerem a márkát, és nem láttam még bababoltban sem, és a neten is csak itt találtam, pedig jó lenne látni élőben, vagy ha valakinek volt már vele kapcsolatban tapasztalata,vagy hallott róla.
Nálunk elég rosszak az utak, így nem lenne rossz a nagyobb kerék, de ami lehetőleg bolygósítható. a másik ami szerintem fontos hogy vízszintesig dönthető, és átfordítható a tolókar. ezek együtt nem mindig vannak meg egy kocsinál, ezért gondoltam erre. Szerintetek?

KépKép
Kép
s.vera
 
 


Vera! Nekem tetszik a babakocsi, de én nem vagyok szakértő!! :)

Erika! Köszi a csuklást!

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Peppino: most kedden a nődoki azt mondta, hogy igyak sok tejet... de azt nem szeretem... :( erre azt mondta... egyek tejterméket... egyedül a kefírt és a joghurtot eszem meg... így most azt eszem rendületlenül... :)
+ azt mondta, hogy egyem sok húslevest...

Majd folytatom.. gyors elfutok a házidokihoz pisivizitre... sorry vagyok... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: (most jutott eszembe, hogy most rendel... :( )
vikiviktor
 
 


[quote="s.vera"]J írta:s.veraó reggelt!

Tudom, hogy már egyszer kérdeztem, (de nem válaszolt senki),hogy mit szóltok ehhez a kocsihoz?

http://www.bababirodalom.hu/product.php?id=2778#

Nagyon gáz? nem ismerem a márkát, és nem láttam még bababoltban sem, és a neten is csak itt találtam, pedig jó lenne látni élőben, vagy ha valakinek volt már vele kapcsolatban tapasztalata,vagy hallott róla.
Nálunk elég rosszak az utak, így nem lenne rossz a nagyobb kerék, de ami lehetőleg bolygósítható. a másik ami szerintem fontos hogy vízszintesig dönthető, és átfordítható a tolókar. ezek együtt nem mindig vannak meg egy kocsinál, ezért gondoltam erre. Szerintetek?


Én sem ismerem ezt a kocsit. Leírásilag jó az ár-érték arány, de mindenképp élőben kell kipróbálni, hogy milyen.

Hasonló árkategória és lehetséges felszereltség - ha jól emlékszem - Vicgerék kocsija. Ő hátha beszámol a tapasztalatairól. www.bergon.hu Ezt a kocsit sok helyen árulják, meg tudod nézni.

Kép

Kép
hgrita
 
 


[quote="sutimano76"]R írta:sutimano76ita nem szeretnélek kínozni titeket,de csak friss gyümi meg fagyi kell hozzá.Tudod én ilyen költeményeket csináltam nyaranta a melóhelyem éveken át és imádom,itthon mondjuk nincs elég dísz hozzá.A jegeskávét is igyekezni fogok szépre varászolni,úgy még nagyobb a gusztusom rá.Szívesen meghívák mindenkit,de sajna a kert még nincs kész,csak kókadó gaz van,és nincs elég ülőhelyem se.De ha valakinél összejöhetnénk,megbeszélnénk ki mit hoz,akkor nagyon szívesen gyártok nektek ilyen csodákat!!!


NÁLUNK LEHETNE TALIZNI !!! :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="s.vera"]J írta:s.veraó reggelt!

Tudom, hogy már egyszer kérdeztem, (de nem válaszolt senki),hogy mit szóltok ehhez a kocsihoz?

http://www.bababirodalom.hu/product.php?id=2778#

Nagyon gáz? nem ismerem a márkát, és nem láttam még bababoltban sem, és a neten is csak itt találtam, pedig jó lenne látni élőben, vagy ha valakinek volt már vele kapcsolatban tapasztalata,vagy hallott róla.
Nálunk elég rosszak az utak, így nem lenne rossz a nagyobb kerék, de ami lehetőleg bolygósítható. a másik ami szerintem fontos hogy vízszintesig dönthető, és átfordítható a tolókar. ezek együtt nem mindig vannak meg egy kocsinál, ezért gondoltam erre. Szerintetek?


Vera: tapasztalatból mondom, mert Lillával még Pesten az Árpád híd környékén laktunk, és elől kicsi, hátul nagykerekű kocsim volt: az elől kicsi kerekű kocsikat városi használatra találták ki, de nem Budapesten történt a termékfejlesztés :) ... vagyis: ilyen rossz járdákon az első kis kerekek össze-vissza rázzák a babát, ami egy fél éves babónál már nem annyira gáz, de egy pár hósnál még igen ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


köszi a tippeket, és tanácsokat!
azt hiszem még nézelődök egy ideig, és várom a csodát, hogy megtalálom álmaim babakocsiját!
úgyis az volt a tervünk a párommal, hogy csak június végén kezdünk vásárolgatni. csak nem bírtam ki addig, hogy ne nézelődjek.
addig inkább tervezgetem a babaszobát. bár ott is mindig változik a véleményem, hogy mi tetszik és mi nem.
azt hiszem kicsit hisztis is vagyok néha, és hirtelen hangulatváltozásaim is akadnak bőven. a múlt héten pl. azért bőgtem este 8-kor, mert nem volt kedvem semmit csinálni, nem voltam álmos, nem akartam tv-t nézni és olvasni sem. inkább jól kisírtam a szemem. Párom szerint szülés előtti depresszióm van, és már előre fél, mi lesz utána.

KépKép
Kép
s.vera
 
 


Visszaértem... a háziorvosomnak úgy néz ki megártott a nagy meleg... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Elvittem a pisit... (mert ő azt mondta, hogy hetente vigyem... hogy ellenőrizve legyen.... a fehérje... ) megkérdezte, hogy minek vittem pisit?????? El kellett neki magyarázzam... :roll: :roll: :roll: Tök furin éreztem magam... már azon gondolkodtam, hogy lehet be kell mutatkozzak... hátha nem ismert meg... :D :D :D Olyan hülén éreztem magam...
De tuti nem itt volt "lelkileg" a doki... csak testileg...
Na mindegy... a lényeg, hogy negatív lett az eredmény... + kaptam beutalót a cukor terhelésre...

Cukorterhelés: nálunk úgy van, hogy a két órát ott kell kivárni... nem lehet elmenni a két vérvétel között... mert volt rá példa, hogy kismamik rosszul lettek a városban a két vérvétel között.... :( Majd viszek könyvet... :) :wink:

Kocsinál nem igazán tudok tanácsot adni... mi már megvettük... :) De Vera a színe nagyon tetszik... narancssárga mániás vagyok... :) :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:
vikiviktor
 
 


Csajok, amikor a koraszülésről írtatok, éjszaka olyan álmom volt, h nem hittem el :shock:
Pedig csak átolvastam, amiket írtatok, s nem is gondoltam bele jobban, h akkor most hányadik héttől jó, meg hogy...
Na , leizadva ébredtem reggel :D

Mindenki tüntesse el az aggodalmakat, meg a rossz kedvet!! Persze ,akinél meg kell, figyeljen oda, de "szép az élet" hozzáállásssal!!! :D:D
Már csak egy nap , s újra itt van a hétvége!!!! ( vagy ez csak a dógózó kismamiknál számít :wink: )

Manó, köszi a hozzászólást... egyenlőre a PegPerego a befutó.. csak hordozó kell hozzá, ami valami brutál áron van :twisted: de majd körbenézek...
Menj el még , ha tudsz masszőrhöz is, s szupi jól fogod érezni magad!!!
Kitartás!! mindig jön valami jó a rosszabbak után!! de télleg!!

Anyukám megvette az első rucit KisGubacsnak!! (mondtam, majd ha itt lesz vagy ha már csak icipici van vissza, akkor kérem)
Még én is csak ott tartok, h a babakocsit nézegetem, de majd apa leadja a munkáját, kicsit szusszan, s majd csak aztán kezdjük el a beszerző körutat..kb júl. :D
Szóval, szerintem S.Vera , ne aggódj, vannak még ilyen ráérünk majd később is vásárolgatni típusú kismamik, mint Te vagy én:D:D:

Astrid, nagyon gratula a kisCsajszihoz!! Tündéri a kép!!

Petra, majd júliustól gyakrabban vagyok Tomajon, s sűrűn Keszthelyen, úgyh akkor randizhatunk, addig meg jó főzőcskézést a munkásoknak :P !

Süti nyaminyami!
Én mostanában a mekis jegeskávéra vagyok rákattanva!! ISTeni!!
Otthon nehezen állok neki varázsolni.. meg nem is vagyok nagy kávés, ezért nincs is otthon kv :?
fagyi meg csak jégkrém, mert a nincs fagyasztóm :(
/tudom, h furi, nekem is, de mini fagyasztót nem akartam a mini hűtőmben, h helyet foglaljon.. de az új lakásban Óriás fagyasztóm lesz, akkora , h még én is bele fogok férni:D öööö 2010 végén?!)

Kép

Kép
móka:)
 
 


Sziasztok!
Nagyon aranyosak vagytok, nem győztem olvasni a sok hozzászólást! Nekem gyogyitárban kell megvennem a cukorterheléses lötyit, a dokinéni beírta a kiskönyvembe. Időközben sikerült megtalálni a profilomat is ( :oops: ) :lol: :lol:

Kép
lili34
 
 


Zsófi!

Persze, hogy bizonyos dolgokhoz képest ezek a vizsgálatok már semmik, de ugye azért, mert más már sokmindent átélt, nem kell nekünk is, főleg, ha nem feltétlenül szükséges (és tisztelem azokat, akik ennyi mindent megtesznek azért, hogy babájuk lehessen, de azért magamnak nem kívánnám, és remélem azok, akik átélik, ők se másnak).
Nem felelőtlen vagyok, nyilván ha más lenne a helyzet, másképp is viselkednék, pl. ikerterhességnél biztos igényelném is a méhszájvizsgálatot.
Most két hónapig nem kellett orvoshoz mennem, de ez sem az én döntésem volt, hanem az orvosom látta, hogy semmi gond, és tudta, hogy 4 gyerek mellől, Budapest melletti városkából Bp. Moszkva térre nem olyan egyszerű bejutni... Azzal a megkötéssel, hogy ha valami gondom van, jelentkezek.
És én a két nőgyógyászlátogatás között csináltatok kétszer teljes vérképet, vizeletet, vércukrot, egyszer terhelésest is, és voltunk mozizós UH-n (ahol azért a babát is megmérték rendesen, meg megnézték, hogy minden rendben-e). Szóval nem hanyagolom magunkat... És a nőgyógyász is fog eredményeket is látni, azaz felelősen tud dönteni, hogy mikor kell mennem hozzá legközelebb.
(És igen, én is a legkisebbel együtt járok mindenhova, nem is tudnék másképp... A szülést még fogalmam sincs, hogy oldjuk meg, nagyszülők távol...)
Védőnőt sem felelőtlenség miatt nem erőltetem, hanem azért, mert tudom, mit csinál. Beírja az adatokat a a papírról a kiskönyvbe, megméri a súlyom és a haskörfogatom, vérnyomásom... Ennyi. Mérlegem és centim, vérnoymásmérőm van itthon. Sőt, még többet is tudok, mint ő, mert van vércukormérőm is. :D

Cukorterheléshez: voltam most beutalóért, és ezen rá is van írva megjegyzésként, hogy a "két órás vérvétel felső határa terhességben: 7,8 mmol/l". Persze nem biztos, hogy feltűnt volna, ha nem beszélünk róla itt korábban, simán beadtam volna a beutalót, aztán el is felejtettem volna az értéket... (Ez a beutaló egyébként tök muris, mert a vizsgálat menetét is leírják rajta, még azt is, hogy vénás vérvétel van. :D)

Sokgyerekes mamák: ti nem érzitek időnként UFO-nak magatokat??? :D:D Ma is a gyógyszertárban kérdezik a fiamról, hogy fiú? Mondom igen. Erre a pocira: és ő kislány? Mondom igen. Erre a gyógyszerésznő: hát úgy a jó. Mire én: igen, de már van 2 fiú és egy kislány. A kisfiam a 4., a pociban az 5. Hát ilyenkor a pillantásokat! :D:D (Mondjuk az jó, hogy ennek ellenére soha nem kaptam bántó megjegyzéseket, mindig gratulálnak, és inkább elismerően (bár a bátorságunkat gyakran emlegetik, hogy manapság...).)

Vera!

Én kocsiügyben nem tudok tanácsot adni, nekünk van egy, az rendben van. Nem tud mindent, amit itt szeretnétek (pl. nem fordítható és állítható a tolókarja), de nekünk bevállt.
Én sokszor azt látom a babakocsikkal, hogy kell kompromisszumot kötni, tehát talán érdemes fontossági sorrendet felállítani, hogy mi kell leginkább.
Nekem a nagyobb kerék volt a fontos, a travel system, mert egyrészt ha sétálunk, akkor a terep nem mindig jó (most már jobb, aszfaltoztak), de alapvetően nem sétálunk sokat, mert kertes házban lakunk. Ugyanakkor sokat járunk el autóval, azaz hordozóval, és emiatt kell, hogy a hordozó rögzíthető legyen a babakocsira. Egyébként nekem az eredeti vásárlásnál nem is volt benne mózes, csak a kocsi és a hordozó, és csak egy gyerekkel később vettünk merevfalú mózest is hozzá. Ennek az is oka volt, hogy amikor a kocsit vettük, ott júliusi babát vártunk, a lábzsákos kocsi elégnek tűnt, utána viszont szeptemberit, akinél azért úgy gondoltuk, jól jöhet a mózes.
Egyébként én ennél a kocsinál azért megnézném, hogy az ülőrész milyen nehézséggel fordítható meg, mert ha bonyolult, akkor azt az ember séta közben úgyse fogja megtenni (főleg benne a gyerekkel), tehát ez a funkció felesleges, viszont akkor nem átfordítható...

Astrid

Kép
astrid
 
 


[quote="astrid"]Z írta:astridsófi!

Persze, hogy bizonyos dolgokhoz képest ezek a vizsgálatok már semmik, de ugye azért, mert más már sokmindent átélt, nem kell nekünk is, főleg, ha nem feltétlenül szükséges (és tisztelem azokat, akik ennyi mindent megtesznek azért, hogy babájuk lehessen, de azért magamnak nem kívánnám, és remélem azok, akik átélik, ők se másnak).
Nem felelőtlen vagyok, nyilván ha más lenne a helyzet, másképp is viselkednék, pl. ikerterhességnél biztos igényelném is a méhszájvizsgálatot.
Most két hónapig nem kellett orvoshoz mennem, de ez sem az én döntésem volt, hanem az orvosom látta, hogy semmi gond, és tudta, hogy 4 gyerek mellől, Budapest melletti városkából Bp. Moszkva térre nem olyan egyszerű bejutni... Azzal a megkötéssel, hogy ha valami gondom van, jelentkezek.
És én a két nőgyógyászlátogatás között csináltatok kétszer teljes vérképet, vizeletet, vércukrot, egyszer terhelésest is, és voltunk mozizós UH-n (ahol azért a babát is megmérték rendesen, meg megnézték, hogy minden rendben-e). Szóval nem hanyagolom magunkat... És a nőgyógyász is fog eredményeket is látni, azaz felelősen tud dönteni, hogy mikor kell mennem hozzá legközelebb.
(És igen, én is a legkisebbel együtt járok mindenhova, nem is tudnék másképp... A szülést még fogalmam sincs, hogy oldjuk meg, nagyszülők távol...)
Védőnőt sem felelőtlenség miatt nem erőltetem, hanem azért, mert tudom, mit csinál. Beírja az adatokat a a papírról a kiskönyvbe, megméri a súlyom és a haskörfogatom, vérnyomásom... Ennyi. Mérlegem és centim, vérnoymásmérőm van itthon. Sőt, még többet is tudok, mint ő, mert van vércukormérőm is. :D

Cukorterheléshez: voltam most beutalóért, és ezen rá is van írva megjegyzésként, hogy a "két órás vérvétel felső határa terhességben: 7,8 mmol/l". Persze nem biztos, hogy feltűnt volna, ha nem beszélünk róla itt korábban, simán beadtam volna a beutalót, aztán el is felejtettem volna az értéket... (Ez a beutaló egyébként tök muris, mert a vizsgálat menetét is leírják rajta, még azt is, hogy vénás vérvétel van. :D)

Sokgyerekes mamák: ti nem érzitek időnként UFO-nak magatokat??? :D:D Ma is a gyógyszertárban kérdezik a fiamról, hogy fiú? Mondom igen. Erre a pocira: és ő kislány? Mondom igen. Erre a gyógyszerésznő: hát úgy a jó. Mire én: igen, de már van 2 fiú és egy kislány. A kisfiam a 4., a pociban az 5. Hát ilyenkor a pillantásokat! :D:D (Mondjuk az jó, hogy ennek ellenére soha nem kaptam bántó megjegyzéseket, mindig gratulálnak, és inkább elismerően (bár a bátorságunkat gyakran emlegetik, hogy manapság...).)

Vera!

Én kocsiügyben nem tudok tanácsot adni, nekünk van egy, az rendben van. Nem tud mindent, amit itt szeretnétek (pl. nem fordítható és állítható a tolókarja), de nekünk bevállt.
Én sokszor azt látom a babakocsikkal, hogy kell kompromisszumot kötni, tehát talán érdemes fontossági sorrendet felállítani, hogy mi kell leginkább.
Nekem a nagyobb kerék volt a fontos, a travel system, mert egyrészt ha sétálunk, akkor a terep nem mindig jó (most már jobb, aszfaltoztak), de alapvetően nem sétálunk sokat, mert kertes házban lakunk. Ugyanakkor sokat járunk el autóval, azaz hordozóval, és emiatt kell, hogy a hordozó rögzíthető legyen a babakocsira. Egyébként nekem az eredeti vásárlásnál nem is volt benne mózes, csak a kocsi és a hordozó, és csak egy gyerekkel később vettünk merevfalú mózest is hozzá. Ennek az is oka volt, hogy amikor a kocsit vettük, ott júliusi babát vártunk, a lábzsákos kocsi elégnek tűnt, utána viszont szeptemberit, akinél azért úgy gondoltuk, jól jöhet a mózes.
Egyébként én ennél a kocsinál azért megnézném, hogy az ülőrész milyen nehézséggel fordítható meg, mert ha bonyolult, akkor azt az ember séta közben úgyse fogja megtenni (főleg benne a gyerekkel), tehát ez a funkció felesleges, viszont akkor nem átfordítható...


Nekem az M3as mellől kellene péntek délután Budára mennem, a Mammuthoz ... na, erre a mutatványra nem sokszor vállalkozok ... ezen kívül még a kórházba is bemehetek a dokimhoz, az a Nagyvárad téren van, az sem könnyen megközelíthető ebből az irányból ... de általában oda megyünk ...

Nekem úgy vannak időzítve a dolgok, hogy doki kb 5 hetente, és közte egyszer védőnő ... vagyis kb 3 hetente vagy megvizsgál a doki és UH, vagy a védőnőnél szívhang, vérnyomás, fehérje a vizeletben ... a dokinál ápr. 16-án voltam, de védőnőnél 2 hete ... tehát a dokihoz kellene mennem jövő héten, ehelyett majd rákövetkező héten megyek ...

Szóval: rendszeres ellenőrzés itt is megvan, de a dokit is, és a védőnőt is kb 5 hetente látom, csak egymáshoz képest vannak elcsúsztatva ...

Babakocsi: nincs tökéletes, mindent tudó kocsi, ami újszülött kortól 3 éves korig, minden szituációra jó: tényleg azt kell nézni, hol fogod használni és mire .... tehát terep, vagy BKV és sétálni, vagy sokat autózni ... mert az egyik nagy és kényelmes, a másik kisebb, tehát befér az autóba, de rossz úton kirázza a babából a szuszt ... nekünk sajnos, mivel vidéken lakunk, de sokat utazunk (nagyszülők vidéken), nincs olyan kocsi, ami egyben tudja mindezt ... van egy nagykerekű, terepre való, újszülöttet sétáltatós és van egy nagyon picire csukható, de majdnem vízszintesig dönthető, hordozót könnyen rátehetős, ezzel utazunk majd ... mindkettőt használtan vettem, Lillának, és nem csalódtam egyikben sem, simán jó lesz Brumikának is, és még utána el is tudom adni őket, mert olyan minőség, hogy még egy gyereket kibír majd :):):) ... arról nem is bezsélve, hogy két új babakocsi pedig enyhén szólva luxus lenne ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Astrid!

Rám is furán néznek, van, aki lesajnál, van, aki bátornak nevez, de szerintem olyan is akad, aki irigykedik. legalább is így gondolom. Mert én a nehézségek ellenére is úgy érzem, hogy nem nyűg, hanem a legszebb dolog az anyaság( ez most jó csöpögősre sikeredett).
Azon azért kiakadtam, amikor a mostani Nők Lapjában Máté Krisztina szó szerint azt nyilatkozta, hogy azért ment vissza korán dolgozni, mert őt unja a gyereke, jobban érzi magát közösségben. Tanulságos cikk volt. Tisztelem őt, de valahogy sajnálom is, hogy így gondolkodik erről.

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok.

Egy gyors bekukk, amíg alszik a lánykám. :)
Pest mellől mi is csak családostól tudunk vizsgálatokra menni,mivel a Nagyik Eger és környékén vannak. Mivel új részen lakunk, még nincs kiépítve úgy a tömegközlekedés. Marad a kocsi. Másrészről nemigazán tudnám magam beverekedni a Moszkvára vagy a Nagyváradra. Sajna nálunk a szabi fogy, vagy Apa késik kicsit. (persze mindennek megvan az "ára"). A védőnőhöz is be kell menni 6 hetente, mivel csak 1 év alatt jön ki házhoz. :(

spickey
 
 


Cukorterheléses vizsgálat
Elvileg a 0 és a 120 perces vérvétel között nem szabad elmenni.
-rosszul lehetsz
-a vizsgálat úgy van standardizálva, hogy NYUGALOMBAN... és a mozgás megváltoztatja a vércukorértéket :wink:



Képek jók :wink:


Zsófi
Én nem utállak meg :wink:
Mások vagyunk.
Vendég
 


Sziasztok :)

Vera, én sem értek a kocsikhoz, a képen jól néz ki :)

Visszaolvastam, de megint nem jegyzeteltem :oops: :oops: :oops:

Ma voltam házidokinál, hááát, az asszisztensnek nem annyira tetszik a + 8 kilóm (ezt a védőnőnél mértük, gondoltam ezt mondom neki, nem az én általam mért + 10 kilót 8) 8) 8) ). Ha már ezt is sokallta, mit szólna ahhoz :lol: :lol: :lol:
Meg kérdezte, hogy hanyadik hétben vagyunk? Mondom a 22.-ben. Hááát, akkor miért ekkora a hasa? Netán ikrek vagy hármasikrek :shock: :shock: :shock: :shock: Nem, mondom szimplán ekkora, nem tudok és nem is akarok vele mit csinálni. Magzatvíz rendben, úgyhogy semmi gáz.

Basszus, próbálok tök büszke lenni a hasamra, erre már megint kezd olyan érzésem lenni, hogy jajj Istenem, nehogy összefussak valakivel, mert ezeket a kérdéseket nem tudom elkerülni. És még van jobb esetben 17-18 hetünk.
Kicsi Nikinek is mindig mondom, hogy Rá tök büszke vagyok, meg örülünk a pocinak nagyon :lol: :lol: :lol:

Majd teszek fel én is friss képet, tényleg nagyon nagyon nagyon nagy a pocó, de hát Istenem, ez van, nem tehetek róla... meg én örülök neki, csak mások ne csesztessenek már vele!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.05.21 15:20-kor.
Vendég
 


Ezt olvastam az egyik internetes kisokosban:

"HETI TENNIVALÓ:

Vedd szemügyre a gyűrűidet. Általános tapasztalat, hogy az ujjak is megdagadnak a terhesség előrehaladtával. Tégy magadnak egy szívességet, és vedd le már most a gyűrűidet (a jegygyűrűt is) a terhességed további hónapjaira. Ha nehezedre esik megválni a házasságod egyik szimbólumától – még erre a rövid időre is – tedd inkább egy láncon a nyakadba"



Pont ma tapasztaltam először, hogy amikor hazajöttem és vettem volna le a gyűrűmet, alig akart lejönni :roll: 8)
Úgyhogy egy darabig elteszem az ékszeres dobozba
:)
Vendég
 


Astrid!
Tudom, hogy nem vagy felelőtlen, nem is gondoltam ezt! :wink: és tudom, hogy pesten ezeket a dolgokat sokkal nehezebb megoldani. Nem is szeretnék ott lakni. :roll:

Mabe!
Akkor jó!!! :lol:

Gondoltam, hogy nem kéne leírni a véleményem, csak nehezen tudom befogni a számat. De ezentúl próbálkozom. :lol:

Boboka!
Szerintem ez a gyűrű effektus nem terheseknél is előfordul ilyen melegben. Legalábbis nekem szokott. :wink:

KépKép
zsófikukac
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?