Új privát üzeneted érkezett!

SZiszi

Mi meg pont 2 után pár perccel jöttünk el. :) Én maradtam volna de egy barátunkkal voltam meg fűtött egy nőt, a munkatársát, ugyhogy nem sokat táncoltunk, ugyanis Laci meg nem jött be :( Remélem legközelebb jobban összejön, mert én szeretek táncolni. Amugy megismerném a párod :) Találkoztunk az sztk-ban.

Pepissimo

Gratulálok a kisfiúhoz!

Ildikó

Üdv újra köztünk :) Én is irtam a gy-i kórházasba párszor, de már van vagy 3 éve is. Gyöngyösön laktok? tegyél képet is!

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Szia Melissa,

NLC-n beszéltünk szerintem, még szülés előtt... kérdeztél tőlem Hrabár dokiról!
Üdv közöttünk!!!
Én most megint babát várok, ismét Hrabár dokihoz járok!

Sziszi,
dehogy haragszom! :D
Így legalább megnyugodtam az Uh-on ,hogy minden ok!
Ildikó az ismerősöm, Kriszti nagyon aranyos! Nekem most még nem volt szerencsém az Évához, csak Pepével régen... hát igen, nem mindig olyan kedves! :( Hogy szépen fogalmazzak! Van egy stílusa.
Pedig nekem nem volt vele bajom, elég normális volt!
AFP-re most megyek csütörtökön.
Én is már 19 hetesen megyek majd a genetikai Uh-ra, de ez nem baj, a lényeg, hogy a betöltött 18 meglegyen.
Nyíregyen is el fogok menni, ( több szem, többet lát, bár a férjem kiakadt rajta...) ha a védőnő elküld, itt hamarabb szeretnék.
peppisimo
 
 


Melissa!
Én is üdvözöllek köztünk! :lol: :lol: :lol:
Kérdezni akartam ,de már Hettie megelőzött,hogy hol laktok? :)
Gratula a kislányodhoz!!!! :lol:
Ha fennt vagy az iwiw-en bejelölhetnénk egymást! :lol:
Itt mindenki mindenkit ismer! :lol: :wink: Ha nem is személyesen,legalább az iwiw-ről! :lol:
A régiek közül:
Régiancsi még a télen írt ide,de most a tavasszal voltak vizsgái,sokat tanult.Azóta nem volt.
De ezt már mondani akartam a többieknek is,hogy a múltkor írtam Neki levelet az iwiw-re,és jól vannak,mindenkit puszil!!!!
Nők:
Már Ő is régen írt,de Őt személyesen is ismerem,a múltkor összefutottam Vele Gyöngyösön,azt mondta olvasgat minket,csak lusti írni.Meg hát ott van Neki a pici lánya Lili,aki tavaly augusztusban született. :lol:
Beus:
Ő szokott írogatni.Ha visszaolvasol 1-2 oldalt,megtalálod.Valamelyik nap Ő is írt.

Remélem tudtam segíteni! :lol: :lol:

Hettie!
Sajnálom,hogy nem tudtad olyan jól érezni magad!Ha az ember olyan társasággal megy bulizni,akkor tök jókat lehet táncolni! :lol:
Már mi is voltunk ott párszor.Én utoljára február közepén.Mióta tudom,hogy babás vagyok,nem szívesen teszem be füstös helyre a lábam.Pedig néha úgy buliznék egy jót! :oops: :lol:

Peppisimo!
Igazad van,több szem többet lát! :lol: :lol: Használd ki,ha teheted! :lol: :lol:
AFP-re Gyöngyösön mész vagy Nyíregyen?

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 

 
 

Sziasztok!

Pihenek a számolás közben :)

Hetti!

Ez nem igaz! Én akartam lenni az ezredik író :cry: :lol:
Na de azért gratulálok!

Beus!

Hol vagy?????? Válaszolj már, hogy ki az az új nő mert nem tudok aludni úgy idegesít :!:

Melissa!

Üdvözöllek a mi kis csapatunkban!
Ha lesz időd tegyél képet a kislányodról!

És örülök, hogy lányod van, mert itt nagy a fiú uralom. Nekem, és Sensinek van lánya, Nicol és Melinda meg most várja.

Mesélj valamit magatokról!

Puszi mindenkinek!

KépKép
Kép
cinix
 
 


Sziasztok!

Az újabbaknak írom,(akik nem ismernek személyesen még minket)hogy az 5.-ik oldalon van egy pár kép a tavalyi talinkról!Ha érdekel valakit nézze meg!Rajta van:Ancsi,Hettie,Beus és jómagam! :lol:
Persze plusz a gyerkőcök! :D Ott volt még a talin Cinix és Melinda is,de ők nincsennek egyik képen sem!Biztos elbújtak! :lol: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszi,

AFP-re Nyíregyen megyek, Pepével is itt voltam. A védőnő ide ad beutalót.
Lehetetlen követni, mi, hogy mikor hova megyek...
:D
peppisimo
 
 


Köszi lányok a gratulációt!

Valaki kérdezte múltkor, hogy meddig dolgozok. Elvileg július végéig tervezem, de ez attól is függ, hogy minden ok-e, a doki mit mond.
Még van 20 nap szabadságom is, amikor kell kiveszem, mert mindig van valami vizsgálat ilyesmi, szóval teljes hetek nem is nagyon vannak...pl. július utolsó 2 hete a bölcsiben szünet, akkor szabin leszek és szerintem utána már nem megyek.
Amúgy ti mit tudtok, elfogadták, mikor csökkentik le a táppénzt 60%-ra? Én úgy hallottam, hogy július 1-től.
Hallottatok erről valamit?
peppisimo
 
 


Sziasztok!

Cini! Új felnőttképzési munkatárs Marcsi mellett. Ő volt bent a vizsgán felügyelni. Még mindig nem tudom az eredményt, de szerintem ezért is nem sikerült...

Kép
Kép
beus.
 
 


Peppisimo!
Én is úgy tudom,hogy július 1-től lesz 60% a táppénz! :twisted:
Szomorú.....
Amúgy én kérdeztem,hogy meddig dolgozol! :lol:

Lányok,most főzöm életem első székelykáposztáját! :lol: AZ illata már nagyon jó,remélem fini lesz! :P

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó

Én is múlt héten főztem először székelykáposztát...egész jó lett, csak én azt hittem hamar megvan... :)kicsit sokáig főtt mire puha lett a husi benne. Sok sikert!

Peppissimo
Használd ki a lehetőséget, én megbántam hogy 6 hónapos terhesen jöttem el a cégtől, de így legalább közben emeltek a fizumon, meg jobb szívvel jöttem el. De ha lesz még egy babánk akkor tutira rögtön hagyok csapot papot...:) Ill. akartam kérdezni, hogy Te merre laksz?Nyíregyháza, Gyöngyös, vagy valami más okból jársz nyiregyre?

Iwiwen fennt vagyok, nem tudom ide lehet-e írni nevet, meg ilyesmi...(Demeterné Szabó Ildikó) Kérlek akkor jelöljön be aki szeretne, s így én is láthatlak Titeket.
Amúgy a pesti úti panelsoron lakunk(4.-en). Halálom a lépcsőzés, durva még most is cipelni a gyerkőcöt. Így amíg itt lakunk nem szeretnék másik babát. Elég nekem Dórival felvánszorogni.

Amúgy amikor Dóri született csak kislányok születtek, az a hétvége és hét eleje lányos volt. És napi csak egy gyerek.

Na rakok fel képet.

És Ti merre laktok? Volt személyes tali is, na majd megnézem a fotót, lehet hogy látásból ismerek is néhányótokat. Elég jó az arcmemóriám.

Fodrászhoz vittük a drágámat, s az egyik előtte a másik utána készült. Ez a legfrissebb.

Kép fodrász előtt Kép fodrász után
melissa83
 
 


Melissa!
Most jelöltelek be iwiw-en! :lol: (Nyuzó Szilvia) Nekem kicsit ismerős vagy! :lol: De lehet,hogy csak az utcán láttalak!Ahogy láttam,nem itt jártál suliba.Férjed gyöngyösi ezek szerint?
Nagyon tündéri kislányod van! :lol: :lol: :lol:
Mi a Gyöngyöspatak utcában lakunk.Nem tudom,mennyire ismered Gyöngyöst.Ez arra van,ahogy megyünk Gyöngyöspata felé.A Fő tértől 2 percre.
Én a hatvani Boschban dolgoztam.Mikor megtudtam,hogy babát várok,március elején,azóta vagyok táppénzen.

Ja,nagyon fini lett a székelykáposztám!Nem akarom dícsérni magam,de elsőre tényleg nem is rossz! :lol: :wink: Meglátjuk majd párom mit szól hozzá! :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Peppissimo
Tényleg emlékszem, hogy beszéltünk. Lám most megint... :)
Nekem nagyon bejött Jenő. Kis kedves öregúr :)
6 hetes kontrollon tárt karokkal várt átölelt és még puszi puszi is, nem is gondoltam volna róla. De nagyon kedvelem.
Pedig el kéne már mennem hozzá, úgy tudom mostmár bejelentkezése a rendszer? Tudsz esetleg telefonszámot adni? És pár szót írni róla egyáltalán, változott-e mégvalami?

Na megyek mert olvasni akarok még, amíg alszik Dóri. most az Anna Kareninát olvasom, s annyira bejön, hogy alig bírom letenni...de muszály.

Na pussz mindenkinek.
majd benézek!
melissa83
 
 


Sziszkó
Igen, férjem gyöngyösi. én eredetileg Demjénben laktam. Győrben jártam fősulira, s Horváth Rudinál dolgoztam.

Közben megnéztem én is, Neked is ismerős az arcod, de nem tudom honnan.
Néztem a karácsonyi képeidet, s az agyik fotón "Család nagy része", azon felismertem a melletted álló hölgyet, ő a slágerben dolgozik, ismerem, pénztárban szokott lenni, néha még váltunk is pár szót. Ő anyukád vagy anyósod?

jól tetted, hogy eljöttél amint kiderült a terhesség, főleg így nyáron pláne tök jó. Nekem téli terhességem volt, ilyen szempontból sajnálom, de jó volt Dórival nyáron kint lenni.
melissa83
 
 


Sziasztok,

Melissa, megjelöllek iwiw-en!
Örülök, hogy neked is bevált Jenő doki... én is imádom! Imádtam nála szülni, nagyon szép élmény maradt! Remélem most is az lesz majd!
Velem mindig kedves, de én tudtam, hogy nem csak velem, hanem mindenkivel...a barátnőimmel is, akiknek ajánlottam!

Gyöngyösön laktam, a Bosch-ban dolgoztam. Majd elköltöztünk Nyíregyházára, itt dolgoztam, dolgozok.
De szülni Gyöngyösre megyek, Jenő doki miatt...
Pepével 6 hónapos koromig dolgoztam én is, most meg az ismételt 180nap miatt muszáj vagyok dolgozni, az június végén telik le. Azért, hogy ismét korlátlan magas tgyást kapjak, amúgy nem lenne lényeg... de mivel viszonylag magas a bruttóm, ezért érdemes, meg amúgy is, kell a pénz...Még vannak szabadnapjaim, azokat is ki fogom venni, amire kell majd.
Most jöttem vissza dolgozni, amúgy február végén, decemberben volt Pepe két éves, akkortól töltöttem a szabadságomat.
peppisimo
 
 


Bejelentkezés Jenő dokihoz: 06-70-355-6202
Az asszistensnő, Ildikó szokta felvenni. Ne lepődj meg, mert este 8-ra is adnak időpontot, érdemes kb. 2 héttel hamarabb telefonálni normális időpontért!
peppisimo
 
 


Ildi!
Nagyon cuki a kislányod!!!! :-)))
peppisimo
 
 


Sziszi

Ügyi vagy :) Káposztát már én is csináltam, nekem is sikerült.

Melissa

Én is bejelöllek iwiw-en :) Mi Adácson lakunk 3 éve kb, de amugy mindketten gyöngyösiek vagyunk. Én már október óta keresek állást de nem megy:( amugy a végzettségem szerint elég nehéz találni munkát, ugyhogy majd még megpróbálkozok a doktorival, hátha sikerül valami. AMugy meg juliustól műkörmös tanfolyamra fogok járni.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Melissa!
Az a "hölgy" mellettem az anyósjelölt! :lol: Párommal csak együtt élünk,még nem vagyunk házasok! :)
De igen,tényleg a Slágerben dolgozik!Te szoktál vele beszélgetni néha?????El se akarom hinni! :roll: Akkor érezd magad megtisztelve,mert sokan mondják vissza,hogy nem túl barátságos a vevőkkel! :oops: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Na sziasztok!

teszveszről jövök, egy cipőmnek most járt le az aukciója, s itt ültem, s folyamatosan frissítettem az oldalt, de nem tudtam jól eladni...pedig ilyen méret ritka (35)

Peppi
Mit dolgoztál a Boschban?Talán ismeritek egymást is onnan Sziszkóval?

hetti
Mi a végzettséged, hogy nem találsz?Mondjuk a doktori mindig jól jön...

Sziszkó

azért írtam, hogy néha... de már mondta, hogy mostanában szül valakije?Néha, amikor jó kedve van...Most csak vásárolni volt bent, de jó kedve volt mert fodrásznál volt, s ott dícsérték, amikor a felvágottat kértem...napmintnap találkozunk...
melissa83
 
 


Melissa!
Nem,nem ismerjük személyesen egymást Peppisimoval!Ő már elment akkor a Bosch-ból mikor én odakerültem.Ha jól emlékszem! :shock: De amúgy teljesen más részlegen dolgoztunk,Őis és én is.
Jót nevettem most azon,amit írtál anyósomról. :lol: Amikor fodrásztól jön,mindíg kérdezi tőlem is,hogy:"Ugye milyen jó lett a hajam?" Én meg:"Persze,nagyon csini!" Párom erre:"Ne hazudj már neki!" :lol: :lol: :lol: :wink:

Kövezzetek meg,ha akartok,de délután ittam egy deci fehérbort.Olyan jól esett! :oops: :oops: :oops: De nyugi,nem csinálok ebből rendszert! :shock: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Melissa!

Én is szoktam teszveszelni! És 35-ös a lábam is ráadásul!
Miért nem kérdeztél meg :D
Majd megjelöllek én is!
Nekem Nadim volt a dokim, de a szülésnél ott volt Hrabár is.
Tényleg jó orvos!Nagyon jól esett, hogy végig bátorított, és dicsért.
Ja!
Mi Gyöngyöshalászon lakunk. Én 3-om éve. A párom idevalósi(én egri).

Beus!
Remélem nem jön be hozzánk is az új nő. :x

Enikő!
Mi van veletek? Jól vagytok? Láttam az iwiw-en, hogy állatkertben voltatok. A fővárosiba ugye?
Emmának is ilyen Smoby csúszdája van! Ő névnapjára kapta.

Holnap szorítsatok!

KépKép
Kép
cinix
 
 


Ejnye-bejnye Sziszi!
:lol:

Szerintem egyszer lehet inni, egy keveset. Tuti nem lesz baj belőle.

Nicol!

Hol vagy? Mostanában nem írsz. Remélem, csak azért, mert szundikálsz napközben, és nincs rá időd :)

Amia!

Te olvasol minket néha? Ha igen majd megírom a vizsgát, hogy milyen volt. Nem felejtettem el, hogy megígértem :!:

KépKép
Kép
cinix
 
 


Sziasztok!

Cini! Én is remélem, hogy nem megy be hozzátok!

Melissa! Üdv újra itt! Majd megjelöllek én is, ha nem baj. :)

Sziszi! Szerintem sem fog megártani az a kis bor. Bár szerintem a vörös egészségesebb. :D Nekem szülés utánra meg sört javasoltak. Ittam is alkoholmenteset és lett is tőle tejem. Jobban mint a Laktoherbtől, attól csak a hasunk fájt. De aztán Marci nem akart szopizni. Most meg állandóan tejet inna, a tápszer már nem kell neki.

Teszveszeltem én is régebben, eladtam az ágyunkat! :) Mostanában csak nézegetem, mert pókerszettet akarok venni az uramnak. :D

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!!űVisszaolvasok,és holnap jövök!!
Sziszi!!!Te meg mindig kapsz képet,úgyhogy ejnye-bejnye!!! :lol:

Kép
Kép

Kép
melinda1985
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is csak lusta vagyok:( :)

Megvolt már a 12 hetes uh minden rendben és a kombinált eredmény is negatív lett.


Melissa!
Üdv itt!!!
Én is Hrabár dokihoz járok :lol: nagyon szimpi nekem is.


Cini!

Aha voltunk állatkertbe:) És a csuszdát Anna előnévnapra kapta, hogy kitudja használni mert neki csak júli végén lesz!

Ha levizsgáztál remélem át jöttök makd!!! Szorítok, hogy sikerüljön!!

Most mennem kell mert a boltba indultunk csak előbb benéztem ide is.
Vendég
 


Sziasztok lányok!!!

Hát tényleg nagyon eltüntem az utóbbi időbe :oops: Én vagyok az élő példa,hogy ha valami rosszat mond a doki akkor megijedek és fekszek egész nap!Eltelt egy hét és ki sem mozdultam!!!Hétfőn voltam a védőnőnél és teljesen megnyugtatott,úgyhogy újra életrekeltem és már a városban is voltam!!HÚÚ de jó volt kimozdulni!!! :D :D Kicsit lehet,hogy eltúloztam ezt a méhszáj dolgot,csak hát első babám és megijedtem :cry: :cry:
De most újra itt vagyok és próbálom visszaolvasgatni,hogy miket írtatok!!!

Melissa
Üdvözöllek én is!!Niki vagyok és Sziszivel együtt nyomtuk a melót a Boschba,bár nem egy csarnokban,de sokat taliztunk!!Majd megjelőllek én is az iwiwen,lehet hogy lesznek közös ismerőseink,mert régebben sokat jártam a Pesti útra,a mostani párom is Pesti uti volt!!

Beus
Az alkoholmentes sörröl már én is hallottam,hogy jó a szoptatáskor!majd én is megpróbálkozok szerintem vele!!Bár a Lactoherb teát is sokan ajánlották,bár szerintem ez is olyan mint a terhesség alatt,mindenkinek más a szervezete és olyan szer nincs ami mindenkinek jó!!

Cinix
De ari vagy hogy hiányoltál már :D Ha majd szülök remélem én is Nadim mellé Hrabárt kapom ki!!Szimpatikus nekem is Hrabár,bár ránézésre talán sokaknak mogorva,de amúgy tud nagyon kedves és aranyos lenni!Nekem még nem okozott csalódást!Úgyhogy reménykedek,hogy ennek a két "hapsi"-nak a kezébe kerülök majd ha eljön a mi időnk :D

Sziszi
te kis alkeszos barátnöm,már a pia után nyúlsz? :D :D


Rakok fel képet(remélem sikerül is),bár ez nem mostani,kb 5 héttel korábbi,de így nézek most ki,nagy változás nincs!!Nagyon beindult a kiscsaj,ja és találtunk neki második nevet is: lesz a neve!!Elizabet Beatrix Kép

Kép
nicoleangel
 
 


Sziasztok!

Melinda1985

Nekem Dórim 2008.04.13-án született, pont egy héttel a kisfiad előtt :D neked beszél már, vagyis mond már értelmes szavat, szavakat? Nekünk még nem, csak halandzsázik, teker a nyelvét ezerrel, egyedül a "mammam" (jelentése éhes vagyok adj enni... :) )
és a dodo (Dóriból maradt neki a dodo), ezeknek tudjuk az értelmét. mást nem mond.
De hogy milyen rosszcsont...vagyis inkább makacs, akaratos, és állandóan pakol...mindig szétpakolja a lakást, nem győzök utána...

Laktoherb...nekem is fájt tőle a hasam, a sör jól esett a meleg nyári napokon, de úgy igazából nekem nem vált be mint tejserkentő...alkat kérdése...egyik ismerősöm a szoptatás alatt hízott sokat, mert neki meg ennie kellett, jó sok rántott levest, meg úgy egyáltalán...s ettől volt teje. szegény azóta sem tudott lefogyni.


NicolAngel
Hát nemrég lakunk itt , de lehet látásból ismerős lesz, majd megnézem a fotókat az iwiwen!
megnézem a párodat!!! :)

Nagyon szép nevet/neveket választottatok. Ha nekünk rövid lenne a vezetéknevünk, nekünk is hosszabb lenne a keresztnév, bár nekünk a Dóra, jött mindkettőnknél elsőre, mert nagyon tetszett, nekem mondjuk jobban inkább a Teodóra, de férjemnek nem, így maradt a Dóra.

Marha jók ezek a vonalzók! Hol lehet ilyet fosztogatni?

Cinix!
Sorstársam...olyan nehezen kapok a lábamra cipőt, ráadásul most sportcipőt akarok venni, de az egész városban volt vagy 3, persze nem tetszett...fiúsak voltak...
de ha kell valmi, szólj! csillag0413 vagyok a teszveszen. vaterázom is ott pedig demeterne.

Na megyek még olvasom tovább az Anna Kareninát, aztán ha felkelt a manó, főzök...
Hát képzeljétek, muszáj vagyok szinte minden nap főzni, mert a bébiétel nem kell neki, csak amit mi eszünk...úgyhogy, ez van...mostmár nincs bébiételezés, bárhol bármikor...mert ha úton voltunk, ami elég jellemző, egy teljes hétvégét még nem töltöttünk itthon mióta itt lakunk...szinte csak aludni járunk haza...

na pussz mindenkinek.

Jaj, meg akartam mondani, hogy ha valaki meglát az utcán, és felismer, gyertek ám nyugodtan oda, s szóljatok rám, mert képes vagyok a kiakatokat bámulva végisétálni a délelőttöt!!!még megyek iwiwre, aztán kikapcs
melissa83
 
 


Sziasztok!

Na meg volt a vizsga.
:D

Már örülök, hogy túl vagyok rajta.
Az eleje rosszul indult, mert otthon hagytam a személyimet,és úgy volt, hogy nem is vizsgázhatok :shock: .
De szóltam a páromnak, hogy jöjjön be vele.Én már nem mehettem ki a teremből, úgyhogy leadta a személyzetibe.

Remélem sikerült legalább egy 2-est összehoznom mindkét tantárgyból. :wink:

Beus!

Bent volt nálunk is az új csajszi, de nem sokat. Rá is szólt egy két emberre, hogy önállóan kell dolgozni. Eléggé komolyan veszi a dolgát, nagyon lelkes....

Nicol!

De gyönyörű kismama vagy! Csak úgy árad belőled, hogy boldog vagy. Örülök, hogy jól vagy. Szorítok, hogy a szülésnél úgy legyen ahogy szeretnéd!
És igazat adok! Jobb félni mint megijedni, inkább pihenj, minthogy baj legyen!
Ezt Enikőnek is mondhatnám, de neki már sokkal nehezebb, mert ott van Anna.

Enikő!

Örülök, hogy jók lettek az eredmények! A héten már nem tudunk elmenni(holnap kozmetikushoz megyek, pénteken nagytakarítás, hétvégére vendégeink lesznek), de hétfőn átnézünk ha jó nektek is 5 óra körül.

Melissa!

Ha rákattintasz valamelyik vonalzóra (pl.amelyik tetszik),
egy weboldalra kerülsz, ahol magadnak is tudsz csinálni. Kövesd az utasításokat, és másold be a profilodban az aláíráshoz.

De jó neked, hogy van időd olvasni! Én is nagyon szeretek, de most a szóbeli tételeket kell olvasgatnom izgalmas regények helyett
:cry: .


Szép napot nektek!

KépKép
Kép
cinix
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de nem olvastam végig a hozzászólásokat, de érdekelne a véleményetek, vagy esetleg személyes tapasztalatotok a gyöngyösi nőgyógyászokról. Én hatvani vagyok, de sajnos itt nem vagyok egyikkel sem megelégedve. Akinél pedig 8 éve szültem az elsőt, Szolnokon dolgozik most. :cry: Pedig hozzá szívesen mennék, de sajna messze van. A második szülésről meg ne is beszéljünk, az katasztrófa volt. szerencsére mindkét kisfiam egészséges. most úgy alakul az életem, hogy szeretnék még picibabát rövid időn belül, de ehhez sksernék találni egy megfelelő orvost is akiben teljesen megbízhatok. Tudtok nekem segíteni?
Ajánlották nekem dr Gulyás Zoltánt. Szerintetek?
inek
 
 


Inek!
Üdv köztünk! :lol: :lol: :lol:
Gratula a két fiacskádhoz! :lol: :wink:
Hát van egy pár nőgyógyász Gyöngyösön.Én például Dr Csépány ADriennhez járok.Én nagyon meg vagyok vele elégedve.(Bár vannak rossz vélemények róla.Én azt mondom,minden dokt a pénz motivál!Ez van,sajnos!)
De a lányok közül többen dícsérik Dr Hrabár Jenőt és Dr Al Ghaoui Nadim-ot.
Én úgy tudom Gulyás már szülést nem vállal,csak magánrendelése van.
Remélem tudtam segíteni! :lol:
Írj magadról!Hol dolgozol?Ott Hatvanban?Gyerkőcök mennyi idősek? :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Niki

Tényleg szép kismama vagy :) Szerencséd van, én nagyon meghíztam, ugyhogy rólam nem volt mondható. De most már újra 51 kg vagyok :)

Inek

Nagy tapasztalatom nincs, mert én nem merészkedtem be a gy-i kórházba, inkább Budán szültem. De a Csépány Adriennhez járok én is, ha van valami, szerintem rendes. De én is magánba járok hozzá. A többit nem ismerem.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Inek!
Szia, én Hrabárhoz jártam, s nagyon elégedett voltam vele, mert mint ember is nagyon kedves, figyelmes. S amikor szültem, utána bejött többször, s nemcsak a saját kismamáival foglalkozott, hanem mást is kérdezgetett, hogy hogy érzi magát, szüksége van-e valamire...
Barátnőm Csépány Adriennhez járt, ő is elégedett volt, másik barinőm pedig Nadimhoz, szintén ok
ők 3-an akiket tudok ajánlani
Fehér dokit is dícsérik
melissa83
 
 


Sziasztok!!!
Melissa,nekünk is a halandzsa megy,appp ez az apa lenne,tette,ez a kecske (van egy kecskeszarv a falon) Persze anyát nem mond még,és a kecske volt az első szava,gondolod hogy örültem neki.... :lol:
baba,tá-tá,na és ennyit "mond".Inkább hümmög,meg nyíg,meg mutogat. Kép
Menni megy 10 hónapos kora óta,nagyon szépen.
Pakolás nálunk is megy,szétdobálja a ruhákat,a múltkor nyársaltunk,a legfeketébb szalonnát levette az asztalról és belekente az 1 éves szőnyegembe... :twisted: :twisted: ,belemászik a mosogatógépbe... :shock: kipakolja a lábasaimat....ja,és még nem aludja végig az éjszakát!!!! :twisted: :twisted:

Nico,tényleg kiegyensúlyozott vagy,na én nem mutogatom a pucrom,mert én Pistikével nagyon szétszakadtam...és megint kezdek.Majd pólós képet dobok!!!
Megyek lányok,mert holnap vezetek,Halmajugrára,de már a városba is szoktam,úgyhogy reszkessetek!!!
Ja,Cini,Kuniék szomszédja anyám!!! :lol: Most költöztek ide Szücsibe,februárba....

Kép
Kép

Kép
melinda1985
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen a segítséget, így ezek alapján Gulyás kilőve! :)
A nem magyar orvosokban nem igazán bízok, nem tom miért, ez valami hülye agyrém sztem, szóval a Nadim is ugrott.
Hrabár ő idős? :D
Érdekes érvek alapján mérlegelek, nem? Bocsi :oops:

Hettie: én elmennék akár Budára is. Ott meg voltál elégedve? Vagy milyenek a tapasztalaataid?

Magamról?
Inkább a gyerekekről:
Máté /8 éves/ most elsős, és szerencsére nagyon jól megy neki a suli, nincs vele gond. Szeret olvasni, és minden érdekli. Igaz, hogy neki már elvileg /a törvény szerint/ másodikosnak kellene lennie, mert májusi, de én nem engedtem, jobban mondva már az ovit úgy kezdtük, hogy 4 évet fog járni oda, és egyáltalán nem bántam meg! Ő egyébként is szinte mindent később kezdett, mint a vele egykorúak, /mármint megfordulni, beszélni, járni, stb/ de mindig behozta a lemaradását. De semmi gond nincs vele! :)

Ádám /5 és fél éves/ teljesen más :lol: Őegy kis rosszcsont. Most középsős, de ő is évvesztes, de ő alapból, mert novemberi. Ő imád úszni, főleg a mellúszás megy neki.

Kicsit hosszúra sikerült :oops: de róluk rengeteget tudnék mesélni

/képet hogy tudok ide róluk beilleszteni?/
[/img]

Kép
Kép
inek
 
 


Sziasztok,

Inek,
Gulyás doktor bácsi, nagyon jó doki, én is voltam nála, hozzá jártam először, de már nem vállal szüléseket.
Én Hrabár Jenő dokinál szültem az első kisfiamat. Tényleg mindenkivel törődik, nem csak a saját betegeivel. Amikor be kellett feküdnöm a kórházba, akkor is mindig meglátogatott, szülés után is és a szobatársaimat is krédezte, hogy hogy vannak. Az egyik meg is bánta, hogy nem hozzá jár és 29 hetesen lombik ikrekkel a pocijában akart váltani, mert neki Papp volt és nem nagyon foglalkozott vele, pedig veszélyeztette volt. Mindent Jenőtől kérdezett, ha volt valami, mert Papp-pal nem tudott beszélni.
Nagyon aranyos, imádom Jenőt dokit! Nekem nagyon szép, életem legszebb élménye maradt a szülés. Nagyon bízok benne és remélem megint szép élmeny lesz a szülés...
Én most Nyíregyházán lakok, de szülni megyek vissza Gyöngyösre, a dokim miatt.
peppisimo
 
 


Inek

Büszke lehetsz akkor a fiaidra :)
Én a Szt Imrében szültem, annál a dokinál, akinél én is meg tesóm is születtünk. nagyon meg voltam mindennel elégedve, mindennap bejött a doki is meg a szülésznő többször is egy nap. Nagyon sokat foglalkoztak velem, és a csecsemősök is. Mindig ők hívogattak hogy mit kell segíteni stb, nem nekem kellett könyörögni. Szerencse hogy ott szültem mert a mellem is begyulladt, és ha nincs a meleg borogatás és a fejőgép, ami gy-n nincs akkor nekem annyi. Mondhatnám ugyanugy megszenvedtem vele mint a szüléssel. Volt olyan is akinek jegelték gy-n a mellét :shock: szóval kicsit érdekes... Én kevés jót hallottam az itteni kórházról. Szomszédommal is csúnyán beszéltek, meg nem segítettek. A másik meg az hogy Budán tudják mi az a gátvédelem. Én is ugy szültem, nem kaptam se beöntést, se érzéstelenítést, nem volt gátmetszés sem. Itt meg valahogy nem igazán tűnik ugy hogy tudják mi az. Sógornőm itt szült 2 kg-os babát, és kellett csinálni metszést, mert csak ugye "ott határozták el" Pedig ha előtte egy hónappal elkezdi masszírozni búzacsíra olajjal akkor nem lett volna gond. Barátnőm is most szült erre megcsászározták, mert a Papp azt mondta hogy ez nem fog menni. Nevetséges, én meg ugyanakkora gyereket megszültem. Nagyon sok itt a császár is. AZnap mikor ő szült 3 -ból 3 császár. :roll: Szomszédomat meg azért császározták meg mert az orvos azt mondta nem vár tovább. :evil: Szóval összefoglalva én örülök hogy ott szülhettem, mert nagyon szép élmény volt, ja és ott ihattam is stb. itt meg nem lehet , abarátnőm már majd meghalt szomjan és nem ihatott semmit. Meg a környezet is fontos legalábbis nekem, hogy milyen a szülőszoba, meg hogy egyágyas mind, sőt van alternatív ikeás szoba is, ahol aztán a franciaágytól a kádig minden van. Szóval már az megnyugtató, amilyen környezet meg emberek körülvesznek. Rooming in is van, (nem tudom igy kell e irni). És a szobák 2 ágyasak. Nemrég ujitották fel a részleget, azt hiszem 2002-ben. Mikor ugye belázasodtam hiába hogy tudták hogy a tej miatt van, de azért a biztonság kedvéért még uh-n megnéztek stb, nehogy mégis valami más baj legyen. A vérnyomásom is felment 190-re de rögtön tudták hogy mi van. Mikor itt gy-n volt ilyen azt mondták biztos csak a lámpa fénye zavar. :roll: Szóval a szakértelem nem a top-on van. Meg még sok mást is meséltek ismerőseim, meg az is közrejátszik hogy nagymamám is itt halt meg, mikor már enni is alig bírt (rákos volt) az ápolónő ráordított hogy az isten b...a meg nem tud normálisan enni. :twisted: A másik meg apukám barátj aki bement egy egyszerű bajjal és félrekezelték és meghalt....
Szóval majd eldöntöd hogy mit szeretnél, nézz utána dolgoknak. Én is a neten leltem rá a Szt Imrére, megnéztem a honlapját, véleményeket róla stb. Ezért választottam, na meg a doki miatt is. Ő is nagyon örült neki hogy én is hozzá mentem. De sajnos már ezévtől nem vállal szülést. :( De majd keresek ugyanott valakit. Azért remélem a szülésznő még ott lesz mikor odajutok. :)

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Hettie,

még jó, hogy én nem tapasztaltam ilyeneket, amiket írtál...

Dokitól is függ, meg, hogy volt választott szülésznőm...
Simán ihattam a szülőszobán....
Én nem tapasztaltam a nővérekkel sem azt, amiket írtál. Mindig jöttek, kérdezgettek. A babával is segítettek, bármit kérdeztem, éjszaka is jöttek, ha sírt a baba, hogy segítsenek...
Hrabár doki felszívódó cérnával varr, ez is jó, mert nem kell varratszedés... nem mindegyik csinálja ezzel.
Én egyágyas szülőszobában voltam a férjemmel! Hagytak minket kettesben lenni, utána hármasban...

Mindenki odamegy ahova akar. csak ezt le akartam írni, mert ezért a szülészet nem olyan gáz, ahogy Hettie írja...a többi osztályról már van több negatív tapasztalat!
peppisimo
 
 


Ja, én biztos, protekciós vagyok...
peppisimo
 
 


Sziasztok!

Inek!
Hát sok igazság van abban amit hettie írt!Mármint a gyöngyösi kórházzal kapcsolatban.De én itt fogok szülni.És azzal érvelek,hogy számítok rá,hogy szülés előtt hamarabb(lehet 1-2 héttel ) korábban be kell feküdnöm,mert veszélyeztetett terhes vagyok.És iit mindennap meg tud valaki látogatni,párom naponta be tud majd jönni.És ha Pesten lennék,bizony nem várhatom el,hogy mindíg jöjjön valaki.Azért 1-2 hét meg ahhoz sok,hogy tök idegenek között, egyedül legyek.AZt nagyon nehezen viselném.
De ha a gyöngyösi kórház mellett döntöl,akkor Hrabár Jenőt vagy a Csépány Adriennt tudom ajánlani.(Ha már Nadimot kilőtted :lol: :wink: )
Ja,Hrabár olyan 45-50 körüli lehet.
De rakok ide neked egy linket.Itt van az összes gyöngyösi nőgyógyász képpel együtt.Hátha így könyebb lesz választanod!

http://www.bugatpal.hu/Orvoskereso.aspx ... rvoskereso

Melinda!
Nagyon édes Pistike! :lol: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Ja,a lényeget majdnem elfelejtettem!

Szóval,megvan az AFP eredményem!
Csak nem értek hozzá. :oops: Leírom,hogy mi van a papíromon.Kérlek segítsetek,hogy ezek jó eredmények e!Köszi előre is!
AFP (terhes):27,8
AFP Korrigált MOM:0.88
A 18-as triszómia számított kockázata alacsony.Max. elfogadott kockázat: 1:100
A 21-es triszómia számított kockázata alacsony.Max. elfogadott kockázat:1:250
A velőcsőzáródási rendellenesség számított kockázata alacsony.Max elfogadott kockázat: 1: 100

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Peppisimo:
Köszi szépen. Hrabár doktor úrról mindenki csak jókat ír, eddig egy rossz véleményt sem találtam róla! :) És neked a gyöngyösi kórházzal nem volt "bajod"?

Hettie:
Tök jó dolgokat írtál a Szent Imre kórházról! Valami ilyesmit keresek én is. Sajnos a hatvaniról nekem is ilyen és hasonló tapasztalataim vannak, mint amiket te hallottál a gyöngyösiről :(
Az első szülésem élmény volt, de csakis az orvos miatt, mert annyira figyelt rám, és akkor még gátmetszésem sem volt!
Bezzeg a másodiknál kisebb volt a baba, mégis vágtak, és még a méhlepényt is meg kellett szülnöm, ami szintén iszonyú kínokkal, és fájdalommal járt. Ezek után egy olyan orvoshoz és kórházba szeretnék menni, ahol figyelnek az anyára is! Nehezen szántam rá magam, hogy vállajak harmadik gyermeket ezek után, épp ezért szeretnék körültekintő lenni! De szerintem ez érthető. Én a szüléstől egyik gyerekemnél sem féltem, de most ott tartok, hogy nagyon!!! Ennyi negatív tapasztalat után... :cry:

Kép
Kép
inek
 
 


Peppisimo: Persze, egy kórházról mindig vannak negatív, és pozitív tapasztalatok, örülök hogy neked csak jók vannak! /ezért nem bizti hogy protekciós vagy ;) /

Sziszkó29: köszi a képeket, majd áttanulmányozom! :lol:

Most mennem kell, sajna dolgozni! :(

Kép
Kép
inek
 
 


Inek

sajnálom a méhlepényes dolgot. Én is féltem attól hogy majd meg kell még szülni a lepényt is, de az orvos kivette ugy hogy észre sem vettem csak azt láttam hogy ott van. Nem is tudom hogy azt is még hogy kell megszülni, mikor már teljesen ki vagy fáradva, meg a sebes részen még az is kijön. Jajjj, remélem legközelebb is megúszom. Nekem egyik osztálytársamnak a nővére szült gy-n, de a lepénnyel nagyon megszenvedett, mert a hülye orvosa végig szedette vele a magne b6-t, amikor azt csak a 36. hétig szabad.

Sziszi

Hát afp ügyben már nem emlékszem mik a jo értékek, de a MOM az nekem is ennyi volt :) Ugyhogy annak jonak kell lennie.

Pepissimo

Hát igen, sajnos a pénz nagy úr :( Ha tömöd őket akkor kedvesek, ha nem akkor meg.... Én nem fizettem annyit az orvosomnak amennyi állítólag a tarifája volt (80-100 ezer) Hanem majdnem a felét és mégis nagyon kedves volt.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Cini! Remélem, sikerült a vizsgád! Eszembe jutottál, mert beszélni akartam Marcsival és mondták, hogy vizsgáztat. Ja, nekünk már mindig nincs meg az eredmény. De már nem is érdekel, nem tudok elmenni szóbelizni, ha sikerült akkor sem. Marcit nem tudom kire bízni, meg a tanulással is leálltam.

Melinda! Milyen nagy fiú már Pistike! :) Aranyos ez a cápás sapka. Én is próbáltam ilyet Marcira, de ő leszedi a fejéről, ha nincs odakötve.

Inek! Üdv itt! :) Én Szelva dokinál szültem. Talán az összes közül ő legfiatalabb. Én Hrabárhoz nem akartam menni, mert nála születtem és pár éve anyunál elnézett valamit... Szerintem bőven 50 fölött lehet. Olyan mint a többi, ahogy Sziszi is írta:a boríték vastagsága a lényeg. Amúgy unokahugom most fog a hatvani kórházban szülni, eddig semmi rosszat nem mondott róla (másodikat szüli most). Majd megkérdezem kinél, ha érdekel.

Képzeljétek! Írtam, hogy megvettük Marcinak a nagy ágyat éééés benne alszik éjszaka VÉGIG! Igaz, egy szobában vagyunk ,mert így férünk csak el, de akkor sem mászik át és nem is ébred fel. Úgy örülök! :)
Már rengeteget magyaráz és értelmes szavakat is mond. Bár nem tudnám megmondani mi volt az első szava, talán a cica. De már modja, hogy: szia, tessék, kérem, kocsi, kavics, baba, kulcs, vau-vau. Ha éhes nyam-nyam. :) És hozza a cipőjét, ha menni akar sétálni. :D

Majd még jövök!

Kép
Kép
beus.
 
 


Melinda!
Nagyon aranyos a kisfiad. az én Dórim is 10 hónaposan indult el, mostmár szalad, pedig sokszor felbukik de nagyon akar szaladni, remélem nemsoká stabilabb lesz.
Dórim is csinál ilyeneket, s azt hittem csak az enyém ilyen hétördög...de már látom nem vagyok egyedül, s mit mondasz, vagy hogy viselkedsz olyankor, mint pl felmászik a mosogatógépre, s be akar bújni...dettó ezek, mosogatóba mászás, edények pakolása, mostmár felmászik a székre, s onnan az asztalra akar, ledobál mindent az asztalról. És nem tudom mi ilyenkor a helyes viselkedés, hogyan értessem meg vele, hogy ne csinálja. Dóri olyan kis akaratos, ha már valami nem úgy van ahogy ő akarja, rögtön visít, s földredobja magát.
Egyébként meg alszik éjjel, nappal is délben 3 órákat egyhuzamban, most hogy a foga jön, kicsit nehezebb az elalvás, de reggelig alszik.

Beus
kisfiad is milyen sokmindent mond, ritka ez egy kisfiútól. Ti merre laktok?

Képzeljétek hogy járok...egyedül maradok...két babás ismerősömmel sétálgattunk eddig, az egyik tavaly ősszel elment dolgozni, s most a másik is...kivel megyek majd így...?!!!
bár ebben a melegben kimozdulni, ma is egész nap klímáztunk. Most kapcsoltam ki,mert az erkélyen már eviselhető a meleg.


Sziszkó
megnéztem az afp-met, s nekem ezek voltak ráírva:

"AFP 32.66 MOM 0,78
triszómia kockázata <1:10000 triszómia nem valószínüsíthető.
velőzsőzáródási rendellenesség <1:10000. az eredmények alapján velőcsőzáródási rendell. nem valószínűsíthető.
tripla teszt eredménye negatív."
az értékeink hasonlóak, de ha lenne is valami gond, szerintem az rajta lenne.De az értékek függenek attól, hogy mikor végezték a tesztet, hány kiló vagy, mennyi idős...stb. nekem 17+2 volt a terhességem ideje mikor végezték.


Beus
Honnan tudtad, hogy másik ágy kell neki?Nekem pl tök jól alszik Dóri, éjjel nem kel föl, nappal is szinte mozdulatlanul alszik. Mikortól lehet nekik rácstalan ágy?Honnan fogom tudni, hogy cserélhetünk?

Na Puszi mindenkinek!
Jó hétvégét. Lehet nem tudok jönni, mert hétvégén alig vagy egyáltalán nem vagyunk itthon. most is pestre megyünk hatvanba, meg rédére csúrdítani, és még egerbe is jó lenne, ha belefér. Ráadásul most forma1-es hétvége, amit férjem nagyon szeret.

Mindenesetre jövő héten jövök!
addig is pussz neketk.
melissa83
 
 


Beus

Ügyes Marci ha már egyedül is elalszik az ágyban. Manó össze vissza, van mikor ha a saját ágyában alszik el akkor ott is marad, de van mikor köztünk alszik.

Melissa

Onnan fogod tudni ha már nem akar megmaradni benne és nem tetszenek a rácsok neki. Mi olyan 1 éves korában váltottunk. Hiába vettük ki azt a 2 rácsot nagyon nem tetszett neki. Nem tudott kijönni ugy sem.
Nálunk hál istennek nem kell klíma.. a családi ház előnye. Itt jó hűvös van bennt. Anyósék a városkerten laknak, hát ott meglenni nem lehet, nem is tudom hogy bírják..

Holnap mi szlovákiába megyünk esküvőre, jó hosszú út lesz.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Most látom,senki nem volt erre a hétvégén :!: :!: :!:
Strandon volt valaki ebben a jóidőben?Én nagyon mennék,de hát nekem nem lehet.Félek,hogy elkapok valamilyen fertőzést! :roll: :shock:

Hettie!
Hú,akkor jó messzire mentetek esküvőre!Milyen volt? Ott is aludtatok?Arti,hogy viselte? :roll: :lol:

Melissa,Hettie!
Köszi szépen!Most kicsit megnyugodtam AFP ügyben! :lol:

Beus!
Édes lehet Marci mikor nyam-nyam -ol! :lol: :lol: :lol: :wink:
Szerencsétek van,hogy ilyen hamar megszokta az ágyat! :lol:

Melissa!
Hú,akkor jó sok helyen voltatok hétvégén! :lol:
Nagyrédén kik laknak?Rokonok vagy barátok?És Hatvanban? Bocsi,ha túl kíváncsi vagyok! :oops:
A Beus Gyöngyösi ,de a Hettie is sokat van Gyöngyösön.Beszéljétek meg,hogy járjatok együtt baba-mama sétára! :lol:
Ha nekem meglesz a pici és Nicolnak is,mi is szívesen megyünk Veled,Veletek! :lol: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Nem sikerült a vizsgám. :cry:
Na jó, annyira nem vagyok elkeseredve, mert októberben újra megyek.

Melissa! Jól mondja Sziszi, mi szivesen sétálunk veletek. A buszpályaudvarnál lakunk amúgy. Majd megbeszéljük és összefutunk valamikor.
Ágy téma: Marci sem bírta a rácsokat. Beleakadt a lába, beverte a fejét. Aztán velünk aludt pár hónapig, de én nem akartam, hogy nagyon megszokja. Ezért vettük az ágyat.

Hetti! Már kérdezni akartam, hogy amire mégy pedikűr-manikűrös tanfolyam is vagy csak műkörmös?

Kép
Kép
beus.
 
 


Sziasztok!

Hát sűrű volt a hétvége, pedig Egerbe nem is jutottunk el, pedig szerettem volna, mert vaterán vettem egy bűzzárós captiva pelenkakukát, s anyumék átvették, csak még mi Tőlük nem hoztuk el...:(
Én- mióta betöltötte az egy évet,- azóta veszem észre...
és képzeljétek, nem eszi meg a bébiételt, egyáltalán, semelyiket sem, így kénytelen vagyok sűrűn főzni, mert azt viszont szereti...jó melegben, még főzni is... :roll: beus, Ti miket ettetek 1 éves kora utántól? Meg olvastam iwiwn, hogy másoddiplomát csinálsz, ez már fizetős, ugye?Nincs valami kedvezmény a gyerekre?

Jaj, lányok köszönöm szépen, hogy ilyen rendesek vagytok, hogy jönnétek velem. :D szerintem majd élek vele, mert amúgyis jó lenne találkozni valamikor.


Dúdoló van most nem tudjátok?Szoktatok menni?meg van tám baba-mama jóga a fittnessben..

Na most megyek mert még ebédelek, már nagyon éhes vagyok!
melissa83
 
 


Sziasztok!

Hát sűrű volt a hétvége, pedig Egerbe nem is jutottunk el, pedig szerettem volna, mert vaterán vettem egy bűzzárós captiva pelenkakukát, s anyumék átvették, csak még mi Tőlük nem hoztuk el...:(
Én- mióta betöltötte az egy évet,- azóta veszem észre...
és képzeljétek, nem eszi meg a bébiételt, egyáltalán, semelyiket sem, így kénytelen vagyok sűrűn főzni, mert azt viszont szereti...jó melegben, még főzni is... :roll: beus, Ti miket ettetek 1 éves kora utántól? Meg olvastam iwiwn, hogy másoddiplomát csinálsz, ez már fizetős, ugye?Nincs valami kedvezmény a gyerekreóóóóóóóóóóóóóóóányok köszönöm szépen, hogy ilyen rendesek vagytok, hogy jönnétek velem. :D szerintem majd élek vele, mert amúgyis jó lenne találkozni valamikor.


Dúdoló van most nem tudjátok?Szoktatok menni?meg van tám baba-mama jóga a fittnessben..

Na most megyek mert még ebédelek, már nagyon éhes vagyok!
melissa83
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?